gconf - en to gl translation catalogue (280 entries)

en: (no value set)
gl: (ningún valor establecido)

en: --recursive-list should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, or --all-dirs
gl: --recursive-list non debería usarse con --get, --set, --unset, --all-entries, ou --all-dirs

en: --set_schema should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs
gl: --set_schema non debería usarse con --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs

en: A node has unknown "type" attribute `%s', ignoring
gl: Un nó ten un atributo "type" descoñecido `%s', ignorando

en: Access the config database directly, bypassing server. Requires that gconfd is not running.
gl: Acceder á base de datos da configuración directamente, ignorando o servidor. Requírese que o gconfd non estea a se executar.

en: Adding client to server's list failed, CORBA error: %s
gl: Erro engadindo o cliente á lista do servidor, erro de CORBA: %s

en: Adding source `%s'
gl: Engadindo a fonte `%s'

en: Attached schema `%s' to key `%s'
gl: Asociado o esquema `%s' á clave `%s'

en: Bad XML node: %s
gl: Nó XML erróneo: %s

en: Bad address `%s'
gl: Enderezo `%s' erróneo

en: Bad key or directory name
gl: Clave ou nome de directorio erróneos

en: CORBA error: %s
gl: Erro de CORBA: %s

en: Can't add notifications to a local configuration source
gl: Non é posible engadir notificacións a unha fonte de configuración local

en: Can't get and set/unset simultaneously
gl: Non se pode obter e (des)establecer ao mesmo tempo

en: Can't have a period (.) right after a slash (/)
gl: Non pode haber un punto (.) xusto trala barra (/)

en: Can't have two slashes (/) in a row
gl: Non pode haber dúas barras (/) nunha ringleira

en: Can't overwrite existing read-only value
gl: Non se pode sobrescribir un valor existente de só lectura

en: Can't read from or write to the %s root directory in the address `%s'
gl: Non se pode ler ou escribir no directorio raíz de %s no enderezo `%s'

en: Can't set and get/unset simultaneously
gl: Non se pode establecer e obter/desestablecer ao mesmo tempo

en: Can't use --all-dirs with --get or --set
gl: Non se pode usar --all-dirs con --get ou --set

en: Can't use --all-entries with --get or --set
gl: Non se pode usar --all-entries con --get ou --set

en: Can't write to file `%s': %s
gl: Non se pode escribir ao ficheiro `%s': %s

en: Cannot set schema as value
gl: Non se pode establecer un esquema como valor

en: Car Type: %s
gl: Tipo de car: %s

en: Cdr Type: %s
gl: Tipo de cdr: %s

en: Configuration server couldn't be contacted
gl: Non foi posible contactar co servidor de configuración

en: Corrupt data in configuration source database
gl: Datos corruptos na base de datos da fonte de configuración

en: Could not make directory `%s': %s
gl: Non foi posible crear o directorio `%s': %s

en: Could not move aside old saved state file '%s': %s
gl: Non se pode mover o antigo ficheiro co estado gardado '%s': %s

en: Could not open saved state file '%s' for writing: %s
gl: Non foi posible abrir para escritura o ficheiro co estado gardado '%s': %s

en: Could not stat `%s': %s
gl: Non se puido facer stat de `%s': %s

en: Could not write saved state file '%s' fd: %d: %s
gl: Non foi posible escribir no ficheiro co estado gardado '%s' fd: %d: %s

en: Couldn't find the %s root directory in the address `%s'
gl: Non se atopou o directorio raíz de %s no enderezo `%s'

en: Couldn't find the XML root directory in the address `%s'
gl: Non se atopou o directorio raíz de XML no enderezo `%s'

en: Couldn't interpret CORBA value for list element
gl: Non foi posible interpretar o valor CORBA para o elemento da lista

en: Couldn't locate backend module for `%s'
gl: Non foi posible localizar o módulo para `%s'

en: Couldn't make sense of CORBA value received in set request for key `%s'
gl: Non ten sentido o valor CORBA recibido na petición de establecer para a clave `%s'

en: Couldn't open path file `%s': %s
gl: Non foi posible abrir o ficheiro `%s': %s

en: Couldn't resolve address for configuration source
gl: Non foi posible resolver o enderezo da fonte de configuración

en: DESCRIPTION
gl: DESCRICIÓN

en: Default Value: %s
gl: Valor por omisión: %s

en: Didn't find car and cdr for XML pair node
gl: Non se atopou o car e o cdr no nó de parella XML

