sawfish 1.2-gtk2 - en to el translation catalogue (719 entries)

en:  to:
el:  στον:

en: ** unknown widget **
el: ** άγνωστο γραφικό συστατικό **

en: <none>
el: <κενό>

en: About
el: Περί

en: About GNOME...
el: Περί του GNOME...

en: About:
el: Περί:

en: Accent color for focused windows (if unset uses the GTK+ selection color).
el: Τόνος χρώματος για εστιασμένα παράθυρα (αν δεν οριστεί, χρήση του χρώματος επιλογής GTK+).

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Activate viewport
el: Ενεργοποίηση θύρας όψης

en: Activate viewport column
el: Ενεργοποίηση στήλης θύρας όψης

en: Activate viewport row
el: Ενεργοποίηση γραμμής θύρας όψης

en: Activate workspace
el: Ενεργοποίηση χώρου εργασίας

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add...
el: Προσθήκη...

en: Add:
el: Προσθήκη:

en: Added frame `%s'
el: Προσθήκη πλαισίου `%s'

en: Added frame type `%s'
el: Προσθήκη τύπου πλαισίου `%s'

en: Added pattern `%s'
el: Προσθήκη υποδείγματος `%s'

en: All settings
el: Όλες οι ρυθμίσεις

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Append workspace and send
el: Προσθήκη χώρου εργασίας και αποστολή

en: Apropos function
el: Σχετική λειτουργία

en: Apropos variable
el: Σχετική μεταβλητή

en: Arguments given to the `xterm' command.
el: Παράμετροι για την εντολή `xterm'.

en: Attributes
el: Ιδιότητες

en: Audio file
el: Αρχείο ήχου

en: Auto gravity
el: Αυτόματη βαρύτητα

en: Auto-Raise
el: Αυτόματη-Ανασήκωση

en: Automatically reload themes when they are updated.
el: Αυτόματη επαναφόρτωση των θεμάτων όταν ενημερώνονται.

en: Automatically remember other window attributes.
el: Αυτόματη απομνημόνευση άλλων ιδιοτήτων παραθύρων.

en: Automatically remember window positions.
el: Αυτόματη απομνημόνευση θέσεων παραθύρων.

en: Automatically remember window sizes.
el: Αυτόματη απομνημόνευση μεγέθους παραθύρων.

en: Avoid
el: Αποφυγή

en: Bar image for clicked parts.
el: Εικόνα μπάρας σε πατημένα μέρη.

en: Bar image for focused windows.
el: Εικόνα μπάρας σε εστιασμένα παράθυρα.

en: Bar image for highlighted parts.
el: Εικόνα μπάρας σε φωτισμένα μέρη.

en: Bar image for unfocused windows.
el: Εικόνα μπάρας σε μη εστιασμένα παράθυρα.

en: Beep when errors occur.
el: Ήχηση όταν συμβαίνουν σφάλματα.

en: Bindings
el: Συνδέσεις

en: Border width of bar images.
el: Πλάτος πλαισίου εικόνων μπάρας.

en: Border-only
el: Μόνο-πλαίσιο

en: Browse...
el: Εξερεύνηση...

en: Call command
el: Εντολή κλήσης

en: Call command with output to screen
el: Κλήση εντολής με αποτέλεσμα στην οθόνη

en: Call the command NAME; optionally with the prefix argument PFX-ARG.
el: Κλήση της εντολής ΟΝΟΜΑ· προαιρετικά με το προθεματικό όρισμα ΠΡΟΘ-ΌΡΙΣΜΑ.

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Class
el: Κλάση

en: Click-to-focus mode passes the click through to the application.
el: Η κατάσταση πάτημα-για-εστίαση μεταβιβάζει το πάτημα στο παράθυρο.

en: Clicked
el: Πατημένο

en: Color of active frames (if unset use GTK+ selection color).
el: Χρώμα ενεργών πλαισίων (αν δεν οριστεί, χρήση του GTK+ χρώματος επιλογής).

en: Color of active frames in `simple' frame style.
el: Χρώμα ενεργών πλαισίων στο στυλ πλαισίου `απλό'.

en: Color of inactive frames (if unset use GTK+ background color).
el: Χρώμα μη ενεργών πλαισίων (αν δεν οριστεί, χρήση του GTK+ χρώματος παρασκηνίου).

en: Color of inactive frames in `simple' frame style.
el: Χρώμα μη ενεργών πλαισίων στο στυλ πλαισίου `απλό'.

en: Color to use when drawing text.
el: Χρώμα προς χρήση κατά το ζωγράφισμα κειμένου.

en: Column:
el: Στήλη:

en: Columns:
el: Στήλες:

en: Command
el: Εντολή

en: Command sequence
el: Σειρά εντολής

en: Command:
el: Εντολή:

en: Context:
el: Περιεχόμενο:

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Copy the current window to the N'th workspace.
el: Αντιγραφή του τρέχοντος παραθύρου στο νιοστό χώρο εργασίας.

en: Copy the window to the next workspace.
el: Αντιγραφή του παραθύρου στον επόμενο χώρο εργασίας.

en: Copy the window to the previous workspace.
el: Αντιγραφή του παραθύρου στον προηγούμενο χώρο εργασίας.

en: Copy to next
el: Αντιγραφή στο επόμενο

en: Copy to next workspace
el: Αντιγραφή στον επόμενο χώρο εργασίας

en: Copy to previous
el: Αντιγραφή στο προηγούμενο

en: Copy to previous workspace
el: Αντιγραφή στον προηγούμενο χώρο εργασίας

en: Copy to workspace
el: Αντιγραφή στο χώρο εργασίας

en: Copy...
el: Αντιγραφή...

en: Create a new workspace at the end of the list, and move the window to it.
el: Δημιουργία νέου χώρου εργασίας στο τέλος της λίστας και μετακίνηση του παραθύρου σε αυτό.

en: Create a new workspace at the start of the list, and move the window to it.
el: Μετακίνηση του νέου χώρου εργασίας στην αρχή της λίστας και μετακίνησε το παράθυρο σε αυτό.

en: Create a new workspace before the current workspace.
el: Δημιουργία νέου χώρου εργασίας πριν τον τρέχον χώρο εργασίας.

en: Create a new workspace following the current workspace.
el: Δημιουργία νέου χώρου εργασίας μετά τον τρέχον χώρο εργασίας.

en: Crux Theme
el: Θέμα Crux

en: Customize
el: Παραμετροποίηση

en: Cycle skip
el: Παράλειψη κύκλου

en: Decrease the size of the current window by one column.
el: Ελάττωση του μεγέθους του τρέχωντος παραθύρου κατά μια στήλη.

en: Decrease the size of the current window by one row.
el: Ελάττωση του μεγέθους του τρέχωντος παραθύρου κατά μια γραμμή.

en: Default
el: Εξ ορισμού

en: Default font: \w
el: Εξ ορισμού γραμματοσειρά: \w

en: Default frame style:
el: Εξ ορισμού στυλ πλαισίου:

en: Delay in milliseconds before unshading windows.
el: Καθυστέρηση σε ms πριν την αποσκίαση παραθύρων.

en: Delay in milliseconds until focused windows are raised.
el: Καθυστέρηση σε χιλιοστά του δευτερολέπτου μέχρι τα εστιασμένα παράθυρα ανασηκωθούν

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete all windows in the group that the current window is a member of.
el: Διαγραφή όλων των παραθύρων της ομάδας με τα οποία το τρέχων παράθυρο είναι μέλος.

en: Delete any workspaces that don't contain any windows.
el: Διαγραφή των χώρων εργασίας που δεν περιέχουν παράθυρα.

en: Delete empty workspaces
el: Διαγραφή κενών χώρων εργασίας

en: Delete group
el: Διαγραφή ομάδας

en: Delete the current workspace. Its member windows are relocated to the
    previous workspace.
el: Διαγραφή του τρέχοντος χώρου εργασίας. Τα παράθυρά του μεταφέρονται στον
    προηγούμενο χώρο εργασίας.

en: Delete the current workspace. Its member windows are relocated to the next
    workspace.
el: Διαγραφή του τρέχοντος χώρου εργασίας. Τα παράθυρά του μεταφέρονται στο επόμενο
    χώρο εργασίας.

en: Delete the window, or beep if the window can't be closed safely.
el: Διαγραφή παραθύρου ή ηχητικό σήμα αν το παράθυρο δε μπορεί να κλείσει με ασφάλεια.

en: Delete the window.
el: Κλείσιμο του παραθύρου.

en: Delete window
el: Διαγραφή παραθύρου

en: Delete window instance
el: Διαγραφή διεργασίας παραθύρου

en: Delete window safely
el: Ασφαλής διαγραφή παραθύρου

en: Depth
el: Βάθος

en: Describe key
el: Περιγραφή πλήκτρου

en: Describe symbol
el: Περιγραφή συμβόλου

en: Destroy window
el: Καταστροφή παραθύρου

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Dimensions
el: Διαστάσεις

en: Direction of gradient in `gradient' frame style.
el: Κατεύθυνση της ανταύγειας στο στυλ πλαισίου `ανταύγεια'.

en: Directory:
el: Κατάλογος:

en: Display all errors that have occurred to the screen.
el: Εμφάνιση στην οθόνη όλων των σφαλμάτων που έχουν συμβεί.

