printconf 1.0 - en to el translation catalogue (220 entries)

en: '%s', '%s', '%s'
    '%s' or '%s'
el: '%s', '%s', '%s'
    '%s' ή '%s'

en: (Specified)
el: (Έχει οριστεί)

en: (recommended
    driver is %s)
el: (προτεινόμενος
    οδηγός είναι %s)

en: (this is the
    recommended driver)
el: (αυτός είναι ο
    προτεινόμενος οδηγός)

en: A3
el: Α3

en: ASC_II text test page
el: Δοκιμαστική σελίδα κειμένου ASC_II

en: About
el: Περί

en: Add Alias
el: Προσθήκη Ψευδώνυμου

en: Add a new option
el: Προσθήκη νέας επιλογής

en: Add a new print queue
el: Προσθήκη νέας ουράς εκτύπωσης

en: Add a new queue
el: Προσθήκη μιας νέας Ουράς

en: Add an Alias
el: Προσθήκη Ψευδώνυμου

en: Alias:
el: Ψευδώνυμο:

en: Aliases
el: Ψευδώνυμα

en: Aliases:
el: Ψευδώνυμα:

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Apply changes
el: Εφαρμογή αλλαγών

en: Applying changes.
    Please wait...
el: Γίνεται εφαρμογή των αλλαγών.
    Παρακαλώ περιμένετε...

en: Assume Unknown Data is Text
el: Παραδοχή ότι τα Άγνωστα Δεδομένα είναι Κείμενο

en: Authentication
el: Αυθεντικοποίηση

en: Autoselect driver
el: Αυτόματη επιλογή οδηγού

en: Available drivers:
el: Διαθέσιμοι οδηγοί:

en: Back
el: Πίσω

en: Big5 PostScript test page
el: Δοκιμαστική σελίδα Big5 PostScript

en: Bottom margin (pt):
el: Κάτω περιθώριο (pt):

en: Bottom margin in pt (1/72 in)
el: Κάτω περιθώριο σε pt (1/72 in)

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Change Type
el: Αλλαγή Τύπου

en: Characters per inch
el: Χαρακτήρες ανά ίντσα

en: Choose the manufacturer
el: Επιλογή του κατασκευαστή

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Configure printers
el: Ρύθμιση εκτυπωτών

en: Confirm Delete
el: Επιβεβαίωση Διαγραφής

en: Convert Text to Postscript
el: Μετατροπή Κειμένου σε Postscript

en: Create a New Queue
el: Δημιουργία Νέας Ουράς

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete Alias
el: Διαγραφή Ψευδώνυμου

en: Delete the selected queue
el: Διαγραφή της επιλεγμένης ουράς

en: Description
el: Περιγραφή

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Device
el: Συσκευή

en: Device File
el: Αρχείο Συσκευής

en: Device:
el: Συσκευή:

en: Device:
el: Συσκευή:

en: Do you want to save the changes
    you made to your printer configuration?
el: Θέλετε να αποθηκευθούν οι αλλαγές που
    κάνατε στις ρυθμίσεις του εκτυπωτή σας;

en: Done
el: Έγινε

en: Driver
el: Οδηγός

en: Driver notes:
el: Σημειώσεις οδηγού:

en: Driver options
el: Επιλογές Οδηγού

en: Driver:
el: Οδηγός:

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit %s
el: Επεξεργασία %s

en: Edit Alias
el: Επεξεργασία Ψευδώνυμου

en: Edit Driver
el: Επεξεργασία Οδηγού

en: Edit Driver Options
el: Επεξεργασία Επιλογών Οδηγού

en: Edit Local Printer
el: Επεξεργασία Τοπικού Εκτυπωτή

en: Edit Queue
el: Επεξεργασία Ουράς

en: Edit a print queue
el: Επεξεργασία μιας ουράς εκτύπωσης

en: Edit the alias
el: Επεξεργασία του Ψευδώνυμου

en: Edit the selected queue
el: Επεξεργασία της επιλεγμένης ουράς

en: Enable _LPD protocol
el: Ενεργοποίηση πρωτοκόλλου _LPD

en: Error
el: Σφάλμα

en: Exit
el: Έξοδος

en: Filter options
el: Επιλογές φίλτρου

en: Finish
el: Τέλος

en: For example: /dev/lp0
el: Για παράδειγμα: /dev/lp0

en: General
el: Γενικά

en: Generic
el: Τυπικό

en: IP port number (often 9100)
el: Αριθμός θύρας IP (συχνά 9100)