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML list node
gl: Non se entendeu o nó XML <%s> dentro dun nó XML de lista

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML pair node
gl: Non se entendeu o nó XML <%s> dentro dun nó de parella XML

en: Didn't understand `%s' (expected integer)
gl: Non se entendeu `%s' (agardábase un enteiro)

en: Didn't understand `%s' (expected real number)
gl: Non se entendeu `%s' (agardábase un número real)

en: Didn't understand `%s' (expected true or false)
gl: Non se entendeu `%s' (agardábase true ou false)

en: Didn't understand `%s' (extra trailing characters)
gl: Non se entendeu `%s' (caracteres finais extras)

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ')' found inside pair)
gl: Non se entendeu `%s' (atopouse un ')' extra dentro da parella)

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ']' found inside list)
gl: Non se entendeu `%s' (atopouse un ']' extra dentro da lista)

en: Didn't understand `%s' (list must end with a ']')
gl: Non se entendeu `%s' (unha lista debe rematar con ']')

en: Didn't understand `%s' (list must start with a '[')
gl: Non se entendeu `%s' (unha lista debe comezar con '[')

en: Didn't understand `%s' (pair must end with a ')')
gl: Non se entendeu `%s' (a parella ten que rematar con ')')

en: Didn't understand `%s' (pair must start with a '(')
gl: Non se entendeu `%s' (a parella ten que comezar con '(')

en: Didn't understand `%s' (wrong number of elements)
gl: Non se entendeu `%s' (número de elementos erróneo)

en: Directory operation on key
gl: Operación de directorio nunha clave

en: Directory/file permissions for XML source at root %s are: %o/%o
gl: Os permisos do directorio/ficheiro da fonte XML con raíz %s son: %o/%o

en: Document `%s' is empty?
gl: ¿O documento `%s' está baleiro?

en: Don't understand type `%s'
gl: Non se entende o tipo `%s'

en: Duplicate entry `%s' in `%s', ignoring
gl: Entrada `%s' duplicada en `%s', ignorando

en: Entry with no name in XML file `%s', ignoring
gl: Entrada sen nome no ficheiro XML `%s', ignorando

en: Error associating schema name '%s' with key name '%s': %s
gl: Erro ao asociar o nome de esquema '%s' co nome de clave '%s': %s

en: Error checking existence of `%s': %s
gl: Erro comprobando a existencia de `%s': %s

en: Error finding metainfo: %s
gl: Erro buscando metainfo: %s

en: Error getting default value for `%s': %s
gl: Erro obtendo o valor por omisión de `%s': %s

en: Error getting metainfo: %s
gl: Erro obtendo metainfo: %s

en: Error getting schema at '%s': %s
gl: Erro obtendo o esquema de '%s': %s

en: Error getting value for `%s': %s
gl: Erro obtendo o valor para `%s': %s

en: Error listing dirs in `%s': %s
gl: Erro listando os directorios en `%s': %s

en: Error listing dirs: %s
gl: Erro listando directorios: %s

en: Error loading some config sources: %s
gl: Erro cargando algunhas fontes de configuración: %s

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
gl: Erro na opción %s: %s.
    Execute '%s --help' para ver unha lista completa das opcións dispoñibles.

