sylpheed - en to el translation catalogue (827 entries)

en: 	Setting summary from message data...
el: 	Ορισμός περίληψης από τα δεδομένα του μηνύματος...

en:   --compose [address]    open composition window
el:   --compose [διεύθυνση]  άνοιγμα παραθύρου σύνθεσης

en:   --help                 display this help and exit
el:   --help                 εμφάνιση αυτού του κειμένου και έξοδος

en:   --receive              receive new messages
el:   --receive              λήψη νέων μηνυμάτων

en:   --receive-all          receive new messages of all accounts
el:   --receive-all          λήψη νέων μηνυμάτων όλων των λογαριασμών

en:   --version              output version information and exit
el:   --version              εμφάνιση της έκδοσης και έξοδος

en:   Issuer: %s
el:   Εκδότης: %s

en:   Subject: %s
el: Θέμα: %s

en:  Check File
el:  Έλεγχος Αρχείου

en:  Check Server
el:  Έλεγχος Εξυπηρέτη

en:  Delete
el:  Διαγραφή

en:  Description of symbols
el:  Περιγραφή συμβόλων

en:  Edit...
el: Επεξεργασία...

en:  Reset
el:  Μηδενισμός

en:  Select...
el: Επιλογή...

en:  Set as default account
el:  Θέσε ως σύνηθη λογαριασμό

en:  Set display item of summary...
el:  Ορισμός εμφανιζόμενων στοιχείων περίληψης...

en:  Substitute
el:  Αντικατάσταση

en:  [Edited]
el:  [Τροποποιημένο]

en:  item(s) selected
el:  μήνυμα(τα) επιλέχθηκε(αν)

en: #
el: αρ.

en: %d deleted
el: %d διαγράφηκαν

en: %d messages found.
el: Βρέθηκαν %d μηνύματα.

en: %d new, %d unread, %d total
el: %d νέα, %d αδιάβαστα, %d συνολικά

en: %d new, %d unread, %d total (%s)
el: %d νέα, %d αδιάβαστα, %d συνολικά (%s)

en: %d newsgroups received (%s read)
el: %d newsgroups λήφθηκαν (%s διαβασμένα)

en: %s - Compose message%s
el: %s - Σύνθεση μηνύματος%s

en: %s - Source
el: %s - Πηγή

en: %s%d copied
el: %s%d αντιγράφηκαν

en: %s%d moved
el: %s%d μετακινήθηκαν

en: %s: Retrieving new messages
el: %s: Λαμβάνω τα νέα μηνύματα

en: %s: file not exist
el: %s: το αρχείο δεν υπάρχει

en: %sPlease enter the passphrase for:
    
      %.*s  
    (%.*s)
el: %sΠαρακαλώ εισάγετε την κωδική φράση για:
    
      %.*s  
    (%.*s)

en: (New)
el: (Νέο)

en: (No Date)
el: (Χωρίς ημερομηνία)

en: (No From)
el: (Χωρίς αποστολέα)

en: (No Subject)
el: (Χωρίς Θέμα)

en: +No
el: +Όχι

en: /Add sender to address boo_k
el: /Προσθήκη αποστολέα στον κατάλογο διευθύνσεων

en: /Color la_bel
el: /Χρωματική ταμπέλα

en: /Create _new folder...
el: /Δημιουργία νέου καταλόγου...

en: /M_ove...
el: /Μετακίνηση...

en: /New _Address
el: /Νέα διεύθυνση

en: /New _Folder
el: /Νέος κατάλογος

en: /New _Group
el: /Νέα ομάδα

en: /Open _with...
el: /Άνοιγμα με...

en: /Re-_edit
el: /Επαν-επεξεργασία

en: /_Add...
el: /Προσθήκη...

en: /_Address
el: /Διεύθυνση

en: /_Address/---
el: /Διεύθυνση/---

en: /_Address/New _Address
el: /Διεύθυνση/Νέα διεύθυνση

en: /_Address/New _Folder
el: /Διεύθυνση/Νέος κατάλογος

en: /_Address/New _Group
el: /Διεύθυνση/Νέα ομάδα

en: /_Address/_Delete
el: /Διεύθυνση/Διαγραφή

en: /_Address/_Edit
el: /Διεύθυνση/Επεξεργασία

en: /_Check signature
el: /Έλεγχος υπογραφής

en: /_Configuration
el: /Ρυθμίσεις

en: /_Configuration/---
el: /Ρυθμίσεις/---

en: /_Configuration/C_hange current account
el: /Ρυθμίσεις/Αλλαγή τρέχοντος λογαριασμού

en: /_Configuration/Create _new account...
el: /Ρυθμίσεις/Δημιουργία νέου λογαριασμού...

en: /_Configuration/_Common preferences...
el: /Ρυθμίσεις/Κοινές επιλογές...

en: /_Configuration/_Edit accounts...
el: /Ρυθμίσεις/Επεξεργασία λογαριασμών...

en: /_Configuration/_Filter setting...
el: /Ρυθμίσεις/Επιλογές φίλτρων...

en: /_Copy...
el: /Αντιγραφή...

en: /_Delete
el: /Διαγραφή

en: /_Delete folder
el: /Διαγραφή καταλόγου

en: /_Display as text
el: /Εμφάνιση σαν κείμενο

en: /_Edit
el: /Επεξεργασία

en: /_Edit/---
el: /Επεξεργασία/---

en: /_Edit/Cu_t
el: /Επεξεργασία/Κοπή

en: /_Edit/Select _all
el: /Επεξεργασία/Επιλογή όλων

en: /_Edit/Wrap all long _lines
el: /Επεξεργασία/Αναδίπλωση μακριών γραμμών

en: /_Edit/_Copy
el: /Επεξεργασία/Αντιγραφή

en: /_Edit/_Paste
el: /Επεξεργασία/Επικόλληση

en: /_Edit/_Redo
el: /Επεξεργασία/Επανάληψη

en: /_Edit/_Undo
el: /Επεξεργασία/Αναίρεση

en: /_Edit/_Wrap current paragraph
el: /Επεξεργασία/Αναδίπλωση τρέχουσας παραγράφου

en: /_File
el: /Αρχείο

en: /_File/---
el: /Αρχείο/---

en: /_File/E_xit
el: /Αρχείο/Έξοδος

en: /_File/Insert si_gnature
el: /Αρχείο/Εισαγωγή υπογραφής

en: /_File/New _Book
el: /Αρχείο/Νέο βιβλίο

en: /_File/New _Server
el: /Αρχείο/Νέος εξυπηρετητής

en: /_File/_Attach file
el: /Αρχείο/Προσάρτηση αρχείου

en: /_File/_Close
el: /Αρχείο/Κλείσιμο

en: /_File/_Delete
el: /Αρχείο/Διαγραφή

en: /_File/_Edit
el: /Αρχείο/Επεξεργασία

en: /_File/_Export to mbox file...
el: /Αρχείο/Εξαγωγή σε αρχείο mbox...

en: /_File/_Folder
el: /Αρχείο/Κατάλογος

en: /_File/_Folder/Create _new folder...
el: /Αρχείο/Κατάλογος/Δημιουργία νέου καταλόγου...

en: /_File/_Folder/_Delete folder
el: /Αρχείο/Κατάλογος/Διαγραφή καταλόγου

en: /_File/_Folder/_Rename folder...
el: /Αρχείο/Κατάλογος/Μετονομασία καταλόγου...

en: /_File/_Import mbox file...
el: /Αρχείο/Εισαγωγή αρχείου mbox...

en: /_File/_Insert file
el: /Αρχείο/Εισαγωγή αρχείου

en: /_File/_Print...
el: /Αρχείο/Εκτύπωση...

en: /_File/_Save
el: /Αρχείο/Αποθήκευση

en: /_File/_Save as...
el: /Αρχείο/Αποθήκευση ως...

en: /_Forward
el: /Προώθηση

en: /_Help
el: /Βοήθεια

en: /_Help/---
el: /Βοήθεια/---

en: /_Help/_About
el: /Βοήθεια/Σχετικά

en: /_Help/_Manual
el: /Βοήθεια/_Manual

en: /_Help/_Manual/_English
el: /Βοήθεια/_Manual/Αγγλικό

en: /_Help/_Manual/_Japanese
el: /Βοήθεια/_Manual/Ιαπωνέζικο

en: /_Mark
el: /Σήμανση

en: /_Mark/---
el: /Σήμανση/---

en: /_Mark/Mark all _read
el: /Σήμανση/Σήμανση όλων ως διαβασμένα

en: /_Mark/Mark as rea_d
el: /Σήμανση/Σήμανση ως διαβασμένο

en: /_Mark/Mark as unr_ead
el: /Σήμανση/Σήμανση ως αδιάβαστο

en: /_Mark/_Mark
el: /Σήμανση/Σήμανση

en: /_Mark/_Unmark
el: /Σήμανση/Αναίρεση σήμανσης

en: /_Message
el: /Μήνυμα

en: /_Message/---
el: /Μήνυμα/---

en: /_Message/Compose _new message
el: /Μήνυμα/Σύνθεση νέου μηνύματος

en: /_Message/M_ove...
el: /Μήνυμα/Μετακίνηση...

