gdm - en to gl translation catalogue (325 entries)

en: 
    Cannot set your user group, you will not be able to log in, please contact your system administrator.
gl: 
    Non se pode pór o teu grupo de usuarias/os, non será posible conectar. Contacta co(a) administrador(a) do sistema.

en: 
    The change of the authentication token failed. Please try again later or contact the system administrator.
gl: 
    Fallou o cambio de marca (token) da autentificación. Téntao máis tarde ou contacta co(a) administrador(a) do sistema.

en: 
    The system administrator has disabled access to the system temporarily.
gl: 
    A/O administrador(a) do sistema desactivou o acceso ao sistema temporalmente.

en: 
    The system administrator has disabled your access to the system temporary.
gl: 
    A/O administrador(a) do sistema desactivou o acceso ao sistema temporalmente.

en: 
    The system administrator has disabled your account.
gl: 
    A/O administrador(a) do sistema desactivou a conta.

en: 
    The system administrator is not allowed to login from this screen
gl: 
    A/O administrador(a) do sistema non pode conectarse desde esta pantalla

en:   (You can change consoles by pressing Ctrl-Alt plus a function key, such as Ctrl-Alt-F7 to go to console 7.  X servers usually run on consoles 7 and higher.)
gl:  (Podes mudar entre consolas premendo en Ctrl-Alt máis unha tecla de función, como Ctrl-Alt-F7 para ires á consola 7. Os servidores de X normalmente execútanse en consolas 7 e superiores.)

en: %a %b %d, %H:%M
gl: %a, %d de %b, %H:%M

en: %s could not be opened
gl: Non se puido abrir %s

en: %s language selected
gl: Lingua %s elixida

en: %s session selected
gl: Sesión %s elixida

en: %s: %s does not exist but must exist.
gl: %s: %s non existe, mais debería.

en: %s: %s is bigger than sysadmin specified maximum file size.
gl: %s: %s é maior do que a/o administrador(a) do sistema especificou como máximo tamaño de ficheiro.

en: %s: %s is not a regular file.
gl: %s: %s non é un ficheiro regular.

en: %s: %s is not owned by uid %d.
gl: %s: %s non pertence ao UID %d.

en: %s: %s is writable by group.
gl: %s: %s é escribible polo grupo.

en: %s: %s is writable by group/other.
gl: %s: %s é escribible polo grupo e outras/os.

en: %s: %s is writable by other.
gl: %s: %s é escribible por outras/os.

en: %s: Authdir %s does not exist. Aborting.
gl: %s: O directorio de autentificación %s non existe. Abortando.

en: %s: Authdir %s is not a directory. Aborting.
gl: %s: O directorio de autentificación %s non é un directorio. Abortando.

en: %s: Authdir %s is not owned by user %s, group %s. Aborting.
gl: %s: O directorio de autentificación %s non pertence á/ao usuaria/o %s, grupo %s. Abortando.

en: %s: Can't find the gdm group (%s). Aborting!
gl: %s: Non se atopa o grupo de gdm (%s). ¡Abortando!

en: %s: Can't find the gdm user (%s). Aborting!
gl: %s: Non se atopa o usuario gdm (%s). ¡Abortando!

en: %s: Can't fork gdmgreeter process
gl: %s: Non se pode crear o proceso gdmgreeter

en: %s: Can't init pipe to gdmgreeter
gl: %s: Non se pode comezar unha tubería con gdmgreeter

en: %s: Can't open fifo!
gl: %s: ¡Non se pode abrir FIFO!

en: %s: Cannot create pipe
gl: %s: Non se puido crear tubería

en: %s: Cannot find a free display number
gl: %s: Non se atopa ningún número de pantalla (display) libre

en: %s: Cannot get local addresses!
gl: %s: ¡Non se poden obter os enderezos locais!

en: %s: Chooser not found or it can't be executed by the gdm user
gl: %s: Non se atopou o escolledor (chooser) ou non se pode executar polo usuario gdm

en: %s: Could not bind socket
gl: %s: Non se puido asignar o socket

en: %s: Could not make FIFO
gl: %s: Non se puido crear FIFO

en: %s: Could not make new cookie file in %s
gl: %s: Non se puido facer un novo ficheiro de cookies en %s

en: %s: Could not make socket
gl: %s: Non se puido crear o socket

en: %s: Could not open FIFO
gl: %s: Non se puido abrir a FIFO

en: %s: Could not open ~/.xsession-errors
gl: %s: Non se puido abrir ~/.xsession-errors

en: %s: Could not read address
gl: %s: Non se puido ler o enderezo

en: %s: Could not setup environment for %s. Aborting.
gl: %s: Non se puido pór ambiente para %s. Abortando.

