wget 1.8.1 - en to el translation catalogue (189 entries)

en: 
        The file is already fully retrieved; nothing to do.
el: 
        Το αρχείο έχει ήδη ανακτηθεί πλήρως· τίποτα να κάνω.

en: 
    %*s[ skipping %dK ]
el: 
    %*s[ παράκαμψη %dK ]

en: 
    %s received, redirecting output to `%s'.
el: 
    %s λήφθηκε, ανακατεύθυνση εξόδου στο `%s'.

en: 
    Continued download failed on this file, which conflicts with `-c'.
    Refusing to truncate existing file `%s'.
el: 
    Η συνέχιση της ανάκτησης απέτυχε για αυτό το αρχείο, που συγκρούεται με το `-c'.
    Άρνηση εγγραφής πάνω στο υπάρχο αρχείο `%s'.

en: 
    FINISHED --%s--
    Downloaded: %s bytes in %d files
el: 
    ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΣ  --%s--
    Μεταφορτώθηκαν: %s byte σε %d αρχεία

en: 
    Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
el: 
    Οι υποχρεωτικοί παράμετροι στα λεκτικά ορίσματα είναι υποχρεωτικοί και για τα σύντομα ορίσματα.

en: 
    Originally written by Hrvoje Niksic <hniksic@arsdigita.com>.
el: 
    Γράφτηκε αρχικά από τον Hrvoje Niksic <hniksic@arsdigita.com>.

en: 
    REST failed, starting from scratch.
el: 
    Αποτυχία στην εντολή REST, εκκίνηση από την αρχή.

en: 
    REST failed; will not truncate `%s'.
el: 
    Αποτυχία της REST· δε θα επανακτηθεί το `%s'.

en:  (%s bytes)
el:  (%s byte)

en:  (%s to go)
el:  (%s μέχρι πέρας)

en:  (unauthoritative)
el:  (ανεπίσημο)

en:  [%s to go]
el:  [%s για πέρας]

en:  [following]
el:  [ακολουθεί]

en: %d redirections exceeded.
el: Υπέρβαση %d επανακατευθύνσεων.

en: %s (%s) - Connection closed at byte %ld.
el: %s (%s) - Η σύνδεση διακόπηκε στο byte %ld.

en: %s (%s) - Connection closed at byte %ld/%ld.
el: %s (%s) - Η σύνδεση διακόπηκε στο byte %ld/%ld.

en: %s (%s) - Data connection: %s;
el: %s (%s) - Σύνδεση δεδομένων: %s;

en: %s (%s) - Read error at byte %ld (%s).
el: %s (%s) - Σφάλμα ανάγνωσης στο byte %ld (%s).

en: %s (%s) - Read error at byte %ld/%ld (%s).
el: %s (%s) - Σφάλμα ανάγνωσης στο byte %ld/%ld (%s).

en: %s (%s) - `%s' saved [%ld/%ld]
el: %s (%s) - `%s' αποθηκεύτηκε [%ld/%ld]

en: %s (%s) - `%s' saved [%ld/%ld])
el: %s (%s) - `%s' αποθηκεύτηκε [%ld/%ld])

en: %s (%s) - `%s' saved [%ld]
el: %s (%s) - `%s' αποθηκεύτηκε [%ld]

en: %s ERROR %d: %s.
el: %s ΣΦΑΛΜΑ %d: %s.

en: %s request sent, awaiting response...
el: Η αίτηση για %s στάλθηκε, αναμονή απάντησης...

en: %s: %s, closing control connection.
el: %s: %s, κλείσιμο σύνδεσης ελέγχου.

en: %s: %s: Cannot convert `%s' to an IP address.
el: %s: %s: Δεν είναι δυνατή η μετατροπή του `%s' σε διεύθυνση IP.

en: %s: %s: Invalid progress type `%s'.
el: %s: %s: Μη έγκυρος τύπος προόδου `%s'.

en: %s: %s: Invalid specification `%s'.
el: %s: %s: Μη έγκυρη ρύθμιση `%s'.

en: %s: %s: Not enough memory.
el: %s: %s: Δεν υπάρχει αρκετή μνήμη.

en: %s: %s: Please specify always, on, off, or never.
el: %s: %s: Παρακαλώ καθορίστε πάντα(always), ενεργό(on), ανενεργό(off) ή ποτέ(never).

en: %s: %s: Please specify on or off.
el: %s: %s: Παρακαλώ ορίστε on ή off.

