wget 1.9.1 - en to gl translation catalogue (201 entries)

en: 
        The file is already fully retrieved; nothing to do.
gl: 
        O ficheiro xa está completo; non hai nada que facer.

en: 
    %*s[ skipping %dK ]
gl: 
    %*s[ omitindo %dK ]

en: 
    %s received, redirecting output to `%s'.
gl: 
    %s recibido, redireccionando a saída a `%s'.

en: 
    Continued download failed on this file, which conflicts with `-c'.
    Refusing to truncate existing file `%s'.
gl: 
    Non se puido continua-la descarga do ficheiro, o que é incompatible con `-c'.
    Non se ha trunca-lo ficheiro existente `%s'.

en: 
    FINISHED --%s--
    Downloaded: %s bytes in %d files
gl: 
    REMATADO --%s--
    Descargados: %s bytes en %d ficheiros

en: 
    Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
gl: 
    Os argumentos obrigatorios nas opcións largas sono tamén nas curtas.

en: 
    Originally written by Hrvoje Niksic <hniksic@xemacs.org>.
gl: 
    Escrito orixinalmente por Hrvoje Niksic <hniksic@xemacs.org>.

en: 
    REST failed, starting from scratch.
gl: 
    REST fallou, comezando dende o principio.

en: 
    REST failed; will not truncate `%s'.
gl: 
    REST fallou; non se ha truncar `%s'.

en:  (%s to go)
gl:  (quedan %s por descargar)

en:  (unauthoritative)
gl:  (dato non fidedigno)

en:  [%s to go]
gl:  [quedan %s por descargar]

en:  [following]
gl:  [seguíndoo]

en: %d redirections exceeded.
gl: Superáronse %d redireccións.

en: %s (%s) - Connection closed at byte %ld.
gl: %s (%s) - Conexión pechada no byte %ld.

en: %s (%s) - Connection closed at byte %ld/%ld.
gl: %s (%s) - Conexión pechada no byte %ld/%ld.

en: %s (%s) - Data connection: %s;
gl: %s (%s) - Conexión de datos: %s;

en: %s (%s) - Read error at byte %ld (%s).
gl: %s (%s) - Erro de lectura no byte %ld (%s).

en: %s (%s) - Read error at byte %ld/%ld (%s).
gl: %s (%s) - Erro de lectura no byte %ld/%ld (%s).

en: %s (%s) - `%s' saved [%ld/%ld]
gl: %s (%s) - `%s' gardado [%ld/%ld]

en: %s (%s) - `%s' saved [%ld/%ld])
gl: %s (%s) - `%s' gardado [%ld/%ld])

en: %s (%s) - `%s' saved [%ld]
gl: %s (%s) - `%s' gardado [%ld]

en: %s ERROR %d: %s.
gl: %s ERRO %d: %s.

en: %s request sent, awaiting response...
gl: Petición %s enviada, agardando unha resposta...

en: %s: %s, closing control connection.
gl: %s: %s, pechando a conexión de control.

en: %s: %s: Invalid boolean `%s', use `on' or `off'.
gl: %s: %s: Booleano `%s' non válido, empregue `on' ou `off'.

en: %s: %s: Invalid boolean `%s', use always, on, off, or never.
gl: %s: %s: Booleano '%s' non válido, empregue always (sempre), on, off ou never (nunca).

en: %s: %s: Invalid byte value `%s'
gl: %s: %s: Valor de byte `%s' non válido.

en: %s: %s: Invalid header `%s'.
gl: %s: %s: Cabeceira `%s' non válida.

en: %s: %s: Invalid number `%s'.
gl: %s: %s: Número `%s' non válido.

en: %s: %s: Invalid progress type `%s'.
gl: %s: %s: Tipo de progreso `%s' non válido.

en: %s: %s: Invalid restriction `%s', use `unix' or `windows'.
gl: %s: %s: Restricción `%s' non válida, empregue `unix' ou `windows'.

en: %s: %s: Invalid time period `%s'
gl: %s: %s: Periodo de tempo `%s' non válido.