en: %s: Could not write cookie
gl: %s: Non se puido escribir cookie

en: %s: Could not write new authorization entry.  Possibly out of diskspace
gl: %s: Non se puido escribir unha nova entrada de autorización. Posiblemente non hai espacio no disco

en: %s: Could not write new authorization entry: %s
gl: %s: Non se puido escribir unha nova entrada de autorización: %s

en: %s: Couldn't set groupid to %d
gl: %s: Non se puido pór o identificador de grupo a %d

en: %s: Couldn't set groupid to 0
gl: %s: Non se puido pór o identificador de grupo a 0

en: %s: Couldn't set userid to %d
gl: %s: Non se puido pór o identificador de usuario a %d

en: %s: Directory %s does not exist.
gl: %s: O directorio %s non existe.

en: %s: Display %s busy.  Trying another display number.
gl: %s: Pantalla (display) %s activa. Tentando con outro número de pantalla.

en: %s: Display number %d in use!  I will use %d
gl: %s: ¡Pantalla (display) número %d en uso! Usarase %d

en: %s: Empty server command for display %s
gl: %s: Comando de servidor baleiro para a pantalla (display) %s

en: %s: Empty server command, using standard one.
gl: %s: Comando de servidor baleiro, usando un estándar.

en: %s: Error opening a pipe: %s
gl: %s: Erro abrindo unha tubería: %s

en: %s: Error setting up CHLD signal handler
gl: %s: Erro activando o manexador do sinal CHLD

en: %s: Error starting greeter on display %s
gl: %s: Erro arrancando o saudador (greeter) na pantalla (display) %s

en: %s: Greeter not found or can't be executed by the gdm user
gl: %s: Non se atopou o saudador (greeter) ou non se pode executar polo usuario gdm

en: %s: Home directory for %s: '%s' does not exist!
gl: %s: Directorio home para %s: ¡'%s' non existe!

en: %s: Invalid server line in config file. Ignoring!
gl: %s: Liña de servidor non válida no ficheiro de configuración. ¡Ignórase!

en: %s: No configuration file: %s. Using defaults.
gl: %s: Non hai ficheiro de configuración: %s. Usando os predefinidos.

en: %s: No greeter specified.
gl: %s: Non se indicou un saudador (greeter).

en: %s: No remote greeter specified.
gl: %s: Non se indicou un saudador (greeter) remoto.

en: %s: No sessions directory specified.
gl: %s: Non se indicou o directorio de sesións.

en: %s: Remote greeter not found or can't be executed by the gdm user
gl: %s: Non se atopou o saudador (greeter) remoto ou non se pode executar polo usuario gdm

en: %s: Root cannot be autologged in, turing off automatic login
gl: %s: Root non pode autoconectarse, desactivando conexión automática

en: %s: Root cannot be autologged in, turing off timed login
gl: %s: Root non pode autoconectarse, desactivando a conexión temporizada

en: %s: Server was to be spawned by uid %d but that user doesn't exist
gl: %s: O servidor ía ser desdobrado (spawned) polo UID %d, mais non existe.

en: %s: Standard X server not found, trying alternatives
gl: %s: Non se atopou servidor X estándar, tentando coas alternativas

en: %s: The gdm group should not be root. Aborting!
gl: %s: O grupo de gdm non debería ser root. ¡Abortando!

en: %s: The gdm user should not be root. Aborting!
gl: %s: O usuario gdm non debería ser root. ¡Abortando!

en: %s: XDMCP disabled and no local servers defined. Aborting!
gl: %s: XDMCP desactivado e non hai servidores locais definidos. ¡Abortando!

en: %s: XDMCP disabled and no local servers defined. Adding %s on :%d to allow configuration!
gl: %s: XDMCP está desactivado e non hai servidores locais definidos. ¡Engadindo %s en :%d para permitir a configuración!

en: %s: XDMCP was enabled while there is no XDMCP support, turning it off
gl: %s: XDMCP foi habilitado mais non hai soporte para XDMCP, desactivándoo

en: %s: fork() failed!
gl: %s: ¡Fallou fork()!

en: %s: initgroups() failed for %s
gl: %s: Fallo de initgroups() para %s

en: %s: setsid() failed: %s!
gl: %s: ¡Fallou setsid(): %s!

