printconf - en to fi translation catalogue (367 entries)

en: "%s" is not a valid queue name.
fi: "%s" on virheellinen tulostusjonon nimi.

en: '%s' does not exist, or is not writable.
fi: "%s" ei ole olemassa tai siihen ei voida kirjoittaa.

en: '%s', '%s', '%s'
    '%s' or '%s'
fi: "%s", "%s", "%s"
    "%s" tai "%s"

en: (Specified)
fi: (Määritelty)

en: (recommended
    driver is %s)
fi: (suositeltu ajuri\ on %s)

en: (this is the
    recommended driver)
fi: (tämä on
    suositeltu ajuri)

en: 72pt per inch
fi: 72 pistettä tuumalle

en: ASC_II text test page
fi: ASC_II-tekstitestisivu

en: About
fi: Tietoja

en: About to create the following queue:
fi: Luodaan seuraavanlainen jono:

en: About to create the following queue:
fi: Luodaan seuraavan lainen jono:

en: Add Alias
fi: Lisää alias

en: Add a new option
fi: Lisää uusi valinta

en: Add a new print queue
fi: Lisää uusi tulostinjono

en: Add a new queue
fi: Lisää uusi jono.

en: Add an Alias
fi: Lisää alias

en: Add an allowed host
fi: Lisää sallittu konenimi

en: Add queue option
fi: Lisää jonon valinta

en: Add/edit queue option
fi: Lisää/muokkaa jonovalintoja

en: Aliases
fi: Aliakset

en: Aliases:
fi: Aliakset:

en: Allowed hosts
fi: Sallitut konenimet

en: An existing queue has an alias of that name.
fi: Olemassa olevalla jonolla on jo saman niminen alias.

en: Apply
fi: Hyväksy

en: Apply changes
fi: Hyväksy muutokset

en: Applying changes.
    Please wait...
fi: Otetaan muutokset käyttöön.
    Odota...

en: Assume Unknown Data is Text
fi: Oleta tuntemattoman tiedon olevan tekstiä

en: At end of job:
fi: Työn lopuksi:

en: At start of job:
fi: Työn aluksi:

en: Authentication
fi: Todennus

en: Autoselect driver
fi: Valitse ajuri automaattisesti

en: Available drivers:
fi: Saatavilla olevat ajurit:

en: Back
fi: Takaisin

en: Banner pages
fi: Bannerisivut

en: Banner pages (start,end):
    for example, '%s'
fi: Bannerisivut (alku,loppu):
    esimerkiksi "%s"

en: Big5 PostScript test page
fi: Big5-Postscript-testisivu

en: Bottom margin (pt):
fi: Alamarginaali (pt):

en: Bottom margin in pt (1/72 in)
fi: Alamarginaali pisteinä (1/72")

en: Browsed queues
fi: Selatut jonot

en: Can't determine the printer model attached to this device.
fi: Ei voida tunnistaa laitteeseen kiinnitetyn tulostimen mallia.

en: Cancel
fi: Peru

en: Change Type
fi: Vaihda tyyppiä

en: Characters per inch
fi: Merkkejä tuumalla

en: Choose the manufacturer
fi: Valitse valmistaja

en: Choose the queue type
fi: Valitse jonotyyppi

en: Choose the type of queue you want to use
fi: Valitse käytettävä jonon tyyppi

en: Choose which other computers may use this queue.
fi: Valitse mitkä muut tietokoneet voivat käyttää tätä jonoa.

en: Comment
fi: Kommentti

en: Configure printers
fi: Konfiguroi tulostimet

en: Confirm Delete
fi: Vahvista poistaminen

en: Conflicting commands: %s and %s
fi: Ristiriitaiset komennot: %s ja %s

en: Convert Text to Postscript
fi: Muunna teksti Postscriptiksi

en: Couldn't load driver information.
fi: Ei voitu ladata ajuritietoja.

