texinfo 4.0 - en to cs translation catalogue (406 entries)

en: 	Try `%s --help' for a complete list of options.
cs: Více informací získáte příkazem `%s --help'.

en: 
    * Menu:
      (File)Node                        Lines   Size   Containing File
      ----------                        -----   ----   ---------------
cs: 
    * Menu:
      (Soubor)Uzel                      Řádků   Velikost Soubor
      ------------                      -----   -------- ------

en: 
    Options:
cs: 
    Přepínače:

en:               Picking a menu item causes another node to be selected.
cs:               Vybírání položky menu způsobí zobrazení tohoto uzlu.

en:               You may include a filename as well, as in (FILENAME)NODENAME.
cs:               Také můžete zadat jméno souboru ve tvaru (SOUBOR)UZEL.

en:               and select the node in which the next occurrence is found.
cs:       a zobrazení uzlu, ve kterém je nalezen další výskyt tohoto řetězce.

en:               file, and select the node referenced by the first entry found.
cs:               uzlu, na který ukazuje první nalezená položka.

en:    Source files groveled to make this file include:
cs: Při zpracování zdrojového souboru jsou vkládány tyto soubory:

en:   %-10s  Follow a cross reference.  Reads name of reference.
cs:   %-10s  Následování křížového odkazu. Čte název odkazu.

en:   %-10s  Follow the hypertext link under cursor.
cs:   %-10s  Následování hypertextového odkazu pod kurzorem.

en:   %-10s  Go to the beginning of this node.
cs:   %-10s  Přesun na začátek aktuálního uzlu.

en:   %-10s  Go to the end of this node.
cs:   %-10s  Přesun na konec tohoto uzlu.

en:   %-10s  Invoke the Info tutorial.
cs:   %-10s  Vyvolání průvodce Infem.

en:   %-10s  Move `up' from this node.
cs:   %-10s  Přesun "nahoru" z aktuálního uzlu.

en:   %-10s  Move to node specified by name.
cs:   %-10s  Přesun na uzel zadaný pomocí jména.

en:   %-10s  Move to the Top node.  Equivalent to `g Top'.
cs:   %-10s  Přesun do nejvyššího (Top) uzlu. Rovnocenné s `g Top'.

en:   %-10s  Move to the `directory' node.  Equivalent to `g (DIR)'.
cs:   %-10s  Přesun do `adresářového' uzlu. Rovnocenné s `g (DIR)'.

en:   %-10s  Move to the `next' node of this node.
cs:   %-10s  Přesun na "další" uzel tohoto uzlu.

en:   %-10s  Move to the `previous' node of this node.
cs:   %-10s  Přesun na "předchozí" uzel tohoto uzlu.

en:   %-10s  Move to the last node seen in this window.
cs:   %-10s  Přesun na poslední uzel zobrazený v tomto okně.

en:   %-10s  Pick first ... ninth item in node's menu.
cs:   %-10s  Výběr první ... deváté položky menu uzlu.

en:   %-10s  Pick last item in node's menu.
cs:   %-10s  Zobrazení poslední položky menu uzlu.

en:   %-10s  Pick menu item specified by name.
cs:   %-10s  Vybrání položky menu zadané pomocí názvu.

en:   %-10s  Quit Info altogether.
cs:   %-10s  Celkové ukončení Infa.

en:   %-10s  Quit this help.
cs:   %-10s  Ukončení prohlížení nápovědy.

en:   %-10s  Scroll backward 1 line.
cs:   %-10s  Posun o jeden řádek dozadu.

en:   %-10s  Scroll backward a page.
cs:   %-10s  Předchozí stránka.

en:   %-10s  Scroll forward 1 line.
cs:   %-10s  Posun o jeden řádek dopředu.

en:   %-10s  Scroll forward a page.
cs:   %-10s  Následující stránka.

en:   %-10s  Search for a specified string in the index entries of this Info
cs:   %-10s  Hledání zadaného řetězce v rejstříku tohoto Info souboru a výběr

en:   %-10s  Skip to next hypertext link within this node.
cs:   %-10s  Skok na následující hypertextový odkaz v tomto uzlu.

