balsa 2.0.13 - en to el translation catalogue (1139 entries)

en: 
    --
    This is an OpenPGP signed message part:
el: 
    --
    Ακολουθεί τμήμα μηνύματος με υπογραφή PGP:

en: 
    <b>This certificate was issued by:</b>
el: 
    <b>Αυτό το πιστοποιητικό εκδόθηκε από:</b>

en: 
    Key created on: %s
el: 
    Ημ/νία δημιουργίας κλειδιού: %s

en: 
    Key fingerprint: %s
el: 
    Αποτύπωμα κλειδιού: %s

en: 
    Owner trust: %s
el: 
    Εμπιστοσύνη κατόχου: %s

en: 
    Signed by: %s
el: 
    Υπογεγραμμένο από: %s

en: 
    Signed on: %s
el: 
    Υπογεγραμμένο στις: %s

en: 
    Validity: %s
el: 
    Εγκυρότητα: %s

en:      to %s
el:      προς %s

en:    from %s
el:    από %s

en:  Press '%s' to toggle write
el:  Πατήστε '%s' για ενεργ./απενεργ. γραψίματος

en: "%s" parts
el: "%s" τμήματα

en: %d kept, %d deleted.
el: %d διατηρημένα, %d διαγράφτηκαν.

en: %d kept, %d moved, %d deleted.
el: %d διατηρημένα, %d μεταφέρθηκαν, %d διαγράφτηκαν.

en: %d kept.
el: %d διατηρήθηκαν.

en: %s (default)
el: %s (προκαθορισμένο)

en: %s has insecure permissions!
el: το %s έχει μη ασφαλή δικαιώματα!

en: %s is an invalid IMAP path
el: το %s δεν είναι έγκυρη διαδρομή IMAP

en: %s is not a mailbox.
el: To %s δεν είναι γραμ/κιβώτιο.

en: %s isn't a regular file.
el: To %s δεν είναι κανονικό αρχείο.

en: %s no longer exists!
el: %s δεν υπάρχει πλέον!

en: %s on %s
el: %s στο %s

en: %s wrote:
el: Ο/η %s έγραψε:

en: (Example: write December 31, 2000, as %s)
el: (Παράδειγμα: Γράψτε 31 Δεκεμβρίου 2000, ως %s)

en: (No identity set)
el: (Δεν έχει επιλεγεί Ταυτότητα)

en: (No sender)
el: (χωρίς αποστολέα)

en: (No subject)
el: (Χωρίς Θέμα)

en: (need 'view-attachments' bound to key!)
el: (απαιτείται το 'view-attachments' να αντιστοιχεί σε κάποιο πλήκτρο!)

en: (r)eject, accept (o)nce
el: από(ρ)ριψη, αποδοχή (μ)ια φορά

en: (r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always
el: από(ρ)ριψη, αποδοχή (μ)ία φορά, αποδοχή (π)άντα

en: (size %s bytes)
el: (μέγεθος %s οκτάδες)

en: (use '%s' to view this part)
el: (χρησιμοποιήστε '%s' για εμφάνιση αυτού του τμήματος)

en: *** ERROR: Mailbox Lock Exists: %s ***
el: *** ΣΦΑΛΜΑ: Η ασφάλεια γραμ/κιβωτίου υπάρχει ήδη: %s ***

en: *** ERROR: Mailbox Stream Closed: %s ***
el: *** ΣΦΑΛΜΑ: Έκλεισε το γραμ/κιβώτιο: %s ***

en: ------forwarded message from %s------
el: ------προωθημένο μήνυμα από %s------

en: 7 Bits
el: 7 bit

en: 8 Bits
el: 8 bit

en: <b>This certificate belongs to:</b>
el: <b>Αυτό το πιστοποιητικό ανήκει στον/στην:</b>

en: <b>This certificate is valid</b>
    from %s
    to %s
    <b>Fingerprint:</b> %s
el: <b>Αυτό το πιστοποιητικό είναι έγκυρο</b>
    από %s
    μέχρι %s
    <b>Αποτύπωμα:</b> %s

en: A filter run dialog is open.Close it before you can modify filters.
el: Κάποιο παράθυρο διόρθωσης φίλτρου είναι ανοιχτό. Κλείστε το για συνέχεια.

en: AND
el: ΚΑΙ

en: A_dd
el: Προσθήκη

en: A_ddress Book Name
el: Όνομα Διευθυνσιολογίου

en: Accept&_Save
el: Αποδοχή & σώσιμο

en: Access type: %s
el: Τύπος πρόσβασης: %s

en: Access type: URL
el: Τύπος πρόσβασης: URL

en: Access type: local-file
el: Τύπος πρόσβασης: τοπικό-αρχείο

en: Access type: mail-server
el: Τύπος πρόσβασης: διακομιστής-ταχυδρομείου

en: Action
el: Ενέργεια

en: Action to perform:
el: Ενέργεια προς εκτέλεση:

en: Add Address Book
el: Προσθήκη διευθυνσιολογίου

en: Add a new IMAP folder
el: Προσθήκη νέου φακέλου IMAP

en: Add a new IMAP mailbox
el: Προσθήκη νέου γραμ/κιβωτίου IMAP

en: Add a new IMAP subfolder
el: Προσθήκη νέου υποφακέλου IMAP

en: Add a new MH style mailbox
el: Προσθήκη νέου γραμ/κιβωτίου τύπου MH

en: Add a new Maildir style mailbox
el: Προσθήκη νέου γραμ/κιβωτίου τύπου Maildir

en: Add a new mbox style mailbox
el: Προσθήκη νέου γραμ/κιβωτίου τύπου mbox

en: Add attachments to this message
el: Προσθήκη συνημμένων στο παρόν μήνυμα

en: Add the current word to your personal dictionary
el: Προσθήκη παρούσας λέξης στο προσωπικό λεξικό

en: Address Book
el: Διευθυνσιολόγιο

en: Address Book Name
el: Όνομα Διευθυνσιολογίου

en: Address Books
el: Διευθυνσιολόγια

en: All
    headers
el: Όλες οι
    επικεφαλίδες

en: All Done!
el: Τέλος!

en: All _Headers
el: Πλή_ρεις επικεφαλίδες

en: Always
el: Πάντα

en: An IMAP folder that is not a mailbox
    has no properties that can be changed.
el: Ένας φάκελος IMAP που δεν είναι γραμ/κιβώτιο
    δεν έχει ιδιότητες που μπορούν να αλλαχθούν.

en: An error prevented the signature verification.
el: Αδυναμία επαλήθευσης λόγω σφάλματος.

en: Anonymous authentication failed.
el: Αποτυχία ανώνυμης αυθεντικοποίησης.

en: Ask me
el: Να ερωτώμαι

en: Attach
el: Επισύναψη

en: Attach _Message(s)
el: Επισύναψη μηνύματος(ων)

en: Attach as Reference?
el: Επισύναψη ως Αναφορά;

en: Attach file
el: Επισύναψη αρχείου

en: Attach file at PATH
el: Επισύναψη αρχείου στη ΔΙΑΔΡΟΜΗ

en: Attaching message failed.
    Possible reason: not enough temporary space
el: Αποτυχία επισύναψης.
    Πιθανός λόγος: ανεπαρκής προσωρινός χώρος

en: Attachment %s is not a regular file.
el: Η επισύναψη %s δεν είναι κανονικό αρχείο.

en: Attempt to apply an invalid filter
el: Απόπειρα εφαρμογής μη έγκυρου φίλτρου

en: Authenticating (CRAM-MD5)...
el: Αυθεντικοποίηση (CRAM-MD5)...

en: Authenticating (GSSAPI)...
el: Αυθεντικοποίηση (GSSAPI)...

en: Authenticating (SASL)...
el: Αυθεντικοποίηση (SASL)...

en: Authenticating (anonymous)...
el: Αυθεντικοποίηση (ανώνυμη)...

en: Authentication failed
el: Αποτυχία αυθεντικοποίησης

en: Automatically close mailbox if unused more than
el: Αυτόματο κλείσιμο γραμ/κιβωτίου αν μείνει αχρησιμοποίητο περισσότερο από

en: Automatically commit mailbox if unused more than
el: Αυτόματη καταχώρηση αλλαγών γραμ/κιβωτίου αν μείνει αχρησιμοποίητο
    περισσότερο από

en: Automatically quote original when replying
el: Αυτόματη αναφορά πρωτοτύπου όταν γίνεται απάντηση

en: Automatically view message when mailbox opened
el: Αυτόματη εμφάνιση μηνύματος με το άνοιγμα του γραμ/κιβωτίου

en: Available buttons
el: Διαθέσιμα πλήκτρα

en: Bad Spellers
el: Λανθασμένοι Ορθογράφοι

en: Bad local mailbox path "%s"
el: Λανθασμένη διαδρομή γραμ/κιβωτίου "%s"

en: Bad mailbox name
el: Λανθασμένο όνομα γραμ/κιβωτίου

en: Bad mailbox name for filter: %s
el: Λανθασμένο όνομα γραμ/κιβωτίου για φίλτρο: %s

en: Balsa Filters
el: Φίλτρα balsa

en: Balsa Filters Export
el: Εξαγωγή φίλτρων balsa

en: Balsa Filters of Mailbox:
el: Φίλτρα balsa για το γραμ/κιβώτιο:

en: Balsa Preferences
el: Ρυθμίσεις balsa

en: Balsa cannot open your "%s" mailbox.
el: Το balsa δεν μπορεί να ανοίξει το γραμ/κιβώτιο "%s".

en: Balsa could not find font "%s".
    Use the "Fonts" page on the "Print message" dialog to change it.
el: Αδυναμία εύρεσης της γραμματοσειράς "%s".
    Χρησιμοποιήστε τη σελίδα "Γραμματοσειρές" στο μενού "Εκτύπωση μηνύματος"
    για να την αλλάξετε.

en: Balsa is not compiled with LDAP support
el: Το balsa δεν έχει μεταγλωττιστεί με υποστήριξη LDAP

en: Balsa is sending a mail now.
    Abort sending?
el: Το balsa στέλνει ένα μήνυμα αυτή τη στιγμή.
    Να διακοπεί η αποστολή;

en: Balsa: %s (readonly)
el: Balsa: %s (μόνο για ανάγνωση)

en: Balsa: New mail
el: Balsa: νέο μήνυμα

en: Balsa: message print preview
el: Balsa: προεπισκόπηση εκτύπωσης μηνύματος

en: Base Domain _Name
el: Όνομα βάσης περιοχής

en: Bcc:
el: Κρυφά αντίγραφα:

en: Body font
el: Γραμματοσειρά σώματος

en: CLOSE failed
el: Αποτυχία εντολής CLOSE

en: CRAM-MD5 authentication failed.
el: Αποτυχία αυθεντικοποίησης CRAM-MD5.

en: C_hange...
el: Αλλαγή...

en: C_heck Spelling
el: Έλεγχος ορθογραφίας

en: C_lear
el: Καθαρισμός

en: Calling URL %s...
el: Κλήση του URL %s...

en: Can't create filter
el: Αδυναμία δημιουργίας φίλτρου

en: Can't dotlock %s.
el: Αδύνατο το κλείδωμα του %s.

en: Can't stat %s: %s
el: Αδυναμία εντοπισμού του %s: %s

en: Can't write message
el: Αδύνατη η εγγραφή μηνύματος

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Cancel this message
el: Ακύρωση αυτού του μηνύματος

en: Cannot access the message's body
el: Αδυναμία πρόσβασης στο σώμα του μηνύματος

en: Cannot add duplicate entry
el: Υπάρχει ήδη όμοια εγγραφή

en: Cannot connect to server
el: Αδυναμία σύνδεσης με το διακομιστή

en: Cannot get info on file '%s': %s
el: Δεν βρίσκω πληροφορίες για το αρχείο '%s': %s

en: Cannot load mailbox %s
el: Αδυναμία φόρτωσης γραμ/κιβωτίου %s

en: Cannot open temporary file %s.
el: Αδύνατη η δημιουργία προσωρινού αρχείου %s.

en: Cannot read from address book
el: Αδυναμία ανοίγματος διευθυνσιολογίου

en: Cannot search in the address book
el: Αδυναμία ψαξίματος στο διευθυνσιολόγιο

en: Cannot write to address book
el: Αδυναμία εγγραφής στο διευθυνσιολόγιο

en: Cc:
el: Αντίγραφα:

en: Certificate Pass Phrase
el: Συνθηματικό ψηφιακού πιστοποιητικού

en: Certificate saved
el: Το πιστοποιητικό αποθηκεύτηκε

en: Change...
el: Αλλαγή...

en: Check
el: Έλεγχος

en: Check INBOX _only
el: Έλεγχος Εισερχομένων _μόνο

en: Check _IMAP mailboxes
el: Έλεγχος γραμ/κιβωτίων _IMAP

en: Check for new email
el: Έλεγχος για νέα μηνύματα

en: Check mail upon startup
el: Έλεγχος αλληλογραφίας κατά την εκκίνηση

en: Check quoted
el: Έλεγχος αναφερόμενου κειμένου

en: Check signature
el: Έλεγχος υπογραφής

en: Check the spelling of the message
el: Έλεγχος ορθογραφίας του μηνύματος

en: Checking
el: Έλεγχος

en: Checking Mail...
el: Έλεγχος Μηνυμάτων...

en: Checking the signature of the message sent by %s with subject "%s" failed with an error!
el: Σφάλμα ελέγχου υπογραφής μηνύματος από %s με θέμα "%s"!