en: Create a New Queue
fi: Luo uusi jono

en: Custom
fi: Oma

en: Custom Command
fi: Oma komento

en: Custom Device
fi: Oma laite

en: Custom Filter
fi: Oma suodin

en: Custom device
fi: Oma laite

en: Default
fi: Oletus

en: Delete
fi: Poista

en: Delete Alias
fi: Poista alias

en: Delete the selected queue
fi: Poista valittu jono.

en: Description
fi: Kuvaus

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Device
fi: Laite

en: Device File
fi: Laitetiedosto

en: Device:
fi: Laite:

en: Device:
fi: Laite:

en: Do you want to save the changes
    you made to your printer configuration?
fi: Haluatko tallentaa tulostinasetusmuutokset?

en: Do you wish to enable it anyway?
fi: Haluatko hyväksyä sen silti?

en: Do you wish to use it anyway?
fi: Haluatko silti käyttää sitä?

en: Done
fi: Valmis

en: Driver
fi: Ajuri

en: Driver notes:
fi: Ajurin huomautukset:

en: Driver options
fi: Ajurivalinnat

en: Driver:
fi: Ajuri:

en: ERROR: No box named "%s" found.
fi: VIRHE: Laatikkoa nimellä "%s" ei löytynyt.

en: ERROR: box "%s" is not a writable interface.
fi: VIRHE: Laatikko "%s" ei ole kirjoitettava rajapinta.

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit %s
fi: Muokkaa %s

en: Edit Alias
fi: Muokkaa aliasta

en: Edit Driver
fi: Muokkaa ajuria

en: Edit Driver Options
fi: Muokkaa ajurin valintoja

en: Edit Local Printer
fi: Muokkaa paikallista tulostinta

en: Edit Name and Aliases
fi: Muokkaa nimeä ja aliaksia

en: Edit Queue
fi: Muokkaa jonoa

en: Edit a print queue
fi: Muokkaa tulostusjonoa

en: Edit queue option
fi: Muokkaa jonon valintaa

en: Edit the alias
fi: Muokkaa aliasta

en: Edit the selected queue
fi: Muokkaa valittua jonoa

en: Edit this host
fi: Muokkaa tätä konetta

en: Edit this option
fi: Muokkaa tätä valintaa

en: Effective Filter Locale
fi: Suotimen vallitseva maa-asetusto

en: Enable _LPD protocol
fi: Käytä _LPD-protokollaa.

en: Enter the Jetdirect ip and port to use.
fi: Syötä käytettävä Jetdirectin IP ja portti.

en: Enter the LPD server and queue to use.
fi: Syötä käytettävä LPD-palvelin ja jono.

en: Enter the NCP server and queue to use.
fi: Syötä käytettävä NCP-palvelin ja jono.

en: Enter the SMB share to use.
fi: Syötä käytettävä SMB-jako.

en: Enter the device you would like to use.
fi: Syötä käytettävä laite.

en: Error
fi: Virhe

en: Exit
fi: Sulje

en: Failed to parse alchemist context: 
    %s
fi: Alchemist-asiayhteyden jäsennys epäonnistui: 
    %s

en: Failed to write queues.
fi: Jonojen kirjoitus epäonnistui.

en: Filter options
fi: Suodinasetukset

en: Finish
fi: Lopeta

en: Finish Making New Queue
fi: Lopeta uuden jonon luonti

en: Finish, and create the new print queue
fi: Lopeta ja luo uusi tulostusjono.

en: Float: Min %s | Max %s
fi: Liukuluku: Min %s | Max %s

en: For example: /dev/lp0
fi: Esimerkiksi: /dev/lp0

en: General
fi: Yleinen

en: Generic
fi: Yleinen

en: Generic (click to select manufacturer)
fi: Yleinen (napsauta valitaksesi valmistajan)

en: HH:MM:SS or '%s'.
    Use GMT.
fi: TT:MM:SS tai "%s".
    Käytä GMT:tä.

en: Here are the messages that appeared in the error log:
fi: Tässä ovat virhelokissa ilmenneet viestit:

en: Host IP
fi: Koneen IP

en: I don't know enough about this printer model to choose a driver.
fi: Tästä tulostinmallista ei ole tarpeeksi tietoja ajurin valitsemista varten.

