libgnomeui 2.3.3 - en to eo translation catalogue (290 entries)

en:   - OK? (yes or no)
eo:  - bone? (jes aŭ ne)

en:  (press return)
eo:  (premu 'return')

en:  (yes or no)
eo:  (jes aŭ ne)

en: A logo for the about box
eo: Insigno por la Pri-dialogo

en: A preview of the image currently specified
eo: Antaŭrigardo de la difinita bildo

en: A single author entry
eo: Ununura aŭtora enirejo

en: A single documenter entry
eo: Ununura dokumentanta enirejo

en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
eo: AaBbCcĈĉDdEeFfGgĜĝHhĤĥIiJjĴĵKkLlMmNnOoPpRrSsŜŝTtUuŬŭVvZz

en: About
eo: Pri

en: About %s
eo: Pri %s

en: About this application
eo: Informoj pri tiu aplikaĵo

en: An error has occured while trying to launch the default web browser.
    Please check your settings in the 'Preferred Applications' preference tool.
eo: Eraro okazis dum la lanĉoprovo de la apriora rigardilo.
    Bonvolu kontroli vian agordon en la 'preferata aplikaĵo' agordilo.

en: An error occurred while loading or saving configuration information for %s. Some of your configuration settings may not work properly.
eo: Eraro okazis dum la ŝarĝo aŭ konservo de la agordo de %s. Via agordo ne estas probable bona

en: App ID
eo: Aplikaĵa identigilo

en: Authentication Required
eo: Aŭtentigo necesita

en: Author entry
eo: Aŭtora enirejo

en: Authors
eo: Aŭtoroj

en: Background Color
eo: Fonkoloro

en: Background color
eo: Fonkoloro

en: Background color as a GdkColor
eo: Fonkoloro, kiel GdkColor

en: Background color is set
eo: Fona koloro estas difinita

en: Background color set
eo: Fonkoloro difinita

en: Browse
eo: Rigardu

en: Browse Dialog Title
eo: Rigardodialoga titolo

en: Bulleted List
eo: Kuglita listo

en: C_lear
eo: For_viŝu

en: C_redits
eo: D_ankoj

en: Calendar
eo: Kalendaro

en: Can't find an hbox, using a normal file selection
eo: Ne trovis hbox, uzanto de normala dosierelektilo

en: Cancel Logout
eo: Rezignu Adiaŭi

en: Child Item 1
eo: Idoero 1

en: Child Item 2
eo: Idoero 2

en: Clear the selection
eo: Forviŝu la elekton

en: Close the current file
eo: Fermu la aktualan dosieron

en: Close the current window
eo: Fermu la aktualan fenestron

en: Color used to draw the link
eo: Koloro uzita por desegni la ligon

en: Comments about the program
eo: Komentoj pri la programo

en: Comments string
eo: Komenta literĉeno

en: Configure the application
eo: Agordu la aplikaĵon

en: Copy the selection
eo: Kopiu la elekton

en: Copyright information for the program
eo: Kopirajta informo por la programo

en: Copyright string
eo: Kopirajta literĉeno

en: Create New _Window
eo: _Kreu novan fenestron

en: Create a new window
eo: Kreu novan fenestron

en: Create a progress widget.
eo: Kreas progresan fenestraĵon

en: Create a status widget.
eo: Kreas statan fenestraĵon

en: Credits
eo: Dankoj

en: Credits to the translators. This string should be marked as translatable
eo: Dankoj al tradukantoj. Tiu literĉeno devus markiĝita kiel tradukebla

en: Cu_t
eo: E_ltondu

en: Cut the selection
eo: Eltondu la elekton

en: DISPLAY
eo: VIDIGILO

en: Date
eo: Dato

en: DateEdit Flags
eo: DateEdit flagoj

en: Default Path
eo: Apriora pado

en: Default path for the Browse file window.
eo: Apriora pado por la rigardodosiera fenestro.

en: Directory Entry
eo: Dosieruja enirejo

en: Directory that will be searched for icons.
eo: Ŝerĉita dosierujo por la piktogramoj.