en: %s: %s: Invalid value `%s'.
gl: %s: %s: Valor `%s' non válido.

en: %s: %s: Not enough memory.
gl: %s: %s: Non hai memoria dabondo.

en: %s: %s:%d: unknown token "%s"
gl: %s: %s:%d: elemento "%s" descoñecido

en: %s: %s:%d: warning: "%s" token appears before any machine name
gl: %s: %s:%d: aviso: o elemento "%s" aparece antes dun nome de máquina

en: %s: %s; disabling logging.
gl: %s: %s; desactivando o rexistro.

en: %s: Cannot read %s (%s).
gl: %s: Non se pode ler %s (%s).

en: %s: Cannot resolve incomplete link %s.
gl: %s: Non se pode resolve-la ligazón incompleta %s.

en: %s: Couldn't find usable socket driver.
gl: %s: Non se puido atopar un controlador de sockets utilizable.

en: %s: Error in %s at line %d.
gl: %s: Erro en %s na liña %d.

en: %s: Invalid --execute command `%s'
gl: %s: Orde --execute non válida `%s'

en: %s: WGETRC points to %s, which doesn't exist.
gl: %s: WGETRC apunta a %s, que non existe.

en: %s: Warning: Both system and user wgetrc point to `%s'.
gl: %s: Aviso: Os ficheiros wgetrc do sistema e do usuario apuntan a `%s'.

en: %s: cannot stat %s: %s
gl: %s: non se pode obter información de %s: %s

en: %s: corrupt time-stamp.
gl: %s: data e hora corrompidas.

en: %s: debug support not compiled in.
gl: %s: non se compilou con soporte de depuración.

en: %s: illegal option -- %c
gl: %s: opción incorrecta -- %c

en: %s: illegal option -- `-n%c'
gl: %s: opción incorrecta -- `-n%c'

en: %s: invalid option -- %c
gl: %s: opción non válida -- %c

en: %s: missing URL
gl: %s: falta a URL

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción `%c%s' non admite argumentos

en: %s: option `%s' is ambiguous
gl: %s: a opción `%s' é ambigua

en: %s: option `%s' requires an argument
gl: %s: a opción `%s' precisa dun argumento

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción `--%s' non admite argumentos

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción `-W %s' non admite argumentos

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
gl: %s: a opción `-W %s' é ambigua

en: %s: option requires an argument -- %c
gl: %s: a opción precisa dun argumento -- %c

en: %s: unknown/unsupported file type.
gl: %s: tipo de ficheiro descoñecido ou non soportado.

en: %s: unrecognized option `%c%s'
gl: %s: opción descoñecida `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
gl: %s: opción descoñecida `--%s'

en: (no description)
gl: (sen descripción)

en: (try:%2d)
gl: (intento:%2d)

en: ==> CWD not needed.
gl: ==> CWD non foi necesario.

en: ==> CWD not required.
gl: ==> CWD non foi preciso.

en: Already have correct symlink %s -> %s
gl: Xa ten unha ligazón simbólica correcta %s -> %s

en: Authorization failed.
gl: Fallo na autorización.

en: Bad port number
gl: Número de porto incorrecto

en: Bind error (%s).
gl: Erro facendo bind (%s).

en: Can't be verbose and quiet at the same time.
gl: Non se pode ser moi falador e estar en silencio ao mesmo tempo.

en: Can't timestamp and not clobber old files at the same time.
gl: Non se pode poñer unha marca de data e hora e non machaca-los ficheiros antigos ao mesmo tempo.

en: Cannot back up %s as %s: %s
gl: Non se pode copiar %s coma %s: %s

en: Cannot convert links in %s: %s
gl: Non se poden converte-las ligazóns en %s: %s

en: Cannot initiate PASV transfer.
gl: Non se puido comeza-la transferencia PASV.

en: Cannot open cookies file `%s': %s
gl: Non se pode abri-lo ficheiro de cookies `%s': %s

en: Cannot parse PASV response.
gl: Non se puido analiza-la resposta PASV.

en: Cannot write to `%s' (%s).
gl: Non se pode escribir en `%s' (%s).