en: Error opening module `%s': %s
gl: Erro abrindo o módulo `%s': %s

en: Error reading saved state file: %s
gl: Erro lendo o ficheiro co estado gardado: %s

en: Error setting schema for `%s': %s
gl: Erro establecendo o esquema para `%s': %s

en: Error setting value for `%s': %s
gl: Erro establecendo o valor de `%s': %s

en: Error setting value: %s
gl: Erro establecendo o valor: %s

en: Error setting value: %s
gl: Erro ao establecer o valor: %s

en: Error syncing config data: %s
gl: Erro sincronizando os datos de configuración: %s

en: Error syncing: %s
gl: Erro sincronizando: %s

en: Error syncing: %s
gl: Erro ao sincronizar: %s

en: Error unsetting `%s': %s
gl: Erro desestablecendo `%s': %s

en: Error unsetting `%s': %s
gl: Erro ao desestablecer `%s': %s

en: Error: %s
gl: Erro: %s

en: Exiting
gl: Saíndo

en: Expected (%s,%s) pair, got a pair with one or both values missing
gl: Agardábase a parella (%s,%s), obteuse unha parella sen un ou os dous valores

en: Expected `%s' got `%s' for key %s
gl: Agardábase `%s' e obteuse `%s' para a clave %s

en: Expected bool, got %s
gl: Agardábase un booleano, obteuse %s

en: Expected float, got %s
gl: Agardábase un flotante, obteuse %s

en: Expected int, got %s
gl: Agardábase un enteiro, obteuse %s

en: Expected list of %s, got list of %s
gl: Agardábase unha lista de %s, obteuse unha lista de %s

en: Expected list, got %s
gl: Agardábase unha lista, obteuse %s

en: Expected pair of type (%s,%s) got type (%s,%s)
gl: Agardábase unha parella de tipo (%s,%s), obteuse de tipo (%s,%s)

en: Expected pair, got %s
gl: Agardábase unha parella, obteuse %s

en: Expected schema, got %s
gl: Agardábase un esquema, obteuse %s

en: Expected string, got %s
gl: Agardábase unha cadea, obteuse %s

en: FILENAME
gl: NOME-DE-FICH

en: Failed
gl: Erro

en: Failed reading default value for schema: %s
gl: Erro lendo o valor por omisión do esquema: %s

en: Failed to access configuration source(s): %s
gl: Erro ao acceder a(s) fonte(s) da configuración: %s

en: Failed to close file `%s': %s
gl: Erro ao pechar o ficheiro `%s': %s

en: Failed to close gconfd logfile; data may not have been properly saved (%s)
gl: Erro ao pechar o ficheiro de rexistro do gconfd; pode que os datos non se gardaran apropiadamente (%s)

en: Failed to close new saved state file '%s': %s
gl: Erro ao pechar o novo ficheiro co estado gardado '%s': %s

en: Failed to convert object to IOR
gl: Erro ao convertir un obxecto a IOR

en: Failed to create %s: %s
gl: Erro ao crear %s: %s

en: Failed to create file `%s': %s
gl: Erro ao crear o ficheiro `%s': %s

en: Failed to delete old file `%s': %s
gl: Erro ao borrar o ficheiro antigo `%s': %s

en: Failed to flush client add to saved state file: %s
gl: Erro ao envorcar a adición do cliente ao ficheiro co estado gardado: %s

en: Failed to get IOR for client: %s
gl: Erro ao obter o IOR do cliente: %s

en: Failed to get a lock
gl: Erro ao obter un bloqueo

en: Failed to get all entries in `%s': %s
gl: Erro ao obter tódalas entradas de `%s': %s

en: Failed to get object reference for ConfigServer
gl: Erro ao obter unha referencia de obxecto para o ConfigServer

en: Failed to get value for `%s': %s
gl: Erro ao obter o valor de `%s': %s

en: Failed to init GConf: %s
gl: Fallou a iniciación de GConf: %s

en: Failed to log addition of listener to gconfd logfile; won't be able to re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
gl: Erro ao engadir un cliente no ficheiro de rexistro do gconfd; non vai ser posible engadir novamente o cliente se o gconfd sae ou finaliza (%s)