en: /_Message/Re-_edit
el: /Μήνυμα/Επαν-επεξεργασία

en: /_Message/_Copy...
el: /Μήνυμα/Αντιγραφή...

en: /_Message/_Delete
el: /Μήνυμα/Διαγραφή

en: /_Message/_Forward
el: /Μήνυμα/Προώθηση

en: /_Message/_Mark
el: /Μήνυμα/Σήμανση

en: /_Message/_Mark/---
el: /Mήνυμα/Σήμανση/---

en: /_Message/_Mark/Mark all _read
el: /Mήνυμα/Σήμανση/Σήμανση όλων ως διαβασμένα

en: /_Message/_Mark/Mark as rea_d
el: /Mήνυμα/Σήμανση/Σήμανση ως διαβασμένο

en: /_Message/_Mark/Mark as unr_ead
el: /Mήνυμα/Σήμανση/Σήμανση ως αδιάβαστο

en: /_Message/_Mark/_Mark
el: /Mήνυμα/Σήμανση/Σήμανση

en: /_Message/_Mark/_Unmark
el: /Mήνυμα/Σήμανση/Αναίρεση σήμανσης

en: /_Message/_Reply
el: /Μήνυμα/Απάντηση

en: /_Open
el: /Άνοιγμα

en: /_Print...
el: /Εκτύπωση...

en: /_Remove
el: /Διαγραφή

en: /_Remove newsgroup
el: /Διαγραφή newsgroup

en: /_Rename folder...
el: /Μετονομασία καταλόγου...

en: /_Reply
el: /Απάντηση

en: /_Save as...
el: /Αποθήκευση ως...

en: /_View
el: /Απεικόνιση

en: /_View/---
el: /Απεικόνιση/---

en: /_View/Separate f_older tree
el: /Απεικόνιση/Ξεχωριστό παράθυρο δομής καταλόγων

en: /_View/Separate m_essage view
el: /Απεικόνιση/Ξεχωριστή απεικόνιση μηνυμάτων

en: /_View/Show all _header
el: /Απεικόνιση/Εμφάνιση της πλήρους κεφαλίδας

en: /_View/_Code set
el: /Απεικόνιση/Κωδικοσύνολο

en: /_View/_Code set/---
el: /Απεικόνιση/Κωδικοσύνολο/---

en: /_View/_Code set/7bit ascii (US-ASC_II)
el: /Απεικόνιση/Κωδικοσύνολο/7bit ascii (US-ASC_II)

en: /_View/_Code set/Baltic (ISO-8859-_4)
el: /Απεικόνιση/Κωδικοσύνολο/Βαλτικής (ISO-8859-_4)

en: /_View/_Code set/Central European (ISO-8859-_2)
el: /Απεικόνιση/Κωδικοσύνολο/Κεντρικής Ευρώπης (ISO-8859-_2)

en: /_View/_Code set/Chinese (ISO-2022-_CN)
el: /Απεικόνιση/Κωδικοσύνολο/Κινεζικό (ISO-2022-_CN)

en: /_View/_Code set/Cyrillic (ISO-8859-_5)
el: /Απεικόνιση/Κωδικοσύνολο/Κυριλλικό (ISO-8859-_5)

en: /_View/_Code set/Cyrillic (KOI8-_R)
el: /Απεικόνιση/Κωδικοσύνολο/Κυριλλικό (KOI8-_R)

en: /_View/_Code set/Cyrillic (Windows-1251)
el: /Απεικόνιση/Κωδικοσύνολο/Κυριλλικό (Windows-1251)

en: /_View/_Code set/Greek (ISO-8859-_7)
el: /Απεικόνιση/Κωδικοσύνολο/Ελληνικό (ISO-8859-_7)

en: /_View/_Code set/Japanese (ISO-2022-JP-2)
el: /Απεικόνιση/Κωδικοσύνολο/Ιαπωνέζικο (ISO-2022-JP-2)

en: /_View/_Code set/Japanese (ISO-2022-_JP)
el: /Απεικόνιση/Κωδικοσύνολο/Ιαπωνέζικο (ISO-2022-_JP)

en: /_View/_Code set/Japanese (_EUC-JP)
el: /Απεικόνιση/Κωδικοσύνολο/Ιαπωνέζικο (_EUC-JP)

en: /_View/_Code set/Japanese (_Shift__JIS)
el: /Απεικόνιση/Κωδικοσύνολο/Ιαπωνέζικο (_Shift__JIS)

en: /_View/_Code set/Korean (EUC-_KR)
el: /Απεικόνιση/Κωδικοσύνολο/Κορεάτικο (EUC-_KR)

en: /_View/_Code set/Korean (ISO-2022-KR)
el: /Απεικόνιση/Κωδικοσύνολο/Κορεάτικο (ISO-2022-KR)

en: /_View/_Code set/Simplified Chinese (_GB2312)
el: /Απεικόνιση/Κωδικοσύνολο/Απλοποιημένο Κινεζικό (_GB2312)

en: /_View/_Code set/Traditional Chinese (EUC-_TW)
el: /Απεικόνιση/Κωδικοσύνολο/Παραδοσιακό Κινεζικό (EUC-_TW)

en: /_View/_Code set/Traditional Chinese (_Big5)
el: /Απεικόνιση/Κωδικοσύνολο/Παραδοσιακό Κινεζικό (_Big5)

en: /_View/_Code set/Turkish (ISO-8859-_9)
el: /Απεικόνιση/Κωδικοσύνολο/Τουρκικό (ISO-8859-_9)

en: /_View/_Code set/Unicode (_UTF-8)
el: /Απεικόνιση/Κωδικοσύνολο/Unicode (_UTF-8)

en: /_View/_Code set/Western European (ISO-8859-_1)
el: /Απεικόνιση/Κωδικοσύνολο/Δυτικής Ευρώπης (ISO-8859-_1)

en: /_View/_Code set/_Auto detect
el: /Απεικόνιση/Κωδικοσύνολο/Αυτόματη αναγνώριση

en: /_View/_Code set/_Baltic (ISO-8859-13)
el: /Απεικόνιση/Κωδικοσύνολο/Βαλτικής (ISO-8859-13)

en: A Group Name must be supplied.
el: Πρέπει να δοθεί ένα όνομα ομάδας.

en: A Name and Value must be supplied.
el: Πρέπει να δοθεί ένα όνομα και μία τιμή.

en: Abcdef
el: Αβγδεζ

en: About
el: Σχετικά

en: Account
el: Λογ/σμός

en: Account for sending mail is not specified.
    Please select a mail account before sending.
el: Ο λογαριασμός για αποστολή μηνύματος δεν έχει οριστεί.
    Παρακαλώ επιλέξτε ένα λογαριασμό πριν στείλετε.

en: Account setting
el: Ρυθμίσεις λογαριασμού

en: Account%d
el: Λογαριασμός%d

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add Address to Book
el: Προσθήκη διεύθυνσης στο βιβλίο

en: Add Date header field
el: Προσθήκη πεδίου ημερομηνίας στην κεφαλίδα

en: Add New Addressbook
el: Προσθήκη νέου βιβλίου διευθύνσεων

en: Add New Group
el: Προσθήκη Νέας Ομάδας

en: Add New JPilot Entry
el: Προσθήκη νέας εγγραφής JPilot

en: Add New LDAP Server
el: Προσθήκη νέου εξυπηρέτη LDAP

en: Add New Person
el: Προσθήκη νέου ατόμου

en: Add address to destination when double-clicked
el: Προσθήκη διεύθυνσης στον προορισμό σε διπλό κλικ

en: Add key
el: Προσθήκη κλειδιού

en: Add mailbox
el: Προσθήκη mailbox

en: Add user-defined header
el: Προσθήκη κεφαλίδας ορισμένης από τον χρήστη

en: Additional e-Mail address item(s)
el: Πρόσθετες e-Mail διευθύνσεις

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Address Book
el: Βιβλίο διευθύνσεων

en: Address book
el: Κατάλογος διευθύνσεων

en: Addressbook Conversion
el: Μετατροπή βιβλίου διευθύνσεων

en: Addressbook Conversion Error
el: Σφάλμα μετατροπής βιβλίου διευθύνσεων

en: Addressbook Error
el: Σφάλμα βιβλίου διευθύνσεων

en: Addressbook conversion
el: Μετατροπή βιβλίου διευθύνσεων

en: Addressbook conversion error
el: Σφάλμα μετατροπής βιβλίου διευθύνσεων

en: Addresses in Group
el: Διευθύνσεις στην ομάδα

en: Advanced
el: Προχωρημένα

en: Alias
el: Ψευδώνυμο

en: All folder(s) and message(s) under `%s' will be deleted.
    Do you really want to delete?
el: Όλοι οι κατάλογοι και τα μηνύματα κάτω από το `%s' θα διαγραφούν.
    Θέλετε πράγματι να διαγραφούν;

en: Always
el: Πάντα

en: An E-Mail address must be supplied.
el: Πρέπει να δοθεί μία διεύθυνση mail.

