anaconda 1.0 - en to el translation catalogue (333 entries)

en: 
    
    Press 'OK' to reboot your system.
el: 
    
    Πατήστε 'Εντάξει' για να επανεκκινήσετε το σύστημα σας.

en:     Packages
el:     Πακέτα

en:    <Space>,<+>,<-> selection   |   <F1> help   |   <F2> package description
el:    <Space>,<+>,<-> επιλογή   |   <F1> βοήθεια   |   <F2> περιγραφή πακέτου

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
el:   <Tab>/<Alt-Tab> Αλλαγή πεδίου     | <Space> επιλογή | <F12> επόμενη οθ.

en:  Name   :
el: Όνομα  :

en:  Size   :
el: Μέγεθος   :

en:  Summary:
el: Περίληψη:

en: %s directory:
el: %s κατάλογος:

en: (Max size is %s MB)
el: (Το μέγιστο μέγεθος είναι %s ΜΒ)

en: /dev/ttyS0 (COM1 under DOS)
el: /dev/ttyS0 (COM1 στο DOS)

en: /dev/ttyS1 (COM2 under DOS)
el: /dev/ttyS1 (COM2 στο DOS)

en: /dev/ttyS2 (COM3 under DOS)
el: /dev/ttyS2 (COM3 στο DOS)

en: /dev/ttyS3 (COM4 under DOS)
el: /dev/ttyS3 (COM4 στο DOS)

en: 256 Colors (8 Bit)
el: 256 χρώματα (8 Bit)

en: Account name:
el: Όνομα λογαριασμού:

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add Device
el: Προσθήκη Συσκευής

en: Add User
el: Προσθήκη Χρήστη

en: Additional Language Support
el: Πρόσθετη Υποστήριξη Γλώσσας

en: All Packages
el: Όλα τα Πακέτα

en: Back
el: Πίσω

en: Base Packages
el: Βασικά Πακέτα

en: Boot Diskette
el: Δισκέτα Εκκίνησης

en: Boot Diskette Creation
el: Δημιουργία Δισκέτας Εκκίνησης

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Cancelled
el: Ακυρώθηκε

en: Change
el: Αλλαγή

en: Change CDROM
el: Αλλαγή CDROM

en: Change _password
el: Αλλαγή _συνθηματικού

en: Chinese(Simplified)
el: Κινέζικα(Απλοποιημένα)

en: Chinese(Traditional)
el: Κινέζικα(Παραδοσιακά)

en: Choose a Language
el: Επιλέξτε μία Γλώσσα

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: Color Depth
el: Βάθος Χρώματος

en: Color Depth:
el: Βάθος Χρώματος:

en: Complete
el: Ολοκληρώθηκε

en: Completed
el: Ολοκληρώθηκε

en: Completed:
el: Ολοκληρωμένα:

en: Con_firm:
el: Επιβε_βαιώση:

en: Configure TCP/IP
el: Ρύθμιση TCP/IP

en: Confirm Delete
el: Επιβεβαίωση Διαγραφής

en: Confirm:
el: Επιβεβαίωση:

en: Congratulations
el: Συγχαρητήρια

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Creating boot disk...
el: Δημιουργήται δίσκος εκκίνησης...

en: Customize
el: Προσαρμογή

en: Czech
el: Τσέχικα

en: Danish
el: Δανέζικο

en: Debug
el: Εκσφαλμάτωση

en: Default
el: Εξ ορισμού

en: Default Language
el: Εξ ορισμού Γλώσσα

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Dependency Check
el: Έλεγχος Εξαρτήσεων

en: Description
el: Περιγραφή

en: Description: %s
el: Περιγραφή %s

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Device
el: Συσκευή

en: Devices
el: Συσκευές

en: Do _Not Format
el: Να _μην γίνει Μορφοποίηση

en: Done
el: Έγινε

en: Drive:
el: Οδηγός:

en: Drives
el: Οδηγοί

en: Dynamic IP
el: Δυναμικό IP

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit RAID Device
el: Επεξεργασία Συσκευής RAID

