system-config-network - en to el translation catalogue (489 entries)

en:  (active)
el:  (ενεργή)

en:  (dynamic)
el:  (δυναμική)

en: %s connection
el: %s σύνδεση

en: A_ddress:
el: Διεύ_θυνση:

en: A_rea Code
el: Κ_ωδικός Περιοχής

en: A_rea code:
el: Κ_ωδικός περιοχής:

en: Ac_tivate
el: Ενε_ργοποίηση

en: Account Setup
el: Ρύθμιση Λογαριασμού

en: Activating IPsec connection %s, please wait...
el: Ενεργοποίηση σύνδεσης IPsec %s, παρακαλώ περιμένετε...

en: Activating network device %s, please wait...
el: Ενεργοποίηση συσκευής δικτύου %s, παρακαλώ περιμένετε...

en: Active
el: Ενεργή

en: Active Profile
el: Ενεργό Προφίλ

en: Active profile: %s
el: Ενεργό προφίλ: %s

en: Active profile: %s (modified)
el: Ενεργό προφίλ: %s (τροποποιημένο)

en: Add / Edit IP Address
el: Προσθήκη / Επεξεργασία Διεύθυνσης IP

en: Add new Device Type
el: Προσθήκη νέου Τύπου Συσκευής

en: Address:
el: Διεύθυνση:

en: Afghanistan
el: Αφγανιστάν

en: Albania
el: Αλβανία

en: Algeria
el: Αλγερία

en: Aliases
el: Ψευδώνυμα

en: Aliases:
el: Ψευδώνυμα:

en: Allow all _users to enable and disable the device
el: Άδεια σε όλους τους _χρήστες να ενεργοποιούν και να απενεργοποιούν τη συσκευή

en: American Samoa
el: Αμερικάνικη Σαμόα

en: Andorra
el: Ανδόρα

en: Argentina
el: Αργεντινή

en: Australia
el: Αυστραλία

en: Austria
el: Αυστρία

en: Auto
el: Αυτόματη

en: Auto _Select
el: Αυτόματη _Επιλογή

en: Automatic
el: Αυτόματo

en: Automatically obtain IP address settings with:
el: Αυτόματη απόδοση διεύθυνσης IP με:

en: Automatically obtain _DNS information from provider
el: Αυτόματη ανάκτηση πληροφορίας _DNS απο τον πάροχο

en: Automatically obtain _IP address settings with:
el: Αυτόματος εντοπισμός διεύθυνσης _IP με:

en: Belarus
el: Λευκορωσία

en: Belgium
el: Βέλγιο

en: Bosnia and Hercegovina
el: Βοσνία Ερζεγοβίνη

en: Brazil
el: Βραζιλία

en: British Virgin Islands
el: Βρετανικοί Παρθένοι Νήσοι

en: Bulgaria
el: Βουλγαρία

en: CIPE (VPN) connection
el: Σύνδεση CIPE (VPN)

en: CIPE Configuration
el: Ρύθμιση CIPE

en: CTC Device
el: Συσκευή CTC

en: CTC connection
el: Σύνδεση CTC

en: Ca_llback
el: Ε_πανάκληση

en: Callback _delay:
el: _Καθυστέρηση επανάκλησης:

en: Callback _mode:
el: Κα_τάσταση επανάκλησης:

en: Callback setting
el: Ρυθμίσεις Επανάκλησης

en: Canada
el: Καναδάς

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Cannot activate IPsec connection %s!
el: Δε μπορεί να ενεργοποιηθεί η σύνδεση IPsec %s!

en: Cannot activate network device %s!
el: Δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί η συσκευή δικτύου %s!

en: Cannot configure network device %s
el: Δε μπορεί να ρυθμιστεί η συσκευή δικτύου %s

en: Cannot deactivate IPsec connection %s!
el: Δε μπορεί να απενεργοποιηθεί η σύνδεση IPsec %s!

en: Cannot deactivate network device %s!
el: Δεν μπορεί να απενεργοποιηθεί η δικτυακή συσκευή %s!

en: Card
el: Κάρτα

en: Central African Republic
el: Κεντροαφρικανική Δημοκρατία

en: Changes are saved. You may want to restart the network and network services or restart the computer.
el: Οι αλλαγές αποθηκεύτηκαν. Ίσως θα θέλατε να επανεκκινήσετε το δίκτυο και τις υπηρεσίες δικτύου ή τον υπολογιστή σας.