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Ask before emptying
el: Επιβεβαίωση πριν το άδειασμα

en: Attach
el: Προσάρτηση

en: Attach file
el: Προσάρτηση αρχείου

en: Auth failed
el: H πιστοποίηση απέτυχε

en: Authenticate with POP3 before sending
el: Πιστοποίηση με POP3 πριν την αποστολή

en: Authenticating...
el: Πιστοποίηση

en: Authentication
el: Πιστοποίηση

en: Auto-check new mail
el: Αυτόματος έλεγχος για νέα mail

en: Automatic
el: Αυτόματη

en: Automatic (Recommended)
el: Αυτόματο (Προτεινόμενο)

en: Automatically check signatures
el: Αυτόματος έλεγχος υπογραφών

en: Automatically launch the external editor
el: Αυτόματη χρήση εξωτερικού προγράμματος επεξεργασίας

en: Automatically select account for replies
el: Αυτόματη επιλογή λογαριασμού για τις απαντήσεις

en: Available Addresses
el: Διαθέσιμες διευθύνσεις

en: BAD signature
el: Λάθος υπογραφή

en: Backward search
el: Αναζήτηση προς τα πίσω

en: Bad passphrase! Try again...
el: Λάθος κωδική φράση! Ξαναπροσπαθήστε...

en: Baltic (ISO-8859-13)
el: Βαλτικής (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
el: Βαλτικής (ISO-8859-4)

en: Basic
el: Βασικά

en: Basic Data
el: Βασικά Στοιχεία

en: Beginning of list reached; continue from end?
el: Έφτασα την αρχή της λίστας. Να συνεχίσω από το τέλος;

en: Blue
el: Μπλε

en: Brown
el: Καφέ

en: Building threads...
el: Δημιουργώ τα νήματα...

en: Can't connect to IMAP4 server: %s:%d
el: Δεν μπορώ να συνδεθώ στον IMAP4 server: %s:%d

en: Can't connect to NNTP server: %s:%d
el: Δεν μπορώ να συνδεθώ στον NNTP server: %s:%d

en: Can't connect to POP3 server: %s:%d
el: Δεν μπορώ να συνδεθώ στον POP3 server: %s:%d

en: Can't create the folder `%s'.
el: δεν μπορώ να δημιουργήσω τον κατάλογο `%s'.

en: Can't get file size of %s
el: Δεν μπορώ να βρω το μέγεθος του αρχείου %s

en: Can't get text part
el: Δεν μπορώ να λάβω το τμήμα κειμένου

en: Can't get the part of multipart message.
el: Δεν μπορώ να λάβω το τμήμα του πολυτμηματικού μηνύματος

en: Can't load the image.
el: Δεν μπορώ να φορτώσω την εικόνα.

en: Can't open mark file.
el: Δεν μπορώ να ανοίξω σημειωμένο αρχείο.

en: Can't queue the message.
el: Δεν μπορώ να βάλω στην ουρά το μήνυμα.

en: Can't remove the folder `%s'.
el: Δεν μπορώ να διαγράψω τον κατάλογο `%s'.

en: Can't retrieve newsgroup list.
el: δεν μπορώ να πάρω την λίστα των newsgroup

en: Can't save the message to outbox.
el: Δεν μπορώ να αποθηκεύσω το μήνυμα στα εξερχόμενα.

en: Can't save the part of multipart message.
el: Δεν μπορώ να αποθηκεύσω το τμήμα του πολυτμηματικού μηνύματος

en: Can't write to file.
el: Δεν μπορώ να γράψω σε αρχείο.

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Cancelled
el: Ακυρώθηκε

en: Cannot find user ID for this key.
el: Δεν μπορώ να βρω user ID για αυτό το κλειδί

en: Case sensitive
el: Διαχωρισμός πεζών/κεφαλαίων

en: Cc
el: Κοινοποίηση

en: Cc:
el: Κοινοποίηση:

en: Central European (ISO-8859-2)
el: Κεντρικήs Ευρώπης (ISO-8859-2)

en: Check new mail on startup
el: Έλεγχος για νέο mail στην αρχή

en: Chinese (ISO-2022-CN)
el: Κινεζική (ISO-2022-CN)

en: Clear
el: Εκκαθάριση

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Collecting info for `%s' ... %c
el: Συλλέγω πληροφορίες για `%s' ... %c

en: Colors
el: Χρώματα

en: Command
el: Εντολή

en: Common Preferences
el: Κοινές επιλογές

en: Common address
el: Κοινές διευθύνσεις

en: Compose
el: Σύνθεση

en: Compose message%s
el: Σύνθεση μηνύματος%s

en: Compose new message
el: Σύνθεση νέου μηνύματος

en: Compose: input from monitoring process
el: Σύνθεση: εισαγωγή από παρακολουθούμενη διεργασία

en: Composing message exists. Really quit?
el: Υπάρχει παράθυρο σύνθεσης μηνύματος. Να κλείσω;

en: Configuration is saved.
el: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν.

en: Confirm on exit
el: Επιβεβαίωση εξόδου

en: Connected successfully to server
el: Συνδέθηκα επιτυχώς στον εξυπηρέτη

en: Connecting
el: Συνδέομαι

en: Connecting to SMTP server: %s ...
el: Σύνδεση στην εξυπηρέτη SMTP: %s ...

en: Connection failed
el: Η σύνδεση απέτυχε

en: Copying message %s%c%d to %s ...
el: Αντιγράφω το μήνυμα %s%c%d στο %s ...

en: Could not connect to server
el: Δεν μπορώ να συνδεθώ στον εξυπηρετητή

en: Could not convert address book
    and could not create new address book files.
el: Δεν μπόρεσα να μετατρέψω το βιβλίο διευθύνσεων,
    και δεν μπόρεσα να δημιουργήσω νέα αρχεία βιβλίου διευθύνσεων.

en: Could not convert address book,
    but created empty new address book files.
el: Δεν μπόρεσα να μετατρέψω το βιβλίο διευθύνσεων,
    αλλά δημιούργησα νέα άδεια αρχεία βιβλίου διευθύνσεων.

en: Could not convert address book,
    could not create new address book files.
el: Δεν μπόρεσα να μετατρέψω το βιβλίο διευθύνσεων,
    δεν μπόρεσα να δημιουργήσω νέα αρχεία βιβλίου διευθύνσεων.

en: Could not read address index
el: Δεν μπόρεσα να διαβάσω το δείκτη της διεύθυνσης

en: Could not read file.
el: Δεν μπόρεσα να διαβάσω το αρχείο.

en: Couldn't exec external editor
el: Δεν μπόρεσα να καλέσω το εξωτερικό πρόγραμμα επεξεργασίας

en: Couldn't write to file
el: Δεν μπόρεσα να γράψω στο αρχείο

en: Creating MIME view...
el: Δημιουργία απεικόνισης MIME...

en: Creating account edit window...
el: Δημιουργώ το παράθυρο επεξεργασίας λογαριασμού...

en: Creating account preferences window...
el: Δημιουργώ το παράθυρο επιλογών του λογαριασμού...

en: Creating alert panel dialog...
el: Δημιουργώ το διάλογο alert panel...

en: Creating common preferences window...
el: Δημιουργία παραθύρου κοινών επιλογών...

en: Creating compose window...
el: Δημιουργώ το παράθυρο σύνθεσης...

en: Creating display header setting window...
el: Δημιουργώ το παράθυρο εμφάνισης ρυθμίσεων επικεφαλίδας...

en: Creating folder view...
el: Δημιουργώ την απεικόνιση καταλόγων...

en: Creating header view...
el: Δημιουργώ την απεικόνιση κεφαλίδας...

en: Creating image view...
el: Δημιουργώ απεικόνιση εικόνας...

en: Creating main window...
el: Δημιουργώ το κυρίως παράθυρο...

en: Creating message view...
el: Δημιουργώ απεικόνιση μηνύματος...

en: Creating progress dialog...
el: Δημιουργώ διάλογο προόδου...

en: Creating source window...
el: Δημιουργία παραθύρου πηγής...

en: Creating summary view...
el: Δημιουργία απεικόνισης περίληψης...

en: Creating text view...
el: Δημιουργώ απεικόνιση κειμένου...

en: Creation of the mailbox failed.
    Maybe some files already exist, or you don't have the permission to write there.
el: Η δημιουργία του mailbox απέτυχε.
    Ίσως κάποια αρχεία να υπάρχουν ήδη, ή δεν έχετε δικαίωμα να γράψετε εκεί.

en: Custom header setting
el: Ρυθμίσεις ειδικής κεφαλίδας

en: Custom headers
el: Ειδική κεφαλίδα

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
el: Κυριλλική (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (KOI8-R)
el: Κυριλλική (KOI8-R)

en: Cyrillic (KOI8-U)
el: Κυριλλική (KOI8-U)

en: Cyrillic (Windows-1251)
el: Κυριλλική (Windows-1251)

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Date format
el: Μορφοποίηση ημερομηνίας