en: IP port number (often 9100)
fi: IP-portti (yleensä 9100)

en: IPP Print Queue
fi: IPP-tulostusjono

en: If you like, you can enter a description of the printer to help you identify it more easily.
fi: Voit halutessasi lisätä tulostimesta kuvauksen, joka auttaa sen tunnistamisessa.

en: Imageable Area
fi: Tulostettava alue

en: Importing CUPS queues ...
fi: Tuodaan CUPS-jonoja...

en: Initializing alchemist edit environment ...
fi: Alustetaan alchemist-muokkausympäristöä...

en: Initializing linux printing database ...
fi: Alustetaan Linuxin tulostustietokantaa ...

en: Integer: Min %s | Max %s
fi: Kokonaisluku: Min %s | Max %s

en: Invalid name
fi: Virheellinen nimi

en: Invalid option name
fi: Virheellinen valinnan nimi

en: Invalid printconf context
fi: Virheellinen printconf-konteksti

en: Invalid value
fi: Virheellinen arvo

en: It is part of the "ncpfs" package, as distributed by Red Hat.
fi: Se on osa Red Hatin levittämää ncpfs-pakettia.

en: It is part of the "samba-client" package, as distributed by Red Hat.
fi: Se on osa Red Hatin levittämää "samba-client"-pakettia.

en: JPE_G test
fi: JPE_G-testi

en: Japanese EUC PostScript test page
fi: Japanilainen EUC-Postscript-testisivu

en: Japanese JIS PostScript test page
fi: Japanilainen JIS-Postscript-testisivu

en: Japanese SJIS PostScript test page
fi: Japanilainen SJIS-Postscript-testisivu

en: Japanese _EUC text test page
fi: Japanilainen _EUC-tekstitestisivu

en: Japanese _JIS text test page
fi: Japanilainen _JIS-tekstitestisivu

en: Japanese _SJIS text test page
fi: Japanilainen _SJIS-tekstitestisivu

en: Jetdirect (JETDIRECT) Data
fi: Jetdirect (JETDIRECT) -data

en: Jetdirect Printer
fi: Jetdirect-tulostin

en: LPD Data
fi: LDP-data

en: Landscape (%s or %s)
fi: Vaakasuunta (%s tai %s)

en: Left margin (pt):
fi: Vasen marginaali (pt):

en: Left margin in pt (1/72 in)
fi: Vasen marginaali pisteinä (1/72")

en: Linefeed translation
fi: Rivinvaihdon korvaus

en: Lines per inch
fi: Rivejä tuumalla

en: Loading printer information.
    Please wait...
fi: Ladataan tulostintietoja.
    Odota...

en: Local Printer Device
fi: Paikallinen tulostinlaite

en: Lpd Queue:
fi: Lpd-jono:

en: Model
fi: Malli

en: NCP print queues require the "nprint" program, which does not appear to be installed.
fi: NCP-tulostusjonot vaativat nprint-ohjelman, joka ei ole asennettu.

en: Name
fi: Nimi

en: Name and Type
fi: Nimi ja tyyppi

en: Name:
fi: Nimi:

en: Names
fi: Nimet

en: Need device, make and model.
fi: Tarvitaan laite, valmistaja ja malli.

en: Network _devices
fi: _Verkkolaitteet

en: Networked CUPS (_IPP)
fi: Verkotettu CUPS (_IPP)

en: Networked _JetDirect
fi: Verkotettu _Jetdirect

en: Networked _Novell (NCP)
fi: Verkotettu _Novell (NCP)

en: Networked _UNIX (LPD)
fi: Verkotettu _UNIX (LPD)

en: Networked _Windows (SMB)
fi: Verkotettu _Windows (SMB)

en: New
fi: Uusi

en: Next
fi: Seuraava

en: No
fi: Ei

en: No handler for command:
fi: Ei käsittelijää komennolle:

en: None
fi: Ei mitään

en: Notes from the Linux Printing Database
fi: Huomautukset Linuxin tulostustietokannasta

en: Novell Netware Printer (NCP) Data
fi: Novell Netware -tulostin (NCP) -data

en: Novell Print Queue
fi: Novell-tulostusjono

en: Now run printconf-backend (or restart lpd service).
fi: Suorita nyt printconf-backend (tai käynnistä lpd-palvelu uudelleen).