en: Display error messages to: \w
el: Εμφάνιση μηνυμάτων σφάλματος στο: \w

en: Display errors
el: Προβολή σφαλμάτων

en: Display only the title bar of the window.
el: Εμφάνιση μόνο της μπάρας τίτλου του παραθύρου.

en: Display the WWW page of the GNOME project.
el: Εμφάνιση της σελίδας WWW του έργου του GNOME.

en: Display the applications menu.
el: Εμφάνιση του μενού εφαρμογών.

en: Display the documentation of a specified symbol.
el: Εμφάνιση της τεκμηρίωσης του καθορισμένου συμβόλου.

en: Display the main menu.
el: Εμφάνιση του κυρίως μενού.

en: Display the menu containing the list of all workspaces.
el: Εμφάνιση του μενού που περιέχει τη λίστα όλων των χώρων εργασίας.

en: Display the menu listing all window operations.
el: Εμφάνιση του μενού με όλες τις λειτουργίες παραθύρων.

en: Display the menu of all managed windows.
el: Εμφάνιση του μενού σε όλα τα διαλογικά παράθυρα.

en: Display the next workspace.
el: Εμφάνιση του επόμενου χώρου εργασίας.

en: Display the previous workspace.
el: Εμφάνιση του προηγούμενου χώρου εργασίας.

en: Display the window's icon in its menu button.
el: Εμφάνιση του εικονιδίου του παραθύρου στο κουμπί του μενού του.

en: Display the workspace containing the window W, then focus on W.
el: Προβολή του χώρου εργασίας που περιέχει το παράθυρο Π, μετά εστίαση στο Π.

en: Display the workspace/viewport containing the window W.
el: Προβολή του χώρου εργασίας/όψης που περιέχει το παράθυρο Π.

en: Display title buttons to mimic: \w
el: Εμφάνιση τίτλων κουμπιών να μιμούνται: \w

en: Display tooltips for window frames.
el: Εμφάνιση βοηθημάτων για τα πλαίσια παραθύρων.

en: Display window
el: Προβολή παραθύρου

en: Display window names and icons while cycling through windows.
el: Εμφάνιση των ονομάτων εικονιδίων και παραθύρων κατά τη διαδοχή ανάμεσα στα παράθυρα.

en: Display window without focusing
el: Προβολή παραθύρου χωρίς να γίνεται εστίαση

en: Distance between successive placements in `stagger' placement mode.
el: Διάστημα μεταξύ διαδοχικών τοποθετήσεων σε κατάσταση τοποθέτησης `stagger'.

en: Distance in pixels before window edges align with each other.
    
    When moving a window, this option lets you align one of its edges with an edge of another window.
el: Απόσταση σε εικονοστοιχεία μέχρι οι άκρες του παραθύρου στοιχιστούν μεταξύ τους.
    
    Κατά την μετακίνηση ενός παραθύρου, αυτή η επιλογή σας επιτρέπει να στοιχίσετε μια από τις άκρες με την άκρη ενός άλλου παραθύρου.

en: Don't automatically remember details of transient windows.
el: Να μη γίνετε αυτόματη απομνημόνευση των θέσεων των βραχύβιων παραθύρων.

en: E_xit
el: Έ_ξοδος

en: Edge Flipping
el: Τίναγμα Άκρης

en: Edit binding
el: Επεξεργασία σύνδεσης

en: Edit frame style
el: Τροποποίηση μορφής πλαισίου

en: Edit theme...
el: Επεξεργασία θέματος...

en: Edit...
el: Επεξεργασία...

en: Edit:
el: Διόρθωση:

en: Enable shade-hover mode.
    
    (Temporarily unshades windows while the mouse pointer is over them.)
el: Ενεργοποίηση κατάστασης σκίαση-μετεώρισμα.
    
    (Προσωρινή αποσκίαση των παραθύρων όταν ο δείκτης είναι από επάνω.)

en: Error Handling
el: Χειρισμός Σφαλμάτων

en: Event
el: Συμβάν

en: Execute the given shell command.
el: Εκτέλεση δοθείσας εντολής φλοιού.

en: Focus
el: Εστίαση

en: Focus click through
el: Εστίαση πατήματος μέσω

en: Focus desktop
el: Εστίαση επιφάνειας εργασίας

en: Focus mode
el: Λειτουργία εστίασης

en: Focus on application windows when they first appear.
el: Εστίαση σε παράθυρα εφαρμογών όταν εμφανίζονται για πρώτη φορά.

en: Focus on the previous window of the current workspace.
el: Εστίαση προσοχής στο προηγούμενο παράθυρο του τρέχοντος χώρου εργασίας.

en: Focus when mapped
el: Εστίαση κατά τη χαρτογράφηση

en: Focused
el: Εστιασμένο

en: Force the current window to have a unique title.
el: Επιβολή του τρέχοντος παραθύρου να έχει μοναδικό τίτλο.

en: Forget all saved window history.
el: Λησμόνηση όλου του αποθηκευμένου ιστορικού παραθύρου.

en: Forget any persistent state associated with the current window.
el: Λησμόνηση οποιαδήποτε διαρκούς κατάστασης συσχετισμένης με το τρέχων παράθυρο.

en: Frame
el: Πλαίσιο

en: Frame Part _Definitions
el: _Ορισμοί Μέρους Πλαισίου

en: Frame _Classes
el: _Κλάσεις Πλαισίου

en: Frame name
el: Όνομα πλαισίου

en: Frame style
el: Μορφή πλαισίου

en: Frame type
el: Τύπος πλαισίου

en: Frames
el: Πλαίσια

en: GNOME WWW...
el: Δικτυακός τόπος του GNOME...

en: Generated theme in directory `%s'
el: Δημιουργημένο θέμα στον κατάλογο `%s'

en: Gnome about
el: Περί Gnome

en: Gnome clear skip tasklist
el: Εκκαθάριση λίστας εργασιών εναλλαγής παράλειψης του Gnome

en: Gnome clear skip winlist
el: Εκκαθάριση λίστας παράλειψης παραθύρων του Gnome

en: Gnome help browser
el: Φυλλομετρητής βοήθειας του GNOME

en: Gnome logout
el: Αποσύνδεση Gnome

en: Gnome menus update
el: Ενημέρωση μενού Gnome

en: Gnome set skip tasklist
el: Ορισμός λίστας εργασιών εναλλαγής παράλειψης του Gnome

en: Gnome set skip winlist
el: Ορισμός λίστας παράλειψης παραθύρων του Gnome

en: Gnome toggle skip tasklist
el: Λίστα εργασιών εναλλαγής παράλειψης του Gnome

en: Gnome toggle skip winlist
el: Λίστα παράλειψης εναλλαγής παραθύρου του Gnome

en: Gnome www page
el: Σελίδα www Gnome

en: Grab...
el: Ξεσήκωμα...

en: Gradient Theme
el: Θέμα Ανταύγειας

en: Group
el: Ομάδα

en: Grow down
el: Μεγάλωμα κάτω

en: Grow left
el: Μεγάλωμα αριστερά

en: Grow right
el: Μεγάλωμα δεξιά

en: Grow up
el: Μεγάλωμα πάνω

en: Grow window down
el: Μεγάλωμα παραθύρου κάτω

en: Grow window left
el: Μεγάλωμα παραθύρου στα αριστερά

en: Grow window right
el: Μεγάλωμα παραθύρου στα δεξιά

en: Grow window up
el: Μεγάλωμα παραθύρου πάνω

en: Growing and packing of windows
el: Μεγάλωμα και συσκευασία παραθύρων

en: Grows window downwards until it `bumps into' another window.
    See `grow-window-up'.
el: Μεγαλώνει το παράθυρο προς τα κάτω μέχρι να ακουμπήσει σε άλλο παράθυρο.
    Βλέπε `μεγάλωμα-παραθύρου-πάνω'.

en: Grows window to the left until it `bumps into' another window.
    See `grow-window-up'.
el: Μεγαλώνει το παράθυρο προς τα αριστερά μέχρι να ακουμπήσει σε άλλο παράθυρο.
    Βλέπε `μεγάλωμα-παραθύρου-πάνω'.

en: Grows window to the right until it `bumps into' another window.
    See `grow-window-up'.
el: Μεγαλώνει το παράθυρο προς τα δεξιά μέχρι να ακουμπήσει σε άλλο παράθυρο.
    Βλέπε `μεγάλωμα-παραθύρου-πάνω'.

en: Grows window upwards until it `bumps into' another window.
    If the top edge was beyond the screen edge, it is brought back in.
    With a universal prefix arg, maximize upwards instead.
    With a numeric prefix arg, grow upwards by that many increments specified by
    window or pixels instead.
el: Μεγαλώνει το παράθυρο προς τα πάνω μέχρι να ακουμπήσει σε άλλο παράθυρο.
    Αν η πάνω άκρη είναι έξω από την άκρη της οθόνης, μετακινείται πίσω.
    Με ένα γενικό πρόθεμα arg, μεγιστοποιεί προς τα επάνω.
    Με ένα αριθμητικό πρόθεμα arg, μεγαλώνει προς τα πάνω με τον αντίστοιχο
    αριθμό βαθμίδων που καθορίζονται από το παράθυρο ή εικονοστοιχείων.

en: Gtkrc reload style
el: Είδος επαναφόρτωσης gtkrc

en: HIghlighted
el: ΦΩτισμένο

en: Height of title bar.
el: Ύψος μπάρας τίτλου.

