sawfish - en to gl translation catalogue (758 entries)

en:  to:
gl:  a:

en: ** unknown widget **
gl: ** widget descoñecido **

en: 3d hack
gl: Hack 3d

en: <none>
gl: <ningún>

en: About
gl: Acerca

en: About GNOME...
gl: Acerca de GNOME...

en: About:
gl: Información:

en: Accent color for focused windows (if unset uses the GTK+ selection color).
gl: Cor das fiestras enfocadas (se non se indica, úsase a cor de selección de GTK+).

en: Actions
gl: Accións

en: Activate viewport
gl: Activar a área virtual

en: Activate viewport column
gl: Activar a columna da área virtual

en: Activate viewport row
gl: Activar a ringleira da área virtual

en: Activate workspace
gl: Activar escritorio

en: Add
gl: Engadir

en: Add...
gl: Engadir...

en: Add:
gl: Engadir:

en: Added frame `%s'
gl: Engadiuse o marco `%s'

en: Added frame type `%s'
gl: Engadiuse o tipo de marco `%s'

en: Added pattern `%s'
gl: Engadiuse o patrón `%s'

en: All settings
gl: Tódalas propiedades

en: Appearance
gl: Aparencia

en: Append workspace and send
gl: Engadir un escritorio ao final e enviar

en: Apropos function
gl: Función Apropos

en: Apropos variable
gl: Variable Apropos

en: Attributes
gl: Atributos

en: Audio file
gl: Ficheiro de audio

en: Auto gravity
gl: Auto gravidade

en: Automatically reload themes when they are updated.
gl: Recargar automaticamente os temas cando son actualizados.

en: Automatically remember other window attributes.
gl: Lembrar automaticamente outros atributos das fiestras.

en: Automatically remember window positions.
gl: Lembrar automaticamente as posicións das fiestras.

en: Automatically remember window sizes.
gl: Lembrar automaticamente as dimensións das fiestras.

en: Automatically select window gravity from position on screen.
gl: Seleccionar automaticamente a gravidade da fiestra pola súa posición na pantalla.

en: Avoid
gl: Evitar

en: Bar image for clicked parts.
gl: Imaxe da barra para as partes premidas.

en: Bar image for focused windows.
gl: Imaxe da barra para as fiestras enfocadas.

en: Bar image for highlighted parts.
gl: Imaxe da barra para as partes destacadas.

en: Bar image for unfocused windows.
gl: Imaxe da barra para as fiestras sen foco.

en: Bevel intensity: \wpercent.
gl: Intensidade do biselado: \wpor cento.

en: Bindings
gl: Atallos

en: Border width of bar images.
gl: Ancho do bordo das imaxes da barra.

en: Border-only
gl: Só o bordo

en: Browse...
gl: Examinar...

en: Buttons shown in configurator: \w
gl: Botóns amosados no configurador: \w

en: Call command
gl: Chamar comando

en: Call command with output to screen
gl: Chamar ao comando coa saída na pantalla

en: Call the command NAME; optionally with the prefix argument PFX-ARG.
gl: Chamar ao comando NAME; opcionalmente co argumento de prefixo PFX-ARG.

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Class
gl: Clase

en: Clicked
gl: Premido

en: Color of active frames (if unset use GTK+ selection color).
gl: Cor dos marcos activos (se non se indica, úsase a cor de selección de GTK+).

en: Color of active frames in `simple' frame style.
gl: Cor dos marcos activos no estilo de marcos `simple'.

en: Color of inactive frames (if unset use GTK+ background color).
gl: Cor dos marcos inactivos (se non se indica, úsase a cor de fondo de GTK+).

en: Color of inactive frames in `simple' frame style.
gl: Cor dos marcos inactivos no estilo de marcos `simple'.

en: Color to use when drawing text.
gl: Cor para escribir o texto.

en: Color used for the tooltips background
gl: Cor do fondo dos tooltips

en: Color used for the tooltips foreground
gl: Cor do texto dos tooltips

en: Column:
gl: Columna:

en: Columns:
gl: Columnas:

en: Command
gl: Comando

en: Command sequence
gl: Secuencia de comandos

en: Command:
gl: Comando:

en: Context:
gl: Contexto:

en: Copy
gl: Copiar

en: Copy the current window to the N'th workspace.
gl: Copiar a fiestra actual ao escritorio N.

en: Copy the window to the next workspace.
gl: Copiar a fiestra ao seguinte escritorio.

en: Copy the window to the previous workspace.
gl: Copiar a fiestra ao escritorio anterior.

en: Copy to next
gl: Copiar ao seguinte

en: Copy to next workspace
gl: Copiar ao seguinte escritorio

en: Copy to previous
gl: Copiar ao anterior

en: Copy to previous workspace
gl: Copiar ao escritorio anterior

en: Copy to workspace
gl: Copiar ao escritorio

en: Copy...
gl: Copiar...

en: Create a new workspace at the end of the list, and move the window to it.
gl: Crear un novo escritorio ao final da lista, e mover alí a fiestra.

en: Create a new workspace at the start of the list, and move the window to it.
gl: Crear un novo escritorio ao inicio da lista, e mover alí a fiestra.

en: Create a new workspace before the current workspace.
gl: Crear un novo escritorio antes do actual.

en: Create a new workspace following the current workspace.
gl: Crear un novo escritorio despois do actual.

en: Crux Theme
gl: Tema Crux

en: Customize
gl: Configurar

en: Cycle skip
gl: Ignorar ao circular

en: Decorate dialog windows similarly to application windows.
gl: Decorar as fiestras de diálogo de xeito similar ás fiestras de aplicación.

en: Decrease the size of the current window by one column.
gl: Diminuír unha ringleira o tamaño da fiestra actual.

en: Decrease the size of the current window by one row.
gl: Diminuír unha ringleira o tamaño da fiestra actual.

en: Default
gl: Por defecto

en: Default font: \w
gl: Fonte por defecto: \w

en: Default frame style:
gl: Tema por omisión:

en: Default increment for size-window commands (when the window doesn't
    specify it's own increments).
gl: Incremento por omisión para os comandos de dimensións de fiestra
    (cando non indica os seus propios incrementos).

en: Delay in milliseconds before unshading windows.
gl: Retardo en milisegundos antes de desenrolar as fiestras.

en: Delay in milliseconds until focused windows are raised.
gl: Retardo en milisegundos para elevar as fiestras enfocadas.

en: Delete
gl: Eliminar

en: Delete all windows in the group that the current window is a member of.
gl: Pechar tódalas fiestras do grupo ao que pertence a fiestra actual.

en: Delete any workspaces that don't contain any windows.
gl: Eliminar tódolos escritorios que non conteñan ningunha fiestra.

en: Delete empty workspaces
gl: Eliminar os escritorios baleiros

en: Delete group
gl: Pechar grupo

en: Delete the current workspace. Its member windows are relocated to the
    previous workspace.
gl: Eliminar o escritorio actual, e mover as súas fiestras ao escritorio anterior.

en: Delete the current workspace. Its member windows are relocated to the next
    workspace.
gl: Eliminar o escritorio actual, e mover as súas fiestras ao seguinte escritorio.

en: Delete the window, or beep if the window can't be closed safely.
gl: Pechar a fiestra, ou pitar se non é posible pechala con seguridade.

en: Delete the window.
gl: Pechar a fiestra.

en: Delete window
gl: Pechar a fiestra

en: Delete window instance
gl: Pechar a instancia da fiestra

en: Delete window safely
gl: Pechar a fiestra con seguridade

en: Depth
gl: Profundidade

en: Describe key
gl: Describir tecla

en: Describe symbol
gl: Describir o símbolo

en: Destroy window
gl: Destruír a fiestra.