en: %s: %s: invalid command
el: %s: %s: μη έγκυρη εντολή

en: %s: %s:%d: unknown token "%s"
el: %s: %s:%d: άγνωστος τελεσταίος "%s"

en: %s: %s:%d: warning: "%s" token appears before any machine name
el: %s: %s:%d: προειδοποίηση: το τμήμα "%s" εμφανίζεται πριν από τα ονόματα των μηχανημάτων

en: %s: %s; disabling logging.
el: %s: %s; απενεργοποίηση λήψης καταγραφών.

en: %s: BUG: unknown command `%s', value `%s'.
el: %s: ΣΦΑΛΜΑ: Άγνωστη εντολή `%s', τιμή `%s'.

en: %s: Cannot read %s (%s).
el: %s: Αδυναμία ανάγνωσης %s (%s).

en: %s: Cannot resolve incomplete link %s.
el: %s: Αδύνατη η ανάλυση μη ολοκληρωμένου συνδέσμου %s.

en: %s: Couldn't find usable socket driver.
el: %s: Αδυναμία εύρεσης έγκυρου οδηγού δικτύου.

en: %s: Error in %s at line %d.
el: %s: Σφάλμα στο %s στη γραμμή %d.

en: %s: Invalid specification `%s'
el: %s: Μη έγκυρη ρύθμιση `%s'.

en: %s: Redirection cycle detected.
el: %s: Ανιχνεύτηκε κυκλική επανακατεύθυνση.

en: %s: Warning: Both system and user wgetrc point to `%s'.
el: %s: Προειδοποίηση: Το wgetrc του συστήματος και του χρήστη δείχνουν στο ίδιο αρχείο `%s'.

en: %s: cannot stat %s: %s
el: %s: αδυναμία πρόσβασης στο %s: %s

en: %s: corrupt time-stamp.
el: %s: εσφαλμένη ημερομηνία αρχείου.

en: %s: debug support not compiled in.
el: %s: η υποστήριξη εκσφαλμάτωσης δεν έχει συμπεριληφθεί στη μεταγλώττιση.

en: %s: illegal option -- %c
el: %s: μη αποδεκτή επιλογή -- %c

en: %s: illegal option -- `-n%c'
el: %s: μη αποδεκτή επιλογή -- `-n%c'

en: %s: missing URL
el: %s: παραλείφθηκε το URL

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
el: %s: η επιλογή `%c%s' δεν επιδέχεται όρισμα

en: %s: option `%s' is ambiguous
el: %s: η επιλογή `%s' είναι αόριστη

en: %s: option `%s' requires an argument
el: %s: η επιλογή `%s' απαιτεί όρισμα

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
el: %s: η επιλογή `--%s' δεν επιδέχεται όρισμα

en: %s: option requires an argument -- %c
el: %s: η επιλογή απαιτεί μια παράμετρο -- %c

en: %s: unknown/unsupported file type.
el: %s: άγνωστο/μη υποστηριζόμενο είδος αρχείου.

en: %s: unrecognized option `%c%s'
el: %s: μη αναγνωρίσιμη επιλογή `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
el: %s: μη αναγνωρίσημη επιλογή `--%s'

en: (no description)
el: (χωρίς περιγραφή)

en: (try:%2d)
el: (προσπάθεια:%2d)

en: ==> CWD not needed.
el: ==> CWD δεν απαιτήται.

en: ==> CWD not required.
el: ==> CWD δεν απαιτείται.

en: Already have correct symlink %s -> %s
el: Υπάρχει ήδη ο ορθός σύνδεσμος %s -> %s

en: Authorization failed.
el: Η αυθεντικοποίηση απέτυχε.

en: Bind error (%s).
el: Σφάλμα στη σύνδεση (%s).

en: Can't be verbose and quiet at the same time.
el: Δεν μπορώ να είμαι επεξηγηματικός και ταυτόχρονα σιωπηλός.

en: Can't timestamp and not clobber old files at the same time.
el: Δεν μπορώ να χρησιμοποιώ χρονικές αναφορές και ταυτόχρονα να μην υποκαθιστώ τα αρχεία βάση των αναφορών.

en: Cannot back up %s as %s: %s
el: Αδύνατη η λήψη αντιγράγου ασφαλείας του %s ως %s: %s

en: Cannot convert links in %s: %s
el: Αδυναμία μετατροπής συνδέσμων στο %s: %s

en: Cannot initiate PASV transfer.
el: Δεν είναι δυνατή να ξεκινήσει μεταφορά τύπου PASV.

en: Cannot open cookies file `%s': %s
el: Αδύνατο το άνοιγμα του αρχείου cookies `%s': %s

en: Cannot parse PASV response.
el: Δεν είναι δυνατή η μετάφραση της απάντησης PASV.

