gnome-panel 2.2.0 - en to eo translation catalogue (216 entries)

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. If anyone is found using it, he should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
eo: %s havas neniu utileco. Ĝi nur uzas diskospacon kaj kompiladan tempon, kaj, se ŝarĝita, ĝi ankaŭ uzas multvaloran panelspacon kaj memoron. Se iu estas trovita uzante ĝin, li devus rapide sendota por psikiatria taksado.

en: %s the Fish
eo: %s la fiŝo

en: (with minor help from George)
eo: (kun malgranda helpo de George)

en: <b>Options</b>
eo: <b>Opcioj</b>

en: <b>Preview</b>
eo: <b>Antaŭrigardo</b>

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
eo: Unu fiŝo sen nomo ne estas feliĉa. Donu nomon al via fiŝo

en: A simple applet for testing the GNOME-2.0 panel
eo: Simpla aplikaĵeto por testi la panelan GNOME-2.0-on

en: About _GNOME
eo: Pri _GNOME

en: Accessories
eo: Utilaĵoj

en: Actions
eo: Agoj

en: Add new item to this menu
eo: Aldonu novan eron al tiu menuo

en: Add this as drawer to panel
eo: Aldonu tiun kiel tirkesto al panelo

en: Add this as menu to panel
eo: Aldonu tiun kiel menuo al panelo

en: Add this launcher to panel
eo: Aldonu tiun lanĉilon al panelo

en: Amusements
eo: Amuzaĵoj

en: An unknown error occurred while trying to open %s
eo: Nekonata eraro okazis dum provo malfermi %s

en: Animation _speed:
eo: Animaca _rapideco :

en: Applet:
eo: Aplikaĵeto :

en: Applications
eo: Aplikaĵoj

en: Area where notification icons appear
eo: Areo, kie atentigopiktogramo aperas

en: Arro_ws on hide buttons
eo: Sagoj sur kaŝbutonoj

en: Background
eo: Fono

en: Bottom
eo: Malsupra

en: Browse
eo: Rigardu

en: CDE Menu
eo: CDE menuo

en: Can't find an empty spot
eo: Ne povas trovi malplenan lokon

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
eo: Klaku ĉi tien por kaŝi ĉiujn fenestrojn kaj montri la laborkadron.

en: Click here to restore hidden windows.
eo: Klaku ĉi tien por malkaŝi kaŝitajn fenestrojn

en: Clock
eo: Horloĝo

en: Clock Preferences
eo: Horloĝagordo

en: Close _drawer when launcher is clicked
eo: _Fermu tirkeston, kiam lanĉilo estas klakita

en: Computer Clock
eo: Komputila horloĝo

en: Could not get directory name from path: %s
eo: Ne povas obteni dosierujo-nomon de la pado : %s

en: Could not get file name from path: %s
eo: Ne povas obteni dosiero-nomon de la pado : %s

en: Couldn't find a suitable application
eo: Ne povas trovi konvenan aplikaĵon

en: Create Launcher
eo: Kreu Lanĉilon

en: Create new file in the given directory
eo: Kreu novan dosieron en la difinita dosierujo

en: D_on't Delete
eo: Ne forigu

en: Debian Menu
eo: Debian menuo

en: Delete Panel
eo: Forigu panelon

en: Desktop
eo: Tabulo

en: Display a swimming fish or another animated creature
eo: Montru naĝantan fiŝon aŭ aliaj animata kreitaĵo

en: Drawer
eo: Tirkesto

en: Entire menu
eo: Tuta menuo

en: Error loading display_all_workspaces value for Workspace Switcher: %s
eo: Eraro dum legado de display_all_workspaces-valoro por la laborkadra ŝaltilo : %s

en: Error loading display_workspace_names value for Workspace Switcher: %s
eo: Eraro dum legado de display_workspace_names-valoro por la laborkadra ŝaltilo : %s

en: Error loading glade file %s
eo: Eraro legante glade-dosiero %s

en: Error loading num_rows value for Workspace Switcher: %s
eo: Eraro dum legado de num_rows-valoro por la laborkadra ŝaltilo : %s

en: Exception from popup_menu '%s'
eo: Escepto de la popup_menu-o '%s'

en: FIXME - need to define limits
eo: FIXME - bezonas difini limojn

en: Failed to get pixmap %s
eo: Ne povas havi piktogramon %s

en: Failed to load %s: %s
eo: Malsukcesis ŝarĝi %s : %s

en: Fast
eo: Rapida

en: File %s already exists. Overwrite?
eo: Dosiero %s jam ekzistas. Anstataŭigu?

