anaconda 0 - en to hr translation catalogue (1354 entries)

en: 
    
    Press 'OK' to reboot your system.
hr: 
    
    Pritinite 'U redu' za ponovno pokretanje sustava.

en: 
    
    The following packages were automatically
    selected to be installed:
    %s
hr: 
    
    Sljedeći paketi su automatski odabrani za
    instalaciju:
    %s

en: 
    
    The following packages were available in this version but NOT installed:
hr: 
    
    Sljedeći paketi dostupni su u ovoj inačici, ali NISU instalirani:

en: 
    
    The following packages were available in this version but NOT upgraded:
hr: 
    
    Sljedeći paketi dostupni su u ovoj inačici, ali NISU nadograđeni:

en: 
    
    The installer has detected %s MB of RAM.
hr: 
    
    Program za instalaciju je pronašao %s MB memorije.

en: 
    
    WARNING! ALL DATA ON THE TARGET DRIVES WILL BE DESTROYED.
hr: 
    
    UPOZORENJE! SVI PODACI NA ODREDIŠNIM DISKOVIMA BITI ĆE UNIŠTENI.

en: 
    
    WARNING!!! VNC server running with NO PASSWORD!
    You can use the vncpassword=<password> boot option
    if you would like to secure the server.
hr: 
    
    UPOZORENJE!!! VNC poslužitelj se izvršava bez lozinke!
    Možete koristiti vncpassword=<lozinka> opciju pokretanja
    ukoliko želite osigurati poslužitelj.

en: 
    
    You can choose a different automatic partitioning option, or click 'Back' to select manual partitioning.
    
    Press 'OK' to continue.
hr: 
    
    Možete odabrati drugu vrstu automatskog particioniranja, ili kliknuti 'Natrag' za odabir ručnog particioniranja.
    
    Pritisnite 'U redu' za nastavak.

en:         Time
hr:      Vrijeme

en:       Bytes
hr:       bajtova

en:     F1-Help     F2-New      F3-Edit   F4-Delete    F5-Reset    F12-OK
hr:     F1-Pomoć     F2-Novo      F3-Uredi   F4-Briši    F5-Reset    F12-U redu

en:     Packages
hr:       Paketi

en:    <Space>,<+>,<-> selection   |   <F1> help   |   <F2> package description
hr:    <Space>,<+>,<-> odabir     |   <F1> pomoć  |   <F2> opis paketa

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements   |  <Space> selects   |  <F12> next screen
hr:   <Tab>/<Alt-Tab> između elemenata   |  <Space> odabire   |  <F12> sljedeći zaslon

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
hr:   <Tab>/<Alt-Tab> između elemenata  | <Space> bira | <F12> slijedeći zaslon

en:  <F1> for help | <Tab> between elements | <Space> selects | <F12> next screen
hr:  <F1> pomoć   | <Tab> između elemenata | <Space> odabir  | <F12> sljedeći zaslon

en:  <Space> selects button | <F2> select default boot entry | <F12> next screen>
hr:  <Space> odabire gumb  | <F2> odabir predefiniranog unosa| <F12> slijedeći zaslon>

en:  Name   :
hr:  Ime     :

en:  Size   :
hr:  Veličina:

en:  Summary:
hr:  Sažetak:

en: %.1f KBytes
hr: %.1f KBajtova

en: %s %s installation
hr: instalacija %s %s

en: %s %s installation on host %s
hr: %s %s instalacija na računalu %s

en: %s Byte
hr: %s bajt

en: %s Bytes
hr: %s bajtova

en: %s Installer
hr: %s program za instalaciju

en: %s Installer on %s
hr: %s instalacijski program na %s

en: %s is not a valid hostname.
hr: %s nije ispravno ime računala.

en: %s not found
hr: %s nije nađen

en: (Max size is %s MB)
hr: (najveća veličina je %s MB)

en: (ex. "host.domain.com")
hr: (npr. "racunalo.domena.com")

en: /dev/%s has a partition type of 0x82 (Linux swap) but does not appear to be formatted as a Linux swap partition.
    
    Would you like to format this partition as a swap partition?
hr: /dev/%s ima tip particije 0x82 (Linux swap) ali čini se da nije formatiran kao Linux swap particija.
    
    Želite li formatirati ovu particiju kao swap particiju?

en: /dev/ttyS0 (COM1 under DOS)
hr: /dev/ttyS0 (COM1 pod DOS-om)

en: /dev/ttyS1 (COM2 under DOS)
hr: /dev/ttyS1 (COM2 pod DOS-om)

en: /dev/ttyS2 (COM3 under DOS)
hr: /dev/ttyS2 (COM3 pod DOS-om)

en: /dev/ttyS3 (COM4 under DOS)
hr: /dev/ttyS3 (COM4 pod DOS-om)

en: 256 Colors (8 Bit)
hr: 526 boja (8 bita)

en: <Enter> to exit
hr: <Enter> za izlaz

en: <Enter> to reboot
hr: <Enter> za ponovno pokretanje

en: <Not Applicable>
hr: <nije primjenjivo>

en: <Space>,<+>,<-> selection   |   <F2> Group Details   |   <F12> next screen
hr: <Razmak>,<+>,<-> označavanje | <F2> Detalji grupe | <F12> sljedeći ekran

en: A RAID device of type %s requires at least %s members.
hr: RAID uređaj vrste %s zahtjeva najmanje %s članova.

en: A boot loader password prevents users from changing options passed to the kernel.  For greater system security, it is recommended that you set a password.
hr: Lozinka programa za pokretanje sustava sprečava korisnike u mjenjanju opcija prosljeđenih jezgri Linux-a. Preporučljivo je postaviti lozinku zbog veće sigurnosti sustava.

en: A boot loader password prevents users from passing arbitrary options to the kernel.  For highest security, we recommend setting a password, but this is not necessary for more casual users.
hr: Lozinka programa za pokretanje sustava sprečava korisnike u prosljeđivanju proizvoljnih opcija jezgri sustava. Da biste dobili najbolju sigurnost, preporučujemo postavljanje lozinke. Iako to nije neophodno za povremene korisnike.

en: A complete log of the installation can be found in the file '%s' after rebooting your system.
    
    A kickstart file containing the installation options selected can be found in the file '%s' after rebooting the system.
hr: Potpuni dnevnik instalacije može se naći u '%s' datoteci nakon ponovnog pokretanja vašeg sustava.
    
    Kickstart datoteka sadrži označene instalacijske opcije koje mogu biti nađene u datoteci '%s' nakon ponovnog pokretanja sustava.

en: A complete log of the upgrade can be found in the file '%s' after rebooting your system.
hr: Potpuni dnevnik nadogradnje može biti nađen u '%s' datoteci nakon ponovnog pokretanja vašeg sustava.

en: A complete log of your installation will be in %s after rebooting your system. You may want to keep this file for later reference.
hr: Potpuni dnevnik instalacije može se naći u '%s' datoteci nakon ponovnog pokretanja vašeg sustava. Možda želite zadržati tu datoteku zbog kasnijeg pregledavanja.

en: A complete log of your upgrade will be in %s after rebooting your system. You may want to keep this file for later reference.
hr: Nakon ponovnog pokretanja vašeg sustava čitav dnevnik vaše nadogradnje će bitiu %s. Možete zadržati tu datoteku za kasnije obraćanje.

en: A few systems will need to pass special options to the kernel at boot time for the system to function properly. If you need to pass boot options to the kernel, enter them now. If you don't need any or aren't sure, leave this blank.
hr: Kako bi bolje djelovali, neki sustavi će zahtjevati prosljeđivanje opcija jezgre Linux-a za vrijeme pokretanja sustava. Ukoliko trebate prosljediti opcije pokretanja sustava jezgri, unesite ih sada. Ukoliko ne trebate ili nistesigurni, ostavite prazno polje.

en: A firewall can help prevent unauthorized access to your computer from the outside world.  Would you like to enable a firewall?
hr: Vatrozid može pomoći u sprečavanju neovlaštenog pristupa vašem računalu s druge strane svijeta. Želite li omogučiti vatrozid?

en: A package group can have both Base and Optional package members.  Base packages are always selected as long as the package group is selected.
    
    Select the optional packages to be installed:
hr: Grupa paketa može imati osnovne i dodatne članove. Osnovni paketi su uvijekoznačeni sve dok su označene i grupe paketa.
    
    Označite dodatne pakete za instalaciju:

en: A screenshot named '%s' has been saved.
hr: Spremljen je izgled zaslona pod imenom '%s'.

en: A software RAID device cannot be created because all of the available RAID minor device numbers have been used.
hr: Programski RAID uređaj ne može biti stvoren iz razloga što svi dostupni drugostepeni RAID uređaji upotrebljeni.

en: A value is required for the field "%s".
hr: Potrebno je imati vrijednost u polju "%s".

en: About to Install
hr: O instalaciji

en: About to Upgrade
hr: O nadogradnji

en: Absolute Symlinks
hr: Apsolutni sustavni diskovi

en: Account name:
hr: Ime korisničkog računa:

en: Activate on boot
hr: Aktiviraj kod pokretanja sustava

en: Active on Boot
hr: Aktiviraj kod pokretanja sustava

en: Add
hr: Dodaj

en: Add Device
hr: Svi uređaji

en: Add Partition
hr: Dodaj particiju

en: Add Swap
hr: Dodaj swap

en: Add User
hr: Dodaj korisnika

en: Add anyway
hr: Ipak dodaj

en: Adding this partition would not leave enough disk space for already allocated logical volumes in %s.
hr: Dodavanje ove particije neće ostaviti dovoljno diskovnog prostora za većdodjeljene logičke diskove u %s.

en: Additional Language Support
hr: Podrška za dodatne jezike

en: Additional Size Options
hr: Opcije dodatnih veličina

en: Admin Server:
hr: Administratorski poslužitelj:

en: Advanced Boot Loader Configuration
hr: Napredne postavke programa za pokretanje sustava

en: Alaska Time - Alaska panhandle neck
hr: Aljaskino vrijeme - Aljaska panhandle neck

en: Alaska Time - west Alaska
hr: Alaska Time - zapadna Aljaska

en: Aleutian Islands
hr: Aleutsko otočje

en: All Packages
hr: Svi paketi

en: Allow incoming:
hr: Omogući dolaz:

en: Allowable Drives:
hr: Dostupni diskovi:

en: Allowable _Drives:
hr: _Dostupni diskovi:

en: Amundsen-Scott Station, South Pole
hr: Amundsen-Scott stanica, Južni pol

en: An error has occurred - no valid devices were found on which to create new file systems. Please check your hardware for the cause of this problem.
hr: Dogodila se greška - nađen je neispravan uređaj na kojem se želi stvoriti novi datotečni sustav. Molim, provjerite vaše sklopolje za pronalaženje razloga problema.

en: An error has occurred - no valid devices were found on which to create new filesystems. Please check your hardware for the cause of this problem or use dasdfmt.
    
    Back to the fdasd screen?
hr: Dogodila se greška - nije našen niti jedan ispravni uređaj za stvaranje novogdatotečnog sustava. Molim, provjerite vaše sklopovlje pronačaženje uzroka ovogproblema ili koristite dasdfmt.
    