en: Details
gl: Detalles

en: Dialog windows inherit the focus from their parent.
gl: As fiestras de diálogo herdan o foco das súas nais.

en: Dialogs appear on the same workspace as their application.
gl: Os diálogos aparecen no mesmo escritorio que a aplicación.

en: Dimensions
gl: Dimensións

en: Direction of gradient in `gradient' frame style.
gl: Dirección do gradiente no estilo de marco `gradiente'.

en: Directory:
gl: Directorio:

en: Disable auto-raising while temporarily selecting windows.
gl: Desactivar a auto-elevación ao seleccionar as fiestras temporalmente.

en: Display all errors that have occurred to the screen.
gl: Amosar na pantalla os erros que ocorreron.

en: Display errors
gl: Amosar os erros

en: Display key-binding information in menu items.
gl: Amosar a información dos atallos nos elementos de menú.

en: Display only the title bar of the window.
gl: Amosar só a barra de título da fiestra.

en: Display the WWW page of the GNOME project.
gl: Mostrar a páxina WWW do proxecto GNOME.

en: Display the applications menu.
gl: Amosar o menú de aplicacións.

en: Display the documentation of a specified symbol.
gl: Amosar a documentación dun símbolo específico.

en: Display the main menu.
gl: Amosar o menú principal.

en: Display the menu containing the list of all workspaces.
gl: Amosar o menú que contén a lista dos escritorios.

en: Display the menu listing all window operations.
gl: Amosar o menú coas operacións de fiestra.

en: Display the menu of all managed windows.
gl: Amosar o menú con tódalas fiestras xestionadas.

en: Display the next workspace.
gl: Amosar o seguinte escritorio.

en: Display the previous workspace.
gl: Amosar o escritorio anterior.

en: Display the window's icon in its menu button.
gl: Amosar a icona da fiestra no botón do menú.

en: Display the workspace containing the window W, then focus on W.
gl: Amosar o escritorio que contén a fiestra W, e enfocala.

en: Display the workspace/viewport containing the window W.
gl: Amosar o escritorio/área virtual que contén a fiestra W.

en: Display title buttons to mimic: \w
gl: Os botóns do título semellan: \w

en: Display tooltips for window frames.
gl: Amosar os tooltips dos marcos das fiestras.

en: Display window
gl: Amosar a fiestra

en: Display window icons while cycling through windows.
gl: Amosar as iconas das fiestras ao circular.

en: Display window names while cycling through windows.
gl: Amosar os nomes das fiestras ao circular.

en: Display window without focusing
gl: Amosar a fiestra sen enfocar

en: Distance between successive placements in `stagger' placement mode.
gl: Distancia entre as posicións sucesivas no modo de colocación `stagger'.

en: Does click-to-focus mode pass the click through to the window.
gl: O modo premer-para-enfocar (click-to-focus) pásalle o clic á fiestra.

en: Don't automatically remember details of transient windows.
gl: Non lembrar automaticamente os detalles das fiestras temporais.

en: Don't cover `avoided' windows when maximizing.
gl: Non cubrir as fiestras `evitadas' ao maximizar.

en: E_xit
gl: _Saír

en: Edge Flipping
gl: Salto nas beiras

en: Edit binding
gl: Editar atallo

en: Edit frame style
gl: Editar o estilo do marco

en: Edit theme...
gl: Editar tema...

en: Edit...
gl: Editar...

en: Edit:
gl: Editar:

en: Emit a beeping sound when errors occur.
gl: Emitir un pitido cando ocorre un erro.

en: Enable shade-hover mode.
    
    (Temporarily unshades windows while the mouse pointer is over them.)
gl: Habilitar o modo desenrolar-ao-sobrevoar.
    
    (Desenrola temporalmente as fiestras cando o punteiro está sobre elas.)

en: Error Handling
gl: Manexo de erros

en: Event
gl: Evento

en: Execute the given shell command.
gl: Executar o comando de shell indicado.

en: Focus
gl: Foco

en: Focus click through
gl: Transmitir o clic do foco

en: Focus mode
gl: Modo de enfocado

en: Focus on application windows when they first appear.
gl: Enfocar as fiestras de aplicación cando aparecen por primeira vez.

en: Focus on the previous window of the current workspace.
gl: Activar a fiestra anterior no escritorio actual.

en: Focus when mapped
gl: Enfocar ao crearse

en: Focus windows when they're temporarily selected during cycling.
gl: Enfocar as fiestras ao seleccionalas temporalmente ao circular.

en: Focused
gl: Enfocado

en: Font used to display tooltips.
gl: Fonte usada para amosar os tooltips.

en: Force the current window to have a unique title.
gl: Forzar que a fiestra actual teña un título único.

en: Forget all saved window history.
gl: Esquecer toda a historia gardada da fiestra.

en: Forget any persistent state associated with the current window.
gl: Esquecer calquera estado persistente asociado á fiestra actual.

en: Format to create unique window names.
    
    Has two arguments (NAME INDEX) applied to it.
gl: Formato para crear nomes de fiestras únicos.
    
    Aplícanselle dous argumentos (NOME ÍNDICE).

en: Frame
gl: Marco

en: Frame Part _Definitions
gl: _Definicións das partes dos marcos

en: Frame _Classes
gl: _Clases de marcos

en: Frame name
gl: Nome do marco

en: Frame style
gl: Tema

en: Frame type
gl: Tipo de marco

en: Frame type fallbacks:
    
    Associate frame types with type to try if the theme doesn't implement the requested type.
gl: Tipos de marco subsitutos:
    
    Asocia un tipo de marco a outro, que se tentará se o tema non implementa o tipo solicitado.

en: Frames
gl: Marcos

en: GNOME WWW...
gl: Web de GNOME...

en: Generated theme in directory `%s'
gl: Tema xerado no directorio `%s'

en: Give focus to windows even when they haven't asked for it.
    
    Windows should set the `accepts input' hint in their WM_HINTS property to show if they require the focus or not.
gl: Darlle o foco ás fiestras mesmo se non o solicitan.
    
    As fiestras deberían activar a opción `accepts input' na propiedade WM_HINTS para indicar se necesitan o foco ou non.

en: Gnome about
gl: Acerca de Gnome

en: Gnome clear skip tasklist
gl: Non ignorar na lista de tarefas de Gnome

en: Gnome clear skip winlist
gl: Non ignorar na lista de fiestras de Gnome

en: Gnome help browser
gl: Explorador de axuda de Gnome

en: Gnome logout
gl: Saír de Gnome

en: Gnome menus update
gl: Actualizar os menús de Gnome

en: Gnome set skip tasklist
gl: Ignorar na lista de tarefas de Gnome

en: Gnome set skip winlist
gl: Ignorar na lista de fiestras de Gnome

en: Gnome toggle skip tasklist
gl: Trocar o ignorar na lista de tarefas de Gnome

en: Gnome toggle skip winlist
gl: Trocar o ignorar na lista de fiestras de Gnome

en: Gnome www page
gl: Páxina www de Gnome

en: Grab...
gl: Adquirir...

en: Gradient Theme
gl: Tema gradiente

en: Group
gl: Grupo

en: Group transient windows with their parents.
gl: Agrupar as fiestras temporais coas súas nais.

en: Grow window down
gl: Medrar fiestra para abaixo

en: Grow window left
gl: Medrar a fiestra para a esquerda

en: Grow window right
gl: Medrar a fiestra para a dereita

en: Grow window up
gl: Medrar fiestra para arriba

en: Grows window downwards until it `bumps into' another window.
gl: Medra a fiestra para abaixo ata que peta con outra fiestra.