en:  Subfile: %s
cs:  Podsoubor: %s

en:  case-sensitively
cs:  (velikost rozhoduje)

en:  for %s
cs:  pro %s

en: "%s" is invalid
cs: Sekvence kláves "%s" je neplatná

en: %c%s expects `i' or `j' as argument, not `%c'
cs: %c%s vyžaduje `i' nebo `j' jako argument, ne `%c'

en: %c%s expects a single character `i' or `j' as argument
cs: %c%s vyžaduje jeden znak `i' nebo `j' jako argument

en: %c%s found outside of an insertion block
cs: %c%s nalezen mimo vkládaný blok

en: %c%s is obsolete
cs: Příkaz %c%s je zastaralý

en: %c%s is obsolete; use %c%s instead
cs: %c%s je zastaralý; použijte %c%s

en: %c%s missing close brace
cs: %c%s chybějící uzavírací závorka

en: %c%s requires a name
cs: %c%s požaduje jméno

en: %cend macro not found
cs: %cend makro nebylo nalezeno

en: %ctop used before %cnode, defaulting to %s
cs: %ctop je použit před %cnode, přesměrováno na %s

en: %d completions:
cs: %d doplnění:

en: %s can be invoked via %s.
cs: Příkaz %s může být vyvolán pomocí %s.

en: %s can only be invoked via %s.
cs: Příkaz %s může být vyvolán pouze pomocí %s.

en: %s is defined to %s.
cs: Klávesa %s je definována pro příkaz %s.

en: %s is not a valid ISO 639 language code
cs: %s není platný kód jazyka (podle ISO 639)

en: %s is undefined.
cs: %s je nedefinováno.

en: %s requires an argument: the formatter for %citem
cs: %s vyžaduje argument : formátovač pro %citem

en: %s requires letter or digit
cs: %s vyžaduje písmeno nebo číslici

en: %s%sfor string [%s]:
cs: %s%sřetězce [%s]:

en: %s: %s arg must be numeric, not `%s'.
cs: %s: %s argument musí být číslo ne `%s'.

en: %s: --footnote-style arg must be `separate' or `end', not `%s'.
cs: %s: argument k --footnote-style musí být `separate'|`end', ale ne `%s'.

en: %s: --paragraph-indent arg must be numeric/`none'/`asis', not `%s'.
cs: %s: argument pro --paragraph-indent musí být číslo|`none'|`asis', ale ne `%s'.

en: %s: Removing macro output file `%s' due to errors; use --force to preserve.
cs: %s: Výstupní soubor maker `%s' byl odstraněn, protože byly nalezeny chyby;
    užijte přepínač --force k ponechání souboru.

en: %s: Removing output file `%s' due to errors; use --force to preserve.
cs: %s: Výstupní soubor `%s' byl odstraněn, protože byly nalezeny chyby;
    užijte přepínač --force k ponechání souboru.

en: %s: Skipping macro expansion to stdout as Info output is going there.
cs: %s: Vynechávám expanzi makra na stdout a expanze jde jako Info výstup.

en: %s: Specify the Info file only once.
cs: %s: Info soubor zadejte pouze jednou.

en: %s: could not read (%s) and could not create (%s)
cs: %s: %s nelze číst a %s nelze vytvořit

en: %s: empty file
cs: %s: prázdný soubor

en: %s: illegal option -- %c
cs: %s: neznámý přepínač -- %c

en: %s: invalid option -- %c
cs: %s: neznámý přepínač -- %c

en: %s: missing file argument.
cs: %s: chybí argument jména souboru.

en: %s: not a texinfo index file
cs: %s: není texinfovský rejstřík

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
cs: %s: přepínač `%c%s' musí být zadán bez argumentu

en: %s: option `%s' is ambiguous
cs: %s: přepínač `%s' není jednoznačný

en: %s: option `%s' requires an argument
cs: %s: přepínač `%s' vyžaduje argument

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
cs: %s: přepínač `--%s' musí být zadán bez argumentu

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
cs: %s: přepínač `-W %s' musí být zadán bez argumentu

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
cs: %s: přepínač `-W %s' není jednoznačný

en: %s: option requires an argument -- %c
cs: %s: přepínač vyžaduje argument -- %c

en: %s: unrecognized option `%c%s'
cs: %s: neznámý přepínač `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
cs: %s: neznámý přepínač `--%s'

en: %s: warning:
cs: %s: varování:

en: %s:%d: warning:
cs: %s:%d: varování:

en: (outside of any node)
cs: (mimo všechny uzly)

en: * column #%d: output = %s
cs: * sloupec #%d: výstup = %s

en: ** Multicolumn output from last row:
cs: ** Vícesloupcový výstup z posledního řádku:

en: -%s%s-Info: (%s)%s, %d lines --%s--
cs: -%s%s-Info: (%s)%s, řádků: %d --%s--

en: -%s---Info: %s, %d lines --%s--
cs: -%s---Info: %s, řádků: %d --%s--

en: --*** Tags out of Date ***
cs: --*** Značky jsou zastatalé ***

en: --- Use `\[history-node]' or `\[kill-node]' to exit ---
cs: --- Použijte `\[history-node]' nebo `\[kill-node]' pro ukončení ---

en: -----Info: (), lines ----,
cs: -----Info: (), řádků ----,

en: @%s not meaningful inside `@%s' block
cs: @%s není myslitelné uvnitř `@%s' bloku