en: Cannot write to `%s' (%s).
el: Αδυναμία στην εγγραφή στο `%s' (%s).

en: Connecting to %s:%hu...
el: Σύνδεση με %s:%hu...

en: Connecting to %s[%s]:%hu...
el: Σύνδεση με %s[%s]:%hu...

en: Continuing in background, pid %d.
el: Συνέχιση στο παρασκήνιο, ταυτότητα διεργασίας (pid) %d.

en: Continuing in background.
el: Εκτέλεση στο παρασκήνιο.

en: Control connection closed.
el: Η σύνδεση ελέγχου έκλεισε.

en: Converted %d files in %.2f seconds.
el: Μετατράπηκαν %d αρχεία σε %.2f δευτερόλεπτα.

en: Converting %s...
el: Μετατροπή του %s...

en: Copyright (C) 1995, 1996, 1997, 1998, 2000, 2001 Free Software Foundation, Inc.
el: Πνευματικά Δικαιώματα (C) 1995, 1996, 1997, 1998, 2000, 2001 Free Software Foundation, Inc.

en: Could not find proxy host.
el: Αδυναμία εύρεσης διαμεσολαβητή.

en: Could not seed OpenSSL PRNG; disabling SSL.
el: Αδύνατη η αρχικοποίηση της PRNG της OpenSSL· απενεργοποίηση του SSL.

en: Creating symlink %s -> %s
el: Δημιουργία συνδέσμου %s -> %s

en: Data transfer aborted.
el: Η μεταφορά δεδομένων διακόπηκε ανώμαλα.

en: Directories:
      -nd  --no-directories            don't create directories.
      -x,  --force-directories         force creation of directories.
      -nH, --no-host-directories       don't create host directories.
      -P,  --directory-prefix=PREFIX   save files to PREFIX/...
           --cut-dirs=NUMBER           ignore NUMBER remote directory components.
el: Κατάλογοι:
      -nd  --no-directories            αποφυγή δημιουργίας καταλόγων.
      -x,  --force-directories         υποχρεωτική δημιουργία καταλόγων.
      -nH, --no-host-directories       αποφυγή δημιουργίας host directories.
      -P,  --directory-prefix=ΠΡΟΘΕΜΑ  αποθήκευση αρχείων στο ΠΡΟΘΕΜΑ/...
           --cut-dirs=ΑΡΙΘΜΟΣ          αγνόηση ΑΡΙΘΜΟΣ στοιχείων απομακρυσμένων καταλόγων

en: Directory
el: Κατάλογος

en: Download quota (%s bytes) EXCEEDED!
el: Το όριο χώρου στο δίσκο για αρχεία από μεταφορτώσεις (%s bytes) έχει ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΪ!

en: Download:
           --bind-address=ADDRESS   bind to ADDRESS (hostname or IP) on local host.
      -t,  --tries=NUMBER           set number of retries to NUMBER (0 unlimits).
      -O   --output-document=FILE   write documents to FILE.
      -nc, --no-clobber             don't clobber existing files or use .# suffixes.
      -c,  --continue               resume getting a partially-downloaded file.
           --progress=TYPE          select progress gauge type.
      -N,  --timestamping           don't re-retrieve files unless newer than local.
      -S,  --server-response        print server response.
           --spider                 don't download anything.
      -T,  --timeout=SECONDS        set the read timeout to SECONDS.
      -w,  --wait=SECONDS           wait SECONDS between retrievals.
           --waitretry=SECONDS      wait 1...SECONDS between retries of a retrieval.
           --random-wait            wait from 0...2*WAIT secs between retrievals.
      -Y,  --proxy=on/off           turn proxy on or off.
      -Q,  --quota=NUMBER           set retrieval quota to NUMBER.
           --limit-rate=RATE        limit download rate to RATE.
el: Μεταφόρτωση:
           --bind-address=ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ σύνδεση στη ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ (όνομα συστήματος ή IP) στο τοπικό σύστημα.
      -t,  --tries=ΑΡΙΘΜΟΣ          ορισμός του αριθμού των προσπαθειών σε ΑΡΙΘΜΟΣ (0 για χωρίς όριο).
      -O   --output-document=ΑΡΧΕΙΟ εγγραφή εγγράφων στο ΑΡΧΕΙΟ.
      -nc, --no-clobber             να μην αλλαχτούν τα ονόματα υπαρχόντων αρχείων ή να δοθούν καταλήξεις .#.
      -c,  --continue               συνέχιση ανάκτησης υπάρχοντος αρχείου.
           --progress=ΜΟΡΦΗ         επιλογή της μορφής εμφάνισης της προόδου ανάκτησης.
      -N,  --timestamping           αποφυγή ανάκτησης αρχείων παλαιότερων των τοπικών.
      -S,  --server-response        εμφάνιση αποκρίσεων του διακομιστή.
           --spider                 αποφυγή ανάκτησης οποιουδήποτε αρχείου.
      -T,  --timeout=ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ   ορισμός χρονικού ορίου ανάκτησης σε ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ.
      -w,  --wait=ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ      αναμονή ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ μεταξύ ανακτήσεων.
           --waitretry=ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ αναμονή 1...ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ μεταξύ προσπαθειών ανάκτησης.
           --random-wait            αναμονή από 0...2*ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ δευτερόλεπτα μεταξύ ανακτήσεων.
      -Y,  --proxy=on/off           ρύθμιση χρήσης διαμεσολαβητή σε ενεργό (on) ή ανενεργό (off).
      -Q,  --quota=ΑΡΙΘΜΟΣ          ορισμός ορίου συνολικού μεγέθους αρχείων προς ανάκτηση σε ΑΡΙΘΜΟ.
           --limit-rate=ΡΥΘΜΟΣ      περιορισμός του ρυθμού ανάκτησης σε ΡΥΘΜΟΣ.

