xchat 2.0.5pre1 - en to ca translation catalogue (945 entries)

en: 
    
    Type /HELP <command> for more information, or /HELP -l
ca: 
    
    Per a més informació escriviu /HELP <comandament>, o /HELP -l

en: 
    Commands Available:
ca: 
    Comandaments disponibles:

en: 
    DCC GET <nick>                     - accept an offered file
    DCC SEND [-maxcps=#] <nick> [file] - send a file to someone
    DCC LIST                           - show DCC list
    DCC CHAT <nick>                    - offer DCC CHAT to someone
    DCC CLOSE <type> <nick> <file>         example:
             /dcc close send johnsmith file.tar.gz
ca: 
    DCC GET <sobrenom>                       - rep un fitxer un fitxer ofert
    DCC SEND [-maxcps=#] <sobrenom> [fitxer] - envia un fitxer a algú
    DCC LIST                                 - mostra la llista DCC
    DCC CHAT <sobrenom>                      - proposa un CHAT DCC a algú
    DCC CLOSE <tipus> <sobrenom> <fitxer>      exemple:
             /dcc close send albanoguer fitxer.tar.gz

en: 
    No help available on that command.
ca: 
    No hi ha cap ajuda disponible per aquest comandament.

en:       File: %s
       To/From: %s
          Size: %u
          Port: %d
     IP Number: %s
    Start Time: %s   Max CPS: %d
ca:       Fitxer: %s
          A/De:   %s
          Mida:   %u
          Port:   %d
     Número IP:   %s
    Hora d'inici: %s   CPS màxim: %d

en:   %-20s offline
ca:   %-20s desconnectats

en:   %-20s online
ca:   %-20s en línia

en:   Ignore list is empty.
ca:   La llista per ignorar està buida.

en: $ Number
ca: Número $

en: %C08,02 %B-- Notify List --------------- %O
ca: %C08,02 %B-- Llista de notificació ----- %O

en: %C8,2 Type  To/From    Status  Size    Pos     File      %O%010%B%C9----------------------------------------------------%O
ca: %C8,2 Tipus Per a/De   Estatus Mida    Pos     Fitxer    %O%010%B%C9----------------------------------------------------%O

en: %O%C11$1%O added to ignore list.
ca: %O%C11$1%O afegit a la llista per ignorar.

en: %O%C11$1%O removed from ignore list.
ca: %O%C11$1%O esborrat de la llista per ignorar.

en: %UChannel          Users   Topic%O
ca: %UCanal            Usuaris Tòpic%O

en: (%s=Server %c=Channel %n=Network).
ca: (%s=Servidor %c=Canal %n=Xarxa).

en: (Can be a text file relative to config dir).
ca: (Pot ser un fitxer de text relatiu al directori de configuració).

en: (Can be a text file relative to ~/.xchat2/).
ca: (Pot ser un fitxer de text que faci referència a ~/.xchat2/).

en: (Disabled)
ca: (Inhabilitat)

en: (Leave at zero for full speed file transfers).
ca: (Deixar a zero per a la màxima velocitat en la transferència de fitxers).

en: (Leave ports at zero for full range).
ca: (Deixa els ports a zero per a tot el rang).

en: (Only useful for computers with multiple addresses).
ca: (Sols d'utilitat per a ordinadors amb múltiples adreces).

en: (See strftime manpage for details).
ca: (Per a més detalls consulteu la pàgina del manual de strftime).

en: (Separate multiple words with commas).
ca: (Separar les múltiples paraules amb comes).

en: * Can't open log file(s) for writing. Check the
      permissions on %s/xchatlogs
ca: * No es poden obrir els fitxers de registre per a escriptura.
      Comproveu els permisos de %s/xchatlogs

en: * Running IRC as root is stupid! You should
      create a User Account and use that to login.
ca: * Executar l'IRC com a root és estúpid! Hauríeu de crear
      un compte d'usuari i connectar-vos des d'allí.

en: **** BEGIN LOGGING AT %s
ca: **** INICIANT L'ACCÉS A %s

en: **** ENDING LOGGING AT %s
ca: **** FINALITZANT L'ACCÉS A %s

en: *NEW*
ca: *NOU*

en: *WARNING*
    Auto accepting DCC to your home directory
    can be dangerous and is exploitable. Eg:
    Someone could send you a .bash_profile
ca: *ATENCIÓ*
    Acceptar automàticament els DCC al vostre directori
    personal pot ser perillós i és explotable. P.ex: Algú podria
    enviar-vos un .bash_profile

en: -%C10-%C11-%O$t$1 Banlist: %C3$4 %C4$2 %C5$3%O
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 Llista de veto: %C3$4 %C4$2 %C5$3%O

en: -%C10-%C11-%O$t$1 added to notify list.
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 ha estat afegit a la llista de notificacions.

en: -%C10-%C11-%O$t$1 already in use. Retrying with $2..
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 ja és en ús. Intentar-ho amb $2..

en: -%C10-%C11-%O$t$1 deleted from notify list.
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 ha estat eliminat de la llista de veto.

en: -%C10-%C11-%O$t$1 has changed the topic to: $2%O
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 ha canviat el tòpic a: $2%O

en: -%C10-%C11-%O$t$1 is now known as $2
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 ara és conegut com a $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes ban on $2
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 elimina el veto sobre $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes channel keyword
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 elimina la paraula clau del canal

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes exempt on $2
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 manlleva la exempció en $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes invite on $2
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 manlleva l'invitació en $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes user limit
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 elimina el límit d'usuaris

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets ban on $2
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 estableix el veto sobre $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets channel keyword to $2
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 estableix la paraula clau del canal a $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets channel limit to $2
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 estableix el límit del canal a $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets exempt on $2
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 estableix la exempció en $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets invite on $2
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 estableix invitació a $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets mode $2$3 $4
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 estableix el mode $2$3 $4

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets modes%B %C14[%O$2%B%C14]%O
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 estableix els modes%B %C14[%O$2%B%C14]%O

en: -%C10-%C11-%O$t$1 users in notify list.
ca: -%C10-%C11-%O$t$1 usuaris en la llista de notificacions.

en: -%C10-%C11-%O$t%C11$1 %Chas offered %C11$2 %C(%C11$3 %Cbytes)
ca: -%C10-%C11-%O$t%C11$1 %Cofereix %C11$2 %C(%C11$3 %Coctets)

en: -%C10-%C11-%O$t%C11$1 %Chas requested to resume %C11$2 %Cfrom %C11$3%C.
ca: -%C10-%C11-%O$t%C11$1 %Cha requerit resumir %C11$2 %Cdes de %C11$3%C.

en: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O gives channel half-operator status to %C11$2
ca: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O dona l'estatus de gairabé operador del canal a %C11$2

en: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O gives channel operator status to %C11$2
ca: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O dona l'estatus d'operador del canal a %C11$2

en: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O gives voice to %C11$2
ca: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O dona veu a %C11$2

en: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O removes channel half-operator status from %C11$2
ca: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O manlleva l'estatus de gairabé operador del canal de %C11$2

en: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O removes channel operator status from %C11$2
ca: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O  manlleva l'estatus d'operador del canal de %C11$2

en: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O removes voice from %C11$2
ca: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O  manlleva la veu de %C11$2

en: -%C10-%C11-%O$t%C11Users on $1:%C $2
ca: -%C10-%C11-%O$t%C11Usuaris en $1:%C $2

en: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %CEnd of WHOIS list.
ca: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %CFinal de la llista de WHOIS.

en: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %Cis away %C14(%O$2%O%C14)
ca: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %Cestà absent %C14(%O$2%O%C14)

en: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %Oreal user@host %C11$2%O, real IP %C11$3%O
ca: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %Ousuari@màquina %C11$2%O, IP real %C11$3%O

en: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12]%O idle %C11$2%O
ca: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12]%O inactiu %C11$2%O

en: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12]%O idle %C11$2%O, signon: %C11$3%O
ca: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12]%O inactiu %C11$2%O, accés: %C11$3%O

en: -%C10-%C11-%O$tA process is already running
ca: -%C10-%C11-%O$tJa hi ha un procés en execució

en: -%C10-%C11-%O$tAlready offering CHAT to $1
ca: -%C10-%C11-%O$tJa està a punt el xat ofert a $1

en: -%C10-%C11-%O$tCannot join%C11 %B$1 %O(Channel is invite only).
ca: -%C10-%C11-%O$tNo es pot entrar%C11 %B$1 %O(El canal sols és per a invitats).

en: -%C10-%C11-%O$tCannot join%C11 %B$1 %O(Requires keyword).
ca: -%C10-%C11-%O$tNo es pot entrar%C11 %B$1 %O(Es requereix una paraula clau).

en: -%C10-%C11-%O$tCannot join%C11 %B$1 %O(User limit reached).
ca: -%C10-%C11-%O$tNo es pot entrar%C11 %B$1 %O(Refusat per un limit d'usuaris).

en: -%C10-%C11-%O$tCannot join%C11 %B$1 %O(You are banned).
ca: -%C10-%C11-%O$tNo es pot entrar%C11 %B$1 %O(Su's ha vetat l'accés).

en: -%C10-%C11-%O$tChannel $1 created on $2
ca: -%C10-%C11-%O$tCanal $1 creat el $2

en: -%C10-%C11-%O$tChannel $1 modes: $2
ca: -%C10-%C11-%O$tCanal $1 modes: $2

en: -%C10-%C11-%O$tConnected.
ca: -%C10-%C11-%O$tConnectat.

en: -%C10-%C11-%O$tConnected. Now logging in..
ca: -%C10-%C11-%O$tConnectat. Ara podeu entrar als canals..

en: -%C10-%C11-%O$tConnecting to %C11$1 %C14(%C11$2%C14)%C port %C11$3%C..
ca: -%C10-%C11-%O$tConnectant a %C11$1 %C14(%C11$2%C14)%C port %C11$3%C..