en: Channel:
el: Κανάλι:

en: Chile
el: Χιλή

en: China
el: Κίνα

en: Choose Hardware Device Type
el: Επιλογή Τύπου Συσκευής Υλικού

en: Choose Hardware Type
el: Επιλέξτε Τύπο Υλικού

en: Choose a Provider
el: Επιλογή ενός Παρόχου

en: Click to activate the selected profile
el: Κάντε κλικ για να ενεργοποιηθή το επιλεγμένο προφίλ

en: Colombia
el: Κολομβία

en: Command failed:
el: Αποτυχία εντολής:

en: Command failed: %s
    
    Output:
    %s
el: Αποτυχία εντολής: %s
    
    Output:
    %s

en: Common
el: Κοινό

en: Configure
el: Ρύθμιση

en: Configure DSL connection
el: Ρύθμιση σύνδεσης DSL

en: Configure Tunnel
el: Ρύθμιση Tunnel

en: Configure Wireless Connection
el: Ρύθμιση Ασύρματης Σύνδεσης

en: Configure your connection to the Internet
el: Ρύθμιση της σύνδεσής σας στο Διαδίκτυο

en: Connect to
el: Σύνδεση σε

en: Contents
el: Περιεχόμενα

en: Control and monitor network devices
el: Έλεγχος και εποπτεία συσκευών δικτύου

en: Copyright (c) 2001-2004 Red Hat, Inc.
el: Πνευματικά Δικαιώματα (c) 2001-2004 Red Hat, Inc.

en: Cos_t accumulated from the past connection:
el: Συσσωρευμένο κόσ_τος από τις συνδέσεις στο παρελθόν:

en: Cost per:
el: Κόστος για κάθε:

en: Could not create
    directory %s!
el: Δεν μπόρεσε να δημιουργηθεί
    ο κατάλογος %s!

en: Create Cipe Connection
el: Δημιουργία CIPE Σύνδεσης

en: Create DSL connection
el: Δημιουργία Σύνδεσης DSL

en: Create Device
el: Δημιουργία Συσκευής

en: Create Dialup Connection
el: Δημιουργία Dialup Σύνδεσης.

en: Create Ethernet Device
el: Δημιουργία Συσκευής Ethernet

en: Create Token Ring Device
el: Δημιουργία Συσκευής Token Ring

en: Create Wireless Device
el: Δημιουργία Ασύρματης Συσκευής.

en: Create a new %s connection.
el: Δημιουργία νέας %s σύνδεσης.

en: Create a new CTC connection.
el: Δημιουργία νέας σύνδεσης CTC.

en: Create a new ISDN connection. This is a connection that uses an Integrated Services Digital Network line to dial into to your Internet Service Provider. This type of technology requires a special phone line to be installed by your telephone company. It also requires a device known as a Terminal Adapter(TA) to terminate the ISDN connection from your ISP. This type of connection is popular in Europe and several other technologically advanced regions.  It is available but uncommon in the USA.  Speeds range from 64kbps to 128kbps.
el: Δημιουργία νέας σύνδεσης ISDN. Η σύνδεση αυτή χρησιμοποιεί μια γραμμή ISDN (Intergated Services Digital Network) για να επικοινωνήσει με τον Πάροχο Υπηρεσιών Διαδικτύου. Αυτή η τεχνολογία απαιτεί την εγκατάσταση μιας ειδικής τηλεφωνικής γραμμής από τον τηλεπικοινωνιακό σας φορέα. Επίσης απαιτεί μια συσκευή που είναι γνωστή ως Τερματικός Προσαρμογέας για τον τερματισμό της σύνδεσης σας με τον  (ISP).  Αυτή η μορφή σύνδεσης είναι δημοφιλής στην Ευρώπη και σε αρκετές άλλες προηγμένες τεχνολογικά χώρες. Είναι διαθέσιμη αλλά όχι και διαδεδομένη στις ΗΠΑ.  Το φάσμα των ταχυτήτων είναι ανάμεσα στα 64kbps έως τα 128kbps.

en: Create a new IUCV connection.
el: Δημιουργία νέας σύνδεσης IUCV.

en: Create a new Modem connection.  This is a connection that uses a serial analog modem to dial into to your Internet Service Provider. These modems use sound over a normal copper telephone line to transmit data.  These types of connections are available just about anywhere in the world where there is a phone system.
el: Δημιουργία νέας σύνδεσης Μόντεμ.   Η σύνδεση αυτή χρησιμοποιεί ένα σειριακό αναλογικό μόντεμ για να επικοινωνήσει με τον Πάροχο Υπηρεσιών Διαδικτύου. Τα μόντεμ αυτού του τύπου χρησιμοποιούν ήχο για τη μετάδοση δεδομένων μέσω μιας απλής τηλεφωνικής γραμμής.  Οι συνδέσεις αυτής της μορφής είναι διαθέσιμες σε όλα τα μέρη του κόσμου που έχουν τηλεφωνικό δίκτυο.

en: Create a new Token Ring connection.
el: Δημιουργία νέας σύνδεσης Token Ring.

en: Create a new ethernet connection.
el: Δημιουργία νέας σύνδεσης Ethernet.

en: Create a new wireless connection.
el: Δημιουργία νέας ασύρματης σύνδεσης.

en: Croatia
el: Κροατία

en: Cuba
el: Κούβα

en: Cyprus
el: Κύπρος

en: Czech Republic
el: Δημοκρατία της Τσεχίας

en: D Channel Protocol
el: Πρωτόκολλο D Channel

en: DHCP Settings
el: Ρυθμίσεις DHCP

en: DNS search path:
el: Διαδρομή αναζήτησης DNS:

en: Deactivating IPsec connection %s, please wait...
el: Απενεργοποίηση σύνδεσης IPsec %s, παρακαλώ περιμένετε...

