glade 0.5.11 - en to el translation catalogue (406 entries)

en:  errors opening project file:
el:  σφάλματα ανοίγματος αρχείου έργου:

en: %s signals
el: %s σήματα

en: (C) 1998-2001 Damon Chaplin
el: (C) 1998-2001 Ντέιμον Τσάπλιν

en: <untitled>
el: <ανώνυμο>

en: About
el: Περί

en: About...
el: Περί...

en: Accelerator
el: Πλήκτρο Επιτάχυνσης

en: Accelerator:
el: Πλήκτρο Επιτάχυνσης:

en: Active
el: Ενεργό

en: Active:
el: Ενεργό:

en: Add
el: Νέο

en: Add Alignment
el: Νέα Ευθυγράμμιση

en: Add Event Box
el: Προσθήκη Κουρτιού Γεγονότων

en: Add Scrolled Window
el: Νέο Κυλιόμενο Παράθυρο

en: Add Separator
el: Προσθήκη Διαχωριστή

en: Add a new item below the selected item.
el: Προσθήκη νέου στοιχείου κάτω από το επιλεγμένο στοιχείο.

en: After
el: Μετά

en: After:
el: Μετά:

en: Any change in X Windows property
el: Όποια αλλαγή σε ιδιότητα του Χ

en: Any change in visibility
el: Όποια αλλαγή στην ορατότητα

en: Any change in window structure
el: Όποια αλλαγή στην στη δομή του παραθύρου

en: Any key pressed
el: Όποιο πλήκτρο πατηθεί

en: Any key released
el: Όποιο πλήκτρο αφεθεί

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Are you sure you want to create a new project?
el: Είσαστε βέβαιοι ότι θέλετε να δημιουργήσετε νέο έργο;

en: Attach
el: Σύναψη

en: Back
el: Προηγ.

en: Background color
el: Χρώμα Παρασκηνίου

en: Background:
el: Παρασκήνιο:

en: Backup Source Files
el: Εφεδρικά Αντίγραφα Πηγαίου Κώδικα

en: Base color
el: Χρώμα βάσης

en: Base:
el: Βάση:

en: Basic Options:
el: Βασικές Επιλογές:

en: Blank
el: Κενό

en: Bold
el: Έντονα

en: Border Width:
el: Πλάτος Πλαισίου:

en: Bottom
el: Κάτω

en: Browse...
el: Εξερεύνηση...

en: Build
el: Κατασκευή

en: Build the Source Code
el: Κατασκευή του Πηγαίου Κώδικα

en: Button
el: Κουμπί

en: C Options
el: Επιλογές C

en: Calendar
el: Ημερολόγιο

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Cdrom
el: CDROM

en: Center
el: Κέντρο

en: Character data expected
el: Αναμενόταν δεδομένα χαρακτήρων

en: Class id missing
el: Απών ID οντότητας

en: Class unknown
el: Άγνωστη οντότητα

en: Class:
el: Κλάση:

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: Clipboard
el: Πρόχειρο

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Color Select
el: Επιλογή Χρώματος

en: Color Selection
el: Επιλογή Χρώματος

en: Color Selection Dialog
el: Διάλογος Επιλογής Χρώματος

en: Color:
el: Χρώμα:

en: Common
el: Κοινά

en: Convert
el: Μετατροπή

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Copy All
el: Αντιγραφή Όλων

en: Couldn't add new widget.
el: Αδύνατη η εισαγωγή νέου μαραφετιού.

en: Couldn't create pixmap from file
el: Αδυναμία δημιουργίας εικόνας pixmap από το αρχείο

en: Couldn't create pixmap from file:
el: Αδυναμία δημιουργίας εικόνας από το αρχείο:

en: Couldn't delete widget.
el: Αδύνατη η διαγραφή μαραφετιού.

en: Couldn't insert GtkAlignment widget.
el: Αδύνατη η εισαγωγή μαραφετιού GtkAlignment.

en: Couldn't insert GtkEventBox widget.
el: Αδύνατη η εισαγωγή μαραφετιού GtkEventBox.

en: Couldn't insert GtkScrolledWindow widget.
el: Αδύνατη η εισαγωγή μαραφετιού GtkScrolledWindow.

en: Couldn't insert a GtkScrolledWindow widget.
el: Αδύνατη η εισαγωγή μαραφετιού GtkScrolledWindow.