en: Connecting to %s:%hu...
gl: Conectando con %s:%hu...

en: Connecting to %s[%s]:%hu...
gl: Conectando con %s[%s]:%hu...

en: Continuing in background, pid %d.
gl: Seguindo en segundo plano, pid %d.

en: Continuing in background.
gl: Seguindo en segundo plano.

en: Control connection closed.
gl: Conexión de control pechada.

en: Converted %d files in %.2f seconds.
gl: Convertéronse %d ficheiros en %.2f segundos.

en: Converting %s...
gl: Convertindo %s...

en: Could not seed OpenSSL PRNG; disabling SSL.
gl: Non se puido sementa-lo xerador de números aleatorios de OpenSSL; desactivando SSL.

en: Creating symlink %s -> %s
gl: Creando a ligazón simbólica %s -> %s

en: Data transfer aborted.
gl: Transferencia de datos abortada.

en: Directories:
      -nd, --no-directories            don't create directories.
      -x,  --force-directories         force creation of directories.
      -nH, --no-host-directories       don't create host directories.
      -P,  --directory-prefix=PREFIX   save files to PREFIX/...
           --cut-dirs=NUMBER           ignore NUMBER remote directory components.
gl: Directorios:
      -nd, --no-directories            non crear directorios.
      -x,  --force-directories         forza-la creación de directorios.
      -nH, --no-host-directories       non crea-los directorios do servidor.
      -P,  --directory-prefix=PREFIXO  garda-los ficheiros a PREFIXO/...
           --cut-dirs=NÚMERO           ignorar NUMERO compoñentes dos directorios
                                            remotos.

en: Directory
gl: Directorio

en: Download quota (%s bytes) EXCEEDED!
gl: ¡O límite de descarga (%s bytes) foi SUPERADO!

en: Download:
      -t,  --tries=NUMBER           set number of retries to NUMBER (0 unlimits).
           --retry-connrefused      retry even if connection is refused.
      -O   --output-document=FILE   write documents to FILE.
      -nc, --no-clobber             don't clobber existing files or use .# suffixes.
      -c,  --continue               resume getting a partially-downloaded file.
           --progress=TYPE          select progress gauge type.
      -N,  --timestamping           don't re-retrieve files unless newer than local.
      -S,  --server-response        print server response.
           --spider                 don't download anything.
      -T,  --timeout=SECONDS        set all timeout values to SECONDS.
           --dns-timeout=SECS       set the DNS lookup timeout to SECS.
           --connect-timeout=SECS   set the connect timeout to SECS.
           --read-timeout=SECS      set the read timeout to SECS.
      -w,  --wait=SECONDS           wait SECONDS between retrievals.
           --waitretry=SECONDS      wait 1...SECONDS between retries of a retrieval.
           --random-wait            wait from 0...2*WAIT secs between retrievals.
      -Y,  --proxy=on/off           turn proxy on or off.
      -Q,  --quota=NUMBER           set retrieval quota to NUMBER.
           --bind-address=ADDRESS   bind to ADDRESS (hostname or IP) on local host.
           --limit-rate=RATE        limit download rate to RATE.
           --dns-cache=off          disable caching DNS lookups.
           --restrict-file-names=OS restrict chars in file names to ones OS allows.
gl: Descarga de ficheiros:
      -t,  --tries=NÚMERO             facer NÚMERO tentativas (0 é sen límite).
           --retry-connrefused        volver tentar se se rexeita a conexión.
      -O   --output-document=FICHEIRO escribi-los documentos ao FICHEIRO.
      -nc, --no-clobber               non esmaga-los ficheiros que xa existan
                                            ou empregar sufixos .nº
      -c,  --continue                 seguir descargando un ficheiro que xa exista.
           --progress=TIPO            escolle-lo tipo de indicador de progreso.
      -N,  --timestamping             non descarga-los ficheiros se son máis
                                            vellos que os locais.
      -S,  --server-response          amosa-las respostas do servidor.
           --spider                   non descargar nada.
      -T,  --timeout=SEGUNDOS         estabrecer tódolos tempos de vencemento
                                            en SEGUNDOS.
           --dns-timeout=SEGUNDOS     estabrece-lo tempo de vencemento de busca
                                            en DNS en SEGUNDOS.
           --connect-timeout=SEGUNDOS estabrece-lo tempo de vencemento de conexión
                                            en SEGUNDOS.
           --read-timeout=SEGUNDOS    estabrece-lo tempo de vencemento de lectura
                                            en SEGUNDOS.
      -w,  --wait=SEGUNDOS            agardar SEGUNDOS entre descargas.
           --waitretry=SEGUNDOS       agardar 1...SEGUNDOS entre intentos.
           --random-wait              agardar de 0 a 2*ESPERA seg. entre intentos.
      -Y,  --proxy=on/off             activar ou desactiva-lo proxy.
      -Q,  --quota=NÚMERO             establece-lo límite de descarga a NÚMERO.
           --bind-address=ENDEREZO    emprega-lo ENDEREZO (nome/IP) desta máquina.
           --limit-rate=RAZON         limita-la velocidade de descarga a RAZÓN.
           --dns-cache=off            desactiva-la caché de buscas DNS.
           --restric-file-names=SO    restrinxi-los caracteres dos nomes dos
                                            ficheiros aos que admite o SO.