en: -%C10-%C11-%O$tConnection failed. Error: $1
ca: -%C10-%C11-%O$tConnexió fallida. Error: $1

en: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 %C11$2 %Cto %C11$3 %Cstalled - aborting.
ca: -%C10-%C11-%O$tEl DCC $1 %C11$2 %Cper a %C11$3 %Cestà encallat - avortant.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 %C11$2 %Cto %C11$3 %Ctimed out - aborting.
ca: -%C10-%C11-%O$tEl DCC $1 %C11$2 %Cper a %C11$3 %Cha excedit el temps d'espera - avortant.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 connect attempt to %C11$2%O failed (err=$3).
ca: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 intent de connexió a %C11$2%O ha fallat (err=$3).

en: -%C10-%C11-%O$tDCC CHAT connection established to %C11$1 %C14[%O$2%C14]%O
ca: -%C10-%C11-%O$tConnexió establerta del xat DCC per a %C11$1 %C14[%O$2%C14]%O

en: -%C10-%C11-%O$tDCC CHAT to %C11$1%O aborted.
ca: -%C10-%C11-%O$tXat DCC per a %C11$1%O avortat.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC CHAT to %C11$1%O lost. $4.
ca: -%C10-%C11-%O$tS'ha perdut un xat DCC per a %C11$1%O. $4.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV %C11$1%O from %C11$3%O complete %C14[%C11$4%O cps%C14]%O.
ca: -%C10-%C11-%O$tRebuda DCC %C11$1%O des de %C11$3%O completada %C14[%C11$4%O cps%C14]%O.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV %C11$1%O from %C11$3%O failed. $4.
ca: -%C10-%C11-%O$tRebuda DCC %C11$1%O des de %C11$3%O fallida. $4.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV %C11$2%O to %C11$1%O aborted.
ca: -%C10-%C11-%O$tRebuda DCC %C11$2%O a %C11$1%O avortada.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV connection established to %C11$1 %C14[%O$2%C14]%O
ca: -%C10-%C11-%O$tRebuda DCC, connexió establerta per a %C11$1 %C14[%O$2%C14]%O

en: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND %C11$1%O to %C11$2%O complete %C14[%C11$3%O cps%C14]%O.
ca: -%C10-%C11-%O$tEnviament DCC %C11$1%O per a %C11$2%O completat %C14[%C11$3%O cps%C14]%O.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND %C11$1%O to %C11$2%O failed. $3
ca: -%C10-%C11-%O$tL'enviament DCC %C11$1%O per a %C11$2%O ha fallat. $3

en: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND %C11$2%O to %C11$1%O aborted.
ca: -%C10-%C11-%O$tL'enviament DCC %C11$2%O per a %C11$1%O ha estat avortat.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND connection established to %C11$1 %C14[%O$2%C14]%O
ca: -%C10-%C11-%O$tS'ha establert la connexió per a l'enviament DCC per a %C11$1 %C14[%O$2%C14]%O

en: -%C10-%C11-%O$tDisconnected ($1).
ca: -%C10-%C11-%O$tDesconnectat ($1).

en: -%C10-%C11-%O$tFound your IP: [$1]
ca: -%C10-%C11-%O$tS'ha trobat la vostra IP: [$1]

en: -%C10-%C11-%O$tLooking up %C11$1%C..
ca: -%C10-%C11-%O$tBloqueja %C11$1%C..

en: -%C10-%C11-%O$tLooking up IP number for%C11 $1%O..
ca: -%C10-%C11-%O$tBloqueja el número IP de%C11 $1%O..

en: -%C10-%C11-%O$tNickname already in use. Use /NICK to try another.
ca: -%C10-%C11-%O$tEl sobrenom ja està en ús. Useu /NICK per a escollir-ne un altre.

en: -%C10-%C11-%O$tNo ping reply for $1 seconds, disconnecting.
ca: -%C10-%C11-%O$tSense resposta ping després de $1 segons, desconnectant.

en: -%C10-%C11-%O$tNo process is currently running
ca: -%C10-%C11-%O$tActualment no hi ha cap procés executant-se

en: -%C10-%C11-%O$tNo such DCC offer.
ca: -%C10-%C11-%O$tCap oferiment DCC.

en: -%C10-%C11-%O$tNo such DCC.
ca: -%C10-%C11-%O$tCap DCC.

en: -%C10-%C11-%O$tNotify list is empty.
ca: -%C10-%C11-%O$tLa llista de notificacions està buida.

en: -%C10-%C11-%O$tNotify: $1 is offline ($2).
ca: -%C10-%C11-%O$tNotificació: $1 està fora de línia ($2).

en: -%C10-%C11-%O$tNotify: $1 is online ($2).
ca: -%C10-%C11-%O$tNotificació: $1 està en línia ($2).

en: -%C10-%C11-%O$tOffering %C11$1 %Cto %C11$2%O
ca: -%C10-%C11-%O$tS'està oferint %C11$1 %Ca %C11$2%O

en: -%C10-%C11-%O$tOffering DCC CHAT to $1
ca: -%C10-%C11-%O$tS'està oferint un xat DCC a $1

en: -%C10-%C11-%O$tPing reply from $1 : $2 second(s)
ca: -%C10-%C11-%O$tResposta al ping des de $1 : $2 segon(s)

en: -%C10-%C11-%O$tReceived '$1%O' from $2
ca: -%C10-%C11-%O$tRebut '$1%O' des de $2

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a CTCP $1 from $2
ca: -%C10-%C11-%O$tS'ha rebut un CTCP $1 des de $2

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a CTCP $1 from $2 (to $3)
ca: -%C10-%C11-%O$tS'ha rebut un CTCP $1 des de $2 (per a $3)

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a CTCP Sound $1 from $2
ca: -%C10-%C11-%O$tS'ha rebut un So CTCP $1 des de $2

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a DCC CHAT offer from $1
ca: -%C10-%C11-%O$tS'ha rebut un xat DCC ofert per $1

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a malformed DCC request from %C11$1%O.%010-%C10-%C11-%O$tContents of packet: $2
ca: -%C10-%C11-%O$tS'ha rebut una petició DCC malformada des de %C11$1%O.%010-%C10-%C11-%O$tContingut del paquet: $2

en: -%C10-%C11-%O$tStopped previous connection attempt (pid=$1)
ca: -%C10-%C11-%O$tS'està aturant l'intent de connexió previ (pid=$1)

en: -%C10-%C11-%O$tThe file %C11$1%C already exists, saving it as %C11$2%O instead.
ca: -%C10-%C11-%O$tEl fitxer %C11$1%C ja existeix, es desarà com a %C11$2%O.

en: -%C10-%C11-%O$tTopic for %C11$1%C is %C11$2%O
ca: -%C10-%C11-%O$tEl tòpic per a %C11$1%C és %C11$2%O

en: -%C10-%C11-%O$tTopic for %C11$1%C set by %C11$2%C at %C11$3%O
ca: -%C10-%C11-%O$tEl tòpic per a %C11$1%C ha estat establert per %C11$2%C a %C11$3%O

en: -%C10-%C11-%O$tUnknown host. Maybe you misspelled it?
ca: -%C10-%C11-%O$tMàquina desconeguda. Potser l'heu teclejat malament?

en: -%C10-%C11-%O$tYou are now known as $2
ca: -%C10-%C11-%O$tAra sou conegut com a $2

en: -%C10-%C11-%O$tYou have been invited to %C11$1%C by %C11$2%C (%C11$3%C)
ca: -%C10-%C11-%O$tHeu estat invitat a %C11$1%C by %C11$2%C (%C11$3%C)

en: -%C10-%C11-%O$tYou have been kicked from $2 by $3 ($4%O)
ca: -%C10-%C11-%O$tHeu estat fet fora de $2 per $3 ($4%O)

en: -%C10-%C11-%O$tYou have been killed by $1 ($2%O)
ca: -%C10-%C11-%O$tHeu estat mort per $1 ($2%O)

en: -%C10-%C11-%O$tYou have left channel $3
ca: -%C10-%C11-%O$tHeu deixat el canal $3

en: -%C10-%C11-%O$tYou have left channel $3 %C14(%O$4%C14)%O
ca: -%C10-%C11-%O$tHeu deixat el canal $3 %C14(%O$4%C14)%O

en: -%C10-%C11-%O$tYou're inviting %C11$1%C to %C11$2%C (%C11$3%C)
ca: -%C10-%C11-%O$tHeu estat invitat %C11$1%C a %C11$2%C (%C11$3%C)

en: -%C10-%C11>%O$t%B$1%B %C14(%C10$3%C14)%C has joined $2
ca: -%C10-%C11>%O$t%B$1%B %C14(%C10$3%C14)%C ha entrat $2

en: -%C10-%C11>%O$t%BYou%B are now talking on %C11$2%O
ca: -%C10-%C11>%O$t%BAra esteu%B parlant en %C11$2%O

en: /WHOIS yourself to find your real address. Use this if you have a 192.168.*.* address!
ca: Fer /WHOIS a mi mateix per a trobar la meva adreça real. Usar-lo si teniu una adreça 192.168.*.*!

en: <%C10-%C11-%O$t$1 %C14(%O$2%C14)%C has left $3
ca: <%C10-%C11-%O$t$1 %C14(%O$2%C14)%C ha deixat $3

en: <%C10-%C11-%O$t$1 %C14(%O$2%C14)%C has left $3 %C14(%O$4%C14)%O
ca: <%C10-%C11-%O$t$1 %C14(%O$2%C14)%C ha deixat $3 %C14(%O$4%C14)%O

en: <%C10-%C11-%O$t$1 has kicked $2 from $3 ($4%O)
ca: <%C10-%C11-%O$t$1 l'han fet fora $2 de $3 ($4%O)

en: <%C10-%C11-%O$t$1 has quit %C14(%O$2%O%C14)%O
ca: <%C10-%C11-%O$t$1 ha sortit de %C14(%O$2%O%C14)%O

en: <none>
ca: <res>

en: A-Z, Ops first
ca: A-Z, primer els operadors

en: ADDBUTTON <name> <action>, adds a button under the user-list
ca: ADDBUTTON <nom> <acció>, afegeix un botó a sota de la llista d'usuaris

en: ALLCHAN <cmd>, sends a command to all channels you're in
ca: ALLCHAN <cmd>, envia un comandament a tots els canals on estigueu

en: ALLSERV <cmd>, sends a command to all servers you're in
ca: ALLSERV <cmd>, envia un comandament a tots els servidors on estigueu

en: AWAY [<reason>], sets you away
ca: AWAY [<motiu>], estableix el motiu de la vostra absència

en: Abort
ca: Avorta

en: Abort Chat
ca: Avorta el xat

en: Aborted
ca: Avorta

en: About X-Chat
ca: Quant a X-Chat

en: Accept
ca: Accepta

en: Accept invalid cert.
ca: Accepta certificats no vàlids.