en: Failed to log removal of listener to gconfd logfile; might erroneously re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
gl: Erro ao eliminar un cliente do ficheiro de rexistro do gconfd; podería engadirse de novo erroneamente o cliente se o gconfd sae ou finaliza (%s)

en: Failed to log removal of listener to logfile (most likely harmless, may result in a notification weirdly reappearing): %s
gl: Erro ao eliminar un cliente do ficheiro de rexistro (probablemente sen problemas, podería resultar unha notificación reaparecendo): %s

en: Failed to move new save state file into place: %s
gl: Erro ao mover o novo ficheiro co estado gardado ao sitio: %s

en: Failed to open `%s': %s
gl: Erro ao abrir `%s': %s

en: Failed to open gconfd logfile; won't be able to restore listeners after gconfd shutdown (%s)
gl: Erro ao abrir o ficheiro de rexistro do gconfd; non vai ser posible restaurar os clientes ao desactivar o gconfd (%s)

en: Failed to open saved state file: %s
gl: Erro ao abrir o ficheiro co estado gardado: %s

en: Failed to rename `%s' to `%s': %s
gl: Erro ao renomear `%s' a `%s': %s

en: Failed to restore `%s' from `%s': %s
gl: Erro ao restaurar `%s' de `%s': %s

en: Failed to restore original saved state file that had been moved to '%s': %s
gl: Erro ao restaurar o ficheiro orixinal co estado gardado que fora movido a '%s': %s

en: Failed to set mode on `%s': %s
gl: Erro ao establecer o modo en `%s': %s

en: Failed to shut down backend
gl: Fallou a desactivación do módulo

en: Failed to spawn the config server (gconfd): %s
gl: Erro ao lanzar o servidor de configuración (gconfd): %s

en: Failed to stat `%s': %s
gl: Erro ao facer stat de `%s': %s

en: Failed to sync one or more sources: %s
gl: Erro ao sincronizar unha ou máis fontes: %s

en: Failed to unset breakage key %s: %s
gl: Erro ao desestablecer a clave estragadora %s: %s

en: Failed to write client add to saved state file: %s
gl: Erro ao escribir a adición do cliente ao ficheiro co estado gardado: %s

en: Failed to write file `%s': %s
gl: Erro ao escribir o ficheiro `%s': %s

en: Failure listing entries in `%s': %s
gl: Erro listando as entradas en `%s': %s

en: Failure shutting down config server: %s
gl: Fallo desactivando o servidor de configuración: %s

en: Fatal error: failed to get object reference for ConfigDatabase
gl: Erro moi grave: fallo ao obter a referencia de obxecto para ConfigDatabase

en: GConf Error: %s
gl: Erro do GConf: %s

en: GConf server is not in use, shutting down.
gl: Non se está a usar o servidor GConf, saíndo.

en: GConf warning: failure listing pairs in `%s': %s
gl: Aviso de GConf: fallo listando as parellas en `%s': %s

en: GConf won't work without dynamic module support (gmodule)
gl: GConf non funcionará sen soporte de módulos dinámicos (gmodule)

en: Get the long doc string for a key
gl: Obter a cadea de documentación longa dunha clave

en: Get the name of the default source
gl: Obter o nome da fonte por omisión

en: Get the name of the schema applied to this key
gl: Obter o nome do esquema aplicado a esta clave

en: Get the short doc string for a key
gl: Obter a cadea de documentación curta dunha clave

en: Help options
gl: Opcións de axuda

en: Ignoring XML node `%s': %s
gl: Ignorando o nó XML `%s': %s

en: Ignoring XML node with name `%s': %s
gl: Ignorando o nó XML co nome `%s': %s

en: Ignoring bad car from XML pair: %s
gl: Ignorando car erróneo na parella XML: %s

