yum 2.0.6 - en to cs translation catalogue (185 entries)

en: 
    
    Problem with gpg sig or md5sum on %s
cs: 
    
    Problém s podpisem gpg nebo md5sum v %s

en: 
        Usage:  yum [options] <update | upgrade | install | info | remove | list |
                clean | provides | search | check-update | groupinstall | groupupdate |
                grouplist >
                    
             Options:
              -c [config file] - specify the config file to use
              -e [error level] - set the error logging level
              -d [debug level] - set the debugging level
              -y answer yes to all questions
              -t be tolerant about errors in package commands
              -R [time in minutes] - set the max amount of time to randomly run in.
              -C run from cache only - do not update the cache
              --installroot=[path] - set the install root (default '/')
              --version - output the version of yum
              --exclude=some_pkg_name - packagename to exclude - you can use
                this more than once
              --download-only - only download packages - do not run the transaction
              -h, --help this screen
cs: 
        Použití: yum [přepínače] <update | upgrade | install | info | remove |
                 list | clean | provides | search | check-update | groupinstall |
                 groupupdate | grouplist >
                    
             Přípínače:
              -c [soubor s nastavením] - určení používaného souboru s nastavením
              -e [úroveň chyb] - nastavit úroveň zaznamenávání chyb
              -d [úroveň ladění] - nastavit úroveň ladění
              -y odpovídat ano na všechny otázky
              -t být tolerantní k chybám v příkazech
              -R [čas v minutách] - nastavit maximální čas pro náhodné spuštění.
              -C spustit jen z cache - neaktualizovat cache
              --installroot=[cesta] - nastavit kořen instalace (implicitně '/')
              --version - vypsat verzi yum
              --exclude=název_balíčku - název balíčku, který vyjmout - můžete to
                použít více než jednou
              --download-only - jen stahovat balíčky - nespouštět transakci
              -h, --help tato obrazovka

en: 
       Total: %d
       Used: %d
       Src: %d
cs: 
       Celkem: %d
       Použito: %d
       Zdrojové: %d

en: 
    Already found tuple: %s %s:
    %s
cs: 
    Již jsem našel dvojici: %s %s:
    %s

en: 
    Checking sig on %s
cs: 
    Kontroluji podpis v %s

en: 
    Writing header.info file
cs: 
    Zapisuji soubor header.info

en: 
    ignoring bad rpm: %s
cs: 
    ignoruji špatné rpm: %s

en: 
    ignoring srpm: %s
cs: 
    ignoruji srpm: %s

en: %s is installed and is the latest version.
cs: %s je nainstalováno a je to nejnovější verze.

en: %s is not a dir
cs: %s není adresář

en: %s is not writable
cs: Do %s nelze zapisovat

en: %s results returned
cs: vráceno %s výsledků

en: All dependencies resolved and no conflicts detected
cs: Všechny závislosti byly vyřešeny a nebyl detekován žádný konflikt

en: Attempt to delete a missing file %s - ignoring.
cs: Pokus odstranit chybějící soubor %s - ignoruji.

en: Available package: %s.%s %s:%s-%s from %s matches with
     %s
cs: Dostupný balíček: %s.%s %s:%s-%s z %s odpovídá
     %s

en: Bad Header for pkg %s.%s trying to get headers for the nevral - exiting
cs: Špatná hlavička pro balíček %s.%s při pokusi získat hlavičky pro nevral - končím

en: Bad URL: %s
cs: Špatné URL: %s

en: Best version for %s is %s:%s-%s
cs: Nejlepší verze %s je %s:%s-%s

en: CacheDir: %s
cs: AdrCache: %s

en: Cannot delete %s - check perms
cs: Nemohu odstranit %s - zkontrolujte oprávnění

en: Cannot delete file %s
cs: Nemohu odstranit soubor %s

en: Cannot download %s in caching only mode or when running as non-root user.
cs: Nemohu stáhnout %s v režimu jen s cache nebo když neběžím jako uživatel root.