en: Grows window to the left until it `bumps into' another window.
gl: Medra a fiestra para a esquerda ata que peta con outra fiestra.

en: Grows window to the right until it `bumps into' another window.
gl: Medra a fiestra para a dereita ata que peta con outra fiestra.

en: Grows window upwards until it `bumps into' another window.
gl: Medra a fiestra para arriba ata que peta con outra fiestra.

en: Gtkrc reload style
gl: Recargar o estilo do gtkrc

en: HIghlighted
gl: Destacado

en: Height of title bar.
gl: Altura da barra de título.

en: Help about
gl: Axuda - acerca de

en: Help show faq
gl: Axuda - amosar faq

en: Help show homepage
gl: Axuda - amosar páxina web

en: Help show news
gl: Axuda - amosar novas

en: Help show programmer manual
gl: Axuda - amosar o manual de programador

en: Highlighted
gl: Destacado

en: Hitting the screen edge selects the next: \w
gl: Ao chegar á beira da pantalla, actívase o seguinte: \w

en: Host
gl: Máquina

en: How to choose window edges when resizing: \w
gl: Modo de escoller as beiras das fiestras ao redimensionar: \w

en: How to snap together window edges: \w
gl: Cómo xuntar os bordos de dúas fiestras: \w

en: How windows being moved are animated: \w
gl: Animación das fiestras ao movelas: \w

en: How windows being resized are animated: \w
gl: Animación das fiestras ao redimensionalas: \w

en: Icon Name
gl: Nome da icona

en: Iconified
gl: Iconificada

en: Iconify all windows on the current workspace.
gl: Iconificar tódalas fiestras do escritorio actual.

en: Iconify group
gl: Iconificar grupo

en: Iconify the window.
gl: Iconificar a fiestra.

en: Iconify transient group
gl: Iconificar grupo temporal

en: Iconify window
gl: Iconificar fiestra

en: Iconify workspace windows
gl: Iconificar fiestras do escritorio

en: Iconifying a window also iconifies the: \w
gl: Ao iconificar unha fiestra, iconificar tamén: \w

en: If the window is at its highest possible position, then lower it to its
    lowest possible position. Otherwise raise it as far as allowed.
gl: Se a fiestra está na súa posición máis alta posible, baixala á
    posición máis baixa. Se non, elevala tanto como se poida.

en: If the window is at its highest possible position, then lower it to its
    lowest possible position. Otherwise raise it as far as allowed. Also changes
    the level of any transient windows it has.
gl: Se a fiestra está na súa posición máis alta posible, baixala á posición
    máis baixa. Se non, elevala tanto como se poida. Cambia tamén o
    nivel das fiestras temporais asociadas.

en: If the window is shaded (see `shade-window'), restore it to it's usual
    state.
gl: Se a fiestra está enrolada (mirar `shade-window'), restaurala ao seu
    estado normal.

en: Ignore program position
gl: Ignorar a posición do programa

en: Ignore program-specified window placements.
gl: Ignorar as posicións das fiestras indicadas polos programas.

en: Ignore requests from applications to change window stacking.
gl: Ignorar as peticións das aplicacións para mudar o nivel da fiestra na pila.

en: Ignore stacking requests
gl: Ignorar as peticións de posición na pila

en: Ignore the window.
gl: Ignorar a fiestra.

en: Ignored
gl: Ignorada

en: Image Properties
gl: Propiedades da imaxe

en: In GNOME _task list
gl: Na lista de _tarefas de GNOME

en: In _group
gl: En _grupo

en: In _window list
gl: Na _lista de fiestras

en: Inactive
gl: Inactivo

en: Inactive-
    Clicked
gl: Inactivo-
    Premido

en: Inactive-
    Highlighted
gl: Inactivo-
    Destacado

en: Include iconified windows when cycling.
gl: Incluír as fiestras iconificadas ao circular.

en: Include windows on all viewports when cycling.
gl: Incluír as fiestras de tódalas áreas virtuais ao circular.

en: Include windows on all workspaces when cycling.
gl: Incluír as fiestras de tódolos escritorios ao circular.

en: Increase the size of the current window by one column.
gl: Incrementar unha columna o tamaño da fiestra actual.

en: Increase the size of the current window by one row.
gl: Incrementar unha ringleira o tamaño da fiestra actual.

en: Index:
gl: Índice:

en: Insert workspace
gl: Inserir escritorio

en: Insert workspace after
gl: Insertar escritorio despois

en: Insert workspace before
gl: Insertar escritorio antes

en: Invoke the GNOME control center from the `Customize' menu.
gl: Invocar o centro de control de GNOME dende o menú `Configurar'.

en: Invoke the list of commands, one by one.
gl: Invocar a lista de comandos, un a un.

en: Invoke the user-customization system.
gl: Lanzar o sistema de configuración de usuario.

en: Keep transient windows stacked above: \w
gl: Manter as fiestras temporais por riba de: \w

en: Key
gl: Tecla

en: Key:
gl: Tecla:

en: Keymap containing bindings active anywhere.
gl: Mapa de teclado que contén os atallos sempre activos.

en: Keymap containing bindings active only during window cycling operations.
gl: Mapa de teclado cos atallos activos durante a circulación de fiestras.

en: Keymap containing bindings active when a client window is focused.
gl: Mapa de teclado cos atallos activos cando hai unha fiestra enfocada.

en: Keymap containing bindings active when reading a string from the user.
gl: Mapa de teclado cos atallos activos ao ler unha cadea do usuario.

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the border of
    a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
gl: Mapa de teclado cos atallos activos cando o punteiro do rato está
    no bordo dunha fiestra. (Só se evalúan as funcións de rato.)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the close button
    of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
gl: Mapa de teclado cos atallos activos cando o punteiro do rato está
    no botón de pechar dunha fiestra. (Só se evalúan as funcións do rato.)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the iconify
    button of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
gl: Mapa de teclado cos atallos activos cando o punteiro do rato está
    no botón de iconificar dunha fiestra. (Só se evalúan as funcións do rato.)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the maximize
    button of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
gl: Mapa de teclado cos atallos activos cando o punteiro do rato está no
    botón de maximizar dunha fiestra. (Só se evalúan as funcións do rato.)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the menu button
    of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
gl: Mapa de teclado cos atallos activos cando o punteiro do rato está
    no botón de menú dunha fiestra. (Só se evalúan as funcións do rato.)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the root window
    (or when no window is focused).
gl: Mapa de teclado cos atallos activos cando o punteiro do rato está
    no escritorio (ou cando non hai ningunha fiestra enfocada).

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the shade button
    of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
gl: Mapa de teclado cos atallos activos cando o punteiro do rato está
    no botón de enrolar dunha fiestra. (Só se evalúan as funcións do rato.)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the title of
    a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
gl: Mapa de teclado cos atallos activos cando o punteiro do rato está
    no título dunha fiestra. (Só se evalúan as funcións do rato.)

en: Kill client
gl: Matar o cliente

en: Launch the GNOME about dialog.
gl: Lanzar o diálogo 'acerca' de GNOME.

en: Launch the GNOME help browser.
gl: Executar o navegador de axuda de GNOME.

en: Let unmanaged windows be overlapped when filling windows.
gl: Permitir que se cubran as fiestras non xestionadas ao encher fiestras.

en: Lock position and size while windows are maximized.
gl: Bloquear a posición e as dimensións das fiestras mentres están maximizadas.

en: Logout from the current GNOME session.
gl: Saír da sesión actual de GNOME.

en: Lower
gl: Baixar

en: Lower group
gl: Baixar grupo

en: Lower group depth
gl: Baixar a profundidade do grupo

en: Lower layer
gl: Capa inferior

en: Lower single window
gl: Baixar fiestra simple

en: Lower the current window to its lowest allowed position in the stacking
    order. Also lower any transient windows that it has.
gl: Baixar a fiestra actual á posición máis baixa permitida na pila.
    Baixar tamén as fiestras temporais asociadas.

