wget 1.9.1 - en to ca translation catalogue (203 entries)

en: 
        The file is already fully retrieved; nothing to do.
ca: 
        El fitxer ja s'ha descarregat totalment; res a fer.

en: 
    %*s[ skipping %dK ]
ca: 
    %*s[ ometent %dK ]

en: 
    %s received, redirecting output to `%s'.
ca: 
    %s rebut, la sortida es redirigeix a `%s'.

en: 
    Continued download failed on this file, which conflicts with `-c'.
    Refusing to truncate existing file `%s'.
ca: 
    No s'ha pogut continuar la descàrrega d'aquest fitxer, això no és compatible amb «-c».
    El fitxer existent `%s' no es sobreescriurà.

en: 
    FINISHED --%s--
    Downloaded: %s bytes in %d files
ca: 
    ACABAT --%s--
    Descarregat: %s octets en %d fitxers

en: 
    Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
ca: 
    Els arguments obligatoris per les opcions llargues també ho són per les curtes.

en: 
    Originally written by Hrvoje Niksic <hniksic@xemacs.org>.
ca: 
    Escrit originàriament per Hrvoje Niksic <hniksic@xemacs>.

en: 
    REST failed, starting from scratch.
ca: 
    REST ha fallat, començant des del principi.

en: 
    REST failed; will not truncate `%s'.
ca: 
    REST ha fallat; `%s' no es truncarà.

en:  (%s bytes)
ca:  (%s octets)

en:  (%s to go)
ca:  (%s per acabar)

en:  (unauthoritative)
ca:  (no autoritatiu)

en:  [%s to go]
ca:  [%s per acabar]

en:  [following]
ca:  [es segueix]

en: %d redirections exceeded.
ca: s'ha excedit el màxim de redireccions (%d).

en: %s (%s) - Connection closed at byte %ld.
ca: %s (%s) - Connexió tallada a l'octet %ld.

en: %s (%s) - Connection closed at byte %ld/%ld.
ca: %s (%s) - Connexió tallada a l'octet %ld/%ld.

en: %s (%s) - Data connection: %s;
ca: %s (%s) - Connexió de dades: %s;

en: %s (%s) - Read error at byte %ld (%s).
ca: %s (%s) - Error de lectura a l'octet %ld (%s).

en: %s (%s) - Read error at byte %ld/%ld (%s).
ca: %s (%s) - Error de lectura a l'octet %ld/%ld (%s).

en: %s (%s) - `%s' saved [%ld/%ld]
ca: %s (%s) - `%s' desat [%ld/%ld]

en: %s (%s) - `%s' saved [%ld/%ld])
ca: %s (%s) - `%s' desat [%ld/%ld])

en: %s (%s) - `%s' saved [%ld]
ca: %s (%s) - `%s' desat [%ld]

en: %s ERROR %d: %s.
ca: %s ERROR: %d %s.

en: %s request sent, awaiting response...
ca: %s: petició enviada, esperant resposta...

en: %s: %s, closing control connection.
ca: %s: %s, es tanca la connexió de control.

en: %s: %s: Invalid boolean `%s', use `on' or `off'.
ca: %s: %s: La variable booleana «%s» no és vàlida; useu «on» o «off».

en: %s: %s: Invalid boolean `%s', use always, on, off, or never.
ca: %s: %s: La variable booleana «%s» no és vàlida; useu «always», «on», «off» o «never».

en: %s: %s: Invalid byte value `%s'
ca: %s: %s: L'octet «%s» no és vàlid.

en: %s: %s: Invalid header `%s'.
ca: %s: %s: La capçalera «%s» no és vàlida.

en: %s: %s: Invalid number `%s'.
ca: %s: %s: El número «%s» no és vàlid.

en: %s: %s: Invalid progress type `%s'.
ca: %s: %s: El tipus d'indicador de progrés «%s» no és vàlid.

en: %s: %s: Invalid restriction `%s', use `unix' or `windows'.
ca: %s: %s: La restricció «%s» no és vàlida, useu «unix» o «windows».