    Povratak na prozor fdasdm-a?

en: An error has occurred selecting the video card %s. Please report this error to bugzilla.redhat.com.
hr: Dogodila se greška kod označavanja %s video kartice. Molim, prijavite ovu grešku na bugzilla.redhat.com.

en: An error occured reading the install from the ISO images. Please check your ISO images and try again.
hr: Dogodila se greška kod čitanja instalacije s ISO preslike. Molim, provjerite vašu ISO presliku, te ponovo pokušajte.

en: An error occurred converting the value entered for "%s":
    %s
hr: Dogodila se greška prilikom pretvaranja unešenog iznosa za "%s":
    %s

en: An error occurred copying the screenshots over.
hr: Dogodila se greška prilikom kopiranja izgleda zaslona.

en: An error occurred migrating %s to ext3.  It is possible to continue without migrating this file system if desired.
    
    Would you like to continue without migrating %s?
hr: Dogodila se greška tijekom preseljenja %s na ext3. Ukoliko to želite, moguće je nastaviti bez preseljenja ovog datotečnog sustava.
    
    Želite li nastaviti bez preseljenja %s?

en: An error occurred searching for bad blocks on %s.  This problem is serious, and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to reboot your system.
hr: Dogodila se greška prilikom pretraživanja loših blokova na %s. Ovo je ozbiljan problem i instalacija se ne može nastaviti.
    
    Pritisnite <Enter> za ponovno pokretanje sustava.

en: An error occurred transferring the install image to your hard drive. You are probably out of disk space.
hr: Dogodila se greška prilikom prijenosa instalacijske preslike na vaš tvrdi disk. Vjerojatno ste ostali bez slobodnog prostora na disku.

en: An error occurred trying to format %s.  This problem is serious, and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to reboot your system.
hr: Dogodila se greška prilikom pokušaja oblikovanja %s. Ovo je ozbiljan problem, te se instalacija ne može nastaviti.
    
    Pritisnite <Enter> za ponovno pokretanje sustava.

en: An error occurred trying to initialize swap on device %s.  This problem is serious, and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to reboot your system.
hr: Dogodila se greška prilikom pokušaja pokretanja swap-a na %s uređaju. Ovo je ozbiljan problem, te se instalacija ne može nastaviti.
    
    Pritisnite <Enter> za ponovno pokretanje sustava.

en: An error occurred trying to migrate %s.  This problem is serious, and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to reboot your system.
hr: Dogodila se greška prilikom preseljenja %s. Ovo je ozbiljan problem, te se instalacija ne može nastaviti.
    
    Pritisnite <Enter> za ponovno pokretanje sustava.

en: An error occurred trying to mount some or all of your system. Some of it may be mounted under %s.
    
    Press <return> to get a shell. The system will reboot automatically when you exit from the shell.
hr: Dogodila se greška prilikom pokušaja montiranja nekog od ili svih vaših sustava. Možda su neki od njih montirani od %s.
    
    Pritisnite <Enter> za ulazak u korisničku ljusku. Sustav će se automatski ponovo pokrenuti nakon što izađete iz korisničke ljuske.

en: An error occurred unmounting the CD.  Please make sure you're not accessing %s from the shell on tty2 and then click OK to retry.
hr: Dogodila se greška prilikom odmontiranja CD-a. Molim, budite sigurni da niste pristupili %s-u iz korisničke ljuske u tty2 i tada pritisnite U redu za ponovni pokušaj.

en: An error occurred when attempting to load an installer interface component.
    
    className = %s
hr: Dogodila se greška prilikom pokušaja učitavanja komponente sučelja instalacije.
    
    imeKlase = %s

en: An error occurred when finding the packages to upgrade.
hr: dogodila se greška kod pretraživanja paketa za nadogradnju.

en: An error occurred when trying to create %s.  Some element of this path is not a directory. This is a fatal error and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to reboot your system.
hr: Dogodila se greška prilikom pokušaja stvaranja %s. Neki elementi ove putanje nusu mape. To je opasna greška, te se instalacija ne može nastaviti.
    
    Pritisnite <Enter> za ponovno pokretanje sustava.

en: An error occurred when trying to create %s: %s.  This is a fatal error and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to reboot your system.
hr: Dogodila se greška prilikom pokušaja stvaranja %s: %s. Ovo je opasna greška, te se instalacija ne može nastaviti.
    
    Pritisnite <Enter> za ponovno pokretanje sustava.

en: An error occurred while attempting to verify the boot disk.  Please make sure that you have a good floppy in the first floppy drive.
hr: Dogodila se greška prilikom pokušaja provjere diskete za pokretanje sustava. Molim, provjerite da li imate ispravnu disketu u prvoj disketnoj jedinici.

en: An error occurred while making the boot disk. Please make sure that there is a floppy in the first floppy drive.
hr: Dogodila se greška kod stvaranja diskete za pokretanje szstava. Molim, buditesigurni da se disketa nalazi u prvom disketnoj jedinici.

en: An error occurred while running %s on drive %s.
hr: Dogodila se greška kod pokretanja %s na disku %s.

en: An error occurred while saving the screenshot.  If this occurred during package installation, you may need to try several times for it to succeed.
hr: Dogodila se greška prilikom spremanja slike zaslona. Ukoliko se to dogodi tijekom instalacije paketa, trebate pokušati više puta.

en: An unhandled exception has occurred.  This is most likely a bug.  Please copy the full text of this exception and file a detailed bug report against anaconda at http://bugzilla.redhat.com/bugzilla/
hr: Dogodila se nepoznata greška. To bi mogla biti greška u programu. Molim, kopirajte cijeli tekst koji opisuje ovu grešku i prijavite detaljni izvještaj o programu anaconda na http://bugzilla.redhat.com/bugzilla/

en: An unhandled exception has occurred.  This is most likely a bug.  Please copy the full text of this exception or save the crash dump to a floppy then file a detailed bug report against anaconda at http://bugzilla.redhat.com/bugzilla/
hr: Dogodila se nepoznata greška. To bi mogla biti greška u programu. Molim, kopirajte cijeli tekst koji opisuje ovu grešku ili spremite opis greške na disketu, te nakon toga  prijavite detaljni izvještaj o programu anaconda http://bugzilla.redhat.com/bugzilla/

en: Apple Bootstrap
hr: Apple pokretanje sustava

en: Are you sure you want to Delete the logical volume "%s"?
hr: Sigurni ste da želite obrisati logički disk "%s"?

en: Are you sure you want to reset the partition table to its original state?
hr: Sigurni ste da želite ponovno postaviti particijsku tablicu u njeno prvobitno stanje?

en: Arrange the drives to be in the same order as used by the BIOS. Changing the drive order may be useful if you have multiple SCSI adapters or both SCSI and IDE adapters and want to boot from the SCSI device.
    
    Changing the drive order will change where the installation program locates the Master Boot Record (MBR).
hr: Razvrstava diskove po istom redosljedu koji koristi BIOS. Promjena redosljeda diskova može biti korisna ukoliko imate višestruke SCSI prilagodnike ili oba i SCSI i IDE adaptera, a želite pokretati sustav sa SCSI uređaja.
    
    Promjena redosljeda diskova će biti izvršena kada instalacijski program pronađe glavni zapis pokretanja sustava (MBR).

en: As you don't have much memory in this machine, we need to turn on swap space immediately. To do this we'll have to write your new partition table to the disk immediately. Is that OK?
hr: S obzirom da nemate dovoljno memorije na ovoo računalu, trebate hitno uključiti swap prostor. Da bi se to izvršilo, potrebno je odmah zapisati novu particijsku tablicu na disk. Želite li to?

en: At least one unused physical volume partition is needed to create an LVM Volume Group.
    
    Create a partition or RAID array of type "physical volume (LVM)" and then select the "LVM" option again.
hr: Potreban je najmanje jedan fizički disk za stvaranje LVM grupe diskova.
    
    Stvorite particiju ili RAID polje vrste "physical volume (LVM)" , te nakon toga označite ponovo "LVM" opciju.

en: At least two software RAID partitions are needed.
hr: Potrebne su najmanje dvije programske RAID particije.

en: At least two unused software RAID partitions are needed to create a RAID device.
    
    First create at least two partitions of type "software RAID", and then select the "RAID" option again.
hr: Za stvaranje RAID uređaja, potrebne su najmanje dvije programske RAID particije.
    
    Prvo stvorite najmanje dvije particije vrste "programski RAID", te nakon toga ponovo označite "RAID" opciju.

en: Atlantic Time - E Labrador
hr: Atlantsko vrijeme - E Labrador

en: Atlantic Time - Nova Scotia (most places), NB, W Labrador, E Quebec & PEI
hr: Atlantsko vrijeme - Nova Scotia (most places), NB, W Labrador, E Quebec & PEI

en: Atlantic Time - Nova Scotia - places that did not observe DST 1966-1971
hr: Atlantsko vrijeme - Nova Scotia - mjesta koja se ne nadgledaju DST 1966-1971

en: Atlantic islands
hr: Atlantsko otočje

en: Attempting to connect to vnc client on host %s...
hr: Namjeravam se povezati s vnc klijentom na računalu %s...

en: Attempting to start %s
hr: Namjeravam pokrenuti %s

en: Authentication Configuration
hr: Postavljanje provjere ispravnosti

en: Automatic Partitioning
hr: Automatsko particioniranje

en: Automatic Partitioning Errors
hr: Greške automatskog particioniranja

en: Automatic Partitioning sets partitions based on the selected installation type. You also can customize the partitions once they have been created.
    
    The manual disk partitioning tool, Disk Druid, allows you to create partitions in an interactive environment. You can set the file system types, mount points, partition sizes, and more.
hr: Automatsko particioniranje podešava particije temeljem izabranog tipa instalacije Jednom stvorene particije također možete prilagoditi vašim potrebama.
    
    Alat za ručno particioniranje, Disk Druid, omogućava vam stvaranje particija u interaktivnom okruženju. Možete postaviti tipove datotečnog sustava, mount točke, veličine particija, i drugo.

en: Autopartition
hr: Automatsko particioniranje

en: Azores
hr: Azori

en: Back
hr: Nazad

en: Bad User Name
hr: Loše ime korisnika

en: Bad argument to HD kickstart method command %s: %s
hr: Loš argument za naredbu HD kickstart metodu %s: %s

en: Bad argument to NFS kickstart method command %s: %s
hr: Loš argument za naredbu NFS metode kickstart-a %s: %s

en: Bad argument to Url kickstart method command %s: %s
hr: Loš argument za naredbu %s URL metode kickstart-a: %s

en: Bad argument to device kickstart method command %s: %s
hr: Krivi argument za naredbu %s načina pokretanja kickstart uređaja: %s

en: Bad argument to kickstart network command %s: %s
hr: Loš argument za mrežnu naredbu kickstart-a %s: %s

en: Bad blocks have been detected on device /dev/%s. We do not recommend you use this device.
    
    Press <Enter> to reboot your system
hr: Pronađen je neispravni blok podataka na uređaju /dev/%s. Ne preporučujemo vam korištenje ovog uređaja.
    