en: %s: setusercontext() failed for %s. Aborting.
gl: %s: Fallo de setusercontext() para %s. Abortando

en: %sWelcome to %s%s
gl: %sBenvida/o a %s%s

en: (memory buffer
gl: (buffer de memoria

en: (memory buffer)
gl: (buffer de memoria)

en: A graphical application for configuring the GNOME Display Manager (GDM)
gl: Unha aplicación gráfica para configurar o Xestor de Pantallas de GNOME (GDM)

en: A-M|Azerbaijani
gl: A-M|Acerbaixano

en: A-M|Basque
gl: A-M|Basco

en: A-M|Bulgarian
gl: A-M|Búlgaro

en: A-M|Catalan
gl: A-M|Catalán

en: A-M|Chinese (simplified)
gl: A-M|Chinés (simplificado)

en: A-M|Chinese (traditional)
gl: A-M|Chinés (tradicional)

en: A-M|Croatian
gl: A-M|Croata

en: A-M|Czech
gl: A-M|Checo

en: A-M|Danish
gl: A-M|Dinamarqués

en: A-M|Dutch
gl: A-M|Holandés

en: A-M|English
gl: A-M|Inglés

en: A-M|Estonian
gl: A-M|Estonio

en: A-M|Finnish
gl: A-M|Finlandés

en: A-M|French
gl: A-M|Francés

en: A-M|Galician
gl: A-M|Galego

en: A-M|German
gl: A-M|Alemán

en: A-M|Greek
gl: A-M|Grego

en: A-M|Hebrew
gl: A-M|Hebreo

en: A-M|Hungarian
gl: A-M|Húngaro

en: A-M|Icelandic
gl: A-M|Islandés

en: A-M|Italian
gl: A-M|Italiano

en: A-M|Japanese
gl: A-M|Xaponés

en: A-M|Korean
gl: A-M|Coreano

en: A-M|Latvian
gl: A-M|Letón

en: A-M|Lithuanian
gl: A-M|Lituano

en: ADDRESS
gl: ENDEREZO

en: Allow _root to login with GDM
gl: Permitir que _root conecte co GDM

en: Allow c_onfiguration from the login screen
gl: Permitir _configuración desde a pantalla de conexión

en: Allow remote _timed logins
gl: Permitir conexión _temporizada remota

en: Allow root to login r_emotely with GDM
gl: Permitir que root se conecte remotamente co GDM

en: Always use 24 hour cloc_k format
gl: Usar sempre formato de 24 horas no relo_xo

en: An error occured while trying to contact the login screens.  Not all updates may have taken effect.
gl: Ocorreu un erro tentando contactar coas pantallas de conexión. Poida que non tivesen efecto todas as actualizacións.

en: Archive does not include a GdmGreeterTheme.info file
gl: O arquivo non inclúe un ficheiro GdmGreeterTheme.info

en: Archive is not of a single subdirectory
gl: O arquivo non é dun único subdirectorio

en: Archive is not of a subdirectory
gl: O arquivo non é dun subdirectorio

en: Are you sure you want to reboot the machine?
gl: ¿Desexas realmente reiniciar a máquina?

en: Are you sure you want to shut down the machine?
gl: ¿Desexas realmente apagar a máquina?

en: Are you sure you want to suspend the machine?
gl: ¿Desexas realmente suspender a máquina?

en: Authenticate before running --command
gl: Autentificar antes de executar --comando

en: Authentication failed
gl: Fallou a autentificación

en: Authentication failure!
gl: ¡Fallou autentificación!

en: Authentication token change failed for user %s
gl: Fallou o cambio de marca (token) de autentificación para usuaria/o %s

en: Automatic login
gl: Conexión automática

en: Background
gl: Fondo

en: Browse
gl: Examinar

en: COMMAND
gl: COMANDO

en: C_onnect
gl: C_onectar

en: Can't disable xscreensaver display hacks
gl: Non se poden desactivar os hacks de pantalla de xscreensaver

en: Can't find PAM configuration for gdm.
gl: Non se pode atopar o ficheiro de configuración PAM para GDM.

en: Can't lock screen
gl: Non se pode bloquear a pantalla

en: Can't open DefaultImage: %s. Suspending face browser!
gl: Non se pode abrir a imaxe por defecto: %s. ¡Desactivando o visualizador de caras!

en: Can't open default host icon: %s
gl: Non se puido abrir o icono por defecto do servidor: %s

en: Can't set PAM_RHOST=%s
gl: Non se pode pór PAM_RHOST=%s

en: Can't set PAM_TTY=%s
gl: Non se pode pór PAM_TTY=%s

en: Cannot communicate with gdm, perhaps you have an old version running.
gl: Non se pode comunicar co GDM, quizais teñas unha versión vella executándose.