en: %s: %s: Invalid time period `%s'
ca: %s: %s: El període de temps «%s» no és vàlid.

en: %s: %s: Invalid value `%s'.
ca: %s: %s: El valor «%s» no és vàlid.

en: %s: %s: Not enough memory.
ca: %s: %s: No hi ha memòria suficient.

en: %s: %s:%d: unknown token "%s"
ca: %s: %s:%d: component desconegut "%s"

en: %s: %s:%d: warning: "%s" token appears before any machine name
ca: %s: %s:%d: avís: "%s" apareix abans que cap nom de màquina.

en: %s: %s; disabling logging.
ca: %s: %s; es desactiva el registre.

en: %s: Cannot read %s (%s).
ca: %s: No s'ha pogut llegir %s (%s).

en: %s: Cannot resolve incomplete link %s.
ca: %s: No s'ha pogut resoldre l'enllaç incomplet %s.

en: %s: Couldn't find usable socket driver.
ca: %s: No s'ha trobat cap controlador de socket usable.

en: %s: Error in %s at line %d.
ca: %s: Error a %s, línia %d.

en: %s: Invalid --execute command `%s'
ca: %s: L'ordre --execute «%s» no és vàlida.

en: %s: WGETRC points to %s, which doesn't exist.
ca: %s: La variable WGETRC apunta a %s, que no existeix.

en: %s: Warning: Both system and user wgetrc point to `%s'.
ca: %s: Avís: L'wgetrc del sistema i de l'usuari apunten a `%s'.

en: %s: cannot stat %s: %s
ca: %s: no s'ha pogut determinar l'estat de %s: %s

en: %s: corrupt time-stamp.
ca: %s: informació horària corrupta.

en: %s: debug support not compiled in.
ca: %s: no s'ha compilat suport per depuració.

en: %s: illegal option -- %c
ca: %s: l'opció és il·legal -- %c

en: %s: illegal option -- `-n%c'
ca: %s: l'opció és il·legal -- `-n%c'

en: %s: invalid option -- %c
ca: %s: l'opció no és vàlida -- %c

en: %s: missing URL
ca: %s: falta l'URL

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
ca: %s: l'opció `%c%s' no admet arguments

en: %s: option `%s' is ambiguous
ca: %s: l'opció `%s' és ambigua

en: %s: option `%s' requires an argument
ca: %s: l'opció `%s' requereix un argument

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
ca: %s: l'opció `--%s' no admet arguments

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
ca: %s: l'opció `-W %s' no admet arguments

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
ca: %s: l'opció `-W %s' és ambigua

en: %s: option requires an argument -- %c
ca: %s: l'opció requereix un argument -- %c

en: %s: unknown/unsupported file type.
ca: %s: tipus de fitxer desconegut, o no suportat.

en: %s: unrecognized option `%c%s'
ca: %s: l'opció '%c%s' és desconeguda

en: %s: unrecognized option `--%s'
ca: %s: l'opció '--%s' és desconeguda

en: (no description)
ca: (sense descripció)

en: (try:%2d)
ca: (intent:%2d)

en: ==> CWD not needed.
ca: ==> CWD innecessari.

en: ==> CWD not required.
ca: ==> CWD no requerit.

en: Already have correct symlink %s -> %s
ca: Ja hi ha un enllaç simbòlic correcte %s -> %s

en: Authorization failed.
ca: Autorització fallida.

en: Bad port number
ca: Nombre de port incorrecte

en: Bind error (%s).
ca: Error de la rutina `bind' (%s).

en: Can't be verbose and quiet at the same time.
ca: No es pot donar informació i ser silenciós al mateix temps.

en: Can't timestamp and not clobber old files at the same time.
ca: No té sentit no sobreescriure fitxers i fer un seguiment de dates.

en: Cannot back up %s as %s: %s
ca: No es pot fer una còpia de %s com a %s: %s

en: Cannot convert links in %s: %s
ca: No s'han pogut convertir els enllaços de `%s': %s

en: Cannot initiate PASV transfer.
ca: No s'ha pogut iniciar la transferència PASV.