en: Checking the signature of the message sent by %s with subject "%s" returned:
    %s
el: Αποτέλεσμα ελέγχου υπογραφής μηνύματος από %s με θέμα "%s" 
    %s

en: Choose Address
el: Επιλογή Διεύθυνσης

en: Choose Address Book
el: Επιλογή διευθυνσιολογίου

en: Choose charset
el: Επιλογή συνόλου χαρακτήρων

en: Choose depth 1 for fast startup; this defers scanning some folders.
    To see more of the tree at startup, choose a greater depth.
el: Επιλέξτε βάθος 1 για ταχεία εκκίνηση. Αυτό αναβάλλει την σάρωση ορισμένων
    φακέλων. Για να δείτε μεγαλύτερο τμήμα του δένδρου κατά την εκκίνηση,
    επιλέξτε μεγαλύτερο βάθος.

en: Choose destination folder
el: Επιλέξτε φάκελο προορισμού

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Close current mailbox
el: Κλείσιμο τρέχοντος γραμ/κιβωτίου

en: Close mailbox
el: Κλείσιμο γραμ/κιβωτίου

en: Closing connection to %s...
el: Κλείσιμο σύνδεσης με %s...

en: Closing connection to IMAP server...
el: Κλείσιμο σύνδεσης με το διακομιστή IMAP...

en: Co_mmit Current
el: Κατα_χώρηση αλλαγών (τρέχον)

en: Collapse all expanded threads
el: Σύμπτυξη όλων των ανεπτυγμένων νημάτων

en: Colors
el: Χρώματα

en: Comments:
el: Σχόλια:

en: Commit _All
el: Καταχώρηση αλλαγών (όλα)

en: Commit the changes in all mailboxes
el: Καταχώρηση αλλαγών σε όλα τα γραμ/κιβώτια

en: Commit the changes in the currently opened mailbox
el: Καταχώρηση αλλαγών στο τρέχον ανοιχτό γραμ/κιβώτιο

en: Commiting mailbox %s failed.
el: Αποτυχία καταχώρησης αλλαγών στο γραμ/κιβώτιο %s.

en: Committing changes...
el: Οριστικοποίηση αλλαγών...

en: Compose
el: Σύνθεση

en: Compose a new email to EMAIL@ADDRESS
el: Σύνθεση νέου μηνύματος προς ΠΑΡΑΛΗΠΤΗ@ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ

en: Compose a new message
el: Σύνθεση νέου μηνύματος

en: Compose message
el: Σύνθεση Μηνύματος

en: Compose window
el: Παράθυρο σύνθεσης

en: Composition Window
el: Παράθυρο Σύνθεσης Μηνύματος

en: Configure Balsa
el: Ρυθμίσεις Balsa

en: Confirm
el: Επιβεβαίωση

en: Connected to MTA
el: Σύνδεση με διακομιστή

en: Connecting to %s ...
el: Σύνδεση με %s...

en: Connecting to %s...
el: Σύνδεση με %s...

en: Connection refused
el: Άρνηση σύνδεσης από το διακομιστή

en: Connection to %s closed
el: Η σύνδεση με %s έκλεισε

en: Contain/Does _Not Contain
el: Περιέχει/Δεν περιέχει

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Content Type: %s
el: Τύπος Περιεχομένου: %s

en: Content Type: external-body
el: Τύπος Περιεχομένου: εξωτερικό-σώμα

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Continue editing current message
el: Συνέχεια διόρθωσης του παρόντος μηνύματος

en: Continue message
el: Συνέχεια μηνύματος

en: Continue message to %s: %s
el: Συνέχεια μηνύματος προς %s: %s

en: Continue?
el: Συνέχεια;

en: Copy to folder:
el: Αντιγραφή στο φάκελο:

en: Copying %d messages to %s...
el: Αντιγραφή %d μηνυμάτων στο %s...

en: Copying message %d to %s...
el: Αντιγραφή μηνύματος %d στο %s...

en: Could not append message
el: Αδυναμία προσθήκης μηνύματος

en: Could not compile %s
el: Αδυναμία μεταγλώττισης %s

en: Could not connect to %s (%s).
el: Αδυναμία σύνδεσης με %s (%s).

en: Could not create MH directory at %s (%s)
el: Αδυναμία δημιουργίας καταλόγου MH στη θέση %s (%s)

en: Could not create MH structure at %s (%s)
el: Αδυναμία δημιουργίας δομής MH στη θέση %s (%s)

en: Could not create a MailDir at %s (%s)
el: Αδυναμία δημιουργίας γραμ/κιβωτίου τύπου Maildir στη θέση %s (%s)

en: Could not create a MailDir directory at %s (%s)
el: Αδυναμία δημιουργίας γραμ/κιβωτίου στη θέση %s (%s)

en: Could not create a mailbox of type %s
el: Αδυναμία δημιουργίας γραμ/κιβωτίου τύπου %s

en: Could not create temporary file %s
el: Αδυναμία δημιουργίας προσωρινού αρχείου %s

en: Could not create temporary file!
el: Αδυναμία δημιουργίας προσωρινού αρχείου!

en: Could not find the host "%s"
el: Αδυναμία εύρεσης του συστήματος "%s"

en: Could not launch %s to get the public key %s.
el: Αδυναμία εκτέλεσης του %s για λήψη του δημόσιου κλειδιού %s.

en: Could not negotiate TLS connection
el: Αδυναμία διαπραγμάτευσης σύνδεσης TLS

en: Could not open %s
el: Αδυναμία ανοίγματος του %s

en: Could not open mailbox for spooling
el: Αδυναμία ανοίγματος γραμ/κιβωτίου

en: Could not open the file %s.
el: Αδυναμία ανοίγματος αρχείου %s.

en: Could not remove %s:
    %s
el: Αδυναμία διαγραφής του %s:
    %s

en: Could not remove contents of %s:
    %s
el: Αδυναμία διαγραφής των περιεχομένων του %s:
    %s

en: Could not reopen mailbox!
el: Αδύνατο το άνοιγμα ξανά του γραμ/κιβωτίου!

en: Could not run the delivery program (procmail)
el: Αδυναμία εκτέλεσης του προγράμματος διανομής (procmail)

en: Could not save %s: %s
el: Αδυναμία αποθήκευσης του %s: %s

en: Could not send the message to %s:
    %d: %s
    Message left in your outbox.
el: Αδυναμία αποστολής μηνύματος προς %s:
    %d: %s
    Το μήνυμα έμεινε στα Εξερχόμενα.

en: Could not synchronize mailbox %s!
el: Αδύνατος ο συγχρονισμός του γραμ/κιβωτίου %s!

en: Could not write the message
el: Αδυναμία εγγραφής μηνύματος

en: Couldn't create a directory: mkdir() failed on pathname "%s".
el: Αδυναμία δημιουργίας καταλόγου: πρόβλημα με τη mkdir() στη διαδρομή "%s".

en: Couldn't lock %s
el: Αδύνατο το κλείδωμα του %s

en: Couldn't open destination mailbox (%s) for copying
el: Αδυναμία ανοίγματος γραμ/κιβωτίου αφετηρίας (%s) για αντιγραφή

en: Couldn't open destination mailbox (%s) for writing
el: Αδυναμία ανοίγματος γραμ/κιβωτίου προορισμού (%s) για εγγραφή

en: Couldn't open mailbox "%s"
el: Αδυναμία ανοίγματος γραμ/κιβωτίου "%s"

en: Create %s?
el: Δημιουργία %s;

en: Create and set current identities
el: Δημιουργία και ορισμός ιδιοτήτων

en: Create mailbox:
el: Δημιουργία γραμ/κιβωτίου:

en: Create subfolder
el: Δημιουργία υποφακέλου

en: Current
el: Παρούσα ταυτότητα

en: Current toolbar
el: Τρέχουσα εργαλειογραμμή

en: Customize Toolbars
el: Προσαρμογή εργαλειογραμμών

en: Customize toolbars
el: Προσαρμογή εργαλειογραμμών

en: Date
el: Ημ/νία

en: Date encoding (for strftime):
el: Γραφή ημ/νίας (για το strftime):

en: Date interval
el: Διάστημα ημ/νίας

en: Date:
el: Ημ/νία:

en: Debug
el: Αποσφαλμάτωση

en: Debug Messages
el: Διαγνωστικά Μηνύματα

en: Debug POP3 connection
el: Αποσφαλμάτωση σύνδεσης POP3

en: Decrease magnification
el: Ελάττωση μεγένθυνσης

en: Default
el: Προκαθορισμένη ταυτότητα

en: Default threading style
el: Προκαθορισμένη μορφή νηματοποίησης

en: Delete immediately and irretrievably
el: Διαγραφή Μηνυμάτων αμέσως και αμετάκλητα

en: Delete messages from the Trash mailbox
el: Διαγραφή μηνυμάτων από το γραμ/κιβώτιο Απορρίμματα

en: Delete the current message
el: Διαγραφή παρόντος μηνύματος

en: Delete the selected mailbox
el: Διαγραφή επιλεγμένου γραμ/κιβωτίου

en: Deleted
el: Διεγραμμένο

en: Deleting Messages
el: Διαγραφή Μηνυμάτων

en: Descriptive _Name:
el: Περιγραφικό Όνομα (DN):

en: Directory: %s
el: Κατάλογος: %s

en: Disconnected
el: Αποσύνδεση

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Display Progress Dialog
el: Εμφάνιση διαλόγου εξέλιξης

en: Display all headers
el: Εμφάνιση πλήρων επικεφαλίδων

en: Display message if new mail has arrived in an open mailbox
el: Εμφάνιση μηνύματος με την άφιξη νέου μηνύματος σε κάποιο ανοιχτό γραμ/κιβώτιο

en: Display message size as number of lines
el: Εμφάνιση μεγέθους μηνύματος ως αριθμό γραμμών

en: Display no headers
el: Μη εμφάνιση επικεφαλίδων

en: Display of Multipart/Alternative Parts
el: Εμφάνιση Πολλαπλών/Εναλλακτικών Τμημάτων

en: Display selected headers
el: Εμφάνιση επιλεγμένων επικεφαλίδων

en: Disposition-Notification-To:
el: Επιβεβαίωση-Λήψης-Προς:

en: Do background check quietly (no messages in status bar)
el: Αθόρυβος έλεγχος γραμ/κιβωτίων (χωρίς μηνύματα στη γραμμή κατάστασης)

en: Do you really want to delete the selected identity?
el: Σίγουρα να διαγραφεί η επιλεγμένη ταυτότητα;

en: Do you want to correct the path?
el: Επιθυμείτε να διορθώσετε τη διαδρομή;

en: Do_wn
el: Κάτω

en: Don't include HTML parts as text when replying or forwarding mail
el: Κατά την απάντηση ή προώθηση να μην περιέχονται τα τμήματα HTML ως κείμενο

en: Down
el: Κάτω

en: Draftbox
el: Πρόχειρα

en: E-Mail Address
el: Διεύθυνση Μηνύματος

en: ERROR:
el: ΣΦΑΛΜΑ:

en: E_xpand All
el: Ανάπτυξη όλων

en: Edit condition for filter:
el: Διόρθωση συνθήκης για φίλτρο:

en: Edit headers in external editor
el: Διόρθωση επικεφαλίδων σε εξωτερικό πρόγραμμα διορθωτή

en: Edit the current message with the default Gnome editor
el: Συγγραφή/διόρθωση του παρόντος μηνύματος με τον προκαθορισμένο εκδότη του Gnome

en: Edit the selected mailbox
el: Διόρθωση επιλεγμένου γραμ/κιβωτίου

en: Edit/Apply _Filters
el: Διόρθωση/Εφαρμογή _φίλτρων

en: Elaborate JWZ threading
el: Πολύπλοκη νηματοποίηση JWZ

en: Empty Trash
el: Άδειασμα Απορριμμάτων

en: Empty Trash on exit
el: Άδειασμα Απορριμμάτων κατά την έξοδο

en: Empty _Trash
el: Άδειασμα Απορριμά_των

en: Enable _TLS
el: Ενεργοποίηση TLS

en: Encoding
el: Κωδικοποίηση

en: Encrypt
el: Κρυπτογράφηση

en: Encrypt message using GPG
el: Κρυπτογράφηση μηνύματος με χρήση GPG

en: Enter passphrase to decrypt message
el: Εισάγετε το συνθηματικό για την αποκρυπτογράφηση του μηνύματος

en: Enter passsphrase to OpenPGP sign the first message part
el: Εισάγετε το συνθηματικό για υπογραφή με PGP του πρώτου τμήματος
    του μηνύματος

en: Enter passsphrase to decrypt message part
el: Εισάγετε το συνθηματικό για αποκρυπτογράφηση του μηνύματος

en: Enter passsphrase to sign message
el: Εισάγετε το συνθηματικό για να υπογράψετε το μήνυμα

en: Error Messages
el: Μηνύματα Σφαλμάτων

en: Error displaying %s: %s
el: Σφάλμα εμφάνισης %s: %s

en: Error displaying help for identities: %s
el: Σφάλμα εμφάνισης κειμένου βοηθείας για ταυτότητες: %s

en: Error displaying link_id %s: %s
el: Σφάλμα εμφάνισης του συνδέσμου %s: %s

en: Error displaying toolbar help: %s
el: Σφάλμα εμφάνισης βοήθειας εργαλειογραμμής: %s

en: Error during filters loading:
el: Σφάλμα κατά το φόρτωμα των φίλτρων:

en: Error during filters loading: %s
    Filters may not be correct.
el: Σφάλμα κατά το φόρτωμα των φίλτρων: %s
    Μπορεί να έχουν σφάλματα.

