nautilus 1.0.6 - en to eu translation catalogue (555 entries)

en:  (another copy)
eu:  (beste kopia bat)

en:  (copy)
eu:  (kopia)

en: "%s" couldn't be found. Perhaps it has recently been deleted.
eu: Ezin izan da "%s" aurkitu. Baliteke duela gutxi ezabatu izatea.

en: "%s" selected
eu: "%s" hautatuta

en: "%s" selected (%s)
eu: "%s" hautatuta (%s)

en: "%s" will be copied if you select the Paste Files command
eu: 'Itsatsi fitxategiak' komandoa hautatzen baduzu, "%s" kopiatu egingo da

en: "%s" will be moved if you select the Paste Files command
eu: 'Itsatsi fitxategiak' komandoa hautatzen baduzu, "%s" lekuz aldatuko da

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
eu: %A, %Y.eko %Bk %-d, %-I:%M:%S %p

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
eu: %a, %Y %b %-d, %-I:%M %p

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
eu: %a, %Y %b %-d, %-I:%M:%S %p

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
eu: %Y %b %-d, %-I:%M %p

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
eu: %Y %b %-d, %-I:%M %p

en: %dnd link to %s
eu: %2$s(e)rako %1$d. esteka

en: %drd link to %s
eu: %2$s(e)rako %1$d. esteka

en: %dst link to %s
eu: %2$s(e)rako %1$d. esteka

en: %dth link to %s
eu: %2$s(e)rako %1$d. esteka

en: %ld of %ld
eu: %ld / %ld

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
eu: %y-%m-%d, %-I:%M %p

en: %m/%d/%y
eu: %y-%m-%d

en: %s (%dnd copy)%s
eu: %s (%d. kopia)%s

en: %s (%drd copy)%s
eu: %s (%d. kopia)%s

en: %s (%dst copy)%s
eu: %s (%d. kopia)%s

en: %s (%dth copy)%s
eu: %s (%d. kopia)%s

en: %s (another copy)%s
eu: %s (beste kopia bat)%s

en: %s (copy)%s
eu: %s (kopia)%s

en: %s Properties
eu: %s - Propietateak

en: %s Viewer
eu: %s ikustailea

en: %s's Home
eu: %s - etxea

en: (some contents unreadable)
eu: (eduki batzuk irakurrezinak)

en: 00/00/00
eu: 00-00-00

en: 00/00/00, 00:00 PM
eu: 00-00-00, 00:00 PM

en: 100%
eu: % 100

en: 150%
eu: % 150

en: 200%
eu: % 200

en: 25%
eu: % 25

en: 400%
eu: % 400

en: 50%
eu: % 50

en: 75%
eu: % 75

en: ? bytes
eu: ? byte

en: ? items
eu: ? elementu

en: A Teal variation of the Crux theme.
eu: Crux gaiaren Teal aldaera.

en: A theme designed to fit well with the classic GNOME environment.
eu: GNOMEren betiko inguruneari ondo egokitzeko moduko gaia.

en: About Scripts
eu: Script-ei buruz

en: Accessed:
eu: Atzitze-data:

en: Add a bookmark for the current location to this menu
eu: Menu honetan uneko helbidearen laster-marka gehitzen du

en: Adjust your user environment
eu: Egokitu zure erabiltzaile-ingurunea

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Nautilus, which the scripts may use:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
eu: Karpeta honetako fitxategi exekutagarri guztiak agertuko dira Script-en menuan. Menuko script bat aukeratzen baduzu, script hori exekutatuko da.
    
    Karpeta lokaletik exekutatzen direnean, script-ei hautatutako fitxategien izenak pasatuko zaizkie. Urruneko karpeta batetik exekutatzen direnean (web  edo ftp edukia duen karpeta batetik, adibidez), script-ei ez zaie parametrorik pasatuko.
    
    Edozein kasutan, script-ek erabili beharko dituzten ondoko ingurune-aldagaiak ezarriko ditu Nautilus-ek :
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: hautatutako fitxategien bide-izenak lerro-jauziz mugatuta (lokaletarako bakarrik)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: hautatutako fitxategien URIak lerro-jauziz mugatuta
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: uneko helbidearen URIa
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: uneko leihoaren kokalekua eta tamaina

en: An Eggplant variation of the Crux theme.
eu: Crux gaiaren Eggplant aldaera.

en: An _Application...
eu: _Aplikazio bat...

en: An invalid drag type was used.
eu: Arrastatze-mota baliogabea erabili da.

en: Apparition
eu: Agerpena

en: Applications
eu: Aplikazioak

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
eu: Ziur zaude "%s" behin betiko ezabatu nahi duzula?