en: Edit RAID Device: /dev/md%s
el: Επεξεργασία Συσκευής RAID: /dev/md%s

en: Edit User
el: Επεξεργασία Χρήστη

en: Enable Kerberos
el: Ενεργoποίηση Kerberos

en: Enable LDAP
el: Ενεργοποίηση LDAP

en: Enable MD5 Passwords
el: Ενεργοποίηση Συνθηματικών MD5

en: Enable NIS
el: Ενεργοποίηση NIS

en: Enable N_IS
el: Ενεργοποίηση N_IS

en: Enable _Kerberos
el: Ενεργοποίηση _Kerberos

en: Enable _LDAP
el: Ενεργοποίηση _LDAP

en: Enable _MD5 passwords
el: Ενεργοποίηση συνθηματικών _MD5

en: End
el: Τέλος

en: End Cylinder:
el: Τελικός Κύλινδρος:

en: English
el: Αγγλικά

en: Error
el: Σφάλμα

en: Error!
el: Σφάλμα!

en: Everything
el: Τα πάντα

en: Exit
el: Έξοδος

en: Extended
el: Εκτεταμένα

en: FTP Setup
el: Ρύθμιση FTP

en: Failed to retrieve %s: %s
el: Αποτυχία ανάκτησης του %s: %s

en: File System Type:
el: Τύπος Συστήματος Αρχείων:

en: File System type:
el: Τύπος Συστήματος Αρχείων:

en: Final Warning
el: Τελευταία Προειδοποίηση

en: First sector of boot partition
el: Πρώτος τομέας της κατάτμησης εκκίνησης

en: Format
el: Μορφοποίηση

en: Format DASD
el: Μορφοποίηση DASD

en: Format Warning
el: Προειδοποίηση Μορφοποίησης

en: Format Warnings
el: Προειδοποιήσεις Μορφοποίησης

en: Format as %s
el: Μορφοποίηση σαν %s

en: Format as:
el: Μορφoποίηση σαν:

en: Formatting
el: Γίνεται μορφοποίηση

en: Free
el: Ελεύθερα

en: Free Space
el: Ελεύθερος Χώρος

en: Free Space (MB)
el: Ελεύθερος Χώρος (ΜΒ)

en: Free Space:
el: Ελεύθερος Χώρος:

en: Free space
el: Ελεύθερος χώρος

en: French
el: Γαλλικά

en: Full Name
el: Ονοματεπώνυμο

en: Gateway
el: Πύλη Δικτύου

en: Gateway:
el: Πύλη δικτύου:

en: German
el: Γερμανικά

en: Great Britain
el: Μεγάλη Βρετανία

en: HTTP Setup
el: Ρύθμιση HTTP

en: Hard Drives
el: Σκληροί Δίσκοι

en: Hard drive
el: Σκληρός δίσκος

en: Hawaii
el: Χαβάη

en: Help not available
el: Η βοήθεια δεν είναι διαθέσιμη

en: Hide _Help
el: Απόκρυψη _Bοήθειας

en: Hz
el: Ηz

en: IP Address
el: Διεύθυνση IP

en: IP address:
el: Διεύθυνση IP:

en: IP/Netmask
el: IP/Μάσκα δικτύου

en: Icelandic
el: Ισλανδικά

en: Ignore
el: Αγνόηση

en: Initializing
el: Γίνεται αρχικοποίηση

en: Insert a floppy disk
el: Εισάγετε μια δισκέτα

en: Install Window
el: Παράθυρο Εγκατάστασης

en: Installation Method
el: Μέθοδος Εγκατάστασης

en: Installation Type
el: Τύπος Εγκατάστασης

en: Installation cannot continue.
el: H εγκατάσταση δεν μπορεί να συνεχιστεί.