en: Cannot open cookies file `%s': %s
ca: No es pot obrir el fitxer de cookies `%s': %s

en: Cannot parse PASV response.
ca: No s'ha pogut analitzar la resposta PASV.

en: Cannot write to `%s' (%s).
ca: No s'ha pogut escriure a `%s' (%s).

en: Connecting to %s:%hu...
ca: S'està connectant amb %s:%hu...

en: Connecting to %s[%s]:%hu...
ca: S'està connectant amb %s[%s]:%hu...

en: Continuing in background, pid %d.
ca: Es continua en segon terme, pid %d.

en: Continuing in background.
ca: Es continua en segon terme.

en: Control connection closed.
ca: Connexió de control tancada.

en: Converted %d files in %.2f seconds.
ca: S'han convertit %d arxius en %.2f segons.

en: Converting %s...
ca: S'està convertint %s...

en: Copyright (C) 2003 Free Software Foundation, Inc.
ca: Copyright © 2003 Free Software Foundation, Inc.

en: Could not seed OpenSSL PRNG; disabling SSL.
ca: No es s'ha pogut alimentar el PRNG d'OpenSSL; es deshabilita la SSL.

en: Creating symlink %s -> %s
ca: S'està creant l'enllaç simbólic %s -> %s

en: Data transfer aborted.
ca: Transferència de dades cancel·lada.

en: Directories:
      -nd, --no-directories            don't create directories.
      -x,  --force-directories         force creation of directories.
      -nH, --no-host-directories       don't create host directories.
      -P,  --directory-prefix=PREFIX   save files to PREFIX/...
           --cut-dirs=NUMBER           ignore NUMBER remote directory components.
ca: Directoris:
      -nd, --no-directories            no crea directoris.
      -x,  --force-directories         crea directoris obligatòriament.
      -nH, --no-host-directories       crea directoris, sense el prefix del host.
      -P,  --directory-prefix=PREFIX   desa els fitxers a PREFIX/...
           --cut-dirs=NOMBRE           omet NOMBRE components de l'estructura de
                                       directoris remota.

en: Directory
ca: Directori

en: Download quota (%s bytes) EXCEEDED!
ca: La quota de descàrrega (%s octets) S'HA EXCEDIT!

en: Download:
      -t,  --tries=NUMBER           set number of retries to NUMBER (0 unlimits).
           --retry-connrefused      retry even if connection is refused.
      -O   --output-document=FILE   write documents to FILE.
      -nc, --no-clobber             don't clobber existing files or use .# suffixes.
      -c,  --continue               resume getting a partially-downloaded file.
           --progress=TYPE          select progress gauge type.
      -N,  --timestamping           don't re-retrieve files unless newer than local.
      -S,  --server-response        print server response.
           --spider                 don't download anything.
      -T,  --timeout=SECONDS        set all timeout values to SECONDS.
           --dns-timeout=SECS       set the DNS lookup timeout to SECS.
           --connect-timeout=SECS   set the connect timeout to SECS.
           --read-timeout=SECS      set the read timeout to SECS.
      -w,  --wait=SECONDS           wait SECONDS between retrievals.
           --waitretry=SECONDS      wait 1...SECONDS between retries of a retrieval.
           --random-wait            wait from 0...2*WAIT secs between retrievals.
      -Y,  --proxy=on/off           turn proxy on or off.
      -Q,  --quota=NUMBER           set retrieval quota to NUMBER.
           --bind-address=ADDRESS   bind to ADDRESS (hostname or IP) on local host.
           --limit-rate=RATE        limit download rate to RATE.
           --dns-cache=off          disable caching DNS lookups.
           --restrict-file-names=OS restrict chars in file names to ones OS allows.
ca: Descàrrega:
      -t,  --tries=NOMBRE           estableix el nombre de reintents (0=sense limit).
           --retry-connrefused      reintenta encara que es refusi la connexió.
      -O,  --output-document=FITXER escriu els documents a FITXER.
      -nc, --no-clobber             no descarrega fitxers ja existents.
      -c,  -­continue               continua una descàrrega interrompuda.
           --progress=TIPUS         selecciona el tipus d'indicador de progressió.
      -N,  --timestamping           només descarrega fitxers més nous que els
                                    locals.
      -S,  --server-response        mostra les respostes del servidor.
           --spider                 no descarrega.
      -T,  --timeout=SEGONS         estableix tots els temps d'espera en SEGONS.
           --dns-timeout=SEGONS     estableix el temps d'espera de DNS en SEGONS.
           --connect-timeout=SEGONS estableix el temps d'espera de connexió en
                                    SEGONS.
           --read-timeout=SEGONS    estableix el temps d'espera de lectura en
                                    SEGONS.
      -w,  --wait=SEGONS            pausa entre descàrregues de SEGONS.
           --waitretry=SEGONS       pausa entre intents de descàrrega de
                                    1...SEGONS.
           --random-wait            pausa de 0...2*PAUSA segons entre descàrregues.
      -Y,  --proxy=on/off           habilita o deshabilita l'ús de proxy.
      -Q,  --quota=NOMBRE           estableix la quota de descàrrega en NOMBRE.
           --bind-address=ADREÇA    usa l'adreça local ADREÇA
           --limit-rate=NOMBRE      extableix el límit d'octets per segon.
           --dns-cache=off          no usa `cache' en la resolució de noms de
                                    domini.
           --restrict-file-names=SO restringeix determinats caràcters dels noms
                                    dels fitxers segons el SO (sistema operatiu).

