gconf-1-0 1.0.7 - en to eu translation catalogue (349 entries)

en: %u items remain in the cache after cleaning already-synced items older than %u seconds
eu: %u elementu geratu dira cache-an, %u segundo baino gehiagoko elementu sinkronizatuak garbitu ondoren

en: (no value set)
eu: (ez da baliorik sartu)

en: --break-directory must be used by itself.
eu: --break-directory aukera bakarrik erabili behar da.

en: --break-key must be used by itself.
eu: --break-key aukera bakarrik erabili behar da.

en: --dir-exists option must be used by itself.
eu: --dir-exists aukera bakarrik erabili behar da.

en: --install-schema-file must be used by itself.
eu: --install-schema-file aukera bakarrik erabili behar da.

en: --makefile-install-rule must be used by itself.
eu: --makefile-install-rule aukera bakarrik erabili behar da.

en: --recursive-list should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, or --all-dirs
eu: --recursive-list ez litzateke hauekin erabili behar: --get, --set, --unset, --all-entries edo --all-dirs

en: --set_schema should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs
eu: --set_schema ez litzateke hauekin erabili behar: --get, --set, --unset, --all-entries edo --all-dirs

en: /path
eu: /bide-izena

en: A node has unknown "type" attribute `%s', ignoring
eu: Nodo batek "mota" atributu ezezaguna du (`%s'); jaramonik ez

en: A toplevel node in XML file `%s' is <%s> rather than <entry>, ignoring
eu: Goi-mailako nodoa `%s' XML fitxategian <%s> da, eta ez <sarrera>; jaramonik ez

en: Access the config database directly, bypassing server. Requires that gconfd is not running.
eu: Zuzenean sartzen da konfigurazioaren datu-basean, zerbitzaritik pasatu gabe. Horretarako gconfd ezin da martxan egon.

en: Adding client to server's list failed, CORBA error: %s
eu: Huts egin du zerbitzari-zerrendan bezeroa gehitzean: CORBA errorea: %s

en: Adding source `%s'
eu: `%s' iturburua gehitzen

en: Attached schema `%s' to key `%s'
eu: `%s' eskema `%s' gakorako erantsita

en: Bad XML node: %s
eu: Okerreko XML nodoa: %s

en: Bad address `%s'
eu: Helbide okerra `%s'

en: Bad key or directory name
eu: Okerreko gakoa edo direktorio-izena

en: CORBA error: %s
eu: CORBA errorea: %s

en: Can't add notifications to a local configuration source
eu: Konfigurazio-iturburu lokalean ezin da jakinarazpenik gehitu

en: Can't get and set/unset simultaneously
eu: Ezin da aldi berean lortu eta esleitu/ezabatu

en: Can't have a period (.) right after a slash (/)
eu: Ezin du punturik (.) izan justu slash-aren (/) ondoren

en: Can't have two slashes (/) in a row
eu: Ezin du lerro berean bi slash (/) izan

en: Can't overwrite existing read-only value
eu: Ezin du gainean idatzi irakurtzeko soilik balioa duelako

en: Can't read from or write to the %s root directory in the address `%s'
eu: Ezin da `%s' helbidean %s erro-direktorioan idatzi edo irakurri

en: Can't read from or write to the XML root directory in the address `%s'
eu: Ezin da `%s' helbidean XML erro-direktorioan idatzi edo irakurri

en: Can't set and get/unset simultaneously
eu: Ezin da aldi berean esleitu eta lortu/ezabatu

en: Can't use --all-dirs with --get or --set
eu: Ezin da erabili --all-dirs komandoa --get edo --set komandoekin

en: Can't use --all-entries with --get or --set
eu: Ezin da erabili --all-entries komandoa --get edo --set komandoekin

en: Can't write to file `%s': %s
eu: Ezin da `%s' fitxategian idatzi: %s

en: Cannot set schema as value
eu: Ezin da eskema balio gisa ezarri

en: Car Type: %s
eu: Car mota: %s

en: Cdr Type: %s
eu: Cdr mota: %s

en: Configuration server couldn't be contacted
eu: Ezin izan du konfigurazio-zerbitzariarekin bat egin

en: Corrupt data in configuration source database
eu: Hondatutako datuak konfigurazio-iturburuaren datu-basean

en: Could not create file '%s', probably because it already exists
eu: Ezin izan da '%s' fitxategia sortu, seguru asko lehendik egongo da

en: Could not lock temporary file '%s': %s
eu: Ezin izan da '%s' aldi baterako fitxategia blokeatu: %s

en: Could not make directory `%s': %s
eu: Ezin izan du `%s' direktorioa egin: %s

en: Could not move aside old saved state file '%s': %s
eu: Ezin izan da gordetako '%s' egoera-fitxategi zaharra lekuz aldatu: %s

en: Could not open saved state file '%s' for writing: %s
eu: Ezin izan da gordetako '%s' egoera-fitxategia idazteko ireki: %s

en: Could not stat `%s': %s
eu: Ezin da `%s'(e)tik daturik lortu: %s

en: Could not write saved state file '%s' fd: %d: %s
eu: Ezin izan da gordetako '%s' fd egoera-fitxategian idatzi: %d: %s

en: Couldn't find the %s root directory in the address `%s'
eu: Ezin izan du `%s' helbidean  %s erro-direktorioa aurkitu

en: Couldn't find the XML root directory in the address `%s'
eu: Ezin izan du `%s' helbidean XML erro-direktorioa aurkitu

en: Couldn't interpret CORBA value for list element
eu: Ezin izan dut zerrenda-elementu horren CORBA balioa interpretatu

en: Couldn't locate backend module for `%s'
eu: Ezin izan du `%s'(r)en euskarri-modulua kokatu

en: Couldn't make sense of CORBA value received in set request for key `%s'
eu: Ez dut ulertu `%s' gakoaren eskaera egiterakoan jasotako CORBA balioa

en: Couldn't open path file `%s': %s
eu: Ezin izan dut `%s' fitxategiaren bide-izena ireki: %s

en: Couldn't resolve address for configuration source
eu: Ezin izan du konfigurazio-iturburuaren helbidea ebatzi

en: DESCRIPTION
eu: AZALPENA:

en: Default Value: %s
eu: Balio lehenetsia: %s

en: Didn't find car and cdr for XML pair node
eu: Ez dut aurkitu XML nodo-bikotearen car eta cdr