en: Help about
el: Περί βοήθειας

en: Help show faq
el: Η βοήθεια προβάλλει τις συχνές ερωτήσεις

en: Help show homepage
el: Η Βοήθεια προβάλλει την αρχική σελίδα

en: Help show news
el: Η βοήθεια προβάλλει Νέα

en: Help show programmer manual
el: Η βοήθεια προβάλλει το εγχειρίδιο προγραμματιστή

en: Highlighted
el: Φωτισμένο

en: History
el: Ιστορικό

en: Hitting the screen edge selects the next: \w
el: Ακουμπώντας την άκρη της οθόνης επιλέγει την επόμενη: \w

en: Host
el: Σύστημα

en: Icon Name
el: Όνομα Εικονιδίου

en: Iconified
el: Εικονοποιημένα

en: Iconify group
el: Εικονιδοποίηση ομάδας

en: Iconify transient group
el: Εικονοποίηση παροδικής ομάδας

en: Iconify window
el: Ελαχιστοποίηση παραθύρου

en: Iconify workspace windows
el: Εικονοποίηση παραθύρων χώρου εργασίας

en: If the window is at its highest possible position, then lower it to its
    lowest possible position. Otherwise raise it as far as allowed.
el: Αν το παράθυρο είναι στην ψηλότερη δυνατή θέση, τότε κατέβασέ το στη
    χαμηλότερη δυνατή θέση. Διαφορετικά ανασήκωσέ το όσο πιο επάνω είναι επιτρεπτό.

en: If the window is at its highest possible position, then lower it to its
    lowest possible position. Otherwise raise it as far as allowed. Also changes
    the level of any transient windows it has.
el: Αν το παράθυρο είναι στην ψηλότερη δυνατή θέση, τότε κατέβασέ το στη χαμηλότερη
    δυνατή θέση. Διαφορετικά, ανασήκωσέ το όσο πιο πολύ επιτρέπεται. Επίσεις, αλλάζει
    το επίπεδο οτιδήποτε βραχύβιων παραθύρων υπάρχουν.

en: If the window is shaded (see `shade-window'), restore it to it's usual
    state.
el: Αν το παράθυρο είναι σκιασμένο (δείτε `σκίαση-παραθύρου'), επαναφορά
    στη συνήθη κατάσταση.

en: Ignore program position
el: Αγνόηση θέσης προγράμματος

en: Ignore stacking requests
el: Αγνόηση αιτημάτων συσσώρευσης

en: Ignore the window.
el: Αγνόηση του παραθύρου.

en: Ignored
el: Αγνοημένο

en: Image Properties
el: Ιδιότητες Εικόνας

en: In GNOME _task list
el: Στη λίστα _διεργασιών του GNOME

en: In _group
el: Σε _ομάδα

en: In _window list
el: Στη λίστα _παραθύρων

en: Inactive
el: Ανενεργό

en: Inactive-
    Clicked
el: Ανενεργό-
    Επιλεγμένο

en: Inactive-
    Highlighted
el: Μη ενεργό-
    Φωτισμένο

en: Include iconified windows when cycling.
el: Συμπερίληψη και των εικονοποιημένων παραθύρων στη διαδοχή παραθύρων.

en: Include windows on all viewports when cycling.
el: Συμπερίληψη παραθύρων από όλες τις θύρες όψεων στη διαδοχή παραθύρων.

en: Include windows on all workspaces when cycling.
el: Συμπερίληψη παραθύρων από όλους τους χώρους εργασίας στη διαδοχή παραθύρων.

en: Increase the size of the current window by one column.
el: Αύξηση του μεγέθους του τρέχωντος παραθύρου κατά μια στήλη.

en: Increase the size of the current window by one row.
el: Αύξηση του μεγέθους του τρέχωντος παραθύρου κατά μια γραμμή.

en: Index:
el: Ευρετήριο:

en: Insert workspace
el: Παρεμβολή χώρου εργασίας

en: Insert workspace after
el: Εισαγωγή χώρου εργασίας μετά

en: Insert workspace before
el: Εισαγωγή χώρου εργασίας πριν

en: Invoke the list of commands, one by one.
el: Κλήση της λίστας εντολών, μία προς μία.

en: Invoke the user-customization system.
el: Κλήση του συστήματος παραμετροποίησης χρήστη.

en: Keep transient windows stacked above: \w
el: Διατήρηση των βραχύβιων παραθύρων στοιβαγμένων πάνω από: \w

en: Key
el: Κλειδί

en: Key:
el: Πλήκτρο:

en: Keymap containing bindings active anywhere.
el: Χάρτης πλήκτρων με συνδέσεις που ενεργοποιούνται για παντού.

en: Keymap containing bindings active only during window cycling operations.
el: Χάρτης πλήκτρων με συνδέσεις που ενεργοποιούνται μόνο κατά των λειτουργιών διαδοχής παραθύρων.

en: Keymap containing bindings active when a client window is focused.
el: Χάρτης πλήκτρων με συνδέσεις που ενεργοποιούνται όταν το παράθυρο πελάτης εστιαστεί.

en: Keymap containing bindings active when reading a string from the user.
el: Πίνακας χαρακτήρων με ενεργές συνδέσεις όταν αναγιγνώσκεται αλφαριθμητικό από το χρήστη.

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the border of
    a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
el: Χάρτης πλήκτρων με συνδέσεις που ενεργοποιούνται όταν ο δείκτης είναι στο
    περιθώριο ενός παραθύρου. (Μόνο για συνδέσεις που αφορούν το ποντίκι.)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the close button
    of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
el: Χάρτης πλήκτρων με συνδέσεις που ενεργοποιούνται όταν ο δείκτης είναι στο
    κουμπί κλεισίματος ενός παραθύρου. (Μόνο για συνδέσεις που αφορούν το ποντίκι.)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the iconify
    button of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
el: Χάρτης πλήκτρων με συνδέσεις που ενεργοποιούνται όταν ο δείκτης είναι στο
    κουμπί εικονοποίησης ενός παραθύρου. (Μόνο για συνδέσεις που αφορούν το ποντίκι.)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the maximize
    button of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
el: Χάρτης πλήκτρων με συνδέσεις που ενεργοποιούνται όταν ο δείκτης είναι στο
    κουμπί μεγιστοποίησης ενός παραθύρου. (Μόνο για συνδέσεις που αφορούν το ποντίκι.)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the menu button
    of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
el: Χάρτης πλήκτρων με συνδέσεις που ενεργοποιούνται όταν ο δείκτης είναι στο
    κουμπί μενού ενός παραθύρου. (Μόνο για συνδέσεις που αφορούν το ποντίκι.)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the root window
    (or when no window is focused).
el: Χάρτης πλήκτρων με συνδέσεις που ενεργοποιούνται όταν ο δείκτης είναι στο ριζικό παράθυρο
    (ή όταν κανένα παράθυρο δεν είναι εστιασμένο.)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the shade button
    of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
el: Χάρτης πλήκτρων με συνδέσεις που ενεργοποιούνται όταν ο δείκτης είναι στο
    κουμπί σκίασης ενός παραθύρου. (Μόνο για συνδέσεις που αφορούν το ποντίκι, σε αυτό το χάρτη.)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the title of
    a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
el: Χάρτης πλήκτρων με συνδέσεις που ενεργοποιούνται όταν ο δείκτης είναι στον τίτλο
    ενός παραθύρου. (Μόνο για συνδέσεις που αφορούν το ποντίκι.)

en: Kill client
el: Τερματισμός πελάτη

en: Launch the GNOME about dialog.
el: Εκκίνηση του διαλόγου "Περί..." του GNOME.

en: Launch the GNOME help browser.
el: Εκκίνηση του φυλλομετρητή βοήθειας του GNOME.

en: Locale
el: Τοπική ρύθμιση

en: Lock position and size while windows are maximized.
el: Κλείδωμα θέσης και μεγέθους κατά τη μεγιστοποίηση παραθύρων.

en: Logout from the current GNOME session.
el: Έξοδος από την τρέχουσα συνεδρία του GNOME.

en: Lower
el: Βύθιση

en: Lower group
el: Χαμήλωμα ομάδας

en: Lower group depth
el: Χαμήλωμα βάθους ομάδας

en: Lower layer
el: Χαμηλότερο επίπεδο

en: Lower single window
el: Βύθιση απλού παράθυρου

en: Lower the current window to its lowest allowed position in the stacking
    order. Also lower any transient windows that it has.
el: Κατέβασμα του τρέχοντος παραθύρου στη χαμηλότερη επιτρεπτή θέση στη διάταξη
    στοιβάγματος. Επίσης χαμήλωμα οτιδήποτε βραχύβιων παραθύρων έχει.

en: Lower the window to its lowest allowed position in the stacking order.
el: Κατέβασμα του παραθύρου στη χαμηλότερη δυνατή θέση στη σειρά στοιβάγματος.