en: Cannot find "xterm" to start a failsafe session.
gl: Non se pode atopar "xterm" para comezar unha sesión a-proba-de-fallos.

en: Cannot get passwd structure for %s
gl: Non se pode obter a estructura de passwd para %s

en: Cannot set user group for %s
gl: Non se pode pór grupo de usuarias/os para %s

en: Change the picture that will show in the GDM (login manager) face browser
gl: Configurar o retrato que se amosará no procurador de faces de GDM (un xestor de conexión)

en: Choose server
gl: Escoller servidor

en: Choose the X server to start
gl: Escolle o servidor X para comezar

en: Circles
gl: Círculos

en: Client address to return in response to xdm
gl: Enderezo do cliente para devolver na resposta ao XDM

en: Co_lor
gl: C_or

en: Configure GDM (this login manager). This will require the root password.
gl: Configurar GDM (este xestor de conexión). Isto precisará de clave de root.

en: Connection type to return in response to xdm
gl: Tipo de conexión para devolver na resposta ao XDM

en: Could not find a free display number
gl: Non se atopopu un número de pantalla (display) libre

en: Could not set signal mask!
gl: ¡Non se puido poñer a máscara dos sinais!

en: Could not setgid %d. Aborting.
gl: Non se puido facer setgid %d. Abortando.

en: Couldn't authenticate user
gl: Non se puido autentificar á/ao usuaria/o

en: Couldn't open session for %s
gl: Non se puido abrir sesión para %s

en: Couldn't set acct. mgmt for %s
gl: Non se puido pór manexo de conta para %s

en: Couldn't set credentials for %s
gl: Non se puideron pór as credenciais para %s

en: D_isconnect
gl: D_esconectar

en: Debugging output
gl: Saída de depuración

en: Denied XDMCP query from host %s
gl: A máquina %s denegou a petición XDMCP

en: Display %s is busy. There is another X server running already.
gl: A pantalla (display) %s está ocupada. Hai xa outro servidor X executándose.

en: Display '%s' cannot be opened by Xnest
gl: Xnest non pode abrir a pantalla (display) '%s'

en: Do direct query instead of indirect (chooser)
gl: Facer petición directa no canto de indirecta (escolledor -chooser-)

en: Do not fork into the background
gl: Non bifurcar en segundo plano

en: Do not lock current screen
gl: Non bloquear a pantalla actual

en: Don't check for running gdm
gl: Non comprobar se hai gdm executándose

en: Enable _XDMCP
gl: Habilitar _XDMCP

en: Enter the root password
    to run the configuration.
gl: Introduce a clave de root
    para executar a configuración.

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
gl: Erro na opción %s: %s.
    Eecuta '%s --help' para ver unha lista completa de opcións de liña de comandos dispoñibles.

en: Exit the application
gl: Saír da aplicación

en: Extra options for Xnest
gl: Opcións extra para Xnest

en: Failed to restart self
gl: Fallo ao reiniciar

en: Failed to start X server several times in a short time period; disabling display %s
gl: Fallo ao arrancar o servidor X varias veces nun curto intervalo de tempo; desactivando a pantalla (display) %s

en: Failsafe Gnome
gl: GNOME A-proba-de-fallos

en: Failsafe xterm
gl: Xterm A-proba-de-fallos

en: File %s cannot be open for reading
    Error: %s
gl: Non se pode abrir o ficheiro %s para lectura
    Erro: %s

en: File %s cannot be open for writing
    Error: %s
gl: Non se pode abrir o ficheiro %s para escritura
    Erro: %s

en: File does not exist
gl: O ficheiro non existe.

en: File not a tar.gz or tar archive
gl: O ficheiro non é un arquivo tar.gz ou tar

en: Flexible server request denied: Not authenticated
gl: Petición de servidor flexible denegada: Non autentificada/o

en: GDM Host Chooser
gl: Escolledor de Servidor do GDM

en: GDM Login
gl: Conexión GDM

en: GDM could not write a new authorization entry to disk.  Possibly out of diskspace.%s%s
gl: GDM non puido escribir unha nova entrada de autorización ao disco. Posiblemente non hai espacio no disco.%s%s

en: GDM restarting ...
gl: GDM reiniciando ...