en: Lower the window to its lowest allowed position in the stacking order.
gl: Baixar a fiestra á posición máis baixa permitida na pila.

en: Lower window
gl: Baixar fiestra

en: Lower window and transients
gl: Baixar a fiestra e as temporais

en: Lower window depth
gl: Baixar a profundidade da fiestra

en: Make group sticky
gl: Facer o grupo pegañento

en: Make group unsticky
gl: Facer o grupo non pegañento

en: Make window ignored
gl: Facer a fiestra ignorada

en: Make window not ignored
gl: Facer a fiestra non ignorada

en: Make window sticky
gl: Facer a fiestra pegañenta

en: Make window unsticky
gl: Facer a fiestra non pegañenta

en: Map:
gl: Asociar:

en: Mapping
gl: Asociar

en: Match window properties
gl: Comparar as propiedades das fiestras

en: Matched Windows
gl: Patróns de fiestras

en: Matchers
gl: Patróns

en: Maximize
gl: Maximizar

en: Maximize fill window
gl: Maximizar-encher fiestra

en: Maximize fill window horizontally
gl: Maximizar-encher fiestra horizontalmente

en: Maximize fill window horizontally toggle
gl: Trocar maximización-enchido horizontal da fiestra

en: Maximize fill window toggle
gl: Trocar maximización-enchido da fiestra

en: Maximize fill window vertically
gl: Maximizar-encher fiestra verticalmente

en: Maximize fill window vertically toggle
gl: Trocar maximización-enchido vertical da fiestra

en: Maximize the dimensions of the window.
gl: Maximizar as dimensións da fiestra.

en: Maximize the horizontal dimension of the window.
gl: Maximizar a dimensión horizontal da fiestra.

en: Maximize the vertical dimension of the window.
gl: Maximizar a dimensión vertical da fiestra.

en: Maximize the window horizontally without obscuring any other windows.
gl: Maximizar a fiestra horizontalmente sen cubrir ningunha outra.

en: Maximize the window vertically without obscuring any other windows.
gl: Maximizar a fiestra verticalmente sen cubrir ningunha outra.

en: Maximize the window without obscuring any other windows.
gl: Maximizar a fiestra sen cubrir ningunha outra.

en: Maximize window
gl: Maximizar fiestra

en: Maximize window horizontally
gl: Maximizar a fiestra horizontalmente

en: Maximize window horizontally toggle
gl: Trocar maximización horizontal da fiestra

en: Maximize window toggle
gl: Trocar maximización da fiestra

en: Maximize window vertically
gl: Maximizar a fiestra verticalmente

en: Maximize window vertically toggle
gl: Trocar maximización vertical da fiestra

en: Maximized
gl: Maximizada

en: Maximizing
gl: Maximizar

en: Maximizing a window in one dimension must increase the size of that dimension.
gl: Ao maximizar unha dimensión dunha fiestra, débese aumentar o tamaño desa dimensión.

en: Merge next workspace
gl: Mesturar co seguinte escritorio

en: Merge previous workspace
gl: Mesturar co anterior escritorio

en: Merge with next
gl: Mesturar co seguinte

en: Merge with previous
gl: Mesturar co anterior

en: Method of placing dialog windows: \w
gl: Método de colocación das fiestras de diálogo: \w

en: Method of placing windows: \w
gl: Método de colocación das fiestras: \w

en: Milliseconds to delay before flipping: \w
gl: Milisegundos de espera antes de saltar: \w

en: Minimize
gl: Minimizar

en: Minimizing
gl: Minimizar

en: Minimizing/Maximizing
gl: Minimizar/Maximizar

en: Miscellaneous
gl: Varios

en: Modifier key(s) used for default window manager shortcuts.
gl: Tecla(s) modificadoras usadas por omisión para os atallos.

en: Mono Theme
gl: Tema monocromo

en: Motion threshold for mouse pointer: \wpixels
gl: Umbral de movemento para o punteiro do rato: \wpíxeles

en: Move cursor down
gl: Mover o cursor para abaixo

en: Move cursor down fine
gl: Mover finamente o cursor para abaixo

en: Move cursor left
gl: Mover o cursor para a esquerda

en: Move cursor left fine
gl: Mover finamente o cursor para a esquerda

en: Move cursor right
gl: Mover o cursor para a dereita

en: Move cursor right fine
gl: Mover finamente o cursor para a dereita

en: Move cursor up
gl: Mover o cursor para arriba

en: Move cursor up fine
gl: Mover finamente o cursor para arriba

en: Move group down
gl: Mover o grupo para abaixo

en: Move group left
gl: Mover o grupo para a esquerda

en: Move group right
gl: Mover o grupo para a dereita

en: Move group to current viewport
gl: Mover o grupo para a área virtual actual

en: Move group up
gl: Mover o grupo para arriba

en: Move selected window
gl: Mover a fiestra seleccionada

en: Move the current window to the N'th workspace.
gl: Mover a fiestra actual ao escritorio N.

en: Move the current window to the specified viewport.
gl: Mover a fiestra á área virtual indicada.

en: Move the current workspace one place to the left.
gl: Mover o escritorio actual unha posición para a esquerda.

en: Move the current workspace one place to the right.
gl: Mover o escritorio actual unha posición para a dereita.

en: Move the cursor 1 pixel downwards.
gl: Mover o cursor 1 punto para abaixo.

en: Move the cursor 1 pixel to the left.
gl: Mover o cursor 1 punto para a esquerda.

en: Move the cursor 1 pixel to the right.
gl: Mover o cursor 1 punto para a dereita.

en: Move the cursor 1 pixel upwards.
gl: Mover o cursor 1 punto para arriba.

en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels downwards.
gl: Mover o cursor `move-cursor-increment' puntos para abaixo.

en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels to the left.
gl: Mover o cursor `move-cursor-increment' puntos para a esquerda.

en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels to the right.
gl: Mover o cursor `move-cursor-increment' puntos para a dereita.

en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels upwards.
gl: Mover o cursor `move-cursor-increment' puntos para arriba.

en: Move the viewport one screen down.
gl: Mover a área virtual un escritorio para abaixo.

en: Move the viewport one screen to the left.
gl: Mover a área virtual un escritorio para a esquerda.

en: Move the viewport one screen to the right.
gl: Mover a área virtual unha pantalla para a dereita.

en: Move the viewport one screen up.
gl: Mover a área virtual un escritorio para arriba.

en: Move the window `slide-window-increment' pixels downwards.
gl: Mover a fiestra `slide-window-increment' puntos para abaixo.

en: Move the window `slide-window-increment' pixels to the left.
gl: Mover a fiestra `slide-window-increment' puntos para a esquerda.

en: Move the window `slide-window-increment' pixels to the right.
gl: Mover a fiestra `slide-window-increment' puntos para a dereita.

en: Move the window `slide-window-increment' pixels upwards.
gl: Mover a fiestra `slide-window-increment' puntos para arriba.

en: Move the window group `slide-window-increment' pixels downwards.
gl: Mover o grupo de fiestras `slide-window-increment' puntos para abaixo.

en: Move the window group `slide-window-increment' pixels to the left.
gl: Mover o grupo de fiestras `slide-window-increment' puntos para a esquerda.

en: Move the window group `slide-window-increment' pixels to the right.
gl: Mover o grupo de fiestras `slide-window-increment' puntos para a dereita.

en: Move the window group `slide-window-increment' pixels upwards.
gl: Mover o grupo de fiestras `slide-window-increment' puntos para arriba.