en: Disable connection to session manager
eo: Elŝaltu konekton al la sesia administrilo

en: Do Preview
eo: Antaŭrigardu

en: Documented by
eo: Dokumento de

en: Documenter entry
eo: Dokumentanta enirejo

en: Documenters
eo: Dokumentantoj

en: ERROR:
eo: ERARO :

en: End World Hunger
eo: Haltu malsaton en la mondo

en: End the current game
eo: Fino de la aktuala ludo

en: Error
eo: Eraro

en: Fi_les
eo: _Dosiero

en: Fi_les/
eo: _Dosiero/

en: Filename
eo: Dosiernomo

en: Filename that should be displayed in the file entry.
eo: Dosiernomo, kiu devas montriĝi en la dosiera enirejo.

en: Filename that should be displayed in the icon entry.
eo: Dosiernomo kiu montriĝus en la piktograma enirejo.

en: Find Ne_xt
eo: Trovu _sekvan

en: Flags for how DateEdit looks
eo: Flagoj de DateEdit aspekto

en: Font
eo: Tiparo

en: Font name
eo: Tiparonomo

en: Font size for label
eo: Tiparograndeco por la etikedo

en: Font size for label in font info mode
eo: Tiparograndeco por la etikedo ĉe tiparinformoreĝimo

en: Foreground color of the title
eo: Antaŭplana koloro de la titolo

en: Foreground color of the title as a GdkColor
eo: Antaŭplana koloro de la titolo, kiel GdkColor

en: Foreground color of the title is set
eo: Antaŭplana koloro de la titolo estas difinita

en: GNOME GConf UI Support
eo: Subteno de uzantinterfaco de GConf de GNOME

en: GNOME GUI Library
eo: Grafika interfaca libraro de GNOME

en: GTK entry
eo: GTK enirejo

en: Get a hint for your next move
eo: Ricevi helpindikon por via sekva movo

en: GnomeEntry that the file entry uses for entering filenames.  You can use this property to get the GnomeEntry if you need to modify or query any of its parameters.
eo: Dosierenirejo GnomeEntry uzita por eniri dosiernomojn. Vi povas uzi tiun econ por ricevi la GnomeEntry se vi bezonas ŝanĝi aŭ demandi iun el ĝiaj ecoj.

en: GnomeIconSelection: '%s' does not exist or is not a directory
eo: GnomeIconSelection : '%s' ne ekzistas aŭ ne estas dosierujon

en: GnomeIconSelection: couldn't open directory '%s'
eo: GnomeIconSelection : ne povas malfermi dosierujon '%s'

en: GtkEntry that the file entry uses for entering filenames.  You can use this property to get the GtkEntry if you need to modify or query any of its parameters.
eo: Dosierenirejo GtkEntry uzita por eniri dosiernomojn. Vi povas uzi tiun econ por ricevi la GtkEntry se vi bezonas ŝanĝi aŭ demandi iun el ĝiaj ecoj.

en: Has Progress
eo: Havas progreson

en: Has Status
eo: Havas staton

en: Here you should enter the name of the directory where icon images are located.
eo: Ĉi tie, vi devus eniri la dosierujonomon de la piktogramoj

en: Hint for item 1
eo: Helpindiko por ero 1

en: Hint for item 2
eo: Helpindiko por ero 2

en: History ID
eo: Identigilo de historio

en: History id
eo: Identigilo de historio

en: Icon Selector
eo: Piktograma elektilo

en: Icon path
eo: Piktogramopado

en: Icon picker dialog.  You can use this property to get the GtkDialog if you need to modify or query any of its properties.
eo: Piktogramelekta dialogo. Vi povas uzi tiun econ por havi la GtkDialog-on se vi bezonas ŝanĝi aŭ demandi siajn ecojn.

en: Icon selection dialog
eo: Piktogramelekta dialogo

en: Icon selector
eo: Piktograma elektilo

en: Icons Only
eo: Nur piktogramoj

en: Image Preview
eo: Bilda antaŭrigardo

en: Indent
eo: Deŝovu

en: Information
eo: Informo

en: Initial Time
eo: Komenca tempo

en: Interactivity
eo: Interaktiveco

en: Level of user activity required.
eo: Nivelo de uzantaktiveco bezonita.

