PostgreSQL 7.4 - en to cs translation catalogue (249 entries)

en: 
    Connection options:
cs: 
    Přepínače spojení:

en: 
    For more information, type "\?" (for internal commands) or "\help"
    (for SQL commands) from within psql, or consult the psql section in
    the PostgreSQL documentation.
    
    Report bugs to <pgsql-bugs@postgresql.org>.
cs: 
    Pro více informací použijte "\?" (pro interní příkazy) nebo "\help"
    (pro SQL příkazy), nebo se podívejte do dokumentace PostgreSQL a
    části věnované psql.
    
    Chyby posílejte na <pgsql-bugs@postgresql.org>.

en: 
    Input and output options:
cs: 
    Vstupní a výstupní přepínače:

en: 
    Output format options:
cs: 
    Výstupní formát je:

en:   --help          show this help, then exit
cs:   --help          ukáže tuto nápovědu a skončí

en:   --version       output version information, then exit
cs:   --version       ukáže informace o verzi a skončí

en:   -A              unaligned table output mode (-P format=unaligned)
cs:   -A              mód nezarovnaného formátu tabulky (-P format=unaligned)

en:   -E              display queries that internal commands generate
cs:   -E              ukáže dotazy, které generují interní příkazy

en:   -F STRING       set field separator (default: "%s") (-P fieldsep=)
cs:   -F ŘETĚZEC      oddělovač polí (implicitně: "%s") (-P fieldsep=)

en:   -H              HTML table output mode (-P format=html)
cs:   -H              Mód HTML formátu tabulky (-P format=html)

en:   -P VAR[=ARG]    set printing option 'VAR' to 'ARG' (see \pset command)
cs:   -P VAR[=ARG]    zobrazovací parametr 'VAR' nastavit na 'ARG' (viz. příkaz \pset)

en:   -R STRING       set record separator (default: newline) (-P recordsep=)
cs:   -R ŘETĚZEC      oddělovač záznamů (implicitně: newline) (-P recordsep=)

en:   -S              single line mode (end of line terminates SQL command)
cs:   -S              jednořádkový mód (konec řádky ukončuje SQL příkaz)

en:   -T TEXT         set HTML table tag attributes (width, border) (-P tableattr=)
cs:   -T TEXT         nastavení atributů HTML tabulky (width, border) (-P tableattr=)

en:   -U NAME         specify database user name (default: %s)
cs:   -U JMÉNO        specifikuje jméno databázového uživatele (implicitně: %s)

en:   -W              prompt for password (should happen automatically)
cs:   -W              dotaz na heslo (měl by být proveden automaticky)

en:   -X              do not read startup file (~/.psqlrc)
cs:   -X              nečíst inicializační soubor (~/.psqlrc)

en:   -a              echo all input from script
cs:   -a              ukáže všechny vstupy ze skriptu

en:   -c COMMAND      run only single command (SQL or internal) and exit
cs:   -c PŘÍKAZ       provede pouze jeden příkaz (SQL nebo interní) a skončí

en:   -d DBNAME       specify database name to connect to (default: %s)
cs:   -d DATABÁZE     jméno databáze pro spojení (implicitně: %s)

en:   -e              echo commands sent to server
cs:   -e              ukáže všechny příkazy poslané na server

en:   -f FILENAME     execute commands from file, then exit
cs:   -f SOUBOR       provede příkazy ze souboru a skončí

en:   -h HOSTNAME     specify database server host or socket directory (default: %s)
cs:   -h HOSTNAME     jméno databázového serveru (implicitně: %s)

en:   -l              list available databases, then exit
cs:  -l               vypíše seznam dostupných databází a skončí

en:   -n              disable enhanced command line editing (readline)
cs:   -n              vypne editační možnosti příkazové řádky (podpora readline)

en:   -o FILENAME     send query results to file (or |pipe)
cs:   -o SOUBOR       zapíše výsledek dotazu do souboru (nebo |roury)