en: GNOME Desktop Manager
gl: Xestor de Escritorio GNOME

en: General
gl: Xeral

en: Glade file is on crack! Make sure the correct file is installed!
    file: %s widget: %s
gl: ¡O ficheiro de glade está escachado! ¡Asegúrate de que está instalado o ficheiro correcto!
    ficheiro: %s widget: %s

en: Glade file is on crack! Make sure the correct file is installed!
    file: %s widget: %s expected clist columns: %d
gl: ¡O ficheiro de glade está escachado! ¡Asegúrate de que está instalado o ficheiro correcto!
    ficheiro: %s widget: %s columnas que se agardaban en clist: %d

en: Graphical greeter
gl: Saudador (greeter) gráfico

en: Greeter
gl: Saudador (greeter)

en: Honour _indirect requests
gl: Atender peticións _indirectas

en: How to use this application
gl: Como usar esta aplicación

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly.  Would you like to view the X server output to diagnose the problem?
gl: Non se pode iniciar o servidor X (a interface gráfica). É probable que non estea configurado correctamente. ¿Queres ver a saída do servidor X para diagnosticar o problema?

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly.  You will need to log in on a console and rerun the X configuration program.  Then restart GDM.
gl: Non se pode arrancar o servidor X (a interface gráfica). É probable que non estea configurado correctamente. Terás que entrar nunha consola e executar novamente o programa de configuración de X. Logo reinicia o GDM.

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly. You will need to log in on a console and rerun the X configuration program.  Then restart GDM.
gl: Non se pode arrancar o servidor X (a interface gráfica).  É probable que non estea configurado correctamente. Terás que entrar nunha consola e executar novamente o programa de configuración de X. Logo reinicia o GDM.

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It seems that the pointer device (your mouse) is not set up correctly.  Would you like to view the X server output to diagnose the problem?
gl: Non se pode iniciar o servidor X (a interface gráfica). Parece que o dispositivo do punteiro (o rato) non está configurado correctamente. ¿Queres ver a saída do servidor X para diagnosticar o problema?

en: I could not start the X
    server (your graphical environment)
    due to some internal error.
    Please contact your system administrator
    or check your syslog to diagnose.
    In the meantime this display will be
    disabled.  Please restart gdm when
    the problem is corrected.
gl: Non se puido arrancar o servidor
    de X (o ambiente gráfico) por mor
    dalgún erro interno. Ponte en
    contacto co(a) administrador(a) do sistema
    ou comproba o syslog para diagnósticos.
    Mentres tanto esta pantalla (display)
    desactivarase. Reinicia GDM cando
    se corrixa o problema.

en: I could not start the standard greeter.  This display will abort and you may have to login another way and fix the installation of gdm
gl: Non se puido comezar o saudador (greeter) estándar. Esta pantalla abortará e terás que conectar doutro xeito e amañar a instalación de gdm

en: I will disable this X server for now.  Restart GDM when it is configured correctly.
gl: Este servidor X será desactivado por agora. Reinicia o GDM cando estea configurado correctamente.

en: I will now try to restart the X server again.
gl: Non se tentará reiniciar o servidor X de novo.

en: Invalid server command '%s'
gl: Comando de servidor '%s' non válido

en: Just run Xnest, no query (no chooser)
gl: Executar Xnest e namais, sen petición (sen escolledor -chooser-)

en: Last
gl: Último

en: Log in as another user inside a nested window
gl: Conectar como outra/o usuaria/o dentro dunha fiestra aniñada

en: Log in using the language that you have used last time you logged in
gl: Conectar usando a lingua que usaches a última vez

en: Log in using the session that you have used last time you logged in
gl: Conectar usando a sesión que usaches a última vez

en: Login Photo
gl: Retrato de Conexión

en: Login a user automa_tically after a specified number of seconds
gl: Conectar automa_ticamente como un(ha) usuaria/o tras o número de segundos indicado

en: Miscellaneous
gl: Varios

en: N-Z|Norwegian (bokmal)
gl: N-Z|Noruegués (bokmal)

en: N-Z|Norwegian (nynorsk)
gl: N-Z|Noruegués (nynorsk)

en: N-Z|Polish
gl: N-Z|Polaco

en: N-Z|Portuguese
gl: N-Z|Portugués

en: N-Z|Romanian
gl: N-Z|Romanés

en: N-Z|Russian
gl: N-Z|Ruso

en: N-Z|Slovak
gl: A-M|Eslovaco

en: N-Z|Slovenian
gl: A-M|Esloveno

en: N-Z|Spanish
gl: A-M|Castelán

en: N-Z|Swedish
gl: N-Z|Sueco

en: N-Z|Turkish
gl: N-Z|Turco

en: N-Z|Ukrainian
gl: N-Z|Ucraniano

en: N-Z|Walloon
gl: A-M|Flamenco

en: No XDMCP support in the binary.  To enable XDMCP support you must recompile GDM with the XDMCP libraries.
gl: Non hai soporte XDMCP no binario. Para activar o soporte XDMCP debes recompilar GDM coas librerías XDMCP.

