libgtop 1.0.8 - en to gl translation catalogue (264 entries)

en: Abort
gl: Abortar

en: Address
gl: Enderezo

en: Address of beginning of code segment
gl: Dirección do comezo do segmento de código

en: Address of end of code segment
gl: Dirección da fin do segmento de código

en: Address of the bottom of stack segment
gl: Dirección da base do segmento de pila

en: Adjust on exit max value
gl: Valor máximo de "Adjust on exit"

en: Alarm clock
gl: Reloxo de alarma

en: Available blocks
gl: Bloques dispoñibles

en: Background read from tty
gl: Lectura en segundo plano do tty

en: Background write to tty
gl: Escritura en segundo plano ó tty

en: Bad argument to system call
gl: Argumento erróneo á chamada de sistema

en: Basename of executable file in call to exec()
gl: Nome (sen rota) do ficheiro executable no chamada a exec()

en: Blocked
gl: Bloqueado

en: Broken pipe
gl: Canalización rota

en: Bus error
gl: Erro de bus

en: Bytes In
gl: Bytes Entrantes

en: Bytes Out
gl: Bytes Saíntes

en: Bytes Total
gl: Bytes Totais

en: CMaj_Flt
gl: Falt_MaiF

en: CMin_Flt
gl: Falt_MenF

en: CPU Time in System Mode
gl: Tempo de CPU en Modo Sistema

en: CPU Time in User Mode
gl: Tempo de CPU en Modo Usuario

en: CPU Time in User Mode (nice)
gl: Tempo de CPU en Modo Usuario (nice)

en: CPU Time in the Idle Task
gl: Tempo de Sistema en Tarefas Inactivas

en: CPU Usage
gl: Utilización da CPU

en: CPU limit exceeded
gl: Límite de CPU excedido

en: CSTime
gl: TempoAcS

en: CUTime
gl: TempoAcU

en: Cached
gl: Na Caché

en: Child status has changed
gl: O estado do fillo cambiou

en: Collisions
gl: Colisións

en: Command line arguments of the process
gl: Argumentos de liña de comandos do proceso

en: Continue
gl: Continuar

en: Current limit in bytes on the rss of the process (usually 2,147,483,647).
gl: Límite actual en bytes do conxunto residente (RSS) do proceso (normalmente 2,147,483,647).

en: DEBUG
gl: DEPURACIÓN

en: Data resident set size
gl: Tamaño do conxunto residente de datos

en: Data_RSS
gl: Datos_RSS

en: Default max size of queue
gl: Tamaño máximo por defecto da cola

en: Dirty Size
gl: Tamaño de Páxinas Modificadas

en: Don't fork into background
gl: Non facer 'fork' en tarefa de fondo

en: EMT error
gl: Erro EMT

en: Effective Group ID
gl: ID de Grupo Efectivo

en: Effective User ID
gl: ID de Usuario Efectivo

en: Enable debugging
gl: Activar depuración

en: Enable verbose output
gl: Activar saída extensa

en: End_Code
gl: Cód_Fin

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
gl: Erro na opción %s: %s.
    Execute '%s --help' para ver unha lista completa das opcións de liña
    de comandos disponibles.

en: Errors In
gl: Erros Entrantes

en: Errors Out
gl: Erros Saíntes

en: Errors Total
gl: Erros Totais

en: File System Usage
gl: Utilización dos Sistemas de Ficheiros

en: File size limit exceeded
gl: Límite de tamaño de ficheiro excedido

en: Floating-point exception
gl: Excepción de coma flotante

en: Free Memory
gl: Memoria Libre

en: Free Swap Space
gl: Espacio de Swap Libre

en: Free blocks
gl: Bloques libres

en: Free blocks available to non-superusers
gl: Bloques libres dispoñibles para os non superusuarios

en: Free blocks available to the superuser
gl: Bloques libres dispoñibles para o superusuario

en: Free file nodes
gl: Nodos de ficheiros libres

en: Free memory size in kB
gl: Memoria libre en kB

en: Frequency
gl: Frecuencia

en: Full device number of controlling terminal
gl: Número total de dispositivos de terminal de control