en: @detailmenu seen before first node, creating `Top' node
cs: @detailmenu spatřeno před prvním uzlem, vytvořen uzel `Top'

en: @image file `%s' unreadable: %s
cs: soubor `%s' v příkazu @image je nečitelný: %s

en: @image missing filename argument
cs: příkaz @image postrádá jméno souboru

en: @itemx not meaningful inside `%s' block
cs: @itemx není myslitelný uvnitř `%s' bloku

en: @menu seen before first @node, creating `Top' node
cs: @menu spatřeno před prvním @node, vytvořen uzel `Top'

en: @quote-arg only useful for single-argument macros
cs: @quote-arg je užitečné pouze pro jedno-argumentová makra

en: @sc argument all uppercase, thus no effect
cs: @sc argument je celý velkými písmeny, zbytečně

en: @sp requires a positive numeric argument, not `%s'
cs: @sp vyžaduje kladný číselný argument a ne `%s'

en: Accept (or force completion of) this line
cs: Akceptování (nebo vnucené dokončení) tohoto řádku

en: Add this digit to the current numeric argument
cs: Přidání této číslice do aktuálního číselného argumentu

en: April
cs: Duben

en: August
cs: Srpen

en: Bad argument to %c%s
cs: Špatný argument pro %c%s

en: Broken-Type in insertion_type_pname
cs: Chybný typ v insertion_type_pname

en: Building completions...
cs: Hledám doplnění...

en: CAN'T SEE THIS
cs: TOTO NELZE VIDĚT

en: Cancel current operation
cs: Zrušení aktuální operace

en: Cancel or quit operation
cs: Zrušení nebo přerušení operace

en: Cannot delete a permanent window
cs: Permanentní okno nelze smazat

en: Cannot delete the last window.
cs: Poslední okno nelze smazat.

en: Cannot execute an `echo-area' command here.
cs: Příkaz zobrazovacího pole nelze vykonat zde.

en: Cannot find `%s'.
cs: Nelze najít `%s'.

en: Cannot find a window!
cs: Nelze nalézt okno!

en: Cannot find node `%s'.
cs: Uzel `%s' nelze nalézt.

en: Cannot find node `(%s)%s'.
cs: Uzel `(%s)%s' nelze nalézt.

en: Cannot kill node `%s'
cs: Uzel `%s' nelze zrušit

en: Cannot kill the last node
cs: Poslední uzel nelze zrušit

en: Cannot open pipe to `%s'.
cs: Rouru do `%s' nelze otevřít.

en: Commands available in Info windows:
cs: Příkazy dostupné v Info oknech:

en: Commands available in the echo area:
cs: Příkazy dostupné v zobrazovacím poli:

en: Controls what happens when scrolling is requested at the end of a node
cs: Řídí co se stane, když je požadován posun o stranu na konci uzlu

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    There is NO warranty.  You may redistribute this software
    under the terms of the GNU General Public License.
    For more information about these matters, see the files named COPYING.
cs:   Copyright (C) %s 1996 Free Software Foundation, Inc.
      Toto je volné programové vybavení, které je zcela BEZ ZÁRUKY. Podmínky pro
    kopírování a rozšiřování naleznete v Obecné veřejné licenci GNU (GNU General
    Public Licence). Více informací získáte ve zdrojových textech v souboru
    COPYING.

en: Could not create output file `%s'.
cs: Výstupní soubor `%s' nelze vytvořit.

en: Couldn't manipulate the file %s.
cs: Se souborem %s nelze pracovat.

en: Cross
cs: Odkaz

en: December
cs: Prosinec

en: Delete all other windows
cs: Smazání všech ostatních oknen

en: Delete the character behind the cursor
cs: Smazání prvního znaku vlevo od kurzoru

en: Delete the character under the cursor
cs: Smazání znaku pod kurzorem

en: Delete the current window
cs: Smazání aktuálního okna

en: Describe command:
cs: Popis příkazu:

en: Describe key: %s
cs: Popis klávesy: %s

en: Describe variable:
cs: Popis proměnné:

en: Display help message
cs: Zobrazení nápovědy

en: Divide the available screen space among the visible windows
cs: Zvětšení nebo zmenšení oken na obrazovce tak, aby byla stejně velká

en: Done.
cs: Dokončeno.

en: END-INFO-DIR-ENTRY without matching START-INFO-DIR-ENTRY
cs: END-INFO-DIR-ENTRY bez předchozího START-INFO-DIR-ENTRY

en: ESC %s is undefined.
cs: ESC %s je nedefinováno.