en: ERROR: Redirection (%d) without location.
ca: ERROR: Redirecció (%d) sense ubicació.

en: Empty host
ca: Host no especificat

en: End of file while parsing headers.
ca: Final de fitxer mentre s'analitzaven les capçaleres.

en: Error closing `%s': %s
ca: S'ha produït un error en tancar `%s': %s

en: Error in Set-Cookie, field `%s'
ca: S'ha produït un error a la capçalera Set-Cookie, camp `%s'

en: Error in proxy URL %s: Must be HTTP.
ca: Error a l'URL del servidor intermediari %s: Ha de ser HTTP.

en: Error in server greeting.
ca: S'ha trobat un error en el missatge de benvinguda del servidor.

en: Error in server response, closing control connection.
ca: S'ha trobat un error en la resposta del servidor, es tanca la connexió de control.

en: Error parsing proxy URL %s: %s.
ca: Error quan s'analitzava l'URL del servidor intermediari %s: %s.

en: Error writing to `%s': %s
ca: S'ha produït un error en escriure a `%s': %s

en: FTP options:
      -nr, --dont-remove-listing   don't remove `.listing' files.
      -g,  --glob=on/off           turn file name globbing on or off.
           --passive-ftp           use the "passive" transfer mode.
           --retr-symlinks         when recursing, get linked-to files (not dirs).
ca: Opcions d'FTP:
      -nr, --dont-remove-listing   no elimina els fitxers `.listing'.
      -g,  --glob=on/off           habilita o no l'interpretació de caràcters
                                   especials, com `*', per seleccionar fitxers.
           --passive-ftp           usa el mode de transferència passiu.
           --retr-symlinks         descarrega els fitxers apuntats per enllaços
                                   simbòlics, en mode de recursió.

en: Failed to get certificate key from %s
ca: No s'ha pogut obtenir la clau del certificat de %s

en: Failed to load certificates from %s
ca: No s'han pogut carregar els certificats de %s

en: Failed to set up an SSL context
ca: No s'ha pogut establir un context SSL

en: Failed to unlink symlink `%s': %s
ca: No s'ha pogut eliminar l'enllaç simbòlic `%s': %s

en: Failed writing HTTP request: %s.
ca: Error escrivint la petició HTTP: %s.

en: File
ca: Fitxer

en: File `%s' already there, not retrieving.
ca: El fitxer `%s' ja existeix, no es descarrega.

en: File `%s' already there, will not retrieve.
ca: El fitxer `%s' ja existeix, no es descarrega.