en: GID of process
gl: GID do proceso

en: Group ID
gl: ID de Grupo

en: Hangup
gl: Colgar

en: I/O now possible
gl: E/S posible agora

en: Idle
gl: Inactivo

en: Idle (%)
gl: Inact (%)

en: Idletime
gl: Tempo Inactivo

en: Illegal instruction
gl: Instrucción ilegal

en: Information request
gl: Petición de Información

en: Input bytes
gl: Bytes entrantes

en: Interface Flags
gl: Flags da Interface

en: Interrupt
gl: Interromper

en: Invoked from inetd
gl: Executado dende inetd

en: It_Real_Value
gl: Valor_Real

en: KStk_EIP
gl: Pila_EIP

en: KStk_ESP
gl: Pila_ESP

en: K_Flags
gl: Band_Núc

en: Kernel flags of the process.
    
    On Linux, currently every flag has the math bit set, because crt0.s checks for math emulation, so this is not included in the output.
    
    This is probably a bug, as not every process is a compiled C program.
    
    The math bit should be a decimal 4, and the traced bit is decimal 10.
gl: Bandeiras do núcleo para o proceso.
    
    En Linux, actualmente tódalas bandeiras teñen o bit 'math' activado, xa que crt0.s busca emulación matemática, polo que este bit non aparece na saída.
    
    Isto é probablemente un erro, xa que non tódolos procesos son programas en C compilados.
    
    O bit 'math' debería ser un 4 decimal, e o bit rastrexado é un 10 decimal.

en: Kernel scheduling priority
gl: Prioridade na asignación de tarefas do núcleo

en: Keyboard stop
gl: Parada de teclado

en: Kill
gl: Matar

en: Last PID
gl: Derradeiro PID

en: Length in bytes of the returned string.
gl: Lonxitude en bytes da cadea devolta.

en: List of currently mounted filesystems
gl: Lista dos sistemas de ficheiros montados neste intre

en: List of running Processes
gl: Lista dos procesos a se executar neste intre

en: Load Average
gl: Carga Media

en: Load Averange
gl: Carga media

en: Locked
gl: Bloqueada

en: Maj_Flt
gl: Falt_Mai

en: Mask of blocked signals
gl: Máscara dos sinais bloqueados

en: Mask of caught signals
gl: Máscara de sinais atrapados

en: Mask of ignored signals
gl: Máscara dos sinais ignorados

en: Mask of pending signals
gl: Máscara dos sinais pendentes

en: Max number of arrays
gl: Máximo número de vectores

en: Max number of segments
gl: Máximo número de segmentos

en: Max number of undo entries per process
gl: Máximo número de entradas de desfacer (undo) por cada proceso

en: Max ops per semop call
gl: Máximo número de 'ops' por cada chamada 'semop'

en: Max queues system wide
gl: Número máximo de colas en todo o sistema

en: Max segment size
gl: Máximo tamaño de segmento

en: Max semaphores per array
gl: Máximo número de semáforos por vector

en: Max semaphores system wide
gl: Máximo número de semáforos ó longo do sistema

en: Max shared segments per process
gl: Máximo número de segmentos compartidos por proceso

en: Max size of message
gl: Tamaño máximo de mensaxe

en: Max total shared memory
gl: Máximo total de memoria compartida

en: Maximum Transfer Unit
gl: Máxima Unidade de Transferencia

en: Memory Usage
gl: Utilización da Memoria

en: Memory in locked pages in kB
gl: Memoria en páxinas bloqueadas en kB

en: Memory used from user processes in kB
gl: Memoria usada por procesos de usuario en kB

en: Message Queue Limits
gl: Límites da Cola de Mensaxes

en: Message segment size
gl: Tamaño dunha mensaxe de segmento

en: Min segment size
gl: Mínimo tamaño de segmento

en: Min_Flt
gl: Falt_Men

en: Mount List
gl: Lista de Unidades Montadas

en: NO-DAEMON
gl: NON-DEMONIO

en: Network Load
gl: Carga da Rede

en: Number of Tasks
gl: Número de Tarefas

en: Number of clock ticks since system boot
gl: Número de ticks de reloxio dende o inicio do sistema