en: Number of columns on a page
fi: Sarakkeiden määrä sivulla

en: Number of document pages per
    printed page: 1, 2, 4, 6, 9, or 16
fi: Dokumenttisivujen määrä tulostettua
    sivua kohden: 1, 2, 4, 6, 9 tai 16

en: On the following screens, you will be asked to provide basic information for adding a new print queue.  You will be able to edit the more advanced options afterwards.
    
    Nothing will be done to your settings until you hit "Finish" on the last screen.
fi: Seuraavaksi sinulta kysytään uuden tulostusjonon perustiedot. Voit muokata yksityiskohtaisempia asetuksia tämän jälkeen.
    
    Mitään ei tehdä, ennen kuin napsautat Lopeta-painiketta viimeisessä ikkunassa.

en: Option name
fi: Valinnan nimi

en: Override?
fi: Ohita?

en: Page Size
fi: Sivun koko

en: Page label
fi: Sivun nimiö

en: Passwd
fi: Salasana

en: Password:
fi: Salasana:

en: Path:
fi: Polku:

en: Patience
fi: Kärsivällisyys

en: Pick the printer device from the list, or enter it using "Custom" below.
fi: Valitse tulostin listasta, tai syötä sen käyttäen valintaa "Oma".

en: Please enter a name for this queue.  Choose a short name that begins with a letter and contains no spaces.
fi: Syötä lyhyt nimi tälle jonolle, joka alkaa kirjaimella eikä sisällä välilyöntejä.

en: Port
fi: Portti

en: Port:
fi: Portti:

en: Port:
fi: Portti:

en: Postscript Printer
fi: Postscript-tulostin

en: Prerender Postscript
fi: Esihahmonna Postscript

en: Printer Device
fi: Tulostinlaite

en: Printer Device:
fi: Tulostinlaite:

en: Printer configuration
fi: Tulostimen asetukset

en: Printer configuration - %s
fi: Tulostinasetukset - %s

en: Printer driver
fi: Tulostinajuri

en: Printer hostname or IP address
fi: Tulostimen konenimi tai IP-osoite

en: Printer model
fi: Tulostimen malli

en: Printer notes:
fi: Tulostimen huomautukset:

en: Printer/driver _notes...
fi: Tulostime_n/ajurin huomautukset

en: Printer:
fi: Tulostin:

en: Printer:
fi: Tulostin:

en: Printing
fi: Tulostetaan

en: Queue
fi: Jono

en: Queue Driver
fi: Jonoajuri

en: Queue Name
fi: Jonon nimi

en: Queue Type
fi: Jonon tyyppi

en: Queue name
fi: Jonon nimi

en: Queue options
fi: Jonovalinnat

en: Queue type
fi: Jonon tyyppi

en: Queue type:
fi: Jonon tyyppi:

en: Queue:
fi: Jono:

en: Queue:
fi: Jono:

en: Raw Print Queue
fi: Raaka tulostusjono

en: Really delete "%s"?
fi: Haluatko varmasti poistaa "%s"?

en: Remove this host from the list
fi: Poista tämä konenimi listasta

en: Remove this option
fi: Poista tämä valinta

en: Rescan devices
fi: Uudelleenetsi laitteet

en: Reset to the default options
fi: Palauta oletusvalinnat

en: Right margin (pt):
fi: Oikea marginaali (pt):

en: Right margin in pt (1/72 in)
fi: Oikea marginaali pisteinä (1/72")

en: SMB print queues require the "smbclient" program, which does not appear to be installed.
fi: SMB-tulostusjonot vaativat "smbclient" ohjelman, joka ei ole asennettu.