en: Couldn't insert a GtkViewport widget.
el: Αδύνατη η εισαγωγή μαραφετιού GtkViewport.

en: Couldn't load font
el: Αδυναμιά ανάγνωσης γραμματοσειράς

en: Couldn't load image from file
el: Αδυναμία φόρτωσης εικόνας από αρχείο

en: Couldn't load pixmap
el: Αδυναμία ανάγνωσης εικόνας

en: Couldn't open file.
el: Αδυναμία ανοίγματος αρχείου.

en: Couldn't remove GtkAlignment widget.
el: Αδύνατη η εισαγωγή μαραφετιού GtkAlignment.

en: Couldn't remove GtkEventBox widget.
el: Αδύνατη η εισαγωγή μαραφετιού GtkEventBox.

en: Couldn't remove GtkScrolledWindow widget.
el: Αδύνατη η εισαγωγή μαραφετιού GtkScrolledWindow.

en: Create a new project
el: Δημιουργία νέου έργου

en: Cut
el: Κοπή

en: Data
el: Δεδομένα

en: Data expected
el: Αναμένονταν δεδομένα

en: Data:
el: Δεδομένα:

en: Database Icon List
el: Βάση Δεδομένων Λίστας Εικονιδίων

en: Database login dialog
el: Διάλογος βάσης δεδομένων αυθεντικοποίησης χρήστη

en: Database report
el: Αναφορά βάσης δεδομένων

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete the current item
el: Διαγραφή του τρέχοντος στοιχείου

en: Delete the selected widget
el: Διαγραφή του επιλεγμένου μαραφετιού

en: Description
el: Περιγραφή

en: Direction:
el: Κατεύθυνση:

en: Dots
el: Κουκκίδες

en: Down
el: Κάτω

en: Edit
el: Διόρθωση

en: Edit the project options
el: Διόρωση των επιλογών του έργου

en: Edit...
el: Επεξεργασία...

en: Enable Gnome DB Support
el: Ενεργοποίηση Υποστήριξης Gnome DB

en: Enable Gnome Support
el: Ενεργοποίηση Υποστήριξης Gnome

en: Error
el: Σφάλμα

en: Error opening file
el: Σφάλμα ανοίγματος αρχείου

en: Error opening project.
el: Σφάλμα ανοίγματος έργου.

en: Error reading file
el: Σφάλμα ανάγνωσης αρχείου

en: Error saving project
el: Σφάλμα αποθήκευσης έργου

en: Error saving project.
el: Σφάλμα αποθήκευσης έργου.

en: Error writing XML file
el: Σφάλμα εγγραφής αρχείου XML

en: Error writing file
el: Σφάλμα εγγραφής αρχείου

en: Error writing source.
el: Σφάλμα εγγραφής πηγαίου κώδικα.

en: Errors opening project file
el: Σφάλματα ανοίγματος αρχείου έργου

en: Errors writing source code
el: Σφάλμα εγγραφής πηγαίου κώδικα

en: Event Mask
el: Μάσκα Γεγονότων

en: Events:
el: Γεγονότα:

en: Exec
el: Εκτέλεση

en: File
el: Αρχείο

en: File Output Options:
el: Επιλογές Παραγωγής Αρχείων:

en: File:
el: Αρχείο:

en: First
el: Πρώτο

en: Font
el: Γραμματοσειρά

en: Font:
el: Γραμματοσειρά:

en: Foreground color
el: Χρώμα Προσκηνίου

en: Foreground:
el: Προσκήνιο:

en: Forward
el: Επόμενο

en: Forward Mail
el: Προώθηση Μηνύματος

en: G L A D E
    
    A User Interface Builder for GTK+ and GNOME
    
    Version %s
    
    By
    Damon Chaplin
    Martijn van Beers
    
    Email: damon@ximian.com
    Home Page: http://glade.gnome.org
el: G L A D E
    
    Ένας Κατασκευαστής Γραφικής Διασύνδεσης για τα GTK+ και GNOME.
    