en: Link color
eo: Ligokoloro

en: List of authors of the programs
eo: Listo de la aŭtoroj de la programoj

en: List of people documenting the program
eo: Listo de la personoj dokumentante la programo

en: Loading Icons...
eo: Ŝarĝante piktogramoj...

en: Logo
eo: Insigno

en: Logo Background Color
eo: Fonkoloro de la insigno

en: Logo Background color
eo: Fonkoloro de la insigno

en: Logo Background color as a GdkColor
eo: Fonkoloro de la insigno, kiel GdkColor

en: Logo Background color is set
eo: Fonkoloro de la insigno estas difinita

en: Logo Background color set
eo: Fonkoloro de la insigno difinita

en: Logo image
eo: Insigno-bildo

en: Lower Hour
eo: Suba horo

en: Lower hour in the time popup selector
eo: Suba horo en la tempokonteksta elektilo

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Modal
eo: Modala

en: Mode
eo: Reĝimo

en: Modify the file's properties
eo: Ŝanĝu dosierecojn

en: Multiple segmentation faults occurred; can't display error dialog
eo: Multobla segmentadaj eraroj okasis, ne povas montri eraro-dialogon

en: Name of the selected font
eo: Nomo de la elektita tiparo

en: No Icon
eo: Sen piktogramo

en: No Image
eo: Sen bildo

en: Numbered List
eo: Nombrita listo

en: Open a dialog to specify the color
eo: Malfermu dialogon por specifi la koloron

en: Open a file
eo: Malfermu dosieron

en: PREFIX
eo: PREFIKSO

en: Paste the clipboard
eo: Enmetu la poŝon

en: Path
eo: Pado

en: Path to file
eo: Pado al dosiero

en: Pause the game
eo: Paŭzu la ludon

en: Pick a Font
eo: Elektu tiparon

en: Pick a color
eo: Elektu unu koloron

en: Picker dialog
eo: Elekta dialogo

en: Pixmap Directory
eo: Piktograma dosierujo

en: Please pick the icon you want.
eo: Bonvolu elekti vian deziratan piktogramon.

en: Pop up a file selector to choose a file
eo: Ekaperu dosierelektilon por elekti dosieron

en: Prefere_nces
eo: _Agordo

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Preview text
eo: Antaŭrigarda teksto

en: Preview text shown in the dialog
eo: Antaŭrigarda teksto montrita en la dialogo

en: Print S_etup...
eo: Preso-_agordo...

en: Print the current file
eo: Presu la aktualan dosieron

en: Priority Text Beside Icons
eo: Prioritada teksto apud piktogramoj

en: Program name
eo: Programnomo

en: Program version
eo: Programversio

en: Progress
eo: Progreso

en: Question
eo: Demando

en: Quit the application
eo: Finu la aplikaĵon

en: R_eplace...
eo: _Anstataŭigu...

en: Received invalid color data
eo: Ricevis nevalidan koloran datenon

en: Redo the undone action
eo: Refaru la malfaran agon

en: Redo the undone move
eo: Refaru la malfaran movon

en: Replace a string
eo: Anstataŭigu literĉenon

en: Restart the game
eo: Relanĉu la ludon

en: Revert to a saved version of the file
eo: Restarigu al konservita versio de la dosiero

en: Save _As...
eo: Konservu k_iel...

en: Save the current file
eo: Konservu la aktualan dosieron

en: Save the current file with a different name
eo: Konservu la aktualan dosieron kun alia nomo

en: Score
eo: Poento

en: Search again for the same string
eo: Serĉu denove la saman literĉenon

en: Search for a string
eo: Serĉu literĉenon

en: Segmentation fault!
    Cannot display crash dialog
eo: Segmentada eraro!
    Ne povas montri akcidento-dialogon