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML list node
eu: Ez dut ulertu <%s> XML nodoa XML nodo-zerrenda barruan

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML pair node
eu: Ez dut ulertu <%s> XML nodoa XML nodo-bikote barruan

en: Didn't understand `%s' (expected integer)
eu: Ez dut `%s' ulertu (osoa espero nuen)

en: Didn't understand `%s' (expected real number)
eu: Ez dut `%s' ulertu (zenbaki erreala espero nuen)

en: Didn't understand `%s' (expected true or false)
eu: Ez dut `%s' ulertu (egia edo gezurra espero nuen)

en: Didn't understand `%s' (extra trailing characters)
eu: Ez dut `%s' ulertu (karaktere gehiago bukaeran)

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ')' found inside pair)
eu: Ez dut `%s' ulertu (bikote barruan ')' bat gehiago dago)

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ']' found inside list)
eu: Ez dut `%s' ulertu (zerrenda barruan ']' bat gehiago dago)

en: Didn't understand `%s' (list must end with a ']')
eu: Ez dut `%s' ulertu (zerrenda ']' batez bukatu behar da)

en: Didn't understand `%s' (list must start with a '[')
eu: Ez dut `%s' ulertu (zerrenda '[' batez hasi behar da)

en: Didn't understand `%s' (pair must end with a ')')
eu: Ez dut `%s' ulertu (bikotea ')' batez bukatu behar da)

en: Didn't understand `%s' (pair must start with a '(')
eu: Ez dut `%s' ulertu (bikotea '(' batez hasi behar da)

en: Didn't understand `%s' (wrong number of elements)
eu: Ez dut `%s' ulertu (elementu-kopuru okerra)

en: Directory operation on key
eu: Direktorio-eragiketa gakoan

en: Directory/file permissions for XML source at root %s are: %o/%o
eu: XML iturburuaren direktorioko/fitxategiko baimenak %s erroan hauek dira: %o/%o

en: Document `%s' has no top level <gconfschemafile> node
eu: `%s' dokumentuak ez du goi-mailako <gconfschemafile> nodoa

en: Document `%s' has the wrong type of root node (<%s>, should be <gconfschemafile>)
eu: `%s' dokumentuak erroko nodoaren mota okerra du (<%s> <gconfschemafile>izan beharko litzateke)

en: Document `%s' is empty?
eu: `%s' dokumentua hutsik dago?

en: Don't understand type `%s'
eu: Ez dut `%s' mota ulertzen

en: Duplicate entry `%s' in `%s', ignoring
eu: Sarrera bikoiztua (`%s') `%s'(e)n; jaramonik ez

en: Encoded value is not valid UTF-8
eu: Kodetutako balioa ez da baliozko UTF-8

en: Entry with no name in XML file `%s', ignoring
eu: Izenik gabeko sarrera XML `%s' fitxategian; jaramonik ez

en: Error associating schema name '%s' with key name '%s': %s
eu: Errorea '%s' eskema-izena '%s' gako-izenarekin elkartzean: %s

en: Error checking existence of `%s': %s
eu: Errorea `%s' ba ote dagoen aztertzean: %s

en: Error finding metainfo: %s
eu: Errorea metainfo bilatzean: %s

en: Error getting default value for `%s': %s
eu: Errorea `%s'(r)en balio lehenetsia lortzean: %s

en: Error getting metainfo: %s
eu: Errorea metainfo lortzean: %s

en: Error getting schema at '%s': %s
eu: Errorea `%s'(e)n eskema lortzean: %s

en: Error getting value for `%s': %s
eu: Errorea `%s'(r)en balioa lortzean: %s

en: Error listing dirs in `%s': %s
eu: Errorea `%s'(e)ko direktorioak zerrendatzean: %s

en: Error listing dirs: %s
eu: Errorea direktorioak zerrendatzean: %s

en: Error loading some config sources: %s
eu: Errorea konfigurazio-iturburu batzuk kargatzean: %s

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
eu: Errorea %s aukeran: %s.
    Exekutatu '%s --help' erabilgarri dauden komando-lerroko aukerak ikusteko.

en: Error opening module `%s': %s
eu: Errorea `%s' modulua irekitzean: %s

en: Error reading saved state file: %s
eu: Errorea gordetako egoera-fitxategia irakurtzean: %s

en: Error releasing lockfile: %s
eu: Errorea blokeo-fitxategi hau askatzean: %s

en: Error removing dir `%s': %s
eu: Errorea `%s' direktorioa ezabatzean: %s

en: Error setting schema for `%s': %s
eu: Errorea `%s'(r)en eskema ezartzean: %s

en: Error setting value for `%s': %s
eu: Errorea `%s'(r)en balioa ezartzean: %s

en: Error setting value: %s
eu: Errorea balioa ezartzean: %s

en: Error setting value: %s
eu: Errorea balioa ezartzean: %s

en: Error syncing config data: %s
eu: Errorea konfigurazio-datuak sinkronizatzean: %s