en: Azul
eu: Urdina

en: Back
eu: Atzera

en: Background
eu: Atzeko planoa

en: Backgrounds and Emblems
eu: Atzeko planoak eta ikurrak

en: Basic
eu: Oinarrizkoa

en: Black
eu: Beltza

en: Blue Ridge
eu: Erliebe urdina

en: Blue Rough
eu: Zimur urdina

en: Blue Type
eu: Urdin letraduna

en: Bookmark for Nonexistent Location
eu: Laster-marka honen helbidea ez dago

en: Broken Link
eu: Esteka hautsita

en: Browse available software
eu: Arakatu erabilgarri dagoen softwarea

en: Brushed Metal
eu: Metal pintatua

en: Bubble Gum
eu: Murtxikatzeko goma

en: By Emblems
eu: Ikurren arabera

en: By Modification Date
eu: Modifikazio-dataren arabera

en: By Modification _Date
eu: Aldatze-_dataren arabera

en: By Name
eu: Izenaren arabera

en: By Size
eu: Tamainaren arabera

en: By Type
eu: Motaren arabera

en: By _Emblems
eu: _Ikurren arabera

en: By _Name
eu: I_zenaren arabera

en: By _Size
eu: _Tamainaren arabera

en: By _Type
eu: _Motaren arabera

en: C_lear Text
eu: _Garbitu testua

en: Camouflage
eu: Kamuflajea

en: Can't Change Trash Location
eu: Ezin da Zakarrontziaren kokalekua aldatu

en: Can't Copy Into Self
eu: Ezin da beraren barruan kopiatu

en: Can't Copy Over Self
eu: Ezin da bere gainean kopiatu

en: Can't Copy Trash
eu: Ezin da Zakarrontzia kopiatu

en: Can't Display Location
eu: Ezin da Helbidea bistaratu

en: Can't Move Into Self
eu: Ezin da beraren barrura eraman

en: Can't Open Location
eu: Ezin da Helbidea ireki

en: Can't find description even for "x-directory/normal". This probably means that your gnome-vfs.keys file is in the wrong place or isn't being found for some other reason.
eu: Ezin da azalpenik aurkitu, ezta "x-directory/normal"erako ere.  Seguru asko gnome-vfs.keys fitxategia okerreko lekuan izango duzu edo ezingo du aurkitu beste zerbait dela medio.

en: Cancel
eu: Utzi

en: Cancel Group Change?
eu: Talde-aldaketa bertan behera utzi?

en: Cancel Open?
eu: Irekitzea bertan behera utzi?

en: Cancel Owner Change?
eu: Jabe-aldaketa bertan behera utzi?

en: Cancel Rename?
eu: Izena aldatzea bertan behera utzi?

en: Cancel Showing Properties Window?
eu: Propietateen leihoa erakustea bertan behera utzi?

en: Certified
eu: Ziurtatua

en: Chalk
eu: Klera

en: Change systemwide settings (affects all users)
eu: Aldatu sistema osoaren ezarpenak (erabiltzaile guztiengan du eragina)

en: Change the visibility of this window's location bar
eu: Leiho honetako helbide-barra erakusten/ezkutatzen du

en: Change the visibility of this window's sidebar
eu: Leiho honetako alboko barra erakusten/ezkutatzen du

en: Charcoal
eu: Ikatza

en: Choose a program with which to open the selected item
eu: Aukeratu programa bat hautatutako elementua irekitzeko

en: Choose a view for the current location, or modify the set of views
eu: Aukeratu uneko helbidearen ikuspegia, edo aldatu ikuspegi-multzoa

en: Choose another application with which to open the selected item
eu: Aukeratu beste aplikazio bat hautatutako elementua irekitzeko

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
eu: Joan menuaren eta Atzera/Aurrera zerrenden edukia garbitzen du

en: Click on a color to remove it
eu: Egin klik kendu nahi duzun kolorean

en: Click on a pattern to remove it
eu: Egin klik kendu nahi duzun ereduan

en: Click on an emblem to remove it
eu: Egin klik kendu nahi duzun ikurrean

en: Close _All Windows
eu: Itxi _leiho guztiak

en: Colors:
eu: Koloreak:

en: Computer
eu: Ordenagailua

en: Concrete
eu: Zementua

en: Configure network services (web server, DNS server, etc.)
eu: Konfiguratu sare-zerbitzuak (web zerbitzaria, DNS zerbitzaria, etab.)

en: Contents:
eu: Edukia:

en: Cool
eu: Jatorra

en: Copy the selected text to the clipboard
eu: Hautatutako testua arbelean kopiatzen du

en: Copying
eu: Kopiatzen:

en: Copying files
eu: Fitxategiak kopiatzen

en: Cork
eu: Artelazkia

en: Couldn't Create Required Folder
eu: Ezin izan da beharrezkoa den karpeta sortu

en: Couldn't Create Required Folders
eu: Ezin izan dira beharrezkoak diren karpetak sortu

en: Couldn't change the group of "%s" because it is on a read-only disk
eu: Ezin izan da "%s"(r)en taldea aldatu, irakurtzeko soilik den disko batean dagoelako

en: Couldn't change the name of "%s" because it is on a read-only disk
eu: Ezin izan da "%s"(r)en izena aldatu, irakurtzeko soilik den disko batean dagoelako

en: Couldn't change the owner of "%s" because it is on a read-only disk
eu: Ezin izan da "%s"(r)en jabea aldatu, irakurtzeko soilik den disko batean dagoelako

en: Couldn't change the permissions of "%s" because it is on a read-only disk
eu: Ezin izan dira "%s"(r)en baimenak aldatu, irakurtzeko soilik den disko batean dagoelako

en: Couldn't install emblem
eu: Ezin da ikurra instalatu

en: Countertop
eu: Gainekoa

en: Create a New Color:
eu: Sortu kolore berria:

en: Create a New Emblem:
eu: Sortu ikur berria:

en: Create a new empty folder inside this folder
eu: Sortu karpeta huts berria karpeta honen barruan

en: Create a symbolic link for each selected item
eu: Sortu esteka sinboliko bat hautatutako elementu bakoitzerako

en: Create the initial window with the given geometry.
eu: Sortu hasierako leihoa emandako geometriarekin.