en: Move the window interactively using the mouse.
gl: Mover a fiestra interactivamente co rato.

en: Move the window to the next viewport.
gl: Mover a fiestra á seguinte área virtual.

en: Move the window to the next workspace.
gl: Mover a fiestra ao seguinte escritorio.

en: Move the window to the previous viewport.
gl: Mover a fiestra á anterior área virtual.

en: Move the window to the previous workspace.
gl: Mover a fiestra ao escritorio anterior.

en: Move the window to the viewport above.
gl: Mover a fiestra á área virtual de enriba.

en: Move the window to the viewport below.
gl: Mover a fiestra á área virtual de embaixo.

en: Move the window to the viewport on the left.
gl: Mover a fiestra á área virtual da esquerda.

en: Move the window to the viewport on the right.
gl: Mover a fiestra á área virtual da dereita.

en: Move to the next viewport.
gl: Mover á seguinte área virtual.

en: Move to the previous viewport.
gl: Mover á anterior área virtual.

en: Move viewport down
gl: Mover a área virtual para abaixo

en: Move viewport left
gl: Mover a área virtual para a esquerda

en: Move viewport next
gl: Mover á seguinte área virtual

en: Move viewport previous
gl: Mover á anterior área virtual

en: Move viewport right
gl: Mover a área virtual para a dereita

en: Move viewport up
gl: Mover a área virtual para arriba

en: Move window down
gl: Mover a fiestra para abaixo

en: Move window interactively
gl: Mover fiestra interactivamente

en: Move window left
gl: Mover a fiestra para a esquerda

en: Move window next
gl: Mover a fiestra á seguinte

en: Move window previous
gl: Mover a fiestra á anterior

en: Move window right
gl: Mover a fiestra para a dereita

en: Move window to viewport
gl: Mover a fiestra á área virtual

en: Move window up
gl: Mover a fiestra para arriba

en: Move workspace backwards
gl: Mover o escritorio para atrás

en: Move workspace forwards
gl: Mover o escritorio para adiante

en: Move workspace left
gl: Mover o escritorio para a esquerda

en: Move workspace right
gl: Mover o escritorio para a dereita

en: Move/Resize
gl: Mover/Redimensionar

en: Moves window downwards until it `bumps into' another window.
gl: Move a fiestra para abaixo ata que peta con outra fiestra.

en: Moves window to the left until it `bumps into' another window.
gl: Move a fiestra para a esquerda ata que peta con outra fiestra.

en: Moves window to the right until it `bumps into' another window.
gl: Move a fiestra para a dereita ata que peta con outra fiestra.

en: Moves window upwards until it `bumps into' another window.
gl: Move a fiestra para arriba ata que peta con outra fiestra.

en: Name
gl: Nome

en: Never focus
gl: Nunca enfocar

en: New Theme
gl: Novo tema

en: New group
gl: Novo grupo

en: Next window
gl: Seguinte fiestra

en: Next workspace
gl: Escritorio seguinte

en: Next workspace window
gl: Seguinte fiestra do escritorio

en: No errors.
gl: Sen erros.

en: No matching item for %S
gl: Ningún elemento coincide con %S

en: None
gl: Ningún

en: Number of milliseconds before displaying tooltips.
gl: Número de milisegundos de espera para amosar os tooltips.

en: Number of milliseconds before removing tooltips.
gl: Número de milisegundos de espera para quitar os tooltips.

en: Number of pixels to move pointer in `move-cursor-' commands.
gl: Número de puntos que hai que mover o punteiro nos comandos `move-cursor-'.

en: Number of pixels to move window in `slide-' commands.
gl: Número de puntos que se desprazan as fiestras nos comandos `slide-'.

en: OK
gl: Aceptar

en: Offset (%) from left window edge when warping pointer.
    
    A negative number means outside the left window edge.
gl: Desprazamento (%) dende a beira esquerda da fiestra,
    cando se leva o punteiro ás fiestras.
    
    Un número negativo significa levalo fóra da beira esquerda.

en: Offset (%) from top window edge when warping pointer.
    
    A negative number means outside the top window edge.
gl: Desprazamento (%) dende a beira superior da fiestra,
    cando se leva o punteiro ás fiestras.
    Un número negativo significa movelo fóra da beira superior.

en: Only flip when interactively moving a window.
gl: Saltar soamente ao mover unha fiestra interactivamente.

en: Only update window contents after it has stopped moving.
gl: Actualizar os contidos da fiestra só ao acabar de movela.

en: Open
gl: Abrir

en: Optional arguments given to the `xterm' command.
gl: Argumentos opcionais para o comando `xterm'.

en: Other
gl: Outro

en: Pack window down
gl: Empaquetar fiestra para abaixo

en: Pack window left
gl: Empaquetar fiestra para a esquerda

en: Pack window right
gl: Empaquetar fiestra para a dereita

en: Pack window up
gl: Empaquetar fiestra para arriba

en: Patterns
gl: Patróns

en: Persistent group ids
gl: Ids de grupos persistentes

en: Place mode
gl: Xeito de colocación

en: Placement
gl: Colocación

en: Placement weight
gl: Peso da colocación

en: Play sound effects for unmanaged windows.
gl: Reproducir efectos de son para as fiestras non xestionadas.

en: Play sound effects for window events.
gl: Reproducir efectos de son nos eventos das fiestras.

en: Popup apps menu
gl: Amosar menú de aplicacións

en: Popup root menu
gl: Amosar menú raíz

en: Popup window list
gl: Amosar a lista de fiestras

en: Popup window menu
gl: Amosar menú de fiestra

en: Popup workspace list
gl: Amosar a lista de escritorios

en: Position
gl: Posición

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Prepend workspace and send
gl: Engadir escritorio ao inicio e enviar

en: Preserve empty workspaces in pager.
gl: Manter os escritorios baleiros no paxinador.

en: Press key...
gl: Prema unha tecla...

en: Previous window
gl: Anterior fiestra

en: Previous workspace
gl: Escritorio anterior

en: Previous workspace window
gl: Anterior fiestra do escritorio

en: Prompt for a command, execute it, and print any output to the screen.
gl: Pedir un comando, executalo, e escribir a saída na pantalla.

en: Prompt for a key sequence, then print its binding.
gl: Pedir unha secuencia de teclas, e escribir o comando ao que está asociada.

en: Prompt for a workspace and switch to it.
gl: Preguntar por un escritorio e activalo.

en: Properties
gl: Propiedades

en: Properties...
gl: Propiedades...

en: Proximity in pixels before snapping to a window edge.
gl: Proximidade en puntos necesaria para axustar ao bordo doutra fiestra.

en: Put the window in the stacking level above its current level.
gl: Colocar a fiestra na capa por riba da actual.

en: Put the window in the stacking level beneath its current level.
gl: Colocar a fiestra na capa debaixo da actual.

en: Quit
gl: Saír

en: Quote event
gl: Enviar evento

en: Raise
gl: Elevar

en: Raise and pass through click
gl: Elevar e transmitir o clic

en: Raise and pass through click if focused
gl: Elevar e transmitir o clic se está enfocada

en: Raise group
gl: Elevar grupo

en: Raise group and pass through click
gl: Elevar o grupo e transmitir o clic

en: Raise group depth
gl: Elevar a profundidade do grupo

en: Raise lower group
gl: Elevar-Baixar grupo

en: Raise lower single window
gl: Elevar-Baixar fiestra simple

en: Raise lower window
gl: Elevar-Baixar fiestra

en: Raise lower window and transients
gl: Elevar-Baixar a fiestra e as temporais

en: Raise on focus
gl: Elevar ao enfocar

en: Raise or pass through click
gl: Elevar ou transmitir o clic

en: Raise selected windows (normally by the Windows menu).
gl: Elevar as fiestras seleccionadas (normalmente polo menú de Fiestras).