en: ERROR: Redirection (%d) without location.
el: ΣΦΑΛΜΑ: Μετάσταση (%d) χωρίς τοποθεσία.

en: End of file while parsing headers.
el: Τέλος αρχείου ενώ γινόταν επεξεργασία των κεφαλίδων.

en: Error closing `%s': %s
el: Σφάλμα στο κλείσιμο του `%s': %s

en: Error in Set-Cookie, field `%s'
el: Σφάλμα στο Set-Cookie, πεδίο `%s'

en: Error in proxy URL %s: Must be HTTP.
el: Σφάλμα στο URL διαμεσολαβητή %s: Πρέπει να είναι HTTP.

en: Error in server greeting.
el: Σφάλμα στο μήνυμα αποδοχής του διακομιστή.

en: Error in server response, closing control connection.
el: Σφάλμα στην απάντηση του διακομιστή, κλείνει η σύνδεση ελέγχου.

en: Error parsing proxy URL %s: %s.
el: Σφάλμα στην ανάλυση του URL του διαμεσολαβητή %s: %s.

en: Error writing to `%s': %s
el: Σφάλμα στην εγγραφή στο `%s': %s

en: FTP options:
      -nr, --dont-remove-listing   don't remove `.listing' files.
      -g,  --glob=on/off           turn file name globbing on or off.
           --passive-ftp           use the "passive" transfer mode.
           --retr-symlinks         when recursing, get linked-to files (not dirs).
el: Επιλογές FTP:
      -nr, --dont-remove-listing να μη διαγραφούν τα αρχεία `.listing'.
      -g,  --glob=on/off         (απ)ενεργοποίηση ταιριάσματος ονομάτων αρχείων.
           --passive-ftp         χρήση κατάστασης μεταφοράς "passive" για το FTP.
           --retr-symlinks       κατά την αναδρομική ανάκτηση, λήψη αναφερόμενων αρχείων (όχι κατάλογοι).

en: Failed to get certificate key from %s
el: Αποτυχία λήψης κλειδιού πιστοποιητικού από %s

en: Failed to load certificates from %s
el: Αποτυχία φόρτωσης πιστοποιητικών από %s

en: Failed to set up an SSL context
el: Αποτυχία δημιουργίας περιβάλλοντος SSL

en: Failed to unlink symlink `%s': %s
el: Αποτυχία διαγραφής συμβολικού συνδέσμου `%s': %s

en: Failed writing HTTP request: %s.
el: Σφάλμα στην εγγραφή της αίτησης HTTP: %s.

en: File
el: Αρχείο

en: File `%s' already there, not retrieving.
el: Το αρχείο `%s' υπάρχει ήδη, δεν επανακτάται.

en: File `%s' already there, will not retrieve.
el: Το αρχείο `%s' είναι ήδη εδώ, δε θα ανακτηθεί.

en: GNU Wget %s, a non-interactive network retriever.
el: GNU Wget %s, ένα μη-διαλογικό δικτυακό πρόγραμμα ανάκτησης αρχείων.

en: Giving up.
el: Εγκαταλείπω.