en: Lower window
el: Χαμήλωμα παραθύρου

en: Lower window and transients
el: Χαμήλωμα παραθύρων και βραχύβιων

en: Lower window depth
el: Βύθιση βάθους παραθύρου

en: Make group sticky
el: Να γίνεται η ομάδα κολλώδης

en: Make group unsticky
el: Να γίνεται η ομάδα μη κολλώδης

en: Make window ignored
el: Το παράθυρο να αγνοείται

en: Make window not ignored
el: Το παράθυρο να μην αγνοείται

en: Make window sticky
el: Να γίνεται το παράθυρο κολλώδες

en: Make window unsticky
el: Να γίνεται το παράθυρο μη κολλώδες

en: Map:
el: Χάρτης:

en: Mapping
el: Αντιστοίχηση

en: Match window properties
el: Ταίριασμα ιδιοτήτων παραθύρων

en: Matched Windows
el: Ταιριασμένα Παράθυρα

en: Matchers
el: Ταιριαστές

en: Maximize
el: Μεγιστοποίηση

en: Maximize fill window
el: Μεγιστοποίηση γεμίσματος παραθύρου

en: Maximize fill window horizontally
el: Μεγιστοποίηση γεμίσματος παραθύρου οριζόντια

en: Maximize fill window horizontally toggle
el: Αλλγή μεγιστοποίησης γεμίσματος παραθύρου εναλλαγής οριζόντια

en: Maximize fill window toggle
el: Μεγιστοποίηση γεμίσματος παραθύρου εναλλαγής

en: Maximize fill window vertically
el: Μεγιστοποίηση γεμίσματος παραθύρου κάθετα

en: Maximize fill window vertically toggle
el: Μεγιστοποίηση γεμίσματος παραθύρου εναλλαγής κάθετα

en: Maximize the dimensions of the window.
el: Μεγιστοποίηση των διαστάσεων του παραθύρου.

en: Maximize the horizontal dimension of the window.
el: Μεγιστοποίηση της οριζόντιας διάστασης του παραθύρου.

en: Maximize the vertical dimension of the window.
el: Μεγιστοποίηση της κάθετης διάστασης του παραθύρου.

en: Maximize the window horizontally without obscuring any other windows.
el: Οριζόντια μεγιστοποίηση παραθύρου χωρίς την επικάλυψη άλλων παραθύρων.

en: Maximize the window vertically without obscuring any other windows.
el: Κάθετη μεγιστοποίηση παραθύρου χωρίς την επικάλυψη άλλων παραθύρων.

en: Maximize the window without obscuring any other windows.
el: Μεγιστοποίηση παραθύρου χωρίς την επικάλυψη άλλων παραθύρων.

en: Maximize window
el: Μεγιστοποίηση παραθύρου

en: Maximize window fullscreen
el: Μεγιστοποίηση πλήρους οθόνης παραθύρου

en: Maximize window fullscreen toggle
el: Μεγιστοποίηση πλήρους οθόνης παραθύρου με εναλλαγή

en: Maximize window horizontally
el: Μεγιστοποίηση παραθύρου οριζόντια

en: Maximize window horizontally toggle
el: Οριζόντια μεγιστοποίηση παραθύρου με εναλλαγή

en: Maximize window toggle
el: Μεγιστοποίηση εναλλαγής παραθύρου

en: Maximize window vertically
el: Μεγιστοποίηση παραθύρου κάθετα

en: Maximize window vertically toggle
el: Κάθετη μεγιστοποίηση παραθύρου με με εναλλαγή

en: Maximized
el: Μεγιστοποιημένο

en: Merge next workspace
el: Συγχώνευση επόμενου χώρου εργασίας

en: Merge previous workspace
el: Συγχώνευση προηγούμενου χώρου εργασίας

en: Merge with next
el: Συγχώνευση με το επόμενο

en: Merge with previous
el: Συγχώνευση με το προηγούμενο

en: Method of placing dialog windows: \w
el: Μέθοδος τοποθέτησης παραθύρων διαλόγου: \w

en: Method of placing windows: \w
el: Μέθοδος τοποθέτησης παραθύρων: \w

en: Minimize
el: Ελαχιστοποίηση

en: Minimize all windows on the current workspace.
el: Ελαχιστοποίηση όλων των παραθύρων στο τρέχοντα χώρο εργασίας

en: Minimize the window.
el: Ελαχιστοποίηση του παραθύρου

en: Minimizing a window also removes its: \w
el: Η ελαχιστοποίηση παραθύρου επίσης απομακρύνει το: \w

en: Minimizing and Maximizing
el: Ελαχιστοποίηση και Μεγιστοποίηση

en: Miscellaneous
el: Διάφορα

en: Modifier key(s) used for default shortcuts.
el: Πλήκτρο/α τροποποίησης για τις εξ ορισμού συντομεύσεις.

en: Mono Theme
el: Θέμα Μόνοχρωμο

en: Move cursor down
el: Μετακίνηση δρομέα κάτω

en: Move cursor down fine
el: Μετακίνηση δρομέα προς τα κάτω

en: Move cursor left
el: Μετακίνηση δρομέα προς τα αριστερά

en: Move cursor left fine
el: Μετακίνηση δρομέα προς τα αριστερά

en: Move cursor right
el: Μετακίνηση δρομέα προς τα δεξιά

en: Move cursor right fine
el: Μετακίνηση δρομέα δεξιά

en: Move cursor up
el: Μετακίνηση δρομέα πάνω

en: Move cursor up fine
el: Μετακίνηση δρομέα πάνω

en: Move group down
el: Μετακίνηση ομάδας κάτω

en: Move group left
el: Μετακίνηση ομάδας προς τα αριστερά

en: Move group right
el: Μετακίνηση ομάδας προς τα δεξιά

en: Move group to current viewport
el: Μετακίνηση ομάδας στην τρέχουσα θύρα όψης

en: Move group up
el: Μετακίνηση ομάδας επάνω

en: Move selected window
el: Μετακίνηση επιλεγμένου παραθύρου

en: Move the current window to the N'th workspace.
el: Μετακίνηση του τρέχοντος παραθύρου στο νιοστό χώρο εργασίας.

en: Move the current window to the specified viewport.
el: Μετακίνηση του τρέχοντος παραθύρου στη συγκεκριμένη θύρα όψης.

en: Move the current workspace one place to the left.
el: Μετακίνηση του τρέχοντος χώρου εργασίας μια θέση προς τα αριστερά.

en: Move the current workspace one place to the right.
el: Μετακίνηση του τρέχοντος χώρου εργασίας μια θέση στα δεξιά.

en: Move the cursor 1 pixel downwards.
el: Μετακίνηση του δρομέα 1 εικονοστοιχείο προς τα κάτω.

en: Move the cursor 1 pixel to the left.
el: Μετακίνηση του δρομέα 1 εικονοστοιχείο προς τα αριστερά.

en: Move the cursor 1 pixel to the right.
el: Μετακίνηση του δρομέα 1 εικονοστοιχείο προς τα δεξιά.

en: Move the cursor 1 pixel upwards.
el: Μετακίνηση του δρομέα 1 εικονοστοιχείο προς τα επάνω.

en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels downwards.
el: Μετακίνηση του δρομέα κατά `μετακίνηση-δρομέα-αύξηση' εικονοστοιχεία προς τα κάτω.

en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels to the left.
el: Μετακίνηση του δρομέα κατά `μετακίνηση-δρομέα-αύξηση' εικονοστοιχεία προς τα αριστερά.

en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels to the right.
el: Μετακίνηση του δρομέα κατά `μετακίνηση-δρομέα-αύξηση' εικονοστοιχεία προς τα δεξιά.

en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels upwards.
el: Μετακίνηση του δρομέα κατά `μετακίνηση-δρομέα-αύξηση' εικονοστοιχεία προς τα επάνω.

en: Move the viewport one screen down.
el: Μετακίνηση της θύρας όψης μια οθόνη προς τα κάτω.

en: Move the viewport one screen to the left.
el: Μετακίνηση της θύρας όψης μια οθόνη προς τα αριστερά.

en: Move the viewport one screen to the right.
el: Μετακίνηση της θύρας όψης μια οθόνη προς τα δεξιά.

en: Move the viewport one screen up.
el: Μετακίνηση της θύρας όψης μια οθόνη προς τα επάνω.

en: Move the window `slide-window-increment' pixels downwards.
el: Μετακίνηση του παραθύρου κατά `slide-window-increment' εικονοστοιχεία προς τα κάτω.

en: Move the window `slide-window-increment' pixels to the left.
el: Μετακίνηση του παραθύρου κατά `slide-window-increment' εικονοστοιχεία προς τα αριστερά.

en: Move the window `slide-window-increment' pixels to the right.
el: Μετακίνηση του παραθύρου κατά `slide-window-increment' εικονοστοιχεία προς τα δεξιά.

en: Move the window `slide-window-increment' pixels upwards.
el: Μετακίνηση του παραθύρου κατά `slide-window-increment' εικονοστοιχεία προς τα επάνω.

en: Move the window group `slide-window-increment' pixels downwards.
el: Μετακίνηση της ομάδας παραθύρων `slide-window-increment' εικονοστοιχεία προς τα κάτω.

en: Move the window group `slide-window-increment' pixels to the left.
el: Μετακίνηση της ομάδας παραθύρων `slide-window-increment' εικονοστοιχεία προς τα αριστερά.

en: Move the window group `slide-window-increment' pixels to the right.
el: Μετακίνηση της ομάδας παραθύρων `slide-window-increment' εικονοστοιχεία προς τα δεξιά.

en: Move the window group `slide-window-increment' pixels upwards.
el: Μετακίνηση της ομάδας παραθύρων `slide-window-increment' εικονοστοιχεία προς τα επάνω.

en: Move the window interactively using the mouse.
el: Μετακίνηση του παραθύρου διαδραστικά με το ποντίκι.