en: Entry for index `%s' outside of any node
cs: Položka pro rejstřík `%s' je mimo všechny uzly

en: Enumeration stack overflow
cs: Výpočetní zásobník přetekl

en: Expected `%s'
cs: Očekáváno `%s'

en: Explain the use of a variable
cs: Zobrazení popisu proměnné

en: Failing
cs: Bezvýsledné

en: February
cs: Únor

en: Find Invocation node of [%s]:
cs: Nalezení uzlu s přepínači programu [%s]:

en: Find file:
cs: Nalezení souboru:

en: Find the node describing program invocation
cs: Nalezení uzlu popisujícího přepínače programu

en: Finding index entries...
cs: Jsou hledány položky rejstříku...

en: Follow menus:
cs: Následování menu:

en: Follow xref (%s):
cs: Následování křížového odkazu (%s):

en: Follow xref:
cs: Následování křížového odkazu:

en: Following Next node...
cs: Přechod na další uzel...

en: Footnote defined without parent node
cs: Poznámka pod čarou definována bez rodičovského uzlu

en: Footnotes
cs: Poznámky pod čarou

en: Footnotes could not be displayed
cs: Poznámky pod čarou nelze zobrazit

en: Formatting node %s...
cs: Formátování uzlu %s...

en: Function
cs: Funkce

en: Generate a sorted index for each TeX output FILE.
cs: Generuje seřazený rejstřík pro každý TeXovský výstupní SOUBOR.

en: Get Manpage:
cs: Manuálová stránka:

en: Go to the next matching index item from the last `\[index-search]' command
cs: Posun na další položku rejstříku, odpovídající řetězci z minulého příkazu `\[index-search]'

en: Goto node:
cs: Přesun na uzel:

en: Grovel all known info file's indices for a string and build a menu
cs: Vyhledání řetězce ve všech známých rejstřících info souborů a vytvoření menu

en: Grow (or shrink) this window
cs: Změna velikosti okna

en: Here is the %ctop node
cs: Již zde je nejvyšší (%ctop) uzel

en: Here is the menu of nodes you have recently visited.
    Select one from this menu, or use `\[history-node]' in another window.
cs:   Zde je seznam uzlů, které jste poslední dobou navštívil. Vyberte jeden
    z tohoto menu, nebo užijte `\[history-node]' v tomto okně.

en: I-search backward:
cs: zpětné interaktivní hledání:

en: I-search:
cs: interaktivní hledání:

en: Index `%s' already exists
cs: Rejstřík `%s' již existuje

en: Index apropos:
cs: Hledat v rejstříku odkaz na:

en: Index entry:
cs: Položka rejstříku:

en: Insert a TAB character
cs: Vložení tabelátoru

en: Insert completion
cs: Vložení doplnění

en: Insert next character verbatim
cs: Vložení dalšího znaku bez interpretace jeho funkce

en: Insert this character
cs: Vložení tohoto znaku

en: Instance Variable
cs: Instance proměnné

en: Internal error (search_sectioning) "%s"!
cs: Interní chyba (hledání sekcí) "%s"!

en: Internally used by \[universal-argument]
cs: Vnitřně užíváno funkcí \[universal-argument]

en: January
cs: Leden

en: July
cs: Červenec

en: June
cs: Červen

en: Kill node (%s):
cs: Zrušení uzlu (%s):

en: Kill ring is empty
cs: Kruhový buffer smazaných oblastí je prázdný

en: Kill the word following the cursor
cs: Smazání slova, od kurzoru do konce slova

en: Kill the word preceding the cursor
cs: Smazání slova, od začátku slova do kurzoru

en: Kill this node
cs: Zrušení tohoto uzlu

en: Kill to the beginning of the line
cs: Smazání všeho od začátku řádku do kurzoru

en: Kill to the end of the line
cs: Smazání všeho od kurzoru až do konce řádku

en: List possible completions
cs: Seznam možných doplnění

en: Look up a string in the index for this file
cs: Vyhledání řetězce v rejstříku tohoto souboru

en: Macro
cs: Makro

en: Macro `%s' called on line %d with too many args
cs: Makro `%s' volané na řádku %d s příliš mnoha argumenty

en: Make a window containing a menu of all of the currently visited nodes
cs: Vytvoření okna obsahujícího menu všech aktuálně navštívených uzlů

en: Making %s file `%s' from `%s'.
cs: Vytvářím %s soubor `%s' ze souboru `%s'.

