textutils 2.0.14 - en to cs translation catalogue (339 entries)

en: 
      -B, --binary             use binary writes to the console device.
cs: 
      -B, --binary             použije mód binárního zápisu na zařízení konzoly

en: 
    # users=%u
cs: 
    # uživatelů=%u

en: 
    As a special case, cp makes a backup of SOURCE when the force and backup
    options are given and SOURCE and DEST are the same name for an existing,
    regular file.
cs: 
      Speciálním případem je, má-li má cp tvořit záložní kopii ZDROJe, když jsou
    zadány přepínače --force a --backup, a ZDROJ a CÍL jsou stejného jména jednoho
    obyčejného souboru.

en: 
    Beware that many operators need to be escaped or quoted for shells.
    Comparisons are arithmetic if both ARGs are numbers, else lexicographical.
    Pattern matches return the string matched between \( and \) or null; if
    \( and \) are not used, they return the number of characters matched or 0.
cs: 
      Při vytváření výrazů musí být některé symboly chráněny před shellem (např.
    uzavřením do uvozovek nebo apostrofů). Porovnání mezi ARGx je aritmetické,
    pokud se jedná o čísla, jinak je lexikografické. Pokud bylo v REGVÝR použito
    \( a \), vyhodnocení vrátí řetězec z ŘETĚZCE, který odpovídá výrazu uzavřenému
    v \( a \) nebo vrátí prázdný řetězec; pokud nebylo v REGVÝR použito \( a \),
    vrací počet odpovídajích znaků nebo 0.

en: 
    Beware that parentheses need to be escaped (e.g., by backslashes) for shells.
    INTEGER may also be -l STRING, which evaluates to the length of STRING.
cs: 
    Upozornění: závorky nesmí být interpretovány shellem (musí být označeny znakem
    zpětného lomítka). INTEGER také může být -l ŘEŤEZEC, který je vyhodnocen jako
    délka řetězce.

en: 
    Handle the tty line connected to standard input.  Without arguments,
    prints baud rate, line discipline, and deviations from stty sane.  In
    settings, CHAR is taken literally, or coded as in ^c, 0x37, 0177 or
    127; special values ^- or undef used to disable special characters.
cs: 
      Pracuje s linkou tty připojenou ke standardnímu vstupu. Bez argumentů,
    vypíše rychlost, 'line discipline', a odchylky od nastavení 'sane'. Při
    nastavování je ZNAK brán jako literál, nebo kódován jak při ^c, 0x37, 0177 nebo
    127; speciální hodnoty ^- nebo 'undef' jsou použity pro zákaz speciálních
    znaků.

en:  %2d:%02d%s  up
cs:  %2d:%02d%s běží

en:  (backup: %s)
cs:  (záloha: %s)

en:  groups=
cs:  skupiny=

en:  old
cs: starý

en: %b %e %H:%M %Y
cs: %e. %b %Y %H.%M

en: %c: invalid suffix character in obsolescent option
cs: %c: neplatný znak v zastaralém přepínači

en: %d: fmt="%s" width=%d
cs: %d: formát='%s' šířka=%d

en: %s (for regexp `%s')
cs: %s (pro regvýr `%s')

en: %s -> %s (unbackup)
cs: %s -> %s (obnoven ze zálohy)

en: %s exists but is not a directory
cs: %s exituje, ale není adresářem

en: %s is too large
cs: %s je příliš velké

en: %s+%s records in
cs: %s+%s vstoupivších záznamů

en: %s+%s records out
cs: %s+%s vystoupivších záznamů

en: %s: %lu: improperly formatted %s checksum line
cs: %s: %lu: nesprávně formátovaný řádek %s kontrolního součtu

en: %s: %s is so large that it is not representable
cs: %s: %s je příliš velký, proto není reprezentovalený

en: %s: %s:%s: disorder:
cs: %s: %s:%s: neseřaditelný řádek:

en: %s: FAILED open or read
cs: %s: SELHALO otevření nebo čtení

en: %s: File exists
cs: %s: Soubor existuje

en: %s: No such user
cs: %s: Uživatel neexistuje

en: %s: `%s': line number out of range
cs: %s: `%s': číslo řádku je mimo rozsah

en: %s: `%s': match not found
cs: %s: `%s': nenalezeno

en: %s: `}' is required in repeat count
cs: %s: '}' je požadována v počítadle opakování

en: %s: binary operator expected
cs: %s: očekáván binární operátor

en: %s: can make relative symbolic links only in current directory
cs: %s: relativní symbolický odkaz lze vytvořit pouze v aktuálním adresáři