en: ERROR: Redirection (%d) without location.
gl: ERROR: Redirección (%d) sen destino.

en: Empty host
gl: Nome baleiro

en: End of file while parsing headers.
gl: Fin de ficheiro mentres se analizaban as cabeceiras.

en: Error closing `%s': %s
gl: Erro ao pechar `%s': %s

en: Error in Set-Cookie, field `%s'
gl: Erro en Set-Cookie, campo `%s'

en: Error in proxy URL %s: Must be HTTP.
gl: Erro no URL do proxy %s: Debe ser HTTP.

en: Error in server greeting.
gl: Erro no saúdo do servidor.

en: Error in server response, closing control connection.
gl: Erro na resposta do servidor, pechando a conexión de control.

en: Error parsing proxy URL %s: %s.
gl: Erro ao analiza-lo URL do proxy %s: %s.

en: Error writing to `%s': %s
gl: Non se pode escribir en `%s': %s

en: FTP options:
      -nr, --dont-remove-listing   don't remove `.listing' files.
      -g,  --glob=on/off           turn file name globbing on or off.
           --passive-ftp           use the "passive" transfer mode.
           --retr-symlinks         when recursing, get linked-to files (not dirs).
gl: Opcións FTP:
      -nr, --dont-remove-listing   non elimina-los ficheiros `.listing'.
      -g,  --glob=on/off           usar ou non comparación de nomes de ficheiros
                                      con patróns.
           --passive-ftp           usa-lo modo de transferencia "passive".
           --retr-symlinks         ao descargar recursivamente, descarga-los
                                      ficheiros ligados (non os directorios).

en: Failed to get certificate key from %s
gl: Non se puido obte-la clave do certificado de %s

en: Failed to load certificates from %s
gl: Non se puideron carga-los certificados de %s

en: Failed to set up an SSL context
gl: Non se puido estabrecer un contexto SSL

en: Failed to unlink symlink `%s': %s
gl: Fallo ao desligar `%s': %s

en: Failed writing HTTP request: %s.
gl: Fallo ao escribir unha petición HTTP: %s.

en: File
gl: Ficheiro

en: File `%s' already there, not retrieving.
gl: O ficheiro `%s' xa está aí, non se ha descargar.

en: File `%s' already there, will not retrieve.
gl: O ficheiro `%s' xa está aí, non se ha descargar.

en: GNU Wget %s, a non-interactive network retriever.
gl: GNU Wget %s, un descargador de ficheiros de rede non interactivo.

en: Giving up.
gl: Abandonando.