en: Raise single window
gl: Elevar fiestra simple

en: Raise the current window to its highest allowed position in the stacking
    order. Also raise any transient windows that it has.
gl: Elevar a fiestra actual á posición máis alta permitida na pila.
    Elevar tamén as fiestras temporais asociadas.

en: Raise the group of windows that received the current event, then replay
    any pointer events that invoked the command.
gl: Elevar o grupo de fiestras que recibiron o evento actual e, en caso
    de seren eventos do punteiro, reproducilos.

en: Raise the window that received the current event (if it's focused), then
    replay any pointer events that invoked the command.
gl: Elevar a fiestra que recibiu o evento actual (se está enfocada) e, en caso
    de seren eventos do punteiro, reproducilos.

en: Raise the window that received the current event and any transients it
    has, then replay any pointer events that invoked the command.
gl: Elevar a fiestra que recibiu o evento actual e tódalas temporais que teña,
    e, en caso de seren eventos de punteiro, reproducilos.

en: Raise the window that received the current event, then replay any pointer
    events that invoked the command.
gl: Elevar a fiestra que recibiu o evento actual e, no caso de seren eventos do
    punteiro, reproducilos.

en: Raise the window to its highest allowed position in the stacking order.
gl: Elevar a fiestra á posición máis alta permitida na pila.

en: Raise transients and pass through click
gl: Elevar as temporais e transmitir o clic

en: Raise window
gl: Elevar fiestra

en: Raise window and pass through click
gl: Elevar fiestra e transmitir o clic

en: Raise window and transients
gl: Elevar a fiestra e as temporais

en: Raise window depth
gl: Elevar a profundidade da fiestra

en: Raise windows when they are focused.
gl: Elevar as fiestras ao enfocalas.

en: Raise windows when they are maximized.
gl: Elevar as fiestras ao maximizalas.

en: Raise windows when they are moved or resized.
gl: Elevar as fiestras ao movelas ou redimensionalas.

en: Raise windows when they are unshaded.
gl: Elevar as fiestras ao desenrolalas.

en: Raise windows while they're temporarily selected during cycling.
gl: Elevar as fiestras ao seleccionalas temporalmente ao circular.

en: Read theme from `%s'
gl: Cargouse o tema de `%s'

en: Reload the gtkrc settings.
gl: Recargar as opcións do gtkrc.

en: Reload themes in window manager after saving.
gl: Tras gardar o tema, cargalo de novo no xestor de fiestras.

en: Remember _attributes
gl: Lembrar _atributos

en: Remember _dimensions
gl: Lembrar _dimensións

en: Remember _position
gl: Lembrar _posición

en: Remember the current attributes of the focused window.
gl: Lembrar os atributos actuais da fiestra enfocada.

en: Remember the current dimensions of the focused window.
gl: Lembrar as dimensións actuais da fiestra enfocada.

en: Remember the current position of the focused window.
gl: Lembrar a posición actual da fiestra enfocada.

en: Remove the copy of the window on the current workspace. If this is the
    last instance remaining, then delete the actual window.
gl: Eliminar a copia desta fiestra no escritorio actual. Se é a última
    instancia que queda, eliminar a fiestra.

en: Remove tooltips after a period of time.
gl: Quitar os tooltips tras un periodo de tempo.

en: Remove unused definitions when saving.
gl: Eliminar as definicións non usadas ao gardar.

en: Resize selected window
gl: Redimensionar a fiestra seleccionada

en: Resize the window interactively using the mouse.
gl: Redimensionar a fiestra interactivamente co rato.

en: Resize window interactively
gl: Redimensionar fiestra interactivamente

en: Restart
gl: Reiniciar

en: Restore the dimensions of the window to its original, unmaximized, state.
gl: Restaurar as dimensións da fiestra ao seu estado orixinal sen maximizar.

en: Return the window from its iconified state.
gl: Restaurar a fiestra do seu estado iconificado.

en: Revert
gl: Reverter

en: Role
gl: Rol

en: Row:
gl: Ringleira:

en: Rows:
gl: Ringleiras:

en: Run shell command
gl: Executar comando de shell

en: SMaker Theme
gl: Tema SMaker

en: S_haded
gl: _Enrolada

en: Save Theme _As...
gl: Gardar tema _como...

en: Saved as `%s'
gl: Gardado como `%s'

en: Sawfish Error
gl: Erro do Sawfish

en: Sawfish Theme Builder
gl: Constructor de temas do Sawfish

en: Sawfish Themer Preview
gl: Vista previa do themer do Sawfish

en: Sawfish configurator
gl: Configuración do sawfish

en: Sawfish homepage
gl: Páxina web do Sawfish

en: Sawfish manages your windows extensibly.
gl: O sawfish xestiona as fiestras de modo extensible.

en: Select Icon
gl: Seleccionar icona

en: Select Image
gl: Seleccionar imaxe

en: Select color
gl: Seleccionar cor

en: Select file
gl: Seleccionar ficheiro

en: Select font
gl: Seleccionar fonte

en: Select next workspace
gl: Activar o seguinte escritorio

en: Select previous workspace
gl: Activar o escritorio anterior.

en: Select the N'th workspace.
gl: Activar o escritorio N.

en: Select the next desktop when the pointer hits screen edge.
gl: Activar o seguinte escritorio cando o punteiro chega á beira da pantalla.

en: Select the next window of the current workspace.
gl: Activar a seguinte fiestra no escritorio actual.

en: Select the next window, cycling through all possible workspaces.
gl: Activar a seguinte fiestra, circulando por tódolos escritorios posibles.

en: Select the previous window, cycling through all possible workspaces.
gl: Activar a fiestra anterior, circulando por tódolos escritorios posibles.

en: Select the specified viewport column.
gl: Activar a columna de área virtual indicada.

en: Select the specified viewport row.
gl: Activar a ringleira de área virtual indicada.

en: Select the specified viewport.
gl: Activar a área virtual indicada.

en: Select workspace interactively
gl: Seleccionar o escritorio interactivamente

en: Send group to current workspace
gl: Enviar o grupo para o escritorio actual

en: Send group to next workspace
gl: Enviar o grupo para o escritorio seguinte

en: Send group to previous workspace
gl: Enviar o grupo para o escritorio anterior

en: Send to next workspace
gl: Enviar para o seguinte escritorio

en: Send to previous workspace
gl: Enviar para o escritorio anterior

en: Send to workspace
gl: Enviar para o escritorio

en: Sends the next key event directly to the focused client window, ignoring
    any window manager bindings that it may have.
gl: Envía o seguinte evento de teclado directamente á fiestra cliente
    enfocada, ignorando os atallos do xestor de fiestras.

en: Set the GNOME SKIP_TASKLIST hint of the window.
gl: Activar a opción SKIP_TASKLIST de GNOME para esta fiestra.

en: Set the GNOME SKIP_WINLIST hint of the window.
gl: Activar a opción SKIP_WINLIST de GNOME para esta fiestra.

en: Set viewport linear
gl: Facer área virtual lineal

en: Set window viewport linear
gl: Facer a área virtual lineal

en: Shade Hover
gl: Desenrolar ao sobrevoar

en: Shade hover
gl: Desenrolar ao sobrevoar

en: Shade window
gl: Enrolar fiestra

en: Shaded
gl: Enrolada

en: Show current dimensions of windows while resizing.
gl: Amosar as dimensións actuais das fiestras ao redimensionalas.

en: Show current position of windows while moving.
gl: Amosar a posición actual das fiestras ao movelas.