en: Ignoring bad cdr from XML pair: %s
gl: Ignorando cdr erróneo na parella XML: %s

en: Ignoring schema name `%s', invalid: %s
gl: Ignorando o nome de esquema `%s' non válido: %s

en: Incorrect type for list element in %s
gl: Tipo incorrecto para un elemento da lista en %s

en: Initializing XML backend module
gl: Inicializando o módulo XML

en: Installed schema `%s' for locale `%s'
gl: Instalado o esquema `%s' para o locale `%s'

en: Integer `%s' is too large or small
gl: O enteiro `%s' é demasiado grande ou pequeno

en: Invalid type (list, pair, or unknown) in a list node
gl: Tipo non válido (lista, parella, ou descoñecido) nun nó de lista

en: Key `%s' listed as schema for key `%s' actually stores type `%s'
gl: A clave `%s' listada como un esquema da clave `%s', contén realmente o tipo `%s'

en: Key operation on directory
gl: Operación de clave nun directorio

en: Key/directory may not end with a slash (/)
gl: A clave/directorio non pode rematar cunha barra (/)

en: Launch the config server (gconfd). (Normally happens automatically when needed.)
gl: Lanzar o servidor de configuración (gconfd). (Normalmente faise automaticamente cando se precisa.)

en: List Type: %s
gl: Tipo de lista: %s

en: List contains a badly-typed node (%s, should be %s)
gl: A lista contén un nó con tipo erróneo (%s, debería ser %s)

en: List type must be a primitive type: string, int, float or bool
gl: O tipo dunha lista ten que ser un tipo primitivo: string, int, float ou bool

en: Listener ID %lu doesn't exist
gl: O cliente ID %lu non existe

en: Long Desc: %s
gl: Descrición longa: %s

en: Missing both car and cdr values from pair in XML file
gl: Faltan os valores car e cdr da parella no ficheiro XML

en: Missing car from pair of values in XML file
gl: Falta o car da parella de valores no ficheiro XML

en: Missing cdr from pair of values in XML file
gl: Falta o cdr da parella de valores no ficheiro XML

en: Must begin with a slash (/)
gl: Ten que comezar cunha barra (/)

en: Must set the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable
gl: Ten que establecer a variable de ambiente GCONF_CONFIG_SOURCE

en: Must specify a key or keys on the command line
gl: Debe indicar unha ou varias claves na liña de comandos

en: Must specify a key or keys to get
gl: Debe indicar unha clave ou claves para obter

en: Must specify a schema name followed by the key name to apply it to
gl: Debe indicar un nome de esquema seguido do nome da clave para aplicarllo

en: Must specify a type when setting a value
gl: Debe indicar un tipo ao establecer un valor

en: Must specify alternating keys/values as arguments
gl: Debe indicar claves/valores alternados como argumentos

en: Must specify key (schema name) as the only argument
gl: Debe indicar a clave (o nome do esquema) como único argumento

en: Must specify one or more keys to unset.
gl: Debe indicar unha ou máis claves para desestablecer.

en: Must specify some directories to break
gl: Debe indicar algúns directorios para estragar

en: Must specify some keys to break
gl: Debe indicar algunhas claves para estragar

en: Must specify some schema files to install
gl: Debe indicar algún ficheiro de esquema para instalar

en: No "type" attribute for <%s> node
gl: O nó <%s> non ten o atributo "type"

en: No "value" attribute for node
gl: O nó non ten o atributo "value"

en: No config source addresses successfully resolved, can't load or store config data
gl: Non se resolveu correctamente ningún enderezo fonte de configuración, non é posible cargar ou almacenar datos de configuración

en: No configuration files found, trying to use the default config source `%s'
gl: Non se atopou ningún ficheiro de configuración, tentando usar a fonte de configuración por omisión `%s'

en: No database available to save your configuration
gl: Non hai ningunha base de datos dispoñible para gardar a configuración