en: Cannot find a package matching %s
cs: Nemohu najít balíček odpovídající %s

en: Cannot find any conf file.
cs: Nemohu najít soubor s nastavením.

en: Checking deps %d/%d complete
cs: Kontroluji závislosti %d/%d hotovo

en: Cleaning all headers
cs: Čistím všechny hlavičky

en: Cleaning old headers
cs: Čistím staré hlavičky

en: Cleaning packages
cs: Čistím balíčky

en: Cleaning packages and old headers
cs: Čistím balíčky a staré hlavičky

en: Completed Download and test, Exiting.
cs: Dokončeno stahování a test, končím.

en: Completing update for %s  - %d/%d
cs: Dokončuji aktualizaci pro %s  - %d/%d

en: Could not open RPM database for reading. Perhaps it is already in use?
cs: Nemohu otevřít databázi RPM pro čtení. Možná se už používá?

en: Creating Transaction Set
cs: Vytvářím sadu transakcí

en: Damaged Header %s
cs: Poškozená hlavička %s

en: Damaged RPM %s, removing.
cs: Poškozené RPM %s, odstraňuji.

en: Damaged or Bad header.info from %s
cs: Poškozené nebo špatné header.info z %s

en: Deleting entry from Available packages
cs: Odstraňuji položku z dostupných balíčků

en: Dep Installed:
cs: Závislost nainstalována:

en: Dependencies resolved
cs: Závislosti vyřešeny

en: Description:
     %s
cs: Popis:
     %s

en: Digesting rpm - %s - %d/%d
cs: Dělám výtah z rpm - %s - %d/%d

en: Directory of rpms must be a directory.
cs: Adresář rpm musí být adresář.

en: Directory of rpms must exist
cs: Adresář s rpm musí existovat

en: Downloading Packages
cs: Stahuji balíčky

en: Downloading needed headers
cs: Stahuji potřebné hlavičky

en: ERROR: Url Return no Content-Length  - something is wrong
cs: CHYBA: Url nevrátilo Content-Length - něco je špatně

en: Erase: No matches for %s
cs: Odstranění: Nic neodpovídá %s

en: Erased:
cs: Odstraněno:

en: Erasing: %s %d/%d
cs: Odstraňuji: %s %d/%d

en: Error - %s cannot be found
cs: Chyba - %s nelze najít

en: Error Reading Header on %s
cs: Chyba při čtení hlavičky v %s

en: Error accessing File: %s
cs: Chyba při přístupu k souboru: %s

en: Error accessing URL: %s
cs: Chyba při přístupu k URL: %s

en: Error creating dir %s: %s
cs: Chyba při vytváření adresáře %s: %s

en: Error getting file %s
cs: Chyba při získávání souboru %s

en: Error installing lilo.conf  The message was:
cs: Chyba při instalaci lilo.conf Zpráva byla:

en: Error installing the new bootloader:
cs: Chyba při instalaci nového zavaděče systému:

en: Error moving %s to %s, fatal
cs: Chyba při přesunu %s do %s, fatální

en: Error opening rpm %s - error %s
cs: Chyba při otevírání rpm %s - chyba %s

en: Error parsing command line arguments: %s
cs: Chyba při zpracovávání parametrů na příkazovém řádku: %s

en: Error reading lilo.conf: The messages was:
cs: Chyba při čtení lilo.conf: Zprávy byly:

en: Error restoring the backup of lilo.conf  The backup was:
cs: Chyba při obnovování zálohy lilo.conf Záloha byla:

en: Error: Cannot find baseurl or name for server '%s'. Skipping
cs: Chyba: Nemohu najít baseurl nebo name pro server '%s'. Přeskakuji

en: Error: Could not find the GPG Key necessary to validate pkg %s
cs: Chyba: Nemohu najít GPG klíč potřebný pro ověření platnosti balíčku %s