en: March
cs: Březen

en: May
cs: Květen

en: Menu item (%s):
cs: Položka menu (%s):

en: Menu item:
cs: Položka menu:

en: Method
cs: Metoda

en: Misplaced %c
cs: Špatně umístěný znak %c

en: Missing `}' in @def arg
cs: Chybějící `}' v argumentu @def

en: Missing } in @multitable template
cs: Chybějící } v @multitable vzoru

en: Move backward a character
cs: Posun na předcházející znak

en: Move backward a word
cs: Posun na předcházející slovo

en: Move backwards or up through node structure
cs: Přesun na předchozí uzel nebo na první vyšší v uzlové struktuře

en: Move down to the next line
cs: Posun dolů na další řádek

en: Move forward a character
cs: Posun na následující znak

en: Move forward a word
cs: Posun na následující slovo

en: Move forwards or down through node structure
cs: Přesun na následující uzel nebo na první nižší v uzlové struktuře

en: Move the cursor to a specific line of the window
cs: Přesun kurzoru na zadaný řádek okna

en: Move to the end of the line
cs: Přesun na konec řádku

en: Move to the end of this line
cs: Přesun na konec tohoto řádku

en: Move to the end of this node
cs: Posun na konec tohoto uzlu

en: Move to the next cross reference
cs: Přesun na následující křížový odkaz

en: Move to the previous cross reference
cs: Přesun na předcházející křížový odkaz

en: Move to the start of the line
cs: Přesun na začátek řádku

en: Move to the start of this line
cs: Přesun na začátek tohoto řádku

en: Move to the start of this node
cs: Posun na začátek tohoto uzlu

en: Move to the start of this node's menu
cs: Přesun na začátek menu tohoto uzlu

en: Move up to the previous line
cs: Posun nahoru na předchozí řádek

en: Moving Prev in this window.
cs: Přesun na předchozí uzel v tomto okně.

en: Moving Up %d time(s), then Next.
cs: Přesouvání %d krát nahoru, potom na další.

en: Moving Up in this window.
cs: Přesun nahoru v tomto okně.

en: Moving to `Prev's last menu item.
cs: Přesun na poslední položku menu předchozího uzlu.

en: NO_NAME!
cs: Funkce neexistuje!

en: Next
cs: Další

en: Next:
cs: Další:

en: No `%s' found in `%s'
cs: Soubor `%s' nenalezen v `%s'

en: No `%s' pointer for this node.
cs: Pro tento uzel není `%s' ukazatel.

en: No `Prev' for this node.
cs: Pro tento uzel není předchozí uzel.

en: No `Prev' or `Up' for this node within this document.
cs: V tomto dokumentu není pro tento uzel předchozí nebo vyšší uzel.

en: No closing brace for footnote `%s'
cs: Chybí uzavírací závorka pro poznámku pod čarou `%s'

en: No completions
cs: Doplnění neexistují

en: No cross references in this node.
cs: V tomto uzlu není křížový odkaz.

en: No dir file specified; try --help for more information.
cs: Adresář nebyl zadán; použitím přepínače `--help' získáte bližší informace

en: No footnotes in this node.
cs: V tomto nejsou poznámky pod čarou.

en: No index entries.
cs: Nejsou položky rejstříku.

en: No indices found.
cs: Žádný rejstřík nebyl nalezen.

en: No input file specified; try --help for more information.
cs: Vstupní soubor nezadán; použitím přepínače --help získáte bližší informace.

en: No matching `%cend %s'
cs: Chybí odpovídající `%cend %s'

en: No menu in node `%s'.
cs: V uzlu `%s' není menu.

en: No menu in this node.
cs: V tomto uzlu není menu.

en: No menu item `%s' in node `%s'.
cs: Položka menu `%s' v uzlu `%s' není.

en: No more nodes within this document.
cs: V tomto dokumentu již nejsou další uzly.

en: No node name specified for `%c%s' command
cs: Příkazu `%c%s' nebyl zadán název uzlu

en: No page number in %s
cs: Na %s není číslo stránky

en: No previous index search string.
cs: Není zadán řetězec, který se má vyhledávat v rejstříku(cích).

en: No previous search string
cs: Není předchozí hledaný řetězec

en: Node `%s' lacks menu item for `%s' despite being its Up target
cs: Uzel `%s' postrádá položku menu pro `%s' navzdory tomu, že je jeho vyšším uzlem

en: Node `%s' previously defined at line %d
cs: Uzel `%s' již byl definován na řádku %d

en: Node with %ctop as a section already exists
cs: Uzel s %ctop jako sekcí již existuje

en: Not complete
cs: Nekompletní

en: Not enough room for a help window, please delete a window.
cs: Není volné místo pro okno nápovědy, prosím smažte některé okno.

en: November
cs: Listopad

en: October
cs: Říjen

en: One completion:
cs: Jedno doplnění:

en: Only one window.
cs: Pouze jedno okno.

en: Pipe the contents of this node through INFO_PRINT_COMMAND
cs: Poslání obsahu tohoto uzlu příkazu INFO_PRINT_COMMAND

en: Point doesn't appear within this window's node!
cs: Bod se nevyskutuje v okně tohoto uzlu!