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete IMAP4 account
el: Διαγραφή λογαριασμού IMAP4

en: Delete account
el: Διαγραφή λογαριασμού

en: Delete address(es)
el: Διαγραφή διεύθυνσης (διευθύνσεων)

en: Delete folder
el: Διαγραφή καταλόγου

en: Delete header
el: Διαγραφή κεφαλίδας

en: Delete news account
el: Διαγραφή λογαριασμού news

en: Delete newsgroup
el: Διαγραφή newsgroup

en: Delete rule
el: Διαγραφή κανόνα

en: Delete the message
el: Διαγραφή μηνύματος

en: Deleting duplicated messages...
el: Διαγράφω τα διπλά μηνύματα...

en: Description
el: Περιγραφή

en: Description of symbols
el: Περιγραφή των συμβόλων

en: Destination dir:
el: Κατάλογος προορισμού:

en: Destination is same as current folder.
el: Ο προορισμός είναι ίδιος με τον τρέχοντα κατάλογο.

en: Discard
el: Απόρριψη

en: Discard message
el: Απόρριψη μηνύματος

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Display Name
el: Εμφανιζόμενο όνομα

en: Display header pane above message view
el: Εμφάνιση τμήματος με την κεφαλίδα πάνω από την προβολή μηνύματος

en: Display header setting
el: Ορισμός εμφάνισης κεφαλίδας

en: Display recipient on `From' column if sender is yourself
el: Εμφάνιση του παραλήπτη στη στήλη `Αποστολέα' αν ο αποστολέας είστε εσείς

en: Display short headers on message view
el: Εμφάνιση βραχείας κεφαλίδας στην απεικόνιση μηνύματος

en: Display unread number next to folder name
el: Εμφάνιση αριθμού αδιάβαστων δίπλα στο όνομα του καταλόγου

en: Display warning on startup if GnuPG doesn't work
el: Εμφάνιση ειδοποίησης κατά την εκκίνηση αν το GnuPG δεν λειτουργεί

en: Displayed Headers
el: Εμφανισθείσες κεφαλίδες

en: Displaying the source of %s ...
el: Εμφάνιση της πηγής του %s ...

en: Do you really want to delete this account?
el: Θέλετε πράγματι να διαγράψετε αυτό το λογαριασμό;

en: Do you really want to delete this header?
el: Θέλετε πράγματι να διαγραφεί αυτή η κεφαλίδα;

en: Do you really want to delete this rule?
el: Θέλετε πράγματι να διαγραφεί αυτός ο κανόνας;

en: Do you want to delete the folder AND all addresses in `%s' ? 
    If deleting the folder only, addresses will be moved into parent folder.
el: Θέλετε να διαγράψετε τον κατάλογο ΚΑΙ όλες τις διευθύνσεις στο `%s' ; 
    Αν διαγράφετε τον κατάλογο μόνο, οι διευθύνσεις θα μετακινηθούν στον από πάνω κατάλογο

en: Don't receive
el: Μην παραλάβεις

en: Don't use SSL
el: Να μην χρησιμοποιείται SSL

en: Done.
el: Τέλος

en: Down
el: Κάτω

en: Download all messages on server
el: Λήψη όλων των μηνυμάτων από τον εξυπηρέτη

en: Draft
el: Πρόχειρα

en: E-Mail Address
el: Διεύθυνση e-mail

en: E-Mail address
el: Διεύθυνση e-mail

en: EMail Address
el: Διεύθυνση e-mail

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit Addressbook
el: Επεξεργασία βιβλίου διευθύνσεων

en: Edit Group Data
el: Επεξεργασία στοιχείων ομάδας

en: Edit Group Details
el: Επεξεργασία λεπτομερειών ομάδας

en: Edit JPilot Entry
el: Επεξεργασία εγγραφής JPilot

en: Edit LDAP Server
el: Επεξεργασία εξυπηρετητή LDAP

en: Edit Person Data
el: Επεξεργασία στοιχείων ατόμου

en: Edit Person Details
el: Επεξεργασία λεπτομερειών ατόμου

en: Edit accounts
el: Επεξεργασία λογαριασμών

en: Edit folder
el: Επεξεργασία καταλόγου

en: Edit with external editor
el: Επεξεργασία με εξωτερικό πρόγραμμα

en: Editor
el: Συνθέτης

en: Empty all messages in trash?
el: Να αδειάσω όλα τα διαγραμμένα μηνύματα

en: Empty trash
el: Άδειασμα διαγραμμένων

en: Empty trash on exit
el: Άδειασμα των διαγραμμένων στην έξοδο

en: Enable coloration of message
el: Ενεργοποίηση χρωματισμού των μηνυμάτων

en: Encoding
el: Κωδικοποίηση

en: Encrypt message by default
el: Κρυπτογράφηση μηνυμάτων εξ ορισμού

en: End of list reached; continue from beginning?
el: Έφτασα το τέλος της λίστας. Να συνεχίσω από την αρχή;

en: Enter the command line to open file:
    (`%s' will be replaced with file name)
el: Εισάγετε την γραμμή εντολής για το άνοιγμα του αρχείου:
    (Το `%s' θα αντικατασταθεί με το όνομα αρχείου)

en: Enter the print command line:
    (`%s' will be replaced with file name)
el: Εισάγετε την γραμμή εντολής εκτύπωσης:
    (Το `%s' θα αντικατασταθεί με το όνομα αρχείου)

en: Error
el: Σφάλμα

en: Error occurred while posting
el: Προέκυψε σφάλμα κατά την αποστολή

en: Error occurred while posting the message to %s .
el: Συνέβη σφάλμα κατά την αποστολή του μηνύματος σε %s .

en: Error occurred while processing mail.
el: Ένα σφάλμα συνέβη καθώς επεξεργάζομαι το mail.

en: Error occurred while sending the message.
el: Συνέβη σφάλμα κατά την αποστολή του μηνύματος.

en: Error verifying the signature
el: Σφάλμα κατά την εξακρίβωση της υπογραφής

en: Example
el: Παράδειγμα

en: Execute
el: Εκτέλεση

en: Execute immediately when moving or deleting messages
el: Αυτόματη εκτέλεση για τη μεταφορά και διαγραφή μηνυμάτων

en: Execute marked process
el: Εκτέλεση σημειωμένης εργασίας

en: Exit
el: Έξοδος

en: Exit this program?
el: Έξοδος από αυτό το πρόγραμμα;

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Exporting file:
el: Εξαγωγή αρχείου:

en: Exporting messages from %s into %s...
el: Εξαγωγή μηνυμάτων από %s προς %s...

en: External editor command line is invalid: `%s'
el: Η εντολή για το εξωτερικό πρόγραμμα δεν είναι έγκυρη: `%s'

en: External program
el: Εξωτερικό πρόγραμμα

en: File
el: Αρχείο

en: File %s doesn't exist
el: Το αρχείο %s δεν υπάρχει

en: File `%s' already exists.
    Can't create folder.
el: Το αρχείο `%s' υπάρχει ήδη.
    Δεν μπορώ να δημιουργήσω τον κατάλογο.

en: File appears to be Ok.
el: Το αρχείο φαίνεται να είναι εντάξει.

en: File does not appear to be JPilot format.
el: Το αρχείο δεν φαίνεται να είναι σε μορφή JPilot

en: File does not appear to be a valid address book format.
el: Το αρχείο δεν φαίνεται να είναι έγκυρο βιβλίο διευθύνσεων.

en: File doesn't exist or is empty.
el: Το αρχείο δεν υπάρχει, ή είναι άδειο.

en: File name
el: Όνομα αρχείου

en: Filter messages on receiving
el: Φιλτράρισμα μηνυμάτων κατά την λήψη

en: Filter on incorporation
el: Φιλτράρισμα κατά τη λήψη

en: Filter setting
el: Ρυθμίσεις φίλτρων

en: Filtering...
el: Φιλτράρω...

en: Finished reading configuration.
el: Τελείωσα το διάβασμα των ρυθμίσεων.

en: First Name
el: Όνομα

en: First, you have to set the location of mailbox.
    You can use existing mailbox in MH format
    if you have the one.
    If you're not sure, just select OK.
el: Αρχικά, πρέπει να επιλέξετε τη θέση του mailbox.
    Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ένα υπάρχον mailbox σε μορφή MH
    Αν έχετε ένα τέτοιο.
    Αν δεν είστε σίγουρος, απλά επιλέξτε OK.

en: Folder
el: Κατάλογος

en: Folder %s is selected
el: Ο κατάλογος %s είναι επιλεγμένος

en: Folder and Addresses
el: Κατάλογος και διευθύνσεις

en: Folder only
el: Κατάλογος μόνο

en: Font
el: Γραμματοσειρά

en: Font selection
el: Επιλογή γραμματοσειράς

en: Forward
el: Προώθηση

en: Forward the message
el: Προώθηση μηνύματος

en: Found %s
el: Βρέθηκε %s

en: Found label: %s
el: Βρέθηκε ταμπέλα: %s

en: From
el: Από

en: From:
el: Από:

en: Full name
el: Πλήρες όνομα

en: GPGME is copyright 2001 by Werner Koch <dd9jn@gnu.org>
el: Το GPGME είναι copyright 2001 του Werner Koch <dd9jn@gnu.org>

en: Generate Message-ID
el: Δημιουργία Message-ID

en: Get
el: Λήψη

en: Get all
el: Λήψη
    όλων

en: Getting messages from %s into %s...
el: Λαμβάνω τα μηνύματα από το %s στο %s...