en: GNU Wget %s, a non-interactive network retriever.
ca: GNU Wget %s, un descarregador de xarxa no interactiu.

en: Giving up.
ca: Es deixa estar.

en: HTTP options:
           --http-user=USER      set http user to USER.
           --http-passwd=PASS    set http password to PASS.
      -C,  --cache=on/off        (dis)allow server-cached data (normally allowed).
      -E,  --html-extension      save all text/html documents with .html extension.
           --ignore-length       ignore `Content-Length' header field.
           --header=STRING       insert STRING among the headers.
           --proxy-user=USER     set USER as proxy username.
           --proxy-passwd=PASS   set PASS as proxy password.
           --referer=URL         include `Referer: URL' header in HTTP request.
      -s,  --save-headers        save the HTTP headers to file.
      -U,  --user-agent=AGENT    identify as AGENT instead of Wget/VERSION.
           --no-http-keep-alive  disable HTTP keep-alive (persistent connections).
           --cookies=off         don't use cookies.
           --load-cookies=FILE   load cookies from FILE before session.
           --save-cookies=FILE   save cookies to FILE after session.
           --post-data=STRING    use the POST method; send STRING as the data.
           --post-file=FILE      use the POST method; send contents of FILE.
ca: Opcions d'HTTP:
           --http-user=USUARI    estableix l'usuari http en USUARI.
           --http-passwd=PASS    estableix la contrasenya http en PASS.
      -C,  --cache=on/off        admet o no dades del `cache' del servidor.
      -E,  --html-extension      afegeix l'ext. html a tots els fitxers text/html
           --ignore-length       ignora la capçalera `Content-Length'.
           --header=CADENA       insereix CADENA entre les capçaleres.
           --proxy-user=USUARI   estableix l'usuari pel proxy en USUARI.
           --proxy-passwd=PASS   estableix la contrasenya pel proxy en PASS.
           --referer=URL         inclou una capçalera `Referer' a la petició HTTP.
      -s,  --save-headers        desa les capçaleres HTTP en un fitxer.
      -U,  --user-agent=AGENT    s'identifica com a AGENT en lloc de Wget/VERSIÓ.
           --no-http-keep-alive  no utilitza connexions HTTP persistents.
           --cookies=off         no admet cookies.
           --load-cookies=FITXER carrega les cookies de FITXER.
           --save-cookies=FITXER desa les cookies a FITXER.
           --post-data=CADENA    envia CADENA com a dades `POST'.
           --post-file=FITXER    envia FITXER com a dades `POST'.

en: HTTPS (SSL) options:
           --sslcertfile=FILE     optional client certificate.
           --sslcertkey=KEYFILE   optional keyfile for this certificate.
           --egd-file=FILE        file name of the EGD socket.
           --sslcadir=DIR         dir where hash list of CA's are stored.
           --sslcafile=FILE       file with bundle of CA's
           --sslcerttype=0/1      Client-Cert type 0=PEM (default) / 1=ASN1 (DER)
           --sslcheckcert=0/1     Check the server cert agenst given CA
           --sslprotocol=0-3      choose SSL protocol; 0=automatic,
                                  1=SSLv2 2=SSLv3 3=TLSv1
ca: Opcions d'HTTPS (SSL):
           --sslcertfile=FITXER   certificat opcional del client.
           --sslcertkey=FITXER    clau opcional del certificat.
           --egd-file=FITXER      usa FITXER com a socket EGD.
           --sslcadir=DIRECTORI   directori on hi ha la llista de CA's.
           --sslcafile=FITXER     fitxer que conté els CA's.
           --sslcerttype=0/1      tipus de Client-Cert: 0=OEM (per omissió),
                                  1=ASN1
           --sslcheckcert=0/1     comprova el certificat del servidor amb el CA.
           --sslprotocol=0-3      protocol SSL: 0=auto, 1=SSLv2, 2=SSLv3, 3=TLSv1

en: Host not found
ca: No s'ha trobat el host

en: IPv6 addresses not supported
ca: Les adreces IPv6 no estan suportades

en: Index of /%s on %s:%d
ca: Índex de /%s a %s:%d

en: Invalid IPv6 numeric address
ca: Adreça numèrica IPv6 no vàlida

en: Invalid PORT.
ca: PORT incorrecte.