en: No daemon/ServAuthDir specified in the configuration file
gl: Non se especificou daemon/ServAuthDir no ficheiro de configuración

en: No default session link found. Using Failsafe GNOME.
gl: Non se atopou ligazón á sesión por defecto. Usando GNOME A-proba-de-fallos.

en: No file selected
gl: Non se escolleu ningún ficheiro

en: No interface could be loaded, BAD! (file: %s)
gl: ¡Non se puido cargar ningunha interface, MALO! (ficheiro: %s)

en: No picture selected.
gl: Ningún retrato escollido.

en: No screenshot available
gl: Non hai captura de pantalla dispoñible

en: No serving hosts were found.
gl: Non se atopou ningún servidor.

en: OPTIONS
gl: OPCIÓNS

en: Only root wants to run gdm
gl: Namais o root quere executar o GDM

en: Open a session to the selected host
gl: Abrir unha sesión no servidor escollido

en: Options
gl: Opcións

en: Other|POSIX/C English
gl: Outros|POSIX/C Inglés

en: Pick a color
gl: Escolle unha cor

en: Ping to %s failed, whacking display!
gl: Fallou o ping a %s, ¡avisando á pantalla (display)!

en: Please enter your username
gl: Introduce o nome de usuaria/o

en: Please insert 25 cents to log in.
gl: Por favor, introduce 25 céntimos para conectarte.

en: Please type in the root (privileged user) password.
gl: Escribe a clave de root (usuario con privilexios).

en: Preserve LD_* variables
gl: Manter variables LD_*

en: Probe the network
gl: Analizar a rede

en: Reboot
gl: Reiniciar

en: Reboot your computer
gl: Reiniciar a computadora

en: Requested server %s not allowed to be used for flexible servers, using standard server.
gl: Non se permite usar o servidor %s pedido para servidores flexibles, usando o servidor estándar.

en: Restart
gl: Reiniciar

en: Retry _delay (seconds) :
gl: Retras_o de reintento (segundos):

en: Root login disallowed on display '%s'
gl: Non se permite conectar como root na pantalla (display) '%s'

en: Run broadcast instead of indirect (chooser)
gl: Executar difusión (broadcast) no canto de indirecta (escolledor -chooser-)

en: Run in background
gl: Executar en segundo plano

en: STRING
gl: CADEA

en: Security
gl: Seguridade

en: Select a language
gl: Escolle unha lingua

en: Select a language for your session to use:
gl: Escolle unha lingua para o uso nas sesións:

en: Select a photograph to show in the facebrowser:
gl: Escolle unha fotografía para amosar no procurador de faces:

en: Select new theme archive to install
gl: Escolle o arquivo do novo tema para instalar

en: Send the specified protocol command to gdm
gl: Enviar o comando de protocolo especificado a GDM

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but is not owned by user %s and group %s. Please correct the ownership or gdm configuration %s and restart gdm.
gl: O directorio de Autentificación do Servidor (daemon/ServAuthDir) está posto a %s mais non pertence á/ao usuaria/o %s e grupo %s. Corrixe a pertenza ou a configuración %s de gdm e reiníciao.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but this does not exist. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
gl: O directorio de Autentificación do Servidor (daemon/ServAuthDir) está posto a %s mais non existe. Corrixe a configuración %s de gdm e reiníciao.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but this is not a directory. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
gl: O directorio de Autentificación do Servidor (daemon/ServAuthDir) está posto a %s mais non é un directorio. Corrixe a configuración %s de gdm e reiníciao.

en: Server name '%s' not found, using standard server
gl: Nome de servidor '%s' non atopado, usando o servidor estándar

en: Show choosable user images (_face browser)
gl: Amosar imaxes de usuarias/os escollibles (activar procurador de _faces)

en: Shut down your computer so that you may turn it off.
gl: Apagar a computadora para poder desconectala.

en: Socket for xdm communication
gl: Socket para a comunicación co XDM

en: Some error occured when installing the theme
gl: Ocurriu algún erro instalando o tema

en: Standard greeter
gl: Saudador (greeter) estándar

en: Standard server
gl: Servidor estándar

en: Status
gl: Estado

en: Suspend your computer
gl: Suspender a computadora

en: TYPE
gl: TIPO

en: The X server failed.  Perhaps it is not configured well.
gl: Fallou o servidor de X. Quizais non estea ben configurado.