en: HTTP options:
           --http-user=USER      set http user to USER.
           --http-passwd=PASS    set http password to PASS.
      -C,  --cache=on/off        (dis)allow server-cached data (normally allowed).
      -E,  --html-extension      save all text/html documents with .html extension.
           --ignore-length       ignore `Content-Length' header field.
           --header=STRING       insert STRING among the headers.
           --proxy-user=USER     set USER as proxy username.
           --proxy-passwd=PASS   set PASS as proxy password.
           --referer=URL         include `Referer: URL' header in HTTP request.
      -s,  --save-headers        save the HTTP headers to file.
      -U,  --user-agent=AGENT    identify as AGENT instead of Wget/VERSION.
           --no-http-keep-alive  disable HTTP keep-alive (persistent connections).
           --cookies=off         don't use cookies.
           --load-cookies=FILE   load cookies from FILE before session.
           --save-cookies=FILE   save cookies to FILE after session.
           --post-data=STRING    use the POST method; send STRING as the data.
           --post-file=FILE      use the POST method; send contents of FILE.
gl: Opcións HTTP:
           --http-user=USUARIO   establece-lo USUARIO coma o usuario de http.
           --http-passwd=CLAVE   establece-la CLAVE coma a clave de http.
      -C,  --cache=on/off        (non) admitir datos da caché do servidor
                                    (normalmente admítense).
      -E,  --html-extension      gravar tódolos documentos text/html con
                                    extensión .html
           --ignore-length       ignora-lo campo da cabeceira `Content-Length'.
           --header=CADEA        inserta-la CADEA entre as cabeceiras.
           --proxy-user=USUARIO  establece-lo USUARIO coma o usuario do proxy.
           --proxy-passwd=CLAVE  establece-la CLAVE coma a clave do proxy.
           --referer=URL         incluir `Referer: URL' na petición HTTP
      -s,  --save-headers        garda-las cabeceiras HTTP ao ficheiro.
      -U,  --user-agent=AXENTE   identificar coma AXENTE no canto de Wget/VERSION.
           --no-http-keep-alive  desactiva-las conexións persistentes de HTTP.
           --cookies=off         non empregar cookies.
           --load-cookies=FICH   carga-las cookies do FICHeiro antes da sesión
           --save-cookies=FICH   grava-las cookies no FICHeiro trala sesión
           --post-data=CADEA     emprega-lo método POST; envia-la CADEA coma datos.
           --post-file=FICH      emprega-lo método POST; envia-lo FICHeiro.

en: HTTPS (SSL) options:
           --sslcertfile=FILE     optional client certificate.
           --sslcertkey=KEYFILE   optional keyfile for this certificate.
           --egd-file=FILE        file name of the EGD socket.
           --sslcadir=DIR         dir where hash list of CA's are stored.
           --sslcafile=FILE       file with bundle of CA's
           --sslcerttype=0/1      Client-Cert type 0=PEM (default) / 1=ASN1 (DER)
           --sslcheckcert=0/1     Check the server cert agenst given CA
           --sslprotocol=0-3      choose SSL protocol; 0=automatic,
                                  1=SSLv2 2=SSLv3 3=TLSv1
gl: Opcións de HTTPS (SSL):
           --sslcertfile=FICHEIRO  certificado opcional do cliente.
           --sslcertkey=FICHCLAVE  ficheiro de clave opcional para o certificado.
           --egd-file=FICHEIRO     nome de ficheiro do socket EGD.
           --sslcadir=DIR          directorio no que se armacena a lista de CAs.
           --sslcafile=FICHEIRO    ficheiro cun lote de CAs
           --sslcerttype=0/1       tipo de certificado de cliente
                                   0=PEM (valor por defecto) / 1=ASN1 (DER)
           --sslcheckcert=0/1      compara-lo certificado do servidor coa CA dada
           --sslprotocol=0-3       escolle-lo protocolo SSL; 0=automático,
                                   1=SSLv2 2=SSLv3 3=TLSv1

en: Host not found
gl: Non se atopou o servidor

en: IPv6 addresses not supported
gl: Non se soportan os enderezos IPv6

en: Index of /%s on %s:%d
gl: Índice de /%s en %s:%d

en: Invalid IPv6 numeric address
gl: Enderezo IPv6 numérico non válido

en: Invalid PORT.
gl: PORT incorrecto.