en: Invalid dot style specification `%s'; leaving unchanged.
ca: L'estil de progressió `%s' no és vàlid; no es canvia.

en: Invalid name of the symlink, skipping.
ca: El nom de l'enllaç simbólic no és correcte; s'omet.

en: Invalid user name
ca: Nom d'usuari no vàlid

en: Last-modified header invalid -- time-stamp ignored.
ca: Capçalera Last-modified no vàlida -- s'ignora l'informació horària.

en: Last-modified header missing -- time-stamps turned off.
ca: Falta la capçalera Last-modified -- seguiment horari deshabilitat.

en: Length:
ca: Mida:

en: Length: %s
ca: Mida: %s

en: Link
ca: Enllaç

en: Loading robots.txt; please ignore errors.
ca: S'està llegint el robots.txt; si us plau, ignoreu els errors.

en: Location: %s%s
ca: Ubicació: %s%s

en: Logged in!
ca: S'ha entrat amb èxit!

en: Logging and input file:
      -o,  --output-file=FILE     log messages to FILE.
      -a,  --append-output=FILE   append messages to FILE.
      -d,  --debug                print debug output.
      -q,  --quiet                quiet (no output).
      -v,  --verbose              be verbose (this is the default).
      -nv, --non-verbose          turn off verboseness, without being quiet.
      -i,  --input-file=FILE      download URLs found in FILE.
      -F,  --force-html           treat input file as HTML.
      -B,  --base=URL             prepends URL to relative links in -F -i file.
ca: Registre i fitxer d'entrada:
      -o,  --output-file=FITXER   desa els missatges del programa a FITXER.
      -a,  --append-output=FITXER afegeix els missatges a FITXER.
      -d,  --debug                mostra informació de depuració.
      -q,  --quiet                mode silenciós (cap missatge).
      -v,  --verbose              mode loquaç (per omissió).
      -nv, --non-verbose          mode no loquaç, però tampoc del tot silenciós.
      -i,  --input-file=FITXER    llegeix els enllaços de FITXER.
      -F,  --force-html           tracta el fitxer d'entrada com a HTML.
      -B,  --base=URL             afegeix el prefix URL a tots els enllaços
                                  relatius del fitxer d'entrada.

en: Logging in as %s ...
ca: S'està entrant com a `%s' ...

en: Login incorrect.
ca: Entrada incorrecta.

en: Mail bug reports and suggestions to <bug-wget@gnu.org>.
ca: Envieu informes d'error i suggeriments a <bug-wget@gnu.org>.

en: Malformed status line
ca: Línia d'estat mal formada

en: No URLs found in %s.
ca: No s'ha trobat cap URL a %s.

en: No data received
ca: No s'ha rebut cap dada

en: No error
ca: Cap error

en: No matches on pattern `%s'.
ca: Cap coincidència amb el patró `%s'.

en: No such directory `%s'.
ca: El directori `%s' no existeix.

en: No such file `%s'.
ca: El fitxer `%s' no existeix.

en: No such file or directory `%s'.
ca: El fitxer o directori `%s' no existeix.

en: Not descending to `%s' as it is excluded/not-included.
ca: No es descendeix a `%s' ja que està exclòs, o no inclòs.

en: Not sure
ca: No és segur

en: Output will be written to `%s'.
ca: La sortida s'escriurà a `%s'.

en: Read error (%s) in headers.
ca: S'ha produït un error de lectura (%s) a les capçaleres.

en: Recursion depth %d exceeded max. depth %d.
ca: La profunditat de recursió %d excedeix el màxim permès %d.