    Έκδοση %s
    
    Άπο τους
    Ντέιμον Τσάπλιν
    Μαρτίν βαν Μπίερς
    
    Ηλεκ. Αλληλ.: damon@ximian.com
    Αρχική Σελίδα: http://glade.gnome.org

en: GTK+ Additional
el: Πρόσθετα GTK+

en: GTK+ Basic
el: Βασικά GTK+

en: GTK+ GUI builder
el: Κατασκευαστής GUI GTK+

en: General
el: Γενικά

en: General Options:
el: Γενικές Επιλογές:

en: Gettext Support
el: Υποστήριξη Gettext

en: Glade Home Page
el: Αρχική Σελίδα Glade

en: Glade is a User Interface Builder for GTK+ and GNOME.
el: Το Glade είναι ένας Κατασκευαστής Γραφικής Διασύνδεσης για τα GTK+ και GNOME.

en: Gnome Help Support
el: Υποστήριξη Βοήθειας Gnome

en: Grid
el: Πλέγμα

en: Grid Options
el: Επιλογές Πλέγματος

en: Grid Style:
el: Στύλ Πλέγματος

en: Group
el: Ομάδα

en: Group:
el: Ομάδα

en: H Max:
el: Μέγ. Ο:

en: H Min:
el: Ελαχ. Ο:

en: H Page Inc:
el: Αυξ. Σελίδας Ο:

en: H Page Size:
el: Μέγεθος Σελίδας Ο:

en: H Step Inc:
el: Βήμα Αυξ. Ο:

en: H Value:
el: Τιμή Ο:

en: Handler
el: Χειριστής

en: Handler:
el: Χειριστής:

en: Has Default:
el: Έχει Εξ' Ορισμού:

en: Header File:
el: Αρχείο Επικεφαλίδας:

en: Height:
el: Ύψος:

en: Help
el: Βοήθεια

en: Home
el: Αρχή

en: Horizontal Snapping:
el: Οριζόντια Στοίχιση:

en: Horizontal Spacing:
el: Οριζόντιο Διάκενο:

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Icon Border:
el: Πλαίσιο Εικονιδίου:

en: Icon List
el: Λίστα Εικονιδίων

en: Icon Selection
el: Επιλογή Εικονιδίου

en: Icon Width:
el: Πλάτος Εικονιδίου:

en: Icon:
el: Εικονίδιο:

en: If the item is initially on.
el: Αν το στοιχείο είναι αρχικά ενεργό.

en: Index
el: Ευρετήριο

en: Interface Creation Functions:
el: Συναρτήσεις Δημιουργίας Διεπιφάνειας:

en: Invalid XML entity
el: Άκυρη οντότητα XML

en: Invalid accelerator key
el: Άκυρο πλήκτρο επιτάχυνσης

en: Invalid boolean value
el: Άκυρη λογική τιμή

en: Invalid color
el: Άκυρο χρώμα

en: Invalid component
el: Μη έγκυρο συστατικό

en: Invalid date
el: Άκυρη ημ/νία

en: Invalid directory
el: Άκυρος κατάλογος

en: Invalid style name
el: Ακατάλληλο όνομα στυλ

en: Invalid value
el: Άκυρη τιμή

en: Italic
el: Πλάγια

en: Item Type:
el: Τύπος Στοιχείου:

en: Jump To
el: Επίσκεψη

en: Justify
el: Στοίχιση

en: Justify:
el: Στοίχιση:

en: Key
el: Πλήκτρο

en: Key:
el: Πλήκτρο:

en: Keys
el: Πλήκτρα

en: Label
el: Ετικέτα

en: Label:
el: Ετικέτα:

en: Language:
el: Γλώσσα:

en: Last
el: Τελευταίο

en: Left
el: Αριστερά

en: LibGlade Options
el: Επιλογές LibGlade

en: License:
el: Άδεια Χρήσης:

en: Line %i - %s %s %s
el: Γραμμή %i - %s %s %s

en: Line %i - %s:
      %s = %s
el: Γραμμή %i - %s:
      %s = %s

en: Line In
el: Εισ. Γραμμής

en: Lines
el: Γραμμές

en: Login
el: Αυθεντικοποίηση χρήστη

en: Mail
el: Ηλ. Ταχ/μείο

en: Max:
el: Μέγιστο:

en: Maximum Value:
el: Μέγιστη Τιμή:

en: Menu Editor
el: Διορθωτής Μενού

en: Microphone
el: Μικρόφωνο

en: Midi
el: MIDI

en: Min:
el: Ελάχιστο:

en: Minimum Value:
el: Ελάχιστη Τιμή:

en: Mod
el: Τροποποιητής

en: Multiple
el: Πολλαπλό

en: N/A
el: --

en: Name
el: Όνομα

en: Name:
el: Όνομα:

en: New
el: Νέο

en: New Mail
el: Νέο Μήνυμα

en: New Project
el: Νέο Έργο

en: New Style:
el: Νέο Στυλ:

en: New project created.
el: Δημιουργήθηκε νέο έργο.