en: %s: cannot find username for UID %u
cs: %s: jméno uživatele pro UID %u nelze najít

en: %s: cannot follow end of this type of file; giving up on this name
cs: %s: nelze sledovat konec souboru tohoto typu; sledování ukončeno

en: %s: cannot remove
cs: %s: nelze smazat

en: %s: cannot shred append-only file descriptor
cs: %s: shred nelze použít na popisovač souboru pouze pro přidávání

en: %s: couldn't reset non-blocking mode
cs: %s: neblokovací mód souboru nelze zrušit

en: %s: count `%.*s' too large
cs: %s: počet `%.*s' je příliš velký

en: %s: equivalence class operand must be a single character
cs: %s: operand ve třídě [=c=] musí být jediný znak

en: %s: expected a numeric value
cs: %s: očekávána numerická hodnota

en: %s: file has negative size
cs: %s: soubor má zápornou velikost

en: %s: file too long
cs: %s: soubor je příliš dlouhý

en: %s: file truncated
cs: %s: soubor byl zkrácen

en: %s: illegal option -- %c
cs: %s: neznámý přepínač -- %c

en: %s: input contains a loop:
cs: %s: vstup obsahuje cyklus:

en: %s: input file is output file
cs: %s: vstupní soubor je zároveň výstupním

en: %s: invalid PID
cs: %s: neplatný PID

en: %s: invalid count at start of `%s'
cs: %s: neplatné číslo na začátku `%s'

en: %s: invalid field specification `%s'
cs: %s: neplatné zadání `%s' položky

en: %s: invalid maximum number of consecutive size changes
cs: %s: neplatné číslo maximálního počtu po sobě jdoucích změn velikosti

en: %s: invalid maximum number of unchanged stats between opens
cs: %s: neplatné číslo maximálního počtu nezměněných výsledků funkce stat
    mezi otevřeními

en: %s: invalid number
cs: %s: chybné číslo

en: %s: invalid number of bytes
cs: %s: chybný počet bajtů

en: %s: invalid number of lines
cs: %s: chybný počet řádků

en: %s: invalid number of seconds
cs: %s: neplatný počet sekund

en: %s: invalid option -- %c
cs: %s: neznámý přepínač -- %c

en: %s: invalid pattern
cs: %s: chybný vzorek

en: %s: invalid regular expression: %s
cs: %s: chybný regulární výraz: %s

en: %s: line number must be greater than zero
cs: %s: číslo řádku musí být větší než nula

en: %s: line number out of range
cs: %s: číslo řádku je mimo rozsah

en: %s: no properly formatted %s checksum lines found
cs: %s: nenalezeny správně formátované řádky %s kontrolního součtu

en: %s: no size information for this device
cs: %s: pro toto zařízení neexistuje informace o velikosti

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
cs: %s: přepínač `%c%s' musí být zadán bez argumentu

en: %s: option `%s' is ambiguous
cs: %s: přepínač `%s' není jednoznačný

en: %s: option `%s' requires an argument
cs: %s: přepínač `%s' vyžaduje argument

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
cs: %s: přepínač `--%s' musí být zadán bez argumentu

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
cs: %s: přepínač `-W %s' musí být zadán bez argumentu

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
cs: %s: přepínač `-W %s' není jednoznačný

en: %s: option requires an argument -- %c
cs: %s: přepínač vyžaduje argument -- %c

en: %s: pass %lu/%lu (%s)...
cs: %s: průchod %lu/%lu (%s)...

en: %s: pass %lu/%lu (%s)...%s
cs: %s: průchod %lu/%lu (%s)...%s

en: %s: read error
cs: %s: chyba při čtení

en: %s: removed
cs: %s: smazán

en: %s: removing
cs: %s: probíhá mazání

en: %s: unable to perform all requested operations
cs: %s: všechny požadované operace nelze provést

en: %s: unary operator expected
cs: %s: očekáván unární operátor

en: %s: unrecognized option `%c%s'
cs: %s: neznámý přepínač `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
cs: %s: neznámý přepínač `--%s'

en: %s: value not completely converted
cs: %s: hodnota nebyla zcela převedena

en: %s: warning: making a hard link to a symbolic link is not portable
cs: %s: varování: vytvoření pevného odkazu na symbolický odkaz
    není přenositelné

en: %scannot read table of mounted filesystems
cs: %stabulku připojených souborových systémů nelze přečíst

en: %s}: integer required between `{' and `}'
cs: %s}: mezi `{' a `}' musí být celé číslo

en: ')' expected
cs: očekávána ')'

en: ')' expected, found %s
cs: očekávána ')', nalezeno %s

en: ,  load average: %.2f
cs: ,  průměrná zátěž: %.2f

en: -ef does not accept -l
cs: k přepínači -ef nemůže být uveden přepínač -l

en: -nt does not accept -l
cs: k přepínači -nt nemůže být uveden přepínač -l

en: <internal>
cs: <interní>

en: Cannot specify both printing across and printing in parallel.
cs: Není možné zadat výpis souborů po sobě a vedle sebe.