en: Invalid dot style specification `%s'; leaving unchanged.
gl: Especificación de estilo dos pountos `%s' non válida; queda sen cambiar.

en: Invalid name of the symlink, skipping.
gl: O nome da ligazón simbólica é incorrecto, omitindo.

en: Invalid user name
gl: O nome do usuario non é válido

en: Last-modified header invalid -- time-stamp ignored.
gl: Cabeceira Last-modified incorrecta -- a marca de data e hora foi ignorada.

en: Last-modified header missing -- time-stamps turned off.
gl: Falta a cabeceira Last-modified -- marcas de data e hora desactivadas.

en: Length:
gl: Lonxitude:

en: Length: %s
gl: Lonxitude: %s

en: Link
gl: Ligazón

en: Loading robots.txt; please ignore errors.
gl: Cargando robots.txt; por favor, ignore os erros.

en: Location: %s%s
gl: Lugar: %s%s

en: Logged in!
gl: ¡Conectado!

en: Logging and input file:
      -o,  --output-file=FILE     log messages to FILE.
      -a,  --append-output=FILE   append messages to FILE.
      -d,  --debug                print debug output.
      -q,  --quiet                quiet (no output).
      -v,  --verbose              be verbose (this is the default).
      -nv, --non-verbose          turn off verboseness, without being quiet.
      -i,  --input-file=FILE      download URLs found in FILE.
      -F,  --force-html           treat input file as HTML.
      -B,  --base=URL             prepends URL to relative links in -F -i file.
gl: Rexistro e ficheiro de entrada:
      -o,  --output-file=FICHEIRO   rexistra-las mensaxes no FICHEIRO.
      -a,  --append-output=FICHEIRO engadir mensaxes ao FICHEIRO.
      -d,  --debug                  amosar información de depuración.
      -q,  --quiet                  en silencio (sen mensaxes).
      -v,  --verbose                moi falador (esta é a opción por defecto).
      -nv, --non-verbose            non moi falador, sen estar en silencio.
      -i,  --input-file=FICHEIRO    descarga-las URLs indicadas no FICHEIRO.
      -F,  --force-html             trata-lo ficheiro de entrada coma HTML.
      -B,  --base=URL               precede-la URL nas ligazóns relativas
                                       en -F -i ficheiro.

en: Logging in as %s ...
gl: Identificándome coma %s ...

en: Login incorrect.
gl: Login incorrecto.

en: Mail bug reports and suggestions to <bug-wget@gnu.org>.
gl: Envíe os seus informes sobre erros e suxerencias a <bug-wget@gnu.org>.

en: Malformed status line
gl: Liña de estado mal formada

en: No URLs found in %s.
gl: Non se atoparon URLs en %s.

en: No data received
gl: Non se recibiron datos

en: No error
gl: Ningún erro

en: No matches on pattern `%s'.
gl: Non encaixa no patron `%s'.

en: No such directory `%s'.
gl: Non existe tal ficheiro ou directorio `%s'.

en: No such file `%s'.
gl: Non hai tal ficheiro `%s'.

en: No such file or directory `%s'.
gl: Non hai tal ficheiro ou directorio `%s'.

en: Not descending to `%s' as it is excluded/not-included.
gl: Non se ha descender a %s' porque está excluído ou non incluído.

en: Not sure
gl: Non seguro

en: Output will be written to `%s'.
gl: Vaise escribi-la saida a `%s'.

en: Read error (%s) in headers.
gl: Erro ao ler (%s) nas cabeceiras.

en: Recursion depth %d exceeded max. depth %d.
gl: A profundidade de recursión %d excedeu a máxima %d.

