gnome-mime-data 1.0.1 - en to fi translation catalogue (347 entries)

en: 3D Studio image
fi: 3D Studio -kuva

en: AIFC audio
fi: AIFC-ääni

en: AIFF audio
fi: AIFF-ääni

en: ANIM animation
fi: ANIM-animaatio

en: ARJ archive
fi: ARJ-paketti

en: AVI video
fi: AVI-video

en: AbiWord document
fi: AbiWord-asiakirja

en: Active Server page
fi: Aktiivinen palvelinsivu (ASP)

en: Address card
fi: Osoitekortti

en: Adobe FrameMaker font
fi: Adobe FrameMaker -kirjasinlaji

en: Adobe font metrics
fi: Adobe-kirjasinmitat

en: Andrew Toolkit inset
fi: Andrew Toolkit -osio

en: Application launcher
fi: Sovelluskäynnistin

en: ApplixWare Graphics image
fi: ApplixWare-kuvatiedosto

en: Applixware Words document
fi: Applixware-tekstiasiakirja

en: Applixware presentation
fi: Applixware-esitys

en: Applixware spreadsheet
fi: Applixware-taulukko

en: Ar archive
fi: Ar-arkisto

en: Assembly source code
fi: Assembler-lähdekoodi

en: Audio
fi: Ääni

en: Authors list
fi: Tekijäluettelo

en: AutoCAD image
fi: AutoCAD-kuva

en: BCPIO document
fi: BCPIO-asiakirja

en: BDF font
fi: BDF-kirjasinlaji

en: Backup file
fi: Varmuuskopio

en: Basic audio
fi: Tavallinen ääni

en: Bibliography record
fi: Bibliografiamerkintä

en: Binary program
fi: Ohjelmatiedosto

en: Blender file
fi: Blender-tiedosto

en: Block device
fi: Lohkolaite

en: Bzip2 compressed file
fi: Bzip2-tiivistetty tiedosto

en: C shell script
fi: Csh-komentotiedosto

en: C source code
fi: C-lähdekoodi

en: C source code header
fi: C-lähdekoodin otsaketiedosto

en: C++ source code
fi: C++-lähdekoodi

en: CGI program
fi: CGI-ohjelma

en: CGM image
fi: CGM-kuva

en: CMU raster image
fi: CMU-rasterikuva

en: CPIO archive
fi: CPIO-arkisto

en: CPIO archive (Gzip-compressed)
fi: CPIO-arkisto (gzip-tiivistetty)

en: Calendar file
fi: Kalenteritiedosto

en: Calendar or event document
fi: Kalenteri- tai tapahtuma-asiakirja

en: Character device
fi: Merkkilaite

en: Comma-separated text document
fi: Pilkuilla eroteltu teksti

en: Commodore 64 audio
fi: Commodore 64 -ääni

en: Compound document
fi: Yhdisteasiakirja

en: Compress-compressed file
fi: Compress-tiivistetty tiedosto

en: Compressed GIMP document
fi: Tiivistetty GIMP-asiakirja

en: Corel Draw drawing
fi: Corel Draw -piirros

en: DCL script
fi: DCL-komentotiedosto

en: DOS font
fi: DOS-kirjasinlaji

en: DOS/Windows program
fi: DOS/Windows-ohjelma

en: DSSSL document
fi: DSSSL-asiakirja

en: DXF vector graphic
fi: DXF-vektorigrafiikka

en: Debian package
fi: Debian-paketti

en: Device Independant Bitmap
fi: Laiteriippumaton bittikartta

en: Dia diagram
fi: Dia-kaavio

en: Digital Imaging and Communications in Medicine image
fi: Digital Imaging and Communications in Medicine -kuva

en: Digital Moving Picture Exchange image
fi: Digital Moving Picture Exchange -kuva