en: Scaling (percentage)
fi: Skaalaus (prosentteina)

en: Select a queue type:
fi: Valitse jonon tyyppi:

en: Select the Driver to use with this Queue.
fi: Valitse tämän jonon kanssa käytettävä ajuri.

en: Select the appropriate printer manufacturer and model.
fi: Valitse oikea tulostimen valmistaja ja malli.

en: Select the printer manufacturer and model.
fi: Valitse tulostimen valmistaja ja malli.

en: Select the printer manufacturer and model. Depending on how the remote queue is configured, you may need to select the generic PostScript option here.
fi: Valitse tulostimen valmistaja ja malli. Riippuen etäjonon asetuksista, sinun täytyy mahdollisesti valita yleinen PostScript-valinta tähän.

en: Send End-of-Transmission (EOT)
fi: Lähetä End-of-Transmission (EOT)

en: Send Form-Feed (FF)
fi: Lähetä Form-Feed (FF)

en: Sent %s
    to '%s' queue.  Does it look okay?
fi: %s lähetetty
    jonoon %s. Näyttääkö tulos hyvältä?

en: Sent %s to "%s".
fi: %s lähetetty kohteeseen "%s".

en: Server
fi: Palvelin

en: Server hostname or IP address:
fi: Palvelimen konenimi tai IP-osoite:

en: Server:
fi: Palvelin:

en: Set as _default
fi: Aseta _oletukseksi

en: Set as de_fault
fi: _Aseta oletukseksi

en: Set as default queue
fi: Aseta oletusjonoksi

en: Setting Up
fi: Asetetaan

en: Share
fi: Jako

en: Share:
fi: Jako:

en: Share:
fi: Jako:

en: Sharing properties
fi: Jakoasetukset

en: Short description:
fi: Lyhyt kuvaus:

en: Short description:
fi: Lyhyt kuvaus:

en: Single _IP address
fi: Yksittäinen _IP-osoite

en: Specify Device:
fi: Määrittele laite:

en: Specify the device to use.
fi: Määrittele käytettävä laite

en: Specify...
fi: Määritä...

en: Statement
fi: Lausunto

en: Strict RFC1179
fi: Tarkka RFC1179

en: Strict RFC1179 compliance
fi: Tarkka RCF1179-yhteensopivuus

en: Tabloid
fi: Tabloidi

en: Test
fi: Testaa

en: Test %s
fi: Testaa %s

en: Text Only Printer
fi: Vain tekstitulostin

en: The name "%s" is already in use. Please choose a different name.
fi: Nimi "%s" on jo käytössä. Valitse toinen nimi.

en: The name "%s" is bad. Please choose a name of the form [a-zA-Z][a-zA-Z0-9_-]*.
fi: Nimi "%s" on virheellinen. Valitse nimi merkeistä [a-zA-Z][a-zA-Z0-9_-]*.

en: There are no options available for this driver.
fi: Tälle ajurille ei ole saatavilla valintoja.

en: There is already a queue with that name.
fi: Saman niminen jono on jo olemassa.

en: There was a problem sending %s
    to '%s' queue:
fi: Virhe %s:n lähetyksessä
    jonolle %s.

en: There was an error trying to print the test page.
fi: Testisivun tulostuksessa tapahtui virhe.

en: These settings are system-wide.
fi: Nämä asetukset ovat järjestelmänlaajuisia.

en: This allows older systems to print to this machine
fi: Tämä mahdollistaa tulostamisen vanhoilta koneilta tälle koneelle.

en: This driver requires Hewlett Packard's hpijs driver (available in the hpijs package) which does not appear to be installed.
fi: Tämä ajuri vaatii Hewlett Packardin hpijs-ajurin (joka on saatavilla hpijs-paketissa), mutta se ei ole asennettu.

en: This driver requires the Omni Print Driver System, which does not appear to be installed.
fi: Tämä ajuri vaatii Omni Print Driver Systemin, joka ei näytä olevan asennettu.