en: Cannot specify number of columns when printing in parallel.
cs: Při výpisu vedle sebe, není možné zadat počet sloupců.

en: Directory:
cs: Adresář:

en: FAILED
cs: CHYBNÝ

en: Idle
cs: Prostoj

en: In real life:
cs: Reálné jméno:

en: LINE
cs: TERMINÁL

en: Login name:
cs: Přihlašovací jméno:

en: OK
cs: V POŘÁDKU

en: Page %d
cs: Strana %d

en: Password:
cs: Heslo:

en: Plan:
cs: Plán:

en: Project:
cs: Projekt:

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
cs:   Toto je volné programové vybavení; podmínky pro kopírování a rozšiřování
    naleznete ve zdrojových textech. Toto programové vybavení je zcela BEZ ZÁRUKY,
    a to i bez záruky PRODEJNOSTI nebo VHODNOSTI PRO NĚJAKÝ KONKRÉTNÍ ÚČEL.

en: Try `%s --help' for more information.
cs: Více informací získáte příkazem `%s --help'.

en: Unknown system error
cs: Neznámá chyba systému

en: Usage: %s [-DIGITS] [OPTION]... [FILE]...
cs: Použití: %s [-ČÍSLICE] [PŘEPÍNAČ]... [SOUBOR]...

en: Usage: %s [-F DEVICE] [--file=DEVICE] [SETTING]...
      or:  %s [-F DEVICE] [--file=DEVICE] [-a|--all]
      or:  %s [-F DEVICE] [--file=DEVICE] [-g|--save]
cs: Použití: %s [-F ZAŘÍZENÍ] [--file=ZAŘÍZENÍ] [NASTAVENÍ]...
      nebo:  %s [-F ZAŘÍZENÍ] [--file=ZAŘÍZENÍ] [-a|--all]
      nebo:  %s [-F ZAŘÍZENÍ] [--file=ZAŘÍZENÍ] [-g|--save]

en: Usage: %s [FILE]...
      or:  %s [OPTION]
cs: Použití: %s [SOUBOR]...
       nebo: %s [PŘEPÍNAČ]

en: Usage: %s [OPTION] [FILE]...
cs: Použití: %s [PŘEPÍNAČ] [SOUBOR]...

en: Usage: %s [OPTION] [INPUT [PREFIX]]
cs: Použití: %s [PŘEPÍNAČ] [SOUBOR [PŘEDPONA]]

en: Usage: %s [OPTION]... FILE PATTERN...
cs: Použití: %s [PŘEPÍNAČ]... SOUBOR VZOREK...

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 FILE2
cs: Použití: %s [PŘEPÍNAČ]... SOUBOR1 SOUBOR2

en: Usage: %s [OPTION]... SET1 [SET2]
cs: Použití: %s [PŘEPÍNAČ]... MNOŽINA1 [MNOŽINA2]

en: Usage: %s [OPTION]... SOURCE DEST           (1st format)
      or:  %s [OPTION]... SOURCE... DIRECTORY   (2nd format)
      or:  %s -d [OPTION]... DIRECTORY...       (3rd format)
cs: Použití: %s [PŘEPÍNAČ]... ZDROJ CÍL            (1-ní formát)
     nebo:   %s [PŘEPÍNAČ]... ZDROJ... ADRESÁŘ     (2-hý formát)
     nebo:   %s -d [PŘEPÍNAČ]... ADRESÁŘ...        (3-tí formát)

en: Usage: %s [OPTION]... [+FORMAT]
      or:  %s [-u|--utc|--universal] [MMDDhhmm[[CC]YY][.ss]]
cs: Použití: %s [PŘEPÍNAČ]... [+FORMÁT]
       nebo: %s [-u|--utc|--universal] [MMDDhhmm[[CC]RR][.ss]]

en: Usage: %s [OPTION]... [FILE]...
cs: Použití: %s [PŘEPÍNAČ]... [SOUBOR]...