en: Account
ca: Compte

en: Ack
ca: Pregunta

en: Action
ca: Acció

en: Active
ca: Està actiu

en: Add
ca: Afegeix

en: Add New
ca: Afegeix nou

en: Add new
ca: Afegeix nova

en: Address to bind to:
ca: Adreces a assignar a:

en: Afghanistan
ca: Afganistan

en: Albania
ca: Albània

en: Algeria
ca: Algèria

en: American Samoa
ca: Samoa Americana

en: Announce away messages
ca: Anuncia els missatges d'absència

en: Announce your away messages to all channels
ca: Anuncia els missatges d'absència a tots els canals

en: Antarctica
ca: Antàrtica

en: Antigua and Barbuda
ca: Antiga i Barbuda

en: Apply
ca: Aplica

en: Apply Match to:
ca: Aplica coincidència a:

en: Armenia
ca: Armènia

en: Attach Tab
ca: Adjunta la pestanya

en: Australia
ca: Austràlia

en: Austria
ca: Àustria

en: Auto Accept Direct Chat
ca: Auto-accepta el xat directe

en: Auto Accept Files
ca: Auto-accepta els fitxers

en: Auto Open Dialog Windows
ca: Obrir automàticament les finestres de diàleg

en: Auto Reconnect to Server
ca: Auto-reconnectar al servidor

en: Auto Rejoin when Kicked
ca: Auto-entrar quan ens facin fora

en: Auto Replace...
ca: Auto-substitueix...

en: Auto connect at startup
ca: Auto-connecta en engegar

en: Auto open DCC chat list
ca: Obre automàticament la llista del xat DDC

en: Auto open DCC receive list
ca: Obre automàticament la llista de rebuda DDC

en: Auto open DCC send list
ca: Obre automàticament la llista d'enviaments DDC

en: Auto reconnect delay:
ca: Demora en la reconnexió automàtica:

en: Automatic nick completion
ca: Compleció automàtica del sobrenom

en: Automatically unmark away
ca: Desmarca'm automàticament com a absent

en: Away User:
ca: Usuari absent:

en: Away reason
ca: Motiu de l'absència

en: Azerbaijan
ca: Azerbaitjan

en: BAN <mask> [<bantype>], bans everyone matching the mask from the current channel. If they are already on the channel this doesn't kick them (needs chanop)
ca: BAN <màscara> [<tipus_de_veto>], no permetre l'entrada a ningú (en el canal actual) que coincideixi amb la màscara. Si ja estan en el canal això no els farà fora (necessitareu ser operador del canal)

en: Background image:
ca: Imatge de fons:

en: Background:
ca: Fons:

en: Bad arguments for user command.
ca: Arguments erronis per al comandament emprat.

en: Bahamas
ca: Bahames

en: Ban
ca: Veta

en: Ban List
ca: Llista de veto

en: Ban List...
ca: Llista de veto...

en: Ban time
ca: Temps de veto

en: Banmask
ca: Màscara de veto

en: Beep on channel messages
ca: Pita en rebre missatges del canal

en: Beep on highlighted messages
ca: Pita en ressaltar missatges

en: Beep on message
ca: Pita en arrivar un missatge

en: Beep on private messages
ca: Pita en rebre missatges privats

en: Belarus
ca: Bielorússia

en: Belgium
ca: Bèlgica

en: Benin
ca: Benín

en: Bolivia
ca: Bolívia

en: Bosnia and Herzegovina
ca: Bòsnia i Hercegovina

en: Both
ca: Tots dos

en: Bottom
ca: A sota

en: Bouvet Island
ca: Illa Bouvet

en: Brazil
ca: Brasil

en: British Channel Isles
ca: Illes del Canal Britàniques

en: British Indian Ocean Territory
ca: Territori Oceànic de la Índia Britànica

en: British Virgin Islands
ca: Illes Verges Britàniques

en: Browse...
ca: Navega...

en: Bulgaria
ca: Bulgària

en: Businesses
ca: Negocis

en: CLEAR, Clears the current text window
ca: CLEAR, Neteja el text de la finestra actual

en: CLOSE, Closes the current window/tab
ca: CLOSE, Tanca l'actual finestra o pestanya

en: COUNTRY <code>, finds a country code, eg: au = australia
ca: COUNTRY <codi>, cerca al país d'un codi, p.ex: au = Austràlia

en: CTCP <nick> <message>, send the CTCP message to nick, common messages are VERSION and USERINFO
ca: CTCP <sobrenom> <missatge>, envia el missatge CTCP al sobrenom, els missatges comuns són VERSION i USERINFO

en: CTCP Replies - Special codes:
    
    %d  =  data (the whole ctcp)
    %m  =  machine info
    %s  =  nick who sent the ctcp
    %t  =  time/date
    %2  =  word 2
    %3  =  word 3
    &2  =  word 2 to the end of line
    &3  =  word 3 to the end of line
ca: Respostes CTCP - Codis especials:
    
    %d  =  data (el ctcp sencer)
    %m  =  informació de la màquina
    %s  =  sobrenom de qui envia el ctcp
    %t  =  hora i data
    %2  =  paraula 2
    %3  =  paraula 3
    &2  =  paraula 2 al final de la línia
    &3  =  paraula 3 al final de la línia

en: CTCP Replies...
ca: Respostes CTCP...

en: CYCLE, parts current channel and immediately rejoins
ca: CYCLE, surt i retorna de seguida al canal actual

en: C_lear Text
ca: _Neteja el text

en: C_onnect
ca: C_onnecta

en: Cambodia
ca: Cambodja

en: Cameroon
ca: Camerun

en: Canada
ca: Canadà

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cannot access %s
ca: No es pot accedir a %s

en: Cannot access file: %s
    %s.
    Resuming not possible.
ca: No es pot accedir al fitxer: %s
    %s.
    No és possible resumir.

en: Cannot assign that address
ca: No es pot assignar aquesta adreça

en: Cannot create ~/.xchat2
ca: No es pot crear ~/.xchat2

en: Cannot read that file.
ca: No es pot llegir aquest fitxer

en: Cannot resolve hostname %s
    Check your IP Settings!
ca: No s'ha pogut resoldre el nom de la màquina %s
    Comproveu el vostre arranjament IP!

en: Cannot resume the same file from two people.
ca: No es pot resumir el mateix fitxer des de dos persones.

en: Cannot write to that file.
ca: No es pot escriure en aquest fitxer.

en: Cape Verde
ca: Cap Verd

en: Cayman Islands
ca: Illes Caiman

en: Central African Republic
ca: República Centroafricana

en: Chad
ca: Txad

en: Channel
ca: Canal

en: Channel List...
ca: Llista de canals...

en: Channel Membership/"is an IRC operator"
ca: El membre del canal/"és un operador IRC"

en: Channel Name
ca: Nom del canal

en: Channel Tab...
ca: Pestanya del canal...

en: Channel Window...
ca: Finestra del canal...

en: Channel name
ca: Nom del canal

en: Channel:
ca: Canal:

en: Channels to join, separated by commas, but not spaces!
ca: Canals a on entrar, separats per comes, però sense espais!

en: Character Chart
ca: Mapa de caràcters

en: Character Chart...
ca: Mapa de caràcters...

en: Character Set:
ca: Joc de caràcters:

en: Chat
ca: Xat

en: Chatting
ca: Conversació de xat

en: Chile
ca: Xile

en: China
ca: Xina

en: Christmas Island
ca: Illa de Pascua

en: Claim you are at this address when offering files.
ca: Argumenta estar en aquesta adreça quan s'ofereixin fitxers.

en: Clear
ca: Neteja

en: Clear list
ca: Neteja la llista

en: Clear rawlog
ca: Neteja la bitàcola

en: Clientinfo
ca: Info. del client

en: Close
ca: Tanca

en: Close Tab
ca: Tanca la pestanya

en: Close this tab/window
ca: Tanca aquesta pestanya/finestra

en: Cocos Islands
ca: Illes Cocos

en: Colombia
ca: Colòmbia

en: Color paste
ca: Enganxa el color

en: Colored nicks
ca: Sobrenoms en color

en: Command
ca: Comandament

en: Command to execute after connecting. Can be used to authenticate to NickServ
ca: Comandament a executar després de que la connexió s'hagi completat

en: Connect
ca: Connecta

en: Connect Command:
ca: Comandament en connectar:

en: Connect in a _new tab
ca: Connecta a una _nova pestanya

en: Connection refused
ca: Connexió refusada

en: Connection reset by peer
ca: Connexió resetejada des de l'altre costat

en: Connection timed out
ca: Temps de connexió excedit

en: Convert spaces to underscore
ca: Converteix els espais a guions baixos

en: Cook Islands
ca: Illes Cook

en: Copy
ca: Copia

en: Copy selected URL
ca: Copia la URL seleccionada

en: Cote D'ivoire
ca: Costa D'ivori

en: Country: %s
ca: País: %s

en: Croatia
ca: Croàcia

en: Crop
ca: Aplega

en: Cycle Channel
ca: Roda el canal

en: Cycle until connected
ca: Rota fins a connectar

en: Cyprus
ca: Xipre

en: Czech Republic
ca: República Txeca

en: DCC IP address:
ca: Adreça IP DDC:

en: DCC String
ca: Cadena DCC

en: DCC Type
ca: Tipus DCC

en: DEHOP <nick>, removes chanhalf-op status from the nick on the current channel (needs chanop)
ca: DEHOP <sobrenom>, treure l'estatus de semi-operador del canal al sobrenom especificat del canal actual (necessitareu ser operador del canal)

en: DELBUTTON <name>, deletes a button from under the user-list
ca: DELBUTTON <nom>, esborra un botó de sota la llista d'usuaris

en: DEOP <nick>, removes chanop status from the nick on the current channel (needs chanop)
ca: DEOP <sobrenom>, treure l'estatus d'operador del canal al sobrenom especificat del canal actual (necessitareu ser operador del canal)

en: DEVOICE <nick>, removes voice status from the nick on the current channel (needs chanop)
ca: DEVOICE <sobrenom>, treure l'estatus de veu al sobrenom especificat del canal actual (necessitareu ser operador del canal)

en: DIRECTORY
ca: DIRECTORI

en: DISCON, Disconnects from server
ca: DISCON, Desconnecta del servidor

en: DNS <nick|host|ip>, Finds a users IP number
ca: DNS <sobrenom|màquina|ip>, Cerca el número IP d'un usuari

en: DNS Lookup
ca: Mostra el DNS

en: Date
ca: Data

en: Default away message:
ca: Missatge per omissió de l'absència:

en: Default part message:
ca: Missatge per omissió de sortida:

en: Default quit message:
ca: Missatge per omissió de desconnexió:

en: Delete
ca: Esborra

en: Delete All
ca: Esborra-ho tot

en: Denmark
ca: Dinamarca

en: Description
ca: Descripció

en: Destination filename
ca: Nom del fitxer de destí

en: Detach Tab
ca: Separa la pestanya

en: Dialog
ca: Diàleg

en: Dialog Buttons - Special codes:
    
    %a  =  all selected nicks
    %c  =  current channel
    %h  =  selected nick's hostname
    %m  =  machine info
    %n  =  your nick
    %s  =  selected nick
    %t  =  time/date
ca: Diàleg dels botons - Codis especials:
    
    %a  =  selecciona tots els sobrenoms
    %c  =  canal actual
    %h  =  selecciona el sobrenom en la màquina especificada
    %m  =  informació de la màquina
    %n  =  el vostre sobrenom
    %s  =  selecciona el sobrenom
    %t  =  hora i data

en: Dialog Buttons...
ca: Botons de diàleg...

en: Direct Chat...
ca: Xat directe...

en: Direct client-to-client
ca: Directe client-a-client

en: Disconnect
ca: Desconnecta

en: Display MODEs in raw form
ca: Mostra els MODE en format pla

en: Djibouti
ca: Yibuti

en: Dominican Republic
ca: República Dominicana

en: Done
ca: Fet

en: Double-click command:
ca: Comandament de doble clic:

en: Download files to:
ca: Descarrega els fitxers a:

en: ECHO <text>, Prints text locally
ca: ECHO <text>, Imprimeix el text localment

en: EDIT ME
ca: EDITA'M

en: EXEC [-o] <command>, runs the command. If -o flag is used then output is sent to current channel, else is printed to current text box
ca: EXEC [-o] <comandament>, executa el comandament. Si useu l'argument -o s'enviarà l'eixida cap al canal actual, sinó serà imprimida en la caixa de text actual

en: EXECCONT, sends the process SIGCONT
ca: EXECCONT, envia el procés SIGCONT

en: EXECKILL [-9], kills a running exec in the current session. If -9 is given the process is SIGKILL'ed
ca: EXECKILL [-9], mata a un procés que s'estigui executant en l'actual sessió. Si s'empra -9 el procés serà SIGKILL (mort al moment)

en: EXECSTOP, sends the process SIGSTOP
ca: EXECSTOP, envia el procés SIGSTOP

en: EXECWRITE, sends data to the processes stdin
ca: EXECWRITE, envia dades als processos en stdin (entrada estàndard)

en: East Timor
ca: Timor Est

en: Edit Events
ca: Edita els esdeveniments

en: Edit This Menu...
ca: Edita aquest menú...

en: Edit mode
ca: Mode d'edició

en: Educational Institution
ca: Institució educativa

en: Egypt
ca: Egipte

en: Enable logging of conversations
ca: Habilita el registre de les conversacions

en: Enter Channel to Join:
ca: Introduir el canal al que entrar:

en: Enter mask to ignore:
ca: Introduir la màscara a ignorar:

en: Enter new nickname:
ca: Introdueix el nou sobrenom:

en: Enter nickname to add:
ca: Introduir el sobrenom a afegir:

en: Enter reason to kick %s:
ca: Introduir el motiu per a fer fora a %s:

en: Equatorial Guinea
ca: Guinea Equatorial

en: Error opening keys config file
ca: Error obrint el fitxer de configuració del teclat

en: Error parsing event %s.
    Loading default
ca: Error analitzant l'esdeveniment %s.
    Carregant el predeterminat

en: Estonia
ca: Estònia

en: Ethiopia
ca: Etiòpia

en: Event
ca: Esdeveniment

en: Expecting Data line (beginning Dx{:|!}) but got:
    %s
    
    Load aborted, Please fix %s/keybindings
ca: S'estava esperant la línia de dades (comença per Dx{:|!}) però s'ha obtingut:
    %s
    
    Càrrega avortada, si us plau comproveu %s/keybindings

en: External
ca: Extern

en: Extra words to highlight on:
ca: Paraules extra a ressaltar:

en: FLUSHQ, flushes the current server's send queue
ca: FLUSHQ, neteja la cua d'enviaments del servidor actual

en: Failed
ca: Ha fallat

en: Failed to open font:
    
    %s
ca: Falla en obrir la font:
    
    %s

en: Falkland Islands
ca: Illes Malvines

en: Faroe Islands
ca: Illes Faroe

en: File
ca: Fitxer

en: File Receive...
ca: Rebre el fitxer...

en: File Send...
ca: Envia fitxer...

en: File in download directory is larger than file offered. Resuming not possible.
ca: El fitxer en el directori de descàrrega és més llarg que el fitxer ofert. No és possible resumir.

en: File transfers
ca: Transferència de fitxers

en: Filename
ca: Nom del fitxer

en: Find
ca: Troba

en: Find:
ca: Trobat:

en: Finland
ca: Finlàndia

en: First DCC send port:
ca: Primer port d'enviament DCC:

en: Foreground:
ca: Primer pla:

en: Former Czechoslovakia
ca: L'antiga Txecoslovàquia

en: Former USSR
ca: Antiga URSS

en: France
ca: França

en: France, Metropolitan
ca: França, Metropolitana

en: French Guiana
ca: Guyana Francesa

en: French Polynesia
ca: Polinèsia Francesa

en: French Southern Territories
ca: Territoris Francesos del Sud

en: From
ca: De

en: Full name
ca: Nom complet

en: GATE <host> [<port>], proxies through a host, port defaults to 23
ca: GATE <màquina> [<port>], servidor intermedi a través d'una màquina, port per omissió el 23

en: Gambia
ca: Gàmbia

en: Georgia
ca: Geòrgia

en: Germany
ca: Alemanya

en: Get my IP from IRC server
ca: Obtindre la meva IP des del servidor IRC

en: Give Ops
ca: Dona op

en: Give Voice
ca: Dona veu

en: Global User Info
ca: Informació global de l'usuari

en: Go to
ca: Vés a

en: Government
ca: Govern

en: Graph
ca: Gràfic

en: Great Britain
ca: Gran Bretanya

en: Greece
ca: Grècia

en: Greenland
ca: Groenlàndia

en: Grenada
ca: Granada

en: Guadeloupe
ca: Guadalupe

en: HOP <nick>, gives chanhalf-op status to the nick (needs chanop)
ca: HOP <sobrenom>, dona l'estatus d'operador del canal al sobrenom especificat (necessitareu ser operador del canal)

en: Haiti
ca: Haití

en: Heard and McDonald Islands
ca: Illes Heard i McDonald

en: Help
ca: Ajuda

en: Hidden
ca: Oculta

en: Hide Version
ca: Oculta la versió

en: Hide channel join/part messages by default
ca: Oculta per omissió els missatges d'entrada i de sortida

en: Hide join/part messages
ca: Oculta els missatges d'entrada i de sortida

en: Highlight:
ca: Ressaltat:

en: Honduras
ca: Hondures

en: Host
ca: Màquina

en: Host unknown
ca: Màquina desconeguda

en: Hostmask
ca: Màscara de la màquina

en: Hostname
ca: Nom de la màquina

en: Hungary
ca: Hongria

en: I can't save an empty list!
ca: No es pot desar una llista buida!

en: I need /bin/sh to run!
ca: Falta /bin/sh per a executar-lo!

en: I'm busy
ca: Estic ocupat

en: IGNORE <mask> <types..> <options..>
        mask - host mask to ignore, eg: *!*@*.aol.com
        types - types of data to ignore, one or all of:
                PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI, ALL
        options - NOSAVE, QUIET
ca: IGNORE <màscara> <tipus..> <opcions..>
        màscara - màscara de la màquina a ignorar, p.ex: *!*@*.aol.com
        tipus   - tipus de dades a ignorar, una de les següents o totes (all):
                  PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI, ALL
        opcions - NOSAVE, QUIET

en: INVITE <nick> [<channel>], invites someone to a channel, by default the current channel (needs chanop)
ca: INVITE <sobrenom> [<canal>], invita a algú a un canal, per omissió al canal actual (necessitareu ser operador del canal)

en: IP address
ca: Adreça IP

en: Iceland
ca: Islàndia

en: Idle time
ca: Temps d'inactivitat

en: Ignore
ca: Ignora

en: Ignore List...
ca: Llista d'ignorats...

en: Ignore Stats:
ca: Estat d'ignorar:

en: Ignore User
ca: Ignora l'usuari

en: Ignore on %C11$1%O changed.
ca: L'ignorar sobre %C11$1%O ha canviat.