en: IPP Print Queue
el: Ουρά Εκτύπωσης IPP

en: If you like, you can enter a description of the printer to help you identify it more easily.
el: Αν θέλετε μπορείτε να εισάγετε μια περιγραφή του εκτυπωτή για να τον εντοπίζετε πιο εύκολα.

en: Info
el: Πληροφορία

en: Initializing linux printing database ...
el: Γίνεται αρχικοποίηση βάσης δεδομένων εκτυπώσεων linux ...

en: Integer: Min %s | Max %s
el: Ακέραιος: Min %s | Max %s

en: Invalid name
el: Μη έγκυρο όνομα

en: Invalid option name
el: Μη έγκυρο όνομα επιλογής

en: Invalid value
el: Μη έγκυρη τιμή

en: JPE_G test
el: Δοκιμή JPE_G

en: Japanese EUC PostScript test page
el: Δοκιμαστική σελίδα Japanese EUC PostScript

en: Japanese JIS PostScript test page
el: Δοκιμαστική σελίδα Japanese JIS PostScript

en: Japanese SJIS PostScript test page
el: Δοκιμαστική σελίδα Japanese SJIS PostScript

en: Japanese _EUC text test page
el: Δοκιμαστική σελίδα Japanese _EUC text

en: Japanese _JIS text test page
el: Δοκιμαστική σελίδα Japanese _JIS text

en: Japanese _SJIS text test page
el: Δοκιμαστική σελίδα Japanese _SJIS text

en: Jetdirect Printer
el: Εκτυπωτής Jedirect

en: LPD Data
el: Δεδομένα LPD

en: Left margin (pt):
el: Αριστερό περιθώριο (pt):

en: Left margin in pt (1/72 in)
el: Αριστερό περιθώριο σε pt (1/72 in)

en: Lines per inch
el: Γραμμές ανά ίντσα

en: Loading printer information.
    Please wait...
el: Φορτώνονται πληροφορίες εκτυπωτή.
    Παρακαλώ περιμένετε...

en: Local Printer Device
el: Συσκευή Τοπικού Εκτυπωτή

en: Lpd Queue:
el: Ουρά Lpd:

en: Model
el: Μοντέλο

en: Name
el: Όνομα

en: Name and Type
el: Όνομα και Τύπος

en: Name:
el: Όνομα:

en: Names
el: Όνόματα

en: Network _devices
el: _Συσκευές δικτύου

en: New
el: Νέος

en: Next
el: Επόμενο

en: No
el: Όχι

en: None
el: Κανένας

en: Novell Netware Printer (NCP) Data
el: Δεδομένα εκτυπωτή Netware Novell (NCP)

en: Novell Print Queue
el: Ουρά Εκτύπωσης Novell

en: Number of columns on a page
el: Αριθμός στηλών σε μία σελίδα

en: Number of document pages per
    printed page: 1, 2, 4, 6, 9, or 16
el: Αριθμός σελίδων εγγράφου ανά
    εκτυπωμένη σελίδα: 1, 2, 4, 6, 9, ή 16

en: Ok
el: Εντάξει

en: Option name
el: Όνομα επιλογής

en: Page Size
el: Μέγεθος Σελίδας

en: Passwd
el: Συνθηματικό

en: Password:
el: Συνθηματικό:

en: Path:
el: Διαδρομή:

en: Patience
el: Υπομονή

en: Port
el: Θύρα

en: Port:
el: Θύρα:

en: Port:
el: Θύρα:

en: Postscript Printer
el: Εκτυπωτής Postscript

en: Printer Device
el: Συσκευή Εκτυπωτή

en: Printer Device:
el: Συσκευή Εκτυπωτή:

en: Printer configuration
el: Ρύθμιση εκτυπωτή

en: Printer configuration - %s
el: Ρύθμιση εκτυπωτή - %s

en: Printer driver
el: Οδηγός εκτυπωτή

en: Printer model
el: Μοντέλο εκτυπωτή:

en: Printer notes:
el: Σημειώσεις Εκτυπωτή:

en: Printer:
el: Εκτυπωτής:

en: Printer:
el: Εκτυπωτής:

en: Printing
el: Εκτυπώσεις

en: Queue
el: Ουρά

en: Queue Name
el: Όνομα Ουράς

en: Queue Type
el: Τύπος Ουράς

en: Queue name
el: Όνομα ουράς

en: Queue options
el: Επιλογές Ουράς

en: Queue type
el: Τύπος ουράς

en: Queue type:
el: Τύπος ουράς:

en: Queue:
el: Ουρά:

en: Queue:
el: Ουρά :

en: Really delete "%s"?
el: Να διαγραφεί σίγουρα το "%s";

en: Right margin (pt):
el: Δεξιό περιθώριο (pt):

en: Right margin in pt (1/72 in)
el: Δεξιό περιθώριο σε (1/72 in)

en: Scaling (percentage)
el: Κλίμακα (ποσοστό)

en: Select a queue type:
el: Επιλογή τύπου ουράς:

en: Select the Driver to use with this Queue.
el: Επιλέξτε τον Οδηγό που θα χρησιμοποιηθεί σε αυτή την Ουρά.

en: Select the printer manufacturer and model.
el: Επιλογή μοντέλου και κατασκευαστή του εκτυπωτή.

en: Server
el: Εξυπηρετητής

en: Server:
el: Εξυπηρετητής:

en: Set as _default
el: Ορισμός ως _προεπιλογή

en: Share
el: Κοινή Χρήση

en: Share:
el: Κοινή Χρήση:

en: Share:
el: Κοινή Χρήση:

en: Short description:
el: Σύντομη περιγραφή:

en: Short description:
el: Σύντομη περιγραφή:

en: Specify Device:
el: Oρισμός Συσκευής:

en: Test
el: Δοκιμή

en: Test %s
el: Δοκιμή %s

en: Text Only Printer
el: Εκτυπωτής Κειμένου (μόνο)

en: The name "%s" is already in use. Please choose a different name.
el: Το όνομα "%s" χρησιμοποιήται ήδη.  Παρακαλώ επιλέξτε ένα διαφορετικό όνομα.

en: The name "%s" is bad. Please choose a name of the form [a-zA-Z][a-zA-Z0-9_-]*.
el: Το όνομα "%s" δεν είναι αποδεκτό. Παρακαλώ επιλέξτε ένα όνομα της μορφής [a-zA-Z][a-zA-Z0-9_-]*.

en: There are no options available for this driver.
el: Δεν υπάρχουν επιλογές για αυτό τον οδηγό.

en: There is already a queue with that name.
el: Υπάρχει ήδη ουρά με αυτό το όνομα.

en: There was an error trying to print the test page.
el: Διαπιστώθηκε σφάλμα κατά την εκτύπωση της δοκιμαστικής σελίδας.

en: This is the description of the printer.
el: Αυτή είναι η περιγραφή του εκτυπωτή.