en: Prev
cs: Předchozí

en: Prev field of node `%s' not pointed to
cs: Předchozí uzel uzlu `%s' neukazuje na tento

en: Previous:
cs: Předchozí:

en: Print documentation for KEY
cs: Zobrazení dokumentace ke KLÁVESE

en: Printing node %s...
cs: Probíhá tisk uzlu %s...

en: Quit
cs: Ukončení operace

en: Quit using Info
cs: Ukončení Infa

en: Reached eof before matching @end %s
cs: Vstupní soubor skončil a příkaz `@end %s' nebyl nalezen

en: Read a command name in the echo area and execute it
cs: Zadání jména příkazu v zobrazovacím poli a jeho vykonání

en: Read a footnote or cross reference and select its node
cs: Zadání jména poznámky pod čarou nebo křížového odkazu a následné zobrazení

en: Read a list of menus starting from dir and follow them
cs: Čtení seznamu menu začínajíce v adresáři a pokračujíce dále

en: Read a manpage reference and select it
cs: Zadání jména manuálové stránky a následné zobrazení

en: Read a menu item and select its node
cs: Zadání jména položky menu a následné zobrazení

en: Read a node name and select it
cs: Zadání jména uzlu a jeho následné zobrazení

en: Read a string and search backward for it
cs: Přečtení řetězce a jeho vyhledání (zpětné)

en: Read a string and search for it
cs: Přečtení řetězce a jeho vyhledání

en: Read a string and search for it case-sensitively
cs: Přečtení řetězce a jeho vyhledání (záleží na velikosti písmen)

en: Read the name of a file and select it
cs: Zadání jména souboru a jeho následné zobrazení

en: Read the name of an Info command and describe it
cs: Zadání jména příkazu a následné zobrazení jeho popisu

en: Redraw the display
cs: Překreslení obrazovky

en: Repeat last search in the reverse direction
cs: Opakování posledního hledání opačným směrem

en: Repeat last search in the same direction
cs: Opakování posledního hledání tím samým směrem

en: Resulting window would be too small.
cs: Výsledné okno by bylo příliš malé.

en: START-INFO-DIR-ENTRY without matching END-INFO-DIR-ENTRY
cs: START-INFO-DIR-ENTRY bez odpovídajícího END-INFO-DIR-ENTRY

en: Scroll backward in this window
cs: Posun o stránku nahoru v tomto okně

en: Scroll backward in this window and set default window size
cs: Posun dozadu v tomto okně a nastavení implicitní velikosti okna

en: Scroll down by half screen size
cs: Posun dolů o polovinu velikosti obrazovky

en: Scroll down by lines
cs: Posun dolů po řádcích

en: Scroll forward in this window
cs: Posun o stránku dolů v tomto okně

en: Scroll forward in this window and set default window size
cs: Posun dopředu v tomto okně a nastavení implicitní velikosti okna

en: Scroll the completions window
cs: Odrolování obsahu okna s doplněními

en: Scroll the other window
cs: Posun druhého okna o stránku dolů

en: Scroll the other window backward
cs: Posun druhého okna o stránku zpět

en: Scroll up by half screen size
cs: Posun nahoru o polovinu velikosti obrazovky

en: Scroll up by lines
cs: Posun nahoru po řádcích

en: Search
cs: Hledání

en: Search backward
cs: Zpětné hledání

en: Search failed.
cs: Nebylo nalezeno.

en: Search interactively for a string as you type it
cs: Vyhledávání zadávaného řetězce hned při zadávání

en: Searching subfile %s ...
cs: Probíhá hledání podsouboru %s...

en: See
cs: Viz

en: Select a node which has been previously visited in a visible window
cs: Zobrazení uzlu, který byl zobrazen před tímto

en: Select reference or menu item appearing on this line
cs: Zobrazení odkazu nebo položky menu, která je na tomto řádku

en: Select the Next node
cs: Zobrazení následujícího uzlu

en: Select the Prev node
cs: Zobrazení předchozího uzlu

en: Select the Up node
cs: Zobrazení vyššího uzlu

en: Select the first node in this file
cs: Zobrazení prvního uzlu v tomto souboru

en: Select the last item in this node's menu
cs: Zobrazení poslední položky menu tohoto uzlu

en: Select the last node in this file
cs: Zobrazení posledního uzlu v tomto souboru

en: Select the most recently selected node
cs: Zobrazení poslední dobou nejvíce navštěvovaných uzlů

en: Select the next window
cs: Výběr následujícího okna

en: Select the node `(dir)'
cs: Zobrazení uzlu `(dir)'

en: Select the node `Top' in this file
cs: Zobrazení nejvyššího uzlu v tomto souboru

en: Select the previous window
cs: Výběr předchozího okna

en: Select this menu item
cs: Zobrazení této položky menu

en: Select visited node:
cs: Vyberte navštívený uzel:

en: Selecting Next node...
cs: Zobrazování dalšího uzlu...