en: No doc string stored in schema at '%s'
gl: Non hai ningunha cadea de documentación no esquema de '%s'

en: No schema known for `%s'
gl: Non hai ningún esquema para `%s'

en: No schema stored at '%s'
gl: Non hai ningún esquema almacenado en '%s'

en: No such file `%s'
gl: Non hai tal ficheiro `%s'

en: No value set for `%s'
gl: Ningún valor establecido para `%s'

en: No value to set for key: `%s'
gl: Non hai ningún valor para establecer para a clave: `%s'

en: No writable config sources successfully resolved, may not be able to save some configuration changes
gl: Non se resolveu correctamente ningunha fonte de configuración escribible, pode que non sexa posible gardar algúns cambios da configuración

en: OWNER
gl: DONO

en: Object Activation Framework error
gl: Erro do Ambiente de Activación de Obxectos (OAF)

en: Operation not allowed without configuration server
gl: Operación non permitida sen o servidor de configuración

en: Owner: %s
gl: Dono: %s

en: Pair car type must be a primitive type: string, int, float or bool
gl: O tipo do car dunha parella ten que ser un tipo primitivo: string, int, float ou bool

en: Pair cdr type must be a primitive type: string, int, float or bool
gl: O tipo do cdr dunha parella ten que ser un tipo primitivo: string, int, float ou bool

en: Parse error
gl: Erro de análise

en: Permission denied
gl: Permiso denegado

en: Print all key/value pairs in a directory.
gl: Amosar tódalas parellas clave/valor dun directorio.

en: Print all subdirectories and entries under a dir, recursively.
gl: Amosar tódolos subdirectorios e entradas dun directorio, recursivamente.

en: Print all subdirectories in a directory.
gl: Amosar tódolos subdirectorios dun directorio

en: Print the value of a key to standard output.
gl: Amosar o valor dunha clave na saída estándar.

en: Properly installs schema files on the command line into the database. GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable should be set to a non-default config source or set to the empty string to use the default.
gl: Instala apropiadamente os ficheiros de esquema da liña de comandos na base de datos. A variable de ambiente GCONF_CONFIG_SOURCE debería ter unha fonte de configuración non predeterminada, ou ser unha cadea baleira para usar o predeterminado.

en: Quoted string doesn't begin with a quotation mark
gl: A cadea entre comiñas non comeza con comiñas

en: Quoted string doesn't end with a quotation mark
gl: A cadea entre comiñas non remata con comiñas

en: Read error on file `%s': %s
gl: Erro de lectura no ficheiro `%s': %s

en: Received invalid value in set request
gl: Recibiuse un valor non válido na petición de establecer

en: Received list from gconfd with a bad list type
gl: Recibiuse unha lista de gconfd cun tipo de lista erróneo

en: Received request to drop all cached data
gl: Recibiuse unha petición de descartar tódolos datos na caché

en: Received request to sync synchronously
gl: Recibiuse unha petición de sincronizar sincronizadamente

en: Received signal %d, dumping core. Please report a GConf bug.
gl: Recibiuse o sinal %d, facendo un envorcado. Por favor, informe dun erro do GConf.

en: Received signal %d, shutting down abnormally. Please file a GConf bug report.
gl: Recibiuse o sinal %d, parando anormalmente. Por favor, informe dun erro do GConf.

en: Received signal %d, shutting down cleanly
gl: Recibiuse o sinal %d, saíndo limpamente

en: Return 0 if gconfd is running, 2 if not.
gl: Devolve 0 se gconfd está a se executar, 2 se non.

en: Return 0 if the directory exists, 2 if it does not.
gl: Devolve 0 se o directorio existe, e 2 se non.