en: Error in regular expression syntax
el: Συντακτικό σφάλμα σε Κανονική Έκφραση

en: Error loading %s: %s
el: Σφάλμα φόρτωσης %s: %s

en: Error opening mailbox
el: Σφάλμα ανοίγματος του γραμ/κιβωτίου

en: Error placing messages from %s on %s
    Messages are left in %s
el: Σφάλμα μεταφοράς μηνυμάτων από το %s στο %s
    Τα μηνύματα παραμένουν στο %s

en: Error sending message, child exited %d (%s).
el: Σφάλμα κατά την αποστολή μηνύματος. Κωδικός εξόδου %d (%s).

en: Error showing %s: %s
el: Σφάλμα εμφάνισης %s: %s

en: Error talking to %s (%s)
el: Σφάλμα κατά την ομιλία με %s (%s)

en: Error when applying filters
el: Σφάλμα κατά την εφαρμογή των φίλτρων

en: Error when copying messages
el: Σφάλμα κατά την αντιγραφή μηνυμάτων

en: Error when moving messages
el: Σφάλμα κατά την μετακίνηση μηνυμάτων

en: Error when trashing messages
el: Σφάλμα κατά την απόρριψη μηνυμάτων

en: Error writing to temporary file %s.
    Check the directory permissions.
el: Σφάλμα γραψίματος στο προσωρινό αρχείο %s.
    Ελέγξτε τα δικαιώματα του καταλόγου στον οποίο περιέχεται.

en: Error: An identity with that name already exists
el: Σφάλμα: Ταυτότητα με αυτό το όνομα υπάρχει ήδη

en: Error: The identity does not have a name
el: Σφάλμα: Η ταυτότητα δεν έχει όνομα

en: Error: multipart/encrypted has no protocol parameter!
el: Σφάλμα: multipart/signed δεν αναφέρει πρωτόκολλο!

en: Error: multipart/signed has no protocol.
el: Σφάλμα: multipart/signed δεν αναφέρει πρωτόκολλο.

en: Escape special and non-ASCII characters
el: Υποκατάσταση ειδικών και μη ASCII χαρακτήρων

en: Exchange
el: Ανταλλαγή

en: Exit
el: Έξοδος

en: Expand aliases
el: Ανάπτυξη ψευδωνύμων

en: Expand all threads
el: Ανάπτυξη όλων των νημάτων

en: Expand mailbox tree on open
el: Ανάπτυξη δένδρου γραμ/κιβωτίων κατά το άνοιγμα

en: Export filters as Sieve scripts
el: Εξαγωγή φίλτρων ως σενάρια Sieve

en: Expunge failed
el: Αποτυχία σβησίματος μηνυμάτων

en: Expunging messages from server...
el: Σβήσιμο μηνυμάτων από το διακομιστή...

en: External query (a program)
el: Με εξωτερική ερώτηση (κάποιο πρόγραμμα)

en: FATAL:
el: ΜΟΙΡΑΙΟ ΣΦΑΛΜΑ:

en: FTP site: %s
el: τόπος FTP: %s

en: F_cc:
el: Αντίγραφα αρχείου:

en: F_ilters...
el: _Φίλτρα

en: F_older Path:
el: Διαδρομή φακέλου:

en: F_orward String:
el: Πρόθεμα προώθησης:

en: F_rom:
el: Από:

en: Failed to find enough entropy on your system
el: Αποτυχία εύρεσης αρκετής εντροπίας στο σύστημά σας

en: Failed to find mailbox
el: Αδυναμία εύρεσης γραμ/κιβωτίου

en: Fast
el: Γρήγορο

en: Fatal Error Messages
el: Μηνύματα Μοιραίων Σφαλμάτων

en: Fatal error!  Could not reopen mailbox!
el: Ολέθριο σφάλμα! Αδύνατο το άνοιγμα ξανά του γραμ/κιβωτίου!

en: Fatal error.  Message count is out of sync!
el: Ολέθριο σφάλμα. Ο αριθμός των μηνυμάτων βρίσκεται εκτός συγχρονισμού!

en: Fcc:
el: Αντίγραφα αρχείου:

en: Fetch new incoming mail
el: Λήψη νέων εισερχομένων μηνυμάτων

en: Fetching message headers... [%d/%d]
el: Λήψη επικεφαλίδων μηνυμάτων... [%d/%d]

en: Fetching message...
el: Λήψη μηνύματος...

en: Fi_lter Command:
el: Εντολή Φιλτραρίσματος:

en: File %s cannot be read
el: Αδυναμία ανάγνωσης του αρχείου %s

en: File already exists. Overwrite?
el: Το αρχείο υπάρχει ήδη. Να ξαναγραφεί;

en: File name:
el: Όνομα αρχείου:

en: File name: %s
el: Όνομα αρχείου: %s

en: Filling entropy pool: %s...
el: Συμπλήρωση της ποσότητας εντροπίας: %s...

en: Filter "%s" already exists.
el: Το φίλτρο "%s" υπάρχει ήδη.

en: Filter has matched
el: Το φίλτρο ταίριαξε

en: Filter must have conditions.
el: Το φίλτρο πρέπει να έχει συνθήκες.

en: Filter the content of the selected mailbox
el: Φιλτράρισμα περιεχομένου επιλεγμένου γραμ/κιβωτίου

en: Fingerprint: %s
el: Αποτύπωμα: %s

en: Finish spell checking
el: Τερματισμός ελέγχου ορθογραφίας

en: Finished Checking.
el: Τέλος ελέγχου.

en: Flag condition
el: Συνθήκη ενδεικτών

en: Flagged
el: Σημειωμένο

en: Flat
el: Επίπεδη

en: Font <b>not</b> available for printing. Closest: %s
el: Γραμματοσειρά ΜΗ διαθέσιμη για εκτύπωση. Πλησιέστερη: %s

en: Font available for printing
el: Γραμματοσειρά διαθέσιμη για εκτύπωση

en: Fonts
el: Γραμματοσειρές

en: Footer font
el: Γραμματοσειρά ουράς

en: Forward
el: Προώθηση

en: Forward _Inline...
el: Προώθηση εντός του μηνύματος

en: Forward _inline...
el: Προώθηση ως ανεξάρτητο

en: Forward inline...
el: Προώθηση ως ανεξάρτητο...

en: Forward message to %s: %s
el: Προώθηση μηνύματος προς %s: %s

en: Forward the current message
el: Προώθηση του παρόντος μηνύματος

en: Forward the current message as attachment
el: Προώθηση του παρόντος μηνύματος ως συνημμένο

en: Forward the current message inline
el: Προώθηση του παρόντος μηνύματος ως ανεξάρτητο μήνυμα

en: Forward this message as attachment
el: Προώθηση παρόντος μηνύματος ως συνημμένο

en: Forward this message inline
el: Προώθηση παρόντος μηνύματος ως ανεξάρτητο μήνυμα

en: Fr_om
el: _Από

en: From
el: Από

en: From:
el: Από:

en: GPG encrypt by default
el: Κρυπτογράφηση με GPG εξ' ορισμού

en: GPG sign by default
el: Υπογραφή με GPG εξ' ορισμού

en: GSSAPI authentication failed.
el: Αποτυχία αυθεντικοποίησης GSSAPI.

en: Getting folder list...
el: Λήψη λίστας φακέλων...

en: Getting namespaces...
el: Λήψη χώρων ονομάτων...

en: Gnome editor is not defined in your preferred applications.
el: Δεν υπάρχει προκαθορισμένος εκδότης Gnome στις προτιμήσεις σας.

en: GnomeCard Address Book
el: Διευθυνσιολόγιο

en: Header font
el: Γραμματοσειρά επικεφαλίδων

en: Help
el: Βοήθεια

en: Hide deleted messages
el: Απόκρυψη διεγραμμένων μηνυμάτων

en: High date is incorrect
el: Λανθασμένη τελική ημερομηνία

en: Highlight cited text
el: Υπογράμμιση αναφερόμενου κειμένου

en: Host not found
el: Ο διακομιστής δεν βρέθηκε

en: Hyperlink color
el: Χρώμα Υπερσυνδέσμων

en: I/O error
el: Σφάλμα εισόδου/εξόδου

en: IMAP Folder Scanning
el: Σάρωση φακέλων IMAP

en: IMAP SEARCH command failed for mailbox %s
    falling back to default searching method
el: Η εντολή IMAP SEARCH για το γραμ/κιβώτιο %s απέτυχε,
    επιστροφή στην κανονική μέθοδο ψαξίματος

en: IMAP SEARCH command failed for mailbox %s
    or query was incompatible with IMAP (perhaps you use regular expressions)
    falling back to default searching method
el: Η εντολή IMAP SEARCH για το γραμ/κιβώτιο %s απέτυχε,
    ή περιείχε Κανονικές Εκφράσεις που δεν υποστηρίζονται από το διακομιστή

en: IMAP TLS certificate
el: Πιστοποιητικό TLS για IMAP

en: I_nclude Message(s)
el: Συμπερίληψη Μηνύματος(ων)

en: Identity
el: Ταυτότητα

en: Identity:
el: Ταυτότητα

en: If Possible
el: Αν είναι δυνατόν

en: Ignore words shorter than
el: Να αγνοούνται λέξεις μικρότερες από

en: In:
el: Εντός:

en: Inbox
el: Εισερχόμενα

en: Incl_ude Signature
el: Εισαγωγή υπογραφής

en: Include Signature When For_warding
el: Εισαγωγή υπογραφής όταν γίνεται προώθηση

en: Include Signature When Rep_lying
el: Εισαγωγή υπογραφής όταν γίνεται απάντηση

en: Include file
el: Συμπερίληψη αρχείου

en: Incoming
el: Εισερχόμενα

en: Increase magnification
el: Αύξηση μεγένθυνσης

en: Information - Balsa
el: Πληροφορίες - Balsa

en: Information Messages
el: Πληροφοριακά Μηνύματα

en: Insert Si_gnature
el: Εισαγωγή υπογραφής

en: Inside/outside the date interval
el: Εντός/εκτός διαστήματος ημ/νίας

en: Invalid filter: %s
el: Μη έγκυρο φίλτρο: %s

en: Invalid filters %s for mailbox %s
el: Μη έγκυρα φίλτρα %s για το γραμ/κιβώτιο %s

en: Invalid or incomplete address label color
el: Λανθασμένο ή ημιτελές χρώμα ετικέτας διεύθυνσης

en: Invoking autoview command: %s
el: Κλήση εντολής αυτόματης εμφάνισης: %s

en: Key ID
el: Κωδικός κλειδιού

en: Keywords:
el: Λέξεις κλειδιά:

en: LDAP Address Book
el: Διευθυνσιολόγιο LDAP

en: LDAP Directory for %s
el: Κατάλογος LDAP για %s

en: LDIF Address Book
el: Διευθυνσιολόγιο LDIF

en: LOGIN disabled on this server.
el: Αυθεντικοποίηση LOGIN απενεργοποιημένη σε αυτό το διακομιστή.

en: Length
el: Μήκος

en: Link Color
el: Χρώμα Συνδέσμων

en: Load program location
el: Τοποθεσία προγράμματος φόρτωσης

en: Local MH mailbox...
el: Τοπικό γραμ/κιβώτιο τύπου MH...

en: Local M_H mailbox...
el: Τοπικό γραμ/κιβώτιο τύπου MH...

en: Local Mail
el: Τοπικά μηνύματα

en: Local Mail Problem
    %s
el: Πρόβλημα Τοπικών Μηνυμάτων
    %s

en: Local Mail_dir mailbox...
el: Τοπικό γραμ/κιβώτιο τύπου Maildir...

en: Local Maildir mailbox...
el: Τοπικό γραμ/κιβώτιο τύπου Maildir...

en: Local _mbox mailbox...
el: Τοπικό γραμ/κιβώτιο τύπου mbox...

en: Local folder %s
el: Τοπικός φάκελος %s

en: Local mailbox %s loaded as: %s
el: Φόρτωση τοπικού γραμ/κιβωτίου %s ως: %s

en: Local mbox mailbox...
el: Τοπικό γραμ/κιβώτιο τύπου mbox...

en: Lock count exceeded, remove lock for %s?
el: Ο μετρητής κλειδώματος ξεπεράστηκε, να διαγραφεί το κλείδωμα για το %s;

en: Logging in...
el: Σύνδεση...

en: Login failed.
el: Αποτυχία σύνδεσης με αυθεντικοποίηση.

en: Looking up %s...
el: Εύρεση του %s...

en: Low date is greater than high date
el: Η αρχική ημερομηνία είναι αργότερα από την τελική!

en: Low date is incorrect
el: Λανθασμένη αρχική ημερομηνία

en: MAILBOXNAME
el: ΓΡΑΜΜΑΤΟΚΙΒΩΤΙΟ

en: M_ove
el: _Μετακίνηση

en: Mail Files
el: Αρχεία Μηνυμάτων

en: Mail Options
el: Επιλογές Μηνυμάτων

en: Mail Servers
el: Διακομιστές Ταχ/μείου

en: Mail server: %s
el: Διακομιστής ταχυδρομείου: %s

en: Mail_box
el: Γραμ/_κιβώτιο

en: Mailbox
el: Γραμ/κιβώτιο

en: Mailbox "%s" is used by Balsa and I cannot remove it.
    If you really want to remove it, assign its function
    to some other mailbox.
el: Το γραμ/κιβώτιο "%s" χρησιμοποιείται από το balsa και δεν μπορώ να το
    διαγράψω. Αν πραγματικά θέλετε να διαγραφεί, αναθέστε τη λειτουργία του
    σε κάποιο άλλο γραμ/κιβώτιο

en: Mailbox %s does not appear to be a Maildir mailbox.
el: Το γραμ/κιβώτιο "%s" δεν φαίνεται να είναι τύπου Maildir.