en: Getting new messages from %s into %s...
el: Λαμβάνω νέα μηνύματα από το %s στο %s...

en: Getting the number of new messages (LAST)...
el: Λαμβάνω τον αριθμό των νέων μηνυμάτων (LAST)...

en: Getting the number of new messages (STAT)...
el: Λαμβάνω τον αριθμό των νέων μηνυμάτων (STAT)...

en: Getting the number of new messages (UIDL)...
el: Λαμβάνω τον αριθμό των νέων μηνυμάτων (UIDL)...

en: Getting the size of messages (LIST)...
el: Λαμβάνω το μέγεθος των μηνυμάτων (LIST)...

en: Go to inbox after receiving new mail
el: Μετακίνηση στον κατάλογο εισερχομένων μετά τη λήψη νέων μηνυμάτων

en: Good signature
el: Αποδεκτή υπογραφή

en: Good signature from "%s"
el: Αποδεκτή υπογραφή από "%s"

en: Greek (ISO-8859-7)
el: Ελληνική (ISO-8859-7)

en: Green
el: Πράσινο

en: Group
el: ΝέαΟμάδα

en: Group Name
el: Όνομα ομάδας

en: Half page
el: Μισή σελίδα

en: Header
el: Επικεφαλίδα

en: Header name
el: Όνομα κεφαλίδας

en: Header name is not set.
el: Το όνομα της κεφαλίδας δεν έχει οριστεί.

en: Hidden headers
el: Κρυμμένες κεφαλίδες

en: Hostname
el: Όνομα συστήματος

en: IMAP server directory
el: Κατάλογος στον εξυπηρέτη IMAP4

en: IMAP4 login failed.
el: Η είσοδος στο IMAP4 απέτυχε.

en: IMAP4 server is not entered.
el: Ο εξυπηρέτης IMAP4 δεν έχει οριστεί.

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Importing file:
el: Εισάγω αρχείο:

en: Inbox
el: Εισερχόμενα

en: Incorporate new mail
el: Λήψη νέου mail

en: Incorporate new mail of all accounts
el: Λήψη νέου mail από όλους τους λογαριασμούς

en: Input new name for `%s':
el: Δώστε νέο όνομα για `%s':

en: Input password
el: Δώστε τον κωδικό

en: Input password for %s on %s:
el: Εισάγετε κωδικό για %s σε %s:

en: Input the location of mailbox.
    If the existing mailbox is specified, it will be
    scanned automatically.
el: Εισάγετε την τοποθεσία του mailbox.
    Αν οριστεί το υπάρχον mailbox, θα
    σαρωθεί αυτόματα.

en: Input the name of new folder:
el: Εισάγετε το όνομα του νέου καταλόγου:

en: Input the name of new folder:
    (if you want to create a folder to store subfolders,
     append `/' at the end of the name)
el: Δώστε το όνομα του νέου καταλόγου:
    (αν θέλετε να δημιουργήσετε ένα κατάλογο για να βάλετε υποκαταλόγους
     προσθέστε το `/' στο τέλος του ονόματος)

en: Input the new name of folder:
el: Εισάγετε το νέο όνομα του καταλόγου:

en: Insert
el: Εισαγωγή

en: Insert automatically
el: Αυτόματη εισαγωγή

en: Insert file
el: Εισαγωγή αρχείου

en: Insert signature
el: Εισαγωγή υπογραφής

en: Interface
el: Διεπαφή

en: Invalid MIME type.
el: Μη έγκυρος τύπος MIME

en: Japanese (EUC-JP)
el: Ιαπωνέζικη (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
el: Ιαπωνέζικη (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
el: Ιαπωνέζικη (Shift_JIS)

en: Korean (EUC-KR)
el: Κορεατική (EUC-KR)

en: LDAP Server
el: Εξυπηρέτης LDAP

en: Last Name
el: Επίθετο

en: Last number in dir %s = %d
el: Τελευταίος αριθμός στον κατάλογο %s = %d

en: Leave space on head
el: Να μένει διάστημα στην κεφαλίδα

en: Line space
el: Διάστημα γραμμών

en: Linewrap
el: Τύλιξη
    γραμμής

en: Lookup
el: Αναζήτηση

en: MIME Type
el: Τύπος MIME

en: MIME type
el: τύπος MIME

en: MIME viewer command line is invalid: `%s'
el: Η γραμμή εντολής για απεικόνιση MIME είναι μη έγκυρη: `%s'

en: Mail address
el: Διεύθυνση mail

en: Mail address is not entered.
el: Η διεύθυνση mail δεν έχει οριστεί.

en: Mailbox setting
el: Ρυθμίσεις Mailbox

en: MainWindow: color allocation %d failed
el: MainWindow: η κατανομή χρωμάτων %d απέτυχε

en: Mark
el: Σήμανση

en: Maximum Entries
el: Μέγιστος αριθμός εγγραφών

en: Message
el: Μήνυμα

en: Message %d is marked
el: Το μήνυμα %d σημειώθηκε

en: Message %d is marked as being read
el: Το μήνυμα %d σημειώθηκε ως διαβασμένο

en: Message %d is marked as unread
el: Το μήνυμα %d σημειώθηκε ως αδιάβαστο

en: Message %d is set to copy to %s
el: Το μήνυμα %d έχει οριστεί να αντιγραφεί στο %s

en: Message %d is set to move to %s
el: Το μήνυμα %d έχει οριστεί για μετακίνηση στο %s

en: Message %s/%d is set to delete
el: Το μήνυμα %s/%d έχει οριστεί για διαγραφή

en: Message %s/%d is unmarked
el: Το μήνυμα %s/%d δεν έχει σημειωθεί

en: Message: %s
el: Μήνυμα: %s

en: Modify
el: Τροποποίηση

en: Move Down
el: Μετακίνηση Κάτω

en: Move E-Mail Addresses to or from Group with arrow buttons
el: Μετακίνηση των διευθύνσεων E-Mail προς ή από ομάδες με τα κουμπιά με τα βελάκια

en: Move Up
el: Μετακίνηση Πάνω

en: NNTP connection to %s:%d has been disconnected. Reconnecting...
el: Η NNTP σύνδεση στο %s:%d διακόπηκε. Επανασύνδεση...

en: NNTP server is not entered.
el: Ο εξυπηρέτης NNTP δεν έχει οριστεί.

en: Name
el: Όνομα

en: Name of this account
el: Όνομα του λογαριασμού

en: Name:
el: Όνομα:

en: Never
el: Ποτέ

en: New
el: Νέα

en: New folder
el: Νέος κατάλογος

en: New user, could not save address book files.
el: Νέος χρήστης, δεν μπόρεσα να σώσω τα αρχεία του βιβλίου διευθύνσεων.

en: New user, could not save index file.
el: Νέος χρήστης, δεν μπόρεσα να σώσω το αρχείο δείκτη.

en: News
el: Νέα

en: News (NNTP)
el: Νέα (NNTP)

en: News server
el: Εξυπηρέτης νέων

en: Next
el: Επόμενο

en: Next unread message
el: Επόμενο αδιάβαστο μήνυμα

en: Nick Name
el: Παρωνύμιο

en: No
el: Όχι

en: No disk space left.
el: Δεν υπάρχει άλλος χώρος στο δίσκο.

en: No labeled message found. Search from the beginning?
el: Δεν βρέθηκαν μηνύματα με ετικέτες. Να ψάξω από την αρχή;

en: No labeled message found. Search from the end?
el: Δεν βρέθηκαν μηνύματα με ετικέτες. Να ψάξω από το τέλος;

en: No labeled messages.
el: Δεν υπάρχουν μηνύματα με ετικέτες.

en: No marked message found. Search from the beginning?
el: Δεν βρέθηκαν σημειωμένα μηνύματα. Να ψάξω από την αρχή;

en: No marked message found. Search from the end?
el: Δεν βρέθηκαν σημειωμένα μηνύματα. Να ψάξω από το τέλος;

en: No marked messages.
el: Δεν υπάρχουν σημειωμένα μηνύματα.

en: No more labeled messages
el: Δεν υπάρχουν άλλα μηνύματα με ετικέτες

en: No more marked messages
el: Δεν υπάρχουν άλλα σημειωμένα μηνύματα

en: No more unread messages
el: Δεν υπάρχουν αδιάβαστα μηνύματα

en: No public key to verify the signature
el: Δεν υπάρχει δημόσιο κλειδί για να εξακριβώσω αυτή την υπογραφή

en: No signature found
el: Δεν βρέθηκε υπογραφή

en: No unread message found. Go to next folder?
el: Δεν βρέθηκαν αδιάβαστα μηνύματα. Να πάω στον επόμενο κατάλογο;

en: No unread message found. Search from the end?
el: Δεν βρέθηκαν αδιάβαστα μηνύματα. Να ψάξω από το τέλος;

en: No unread messages.
el: Δεν υπάρχουν αδιάβαστα μηνύματα

en: No.
el: Αρ.