en: Usage: %s [OPTION]... [FILE]...
      or:  %s --traditional [FILE] [[+]OFFSET [[+]LABEL]]
cs: Použití: %s [PŘEPÍNAČ]... [SOUBOR]...
     nebo: %s --traditional [SOUBOR] [[+]POSUN [[+]NÁVĚŠTÍ]]

en: Usage: %s [OPTION]... [INPUT [OUTPUT]]
cs: Použití: %s [PŘEPÍNAČ]... [VSTUP [VÝSTUP]]

en: Usage: %s [OPTION]... [INPUT]...   (without -G)
      or:  %s -G [OPTION]... [INPUT [OUTPUT]]
cs: Použití: %s [PŘEPÍNAČ]... [VSTUP]... (bez -G)
      nebo:  %s -G [PŘEPÍNAČ]... [VSTUP [VÝSTUP]]

en: Usage: %s format [argument...]
cs: Použití: %s formát [argument...]

en: Valid arguments are:
cs: Platné argumenty jsou:

en: WARNING: %d of %d computed %s did NOT match
cs: UPOZORNĚNÍ: %d z %d %s NEBYLY vyhodnoceny

en: WARNING: %d of %d listed %s could not be read
cs: UPOZORNĚNÍ: %d z %d %s nelze číst

en: Warning:
cs: Varování:

en: Warning: it is not portable to use two or more file arguments with
    tail's obsolescent option syntax (%s).  Use the equivalent -n or -c
    option instead.
cs: Varování: použití dvou nebo více souborových argumentů se zastaralou syntaxí
    přepínače %s není portabilní. Raději použijte ekvivalentní přepínač
    -n nebo -c.

en: When
cs: Kdy

en: Where
cs: Odkud

en: [=c=] expressions may not appear in string2 when translating
cs: výraz [=c=] nemůže být v MNOŽINĚ2 při nahrazování

en: ^[yY]
cs: ^[aAyY]

en: `%s' has appeared;  following end of new file
cs: soubor %s se objevil. Sledování konce souboru pokračuje.

en: `%s' has become accessible
cs: `%s' se stal znovu dostupným

en: `%s' has become inaccessible
cs: `%s' se stal nedostupným

en: `%s' has been replaced with an untailable file; giving up on this name
cs: soubor %s byl nahrazen nesledovatelným; sledování ukončeno

en: `%s' has been replaced;  following end of new file
cs: soubor %s byl nahrazen jiným. Sledování konce souboru
    pokračuje.

en: `%s' is not a valid positive integer
cs: '%s' není celé kladné číslo z přípustného rozsahu (integer)

en: `-%c' extra characters or invalid number in the argument: `%s'
cs: `-%c` nadbytečné znaky nebo špatné číslo v argumentu: `%s'

en: `--columns=COLUMN' invalid number of columns: `%s'
cs: `--columns=SLOUPCŮ' neplatný počet sloupců: `%s'

en: `--pages' invalid ending page number: `%s'
cs: `--pages' chybné číslo koncové stránky: `%s'

en: `--pages' invalid range of page numbers: `%s'
cs: `--pages' chybný rozsah čísel stránek: `%s'

en: `--pages' invalid starting page number: `%s'
cs: `--pages' chybné číslo počáteční stránky: `%s'

en: `--pages' starting page number is larger than ending page number
cs: `--pages' číslo počáteční stránky je větší než číslo koncové stránky

en: `--pages=FIRST_PAGE[:LAST_PAGE]' missing argument
cs: `--pages=PRVNÍ_STRÁNKA[:POSLEDNÍ_STRÁNKA]' postrádá argument

en: `-N NUMBER' invalid starting line number: `%s'
cs: `-N ČÍSLO' chybné číslo počátečního řádku: `%s'

en: `-W PAGE_WIDTH' invalid number of characters: `%s'
cs: `-w ŠÍŘKA_STRÁNKY' chybný počet řádků na stránku: `%s'

en: `-l PAGE_LENGTH' invalid number of lines: `%s'
cs: `-l DÉLKA_STRÁNKY' chybný počet řádků na stránku: `%s'

en: `-o MARGIN' invalid line offset: `%s'
cs: `-o OKRAJ' chybný posun řádku: `%s'

en: `-w PAGE_WIDTH' invalid number of characters: `%s'
cs: `-w ŠÍŘKA_STRÁNKY' chybný počet řádků na stránku: `%s'

en: a command must be given with an adjustment
cs: příkaz musí být zadán s číslem, o kolik změnit prioritu