en:   -p PORT         specify database server port (default: %s)
cs:   -p PORT         specifikuje port databázového serveru (implicitně: %s)

en:   -q              run quietly (no messages, only query output)
cs:   -q              tichý chod (bez hlášek, pouze výstupy dotazů)

en:   -s              single step mode (confirm each query)
cs:   -s              krokovací mód (nutné potvrzení každého dotazu)

en:   -t              print rows only (-P tuples_only)
cs:   -t              tiskne pouze řádky (-P tuples_only)

en:   -v NAME=VALUE   set psql variable 'NAME' to 'VALUE'
cs:   -v JMÉNO=HODNOTA nastavit psql proměnnou 'JMÉNO' na 'HODNOTA'

en:   -x              turn on expanded table output (-P expanded)
cs:   -x              výstupu v rozšířené tabulce (-P expanded)

en:   \! [COMMAND]   execute command in shell or start interactive shell
cs:   \! [PŘÍKAZ]    provedení příkazu v shellu nebo nastartuje interaktivní shell

en:   \C [STRING]    set table title, or unset if none
cs:   \C [ŘETĚZEC]    nastaví titulek tabulky nebo odnastaví pokud není definován řetězec

en:   \H             toggle HTML output mode (currently %s)
cs:   \H             zapne HTML mód výstupu (nyní %s)

en:   \T [STRING]    set HTML <table> tag attributes, or unset if none
cs:  \T [ŘETĚZEC]    nastavení atributů HTML tagu table

en:   \a             toggle between unaligned and aligned output mode
cs:   \a             přepíná mezi 'unaligned' a 'aligned' modem výstupu

en:   \c[onnect] [DBNAME|- [USER]]
                     connect to new database (currently "%s")
cs:  \c[onnect] [DATABÁZE |- [UŽIVATEL]]
                    vytvoří spojení do nové databáze (současná "%s")

en:   \cd [DIR]      change the current working directory
cs:  \cd [ADRESÁŘ]  změna aktuálního pracovního adresář

en:   \copy ...      perform SQL COPY with data stream to the client host
cs:   \copy ...      provede SQL COPY s tokem dat na klienta

en:   \copyright     show PostgreSQL usage and distribution terms
cs:   \copyright     podmínky použití a distribuce PostgreSQL

en:   \d [NAME]      describe table, index, sequence, or view
cs:  \d [JMÉNO]     popis tabulky (nebo view, indexu nebo sequence)

en:   \dC            list casts
cs:  \dC            seznam přetypování

en:   \dD [PATTERN]  list domains
cs:   \dD [VZOR]  seznam domén (domain)

en:   \dT [PATTERN]  list data types (add "+" for more detail)
cs:   \dT [VZOR]  seznam datových typů (přidej "+" pro více detailů)

en:   \da [PATTERN]  list aggregate functions
cs:  \da [VZOR]           seznam agregátních funkcí

en:   \dc [PATTERN]  list conversions
cs:   \dc [VZOR]  seznam konverzí (conversion)

en:   \dd [PATTERN]  show comment for object
cs:   \dd [VZOR]  ukázat komentář k objektu

en:   \df [PATTERN]  list functions (add "+" for more detail)
cs:   \df [VZOR]  seznam funkcí (přidej "+" pro více detailů)

en:   \dl            list large objects, same as \lo_list
cs:  \dl            seznam "large object" stejné jako \lo_list

en:   \dn [PATTERN]  list schemas
cs:   \dn [VZOR]  seznam schémat

en:   \do [NAME]     list operators
cs:  \do [JMÉNO]     sezname operátorů

en:   \dp [PATTERN]  list table access privileges
cs:   \dp [VZOR]  seznam přístupových práv

en:   \du [PATTERN]  list users
cs:   \du [VZOR]  seznam uživatelů

en:   \d{t|i|s|v|S} [PATTERN] (add "+" for more detail)
                     list tables/indexes/sequences/views/system tables
cs:   \d{t|i|s|v|S} [VZOR] (přidej "+" pro více detailů)
                     seznam tabulek/indexů/sequencí/view/systémových tabulek