en: Error syncing: %s
eu: Sinkronizazio-errorea: %s

en: Error syncing: %s
eu: Sinkronizazio-errorea: %s

en: Error unsetting `%s': %s
eu: Errorea `%s' ezabatzean: %s

en: Error unsetting `%s': %s
eu: Errorea `%s' ezabatzean: %s

en: Error: %s
eu: Errorea: %s

en: Exiting
eu: Irteten

en: Expected (%s,%s) pair, got a pair with one or both values missing
eu: (%s,%s) bikotea espero nuen, lortu dudanari balio bat edo biak falta zaizkio

en: Expected `%s' got `%s' for key %s
eu: `%s' espero nuen, `%s' lortu dut %s gakoarentzat

en: Expected bool, got %s
eu: Boolearra espero nuen, %s eskuratu dut

en: Expected float, got %s
eu: Float espero nuen, %s eskuratu dut

en: Expected int, got %s
eu: Osoa espero nuen, %s eskuratu du

en: Expected list of %s, got list of %s
eu: %s(r)en zerrenda espero nuen, %s(r)ena dut

en: Expected list, got %s
eu: Zerrenda espero nuen, %s dut

en: Expected pair of type (%s,%s) got type (%s,%s)
eu: (%s,%s) bikote-mota espero nuen, (%s,%s) motakoa dut

en: Expected pair, got %s
eu: Bikotea espero nuen, %s dut

en: Expected schema, got %s
eu: Eskema espero nuen, %s eskuratu dut

en: Expected string, got %s
eu: Katea espero nuen, %s eskuratu dut

en: FILENAME
eu: FITXATEGIIZENA

en: Failed
eu: Huts egin du

en: Failed reading default value for schema: %s
eu: Huts egin du eskemaren balio lehenetsia irakurtzean: %s

en: Failed to access configuration source(s): %s
eu: Huts egin du konfigurazio-iturburu hauek atzitzean: %s

en: Failed to change to directory '%s' (%s)
eu: Huts egin du '%s' direktoriora aldatzean (%s)

en: Failed to clean up file '%s': %s
eu: Huts egin du '%s' fitxategia garbitzean: %s

en: Failed to close file `%s': %s
eu: Huts egin du `%s' fitxategia ixtean: %s

en: Failed to close gconfd logfile; data may not have been properly saved (%s)
eu: Huts egin du gconfd egunkari-fitxategia ixtean; datuak ez ziren ondo gordeko (%s)

en: Failed to close new saved state file '%s': %s
eu: Huts egin du gordetako `%s' egoera-fitxategi berria ixtean: %s

en: Failed to contact configuration server (a likely cause of this is that you have an existing configuration server (gconfd) running, but it isn't reachable from here - if you're logged in from two machines at once, you may need to enable TCP networking for ORBit)
eu: Huts egin du konfigurazio-zerbitzariarekin kontaktatzean (horren arrazoietako bat lehendik dagoen konfigurazio-zerbitzari bat (gconfd) martxan dagoela izan daiteke, baina ezin da hemendik lortu - saioa bi ordenagailutatik aldi berean hasi baduzu, TCP sarea gaitu beharko duzu ORBit-entzat)

en: Failed to convert object to IOR
eu: Huts egin du objektua IOR bihurtzean

en: Failed to create %s: %s
eu: Huts egin du %s sortzean: %s

en: Failed to create file `%s': %s
eu: Huts egin du `%s' fitxategia sortzean: %s

en: Failed to create or open '%s'
eu: Huts egin du '%s' sortzean edo irekitzean

en: Failed to create pipe for communicating with child process (%s)
eu: Huts egin du prozesu umearekin (%s) komunikatzeko kanalizazioa sortzean

en: Failed to create pipe for communicating with spawned gconf daemon: %s
eu: Huts egin du abiarazitako gconf daemon-arekin komunikatzeko kanalizazioa sortzean: %s

en: Failed to delete `%s': %s
eu: Huts egin du `%s' ezabatzean: %s

en: Failed to delete old file `%s': %s
eu: Huts egin du `%s' fitxategi zaharra ezabatzean: %s

en: Failed to execute child process (%s)
eu: Huts egin du prozesu umea (%s) exekutatzean

en: Failed to flush client add to saved state file: %s
eu: Huts egin du gehitutako bezeroa gordetako egoera-fitxategira iraultzean: %s

en: Failed to fork (%s)
eu: Huts egin du (%s) bikoiztean

en: Failed to fork child process (%s)
eu: Huts egin du prozesu umea (%s) bikoiztean

en: Failed to get IOR for client: %s
eu: Huts egin du bezeroaren IOR lortzean: %s

en: Failed to get a lock
eu: Huts egin du blokeoa lortzean

en: Failed to get all entries in `%s': %s
eu: Huts egin du `%s'(e)ko sarrera guztiak eskuratzean: %s

en: Failed to get lock for daemon, exiting: %s
eu: Huts egin du daemon-en blokeoa lortzean; irteten: %s

en: Failed to get object reference for ConfigServer
eu: Huts egin du ConfigServer-ren objektuaren erreferentzia lortzean

en: Failed to get value for `%s': %s
eu: Huts egin du `%s'(r)en balioa lortzean: %s

en: Failed to give up lock on XML dir `%s': %s
eu: Errorea XML `%s' direktorioaren blokeoari jaregiten: %s

en: Failed to init GConf, exiting
eu: Huts egin du Gconf hasieratzean, irteten

en: Failed to init GConf: %s
eu: Huts egin du Gconf hasieratzean: %s

en: Failed to launch configuration server: %s
eu: Huts egin du konfigurazio-zerbitzaria abiaraztean: %s

en: Failed to link '%s' to '%s': %s
eu: Huts egin du '%s' '%s'(r)i estekatzean: %s

en: Failed to load source `%s': %s
eu: Huts egin du `%s' iturburua kargatzean: %s

en: Failed to log addition of listener (%s); will not be able to restore this listener on gconfd restart, resulting in unreliable notification of configuration changes.
eu: Huts egin du (%s) entzungailua gehitzean; ezingo du entzungailu hori leheneratu gconfd berriro hasieratutakoan eta, ondorioz, konfigurazio-aldaketen  jakinarazpena ez da fidagarria izango.