en: Move the window to the next viewport.
el: Μετακίνηση του παραθύρου στην επόμενη θύρα όψης.

en: Move the window to the next workspace.
el: Μετακίνηση του παραθύρου στον επόμενο χώρο εργασίας.

en: Move the window to the previous viewport.
el: Μετακίνηση του παραθύρου στην προηγούμενη θύρα όψης.

en: Move the window to the previous workspace.
el: Μετακίνηση του παραθύρου στον προηγούμενο χώρο εργασίας.

en: Move the window to the viewport above, and switch to that viewport.
el: Μετακίνηση του παραθύρου στη θύρα όψης πάνω, και αλλαγή σε αυτή τη θύρα όψης.

en: Move the window to the viewport below, and switch to that viewport.
el: Μετακίνηση του παραθύρου στη θύρα όψης κάτω, και αλλαγή σε αυτή τη θύρα όψης.

en: Move the window to the viewport on the left, and switch to that viewport.
el: Μετακίνηση του παραθύρου στη θύρα όψης αριστερά, και αλλαγή σε αυτήν την θύρα όψης.

en: Move the window to the viewport on the right, and switch to that viewport.
el: Μετακίνηση του παραθύρου στη θύρα όψης δεξιά, και αλλαγή σε αυτήν την θύρα όψης.

en: Move to the next viewport.
el: Μετακίνηση στην επόμενη θύρα όψης.

en: Move to the previous viewport.
el: Μετακίνηση στην προηγούμενη θύρα όψης.

en: Move viewport down
el: Μετακίνηση θύρας όψης προς τα κάτω

en: Move viewport left
el: Μετακίνηση θύρας όψης προς τα αριστερά

en: Move viewport next
el: Μετακίνηση θύρας όψης στην επόμενη

en: Move viewport previous
el: Μετακίνηση θύρας όψης στην προηγούμενη

en: Move viewport right
el: Μετακίνηση θύρας όψης προς τα δεξιά

en: Move viewport up
el: Μετακίνηση θύρας όψης προς τα πάνω

en: Move window down
el: Μετακίνηση παραθύρου πάνω

en: Move window interactively
el: Μετακίνηση του παραθύρου διαδραστικά

en: Move window left
el: Μετακίνηση παραθύρου προς τα αριστερά

en: Move window next
el: Μετακίνη παραθύρου στην επόμενη

en: Move window previous
el: Μετακίνηση παραθύρου στην προηγούμενη

en: Move window right
el: Μετακίνηση παραθύρου προς τα δεξιά

en: Move window to viewport
el: Μετακίνηση του παραθύρου στη θύρα όψη.

en: Move window up
el: Μετακίνηση παραθύρου πάνω

en: Move workspace backwards
el: Μετακίνηση χώρου εργασίας προς τα πίσω

en: Move workspace forwards
el: Μετακίνηση χώρου εργασίας προς τα μπροστά

en: Move workspace left
el: Μετακίνηση χώρου εργασίας προς τα αριστερά

en: Move workspace right
el: Μετακίνηση χώρου εργασίας προς τα δεξιά

en: Move/Resize
el: Μετακίνηση/Αλλαγή μεγέθους

en: Moves window downwards until it `bumps into' another window.
    See `pack-window-up'.
el: Μετακινεί το παράθυρο προς τα κάτω μέχρι να ακουμπήσει σε άλλο παράθυρο.
    Βλέπε `συσκευασία-παραθύρου-πάνω'.

en: Moves window to the left until it `bumps into' another window.
    See `pack-window-up'.
el: Μετακινεί το παράθυρο προς τα αριστερά μέχρι να ακουμπήσει σε άλλο παράθυρο.
    Βλέπε `συσκευασία-παραθύρου-πάνω'.

en: Moves window to the right until it `bumps into' another window.
    See `pack-window-up'.
el: Μετακινεί το παράθυρο προς τα δεξιά μέχρι να ακουμπήσει σε άλλο παράθυρο.
    Βλέπε `συσκευασία-παραθύρου-πάνω'.

en: Moves window upwards until it `bumps into' another window.
    If the top edge was beyond the screen edge, it is moved back in.
    With a universal prefix arg, move upwards maximally instead.
    With a numeric prefix arg, move upwards by that many pixels instead.
el: Μετακινεί το παράθυρο προς τα πάνω μέχρι να ακουμπήσει σε άλλο παράθυρο.
    Αν η πάνω άκρη είναι έξω από την άκρη της οθόνης, μετακινείται πίσω.
    Με ένα γενικό πρόθεμα arg, μετακινείται προς τα πάνω στο μέγιστο βαθμό.
    Με ένα αριθμητικό πρόθεμα arg, μετακινείται προς τα πάνω με τον αντίστοιχο αριθμό εικονοστοιχείων.

en: Name
el: Όνομα

en: Never focus
el: Να μη γίνεται ποτέ εστίαση

en: New Theme
el: Νέο Θέμα

en: New group
el: Νέα ομάδα

en: Next window
el: Επόμενο παράθυρο

en: Next workspace
el: Επόμενος χώρος εργασίας

en: Next workspace window
el: Επόμενο παράθυρο χώρου εργασίας

en: No
el: Όχι

en: No errors.
el: Κανένα σφάλμα.

en: No matching item for %S
el: Δε βρέθηκε ταίριασμα για το %S

en: No operation
el: Δίχως λειτουργία

en: None
el: Κανένα

en: Normal
el: Κανονικό

en: Number of pixels to move pointer in `move-cursor-' commands.
el: Αριθμός εικονοστοιχείων για μετακίνηση σε εντολές `μετακίνηση-δρομέα-'.

en: OK
el: Εντάξει

en: Only flip when interactively moving a window.
el: Αντιλάκτισμα μόνο όταν μετακινήται διαδραστικά ένα παράθυρο.

en: Open
el: Άνοιγμα

en: Other
el: Λοιπά

en: Pack down
el: Συσκευασία κάτω

en: Pack left
el: Συσκευασία αριστερά

en: Pack right
el: Συσκευασία δεξιά

en: Pack up
el: Συσκευασία πάνω

en: Pack window down
el: Συσκευασία παραθύρου κάτω

en: Pack window left
el: Συσκευασία παραθύρου αριστερά

en: Pack window right
el: Συσκευασία παραθύρου δεξιά

en: Pack window up
el: Συσκευασία παραθύρου πάνω

en: Patterns
el: Μοτίβα

en: Place mode
el: Κατάσταση τοποθέτησης

en: Placement
el: Τοποθέτηση

en: Placement weight
el: Τοποθέτηση βάρους

en: Play sound effects for window events.
el: Αναπαραγωγή ηχητικών εφφέ στα γεγονότα των παραθύρων.

en: Popup apps menu
el: Ανάδυση μενού εφαρμογών

en: Popup root menu
el: Ανάδυση ριζικού μενού

en: Popup window list
el: Ανάδυση λίστας παραθύρων

en: Popup window menu
el: Ανάδυση μενού παραθύρου

en: Popup workspace list
el: Ανάδυση λίστας χώρων εργασίας

en: Position
el: Θέση

en: Preferences
el: Προτιμήσεις

en: Prepend workspace and send
el: Προσθήκη χώρου εργασίας και αποστολή

en: Press key...
el: Πιέστε κάποιο πλήκτρο...

en: Previous window
el: Προηγούμενο παράθυρο

en: Previous workspace
el: Προηγούμενος χώρος εργασίας

en: Previous workspace window
el: Προηγούμενος χώρος εργασίας

en: Prompt for a command, execute it, and print any output to the screen.
el: Προέτρεψε για μια εντολή, εκτέλεσέ την και εμφάνισε οτιδήποτε έξοδο στην οθόνη.

en: Prompt for a key sequence, then print its binding.
el: Αναμονή για συνδυασμό πλήκτρων και μετά εμφάνιση με τί είναι συνδεδεμένο.

en: Prompt for a workspace and switch to it.
el: Ερώτηση επιλογής χώρου εργασίας και αλλαγή σε αυτό.

en: Properties
el: Ιδιότητες

en: Properties...
el: Ιδιότητες...

en: Put the window in the stacking level above its current level.
el: Τοποθέτηση του παραθύρου στο επίπεδο στοιβάγματος πάνω από το τρέχων επίπεδο.

en: Put the window in the stacking level beneath its current level.
el: Τοποθέτηση του παραθύρου στο επίπεδο στοιβάγματος κάτω από το τρέχων επίπεδο.

en: Quit
el: Έξοδος

en: Quote event
el: Παράθεση γεγονότος

en: Raise
el: Ανασήκωση

en: Raise and pass through click
el: Ανασήκωση και μεταβίβαση μέσω πατήματος πλήκτρου

en: Raise and pass through click if focused
el: Ανασήκωση και μεταβίβαση μέσω πατήματος αν είναι εστιασμένο

en: Raise group
el: Ανασήκωση ομάδας

en: Raise group and pass through click
el: Ανασήκωση ομάδας και μεταβίβαση μέσω πατήματος

en: Raise group depth
el: Ανασήκωση βάθους ομάδας

en: Raise lower group
el: Ανασήκωση χαμηλότερης ομάδας

en: Raise lower single window
el: Ανασήκωση χαμηλού απλού παράθυρου

en: Raise lower window
el: Ανασήκωση βυθισμένου παραθύρου

en: Raise lower window and transients
el: Ανασήκωση χαμηλού παράθυρου και βραχύβιων

en: Raise on focus
el: Ανασήκωση παραθύρου κατά την εστίαση

en: Raise or pass through click
el: Ανασήκωση ή μεταβίβαση μέσω πατήματος

en: Raise single window
el: Ανασήκωση απλού παράθυρου

en: Raise the current window to its highest allowed position in the stacking
    order. Also raise any transient windows that it has.
el: Ανασήκωση του τρέχοντος παραθύρου στην ψηλότερη επιτρεπτή θέση στη διάταξη
    στοιβάγματος. Επίσης ανασήκωση οτιδήποτε βραχύβιων παραθύρων έχει.