en: Top margin (pt):
el: Επάνω περιθώριο (pt):

en: Top margin in pt (1/72 in)
el: Επάνω περιθώριο σε pt (1/72 in)

en: Type
el: Τύπος

en: Type:
el: Τύπος:

en: Type:
el: Τύπος:

en: Unix Print Queue
el: Ουρά Εκτύπωσης Unix

en: User
el: Χρήστης

en: User name:
el: Όνομα χρήστη:

en: User:
el: Χρήστης:

en: Value
el: Τιμή

en: Value must be a number
el: Η τιμή πρέπει να είναι αριθμός

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: Windows Print Queue
el: Ουρά Εκτύπωσης Windows

en: Workgroup
el: Ομάδα εργασίας

en: Workgroup:
el: Ομάδα Εργασίας:

en: Would you like to print a test page?
el: Θέλετε να εκτυπωθεί δοκιμαστική σελίδα;

en: Would you like to print a test page?
    Answering 'yes' will apply all changes
    and print a test page to this printer.
el: Θέλετε να εκτυπώσετε μια δοκιμαστική σελίδα;
    Αν απαντήσετε 'Ναι' θα εφαρμοσθούν όλες οι αλλαγές
    και θα εκτυπωθεί δοκιμαστική σελίδα σε αυτό τον εκτυπωτή.

en: Yes
el: Ναι

en: You have made changes, would you like to save them?
    If you say no, you will not be able to print test pages.
el: Έχετε κάνει αλλαγές, θέλετε να τις αποθηκεύσετε;
    Αν απαντήσετε όχι, δε θα μπορέσετε να εκτυπώσετε δοκιμαστικές σελίδες.

en: You have made changes, would you like to save them? If you say no, your changes will be lost.
el: Θέλετε να αποθηκευθούν οι αλλαγές που κάνατε; Αν απαντήσετε όχι οι αλλαγές αυτές θα χαθούν.

en: You must be root to run this program.
el: Πρέπει να είστε ο διαχειριστής του συστήματος για να εκτελέσετε αυτό το πρόγραμμα.

en: You must select a device.
el: Πρέπει να επιλέξετε μια συσκευή.

en: You must select a printer model.
el: Πρέπει να επιλέξετε ένα μοντέλο εκτυπωτή.

en: You must select a printer queue to delete.
el: Πρέπει να επιλέξετε μια ουρά εκτύπωσης για διαγραφή.

en: You must select an alias to delete.
el: Πρέπει να επιλέξετε ένα ψευδώνυμο για διαγραφή.

en: You must select an alias to edit.
el: Πρέπει να επιλέξετε ένα ψευδώνυμο για επεξεργασία.

en: You must specify a device.
el: Πρέπει να καθορίσετε μια συσκευή.

en: You must specify a driver.
el: Πρέπει να ορίσετε ένα οδηγό.

en: You must specify a path.
el: Πρέπει να ορίσετε μια διαδρομή.

en: You must specify a queue.
el: Πρέπει να ορίσετε μια ουρά.

en: You must specify a server.
el: Πρέπει να καθορίσετε ένα εξυπηρετητή.

en: _A4 PostScript test page
el: Δοκιμαστική σελίδα _Α4 PostScript

en: _Action
el: _Ενέργεια

en: _Add...
el: _Προσθήκη...

en: _Apply
el: _Εφαρμογή

en: _Big5 text test page
el: Δοκιμαστική σελίδα _Big5

en: _CUPS test page
el: Δοκιμαστική σελίδα _CUPS

en: _Cancel
el: _Ακύρωση

en: _Contents
el: _Περιεχόμενα

en: _Defaults
el: _Προεπιλεγμένα

en: _Delete
el: _Διαγραφή

en: _Delete queue
el: _Διαγραφή ουράς

en: _Don't save
el: Να _μη γίνει αποθήκευση

en: _Duplex test
el: Δοκιμή _διπλής όψης

en: _Edit queue
el: _Επεξεργασία ουράς

en: _Edit...
el: _Επεξεργασία...

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: _Locally-connected
el: _Τοπικά-συνδεδεμένος

en: _New queue
el: _Νέα ουρά

en: _Notes...
el: _Σημειώσεις...

en: _Remove
el: _Διαγραφή

en: _Save
el: _Αποθήκευση

en: _Test
el: Δ_οκιμή

en: _US Letter PostScript test page
el: Δοκιμαστική σελίδα _US Letter PostScript

en: _classified
el: _διαβαθμισμένο

en: _secret
el: _μυστικό

en: c_onfidential
el: ε_μπιστευτικό

en: local
el: τοπικός