en: Invalid Choice
el: Μη Έγκυρη Επιλογή

en: Invalid Directories
el: Μη Έγκυροι Κατάλογοι

en: Invalid mount point
el: Μη έγκυρο σημείο προσάρτησης

en: Italian
el: Ιταλικά

en: Japanese
el: Γιαπωνέζικα

en: Kernel Parameters
el: Παράμετροι Πυρήνα

en: Kernel parameters
el: Παράμετροι πυρήνα

en: Keyboard Selection
el: Επιλογή Πληκτρολογίου

en: Keyboard Type
el: Τύπος Πληκτρολογίου

en: Korean
el: Κορεάτικα

en: LDAP Server:
el: Εξυπηρετητής LDAP:

en: LDAP _Server:
el: _Εξυπηρετητής LDAP:

en: Language Selection
el: Επιλογή Γλώσσας

en: Language Support
el: Υποστήριξη Γλώσσας

en: Loading
el: Γίνεται φόρτωση

en: Loading SCSI driver
el: Γίνεται φόρτωση οδηγού SCSI

en: Local CDROM
el: Τοπικό CDROM

en: Make RAID Device
el: Δημιουργία Συσκευής RAID

en: Miscellaneous
el: Διάφορα

en: Model
el: Μοντέλο

en: Monitor
el: Οθόνη

en: Monitor Configuration
el: Ρύθμιση Οθόνης

en: Monitor:
el: Οθόνη:

en: Moscow+00 - west Russia
el: Μόσχα+00 - δυτική Ρωσία

en: Moscow+01 - Caspian Sea
el: Μόσχα+01 - Κασπία Θάλασσα

en: Moscow+03 - west Siberia
el: Μόσχα+03 - δυτική Σιβηρία

en: Mount Point
el: Σημείο Προσάρτησης

en: Mount Point:
el: Σημείο Προσάρτησης:

en: Mouse Configuration
el: Ρύθμιση Ποντικιού

en: Mouse Selection
el: Επιλογή Ποντικιού

en: NFS Setup
el: Ρύθμιση NFS

en: NFS server name:
el: Όνομα εξυπηρετητή NFS:

en: NIS Server:
el: Εξυπηρετητής NIS:

en: NIS _Server:
el: _Εξυπηρετητής NIS:

en: Ne_w
el: Νέ_ο

en: Net_mask
el: _Μάσκα δικτύου

en: Netmask
el: Μάσκα Δικτύου

en: Netmask:
el: Μάσκα δικτύου:

en: Network Configuration
el: Ρύθμιση Δικτύου

en: Network Device: %s
el: Συσκευή Δικτύου: %s

en: Network Devices
el: Συσκευές Δικτύου

en: New
el: Νέο

en: Next
el: Επόμενο

en: No
el: Όχι

en: No free space
el: Δεν υπάρχει ελεύθερος χώρος

en: No, I _do not want to create a boot diskette
el: Όχι, _δεν θέλω να δημιουργηθεί δισκέτα εκκίνησης

en: None
el: Κανένα

en: Norwegian
el: Νορβηγικά

en: Not enough space
el: Δεν υπάρχει αρκετός χώρος

en: Not supported
el: Δεν υποστηρίζεται

en: OK
el: Εντάξει

en: Optional Packages
el: Προαιρετικά Πακέτα

en: Other _ports:
el: Άλλες _θύρες:

en: Other ports
el: Άλλες θύρες

en: Package
el: Πακέτο

en: Package :
el: Πακέτο :

en: Package Dependencies
el: Εξαρτήσεις Πακέτων

en: Package Group Selection
el: Επιλογή Ομάδας Πακέτων

en: Package Installation
el: Εγκατάσταση Πακέτου

en: Package Progress:
el: Πρόοδος Πακέτου:

en: Package: %s
    Version: %s
el: Πακέτο: %s
    Έκδοση: %s

en: Packages
el: Πακέτα

en: Partition
el: Κατάτμηση

en: Partition type
el: Τύπος Κατάτμησης

en: Partitioning
el: Γίνεται κατάτμηση

en: Password
el: Κωδικός πρόσβασης

en: Password (confirm)
el: Συνθηματικό (επιβεβαίωση)

en: Password (confirm):
el: Συνθηματικό (επιβεβαίωση):

en: Password Length
el: Μήκος Συνθηματικού

en: Password:
el: Συνθηματικό:

en: Passwords do not match
el: Οι κωδικοί πρόσβασης δεν ταιριάζουν

en: Passwords don't match
el: Τα συνθηματικά δεν ταιριάζουν

en: Please wait while formatting drive %s...
el: Παρακαλώ περιμένετε καθώς γίνεται μορφοποίηση του δίσκου %s...