en: Deactivating network device %s, please wait...
el: Απενεργοποίηση συσκευής δικτύου %s, παρακαλώ περιμένετε...

en: Default _gateway address:
el: Προεπιλεγμένη διεύθυνση _πύλης δικτύου:

en: Default gateway IP
el: Εξ ορισμού IP πύλης δικτύου

en: Default gateway address:
el: Προεπιλεγμένη διεύθυνση πύλης δικτύου:

en: Denmark
el: Δανία

en: Description
el: Περιγραφή

en: Destination
el: Προορισμός

en: Destination Network
el: Δίκτυο Προορισμού

en: Dev_ices
el: Συσ_κευές

en: Device
el: Συσκευή

en: Device Type
el: Τύπος Συσκευής

en: Device _alias number:
el: Αριθμός  _ψευδώνυμου συσκευής:

en: Device:
el: Συσκευή:

en: Dialup Configuration
el: Ρύθμιση Dialup

en: Difficulty level:
el: Επίπεδο δυσκολίας:

en: Directory %s is missing!
    Will create it for you!
    You should install the cipe rpm package!
el: Ο κατάλογος %s δεν υπάρχει!
    Θα τον δημιουργήσω για σας!
    Πρέπει να εγκαταστήσετε το πακέτο rpm cipe!

en: Disconnect from
el: Αποσύνδεση από

en: Do you really want to delete "%s"?
el: Θέλετε πραγματικά να διαγραφεί το "%s";

en: Do you really want to delete device "%s"?
el: Θέλετε πραγματικά να διαγράψετε τη συσκευή "%s";

en: Do you really want to delete profile "%s"?
el: Θέλετε πραγματικά να διαγραφεί το προφίλ "%s";

en: Do you want to continue?
el: Θέλετε να συνεχίσετε;

en: Do you want to delete all devices that used "%s"?
el: Θέλετε πραγματικά να διαγράψετε όλες τις συσκευές που χρησιμοποιήθηκαν "%s";

en: Do you want to save your changes?
el: Θέλετε να αποθηκευθούν οι αλλαγές;

en: Do_main:
el: Το_μέας:

en: Domain name:
el: Όνομα τομέα:

en: ESSID (network ID):
el: ESSID (ID δικτύου):

en: Easy
el: Εύκολο

en: Edit Domain Name
el: Επεξεργασία Ονόματος Τομέα

en: Edit device...
el: Επεξεργασία συσκευής...

en: Enable VJ Connection-_ID Compression
el: Ενεργοποίηση Σύνδεσης VJ-Συμπίεσης _ID

en: Enable _BSD Compression
el: Eνεργοποίηση Συμπίεσης _BSD

en: Enable _CCP Compression Control Protocol
el: Ενεργοποίηση Πρωτόκολλου Έλεγχου Συμπίεσης _CCP

en: Enable _Device Alias support
el: Ενεργοποίηση υποστήριξης Ψευδώνυμων _Συσκευής

en: Enable _VJ TCP/IP Header Compression
el: Ενεργοποίηση _VJ TCP/IP Συμπίεση Επικεφαλίδας

en: Enter the idle time in seconds after which the link should be dropped.
el: Εισάγετε το χρόνο αδράνειας σε δευτερόλεπτα μετά τον οποίο η σύνδεση θα διακόπτεται.

en: Enter the login name for this account.
el: Εισάγετε το όνομα σύνδεσης για αυτό τον λογαριασμό.

en: Enter the login name, that your ISP gave you here.
el: Εισάγετε εδώ το όνομα σύνδεσης, που σας έδωσε ο παροχέας σας.

en: Enter the name of this configuration, usually just the name of your ISP.
el: Εισάγετε το όνομα αυτής της ρύθμισης, συνήθως απλά εισάγουμε το όνομα του παροχέα.

en: Enter the password for this account.
el: Εισάγετε το συνθηματικό για αυτό τον λογαριασμό.

en: Enter the provider name for this account.
el: Εισάγετε το όνομα του παρόχου για αυτό το λογαριασμό.

en: Error copying 
    %s
    to %s:
    %s!
el: Σφάλμα κατά την αντιγραφή του 
    %s
    στο %s:
    %s!

en: Error creating directory!
    %s
el: Σφάλμα κατά τη δημιουργία του καταλόγου!
    %s

en: Error parsing line: %s
el: Σφάλμα κατά την ανάλυση γραμμής: %s

en: Error removing
    %s:
    %s!
el: Σφάλμα κατά την αφαίρεση
     %s:
     %s!

en: Error renaming 
    %s
    to %s:
    %s!
el: Σφάλμα κατά την μετονομασία του  
    %s
    σε %s:
    %s!

en: Error saving configuration!
    %s
el: Σφάλμα κατά την αποθήκευση ρυθμίσεων!
    %s

en: Error: %s, %s!
el: Σφάλμα: %s, %s!