en: Number of clock ticks the system spent in system mode
gl: Número de ticks de reloxio empregados en modo sistema

en: Number of clock ticks the system spent in the idle task
gl: Número de ticks de reloxio empregados en tarefas inactivas

en: Number of clock ticks the system spent in user mode
gl: Número de ticks de reloxio empregados en modo usuario

en: Number of clock ticks the system spent in user mode (nice)
gl: Número de ticks de reloxio empregados en modo usuario (nice)

en: Number of entries in message map
gl: Número de entradas no mapa de mensaxes

en: Number of entries in semaphore map
gl: Número de entradas no mapa de semáforos

en: Number of input bytes
gl: Número de bytes entrantes

en: Number of jobs running simultaneously averaged over 1, 5 and 15 minutes
gl: Número de procesos activos ó mesmo tempo, media dos derradeiros 1, 5 e 15 minutos

en: Number of list elements
gl: Número de elementos da lista

en: Number of output bytes
gl: Número de bytes saíntes

en: Number of pages of shared (mmap'd) memory
gl: Número de páxinas de memoria compartida (mmap'd)

en: Number of pages of virtual memory
gl: Número total de páxinas de memoria

en: Number of pages the process has in real memory, minus 3 for administrative purposes. This is just the pages which count towards text, data, or stack space. This does not include pages which have not been demand-loaded in, or which are swapped out.
gl: Número de páxinas que o proceso ten en memoria real, menos 3 para obxectivos administrativos. Isto é as páxinas que se contan entre texto, datos, ou espacio de pila. Isto non inclúe páxinas que non foron cargadas baixo demanda, ou que están no dispositivo swap.

en: Number of resident set (non-swapped) pages
gl: Número de páxinas de conxuntos compartidos (que non están en swap)

en: Number of system message headers
gl: Número de testeiras de mensaxes de sistema

en: Number of tasks currently running
gl: Número de tarefas activas neste intre

en: Number of undo structures system wide
gl: Número de estructuras de desfacer (undo) ó longo do sistema

en: Output bytes
gl: Bytes saíntes

en: PID of parent process
gl: PID do proceso pai

en: PPP State
gl: Estado PPP

en: PPP Statistics
gl: Estatísticas PPP

en: Packets In
gl: Paquetes Entrantes

en: Packets Out
gl: Paquetes Saíntes

en: Packets Total
gl: Paquetes Totais

en: Page In
gl: Páxinas Entrantes

en: Page Out
gl: Páxinas Saíntes

en: Percent:
gl: Porcentaxe:

en: Priority
gl: Prioridade

en: Process Arguments
gl: Argumentos do Proceso

en: Process ID
gl: ID do Proceso

en: Process Kernel Data information
gl: Información dos datos do Kernel do proceso

en: Process Memory Map
gl: Mapa de Memoria do Proceso

en: Process Memory information
gl: Información da Memoria do proceso

en: Process Segment information
gl: Información da segmentación do proceso

en: Process Signal information
gl: Información das sinais do proceso

en: Process Status information
gl: Información do Estado do Proceso

en: Process Time information
gl: Información do Tempo empregado polo proceso

en: Process UID and TTY information
gl: Información do UID e do TTY do proceso

en: Process group ID
gl: ID do grupo do proceso

en: Profiling alarm clock
gl: Reloxo de alarma con perfil

en: Quit
gl: Saír

en: RTime
gl: TempoR

en: Real time accumulated by process (should be utime + stime)
gl: Tempo real acumulado polo proceso (debería ser tempoU + tempoS)

en: Resident
gl: Residente

en: Resident Set Size
gl: Tamaño do Conxunto Residente

en: Resident Set Size Limit
gl: Tamaño Límite do Conxunto Residente

en: Running Tasks
gl: Tarefas Activas

en: SMP CPU Time in System Mode
gl: Tempo de CPU Total Multi-procesador (SMP) en Modo Sistema