en: Directory information file
fi: Hakemistotietotiedosto

en: Document type definition
fi: Asiakirjatyyppimääritelmä

en: Documents
fi: Asiakirjat

en: Documents/Diagram
fi: Asiakirjat/Kaavio

en: Documents/Extended Markup Language (XML)
fi: Asiakirjat/XML

en: Documents/Numeric
fi: Asiakirjat/Numeriikka

en: Documents/Plain Text
fi: Asiakirjat/Pelkkä teksti

en: Documents/Presentation
fi: Asiakirjat/Esitys

en: Documents/Project Management
fi: Asiakirjat/Projektien hallinta

en: Documents/Published Materials
fi: Asiakirjat/Julkaisut

en: Documents/Spreadsheet
fi: Asiakirjat/Taulukko

en: Documents/TeX
fi: Asiakirjat/TeX

en: Documents/Text Markup
fi: Asiakirjat/Merkintäteksti

en: Documents/Vector Graphics
fi: Asiakirjat/Vektorigrafiikka

en: Documents/Word Processor
fi: Asiakirjat/Tekstinkäsittely

en: Documents/World Wide Web
fi: Asiakirjat/WWW

en: Dolby Digital audio
fi: Dolby Digital -ääni

en: Dreamcast ROM
fi: Dreamcast-ROM

en: Emacs Lisp source code
fi: Emacs Lisp -lähdekoodi

en: Email headers
fi: Sähköpostiotsikot

en: Email message/mailbox
fi: Sähköpostiviesti/postilaatikko

en: Encrypted message
fi: Salattu viesti

en: Enlightenment theme
fi: Enlightenment-teema

en: Enriched text document
fi: RTF-teksti

en: Epiphany bookmarks file
fi: Epiphany-kirjanmerkkitiedosto

en: FLAC audio
fi: FLAC-ääni

en: FLC animation
fi: FLC-animaatio

en: FLI animation
fi: FLI-animaatio

en: FastTracker II audio
fi: FastTracker II -ääni

en: FlashPix Image
fi: FlashPix-kuva

en: Folder
fi: Hakemisto

en: Fortran source code
fi: Fortran-lähdekoodi

en: FrameMaker interchange document
fi: FrameMaker-välitysasiakirja

en: G3 fax image
fi: G3-faksikuva

en: GIF image
fi: GIF-kuva

en: GIMP document
fi: GIMP-asiakirja

en: GMC link
fi: GMC-linkki

en: GNOME desktop theme
fi: Gnomen työpöytäteema

en: GNU Oleo Spreadsheet
fi: GNU Oleo -taulukko

en: GNU mail message
fi: GNU-postiviesti

en: GTK configuration
fi: GTK-asetukset

en: Game Boy ROM
fi: Game Boy -ROM

en: Genesis ROM
fi: Genesis-ROM

en: Glade project
fi: Glade-projekti

en: GnuCash workbook
fi: GnuCash-työkirja

en: Gnumeric spreadsheet
fi: Gnumeric-taulukko

en: Gtar archive
fi: Gtar-arkisto

en: Gtktalog Catalogue
fi: Gtktalog-katalogi

en: Gzip-compressed file
fi: Gzip-tiivistetty tiedosto

en: HDF document
fi: HDF-asiakirja

en: HTML page
fi: HTML-sivu

en: Haskell source code
fi: Haskell-lähdekoodi

en: Help page
fi: Ohjesivu

en: IDL document
fi: IDL-asiakirja

en: IEF image
fi: IEF-kuva

en: IFF image
fi: IFF-kuva

en: ILBM image
fi: ILBM-kuva

en: ISI video
fi: ISI-video

en: ISO image
fi: ISO-kuva

en: Images
fi: Kuvat

en: Impulse Tracker audio
fi: Impulse Tracker -ääni

en: Information
fi: Tiedot

en: Information/Calendar
fi: Tiedot/Kalenteri

en: Information/Financial
fi: Tiedot/Finanssi

en: Installed GNOME desktop theme
fi: Asennettu Gnomen työpöytäteema

en: JBuilder Project
fi: JBuilder-projekti

en: JPEG image
fi: JPEG-kuva

en: Java byte code
fi: Java-tavukoodi

en: Java code archive
fi: Javakoodipaketti

en: Java source code
fi: Java-lähdekoodi

en: KDE application details