en: Error: Unsigned Package %s
cs: Chyba: Nepodepsaný balíček %s

en: Error: Untrusted GPG key on %s
cs: Chyba: Nedůvěryhodný GPG klíč v %s

en: Error: You may also check that you have the correct GPG keys installed
cs: Chyba: Můžete také zkontrolovat, že máte nainstalovány správné GPG klíče

en: Error: You may need to disable gpg checking to install this package
cs: Chyba: Pro instalaci tohoto balíčku možná budete muset zakázat kontrolu gpg

en: Error: You may want to run yum clean or remove the file: 
     %s
cs: Chyba: Možná budete chtít spustit yum clean nebo soubor odstranit: 
     %s

en: Errors installing:
cs: Chyby při instalaci:

en: Errors reported doing trial run
cs: Při pokusném spuštění byly ohlášeny chyby

en: Errors within the dir(s):
     %s
cs: Chyba v adresářích:
     %s

en: Existing lock %s: another copy is running. Aborting.
cs: Existuje zámek %s: běží jiná kopie. Končím.

en: Exiting on User Cancel
cs: Končím po zrušení uživatelem

en: Exiting on user command.
cs: Končím podle příkazu uživatele.

en: Exiting.
cs: Končím.

en: Failed to find section: %s
cs: Nemohu najít oddíl: %s

en: Finding obsoleted packages
cs: Hledám zastaralé balíčky

en: Finding updated packages
cs: Hledám aktualizované balíčky

en: Found %s.
cs: Nalezeno %s.

en: Found best arch for install only pkg %s
cs: Nalezena nejlepší architektura pro balíček jen k instalaci %s

en: From %s installing %s
cs: Z %s instaluji %s

en: From %s updating %s
cs: Z %s aktualizuji %s

en: Gathering header information file(s) from server(s)
cs: Získávám soubory informací o hlavičkách ze serverů

en: Getting %s
cs: Získávám %s

en: Getting header.info from server
cs: Získávám ze serveru header.info

en: Got a file - yay
cs: Dostal jsem soubor - hurá

en: Got an empty Header, something has gone wrong
cs: Dostal jsem prázdnou hlavičku, něco se pokazilo

en: Group  : %s
cs: Skupina: %s

en: Group %s does not exist
cs: Skupina %s neexistuje

en: Grub found - making this kernel the default
cs: Grub nalezen - nastavuji toto jádro jako implicitní

en: HTTP Error (%s): %s
cs: Chyba HTTP (%s): %s

en: Header cannot be opened or does not match %s, %s.
cs: Hlavičku nelze otevřít nebo neodpovídá %s, %s.

en: Header for pkg %s not found
cs: Hlavička pro balíček %s nenalezena

en: I will do the following:
cs: Provedu následující:

en: I will erase these to satisfy the dependencies:
cs: Pro uspokojení závislostí odstraním následující:

en: I will install/upgrade these to satisfy the dependencies:
cs: Pro uspokojení závislostí nainstaluji/aktualizuji následující:

en: Installed package: %s.%s %s:%s-%s matches with
     %s
cs: Nainstalovaný balíček: %s.%s %s:%s-%s odpovídá
     %s

en: Installed:
cs: Nainstalováno:

en: Insufficient server config - no servers found. Aborting.
cs: Nedostatečné nastavení serverů - žádný server nenalezen. Končím.

en: Invalid clean option %s
cs: Neplatný přepínač clean %s

en: Kernel Updated/Installed, checking for bootloader
cs: Jádro aktualizováno/nainstalováno, kontroluji zavaděč systému

en: Lilo found - adding kernel to lilo and making it the default
cs: Nalezeno lilo - přidávám jádro do lilo a nastavuji je jako implicitní

en: Local file does not exist: %s
cs: Místní soubor neexistuje: %s

en: Looking in Available Packages:
cs: Hledám mezi dostupnými balíčky:

en: Looking in Installed Packages:
cs: Hledám mezi nainstalovanými balíčky:

en: Looking in available packages for a providing package
cs: Hledám v dostupných balíčcích poskytující balíček

en: Looking in installed packages for a providing package
cs: Hledám mezi nainstalovanými balíčky poskytující balíček