en: Select Date
eo: Elektu daton

en: Select Time
eo: Elektu tempon

en: Select _All
eo: Elektu _ĉion

en: Select everything
eo: Elektu ĉion

en: Select file
eo: Elektu dosieron

en: Select the date from a calendar
eo: Elektu la daton el kalendaro

en: Select the time from a list
eo: Elektu la tempon el listo

en: Session management
eo: Sesia administro

en: Setup the page settings for your current printer
eo: Agordu la paĝagordon por via aktuala presilo

en: Show Finish
eo: Montru Finan

en: Show Help
eo: Montru la helpon

en: Show size
eo: Montru grandecon

en: Show size in font info mode
eo: Montru grandecon ĉe tiparinformoreĝimo

en: Show the 'Finish' button instead of the 'Next' button
eo: Montru la 'Fina' butonon anstataŭ la 'Sekva' butono

en: Show the 'Help' button
eo: Montru la 'Helpo' butonon

en: Specify prefix of saved configuration
eo: Specifu prefikson de la konserva agordo

en: Specify session management ID
eo: Specifu sesian administran ID

en: Start a new game
eo: Lanĉu novan ludon

en: Table Borders
eo: Randoj de la tabelo

en: Table Fill
eo: Plenigo de la tabelo

en: Text
eo: Teksto

en: Text Below Icons
eo: Teksto sub la piktogramoj

en: Text Only
eo: Nur teksto

en: The GNOME Session Manager (process %d) has crashed
    due to a fatal error (%s).
    When you close this dialog, all applications will close and your session will exit.
    Please save all your files before closing this dialog.
eo: La GNOME sesia administrilo (procezo %d) mortis
    pro fatala eraro (%s).
    Kiam vi fermos tiun dialogon, ĉiuj aplikaĵoj fermiĝos kaj via sesio finiĝos.
    Bonvolu konservi viajn dosierojn antaŭ la fermo de tiu dialogo.

en: The GTK entry
eo: La GTK enirejo

en: The URL that GnomeHRef activates
eo: La URLon, ke GnomeHRef aktivigas

en: The application "%s" attempted to change an aspect of your configuration that your system administrator or operating system vendor does not allow you to change. Some of the settings you have selected may not take effect, or may not be restored next time you use the application.
eo: La aplikaĵo "%s" provis modifi aspekton de via agordo, ke via administranto aŭ mastrumosistema vendisto ne permesis modifi. Iu de via selektita agordo ne povas uziĝita aŭ ne povos restariĝi la sekva fojo ke vi volos uzi la aplikaĵon.

en: The application ID string
eo: La aplikaĵa identigila literĉeno

en: The initial time
eo: La komenca tempo

en: The mode of operation of the font picker
eo: La operacia reĝimo de la tiparelektilo

en: The name of the program
eo: La nomo de la programo

en: The selected GtkFont
eo: La elektita GtkFont

en: The text on the button
eo: La teksto sur la butono

en: The time currently selected
eo: La tempo elektita

en: The title of the selection dialog box
eo: La titolo de la elekta dialogo

en: The version of the program
eo: La versio de la programo

en: This button will open a window to let you select an icon.
eo: Tiu butono malfermos fenestron por lasi al vi elekti piktogramon.

en: This button will take you to the URI that it displays.
eo: Tiu butono eblas aliron al la montrita URI-o.

en: This dialog box lets you select an icon.
eo: La dialogo lasu al vi elekti piktogramon.

en: Time
eo: Tempo

en: Title
eo: Titolo

en: Title Foreground
eo: Antaŭplana titolo

en: Title Foreground Color
eo: Antaŭplana titola koloro

en: Title Foreground color set
eo: Antaŭplana titola koloro difinita

en: Title for the Browse file dialog.
eo: Titolo por la rigardodosiera dialogo.

en: Title for the Browse icon dialog.
eo: Titolo de la rigardopiktograma dialogo.

en: Title of the druid
eo: Titolo de la druido

en: Top Ten
eo: Supra dek

en: Top Watermark
eo: Supra filigrano

en: Translated by
eo: Traduko de

en: URL
eo: URLo

en: Un-Indent
eo: maldeŝovu

en: Undo the last action
eo: Malfaru la lastan agon

en: Undo the last move
eo: Malfaru la lastan movon

en: Unique identifier for the file entry.  This will be used to save the history list.
eo: Ununura identigilo por la dosierenirejo. Ĝi estos uzata por konservi la historiliston.