en:   \e [FILE]      edit the query buffer (or file) with external editor
cs:  \e [SOUBOR]      editace aktuálního dotazu nebo souboru v externím editoru

en:   \echo [STRING] write string to standard output
cs:  \echo [TEXT]     zapsat text na standardní výstup

en:   \encoding [ENCODING]  show or set client encoding
cs:  \encoding [KÓDOVÁNÍ]  nastavení kódování klienta

en:   \f [STRING]    show or set field separator for unaligned query output
cs:  \f [ŘETĚZEC]     nastavení nebo ukázání oddělovače polí pro nezarovnaný výstup dotazů

en:   \g [FILE]      send query buffer to server (and results to file or |pipe)
cs:  \g [SOUBOR]      pošle SQL dotaz na server (a zapíše výsledek do souboru to nebo |roury)

en:   \h [NAME]      help on syntax of SQL commands, * for all commands
cs:  \h [JMÉNO]       nápověda syntaxe SQL příkazů, * pro všechny příkazy

en:   \i FILE        execute commands from file
cs:  \i [SOUBOR]      provedení příkazů ze souboru

en:   \l             list all databases (add "+" for more detail)
cs:   \l             seznam všech databází (přidej "+" pro více detailů)

en:   \lo_unlink     large object operations
cs:  \lo_unlink   operace s "large objects"

en:   \o [FILE]      send all query results to file or |pipe
cs:  \o [SOUBOR]      přesměrování výsledků dotazu do souboru nebo |roury

en:   \p             show the contents of the query buffer
cs:  \p             ukázat současný obsah paměti s dotazem

en:   \pset NAME [VALUE]  set table output option
                     (NAME := {format|border|expanded|fieldsep|null|recordsep|
                     tuples_only|title|tableattr|pager})
cs:   \pset JMÉNO[HODNOTA]  nastavení parametrů výstupní tabulky
                     (JMÉNO := {format|border|expanded|fieldsep|null|recordsep|
                     tuples_only|title|tableattr|pager})

en:   \q             quit psql
cs:   \q             ukončení psql

en:   \qecho [STRING]  write string to query output stream (see \o)
cs:  \qecho [ŘETĚZEC]    zapsání text na výstup dotazů (viz. \o)

en:   \r             reset (clear) the query buffer
cs:  \r             vyprázdnění paměti s dotazy

en:   \s [FILE]      display history or save it to file
cs:  \s [SOUBOR]      vytisknutí historie nebo ji uloží do souboru

en:   \set [NAME [VALUE]]  set internal variable, or list all if no parameters
cs:  \set [JMÉNO [HODNOTA]] nastavení interní proměnné nebo bez parametrů zobrazí seznam všech proměnných

en:   \t             show only rows (currently %s)
cs:   \t             ukazovat pouze řádky (nyní %s)

en:   \timing        toggle timing of commands (currently %s)
cs:  \timing        použít sledování času u příkazů (nyní %s)

en:   \unset NAME    unset (delete) internal variable
cs:   \unset JMÉNO   zrušení interní proměnné

en:   \w [FILE]      write query buffer to file
cs:  \w [SOUBOR]      zapsání paměti s dotazem do souboru

en:   \x             toggle expanded output (currently %s)
cs:  \x             zapne rozšířený mód výstupu (nyní %s)

en:   \z [PATTERN]   list table access privileges (same as \dp)
cs:   \z [VZOR]   seznam tabulek a přístupových práv (stejné jako \dp)

en:   psql [OPTIONS]... [DBNAME [USERNAME]]
cs:   psql [PŘEPÍNAČE]... [DATABÁZE [UŽIVATEL]]

en: %s: Warning: The -u option is deprecated. Use -U.
cs: %s: Varování: parametr -u je již neplatný. Použijte -U.