en: Mailbox %s does not appear to be a Mh mailbox.
el: Το γραμ/κιβώτιο "%s" δεν φαίνεται να είναι τύπου Mh.

en: Mailbox %s does not appear to be an Mbox mailbox.
el: Το γραμ/κιβώτιο "%s" δεν φαίνεται να είναι τύπου Mbox.

en: Mailbox Colors
el: Χρώματα Γραμ/κιβωτίου

en: Mailbox Configurator
el: Ρυθμίσεις Γραμματοκιβωτίου

en: Mailbox Name
el: Όνομα Γραμ/κιβωτίου:

en: Mailbox Path
el: Διαδρομή Γραμ/κιβωτίου:

en: Mailbox _Name:
el: Όνομα Γραμ/κιβωτίου:

en: Mailbox _Path:
el: Διαδρομή Γραμ/κιβωτίου:

en: Mailbox _password for %s@%s:
el: Συνθηματικό γραμ/κιβωτίου για %s@%s:

en: Mailbox closed
el: Το γραμ/κιβώτιο έκλεισε.

en: Mailbox created.
el: Το γραμ/κιβώτιο δημιουργήθηκε.

en: Mailbox is corrupt!
el: To γραμ/κιβώτιο είναι κατεστραμμένο!

en: Mailbox is marked unwritable. %s
el: Το γραμ/κιβώτιο είναι μαρκαρισμένο ως μη-εγγράψιμο. %s

en: Mailbox is read-only.
el: Το γραμ/κιβώτιο είναι μόνο για ανάγνωση.

en: Mailbox is unchanged.
el: Το γραμ/κιβώτιο δεν έχει τροποποιηθεί.

en: Mailbox must have a name.
el: Το γραμ/κιβώτιο πρέπει να έχει όνομα.

en: Mailbox was corrupted!
el: To γραμ/κιβώτιο ήταν κατεστραμμένο!

en: Mailbox with unread messages color
el: Χρώμα γραμ/κιβωτίου με αδιάβαστα μηνύματα

en: Main Window
el: Κυρίως παράθυρο

en: Main window
el: Κυρίως παράθυρο

en: Manage Identities
el: Διαχείριση ταυτοτήτων

en: Manage filters
el: Διαχείριση φίλτρων

en: Mark all
el: Σημείωση όλων

en: Mark all messages in current mailbox
el: Σημείωση όλων των μηνυμάτων στο παρόν γραμ/κιβώτιο

en: Mark as D_raftbox
el: Σημείωση ως Πρόχειρα

en: Mark as _Inbox
el: Σημείωση ως Εισερχόμενα

en: Mark as _Trash
el: Σημείωση ως Απορρίμματα

en: Marking %d messages deleted...
el: Σημείωση %d μηνυμάτων ως διεγραμμένα...

en: Match
el: Αναζήτηση

en: Match In
el: Αναζήτηση σε

en: Match when date is in the interval:
el: Να ταιριάζει όταν η ημερ/νία ευρίσκεται στο διάστημα:

en: Match when date is outside the interval:
el: Να ταιριάζει όταν η ημερ/νία δεν ευρίσκεται στο διάστημα:

en: Match when none of these flags is set:
el: Να ταιριάζει όταν κανένας από αυτούς τους ενδείκτες δεν είναι ενεργός:

en: Match when one flag is set/when no flag is set
el: Ταίριασμα όταν ένας ενδείκτης είναι ενεργός/ανενεργός

en: Match when one of these flags is set:
el: Να ταιριάζει όταν ένας από αυτούς τους ενδείκτες είναι ενεργός:

en: Message
el: Μήνυμα

en: Message Colors
el: Χρώματα Μηνυμάτων

en: Message Disposition Notification Requests
el: Αιτήσεις Μηνυμάτων Επιβεβαίωσης Λήψης (ΜΕΛ)

en: Message Font
el: Γραμματοσειρά Μηνύματος

en: Message Source
el: Αφετηρία μηνύματος

en: Message Subject Font
el: Γραμματοσειρά Θέματος

en: Message parts
el: Τμήματα μηνύματος

en: Message submission problem, placing it into your outbox.
    System will attempt to resubmit the message until you delete it.
el: Πρόβλημα αποστολής του μηνύματος, θα μείνει στα Εξερχόμενα σας.
    Το σύστημα θα επαναλαμβάνει προσπάθειες για αποστολή μέχρι να το διαγράψετε.

en: Message window
el: Παράθυρο μηνύματος

en: Message window title format:
el: Φορμά τίτλου παραθύρου μηνυμάτων:

en: Message-ID: %s
el: Ταυτότητα-Μηνύματος: %s

en: Misc
el: Διάφορα

en: Miscellaneous
el: Διάφορα

en: Miscellaneous Spelling Settings
el: Διάφορες ρυθμίσεις ορθογραφίας

en: Modify Address Book
el: Τροποποίηση διευθυνσιολογίου

en: Move To _Trash
el: Μεταφορά στα απορρίμματα

en: Move the current message to Trash mailbox
el: Μεταφορά μηνυμάτων στο γραμ/κιβώτιο Απορρίμματα

en: Move the current message to trash
el: Μεταφορά παρόντος μηνύματος στα Απορρίμματα

en: Move to folder:
el: Μεταφορά στο φάκελο:

en: Moving read messages to %s...
el: Μεταφορά αναγνωσμένων μηνυμάτων στο %s...

en: Msg Preview
el: Προεπισκόπηση Μην.

en: N_o Headers
el: _Καμία επικεφαλίδα

en: Name
el: Όνομα

en: National (8-bit) characters in broken messages without codeset header
el: Μη λατινικοί χαρακτήρες σε λανθασμένο μήνυμα χωρίς καθορισμό κωδικοποίησης

en: Ne_w
el: Νέο

en: Never
el: Ποτέ

en: New
el: Νέο

en: New Address Book type:
el: Νέος τύπος διευθυνσιολογίου:

en: New Identity
el: Νέα Ταυτότητα

en: New filter
el: Νέο φίλτρο

en: New message to %s: %s
el: Νέο μήνυμα προς %s: %s

en: Next
el: Επόμενο

en: Next
    flagged
el: Επόμενο
    σημειωμένο

en: Next Flagged Message
el: Επόμενο Σημειωμένο Μήνυμα

en: Next Message
el: Επόμενο Μήνυμα

en: Next Part
el: Επόμενο τμήμα

en: Next Unread Message
el: Επόμενο Αδιάβαστο Μήνυμα

en: Next part in message
el: Επόμενο τμήμα στο μήνυμα

en: No address book selected....
el: Δεν έχει επιλεγεί διευθυνσιολόγιο...

en: No authenticators available
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμοι μέθοδοι αυθεντικοποίησης

en: No boundary parameter found! [report this error]
el: Δεν βρέθηκε διαχωριστικό! (αναφέρατε αυτό το σφάλμα)

en: No error
el: Χωρίς σφάλματα

en: No filter name specified.
el: Δεν ορίστηκε όνομα φίλτρου.

en: No magnification
el: Καμμία μεγένθυνση

en: No mailbox selected.
el: Δεν έχει επιλεχθεί γραμ/κιβώτιο.

en: No open or view action defined in GNOME MIME for this content type
el: Δεν έχει οριστεί ενέργεια εμφάνισης του gnome MIME για αυτόν τον τύπο περιεχομένου

en: No such folder
el: Ανύπαρκτος φάκελος

en: No such mailbox type: %s
el: Ανύπαρκτος τύπος γραμ/κιβωτίου: %s

en: No threading at all
el: Χωρίς καμμία νηματοποίηση

en: No-Id
el: Χωρίς-Ταυτότητα

en: No-Name
el: Ανώνυμο

en: None of the regular expressions matches
el: Να μην ταιριάζει καμμία από τις Κανονικές Εκφράσεις

en: None of the specified fields contains:
el: Κανένα από τα ορισμένα πεδία να μην περιέχει:

en: Normal
el: Κανονικό

en: Notification:
el: Ειδοποίηση:

en: OR
el: Ή

en: O_rganization:
el: Οργανισμός:

en: On %s, %s wrote:
el: Στις %s ο/η %s έγραψε:

en: On exit
el: Κατά την έξοδο

en: On reception
el: Κατά τη λήψη

en: One _Matches/None Matches
el: Ένα/Κανένα ταίριασμα

en: One of the regular expressions matches
el: Να ταιριάζει μία από τις Κανονικές Εκφράσεις

en: One of the specified f_ields contains
el: Ένα από τα καθορισμένα πεδία περιέχει

en: One of the specified fields contains:
el: Ένα από τα ορισμένα πεδία να περιέχει:

en: Oooop! mailbox not found in balsa_app.mailbox nodes?
el: Ωχ! δε βρέθηκε γραμ/κιβώτιο στους κόμβους του balsa_app.mailbox;

en: Open Inbox upon startup
el: Άνοιγμα Εισερχομένων κατά την εκκίνηση

en: Open next
el: Άνοιγμα επομένου μηνύματος

en: Open next flagged message
el: Άνοιγμα επόμενου σημειωμένου μηνύματος

en: Open next unread message
el: Άνοιγμα επόμενου αδιάβαστου μηνύματος

en: Open of %s failed. Errno = %d,
el: Ανεπιτυχές άνοιγμα του %s. Κωδ. σφάλματος (errno) = %d,

en: Open previous
el: Άνοιγμα προηγουμένου μηνύματος

en: Open the address book
el: Άνοιγμα διευθυνσιολογίου

en: Open with %s
el: Άνοιγμα με %s

en: Opening mailbox %s. Please wait...
el: Άνοιγμα γραμ/κιβωτίου %s. Παρακαλώ περιμένετε...

en: Opening remote mailbox %s.
    The _password for %s@%s:
el: Άνοιγμα απομακρυσμένου γραμ/κιβωτίου %s.
    Το συνθηματικό για %s@%s:

en: Opens MAILBOXNAME
el: Άνοιγμα ΓΡΑΜΜΑΤΟΚΙΒΩΤΙΟΥ

en: Opens default Inbox on startup
el: Άνοιγμα Εισερχομένων κατά την εκκίνηση

en: Opens first unread mailbox
el: Άνοιγμα πρώτου αδιάβαστου γραμ/κιβωτίου

en: Operation between conditions
el: Λογική σχέση μεταξύ συνθηκών

en: Options
el: Επιλογές

en: Other Options
el: Λοιπές επιλογές

en: Out of memory!
el: Εξάντληση μνήμης!

en: Outbox
el: Εξερχόμενα

en: Outgoing
el: Εξερχόμενα

en: Outgoing Mail
el: Εξερχόμενα μηνύματα

en: Output of the delivery process
el: Μηνύματα από τη διεργασία διανομής του μηνύματος

en: Owner trust
el: Εμπιστοσύνη κατόχου

en: POP command execution failed
el: Αποτυχία εκτέλεσης εντολής POP

en: POP3 mailbox %s accessing error:
    %s
el: Σφάλμα πρόσβασης στο POP3 γραμ/κιβώτιο %s:
    %s

en: POP3 mailbox %s temp file error:
    %s
el: Σφάλμα προσωρινού αρχείου για το POP3 γραμ/κιβώτιο %s:
    %s

en: POP3 mailbox %s temp mailbox error:
el: Σφάλμα προσωρινού γραμ/κιβωτίου για το POP3 γραμ/κιβώτιο %s:

en: Page: %i/%i
el: Σελίδα: %i/%i

en: PageUp/PageDown keys scroll message by:
el: Τα πλήκτρα PageUp/PageDown μετακινούν το μήνυμα κατά:

en: Pass Phrase
el: Συνθηματικό

en: Pass_word:
el: Συνθηματικό:

en: Password needed
el: Απαιτείται συνθηματικό

en: Play sound:
el: Ήχος:

en: Please enter information about yourself.
el: Παρακαλώ δώστε τις πληροφορίες για τον εαυτό σας.

en: Please enter the passphrase for the secret key!
    
    Key: %s
el: Εισάγετε το συνθηματικό για το ιδιωτικό!
    