en: Name
cs: Název

en: Name   : %s
cs: Název  : %s

en: Need a list of groups to update
cs: Potřebuji seznam skupin, které aktualizovat

en: Need a provides to match
cs: Potřebuji provides, které hledat

en: Need an item to search
cs: Potřebuji položku, kterou hledat

en: Need to pass a list of pkgs to erase
cs: Potřebuji seznam balíčků, které odstranit

en: Need to pass a list of pkgs to install
cs: Potřebuji zadat seznam balíčků, které instalovat

en: No Package %s
cs: Žádný balíček %s

en: No Package %s, %s
cs: Žádný balíček %s, %s

en: No Packages Available for Update
cs: Žádný balíček není k dispozici pro aktualizace

en: No Packages Available for Update or Install
cs: Pro aktualizaci nebo instalaci nejsou k dispozici žádné balíčky

en: No Packages Available to List
cs: Pro výpis nejsou k dispozici žádné balíčky

en: No Packages installed not included in a repository
cs: Nejsou nainstalovány žádné balíčky neobsažené ve zdroji

en: No actions to take
cs: Není co dělat

en: No bootloader found, Cannot configure kernel, continuing.
cs: Nenalezen zavaděčsystému, nemohu nastavit jádro, pokračuji.

en: No bootloader found, Cannot configure kernel.
cs: Nenalezen zavaděč systému, nemohu nastavit jádro.

en: No groups provided or accessible on any server.
cs: Na žádném serveru nejsou poskytovány a k dispozici skupiny.

en: No header - huh?
cs: Žádná hlavička - co?

en: No packages found
cs: Nenalezeny žádné balíčky

en: No rpms to work with and no header dir. Creating an empty repository.
cs: Žádná rpm pro práci a žádný adresář hlaviček. Vytvářím přázdný zdroj.

en: NonMatching RPM version, %s, removing.
cs: Neodpovídající verze RPM, %s, odstraňuji.

en: Not a normal file: %s
cs: Není normální soubor: %s

en: Nothing in any group to update or install
cs: Nic k aktualizaci nebo instalaci v žádné skupině

en: Odd header %s suddenly disappeared
cs: Divné, hlavička %s najednou zmizela

en: Options Error: %s
cs: Chyba v přepínačích: %s

en: Options Error: no commands found
cs: Chyba v přepínačích: nenalezen příkaz

en: Please ask your sysadmin to update the headers on this system.
cs: Požádejte prosím vašeho správe systému, aby na tomto počítači aktualizoval hlavičky.

en: Please run yum in non-caching mode to correct this header.
cs: Pro opravu této hlavičky prosím spusťte yum v režimu bez cache.

en: Post-Trim Len: %d
cs: Délka po trim: %d

en: Pre-Trim Len: %d
cs: Délka před trim: %d

en: Putting back old headers
cs: Vracím zpět staré hlavičky

en: RPM %s fails md5 check
cs: RPM %s neprošlo kontrolou md5

en: Release: %s
cs: Vydání: %s

en: Repo
cs: Zdroj

en: Repo   : %s
cs: Zdroj  : %s

en: Resolving dependencies
cs: Řeším závislosti

en: Running test transaction:
cs: Spouštím testovací transakci:

en: Size   : %s
cs: Velikost: %s

en: Summary: %s
cs: Shrnutí: %s

en: Test transaction complete, Success!
cs: Testovací transakce hotova, úspěch!

en: The file %s is damaged.
cs: Soubor %s je poškozen.

en: This is probably because of a downed server or an invalid header.info on a repository.
cs: To je pravděpodobně kvůli nepřístupnému serveru nebo neplatnému header.info ve zdroji

en: Transaction(s) Complete
cs: Transakce dokončeny

en: Unable to check if PID %s is active
cs: Nemohu zjistit, jestli je PID %s aktivní

en: Unable to determine boot loader.
cs: Nemohu určit zavaděč systému.