en: Creating links to files
eu: Fitxategietarako estekak sortzen

en: Crux-Eggplant
eu: Crux Eggplant

en: Crux-Teal
eu: Crux Teal

en: Cu_t File
eu: Eb_aki fitxategia

en: Cu_t Files
eu: Eb_aki fitxategiak

en: Cut Text
eu: Ebaki testua

en: Cut _Text
eu: Ebaki _testua

en: Cut the selected text to the clipboard
eu: Hautatutako testua ebaki eta arbelera eramaten du

en: Danger
eu: Arriskua

en: Danube
eu: Danubioa

en: Dark Cork
eu: Artelazki beltza

en: Dark GNOME
eu: GNOME iluna

en: Date Modified
eu: Aldatze-data

en: Deep Teal
eu: Anil sakona

en: Delete From Trash?
eu: Zakarrontzitik ezabatu?

en: Delete Immediately?
eu: Berehala ezabatu?

en: Delete all items in the Trash
eu: Ezabatu Zakarrontziko elementu guztiak

en: Delete all selected items permanently
eu: Hautatutako elementu guztiak behin betiko ezabatzen ditu

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
eu: Ezabatu hautatutako elementu guztiak Zakarrontzira eraman gabe

en: Delete?
eu: Ezabatu?

en: Deleting
eu: Ezabatzen:

en: Deleting files
eu: Fitxategiak ezabatzen

en: Desktop
eu: Mahaigaina

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
eu: Menu honetako laster-markak editatzeko leihoa bistaratzen du

en: Display credits for the creators of Nautilus
eu: Nautilus-en sortzaileen kredituak bistaratzen ditu

en: Display icons in the opposite order
eu: Bistaratu ikonoak alderantzizko ordenan

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
eu: Itxura pertsonalizatzeko erabil daitezkeen ereduak, koloreak eta ikurrak bistaratzen ditu

en: Display the latest contents of the current location
eu: Uneko helbidearen azken edukia bistaratzen du

en: Display this location with "%s"
eu: Bistaratu helbidea honekin: "%s"

en: Distinguished
eu: Nabarmendua

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
eu: Ez kudeatu mahaigaina (ez egin jaramonik hobespenen elkarrizketa-koadroan ezarritako hobespenei).

en: Don't include in the menu for "%s" items
eu: Ez sartu menuan "%s" elementuentzat

en: Done
eu: Eginda

en: Dots
eu: Puntuak

en: Draft
eu: Zirriborroa

en: Drag a color to an object to change it to that color
eu: Arrastatu kolore bat objekturaino, kolore hori har dezan

en: Drag a pattern tile to an object to change it
eu: Arrastatu eredu bat objekturaino, eredu hori har dezan

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
eu: Arrastatu ikur bat objekturaino, objektuak ikurra har dezan

en: Duplicate each selected item
eu: Hautatutako elementu guztiak bikoizten ditu

en: Eclipse
eu: Eklipsea

en: Edit
eu: Editatu

en: Emblems
eu: Ikurrak

en: Emblems:
eu: Ikurrak:

en: Empty Trash
eu: Hustu zakarrontzia

en: Emptying the Trash
eu: Zakarrontzia husten

en: Envy
eu: Inbidia

en: Erase
eu: Borratu

en: Error "%s" creating new folder.
eu: "%s" errorea karpeta berria sortzean.

en: Error Displaying Folder
eu: Errorea karpeta bistaratzean

en: Error Setting Group
eu: Errorea taldea ezartzean

en: Error Setting Owner
eu: Errorea jabea ezartzean

en: Error Setting Permissions
eu: Errorea baimenak ezartzean

en: Error while copying.
eu: Errorea kopiatzean.

en: Error while deleting.
eu: Errorea ezabatzean.

en: Error while moving.
eu: Errorea lekuz aldatzean.

en: Existence of this file indicates that the Nautilus configuration druid
    has been presented.
    
    You can manually erase this file to present the druid again.
eu: Fitxategi hori hor egoteak Nautilus-en konfigurazio-laguntzailea aurkeztua
    izan dela esan nahi du.
    