en: Failed to log addition of listener to gconfd logfile; won't be able to re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
eu: Huts egin du entzungailua gconfd egunkari-fitxategira gehitu izana erregistratzean; ezingo du entzungailua berriro gehitu gconfd existitzen bada edo ixten bada (%s)

en: Failed to log removal of listener to gconfd logfile; might erroneously re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
eu: Huts egin du entzungailua gconfd egunkari-fitxategira mugitu izana erregistratzean; entzungailua gaizki gehituko da gconfd existitzen bada edo ixten bada (%s)

en: Failed to log removal of listener to logfile (most likely harmless, may result in a notification weirdly reappearing): %s
eu: Huts egin du entzungailua egunkari-fitxategira aldatu dela erregistratzean (ez du kalterik eragingo, baina jakinarazpenetan okerrak egon daitezke): %s

en: Failed to move new save state file into place: %s
eu: Huts egin du gordetako egoera-fitxategi berria hona mugitzean: %s

en: Failed to open `%s': %s
eu: Huts egin du `%s' irekitzean: %s

en: Failed to open gconfd logfile; won't be able to restore listeners after gconfd shutdown (%s)
eu: Huts egin du gconfd egunkari-fitxategia irekitzean; ezingo dira entzungailuak leheneratu gconfd itxi ondoren (%s)

en: Failed to open saved state file: %s
eu: Huts egin du gordetako egoera-fitxategia irekitzean: %s

en: Failed to read enough data from child pid pipe (%s)
eu: Huts egin du kanalizazio umearen pid-ean (%s) behar diren datuak irakurtzean

en: Failed to read from child pipe (%s)
eu: Huts egin du kanalizazio umean (%s) irakurtzean

en: Failed to redirect output or input of child process (%s)
eu: Huts egin du prozesu umearen (%s) irteera edo sarrera bideratzean

en: Failed to remove lock directory `%s': %s
eu: Huts egin du `%s' blokeo-direktorioa kentzean: %s

en: Failed to remove lock file `%s': %s
eu: Huts egin du `%s' blokeo-fitxategia kentzean: %s

en: Failed to rename `%s' to `%s': %s
eu: Huts egin du `%s' izenaren ordez `%s' jartzean: %s

en: Failed to restore `%s' from `%s': %s
eu: Huts egin du `%s' `%s'(e)tik leheneratzean: %s

en: Failed to restore original saved state file that had been moved to '%s': %s
eu: Huts egin du '%s'(e)ra mugitu den jatorrizko egoera-fitxategia   berreskuratzean: %s

en: Failed to set mode on `%s': %s
eu: Huts egin du `%s'(r)en modua ezartzean: %s

en: Failed to shut down backend
eu: Huts egin du euskarria ixterakoan

en: Failed to spawn the config server (gconfd): %s
eu: Huts egin du konfigurazio-zerbitzaria (gconfd) abiaraztean: %s

en: Failed to stat `%s': %s
eu: Huts egin du `%s'(e)tik datuak lortzean: %s

en: Failed to sync one or more sources: %s
eu: Huts egin du iturburu bat edo gehiago sinkronizatzean: %s

en: Failed to unset breakage key %s: %s
eu: Huts egin du apurketa-gakoa %s ezabatzean: %s

en: Failed to write byte to pipe fd %d so client program may hang: %s
eu: Huts egin du byte fd %d kanalizazioan idaztean, beraz programa bezeroa eseki daiteke: %s

en: Failed to write client add to saved state file: %s
eu: Huts egin du gehitutako bezeroa gordetako egoera-fitxategian idaztean: %s

en: Failed to write file `%s': %s
eu: Huts egin du `%s' fitxategian idaztean: %s

en: Failure listing entries in `%s': %s
eu: Huts egin du `%s'(e)n sarrerak zerrendatzean: %s

en: Failure shutting down config server: %s
eu: Huts egin du konfigurazio-zerbitzaria ixtean: %s

en: Fatal error: failed to get object reference for ConfigDatabase
eu: Ezinbesteko errorea:  huts egin du ConfigDatabase-ren objektuaren erreferentzia lortzean

en: GConf Error: %s
eu: GConf-en errorea: %s

en: GConf server is not in use, shutting down.
eu: GConf zerbitzaria ez dago martxan, ixten.

en: GConf warning: failure listing pairs in `%s': %s
eu: Gconf-en abisua: huts egin du `%s'(e)n bikoteak zerrendatzean: %s

en: GConf won't work without dynamic module support (gmodule)
eu: Gconf ez dabil modulu dinamikoen (gmodule) euskarririk gabe

en: Get the long doc string for a key
eu: Gakoaren dokumentu kate luzea lortu

en: Get the name of the default source
eu: Iturburu lehenetsiaren izena lortu

en: Get the name of the schema applied to this key
eu: Gako honi ezarri zaion eskemaren izena lortu

en: Get the short doc string for a key
eu: Gakoaren dokumentu kate laburra lortu

en: Help options
eu: Laguntza-aukerak

en: Ignoring XML node `%s': %s
eu: Jaramonik ez `%s' izeneko XML nodoari: %s

en: Ignoring XML node with name `%s': %s
eu: Jaramonik ez `%s' izeneko XML nodoari: %s