    Pritisnite <Enter> za ponovno pokretanje sustava.

en: Bad bootproto %s specified in network command
hr: Loš protokol pokretanja sustava %s određen u mrežnoj naredbi

en: Base Packages
hr: Osnovni paketi

en: Before automatic partitioning can be set up by the installation program, you must choose how to use the space on your hard drives.
hr: Prije automatske izrade particija koju može izvršiti instalacijski program, možete izabrati na koji način će se koristiti prostor na tvrdim diskovima.

en: Boot Diskette
hr: Pokretačka disketa

en: Boot Diskette Creation
hr: Stvaranje diskete za pokretanje sustava

en: Boot Loader Configuration
hr: Podešavanje programa za pokretanje sustava

en: Boot Loader Password:
hr: Lozinka za učitavanja pokretanja sustava:

en: Boot label
hr: Ime pokretanja sustava

en: Boot label contains illegal characters
hr: Naziv pokretanja sustava sadrži nedozvoljene znakove

en: Boot label contains illegal characters.
hr: Naziv pokretačke particije sadrži neispravne znakove.

en: Boot label may not be empty.
hr: Naziv pokretačke particije ne može biti prazan.

en: Boot loader password is too short
hr: Lozinka za učitavanja pokretanja sustava je prekratka

en: Boot partition %s doesn't belong to a BSD disk label. SRM won't be able to boot from this paritition. Use a partition belonging to a BSD disk label or change this device disk label to BSD.
hr: Pokretačka particija %s ne pripada oznaci BSD diska. SRM neće biti u mogučnostipokrenuti se s ove particije. Koristite particiju koja pripada oznaci BSD diskaili promjenite oznaku ovog diska u BSD.

en: Boot partition %s doesn't belong to a disk with enough free space at its beginning for the bootloader to live on. Make sure that there's at least 5MB of free space at the beginning of the disk that contains /boot
hr: Pokretačka particija %s ne pripada disku s dovoljno slobodnog prostora nanjegovom početku za postavljanje pokretačkog programa. Budite sigurni dapostoji najmanje 5MB slobodnog prostora na početku diska koji sadrži /boot

en: Boot partition %s isn't a VFAT partition.  EFI won't be able to boot from this partition.
hr: Pokretačka particija %s nije VFAT particija. EFI neće biti u mogučnostipokrenuti se s ove particije.

en: Boot partition %s may not meet booting constraints for your architecture.  Creation of a boot disk is highly encouraged.
hr: Pokretačka particija %s možda ne zadovoljava uvjete pokretanja na vašem sustavu.Vrlo preporučujem stvaranje diskete za pokretanje.

en: Boot partition isn't located early enough on the disk.  OpenFirmware won't be able to boot this installation.
hr: Pokretačka particija nije postavljena dovoljno blizu početka diska.OpenFirmware neće biti u mogučnosti pokrenuti ovu instalaciju.

en: Bootable partitions can only be on RAID1 devices.
hr: Particije za pokretanje sustava mogu biti samo na RAID1 uređajima.

en: Bootable partitions cannot be on a logical volume.
hr: Particije za pokretanje sustava ne mogu biti na logičkim diskovima.

en: Bootloader
hr: Program za pokretanje sustava

en: CD Found
hr: CD je pronađen

en: CD Not Found
hr: CD nije pronađen

en: C_ontinue
hr: _Nastavi

en: C_ontinue with no boot loader
hr: _Nastavi bez programa za pokretanje sustava

en: Can't have a question in command line mode!
hr: Ne mogu imati pitanje u naredbenom načinu rada!

en: Canary Islands
hr: Kanarsko otočje

en: Cancel
hr: Odustani

en: Cancelled
hr: Otkazano

en: Cannot Delete
hr: Ne mogu obrisati

en: Cannot find kickstart file on CDROM.
hr: Ne mogu naći datoteku kickstart-a na CDROM-u.

en: Cannot find kickstart file on hard drive.
hr: Ne mogu naći kickstart datoteku na tvrdom disku

en: Cannot find ks.cfg on boot floppy.
hr: Ne mogu naći ks.cfg na pokretačkoj disketi.

en: Casey Station, Bailey Peninsula
hr: Stanica Casey, Poluotok Bailey

en: Central Standard Time - Saskatchewan - midwest
hr: Središnje standardno vrijeme - Saskatchewan - srednji istok

en: Central Standard Time - Saskatchewan - most locations
hr: Središnje standardno vrijeme - Saskatchewan - većina mjesta

en: Central Time
hr: Središnje vrijeme

en: Central Time - Campeche, Yucatan
hr: Središnje vrijeme - Campeche, Yucatan

en: Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas
hr: Središnje vrijeme - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas

en: Central Time - Manitoba & west Ontario
hr: Središnje vrijeme - Manitoba & zapadni Ontario

en: Central Time - Michigan - Wisconsin border
hr: Središnje vrijeme - Michigan - granica Wisconsin-a

en: Central Time - North Dakota - Oliver County
hr: Središnje vrijeme - sjeverna Dakota - Okrug Oliver

en: Central Time - Quintana Roo
hr: Središnje vrijeme - Quintana Roo

en: Central Time - Rainy River & Fort Frances, Ontario
hr: Središnje vrijeme - Rainy River & Fort Frances, Ontario

en: Central Time - most locations
hr: Središnje vrijeme - većina mjesta

en: Central Time - west Nunavut
hr: Središnje vrijeme - zapadni Nunavut

en: Chandev Parameters
hr: Parametri Chandev

en: Chandev line
hr: Linija Chandev

en: Change
hr: Promijeni

en: Change Boot Loader
hr: Promjeni program za pokretanje ustava

en: Change CDROM
hr: Promjenite CDROM

en: Change _password
hr: _Promijeni lozinku

en: Change the information for this user.
hr: Promjenite informacije za korisnika.

en: Chatham Islands
hr: Otočje Chatham

en: Check for _bad blocks?
hr: Provjera _loših blokova?

en: Check for bad blocks
hr: Provjeri loše blokove

en: Checking "%s"...
hr: Provjeravam "%s"...

en: Checking dependencies in packages selected for installation...
hr: Provjeravam ovisnosti u označenim paketima za instalaciju...

en: Checking for Bad Blocks
hr: Traženje loših blokova

en: Checking for bad blocks on /dev/%s...
hr: Tražim loše blokove na /dev/%s...

en: Checking media now...
hr: Sada provjeravam medije...

en: Checksum Test
hr: Test provjere podataka

en: Chinese(Simplified)
hr: Kineski(pojednostavljen)

en: Chinese(Traditional)
hr: Kineski(Tradicionalni)

en: Choose "%s" to test the CD currently in the drive, or "%s" to eject the CD and insert another for testing.
hr: Odaberite "%s" za ispitivanje CD-a koji se trenutno nalazi u jedinici, ili "%s" za izbacivanje CD-a i umetanje drugog CD-a za ispitivanje.

en: Choose a Language
hr: Odaberite jezik

en: Choose a disk to run fdasd or dasdfmt on
hr: Odaberite disk na kojem će se pokrenuti program fdasd ili dasdfmt

en: Choose a disk to run fdisk on
hr: Odaberite disk na kojem će se pokrenuti fdisk

en: Choose additional languages that you would like to use on this system:
hr: Odaberite dodatne jezike koje želite koristiti na ovom sustav:

en: Choose monitor type
hr: Odaberite vrstu zaslona

en: Choose the default language for this system:
hr: Odaberite uobičajeni jezik za ovaj sustav:

en: Choose this group to get the minimal possible set of packages.  Useful for creating small router/firewall boxes, for example.
hr: Odaberite ovu grupu za dobijanje najmanje moguče postave paketa. To je vrlo korisno za stvaranje npr. malih usmjerivačkih/vatrozidnih kutija.

en: Choose this option if you would like to upgrade your existing %s system.  This option will preserve the existing data on your drives.
hr: Odaberite ovu opciju ukoliko želite nadograditi postojeći %s sustav.  Ova opcija će očuvati postojeće podatke na vašim diskovima.

en: Choose this option to freshly install your system. Existing software and data may be overwritten depending on your configuration choices.
hr: Odaberite ovu opciju za osvježavanje instalacije vašeg sustava. Postojeći programi i podaci mogu biti prepisani, ovisno o vašem izboru konfiguracije.

en: Clear
hr: Obriši

en: Click next to begin installation of %s.
hr: Pritisnite 'sljedeće' za početak instalacije %s.

en: Click next to begin upgrade of %s.
hr: Pritisnite 'sljedeće' za početak nadogradnje %s.

en: Clone Drive Tool
    
    This tool allows you to significantly reduce the amount of effort required to setup RAID arrays.  The idea is to take a source drive which has been prepared with the desired partitioning layout, and clone this layout onto other similar sized drives.  Then a RAID device can be created.
    
    NOTE: The source drive must have partitions which are restricted to be on that drive only, and can only contain unused software RAID partitions.  Other partition types are not allowed.
    
    EVERYTHING on the target drive(s) will be destroyed by this process.
hr: Alat za kloniranje diskova
    
    Ovaj alat Vam omogućuje značajnu uštedu vremena i napora potrebnog za postavljanje RAID polja. Ideja je uzeti izvorne diskove koji su pripremljeni s željenim slojem particija, i klonirati taj sloj na druge diskove slične veličine. Tada može biti stvoren RAID uređaj.
    
    NAPOMENA: Izvorni disk mora imati particije čija je lokacija ograničena samo na taj disk, te može sadrđati samo nekorištene programske RAID particije.  Ostale vrste particija nisu dozvoljene.
    
    Tijekom ovog procesa SVE će biti uništeno na cilnom disku(ovima).

en: Clone Drives
hr: Kloniraj diskove

en: Clone a _drive to create a RAID device [default=/dev/md%s].
hr: Kloniraj _uređaj za stvaranje RAID uređaja [default=/dev/md%s].

en: Color Depth
hr: Dubina boja

en: Color Depth:
hr: Dubina boja:

en: Complete
hr: Završi

en: Completed
hr: Završeno

en: Completed:
hr: Završeno:

en: Con_firm:
hr: P_otvrdi

en: Configure %s
hr: Postavi %s

en: Configure TCP/IP
hr: Postavlja TCP/IP

en: Configure advanced boot loader _options
hr: Podesi napredne _opcije programa za pokretanje sustava

en: Configure using DHCP
hr: Prigodi koristeći DHCP

en: Configure using _DHCP
hr: Postavi koristeći se _DHCP-om

en: Confirm Delete
hr: Potvrdite brisanje

en: Confirm Physical Extent Change
hr: Potvrdite promjenu fizičkog opsega

en: Confirm Reset
hr: Potvrdite ponovno pokretanje

en: Confirm:
hr: Potvrdi:

en: Congratulations
hr: Čestitamo

en: Congratulations, the installation is complete.
    
    %s%s
hr: Čestitamo, instalacija je završena.
    
    %s%s

en: Congratulations, your %s installation is complete.
    
    %s%s
hr: Čestitamo, vaša %s instalacija je završena.
    