en: Unique identifier for the icon entry.  This will be used to save the history list.
eo: Ununura identigilo por la piktograma enirejo. Tiu uziĝos por konservi la historiliston.

en: Upper Hour
eo: Supra horo

en: Upper hour in the time popup selector
eo: Supra horo en la tempokonteksta elektilo

en: Usage: gnome_segv2 appname signum
eo: Uzado : gnome_segv2 appname signum

en: Use desktop default (%s)
eo: Uzu aprioran tabulon (%s)

en: Use font in label
eo: Uzu tiparon en etikedo

en: Use font in the label in font info mode
eo: Uzu tiparon en la etikedo ĉe tiparinformoreĝimo

en: User
eo: Uzanto

en: View help for this application
eo: Vidu helpon por tiu aplikaĵo

en: View the scores
eo: Vidu la poentojn

en: Warning
eo: Averto

en: Warning:
eo: Averto :

en: Watermark image for the top
eo: Filigrana bildo por la alto

en: Whether the Browse file window should be modal.
eo: Se la rigardodosiera fenestro devus esti modala.

en: Whether the file entry is being used to enter directory names or complete filenames.
eo: Se la dosiera enirejo estas uzita por eniri dosierujonomojn aŭ kompletajn dosiernomoj.

en: Whether the pixmap entry should have a preview.
eo: Se la piktograma enirejo devus havi antaŭrigardon.

en: Written by
eo: Skribo de

en: X display to use
eo: X-vidigilo por uzi

en: You must log in to access "%s".
    %s
eo: Vi devas saluti por eniri "%s".
    %s

en: Your HTTP Proxy requires you to log in.
eo: Via HTTP Prokurilo bezonas, ke vi salutas.

en: Your password will be transmitted encrypted.
eo: Via pasvorto sendos ĉifrite.

en: Your password will be transmitted unencrypted.
eo: Via pasvorto sendos neĉifrite.

en: _About
eo: _Pri

en: _Browse...
eo: _Rigardu...

en: _Close
eo: F_ermu

en: _Close This Window
eo: _Fermu tiun fenestron

en: _Contents
eo: _Enhavo

en: _Copy
eo: _Kopiu

en: _Details
eo: _Detaloj

en: _Edit
eo: _Redakto

en: _Edit/
eo: _Redakto/

en: _End game
eo: _Finu ludon

en: _File
eo: _Dosiero

en: _File/
eo: _Dosiero/

en: _Find...
eo: _Trovu...

en: _Game
eo: _Ludo

en: _Help
eo: _Helpo

en: _Hint
eo: _Helpindiko

en: _New
eo: _Nova

en: _New game
eo: _Nova ludo

en: _New/
eo: _Nova/

en: _Open...
eo: _Malfermu...

en: _Password:
eo: _Pasvorto:

en: _Paste
eo: E_nmetu

en: _Pause game
eo: _Paŭzu ludon

en: _Print...
eo: _Presu...

en: _Properties
eo: _Ecoj

en: _Quit
eo: _Finu

en: _Redo
eo: _Refaru

en: _Redo move
eo: _Refaru movon

en: _Restart game
eo: _Relanĉu ludon

en: _Revert
eo: _Restarigu

en: _Save
eo: _Konservu

en: _Scores...
eo: _Poentoj...

en: _Settings
eo: _Agordo

en: _Settings/
eo: _Agordo/

en: _Undo
eo: _Malfaru

en: _Undo move
eo: _Malfaru movon

en: _Username:
eo: _Salutnomo:

en: _View
eo: _Rigardo

en: _View/
eo: _Rigardo/

en: _Windows
eo: _Fenestro

en: _Windows/
eo: _Fenestro/

en: gnome_date_edit_get_date deprecated, use gnome_date_edit_get_time
eo: gnome_date_edit_get_date malkonsilita, uzu gnome_date_edit_get_time

en: no
eo: ne

en: y
eo: j

en: yes
eo: jes