en: HTTP options:
           --http-user=USER      set http user to USER.
           --http-passwd=PASS    set http password to PASS.
      -C,  --cache=on/off        (dis)allow server-cached data (normally allowed).
      -E,  --html-extension      save all text/html documents with .html extension.
           --ignore-length       ignore `Content-Length' header field.
           --header=STRING       insert STRING among the headers.
           --proxy-user=USER     set USER as proxy username.
           --proxy-passwd=PASS   set PASS as proxy password.
           --referer=URL         include `Referer: URL' header in HTTP request.
      -s,  --save-headers        save the HTTP headers to file.
      -U,  --user-agent=AGENT    identify as AGENT instead of Wget/VERSION.
           --no-http-keep-alive  disable HTTP keep-alive (persistent connections).
           --cookies=off         don't use cookies.
           --load-cookies=FILE   load cookies from FILE before session.
           --save-cookies=FILE   save cookies to FILE after session.
el: Επιλογές HTTP:
           --http-user=ΧΡΗΣΤΗΣ   ορισμός χρήστη http σε ΧΡΗΣΤΗ.
           --http-passwd=ΚΩΔΙΚΟΣ ορισμός κωδικού χρήστη http σε ΚΩΔΙΚΟΣ.
      -C,  --cache=on/off        αποτροπή/χρήση δεδομένων του διαμεσολαβητή (κανονικά επιτρέπεται).
      -E,  --html-extension      αποθήκευση όλων των εγγράφων text/html με κατάληξη .html.
           --ignore-length       αγνόηση του πεδίου `Content-Length' της κεφαλίδας.
           --header=ΑΛΦΑΡΙΘΜΗΤΙΚΟ  εισαγωγή του ΑΛΦΑΡΙΘΜΗΤΙΚΟ στην κεφαλίδα.
           --proxy-user=ΧΡΗΣΤΗΣ  ορισμός του ΧΡΗΣΤΗΣ για χρήστη του διαμεσολαβητή.
           --proxy-passwd=ΚΩΔΙΚΟΣ  ορισμός του ΚΩΔΙΚΟΣ για κωδικός στο διαμεσολαβητή.
           --referer=URL         χρήση κεφαλίδας `Referer: URL' στην αίτηση HTTP.
      -s,  --save-headers        αποθήκευση των HTTP κεφαλίδων σε αρχείο.
      -U,  --user-agent=ΠΡΑΚΤΟΡΑΣ χρήση του ΠΡΑΚΤΟΡΑΣ αντί του Wget/ΕΚΔΟΣΗ.
           --no-http-keep-alive  απενεργοποίηση του HTTP keep-alive (συνδέσεις διαρκείας).
           --cookies=off         να μη γίνει χρήση των cookies.
           --load-cookies=ΑΡΧΕΙΟ φόρτωση cookies από το ΑΡΧΕΙΟ πριν τη συνεδρία.
           --save-cookies=ΑΡΧΕΙΟ αποθήκευση των cookies στο ΑΡΧΕΙΟ μετά τη συνεδρία.

en: Host not found
el: Ο διακομιστής δε βρέθηκε

en: Index of /%s on %s:%d
el: Κατάλογος του /%s στο %s:%d

en: Invalid PORT.
el: Μη έγκυρη ΘΥΡΑ.

en: Invalid dot style specification `%s'; leaving unchanged.
el: Μη έγκυρη ρύθμιση στυλ τελείας `%s'· παραμένει χωρίς αλλαγή.

en: Invalid name of the symlink, skipping.
el: Μη έγκυρο όνομα συμβολικού συνδέσμου, παρακάμπτεται.

en: Last-modified header invalid -- time-stamp ignored.
el: Κεφαλίδα Last-modified δεν είναι έγκυρη -- χρονικές αναφορές αγνοούνται.

en: Last-modified header missing -- time-stamps turned off.
el: Κεφαλίδα Last-modified δεν υπάρχει -- χρονικές αναφορές απενεργοποιήθηκαν.

en: Length:
el: Μήκος:

en: Length: %s
el: Μήκος: %s

en: Link
el: Σύνδεση

en: Loading robots.txt; please ignore errors.
el: Ανάγνωση του robots.txt; παρακαλώ αγνοείστε τυχόν μηνύματα σφαλμάτων.

en: Location: %s%s
el: Τοποθεσία: %s%s

en: Logged in!
el: Επιτυχής σύνδεση!