    %s%s

en: Connected!
hr: Spojeno!

en: Connecting...
hr: Spajanje...

en: Continue
hr: Nastavi

en: Copying File
hr: Kopiram datoteku

en: Could not allocate cylinder-based partitions
hr: Ne mogu dodjeliti particije koje su bazirane na cilindrima

en: Could not allocate cylinder-based partitions as primary partitions
hr: Ne mogu dodjeliti particije, koje su bazirane na cilindrima, kao primarne particije.

en: Could not allocate partitions
hr: Ne mogu dodjeliti particije

en: Could not allocate partitions as primary partitions
hr: Ne mogu dodjeliti particije kao primarne particije

en: Could not allocate requested partitions: 
    
    %s.%s
hr: Nisam mogao pronaći tražene particije: 
    
    %s.%s

en: Could not allocate requested partitions: %s.
hr: Ne mogu dodjeliti zahtjevanu particiju: %s.

en: Couldn't Create Drive Clone Editor
hr: Ne mogu stvoriti urednika za kloniranje diskova

en: Create PROM alias
hr: Stvori nadimak za PROM

en: Create PROM alias `linux'
hr: Stvori nadimak PROM-a `linux'

en: Create a RAID _device [default=/dev/md%s].
hr: Stvori RAID _uređaj [default=/dev/md%s].

en: Create a software RAID _partition.
hr: Stvori programsku RAID _particiju.

en: Create boot disk
hr: Stvori disk za pokretanje sustava

en: Create new boot loader configuration
hr: Stvori nove postavke učitavanja pokretanja sustava

en: Creating
hr: Stvaram

en: Creating boot disk...
hr: Stvaram disketu za pokretanje sustava...

en: Croatian
hr: Hrvatski

en: Customize
hr: Prilagodi

en: Customize Graphical Configuration
hr: Prilagodi grafičke postavke

en: Customize Packages to Upgrade
hr: Prilagodi pakete za nadogradnju

en: Customize software selection
hr: Prilagodi odabir programa

en: Czech
hr: Češki

en: DDC Probed Monitor
hr: Pronađen zaslon DDC

en: Danish
hr: Danski

en: Davis Station, Vestfold Hills
hr: Stanica Station, Vestfold Hills

en: Debug
hr: Pronalaženje grešaka

en: Default
hr: Uobičajeno

en: Default Boot _Target
hr: Uobičajeno odredište pokretanja sustava

en: Default Desktop:
hr: Uobičajena radna površina:

en: Default Language
hr: Uobičajeni jezik

en: Default Login:
hr: Uobičajeno prijavljivanje u sustav:

en: Default boot image
hr: Uobičajena slika diska za pokretanje sustava

en: Default gateway (IP):
hr: Uobičajeni pristupnik (IP):

en: Delete
hr: Obriši

en: Dependency Check
hr: Provjera ovisnosti

en: Description
hr: Opis

en: Description: %s
hr: Opis: %s

en: Details
hr: Detalji

en: Details for '%s'
hr: Detalji za '%s'

en: Detected mouse type: %s
hr: Pronašao tip miša: %s

en: Determining host name and domain...
hr: Određujem ima računala i domenu...

en: Device
hr: Uređaj

en: Devices
hr: Uređaji

en: Directory holding images:
hr: Mapa koja sadrži slike diskova:

en: Dirty File Systems
hr: Datotečni sustav s greškom

en: Disk Partitioning Setup
hr: Postavljanje particija diska

en: Disk Setup
hr: Postavke diska

en: Disk Space
hr: Diskovni prostor

en: Do _Not Format
hr: _Nemoj oblikovati

en: Do not install SILO
hr: Nemoj instalirati SILO

en: Do not install packages that have dependencies
hr: Nemoj instalirati pakete koji imaju ovisnosti

en: Do you have a driver disk?
hr: Imate li disk s programima za pokretanje uređaja?

en: Do you want to start the network interfaces on this system?
hr: Želite li pokrenuti mrežna sučelja na ovom sustavu?

en: Do you wish to load any more driver disks?
hr: Želite li učitati još koji disk s programima za okretanje?

en: Done
hr: Gotovo

en: Done [%d/%d]
hr: Izvršeno [%d/%d]

en: Downloading %s
hr: Preuzimanje - %s

en: Downloading - %s
hr: Preuzimanje - %s

en: Drive
hr: Pogon

en: Drive:
hr: Disk:

en: Driver Disk Source
hr: Izvorni disk s programom za pokretanje uređaja

en: Driver disk
hr: Disk s programima za pokretanje uređaja

en: Drives
hr: Diskovi

en: Dump Written
hr: Podaci su zapisani

en: Duplicate Device
hr: Udvostruči uređaje

en: Duplicate Label
hr: Udvostruči nazive

en: Duplicate Labels
hr: Dvostruka imena

en: Dutch
hr: Nizozemski

en: Dynamic IP
hr: Dinamička IP

en: E Amazonas
hr: Istočna amazona

en: E Argentina (BA, DF, SC, TF)
hr: Istočna Argentina (BA, DF, SC, TF)

en: Easter Island & Sala y Gomez
hr: Istočno otočje & Sala y Gomez

en: Eastern Standard Time - Indiana - Crawford County
hr: Istočno standardno vrijeme - Indiana - okrug Crawford

en: Eastern Standard Time - Indiana - Starke County
hr: Istočno standardno vrijeme -Indiana - okrug Starke

en: Eastern Standard Time - Indiana - Switzerland County
hr: Istočno standardno vrijeme - Indiana - okrug Switzerland

en: Eastern Standard Time - Indiana - most locations
hr: Istočno standardno vrijeme -Indiana - većina mjesta

en: Eastern Standard Time - Pangnirtung, Nunavut
hr: Istočno standardno vrijeme - Pangnirtung, Nunavut

en: Eastern Standard Time - central Nunavut
hr: Istočno standardno vrijeme - centralni Nunavut

en: Eastern Standard Time - east Nunavut
hr: Istočno standardno vrijeme - istočni Nunavut

en: Eastern Time
hr: Istočno vrijeme

en: Eastern Time - Kentucky - Louisville area
hr: Istočno vrijeme - Kentucky - područje Louisville

en: Eastern Time - Kentucky - Wayne County
hr: Istočno vrijeme - Kentucky - Wayne County

en: Eastern Time - Michigan - most locations
hr: Istočno vrijeme - Michigan - većina mjesta

en: Eastern Time - Ontario & Quebec - places that did not observe DST 1967-1973
hr: Istočno vrijeme - Ontario & Quebec - mjesta koja se nisu nadgledala DST 1967-1973

en: Eastern Time - Ontario - most locations
hr: Istočno vrijeme - Ontario -  većina mjesta

en: Eastern Time - Quebec - most locations
hr: Istočno vrijeme - Quebec -  većina mjesta

en: Eastern Time - Thunder Bay, Ontario
hr: Istočno vrijeme - Thunder Bay, Ontario

en: Edit
hr: Uređivanje

en: Edit Boot Label
hr: Uredi naziv pokretanja

en: Edit Drive Order
hr: Uredi redosljed diskova

en: Edit Interface %s
hr: Uredi sučelje %s

en: Edit LVM Volume Group
hr: Uredi LVM grupu diskova

en: Edit LVM Volume Group: %s
hr: Uredi LVM grupu diskova: %s

en: Edit Logical Volume
hr: Uresi logički disk

en: Edit Logical Volume: %s
hr: Uredi logički disk: %s

en: Edit Partition
hr: Uredi particiju

en: Edit Partition: /dev/%s
hr: Uredi particiju: /dev/%s

en: Edit Partitions
hr: Uredi particije

en: Edit RAID Device
hr: Uredi RAID uređaj

en: Edit RAID Device: /dev/md%s
hr: Uredi RAID uređaj: /dev/md%s

en: Edit User
hr: Uredi korisnika

en: Eject CD
hr: Izbaci CD

en: Emulate 3 Buttons?
hr: Emuliraj 3 tipke?

en: Enable Kerberos
hr: Omogući Kerberos

en: Enable LDAP
hr: Omogući LDAP

en: Enable MD5 Passwords
hr: Omogući MD5 lozinke

en: Enable NIS
hr: Omogući NIS

en: Enable N_IS
hr: Omogući _NIS

en: Enable SMB _Authentication
hr: Omogući SMB _Provjeru ispravnosti

en: Enable _Kerberos
hr: Omogući _Kerberos

en: Enable _LDAP
hr: Omogući _LDAP

en: Enable _MD5 passwords
hr: Omogući _MD5 lozinke

en: Enable firewall
hr: _Omogući vatrozid

en: Enable shado_w passwords
hr: Omogući lozinke u _sjeni

en: End
hr: Kraj

en: End Cylinder:
hr: Završni cilindar:

en: English
hr: Engleski

en: Enter Boot Loader Password
hr: Upišite lozinku za program za pokretanje sustava

en: Enter Module Parameters
hr: Upišite parametre modula

en: Enter a boot loader password and then confirm it.  (Note that your BIOS keymap may be different than the actual keymap you are used to.)
hr: Upišite lozinku za program za pokretanje sustava i potvrdite je.(Uzmite u obzir da je mapa tipkovnice vašeg biosa možda drugačija od one koju obično koristite)

en: Enter a label to be displayed in the boot loader menu. The device (or hard drive and partition number) is the device from which it boots.
hr: Upišite oznaku koja će biti prikazana na izborniku pokretanja sustav. Uređaj (ili tvrdi disk i broj particije) je uređaj s kojeg se pokreće sustav.

en: Enter the information for the user.
hr: Upišite informacije za korisnika.

en: Enter the root (administrator) password for the system.
hr: Upišite root (administratorovu) lozinku za sustav.

en: Error
hr: Greška

en: Error - the logical volume name %s is not valid.
hr: Greška - neispravno ime logičkog diska %s.

en: Error - the logical volume name contains illegal characters or spaces.  Acceptable characters are letters, digits, '.' or '_'.
hr: Greška - ime logičkog volumena sadrži nedozvoljene znakove ili razmake.  Prihvatljivi znakovi su slova, brojke '.' i '_'.

en: Error - the volume group name %s is not valid.
hr: Greška - neispravno ime grupe diskova %s.

en: Error - the volume group name contains illegal characters or spaces.  Acceptable characters are letters, digits, '.' or '_'.
hr: Greška - grupa volumena sadrži nedozvoljene znakove ili razmake.  Prihvatljivi znakovi su slova, brojke '.' i '_'.

en: Error Installing Package
hr: Greška kod instalacije paketa

en: Error Partitioning
hr: Greška particioniranja

en: Error Saving Screenshot
hr: Greška kod spremanja slike zaslona

en: Error With Data
hr: Greška u podacima

en: Error With Request
hr: Greška s zahtjevom

en: Error enabling swap device %s: %s
    
    This most likely means this swap partition has not been initialized.
    
    Press OK to reboot your system.
hr: Greška u omogućavanju swap uređaja %s: %s
    
    Najvjerojatniji razlog je da swap particija nije inicijalizirana.
    
    Pritisnite U redu za ponovo pokretanje sustava.

en: Error in %s on line %d of kickstart file %s.
hr: Greška u %s na liniji %d datoteke kickstart-a %s.

en: Error mounting device %s as %s: %s
    
    This most likely means this partition has not been formatted.
    