    Fitxategi hori eskuz ezaba dezakezu laguntzailea berriro aurkezteko.

en: Factory for Nautilus component adapter factories
eu: Nautilus-eko osagaiak egokitzeko fabriken jatorrizkoa

en: Factory for Nautilus component adapter factories
eu: Nautilus-eko osagaiak egokitzeko fabriken jatorrizkoa

en: Factory for Nautilus shell and file manager
eu: Nautilus-en shell eta fitxategi-kudeatzaileen fabrika

en: Factory for objects that wrap ordinary Bonobo Controls or Embeddables to look like Nautilus Views
eu: Bonobo-ren kontrol arruntak edo kapsulagarriak Nautilus-en ikuspegien itxura hartzeko egokitzen dituzten objektuen fabrika

en: Factory for text view
eu: Testu-ikuspegiaren fabrika

en: Favorite
eu: Gogokoa

en: Favorite applications
eu: Gogoko aplikazioak

en: Favorites
eu: Gogokoak

en: Fibers
eu: Zuntzak

en: File Types and Programs
eu: Fitxategi-motak eta programak

en: Files copied:
eu: Kopiatutako fitxategiak:

en: Files deleted:
eu: Ezabatutako fitxategiak:

en: Files linked:
eu: Estekatutako fitxategiak:

en: Files moved:
eu: Lekuz aldatutako fitxategiak:

en: Files thrown out:
eu: Botatako fitxategiak:

en: Find
eu: Bilatu

en: Finishing Creating Links...
eu: Estekak sortzea amaitzen...

en: Finishing Move...
eu: Lekuz aldatzea bukatzen...

en: Fire Engine
eu: Gorri bizia

en: Fleur De Lis
eu: Lis lorea

en: Floral
eu: Loreak

en: Fonts
eu: Letra-tipoak

en: Forward
eu: Aurrera

en: Fossil
eu: Fosila

en: From:
eu: Nondik:

en: GEOMETRY
eu: GEOMETRIA

en: Go To:
eu: Joan:

en: Go to the home location
eu: Etxeko helbidera joaten da

en: Go to the location specified by this bookmark
eu: Laster-marka honek zehaztutako helbidera joaten da

en: Go to the next visited location
eu: Bisitatutako hurrengo helbidera joaten da

en: Go to the previous visited location
eu: Bisitatutako aurreko helbidera joaten da

en: Granite
eu: Granitoa

en: Grapefruit
eu: Pomeloa

en: Green Weave
eu: Ehun berdea

en: Group:
eu: Taldea:

en: Hardware
eu: Hardwarea

en: History
eu: Historia

en: Home
eu: Etxera

en: Ice
eu: Izotza

en: Icon Captions
eu: Ikonoen epigrafeak

en: Icon View
eu: Ikono-ikuspegia

en: Icons
eu: Ikonoak

en: Icons Viewer
eu: Ikono-ikustailea

en: Image
eu: Irudia

en: Images Only
eu: Irudiak bakarrik

en: Important
eu: Garrantzitsua

en: Include in the menu for "%s" items
eu: Sartu menuan "%s" elementuentzat

en: Indigo
eu: Indigoa

en: International
eu: Nazioartekoa

en: Is in the menu for "%s" items.
eu: Badago menuan "%s" elementuentzat.

en: Is in the menu for "%s".
eu: Badago menuan "%s"(r)entzat.

en: Is in the menu for all "%s" items.
eu: Badago menuan "%s" elementu guztientzat.

en: Is not in the menu for "%s" items.
eu: Ez dago menuan "%s" elementuentzat.

en: Is the default for "%s" items.
eu: "%s" elementuentzat lehenetsitakoa da.

en: Is the default for "%s".
eu: "%s"(r)entzat lehenetsitakoa da.

en: Is the default for all "%s" items.
eu: "%s" elementu guztientzat lehenetsitakoa da.

en: Keep icons sorted by emblems in rows
eu: Ikonoak errenkadetan ipintzen ditu ikurren arabera antolatuta

en: Keep icons sorted by modification date in rows
eu: Ikonoak errenkadetan ipintzen ditu aldatze-dataren arabera antolatuta

en: Keep icons sorted by name in rows
eu: Ikonoak errenkadetan ipintzen ditu izenaren arabera antolatuta

en: Keep icons sorted by size in rows
eu: Ikonoak errenkadetan ipintzen ditu tamainaren arabera antolatuta

en: Keep icons sorted by type in rows
eu: Ikonoak errenkadetan ipintzen ditu motaren arabera antolatuta

en: Leaf
eu: Hostoa

en: Leave icons wherever they are dropped
eu: Jaregiten zaien lekuan uzten ditu ikonoak

en: Lemon
eu: Limoia

en: Linking
eu: Estekatzen:

en: Linux Documentation Project
eu: Linux-en dokumentazio-proiektua

en: Linux Online
eu: Linux linean

en: Linux Resources
eu: Linux baliabideak

en: Linux Weekly News
eu: Linux-en asteroko berriak

en: List
eu: Zerrenda

en: List View
eu: Zerrenda-ikuspegia

en: List Viewer
eu: Zerrenda-ikustailea

en: Local Images Only
eu: Irudi lokalak bakarrik

en: Location:
eu: Helbidea:

en: MIME type
eu: MIME mota

en: Make the selected icon stretchable
eu: Hautatutako ikonoa tiragarri egiten du

en: Mango
eu: Mangoa

en: Manila Paper
eu: Manila papera

en: Manually
eu: Eskuz

en: Modified:
eu: Aldatze-data:

en: Modify "%s"
eu: Modifikatu "%s"

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
eu: al., 0000 urr 00, 00:00 PM