en: No
el: Όχι

en: None
el: Κανένα

en: Normal
el: Κανονικό

en: Not
el: Όχι

en: Number of columns:
el: Αριθμός στηλών:

en: OK
el: Εντάξει

en: OK If Empty:
el: Εντάξει Αν Άδειο:

en: Oaf options
el: Επιλογές Oaf

en: Object
el: Αντικείμενο

en: Object:
el: Αντικείμενο:

en: Open
el: Άνοιγμα

en: Open Project
el: Άνοιγμα Έργου

en: Open an existing project
el: Άνοιγμα υπάρχοντος έργου

en: Open...
el: Άνοιγμα...

en: Options
el: Επιλογές

en: Output Build Files
el: Παραγωγή Αρχείων Δημιουργίας

en: Output Support Functions
el: Παραγωγή Συναρτήσεων Υποστήριξης

en: Output main.c File
el: Παραγωγή Αρχείου main.c

en: Output the project source code
el: Παραγωγή πηγαίου κώδικα του έργου

en: Packing
el: Στοίβαγμα

en: Page Inc:
el: Αυξ. Σελίδας:

en: Page Size:
el: Μέγεθος Σελίδας:

en: Palette
el: Παλέττα

en: Paste
el: Επικόλληση

en: Pixmap
el: Εικόνα pixmap

en: Pixmaps Directory:
el: Κατάλογος Εικόνων:

en: Preferences
el: Ρυθμίσεις

en: Preview
el: Προεπισκόπιση

en: Preview:
el: Επισκόπηση:

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Program Name:
el: Όνομα Προγράμματος:

en: Project Directory:
el: Κατάλογος Έργου:

en: Project File:
el: Αρχείο Έργου:

en: Project Name:
el: Όνομα Έργου:

en: Project Options
el: Επιλογές Έργου

en: Project Options...
el: Επιλογές Έργου...

en: Project opened.
el: Ανοίχθηκε το έργο

en: Project saved.
el: Το έργο αποθηκεύτηκε.

en: Projects
el: Έργα

en: Properties
el: Ιδιότητες

en: Properties:
el: Ιδιότητες:

en: Properties: <none>
el: Ιδιότητες: <καμία>

en: Public:
el: Δημόσιο:

en: Quit
el: Έξοδος

en: Ratio:
el: Αναλογία:

en: Receive Mail
el: Λήψη Μηνύματος

en: Redisplay
el: Επανασχεδίαση

en: Redo
el: Επανάληψη

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Remove
el: Διαγραφή

en: Remove Alignment
el: Διαγραφή Ευθυγράμμισης

en: Remove Event Box
el: Διαγραφή Κουτιού Γεγονότων

en: Remove Label
el: Διαγραφή Ετικέτας

en: Remove Scrolled Window
el: Διαγραφή Κυλιόμενου Παραθύρου

en: Rename
el: Μετανομασία

en: Rename Style To:
el: Μετονομασία Στυλ Σε:

en: Reply to Mail
el: Απάντηση σε Μήνυμα

en: Revert
el: Επαναφορά

en: Right
el: Δεξιά

en: Right Justify
el: Δεξιά Στοίχιση

en: Right Justify:
el: Δεξιά Στοίχιση:

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save As
el: Αποθήκευση Ως

en: Save Project
el: Αποθήκευση Έργου

en: Save Translatable Strings
el: Αποθήκευση Μεταφράσιμων Αλφαριθμητικών

en: Save project
el: Αποθήκευση έργου

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search/Replace
el: Αναζήτηση/Αντικατάσταση

en: Select
el: Επιλογή

en: Select Accelerator Key
el: Επιλογη Πλήκτρου Επιτάχυνσης

en: Select Color
el: Επιλέξτε Χρώμα

en: Select File
el: Επιλογή Αρχείου

en: Select Signal
el: Επιλογή Σήματος

en: Select X Events
el: Επιλογή Γεγονότων Χ

en: Select icon
el: Επιλογή εικονιδίου

en: Select the Project Directory
el: Επιλογή του Καταλόγου του Έργου

en: Selected
el: Επιλεγμένα

en: Selector
el: Επιλογέας

en: Send Mail
el: Αποστολή Μηνύματος

en: Sensitive:
el: Ευαίσθητο:

en: Separate Class:
el: Ξεχωριστή Κλάση:

en: Separate File:
el: Ξεχωριστό Αρχείο:

en: Set Grid Options...
el: Επιλογές Πλέγματος...