en: Raise the group of windows that received the current event, then replay
    any pointer events that invoked the command.
el: Ανασήκωση της ομάδας παραθύρων που έλαβε το τρέχων γεγονός και μετά επανάληψη
    οτιδήποτε γεγονότων δείκτη που έκανε κλήση της εντολής.

en: Raise the window that received the current event (if it's focused), then
    replay any pointer events that invoked the command.
el: Ανασήκωση του παραθύρου που έλαβε το τρέχων γεγονός (αν είναι εστιασμένο),
    και έπειτα επανάληψη οτιδήποτε γεγονότων δείκτη που έκανε κλήση της εντολής.

en: Raise the window that received the current event and any transients it
    has, then replay any pointer events that invoked the command.
el: Ανασήκωση του παραθύρου που έλαβε το τρέχων γεγονός και ότι άλλων παροδικώνέχει,
    και έπειτα επανάληψη οτιδήποτε γεγονότων δείκτη που έκανε κλήση της εντολής.

en: Raise the window that received the current event, then replay any pointer
    events that invoked the command.
el: Ανασήκωση του παραθύρου που έλαβε το τρέχων γεγονός και μετά επανάληψη
    οτιδήποτε γεγονότων δείκτη που έκανε κλήση της εντολής.

en: Raise the window to its highest allowed position in the stacking order.
el: Ανασήκωση του παραθύρου στην ψηλότερη δυνατή θέση στη σειρά στοιβάγματος.

en: Raise transients and pass through click
el: Ανασήκωση παροδικών και μεταβίβαση μέσω πατήματος

en: Raise window
el: Ανασήκωση παράθυρου

en: Raise window and pass through click
el: Ανασήκωση παραθύρου και μεταβίβαση μέσω πατήματος

en: Raise window and transients
el: Ανασήκωση παραθύρων και βραχύβιων

en: Raise window depth
el: Ανασήκωση βάθους παράθυρου

en: Raise windows when they are focused.
el: Ανασήκωση παραθύρων όταν εστιάζονται.

en: Raise windows when they are unshaded.
el: Ανασήκωση παραθύρων όταν αποσκιάζονται.

en: Read theme from `%s'
el: Ανάγνωση θέματος από το '%s'

en: Reload the gtkrc settings.
el: Επαναφόρτωση των ρυθμίσεων gtkrc.

en: Reload themes in window manager after saving.
el: Επαναφόρτωση θεμάτων στο διαχειριστή παραθύρων μετά την αποθήκευση.

en: Remember _attributes
el: Απομνημόνευση _ιδιοτήτων

en: Remember _dimensions
el: Απομνημόνευση _διαστάσεων

en: Remember _position
el: Απομνημόνευση _θέσης

en: Remember the current attributes of the focused window.
el: Απομνημόνευση των τρεχόντων χαρακτηριστικών του εστιασμένου παραθύρου.

en: Remember the current dimensions of the focused window.
el: Απομνημόνευση των τρεχόντων διαστάσεων του εστιασμένου παραθύρου.

en: Remember the current position of the focused window.
el: Απομνημόνευση της τρέχουσας θέσης του εστιασμένου παραθύρου.

en: Remove the copy of the window on the current workspace. If this is the
    last instance remaining, then delete the actual window.
el: Διαγραφή του αντιγράφου του παραθύρου από τον τρέχον χώρο εργασίας. Αν είναι
    το τελευταίο αντίγραφο που απομένει, διέγραψε το ίδιο το παράθυρο.

en: Remove unused definitions when saving.
el: Διαγραφή μη χρησιμοποιημένων ορισμών κατά την αποθήκευση.

en: Resize selected window
el: Αλλαγή μεγέθους επιλεγμένου παραθύρου

en: Resize the window interactively using the mouse.
el: Αλλαγή του μεγέθους του παραθύρου διαδραστικά με το ποντίκι.

en: Resize window interactively
el: Αλλαγή μεγέθους του παραθύρου διαδραστικά

en: Restart
el: Επανεκκίνηση

en: Restore the dimensions of the window to its original, unmaximized, state.
el: Επαναφορά των διαστάσεων του παραθύρου στην αρχική, μη μεγιστοποιημένη, κατάσταση.

en: Restore the window from its minimized state.
el: Επαναφορά του παραθύρου από την ελαχιστοποιημένη κατάστασή του.

en: Role
el: Ρόλος

en: Row:
el: Σειρά:

en: Rows:
el: Γραμμές:

en: Run shell command
el: Εκτέλεση εντολής φλοιού

en: SMaker Theme
el: Θέμα Σ-Κατασκευαστής

en: S_haded
el: Σ_κιασμένο

en: Save Theme _As...
el: Αποθήκευση Θέματος _Ως...

en: Saved as `%s'
el: Αποθήκευση ως `%s'

en: Sawfish Error
el: Σφάλμα Πριονόψαρου

en: Sawfish Theme Builder
el: Κατασκευαστής Θεμάτων Πριονόψαρου

en: Sawfish Themer Preview
el: Προεπισκόπηση Θέματος Πριονόψαρου

en: Sawfish configurator
el: Ρυθμιστής του Πριονόψαρου

en: Sawfish homepage
el: Αρχική Σελίδα Πριονόψαρου

en: Sawfish manages your windows extensibly.
el: Το Πριονόψαρο διαχειρίζεται τα παράθυρά σας ευρύτατα.

en: Select Icon
el: Επιλογή Εικονιδίου

en: Select Image
el: Επιλογή Εικόνας

en: Select color
el: Επιλογή χρώματος

en: Select file
el: Επιλογή αρχείου

en: Select font
el: Επιλογή γραμματοσειράς

en: Select next workspace
el: Επιλογή επόμενου χώρου εργασίας

en: Select previous workspace
el: Επιλογή προηγούμενου χώρου εργασίας

en: Select the N'th workspace.
el: Επιλογή του νιοστού χώρου εργασίας.

en: Select the next desktop when the pointer hits screen edge.
el: Επιλογή της επόμενης επιφάνειας εργασίας όταν ο δείκτης πατήσει την άκρη της οθόνης.

en: Select the next window of the current workspace.
el: Επιλογή επόμενου παραθύρου από τον τρέχον χώρο εργασίας.

en: Select the next window, cycling through all possible workspaces.
el: Επιλογή του επόμενου παραθύρου, περνώντας μέσα σε όλους τους πιθανούς χώρους εργασίας.

en: Select the previous window, cycling through all possible workspaces.
el: Επιλογή του προηγούμενου παραθύρου, περνώντας μέσα σε όλους τους πιθανούς χώρους εργασίας.

en: Select the specified viewport column.
el: Επιλογή της συγκεκριμένης στήλης θύρας όψης.

en: Select the specified viewport row.
el: Επιλογή της συγκεκριμένης γραμμής θύρας όψης.

en: Select the specified viewport.
el: Επιλογή της συγκεκριμένης θύρας όψης.

en: Select workspace interactively
el: Διαδραστική επιλογή παραθύρου

en: Send group to current workspace
el: Αποστολή ομάδας στον τρέχοντα χώρο εργασίας

en: Send group to next workspace
el: Αποστολή ομάδας στον επόμενο χώρο εργασίας

en: Send group to previous workspace
el: Αποστολή ομάδας στον προηγούμενο χώρο εργασίας

en: Send to next workspace
el: Αποστολή στον επόμενο χώρο εργασίας

en: Send to previous workspace
el: Αποστολή στον προηγούμενο χώρο εργασίας

en: Send to workspace
el: Αποστολή σε χώρο εργασίας

en: Send to workspace down
el: Αποστολή στο χώρο εργασίας κάτω

en: Send to workspace left
el: Αποστολή στο χώρο εργασίας δεξιά

en: Send to workspace right
el: Αποστολή στο χώρο εργασίας αριστερά

en: Send to workspace up
el: Αποστολή στο χώρο εργασίας πάνω

en: Send window to the workspace above the current workspace
el: Αποστολή χώρου εργασίας πάνω από τον τρέχοντα χώρο εργασίας

en: Send window to the workspace below the current workspace
el: Αποστολή χώρου εργασίας κάτω από τον τρέχοντα χώρο εργασίας

en: Send window to the workspace left of the current workspace
el: Αποστολή χώρου εργασίας αριστερά από τον τρέχοντα χώρο εργασίας

en: Send window to the workspace right of the current workspace
el: Αποστολή χώρου εργασίας δεξιά από τον τρέχοντα χώρο εργασίας

en: Sends the next key event directly to the focused client window, ignoring
    any window manager bindings that it may have.
el: Αποστέλνει το επόμενο γεγονός πλήκτρολογίου κατευθείαν στο εστιασμένο παράθυρο
    πελάτη, αγνοώντας οτιδήποτε συνδέσεις μπορεί να έχει ο διαχειριστής παραθύρων.