en: Show full documentation in tooltips.
gl: Amosar a documentación completa nos tooltips.

en: Show options suitable for \w users.
gl: Amosar as opcións para os usuarios \w.

en: Show variable names of each customization option.
gl: Amosar os nomes das variables en cada opción de configuración.

en: Simple Theme
gl: Tema simple

en: Size window add column
gl: Engadir unha columna á fiestra

en: Size window add row
gl: Engadir unha ringleira á fiestra

en: Size window subtract column
gl: Quitar unha columna á fiestra

en: Size window subtract row
gl: Quitar unha ringleira á fiestra

en: Slide group down
gl: Deslizar o grupo para abaixo

en: Slide group left
gl: Deslizar o grupo para a esquerda

en: Slide group right
gl: Deslizar o grupo para a dereita

en: Slide group up
gl: Deslizar o grupo para arriba

en: Slide window down
gl: Deslizar a fiestra para abaixo

en: Slide window left
gl: Deslizar a fiestra para a esquerda

en: Slide window right
gl: Deslizar a fiestra para a dereita

en: Slide window up
gl: Deslizar a fiestra para arriba

en: Snap to otherwise-ignored windows.
gl: Axustar ás fiestras ignoradas.

en: Snap window position to edges of other windows while moving.
gl: Axustar a posición das fiestras ás beiras das outras ao mover.

en: Sound
gl: Son

en: Stacking
gl: Capas

en: Start a new xterm.
gl: Iniciar un novo xterm.

en: State
gl: Estado

en: Sticky
gl: Pegañenta

en: Sticky viewport
gl: Área virtual pegañenta

en: Text is \w justified in window titles.
gl: Xustificación do texto nos títulos das fiestras: \w

en: The default window animation mode: \w
gl: Método de animación das fiestras por defecto: \w

en: The hierarchical window menu raises singleton submenus.
gl: O menú de fiestras xerárquico reduce os submenús se só conteñen un elemento.

en: The program launched by the `xterm' command.
gl: O programa executado polo comando `xterm'.

en: The program used to play audio samples. If unset, built-in support for ESD is used.
gl: O programa para reproducir as gravacións de son. Se non se indica, usarase o soporte integrado para ESD.

en: Theme Directory
gl: Directorio do tema

en: Theme name:
gl: Nome do tema:

en: This window previews the current theme.
gl: Esta fiestra previsualiza o tema actual.

en: Title-only
gl: Só o título

en: Toggle group sticky
gl: Trocar o grupo pegañento

en: Toggle single window mode
gl: Trocar o modo de fiestra simple

en: Toggle the GNOME SKIP_TASKLIST hint of the window.
gl: Mudar a opción SKIP_TASKLIST de GNOME para esta fiestra.

en: Toggle the GNOME SKIP_WINLIST hint of the window.
gl: Mudar a opción SKIP_WINLIST de GNOME para esta fiestra.

en: Toggle the `stickiness' of the window--whether or not it is a member of
    all workspaces.
gl: Mudar o estado `pegañento' da fiestra (se aparece en tódolos
    escritorios ou non).

en: Toggle the iconification of window W.
gl: Mudar o estado de iconificación da fiestra W.

en: Toggle the shaded (only the title bar is displayed) state of the window.
gl: Mudar o estado de 'enrolada' (só se amosa a barra de título) da fiestra.

en: Toggle the state of the window between horizontally maximized and
    unmaximized.
gl: Mudar o estado da fiestra entre maximizada horizontalmente e
    non maximizada.

en: Toggle the state of the window between horizontally maximized-filled and
    unmaximized.
gl: Mudar o estado da fiestra entre maximizada-enchida horizontalmente e
    non maximizada.

en: Toggle the state of the window between maximized and unmaximized.
gl: Mudar o estado da fiestra entre maximizada e non maximizada.

en: Toggle the state of the window between maximized-filled and unmaximized.
gl: Mudar o estado da fiestra entre maximizada-enchida e non maximizada.

en: Toggle the state of the window between vertically maximized and
    unmaximized.
gl: Mudar o estado da fiestra entre maximizada verticalmente e non
    maximizada.

en: Toggle the state of the window between vertically maximized-filled and
    unmaximized.
gl: Mudar o estado da fiestra entre maximizada-enchida verticalmente e
    non maximizada.

en: Toggle whether a window is focusable or not.
gl: Mudar o estado de 'enfocable' dunha fiestra.

en: Toggle whether a window is ignored or not.
gl: Mudar o estado de 'ignorada' dunha fiestra.

en: Toggle whether a window is ignored while window cycling.
gl: Mudar o estado de 'ignorada' dunha fiestra ao circular.

en: Toggle whether a window will be include in the window list.
gl: Mudar o estado de incluíble na lista de fiestras.

en: Toggle window cycle skip
gl: Trocar o 'ignorar ao circular' da fiestra

en: Toggle window iconified
gl: Trocar a iconificación da fiestra

en: Toggle window ignored
gl: Trocar a ignoración da fiestra

en: Toggle window list skip
gl: Trocar o ignorar na lista de fiestras

en: Toggle window never focus
gl: Trocar o 'nunca enfocar' da fiestra

en: Toggle window shaded
gl: Trocar o enrolamento da fiestra

en: Toggle window sticky
gl: Trocar a fiestra pegañenta

en: Top-border
gl: Beira superior

en: Transients above
gl: Temporais por riba

en: Try to leave at least this many pixels between window edges in first/best-fit.
gl: Tentar deixar polo menos este número de puntos entre as beiras das fiestras nos modos first/best-fit.

en: Type
gl: Tipo

en: Undocumented
gl: Sen documentación

en: Ungrouped
gl: Desagrupada

en: Uniconify group
gl: Restaurar grupo

en: Uniconify transientgroup
gl: Restaurar grupo temporal

en: Uniconify window
gl: Restaurar fiestra

en: Uniconifying a window also uniconifies the: \w
gl: Ao restaurar unha fiestra, restaurar tamén: \w

en: Unignore the window.
gl: Non ignorar a fiestra.

en: Unique name
gl: Nome único

en: Uniquify window name
gl: Forzar a unicidade do nome da fiestra

en: Unmanaged windows may be iconified.
gl: Permitir iconificar as fiestras non xestionadas.

en: Unmaximize
gl: Restaurar

en: Unmaximize window
gl: Restaurar fiestra

en: Unset the GNOME SKIP_TASKLIST hint of the window.
gl: Desactivar a opción SKIP_TASKLIST de GNOME para esta fiestra.

en: Unset the GNOME SKIP_WINLIST hint of the window.
gl: Desactivar a opción SKIP_WINLIST de GNOME para esta fiestra.

en: Unshade selected windows.
gl: Desenrolar as fiestras seleccionadas.

en: Unshade window
gl: Desenrolar fiestra

en: Upper layer
gl: Capa superior

en: Use black-on-white button images.
gl: Imaxes dos botóns en negro sobre branco.

en: Use less memory when creating gradients, possibly affecting quality.
gl: Usar menos memoria ao crear os gradientes, posiblemente afectando á calidade.

en: Value
gl: Valor

en: Viewport
gl: Área virtual

en: Virtual desktop configuration.
gl: Configuración dos escritorios virtuais.

en: Wait for the user to select a window, then interactively move that window.
gl: Agardar a que o usuario seleccione unha fiestra, e logo movela interactivamente.

en: Wait for the user to select a window, then interactively resize that window.
gl: Agardar a que o usuario seleccione unha fiestra, e logo redimensionala interactivamente.

en: Warp pointer to opposite screen edge when flipping.
gl: Ao saltar, mover o punteiro á beira oposta da pantalla.

en: Warp the mouse pointer to windows as they're temporarily selected.
gl: Levar o punteiro do rato ás fiestras ao seleccionalas temporalmente.

en: Warp the pointer to selected windows.
gl: Levar o punteiro ás fiestras seleccionadas.

en: When does the mouse pointer affect the input focus.
gl: Cándo afecta o punteiro do rato ao foco de entrada.

en: When passing the first or last workspace, while moving a window: \w
gl: Ao superar o primeiro primeiro ou derradeiro escritorio movendo unha fiestra: \w

en: When passing the first or last workspace: \w
gl: Ao superar o primeiro ou derradeiro escritorio: \w

en: When raising a window, also raise its: \w
gl: Ao elevar unha fiestra, elevar tamén: \w

en: Where to display error messages: \w
gl: Onde amosar as mensaxes de erro: \w

en: Whether and how to move the pointer when packing windows.
    