en: Logging and input file:
      -o,  --output-file=FILE     log messages to FILE.
      -a,  --append-output=FILE   append messages to FILE.
      -d,  --debug                print debug output.
      -q,  --quiet                quiet (no output).
      -v,  --verbose              be verbose (this is the default).
      -nv, --non-verbose          turn off verboseness, without being quiet.
      -i,  --input-file=FILE      download URLs found in FILE.
      -F,  --force-html           treat input file as HTML.
      -B,  --base=URL             prepends URL to relative links in -F -i file.
           --sslcertfile=FILE     optional client certificate.
           --sslcertkey=KEYFILE   optional keyfile for this certificate.
           --egd-file=FILE        file name of the EGD socket.
el: Καταγραφή·και·αρχείο·εισόδου:
      -o,  --output-file=ΑΡΧΕΙΟ   καταγραφή·μηνυμάτων·στο·ΑΡΧΕΙΟ.
      -a,  --append-output=ΑΡΧΕΙΟ προσθήκη·μηνυμάτων·στο·ΑΡΧΕΙΟ.
      -d,  --debug                εμφάνιση·πληροφοριών·εκσφαλμάτωσης.
      -q,  --quiet                σιωπηλά·(χωρίς·έξοδο).
      -v,  --verbose              περιφραστικά·(εξ'·ορισμού·ρύθμιση).
      -nv, --non-verbose          απενεργοποίηση·περιφραστικότητας,·χωρίς·να·είναι·και·σιωπηλό.
      -i,  --input-file=ΑΡΧΕΙΟ    ανάγνωση·URL·από·το·ΑΡΧΕΙΟ.
      -F,  --force-html           μεταχείριση·αρχείου·εισόδου·ως·αρχείο·HTML.
      -B,  --base=URL             προσθέτει·το·URL·στους·σχετικούς·συνδέσμους·στο·-F·-i·αρχείο.
           --sslcertfile=ΑΡΧΕΙΟ   προαιρετικό·πιστοποιητικό·πελάτη.
           --sslcertkey=ΑΡΧΕΙΟ    προαιρετικό αρχείο κλειδιού για αυτό το πιστοποιητικό.
           --egd-file=ΑΡΧΕΙΟ      όνομα αρχείου για τον υποδοχέα EGD.

en: Logging in as %s ...
el: Αυθεντικοποίηση ως %s ...

en: Login incorrect.
el: Σφάλμα στην αυθεντικοποίηση.

en: Mail bug reports and suggestions to <bug-wget@gnu.org>.
el: Στείλτε αναφορές σφαλμάτων και προτάσεις στο <bug-wget@gnu.org>.

en: Malformed status line
el: Εσφαλμένη γραμμή κατάστασης

en: No URLs found in %s.
el: Δεν βρέθηκαν URL στο %s.

en: No data received
el: Δεν ελήφθησαν δεδομένα

en: No matches on pattern `%s'.
el: Δεν βρέθηκαν ταιριάσματα στη μορφή `%s'.

en: No such directory `%s'.
el: Δεν υπάρχει τέτοιος κατάλογος `%s'.

en: No such file `%s'.
el: Δεν υπάρχει αρχείο `%s'.

en: No such file or directory `%s'.
el: Δεν υπάρχει αρχείο ή κατάλογος `%s'.

en: Not descending to `%s' as it is excluded/not-included.
el: Δεν επεκτεινόμαστε στο `%s' διότι είναι εξαιρούμενο/μη-συμπεριλαμβανόμενο

en: Not sure
el: Όχι απόλυτα σίγουρος

en: Output will be written to `%s'.
el: Η έξοδος θα γραφτεί στο `%s'.

en: Read error (%s) in headers.
el: Σφάλμα ανάγνωσης (%s) στις κεφαλίδες.

en: Recursion depth %d exceeded max. depth %d.
el: Το επίπεδο αναδρομής %d ξεπέρασε το μέγιστο επίπεδο αναδρομής %d.