en: Ignoring bad car from XML pair: %s
eu: Jaramonik ez XML bikotearen car okerrari: %s

en: Ignoring bad cdr from XML pair: %s
eu: Jaramonik ez XML bikotearen cdr okerrari: %s

en: Ignoring schema name `%s', invalid: %s
eu: Jaramonik ez `%s' eskema-izenari; balio gabea da: %s

en: Incorrect type for list element in %s
eu: Zerrenda-elementuaren okerreko mota %s(e)n

en: Initializing BDB backend module
eu: BDB euskarri-modulua hasieratzen

en: Initializing XML backend module
eu: XML euskarri-modulua hasieratzen

en: Installed schema `%s' for locale `%s'
eu: `%s' eskema `%s' localean instalatuta

en: Integer `%s' is too large or small
eu: `%s' zenbaki osoa handiegia edo txikiegia da

en: Invalid UTF-8 in locale for schema
eu: Baliogabeko UTF-8 eskemaren lokalean

en: Invalid UTF-8 in long description for schema
eu: Baliogabeko UTF-8 eskemaren azalpen luzean

en: Invalid UTF-8 in owner for schema
eu: Baliogabeko UTF-8 eskemaren jabean

en: Invalid UTF-8 in short description for schema
eu: Baliogabeko UTF-8 eskemaren azalpen laburrean

en: Invalid UTF-8 in string value in '%s'
eu: Baliogabeko UTF-8 '%s'(r)en kate-balioan

en: Invalid type (list, pair, or unknown) in a list node
eu: Nodo-zerrendan mota balio gabea (zerrenda, bikotea edo ezezaguna)

en: Key `%s' listed as schema for key `%s' actually stores type `%s'
eu: `%s' gakoa, `%s' gakoarentzat eskema gisa zerrendatua, `%s' motakoa da

en: Key operation on directory
eu: Gako-eragiketa direktorioan

en: Key/directory may not end with a slash (/)
eu: Gakoa/direktorioa ezin da slash (/) batez bukatu

en: Launch the config server (gconfd). (Normally happens automatically when needed.)
eu: Konfigurazio-zerbitzaria (gconfd) abiarazten du. (Automatikoki gertatu ohi da, beharrezkoa bada.)

en: List Type: %s
eu: Zerrenda-mota: %s

en: List contains a badly-typed node (%s, should be %s)
eu: Zerrendak gaizki idatzitako nodoa du (%s(r)en ordez %s behar da)

en: List type must be a primitive type: string, int, float or bool
eu: Zerrenda-mota jatorrizko mota bat izango da: string, int, float edo bool

en: Listener ID %lu doesn't exist
eu: ID %lu entzungailua ez da existitzen

en: Long Desc: %s
eu: Azalp. luzea: %s

en: Missing both car and cdr values from pair in XML file
eu: XML fitxategian bikoteak car eta cdr balioak falta ditu

en: Missing car from pair of values in XML file
eu: XML fitxategian balio-bikoteak car falta du

en: Missing cdr from pair of values in XML file
eu: XML fitxategian balio-bikoteak cdr falta du

en: Must begin with a slash (/)
eu: Slash (/) batez hasi behar da

en: Must set the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable
eu: GCONF_CONFIG_SOURCE ingurune-aldagaia ezarri behar da

en: Must specify a key or keys on the command line
eu: Komando-lerroan gakoa edo gakoak zehaztu behar dira

en: Must specify a key or keys to get
eu: Lortu nahi den gakoa edo gakoak zehaztu behar dira

en: Must specify a schema name followed by the key name to apply it to
eu: Eskema-izena zehaztu behar da eta, ondoren, hari esleitu beharreko gako-izena

en: Must specify a type when setting a value
eu: Balioa ezartzean mota ere zehaztu behar da

en: Must specify alternating keys/values as arguments
eu: Gakoak/balioak txandaka zehaztu behar dira argumentu gisa

en: Must specify key (schema name) as the only argument
eu: Gakoa (eskema-izena) zehaztu behar da argumentu bakar gisa

en: Must specify one or more dirs to get key/value pairs from.
eu: Gakoa/balioa bikoteak zein direktoriotatik lortu nahi dituzun zehaztu.

en: Must specify one or more dirs to get subdirs from.
eu: Direktorio bat edo gehiago zehaztu behar dira azpidirektorioak bertatik hartzeko.

en: Must specify one or more dirs to recursively list.
eu: Direktorio bat edo gehiago zehaztu behar dira.

en: Must specify one or more keys to unset.
eu: Ezabatu nahi diren gakoak zehaztu behar dira.

en: Must specify some directories to break
eu: Apurtzeko direktorioak zehaztu behar dira

en: Must specify some keys to break
eu: Apurtzeko gakoak zehaztu behar dira

en: Must specify some schema files to install
eu: Instalatu beharreko eskema-fitxategiak zehaztu

en: No "type" attribute for <%s> node
eu: <%s> nodoak ez du "mota" atributurik

en: No "value" attribute for node
eu: Nodoak ez du "balioa" atributurik

en: No '/' in key `%s'
eu: `%s' gakoak ez du '/'

en: No config source addresses successfully resolved, can't load or store config data
eu: Konfigurazio-iturburuko helbideak ez dira ondo ebatzi eta ezingo du konfigurazio-daturik kargatu edo gorde

en: No configuration files found, trying to use the default config source `%s'
eu: Ez du konfigurazio-fitxategirik aurkitu, konfigurazio-iturburu lehenetsia ('%s') erabiltzen saiatu