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
eu: al., 0000 urr 00, 00:00:00 PM

en: More Than One Image
eu: Irudi bat baino gehiago

en: Moss Ridge
eu: Goroldioa

en: Mount Error
eu: Errorea muntatzean

en: Move each selected item to the Trash
eu: Hautatutako elementu guztiak Zakarrontzira eramaten ditu

en: Move or copy files previously selected by a Cut Files or Copy Files command
eu: Ebaki fitxategiak edo Kopiatu fitxategiak komandoen bidez hautatutako fitxategiak lekuz aldatu edo kopiatu

en: Moving
eu: Eramaten:

en: Moving files
eu: Fitxategiak lekuz aldatzen

en: Moving files to the Trash
eu: Fitxategiak Zakarrontzira eramaten

en: Mud
eu: Buztina

en: Name
eu: Izena

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error.
eu: Orain ezin da Nautilus erabili, ustekabeko errore bat gertatu delako.

en: Nautilus cannot display "%s".
eu: Nautilus-ek ezin du "%s" bistaratu.

en: Nautilus component adapter factory
eu: Nautilus-eko osagai-egokitzaileen fabrika

en: Nautilus factory
eu: Nautilus-en fabrika

en: Nautilus file manager component that shows a scrollable list
eu: Zerrenda korrigarria erakusten duen Nautilus fitxategi-kudeatzailearen osagaia

en: Nautilus file manager component that shows a scrollable list for search results
eu: Bilaketaren emaitzen zerrenda korrigarria erakusten duen Nautilus fitxategi-kudeatzailearen osagaia

en: Nautilus file manager component that shows a two-dimensional icon space
eu: Dimentsio biko ikono-eremua erakusten duen Nautilus fitxategi-kudeatzailearen osagaia

en: Nautilus file manager component that shows icons on the desktop
eu: Mahaigainean ikonoak erakusten dituen Nautilus fitxategi-kudeatzailearen osagaia

en: Nautilus file manager desktop icon view
eu: Nautilus fitxategi-kudeatzailearen mahaigaineko ikonoen ikuspegia

en: Nautilus file manager icon view
eu: Nautilus fitxategi-kudeatzailearen ikono-ikuspegia

en: Nautilus file manager list view
eu: Nautilus fitxategi-kudeatzailearen zerrenda-ikuspegia

en: Nautilus file manager search results list view
eu: Nautilus fitxategi-kudeatzailearen bilaketa-emaitzen zerrenda-ikuspegia

en: Nautilus metafile factory
eu: Nautilus-en metafitxategien fabrika

en: Nautilus shell operations that can be done from subsequent command-line invocations
eu: Komando-lerroko ondorengo inbokazioez egin daitezkeen Nautilus-en shell eragiketak

en: New
eu: Berria

en: News and Media
eu: Berriak eta hedabideak

en: No Viewers Available
eu: Ikustaile erabilgarririk ez

en: No description found for mime type "%s" (file is "%s"), please tell the gnome-vfs mailing list.
eu: Ez du "%s" mime-motaren azalpena aurkitu (fitxategia "%s" da), jakinarazi gnome-vfs posta-zerrendari.

en: No viewers are available for "%s".
eu: Ez dago ikustaile erabilgarririk "%s"(r)entzat.

en: Not an Image
eu: Ez da irudia

en: Notes
eu: Oharrak

en: Numbers
eu: Zenbakiak

en: OK
eu: Ados

en: Ocean Strips
eu: Ozeano-marrak

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
eu: 0000 urr 00, 00:00 PM

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
eu: 0000 urr 00, 00:00 PM

en: Oh No
eu: Ai Ez

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
eu: Zehaztutako URIentzat bakarrik sortu leihoak.

en: Onyx
eu: Onizea

en: Open
eu: Ireki

en: Open Wit_h
eu: Ireki _honekin

en: Open a new GNOME terminal window
eu: Ireki GNOME terminal-leiho berria

en: Open the selected item in this window
eu: Ireki hautatutako elementua leiho honetan

en: Open with %s
eu: Ireki honekin: %s

en: Open with...
eu: Ireki honekin...

en: Orange
eu: Laranja

en: Other _Application...
eu: Beste _Aplikazio bat...

en: Others:
eu: Besterik:

en: Owner:
eu: Jabea:

en: Pale Blue
eu: Urdin argia

en: Paste the text stored on the clipboard
eu: Arbelean gordetako testua itsasten du

en: Patterns:
eu: Ereduak:

en: Perform a quick set of self-check tests.
eu: Burutu auto-egiaztapen proba azkarrak.

en: Permissions
eu: Baimenak

en: Personal
eu: Pertsonala

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste Files command
eu: Hautatutako fitxategiak Itsatsi fitxategiak komandoaren bidez kopiatzeko prestatzen ditu

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste Files command
eu: Hautatutako fitxategiak Itsatsi fitxategiak komandoaren bidez lekuz aldatzeko prestatzen ditu

en: Preparing To Copy...
eu: Kopiatzeko prestatzen...

en: Preparing To Move...
eu: Lekuz aldatzeko prestatzen...

en: Preparing to Create Links...
eu: Estekak sortzeko prestatzen...

en: Preparing to Delete files...
eu: Fitxategiak ezabatzeko prestatzen...