en: Recursive accept/reject:
      -A,  --accept=LIST                comma-separated list of accepted extensions.
      -R,  --reject=LIST                comma-separated list of rejected extensions.
      -D,  --domains=LIST               comma-separated list of accepted domains.
           --exclude-domains=LIST       comma-separated list of rejected domains.
           --follow-ftp                 follow FTP links from HTML documents.
           --follow-tags=LIST           comma-separated list of followed HTML tags.
      -G,  --ignore-tags=LIST           comma-separated list of ignored HTML tags.
      -H,  --span-hosts                 go to foreign hosts when recursive.
      -L,  --relative                   follow relative links only.
      -I,  --include-directories=LIST   list of allowed directories.
      -X,  --exclude-directories=LIST   list of excluded directories.
      -np, --no-parent                  don't ascend to the parent directory.
el: Αναδρομική αποδοχή/απόρριψη:
      -A,  --accept=ΛΙΣΤΑ               λίστα διαχωριζόμενη με κόμμα από αποδεκτές καταλήξεις.
      -R,  --reject=ΛΙΣΤΑ               λίστα διαχωριζόμενη με κόμμα από μη-αποδεκτές καταλήξεις.
      -D,  --domains=ΛΙΣΤΑ              λίστα διαχωριζόμενη με κόμμα από αποδεκτά επιθήματα.
           --exclude-domains=ΛΙΣΤΑ      λίστα διαχωριζόμενη με κόμμα από μη-αποδεκτά επιθήματα.
           --follow-ftp                 ακολούθηση συνδέσμων FTP από έγγραφα HTML.
           --follow-tags=ΛΙΣΤΑ          λίστα διαχωριζόμενη με κόμμα με συνδέσμους που έχουν ακολουθηθεί.
      -G,  --ignore-tags=ΛΙΣΤΑ          λίστα διαχωριζόμενη με κόμμα με συνδέσμους που έχουν αγνοηθεί.
      -H,  --span-hosts                 επίσκεψη και ξένων διακομιστών κατά την αναδρομή.
      -L,  --relative                   ακολούθηση μόνο σχετικών URL.
      -I,  --include-directories=ΛΙΣΤΑ  λίστα επιτρεπτών καταλόγων.
      -X,  --exclude-directories=ΛΙΣΤΑ  λίστα μη-επιτρεπτών καταλόγων.
      -np, --no-parent                  απενεργοποίηση πρόσβασης και στο γονικό κατάλογο.

en: Recursive retrieval:
      -r,  --recursive          recursive web-suck -- use with care!
      -l,  --level=NUMBER       maximum recursion depth (inf or 0 for infinite).
           --delete-after       delete files locally after downloading them.
      -k,  --convert-links      convert non-relative links to relative.
      -K,  --backup-converted   before converting file X, back up as X.orig.
      -m,  --mirror             shortcut option equivalent to -r -N -l inf -nr.
      -p,  --page-requisites    get all images, etc. needed to display HTML page.
el: Αναδρομική ανάκτηση:
      -r,  --recursive             αναδρομική ανάκτηση -- χρήση με σύνεση!
      -l,  --level=ΑΡΙΘΜΟΣ         μέγιστο βάθος αναδρομής (`inf' ή 0 για απεριόριστο).
           --delete-after          διαγραφή αρχείων τοπικά μετά τη μεταφόρτωσή τους.
      -k,  --convert-links         μετατροπή μη-σχετικών συνδέσμων σε σχετικούς.
      -K,  --backup-converted      πριν τη μετατροπή του αρχείου Χ, διατήρηση αντιγράφου ασφαλείας X.orig.
      -m,  --mirror                σύντομη επιλογή, ισοδύναμη με -r -N -l inf -nr.
      -p,  --page-requisites       λήψη όλων των εικόνων, κλπ. που απαιτούνται για την εμφάνιση σελίδας HTML.

en: Rejecting `%s'.
el: Απόρριψη του `%s'.

en: Remote file is newer than local file `%s' -- retrieving.
el: Το αρχείο στο διακομιστή είναι νεώτερο του τοπικού `%s' -- γίνεται ανάκτηση.

en: Remote file is newer, retrieving.
el: Απομακρυσμένο αρχείο είναι νεότερο, έναρξη ανάκτησης.

en: Remote file no newer than local file `%s' -- not retrieving.
el: Το αρχείο στο διακομιστή δεν είναι νεώτερο του τοπικού `%s' -- δε γίνεται ανάκτηση.

en: Removed `%s'.
el: Διαγραφή του `%s'.

en: Removing %s since it should be rejected.
el: Διαγραφή του %s αφού θα έπρεπε να απορριφθεί.

en: Removing %s.
el: Διαγραφή του %s.

en: Resolving %s...
el: Εύρεση του %s...

en: Retrying.
el: Προσπάθεια ξανά.

en: Reusing connection to %s:%hu.
el: Χρήση ξανά της σύνδεσης στο %s:%hu.

en: Server error, can't determine system type.
el: Σφάλμα διακομιστή, δεν μπορώ να συμπεράνω τον τύπο του συστήματος.

en: Server file no newer than local file `%s' -- not retrieving.
el: Το αρχείο του διακομιστή δεν είναι νεώτερο από το τοπικό αρχείο `%s' -- δε γίνεται ανάκτηση.

en: Skipping directory `%s'.
el: Παράκαμψη καταλόγου `%s'.