en: No configuration sources in the source path, configuration won't be saved; edit
eu: Iturburuko bide-izenak ez du konfigurazio-iturbururik eta konfigurazioa ez da gordeko; editatu

en: No database available to save your configuration
eu: Ez dago datu-base erabilgarririk zure konfigurazioa gordetzeko

en: No doc string stored in schema at '%s'
eu: Eskemak ez du '%s'(e)n gordetako dokumentu-katerik

en: No schema known for `%s'
eu: Ez da `%s'(r)en eskemarik ezagutzen

en: No schema stored at '%s'
eu: `%s'(e)n ez da eskemarik gorde

en: No such file `%s'
eu: `%s' fitxategia ez da existitzen

en: No value set for `%s'
eu: Ez da `%s'(r)en baliorik ezarri

en: No value to set for key: `%s'
eu: Gako honi ez zaio balioa jarri: `%s'

en: No writable config sources successfully resolved, may not be able to save some configuration changes
eu: Idazteko aukera duten konfigurazio-iturburuak ez dira ondo ebatzi eta ezingo dira konfigurazio-aldaketa batzuk gorde

en: OAF parse error: %s
eu: OAFen analisi-errorea: %s

en: OAF problem description: '%s'
eu: OAF arazoaren azalpena: '%s'

en: OWNER
eu: JABEA

en: Object Activation Framework error
eu: Errorea objektuak aktibatzeko sisteman (OAF)

en: Opened BerkeleyDB source at root %s
eu: BerkeleyDB iturburua %s erroan irekita

en: Operation not allowed without configuration server
eu: Eragiketak baimenik ez konfigurazio-zerbitzaririk gabe

en: Owner: %s
eu: Jabea: %s

en: Pair car type must be a primitive type: string, int, float or bool
eu: Bikotearen car-mota jatorrizko mota bat izango da: string, int, float edo bool

en: Pair cdr type must be a primitive type: string, int, float or bool
eu: Bikotearen cdr-mota jatorrizko mota bat izango da: string, int, float edo bool

en: Parse error
eu: Analisi-errorea

en: Permission denied
eu: Baimena ukatuta

en: Ping option must be used by itself.
eu: Ping aukera bakarrik erabili behar da.

en: Print all key/value pairs in a directory.
eu: Direktorioko gako/balio bikote guztiak inprimatzen ditu.

en: Print all subdirectories and entries under a dir, recursively.
eu: Direktorioko azpidirektorio eta sarrera guztiak inprimatzen ditu.

en: Print all subdirectories in a directory.
eu: Direktorio bateko azpidirektorio guztiak inprimatzen ditu.

en: Print the value of a key to standard output.
eu: Gakoaren balioa modu estandarrean inprimatzen du.

en: Properly installs schema files on the command line into the database. GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable should be set to a non-default config source or set to the empty string to use the default.
eu: Komando-lerroko eskema-fitxategiak datu-basean behar bezala instalatzen ditu. GCONF_CONFIG_SOURCE ingurune-aldagaia konfigurazio-iturburu ez-lehenetsi  batean ezarri, edo bestela, kate hutsean, lehenespenez dagoena erabiltzeko.

en: Quoted string doesn't begin with a quotation mark
eu: Komatxo arteko esaldia ez da komatxoekin hasten

en: Quoted string doesn't end with a quotation mark
eu: Komatxo arteko esaldia ez da komatxoekin bukatzen

en: Read error on file `%s': %s
eu: Irakurketa-errorea `%s' fitxategian: %s

en: Received invalid value in set request
eu: Eskaera egiterakoan balio okerra jaso dut

en: Received list from gconfd with a bad list type
eu: Gconfd-etik jasotako zerrendak okerreko zerrenda-mota bat du

en: Received request to drop all cached data
eu: Cacheko datu guztiak ezabatzeko eskaera jaso dut

en: Received request to sync synchronously
eu: Modu sinkronikoz sinkronizatzeko eskaera jaso dut

en: Received signal %d, dumping core. Please report a GConf bug.
eu: %d seinalea jaso dut, core iraultzean. Gconf-i akatsaren berri eman.

en: Received signal %d, shutting down abnormally. Please file a GConf bug report.
eu: %d seinalea jaso dut behar ez den moduan ixtean. Gconf-i akatsaren berri eman.

en: Received signal %d, shutting down cleanly
eu: %d seinalea jaso dut modu garbian ixtean

en: Return 0 if gconfd is running, 2 if not.
eu: Gconfd martxan baldin badago, 0 ematen du, eta bestela, 2.

en: Return 0 if the directory exists, 2 if it does not.
eu: Direktorioa existitzen bada, 0 emango du, eta bestela, 2.

en: Returning exception: %s
eu: Salbuespena itzultzen: %s

en: SOURCE
eu: ITURBURUA

en: Schema `%s' specified for `%s' stores a non-schema value
eu: `%2$s'(r)entzat zehaztutako `%1$s' eskemak eskemakoa ez den balio bat dauka

en: Server couldn't resolve the address `%s'
eu: Zerbitzariak ezin izan du `%s' helbidea ebatzi

en: Set a key to a value and sync. Use with --type.
eu: Balioari gakoa ezartzen dio eta sinkronizatu egiten du. --type-rekin erabiltzeko.

en: Set a schema and sync. Use with --short-desc, --long-desc, --owner, and --type.
eu: Eskema ezarri eta sinkronizatzen du. Hauekin erabili: --short-desc, --long-desc, --owner, eta --type.

en: Short Desc: %s
eu: Azalp. laburra: %s

en: Shut down gconfd. DON'T USE THIS OPTION WITHOUT GOOD REASON.
eu: Gconfd itxi. EZ ERABILI AUKERA HAU BENETAKO ARRAZOIRIK GABE.