    Press OK to reboot your system.
hr: Greška pri mountanju uređaja %s na %s: %s
    
    Najvjerojatniji uzrok je da particija nije formatirana.
    
    Pritisnite U redu za ponovo pokretanje sustava.

en: Error mounting file system on %s: %s
hr: Greška kod montiranja datotečnog sustava na %s: %s

en: Error opening kickstart file %s: %s
hr: Greška kod otvaranje datoteke kickstart-a %s: %s

en: Error pulling second part of kickstart config: %s!
hr: Greška kod preuzimanja drugog dijela postavki kickstart-a: %s!

en: Error reading contents of kickstart file %s: %s
hr: Greška kod čitanja sadržaja datoteke kickstart-a %s: %s

en: Error with Partitioning
hr: Greška kod particioniranja

en: Error with Password
hr: Greška s lozinkom

en: Error!
hr: Greška!

en: Everything
hr: Sve

en: Exception Occurred
hr: Dogodila se iznimka

en: Exit
hr: Izađi

en: Extended
hr: Prošireno

en: FAIL.
    
    The image which was just tested has errors. This could be due to a corrupt download or a bad disc.  If applicable, please clean the disc and try again.  If this test continues to fail you should not continue the install.
hr: NIJE USPJELO.
    
    Slika diska koja je upravo ispitana sadrži greške. Ovo može biti zbog greške pri preuzimanju ili oštećenog diska. Ako je primjenjivo, molim očistite disk ipokušajte ponovo. Ako se nastave pojavljivati greške nebiste trebali nastaviti s instalacijom.

en: FTP Setup
hr: Podešenja FTP-a

en: FTP site name:
hr: Ime FTP poslužitelja:

en: Failed to log into %s: %s
hr: Neuspjela prijava na %s: %s

en: Failed to mount driver disk.
hr: Greška kod montiranja diska.

en: Failed to mount updates disk
hr: Greška kod montiranja diska s programima za nadogradnju

en: Failed to read directory %s: %s
hr: Greška kod čitanja mape %s: %s

en: Failed to retrieve %s: %s
hr: Neuspjelo dohvaćanje %s: %s

en: File System Label:
hr: Naziv datotečnog sustava:

en: File System Option:
hr: Opcije datotečnog sustava:

en: File System Options
hr: Opcije datotečnog sustava

en: File System Type:
hr: Vrsta datotečnog sustava:

en: File System _Type:
hr: _Vrsta datotečnog sustava:

en: File System type:
hr: Vrsta datotečnog sustava:

en: Fill all available space:
hr: Popuni sav slobodni prostor:

en: Fill all space _up to (MB):
hr: Pop_uni sav prostor do (MB):

en: Fill maximum size of (MB):
hr: Popuni najviše do (MB):

en: Fill to maximum _allowable size
hr: Popuni s_av slobodni prostor

en: Final Warning
hr: Opasno upozorenje

en: Finding
hr: Pretraživanje

en: Finding packages to upgrade...
hr: Pretražujem pakete za nadogradnju...

en: Firewall
hr: Vatrozid

en: Firewall Configuration - Customize
hr: Postavke vatrozida - prilagodba

en: First sector of boot partition
hr: Prvi sektor na pokretačkoj particiji

en: Fix
hr: Popravi

en: Fixed Size:
hr: Određena veličina:

en: Following warnings occurred during automatic partitioning:
    
    %s
hr: Dogodile su se sljedeće greške prikom automatske izrade particija:
    
    %s

en: For information on Errata (updates and bug fixes), visit:
    	http://www.redhat.com/errata/
    
    For information on automatic updates through Red Hat Network, visit:
    	http://rhn.redhat.com/
    
    For information on using and configuring the system, visit:
    	http://www.redhat.com/docs/
    	http://www.redhat.com/apps/support/
    
    To register the product for support, visit:
    	http://www.redhat.com/apps/activate/
hr: Za informacije o Erratai (svježi paketi i ispravke grešaka), posjetite:
    	http://www.redhat.com/errata/
    
    Za podatke o automatskom ažuriranju putem Red Hat Networka, posjetite:
    	http://rhn.redhat.com/
    
    Za informacije o korištenju i podešavanju sustava, posjetite:
    	http://www.redhat.com/docs/
    	http://www.redhat.com/apps/support/
    
    Za registraciju proizvoda u svrhu podrške, posjetite:
    	http://www.redhat.com/apps/activate/

en: For information on errata (updates and bug fixes), visit http://www.redhat.com/errata/.
    
    Information on using your system is available in the %s manuals at http://www.redhat.com/docs/.
hr: Za informacije o erratai (svježi paketi i ispravke grešaka), posjetite http://www.redhat.com/errata/.
    
    Informacije o korištenju sustava dosupne su u %s priručnicima na http://www.redhat.com/docs/.

en: Force LBA32
hr: Inzistiraj LBA32

en: Force to be a _primary partition
hr: Inzistiraj da bude _primarna particija

en: Force to be a primary partition
hr: Inzistiraj da bude primarna particija

en: Force use of LBA32 (not normally required)
hr: Inzistiraj na korištenju LBA32 (obično nije potrebno)

en: Forcing the use of LBA32 for your bootloader when not supported by the BIOS can cause your machine to be unable to boot.  We highly recommend you create a boot disk when asked later in the install process.
    
    Would you like to continue and force LBA32 mode?
hr: Inzistiranje na korištenju LBA32 u vašem programu za pokretanje sustava, kada nije podržano od BIOS-a može prouzročiti nemogućnost pokretanja sustava. Preporučujemo vam stvaranje diskete za pokratanje sustava u kasnijem dijelu procesa instalacije.
    
    Želite li nastaviti i inzistirati na LBA32 načinu rada?

en: Foreign
hr: Strano

en: Format
hr: Oblikovanje

en: Format DASD
hr: Oblikuj DASD

en: Format Warning
hr: Upozorenje kod oblikovanja

en: Format Warnings
hr: Upozorenja oblikovanja

en: Format as %s
hr: Oblikuj kao %s

en: Format as Swap?
hr: Oblikuj kao swap?

en: Format as:
hr: Oblikuj kao:

en: Format partition?
hr: Da oblikujem particiju?

en: Format?
hr: Oblikovanje?

en: Formatting
hr: Oblikovanje

en: Formatting %s file system...
hr: Oblikujem %s datotečni sustav...

en: Formatting the selected DASD device will destroy all contents of the device. Do you really want to format the selected DASD device?
hr: Formatiranje odabranog DASD uređaja uništiti će sav sadržaj na uređaju. Želite li zaista formatirati odabrani DASD uređaj?

en: Free
hr: Slobodno

en: Free Space
hr: Slobodni prostor

en: Free Space (MB)
hr: Slobodni prostor (MB)

en: Free Space:
hr: Slobodni prostor:

en: Free space
hr: Slobodan prostor

en: French
hr: Francuski

en: Full Name
hr: Puno ime

en: Galapagos Islands
hr: Otočje Galapagos

en: Gambier Islands
hr: Otočje Gambier

en: Gateway:
hr: Pristupnik:

en: German
hr: Njemački

en: Gilbert Islands
hr: Otočje Gilbert

en: Giving up attempting to connect after 50 tries!
hr: Odustajem od pokušaja povezivanja nakon 50 pokušaja!

en: Graphical
hr: Grafičko

en: Graphical Interface (X) Configuration
hr: Postavljanje grafičkog sučelja (X)

en: Graphical installation not available...  Starting text mode.
hr: Grafička instalacija nije dostupna... Pokrećem tekstualni način.

en: Great Britain
hr: Velika Britanija

en: HSync Rate:
hr: HSync osvježavanje:

en: HSync Rate:
hr: Brzina HSink:

en: HTTP Setup
hr: Podešenja HTTP-a

en: Hard Drives
hr: Tvrdi diskovi

en: Hard drive
hr: Tvrdi disk

en: Hawaii
hr: Havaji

en: Help not available
hr: Pomoć nije dostupna

en: Hide RAID device/LVM Volume _Group members
hr: Sakti RAID uređaj/članove LVM _grupe diskova

en: Hide _Help
hr: Sakrij _pomoć

en: High Color (16 Bit)
hr: Puno boja (16 bita)

en: Hori_zontal Sync:
hr: Hori_zontalna sink:

en: Hostname
hr: Ime računala

en: Hostname Configuration
hr: Postavljanje imena računala

en: Hostname must be 64 or less characters in length.
hr: Ime računala smije imati do 64 znakova duljine.

en: Hostname must start with a valid character in the range 'a-z' or 'A-Z'
hr: Ime računala mora početi s ispravnim znakom u rasponu 'a-z' ili 'A-Z'

en: Hostnames can only contain the characters 'a-z', 'A-Z', '-', or '.'
hr: Ime računala može sadržavati samo znakove 'a-z', 'A-Z', '-', ili '.'

en: How would you like to prepare the file system on this partition?
hr: Kako želite pripremiti datotečni sustav na ovoj particiji?

en: I _don't want to create a swap file
hr: _Ne želim stvoriti swap datoteku.

en: I _want to create a swap file
hr: Želim stvoriti s_wap datoteku

en: I can't go to the previous step from here. You will have to try again.
hr: Ne mogu ići na prethodni kora s ove točke. Morati ćete pokušati ponovo.

en: I want to have automatic partitioning:
hr: Želim imati automatsko particioniranje:

en: IP Address
hr: IP adresa

en: IP Address is missing
hr: Nedostaje IP adresa

en: IP Addresses must contain numbers between 0 and 255
hr: IP adrese moraju sadržavati brojeve između 0 i 255

en: IP Addresses must contain numbers between 1 and 255
hr: IP adrese moraju sadržavati brojeve između 1 i 255

en: IP address:
hr: IP adresa:

en: IP/Netmask
hr: IP/Mrežna maska

en: I_gnore package dependencies
hr: I_gnoriraj ovisnosti paketa

en: Icelandic
hr: Islandski

en: If this system is attached directly to the Internet or is on a large public network, it is recommended that a firewall be configured to help prevent unauthorized access.  However, you have selected not to configure a firewall.  Choose "Proceed" to continue without a firewall.
hr: Ako je sustav izravno spojen na Internet ili je dio velike javne mreže,preporuča se podešavanje vatrozida kako bi se spriječioneautorizirani pristup. Ako ste ipak odlučili ne podesiti vatrozidodaberite "Nastavi" za nastavak bez vatrozida.

en: If you are using a HTTP proxy server enter the name of the HTTP proxy server to use.
hr: Ukoliko želite koristi HTTP proxy poslužitelj, upišite ime HTTP proxy poslužitelja.

en: If you are using non anonymous ftp, enter the account name and password you wish to use below.
hr: Ukoliko koristite imenovani ftp, ispod upišite korisničko ime i lozinku koju želite korisiti.

en: If you wish to add default options to the boot command, enter them into the 'General kernel parameters' field.
hr: Ukoliko želite dodati uobičajene postavke i naredbu pokretana sustava, upišite ih u polje 'Opći parametri jezgre Linux-a'.

en: If you would like to allow all traffic from a device, select it below.
hr: Ukoliko želite omogučiti sav promet s uređaja, ispod ga označite.

en: If you would like to change the default package set to be installed you can choose to customize this below.
hr: Ukoliko želite promjeniti uobičajenu postavu paketa za instalaciju, možete ju dolje prilagoditi.

en: If you would like to test additional media, insert the next CD and press "%s". You do not have to test all CDs, although it is recommended you do so at least once.
    