en: after -eq
cs: po -eq

en: after -ge
cs: po -ge

en: after -gt
cs: po -gt

en: after -le
cs: po -le

en: after -lt
cs: po -lt

en: after -ne
cs: po -ne

en: after -t
cs: po -t

en: argument expected
cs: očekáván argument

en: at least one string must be given when squeezing repeats
cs: nejméně jedna množina musí být zadána při komprimaci opakujících se znaků

en: backup type
cs: typ zálohy

en: before -eq
cs: před -eq

en: before -ge
cs: před -ge

en: before -gt
cs: před -gt

en: before -le
cs: před -le

en: before -lt
cs: před -lt

en: before -ne
cs: před -ne

en: block size
cs: velikost bloku

en: both files cannot be standard input
cs: oba dva soubory nemohou být standardním vstupem

en: cannot both summarize and show all entries
cs: není možné oboje, počítat celkové součty pro každý argument a ukázat
    všechny položky

en: cannot change owner and/or group of %s
cs: vlastníka a/nebo skupinu %s nelze změnit

en: cannot change permissions of %s
cs: práva %s nelze změnit

en: cannot convert U+%04X to local character set
cs: znak U+%04X nelze převést do lokální znakové sady

en: cannot create directory %s
cs: adresář %s nelze vytvořit

en: cannot create temporary file
cs: nelze vytvořit dočasný soubor

en: cannot determine hostname
cs: jméno počítače nelze zjistit

en: cannot do ioctl on `%s'
cs: ioctl na `%s' není možné vykonat

en: cannot find name for user ID %u
cs: jméno uživatele pro UID %u nelze najít

en: cannot get supplemental group list
cs: seznam doplňkových skupin nelze získat

en: cannot get the login group of a numeric UID
cs: k UID nelze zjistit přihlašovací skupinu

en: cannot make both hard and symbolic links
cs: symbolický a pevný odkaz nelze vytvořit zároveň

en: cannot omit both user and group
cs: nemůžete vynechat jak uživatele tak skupinu

en: cannot print only names or real IDs in default format
cs: pouze jména nebo skutečné ID nelze v implicitním formátu vypsat

en: cannot read realtime clock
cs: z hodin reálného času nelze číst

en: cannot remove `.' or `..'
cs: `.' nebo `..' nelze smazat

en: cannot set date
cs: datum nelze nastavit

en: cannot set hostname; this system lacks the functionality
cs: jméno počítače nelze nastavit; systém tuto funkci neposkytuje

en: cannot skip past end of combined input
cs: více bajtů, než kolik obsahují všechny vstupní soubory, nelze přeskočit

en: cannot split in more than one way
cs: soubor nelze rozdělit více způsoby

en: character offset is zero
cs: posun znaku je nula

en: checksum
cs: kontrolního součtu

en: checksums
cs: kontrolních součtů

en: close failed
cs: uzavření souboru selhalo

en: closing %s (fd=%d)
cs: uzavírání %s (fd=%d)

en: compatibility mode supports at most three arguments
cs: v kompatibilním módu nemůžou být více jak tři argumenty

en: couldn't get boot time
cs: čas startu OS nelze zjistit

en: creating file `%s'
cs: vytvářím soubor `%s'

en: directory `%s' is not searchable
cs: adresář '%s' není prohledávatelný

en: error in regular expression search
cs: chyba při vyhledávání pomocí regulárního výrazu

en: error reading %s
cs: chyba při čtení %s

en: error writing %s
cs: chyba při zápisu %s

en: extra operand `%s' not allowed with -c
cs: extra argument `%s' není s -c dovolen

en: failed to change group of %s to %s
cs: skupinu souboru %s se nepodařilo změnit na %s

en: failed to change mode of %s to %04lo (%s)
cs: práva souboru %s se nepodařila změnit na %04lo (%s)

en: field number is zero
cs: číslo položky je nula

en: fifo files not supported
cs: tento systém nepodporuje roury

en: file
cs: zadaného souboru

en: files
cs: zadaných souborů

en: getpass: cannot open /dev/tty
cs: getpass: /dev/tty nelze otevřít

en: group number
cs: číslo skupiny

en: group of %s retained as %s
cs: skupina souboru %s zůstala %s

en: ignoring invalid tab size in environment variable TABSIZE: %s
cs: špatná velikost tabelárotu (%s) v proměnné prostředí TABSIZE, bude ignorována

en: ignoring invalid width in environment variable COLUMNS: %s
cs: špatná šířka (%s) v proměnné prostředí COLUMNS, bude ignorována

en: in compatibility mode, the last two arguments must be offsets
cs: v kompatibilním módu musí být poslední dva argumenty posuny