en: Set the GNOME SKIP_TASKLIST hint of the window.
el: Ρύθμιση του βοηθήματος GNOME SKIP_TASKLIST του παραθύρου.

en: Set the GNOME SKIP_WINLIST hint of the window.
el: Ρύθμιση του βοηθήματος GNOME SKIP_WINLIST του παραθύρου.

en: Set viewport linear
el: Ορισμός γραμμικής θύρας όψης

en: Set window viewport linear
el: Ορισμός γραμμικής θύρας όψης παραθύρου

en: Shade Hover
el: Σκίαση Μετεώρισμα

en: Shade hover
el: Σκίαση μετεώρησης

en: Shade window
el: Σκίαση παραθύρου

en: Shaded
el: Σκιασμένο

en: Show current dimensions of windows while resizing.
el: Εμφάνιση τρεχόντων διαστάσεων παραθύρων καθών αλλάζουν μέγεθος.

en: Show current position of windows while moving.
el: Εμφάνιση τρέχουσας θέσης παραθύρων καθώς μετακινούνται.

en: Show full documentation in tooltips.
el: Εμφάνιση πλήρης τεκμηρίωσης στα βοηθήματα.

en: Simple Theme
el: Θέμα Απλό

en: Size window add column
el: Μέγεθος παραθύρου προσθήκης στήλης

en: Size window add row
el: Μέγεθος παραθύρου προσθήκης γραμμής

en: Size window subtract column
el: Μέγεθος παραθύρου αφαίρεσης στήλης

en: Size window subtract row
el: Μέγεθος παραθύρου αφαίρεσης γραμμής

en: Slide group down
el: Να σύρεται η ομάδα κάτω

en: Slide group left
el: Να σύρεται η ομάδα αριστερά

en: Slide group right
el: Να σύρεται η ομάδα δεξιά

en: Slide group up
el: Να σύρεται η ομάδα πάνω

en: Slide window down
el: Να σύρεται το παράθυρο κάτω

en: Slide window left
el: Να σύρεται το παράθυρο στα αριστερά

en: Slide window right
el: Να σύρεται το παράθυρο στα δεξιά

en: Slide window up
el: Να σύρεται το παράθυρο πάνω

en: Sound
el: Ήχος

en: Stacking
el: Στοίβαγμα

en: Start a new xterm.
el: Εκκίνηση νέου τερματικού.

en: State
el: Κατάσταση

en: Sticky
el: Κολλώδης

en: Sticky viewport
el: Κολλώδης θύρα όψης

en: Terminal
el: Τερματικό

en: Text is \w justified in window titles.
el: Το κείμενο είναι τοποθετημένο \w στους τίτλους παραθύρων.

en: The program launched by the `xterm' command.
el: Το πρόγραμμα που εκτελέστηκε από την εντολή `xterm'.

en: The program used to play audio samples. If unset, built-in support for ESD is used.
el: Το πρόγραμμα για αναπαραγωγή δειγμάτων ήχου. Αν δεν οριστεί, θα χρησιμοποιηθεί εσωτερική υποστήριξη του ESD.

en: Theme Directory
el: Κατάλογος Θέματος

en: Theme name:
el: Όνομα θέματος:

en: This window previews the current theme.
el: Αυτό το παράθυρο προεπισκοπεί το τρέχων θέμα.

en: Title-only
el: Μόνο-τίτλος

en: Toggle group sticky
el: Εναλλαγή ομάδας κολλώδης

en: Toggle the GNOME SKIP_TASKLIST hint of the window.
el: Αλλαγή τις τιμής του βοηθήματος GNOME SKIP_TASKLIST του παραθύρου.

en: Toggle the GNOME SKIP_WINLIST hint of the window.
el: Αλλαγή τις τιμής του βοηθήματος GNOME SKIP_WINLIST του παραθύρου.

en: Toggle the `stickiness' of the window--whether or not it is a member of
    all workspaces.
el: Αλλαγή της κολλώδους ιδιότητας `κολλώδες' του παραθύρου· είτε είναι μέλος
    όλων των χώρων εργασίας είτε όχι.

en: Toggle the iconification of window W.
el: Αλλαγή της εικονοποίησης του παραθύρου Π.

en: Toggle the shaded (only the title bar is displayed) state of the window.
el: Αλλαγή της κατάστασης σκίασης (μόνο η μπάρα τίτλου φαίνεται) του παραθύρου.

en: Toggle the state of the window between horizontally maximized and
    unmaximized.
el: Αλλαγή της κατάστασης παραθύρου μεταξύ οριζόντια μεγιστοποιημένου και
    μη μεγιστοποιημένου.

en: Toggle the state of the window between horizontally maximized-filled and
    unmaximized.
el: Αλλαγή της κατάστασης παραθύρου μεταξύ οριζόντια μεγιστοποιημένου-γεμισμένου
    και μη μεγιστοποιημένου.

en: Toggle the state of the window between maximized and unmaximized.
el: Αλλαγή της κατάστασης παραθύρου μεταξύ μεγιστοποιημένου και μη.

en: Toggle the state of the window between maximized-filled and unmaximized.
el: Αλλαγή της κατάστασης παραθύρου μεταξύ μεγιστοποιημένου-γεμισμένου και μη μεγιστοποιημένου.

en: Toggle the state of the window between vertically maximized and
    unmaximized.
el: Αλλαγή της κατάστασης παραθύρου μεταξύ κάθετα μεγιστοποιημένου και
    μη μεγιστοποιημένου.

en: Toggle the state of the window between vertically maximized-filled and
    unmaximized.
el: Αλλαγή της κατάστασης παραθύρου μεταξύ κάθετα μεγιστοποιημένου-γεμισμένου
    και μη μεγιστοποιημένου.

en: Toggle whether a window is focusable or not.
el: Αλλαγή της τιμής της ιδιότητας εστίασης παραθύρου.

en: Toggle whether a window is ignored or not.
el: Αλλαγή της τιμής της ιδιότητας αγνόησης παραθύρου.

en: Toggle whether a window is ignored while window cycling.
el: Αλλαγή της τιμής της ιδιότητας αγνόησης παραθύρου κατά τη διαδοχή παραθύρων.

en: Toggle whether a window will be include in the window list.
el: Αλλαγή της τιμής της ιδιότητας συμπερίληψης παραθύρου στη λίστα παραθύρων.

en: Toggle window cycle skip
el: Λίστα παράλειψης κύκλου παραθύρου

en: Toggle window iconified
el: Εναλλαγή εικονοποιημένου παραθύρου

en: Toggle window ignored
el: Αγνόηση εναλλαγής παραθύρου

en: Toggle window list skip
el: Λίστα παράλειψης εναλλαγής παραθύρου

en: Toggle window never focus
el: Αλλαγή παραθύρου ποτέ εστίαση

en: Toggle window shaded
el: Εναλλαγή σκιασμένων παραθύρων

en: Toggle window sticky
el: Εναλλαγή του παράθυρου κολλώδες

en: Tooltips
el: Βοηθήματα

en: Top-border
el: Πλαίσιο-κορυφής

en: Transfer input focus to the desktop window (if one exists).
el: Μεταβίβαση εστίασης στο παράθυρο επιφάνειας εργασίας (αν υπάρχει).

en: Transients above
el: Προσωρινά πάνω

en: Type
el: Τύπος

en: Undocumented
el: Χωρίς τεκμηρίωση

en: Ungrouped
el: Χωρίς ομαδοποίηση

en: Uniconify group
el: Αποεκοινοποίηση ομάδας

en: Uniconify transientgroup
el: Αποεικονοποίηση παροδικής ομάδας

en: Uniconify window
el: Αποεικονοποίηση παραθύρου

en: Unignore the window.
el: Διακοπή αγνόησης του παραθύρου

en: Unique name
el: Μοναδικό όνομα

en: Uniquify window name
el: Αποεικονοποίηση ονόματος παραθύρου

en: Unmaximize
el: Απόμεγιστοποίηση

en: Unmaximize window
el: Απόμεγιστοποίηση παραθύρου

en: Unminimizing a window also restores its: \w
el: Η ανασήκωση παραθύρου επίσης επαναφέρει το: \w

en: Unset the GNOME SKIP_TASKLIST hint of the window.
el: Απορρύθμιση του βοηθήματος GNOME SKIP_TASKLIST του παραθύρου.

en: Unset the GNOME SKIP_WINLIST hint of the window.
el: Απορρύθμιση του βοηθήματος GNOME SKIP_WINLIST του παραθύρου.

en: Unshade selected windows.
el: Αποσκίαση επιλεγμένων παραθύρων.

en: Unshade window
el: Αποσκίαση παράθυρου

en: Upper layer
el: Υψηλότερο επίπεδο

en: Use black-on-white button images.
el: Χρήση εικόνων κουμπιών μαύρο πάνω σε λευκό.

en: Use less memory when creating gradients, possibly affecting quality.
el: Χρήση λιγότερης μνήμης κατά τη δημιουργία ανταυγειών, πιθανός επηρεασμός ποιότητας.

en: Value
el: Τιμή

en: View the workspace above the current workspace
el: Προβολή χώρου εργασίας πάνω από τον τρέχοντα χώρο εργασίας.

en: View the workspace below the current workspace
el: Προβολή χώρου εργασίας κάτω από τον τρέχοντα χώρο εργασίας.

en: View the workspace to the left of the current workspace
el: Προβολή χώρου εργασίας αριστερά από τον τρέχοντα χώρο εργασίας.

en: View the workspace to the right of the current workspace
el: Προβολή χώρου εργασίας δεξιά από τον τρέχοντα χώρο εργασίας.

en: Viewport
el: Θύρα όψης

en: Wait for the user to select a window, then interactively move that window.
el: Αναμονή για το χρήστη να επιλέξει παράθυρο, έπειτα διαδραστική μετακίνησή του.

en: Wait for the user to select a window, then interactively resize that window.
el: Αναμονή για το χρήστη να επιλέξει παράθυρο, έπειτα διαδραστική αλλαγή του μεγέθους του.

en: When does the mouse pointer affect the input focus.
el: Πότε ο δείκτης του ποντικιού επηρεάζει την εστίαση της εισόδου.

en: When raising a window, also raise its: \w
el: Η ανασήκωση παραθύρου επίσης ανασηκώνει το: \w

en: Whether and how to move the pointer when packing windows.
    