en: File not found
eo: Dosiero ne trovita

en: Find files, folders, and documents on your computer
eo: Serĉu dosierojn, dosierujojn kaj dokumentojn en via komputilo

en: Fish
eo: Fiŝo

en: From Whence That Stupid Fish Came
eo: De kie estas tiun stupidan fiŝon

en: GNOME Panel Shell
eo: GNOME panela ŝelo

en: Get the current time and date
eo: Ricevu nunajn horon kaj daton

en: Glade file for the screenshot program is missing.
    Please check your installation of gnome-panel
eo: Glade-dosiero por la ekranfota programo ne estas trovita.
    Bonvolu kontroli vian instalaĵon de gnome-panel

en: Grab a window instead of the entire screen
eo: Fotu fenestron anstataŭ plenekranon

en: Group windows when _space is limited
eo: Grupigu fenestrojn, kiam _spaco estas limigita

en: Hour format
eo: Horoformato

en: I've detected a panel already running,
    and will now exit.
eo: Mi detektis panelon jam lanĉante,
    kaj tuj finas.

en: Incomplete '%s' background type received
eo: Nekompleta '%s' fonotipo ricevita

en: Incomplete '%s' background type received: %s
eo: Nekompleta '%s' fonotipo ricevita: %s

en: Insufficient memory to save the screenshot.
    Please free up some resources and try again.
eo: Nesufiĉa memoro por konservi ekranfoton.
    Bonvolu liberigi memoron kaj reprovu.

en: Key %s is not set, can't load launcher
eo: Ŝlosilo %s ne estas difinita, ne povas ŝarĝi lanĉilon

en: Large
eo: Granda

en: Launcher Properties
eo: Ecoj de la lanĉilo

en: Left
eo: Maldekstra

en: Lock
eo: Ŝlosu

en: Lock Screen
eo: Ŝlosu ekranon

en: Lock screen
eo: Ŝlosu ekranon

en: Lock the screen so that you can temporarily leave your computer
eo: Ŝlosu ekranon por protekti ĝin, kiam vi estas for de via komputilo

en: Log Out
eo: Fermu sesion

en: Log out of GNOME
eo: Adiaŭu el GNOME

en: M_inimum size:
eo: M_inimuma grandeco :

en: Ma_ximum size:
eo: M_aksimuma grandeco :

en: Medium
eo: Mezrapida

en: Menu
eo: Menuo

en: No URI provided for panel launcher desktop file
eo: Neniu URI difinita por tabuldosiero de la panellanĉilo

en: Not enough room to write file %s
eo: Ne sufiĉa spaco por skribi dosieron %s

en: Notification Area
eo: Atentigoareo

en: Notification Area Factory
eo: Atentigoarea fabrikejo

en: Number of _workspaces:
eo: Nombro da laborkadroj :

en: Open URL: %s
eo: Malfermu URLon : %s

en: Orientation:
eo: Orientiĝo :

en: Panel
eo: Panelo

en: Panel Notification Area
eo: Atentigoaro de la panelo

en: Panel Preferences
eo: Panelagordo

en: Panel Properties
eo: Panelecoj

en: Pause per frame
eo: Paŭzo _per bildo

en: Prefs Dir:
eo: Agordodosierujo :

en: Properties
eo: Ecoj

en: Protect your computer from unauthorized use
eo: Protektu vian komputilon kontraŭ malpermesa uzado

en: Put into run dialog
eo: Meti en la 'lanĉu' fenestro

en: Ranges that hint what sizes are acceptable for the applet
eo: Intervalo de akceptebla grandeco por la aplikaĵeto

en: Remove this item
eo: Forigu tiun eron

en: Restart _Screensaver Daemon
eo: Relanĉu _ekrankurtenon demonon

en: Restore to current _workspace
eo: Malkaŝu la aktualan _laborkadron

en: Restore to na_tive workspace
eo: Restarigu la a_prioran laborkadron

en: Right
eo: Dekstra

en: Rotate image when panel is _vertical
eo: Rotaciu bildon, kiam panelo estas _vertikala

en: Rotate on vertical panels
eo: Rotaciu en vertikalaj paneloj

en: Run
eo: Lanĉu

en: Run a command
eo: Lanĉu komandon

en: Run in _terminal
eo: Lanĉu en _terminalo

en: Save Screenshot
eo: Konservu ekranfoton

en: Save screenshot to _desktop
eo: Konservu ekranfoton sur la _tabulo

en: Save screenshot to _web page (save in ~/public__html)
eo: Konservu ekranfoton en TTT-_paĝo (konservu en ~/public__html)

en: Screenshot
eo: Ekranfoto

en: Search
eo: Serĉu

en: Search for Files
eo: Serĉu dosierojn

en: Search for Files...
eo: Serĉu dosierojn...