fi: KDE-sovellustietoja

en: KIllustrator document
fi: KIllustrator-asiakirja

en: KPresenter presentation
fi: KPresenter-esitys

en: KSpread spreadsheet
fi: KSpread-taulukko

en: KWord document
fi: KWord-asiakirja

en: Korn shell script
fi: Ksh-komentotiedosto

en: LHA archive
fi: LHA-paketti

en: LHARC archive
fi: LHARC-paketti

en: LIBGRX font
fi: LIBGRX-kirjasinlaji

en: LightWave object
fi: LightWave-esine

en: LightWave scene
fi: LightWave-näkymä

en: Linux PSF console font
fi: Linux PSF -konsolikirjasinlaji

en: Literate haskell source code
fi: Literate haskell -lähdekoodi

en: Lotus 1-2-3 spreadsheet
fi: Lotus 1-2-3 -taulukko

en: LyX document
fi: LyX-asiakirja

en: MIDI audio
fi: MIDI-ääni

en: MOD audio
fi: MOD-ääni

en: MP3 audio
fi: MP3-ääni

en: MP3 audio playlist
fi: MP3-soittolista

en: MPEG video
fi: MPEG-video

en: MS ASF video
fi: MS ASF -video

en: MS video
fi: MS-video

en: MSX ROM
fi: MSX-ROM

en: MacBinary file
fi: MacBinary-tiedosto

en: Macintosh AppleDouble-encoded file
fi: Macintosh AppleDouble -koodattu tiedosto

en: Macintosh BinHex-encoded file
fi: Macintosh BinHex -koodattu tiedosto

en: Macintosh StuffIt archive
fi: Macintosh StuffIt -paketti

en: Macromedia Flash file
fi: Macromedia Flash -tiedosto

en: MagicPoint presentation
fi: MagicPoint-esitys

en: Magick image format
fi: Magick-kuvamuoto

en: Mail delivery report
fi: Postinvälitysraportti

en: Mail disposition report
fi: Postinsijoitusraportti

en: Mail system report
fi: Postijärjestelmäraportti

en: Manual page
fi: Manuaalisivu

en: Manual page (compressed)
fi: Manuaalisivu (tiivistetty)

en: Master System or Game Gear ROM
fi: SMS- tai Game Gear -ROM

en: MathML document
fi: MathML-asiakirja

en: Memory dump
fi: Muistivedos

en: Message
fi: Viesti

en: Message digest
fi: Viestitiivistelmä

en: Message in several formats
fi: Eri muotoisia viestejä

en: Microsoft Excel spreadsheet
fi: Microsoft Excel -taulukko

en: Microsoft PowerPoint document
fi: Microsoft PowerPoint -asiakirja

en: Microsoft WMV playlist
fi: Microsoft WMV -soittolista

en: Microsoft WMV video
fi: Microsoft WMV -video

en: Microsoft Word document
fi: Microsoft Word -asiakirja

en: Microsoft video
fi: Microsoft-video

en: Monkey audio
fi: Monkey-ääni

en: Mozilla bookmarks file
fi: Mozilla-kirjanmerkkitiedosto

en: Multi-part message
fi: Moniosainen viesti

en: NES ROM
fi: NES-ROM

en: Named pipe
fi: Nimetty putki

en: Nautilus link
fi: Nautilus-linkki

en: Netscape bookmarks file
fi: Netscape-kirjanmerkkitiedosto

en: Nintendo64 ROM
fi: Nintendo64-ROM

en: Nullsoft video
fi: Nullsoft-video

en: ODA document
fi: ODA-asiakirja

en: Object code
fi: Objektikoodi

en: Ogg audio
fi: Ogg-ääni

en: OpenOffice.org Impress presentation
fi: OpenOffice.org Impress -esitys

en: OpenOffice.org Impress presentation template
fi: OpenOffice.org Impress -esitysmalli

en: OpenOffice.org Math document
fi: OpenOffice.org -matematiikka-asiakirja

en: OpenOffice.org Writer document
fi: OpenOffice.org Writer -asiakirja

en: OpenOffice.org Writer global document
fi: OpenOffice.org Writer -yleinen asiakirja