en: Preparing to Empty the Trash...
eu: Zakarrontzia husteko prestatzen...

en: Preparing to Move to Trash...
eu: Zakarrontzira eramateko prestatzen...

en: Print
eu: Inprimatu

en: Produces metafile objects for accessing Nautilus metadata
eu: Nautilus-en metadatuak atzitzeko metafitxategi-objektuak sortzen ditu

en: Profile Dump
eu: Profil-iraultzea

en: Purple Marble
eu: Marmol purpura

en: Quit Nautilus.
eu: Irten Nautilus-etik.

en: Re_versed Order
eu: Al_derantzizko ordena

en: Redo Edit
eu: Berregin edizioa

en: Redo the edit
eu: Berregin edizioa

en: Remove
eu: Kendu

en: Remove the selected text without putting it on the clipboard
eu: Hautatutako testua kentzen du arbelean ipini gabe

en: Rename
eu: Izena aldatu

en: Renaming "%s" to "%s".
eu: "%s" izenaren ordez "%s" ipini.

en: Renaming Error
eu: Errorea izena aldatzean

en: Report Profiling
eu: Profilen txostena

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
eu: Ikonoak antolatzen ditu leihoari hobeto egokitzeko eta elkarren gainean jar ez daitezen

en: Reset Profiling
eu: Berrezarri profilak

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
eu: Ordenatzeko modua eta zoom-maila berrezartzen du ikuspegi honen hobespenekin bat etortzeko

en: Restart Nautilus.
eu: Berrabiarazi Nautilus.

en: Restore each selected icon to its original size
eu: Hautatutako ikonoak jatorrizko tamainara leheneratzen ditu

en: Ridged Paper
eu: Paper izurtua

en: Rough Paper
eu: Paper zimurtua

en: Ruby
eu: Errubia

en: Run "%s" on any selected items
eu: Exekutatu "%s" hautatutako elementuetan

en: Run or Display?
eu: Exekutatu edo Bistaratu?

en: Run or manage scripts from ~/Nautilus/scripts
eu: Exekutatu edo kudeatu script-ak ~/Nautilus/scripts-etik

en: Save
eu: Gorde

en: Sea Foam
eu: Itsas bitsa

en: Search List
eu: Bilatze-zerrenda

en: Search for files by file name and file properties
eu: Bilatu fitxategiak fitxategi-izenaren eta fitxategi-propietateen arabera

en: Search for files by file name only
eu: Bilatu fitxategiak fitxategi-izenaren arabera bakarrik

en: Search this computer for files
eu: Bilatu fitxategiak ordenagailu honetan

en: Searching Unavailable
eu: Bilaketa ez dago erabilgarri

en: Select _All
eu: Hautatu _dena

en: Select _All Files
eu: Hautatu _fitxategi guztiak

en: Select all items in this window
eu: Hautatu leiho honetako elementu guztiak

en: Select all the text in a text field
eu: Testu-eremuko testu osoa hautatzen du

en: Select an image file for the new emblem:
eu: Hautatu irudi-fitxategi bat ikur berriarentzat:

en: Shale
eu: Arbela

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
eu: Zure mahaigainaren eredua edo kolorea ezartzeko aukera ematen dizun leihoa erakusten du

en: Show the contents at the normal size
eu: Edukia tamaina normalean erakusten du

en: Show the contents in less detail
eu: Edukia xehetasun gutxiagorekin erakusten du

en: Show the contents in more detail
eu: Edukiak xehetasun handiagoarekin erakusten du

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
eu: Menu honetan agertzen diren script-ak dituen karpeta erakusten du

en: Silver
eu: Zilarra

en: Size
eu: Tamaina

en: Size:
eu: Tamaina:

en: Sky
eu: Zerua

en: Sky Ridge
eu: Zeru-marrak

en: Snow Ridge
eu: Elur-marrak

en: Software
eu: Softwarea

en: Sorry, but "%s" is not a valid file name.
eu: "%s" ez da baliozko fitxategi-izena.

en: Sorry, but emblem %s couldn't be deleted.
eu: %s ikurra ezin izan da ezabatu.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
eu: Ikurren gako-hitzek letrak, zuriuneak eta zenbakiak baino ezin dute izan.

en: Sorry, but pattern %s couldn't be deleted.
eu: %s eredua ezin izan da ezabatu.

en: Sorry, but the pattern %s couldn't be installed.
eu: %s eredua ezin izan da instalatu.

en: Sorry, but you can't replace the reset image.
eu: Ezin duzu berrezartzeko irudia ordeztu.

en: Sorry, but you did not supply a valid file name.
eu: Eman duzun fitxategi-izena ez da baliozkoa.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
eu: Ikur berriarentzat gako-hitz bat zehaztu behar duzu.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
eu: Kolore berriaren izena ezin duzu hutsik utzi.

en: Sorry, couldn't change the group of "%s".
eu: Ezin izan da "%s"(r)en taldea aldatu.

en: Sorry, couldn't change the owner of "%s".
eu: Ezin izan da "%s"(r)en jabea aldatu.

en: Sorry, couldn't change the permissions of "%s".
eu: Ezin izan dira "%s"(r)en baimenak aldatu.