en: incorrect password
cs: chybné heslo

en: input disappeared
cs: vstup se ztratil

en: invalid backslash escape `\%c'
cs: chybný zápis `\%c'

en: invalid backslash escape at end of string
cs: chybně použité zpětné lomítko na konci řetězce

en: invalid byte or field list
cs: chybný seznam bajtů nebo položek

en: invalid character `%c' in type string `%s'
cs: znak `%c' v řetězci typu `%s' je chybný

en: invalid character class `%s'
cs: chybná třída znaku `%s'

en: invalid conversion specifier in suffix: %c
cs: chybně zadaný typ konverze v parametru přepínače: %c

en: invalid conversion specifier in suffix: \%.3o
cs: chybně zadaný typ konverze v parametru přepínače: \%.3o

en: invalid field number for file 1: `%s'
cs: chybné číslo položky pro soubor 1: `%s'

en: invalid field number for file 2: `%s'
cs: chybné číslo položky pro soubor 2: `%s'

en: invalid field number: `%s'
cs: chybné číslo položky: `%s'

en: invalid field specifier: `%s'
cs: chybně zadaná položka: `%s'

en: invalid file number in field spec: `%s'
cs: chybné číslo souboru v popisu položky: `%s'

en: invalid group
cs: neplatná skupina

en: invalid identity mapping;  when translating, any [:lower:] or [:upper:]
    construct in string1 must be aligned with a corresponding construct
    ([:upper:] or [:lower:], respectively) in string2
cs: nelze identifikovat mapování: při nahrazování, libovolná konstrukce [:lower:]
    nebo [:upper:] v MNOŽINĚ1 musí být zarovnána s odpovídající konstrukcí
    ([:upper:] nebo [:lower:]) v MNOŽINĚ2.

en: invalid number after `,'
cs: neplatné číslo za `,'

en: invalid number after `-'
cs: neplatné číslo za `-'

en: invalid number after `.'
cs: neplatné číslo za `.'

en: invalid number at field start
cs: neplatné číslo na začátku položky

en: invalid number of bytes
cs: chybný počet bajtů

en: invalid number of columns: `%s'
cs: neplatný počet sloupců: `%s'

en: invalid number of lines
cs: chybný počet řádků

en: invalid output address radix `%c'; it must be one character from [doxn]
cs: chybný základ výstupní adresy `%c'; musí to být jeden ze znaků [doxn]

en: invalid repeat count `%s' in [c*n] construct
cs: chybný čítač opakování `%s' v konstrukci [c*n]

en: invalid second operand in compatibility mode `%s'
cs: chybný druhý argument '%s' ve starém formátu

en: invalid type string `%s'
cs: chybný typ řetězce `%s'

en: invalid type string `%s';
    this system doesn't provide a %lu-byte floating point type
cs: chybný typ `%s'; tento systém nemá %lu-bajtová čísla s plovoucí řádovou čárkou

en: invalid type string `%s';
    this system doesn't provide a %lu-byte integral type
cs: chybný typ `%s'; tento systém nemá %lu-bajtová celá čísla

en: invalid user
cs: neplatný uživatel

en: limit argument
cs: argument ořezán

en: line number `%s' is smaller than preceding line number, %s
cs: číslo řádku `%s' je menší než číslo předcházejícího řádku, %s

en: major and minor device numbers may not be specified for fifo files
cs: pro roury nesmí být hlavní a vedlejší číslo zařízení zadáno

en: memory exhausted
cs: paměť vyčerpána

en: minimum string length
cs: minimální délka řetězce

en: misaligned [:upper:] and/or [:lower:] construct
cs: nezarovnané(á) konstrukce [:upper:] a/nebo [:lower:]

en: missing %% conversion specification in suffix
cs: v parametru přepínače chybí zadání typu konverze pomocí %%

en: missing `]'
cs: očekávána ']'

en: missing conversion specifier in suffix
cs: v parametru přepínače chybí určení typu konverze

en: missing hexadecimal number in escape
cs: v escape sekvenci očekáváno šestnáctkové číslo

en: missing list of fields
cs: chybí seznam položek

en: missing list of positions
cs: chybí seznam pozicí

en: mode of %s changed to %04lo (%s)
cs: práva souboru %s změněna na %04lo (%s)

en: mode of %s retained as %04lo (%s)
cs: práva souboru %s zůstala %04lo (%s)

en: multi-character tab `%s'
cs: vízeznakový tabulátor `%s'

en: neither symbolic link %s nor referent has been changed
cs: symbolický odkaz %s ani soubor na nějž se odkazuje nebyly změněny