en: %s: cannot copy from/to a directory
cs: %s: nelze kopírovat z/do adresáře

en: %s: could not delete variable %s
cs: %s: nelze smazat proměnná %s

en: %s: could not set variable %s
cs: %s: nelze nastavit proměnná %s

en: %s: couldn't set printing parameter %s
cs: %s: nelze nastavit tiskový parametr %s

en: %s: current transaction is aborted
cs: %s: současná transakce je jen nestandardně ukončena (abort)

en: %s: invalid encoding name or conversion procedure not found
cs: %s: neplatné jméno kódování nebo nenalezena konverzní funkce

en: %s: not connected to a database
cs: %s: není spojení s databází

en: %s: out of memory
cs: %s: došla paměť

en: %s: unknown transaction status
cs: %s: neznámý status transakce

en: %s: warning: extra option %s ignored
cs: %s: Varování: zvláštní parametr %s ignorován

en: %s: xstrdup: cannot duplicate null pointer (internal error)
cs: %s: xstrdup: nelze duplikovat nulový ukazatel (interní chyba)

en: (%d rows)
cs: (%d řádek)

en: (1 row)
cs: (1 řádka)

en: (No rows)
cs: (Žádné řádky)

en: (all types)
cs: (všechny typy)

en: ***(Single step mode: Verify query)*********************************************
    %s
    ***(press return to proceed or enter x and return to cancel)********************
cs: ***(Krokovací mód: potvrďte dotaz)*********************************************
    %s
    ***(stiskněte return pro zpracování nebo x pro zrušení)********************

en: Access privileges
cs: Přístupová práva

en: Access privileges for database "%s"
cs: Přístupová práva pro databázi "%s"

en: Argument data types
cs: Datový typ parametru

en: Asynchronous NOTIFY '%s' from backend with pid %d received.
cs: Přijato asynchronní NOTIFY '%s' ze serveru s PIDem %d.

en: Attributes
cs: Atributy

en: Available help:
cs: Dostupná nápověda:

en: Border style is %d.
cs: Styl rámečků je %d.

en: Check Constraints:
cs: Kontrolní pravidla:

en: Column
cs: Sloupec

en: Command:     %s
    Description: %s
    Syntax:
    %s
cs: Příkaz:     %s
    Popis:      %s
    Syntaxe:
    %s

en: Composite type "%s.%s"
cs: Složený typ "%s.%s"

en: Copy, Large Object
cs: Kopírování, Velké objekty (LO)

en: Data type
cs: Datový typ

en: Default footer is off.
cs: Implicitní záhlaví je vypnuto.

en: Default footer is on.
cs: Implicitní záhlaví je zapnuto.

en: Default?
cs: Implicitně?

en: Description
cs: Popis

en: Destination
cs: Cíl

en: Did not find any relation named "%s".
cs: Nelze nalézt relaci se jménem "%s".

en: Did not find any relation with oid %s.
cs: Nelze nalézt relaci se oid %s.

en: Encoding
cs: Kódování

en: Enter data to be copied followed by a newline.
    End with a backslash and a period on a line by itself.
cs: Vstupní data budu kopírována od následující řádky.
    Ukončení kopírování pomocí samostatné řádky s lomítkem (backslash) a tečkou.

en: Expanded display is off.
cs: Rozšířené zobrazení vypnuto.

en: Expanded display is on.
cs: Rozšířené zobrazení zapnuto.

en: Failed.
cs: Nepodařilo se.

en: Field separator is '%s'.
cs: Oddělovač polí je '%s'.

en: Foreign Key Constraints:
cs: Cizí klíč podmínky:

en: Formatting
cs: Formátování

en: Function
cs: Funkce

en: General
cs: Hlavní

en: General options:
cs: Hlavní přepínače:

en: Implicit?
cs: Implicitně?

en: Indexes:
cs: Indexy:

en: Informational
cs: Informační

en: Input/Output
cs: Vstup/Výstup

en: Internal name
cs: Interní jméno

en: Invalid command \%s. Try \? for help.
cs: Neplatný příkaz \%s. Použijte \? pro nápovědu.