    To begin the installation process insert CD #1 into the drive and press "%s".
hr: Ukoliko želite ispitati dodatni medij, umetnite sljedeći CD i pritisnite "%s". Ne morate ispitati sve CD-e, također je preporučljivo da to napravite najmanje jednom.
    
    Za početak instalacijskog procesa umetnite CD #1 u uređaj i pritisnite "%s".

en: If your system is part of a larger network where hostnames are assigned by DHCP, select automatically via DHCP. Otherwise, select manually and enter in a hostname for your system. If you do not, your system will be known as 'localhost.'
hr: Ako je vaš sustav di veće mreže računala gdje se DHCP dodjeljuje nazive računala, označite 'automatsko pomoći DHCP'. Inače, označite 'ručno' i upišite naziv računala za vaš sustav. Ako to ne učinite, vaš sustav će imat ime 'localhost.'

en: Ignore
hr: Zanemari

en: Ignore package dependencies
hr: Ignoriraj ovisnosti paketa

en: Illegal Logical Volume Name
hr: Nedopušteno ime logičkog diska

en: Illegal logical volume name
hr: Nedopušteno ime logičkog diska

en: Illegal size
hr: Nedopuštena veličina

en: Image
hr: Slika

en: In most cases, the monitor can be automatically detected. If the detected settings are not correct for the monitor, select the right settings.
hr: U većini slučajeva, monitor se može automatski detektirati. Ako pronađene postavke nisu ispravne, tada odaberite ispravne postavke.

en: In most cases, the video hardware can be automatically detected. If the detected settings are not correct for the hardware, select the right settings.
hr: U većini slučajeva, video hardver se može automatski detektirati. Ako pronađene postavke nisu ispravne, tada odaberite ispravne postavke.

en: In progress...
hr: I tijeku...

en: Individual Package Selection
hr: Odabir pojedinačnih paketa

en: Initializing
hr: Inicijaliziram

en: Insert Driver Disk
hr: Umetnite disk s programima za pokretanje uređaja

en: Insert a floppy disk
hr: Umetnite disketu

en: Insert your driver disk into /dev/%s and press "OK" to continue.
hr: Umetnite vaš disk s programima za pokretanje uređaja u /dev/%s i pritisnite "OK" za nastavak.

en: Insert your updates disk into /dev/%s and press "OK" to continue.
hr: Umetnite vaše diskove s programima za nadogradnju u /dev/%s i pritisnite "OK" za nastavak.

en: Install Boot Loader record on:
hr: Instaliraj zapis programa za pokretanje sustava na:

en: Install SILO boot record on:
hr: Instaliraj SILO pokretački zapis na:

en: Install Starting
hr: Pokrećem instalaciju

en: Install Window
hr: Instalacijski prozor

en: Install class forcing text mode installation
hr: Instalacijska klasa inzistira na tekstualnom načinu instalacije

en: Install on System
hr: Instaliraj na sustav

en: Install packages to satisfy dependencies
hr: Instaliraj pakete za zadovoljenje ovisnosti

en: Installation Method
hr: Metoda instalacije

en: Installation Type
hr: Vrsta instalacije

en: Installation cannot continue.
hr: Instalacija se ne može nastaviti.

en: Installation to begin
hr: Na početak instalacije

en: Installing %s packages
hr: Instalacija %s paketa

en: Installing %s-%s-%s.%s
hr: Instaliram %s-%s-%s.%s

en: Installing %s-%s-%s.%s (%s)
hr: Instaliram %s-%s-%s.%s (%s)

en: Installing %s-%s-%s.%s.
hr: Instaliram %s-%s-%s.%s.

en: Installing %s-%s-%s...
hr: Instaliram %s-%s-%s...

en: Installing Packages
hr: Instalacija paketa

en: Installing bootloader...
hr: Instaliram program za pokretanje sustava

en: Installing...
hr: Instaliram...

en: Invalid Boot Label
hr: Neispravan naziv pokretanja

en: Invalid Choice
hr: Krivi izbor

en: Invalid Directories
hr: Neispravne mape

en: Invalid Entry for End Cylinder
hr: Neispravan unos za završni cilindar

en: Invalid Entry for Maximum Size
hr: Neispravan unos za najveću veličinu

en: Invalid Entry for Partition Size
hr: Neispravan unos velićine partcije

en: Invalid Entry for RAID Spares
hr: Neispravan unos za RAID zaštitnih particija

en: Invalid Entry for Starting Cylinder
hr: Neispravan unos za početni cilindar

en: Invalid Hostname
hr: Neispravno ime računala

en: Invalid IP Information
hr: Neispravna IP informacija

en: Invalid IP string
hr: Neispravan IP niz znakova

en: Invalid Sync Rates
hr: Neispravna sinkronizacija brzine osvježavanja

en: Invalid Volume Group Name
hr: Neispravno ime grupe diskova

en: Invalid information
hr: Neispravna informacija

en: Invalid mount point
hr: Neispravna točka montiranja

en: Invalid port given: %s.  The proper format is 'port:protocol', where port is between 1 and 65535, and protocol is either 'tcp' or 'udp'.
    
    For example, '1234:udp'
hr: Dat je neispravan port: %s.  Pravilni format je 'port:protokol', gdje je port broj između 1 i 65535, a protokol 'tcp' ili 'udp'.
    
    Npr. '1234:udp'

en: Irian Jaya & the Moluccas
hr: Irian Jaya i  Moluccas

en: It is recommended that your swap file be at least %d MB.  Please enter a size for the swap file:
hr: Preporučuje se je da Vaša swap datoteka bude najmanje %d MB. Molim, upišite veličinu za swap datoteku:

en: It is stongly recommended that you create a swap file.  Failure to do so could cause the installer to abort abnormally.  Are you sure that you wish to continue?
hr: Vrlo se preporučuje da stvorite swap datoteku. Izostanak swap datoteke može uzrokovati nepravilan prekid instalacijskog programa. Sugurni ste da želitenastaviti?

en: Italian
hr: Talijanski

en: Japanese
hr: Japanski

en: Java & Sumatra
hr: Java i Sumatra

en: Keep all partitions and use existing free space
hr: Zadrži sve particije i koristi slobodni prostor

en: Kernel Parameters
hr: Parametri jezgre

en: Kernel parameters
hr: Parametri jezgre

en: Keyboard Selection
hr: Odabir tipkovnice

en: Keyboard Type
hr: Vrsta tipkovnice

en: Kickstart Error
hr: Graška Kickstart-a

en: Korean
hr: Korejski

en: LDAP Base DN:
hr: LDAP osnovni DN:

en: LDAP Server:
hr: LDAP poslužitelj:

en: LDAP _Base DN:
hr: LDAP _osnovna DN:

en: LDAP _Server:
hr: LDAP _poslužitelj:

en: LVM Volume Groups
hr: Grupe LVM diskova

en: LVM Volume Groups can only be edited in the graphical installer.
hr: Grupe LVM diskova mogu biti uređivane samo u grafičkom instalacijskom programu.

en: LVM is NOT supported on this platform.
hr: LVM nije podržan na ovoj platformi.

en: Label
hr: Oznaka

en: Language Selection
hr: Odabir jezika

en: Language Support
hr: Podrška za jezik

en: Leave _unchanged (preserve data)
hr: Ostavi _nepromijenjeno (sačuvaj podatke)

en: Leave unchanged
hr: Ostavi nepromijenjeno

en: Leave unchanged (preserve data)
hr: Ostavi nepromijenjeno (sačuvaj podatke)

en: Line Islands
hr: Otočje Line

en: Load another disk
hr: Učitajte drugi disk

en: Load driver disk
hr: Učitaj pokretački program

en: Loading
hr: Učitavanje

en: Loading %s driver...
hr: Učitavam %s pokretački program...

en: Loading SCSI driver
hr: Učitavam pokretački program za SCSI

en: Local CDROM
hr: Lokalni CDROM

en: Local installation media detected...
hr: Detektiran je lokalni instalacijski medij...

en: Logical Volume Name
hr: Naziv logičkog diska

en: Logical Volume Name:
hr: Ime logičkog diska:

en: Logical Volume Names must be less than 128 characters
hr: Imena logičkih diskova moraju biti manja od 128 znakova

en: Logical Volumes
hr: Logički diskovi

en: Lord Howe Island
hr: Otočje Lord Howe

en: Low Memory
hr: Malo memorije

en: Mail (SMTP)
hr: E-pošta (STMP)

en: Make LVM Volume Group
hr: Stvori LVM grupu diskova

en: Make Logical Volume
hr: Stvori logički disk

en: Make RAID Device
hr: Stvori RAID uređaj

en: Make sure your password is at least 6 characters in length.
hr: Budite sigurni da vaša lozinka ima najmanje 6 znakova.

en: Manually choose
hr: Ručno izaberite

en: Manually partition with _Disk Druid
hr: Ručno particioniraj s _Disk Druid-om

en: Master Boot Record (MBR)
hr: Glavni zapis za pokretanje (MBR)

en: Media Check
hr: Provjera media

en: Media Check Result
hr: Rezultat provjere medija

en: Media Detected
hr: Detektirani medij

en: Mi_grate partition to:
hr: P_reseli particiju na:

en: Midway Islands
hr: Otočje Midway

en: Migrate File Systems
hr: Preseliti datotečne sustave

en: Migrate to %s
hr: Preseli na %s

en: Migrate to:
hr: Preseli na:

en: Minimal
hr: Minimalno

en: Miscellaneous
hr: Razno

en: Miscellaneous Network Settings
hr: Razne mrežne postavke

en: Miscellaneous Settings
hr: Razne postavke

en: Missing Group
hr: Nedostaje grupa

en: Missing Information
hr: Nedostaje informacija

en: Missing Package
hr: Nedostaje paket

en: Missing User Name
hr: Nedostaje ime korisnika

en: Modify Partition
hr: Promjeni particiju

en: Monitor
hr: Zaslon

en: Monitor Configuration
hr: Postavljanje zaslona

en: Monitor Sync Rates
hr: Sinkronizacije brzine osvježavanja zaslona

en: Monitor Unspecified
hr: Neodređeni zaslon

en: Monitor:
hr: Zaslon:

en: More Driver Disks?
hr: Još diskova s upravljačkim programima?