en: new_mode: mode
cs: new_mode: práva

en: no FILE arguments may be used with the option to output
    dircolors' internal database
cs: s přepínačem pro výpis vnitřní databáze 'dircolors' nemůže
    být použit argument pro soubor

en: no SHELL environment variable, and no shell type option given
cs: proměnná prostředí SHELL neexistuje a není zadáb typ shellu

en: no files may be specified when using --string
cs: při použití přepínače --string nemohou být zadány soubory

en: no files remaining
cs: již nezbývají žádné soubory

en: no type may be specified when dumping strings
cs: při vypisování řetězců nelze zadat typ

en: not a tty
cs: není tty

en: number of bytes
cs: počet bajtů

en: number of lines
cs: počet řádků

en: old-style offset
cs: posunutí ve starém stylu

en: only one [c*] repeat construct may appear in string2
cs: opakování znaku [c*] může být v MNOŽINĚ2 pouze jednou

en: only one argument may be specified
cs: může být zadán pouze jeden argument

en: only one argument may be specified when using --check
cs: pouze jeden argument může být zadán při užití přepínače --check

en: only one string may be given when deleting without squeezing repeats
cs: pouze jedna množina může být zadána při mazání bez komprimace
    opakujících se znaků

en: only one type of list may be specified
cs: pouze jeden typ seznamu může být zadán

en: open failed
cs: soubor se nepodařilo otevřít

en: page width too narrow
cs: šířka stránky je příliš malá

en: preserving times for %s
cs: zachování časů souboru %s

en: printing all duplicated lines and repeat counts is meaningless
cs: výpis všech opakujících se řádků a počítadla opakování nemá smysl

en: range-endpoints of `%s-%s' are in reverse collating sequence order
cs: konce rozsahu `%s-%s' jsou v obráceném pořadí

en: read error
cs: chyba při čtení

en: read failed
cs: čtení ze souboru se nezdařilo

en: separator cannot be empty
cs: oddělovač nemůže být prázdný

en: skip argument
cs: přeskakuji argument

en: sort size
cs: velikost paměťového bloku pro řazení

en: standard error
cs: standardní chybový výstup

en: standard input
cs: standardní vstup

en: standard input is closed
cs: standardní vstup je uzavřen

en: standard output
cs: standardní výstup

en: starting page number larger than total number of pages: `%d'
cs: číslo počáteční stránky je větší než číslo koncové stránky: `%d'

en: stat failed
cs: funkce stat selhala

en: stdin: read error
cs: stdin: chyba při čtení

en: stray character in field spec
cs: zbloudilý znak v zadání řadící položky

en: suppressing non-delimited lines makes sense
    	only when operating on fields
cs: potlačení řádků neobsahujících oddělovač, má význam pouze
    při použití přepínače -f

en: tab size cannot be 0
cs: velikost tabelátoru nemůže být 0

en: tab size contains an invalid character
cs: velikost tabelátoru obsahuje neplatný znak

en: tab sizes must be ascending
cs: posloupnost pozic tabelátorů musí být rostoucí

en: the --binary and --text options are meaningless when verifying checksums
cs: přepínače --binary a --text jsou bezvýznamné při ověřování kontrolních součtů

en: the --status option is meaningful only when verifying checksums
cs: přepínač --status má význam pouze při ověřování kontrolních součtů

en: the --string and --check options are mutually exclusive
cs: přepínače --string a --check se vzájemně vylučují

en: the --warn option is meaningful only when verifying checksums
cs: přepínač --warn má význam pouze při ověřování kontrolních součtů

en: the [c*] construct may appear in string2 only when translating
cs: výraz [c*] může být v MNOŽINĚ2 pouze při nahrazování

en: the [c*] repeat construct may not appear in string1
cs: zadání opakování [c*] nemůže být v MNOŽINĚ1

en: the argument `%s' lacks a leading `+';
    When using an option to specify date(s), any non-option
    argument must be a format string beginning with `+'.
cs: argument `%s' potřebuje úvodní `+';
    když je použit přepínač pro zadání data, kterýkoli argument (který není
    přepínačem) musí být formátovací řetězec uvozený '+'

en: the delimiter must be a single character
cs: oddělovač musí být jediný znak

en: the options to print and set the time may not be used together
cs: přepínače pro výpis a nastavení času nemohou být užity současně

en: too few arguments
cs: příliš málo argumentů

en: too few non-option arguments
cs: příliš málo argumentů, které nejsou přepínači

en: too many %% conversion specifications in suffix
cs: příliš mnoho typů konverze %% v parametru přepínače

en: too many arguments
cs: příliš mnoho argumentů

en: too many arguments;  When using tail's obsolescent option syntax (%s)
    there may be no more than one file argument.  Use the equivalent -n or -c
    option instead.
cs: příliš mnoho argumentů; Při použití zastaralé syntaxe přepínače %s,
    může být uveden pouze jeden souborový argument. Raději použijte
    ekvivalentní přepínač -n nebo -c.