en: Shutdown error: %s
eu: Errorea ixtean: %s

en: Shutdown request received
eu: Ixteko eskaera jaso dut

en: Some client removed itself from the GConf server when it hadn't been added.
eu: Bezero batzuek euren burua kendu dute GConf zerbitzaritik, baina gehitu gabe zeuden.

en: Specify a configuration source to use rather than the default path
eu: Bide-izen lehenetsiaren ordez erabili beharreko konfigurazio-iturburua zehaztu

en: Specify a schema file to be installed
eu: Instalatu beharreko eskema-fitxategia zehaztu

en: Specify a several-line description to go in a schema.
eu: Eskeman azaldu beharreko hainbat lerrotako azalpena idatzi.

en: Specify a short half-line description to go in a schema.
eu: Eskeman azaldu beharreko lerro erdiko azalpen laburra idatzi.

en: Specify the owner of a schema
eu: Eskemaren jabea zehaztu

en: Specify the schema name followed by the key to apply the schema name to
eu: Eskema-izena eta ondoren eskema-izen hori zein gakori esleitu behar zaion zehaztu

en: Specify the type of the car pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
eu: Esleitutako balioen car bikotearen mota edo eskemak deskribatzen duen balioaren mota zehaztu. Onartutako laburdura bakarrak.

en: Specify the type of the cdr pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
eu: Esleitutako balioen cdr bikotearen mota edo eskemak deskribatzen duen balioaren mota zehaztu. Onartutako laburdura bakarrak.

en: Specify the type of the list value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
eu: Esleitutako balioen zerrenda-mota edo eskemak deskribatzen duen balioaren mota zehaztu. Onartutako laburdura bakarrak.

en: Specify the type of the value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
eu: Esleitutako balioaren mota edo eskemak deskribatzen duen balioaren mota zehaztu. Onartutako laburdura bakarrak.

en: Success
eu: Ongi

en: Text contains invalid UTF-8
eu: Testuak baliogabeko UTF-8 du

en: The '/' name can only be a directory, not a key
eu: '/' izena direktorioa besterik ezin da izan, ez gakoa

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of keys inside the directories on the command line.
eu: Aplikazioaren test sakona egiten du komando-lerroko direktorioen barruan gakoak ezarriz eta aldatuz.

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of values of different types for keys on the command line.
eu: Aplikazioaren test sakona egiten du komando-lerroko gako-mota desberdinetarako balioak ezarriz eta aldatuz.

en: Trying to break your application by setting bad values for key:
      %s
eu: Zure aplikazioa apurtzen saiatzen, ondoko gakoan balio okerrak ezarriz:
      %s

en: Trying to break your application by setting bad values for keys in directory:
      %s
eu: Zure aplikazioa apurtzen saiatzen, ondoko direktorioko gakoetan balio okerrak ezarriz:
      %s

en: Type mismatch
eu: Motak ez datoz bat

en: Type: %s
eu: Mota: %s

en: Unable to open saved state file '%s': %s
eu: Ezin izan du gordetako '%s' egoera-fitxategia ireki: %s

en: Unable to remove directory `%s' from the XML backend cache, because it has not been successfully synced to disk
eu: Ezin da `%s' direktorioa XML euskarri-cachetik kendu, ez delako diskoan ondo sinkronizatu

en: Unable to restore a listener on address '%s', couldn't resolve the database
eu: Ezin du entzungailua '%s' helbidean leheneratu, ezin izan du datu-basea ebatzi

en: Unable to store a value at key '%s', as the configuration server has no writeable databases. There are two common causes of this problem: 1) your configuration path file doesn't contain any databases or wasn't found or 2) somehow we mistakenly created two gconfd processes. If you have two gconfd processes (or had two at the time the second was launched), logging out, killing all copies of gconfd, and logging back in may help. Perhaps the problem is that you attempted to use GConf from two machines at once, and ORBit still has its default configuration that prevents remote CORBA connections? As always, check the user.* syslog for details on problems gconfd encountered.
eu: Ezin du '%s' gakoan balio bat biltegiratu, konfigurazio-zerbitzariak idazten lagatzen duen datu-baserik ez duelako. Arazo honek bi iturburu izan ditzake: 1) konfigurazioaren bide-izenaren fitxategiak ez du datu-baserik edo ezin izan du aurkitu, edo 2) ohartu gabe bi gconfd prozesu sortu ditugu. Bi gconfd prozesu badituzu (edo bigarrena jaulkitzeko unean bi bazenituen) saioa amaitu gconfd-en kopia guztiak hilez, eta hasi berriro. Baliteke Gconf aldi berean bi ordenagailutan erabiltzen saiatu izatea, eta ORBit-ek oraindik bere konfigurazio lehenetsia izatea; horrek urruneko CORBA konexioak eragotziko ditu. Beti bezala, egiaztatu user.* syslog aurkitutako gconfd arazoen xehetasunak lortzeko.

en: Unknown OAF error
eu: OAF errore ezezaguna

en: Unknown error executing child process
eu: Errore ezezaguna prozesu umea exekutatzean

en: Unloading BerkeleyDB (BDB) backend module.
eu: BerkeleyDB (BDB) euskarri-modulua deskargatzen.

en: Unloading XML backend module.
eu: XML euskarri-modulua deskargatzen.

en: Unset
eu: Ezarri gabe

en: Unset the keys on the command line
eu: Komando-lerroan gakoen esleipena kentzen du

en: Unsynced directory deletions when shutting down XML backend
eu: Sinkronizatu gabeko direktorioak ezabatuta XML euskarria ixterakoan

en: Value at '%s' is not a schema
eu: '%s'(e)ko balioa ez da eskema

en: Value for `%s' set in a read-only source at the front of your configuration path.
eu: `%s'(r)en balioa, zure konfigurazioaren bide-izenaren aurrealdean irakurtzeko bakarrik den iturburu batean ezarrita.