en: This driver requires the oki4drv daemon to be running, and it does not appear to be.
fi: Tämä ajuri vaatii oki4drv-palvelimen olevan käynnissä, mutta se ei ole.

en: This enables CUPS IPP browsing
fi: Tämä ottaa käyttöön CUPS:n IPP-selauksen

en: This imported printer is protected from overrides. You can not edit it.
fi: Tämä tuotu tulostin on suojattu ohituksilta. Sitä ei voi muokata.

en: This is an imported printer. Do you want to create a local override?
fi: Tämä on tuotu tulostin. Haluatko luoda paikallisen ohituksen?

en: This is the description of the printer.
fi: Tämä on tulostimen kuvaus.

en: This is the name of the queue.  It must begin with a letter and contain no spaces.
fi: Tämä on jonon nimi. Sen täytyy alkaa kirjaimella eikä se saa sisältää välilyöntejä.

en: Top margin (pt):
fi: Ylämarginaali (pt):

en: Top margin in pt (1/72 in)
fi: Ylämarginaali pisteinä (1/72")

en: Translate \n->\r\n
fi: Korvaa \n -> \r\n

en: Type
fi: Tyyppi

en: Type in an IP address
fi: Syötä IP-osoite

en: Type in the netmask, or the CIDR mask length
fi: Syötä aliverkon peite, tai CIDR-peitepituus

en: Type in the share name
fi: Syötä jaon nimi

en: Type:
fi: Tyyppi:

en: Type:
fi: Tyyppi:

en: Unix Print Queue
fi: Unix-tulostusjono

en: Use control-F to search
fi: Käytä Ctrl-F-näppäinyhdistelmää etsiäksesi

en: User
fi: Käyttäjä

en: User name:
fi: Käyttäjänimi:

en: User:
fi: Käyttäjä:

en: Value
fi: Arvo

en: Value for this option
fi: Arvo tälle valinnalle

en: Value must be a number
fi: Arvon täytyy olla luku

en: Warning
fi: Varoitus

en: Windows Print Queue
fi: Windows-tulostusjono

en: Windows Printer (SMB) Data
fi: Windows-tulostin (SMB) -data

en: Word-wrapping (%s or %s)
fi: Rivitys (%s tai %s)

en: Workgroup
fi: Työryhmä

en: Workgroup:
fi: Työryhmä:

en: Would you like to print a test page?
fi: Haluatko tulostaa testisivun?

en: Would you like to print a test page?
    Answering 'yes' will apply all changes
    and print a test page to this printer.
fi: Haluatko tulostaa testisivun?
    Vastaamalla kyllä, kaikki asetukset
    hyväksytään ja testisivu tulostetaan.

en: Yes
fi: Kyllä

en: You are changing an option
    that has no effect in the print
    spooler you are using (%s).
fi: Muutetulla valitsimella
    ei ole vaikutusta käytössä
    olevassa tulostusjonossa (%s).

en: You cannot delete an imported printer.
fi: Et voi poistaa tuotua tulostinta.

en: You have made changes, would you like to save them?
    If you say no, you will not be able to print test pages.
fi: Haluatko tallentaa muutokset?
    Jos vastaat ei, testisivuja ei voida tulostaa.

en: You have made changes, would you like to save them? If you say no, your changes will be lost.
fi: Haluatko tallentaa muutokset?

en: You must be root to run this program.
fi: Tämän ohjelman suorittaminen vaatii pääkäyttäjän oikeudet.

en: You must choose a share, not a host.
fi: Valitse jako, älä konenimeä.

en: You must choose an SMB share to print to.
fi: Valitse SMB-jako, johon tulostetaan.

en: You must run printconf-backend as root.
fi: Printconf-taustaohjelma täytyy ajaa pääkäyttäjänä.

en: You must run printconf-tui as root.
fi: Printconf-gui täytyy ajaa pääkäyttäjänä.

en: You must select a device.
fi: Laite täytyy valita.

en: You must select a printer model.
fi: Tulostimen malli on valittava.