en: too many non-option arguments
cs: příliš mnoho argumentů, které nejsou přepínači

en: total
cs: celkem

en: truncated record
cs: zkrácený záznam

en: truncated records
cs: zkrácené záznamy

en: two strings must be given when both deleting and squeezing repeats
cs: dvě množiny musí být zadány při mazání a komprimaci opakujících se znaků

en: two strings must be given when translating
cs: obě dvě množiny musí být při nahrazování zadány

en: undefined
cs: nedefinováno

en: unparsable value for LS_COLORS environment variable
cs: nesrozumitelná hodnota v proměnné prostředí LS_COLORS

en: unrecognized option `-%c'
cs: neznámý přepínač `-%c'

en: user %s does not exist
cs: uživatel %s neexistuje

en: using restricted shell %s
cs: používán omezený (restricted) shell %s

en: warning: %s: character(s) following character constant have been ignored
cs: varování: %s: znak nebo znaky, které následují za znakovou konstantou budou
    ignorovány

en: warning: --pid=PID is not supported on this system
cs: varování: --pid=PID není na tomto systému podporován

en: warning: --retry is useful only when following by name
cs: varování: --retry je užitečný pouze v případě --follow=name

en: warning: --version-control (-V) is obsolete;  support for it
    will be removed in some future release.  Use --backup=%s instead.
cs: varování: --version-control (-V) je zastaralý; podpora přepínače bude
    v některé z dalších verzí odstraněna. Raději použijte --backup=%s.

en: warning: PID ignored; --pid=PID is useful only when following
cs: varování: PID ignorován; --pid=PID je užitečný pouze v případě sledování konce

en: warning: invalid width %lu; using %d instead
cs: varování: chybná šířka %lu; užívám %d místo ní

en: warning: line number `%s' is the same as preceding line number
cs: varování: číslo řádku `%s' je stejné s číslem předcházejícího řádku

en: warning: summarizing conflicts with --max-depth=%d
cs: varování: sumarizace je v rozporu s --max-depth=%d

en: warning: summarizing is the same as using --max-depth=0
cs: varování: sumarizace je stejná jako použití --max-depth=0

en: warning: the ambiguous octal escape \%c%c%c is being
    	interpreted as the 2-byte sequence \0%c%c, `%c'
cs: varování: nejednoznačný osmičkový zápis \%c%c%c bude
    	interpretován jako 2-bajtová sekvence \0%c%c, `%c'

en: warning: unportable BRE: `%s': using `^' as the first character
    of the basic regular expression is not portable; it is being ignored
cs: upozornění: nepřenositelné : '%s': použití '^' jako prvního znaku
    základního regulárního výrazu není přenositelné; bude ignorováno

en: when making multiple links, last argument must be a directory
cs: při vytváření více odkazů, musí být poslední argument adresář

en: when moving multiple files, last argument must be a directory
cs: při přemísťování více souborů, musí být poslední argument adresář

en: when not truncating set1, string2 must be non-empty
cs: jestliže MNOŽINA1 není zkracována, pak MNOŽINA2 nesmí být prázdná

en: when preserving paths, the destination must be a directory
cs: jestliže mají být zachovány cesty, cílem musí být adresář

en: when specifying an output style, modes may not be set
cs: při zadávání výstupního stylu, nemohou být nastavovány režimy

en: when translating with complemented character classes,
    string2 must map all characters in the domain to one
cs: při nahrazování s doplňkem množiny znaků, MNOŽINA2 musí mapovat všechny
    znaky z této oblasti do jednoho

en: when translating, the only character classes that may appear in
    string2 are `upper' and `lower'
cs: při nahrazování mohou být v MNOŽINĚ2 pouze třídy znaků [:upper:]
    a [:lower:]

en: width specification
cs: specifikace šířky

en: write error
cs: chyba při zápisu

en: write error for `%s'
cs: chyba při zápisu do `%s'

en: write failed
cs: zápis se nezdařil

en: you must specify a list of bytes, characters, or fields
cs: musíte zadat seznam bajtů, znaků nebo položek