en: Value type is only relevant when setting a value
eu: Balio-mota balioa ezartzean soilik da garrantzizkoa

en: WARNING: <locale> node has no `name="locale"' attribute, ignoring
eu: ABISUA: <locale> nodoak ez du `name="locale"' atributua; jaramonik ez

en: WARNING: Failed to parse default value `%s' for schema (%s)
eu: ABISUA: Huts egin du eskemaren `%s' balio lehenetsia analizatzean (%s)

en: WARNING: Invalid node <%s> in a <locale> node
eu: ABISUA: <%s> nodo baliogabea <locale> nodoan

en: WARNING: You cannot set a default value for a schema
eu: ABISUA: Ezin duzu eskemaren balio lehenetsia ezarri

en: WARNING: car_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
eu: ABISUA: car-mota hauek egon daitezke bakarrik: int, float, string edo bool eta ez `%s'

en: WARNING: cdr_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
eu: ABISUA: cdr-mota hauek egon daitezke bakarrik: int, float, string edo bool eta ez `%s'

en: WARNING: empty <applyto> node
eu: ABISUA: <applyto> nodoa hutsik

en: WARNING: failed to associate schema `%s' with key `%s': %s
eu: ABISUA: huts egin du `%s' eskema `%s' gakoarekin elkartzean: %s

en: WARNING: failed to install schema `%s' locale `%s': %s
eu: ABISUA: huts egin du `%s' eskema `%s' lokalean instalatzean: %s

en: WARNING: failed to parse type name `%s'
eu: ABISUA: huts egin du `%s' mota-izena analizatzean

en: WARNING: gconftool internal error, unknown GConfValueType
eu: ABISUA: gconftool-en barne errorea, GconfValueType ezezaguna

en: WARNING: invalid or missing car_type or cdr_type for schema (%s)
eu: ABISUA: eskemaren car-mota edo cdr-mota okerra da edo falta da (%s)

en: WARNING: invalid or missing list_type for schema (%s)
eu: ABISUA: eskemaren zerrenda-mota okerra da edo falta da (%s)

en: WARNING: invalid or missing type for schema (%s)
eu: ABISUA: eskemaren mota okerra da edo falta da (%s)

en: WARNING: list_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
eu: ABISUA: zerrenda-mota hauek egon daitezke bakarrik: int, float, string edo bool eta ez `%s'

en: WARNING: multiple <locale> nodes for locale `%s', ignoring all past first
eu: ABISUA: <locale> nodo bat baino gehiago `%s' locale-n; lehena ez beste guztiei ez ikusia egin

en: WARNING: no key specified for schema
eu: ABISUA: eskemak ez du gakoa zehaztuta

en: WARNING: node <%s> below <gconfschemafile> not understood
eu: ABISUA: <%s> nodoa ulertezina <gconfschemafile>ren barruan

en: WARNING: node <%s> not understood below <schema>
eu: ABISUA: <%s> nodoa ulertezina <schema>ren barruan

en: WARNING: node <%s> not understood below <schemalist>
eu: ABISUA: <%s> nodoa ulertezina <schemalist>en barruan

en: We didn't have the lock on file `%s', but we should have
eu: Blokeatzeko prozesua ez dugu `%s' fitxategian, baina eduki behar genuke

en: When setting a list you must specify a primitive list-type
eu: Zerrenda ezartzean jatorrizko zerrenda-mota zehaztu behar da

en: When setting a pair you must specify a primitive car-type and cdr-type
eu: Bikotea ezartzean jatorrizko car mota eta cdr mota zehaztu behar dira

en: XML filename `%s' is a directory
eu: XML fitxategi-izen hau `%s' direktorioa da

en: You must have at least one <locale> entry in a <schema>
eu: Gutxienez <locale> sarrera bat egon behar da <schema>n

en: You must specify a config source with --config-source when using --direct
eu: Konfigurazio-iturburua zehaztu --config-source erabiliz, --direct erabiltzean

en: You should use --direct when using a non-default configuration source
eu: --direct erabili behar zenuke konfigurazio-iturburu lehenetsi gabea erabiltzean

en: `%c' is an invalid character in key/directory names
eu: `%c' balio gabeko karakterea da gako/direktorio-izenetan

en: attempt to add already-listed OAF directory
eu: lehendik zerrenda dagoen OAF direktorioa gehitzeko saioa

en: attempt to remove not-listed OAF object directory
eu: zerrendatu gabeko OAF objektuen direktorio bat kentzeko saioa

en: couldn't contact ORB to resolve existing gconfd object reference
eu: ezin izan da ORBrekin kontaktatu lehendik dagoen gconfd objektuaren erreferentzia konpontzeko

en: couldn't create directory `%s': %s
eu: ezin izan du `%s' direktorioa sortu: %s

en: gconfd compiled with debugging; trying to load gconf.path from the source directory
eu: gconfd akatsak garbitzeko aukerarekin konpilatuta; gconf.path iturburu- direktoriotik kargatzen

en: gconftool or other non-gconfd process has the lock file '%s'
eu: gconftool-ek edo gconfd prozesua ez den beste batek edukiko du '%s' blokeo-fitxategia

en: parsing XML file: lists and pairs may not be placed inside a pair
eu: XML fitxategia analizatzen: baliteke zerrendak eta bikoteak bikote batean ez egotea

en: starting (version %s), pid %u user '%s'
eu: hasieratzen (%s bertsioa), %u erabiltzailearen pid-a '%s'