en: Moscow+00 - west Russia
hr: Moscow+00 - zapadna Russia

en: Moscow+03 - west Siberia
hr: Moscow+03 - zapadni Siber

en: Moscow+05 - Lake Baikal
hr: Moscow+05 - Jezero Baikal

en: Moscow+06 - Lena River
hr: Moscow+06 - Rijeka Lena

en: Moscow+07 - Amur River
hr: Moscow+07 - Rijeka Amur

en: Moscow+07 - Sakhalin Island
hr: Moscow+07 - otočje Sakhalin

en: Moscow+10 - Bering Sea
hr: Moscow+10 - Beringovo more

en: Mount Point
hr: Točka montiranja

en: Mount Point/
    RAID/Volume
hr: Mount točka/
    RAID/Volumen

en: Mount Point:
hr: Točka montiranja:

en: Mount failed
hr: Neuspjelo montiranje

en: Mount point in use
hr: Točka montiranja se koristi

en: Mountain Standard Time - Arizona
hr: Mountain standardno vrijeme - Arizona

en: Mountain Standard Time - Dawson Creek & Fort Saint John, British Columbia
hr: Planinsko standardno vrijeme  - Dawson Creek & Fort Saint John, British Columbia

en: Mountain Standard Time - Sonora
hr: standardno vrijeme - Sonora

en: Mountain Time
hr: Planinsko vrijeme

en: Mountain Time - Alberta, east British Columbia & west Saskatchewan
hr: Planinsko vrijeme - Alberta, istočna Britanska Kolumbia i zapad Saskatchewan

en: Mountain Time - Chihuahua
hr: Planinsko vrijeme - Chihuahua

en: Mountain Time - Navajo
hr: Planinsko vrijeme - Navajo

en: Mountain Time - S Baja, Nayarit, Sinaloa
hr: Planinsko vrijeme - J Baja, Nayarit, Sinaloa

en: Mountain Time - central Northwest Territories
hr: Planinsko vrijeme - centralni sjeverozapadni teritoriji

en: Mountain Time - south Idaho & east Oregon
hr: Planinsko vrijeme - južni Idaho & istočni Oregon

en: Mountain Time - west Northwest Territories
hr: Planinsko vrijeme - zapadne sjeverozapadne teritorije

en: Mouse Configuration
hr: Postavke miša

en: Mouse Selection
hr: Odabir miša

en: Must have a / partition to install on.
hr: Morate imati '/' particiju za instaliranje.

en: Must specify a value
hr: Morate odrediti vrijednost

en: Must supply a --url argument to Url kickstart method.
hr: Morate zadovoljiti ---url argument u URL metodi kickstart-a.

en: NA.
    
    No checksum information available, unable to verify media.
hr: NIJE DOSTUPNO.
    
    Ne postoji informacija ispitnog zbroja. Ne mogu provjeriti medij.

en: NE Brazil (MA, PI, CE, RN, PB)
hr: SI Brazil (MA, PI, CE, RN, PB)

en: NFS Setup
hr: Postavljanje NSF-a

en: NFS image
hr: NFS slika

en: NFS server name:
hr: Ime NFS poslužitelja:

en: NIS Domain:
hr: NIS domena:

en: NIS Server:
hr: NIS poslužitelj:

en: NIS _Domain:
hr: NIS _domena:

en: NIS _Server:
hr: NIS _poslužitelj:

en: N_o firewall
hr: _Bez vatrozida

en: Name in use
hr: Ime se koristi

en: Nameserver
hr: Naziv poslužitelja imena

en: Nameserver IP
hr: IP adresa poslužitelja imena

en: Ne_w
hr: _Novo

en: Net_mask
hr: Mrežna _maska

en: Netmask
hr: Mrežna maska

en: Netmask:
hr: Mrežna maska:

en: Network Configuration
hr: Podešavanje mreže

en: Network Configuration for %s
hr: Mrežne postavke za %s

en: Network Device: %s
hr: Mrežni uređaj: %s

en: Network Devices
hr: Mrežni uređaji

en: Networking Device
hr: Mrežni uređaj

en: New
hr: Novi

en: New South Wales - Yancowinna
hr: Novi južni Wales - Yancowinna

en: New South Wales - most locations
hr: Novi južni Wales - većina mjesta

en: Next
hr: Dalje

en: No
hr: Ne

en: No %s CD was found which matches your boot media.  Please insert the %s CD and press %s to retry.
hr: Nije nađen CD %s koji bi odgovarao vašem boot mediju. Molim ubacite %s CD ipritisnite %s za ponovni pokušaj.

en: No Boot Loader
hr: Bez programa za učitavanje pokretanja sutava

en: No Drives Found
hr: Niti jedan disk nije nađen

en: No RAID minor device numbers available
hr: Nisu dostupni brojevi RAID uređaja

en: No RAID partitions
hr: Nema RAID particija

en: No Root Partition
hr: Nema korijenske particije

en: No boot loader will be installed.
hr: Program za pokretanje sustava neće biti instaliran.

en: No device drivers have been loaded for your system.  Would you like to load any now?
hr: Nisu učitani upravaljački programi za vaš sustav. Želite li ih sada učitati?

en: No devices of the appropriate type were found on this driver disk.  Would you like to manually select the driver, continue anyway, or load another driver disk?
hr: Nisu nađeni uređaji odgovarajućeg tipa na ovoj disketi. Želite li ručno odabrati upravljački program, nastaviti, ili učitati drugu disketu sa upravljačkim programima?

en: No driver found
hr: Nije nađen pokretački program

en: No drivers found
hr: Nisu nađeni pokretački programi

en: No drivers were found to manually insert.  Would you like to use a driver disk?
hr: Nisu nađeni upravljački programi za ručno ubacivanje. Želite li koristiti disketu sa upravljačkim programima?

en: No firewall
hr: Bez vatrozida

en: No free slots
hr: Nema slobodnih utora

en: No free space
hr: Nema slobodnog prostora

en: No hard drives have been found.  You probably need to manually choose device drivers for the installation to succeed.  Would you like to select drivers now?
hr: Nisu nađeni tvrdi diskovi. Vjerojatno trebate ručno odabrati upravljačke programe kako bi instalacija uspjela. Želite li sada odabrati upravljačke programe?

en: No help is available for this step of the install.
hr: Pomoć nije dostupna za ovaj korak instalacije.

en: No kernel packages were installed on your system.  Your boot loader configuration will not be changed.
hr: Nema instaliranih kernel paketa na sustavu. Postavke vašeg programa za podizanje sustava neće biti promijenjene.

en: No members in RAID request, or not RAID level specified.
hr: Nema članova u RAID polju ili nije određena radina RAID polja.

en: No mouse was detected.  A mouse is required for graphical installation.  Starting text mode.
hr: Miš nije pronađen. Miš je potreban za grafičku instalaciju.  Pokrećem tekstualni način rada.

en: No video hardware found, assuming headless
hr: Nije nađen nikakav video uređaj, pretpostavljam da je bez video uređaja

en: No, I _do not want to create a boot diskette
hr: _Ne, ne želim stvoriti disketu za pokretanje sustava

en: Nodes Needed
hr: Potrebni čvorovi

en: None
hr: Nijedan

en: Northern Ireland
hr: Sjeverna Ireland

en: Northern Territory
hr: Sjeverne teritorije

en: Norwegian
hr: Norveški

en: Not Supported
hr: Nije podržano

en: Not enough physical volumes
hr: Nema dovoljno fizičkih diskova

en: Not enough space
hr: Nema dovoljno prostora

en: Not supported
hr: Nije podržano

en: Notice
hr: Napomena

en: Number of _spares:
hr: Broj zaštitnih particija:

en: Number of spares?
hr: Broj zaštitnih patricija?

en: OK
hr: U redu

en: One or more existing Linux installations have been found on your system.
    
    Please choose one to upgrade, or select 'Reinstall System' to freshly install your system.
hr: Jedna ili više postojećih Linux instalacija je nađeno na vešem sustavu.
    
    Molim odaberite jednu kako biste nadogradili ili odaberite 'Ponovna instalacija' da ponovo instalirate sustav.

en: One or more of the file systems listed in the /etc/fstab of your Linux system are inconsistent and cannot be mounted.  Please fix this problem and try to upgrade again.
hr: Jedan ili više datotečnih sustava navedenih u /etc/fstab je nekonzistentno i ne mogu biti mountani. Ispravite ovaj problem i pokušajte nadogradnju ponovo.

en: One or more of the file systems listed in the /etc/fstab on your Linux system cannot be mounted. Please fix this problem and try to upgrade again.
hr: Jedan ili više datotečnih sustava navedenih u /etc/fstab ne mogu biti mountani. Ispravite ovaj problem i pokušajte nadogradnju ponovo.

en: Optional Packages
hr: Dodatni paketi

en: Original File System Label:
hr: Naziv originalnog datotečnog sustava:

en: Original File System Type:
hr: Originalna vrsta datotečnog sustava:

en: Other _ports:
hr: Ostali _portovi:

en: Other ports
hr: Ostali portovi

en: PASS.
    
    It is OK to install from this media.
hr: PROŠLO NA ISPITIVANJU.
    
    Slobodno instalirajte sustav pomoću ovog medija.

en: PPC PReP Boot
hr: PPC PReP pokretanje sustava

en: Pacific Time
hr: Pacifičko vrijeme

en: Pacific Time - north Yukon
hr: Pacifičko vrijeme - sjeverni Yukon

en: Pacific Time - south Yukon
hr: Pacifičko vrijeme - južni Yukon

en: Pacific Time - west British Columbia
hr: Pacifičko vrijeme - west British Columbia

en: Package
hr: Paket

en: Package :
hr: Paket   :

en: Package Defaults
hr: Uobičajene postavke paketa

en: Package Dependencies
hr: Ovisnosti paketa

en: Package Group Details
hr: Datalji grupe paketa

en: Package Group Selection
hr: Označavanje grupe paketa

en: Package Installation
hr: Instalacija paketa

en: Package Progress:
hr: Napredovanje paketa:

en: Package: %s
    Version: %s
hr: Paket  : %s
    Inačica: %s

en: Packages
hr: Paketi

en: Parted exceptions can't be handled in command line mode!
hr: Iznimke programa parted ne mogu biti obrađene u naredbenom načinu rada!

en: Partition
hr: Particija

en: Partition type
hr: vrsta particije

en: Partitioning
hr: Particioniranje

en: Partitioning Errors
hr: Greška kod particioniranja

en: Partitioning Warning
hr: Upozorenja particioniranja

en: Partitioning Warnings
hr: Upozorenja particioniranja

en: Partitioning with fdisk
hr: Particioniranje s fdisk programom

en: Partitions can't end on a negative cylinder.
hr: Particija ne može završiti na negativnom cilindru.

en: Partitions can't start below the first cylinder.
hr: Particija ne može početi ispred prvog cilindra.

en: Partitions of type '%s' must be constrained to a single drive.  This is done by selecting the drive in the 'Allowable Drives' checklist.
hr: Particija tipa '%s' mora biti ograničena na jedan disk. To se radi odabirom diska u popisu 'Dozvoljenih diskova'.

en: Password
hr: Lozinka

en: Password (confirm)
hr: Lozinka (potvrda)

en: Password (confirm):
hr: Lozinka (potvrda):

en: Password Length
hr: Dužina lozinke

en: Password Mismatch
hr: Ne odgovaraju lozinke

en: Password Too Short
hr: Lozinka ja prekratka

en: Password:
hr: Lozinka:

en: Passwords Do Not Match
hr: Lozinke se ne poklapaju:

en: Passwords do not match
hr: Lozine nisu identične

en: Passwords don't match
hr: Lozine nisu identične

en: Perfect for personal computers or laptops, select this installation type to install a graphical desktop environment and create a system ideal for home or desktop use.
hr: Savršeno za osobna računala i prijenosna računala, označite ovu vrstu instalacije za instaliranje okruženja grafičkog sučelja i stvaranje idealnog sustava za kućnu uporabu ili uporabu kao radna stanica.