en: Recursive accept/reject:
      -A,  --accept=LIST                comma-separated list of accepted extensions.
      -R,  --reject=LIST                comma-separated list of rejected extensions.
      -D,  --domains=LIST               comma-separated list of accepted domains.
           --exclude-domains=LIST       comma-separated list of rejected domains.
           --follow-ftp                 follow FTP links from HTML documents.
           --follow-tags=LIST           comma-separated list of followed HTML tags.
      -G,  --ignore-tags=LIST           comma-separated list of ignored HTML tags.
      -H,  --span-hosts                 go to foreign hosts when recursive.
      -L,  --relative                   follow relative links only.
      -I,  --include-directories=LIST   list of allowed directories.
      -X,  --exclude-directories=LIST   list of excluded directories.
      -np, --no-parent                  don't ascend to the parent directory.
gl: Aceptar/rexeitar en descargas recursivas:
      -A,  --accept=LISTA               lista de extensións aceptadas,
                                            separadas por comas.
      -R,  --reject=LISTA               lista de extensións rexeitadas,
                                            separadas por comas.
      -D,  --domains=LISTA              lista de dominios aceptados,
                                            separadas por comas.
           --exclude-domains=LISTA      lista de dominios rexeitados,
                                            separadas por comas.
           --follow-ftp                 segui-las ligazóns a FTP dende documentos
                                            en HTML.
           --follow-tags=LISTA          lista de etiquetas HTML que se siguen,
                                            separadas por comas.
      -G,  --ignore-tags=LISTA          lista de etiquetas HTML que se ignoran,
                                            separadas por comas.
      -H,  --span-hosts                 ir a servidores de fóra durante a
                                            recursión.
      -L,  --relative                   seguir só as ligazóns relativas.
      -I,  --include-directories=LISTA  lista de directorios admitidos.
      -X,  --exclude-directories=LISTA  lista de directorios excluídos.
      -np, --no-parent                  non ascender ao directorio pai.

en: Recursive retrieval:
      -r,  --recursive          recursive download.
      -l,  --level=NUMBER       maximum recursion depth (inf or 0 for infinite).
           --delete-after       delete files locally after downloading them.
      -k,  --convert-links      convert non-relative links to relative.
      -K,  --backup-converted   before converting file X, back up as X.orig.
      -m,  --mirror             shortcut option equivalent to -r -N -l inf -nr.
      -p,  --page-requisites    get all images, etc. needed to display HTML page.
           --strict-comments    turn on strict (SGML) handling of HTML comments.
gl: Descarga recursiva:
      -r,  --recursive             descarga recursiva.
      -l,  --level=NUMERO          máximo nivel de recursión (empregue inf ou 0
                                      para infinito).
           --delete-after          borra-los ficheiros despois de descargalos.
      -k,  --convert-links         converti-las ligazóns non relativas a relativas.
      -K,  --backup-converted      antes de converti-lo ficheiro X, facer unha
                                      copia chamada X.orig
      -m,  --mirror                opción atallo equivalente a -r -N -l inf -nr.
      -nr, --dont-remove-listing   non borra-los ficheiros `.listing'.
      -p,  --page-requisites       obter tódalas imaxes, etc. necesarias para
                                      amosa-la páxina HTML.
           --strict-comments       activa-lo manexo estricto (SGML) dos
                                      comentarios HTML.

en: Rejecting `%s'.
gl: Rexeitando `%s'.

en: Remote file is newer than local file `%s' -- retrieving.
gl: O ficheiro remoto é máis novo có ficheiro local `%s' -- descargando.

en: Remote file is newer, retrieving.
gl: O ficheiro remoto é máis novo, descargando.

en: Remote file no newer than local file `%s' -- not retrieving.
gl: O ficheiro remoto non é máis novo có ficheiro local `%s' -- non se descarga.

en: Removed `%s'.
gl: Borrado `%s'.

en: Removing %s since it should be rejected.
gl: Borrando %s porque debería ser rexeitado.

en: Removing %s.
gl: Borrando %s.

en: Resolving %s...
gl: Resolvendo %s...

en: Retrying.
gl: Intentándoo de novo.

en: Reusing connection to %s:%hu.
gl: Reutilizando a conexión de %s:%hu.

en: Server error, can't determine system type.
gl: Erro no servidor, non se pode determina-lo tipo do sistema.

en: Server file no newer than local file `%s' -- not retrieving.
gl: O ficheiro do servidor non é máis novo có ficheiro local `%s' -- non se descarga.