en: RAID Device
el: Συσκευή RAID

en: RAID Device %s
el: Συσκευή RAID %s

en: RAID Devices
el: Συσκευές RAID

en: RAID Level:
el: Επίπεδο RAID:

en: RAID Members:
el: Μέλη RAID:

en: RAID Options
el: Επιλογές RAID

en: RAID _Device:
el: _Συσκευή RAID:

en: RAID _Level:
el: _Επίπεδο RAID:

en: Reading
el: Γίνεται ανάγνωση

en: Reboot
el: Επανεκκίνηση

en: Release Notes
el: Σημειώσεις Έκδοσης

en: Remaining
el: Απομένουν

en: Reset
el: Αρχικοποίηση

en: Resolution
el: Ανάλυση

en: Resolution:
el: Ανάλυση:

en: Retrieving
el: Γίνεται ανάκτηση

en: Retry
el: Προσπάθεια ξανά

en: Russian
el: Ρωσικά

en: SILO Configuration
el: Ρύθμιση SILO

en: SMB Work_group:
el: _Ομάδα εργασίας SMB:

en: SMB _Server:
el: _Εξυπηρέτης SMB:

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Searching
el: Γίνεται αναζήτηση

en: Select All
el: Επιλογή Όλων

en: Select driver
el: Επιλογή οδηγού

en: Select the appropriate mouse for the system.
el: Παρακαλώ επιλέξτε το κατάλληλο ποντίκι για το σύστημα.

en: Set Root Password
el: Ορισμός Συνθηματικού Διαχειριστή Συστήματος

en: Show _Help
el: Εμφάνιση _Βοήθειας

en: Silo Configuration
el: Ρύθμιση SILO

en: Size
el: Μέγεθος

en: Size
    (MB)
el: Μέγεθος
    (MB)

en: Size    :
el: Μέγεθος   :

en: Size (MB)
el: Μέγεθος (ΜΒ)

en: Size (MB):
el: Μέγεθος (ΜΒ):

en: Skip
el: Παράκαμψη

en: South Australia
el: Νότια Αυστραλία

en: Spanish
el: Ισπανικά

en: Start
el: Έναρξη

en: Start Cylinder:
el: Αρχικός Κύλινδρος

en: Status
el: Κατάσταση

en: Status:
el: Κατάσταση:

en: Suggested size (MB):
el: Προτεινόμενο μέγεθος (ΜΒ):

en: Summary
el: Περίληψη

en: Swedish
el: Σουηδικά

en: Test
el: Δοκιμή

en: Text
el: Κείμενο

en: The partition you selected will be deleted.
el: Η κατάτμηση που επιλέξατε θα διαγραφεί.

en: The password must be at least 6 characters long.
el: Το συνθηματικό πρέπει να έχει μέγεθος τουλάχιστον 6 χαρακτήρων.

en: This user id already exists.  Choose another.
el: Αυτό το id χρήστη υπάρχει ήδη. Επιλέξτε κάποιο άλλο.

en: Time
el: Ώρα

en: Time Zone Selection
el: Επιλογή Ζώνης Ώρας

en: Too small
el: Πολύ μικρό

en: Total
el: Σύνολο

en: Total    :
el: Σύνολο    :

en: Total Progress:
el: Συνολική Πρόοδος:

en: Total Space:
el: Συνολικός Χώρος:

en: Total install size: %s
el: Συνολικό μέγεθος εγκατάστασης: %s

en: Total size
el: Συνολικό μέγεθος

en: Total size:
el: Συνολικό μέγεθος:

en: Trusted Devices:
el: Έμπιστες Συσκευές:

en: Type
el: Τύπος

en: Ukrainian
el: Ουκρανικά

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Unknown Error
el: Άγνωστο Σφάλμα

en: Unknown Linux system
el: Άγνωστο σύστημα Linux

en: Unknown card
el: Άγνωστη κάρτα

en: Unknown video card
el: Άγνωστη κάρτα βίντεο

en: Unspecified video card
el: Απροσδιόριστη κάρτα βίντεο

en: Updates
el: Ενημερώσεις

en: Upgrade
el: Αναβάθμιση

en: User Exists
el: Ο Χρήστης Υπάρχει Ήδη

en: User Name
el: Όνομα Xρήστη

en: User name
el: Όνομα χρήστη

en: User names must contain only characters A-Z, a-z, and 0-9.
el: Το όνομα χρήστη πρέπει να περιέχει μόνο χαρακτήρες A-Z, a-z, και 0-9.