en: OpenOffice.org Writer template
fi: OpenOffice.org -malli

en: OpenOffice.org drawing
fi: OpenOffice.org-piirros

en: OpenOffice.org drawing template
fi: OpenOffice.org-piirrosmalli

en: OpenOffice.org spreadsheet
fi: OpenOffice.org-taulukko

en: OpenOffice.org spreadsheet template
fi: OpenOffice.org-taulukkomalli

en: OpenType font
fi: OpenType-kirjasinlaji

en: PBM image
fi: PBM-kuva

en: PC Paintbrush image
fi: PC Paintbrush -kuva

en: PCF font
fi: PCF-kirjasinlaji

en: PDF document
fi: PDF-asiakirja

en: PEF program
fi: PEF-ohjelma

en: PGM image
fi: PGM-kuva

en: PGN chess game
fi: PGN-shakkipeli

en: PGP keys
fi: PGP-avaimet

en: PGP message
fi: PGP-viesti

en: PGP signature
fi: PGP-allekirjoitus

en: PGP-encrypted file
fi: PGP-salattu tiedosto

en: PHP script
fi: PHP-komentotiedosto

en: PICT image
fi: PICT-kuva

en: PNG image
fi: PNG-kuva

en: PNM image
fi: PNM-kuva

en: PPM image
fi: PPM-kuva

en: Packages
fi: Paketit

en: Palm OS database
fi: Palm OS -tietokanta

en: Palm Pixmap image
fi: Palm Pixmap -kuva

en: Partial email message
fi: Osittainen sähköpostiviesti

en: Pascal source code
fi: Pascal-lähdekoodi

en: Perl script
fi: Perl-komentotiedosto

en: Photo CD image
fi: Foto CD -kuva

en: Photoshop document
fi: Photoshop-asiakirja

en: Plain text document
fi: Pelkkä teksti

en: Playlist
fi: Soittolista

en: PostScript Type 1 font
fi: PostScript Type 1 -kirjasinlaji

en: PostScript document
fi: PostScript-asiakirja

en: Profiler results
fi: Profilointitulokset

en: Project Plan
fi: Projektisuunnitelma

en: Python byte code
fi: Python-tavukoodi

en: Python source code
fi: Python-lähdekoodi

en: QuickTime movie
fi: QuickTime-video

en: Quicken document
fi: Quicken-asiakirja

en: Quicken for Windows document
fi: Quicken Windowsille -asiakirja

en: RAR archive
fi: RAR-paketti

en: README document
fi: LUEMINUT-asiakirja

en: RGB image
fi: RGB-kuva

en: RIFF audio
fi: RIFF-ääni

en: RPM package
fi: RPM-paketti

en: Raw Gray Sample
fi: Pelkkä harmaasävydata

en: RealAudio document
fi: RealAudio-asiakirja

en: RealAudio/Video document
fi: RealAudio/Video-asiakirja

en: RealVideo video
fi: RealVideo-video

en: Reference to remote file
fi: Viite etätiedostoon

en: Rejected patch file
fi: Hylkiintynyt patch-tiedosto

en: Rich text document
fi: RTF-asiakirja

en: S/MIME file
fi: S/MIME-tiedosto

en: S/MIME signature
fi: S/MIME-allekirjoitus

en: SGI video
fi: SGI-video

en: SGML document
fi: SGML-asiakirja

en: SHOUTcast playlist
fi: SHOUTcast-soittolista

en: SMIL script
fi: SMIL-komentotiedosto

en: SQL code
fi: SQL-koodi

en: SUN Rasterfile
fi: SUN-rasterikuva

en: SV4 CPIO archive
fi: SV4 CPIO -arkisto

en: SV4 CPIP archive (with CRC)
fi: SV4 CPIP -arkisto (CRC mukana)