en: Select preferences for all your panels
eo: Elektu agordon por viaj paneloj

en: Show Desktop Button
eo: Montru tabulbutonon

en: Show _date
eo: Montru _daton

en: Show _seconds
eo: Montru _sekundojn

en: Show date in tooltip
eo: Montru daton en helpindiko

en: Show hide _buttons
eo: Montru kaŝbutonojn

en: Show time with seconds
eo: Montru sekundojn

en: Show windows from a_ll workspaces
eo: Montru fenestrojn de ĉiuj laborkadroj

en: Show windows from all workspaces
eo: Montru fenestrojn de ĉiu laborkadroj

en: Size
eo: Grandeco

en: Size:
eo: Grandeco :

en: Slow
eo: Malrapida

en: Small
eo: Malgranda

en: Specify a profile name to load
eo: Donu unu profilnomon por ŝarĝi

en: St_retch
eo: St_reĉo

en: SuSE Linux
eo: SuSe linukso

en: SuSE Menu
eo: SuSE menuo

en: Switch between open windows
eo: Ŝaltu inter malfermaj fenestroj

en: Switch between workspaces
eo: Ŝaltu inter laborkadroj

en: Take a screenshot of your desktop
eo: Fotu vian tabulon

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
eo: Fotu post limotempo [en sekundoj]

en: Test Bonobo Applet
eo: Testo de Bonobo-a aplikaĵeto

en: Test Bonobo Applet Factory
eo: Testo de Bonobo-a aplikaĵeta faktorejo

en: The Applet's containing Panel's background color or pixmap
eo: La aplikaĵeto enhavas panelfonan koloron aŭ piktogramon

en: The Applet's containing Panel's orientation
eo: La aplikaĵeto enhavas panelan orientiĝon

en: The Applet's containing Panel's size in pixels
eo: La aplikaĵeto enhavas panelan grandecon en pikseloj

en: The Applet's flags
eo: La aplikaĵetoflagoj

en: The Clock displays the current time and date
eo: La horloĝo montras la nunajn horon kaj daton

en: The GNOME Panel
eo: La GNOME panelo

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
eo: La laborkadra ŝaltilo montras al vi malgrandan version de viaj laborkadroj, kio eblas vin administri viajn fenerstrojn.

en: The default application for this type of file cannot handle remote files
eo: La apriora aplikaĵo por tiu dosiertipo ne povas trakti forajn dosierojn

en: The fish's animation pixmap
eo: La fiŝa animada piktogramo

en: The fish's name
eo: La fiŝnomo

en: The system administrator has disallowed
    modification of the panel configuration
eo: La sistemadministrulo havas prohibita
    ĉiun ŝangon de via panelagordo

en: The user's directory in which screenshots should be saved so as to appear on the web.
eo: La uzantodosierujo, en kiu ekranfotoj devus konserviĝita, por esti videbla en la TTT.

en: The water needs changing!
    (Look at today's date)
eo: La akvo devas ŝanĝiĝi!
    (Rigardu la hodiaŭ daton)

en: There was a problem registering the panel with the bonobo-activation server.
    The error code is: %d
    The panel will now exit.
eo: Estas problemon dum la registro de la panelo kun la bonobo-a aktiviga servilo.
    La erarkodo estas : %d
    La panelo tuj finas.

en: There was an error displaying help: 
    %s
eo: Estis eraron montrante helpo : 
    %s

en: There was an error displaying help: %s
eo: Estis eraron montrante helpon : %s

en: This button lets you hide all windows and show the desktop
eo: Tiu butono eblas vin kaŝi ĉiujn fenestrojn kaj montri la laborkadron

en: Top
eo: Supra

en: Unable to create png info.
    You probably have a bad version of libpng on your system
eo: Ne povas krei png-informon.
    Vi probable havas malbonan version de libpng sur via sistemo

en: Unable to create the file:
    "%s"
    Please check your permissions of the parent directory
eo: Ne povas krei dosieron :
    "%s"
    Bonvolu kontroli permesojn de la patra dosierujo

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
eo: Ne povas lanĉi '%s'
    