en: Skipping directory `%s'.
gl: Omitindo o directorio `%s'.

en: Starting WinHelp %s
gl: Comezando WinHelp %s

en: Startup:
      -V,  --version           display the version of Wget and exit.
      -h,  --help              print this help.
      -b,  --background        go to background after startup.
      -e,  --execute=COMMAND   execute a `.wgetrc'-style command.
gl: Comezo:
      -V,  --version           amosa a versión de Wget e sae.
      -h,  --help              amosa esta axuda.
      -b,  --background        deixa o proceso en segundo plano.
      -e,  --execute=COMANDO   executa un comando estoñp `.wgetrc'.

en: Symlinks not supported, skipping symlink `%s'.
gl: Ligazóns simbólicas non soportadas, omitindo `%s'.

en: Syntax error in Set-Cookie: %s at position %d.
gl: Erro de sintaxe en Set-Cookie: %s na posición %d.

en: The server refuses login.
gl: O servidor rexeita o login.

en: The sizes do not match (local %ld) -- retrieving.
gl: Os tamaños non coinciden (local %ld) -- descargando.

en: The sizes do not match (local %ld) -- retrieving.
gl: Os tamaños non coinciden (local %ld) -- descargando.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
gl: Este programa distribúese coa intención de que sexa útil, pero SEN
    NINGUNHA GARANTIA; nin sequera a garantía implícita de MERCABILIDADE
    ou APTITUDE PARA UN FIN PARTICULAR.  Vexa a Licencia Pública Xeral de
    GNU para obter máis detalles.

en: Try `%s --help' for more options.
gl: Escriba `%s --help' para ver máis opcións.

en: Trying without the specified certificate
gl: Probando sen o certificado especificado

en: Unable to convert `%s' to a bind address.  Reverting to ANY.
gl: Non se puido converter `%s' a un enderezo de asignación. Cambiando a CALQUERA.

en: Unable to delete `%s': %s
gl: Non se puido borrar `%s': %s

en: Unable to establish SSL connection.
gl: Non se puido estabrece-la conexión SSL.

en: Unknown authentication scheme.
gl: Sistema de autenticación descoñecido.

en: Unknown error
gl: Erro descoñecido

en: Unknown type `%c', closing control connection.
gl: Tipo `%c' descoñecido, pechando a conexión de control.

en: Unsupported listing type, trying Unix listing parser.
gl: Tipo de listado non soportado, probando o analizador de listados Unix.

en: Unsupported scheme
gl: Esquema non soportado

en: Unterminated IPv6 numeric address
gl: Enderezo IPv6 numérico sen rematar

en: Usage: %s NETRC [HOSTNAME]
gl: Uso: %s NETRC [SERVIDOR]

en: Usage: %s [OPTION]... [URL]...
gl: Uso: %s [OPCIÓN]... [URL]...

en: Using `%s' as listing tmp file.
gl: Usando `%s' coma un ficheiro temporal de listado.

en: Warning: wildcards not supported in HTTP.
gl: Aviso: comodíns non soportados en HTTP.

en: Will not retrieve dirs since depth is %d (max %d).
gl: Non se han descargar directorios, porque a profundidade chegou a %d (máximo %d).

en: Write failed, closing control connection.
gl: Erro escribindo, pechando a conexión de control.

en: Wrote HTML-ized index to `%s' [%ld].
gl: Escrito un índice en HTML en `%s' [%ld].

en: Wrote HTML-ized index to `%s'.
gl: Escrito un índice en HTML en `%s'.

en: connected.
gl: conectado.

en: couldn't connect to %s:%hu: %s
gl: non se puido conectar a %s:%hu: %s

en: done.
gl: feito.

en: done.
gl: feito.

en: done.
gl: feito.

en: failed: %s.
gl: fallou: %s.

en: failed: timed out.
gl: fallou: tempo esgotado.

en: ignored
gl: ignorado

en: nothing to do.
gl: non hai nada que facer.

en: time unknown
gl: data descoñecida

en: unspecified
gl: non especificado