en: Ethernet Configuration
el: Ρύθμιση Ethernet

en: Ethernet Device
el: Συσκευή Ethernet:

en: Ethernet _device:
el: _Συσκευή ethernet:

en: Ethernet card
el: Κάρτα Ethernet

en: Ethernet connection
el: Σύνδεση Ethernet

en: Ethernet device:
el: Συσκευή ethernet:

en: Exit
el: Έξοδος

en: Failed to run:
    %s
el: Αποτυχία εκτέλεσης:
    %s

en: Finland
el: Φινλανδία

en: France
el: Γαλλία

en: Gateway
el: Πύλη Δικτύου

en: Ge_nerate
el: Παρα_γωγή

en: Generic Modem
el: Τυπικό Μόντεμ

en: Germany
el: Γερμανία

en: Greece
el: Ελλάδα

en: H_ostname (optional):
el: _Όνομα υπολογιστή (προαιρετικό):

en: H_osts
el: _Κόμβοι

en: Ha_rdware address:
el: Διεύθυνση υ_λικού:

en: Hard_ware
el: Υ_λικό:

en: Hardware (CRTSCTS)
el: Υλικό (CRTSCTS)

en: Hardware device:
el: Συσκευή υλικού:

en: Hardware type:
el: Τύπος υλικού:

en: Hardware:
el: Υλικό:

en: High
el: Υψηλή

en: Hong Kong
el: Χονγκ Κονγκ

en: Hostname:
el: Όνομα υπολογιστή:

en: Hungary
el: Ουγγαρία

en: IP Settings
el: Ρυθμίσεις IP

en: IP address of tunnel device:
el: Διεύθυνση IP συσκευής tunnel:

en: IP address of tunnel device:
el: Διεύθυνση IP της συσκευής tunnel:

en: IPsec - Connection Type
el: IPsec - Τύπος Σύνδεσης

en: IPsec - Local Network
el: IPsec - Τοπικό Δίκτυο

en: IPsec - Nickname
el: Παρατσούκλι - IPsec

en: IPsec - Remote Network
el: IPsec - Απομακρυσμένο Δίκτυο

en: IPsec - Summary
el: IPsec - Περίληψη

en: IPsec Settings
el: IPsec Ρυθμίσεις

en: IPsec Tunnel Settings
el: Ρυθμίσεις IPsec Tunnel

en: IPsec activating...
el: Γίνεται ενεργοποίηση IPsec..

en: IPsec deactivating...
el: Γίνεται απενεργοποίηση IPsec...

en: ISDN Adapters Configuration
el: Ρύθμιση Προσαρμογέων  ISDN

en: ISDN Configuration
el: Ρύθμιση ISDN

en: ISDN Dialup Configuration
el: Ρύθμιση Dialup με ISDN

en: ISDN _adapters:
el: Προσαρμογείς _ISDN:

en: ISDN connection
el: Σύνδεση ISDN

en: IUCV Device
el: Συσκευή IUCV

en: IUCV connection
el: Σύνδεση IUCV

en: Iceland
el: Ισλανδία

en: Inactive
el: Ανενεργή

en: India
el: Ινδία

en: Indonesia
el: Ινδονησία

en: Internet Configuration Wizard
el: Οδηγός Σύνδεσής στο Διαδίκτυο

en: Internet Provider
el: Πάροχος Internet

en: Ireland
el: Ιρλανδία

en: Israel
el: Ισραήλ

en: Italy
el: Ιταλία

en: Japan
el: Ιαπωνία

en: Kazakhstan
el: Καζακστάν

en: Key:
el: Κλειδί:

en: Korea North
el: Βόρεια Κορέα

en: Korea Republic
el: Νότια Κορέα

en: Liechtenstein
el: Λιχτενστάιν

en: Lithuania
el: Λιθουανία

en: Lo_cal virtual address:
el: Το_πική εικονική διεύθυνση:

en: Loading IPsec configuration...
el: Φόρτωση ρυθμίσεων IPsec...

en: Loading Network Configuration...
el: Φόρτωση Ρυθμίσεων Δικτύου...

en: Loading configuration...
el: Φόρτωση ρυθμίσεων...

en: Loading device configuration...
el: Φόρτωση ρυθμίσεων συσκευής...

en: Loading hardware configuration...
el: Φόρτωση ρυθμίσεων υλικού...

en: Loading profile configuration...
el: Φόρτωση ρυθμίσεων προφίλ...

en: Local Network
el: Τοπικό Δίκτυο

en: Local network _address:
el: _Διεύθυνση τοπικού δικτύου:

en: Local network _gateway:
el: _Πυλη τοπικού δικτύου:

en: Local port:
el: Τοπική θύρα:

en: Local port:
el: Τοπική θύρα:

en: Local subnet _mask:
el: Τοπική _μάσκα υποδικτύου:

en: Local virtual address:
el: Τοπική εικονική διεύθυνση:

en: Local virtual address:
el: Τοπική εικονική διεύθυνση:

en: Login name:
el: Όνομα εισόδου:

en: Low
el: Χαμηλή

en: Luxembourg
el: Λουξεμβούργο

en: M_inimum number of seconds charged:
el: Ε_λάχιστος αριθμός δευτερολέπτων που χρεώνονται:

en: Macedonia
el: Π.Γ.Δ.Μ

en: Malaysia
el: Μαλαισία

en: Malta
el: Μάλτα

en: Manual IP Address Settings
el: Χειρονακτικές Ρυθμίσεις Διεύθυνσης IP

en: Medium
el: Μεσαία

en: Mexico
el: Μεξικό

en: Mode:
el: Κατάσταση:

en: Modem
el: Μόντεμ

en: Modem Configuration
el: Ρύθμιση Μόντεμ

en: Modem Dialup Configuration
el: Ρύθμιση Dialup με Μόντεμ

en: Modem Initstring
el: Συμβολοσειρά Αρχικοποίησης Μόντεμ

en: Modem Properties
el: Ιδιότητες  Μόντεμ

en: Modem _initialization string:
el: Συμβολοσειρά _αρχικοποίησης μόντεμ:

en: Modem _volume:
el: _Ένταση μόντεμ:

en: Modem connection
el: Σύνδεση Μόντεμ

en: Modem p_ort:
el: Θ_ύρα μόντεμ:

en: Modem probing...
el: Γίνεται ανίχνευση modem...

en: Moldova
el: Μολδαβία

en: Monaco
el: Μονακό

en: Name
el: Όνομα

en: Netherlands
el: Ολλανδία

en: Netmask
el: Μάσκα δικτύου

en: Network
el: Δίκτυο

en: Network Adapters Configuration
el: Ρύθμιση Προσαρμογέων Δικτύου

en: Network Configuration
el: Ρύθμιση Δικτύου

en: Network Device Control
el: Έλεγχος Συσκευών Δικτύου

en: Network device activating...
el: Γίνεται ενεργοποίηση συσκευής δικτύου...

en: Network device deactivating...
el: Γίνεται απενεργοποίηση συσκευής δικτύου...

en: Network name (SSID):
el: Όνομα δικτύου (SSID):

en: New Interface
el: Νέα Διεπαφή

en: New Profile
el: Νέο Προφίλ

en: New Zealand
el: Νέα Ζηλανδία

en: Nickname
el: Παρατσούκλι

en: Nickname %s is already in use!
    Please choose another one.
el: Το παρατσούκλι %s είναι ήδη σε χρήση! 
    Παρακαλώ διαλέξτε ένα άλλο.

en: No modem was found on your system.
el: Δε βρέθηκε μόντεμ στο σύστημα σας.

en: None
el: Κανένα

en: Norway
el: Νορβηγία

en: Off
el: Κλειστή

en: Ok
el: Εντάξει

en: Online time:
el: Διάρκεια σύνδεσης:

en: Other Ethernet Card
el: Άλλη Κάρτα Ethernet

en: Other Tokenring Card
el: Άλλη Κάρτα Tokenring

en: Other Wireless Card
el: Άλλη Ασύρματη Κάρτα

en: PPP Settings
el: Ρυθμίσεις PPP

en: Palestine
el: Παλεστίνη

en: Pass_word:
el: Συν_θηματικό:

en: Password (_again):
el: Συνθηματικό (_ξανά):

en: Philippines
el: Φιλιππίνες

en: Phone Number
el: Αριθμός Τηλεφώνου:

en: Phone number:
el: Αριθμός τηλεφώνου:

en: Please enter a nickname for the connection:
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα παρατσούκλι για τη σύνδεση:

en: Please enter the name for the profile. The name may only contain letters and digits.
el: Παρακαλώ εισάγετε το όνομα για το προφίλ. Το όνομα μπορεί να περιέχει μόνο γράμματα και ψηφία.

en: Please select another Hardware Device or 
    activate only one of them.
el: Παρακαλώ επιλέξτε άλλη Συσκευή Υλικού ή 
    ενεργοποιήστε μόνο μία από αυτές.

en: Please select the level of security for this device.
el: Παρακαλώ επιλέξτε το επίπεδο ασφαλείας αυτής της συσκευής.

en: Please select the type of connection:
el: Παρακαλώ επιλέξτε τον τύπο σύνδεσης:

en: Please select the type of encryption:
el: Παρακαλώ επιλέξτε τον τύπο κρυπτογράφησης:

en: Please select the type of hardware device to add:
el: Παρακαλώ επιλέξτε τον τύπο συσκευής υλικού που θα προστεθεί:

en: Poland
el: Πολωνία

en: Portugal
el: Πορτογαλία

en: Prefi_x
el: Πρόθεμ_α

en: Prefi_x:
el: Πρόθεμ_α:

en: Prefix (Netmask)
el: Πρόθεμα (Μάσκα δικτύου)

en: Probing for Modems, please wait...
el: Γίνεται ανίχνευση για Μόντεμ, παρακαλώ περιμένετε...