en: SMP CPU Time in User Mode
gl: Tempo de CPU Total Multi-procesador (SMP) en Modo Usuario

en: SMP CPU Time in User Mode (nice)
gl: Tempo de CPU Total Multi-procesador (SMP) en Modo Usuario (nice)

en: SMP CPU Time in the Idle Task
gl: Tempo de CPU Total Multi-procesador (SMP) en Tarefas Inactivas

en: SMP Total CPU Time
gl: Tempo de CPU Total Multi-procesador (SMP)

en: SMP kernel-mode CPU time accumulated by process
gl: Tempo de CPU Multi-procesador (SMP) en modo núcleo acumulado polo proceso

en: SMP user-mode CPU time accumulated by process
gl: Tempo de CPU Multi-procesador (SMP) en modo usuario acumulado polo proceso

en: STime
gl: TempoS

en: Segmentation violation
gl: Fallo de segmento

en: Semaphore Set Limits
gl: Límites dos conxuntos de semáforos

en: Semaphore max value
gl: Máximo valor dun semáforo

en: Server Features
gl: Características do Servidor

en: Session
gl: Sesión

en: Session ID
gl: ID da sesión

en: ShLib_RSS
gl: LibComp_RSS

en: Share
gl: Compartido

en: Shared Memory
gl: Memoria Compartida

en: Shared Memory Limits
gl: Límites da Memoria Compartida

en: Shared memory size in kB
gl: Memoria compartida en kB

en: Shared-Lib resident set size
gl: Tamaño do conxunto residente de librerías compartidas

en: SigCatch
gl: SinAtrap

en: SigIgnore
gl: SinIgn

en: Signal
gl: Sinal

en: Single-Char code for process state (S=sleeping)
gl: Código dunha letra para o estado do proceso (S=durmindo)

en: Size
gl: Tamaño

en: Size in kilobytes of message pool
gl: Tamaño en kilobytes do pool de mensaxes

en: Size of a single list element
gl: Tamaño dun só elemento da lista

en: Size of buffers kB
gl: Tamaño dos búffers en kB

en: Size of cached memory in kB
gl: Tamaño da memoria na caché en kB

en: Stack resident set size
gl: Tamaño do conxunto residente de pila

en: Stack_RSS
gl: Pila_RSS

en: Standard unix nice level of process
gl: Nivel 'nice' estándar de Unix do proceso

en: Start time of process in seconds since the epoch
gl: Data de comezo do proceso en segundos dende o 01/01/1970

en: Start_Code
gl: Cód_Inic

en: Start_Stack
gl: Pila_Inic

en: Start_Time
gl: Data_Inicio

en: State
gl: Estado

en: Stop
gl: Parar

en: Subnet
gl: Subrede

en: Swap Usage
gl: Utilización da Swap

en: Sys
gl: Sist

en: Sys (%)
gl: Sist (%)

en: System Uptime
gl: Tempo que leva activo o Sistema

en: Terminal process group ID
gl: ID do grupo do proceso de terminal

en: Termination
gl: Remate

en: Text resident set size
gl: Tamaño do conxunto residente de texto

en: Text_RSS
gl: Texto_RSS

en: The current EIP (32-bit instruction pointer).
gl: O EIP (punteiro de instrucción de 32 bits) actual).

en: The current value of esp (32-bit stack pointer), as found in the kernel stack page for the process.
gl: O valor actual do esp (punteiro de pila de 32 bits), tal como se atopou na páxina de pila do núcleo para o proceso.

en: The number of major faults that the process and its children have made.
gl: O número de faltas maiores feitas polo proceso e polos seus fillos.

en: The number of major faults the process has made, those which have required loading a memory page from disk.
gl: O número de faltas maiores feitas polo proceso, aquelas que precisaron cargar unha páxina de memoria do disco.

en: The number of minor faults that the process and its children have made.
gl: O número de faltas menores feitas polo proceso e polos seus fillos.