    `maybe' means that the pointer is moved along with the window, if the
    pointer was within the window area before packing.
    
    `always' warps the pointer to the center of the window if it isn't
    already in the window, then does like `maybe'.
    
    `never' means not to warp the pointer.
el: Πότε και πώς να μετακινείται ο δείκτης κατά τη συσκευασία των παραθύρων.
    
    `ίσως' σημαίνει ότι ο δείκτης μετακινείται μαζί με το παράθυρο, αν ο δείκτης
    ήταν στην περιοχή του παραθύρου πριν τη συσκευασία.
    
    `πάντα' εκτινάσει το δείκτη στο κέντρο του παραθύρου αν δεν είναι ήδη στο 
    παράθυρο, έπειτα προχωρεί όπως στο 'ίσως'.
    
    'ποτέ' σημαίνει ο δείκτης να μην εκτινάσεται.

en: Whether growing is considered to be maximization.  When you turn
    this on, you can use `unmaximize-window' or something similar to get
    back to the original size.
el: Αν το μεγάλωμα θεωρείται ότι είναι μεγιστοποίηση.  Όταν το επιλέξετε,
    μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το `απομεγιστοποίηση-παραθύρου' ή κάτι
    παρόμοιο για να επιστρέψετε στο αρχικό μέγεθος.

en: Whether to bump into fully obscured windows when growing or packing
    windows.
el: Αν θα ακουμπάει σε πλήρως αποκρυμμένα παράθυρα κατά το μεγάλωμα ή τη συσκευασία
    παραθύρων.

en: Whether to bump into ignored windows when growing or packing.
el: Αν θα ακουμπάει σε παράθυρα διαφορετικού βάθους κατά το μεγάλωμα ή τη συσκευασία.

en: Whether to bump into windows on a different depth when growing or packing
    windows.
    `maybe' means only avoided windows in other depths.
el: Αν θα ακουμπάει σε παράθυρα διαφορετικού βάθους κατά το μεγάλωμα ή τη συσκευασία
    παραθύρων.
    `ίσως' σημαίνει ότι θα αποφεύγονται παράθυρα σε άλλο βάθος επιπέδου.

en: While changing %s:
el: Κατά την αλλαγή του %s:

en: Width of window border.
el: Πλάτος πλαισίου παραθύρου.

en: Window Cycling
el: Μεταφορά Μεταξύ Παραθύρων

en: Window _Frames
el: Πλαίσια _Παραθύρων

en: Window history clear
el: Εκκαθάριση ιστορικού παραθύρου

en: Window history forget
el: Λησμόνηση λίστας παραθύρων

en: Window history save attributes
el: Ιδιότητες αποθήκευσης ιστορικού παραθύρου

en: Window history save dimensions
el: Διαστάσεις αποθήκευσης ιστορικού παραθύρου

en: Window history save position
el: Θέση αποθήκευσης ιστορικού παραθύρου

en: Window list skip
el: Λίστα παράλειψης παραθύρου

en: Window:
el: Παράθυρο:

en: Work_spaces
el: Χώροι _εργασίας

en: Workspace
el: Χώρος εργασίας

en: Workspace %d
el: Χώρος εργασίας %d

en: Workspace down
el: Χώρος εργασίας κάτω

en: Workspace left
el: Χώρος εργασίας αριστερά

en: Workspace names
el: Ονόματα χώρων εργασίας

en: Workspace right
el: Χώρος εργασίας δεξιά

en: Workspace up
el: Χώρος εργασίας πάνω

en: Workspace:
el: Χώρος εργασίας:

en: Workspaces
el: Χώροι εργασίας

en: Workspaces:
el: Χώροι εργασίας:

en: Xterm
el: Τερματικό

en: Yes
el: Ναι

en: [Quote]
el: [Παράθεση]

en: [about text]
el: [σχετικά με κείμενο]

en: [bottom]
el: [κάτω]

en: [frame-part-table]
el: [πλαίσιο-μέρος-πίνακας]

en: [left]
el: [αριστερά]

en: [place holder]
el: [προς αντικατάσταση]

en: [right]
el: [δεξιά]

en: [title]
el: [τίτλος]

en: [top]
el: [επάνω]

en: _About
el: _Περί

en: _About Sawfish...
el: _Περί του Πριονόψαρου...

en: _Close
el: _Κλείσιμο

en: _Customize
el: _Παραμετροποίηση

en: _Cyclable
el: _Δεκτικό διαδοχής

en: _FAQ...
el: _Συχνές ερωτήσεις...

en: _File
el: _Αρχείο

en: _Focusable
el: _Δεκτικό προσοχής

en: _Forget saved state
el: _Λησμόνηση αποθηκευμένης κατάστασης

en: _GNOME Help...
el: _Βοήθεια GNOME...

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: _History
el: _Ιστορικό

en: _Ignored
el: Α_γνοημένο

en: _Manual...
el: _Εγχειρίδιο...

en: _News...
el: _Νέα...

en: _Next workspace
el: _Επόμενο χώρος εργασίας

en: _Open Theme..
el: _Άνοιγμα Θέματος...

en: _Preferences...
el: _Προτιμίσεις...

en: _Preview
el: _Προεπισκόπηση

en: _Previous workspace
el: _Προηγούμενο χώρο εργασίας

en: _Programs
el: _Προγράμματα

en: _Save Theme
el: _Αποθήκευση Θέματος

en: _Send window to
el: _Αποστολή παραθύρου στο

en: _Settings
el: _Ρυθμίσεις

en: _Sticky
el: _Κολλώδες

en: _Themes
el: _Θέματα

en: _Toggle
el: _Αλλαγή

en: _WWW page...
el: _Σελίδα WWW...

en: _Windows
el: _Παράθυρα

en: `From' color of active frames in `gradient' frame style.
el: Χρώμα `Από' για τα ενεργά πλαίσια στο στυλ πλαισίου `ανταύγεια'.

en: `From' color of inactive frames in `gradient' frame style.
el: Χρώμα `Από' για τα ανενεργά πλαίσια στο στυλ πλαισίου `ανταύγεια'.

en: `To' color of active frames in `gradient' frame style.
el: Χρώμα `Σε' για τα ενεργά πλαίσια στο στυλ πλαισίου `ανταύγεια'.

en: `To' color of inactive frames in `gradient' frame style.
el: Χρώμα `Σε' για τα ανενεργά πλαίσια στο στυλ πλαισίου `ανταύγεια'.

en: all
el: όλα

en: always
el: πάντα

en: and many others...
el: και πολλοί άλλοι...

en: border-keymap
el: χάρτης-πλήκτρων-πλαισίου

en: center
el: κέντρο

en: close-button-keymap
el: χάρτης-πλήκτρων-κουμπιού-κλεσίματος

en: cycle-keymap
el: χάρτης-πλήκτρων-διαδοχή

en: diagonal
el: διαγώνιο

en: error while building frame: %S
el: σφάλμα στο σχηματισμό πλαισίου: %S

en: global-keymap
el: καθόλικός-χάρτης-πλήκτρων

en: group
el: ομάδα

en: horizontal
el: οριζόντιο

en: iconify-button-keymap
el: χάρτης-πλήκτρων-κουμπιού-εικονοποίησης

en: left
el: αριστερά

en: maximize-button-keymap
el: χάρτης-πλήκτρων-κουμπιού-μεγιστοποίησης

en: maybe
el: ίσως

en: menu-button-keymap
el: χάρτης-πλήκτρων-κουμπιού-μενού

en: never
el: ποτέ

en: none
el: κανένα

en: not
el: όχι

en: nowhere
el: πουθενά

en: parents
el: γονικά

en: prompt-keymap
el: χάρτης-πλήκτρων-prompt

en: right
el: δεξιά

en: root-window-keymap
el: χάρτης-πλήκτρων-παραθύρου-διαχειριστή

en: screen
el: οθόνη

en: shade-button-keymap
el: χάρτης-πλήκτρων-κουμπιού-σκίασης

en: space %d
el: χώρος %d

en: standard-error
el: κανονικό-σφάλμα

en: title-keymap
el: χάρτης-πλήκτρων-τίτλου

en: transients
el: βραχύβια

en: vertical
el: κάθετο

en: viewport
el: θύρα όψης

en: window-keymap
el: χάρτης-πλήκτρων-παραθύρου

en: workspace
el: χώρος εργασίας