en: Profile
el: Προφίλ

en: Provider _name:
el: _Όνομα παρόχου:

en: Provider name:
el: Όνομα Παρόχου:

en: Remote Network
el: Απομακρυσμένο Δίκτυο

en: Remote _IP address:
el: Απομακρυσμένη Διεύθυνση _IP:

en: Remote _virtual address:
el: Απομακρυσμένη ε_ικονική διεύθυνση:

en: Remote network _address:
el: _Διεύθυνση απομακρυσμένου δικτύου:

en: Remote network _gateway:
el: _Πύλη απομακρυσμένου δικτύου:

en: Remote subnet _mask:
el: Απομακρυσμένη _μάσκα υποδικτύου:

en: Remote virtual address:
el: Απομακρυσμένη εικονική διεύθυνση:

en: Remote virtual address:
el: Απομακρυσμένη εικονική διεύθυνση:

en: Restart if _connection dies
el: Επανέναρξη αν  η _σύνδεση διακοπεί

en: Romania
el: Ρουμανία

en: Russia
el: Ρωσία

en: Saving IPsec configuration...
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων IPsec...

en: Saving configuration...
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων...

en: Saving device configuration...
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων συσκευής...

en: Saving hardware configuration...
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων υλικού...

en: Saving profile configuration...
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων προφίλ...

en: Secret key:
el: Μυστικό κλειδί:

en: Secret key:
el: Μυστικό κλειδί:

en: Security Level
el: Επίπεδο Ασφάλειας

en: Select Device
el: Επιλογή Συσκευής

en: Select Device Type
el: Επιλογή Τύπου Συσκευής

en: Select Ethernet Adapter
el: Επιλογή Προσαρμογέα Ethernet

en: Select Ethernet Device
el: Επιλογής Συσκευής Ethernet

en: Select ISDN Adapter
el: Επιλογή προσαρμογέα ISDN

en: Select Modem
el: Επιλογή Μόντεμ

en: Select Provider
el: Επιλογή Παρόχου

en: Select Token Ring Adapter
el: Επιλογή Προσαρμογέα Token Ring

en: Select Token Ring Device
el: Επιλογή Συσκευής Token ring

en: Select Wireless Device
el: Επιλογή Ασύρματης Συσκευής

en: Select a profile
el: Επιλογή ενός προφίλ

en: Select the authentication protocol used by your ISP.
el: Επιλέξτε το πρωτόκολλο αυθεντικοποίησης που χρησιμοποιεί ο παροχέας σας.

en: Select the card you want to configure:
el: Επιλέξετε την κάρτα που θέλετε να ρυθμίσετε:

en: Select the ethernet card you want to configure:
el: Επιλέξετε την κάρτα Ethernet που θέλετε να ρυθμίσετε:

en: Select the ethernet device connected to the DSL modem.
el: Επιλογή της συσκευής ethernet που είναι συνδεδεμένη με το DSL μόντεμ.

en: Select the ethernet device for this account.
el: Επιλογή συσκευής ethernet για αυτό το λογαριασμό.

en: Select the services you want to provide through this device
el: Επιλογή των υπηρεσιών που θέλετε να παρέχετε μέσα από αυτή τη συσκευή

en: Select the token ring card you want to configure:
el: Επιλογή κάρτας Token ring που θέλετε να ρυθμίσετε:

en: Select the wireless card you want to configure:
el: Επιλογή της ασύρματης κάρτας που θέλετε να ρυθμίσετε:

en: Service
el: Υπηρεσία

en: Service Description
el: Περιγραφή Υπηρεσίας

en: Services
el: Υπηρεσίες

en: Singapore
el: Σινγκαπούρη

en: Slovakia
el: Σλοβακία

en: Slovenia
el: Σλοβενία

en: Software (XON/XOFF)
el: Λογισμικό (XON/XOFF)

en: Spain
el: Ισπανία

en: Static IP
el: Στατικό IP

en: Statically set IP addresses:
el: Στατική απόδοση διεύθυνσης IP:

en: Status
el: Κατάσταση

en: Subnet mask:
el: Μάσκα υποδικτύου:

en: Sweden
el: Σουηδία

en: Switzerland
el: Ελβετία

en: Taiwan
el: Ταϊβάν

en: Testing configuration set...
el: Γίνεται έλεγχος συνόλου ρυθμίσεων...

en: Thailand
el: Ταϊλάνδη

en: The "%s" Profile can not be deleted!
el: Το Προφίλ  "%s" δε μπορεί να διαγραφεί!

en: The "%s" profile can't be renamed!
el: Το προφίλ "%s" δε μπορεί να μετονομαστεί!

en: The Ethernet card could not be initialized. Please verify your settings and try again.
el: Δε μπόρεσε να γίνει αρχικοποίηση της κάρτας Ethernet. Παρακαλώ ελέξτε τις ρυθμίσεις σας και προσπαθήστε ξανά.

en: The Loopback device can not be disabled!
el: Η συσκευή Loopback δε μπορεί να απενεργοποιηθεί!

en: The Loopback device can not be edited!
el: H συσκευή Loopback δε μπορεί να επεξεργαστεί!

en: The Loopback device can not be removed!
el: Η συσκευή Loopback δε μπορεί να διαγραφεί!