en: The number of minor faults the process has made, those which have not required loading a memory page from disk.
gl: O número de faltas menores feitas polo proceso, aquelas que non precisaron cargar unha páxina de memoria do disco.

en: The time (in jiffies) before the next SIGALRM is sent to the process due to an interval timer.
gl: O tempo (en "jiffies") antes de que o próximo SIGALRM sexa enviado ó proceso ó rematar o intervalo dun contador.

en: The time (in jiffies) of the process's next timeout
gl: Tempo (en "jiffies") da próxima expiración do proceso

en: This is the "channel" in which the process is waiting.  This is the address of a system call, and can be looked up in a namelist if you need a textual name.  (If you have an up-to-date /etc/psdatabase, then try ps -l to see the WCHAN field in action)
gl: Isto é o "canal" no que o proceso está a esperar.  Esta é a dirección cunha chamada ó sistema, e pode ser consultada nunha lista de nomes se necesita un nome textual.  (Se ten un /etc/psdatabase actualizado, probe ps -l para mira-lo campo WCHAN en acción)

en: This is the textual name of the `nwchan' field.
gl: Este é o nome textual do campo `nwchan'.

en: Tick Frequency
gl: Frecuencia do Tick

en: Tick frequency
gl: Frecuencia do tick

en: Tick frequency (default is 100)
gl: Frecuencia do tick (por omisión é 100)

en: Ticks (%ld per second):
gl: Ticks (%ld por segundo):

en: Time in seconds since system boot
gl: Tempo en segundos dende o inicio do sistema

en: Time in seconds the system spent in the idle task since system boot
gl: Tempo en segundos empregado polo sistema en tarefas inactivas dende o inicio do sistema

en: Total # of pages of memory
gl: Número total de páxinas de memoria

en: Total CPU Time
gl: Tempo de CPU Total

en: Total Memory
gl: Memoria Total

en: Total Swap Space
gl: Espacio de Swap Total

en: Total blocks
gl: Total de bloques

en: Total file nodes
gl: Total de nodos de ficheiros

en: Total number of swap pages that have been brought in since system boot
gl: Número total de páxinas de swap que foron cargadas na memoria dende o inicio do sistema

en: Total number of swap pages that have been brought out since system boot
gl: Número total de páxinas de swap que foron gardadas no disco dende o inicio do sistema

en: Total number of tasks
gl: Número total de tarefas

en: Total physical memory in kB
gl: Total de memoria física en kB

en: Total size of dirty pages
gl: Tamaño total das páxinas modificadas hai pouco

en: Total size of list
gl: Tamaño total da lista

en: Trace trap
gl: Captura da traza

en: UID of process
gl: UID do proceso

en: UTime
gl: TempoU

en: Uptime
gl: Tempo Funcionando

en: Urgent condition on socket
gl: Condición urxente no socket

en: Used Memory
gl: Memoria Empregada

en: Used Swap Space
gl: Espacio de Swap Usado

en: Used memory size in kB
gl: Memoria usada en kB

en: User
gl: Usuario

en: User (%)
gl: Usuario (%)

en: User ID
gl: ID de Usuario

en: User defined signal 1
gl: Sinal 1 definido polo usuario

en: User defined signal 2
gl: Sinal 2 definido polo usuario

en: VERBOSE
gl: EXTENSA

en: Virtual alarm clock
gl: Reloxo de alarma virtual

en: Window size change
gl: Cambio do tamaño da fiestra

en: XCPU_STime
gl: TempoS_XCPU

en: XCPU_UTime
gl: TempoU_XCPU

en: cumulative stime of process and reaped children
gl: tempoS acumulado polo proceso e polos seus fillos

en: cumulative utime of process and reaped children
gl: tempoU acumulado polo proceso e polos seus fillos

en: kernel-mode CPU time accumulated by process
gl: tempo de CPU en modo núcleo acumulado polo proceso

en: read data size
gl: tamaño dos datos lidos

en: user-mode CPU time accumulated by process
gl: tempo de CPU en modo usuario acumulado polo proceso