en: Language
cs: Jazyk

en: Large objects
cs: Velké objekty (LO)

en: Left arg type
cs: Typ levého arg.

en: List of aggregate functions
cs: Seznam agregátních funkcí

en: List of casts
cs: Seznam přetypování

en: List of conversions
cs: Seznam konverzí

en: List of data types
cs: Seznam datových typů

en: List of database users
cs: Seznam uživatelů databáze

en: List of databases
cs: Seznam databází

en: List of domains
cs: Seznam domén

en: List of functions
cs: Seznam funkcí

en: List of operators
cs: Seznam operátorů

en: List of relations
cs: Seznam relací

en: List of schemas
cs: Seznam schémat

en: Modifier
cs: Modifikátor

en: Modifiers
cs: Modifikátory

en: Name
cs: Jméno

en: No help available for '%-.*s'.
    Try \h with no arguments to see available help.
cs: Nápověda pro '%-.*s' je nedostupná.
    Pomocí \h bez parametrů lze získat seznam dostupných nápověd.

en: No matching relations found.
cs: Srovnatelná relace nebyla nalezena.

en: No relations found.
cs: Relace nebyla nalezena.

en: Null display is '%s'.
cs: Null je zobrazován jako '%s'.

en: Object
cs: Objekt

en: Object descriptions
cs: Popis objektu

en: Output format is %s.
cs: Výstupní formát je %s.

en: Owner
cs: Vlastník

en: Pager is always (used).
cs: Stránkování je vždy použito.

en: Pager is off.
cs: Stránkování je vypnuto.

en: Pager is on (for long output).
cs: Stránkování je zapnuto (pro dlouhé výstupy).

en: Password:
cs: Heslo:

en: Previous connection kept
cs: Předchozí spojení zachováno

en: Query Buffer
cs: Paměť dotazu

en: Query buffer is empty.
cs: Buffer dotazů je prázdný.

en: Query buffer reset (cleared).
cs: Buffer dotazů vyprázdněn.

en: Record separator is '%s'.
cs: Oddělovač záznamů je '%s'.

en: Record separator is <newline>.
cs: Oddělovač záznamů je <newline>.

en: Result data type
cs: Datový typ výsledku

en: Result type
cs: Typ výsledku

en: Right arg type
cs: Typ pravého arg.

en: Rules:
cs: Rule:

en: SSL connection (cipher: %s, bits: %i)
cs: SSL spojení (šifra: %s, bitů: %i)

en: Schema
cs: Schéma

en: Showing only tuples.
cs: Zobrazovány jsou pouze záznamy.

en: Size
cs: Velikost

en: Source
cs: Zdrojový kód

en: Source code
cs: Zdrojový kód

en: Special relation "%s.%s"
cs: Speciální relace "%s.%s"

en: Succeeded.
cs: Podařilo se.

en: TOAST table "%s.%s"
cs: TOAST tabulka "%s.%s"

en: Table
cs: Tabulka

en: Table "%s.%s"
cs: Tabulka "%s.%s"

en: Table attribute is "%s".
cs: Atribut tabulky je "%s".

en: Table attributes unset.
cs: Atributy tabulky nejsou nastaveny.

en: Target
cs: Cíl

en: The connection to the server was lost. Attempting reset:
cs: Spojení na server bylo ztraceno. Zkoušen restart:

en: This is psql %s, the PostgreSQL interactive terminal.
cs: Toto je psql %s, PostgreSQL interaktivní terminál.

en: Time: %.2f ms
cs: Čas: %.2f ms

en: Title is "%s".
cs: Nadpis je "%s".

en: Title is unset.
cs: Nadpis není nastaven.

en: Triggers:
cs: Triggery:

en: Try '%s --help' for more information.
cs: Zkuste '%s --help' pro více informací.