en: You must select a printer queue to delete.
fi: Poistettava tulostusjono on valittava.

en: You must select a printer queue to edit.
fi: Muokattava tulostusjono on valittava.

en: You must select a queue to print to.
fi: Valitse jono, johon tulostetaan.

en: You must select an alias to delete.
fi: Poistettava alias täytyy valita.

en: You must select an alias to edit.
fi: Muokattava alias täytyy valita

en: You must specify a JetDirect printer to print to.
fi: Valitse Jetdirect-tulostin, johon tulostetaan.

en: You must specify a SMB share to print to.
fi: Valitse SMB-jako, johon tulostetaan.

en: You must specify a device.
fi: Laite täytyy määrittää

en: You must specify a driver.
fi: Ajuri täytyy määritellä.

en: You must specify a path.
fi: Polku täytyy määritellä.

en: You must specify a queue on the NCP server to print to.
fi: Määrittele NCP-palvelimella oleva jono, johon tulostetaan.

en: You must specify a queue on the NCP server.
fi: Valitse NCP-palvelimella oleva jono.

en: You must specify a queue.
fi: Jono täytyy määritellä.

en: You must specify a server.
fi: Palvelin täytyy määrittää.

en: You must specify an IP port number.
fi: IP-portti on määriteltävä.

en: You must specify an NCP server to print to.
fi: Valitse NCP-palvelin, johon tulostetaan.

en: You must specify an SMB share to print to.
fi: Valitse SMB-jako, johon tulostetaan.

en: You must specify the ip address of a JetDirect printer.
fi: Jetdirect-tulostimen IP-osoite on määriteltänvä.

en: _A4 PostScript test page
fi: _A4-Postscript-testisivu

en: _Action
fi: _Toiminto

en: _Add...
fi: _Lisää...

en: _All hosts
fi: _Kaikki koneet

en: _Apply
fi: _Hyväksy

en: _Automatically find remote shared queues
fi: Etsi _automaattisesti jaettuja etäjonoja

en: _Big5 text test page
fi: _Big5-tekstitestisivu

en: _CUPS test page
fi: _CUPS-testisivu

en: _Cancel
fi: _Peruuta

en: _Contents
fi: _Sisällöt

en: _Custom device
fi: _Oma laite

en: _Defaults
fi: _Oletukset

en: _Delete
fi: _Poista

en: _Delete queue
fi: _Poista jono

en: _Don't save
fi: Älä t_allenna

en: _Duplex test
fi: _Kaksisuuntaisuuskoe

en: _Edit queue
fi: _Muokkaa jonoa

en: _Edit...
fi: _Muokkaa...

en: _Help
fi: _Ohje

en: _Locally-connected
fi: _Paikallisesti kytketty

en: _Network address
fi: _Verkko-osoitteet

en: _New queue
fi: _Uusi jono

en: _Notes...
fi: _Huomatukset...

en: _Remove
fi: _Poista

en: _Rescan devices
fi: _Uudelleenetsi laitteet

en: _Save
fi: _Tallenna

en: _Sharing...
fi: _Jako...

en: _Test
fi: _Testaa

en: _This queue is available to other computers
fi: _Tämä jono on saatavilla muille koneille

en: _US Letter PostScript test page
fi: _US Letter -Postscript-testisivu

en: _classified
fi: _luokiteltu

en: _none
fi: _ei mitään

en: _secret
fi: _salainen

en: _standard
fi: _standardi

en: _topsecret
fi: _erittäin salainen

en: _unclassified
fi: l_uokittelematon

en: add-local: No information available about %s %s
fi: add-local: ei tietoa %s saatavilla kohteesta %s

en: add-local: no suitable name available
fi: add-local: ei sopivaa nimeä saatavilla

en: add-local: queue name '%s' not unique
fi: add-local: jonon nimi "%s" ei ole ainutlaatuinen

en: c_onfidential
fi: _luottamuksellinen

en: local
fi: paikallinen

en: none
fi: ei mitään