    `maybe' means that the pointer is moved along with the window, if the
    pointer was within the window area before packing.
    
    `always' warps the pointer to the center of the window if it isn't
    already in the window, then does like `maybe'.
    
    `never' means not to warp the pointer.
gl: Mover o punteiro do rato ao empaquetar fiestras.
    
    `maybe' (quizais) significa que o punteiro se moverá coa fiestra se está
    dentro dela antes de empaquetar.
    
    `always' (sempre) leva o punteiro ao centro da fiestra se aínda non está
    dentro dela, e entón actúa como `maybe'.
    
    `never' (nunca) significa que non fai nada co punteiro.

en: Whether growing an already grown window grows it again.
gl: Medrar de novo unha fiestra que xa foi medrada.

en: Whether growing is considered to be maximization.  When you turn
    this on, you can use `unmaximize-window' or something similar to get
    back to the original size.
gl: Considerar medrar como maximizar.  Activando isto, pódese usar
    `unmaximize-window', ou algo similar, para voltar ao tamaño orixinal.

en: While changing %s:
gl: Ao cambiar %s:

en: Width of window border.
gl: Ancho do bordo da fiestra.

en: Window Cycling
gl: Circulación de fiestras

en: Window _Frames
gl: _Marcos da fiestra

en: Window history clear
gl: Limpar a historia da fiestra

en: Window history forget
gl: Esquecer a historia da fiestra

en: Window history save attributes
gl: Gardar os atributos na historia da fiestra

en: Window history save dimensions
gl: Gardar as dimensións na historia da fiestra

en: Window history save position
gl: Gardar a posición na historia da fiestra

en: Window list skip
gl: Ignorar na lista de fiestras

en: Window:
gl: Fiestra:

en: Windows are focused after being uniconified.
gl: Enfocar as fiestras ao restauralas.

en: Windows are raised after being uniconified.
gl: Elevar as fiestras ao restauralas.

en: Windows uniconify to the current viewport.
gl: Restaurar as fiestras na área virtual actual.

en: Windows uniconify to the current workspace when they are selected.
gl: Restaurar as fiestras no escritorio actual ao seleccionalas.

en: Windows uniconify to the current workspace.
gl: Restaurar as fiestras no escritorio actual.

en: Work_spaces
gl: _Escritorios

en: Workspace
gl: Escritorio

en: Workspace %d
gl: Escritorio %d

en: Workspace names
gl: Nomes dos escritorios

en: Workspace:
gl: Escritorio:

en: Workspaces
gl: Escritorios

en: Workspaces are deleted when their last window closes.
gl: Borrar os escritorios cando se pecha a última fiestra.

en: Workspaces:
gl: Escritorios:

en: [bottom]
gl: [abaixo]

en: [left]
gl: [esquerda]

en: [right]
gl: [dereita]

en: [top]
gl: [arriba]

en: _About
gl: _Acerca

en: _About Sawfish...
gl: _Acerca do Sawfish...

en: _Close
gl: _Pechar

en: _Customize
gl: _Configurar

en: _Cyclable
gl: _Circulable

en: _Down
gl: A_baixo

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _Focusable
gl: _Enfocable

en: _Forget saved state
gl: _Esquecer o estado gardado

en: _GNOME Help...
gl: Axuda de _GNOME...

en: _Help
gl: A_xuda

en: _History
gl: _Historia

en: _Ignored
gl: _Ignorada

en: _Left
gl: _Esquerda

en: _News...
gl: _Novas...

en: _Next workspace
gl: Escritorio _seguinte

en: _Open Theme..
gl: _Abrir tema...

en: _Preferences...
gl: _Preferencias...

en: _Preview
gl: _Vista previa

en: _Previous workspace
gl: Escritorio _anterior

en: _Programs
gl: _Programas

en: _Right
gl: _Dereita

en: _Save Theme
gl: _Gardar tema

en: _Send window to
gl: _Enviar fiestra

en: _Settings
gl: P_ropiedades

en: _Sticky
gl: _Pegañenta

en: _Themes
gl: _Temas

en: _Toggle
gl: _Trocar

en: _Up
gl: A_rriba

en: _WWW page...
gl: _Páxina WWW...

en: _Windows
gl: _Fiestras

en: `From' color of active frames in `gradient' frame style.
gl: Cor de orixe dos marcos activos no estilo de marco `gradiente'.

en: `From' color of inactive frames in `gradient' frame style.
gl: Cor de orixe dos marcos inactivos no estilo de marco `gradiente'.

en: `To' color of active frames in `gradient' frame style.
gl: Cor de destino dos marcos activos no estilo de marco `gradiente'.

en: `To' color of inactive frames in `gradient' frame style.
gl: Cor de destino dos marcos inactivos no estilo de marco `gradiente'.

en: all
gl: todas

en: always
gl: sempre

en: and many others...
gl: e moitos outros...

en: apply/revert/cancel/ok
gl: aplicar/reverter/cancelar/aceptar

en: attraction
gl: atracción

en: border
gl: bordo

en: border-grab
gl: agarrar-bordo

en: border-keymap
gl: Mapa de teclado do bordo

en: box
gl: caixa

en: center
gl: centro

en: close-button-keymap
gl: Mapa de teclado do botón de pechar

en: cycle-keymap
gl: Mapa de teclado ao circular

en: error while building frame: %S
gl: erro ao construír o marco: %S

en: expert
gl: experto

en: global-keymap
gl: Mapa de teclado global

en: grab
gl: agarrar

en: group
gl: grupo

en: iconify-button-keymap
gl: Mapa de teclado do botón de iconificar

en: intermediate
gl: intermedio

en: keep-going
gl: continuar

en: left
gl: esquerda

en: magnetism
gl: magnetismo

en: maximize-button-keymap
gl: Mapa de teclado do botón de maximizar

en: maybe
gl: quizais

en: menu-button-keymap
gl: Mapa de teclado do botón de menú

en: never
gl: nunca

en: none
gl: ningún

en: novice
gl: principiante

en: nowhere
gl: ningures

en: ok
gl: aceptar

en: opaque
gl: opaco

en: parents
gl: nais

en: prompt-keymap
gl: Mapa de teclado da pregunta ao usuario

en: region
gl: rexión

en: resistance
gl: resistencia

en: revert/cancel/ok
gl: reverter/cancelar/aceptar

en: right
gl: dereita

en: root-window-keymap
gl: Mapa de teclado da fiestra raíz

en: screen
gl: pantalla

en: shade-button-keymap
gl: Mapa de teclado do botón de enrolar

en: space %d
gl: escritorio %d

en: standard-error
gl: erro estándar

en: stop
gl: parar

en: title-keymap
gl: Mapa de teclado do título

en: transients
gl: temporais

en: viewport
gl: área virtual

en: window-keymap
gl: Mapa de teclado das fiestras

en: workspace
gl: escritorio

en: wrap-around
gl: circular