    Κλειδί: %s

en: Please verify the locations of your default mail files.
    These will be created if necessary.
el: Παρακαλώ επιβεβαιώστε τις τοποθεσίες των εξ' ορισμού αρχείων μηνυμάτων.
    Αυτά θα δημιουργηθούν εφόσον είναι απαραίτητο.

en: Popup text:
el: Εμφανιζόμενο κείμενο:

en: Postpone
el: Αναβολή

en: Postpone current message
el: Αναβολή παρόντος μηνύματος

en: Pr_efix
el: Πρόθεμα

en: Preconnect command failed.
el: Αποτυχία εντολής προσύνδεσης.

en: Prepend Si_gnature
el: Εισαγωγή υπογραφής στην αρχή

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Previous
el: Προηγ.

en: Previous Message
el: Προηγούμενο Μήνυμα

en: Previous Part
el: Προηγούμενο τμήμα

en: Previous part in message
el: Προηγούμενο τμήμα στο μήνυμα

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Print current message
el: Εκτύπωση παρόντος μηνύματος

en: Print message
el: Εκτύπωση μηνύματος

en: Print on printer:
el: Εκτύπωση στον εκτυπωτή:

en: Print the edited message
el: Εκτύπωση διορθωμένου μηνύματος

en: Print to console
el: Εκτύπωση στην κονσόλα

en: Problem Creating Mailboxes
    %s
el: Πρόβλημα κατα τη δημιουργία γραμ/κιβωτίων
    %s

en: Pspell Settings
el: Ρυθμίσεις προγράμματος ορθογραφίας pspell

en: Purge %d deleted message?
el: Άδειασμα %d διεγραμμένου μηνύματος?

en: Purge %d deleted messages?
el: Άδειασμα %d διεγραμμένων μηνυμάτων?

en: Question
el: Ερώτηση

en: Queue this message in Outbox for sending
el: Τοποθέτηση του παρόντος μηνύματος στα Εξερχόμενα για αποστολή

en: Quote level %d color
el: Χρώμα αναφερόμενου κειμένου επιπέδου %d

en: Quoted
el: Αναφερόμενο

en: Quoted Text Regular Expression
el: Κανονική Έκφραση με αναφερόμενο κείμενο

en: Quoted and Flowed Text
el: Κανονική Έκφραση με αναφερόμενο κείμενο
    και κείμενο με ροή κατά το RFC2646

en: Reading %s...
el: Ανάγνωση του %s...

en: Reading %s... %d
el: Ανάγνωση του %s... %d

en: Reading %s... %d (%d%%)
el: Ανάγνωση %s... %d (%d%%)

en: Received %d bytes of %d
el: Ελήφθησαν %d οκτάδες από %d

en: Redo
el: Επανάληψη

en: Redo most recent change
el: Επανάληψη πιο πρόσφατης αλλαγής

en: References:
el: Αναφορές:

en: Regular Expression
el: Κανονική Έκφραση

en: Relaying refused:
    %d: %s
    Message left in your outbox.
el: Άρνηση παραλαβής για αποστολή
    %d: %s
    Το μήνυμα έμεινε στα Εξερχόμενα.

en: Remember open mailboxes between sessions
el: Απομνημόνευση ανοιχτών γραμ/κιβωτίων μεταξύ συνεδριών

en: Remote IMAP _folder...
el: Απομακρυσμένος φάκελος IMAP..

en: Remote IMAP _subfolder...
el: Απομακρυσμένος υποφάκελος IMAP..

en: Remote IMAP folder
el: Απομακρυσμένος φάκελος IMAP

en: Remote IMAP folder set
el: Σύνολο απομακρυσμένων φακέλων IMAP

en: Remote IMAP folder...
el: Απομακρυσμένος φάκελος IMAP...

en: Remote IMAP mailbox...
el: Απομακρυσμένο γραμ/κιβώτιο IMAP...

en: Remote IMAP subfolder
el: Απομακρυσμένος φάκελος IMAP

en: Remote IMAP subfolder...
el: Απομακρυσμένος υποφάκελος IMAP...

en: Remote Mailbox Servers
el: Απομακρυσμένοι Εξυπηρέτες Γραμ/κιβωτίων

en: Remote POP3 mailbox...
el: Απομακρυσμένο γραμ/κιβώτιο POP3...

en: Remote SMTP Server
el: Απομακρυσμένος διακομιστής SMTP

en: Remote _IMAP mailbox...
el: Απομακρυσμένο γραμ/κιβώτιο IMAP..

en: Remove
el: Διαγραφή

en: Remove duplicated messages from the selected mailbox
el: Διαγραφή διπλών μηνυμάτων από το επιλεγμένο γραμ/κιβώτιο

en: Remove from _list
el: Διαγραφή από τον κατάλογο

en: Remove from list and _disk
el: Διαγραφή από τον κατάλογο και το δίσκο του η/υ

en: Rename INBOX
el: Μετονομασία Εισερχομένων

en: Rename of %s to %s failed:
    %s
el: Αποτυχία μετονομασίας του %s σε %s:
    %s

en: Rename or move subfolder
el: Μετονομασία ή μετακίνηση υποφακέλου

en: Renaming INBOX is special!
    You will create a subfolder %s in %s
    containing the messages from INBOX.
    INBOX and its subfolders will remain.
    What would you like to do?
el: Η μετονομασία των Εισερχομένων είναι ειδική περίπτωση!
    Θα δημιουργήσετε έναν υποφάκελο %s στο %s
    που θα περιέχει τα μηνύματα από τα Εισερχόμενα.
    Τα Εισερχόμενα και όλοι οι υποφάκελοι τους θα παραμείνουν.
    Τι θα θέλατε να γίνει;

en: Reopening mailbox...
el: Άνοιγμα ξανά του γραμ/κιβωτίου...

en: Replace all occurences of the current word with the selected suggestion
el: Αντικατάσταση κάθε εμφάνισης παρούσας λέξης με επιλεγμένη προτεινόμενη

en: Replace the current word with the selected suggestion
el: Αντικατάσταση παρούσας λέξης με επιλεγμένη προτεινόμενη

en: Replied
el: Απαντημένο

en: Reply
el: Απάντηση

en: Reply
    to all
el: Απάντηση
    σε όλους

en: Reply
    to group
el: Απάντηση
    σε ομάδα

en: Reply Prefix:
el: Πρόθεμα απάντησης:

en: Reply To _All...
el: Απάντηση σε ό_λους

en: Reply To _Group...
el: Απάντηση σε _Ομάδα

en: Reply _String:
el: Πρόθεμα απάντησης:

en: Reply _To:
el: Απάντηση Προς:

en: Reply to %s: %s
el: Απάντηση προς %s: %s

en: Reply to MDN?
el: Να απαντήσω στο ΜΕΛ;

en: Reply to _All...
el: Απάντηση σε ό_λους

en: Reply to _Group...
el: Απάντηση σε _Ομάδα...

en: Reply to all recipients
el: Απάντηση σε όλους τους παραλήπτες

en: Reply to all recipients of the current message
el: Απάντηση σε όλους τους αποδέκτες του παρόντος μηνύματος

en: Reply to all recipients of this message
el: Απάντηση σε όλους τους παραλήπτες του μηνύματος

en: Reply to mailing list
el: Απάντηση σε λίστα ηλ. ταχυδρομείου

en: Reply to the current message
el: Απάντηση στο παρόν μήνυμα

en: Reply to this message
el: Απάντηση στο παρόν μήνυμα

en: Reply-To:
el: Απάντηση-Προς:

en: Required
el: Απαιτείται

en: Retrieving Message %d of %d
el: Ανάκτηση μηνύματος %d από %d

en: Revert
el: Επαναφορά

en: Revert all changes and finish spell checking
el: Επαναφορά όλων των αλλαγών και τερματισμός ελέγχου ορθογραφίας

en: Run GnomeCard
el: Εκτέλεση GnomeCard

en: Run a spell check
el: Τρέξιμο προγράμματος ελέγχου ορθογραφίας

en: Run program:
el: Εκτέλεση προγράμματος:

en: Running gpg failed with return value %d:
    %s
el: Αποτυχία εκτέλεσης του gpg (κωδικός εξόδου %d:
    %s

en: Running gpg successful:
    %s
el: Επιτυχής εκτέλεση του gpg
    %s

en: SASL authentication failed.
el: Αποτυχία αυθεντικοποίησης SASL.

en: SMTP server problem (%d): %s
    Message is left in outbox.
el: Πρόβλημα με τον διακομιστή SMTP (%d): %s
    Το μήνυμα έμεινε στα Εξερχόμενα.

en: SMTP server refused connection.
    Balsa by default uses submission service (587).
    If you want to submit mail using relay service (25),specify it explicitly via: "host:smtp".
    Message is left in outbox.
el: Άρνηση σύνδεσης από το διακομιστή SMTP.
    Το balsa εξ' ορισμού χρησιμοποιεί την υπηρεσία υποβολής αλληλογραφίας 
    (θύρα 587). Αν θέλετε η αλληλογραφία να υποβάλλεται χρησιμοποιώντας την
    υπηρεσία σταδιακής μεταφοράς (θύρα 25), ορίστε το ρητά ως εξής:
    "ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣ:smtp" ή  "ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣ:25" (πχ. mail.myisp.com:25)
    Το μήνυμα έμεινε στα Εξερχόμενα.

en: SSL Certificate check
el: Έλεγχος πιστοποιητικού SSL

en: SSL connection using %s (%s)
el: Σύνδεση SSL με χρήση %s (%s)

en: SSL disabled due the lack of entropy
el: Απενεργοποίηση SSL λόγω έλλειψης εντροπίας

en: SSL failed: %s
el: Αποτυχία SSL: %s

en: SSL is unavailable.
el: Το πρωτόκολλο SSL δεν είναι διαθέσιμο.

en: S_elected Headers
el: Επι_λεγμένες επικεφαλίδες

en: S_ubject
el: Θέμα

en: S_ubject:
el: Θέμα:

en: Sa_ve
el: Αποθήκευση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save %s MIME Part
el: Αποθήκευση τμήματος MIME %s

en: Save Current Part...
el: Αποθήκευση τρέχοντος τμήματος...

en: Save current part in message
el: Αποθήκευση τρέχοντος τμήματος στο μήνυμα

en: Save part
el: Αποθήκευση τμήματος

en: Save program location
el: Αποθήκευση τοποθεσίας προγράμματος

en: Save selected...
el: Αποθήκευση επιλεγμένων...

en: Save the current item
el: Αποθήκευση παρόντος αντικειμένου

en: Save this address and close the dialog?
el: Αποθήκευση διεύθυνσης και κλείσιμο παραθύρου;

en: Save this message
el: Αποθήκευση παρόντος μηνύματος

en: Save...
el: Αποθήκευση...

en: Saving message status flags... [%d/%d]
el: Αποθήκευση ενδεικτών κατάστασης μηνύματος... [%d/%d]

en: Saying yes will not send the file `%s' itself, but just a MIME message/external-body reference.  Note that the recipient must have proper permissions to see the `real' file.
    
    Do you really want to attach this file as reference?
el: Απαντώντας Ναι δεν θα σταλεί το αρχείο `%s' αυτό καθεαυτό, αλλά ένα μήνυμα με Αναφορά, τύπου message/external-body. Σημειώνεται ότι ο παραλήπτης πρέπει να έχει τα κατάλληλα δικαιώματα για να δει το `πραγματικό' αρχείο.
    
    Θέλετε πραγματικά να επισυνάψετε το αρχείο με αναφορά;

en: Scan tree to depth
el: Σάρωση του δένδρου σε βάθος

en: Scanning %s. Please wait...
el: Σάρωση %s. Παρακαλώ περιμένετε...

en: Search T_ype:
el: Τύπος αναζήτησης:

en: Search mailbox
el: Αναζήτηση στο γραμ/κιβώτιο

en: Secure connection with TLS?
el: Ασφαλής σύνδεση με TLS;

en: Select Font
el: Επιλογή γραμματοσειράς

en: Select Identity
el: Επιλογή Ταυτότητας

en: Select _Identity...
el: Επιλογή Ταυτότητας...

en: Select a font to use
el: Επιλογή γραμματοσειράς

en: Select all
el: Επιλογή όλων

en: Select all messages in current mailbox
el: Επιλογή όλων των μηνυμάτων από το τρέχον γραμ/κιβώτιο

en: Select entire mail
el: Επιλογή ολόκληρου μηνύματος

en: Select key
el: Επιλέξτε κλειδί

en: Select load program for address book
el: Επιλέξτε πρόγραμμα φόρτωσης διευθυνσιολογίου

en: Select parent folder
el: Επιλογή πατρικού φακέλου

en: Select path for LDIF address book
el: Επιλέξτε διαδρομή διευθυνσιολογίου LDIF

en: Select path for VCARD address book
el: Επιλογή διαδρομής για διευθυνσιολόγιο VCard

en: Select save program for address book
el: Επιλέξτε πρόγραμμα αποθήκευσης για το διευθυνσιολόγιο

en: Select the Identity to use for the message
el: Επιλογή Ταυτότητας που θα χρησιμοποιηθεί για το μήνυμα

en: Select the private key for the signer %s
el: Επιλέξτε ιδιωτικό κλειδί για υπογραφή από %s

en: Select the public key for the recipient %s
el: Επιλέξτε δημόσιο κλειδί για παραλήπτη %s

en: Select your local mail directory
el: Επιλέξετε τον τοπικό κατάλογο μηνυμάτων

en: Select...
el: Επιλογή...

en: Selected headers:
el: Επιλεγμένες επικεφαλίδες:

en: Selecting %s...
el: Επιλογή %s...

en: Send
el: Αποστολή

en: Send and Receive messages
el: Αποστολή και Λήψη Μηνυμάτων

en: Send and _Receive Mail
el: Αποστολή και Λήψη Μηνυμάτων

en: Send message to obtain this part
el: Στείλτε ένα μήνυμα για να αποκτήσετε αυτό το τμήμα

en: Send messages from the outbox
el: Αποστολή μηνυμάτων από τα εξερχόμενα

en: Send this message
el: Αποστολή παρόντος μηνύματος

en: Send to Trash
el: Μεταφορά στα απορρίμματα

en: Send-To
el: Αποστολή-Προς

en: Sending Mail...
el: Αποστολή μηνυμάτων...