en: Video Card
el: Κάρτα Βίντεο

en: Video Card Configuration
el: Ρύθμιση Κάρτας Γραφικών

en: Video Card:
el: Κάρτα Βίντεο:

en: Video RAM
el: Βίντεο RAM

en: Video RAM:
el: Βίντεο RAM:

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: Warning: %s
el: Προειδοποίηση: %s

en: Warning: %s.
el: Προειδοποίηση: %s

en: Welcome to %s
el: Καλώς ήρθατε στο %s

en: Western Australia
el: Δυτική Αυστραλία

en: What do you want to do now?
el: Τι θέλετε να κάνετε τώρα;

en: What would you like to do?
el: Τι θα θέλατε να κάνετε;

en: Where do you want to install the bootloader?
el: Πού θέλετε να εγκαταστήσετε το πρόγραμμα εκκίνησης;

en: Wrong CDROM
el: Λάθος CDROM

en: Yes
el: Ναι

en: You entered an invalid IP address.
el: Εισάγατε μη έγκυρη διεύθυνση IP.

en: You must enter a directory.
el: Πρέπει να εισάγετε  ένα κατάλογο.

en: You must enter a server name.
el: Πρέπει να εισάγετε ένα όνομα εξυπηρετητή.

en: Your desktop environment is:
el: Το γραφικό περιβάλλον σας είναι:

en: _Add
el: _Προσθήκη

en: _Back
el: _Πίσω

en: _Cancel
el: _Ακύρωση

en: _Color Depth:
el: Βάθος _Χρώματος:

en: _Confirm:
el: _Επιβεβαιώση:

en: _Continue
el: _Συνέχεια

en: _Custom
el: _Προσαρμοσμένο

en: _Delete
el: Δι_αγραφή

en: _Device
el: _Συσκευή

en: _Edit
el: _Επεξεργασία

en: _Exit
el: _Έξοδος

en: _File System Type:
el: Τύπος Συστήματος _Αρχείων:

en: _Flat View
el: _Επίπεδη Προβολή

en: _Format
el: _Μορφοποίηση

en: _Gateway
el: _Πύλη δικτύου

en: _General kernel parameters
el: _Γενικοί Παράμετροι Πυρήνα

en: _IP Address
el: Διεύθυνση _IP

en: _Location
el: _Τοποθεσία

en: _Make boot disk
el: _Δημιουργία δισκέτας εκκίνησης

en: _Model
el: _Μοντέλο

en: _Mount Point:
el: _Σημείο Προσάρτησης:

en: _Next
el: _Επόμενο

en: _Package
el: _Πακέτο

en: _Password:
el: _Συνθηματικό:

en: _Personal Desktop
el: _Προσωπικός Υπολογιστής

en: _RAID Members:
el: Μέλη _RAID:

en: _Screen Resolution:
el: Ανάλυση _Οθόνης:

en: _Select All
el: _Επιλογή Όλων

en: _Server
el: _Εξυπηρετητής

en: _Size (MB)
el: _Μέγεθος (ΜΒ)

en: _Size (MB):
el: _Μέγεθος (MB):

en: _Text
el: _Κείμενο

en: _Tree View
el: Προβολή  _Δένδρου

en: _Trusted devices:
el: _Έμπιστες Συσκευές:

en: _Video card RAM:
el: Μνήμη RAM Κάρτας _Βίντεο:

en: _Workstation
el: _Σταθμός εργασίας

en: _Yes, I would like to create a boot diskette
el: _Ναι, θα ήθελα να δημιουργηθεί δισκέτα εκκίνησης

en: _automatically via DHCP
el: _αυτόματα μέσω DCHP

en: _manually
el: _χειρονακτικά

en: horizontal
el: οριζόντιο

en: software RAID
el: RAID με λογισμικό

en: vertical
el: κάθετο