en: Recursive accept/reject:
      -A,  --accept=LIST                comma-separated list of accepted extensions.
      -R,  --reject=LIST                comma-separated list of rejected extensions.
      -D,  --domains=LIST               comma-separated list of accepted domains.
           --exclude-domains=LIST       comma-separated list of rejected domains.
           --follow-ftp                 follow FTP links from HTML documents.
           --follow-tags=LIST           comma-separated list of followed HTML tags.
      -G,  --ignore-tags=LIST           comma-separated list of ignored HTML tags.
      -H,  --span-hosts                 go to foreign hosts when recursive.
      -L,  --relative                   follow relative links only.
      -I,  --include-directories=LIST   list of allowed directories.
      -X,  --exclude-directories=LIST   list of excluded directories.
      -np, --no-parent                  don't ascend to the parent directory.
ca: Inclusió/Exclusió en mode recursiu:
      -A,  --accept=LLISTA              llista d'extensions acceptades.
      -R,  --reject=LLISTA              llista d'extensions rebutjades.
      -D,  --domains=LLISTA             llista de dominis acceptats.
           --exclude-domains=LLISTA     llista de dominis rebutjats.
           --follow-ftp                 segueix enllaços FTP en documents HTML.
           --follow-tags=LLISTA         llista de tags HTML que contenen enllaços.
      -G,  --ignore-tags=LLISTA         llista de tags HTML ignorats.
      -H,  --span-hosts                 segueix enllaços a altres hosts.
      -L,  --relative                   només segueix enllaços relatius.
      -I,  --include-directories=LLISTA llista de directoris acceptats.
      -X,  --exclude-directories=LLISTA llista de directoris rebutjats.
      -np, --no-parent                  no ascendeix a directoris superiors.

en: Recursive retrieval:
      -r,  --recursive          recursive download.
      -l,  --level=NUMBER       maximum recursion depth (inf or 0 for infinite).
           --delete-after       delete files locally after downloading them.
      -k,  --convert-links      convert non-relative links to relative.
      -K,  --backup-converted   before converting file X, back up as X.orig.
      -m,  --mirror             shortcut option equivalent to -r -N -l inf -nr.
      -p,  --page-requisites    get all images, etc. needed to display HTML page.
           --strict-comments    turn on strict (SGML) handling of HTML comments.
ca: Opcions de recursió:
      -r,  --recursive          descarrega de forma recursiva.
      -l,  --level=NOMBRE       nivell màxim de recursió (inf o 0 per infinit).
           --delete-after       elimina els fitxers locals un cop descarregats.
      -k,  --convert-links      converteix els enllaços absoluts a relatius.
      -K,  --backup-converted   fa una còpia dels fitxers abans de convertir-los.
      -m,  --mirror             opció equivalent a -r -N -l inf -nr.
      -p,  --page-requisites    descarrega tots els components (imatges, etc.)
                                necessaris per veure el document HTML.
           --strict-comments    interpreta els comentaris de forma estricta.

en: Rejecting `%s'.
ca: S'està rebutjant `%s'.

en: Remote file is newer than local file `%s' -- retrieving.
ca: El fitxer remot és més nou que el local `%s' -- es descarrega.

en: Remote file is newer, retrieving.
ca: El fitxer remot és més nou, es descarrega.

en: Remote file no newer than local file `%s' -- not retrieving.
ca: El fitxer remot no és més nou que el local `%s' -- no es descarrega.

en: Removed `%s'.
ca: S'ha eliminat `%s'.

en: Removing %s since it should be rejected.
ca: S'està eliminant %s ja que no s'hauria de descarregar.

en: Removing %s.
ca: S'està eliminant %s.

en: Resolving %s...
ca: S'està resolguent %s...

en: Retrying.
ca: S'està reintentant.

en: Reusing connection to %s:%hu.
ca: S'està reutilitzant la connexió amb %s:%hu.

en: Server error, can't determine system type.
ca: Error del servidor, no es pot determinar el tipus de sistema.

en: Server file no newer than local file `%s' -- not retrieving.
ca: El fitxer remot no és més nou que el local `%s' -- no es descarrega.

en: Skipping directory `%s'.
ca: S'està ometent el directori `%s'.