en: Returning exception: %s
gl: Devolvendo unha excepción: %s

en: SOURCE
gl: FONTE

en: Schema `%s' specified for `%s' stores a non-schema value
gl: O esquema `%s' indicado para `%s' almacena un valor que non é un esquema

en: Server couldn't resolve the address `%s'
gl: O servidor non puido resolver o enderezo `%s'

en: Set a key to a value and sync. Use with --type.
gl: Establecer unha clave a un valor e sincronizar. Usar con --type

en: Set a schema and sync. Use with --short-desc, --long-desc, --owner, and --type.
gl: Establecer un esquema e sincronizar. Usar con --short-desc, --long-desc, --owner e --type.

en: Short Desc: %s
gl: Descrición curta: %s

en: Shut down gconfd. DON'T USE THIS OPTION WITHOUT GOOD REASON.
gl: Desactivar gconf. NON USE ESTA OPCIÓN SEN UNHA BOA RAZÓN.

en: Shutdown error: %s
gl: Erro ao finalizar: %s

en: Shutdown request received
gl: Recibiuse unha petición de finalización

en: Some client removed itself from the GConf server when it hadn't been added.
gl: Algún cliente eliminouse do servidor GConf, mais non se engadira.

en: Specify a configuration source to use rather than the default path
gl: Indica unha fonte de configuración en vez do camiño por defecto

en: Specify a schema file to be installed
gl: Indica un ficheiro de esquema para instalar

en: Specify a several-line description to go in a schema.
gl: Indica unha descrición de varias liñas para un esquema.

en: Specify a short half-line description to go in a schema.
gl: Indica unha descripción curta de media liña para un esquema.

en: Specify the owner of a schema
gl: Indica o dono dun esquema

en: Specify the schema name followed by the key to apply the schema name to
gl: Indicar o nome do esquema seguido da clave á que aplicar o nome do esquema

en: Specify the type of the car pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
gl: Indica o tipo do valor da parella car que se está a establecer, ou o tipo do valor que describe un esquema. Abreviacións únicas válidas.

en: Specify the type of the cdr pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
gl: Indica o tipo do valor da parella cdr que se está a establecer, ou o tipo do valor que describe un esquema. Abreviacións únicas válidas.

en: Specify the type of the list value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
gl: Indica o tipo do valor da lista que se está a establecer, ou o tipo do valor que describe un esquema. Abreviacións únicas válidas.

en: Specify the type of the value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
gl: Indica o tipo de valor que está a ser establecido, ou o tipo do valor que describe un esquema. Abreviacións únicas válidas.

en: Success
gl: Éxito

en: The '/' name can only be a directory, not a key
gl: O nome '/' só pode ser un directorio, non unha clave

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of keys inside the directories on the command line.
gl: Fai unha proba-tortura a unha aplicación establecendo e desestablecendo un conxunto de claves nos directorios da liña de comandos.

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of values of different types for keys on the command line.
gl: Fai unha proba-tortura a unha aplicación establecendo e desestablecendo un conxunto de valores de diferentes tipos para as claves da liña de comandos.

en: Trying to break your application by setting bad values for key:
      %s
gl: Tentando estragar a aplicación establecendo valores erróneos para a clave:
      %s

en: Trying to break your application by setting bad values for keys in directory:
      %s
gl: Tentando estragar a aplicación establecendo valores erróneos para as claves do directorio:
      %s

en: Type mismatch
gl: Non coinciden os tipos

en: Type: %s
gl: Tipo: %s

en: Unable to open saved state file '%s': %s
gl: Non é posible abrir o ficheiro do estado gardado '%s': %s

en: Unable to remove directory `%s' from the XML backend cache, because it has not been successfully synced to disk
gl: Non foi posible eliminar o directorio `%s' da caché do módulo XML, xa que non foi correctamente sincronizada ao disco

en: Unable to restore a listener on address '%s', couldn't resolve the database
gl: Non é posible restaurar un cliente no enderezo '%s', non foi posible resolver a base de datos

en: Unloading XML backend module.
gl: Descargando o módulo XML.