    Detaloj : %s

en: Unable to get the name of the command to execute
eo: Ne povas havi la nomon de la komando por lanĉi

en: Unable to initialize png structure.
    You probably have a bad version of libpng on your system
eo: Ne povas praŝargi png-strukturon.
    Vi probable havas malbonan version de libpng sur via sistemo

en: Unable to load panel stock icon '%s'
eo: Ne eblas ŝargi panelan akcian piktogramon '%s'

en: Unable to locate the command to execute
eo: Ne povas trovi la komandon por lanĉi

en: Unable to obtain AppletShell interface from control
eo: Ne povas havi AppletShell-an interfacon de la kontrolo

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
eo: Ne povas malfermi tabuldosieron %s por panela lanĉilo %s%s

en: Unable to set png info.
    You probably have a bad version of libpng on your system
eo: Ne povas difini png-informon.
    Vi probable havas malbonan version de libpng sur via sistemo

en: Unable to take a screenshot of the current desktop.
eo: Ne povas foti la aktualan tabulon.

en: Unknown background type received
eo: Nekonata fonotipo ricevita

en: Use UNIX time
eo: Uzu Uniksan tempon

en: Use UTC
eo: Uzu UTC

en: Use _UTC
eo: Uzu _UTC

en: Utility
eo: Ilo

en: Wanda Factory
eo: Wanda fabrikejo

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
eo: Averto : La komando ŝainas utila.
    Kiel tiu estas neutilan aplikaĵeton, vi povas ne voli fari tion.
    Ni forte avertas vin kontraŭ la uzado de %s por ĉiu,
    kiu eblas la aplikaĵeton uzebla aŭ utila.

en: When a panel is deleted, the panel and its
     settings are lost. Delete this panel?
eo: Kiam panelo estas forigi, panelo kaj sia
     agordo estas perdita. Forigu tiun panelon?

en: When to group windows
eo: Kiam grupi fenestrojn

en: Will run command: '%s'
eo: Lanĉo de : '%s'

en: Window List
eo: Fenestrolisto

en: Window List Preferences
eo: Agordo de fenestrolisto

en: Workspace Names
eo: Laborkadronomoj

en: Workspace Switcher
eo: Laborkadra ŝaltilo

en: Workspace Switcher Preferences
eo: Agordo de la laborkadra ŝaltilo

en: X Large
eo: Grandega

en: X Small
eo: Malgrandeta

en: XX Large
eo: Grandegega

en: XX Small
eo: Malgrandeteta

en: You can not create a new launcher at this location since the location is not writable.
eo: Vi ne povas krei novan lanĉilon en tiu loko ĉar ĝi ne estas skribebla

en: You cannot remove your last panel.
eo: Vi ne povas forigi vian lastan panelon.

en: You do not have fortune installed or you have not specified a program to run.
    
    Please refer to fish properties dialog.
eo: Vi ne havas fortunon instalita aŭ vi ne havas specifita programon por lanĉi.
    
    Bonvolu rigardi la agordodialogon de la fiŝo.

en: You have to specify a valid URL or command.
eo: Vi devas specifi validajn URLon aŭ komandon.

en: _About Panels
eo: _Pri paneloj

en: _About...
eo: _Pri...

en: _Activate Screensaver
eo: _Aktivigu ekrankurtenon

en: _Add to Panel
eo: _Aldonu al la panelo

en: _Always group windows
eo: Ĉiam _grupu fenestrojn

en: _Autohide
eo: _Automate kaŝita

en: _Delete This Panel
eo: _Forigu tiun panelon

en: _Delete This Panel...
eo: _Forigu tiun panelon...

en: _Help
eo: _Helpo

en: _Kill Screensaver Daemon
eo: _Mortigu ekrankurtenon demonon

en: _Lock Screen
eo: Ŝ_losu ekranon

en: _Move
eo: _Movu

en: _Never group windows
eo: _Neniam grupu fenestrojn

en: _New Panel
eo: _Nova panelo

en: _Preferences...
eo: _Agordo...

en: _Properties
eo: _Agordo

en: _Remove From Panel
eo: _Forigu de la panelo

en: _Rotate on vertical panels
eo: Rotaciu en vertikalaj paneloj

en: _Run
eo: _Lanĉu

en: _Scale
eo: _Skalo

en: _Size:
eo: _Grandeco :

en: file not found
eo: Dosiero ne trovita

en: none
eo: neniu

en: query returned exception %s
eo: demando resendis escepton %s

en: seconds
eo: sekundoj