en: The X server is not available, it is likely that gdm is badly configured.
gl: O servidor X non está dispoñible, posiblemente o GDM está mal configurado.

en: The allowed limit of flexible X servers reached.
gl: Chegouse ao límite permitido de servidores de X flexibles.

en: The gdm group does not exist. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
gl: O grupo de gdm non existe. Corrixe a configuración %s de gdm e reiníciao.

en: The gdm group is set to be root, but this is not allowed since it can pose a security risk. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
gl: O grupo de gdm está posto para ser root, mais isto non está permitido xa que plantexa un risco de seguridade. Corrixe a configuración %s de gdm e reiníciao.

en: The gdm user does not exist. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
gl: O usuario gdm non existe. Corrixe a configuración %s de gdm e reiníciao.

en: The gdm user is set to be root, but this is not allowed since it can pose a security risk.  Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
gl: O usuario de gdm está posto para ser root, mais isto non está permitido xa que plantexa un risco de seguridade. Corrixe a configuración %s de gdm e reiníciao.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version (%s).
    You have probably just upgraded gdm.
    Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
gl: A versión do saudador (greeter) (%s) non cadra coa versión do daemon (%s).
    Probablemente actualizaches gdm.
    Reinicia o daemon gdm ou a computadora.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version.
    You have probably just upgraded gdm.
    Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
gl: A versión do saudador (greeter) (%s) non cadra coa versión do daemon.
    Probablemente actualizaches gdm.
    Reinicia o daemon gdm ou a computadora.

en: The main area of this application shows the hosts on the local network that have "XDMCP" enabled. This allows users to login remotely to other machines as if they were logged on using the console.
    
    You can rescan the network for new hosts by clicking "Refresh".  When you have selected a host click "Connect" to open a session to that machine.
gl: A área principal desta aplicación amosa os servidores na rede
    local que teñen "XDMCP" activado. Isto permite que a xente conecte
    remotamente a outras máquinas como se conectasen usando a consola.
    
    Podes volver a explorar a rede na procura de novos servidores
    premendo en 'Actualizar'. Cando escollas un servidor preme en
    "Conectar" para abrir unha sesión nesa máquina.

en: The nested X server (Xnest) cannot connect to your current X server.  You may be missing an X authorization file.
gl: O servidor aniñado de X (Xnest) non pode conectar co servidor de X actual. Poida que falte un ficheiro de autorización de X.

en: The nested X server (Xnest) is not available, or gdm is badly configured.
    Please install the Xnest package in order to use the nested login.
gl: O servidor aniñado de X (Xnest) non está dispoñible, ou gdm está mal configurado.
    Instala o paquete Xnest para poder conectarte en modo aniñado.

en: The specified display number was busy, so this server was started on display %s.
gl: O número de pantalla (display) indicado estaba activo, o servidor iniciouse na pantalla %s.

en: The system administrator is not allowed to login from this screen
gl: Non se lle permite entrar á/ao administrador(a) do sistema desde esta pantalla

en: Theme directory '%s' seems to be already installed, install again anyway?
gl: O directorio do tema '%s' semella estar xa instalado, ¿instalar outra vez?

en: Theme with blue circles
gl: Tema con círculos azuis

en: There already appears to be an X server running on display %s.  Should I try another display number?  If you answer no, I will attempt to start the server on %s again.%s
gl: Parece que xa hai un servidor de X executándose na pantalla (display) %s. ¿Debe tentarse con outro número de pantalla? Se a resposta é non, tentarase arrancar de novo o servidor en %s.%s

en: There was an error loading the theme, and the default theme also could not have been loaded, I will attempt to start the standard greeter
gl: Houbo un erro cargando o tema, e o tema por defecto tamén non se puido cargar, tentarase comezar o saudador (greeter) estándar

en: There were errors trying to start the X server.
gl: Houbo erros tentando arrancar o servidor de X.

en: This is a failsafe session that will log you into GNOME.  No startup scripts will be read and it is only to be used when you can't log in otherwise.  GNOME will use the 'Default' session.
gl: Esta é unha sesión a-proba-de-fallos que conectará a GNOME. Non se lerán scripts de inicio e namais se usa cando non se pode entrar doutro xeito. GNOME usará a sesión 'Por Defecto'.

en: This is a failsafe session that will log you into a terminal.  No startup scripts will be read and it is only to be used when you can't log in otherwise.  To exit the terminal, type 'exit'.
gl: Esta é unha sesión a-proba-de-fallos que conectará a un terminal. Non se lerán scripts de inicio e namais se usa cando non se pode entrar doutro xeito. Para saír do terminal, escribe 'exit'.