en: In filenames, before sending
ca: En els noms de fitxer, abans d'enviar-los

en: Indent nicks
ca: Identa els sobrenoms

en: India
ca: Índia

en: Indonesia
ca: Indonèsia

en: Info
ca: Informació

en: Info text
ca: Text d'informació

en: Informational
ca: Informatiu

en: Input box
ca: Caixa d'entrada

en: Insert color code
ca: Insereix el codi del color

en: Insert timestamps in logs
ca: Insereix la data i hora a la bitàcola

en: Interface
ca: Interfície

en: International
ca: Internacional

en: Internic Commercial
ca: Internic Comercial

en: Internic Network
ca: Xarxa interna

en: Internic Non-Profit Organization
ca: Organització sense ànim de lucre

en: Interpret %C, %B as Color, Bold etc
ca: Interpreta %C, %B com a color, negreta, etc

en: Interpret %nnn as an ASCII value
ca: Interpreta a %nnn com a un valor ASCII

en: Invite
ca: Invita

en: Invite Only
ca: Sols invitats

en: Invite:
ca: Invita:

en: Ireland
ca: Irlanda

en: Italy
ca: Itàlia

en: JOIN <channel>, joins the channel
ca: JOIN <canal>, entra en el canal

en: Japan
ca: Japó

en: Join Channel
ca: Entra al canal

en: Join Channel...
ca: Entra al canal...

en: Join Channels:
ca: Entra als canals:

en: Jordan
ca: Jordània

en: KICK <nick>, kicks the nick from the current channel (needs chanop)
ca: KICK <sobrenom>, fa fora al sobrenom del canal actual (necessitareu ser operador del canal)

en: KICKBAN <nick>, bans then kicks the nick from the current channel (needs chanop)
ca: KICKBAN <sobrenom>, veta al sobrenom després de fer-lo fora del canal actual (necessitareu ser operador del canal)

en: Key
ca: Tecla

en: Key Bindings...
ca: Draceres del teclat...

en: Key bindings config file is corrupt, load aborted
    Please fix %s/keybindings.conf
ca: El fitxer de configuració de draceres del teclat està corrupte.
    Si us plau comproveu %s/keybindings.conf

en: Keyword
ca: Paraula clau

en: Kick
ca: Fés fora

en: Kick/Ban
ca: Fés fora/Veta

en: KickBan
ca: Fés fora i veta

en: Kill this user
ca: Mata aquest usuari

en: LAGCHECK, forces a new lag check
ca: LAGCHECK, força una nova comprovació de la demora

en: LASTLOG <string>, searches for a string in the buffer
ca: LASTLOG <cadena>, cerca una cadena de caràcters en el cau temporal

en: LOAD <file>, loads a plugin or script
ca: LOAD <fitxer>, carrega un connector o script

en: Lag meter:
ca: Mesurador de demores:

en: Last DCC send port:
ca: Últim port d'enviament DCC:

en: Last Msg: %s
ca: Últim missatge: %s

en: Last Seen
ca: Última visita

en: Latvia
ca: Letònia

en: Leave Channel
ca: Surt del canal

en: Leaving
ca: M'envaig

en: Lebanon
ca: Líban

en: Left
ca: Esquerra

en: Left message
ca: Missatge esquerra

en: Liberia
ca: Libèria

en: Libya
ca: Líbia

en: List display options:
ca: Opcions per a mostrar la llista:

en: Lists
ca: Llistes

en: Lithuania
ca: Lituània

en: Load From
ca: Carrega des de

en: Load Plugin or Script...
ca: Carrega un connector o script

en: Log filename mask:
ca: Màscara del fitxer de la bitàcola:

en: Log timestamp format:
ca: Format de l'hora i data a la bitàcola:

en: Logging
ca: Entrades

en: Luxembourg
ca: Luxemburg

en: MDEHOP, Mass deop's all chanhalf-ops in the current channel (needs chanop)
ca: MDEHOP, Treure l'estatus a tots els semi-operadors del canal en el canal actual (necessitareu ser operador del canal)

en: MDEOP, Mass deop's all chanops in the current channel (needs chanop)
ca: MDEOP, Treure l'estatus a tots els operadors del canal en el canal actual (necessitareu ser operador del canal)

en: ME <action>, sends the action to the current channel (actions are written in the 3rd person, like /me jumps)
ca: ME <acció>, envia l'acció al canal actual (les accions s'escriuen en tercera persona, com ara /me jumps)

en: MIME Type
ca: Tipus MIME

en: MKICK, Mass kicks everyone except you in the current channel (needs chanop)
ca: MKICK, Fa fora a tothom excepte a tu en el canal actual (necessitareu ser operador del canal)

en: MOP, Mass op's all users in the current channel (needs chanop)
ca: MOP, Dona l'estatus d'operador a tots els usuaris en el canal actual (necessitareu ser operador del canal)

en: MSG <nick> <message>, sends a private message
ca: MSG <sobrenom> <missatge>, envia un missatge privat

en: Macau
ca: Macao

en: Macedonia
ca: Macedònia

en: Malaysia
ca: Malàsia

en: Mark back:
ca: Marca posterior:

en: Mark fore:
ca: Marca anterior:

en: Marked Away
ca: Marca'm com a absent

en: Marshall Islands
ca: Illes Marshall

en: Martinique
ca: Martinica

en: Mask
ca: Màscara

en: Mauritania
ca: Mauritània

en: Mauritius
ca: Maurici

en: Max. global receive CPS:
ca: Màx. de rebudes CPS global:

en: Max. global send CPS:
ca: Màx. d'enviaments CPS globals:

en: Max. receive CPS:
ca: Màx. de rebudes CPS:

en: Max. send CPS:
ca: Màx d'enviaments CPS:

en: Max. speed for all traffic
ca: Velocitat màxima per a tot el tràfic

en: Max. speed for one transfer
ca: Velocitat màxima per a una transferència

en: Maximum Users:
ca: Màxim d'usuaris:

en: Menu Bar
ca: Barra del menú

en: Message
ca: Missatge

en: Mexico
ca: Mèxic

en: Micronesia
ca: Micronèsia

en: Military
ca: Militar

en: Minimum Users:
ca: Mínim d'usuaris:

en: Mode Buttons
ca: Botons de mode

en: Mode char
ca: Mode de caràcter

en: Moderated
ca: Moderat

en: Modes string
ca: Cadena de modes

en: Moldova
ca: Moldàvia

en: Monaco
ca: Mònaco

en: Mongolia
ca: Mongòlia

en: Morocco
ca: Marroc

en: Move "%s" _down
ca: Moure "%s" cap a_munt

en: Move "%s" _up
ca: Moure "%s" cap a_vall

en: Move Dn
ca: Mou avall

en: Move Up
ca: Mou amunt

en: Move completed files to:
ca: Mou els fitxers completats a:

en: Mozambique
ca: Moçambic

en: NAMES, Lists the nicks on the current channel
ca: NAMES, Llista els sobrenoms en el canal actual

en: NCTCP <nick> <message>, Sends a CTCP notice
ca: NCTCP <sobrenom> <missatge>, Envia un notícia CTCP

en: NEWSERVER <hostname> [<port>]
ca: NEWSERVER <nom_màquina> [<port>]

en: NICK <nickname>, sets your nick
ca: NICK <sobrenom>, estableix el vostre sobrenom

en: NOTICE <nick/channel> <message>, sends a notice. Notices are a type of message that should be auto reacted to
ca: NOTICE <sobrenom/canal> <missatge>, envia una notícia. Les notícies són un tipus de missatge que hauria de ser publicat automàticament

en: NOTIFY [<nick>], lists your notify list or adds someone to it
ca: NOTIFY [<sobrenom>], mostra la vostra llista de notificacions o hi afegeix a algú

en: Name
ca: Nom

en: Namibia
ca: Namíbia

en: Nato Fiel
ca: Camp de l'OTAN

en: Netherlands
ca: Holanda

en: Netherlands Antilles
ca: Antilles Holandeses

en: Network
ca: Xarxa

en: Network setup
ca: Configuració de la xarxa

en: Networks
ca: Xarxes

en: Neutral Zone
ca: Zona Neutral

en: Never
ca: Mai

en: Never-give-up ReConnect
ca: No cessar mai en els intents de reconnexió

en: New
ca: Nova

en: New Caledonia
ca: Nova Caledònia

en: New Data:
ca: Nova data:

en: New Filename
ca: Nom del fitxer nou

en: New Message:
ca: Nou missatge:

en: New Network
ca: Nova xarxa

en: New Shell Tab...
ca: Nova pestanya de consola...

en: New Zealand
ca: Nova Zelanda

en: New nickname
ca: Sobrenom nou

en: Nick
ca: Sobrenom

en: Nick Name:
ca: Sobrenom:

en: Nick Names:
ca: Sobrenoms:

en: Nick being tried
ca: S'està provant el sobrenom escollit

en: Nick completion suffix:
ca: Sufix de compleció de sobrenoms:

en: Nick of person who changed the topic
ca: Sobrenom de la persona que ha canviat el tòpic

en: Nick of person who have been invited
ca: Sobrenom de la persona que ha estat invitada

en: Nick of person who invited you
ca: Sobrenom de la persona que us ha invitat

en: Nickname
ca: Sobrenom

en: Nickname in use
ca: Sobrenom en ús

en: Niger
ca: Níger

en: Nigeria
ca: Nigèria

en: No active DCCs
ca: Ho hi han DCC actius

en: No channel joined. Try /join #<channel>
ca: No esteu a cap canal. Proveu amb /join #<canal>

en: No other tabs open, quit xchat?
ca: No hi han més pestanyes obertes, sortir de l'xchat?

en: No outside messages
ca: No als missatges des de l'exterior

en: No route to host
ca: Cap ruta cap a la màquina

en: No server list on startup
ca: No mostrar la llista dels servidors en engegar

en: No such command.
ca: No existeix tal comandament.

en: No such plugin found.
ca: No s'ha trobat el connector.

en: No topic is set
ca: No hi ha un tòpic establert

en: No xchat_plugin_init symbol; is this really an xchat plugin?
ca: No hi ha cap símbol xchat_plugin_init; de veres és un connector per a l'xchat?