en: Unable to find pid
cs: Nemohu najít pid

en: Unable to run grubby correctly: the message was:
cs: Nemohu správně spustit grubby: zpráva byla:

en: Updated:
cs: Aktualizováno:

en: Usage:
        yum-arch [options] (path of dir where headers/ should/does live)
        options are:
         -d  = check dependencies and conflicts in tree
         -v  = more verbose output
         -vv = even more verbose output
         -n  = don't generate headers
         -c  = check pkgs with gpg and md5 checksums - cannot be used with -n
         -z  = gzip compress the headers (default, deprecated as an option)
         -s  = generate headers for source packages too
         -l  = use symlinks as valid rpms when building headers
         -x, --exclude = wildcards to exclude from processing
         -q  = make the display more quiet
         -h, --help = this screen
cs: Použití:
        yum-arch [přepínače] (cesta k adresáři, kde má být/je headers/)
        přepínače jsou:
         -d  = zkontrolovat závislosti a konflikty ve stromu
         -v  = podrobnější výstup
         -vv = ještě podrobnější výstup
         -n  = negenerovat hlavičky
         -c  = zkontrolvat kontrolní součty gpg a md5 balíčků - nedá se použít
               s -n
         -z  = komprimovat hlavičky s gzip (implicitní, zastaralé jako přepínač)
         -s  = generovat hlavičky i pro zdrojové balíčky
         -l  = při tvorbě hlaviček používat symbolické odkazy jako platná rpm
         -x, --exclude = zástupné znaky, které vyjmout ze zpracovávání
         -q  = tišší zobrazování
         -h, --help = tato obrazovka

en: Using cached header.info file
cs: Používám soubor header.info z cache

en: Version
cs: Verze

en: Version: %s
cs: Verze: %s

en: You need to be root to perform these commands
cs: Pro provedení těchto příkazů musíte být root

en: You're not root, we can't install things
cs: Nejste root, nemůžeme instalovat

en: [deps: %s]
cs: [závislosti: %s]

en: [install: %s]
cs: [instalovat: %s]

en: [update: %s]
cs: [aktualizovat: %s]

en: adding %s
cs: přidávám %s

en: asking for package %s.%s - does not exist in nevral - bailing out - check rpmdb for errors
cs: žádám o balíček %s.%s - neexistuje v nevral - vzdávám to - zkontrolujte chyby v rpmdb

en: bestarch %s does not provide resetting to arch %s
cs: bestarch %s neposkytuje, vracím se k arch %s

en: bestarch = %s for %s
cs: bestarch = %s pro %s

en: depcheck: package %s conflicts with %s
cs: depcheck: balíček %s koliduje s %s

en: depcheck: package %s needs %s
cs: depcheck: balíček %s potřebuje %s

en: errors found
cs: nalezeny chyby

en: excluded: %s
cs: vyjmuto: %s

en: failover: out of servers to try
cs: failover: už jsem zkusil všechny servery

en: getting %s
cs: získávám %s

en: getting %s from cachedb
cs: získávám %s z cachedb

en: getting %s from comps db
cs: získávám %s z databáze comps

en: getting groups from server: %s
cs: získávám skupiny ze serveru: %s

en: ignoring bad rpm: %s
cs: ignoruji špatné rpm: %s

en: ignoring srpm: %s
cs: ignoruji srpm: %s

en: lilo options that are not supported by yum are used in the default lilo.conf. This file will not be modified. The options include:
cs: V implicitním lilo.conf se používají přepínače lilo, které yum nepodporuje. Tento soubor nebude změněn. Přepínače zahrnují:

en: localrpmdb not defined
cs: localrpmdb není definováno

en: retrygrab() failed for:
      %s%s
      Executing failover method
cs: retrygrab() selhalo pro:
      %s%s
      Spouštím metodu failover

en: using cached groups from server: %s
cs: používám skupiny ze serveru z cache: %s

en: using ftp, http[s], or file for servers, Aborting - %s
cs: pro servery používám ftp, http[s] nebo file, končím - %s