en: Timed login us_ername:
gl: Nome de usuaria/o para conexión t_emporizada:

en: Too many X sessions running.
gl: Están executándose sesións de X de máis.

en: Trying to update an unsupported configuration key.
gl: Tentando actualizar unha chave de configuración non soportada.

en: Unknown error occured.
gl: Ocorreu un erro descoñecido.

en: Unknown server type requested, using standard server.
gl: Solicitouse un tipo de servidor descoñecido, usando o servidor estándar

en: User %s no longer permitted to access the system
gl: A/O usuaria/o %s non ten permitido acceder ao sistema máis.

en: User %s not allowed to log in
gl: Non se lle permite conectar á/ao usuaria/o %s

en: User %s not permitted to gain access at this time
gl: A/O usuaria/o %s non ten permitido acceder desta volta.

en: User %s will login in %d seconds
gl: A/O usuaria/o %s conectará en %d segundos

en: Username:
gl: Usuaria/o:

en: View details (~/.xsession-errors file)
gl: Ver detalles (ficheiro ~/.xsession-errors)

en: Welcome to %n
gl: Benvida/o a %n

en: Would you like me to try to run the X configuration program?  Note that you will need the root password for this.
gl: ¿Queres que se tente executar o programa de configuración de X?  Nota: precísase a clave de root para iso.

en: Would you like me to try to run the mouse configuration program?  Note that you will need the root password for this.
gl: ¿Queres que se tente executar o programa de configuración do rato?  Nota: precísase a clave de root para iso.

en: XDMCP is disabled and gdm cannot find any local server to start.  Aborting!  Please correct the configuration %s and restart gdm.
gl: XDMCP está desactivado e GDM non pode atopar servidores locais definidos para arrancar. ¡Abortando! Corrixe a configuración %s de gdm e reiníciao.

en: Xnest command line
gl: Liña de comandos de Xnest

en: Xnest mode
gl: Modo Xnest

en: Yaikes, nothing found in the session directory.
gl: Non se atopou nada no directorio de sesións.

en: You do not seem to have authentication needed be for this operation.  Perhaps your .Xauthority file is not set up correctly.
gl: Parece que non tes a autentificación requerida para facer esta operación. Quizais o ficheiro .Xauthority non está correctamente configurado.

en: You have chosen %s for this session, but your default setting is %s.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
gl: Elixiches %s para esta sesión, mentres que a túa configuración por defecto é %s.
    ¿Queres que %s sexa a configuración por defecto para futuras sesións?

en: You have chosen %s for this session.
    If you wish to make %s the default for future sessions,
    run the 'switchdesk' utility
    (System->Desktop Switching Tool from the panel menu).
gl: Escolliches %s para esta sesión.
    Se desexas pór %s por defecto para sesións futuras
    executa a utilidade 'mudar escritorio'
    (Sistema->Utilidades para Mudar Escritorio
    desde o menú do panel).

en: You've got capslock on!
gl: ¡Tes bloqueo de maiúsculas activado!

en: Your preferred session type %s is not installed on this machine.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
gl: O tipo anterior de sesión, %s, non está instalado nesta máquina.
    ¿Queres facer que %s sexa o tipo por defecto para futuras sesións?

en: _Automatic login username:
gl: Nome de usuaria/o para conexión _automática:

en: _Background color:
gl: _Cor de fondo:

en: _Image
gl: _Imaxe

en: _Install new theme
gl: _Instalar novo tema

en: _Language
gl: _Lingua

en: _Login a user automatically on first bootup
gl: _Conectar automaticamente a un(ha) usuaria/o no primeiro arranque

en: _No background
gl: Se_n fondo

en: _Only color on remote displays
gl: Namais cor nos clientes re_motos

en: _Quit
gl: Saí_r

en: _Remote:
gl: _Remoto:

en: _Scale background image to fit
gl: _Escalar a imaxe de fondo para que encaixe

en: _Seconds before login:
gl: _Segundos antes de conectar:

en: _Session
gl: _Sesión

en: _Welcome string:
gl: _Mensaxe de benvida:

en: gdm already running. Aborting!
gl: gdm xa está executándose. ¡Abortando!

en: gdmaskpass only runs as root
gl: gdmaskpass só se executa como root

en: initgroups() failed for %s. Aborting.
gl: Fallo de initgroups() para %s. Abortando

en: y = Yes or n = No? >
gl: y = Si ou n = Non? >