en: Norfolk Island
ca: Illes Norfolk

en: North Korea
ca: Corea del Nord

en: Northern Mariana Islands
ca: Illes Mariana del Nord

en: Norway
ca: Noruega

en: Not connected. Try /server <host> [<port>]
ca: No connectat. Proveu amb /server <màquina> [<port>]

en: Notice
ca: Notícia

en: Notice:
ca: Notícia:

en: Notify List...
ca: Llista de notificacions...

en: Number of notify items
ca: Nombre d'ítems en la notificació

en: OP <nick>, gives chanop status to the nick (needs chanop)
ca: OP <sobrenom>, dona l'estatus d'operador del canal al sobrenom (necessitareu ser operador del canal)

en: Off
ca: Desactivat

en: Offer Chat
ca: Ofereix un xat

en: Offline
ca: Desconnectat

en: Old Filename
ca: Nom del fitxer antic

en: Old School ARPAnet
ca: Antiga escola ARPAnet

en: Old nickname
ca: Sobrenom antic

en: Online
ca: En línia

en: Open
ca: Obre

en: Open DCC, Ignore, Notify etc, in tabs or windows?
ca: Obro el DCC, l'ignora, la notificació, etc, en pestanyes o finestres?

en: Open Dialog Window
ca: Obre una finestra de diàleg

en: Open channels in:
ca: Obre els canals en:

en: Open dialogs in:
ca: Obre els diàlegs en:

en: Open tab for server messages
ca: Obre una pestanya per als missatges del servidor

en: Open tab for server notices
ca: Obre una pestanya per a les notícies del servidor

en: Open utilities in:
ca: Obre les utilitats en:

en: Oper
ca: Operador

en: Options
ca: Opcions

en: PART [<channel>] [<reason>], leaves the channel, by default the current one
ca: PART [<canal>] [<motiu>], abandona el canal, por defecte serà l'actual

en: PING <nick | channel>, CTCP pings nick or channel
ca: PING <sobrenom | canal>, pings CTCP al sobrenom o al canal

en: Pakistan
ca: Paquistà

en: Panama
ca: Panamà

en: Papua New Guinea
ca: Nova Guinea Papua

en: Paraguay
ca: Paraguai

en: Part Channel
ca: Marxa del canal

en: Pathname
ca: Nom de la ruta

en: Peru
ca: Perú

en: Philippines
ca: Filipines

en: Ping Server
ca: Ping al servidor

en: Plugins and Scripts...
ca: Connectors i scripts...

en: Poland
ca: Polònia

en: Pop new tabs to front
ca: Passa les pestanyes noves al davant

en: Position
ca: Posició

en: Preferences...
ca: Preferències...

en: Print Texts File
ca: Fitxer de text a imprimir

en: Private
ca: Privat

en: Private:
ca: Privat:

en: Proxy traversal failed.
ca: Ha fallat el servidor intermediari travesser.

en: Push input line into history but doesn't send to server
ca: Introdueix la línia d'accés en l'historial però no l'envia al servidor

en: QUERY <nick>, opens up a new privmsg window to someone
ca: QUERY <sobrenom>, obre una nova finestra de missatges privada per a algú

en: QUIT [<reason>], disconnects from the current server
ca: QUIT [<motiu>], desconnecta del servidor actual

en: QUOTE <text>, sends the text in raw form to the server
ca: QUOTE <text>, envia el text en format pla cap al servidor

en: Quit
ca: Surt

en: RECONNECT [-ssl] [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
ca: RECONENCT [-ssl] [<sistema>] [<port>] [<contrasenya>], Pot invocar-se sols amb /RECONNECT per així reconnectar-se al servidor actual o amb /RECONNECT ALL per a reconnectar-se a tots els servidors oberts

en: RECONNECT [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
ca: RECONENCT [<sistema>] [<port>] [<contrasenya>], Pot invocar-se sols amb /RECONNECT per així reconnectar-se al servidor actual o amb /RECONNECT ALL per a reconnectar-se a tots els servidors oberts

en: RECV <text>, send raw data to xchat, as if it was received from the irc server
ca: RECV <text>, envia dades en format pla cap a l'xchat, com si aquestes foren rebudes des del servidor IRC

en: Raw Log...
ca: Bitàcola...

en: Real IP
ca: IP real

en: Real Name:
ca: Nom real:

en: Real user@host
ca: usuari@màquina real

en: Really remove network "%s" and all its servers?
ca: Realment desitgeu eliminar la xarxa "%s" i tots els seus servidors?

en: Realname: %s
ca: Nom real: %s

en: Reason
ca: Motiu

en: Receive Server Notices
ca: Rebre les notícies del servidor

en: Receive Wallops
ca: Rebre els wallops

en: Receiver
ca: Receptor

en: Reconnect
ca: Torna a connectar

en: Recv
ca: Rebut

en: Refresh
ca: Refresca

en: Refresh the list
ca: Refresca la llista

en: Regex Match:
ca: Cassa amb l'expressió regular:

en: Reload Settings
ca: Torna a carregar els paràmetres

en: Remote host closed socket
ca: La màquina remota ha tancat la connexió

en: Remove
ca: Elimina

en: Resizable userlist
ca: Llista d'usuaris amidable

en: Resume
ca: Resumeix

en: Reverse DNS
ca: DNS reservat

en: Right
ca: Dreta

en: Right message
ca: Missatge dret

en: Russian Federation
ca: Federació Russa

en: S. Georgia and S. Sandwich Isles.
ca: Illes S. Geòrgia i S. Sandwich

en: SAY <text>, sends the text to the object in the current window
ca: SAY <text>, envia el text cap a l'objectiu en la finestra actual

en: SERVCHAN <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
ca: SERVCHAN <màquina> <port> <canal>, connecta i entra en un canal

en: SERVCHAN [-ssl] <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
ca: SERVCHAN [-ssl] <màquina> <port> <canal>, connecta i entra en un canal

en: SERVER <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667
ca: SERVER <màquina> [<port>] [<contrasenya>], connecta a un servidor, el port per omissió és el 6667

en: SERVER [-ssl] <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667 for normal connections, and 9999 for ssl connections
ca: SERVER [-ssl] <màquina> [<port>] [<contrasenya>], connecta a un servidor, el port per omissió per a connexions normals és el 6667, i el 9999 per a connexions ssl

en: SET <variable> [<value>]
ca: SET <variable> [<valor>]

en: S_ettings
ca: A_rranjament

en: Saint Lucia
ca: Santa Llúcia

en: Sao Tome and Principe
ca: Sao Tome i Principe

en: Saudi Arabia
ca: Aràbia Saudita

en: Save
ca: Desa

en: Save As
ca: Desa com a

en: Save Settings now
ca: Desa la configuració ara

en: Save Settings on exit
ca: Desa la configuració en sortir

en: Save Text...
ca: Desa el text...

en: Save list to a file
ca: Desa la llista a un fitxer

en: Save nickname in filenames
ca: Desa el sobrenom en els noms dels fitxers

en: Save rawlog
ca: Desa la bitàcola

en: Save rawlog...
ca: Desa la bitàcola...

en: Save the list
ca: Desa la llista

en: Scrollback lines:
ca: Línies de desplaçament

en: Search Text...
ca: Cerca el text...

en: Search buffer is empty.
ca: El cau de la recerca és buit.

en: Seconds
ca: Segons

en: See strftime manpage for details.
ca: Per a obtindre més detalls consulteu la pàgina del manual de strftime.

en: Select a Plugin or Script to load
ca: Selecciona un connector o script a carregar

en: Select a file to save to
ca: Selecciona un fitxer a on desar-ho

en: Select an Image File
ca: Selecciona un fitxer d'imatge

en: Select an output filename
ca: Selecciona un nom de fitxer com a eixida

en: Select color
ca: Selecciona el color

en: Select font
ca: Selecciona la font

en: Send
ca: Envia

en: Send File
ca: Envia fitxer

en: Send file to %s
ca: Envia el fitxer a %s

en: Sendfile
ca: Envia fitxer

en: Sends a /WHOIS when a user comes online in your notify list
ca: Envia un /WHOIS quan un usuari de la llista de notificacions entri en línia

en: Sent
ca: Enviat

en: Server
ca: Servidor

en: Server Information
ca: Informació del servidor

en: Server Links
ca: Enllaços del servidor

en: Server List...
ca: Llista de servidors...

en: Server Name
ca: Nom del servidor

en: Server Password:
ca: Contrasenya del servidor:

en: Server Tab...
ca: Pestanya del servidor...

en: Server Window...
ca: Finestra del servidor...

en: Server: %s
ca: Servidor: %s

en: Servername
ca: Nom del servidor

en: Servers
ca: Servidors

en: Settings for %s
ca: Arranjament per a %s

en: Settings for Selected Network
ca: Configuració per a la xarxa seleccionada

en: Settings saved.
ca: Paràmetres desats.

en: Shift
ca: Maj

en: Shorten tabs to:
ca: Redueix les pestanyes a:

en: Show away once
ca: Mostra com a absent una sola vegada

en: Show hostnames in userlist
ca: Mostra els noms de les màquines a la llista d'usuaris

en: Show identical away messages only once
ca: Mostra els missatges idèntics d'absent una sola vegada

en: Show join/part messages
ca: Mostra els missatges d'entrada i de sortida

en: Show tabs at:
ca: Mostra les pestanyes a:

en: Show/Hide userlist
ca: Mostra/oculta la llista d'usuaris

en: Signon time
ca: Temps d'accés

en: Singapore
ca: Singapur

en: Size
ca: Mida

en: Slovak Republic
ca: República Eslovaca

en: Slovenia
ca: Eslovènia

en: Solomon Islands
ca: Illes Salomon

en: Somalia
ca: Somàlia

en: Some file transfers still active, quit xchat?
ca: Algunes de les transferències de fitxers encara estan actives, sortir de l'xchat?