en: Sorry, couldn't display all the contents of "%s".
eu: Ezin izan da "%s"(r)en eduki osoa bistaratu.

en: Sorry, couldn't rename "%s" to "%s".
eu: Ezin izan da "%s" izenaren ordez "%s" ipini.

en: Special
eu: Berezia

en: Start Here
eu: Hasi hemen

en: Start Profiling
eu: Abiarazi profilak

en: Status
eu: Egoera

en: Stop
eu: Gelditu

en: Stop Profiling
eu: Geldiarazi profilak

en: Stop loading this location
eu: Utzi helbide hau kargatzeari

en: Stucco
eu: Iztukadura

en: Switch
eu: Aldatu

en: Switch to Manual Layout?
eu: Eskuzko diseinura aldatu?

en: System Settings
eu: Sistemaren ezarpenak

en: Tangerine
eu: Mandarina

en: Terracotta
eu: Terrakota

en: Text
eu: Testua

en: Text Viewer
eu: Testu-ikustailea

en: Text view
eu: Testu-ikuspegia

en: Text view factory
eu: Testu-ikuspegiaren fabrika

en: The %s view encountered an error while starting up.
eu: %s ikuspegiak errorea aurkitu du abiaraztean.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
eu: "%s" izena erabilita dago dagoeneko karpeta honetan.  Erabili beste izen bat.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
eu: "%s" izena ez da baliozkoa, "/" karakterea duelako.  Erabili beste izen bat.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
eu: "%s" izena ez da baliozkoa. Erabili beste izen bat.

en: The permissions of "%s" could not be determined.
eu: Ezin izan dira "%s"(r)en baimenak zehaztu.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
eu: Karpeta honetan ez dago "%s"(r)ik. Lekuz aldatu edo ezabatu egin duzu?

en: There is nothing on the clipboard to paste.
eu: Arbelean ez dago itsasteko ezer.

en: This is the default theme for Nautilus.
eu: Nautilus-en gai lehenetsia da hau.

en: This theme uses photo-realistic folders.
eu: Argazki errealen karpetak erabiltzen ditu.

en: To:
eu: Nora:

en: Toggle using a tighter layout scheme
eu: Diseinu-eskema estuagoa ezarri eta kentzen du

en: Too Many Files
eu: Fitxategi gehiegi

en: Trash
eu: Zakarrontzia

en: Tree
eu: Zuhaitza

en: Type
eu: Mota

en: Type:
eu: Mota:

en: Undo Edit
eu: Desegin edizioa

en: Undo the edit
eu: Desegin edizioa

en: Undo the last text change
eu: Desegin azken testu-aldaketa

en: Unknown GnomeVFSXferProgressStatus %d
eu: GnomeVFSXferProgressStatus %d ezezaguna

en: Unmount Error
eu: Errorea desmuntatzean

en: Up
eu: Gora

en: Urgent
eu: Presazkoa

en: Use "%s" to open the selected item
eu: Erabili "%s" hautatutako elementua irekitzeko

en: Use as default for "%s" items
eu: Erabili lehenetsi gisa "%s" elementuentzat.

en: Uses manila folders and gray-green backgrounds.
eu: Manila karpetak eta atzeko plano gris-berdeak erabiltzen ditu.

en: View Failed
eu: Ikuspegiak huts egin du

en: View as %s
eu: Ikusi honela: %s

en: View as Text
eu: Ikusi Testu gisa

en: View as...
eu: Ikusi honela...

en: View in Multiple Windows?
eu: Leiho anitzetan ikusi?

en: View or modify the properties of each selected item
eu: Hautatutako elementuen propietateak erakutsi edo aldatzen ditu

en: Violet
eu: Morea

en: Wavy White
eu: Uhin-zuria

en: Web Services
eu: Web zerbitzuak

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
eu: asteazkena, 0000.eko urtarrila 00, 00:00:00 PM

en: White
eu: Zuria

en: White Ribs
eu: Uztai zuriak

en: You are not the owner, so you can't change these permissions.
eu: Ez zara jabea, beraz ezin dituzu baimen hauek aldatu.

en: You cannot copy a file over itself.
eu: Ezin duzu fitxategia bere gainean kopiatu.

en: You cannot copy a folder into itself.
eu: Karpeta bat ezin da karpeta beraren barruan kopiatu.

en: You cannot copy this trash folder.
eu: Ezin duzu zakarrontzi-karpeta kopiatu.

en: You cannot move a folder into itself.
eu: Karpeta bat ezin da karpeta beraren barrura eraman.

en: You cannot move this trash folder.
eu: Ezin duzu zakarrontzi-karpeta lekuz aldatu.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
eu: Ez duzu behar adinako baimenik "%s"(r)en taldea aldatzeko.

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
eu: Ez duzu behar adinako baimenik "%s"(r)i izena aldatzeko.