en: None
el: Τέλος

en: None (local)
el: Τίποτα (τοπικό)

en: Notice
el: Σημείωση

en: Number
el: Αριθμός

en: Old address book converted successfully.
el: Το παλιό βιβλίο διευθύνσεων μετατράπηκε επιτυχώς.

en: Old address book converted,
    could not save new address index file
el: Το παλιό βιβλίο διευθύνσεων μετατράπηκε,
    δεν μπόρεσα να σώσω το νέο αρχείο δείκτη διευθύνσεων

en: On exit
el: Κατά την έξοδο

en: Open first unread message when entering a folder
el: Άνοιγμα του πρώτου αδιάβαστου μηνύματος κατά τη μετακίνηση σε ένα κατάλογο

en: Open with
el: Άνοιγμα με

en: Opening account edit window...
el: Ανοίγω το παράθυρο επεξεργασίας λογαριασμού...

en: Opening account preferences window...
el: Ανοίγω το παράθυρο επιλογών των λογαριασμών...

en: Orange
el: Πορτοκαλί

en: Organization
el: Οργανισμός

en: Other
el: Άλλα

en: Outgoing codeset
el: Κωδικοσελίδα εξερχομένων

en: Overwrite
el: Εγγραφή από πάνω

en: Overwrite existing file?
el: Εγγραφή πάνω από το υπάρχον αρχείο;

en: POP3 protocol error
el: Σφάλμα πρωτοκόλλου POP3

en: POP3 server is not entered.
el: Ο εξυπηρέτης POP3 δεν έχει οριστεί.

en: Passphrase
el: Κωδική φράση

en: Password
el: Κωδικός

en: Path
el: Διάδρομος

en: Person
el: Άτομο

en: Personal address
el: Προσωπικές διευθύνσεις

en: Personal information
el: Προσωπικές πληροφορίες

en: Pick color for URI
el: Επιλογή χρώματος για URI

en: Pick color for quotation level 1
el: Επιλογή χρώματος πρώτου επιπέδου παράθεσης

en: Pick color for quotation level 2
el: Επιλογή χρώματος δεύτερου επιπέδου παράθεσης

en: Pick color for quotation level 3
el: Επιλογή χρώματος τρίτου επιπέδου παράθεσης

en: Pink
el: Ροζ

en: Pipe read failed
el: Αποτυχία ανάγνωσης από το pipe

en: Please select key for `%s'
el: Παρακαλώ επιλέξτε κλειδί για `%s'

en: Port
el: Πόρτα

en: Preferences for new account
el: Επιλογές για το νέο λογαριασμό

en: Prefs
el: Επιλογές

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Print command line is invalid:
    `%s'
el: Η γραμμή εντολής εκτύπωσης είναι άκυρη:
    `%s'

en: Print command line is invalid: `%s'
el: Η εντολή εκτύπωσης είναι άκυρη: `%s'

en: Privacy
el: Μυστικότητα

en: Protocol
el: Πρωτόκολλο

en: Protocol log
el: Καταγραφή πρωτοκόλλου

en: Put into queue folder and send later
el: Τοποθέτηση στον κατάλογο ουράς και αποστολή αργότερα

en: Queue
el: Ουρά

en: Queued message header is broken.
el: Η κεφαλίδα του εν αναμονή μηνύματος δεν είναι πλέον έγκυρη.

en: Queued messages
el: Μηνύματα στην ουρά

en: Quitting
el: Κλείνω τη σύνδεση

en: Quitting...
el: Εγκαταλείπω...

en: Quotation mark
el: Σήμα παράθεσης

en: Quote message when replying
el: Παράθεση του μηνύματος όταν απαντάτε

en: Quoted Text - First Level
el: Παρατιθέμενο κείμενο - Πρώτο επίπεδο

en: Quoted Text - Second Level
el: Παρατιθέμενο κείμενο - Δεύτερο επίπεδο

en: Quoted Text - Third Level
el: Παρατιθέμενο κείμενο - Τρίτο επίπεδο

en: Reading all config for each account...
el: Διαβάζω τις ρυθμίσεις για κάθε λογαριασμό...

en: Reading configuration for displaying headers...
el: Διαβάζω τις ρυθμίσεις για εμφάνιση κεφαλίδων...

en: Reading configuration...
el: Διαβάζω τις ρυθμίσεις...

en: Really delete IMAP4 account `%s'?
el: Σίγουρα να διαγραφεί ο IMAP4 λογαριασμός `%s';

en: Really delete `%s' ?
el: Σίγουρα να διαγραφεί το `%s' ;

en: Really delete news account `%s'?
el: Σίγουρα να διαγραφεί ο λογαριασμός news `%s';

en: Really delete newsgroup `%s'?
el: Σίγουρα να διαγραφεί το newsgroup `%s';

en: Really delete the address(es)?
el: Σίγουρα να διαγράψω την (τις) διεύθυνση (διευθύνσεις);

en: Receive
el: Λήψη

en: Recipient is not specified.
el: Ο παραλήπτης δεν έχει οριστεί.

en: Recycle quote colors
el: Ανακύκλωση χρωμάτων παράθεσης

en: Red
el: Κόκκινο

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Register
el: Καταχώρηση

en: Remarks
el: Σχόλια

en: Remove messages on server when received
el: Διαγραφή μηνυμάτων από τον εξυπηρέτη όταν παραληφθούν

en: Rename folder
el: Μετονομασία καταλόγου

en: Reply
el: Απάντηση

en: Reply all
el: Απάντηση
    όλων

en: Reply to all
el: Απάντηση σε όλους

en: Reply to the message
el: Απάντηση στο μήνυμα

en: Reply-To
el: Απάντηση σε

en: Required APOP timestamp not found in greeting
el: Προαπαιτούμενη timestamp APOP δεν βρέθηκε στο χαιρετισμό

en: Retrieving
el: Λαμβάνω

en: Retrieving message (%d / %d) (%s / %s)
el: Λαμβάνω το μήνυμα (%d / %d) (%s / %s)

en: Retrieving new messages
el: Λαμβάνω τα νέα μηνύματα

en: SMTP Authentication (SMTP AUTH)
el: Πιστοποίηση SMTP (SMTP AUTH)

en: SMTP server (send)
el: Εξυπηρέτης SMTP (αποστολή)

en: SMTP server is not entered.
el: Ο εξυπηρέτης SMTP δεν έχει οριστεί.

en: SSL connect failed (%s)
el: Η ασφαλής (SSL) σύνδεση απέτυχε (%s)

en: SSL connection using %s
el: Ασφαλής (SSL) σύνδεση χρησιμοποιώντας %s

en: SSL method not available
el: Ασφαλής (SSL) μέθοδος δεν είναι διαθέσιμη

en: SSLv23 available
el: Το SSLv23 είναι διαθέσιμο

en: SSLv23 not available
el: Το SSLv23 δεν είναι διαθέσιμο

en: Save as
el: Αποθήκευση ως

en: Save sent messages to outbox
el: Αποθήκευση σταλμένων μηνυμάτων στο outbox

en: Save to draft folder
el: Αποθήκευση στον κατάλογο προχείρων

en: Scanning folder %s ...
el: Σάρωση καταλόγου %s ...

en: Scanning folder %s%c%s ...
el: Σάρωση καταλόγων %s%c%s ...

en: Scanning folder (%s)...
el: Σάρωση καταλόγου (%s)...

en: Scroll
el: Κύλιση

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search Base
el: Αναζήτηση βάσης

en: Search Criteria
el: Κριτήρια αναζήτησης

en: Search failed
el: Η αναζήτηση απέτυχε

en: Search finished
el: Η αναζήτηση τελείωσε

en: Search string not found.
el: Το κείμενο αναζήτησης δεν βρέθηκε.

en: Select
el: Επιλογή

en: Select "Check signature" to check
el: Επιλέξτε "Έλεγχος υπογραφής" για έλεγχο

en: Select Address Book Folder
el: Επιλογή καταλόγου βιβλίου διευθύνσεων

en: Select JPilot File
el: Επέλεξε αρχείο JPilot

en: Select Keys
el: Επέλεξε κλειδιά

en: Select all matched
el: Επιλογή όλων των ταιριασμένων

en: Select exporting file
el: Επιλογή αρχείου εξαγωγής

en: Select file
el: Επιλογή αρχείου

en: Select folder
el: Επιλογή καταλόγου

en: Select importing file
el: Επέλεξε αρχείο εισαγωγής

en: Select key by your email address
el: Επιλογή κλειδιού με βάση την email διεύθυνση

en: Selecting all messages...
el: Επιλέγω όλα τα μηνύματα...

en: Send
el: Αποστολή

en: Send (SMTP)
el: Αποστολή (SMTP)

en: Send later
el: Αποστολή
    αργότερα

en: Send message
el: Αποστολή μηνύματος

en: Send queued message(s)
el: Αποστολή όλων των μηνυμάτων από την ουρά

en: Sending
el: Στέλνω

en: Sending DATA...
el: Στέλνω DATA...

en: Sending MAIL FROM...
el: Στέλνω MAIL FROM...