en: Sending error: %s
el: Σφάλμα αποστολής: %s

en: Sentbox
el: Απεσταλμένα

en: Separator
el: Διαχωριστικό

en: Server certificate has expired
el: Το πιστοποιητικό εξυπηρέτη έχει λήξει

en: Server certificate is not yet valid
el: Το πιστοποιητικό εξυπηρετητή δεν είναι ακόμα έγκυρο

en: Set identity to use for this message
el: Καθορισμός ταυτότητας για το παρόν μήνυμα

en: Show Mailbox _Tabs
el: Εμφάνιση ό_ψεων γραμ/κιβωτίων

en: Show address:
el: Εμφάνιση Διεύθυνσης:

en: Show all headers
el: Εμφάνιση όλων των επικεφαλίδων

en: Show dialog
el: Να εμφανίζεται διάλογος

en: Show in list
el: Να εμφανίζεται στον κατάλογο

en: Show mailbox statistics in left pane
el: Στατιστικά γραμ/κιβωτίου στο αριστερό φύλλο

en: Show nothing
el: Να μην εμφανίζεται τίποτα

en: Show preview pane
el: Εμφάνιση φύλλου προεπισκόπησης

en: Shown mailbox: %s with %ld messages, %ld new
el: Ενεργό γραμματοκιβώτιο: %s με %ld μηνύματα, %ld νέα

en: Si_mple threading
el: Απλή νηματοποίηση

en: Sign
el: Υπογραφή

en: Sign message using GPG
el: Υπογραφή μηνύματος με χρήση GPG

en: Signature _Path:
el: Αρχείο υπογραφής

en: Simple
el: Απλό

en: Simple threading algorithm
el: Απλός αλγόριθμος νηματοποίησης

en: Size
el: Μέγεθος

en: Skip all occurrences of the current word
el: Παράκαμψη όλων των εμφανίσεων παρούσας λέξης

en: Skip the current word
el: Παράκαμψη παρούσας λέξης

en: Source mailbox (%s) is readonly. Cannot move messages
el: Το γραμ/κιβώτιο αφετηρίας (%s) είναι μόνο για ανάγνωση
    Αδυναμία μεταφοράς μηνυμάτων από αυτό

en: Spell Check Module
el: Άρθρωμα ελέγχου ορθογραφίας

en: Spell check
el: Έλεγχος Ορθογραφίας

en: Spelling
el: Ορθογραφία

en: Startup
el: Εκκίνηση

en: Status Messages
el: Διαγνωστικά Μηνύματα

en: Store Address
el: Αποθήκευση Διεύθυνσης

en: Store address of sender in addressbook
el: Αποθήκευση διεύθυνσης αποστολέα στο διευθυνσιολόγιο

en: Store address: no addresses
el: Αποθήκευση διεύθυνσης: δεν υπάρχουν διευθύνσεις

en: Subject
el: Θέμα

en: Subject:
el: Θέμα:

en: Subject: %s
el: Θέμα: %s

en: Subscribed _folders only
el: Μόνο εγγεγραμμένους φακέλους

en: Subscribing to %s...
el: Εγγραφή σto %s...

en: Suggestion Level
el: Επίπεδο πρότασης

en: Syntax error in the filter configuration file
el: Συντακτικό λάθος στο αρχείο καθορισμού φίλτρων

en: T_oggle
el: Εναλλαγή

en: The Balsa email client is part of the GNOME desktop environment.  Information on Balsa can be found at http://balsa.gnome.org/
    
    If you need to report bugs, please do so at: http://bugzilla.gnome.org/
el: Ο πελάτης ηλ. ταχυδρομείου Balsa είναι μέρος του περιβάλλοντος εργασίας GNOME.  Πληροφορίες για το Balsa υπάρχουν στο http://www.balsa.net/
    
    Παρακαλώ αναφέρατε τυχόν σφάλματα στο: http://bugs.gnome.org/

en: The OpenPGP encrypted message part contains 8-bit characters, but no header describing the used codeset (converted to %s)
el: Το κρυπτογραφημένο μήνυμα περιέχει χαρακτήρες 8-bit, αλλά όχι και σχετικές επικεφαλίδες που να δηλώνουν τη χρησιμοποιηθείσα κωδικοποίηση (μετατροπή σε %s)

en: The address book file path "%s" is not correct. %s
el: Λανθασμένη διαδρομή "%s" διευθυνσιολογίου. %s

en: The destination mailbox of the filter "%s" is "%s".
    You can't associate it with the same mailbox (that causes recursion).
el: Το γραμ/κιβώτιο προορισμού του φίλτρου "%s" είναι το "%s".
    Δεν μπορείτε να το συνδέσετε με το ίδιο γραμ/κιβώτιο (αυτό θα προκαλούσε αναδρομή).

en: The file with pathname "%s" is not a directory.
el: Το αρχείο με διαδρομή "%s" δεν είναι κατάλογος.

en: The filter "%s" is not compatible with the mailbox type of "%s".
    This happens for example when you use regular expressions match with IMAP mailboxes, it is done by a very slow method; if possible, use substring match instead.
el: Το φίλτρο "%s" δεν είναι συμβατό με γραμ/κιβώτιο τύπου "%s".
    Αυτό συμβαίνει π.χ. όταν χρησιμοποιείτε ταίριασμα με Κανονικές Εκφράσεις σε γραμ/κιβώτια IMAP και είναι πολύ αργή μέθοδος. Αν είναι δυνατόν, χρησιμοποιείστε ταίριασμα με μέρος της λέξης αντ' αυτού

en: The filters dialog is opened, close it before you can run filters on any mailbox
el: Το παράθυρο φίλτρων είναι ανοιχτό. Κλείστε το για να μπορείτε να τρέξετε
    τα φίλτρα σε οποιοδήποτε γραμ/κιβώτιο

en: The folder edition to be written.
el: Η έκδοση του φακέλου που πρόκειται να γραφεί.

en: The load program path "%s" is not correct. %s
el: Λανθασμένη διαδρομή "%s" προγράμματος φόρτωσης. %s

en: The mailbox "%s" does not appear to be valid.
el: Το γραμ/κιβώτιο "%s" δεν φαίνεται να είναι έγκυρο.

en: The mailbox "%s" does not appear to be valid.
    Your system does not allow for creation of mailboxes
    in /var/spool/mail. Balsa wouldn't function properly
    until the system created the mailboxes. Please change
    the mailbox path or check your system configuration.
el: Το γραμ/κιβώτιο "%s" δεν φαίνεται να είναι έγκυρο.
    Το σύστημά σας δεν επιτρέπει δημιουργία γραμ/κιβωτίων στο /var/spool/mail.Το Balsa δεν μπορεί να λειτουργήσει κανονικά μέχρι να δημιουργηθούν
    γραμ/κιβώτια. Αλλάξτε τη διαδρομή του γραμ/κιβωτίου, ή ελέγξτε τις
    ρυθμίσεις του συστήματός σας.

en: The message header looks clean
    (the notify-to address is equal to the return path,
    I am in the "To:" or "Cc:" list).
el: Οι επικεφαλίδες του μηνύματος φαίνονται καθαρές
    (η διεύθυνση ειδοποίησης είναι ίδια με τη διαδρομή επιστροφής,
    και η δική μου διεύθυνση βρίσκεται στις επικεφαλίδες "To:" ή  "Cc:").

en: The message header looks suspicious.
el: Οι επικεφαλίδες του μηνύματος φαίνονται ύποπτες.

en: The message index is incorrect. Try reopening the mailbox.
el: Το ευρετήριο μηνυμάτων είναι λανθασμένο.
    Προσπαθήστε να ξανανοίξετε το γραμ/κιβωτίου.

en: The message sent by %s with subject "%s" contains 8-bit characters, but no header describing the used codeset (converted to %s)
el: Το μήνυμα του %s με θέμα "%s" περιέχει χαρακτήρες 8-bit,
    αλλά όχι και σχετικές επικεφαλίδες που να δηλώνουν τη χρησιμοποιηθείσα 
    κωδικοποίηση (μετατροπή σε %s)

en: The message to '%s' is modified.
    Save message to Draftbox?
el: Το μήνυμα προς '%s' τροποποιήθηκε.
    Αποθήκευση στα Πρόχειρα;

en: The option not to recognize "format=flowed" text has been removed.
el: Η επιλογή να αγνοείται το "format=flowed" κείμενο καταργήθηκε.

en: The option not to send "format=flowed" is now on the Options menu of the compose window.
el: Η επιλογή να μη στέλνεται το "format=flowed" βρίσκεται στο μενού Επιλογές
    στο παράθυρο σύνθεσης.

en: The option to request a MDN is now on the Options menu of the compose window.
el: Η επιλογή να ζητείται Μήνυμα Επιβεβαίωσης Λήψης (ΜΕΛ) βρίσκεται στο μενού
    Επιλογές στο παράθυρο σύνθεσης.

en: The passphrase for this key was bad, please try again!
    
    Key: %s
el: Λανθασμένο συνθηματικό, παρακαλώ ξαναδοκιμάστε!
    
    Κλειδί: %s

en: The path "%s" is not correct. %s
el: Λανθασμένη διαδρομή "%s". %s

en: The path %s must be relative to the filesystem root (start with /).
el: Η διαδρομή %s πρέπει να ξεκινά από την αρχή του συστήματος αρχείων (δηλ. με /).

en: The pathname "%s" must be specified canonically -- it must start with a '/'.
el: Η διαδρομή "%s" πρέπει να είναι σε κανονική μορφή -- δηλαδή να ξεκινά με '/'.

en: The save program path "%s" is not correct. %s
el: Λανθασμένη διαδρομή "%s" προγράμματος αποθήκευσης. %s

en: The sender of this mail, %s, requested 
    a Message Disposition Notification(MDN) to be returned to `%s'.
    Do you want to send this notification?
el: Ο αποστολέας αυτού του μηνύματος, %s, ζήτησε να σταλεί Μήνυμα
    Επιβεβαίωση Λήψης (ΜΕΛ) στη διεύθυνση `%s'.
    Θέλετε να του το στείλω;

en: The signature could not be verified due to a missing key.
el: Αδυναμία επαλήθευσης λόγω έλλειψης του σχετικού κλειδιού.

en: The signature is invalid.
el: Η υπογραφή είναι μη έγκυρη.

en: The signature is valid but expired.
el: Η υπογραφή είναι έγκυρη αλλά έχει λήξει.

en: The signature is valid but the key used to verify the signature has expired.
el: Η υπογραφή είναι έγκυρη αλλά το κλειδί για την επαλήθευσή της έχει λήξει.

en: The signature is valid.
el: Η υπογραφή είναι έγκυρη.

en: The user ID is fully valid.
el: Το κλειδί είναι πλήρως έγκυρο.

en: The user ID is marginally valid.
el: Το κλειδί είναι οριακά έγκυρο.

en: The user ID is never valid.
el: Το κλειδί δεν είναι ποτέ έγκυρο.

en: The user ID is of unknown validity.
el: Το κλειδί είναι άγνωστης εγκυρότητας.

en: The user ID is ultimately valid.
el: Το κλειδί είναι απολύτως έγκυρο.

en: The validity of the user ID is undefined.
el: Η εγκυρότητα του κλειδιού είναι ακαθόριστη.

en: There are opened filter run dialogs, close them before you can modify filters.
el: Κάποιο παράθυρο διόρθωσης φίλτρου είναι ανοιχτό.Κλείστε το για συνέχεια.

en: This IMAP server is ancient. Mutt does not work with it.
el: Αυτός ο διακομιστής χρησιμοποιεί παλαιό πρωτόκολλο. Αδυναμία συνεργασίας.

en: This certificate belongs to:
el: Αυτό το πιστοποιητικό ανήκει στον/στην:

en: This certificate is valid
el: Αυτό το πιστοποιητικό είναι έγκυρο

en: This certificate was issued by:
el: Αυτό το πιστοποιητικό εκδόθηκε από:

en: This folder is not stored in configuration. I do not yet know how to remove it from remote server.
el: Αυτός ο φάκελος είναι αποθηκευμένος στις ρυθμίσεις. Δεν γνωρίζω ακόμα τον
    τρόπο για να τον διαγράψω από έναν απομακρυσμένο διακομιστή.

en: This message will not be encrpyted for the BCC: recipient(s).
el: Το μήνυμα δεν θα κρυπτογραφηθεί για τους παραλήπτες κρυφών αντιγράφων.

en: This part is not a real PGP signature.
el: Αυτό το τμήμα δεν είναι αληθινή υπογραφή PGP.

en: This will exit Balsa.
    Do you really want to do this?
el: Αυτό θα τερματίσει το Balsa. Θέλετε
    πράγματι να το κάνετε;

en: This will remove the folder "%s" from the list.
    You may use "New IMAP Folder" later to add this folder again.
el: Αυτό θα διαγράψει τον φάκελο "%s" από τη λίστα.
    Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την επιλογή "Νέος φάκελος IMAP" αργότερα
    για να τον ξαναπροσθέσετε.