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
eu: Ez duzu behar adinako baimenik "%s"(r)en edukia ikusteko.

en: ZDNet Linux Hardware Database
eu: ZDNet Linux Hardwarearen datu-basea

en: ZDNet Linux Resource Center
eu: ZDNet Linux-en baliabide-zentroa

en: Zoom In
eu: Zooma handiagotu

en: Zoom Out
eu: Zooma txikiagotu

en: Zoom _In
eu: Zooma ha_ndiagotu

en: Zoom _Out
eu: Zooma t_xikiagotu

en: _Add Bookmark
eu: _Gehitu laster-marka

en: _Back
eu: _Atzera

en: _Backgrounds and Emblems...
eu: _Atzeko planoak eta ikurrak...

en: _Bookmarks
eu: Laster-_markak

en: _Contents
eu: _Edukia

en: _Copy File
eu: _Kopiatu fitxategia

en: _Copy Files
eu: _Kopiatu fitxategiak

en: _Copy Text
eu: _Kopiatu testua

en: _Edit
eu: _Edizioa

en: _Empty Trash
eu: _Hustu zakarrontzia

en: _File
eu: _Fitxategia

en: _Forward
eu: A_urrera

en: _Go
eu: _Joan

en: _Help
eu: L_aguntza

en: _Home
eu: _Etxera

en: _Location...
eu: _Helbidea...

en: _Manually
eu: _Eskuz

en: _Open
eu: _Ireki

en: _Open Scripts Folder
eu: _Ireki script-en karpeta

en: _Paste Files
eu: Itsatsi _fitxategiak

en: _Paste Text
eu: _Itsatsi testua

en: _Profiler
eu: _Profilgilea

en: _Report Profiling
eu: _Profilen txostena

en: _Reset Profiling
eu: _Berrezarri profilak

en: _Start Profiling
eu: _Abiarazi profilak

en: _Stop Profiling
eu: _Geldiarazi profilak

en: _Undo
eu: _Desegin

en: _View
eu: _Ikusi

en: _View as...
eu: _Ikusi honela...

en: animation to indicate on-going activity
eu: lanean ari dela adierazteko animazioa

en: another link to %s
eu: %s(e)rako beste esteka bat

en: by Modification _Date
eu: Aldatze-_dataren arabera

en: by _Emblems
eu: _Ikurren arabera

en: by _Name
eu: _Izenaren arabera

en: by _Size
eu: _Tamainaren arabera

en: by _Type
eu: _Motaren arabera

en: date accessed
eu: atzipen-data

en: date modified
eu: modifikazio-data

en: default for "%s"
eu: lehenetsia "%s"(r)entzat

en: default for this file
eu: lehenetsia fitxategi honentzat

en: group
eu: taldea

en: in menu for "%s"
eu: menuan dago "%s"(r)entzat

en: in menu for this file
eu: menuan dago fitxategi honentzat

en: link
eu: esteka

en: link (broken)
eu: esteka (hautsita)

en: link to %s
eu: %s(e)rako esteka

en: nautilus: --check cannot be used with URIs.
eu: nautilus: --check ezin da URIekin erabili.

en: nautilus: --check cannot be used with other options.
eu: nautilus: --check ezin da beste aukerekin erabili.

en: nautilus: --geometry cannot be used with more than one URI.
eu: nautilus: --geometry ezin da URI bat baino gehiagorekin erabili.

en: nautilus: --quit cannot be used with URIs.
eu: nautilus: --quit ezin da URIekin erabili.

en: nautilus: --restart cannot be used with URIs.
eu: nautilus: --restart ezin da URIekin erabili.

en: nd copy)
eu: . kopia)

en: none
eu: bat ere ez

en: not in menu
eu: ez dago menuan

en: nothing
eu: ezer ere ez

en: octal permissions
eu: baimen zortzitarrak

en: on the desktop
eu: mahaigainean

en: owner
eu: jabea

en: permissions
eu: baimenak

en: pointing at "%s"
eu: "%s" seinalatzen

en: program
eu: programa

en: rd copy)
eu: . kopia)

en: reset
eu: berrezarri

en: size
eu: tamaina

en: st copy)
eu: . kopia)

en: th copy)
eu: . kopia)

en: throbber
eu: taupada

en: throbber factory
eu: taupaden fabrika

en: throbber object factory
eu: taupada-objektuen fabrika

en: today
eu: gaur

en: today at %-I:%M %p
eu: gaur, %-I:%M %p

en: today at %-I:%M:%S %p
eu: gaur, %-I:%M:%S %p

en: today at 00:00 PM
eu: gaur, 00:00 PM

en: today at 00:00:00 PM
eu: gaur, 00:00:00 PM

en: today, %-I:%M %p
eu: gaur, %-I:%M %p

en: today, 00:00 PM
eu: gaur, 00:00 PM

en: type
eu: mota

en: unknown
eu: ezezaguna

en: unknown MIME type
eu: MIME mota ezezaguna

en: unknown type
eu: mota ezezaguna

en: unreadable
eu: irakurrezina

en: untitled folder
eu: izen gabeko karpeta

en: yesterday
eu: atzo

en: yesterday at %-I:%M %p
eu: atzo, %-I:%M %p

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
eu: atzo, %-I:%M:%S %p

en: yesterday at 00:00 PM
eu: atzo, 00:00 PM

en: yesterday at 00:00:00 PM
eu: atzo, 00:00:00 PM

en: yesterday, %-I:%M %p
eu: atzo, %-I:%M %p

en: yesterday, 00:00 PM
eu: atzo, 00:00 PM