en: Some settings were changed that require a restart to take full effect.
ca: Algunes de les opcions que s'han canviat requereixen d'un reinici per a tindre efecte.

en: Sort
ca: Classifica

en: Sound
ca: So

en: Sound file:
ca: Fitxer de so:

en: South Africa
ca: Sudàfrica

en: South Korea
ca: Corea del Sud

en: Spain
ca: Espanya

en: St. Kitts and Nevis
ca: S. Kitts i Nevis

en: St. Pierre and Miquelon
ca: S. Pierre i Miquelon

en: St. Vincent and the grenadines
ca: S. Vincent i les granadinas

en: StartTime
ca: Hora d'inici

en: Status
ca: Estatus

en: Strip mIRC color
ca: Oculta el color del mIRC

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
ca: Illes Svalbard i Jan Mayen

en: Swaziland
ca: Swazilàndia

en: Sweden
ca: Suècia

en: Switzerland
ca: Suïssa

en: Syria
ca: Síria

en: TOPIC [<topic>], sets the topic if one is given, else shows the current topic
ca: TOPIC [<tòpic>], estableix el tòpic si se'n dona un, d'altra manera es mostra el tòpic actual

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: Tajikistan
ca: Tadjikistan

en: Take Ops
ca: Treu op

en: Take Voice
ca: Treu la veu

en: Tanzania
ca: Tanzània

en: Test All
ca: Comprova-ho tot

en: Text Events...
ca: Esdeveniments de text...

en: Text box
ca: Caixa de text

en: Thailand
ca: Tailàndia

en: That file is not resumable.
ca: Aquest fitxer no és resumible.

en: That mask already exists.
ca: Aquesta màscara ja existeix.

en: That plugin is refusing to unload.
ca: Aquest connector ha refusat de descarregar-se.

en: The Change Page command switches between pages in the notebook. Set Data 1 to the page you want to switch to. If Data 2 is set to anything then the switch will be relative to the current position
ca: El comandament "Canvia pàgina" canvia entre les pàgines del bloc de notes. Establir Data 1 a la pàgina a la que desitgeu canviar. Si s'estableix Data 2 a qualsevol cosa llavors el canvi serà relatiu a la posició actual

en: The Insert in Buffer command will insert the contents of Data 1 into the entry where the key sequence was pressed at the current cursor position
ca: El comandament "Insereix al cau" inserirà els contingut de Data 1 en l'ordre seguit en l'entrada de la seqüència del teclat des de la posició actual del cursor

en: The Last Command command sets the entry to contain the last command entered - the same as pressing up in a shell
ca: El comandament "Últim comandament" estableix l'entrada que contindrà l'últim comandament entrat - igual a com es fa en un intèrpret de comandaments

en: The Next Command command sets the entry to contain the next command entered - the same as pressing down in a shell
ca: El comandament "Següent comandament" estableix l'entrada que contindrà el següent comandament a entrar - igual a com es fa en un intèrpret de comandaments

en: The Run Command action runs the data in Data 1 as if it has been typed into the entry box where you pressed the key sequence. Thus it can contain text (which will be sent to the channel/person), commands or user commands. When run all \n characters in Data 1 are used to deliminate seperate commands so it is possible to run more than one command. If you want a \ in the actual text run then enter \\
ca: L'acció "Executa comandament" executa les dades en Data 1 tal i com es troben escrites en la caixa d'entrada a on heu escrit l'script de tecles. De manera que poden contindre text (que serà enviat al canal/persona), comandaments o comandaments d'usuari. Quan s'executen tots els  \n  caràcters en Data 1 són usats per a delimitar comandaments per separat si es possible executar més d'un comandament. Si desitgeu un  \  en el text actual executat llavors entreu \

en: The Scroll Page command scrolls the text widget up or down one page. If Data 1 is set to anything the page scrolls up, else it scrolls down
ca: El comandament "Desplaça pàgina" desplaça l'objecte de text una pàgina amunt o avall. Si s'estableix Data 1 a alguna cosa, la pàgina es desplaçarà amunt, en altre cas ho farà cap avall

en: The Set Buffer command sets the entry where the key sequence was entered to the contents of Data 1
ca: El comandament "Estableix el cau" estableix l'ordre en que la seqüència del teclat fou introduïda per al contingut de Data 1

en: The CTCP event
ca: L'esdeveniment CTCP

en: The Channel it's going to
ca: El canal va a

en: The Packet
ca: El paquet

en: The action
ca: L'acció

en: The ban mask
ca: La màscara pel veto

en: The channel
ca: El canal

en: The channel being joined
ca: El canal al que accedeix

en: The channel it's being set on
ca: El canal ha estat establert en

en: The creator
ca: El creador

en: The exempt mask
ca: La màscara d'exempció

en: The host of the person
ca: La màquina de la persona

en: The invite mask
ca: La màscara d'invitar

en: The key
ca: La clau

en: The limit
ca: El límit

en: The message
ca: El missatge

en: The mode letter
ca: La lletra del mode

en: The mode's sign (+/-)
ca: La senyal del mode (+/-)

en: The nick of the joining person
ca: El sobrenom de la persona que accedeix

en: The nick of the person
ca: El sobrenom de la persona

en: The nick of the person leaving
ca: El sobrenom de la persona que surt

en: The nick of the person of did the dehalfop'ing
ca: El sobrenom de la persona que treu l'estatus de semi-operador

en: The nick of the person of did the deop'ing
ca: El sobrenom de la persona que treu l'estatus d'operador

en: The nick of the person of did the devoice'ing
ca: El sobrenom de la persona que treu l'estatus de veu

en: The nick of the person of did the unban'ing
ca: El sobrenom de la persona que treu l'estatus de veto

en: The nick of the person removed the exempt
ca: El sobrenom de la persona a qui s'ha eliminat la exempció

en: The nick of the person removed the invite
ca: El sobrenom de la persona que s'ha eliminat la invitació

en: The nick of the person setting the mode
ca: El sobrenom de la persona que estableix el mode

en: The nick of the person who did the banning
ca: El sobrenom de la persona que dona l'estatus de veto

en: The nick of the person who did the exempt
ca: El sobrenom de la persona a qui s'ha fet la exempció

en: The nick of the person who did the halfop'ing
ca: El sobrenom de la persona que dona l'estatus de gairebé operador

en: The nick of the person who did the invite
ca: El sobrenom de la persona a qui s'ha invitat

en: The nick of the person who did the op'ing
ca: El sobrenom de la persona que dona l'estatus d'operador

en: The nick of the person who did the voice'ing
ca: El sobrenom de la persona que dona l'estatus de veu

en: The nick of the person who has been dehalfop'ed
ca: El sobrenom de la persona a qui s'ha tret l'estatus de semi-operador

en: The nick of the person who has been deop'ed
ca: El sobrenom de la persona a qui s'ha tret l'estatus d'operador

en: The nick of the person who has been devoice'ed
ca: El sobrenom de la persona a qui s'ha tret l'estatus de veu

en: The nick of the person who has been halfop'ed
ca: El sobrenom de la persona a qui s'ha fet semi-operador

en: The nick of the person who has been op'ed
ca: El sobrenom de la persona a qui s'ha fet operador

en: The nick of the person who has been voice'ed
ca: El sobrenom de la persona a qui s'ha donat veu

en: The nick of the person who set the key
ca: El sobrenom de la persona que estableix la clau

en: The nick of the person who set the limit
ca: El sobrenom de la persona que estableix el límit

en: The nick who removed the key
ca: El sobrenom de qui ha eliminat la clau

en: The nick who removed the limit
ca: El sobrenom de qui ha eliminat el límit

en: The nickname of the kicker
ca: El sobrenom de qui l'ha fet fora

en: The person being kicked
ca: La persona expulsada

en: The reason
ca: El motiu

en: The sound
ca: El so

en: The text
ca: El text

en: The time
ca: La hora

en: The time in x.x format (see below)
ca: L'hora en format x.x (veure a sota)

en: The window you opened this Search for doesn't exist anymore.
ca: La finestra que vàreu obrir per aquesta recerca ja no existeix.

en: There was an error loading key bindings configuration
ca: Hi ha agut un error carregant la configuració de les draceres del teclat

en: There was an error parsing the string
ca: Hi ha un error analitzant la cadena

en: This command changes the text in the entry to finish an incomplete nickname or command. If Data 1 is set then double-tabbing in a string will select the last nick, not the next
ca: Aquest comandament canvia el text en l'entrada per a completar un sobrenom o un comandament incomplet. Si sestableix Data 1 llavors la doble tabulació en una cadena seleccionarà l'últim sobrenom, no el següent

en: This command checks the last word entered in the entry against the replace list and replaces it if it finds a match
ca: Aquest comandament compara la última paraula introduïda en l'entrada contra la llista de substitucions i la substitueix si hi troba una coincidència

en: This command moves the current tab family to the left
ca: Aquest comandament mou la pestanya actual cap a l'esquerra

en: This command moves the current tab family to the right
ca: Aquest comandament mou la pestanya actual cap a la dreta

en: This command moves the front tab left by one
ca: Aquest comandament mou la pestanya davanteraun lloc cap a l'esquerra

en: This command moves the front tab right by one
ca: Aquest comandament mou la pestanya davantera un lloc cap a la dreta

en: This command scrolls up and down through the list of nicks. If Data 1 is set to anything it will scroll up, else it scrolls down
ca: Aquest comandament us desplaçarà amunt o avall a través de la llista de sobrenoms. Si s'estableix Data 1 a quelcom llavors desplaçarà amunt,sinó ho farà avall

en: This signal is only passed %d args, $%d is invalid
ca: Aquesta senyal sols ha passat %d arguments., $%d no és vàlid

en: Throttle meter:
ca: Mesurador de la velocitat:

en: Time
ca: La hora

en: Time stamp format:
ca: Format de l'hora a inserir:

en: Time stamp text
ca: Text de l'hora a inserir:

en: Tint blue:
ca: Tinta blava:

en: Tint green:
ca: Tinta verda:

en: Tint red:
ca: Tinta vermella:

en: Tint transparency
ca: Coloreja la transparència

en: To
ca: A

en: To/From
ca: A/De

en: Too many recursive usercommands, aborting.
ca: Masses comandaments d'usuari recursius, avortant.