en: Sending RCPT TO...
el: Στέλνω RCPT TO...

en: Sending message
el: Αποστολή μηνύματος

en: Sending message (%d / %d bytes)
el: Στέλνω το μήνυμα (%d / %d bytes)

en: Sending queued message %d failed.
el: Η αποστολή του μηνήματος ουράς %d απέτυχε.

en: Server
el: Εξυπηρέτης

en: Server certificate:
el: Πιστοποιητικό εξυπηρέτη:

en: Server for receiving
el: Εξυπηρέτης για λήψη

en: Server information
el: Πληροφορίες εξυπηρέτη

en: Set message colors
el: Όρισμος χρωμάτων μηνύματος

en: Setting folder info...
el: Θέτω τις πληροφορίες καταλόγων...

en: Setting folder info...
el: Θέτω τις πληροφορίες καταλόγων...

en: Setting summary from message data...
el: Ορισμός περίληψης από τα δεδομένα του μηνύματος...

en: Show all unspecified headers
el: Εμφάνιση όλων των μη ορισμένων κεφαλίδων

en: Show receive dialog
el: Εμφάνιση διαλόγου λήψης

en: Show signature check result in a popup window
el: Εμφάνιση του αποτελέσματος του ελέγχου σε ξεχωριστό παράθυρο

en: Show this message next time
el: Να εμφανιστεί αυτό το μήνυμα την επόμενη φορά

en: Sign key
el: Κλειδί υπογραφής

en: Sign message by default
el: Υπογραφή μηνυμάτων εξ ορισμού

en: Signature
el: Yπογραφή

en: Signature separator
el: Διαχωρισμός υπογραφής

en: Simplified Chinese (GB2312)
el: Απλοποιημένη Κινεζική (GB2312)

en: Size
el: Μέγεθος

en: Sky blue
el: Ουρανί

en: Smooth scroll
el: Ομαλή κύλιση

en: Some composing windows are open.
    Please close all the composing windows before editing the accounts.
el: Μερικά παράθυρα σύνθεσης μηνύματος είναι ανοιχτά.
    Παρακαλώ κλείστε όλα τα παράθυρα σύνθεσης μηνύματος πριν επεξεργαστείτε τους λογαριασμούς.

en: Some marks are left. Process it?
el: Μερικές σημάνσεις έχουν απομείνει. Να επεξεργαστούν;

en: Some unsent messages are queued. Exit now?
el: Μερικά μηνύματα δεν έχουν σταλεί και είναι στην ουρά. Να κλείσω;

en: Sorting summary...
el: Περίληψη ταξινόμησης...

en: Source dir:
el: Πηγαίος κατάλογος:

en: Source of the message
el: Πηγή του μηνύματος

en: Specifier
el: Προσδιοριστής

en: Specify IMAP4 port
el: Προσδιορισμός θύρας IMAP4

en: Specify NNTP port
el: Προσδιορισμός θύρας NNTP

en: Specify POP3 port
el: Προσδιορισμός θύρας POP3

en: Specify SMTP port
el: Προσδιορισμός θύρας SMTP

en: Specify domain name
el: Ορισμός του ονόματος του domain

en: Specify key manually
el: Ορίστε με το χέρι το κλειδί

en: Specify target folder and mbox file.
el: Ορίσετε κατάλογο προορισμού και αρχείο mbox.

en: Specify target mbox file and destination folder.
el: Ορίσετε mbox προορισμού και κατάλογο προορισμού

en: Standby
el: Περιμένω

en: Status
el: Κατάσταση

en: Step
el: Κατά βήματα

en: Subject
el: Θέμα

en: Subject:
el: Θέμα:

en: Subscribe to newsgroup
el: Συνδρομή στο newsgroup

en: Summary View
el: Απεικόνιση Περίληψης

en: TLSv1 available
el: Το TLSv1 είναι διαθέσιμο

en: TLSv1 not available
el: Το TLSv1 δεν είναι διαθέσιμο

en: Temporary file: %s
el: Προσωρινό αρχείο: %s

en: Terminated process group id: %d
el: Τερματίστηκε process group id: %d

en: Text
el: Κείμενο

en: The external editor is still working.
    Force terminating the process?
    process group id: %d
el: To εξωτερικό πρόγραμμα επεξεργασίας λειτουργεί ακόμα.
    Να επιβάλλω τερματισμό της διεργασίας;
    process group id:  %d

en: The folder `%s' already exists.
el: Ο κατάλογος `%s' υπάρχει ήδη.

en: The mailbox `%s' already exists.
el: Το mailbox `%s' υπάρχει ήδη

en: This header is already in the list.
el: Αυτή η κεφαλίδα είναι ήδη στη λίστα.

en: This message has been modified. discard it?
el: Αυτό το μήνυμα έχει τροποποιηθεί, να απορριφθεί;

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the GNU General Public License for more details.
el: Αυτό το πρόγραμμα διανέμεται με την ελπίδα ότι θα είναι χρήσιμο, αλλά ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ; χωρίς ούτε έμμεση εγγύηση ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟΤΗΤΑΣ ή ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΤΗΤΑΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΚΟΠΟ. Αναφερθείτε στο GNU General Public License για περισσότερες λεπτομέρειες.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2, or (at your option) any later version.
el: Αυτό το πρόγραμμα είναι ελεύθερο λογισμικό μπορείτε να το  επαναδιανείμετε και/ή να το τροποποιήσετε υπό τους όρους της  Γενικής Δημόσιας Άδειας Χρήσεως Λογισμικού GNU (GNU General Public Licence) όπως αυτή δημοσιεύτηκε από το Ίδρυμα Ελεύθερου Λογισμικού (Free Software Foundation), είτε στην έκδοση 2, ή (κατά επιλογή σας) οποιαδήποτε μεταγενέστερη έκδοση.

en: This server requires authentication
el: Αυτός ο εξυπηρέτης απαιτεί πιστοποίηση

en: This signature has not been checked yet.
el: Αυτή η υπογραφή δεν έχει έλεγχθεί ακόμα.

en: Timestamp syntax error in greeting
el: Συντακτικό σφάλμα timestamp στο χαιρετισμό

en: To check it, pop up the context menu with
el: Για να την ελέγξετε, επιλέξτε το μενού με

en: To display this part as a text message, select
el: Για να εμφανίσετε αυτό το τμήμα ως μήνυμα κειμένου, επιλέξτε

en: To open this part with external program, select
el: Για να ανοίξετε αυτό το τμήμα με εξωτερικό πρόγραμμα, επιλέξτε

en: To save this part, pop up the context menu with
el: Για να αποθηκεύσετε αυτό το τμήμα, επιλέξτε το μενού με

en: To:
el: Προς:

en: Traditional Chinese (Big5)
el: Παραδοσιακή Κινεζική (Big5)

en: Traditional Chinese (EUC-TW)
el: Παραδοσιακή Κινεζική (EUC-TW)

en: Translate header name (such as `From:', `Subject:')
el: Μετέφρασε τα ονόματα των πεδίων της επικεφαλίδας (όπως το `From:' σε `Από')

en: Trash
el: Διαγραμμένα

en: Turkish (ISO-8859-9)
el: Τουρκική (ISO-8859-9)

en: URI link
el: Σύνδεσμος URI

en: Unknown SSL method *PROGRAM BUG*
el: Άγνωστη μέθοδος SSL *PROGRAM BUG*

en: Unread
el: Αδιάβαστα

en: Untitled
el: Χωρίς τίτλο

en: Up
el: Πάνω

en: Update all local folders after incorporation
el: Ενημέρωση όλων των τοπικών καταλόγων μετά την λήψη

en: Usage: %s [OPTION]...
el: Χρήση: %s [ΕΠΙΛΟΓΗ]...

en: Use SSL for IMAP4 connection
el: Χρήση SSL για σύνδεση IMAP4

en: Use SSL for POP3 connection
el: Χρήση SSL για σύνδεση POP3

en: Use SSL for SMTP connection
el: Χρήση SSL για σύνδεση SMTP

en: Use STARTTLS command to start SSL session
el: Χρήση εντολής STARTTLS για την έναρξη ασφαλούς (SSL) συνόδου

en: Use default GnuPG key
el: Χήση προκαθορισμένου κλειδιού GnuPG

en: Use external program for incorporation
el: Χρήση εξωτερικού προγράμματος για λήψη μηνυμάτων

en: Use external program for sending
el: Χρήση εξωτερικού προγράμματος για αποστολή

en: User ID
el: Όνομα χρήστη

en: User ID is not entered.
el: Το όνομα χρήστη δεν έχει οριστεί.

en: User or key ID:
el: Χρήστης ή key ID:

en: Val
el: Τιμή

en: Value
el: Τιμή

en: Warn if there are queued messages
el: Προειδοποίηση αν υπάρχουν μηνύματα στην ουρά

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: Western European (ISO-8859-1)
el: Δυτικής Ευρώπης (ISO-8859-1)

en: Wrap before sending
el: Τύλιξη πριν την αποστολή

en: Wrap messages at
el: Τύλιξη μηνυμάτων στους

en: Wrap quotation
el: Τύλιξη παράθεσης

en: Writing configuration for displaying headers...
el: Γράφω τις ρυθμίσεις για εμφάνιση κεφαλίδων...