en: Set Widget Names
el: Καθορισμός Ονομάτων Μαραφετιών

en: Shadow:
el: Σκιά:

en: Show Clipboard
el: Εμφάνιση Προχείρου

en: Show Grid
el: Εμφάνιση Πλέγματος

en: Show Palette
el: Εμφάνιση Παλέττας

en: Show Properties
el: Εμφάνιση Ιδιοτήτων

en: Show Property _Editor
el: Εμφάνιση Διορ_θωτή Ιδιοτήτων

en: Show Titles:
el: Εμφάνιση Τίτλων:

en: Show _Clipboard
el: Εμφάνιση Π_ροχείρου

en: Show _Grid
el: Εμφάνιση Π_λέγματος

en: Show _Palette
el: Εμφάνιση Πα_λέττας

en: Show the clipboard
el: Εμφάνιση του προχείρου

en: Show the property editor
el: Εμφάνιση του διορθωτή ιδιοτήτων

en: Signal
el: Σήμα

en: Signal to emit
el: Σήμα για εκπομπή

en: Signal:
el: Σήμα:

en: Signals
el: Σήματα

en: Snap Options
el: Επιλογές Στοίχισης

en: Source Directory:
el: Κατάλογος Πηγαίου Κώδικα:

en: Source File:
el: Αρχείο Πηγαίου Κώδικα:

en: Source code written.
el: Ο πηγαίος κώδικας γράφτηκε.

en: Spellchecker
el: Διορθωτής Ορθογραφίας

en: Start tag expected
el: Αναμενόταν ετικέτα αρχής

en: Step Inc:
el: Αυξ. Βήματος:

en: Stop
el: Διακοπή

en: Strikeout
el: Διαγραμμένα

en: Style
el: Στυλ

en: Style:
el: Στυλ:

en: Styles
el: Στυλ

en: Subdirectories:
el: Υποκατάλογοι:

en: Support Functions:
el: Συναρτήσεις Υποστήριξης:

en: System Error
el: Σφάλμα Συστήματος

en: System error message:
el: Μήνημα σφάλματος συστήματος:

en: Table Borders
el: Πλαίσιο Πίνακα

en: Table Fill
el: Γέμισμα Πίνακα

en: Text Spacing:
el: Διάκενο Κειμένου:

en: Text color
el: Χρώμα κειμένου

en: Text:
el: Κείμενο:

en: That style name is already in use
el: Αυτό το όνομα στυλ χρησιμοποιείτε ήδη

en: The class of the widget
el: Το όνομα του μαραφετιού

en: The initial value
el: Η αρχική τιμή

en: The maximum value
el: Η μέγιστη τιμή

en: The minimum value
el: Η ελάχιστη τιμή

en: The name of the current project
el: Το όνομα του τρέχοντος έργου

en: The name of the program
el: Το όνομα του προγράμματος

en: The name of the widget
el: Το όνομα του μαραφετιού

en: The page increment
el: Η αύξηση σελίδας

en: The page size
el: Το μέγεθος σελίδας

en: The project directory
el: Ο κατάλογος του έργου

en: The project file
el: Το αρχείο του έργου

en: The requested font is not available.
el: Η επιθιμητή γραμματοσειρά δεν είναι διαθέσιμη.

en: The shadow type of the arrow
el: Το είδος σκιάς του τόξου

en: The step increment
el: Το βήμα αύξησης

en: The tip to show when the mouse is over the item
el: Η υπόδειξη που θα εμφανιστεί όταν το ποντίκι είναι πάνω στο αντικείμενο

en: The widget can't be deleted
el: Το μαραφέτι δε μπορεί να διαγραφεί.