en: This will remove the mailbox "%s" and all its messages from your IMAP server.  If %s has subfolders, it will still appear as a node in the folder tree.
    You may use "New IMAP subfolder" later to add a mailbox with this name.
    What would you like to do?
el: Αυτό θα διαγράψει το γραμ/κιβώτιο "%s" και όλα του τα μηνύματα από τον διακομιστή IMAP. Εάν το %s έχει υποφακέλους, θα συνεχίσει να εμφανίζεται σαν κόμβος στο δένδρο φακέλων.
    Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε "Νέο γραμ/κιβώτιο IMAP" αργότερα για να προσθέσετε ένα γραμ/κιβώτιο με το ίδιο όνομα.
    Τι θέλετε να γίνει;

en: This will remove the mailbox "%s" from the list of mailboxes.
    You may use "Add Mailbox" later to access this mailbox again.
    What would you like to do?
el: Αυτή η λειτουργία θα διαγράψει το γραμ/κιβώτιο %s από τον κατάλογο γραμ/κιβωτίων.
    Μπορείτε να το προσθέσετε αργότερα με το  "Προσθήκη Γραμματοκιβωτίου"
    Είσαστε βέβαιοι ότι θέλετε να το διαγράψετε;

en: This will remove the mailbox "%s" from the list of mailboxes.  You may also delete the disk file or files associated with this mailbox.
    If you do not remove the file on disk you may "Add  Mailbox" to access the mailbox again.
    What would you like to do?
el: Αυτό θα διαγράψει το γραμ/κιβώτιο "%s" από τον κατάλογο γραμ/κιβωτίων. Μπορείτε επίσης να διαγράψετε και από το δίσκο του η/υ το αρχείο ή τα αρχεία που σχετίζονται με αυτό το γραμ/κιβώτιο.
    Αν δεν το διαγράψετε από το δίσκο, μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε πάλι με την επιλογή "Προσθήκη Γραμ/κιβωτίου".
    Τι θέλετε να γίνει;

en: Threading
el: Νηματοποίηση

en: Timeout exceeded while attempting fcntl lock!
el: Το όριο χρόνου ξεπεράστηκε στη προσπάθεια κλειδώματος fcntl!

en: Timeout exceeded while attempting flock lock!
el: Το όριο χρόνου ξεπεράστηκε στη προσπάθεια κλειδώματος flock!

en: To
el: Προς

en: To:
el: Προς:

en: Toggle
    new
el: Εναλλαγή
    νέο

en: Toggle New
el: Εναλλαγή σημειωμένου ως νέο

en: Toggle display of mailbox and folder tree
el: Εναλλαγή εμφάνισης δένδρου γραμ/κιβωτίων και φακέλων

en: Toggle display of mailbox notebook tabs
el: Εναλλαγή εμφάνισης όψεων σημειωματαρίου γραμ/κιβωτίων

en: Toggle flagged
el: Εναλλαγή σημειωμένου

en: Toggle new message flag
el: Εναλλαγή ενδείκτη νέου μηνύματος

en: Toolbar options
el: Ρυθμίσεις εργαλειογραμμών

en: Total
el: Συνολικά

en: Trash
el: Απορρίμματα

en: Trash /
    Delete
el: Απορρίμματα /
    Διαγραφή

en: Treat multiple addresses as:
el: Χειρισμός πολλαπλών διευθύνσεων ως:

en: Type
el: Τύπος

en: Type:
el: Τύπος:

en: Type: %s (%s)
el: Τύπος: %s (%s)

en: Unable to Open Mailbox!
    Please check the mailbox settings.
el: Αδύνατο το άνοιγμα Γραμ/κιβωτίου!
    Παρακαλώ ελέγξτε τις ρυθμίσεις γραμ/κιβωτίου.

en: Unable to allocate memory
el: Αδυναμία εκχώρησης μνήμης

en: Unable to append to IMAP mailboxes at this server
el: Αδυναμία προσθήκης στα γραμ/κιβώτια IMAP αυτού του διακομιστή

en: Unable to export filter %s, an error occured.
el: Αδυναμία εξαγωγής φίλτρου %s. Προέκυψε σφάλμα.

en: Unable to fetch headers from this IMAP server version.
el: Αδυναμία λήψης επικεφαλίδων από διακομιστή IMAP αυτής της έκδοσης.

en: Unable to get certificate from peer
el: Αδύνατη η λήψη πιστοποιητικού από το συνομιλητή

en: Unable to load message body to match filter
el: Αδυναμία φόρτωσης του σώματος του μηνύματος για χρήση του φίλτρου

en: Unable to lock mailbox!
el: Αδυναμία κλειδώματος του γραμ/κιβωτίου!

en: Unable to open sentbox - could not get IMAP server information
el: Αδυναμία ανοίγματος γραμ/κιβωτίου
    - αδυναμία λήψης πληροφοριών για το διακομιστή IMAP

en: Unable to open temporary file!
el: Αδυναμία ανοίγματος προσωρινού αρχείου!

en: Undelete the message
el: Επαναφορά διεγραμμένου μηνύματος

en: Undo
el: Αναίρεση

en: Undo most recent change
el: Αναίρεση πιο πρόσφατης αλλαγής

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Unknown error
el: Άγνωστο σφάλμα

en: Unknown toolbar icon "%s"
el: Άγνωστο εικονίδιο εργαλειογραμμής "%s"

en: Unread
el: Αδιάβαστο

en: Unsubscribing to %s...
el: Διαγραφή από το %s...

en: Until Closed
el: Μέχρι Κλείσιμο

en: Up
el: Επάνω

en: Uploading message ...
el: Μεταφόρτωση μηνύματος ...

en: Use 'toggle-write' to re-enable write!
el: Κάντε χρήση του 'toggle-write' για να ενεργοποιήσετε την εγγραφή ξανά!

en: Use SS_L (IMAPS)
el: Χρήση πρωτοκόλλου SSL (IMAPS)

en: Use SS_L (pop3s)
el: Χρήση πρωτοκόλλου SSL (pop3s)

en: Use Sound...
el: Χρήση Ήχου...

en: Use TLS
el: Χρήση πρωτοκόλλου ασφαλείας TLS

en: Use _APOP Authentication
el: Χρήση αυθεντικοποίησης APOP

en: Use alternative main window layout
el: Χρήση εναλλακτικής εμφάνισης κυρίως παραθύρου

en: Use preview pane
el: Χρήση φύλλου προεπισκόπησης

en: Use_r name:
el: Όνομα χρήστη:

en: User
el: Χρήστης

en: User Settings
el: Ρυθμίσεις Χρήστη

en: VCard Address Book (GnomeCard)
el: Τύπος διευθυνσιολογίου VCard (GnomeCard)

en: Validity
el: Εγκυρότητα

en: View part with %s
el: Εμφάνιση τμήματος με %s

en: View source form of the message
el: Εμφάνιση μηνύματος στην πρωτογενή μορφή του

en: WARNING:
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ:

en: Waiting for fcntl lock... %d
el: Αναμονή για κλείδωμα fcntl... %d

en: Waiting for flock attempt... %d
el: Αναμονή για κλείδωμα flock... %d

en: Warning Messages
el: Προειδοποιητικά Μηνύματα

en: Warning: Couldn't save certificate
el: Προειδοποίηση: Δε μπόρεσα να αποθηκεύσω το πιστοποιητικό

en: Welcome to Balsa!
el: Καλωσορίσατε στο Balsa!

en: When I receive a message and its sender requested to return a
    Message Disposition Notification (MDN), send it in the following cases:
el: Όταν λαμβάνω ένα μήνυμα και ο αποστολέας του έχει ζητήσει να του επιστραφεί
    Μήνυμα Επιβεβαίωσης Λήψης (ΜΕΛ), να στέλνετε στις ακόλουθες περιπτώσεις:

en: While Retrieving Messages
el: Κατά τη Λήψη Μηνυμάτων

en: Word Wrap
el: Αλλαγή Γραμμής

en: Wrap Incoming Text at:
el: Αλλαγή Γραμμής Κειμένου στους:

en: Wrap Outgoing Text at:
el: Αλλαγή Γραμμής Εξερχομένου Κειμένου σε:

en: Wrap message lines
el: Αυτόματη αλλαγή γραμμών στο κείμενο

en: Write failed!  Saved partial mailbox to %s
el: Αποτυχία γραψίματος! Αποθήκευση μερικού γραμ/κιβωτίου στο %s

en: Writing %s...
el: Εγγραφή του %s...

en: Writing messages... %d (%d%%)
el: Γράψιμο μηνυμάτων... %d (%d%%)

en: You can apply filters only on mailbox
el: Μπορείτε να εφαρμόσετε φίλτρα μόνο σε γραμ/κιβώτιο

en: You have received %d new messages.
el: Παρελήφθησαν %d νέα μηνύματα.

en: You have received 1 new message.
el: Παρελήφθη 1 νέο μήνυμα.

en: You must provide a sound to play
el: Πρέπει να ορίσετε έναν ήχο για να παιχτεί

en: You must provide a string
el: Πρέπει να εισάγετε μία λέξη/φράση

en: You must provide at least one regular expression
el: Πρέπει να εισάγετε τουλάχιστον μία Κανονική Έκφραση

en: You must specify at least one field for matching
el: Πρέπει να καθορίσετε τουλάχιστον ένα πεδίο για ταίριασμα

en: You must specify the name of the user header to match on
el: Πρέπει να καθορίσετε το όνομα της επικεφαλίδας χρήστη για ταίριασμα

en: You seem to be running Balsa for the first time. The following steps will set up Balsa by asking a few simple questions. Once you have completed these steps, you can always change them later in Balsa's preferences. If any files or directories need to be created, it will be done so automatically.
      Please check the about box in Balsa's main window for more information about contacting the authors or reporting bugs.
el: Φαίνεται ότι εκτελείτε το Balsa για πρώτη φορά.  Τα ακόλουθα βήματα
    θα εγκαταστήσουν το Balsa κάνοντάς σας μερικές απλές ερωτήσεις. Αφού
    ολοκληρώσετε αυτά τα βήματα, μπορείτε πάντα να τα αλλάξετε αργότερα από
    τις ρυθμίσεις του Balsa. Εφόσον χρειάζεται να δημιουργηθούν κάποια αρχεία,
    ή κατάλογοι, αυτό θα γίνει αυτόματα. Παρακαλώ δείτε το πλαίσιο "Περί"
    στο κυρίως παράθυρο του Balsa για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνίας
    με τους συγγραφής ή αναφοράς σφαλμάτων.

en: You selected OpenPGP mode for a message with attachments. In this mode, only the first part will be signed and/or encrypted. You should select MIME mode if the complete message shall be protected. Do you really want to proceed?
el: Επιλέξατε την παλαιά μέθοδο OpenPGP για ένα μήνυμα με επισυνάψεις. Με αυτή τη
    μέθοδο μόνο το πρώτο τμήμα του μηνύματος θα υπογραφεί/κρυπτογραφηθεί. Θα
    έπρεπε να επιλέξετε τη μέθοδο MIME για την προστασία του πλήρους μηνύματος.
    Συνέχεια;

en: You've successfully set up Balsa. Have fun!
       -- The Balsa development team
el: Εγκαταστήσατε επιτυχώς το Balsa.  Καλή διασκέδαση!
       -- Η ομάδα ανάπτυξης του Balsa

en: Zoom _100%
el: Μεγένθυνση _100%

en: Zoom _In
el: Μεγένθυνση

en: Zoom _Out
el: Σμίκρυνση

en: [-- %s/%s is unsupported
el: [-- %s/%s δεν υποστηρίζεται

en: [-- Attachment #%d
el: [-- Συνημμένο #%d

en: [-- Autoview stderr of %s --]
el: [-- Διαγνωστικά αυτόματης εμφάνισης του %s --]

en: [-- Autoview using %s --]
el: [-- Αυτόματη εμφάνιση με χρήση %s --]

en: [-- Can't run %s. --]
el: [-- Αδυναμία εκτέλεσης %s. --]

en: [-- Error:  Could not display any parts of Multipart/Alternative! --]
el: [-- Σφάλμα: Αδυναμία εμφάνισης οποιουδήποτε τμήματος από Multipart/Alternative --]

en: [-- Error: message/external-body has no access-type parameter --]
el: [-- Σφάλμα: message/external-body δεν έχει παράμετρο τύπου πρόσβασης --]

en: [-- This %s/%s attachment
el: [-- Αυτό το συνημμένο %s/%s

en: [-- This %s/%s attachment is not included, --]
el: [-- Αυτό το συνημμένο %s/%s δεν περιέχεται, --]

en: [-- This %s/%s attachment is not included, --]
    [-- and the indicated external source has --]
    [-- expired. --]
el: [-- Αυτό το συνημμένο %s/%s δεν περιέχεται, --]
    [-- και η ενδεικνυόμενη εξωτερική πηγή έχει λήξει. --]

en: [-- Type: %s/%s, Encoding: %s, Size: %s --]
el: [-- Τύπος: %s/%s, Κωδικοποίηση: %s, Μέγεθος: %s --]

en: [-- and the indicated access-type %s is unsupported --]
el: [-- και o ενδεικνυόμενος τύπος πρόσβασης %s δεν υποστηρίζεται. --]

en: [-- on %s --]
el: [-- στις %s --]

en: [invalid date]
el: [μη έγκυρη ημερομηνία]

en: [unable to calculate]
el: [αδύνατος ο υπολογισμός]

en: _Accept Once
el: Αποδοχή μόνο μία φορά

en: _Add
el: _Νέο

en: _Add Signature Separator
el: Προσθήκη διαχωριστικού υπογραφής

en: _Address Book...
el: Διευθυνσιολόγιο...

en: _All
el: Όλα

en: _Always show INBOX
el: Εμφάνιση Εισερχομένων πάντα

en: _Attach File...
el: Επισύνα_ψη αρχείου...

en: _Attachments
el: Επισυνά_ψεις

en: _Attachments:
el: Επισυνά_ψεις

en: _Bcc
el: Κ_ρυφά αντίγραφα

en: _Bcc:
el: Κρυφά αντίγραφα:

en: _Body
el: Σώμα

en: _Brazilian
el: Βραζιλιάνικα

en: _Browse...
el: Εξερεύνηση...