en: Yes
el: Ναι

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
el: Θα πρέπει να έχετε λάβει ένα αντίτυπο της άδειας αυτής μαζί με αυτό το πρόγραμμα. Εάν όχι, γράψτε στο Ίδρυμα Ελεύθερου Λογισμικού (Free Software Foundation) στη διεύθυνση Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.

en: [no user id]
el: [χωρίς user id]

en: `%c' can't be included in folder name.
el: το `%c' δεν μπορεί να συμπεριλαμβάνεται σε όνομα καταλόγου.

en: `Display as text', or press `t' key.
el: `Εμφάνιση σαν κείμενο', ή πατήστε το πλήκτρο `t'.

en: `Open' or `Open with...',
el: `Άνοιγμα', ή `Άνοιγμα με...',

en: another Sylpheed is already running.
el: ένα άλλο Sylpheed τρέχει ήδη.

en: article %d has been already cached.
el: το άρθρο %d έχει προσπελαστεί ήδη.

en: can't append %s to %s
el: δεν μπορώ να προσθέσω το %s στο %s

en: can't change file mode
el: δεν μπορώ να αλλάξω το mode του αρχείου

en: can't copy message %s to %s
el: δεν μπορώ να αντιγράψω το μήνυμα %s στο %s

en: can't create %s
el: δεν μπορώ να δημιουργήσω %s

en: can't create lock file %s
el: δεν μπορώ να δημιουργήσω το αρχείο lock %s

en: can't create mailbox
el: δεν μπορώ να δημιουργήσω το mailbox

en: can't create mailbox: LIST failed
el: δεν μπορώ να δημιουργήσω το mailbox: η LIST απέτυχε

en: can't delete mailbox
el: δεν μπορώ να διαγράψω το mailbox

en: can't expunge
el: δεν μπορώ να τα απαλείψω

en: can't fetch message %d
el: δεν μπορώ να λάβω το μήνυμα %d

en: can't get envelope
el: δεν μπορώ να λάβω τον φάκελο

en: can't get recipient list.
el: δεν μπορώ να πάρω την λίστα παραληπτών

en: can't get xhdr
el: δεν μπορώ να λάβω xhdr

en: can't get xover
el: δεν μπορώ να λάβω xover

en: can't lock %s
el: δεν μπορώ να κλειδώσω το %s

en: can't open mark file
el: δεν μπορώ να ανοίξω το αρχείο mark

en: can't open temporary file
el: δεν μπορώ να ανοίξω το προσωρινό αρχείο

en: can't parse envelope: %s
el: δεν μπορώ να διαβάσω τον φάκελο: %s

en: can't post article.
el: δεν μπορώ να στείλω το άρθρο.

en: can't queue the message
el: δεν μπορώ να βάλω το μήνυμα στην ουρά

en: can't read article %d
el: δεν μπορώ να διαβάσω το άρθρο %d

en: can't read mbox file.
el: δεν μπορώ να διαβάσω το αρχείο mbox.

en: can't remove the old message
el: δεν μπορώ να αφαιρέσω το παλιό μήνυμα

en: can't retrieve article %d
el: δεν μπορώ να λάβω το άρθρο %d

en: can't retrieve newsgroup list
el: δεν μπορώ να λάβω την λίστα newsgroup

en: can't select folder: %s
el: δεν μπορώ να επιλέξω τον κατάλογο: %s

en: can't truncate mailbox to zero.
el: δεν μπορώ να μηδενίσω το mailbox.

en: can't unlock %s
el: δεν μπορώ να ξεκλειδώσω το %s

en: can't write headers
el: δεν μπορώ να γράψω την κεφαλίδα

en: can't write to temporary file
el: δεν μπορώ να γράψω στο προσωρινό αρχείο

en: characters
el: χαρακτήρες

en: contains
el: περιέχει

en: creating IMAP4 connection to %s:%d ...
el: δημιουργία IMAP4 σύνδεσης στο %s:%d ...

en: creating NNTP connection to %s:%d ...
el: δημιουργώ NNTP σύνδεση στο %s:%d ...

en: done.
el: έγινε.

en: either AM or PM
el: είτε ΠΜ ή ΜΜ

en: error occurred on authentication
el: Προέκυψε σφάλμα στην εξακρίβωση

en: error occurred while getting envelope.
el: συνέβη σφάλμα καθώς λάμβανα τον φάκελο.

en: error occurred while getting xhdr.
el: συνέβη σφάλμα καθώς λάμβανα xhdr.

en: error occurred while getting xover.
el: συνέβη σφάλμα καθώς λάμβανα xover.

en: error occurred while retrieving data.
el: προέκυψε σφάλμα κατά την λήψη δεδομένων.

en: error while imap command: EXPUNGE
el: σφάλμα κατά την εντολή imap: EXPUNGE

en: failed to write configuration to file
el: απέτυχα να γράψω τις ρυθμίσεις στο αρχείο

en: filtering...
el: φιλτράρω...

en: g_thread is not supported by glib.
el: το g_thread δεν υποστηρίζεται από την glib.

en: getting article %d...
el: λαμβάνω το άρθρο %d...

en: getting new messages of account %s...
el: λαμβάνω νέα μηνύματα του λογαριασμού %s...

en: getting xover %d - %d in %s...
el: λαμβάνω xover %d - %d στο %s...

en: invalid article range: %d - %d
el: μη έγκυρη ακολουθία άρθρων: %d - %d

en: invalid lock type
el: απαράδεκτος τύπος κλειδώματος

en: invalid mbox format: %s
el: μη έγκυρη μορφοποίηση mbox: %s

en: invalid xover line: %s
el: μη έγκυρη γραμμή xover: %s

en: mailbox is owned by another process, waiting...
el: το mailbox χρησιμοποιείται από άλλη διεργασία, περιμένω...

en: malformed mbox: %s
el: κακώς μορφοποιημένο mbox: %s

en: minute(s)
el: λεπτά

en: no new articles.
el: δεν υπάρχουν νέα άρθρα.

en: none
el: κανένα

en: or double-click, or click the center button,
el: ή κάντε διπλό κλικ, ή πατήστε το μεσαίο κουμπί,

en: or press `l' key.
el: ή πιέστε το πλήκτρο `l'.

en: or press `y' key.
el: ή πατήστε το πλήκτρο `y'.

en: protocol error
el: σφάλμα πρωτοκόλλου

en: protocol error: %s
el: σφάλμα πρωτοκόλλου: %s

en: queueing message...
el: βάζω το μήνυμα στην ουρά...

en: right click and select `Check signature'.
el: δεξί κουμπί και επιλέξτε `Έλεγχος υπογραφής'.

en: right click and select `Save as...',
el: δεξί κουμπί και επιλέξτε `Αποθήκευση ως...',

en: the abbreviated month name
el: η συντομογραφία του μήνα

en: the century number (year/100)
el: ο αριθμός αιώνα (έτη / 100)

en: the day of the month as a decimal number
el: η μέρα του μήνα ως δεκαδικός αριθμός

en: the day of the week as a decimal number
el: η μέρα της εβδομάδας ως δεκαδικός αριθμός

en: the day of the year as a decimal number
el: η μέρα του έτους ως δεκαδικός αριθμός

en: the full abbreviated weekday name
el: η συντομογραφία ημέρας της εβδομάδας

en: the full month name
el: το πλήρες όνομα του μήνα

en: the full weekday name
el: το πλήρες όνομα της μέρας της εβδομάδας

en: the hour as a decimal number using a 12-hour clock
el: η ώρα ως δεκαδικός αριθμός χρησιμοποιώντας 12ωρο ρολόι

en: the hour as a decimal number using a 24-hour clock
el: η ώρα ως δεκαδικός αριθμός χρησιμοποιώντας 24ωρο ρολόι

en: the last two digits of a year
el: τα τελευταία δύο ψηφία του έτους

en: the minute as a decimal number
el: το λεπτό ως δεκαδικός αριθμός

en: the month as a decimal number
el: ο μήνας ως δεκαδικός αριθμός

en: the preferred date and time for the current locale
el: η προτιμώμενη ημερομηνία και ώρα για το τρέχον locale

en: the preferred date for the current locale
el: η προτιμώμενη ημερομηνία για το τρέχον locale

en: the second as a decimal number
el: το δευτερόλεπτο ως δεκαδικός αριθμός

en: the src folder is identical to the dest.
el: ο πηγαίος κατάλογος είναι ίδιος με τον κατάλογο προορισμού.

en: the time zone or name or abbreviation
el: Η ζώνη ώρας ή όνομα, ή συνμτομογραφία

en: the year as a decimal number
el: το έτος ως δεκαδικός αριθμός

en: to Draft
el: στα πρόχειρα

en: use 'flock' instead of 'file' if possible.
el: χρησιμοποιήστε την 'flock' αντί για την 'file' αν είναι δυνατόν.

en: writing to %s failed.
el: απέτυχε το γράψιμο στο %s.