en: SVG art
fi: SVG-kuva

en: Samba share
fi: Samba-jako

en: Scheme source code
fi: Scheme-lähdekoodi

en: Scream Tracker 3 audio
fi: Scream Tracker 3 -ääni

en: Scream Tracker audio
fi: Scream Tracker -ääni

en: Scream Tracker instrument
fi: Scream Tracker -soitin

en: Search results
fi: Etsintätulokset

en: Security
fi: Turvallisuus

en: Setext document
fi: Setext-asiakirja

en: Shared Printer
fi: Jaettu tulostin

en: Shared library
fi: Jaettu kirjasto

en: Shell archive
fi: Shell-paketti

en: Shell script
fi: Komentojonotiedosto

en: Signed message
fi: Allekirjoitettu viesti

en: Silicon Graphics image
fi: Silicon Graphics -kuva

en: Socket
fi: Pistoke

en: Software Development
fi: Sovellusten kehitys

en: Software Development/ROM Images
fi: Sovellusten kehitys/ROM-imaget

en: Software Development/Source Code
fi: Sovellusten kehitys/Lähdekoodi

en: Software author credits
fi: Kiitokset ohjelman tekijöille

en: Software installation instructions
fi: Ohjelman asennusohjeet

en: Software license terms
fi: Ohjelman lisenssi

en: Source code patch
fi: Lähdekoodipatch

en: Speech document
fi: Puheasiakirja

en: Speedo font
fi: Speedo-kirjasinlaji

en: Spreadsheet Interchange document
fi: Taulukkovälitysasiakirja

en: Stampede package
fi: Stampede-paketti

en: StarCalc spreadsheet
fi: StarCalc-taulukko

en: StarChart chart
fi: StarChart-kaavio

en: StarDraw drawing
fi: StarDraw-piirros

en: StarImpress presentation
fi: StarImpress-esitys

en: StarMail file
fi: StarMail-tiedosto

en: StarMath document
fi: StarMath-asiakirja

en: StarOffice extended metafile image
fi: StarOfficen laajennettu metatiedosto -kuva

en: StarWriter document
fi: StarWriter-asiakirja

en: Style sheet
fi: Tyylisivu

en: Sun mu-law audio
fi: Sun µ-law -ääni

en: SunOS News font
fi: SunOS News -kirjasinlaji

en: Symbolic link
fi: Symbolinen linkki

en: System
fi: Järjestelmä

en: TIFF image
fi: TIFF-kuva

en: Tab-separated text document
fi: Sarkaimilla eroteltu teksti

en: Tar archive
fi: Tar-arkisto

en: Tar archive (Bzip2-compressed)
fi: Tar-arkisto (bzip2-tiivistetty)

en: Tar archive (Gzip-compressed)
fi: Tar-arkisto (gzip-tiivistetty)

en: TarGA image
fi: TarGA-kuva

en: Tcl script
fi: Tcl-komentotiedosto

en: TeX document
fi: TeX-asiakirja

en: TeX dvi document
fi: TeX DVI -asiakirja

en: TeX font
fi: TeX-kirjasinlaji

en: TeX font metrics
fi: TeX-kirjasinmitat

en: TeXInfo document
fi: TeXInfo-asiakirja

en: Theme
fi: Teema

en: ToutDoux document
fi: ToutDoux-asiakirja

en: Troff document
fi: Troff-asiakirja

en: Troff me input document
fi: Troff me -syöteasiakirja

en: Troff mm input document
fi: Troff mm -syöteasiakirja

en: Troff ms input document
fi: Troff ms -syöteasiakirja

en: TrueType font
fi: TrueType-kirjasinlaji

en: Truevision Targa image
fi: Truevison Targa -kuva

en: USENET news message
fi: keskusteluryhmäviesti

en: Unidata netCDF document
fi: Unidata netCDF -asiakirja

en: Unknown type
fi: Tuntematon tyyppi

en: User Interface
fi: Käyttöliittymä

en: User Interface/Fonts
fi: Käyttöliittymä/Kirjasinlajit

en: Ustar archive
fi: Ustar-arkisto

en: V font
fi: V-kirjasinlaji

en: VOC audio
fi: VOC-ääni

en: VRML document
fi: VRML-asiakirja

en: Vivo video
fi: Vivo-video

en: WAIS source code
fi: WAIS-lähdekoodi

en: Wave audio
fi: Aaltoääni

en: Wavelet video
fi: Wavelet-video

en: Web folder
fi: WWW-hakemisto

en: Windows bitmap image
fi: Windows-bittikarttakuva

en: Windows icon image
fi: Windows-kuvake

en: Windows metafile graphics
fi: Windows-metagrafiikkatiedosto

en: WordPerfect document
fi: WordPerfect-asiakirja

en: X bitmap image
fi: X-bittikarttakuva

en: X window image
fi: X-ikkunakuva

en: XBEL bookmarks file
fi: XBEL-kirjanmerkkitiedosto

en: XML document
fi: XML-asiakirja

en: XPM image
fi: XPM-kuva

en: Xbase database
fi: Xbase-tietokanta

en: Yacc grammar source code
fi: Yacc-kielioppilähdekoodi

en: Z shell script
fi: Zsh-komentotiedosto

en: Zip archive
fi: Zip-paketti

en: Zoo archive
fi: Zoo-paketti

en: gettext translation
fi: Gettext-käännös

en: iPod software
fi: IPod-ohjelmisto

en: xfig vector graphic
fi: xfig-vektorigrafiikka