en: The Token Ring card could not be initialized. Please verify your settings and try again.
el: Δε μπόρεσε να γίνει αρχικοποίηση της κάρτας Token Ring. Παρακαλώ ελέξτε τις ρυθμίσεις σας και προσπαθήστε ξανά.

en: The device type %s cannot be edited!
el: Ο τύπος συσκευής %s δε μπορεί να επεξεργαστεί!

en: The name may only contain letters and digits!
el: Το όνομα μπορεί να περιέχει μόνο γράμματα και αριθμούς!

en: The profile can't be named "%s"!
el: Το όνομα του προφίλ δε μπορεί να είναι "%s"!

en: The profile name already exists!
el: Το όνομα του προφίλ υπάρχει ήδη!

en: This device can not be edited with this tool!
el: Η συσκευή αυτή δε μπορεί να επεξεργαστεί με αυτό το εργαλείο!

en: This software is distributed under the GPL. Please Report bugs to Red Hat's Bug Tracking System: http://bugzilla.redhat.com/
el: Αυτό το πρόγραμμα διανέμεται κάτω από τη Γενική Δημόσια Άδεια GPL. Παρακαλούμε αναφέρετε τυχόν σφάλματα στο Σύστημα Καταγραφής Σφαλμάτων της Red Hat: http://bugzilla.redhat.com/

en: This software is distributed under the GPL. Please report bugs to Red Hat's bug tracking system: http://bugzilla.redhat.com/
el: Αυτό το πρόγραμμα διανέμεται κάτω από τη Γενική Δημόσια Άδεια GPL. Παρακαλούμε αναφέρετε τυχόν σφάλματα στο σύστημα καταγραφής σφαλμάτων της Red Hat: http://bugzilla.redhat.com/

en: This wizard still has to be written.
el: Αυτός ο μάγος δεν είναι ακόμα έτοιμος.

en: To activate the IPsec connection %s, the changes have to be saved.
el: Για να  ενεργοποιήσετε τη σύνδεση IPsec  %s, πρέπει να αποθηκευθούν οι αλλαγές που έγιναν.

en: To activate the network device %s, the changes have to be saved.
el: Για να  ενεργοποιήσετε τη συσκευή δικτύου  %s, πρέπει να αποθηκευθούν οι αλλαγές που έγιναν.

en: Token Ring Device
el: Συσκευή Token Ring

en: Token Ring connection
el: Σύνδεση Token Ring

en: Token ring card
el: Κάρτα Token ring

en: Transmit rate:
el: Ρυθμός μετάδοσης:

en: Turkey
el: Τουρκία

en: Type
el: Τύπος

en: Ukraine
el: Ουκρανία

en: United Kingdom
el: Ενωμένο Βασίλειο

en: United States of America
el: ΗΠΑ

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Unknown List %s
el: Άγνωστη Λίστα %s

en: Unknown option %s
el: Άγνωστη επιλογή %s

en: Updating devices...
el: Ενημέρωση συσκευών...

en: Updating hardware...
el: Ενημέρωση υλικού...

en: Updating profiles...
el: Ενημέρωση προφίλ...

en: Usage: %s
el: Χρήση: %s

en: Use DHCP
el: Χρήση DHCP

en: Use _Callback Control Protocol (CBCP)
el: Χρήση Πρωτοκόλλου Ελέγχου Ε_πανάκλησης (CBCP)

en: Use ethernet device aliases
el: Χρήση ψευδώνυμων συσκευής ethernet

en: Very High
el: Πολύ Υψηλή

en: Vietnam
el: Βιετνάμ

en: Waiting to connect to
el: Αναμονή σύνδεσης σε

en: Waiting...
el: Αναμονή...

en: What do you want to configure?
el: Τι θα θέλατε να ρυθμίσετε;

en: Wireless Device Configuration
el: Ρύθμιση Ασύρματης Συσκευής

en: Wireless card
el: Ασύρματη Κάρτα

en: Wireless connection
el: Ασύρματη σύνδεση

en: You have made some changes in your configuration.
el: Έχετε κάνει μερικές αλλαγές στις ρυθμίσεις σας.

en: You have selected the following information:
el: Έχετε επιλέξει τις παρακάτω πληροφορίες:

en: You have to install the following packages, which are needed on your system!
el: Πρέπει να εγκαταστήσετε τα ακόλουθα πακέτα, τα οποία είναι αναγκαία στο σύστημα σας!

en: Yugoslavia
el: Γιουγκοσλαβία

en: _Activate
el: Ενερ_γοποίηση

en: _Activate connection when computer starts
el: _Ενεργοποίηση σύνδεσης όταν ξεκινάει ο υπολογιστής

en: _Activate device when computer starts
el: _Ενεργοποίηση συσκευής όταν ξεκινάει ο υπολογιστής

en: _Adapter:
el: _Προσαρμογέας:

en: _Add...
el: _Προσθήκη...

en: _Address:
el: _Διεύθυνση:

en: _Advanced
el: _Ειδικές επιλογές

en: _Alias:
el: _Ψευδώνυμο:

en: _Authentication:
el: _Πιστοποίηση:

en: _Auto
el: _Αυτόματη

en: _Basic
el: _Βασικό

en: _Baud rate:
el: Ρυθμός _baud:

en: _Channel:
el: _Κανάλι:

en: _Choose Provider...
el: _Επιλογή Παρόχου...