en: Starting WinHelp %s
el: Εκκίνηση του WinHelp %s

en: Startup:
      -V,  --version           display the version of Wget and exit.
      -h,  --help              print this help.
      -b,  --background        go to background after startup.
      -e,  --execute=COMMAND   execute a `.wgetrc'-style command.
el: Έναρξη:
      -V,  --version           εμφάνιση της έκδοσης του Wget και έξοδος.
      -h,  --help              εμφάνιση της βοήθειας αυτής.
      -b,  --background        αποστολή στο παρασκήνιο μετά την έναρξη.
      -e,  --execute=ΕΝΤΟΛΗ    εκτέλεση μιας εντολής μορφής `.wgetrc'.

en: Symlinks not supported, skipping symlink `%s'.
el: Δεν υποστηρίζονται σύνδεσμοι, παράκαμψη συνδέσμου `%s'.

en: Syntax error in Set-Cookie at character `%c'.
el: Συνακτικό σφάλμα στο Set-Cookie στο χαρακτήρα `%c'.

en: Syntax error in Set-Cookie: premature end of string.
el: Συντακτικό σφάλμα στο Set-Cookie: πρόωρο τέλος αλφαριθμητικού.

en: The server refuses login.
el: Ο διακομιστής απαγορεύει τη σύνδεση.

en: The sizes do not match (local %ld) -- retrieving.
el: Τα μεγέθη δεν είναι ίσα (τοπικό %ld) -- γίνεται ανάκτηση ξανά.

en: The sizes do not match (local %ld) -- retrieving.
el: Τα μεγέθη δεν είναι ίσα (τοπικό %ld) -- γίνεται ανάκτηση.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
el: Αυτό το πρόγραμμα διανέμεται με την ελπίδα ότι θα είναι χρήσιμο,
    αλλά ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΓΓΫΗΣΗ· χωρίς ούτε έμμεση εγγύηση
    ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟΤΗΤΑΣ ή ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΤΗΤΑΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΚΟΠΟ.
    Αναφερθείτε στη Γενική Δημόσια Άδεια GNU για περισσότερες λεπτομέρειες.

en: Try `%s --help' for more options.
el: Δοκιμάστε `%s --help' για περισσότερες επιλογές ρυθμίσεων.

en: Trying without the specified certificate
el: Προσπάθεια χωρίς το καθορισμένο πιστοποιητικό

en: Unable to delete `%s': %s
el: Αποτυχία διαγραφής του `%s': %s

en: Unable to establish SSL connection.
el: Αδύνατη η σύσταση σύνδεσης SSL.

en: Unknown authentication scheme.
el: Άγνωστο σχήμα αυθεντικοποίησης.

en: Unknown error
el: Άγνωστο σφάλμα

en: Unknown type `%c', closing control connection.
el: Άγνωστος τύπος `%c', διακοπή της σύνδεσης.

en: Unsupported listing type, trying Unix listing parser.
el: Μη υποστηριζόμενος τύπος καταλόγου, δοκιμάζω να τον διαβάσω σαν Unix κατάλογο.

en: Usage: %s NETRC [HOSTNAME]
el: Χρήση: %s NETRC [ΟΝΟΜΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΟΣ]

en: Usage: %s [OPTION]... [URL]...
el: Χρήση: %s [ΕΠΙΛΟΓΗ]... [URL]...

en: Using `%s' as listing tmp file.
el: Χρήση του `%s' για προσωρινό αρχείο περιεχομένων καταλόγου.

en: Warning: wildcards not supported in HTTP.
el: Προειδοποίηση: μεταχαρακτήρες (wildcards) δεν υποστηρίζονται στο HTTP.

en: Will not retrieve dirs since depth is %d (max %d).
el: Δεν θα ανακτηθούν κατάλογοι διότι το βάθος είναι %d (μέγιστο %d).

en: Write failed, closing control connection.
el: Αποτυχία στην εγγραφή δεδομένων, κλείνει η σύνδεση ελέγχου.

en: Wrote HTML-ized index to `%s' [%ld].
el: Γράφτηκε αρχείο καταλόγου σε HTML στο `%s' [%ld].

en: Wrote HTML-ized index to `%s'.
el: Γράφτηκε αρχείο καταλόγου σε HTML στο `%s'.

en: connected.
el: συνδέθηκε.

en: couldn't connect to %s:%hu: %s
el: αδύνατη η σύνδεση στο %s:%hu: %s

en: done.
el: έγινε.

en: done.
el: έγινε.

en: done.
el: έγινε.

en: failed: %s.
el: απέτυχε: %s.

en: ignored
el: αγνοείται

en: nothing to do.
el: τίποτα να κάνω.

en: time unknown
el: ώρα άγνωστη

en: unspecified
el: μη ορισμένο