en: Starting WinHelp %s
ca: S'està iniciant el WinHelp %s

en: Startup:
      -V,  --version           display the version of Wget and exit.
      -h,  --help              print this help.
      -b,  --background        go to background after startup.
      -e,  --execute=COMMAND   execute a `.wgetrc'-style command.
ca: Inici:
      -V,  --version           mostra la versió del Wget i surt.
      -h,  --help              mostra aquesta ajuda.
      -b,  --background        execució en segon terme.
      -e,  --execute=ORDRE     executa una ordre de l'estil `.wgetrc'.

en: Symlinks not supported, skipping symlink `%s'.
ca: No es suporten enllaços simbòlics; s'omet l'enllaç `%s'.

en: Syntax error in Set-Cookie: %s at position %d.
ca: S'ha produït un error de sintaxi a la capçalera Set-Cookie: %s a la posició %d.

en: The server refuses login.
ca: El servidor refusa les peticions d'entrada.

en: The sizes do not match (local %ld) -- retrieving.
ca: Les mides dels fitxers no coincideixen (local %ld) -- es descarrega.

en: The sizes do not match (local %ld) -- retrieving.
ca: Els fitxers no tenen la mateixa mida (local %ld) -- es descarrega.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
ca: Aquest programa es distribueix amb l'esperança que sigui útil, però
    SENSE CAP MENA DE GARANTIA; ni tan sols amb la garantia implícita de
    COMERCIABILITAT o IDONEÏTAT PER A UN PROPÒSIT PARTICULAR. Vegeu la
    llicència GNU General Public License per a més informació.

en: Try `%s --help' for more options.
ca: Proveu `%s --help' per a més informació.

en: Trying without the specified certificate
ca: S'intenta sense el certificat especificat

en: Unable to convert `%s' to a bind address.  Reverting to ANY.
ca: No s'ha pogut convertir `%s' en una adreça vàlida. S'utilitza `ANY'.

en: Unable to delete `%s': %s
ca: No s'ha pogut esborrar `%s': %s

en: Unable to establish SSL connection.
ca: No s'ha pogut establir la connexió SSL.

en: Unknown authentication scheme.
ca: Mètode d'autentificació desconegut.

en: Unknown error
ca: Error no identificat

en: Unknown type `%c', closing control connection.
ca: El tipus «%c» és desconegut , es tanca la connexió de control.

en: Unsupported listing type, trying Unix listing parser.
ca: El tipus de llista no és suportat, es prova amb l'analitzador de Unix.

en: Unsupported scheme
ca: Sistema no suportat

en: Unterminated IPv6 numeric address
ca: Adreça numèrica IPv6 no acabada

en: Usage: %s NETRC [HOSTNAME]
ca: Forma d'ús: %s NETRC [HOST]

en: Usage: %s [OPTION]... [URL]...
ca: Forma d'ús: %s [OPCIÓ]... [URL]...

en: Using `%s' as listing tmp file.
ca: S'utilitza `%s' com a fitxer temporal de llistat.

en: Warning: wildcards not supported in HTTP.
ca: Avís: En HTTP no es suporten patrons.

en: Will not retrieve dirs since depth is %d (max %d).
ca: No es descarregaran directoris ja que la profunditat és %d (max %d).

en: Write failed, closing control connection.
ca: Error d'escriptura, tancant la connexió de control.

en: Wrote HTML-ized index to `%s' [%ld].
ca: S'ha escrit un índex HTMLitzat a `%s' [%ld].

en: Wrote HTML-ized index to `%s'.
ca: S'ha escrit un índex HTMLitzat a `%s'.

en: connected.
ca: connexió establerta.

en: couldn't connect to %s:%hu: %s
ca: no s'ha pogut connectar amb `%s:%hu: %s

en: done.
ca: fet.

en: done.
ca: fet.

en: done.
ca: fet.

en: failed: %s.
ca: error: %s.

en: failed: timed out.
ca: error: temps esgotat.

en: ignored
ca: s'ignora

en: nothing to do.
ca: res a fer.

en: time unknown
ca: data desconeguda

en: unspecified
ca: no especificada