en: Selecting first menu item...
cs: Zobrazování první položky menu...

en: September
cs: Září

en: Set %s to value (%d):
cs: Nastavení proměnné %s na hodnotu (%d):

en: Set %s to value (%s):
cs: Nastavení proměnné %s na hodnotu (%s):

en: Set screen height to (%d):
cs: Výška obrazovky (%d):

en: Set the height of the displayed window
cs: Nastavení výšky obrazovky

en: Set the value of an Info variable
cs: Nastavení hodnoty Info proměnné

en: Set variable:
cs: Nastavení proměnné:

en: Short Contents
cs: Krátký obsah

en: Show the footnotes associated with this node in another window
cs: Zobrazení poznámek pod čarou, vztahujících se k tomuto uzlu, v jiném okně

en: Show what to type to execute a given command
cs: Ukázání co napsat pro spuštění daného příkazu

en: Sole completion
cs: Jedinné doplnění

en: Special Form
cs: Speciální forma

en: Split the current window
cs: Rozdělení aktuálního okna

en: Start (or multiply by 4) the current numeric argument
cs: Začátek (nebo dělení čtyřmi) aktuálního číselného argumentu

en: Table of Contents
cs: Obsah

en: Terminal type `%s' is not smart enough to run Info.
cs: Typ terminálu `%s' není dostatečně inteligentní pro provoz Infa.

en: The current search path is:
cs: Aktuální hledací cesta je:

en: The number lines to scroll when the cursor moves out of the window
cs: Počet řádků, o které posunout okno, když se kurzor dostane mimo viditelnou část

en: The reference disappeared! (%s).
cs: Odkaz se ztratil! (%s).

en: There aren't %d items in this menu.
cs: V tomto menu není %d. položka

en: There is no function named `%s'
cs: Funkce `%s' není známa

en: This is %s, produced by makeinfo version %s from %s.
cs: Toto je Info soubor %s, produkován programem makeinfo verze %s ze souboru %s.

en: This node (%s) has the bad Next
cs: Tento uzel (%s) má chybný odkaz na následující uzel

en: This node (%s) has the bad Prev
cs: Tento uzel (%s) má chybný odkaz na předchozí uzel

en: This window has no additional nodes
cs: Toto okno nemá více dalších uzlů

en: Toggle the state of line wrapping in the current window
cs: Změna stavu zalamování v aktuálním okně (zapnuto->vypni, vypnuto->zapni)

en: Too many columns in multitable item (max %d)
cs: Příliš mnoho sloupců v multitabulkové položce (max %d)

en: Too many errors!  Gave up.
cs: Příliš mnoho chyb!  Konec.

en: Transpose characters at point
cs: Přemístění znaku na pozici

en: Try --help for more information.
cs: Více informací můžete získat pomocí přepínače --help.

en: Try `%s --help' for more information.
cs: Více informací získáte příkazem `%s --help'.

en: Unable to find node referenced by `%s' in `%s'.
cs: Uzel, na který se odkazuje `%s' v `%s', nelze najít.

en: Unknown Info command `%c'; try `?' for help.
cs: Neznámý Info příkaz `%c'; zkuste `?' pro nápovědu.

en: Unknown command (%s).
cs: Neznámý příkaz (%s).

en: Unknown command `%s'
cs: Neznámý příkaz `%s'

en: Unknown index `%s'
cs: Neznámý rejstřík `%s'

en: Unknown index `%s' and/or `%s' in @synindex
cs: Neznámý rejstřík `%s' a/nebo `%s' v @synindex

en: Unknown index `%s' in @printindex
cs: Neznámý rejstřík `%s' v @printindex

en: Unmatched `%c%s'
cs: Nepárový `%c%s'

en: Unmatched }
cs: Nepárová }

en: Untitled
cs: Neoznačeno

en: Up
cs: Nahoru

en: Up:
cs: Nahoru:

en: Usage: %s [OPTION]... FILE...
cs: Použití: %s [PŘEPÍNAČ]... SOUBOR...

en: Use braces to give a command as an argument to @%s
cs: Použijte závorky k zadání příkazu jako argumentu @%s

en: User Option
cs: Uživatelská volba

en: Usually FILE... is specified as `foo.%c%c' for a document `foo.texi'.
cs: SOUBOR... je obvykle `foo.%c%c' pro dokument `foo.texi'.