en: The width of each icon
el: Το πλάτος κάθε εικονιδίου

en: The width of the border around the container
el: Το πλάτος του πλαισίου γύρω από το δοχείο

en: The width of the widget
el: Το πλάτος του μαραφετιού

en: Timer
el: Χρονόμετρο

en: Timer Stopped
el: Το χρονόμετρο σταμάτησε

en: Tooltip:
el: Βοήθημα:

en: Top
el: Επάνω

en: Translatable Strings:
el: Μεταφράσιμα Αλφαριθμητικά

en: Trash
el: Απορρίματα

en: Trash Full
el: Απορρίματα Πλήρη

en: Type
el: Τύπος

en: Undelete
el: Αποδιαγραφή

en: Underline
el: Υπογραμμισμένα

en: Undo
el: Ακύρωση

en: Unexpected end of file
el: Μη αναμενόμενο τέλος αρχείου

en: Unknown error code
el: Άγνωστος κωδικός σφάλματος

en: Unknown tag
el: Άγνωστη ετικέτα

en: Up
el: Επάνω

en: Update
el: Ενημέρωση

en: V Max:
el: Μέγ. Κ:

en: V Min:
el: Ελαχ. Κ:

en: V Page Inc:
el: Αυξ. Σελίδας Κ:

en: V Page Size:
el: Μέγεθος Σελίδας Κ:

en: V Step Inc:
el: Βήμα Αυξ. Κ:

en: V Value:
el: Τιμή Κ:

en: Value:
el: Τιμή:

en: Vertical Spacing:
el: Κατακόρυφο Διάκενο:

en: View
el: Προβολή

en: Visibility:
el: Ορατότητα:

en: Visible:
el: Ορατό:

en: Volume
el: Ένταση

en: When the mouse enters the window
el: Όταν το ποντίκι μπαίνει στο παράθυρο

en: When the mouse leaves the window
el: Όταν το ποντίκι φεύγει από το παράθυρο

en: When the mouse moves
el: Όταν το ποντίκι κινείται

en: When the window needs redrawing
el: Όταν το παράθυρο απαιτεί επανασχεδιασμό

en: Widget
el: Μαραφέτι

en: Width:
el: Πλάτος:

en: Wrap Text:
el: Αναδίπλωση Κειμένου:

en: Write Source Code
el: Εγγραφή Πηγαίου Κώδικα

en: Write Source Code...
el: Εγγραφή Πηγαίου Κώδικα...

en: Write the source code and exit
el: Εγγραφή του πηγαίου κώδικα και έξοδος

en: X:
el: Χ:

en: Y:
el: Υ:

en: Yes
el: Ναί

en: You can't add a widget at the selected position.
    
    Tip: GTK+ uses containers to lay out widgets.
    Try deleting the existing widget and using
    a box or table container instead.
el: Αδύνατη η προσθήκη μαραφετιού στην επιλεγμένη θέση.
    
    Υπόδειξη: Το GTK+ χρησιμοποιεί δοχεία για τη τοποθέτηση
    των μαραφετιών. Δοκιμάστε να διαγράψετε το υπάρχον μαραφέτι
    και χρησιμοποιήστε ένα δοχείο τύπου κουτιού ή πίνακα στη
    θέση του.

en: You can't paste into the selected widget, since
    it is created automatically by its parent.
el: Δε μπορείτε να επικολλήσετε στο επιλεγμένο μαραφέτι,
    διότι δημιουργείται αυτόματα από τον γονέα του.

en: You can't paste into windows or dialogs.
el: Δεν μπορείτε να επικολλήσετε σε παράθυρα ή διαλόγους.

en: You need to select a widget to paste into
el: Πρέπει να επιλέξτε ένα μαραφέτι στο οποίο να επικολλήσετε

en: _Build Source Code
el: _Παραγωγή Πηγαίου Κώδικα

en: _Delete
el: _Διαγραφή

en: _New
el: _Νέο

en: _New Project
el: _Νέο Έργο

en: _Project Options...
el: _Επιλογές Έργου...

en: glade: Error loading XML file.
el: glade: Σφάλμα ανάγνωσης αρχείου XML.

en: glade: Error writing source.
el: glade: Σφάλμα εγγραφής πηγαίου κώδικα.

en: private
el: ιδιωτικό

en: project
el: έργο

en: protected
el: προστατευόμενο

en: public
el: δημόσιο

en: replacing child of container - not implemented yet
el: αντικατάσταση παιδιού δοχείου - δεν έχει υλοποιηθεί ακόμα

en: separator
el: διαχωριστής