en: _Compression
el: _Συμπίεση

en: _Configure...
el: _Ρύθμιση...

en: _Cost
el: _Κόστος

en: _Deactivate
el: Απενεργοποί_ηση

en: _Debug mode
el: Κατάσταση αποσφα_λμάτωσης

en: _Delete
el: _Διαγραφή

en: _Delete...
el: _Διαγραφή...

en: _Device type:
el: Τύπος _συσκευής:

en: _Device:
el: _Συσκευή:

en: _Edit
el: _Επεξεργασία

en: _Edit...
el: _Επεξεργασία...

en: _Extra cost to start a connection:
el: _Επιπλέον κόστος για την έναρξη μιάς σύνδεσης:

en: _Flow control:
el: Έλεγχος _ροής:

en: _Gateway:
el: _Πύλη Δικτύου:

en: _General
el: _Γενικά

en: _Generate
el: _Παραγωγή

en: _Hardware Address
el: Διεύθυνση _Υλικού:

en: _Hardware Device
el: Συσκευή _Υλικού:

en: _Hardware device
el: Συσκευή _υλικού

en: _Hardware device:
el: Συσκευή _υλικού:

en: _Hardware:
el: Υ_λικό:

en: _High Security (Internet)
el: _Υψηλή Ασφάλεια (Διαδίκτυο)

en: _Hostname:
el: _Όνομα υπολογιστή:

en: _Hour
el: _Ώρα

en: _Info
el: _Πληροφορία

en: _Key (use 0x for hex):
el: _Κλειδί (χρησιμοποιείστε 0x για δεκαεξαδικό):

en: _Local port:
el: _Τοπική θύρα:

en: _Login name:
el: Όνομα σύνδεσης:

en: _Low Security
el: _Χαμηλή Ασφάλεια

en: _Maximum idle time:
el: _Μέγιστη διάρκεια αδράνειας:

en: _Minute
el: _Λεπτό

en: _Mode:
el: _Κατάσταση:

en: _Modem device:
el: Συσκευή _μόντεμ:

en: _New
el: _Νέο

en: _Nickname:
el: _Παρατσούκλι:

en: _Number of seconds in basic accounting unit:
el: _Αριθμός δευτερολέπτων της βασικής μονάδας χρέωσης:

en: _Options
el: _Επιλογές

en: _Personal password:
el: _Προσωπικό συνθηματικό:

en: _Phone Number
el: Αριθμός _Τηλεφώνου:

en: _Phone number:
el: Αριθμός _τηλεφώνου:

en: _Primary DNS:
el: _Πρωτεύον DNS:

en: _Probe
el: _Ανίχνευση

en: _Profile
el: _Προφίλ

en: _Provider
el: Πάροχος:

en: _Provider name:
el: Όνομα _Παρόχου:

en: _Second
el: _Δευτερόλεπτο

en: _Secret key:
el: _Μυστικό κλειδί:

en: _Secure Device (LAN)
el: _Ασφαλής Συσκευή (LAN)

en: _Service-name:
el: Όνομα _υπηρεσίας:

en: _Specified:
el: _Καθορίστηκε:

en: _Subnet mask:
el: Μάσκα _υποδικτύου:

en: _T-Online Account
el: Λογαριασμός _T-Online

en: _T-Online Account Setup
el: Ρύθμιση Λογαριασμού _T-Online

en: _Terminate connection when session closes
el: _Τερματισμός της σύνδεσης όταν τελειώσει η συνεδρία

en: _Transmit rate:
el: Ρυθμός _μετάδοσης:

en: _Tunnel Settings
el: Ρυθμίσεις _Tunnel

en: _Use Callback
el: _Χρήση Επανάκλησης

en: _Use Hardware Address
el: _Χρήση Διεύθυνσης Υλικού

en: _Wireless Settings
el: _Ασύρματες Ρυθμίσεις

en: _auto
el: _αυτόματο

en: auto
el: αυτόματο

en: configured
el: έχει ρυθμιστεί

en: export / import device list (default)
el: εξαγωγή / εισαγωγή λίστας συσκευών (προεπιλογή)

en: export / import hardware list
el: εξαγωγή / εισαγωγή λίστας υλικού

en: export / import profile list
el: εξαγωγή / εισαγωγή λίστα προφίλ

en: import from file
el: εισαγωγή από αρχείο

en: inactive
el: Ανενεργό

en: manual
el: χειροκίνητη

en: none
el: κανένα

en: redhat network control - Properties
el: redhat network control - Ιδιότητες

en: system
el: σύστημα

en: system-config-network - network configuration tool
    
    Usage: system-config-network -v --verbose
el: system-config-network-cmd - εργαλείο ρύθμισης δικτύου
    
    Χρήση: system-config-network -v --verbose

en: xDSL Configuration
el: Ρύθμιση xDSL

en: xDSL connection
el: Σύνδεση xDSL