en: Variable
cs: Proměnná

en: Visit Info node `(info)Help'
cs: Zobrazení Info uzlu `(info)Help'

en: Visit as many menu items at once as possible
cs: Navštívení tolika položek menu, kolik je možno. Každá položka v jiném okně.

en: Welcome to Info version %s. Type \[get-help-window] for help, \[menu-item] for menu item.
cs: Vítejte v programu Info verze %s. Stiskněte \[get-help-window] pro nápovědu, \[menu-item] pro položku menu.

en: When "On", Info accepts and displays ISO Latin characters
cs: Je-li zapnuto, pak Info akceptuje a zobrazuje znaky z normy ISO Latin

en: When "On", Info garbage collects files which had to be uncompressed
cs: Je-li zapnuto, pak Info zapomíná odkomprimovanou část komprimovaných souborů

en: When "On", creating or deleting a window resizes other windows
cs: Je-li zapnuto, vytvoření a smazání okna, mění velikost ostatních oken

en: When "On", errors cause the bell to ring
cs: Je-li zapnuto, pak chyby způsobí varovné pípnutí

en: When "On", flash the screen instead of ringing the bell
cs: Je-li zapnuto, pak místo varovného pípnutí blikne obrazovka

en: When "On", footnotes appear and disappear automatically
cs: Je-li zapnuto, pak se poznámky pod čarou objevují a mizí automaticky

en: When "On", the portion of the matched search string is highlighted
cs: Je-li zapnuto, pak je hledaný řetězec v nalezeném výrazu zvýrazněn

en: Where is command:
cs: Kde je příkaz:

en: Writing node %s...
cs: Zapisování uzlu %s...

en: Yank back a previous kill
cs: Vložení naposledy smazaného úseku

en: Yank back the contents of the last kill
cs: Vložení toho co bylo naposled smazáno

en: You are already at the first page of this node.
cs: Již jste na první stránce tohoto uzlu.

en: You are already at the last page of this node.
cs: Již jste na poslední stránce tohoto uzlu.

en: `%c%s' needs an argument `{...}', not just `%s'
cs: `%c%s' potřebuje argument `{...}' a ne pouze `%s'

en: `%c%s' needs something after it
cs: `%c%s' potřebuje nějaký argument

en: `%s' is not on any keys
cs: Příkaz `%s' není na žádné klávese

en: `@end' expected `%s', but saw `%s'
cs: `@end' vyžaduje `%s', ale vidí `%s'

en: display this help and exit
cs: vypíše tuto nápovědu a skončí

en: display version information and exit
cs: vypíše označení verze a skončí

en: do not keep temporary files around after processing (default)
cs: nezanechá dočasné soubory po ukončení

en: entry %s follows an entry with a secondary name
cs: položka %s následuje za položkou se sekundárním jménem

en: excess command line argument `%s'
cs: nadbytečný argument `%s' v příkazovém řádku

en: failure reopening %s
cs: soubor %s nepovedlo se znovu otevřít

en: here is the previous definition of `%s'
cs: zde je předchozí definice `%s'

en: ignoring @tab outside of multitable
cs: příkaz `@tab' ignorován, je mimo multitabulku

en: ignoring stray text `%s' after @multitable
cs: ignoruji zbloudilý text `%s' po příkazu @multitable

en: keep temporary files around after processing
cs: zanechá dočasné soubory po ukončení

en: lettering overflow, restarting at %c
cs: písmenkování přeteklo, znovu začínám na %c

en: macro `%s' previously defined
cs: makro `%s' již bylo definováno

en: menu item `%s' already exists, for file `%s'
cs: položka menu `%s' již pro soubor `%s' existuje

en: mismatched @end %s with @%s
cs: pomíchané @end %s s @%s

en: more
cs: další

en: no entries found for `%s'; nothing deleted
cs: pro `%s' nebyly nalezeny žádné položky

en: no index entries found for `%s'
cs: odpovídající položky rejstříku nebyly pro `%s' nalezeny

en: no info dir entry in `%s'
cs: v Info adresáři `%s' není žádná položka

en: node `%s' has been referenced %d times
cs: na uzel `%s' se bylo odkazováno %d krát

en: of
cs: z

en: perhaps your @top node should be wrapped in @ifnottex rather than @ifinfo?
cs: protože váš uzel @top by měl být uzavřen v @ifnottex spíše než v @ifinfo?

en: readline: Out of virtual memory!
cs: readline: Nedostatek virtuální paměti!

en: send output to FILE
cs: zapíše výstup do SOUBORu

en: unlikely character %c in @var
cs: nepravděpodobný znak %c ve @var

en: unreferenced node `%s'
cs: uzel `%s' - nesměřuje na něj žádný odkaz

en: {No value for `%s'}
cs: {Pro `%s' není hodnota}