en: Top
ca: A dalt

en: Topic
ca: Tòpic

en: Topic Bar
ca: Barra del tòpic

en: Topic Protection
ca: Protecció del tòpic

en: Topic for %s is: %s
ca: El tòpic per a %s és: %s

en: Trace
ca: Traça

en: Track away-status on channels smaller than:
ca: Segueix des de fora l'estatus dels canals més petits que:

en: Transparent background
ca: Fons transparent

en: Trinidad and Tobago
ca: Trinitat i Tobago

en: Tunisia
ca: Tunísia

en: Turkey
ca: Turquia

en: Turks and Caicos Islands
ca: Illes Turks i Caicos

en: UNBAN <mask> [<mask>...], unbans the specified masks.
ca: UNBAN <màscara> [<màscara>...], reincorpora les màscares especificades.

en: UNIGNORE <mask> [QUIET]
ca: UNIGNORE <màscara> [QUIET]

en: UNLOAD <name>, unloads a plugin or script
ca: LOAD <fitxer>, carrega un connector o script

en: URL Grabber...
ca: Capturador de URL...

en: URL Handlers - Special codes:
    
    %s  =  the URL string
    
    Putting a ! infront of the command
    indicates it should be sent to a
    shell instead of X-Chat
ca: Navegadors de URL - Codis especials:
    
    %s  = la cadena URL
    
    Poseu una ! al davant del comandament
    indicant així que s'haurà d'enviar a l'intèrpret
    de comandaments en comptes de a l'X-Chat

en: URL Handlers...
ca: Manejadors de les URL...

en: US Minor Outlying Islands
ca: Illes Menors de la Perifèria dels EE.UU.

en: US Virgin Islands
ca: Illes Verges dels EUA

en: Ukraine
ca: Ucrània

en: UnIgnore User
ca: No ignorar l'usuari

en: Unban
ca: No veto

en: Unignore
ca: No ignorar

en: United Arab Emirates
ca: Emirats Àrabs Units

en: United Kingdom
ca: Regne Unit

en: United States Medical
ca: Servei mèdic dels Estats Units

en: United States of America
ca: Estats Units d'Amèrica

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown Command. Try /help
ca: Comandament desconegut. Proveu amb /help

en: Unknown action %s in key bindings config file
    Load aborted, Please fix %s/keybindings
ca: Acció %s desconeguda en el fitxer de configuració
    de draceres de teclat. Càrrega avortada, si us plau
    comproveu %s/keybindings

en: Unknown arg '%s' ignored.
ca: L'argument desconegut '%s' serà ignorat.

en: Unknown keyname %s in key bindings config file
    Load aborted, please fix %s/keybindings.conf
ca: Nom de tecla %s desconegut en el fitxer de configuració
    de draceres del teclat. Càrrega avortada, si us plau
    comproveu %s/keybindings.conf

en: Unmark yourself as away before sending messages
ca: Desmarca'm automàticament com a absent abans d'enviar missatges

en: Unsorted
ca: Desordenat

en: Uruguay
ca: Uruguai

en: Usage: %s
ca: Usant: %s

en: Use a proxy server
ca: Usa un servidor intermedi

en: Use global user info
ca: Usa la informació global d'usuari

en: Use secure SSL
ca: Usa SSL segur

en: Use the Text box font and colors
ca: Usa la font i els colors de la caixa de text

en: User
ca: Usuari

en: User Commands - Special codes:
    
    %c  =  current channel
    %m  =  machine info
    %n  =  your nick
    %t  =  time/date
    %v  =  xchat version
    %2  =  word 2
    %3  =  word 3
    &2  =  word 2 to the end of line
    &3  =  word 3 to the end of line
    
    eg:
    /cmd john hello
    
    %2 would be "john"
    &2 would be "john hello".
ca: Comandaments d'usuari - Codis especials:
    
    %c  =  canal actual
    %m  =  informació de la màquina
    %n  =  el vostre sobrenom
    %t  =  hora i data
    %v  =  versió de l'xchat
    %2  =  paraula 2
    %3  =  paraula 3
    &2  =  paraula 2 al final de la línia
    &3  =  paraula 3 al final de la línia
    
    p.ex:
    /cmd john hello
    
    %2 podria ser "john"
    &2 podria ser "john hello".

en: User Commands...
ca: Comandaments d'usuari...

en: User Limit
ca: Límit d'usuaris

en: User List
ca: Llista d'usuaris

en: User List Buttons
ca: Botons de la llista d'usuaris

en: User Name:
ca: Nom d'usuari:

en: User and Channel Statistics: %d/%d Users on %d/%d Channels
ca: Estadístiques d'usuari i del canal: %d/%d usuaris en %d/%d canals

en: User defined commands:
ca: Comandaments definits pel usuari:

en: User limit must be a number!
ca: El límit d'usuaris ha de ser un número!

en: User list
ca: Llista d'usuaris

en: User: %s
ca: Usuari: %s

en: UserHost
ca: UsuariMàquina

en: Userinfo
ca: Info. de l'usuari

en: Userlist Buttons - Special codes:
    
    %a  =  all selected nicks
    %c  =  current channel
    %h  =  selected nick's hostname
    %m  =  machine info
    %n  =  your nick
    %s  =  selected nick
    %t  =  time/date
ca: Botons de la llista d'usuaris - Codis especials:
    
    %a  =  selecciona tots els sobrenoms
    %c  =  canal actual
    %h  =  selecciona el sobrenom en la màquina especificada
    %m  =  informació de la màquina
    %n  =  el vostre sobrenom
    %s  =  selecciona el sobrenom
    %t  =  hora i data

en: Userlist Buttons...
ca: Botons de la llista d'usuaris...

en: Userlist Popup...
ca: Finestra emergent de la llista d'usuaris...

en: Userlist buttons enabled
ca: Botons de la llista d'usuaris habilitats

en: Userlist sorted by:
ca: Llista d'usuaris ordenada per:

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Users
ca: Usuaris

en: VOICE <nick>, gives voice status to someone (needs chanop)
ca: VOICE <sobrenom>, dona l'estatus de veu a algú (necessitareu ser operador del canal)

en: Vatican City State
ca: Ciutat Estat del Vaticà

en: Venezuela
ca: Veneçuela

en: Version
ca: Versió

en: WALLCHAN <message>, writes the message to all channels
ca: WALLCHAN <missatge>, escriu el missatge per a tots els canals

en: WALLCHOP <message>, sends the message to all chanops on the current channel
ca: WALLCHOP <missatge>, envia el missatge a tots els operadors del canal en el canal actual

en: Waiting
ca: S'està en espera

en: Wallis and Futuna Islands
ca: Illes Wallis i Futuna

en: Western Sahara
ca: Sàhara Occidental

en: Who it's from
ca: De qui prové

en: Who set the ban
ca: Qui ha establert el veto

en: WhoIs
ca: Whois

en: Whois on notify
ca: Whois sobre la notificació

en: Windows
ca: Finestres

en: X-Chat: Ban List (%s)
ca: X-Chat: Llista de veto (%s)

en: X-Chat: CTCP Replies
ca: X-Chat: Respostes CTCP

en: X-Chat: Channel List (%s)
ca: X-Chat: Llista de canals (%s)

en: X-Chat: DCC Chat List
ca: X-Chat: Llista de xats DCC

en: X-Chat: Dialog buttons
ca: X-Chat: Botons de diàleg

en: X-Chat: Edit Key Bindings
ca: X-Chat: Edita les draceres del teclat

en: X-Chat: File Receive List
ca: X-Chat: Llista de fitxers rebuts

en: X-Chat: File Send List
ca: X-Chat: Llista de fitxers enviats

en: X-Chat: Ignore list
ca: X-Chat: Llista d'ignorar

en: X-Chat: Notify List
ca: X-Chat: Llista de notificació

en: X-Chat: Plugins and Scripts
ca: X-Chat: Connectors i scripts

en: X-Chat: Preferences
ca: X-Chat: Preferències

en: X-Chat: Rawlog (%s)
ca: X-Chat: Bitàcola (%s)

en: X-Chat: Replace
ca: X-Chat: Substitució

en: X-Chat: Search
ca: X-Chat: Cerca

en: X-Chat: Server List
ca: X-Chat: Llista de servidors

en: X-Chat: URL Grabber
ca: X-Chat: Capturador de la URL

en: X-Chat: URL Handlers
ca: X-Chat: Navegadors de la URL

en: X-Chat: User Defined Commands
ca: X-Chat: Comandaments definits pel usuari

en: X-Chat: User menu
ca: X-Chat: Menú d'usuari

en: X-Chat: Userlist Popup menu
ca: X-Chat: Menú emergent de la llista d'usuaris

en: X-Chat: Userlist buttons
ca: X-Chat: Botons de la llista d'usuaris

en: YES
ca: SI

en: Yemen
ca: Iemen

en: You must select some bans.
ca: Tindreu que seleccionar alguns vetos.

en: Yugoslavia
ca: Iugoslàvia

en: Z-A, Ops last
ca: Z-A, últim als operadors

en: Zambia
ca: Zàmbia

en: _About
ca: _Quant a

en: _Add new network
ca: _Afegeix una nova xarxa

en: _Add new server
ca: _Afegeix un nou servidor

en: _Close
ca: _Tanca

en: _Contents
ca: _Continguts

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Load...
ca: _Carrega...

en: _Remove "%s"
ca: _Elimina "%s"

en: _Server
ca: _Servidor

en: _UnLoad
ca: _Descarrega

en: _Window
ca: _Finestra

en: bye
ca: adeu

en: don't auto connect
ca: no autoconnectar

en: don't auto load any plugins
ca: no autocarregar cap connector

en: letters.
ca: lletres.

en: mIRC colors:
ca: Colors mIRC:

en: show version information
ca: mostra Informació de la versió

en: use a different config dir
ca: usa un directori de configuració diferent