en: Unset
gl: Desestablecer

en: Unset the keys on the command line
gl: Desestablecer as claves da liña de comandos

en: Value at '%s' is not a schema
gl: O valor de '%s' non é un esquema

en: Value type is only relevant when setting a value
gl: O tipo de valor só é relevante ao establecer un valor

en: WARNING: <locale> node has no `name="locale"' attribute, ignoring
gl: WARNING: o nó <locale> non ten o atributo `name="locale"', ignorando

en: WARNING: Failed to parse default value `%s' for schema (%s)
gl: AVISO: Erro ao analizar o valor por omisión `%s' para o esquema (%s)

en: WARNING: Invalid node <%s> in a <locale> node
gl: AVISO: Nó <%s> non válido nun nó <locale>

en: WARNING: You cannot set a default value for a schema
gl: AVISO: Non pode establecer un valor por omisión para un esquema

en: WARNING: car_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
gl: AVISO: car_type só pode ser int, float, string ou bool, e non `%s'

en: WARNING: cdr_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
gl: AVISO: cdr_type só pode ser int, float, string ou bool, e non `%s'

en: WARNING: empty <applyto> node
gl: AVISO: nó <applyto> baleiro

en: WARNING: failed to associate schema `%s' with key `%s': %s
gl: AVISO: fallo ao asociar o esquema `%s' coa clave `%s': %s

en: WARNING: failed to install schema `%s' locale `%s': %s
gl: AVISO: fallo ao instalar o esquema `%s' locale `%s': %s

en: WARNING: failed to parse type name `%s'
gl: AVISO: erro ao analizar o nome de tipo `%s'

en: WARNING: gconftool internal error, unknown GConfValueType
gl: AVISO: erro interno de gconftool, GConfValueType descoñecido

en: WARNING: invalid or missing car_type or cdr_type for schema (%s)
gl: AVISO: falta ou non é válido o car_type ou cdr_type para o esquema (%s)

en: WARNING: invalid or missing list_type for schema (%s)
gl: AVISO: falta ou non é válido o list_type para o esquema (%s)

en: WARNING: invalid or missing type for schema (%s)
gl: AVISO: falta ou non é válido o tipo para o esquema (%s)

en: WARNING: list_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
gl: AVISO: list_type só pode ser int, float, string ou bool, e non `%s'

en: WARNING: multiple <locale> nodes for locale `%s', ignoring all past first
gl: AVISO: Múltiples nós <locale> para o locale `%s', ignorando todos tralo primeiro

en: WARNING: no key specified for schema
gl: AVISO: non se indicou unha clave para o esquema

en: WARNING: node <%s> not understood below <schema>
gl: AVISO: nó <%s> non entendido baixo <schema>

en: When setting a list you must specify a primitive list-type
gl: Ao establecer unha lista, debe indicar o tipo primitivo da lista

en: When setting a pair you must specify a primitive car-type and cdr-type
gl: Ao establecer unha parella, debe indicar o tipo primitivo do car e do cdr

en: XML filename `%s' is a directory
gl: O nome de ficheiro de XML `%s' é un directorio

en: You must have at least one <locale> entry in a <schema>
gl: Ten que ter polo menos unha entrada <locale> nun <schema>

en: You must specify a config source with --config-source when using --direct
gl: Ten que indicar unha fonte de configuración con --config-source se usa --direct

en: `%c' is an invalid character in key/directory names
gl: `%c' é un carácter non válido nos nomes de clave/directorio

en: couldn't create directory `%s': %s
gl: non foi posible crear o directorio `%s': %s

en: gconfd compiled with debugging; trying to load gconf.path from the source directory
gl: gconfd foi compilado con depuración; tentando cargar gconf.path do directorio fonte

en: parsing XML file: lists and pairs may not be placed inside a pair
gl: analizando ficheiro XML: non se poden colocar listas nin parellas dentro dunha parella

en: starting (version %s), pid %u user '%s'
gl: iniciando (versión %s), pid %u usuario '%s'