en: Tuples only is off.
cs: Zobrazování pouze záznamů je vypnuto.

en: Type
cs: Typ

en: Usage:
cs: Použití:

en: Use "\q" to leave %s.
cs: Použijte "\q" pro odchod z %s.

en: User ID
cs: ID uživatele

en: User name
cs: Uživatelské jméno

en: User name:
cs: Uživatelské jméno:

en: View "%s.%s"
cs: Náhled "%s.%s"

en: View definition: %s
cs: Definice náhledu: %s

en: Warning: This syntax is deprecated.
cs: Varování: tato syntaxe je neplatná.

en: Welcome to %s %s, the PostgreSQL interactive terminal.
    
    Type:  \copyright for distribution terms
           \h for help with SQL commands
           \? for help on internal slash commands
           \g or terminate with semicolon to execute query
           \q to quit
cs: Vítejte do %s %s, interaktivního terminálu PostgreSQL.
    
    Pište: \copyright pro podmínky distribuce
           \h pro nápovědu k SQL příkazům
           \? pro nápovědu k interním příkazům
           \g nebo středník pro ukončení SQL příkazů
           \q pro ukončení programu

en: Wrote history to %s.
cs: Historie zapsána do: %s.

en: You are currently not connected to a database.
cs: Neexistuje spojeni s databází.

en: You are now connected as new user %s.
cs: Připojení nyní jako uživatel %s.

en: You are now connected to database %s as user %s.
cs: Nynější připojení je do databáze %s jako uživatel %s.

en: You are now connected to database %s.
cs: Připojení je nyní do databáze %s.

en: \!: failed
cs: \!: selhal

en: \%s: could not change directory to '%s': %s
cs: \%s: nelze změnit adresář na '%s': %s

en: \%s: error
cs: \%s: chyba

en: \%s: extra argument '%s' ignored
cs: \%s: vedlejší argument '%s' ignorován

en: \%s: missing required argument
cs: \%s: chybí požadovaný argument

en: \copy: arguments required
cs: \copy: argumenty jsou povinné

en: \copy: parse error at '%s'
cs: \copy: chyba na '%s'

en: \copy: parse error at end of line
cs: \copy: chyba na konci řádku

en: \copy: unexpected response (%d)
cs: \copy: neočekávaná odezva (%d)

en: \pset: allowed formats are unaligned, aligned, html, latex
cs: \pset: dovolené formáty jsou: unaligned, aligned, html, latex

en: \pset: unknown option: %s
cs: \pset: neznámá volba: %s

en: aggregate
cs: agregát

en: connection to server was lost
cs: spojení na server bylo ztraceno

en: contains support for command-line editing
cs: obsahuje podporu editaci příkazové řádky

en: could not get current user name: %s
cs: nelze získat uživatelské jméno: %s

en: could not get home directory: %s
cs: nelze získat domácí adresář: %s

en: could not open temporary file %s: %s
cs: nelze otevřít dočasný soubor %s: %s

en: could not save history to %s: %s
cs: nelze uložit historii do souboru %s: %s

en: could not start /bin/sh
cs: nelze spustit /bin/sh

en: could not start editor %s
cs: nelze spustit editor %s

en: data type
cs: datový typ

en: for table "%s.%s"
cs: pro tabulku "%s.%s"

en: function
cs: funkce

en: invalid command \%s
cs: neplatný příkaz \%s

en: local socket
cs: lokální soket

en: no
cs: ne

en: no query buffer
cs: v paměti není žádný dotaz

en: off
cs: vypnuto

en: on
cs: zapnuto

en: operator
cs: operátor

en: out of memory
cs: paměť vyčerpána

en: parse error at the end of line
cs: chyba konce řádky

en: primary key,
cs: primární klíč,

en: special
cs: speciální

en: superuser
cs: super-uživatel

en: superuser, create database
cs: super-uživatel, create database

en: table
cs: tabulka

en: unique,
cs: unikátní,

en: view
cs: náhled

en: yes
cs: ano