en: _Catalan
el: Καταλανικά

en: _Cc
el: Α_ντίγραφα

en: _Cc:
el: Αντίγραφα:

en: _Check mail automatically every:
el: Αυτόματος έλεγχος νέων μηνυμάτων κάθε:

en: _Chinese Simplified
el: Απλοποιημένα Κινέζικα

en: _Chinese Traditional
el: Παραδοσιακά Κινέζικα

en: _Close
el: _Κλείσιμο

en: _Collapse All
el: Σύμπτυξη όλων

en: _Continue
el: _Συνέχεια

en: _Create
el: Δημιουργία

en: _Czech
el: Τσέχικα

en: _Danish
el: Δανέζικα

en: _Delete
el: _Διαγραφή

en: _Delete messages from server after download
el: Διαγραφή μηνυμάτων από το διακομιστή μετά τη μεταφόρτωση

en: _Delete...
el: _Διαγραφή...

en: _Displayed Name:
el: Εμφανιζόμενο Όνομα:

en: _Domain:
el: Περιοχή:

en: _Draftbox:
el: Πρόχειρα:

en: _Dutch
el: Ολλανδικά

en: _Edit
el: _Διόρθωση

en: _Edit with Gnome-Editor
el: Διόρθωση με Gnome-Editor

en: _Edit...
el: _Διόρθωση...

en: _Edit/Apply filters
el: Διόρθωση/Εφαρμογή φίλτρων

en: _Email Address:
el: Ηλεκτρονική Διεύθυνση:

en: _Enable check for new mail
el: Ενεργοποίηση ελέγχου για νέα μηνύματα

en: _Enable highlighting of cited text
el: Ενεργοποίηση υπογράμμισης αναφερόμενου κειμένου

en: _Encrypt Message
el: Κρυπτογράφηση Μηνύματος

en: _English (American)
el: Αμερικάνικα Αγγλικά

en: _English (British)
el: Βρεττανικά Αγγλικά

en: _Escape Special Characters
el: Υποκατάσταση ειδικών χαρακτήρων

en: _Esperanto
el: Εσπεράντο

en: _Estonian
el: Εσθονικά

en: _Execute Signature
el: Εκτέλεση υπογραφής

en: _Expand aliases as you type
el: Ανάπτυξη ψευδωνύμων καθώς πληκτρολογείτε

en: _Export Filters
el: _Εξαγωγή φίλτρων

en: _Fcc
el: Αντίγραφα αρ_χείου

en: _File Name
el: Όνομα αρχείου

en: _Filter messages through procmail
el: Φιλτράρισμα μηνυμάτων μέσω procmail

en: _Filter name:
el: Όνομα φίλτρου:

en: _Finnish
el: Φινλανδέζικα

en: _First Name:
el: Όνομα:

en: _Flagged
el: Σημειωμένο

en: _Flat index
el: Επίπεδο ευρετήριο

en: _Folder name:
el: Όνομα φακέλου:

en: _Fonts
el: Γραμματοσειρές

en: _Format = Flowed
el: Format = Flowed

en: _Forward Attached...
el: Προώθηση ως συνημμένο...

en: _Forward attached...
el: _Προώθηση ως συνημμένο...

en: _French
el: Γαλλικά

en: _From
el: _Από

en: _From:
el: Από:

en: _Full Name:
el: Πλήρες Όνομα:

en: _Generic UTF-8
el: Γενικά UTF-8

en: _German
el: Γερμανικά

en: _Get New Mail
el: _Λήψη νέων μηνυμάτων

en: _GnuPG uses MIME mode
el: Χρήση μεθόδου MIME από GnuPG

en: _GnuPG uses old OpenPGP mode
el: Χρήση παλαιάς μεθόδου από GnuPG

en: _Greek
el: Ελληνικά

en: _Hebrew
el: Εβραϊκά

en: _Hide
el: Απόκρυψη

en: _Host Name
el: Όνομα μηχανής

en: _Hungarian
el: Ουγγρικά

en: _Identities...
el: _Ταυτότητες...

en: _Identity Name:
el: Όνομα Ταυτότητας:

en: _Inbox:
el: Εισερχόμενα:

en: _Include File...
el: Συμπερί_ληψη αρχείου

en: _Italian
el: Ιταλικά

en: _JWZ threading
el: Νηματοποίηση JWZ

en: _Japanese
el: Γιαπωνέζικα

en: _Keywords
el: _Λεκτικά

en: _Korean
el: Κορεάτικα

en: _Language
el: _Γλώσσα

en: _Latvian
el: Λευκορωσσικά

en: _Lithuanian
el: Λιθουανικά

en: _Local Mail Directory:
el: Τοπικός Κατάλογος Μηνυμάτων:

en: _Mailing Address:
el: Διεύθυνση Αποστολής:

en: _Mark as Sentbox
el: Σημείωση ως Απεσταλμένα

en: _Message
el: _Μήνυμα

en: _Message...
el: _Μήνυμα...

en: _Middle Name:
el: Πατρώνυμο:

en: _Modify
el: _Τροποποίηση

en: _Move to
el: Μεταφορά σε

en: _Move to Trash
el: Μεταφορά στα Απορρίμματα

en: _Name:
el: Όνομα:

en: _New
el: _Νέο

en: _No Headers
el: _Καμμία επικεφαλίδα

en: _Norwegian
el: Νορβηγικά

en: _One of the regular expressions matches
el: Μία από τις Κανονικές εκφράσεις ταιριάζει

en: _Open
el: _Άνοιγμα

en: _Options
el: _Επιλογές

en: _Other...
el: Άλλο...

en: _Outbox:
el: Εξερχόμενα:

en: _Password
el: Συνθηματικό:

en: _Password:
el: Συνθηματικό:

en: _Polish
el: Πολωνικά

en: _Portugese
el: Πορτογαλλικά

en: _Postpone
el: Ανα_βολή

en: _Print...
el: _Εκτύπωση...

en: _Properties...
el: _Ιδιότητες

en: _Queue
el: Τοποθέτηση στην ουρά

en: _Quote Message(s)
el: Αναφορά σε μήνυμα(τα)

en: _Reflow Selected Text
el: Επαναστοίχιση επιλεγμένου κειμένου

en: _Reject
el: Απόρριψη

en: _Remember Password
el: Απομνημόνευση συνθηματικού

en: _Remember password
el: Απομνημόνευση συνθηματικού

en: _Remove
el: Διαγραφή

en: _Remove Duplicates
el: Διαγραφή _διπλών

en: _Remove from list
el: Διαγραφή από κατάλογο

en: _Remove from server
el: Διαγραφή από εξυπηρέτη

en: _Reply To
el: Α_πάντηση Προς

en: _Reply To:
el: Α_πάντηση Προς

en: _Reply...
el: _Απάντηση

en: _Request Disposition Notification
el: Αίτηση Μηνύματος Επιβεβαίωσης Λήψης

en: _Rescan
el: Επανασάρωση

en: _Restore toolbar to standard buttons
el: Επαναφορά εργαλειογραμμής στα προκαθορισμένα πλήκτρα

en: _Reverse search
el: Αντίστροφη αναζήτηση

en: _Romanian
el: Ρουμάνικα

en: _Russian (ISO)
el: Ρωσσικά (ISO)

en: _Russian (KOI)
el: Ρωσσικά (KOI)

en: _SMTP Server:
el: Διακομιστής SMTP:

en: _Search for Name:
el: Αναζήτηση Ονόματος:

en: _Search for:
el: _Αναζήτηση για:

en: _Select Text
el: Επιλογή Κειμένου

en: _Selected Headers
el: Επι_λεγμένες επικεφαλίδες

en: _Send
el: Απο_στολή

en: _Send Queued Mail
el: _Αποστολή μηνυμάτων από την ουρά

en: _Sentbox:
el: Απεσταλμένα:

en: _Server:
el: Εξυπηρέτης:

en: _Set as default
el: Θέση ως προκαθορισμένο

en: _Show
el: _Εμφάνιση

en: _Show Mailbox Tree
el: _Εμφάνιση δέντρου γραμ/κιβωτίων

en: _Sign Message
el: Υπογραφή Μηνύματος

en: _Slovak
el: Σλοβακικά

en: _Spanish
el: Ισπανικά

en: _Store Address...
el: _Αποθήκευση Διεύθυνσης...

en: _Subfolder of:
el: Υποφάκελος του:

en: _Subject
el: Θέμα

en: _Subscribe
el: _Εγγραφή

en: _Swedish
el: Σουηδικά

en: _To
el: _Πρός

en: _To:
el: Προς:

en: _Toggle
el: _Εναλλαγή

en: _Toolbars...
el: _Εργαλειογραμμές...

en: _Trash:
el: Απορρίμματα:

en: _Turkish
el: Τούρκικα

en: _Undelete
el: Επα_ναφορά

en: _Unread
el: Αδιάβαστο

en: _Unsubscribe
el: _Διαγραφή

en: _Up
el: Επάνω

en: _Update
el: Ενημέρωση

en: _User Name (Bind DN)
el: Όνομα χρήστη (DN)

en: _User header:
el: Επικεφαλίδα χρήστη:

en: _Username:
el: Όνομα χρήστη:

en: _View Source
el: Εμφάνιση πρωτογενούς μορφής

en: _View Source...
el: Εμφάνιση _πρωτογενούς μορφής...

en: _Wrap
el: Αλλα_γή σειράς

en: _Wrap Body
el: Στοίχιση σώματος

en: _Wrap button labels
el: Τύλιγμα πινακίδων πλήκτρων

en: a distribution list
el: λίστα ηλ. ταχυδρομείου

en: alternative addresses for the same person
el: εναλλακτικές διευθύνσεις για το ίδιο άτομο

en: alternative parts
el: εναλλακτικά τμήματα

en: arabic
el: αραβικά

en: attach as file
el: Επισύναψη ως αρχείο

en: attach as reference
el: Επισύναψη ως Αναφορά

en: bad validity
el: λανθασμένη εγκυρότητα

en: baltic
el: βαλτικά

en: celtic
el: κελτικά

en: characters
el: χαρακτήρες

en: connection error
el: σφάλμα σύνδεσης

en: could not create temporary file %s
el: Αδύνατη η δημιουργία προσωρινού αρχείου %s

en: could not get a private key for %s
el: Αδυναμία λήψης ιδιωτικού κλειδιού για %s

en: cyrillic (iso/windows)
el: κυριλλικά (iso/windows)

en: detected a good signature
el: ανιχνεύτηκε σωστή υπογραφή

en: detected a good signature with insufficient validity/trust
el: ανιχνεύτηκε σωστή υπογραφή με ανεπαρκή εγκυρότητα/εμπιστοσύνη

en: display as "?"
el: εμφάνιση ως "?"

en: display using codeset
el: εμφάνιση με χρήση κωδικοποίησης

en: east european
el: ανατολικοευρωπαϊκά

en: encrypted parts
el: κρυπτογραφημένα τμήματα

en: full
el: πλήρης

en: greek
el: ελληνικά

en: has been deleted --]
el: έχει διαγραφεί --]

en: hebrew
el: εβραϊκά

en: japanese
el: ιαπωνικά

en: korean
el: κορεατικά

en: marginal
el: οριακή

en: minutes
el: λεπτά

en: mixed parts
el: ανάμικτα τμήματα

en: multipart message has no boundary parameter!
el: Μήνυμα πολλών τμημάτων δεν έχει παράμετρο διαχωριστικού!

en: never
el: ποτέ

en: nordic
el: νορδικά

en: north european
el: βορειοευρωπαϊκά

en: percent
el: τοις εκατό

en: prefer text/plain over html
el: προτίμηση απλού κειμένου έναντι html

en: remember passphrase for
el: Απομνημόνευση συνθηματικού για

en: rfc822 message
el: Μήνυμα ηλ. ταχυδρομείου

en: rfc822 message (from %s, subject "%s")
el: Μήνυμα ηλ. ταχυδρομείου (από %s, θέμα  "%s")

en: ro
el: ρμ

en: roa
el: ρμπ

en: russian (koi)
el: ρωσσικά (koi)

en: sending message with gpg mode %d
el: αποστολή μηνύματος με μέθοδο gpg %d

en: signed parts
el: υπογεγραμμένα τμήματα

en: signs the message using GnuPG
el: Το μήνυμα υπογράφεται με χρήση GnuPG

en: signs the message using GnuPG for all To: and CC: recipients
el: Το μήνυμα κρυπτογραφείται με χρήση GnuPG για όλους τους παραλήπτες
    στα πεδία Προς: και Αντίγραφα:

en: south european
el: νοτιοευρωπαϊκά

en: sync: mbox modified, but no modified messages! (report this bug)
el: sync: το γραμ/κιβώτιο τροποποιήθηκε, όχι όμως και τα μηνύματα! (αναφέρετε αυτό 
    το σφάλμα)

en: thai
el: ταϊλανδικά

en: turkish
el: τουρκικά

en: ukranian (koi)
el: ουκρανικά (koi)

en: ultimate
el: απόλυτη

en: undefined
el: ακαθόριστο

en: unknown
el: άγνωστο

en: unknown error
el: άγνωστο σφάλμα

en: unspecified protocol error
el: απροσδιόριστο σφάλμα πρωτοκόλλου

en: west european (euro)
el: δυτικοευρωπαϊκά (με ευρώ)

en: west european (traditional)
el: δυτικοευρωπαϊκά (κλασικά)

en: you
el: υποφαινόμενο