en: Performing post install configuration...
hr: Izvršavam postavke nakon instalacije...

en: Phoenix Islands
hr: Otočje Phoenix

en: Physical Extent:
hr: Fizički opseg:

en: Physical Volumes to _Use:
hr: Fizički diskovi za _korišenje:

en: Pick a root password. You must type it twice to ensure you know what it is and didn't make a mistake in typing. Remember that the root password is a critical part of system security!
hr: Odaberite lozinku root korisnika. Morate ju dva puta upisati kako bi se uvjerili da niste napravili grešku kod upisivanja. Zapamtite da je lozinka root korisnika kritični dio sigurnosti sustava!

en: Please choose how you would like to prepare the file system on this partition.
hr: Molim, odaberite na koji način želite pripremiti datotečni sustav na ovoj particiji.

en: Please choose your default desktop environment:
hr: Molim, odaberite vaše uobičajeno okruženje radne površine:

en: Please choose your login type:
hr: Molim, odaberite vrstu prijavljivanje u sustav:

en: Please connect to %s to begin the install...
hr: Molim, povežite se na %s za početak instalacije...

en: Please connect to begin the install...
hr: Molim, povežite se za početak instalacije...

en: Please enter a logical volume name.
hr: Molim, upišite ime logičkog diska.

en: Please enter a volume group name.
hr: Molim, upišite ime grupe diskova.

en: Please enter any parameters which you wish to pass to the %s module separated by spaces.  If you don't know what parameters to supply, skip this screen by pressing the "OK" button.  A list of available options can be obtained by pressing the F1 key.
hr: Molim, upišite bilo koji parametar, odvojen razmaknicom, koji želite prosljediti modulu %s. Ukoliko neznate koje parametre prosljediti, preskočite ovaj ekran pritiskom na tipku "U redu". Pritiskom na tipku F1 možete dobiti popis dostupnih opcija.

en: Please enter the IP configuration for this machine. Each item should be entered as an IP address in dotted-decimal notation (for example, 1.2.3.4).
hr: Molim, upišite IP postavke za ovo računalo. Svaki podatak treba biti upisan kao decimalno adresirana IP adresa (npr. 1.2.3.4).

en: Please enter the following information:
    
        o the name or IP number of your %s server
        o the directory on that server containing
          %s for your architecture
hr: Molim, upišite sljedeću informaciju:
    
        o ime ili IP broj vašeg %s poslužitelja
        o mapu koju sadrži poslužitelj
          %s za vašu arhitekturu

en: Please enter the sync rates for your monitor. 
    
    NOTE - it is not usually necessary to edit sync rates manually, and care should be taken to make sure the values entered are accurate.
hr: Molim, upišite brzinu sinkronizacije vašeg zaslona. 
     
    NAPOMENA - obično nije neophodno ručno uređivati brzinu sinkronizacije, te se pobrinite da unesene vrijednosti budu precizne.

en: Please insert a floppy now. All contents of the disk will be erased, so please choose your diskette carefully.
hr: Molim, sada umetnite disketu. Cijeli sadržaj diskete će biti izbrisan, stogapazite koju disketu umećete.

en: Please insert disc %d to continue.
hr: Molim, umetnite disk %d za nastavak.

en: Please manually connect your vnc client to %s to begin the install.
hr: Molim, za početak instalacije ručno povežite vaš vnc klijent s %s.

en: Please manually connect your vnc client to begin the install.
hr: Molim, za početak instalacije ručno povežite vaš vnc klijent.

en: Please remove any diskettes from the floppy drive, and insert the floppy diskette that is to contain the boot disk.
    
    All data will be ERASED during creation of the boot disk.
hr: Molim, uklonite sve diskete iz disketne jedinice, te umetnite disketu koja će sadržati program za pokretanje sustava.
    
    Tijekom stvaranja diskete za pokretanje sustva svi će podaci BITI OBRISANI.

en: Please select a source drive.
hr: Molim, odaberite izvorni disk.

en: Please select the amount of video RAM present on your video card. Choose '%s' to reset the selection to the amount the installer detected on your card.
hr: Molim, označite količinu video RAM-a pristunog na vašoj video kartici. Odaberite '%s' za ponovo postavljanje oznake na količinu koju je otkrio instalacijski program na vašoj kartici.

en: Please select the boot loader that the computer will use.  GRUB is the default boot loader. However, if you do not wish to overwrite your current boot loader, select "Do not install a boot loader."
hr: Molim, označite koji će program za pokretanje sustava koristiti. GRUB je uobičajeni program za pokretanje. Doduše, ukoliko ne želite prepisati vaš trenutni program za pokretanje sutava, označite "Nemoj instalirati program za pokretanje sustava"

en: Please select the color depth you would like to use:
hr: Molim, odaberite dubinu boja koji želite koristiti:

en: Please select the driver below which you wish to load.  If it does not appear and you have a driver disk, press F2.
hr: Molim, dolje označite upravljački program koje želite učitati. Ako nije na popisu a imate disketu s pokretačkim programom, pritisnite F2.

en: Please select the monitor attached to your system.
hr: Molim, odaberite zaslon koji je priključen na vaš sustav.

en: Please select the nearest city in your timezone:
hr: Molim, odaberite najbliži grad u vašoj vremenskoj zoni:

en: Please select the resolution you would like to use:
hr: Molim, odaberite razlučivost koji želite koristiti:

en: Please select the target drives for the clone operation.
hr: Molim, odaberite odredišne diskove za operaciju kloniranja.

en: Please select the video card present in your system.  Choose '%s' to reset the selection to the card the installer detected in your system.
hr: Molim, označite video karticu koja ja prisutna u vašem sustavu. Odaberite '%s'za ponovno postavljanje oznake na karticu koju je instalacijski program pronašao u vašem sustavu.

en: Please specify a mount point for this partition.
hr: Molim, odredite točku montiranja za ovu particiju.

en: Please wait while formatting drive %s...
hr: Molim, pričekajte dok se oblikuje disk %s...

en: Point to Point (IP)
hr: Točka do točke (IP)

en: Portuguese
hr: Portugalski

en: Portuguese(Brazilian)
hr: Portugalski(Brazilski)

en: Post Install
hr: Nakon instalacije

en: Preparing RPM transaction...
hr: Pripremam RPM transakciju...

en: Preparing to install...
hr: Pripremam za instalaciju...

en: Press <Enter> to end the installation process.
hr: Pritisnite <Enter> za završavanje procesa instalacije.

en: Primary DNS
hr: Primarni DNS

en: Primary DNS:
hr: Primarni DNS:

en: Primary nameserver:
hr: Primarni imenski poslužitelj:

en: Proceed
hr: Proslijedi

en: Proceed with upgrade?
hr: Da nastavim s nadogradnjom?

en: Processing
hr: Izvršavam

en: Queensland - most locations
hr: Queensland - većina mjesta

en: RAID Device
hr: RAID uređaj

en: RAID Device %s
hr: RAID uređaj %s

en: RAID Devices
hr: RAID uređaji

en: RAID Level:
hr: RADI razina:

en: RAID Members:
hr: Članovi RAID-a:

en: RAID Options
hr: Opcije RAID-a

en: RAID _Device:
hr: _Uređaj RAID-a:

en: RAID _Level:
hr: _Razina RAID-a:

en: RAM detected (MB):
hr: Pronađeni RAM (MB):

en: R_ealm:
hr: Područj_e:

en: Re_set
hr: Ponovo _pokreni

en: Re_view (and modify if needed) the partitions created
hr: Pono_vo pogledajte (i promjenite ukoliko je to potrebno) stvorene particije:

en: Read-Only
hr: Samo za čitanje

en: Reading
hr: Čitam

en: Reading anaconda updates...
hr: Čitam nadogradnje programa anaconda...

en: Reading driver disk...
hr: Čitam pokretački program za disk...

en: Reading package information...
hr: Čitam informacije o paketima...

en: Realm:
hr: Područje:

en: Reboo_t
hr: _Ponovno pokreni

en: Reboot
hr: Ponovno pokretanje sustava

en: Reboot?
hr: Ponovo pokrenuti?

en: Rebooting System
hr: Ponovno pokrećem sustav

en: Reinstall System
hr: Ponovo instaliraj sustav

en: Release Notes
hr: Bilješke izdanja

en: Release notes are missing.
hr: Nedostaju bilješke izdanju.

en: Remaining
hr: Preostalo

en: Remaining time: %s minutes
hr: Upozorenje za: %s minuta

en: Remaining:
hr: Očekivano:

en: Remove all Linux partitions on this system
hr: Ukloni sve Linux particije na ovom sustavu

en: Remove all partitions on this system
hr: Ukloni sve particije na ovom sustavu

en: Remove any installation media (diskettes or CD-ROMs) used during the installation process and press <Enter> to reboot your system.
hr: Uklonite instalacijski medij (diskete ili CD-ROM) korišten uprocesu instalacije i pritisnite <Enter> za ponovo pokretanje sustava.

en: Remove any installation media (diskettes or CD-ROMs) used during the installation process and press the "Reboot" button to reboot your system.
hr: Uklonite bilo koji instalacijski medij (diskete ili CD-ROM-ove) koji su korišteni tijekom instalacijskog procesa i pritisnite tipku "Ponovno pokreni" da biste ponovno pokrenuli sustav.

en: Request server via broadcast
hr: Zahtijevaj poslužitelj pomoću pretraživanja mreže

en: Requested Logical Volume Does Not Exist
hr: Zahtjevani logički disk ne postoji

en: Requested Partition Does Not Exist
hr: Zahtjevana particija ne postoji

en: Requested Raid Device Does Not Exist
hr: Zahtjevani RAID uređaj ne postoji

en: Requested Volume Group Does Not Exist
hr: Zahtjevana grupa diskova ne postoji

en: Requested password contains non-ascii characters which are not allowed for use in password.
hr: Zahtjevana lozinka sadrži sadrži ne ascii znakove koji nisu dozvoljeni za korištenje u lozinkama.

en: Requested value is not an integer
hr: Zahtjevana vrijednost nije cijeli broj

en: Requested value is too large
hr: Zahtjevana vrijednost je prevelika

en: Required Install Media
hr: Potreban je instalacijski medij

en: Requirement
hr: Zahtjevi

en: Rescue
hr: Spašavanje

en: Rescue Method
hr: Metoda spašavanja

en: Rescue Mode
hr: Spašavajući način rada

en: Rese_t
hr: _Ponovo pokreni

en: Reset
hr: Vrati izvorno

en: Resolution
hr: Razlučivost

en: Resolution:
hr: Razlučivost:

en: Restore _original values
hr: Vratite _originalne vrijednosti

en: Retrieving
hr: Dohvaćam

en: Retry
hr: Pokušaj ponovno

en: Root Password
hr: Root lozinka

en: Root _Password:
hr: _Lozinka root korisnika:

en: Running anaconda via telnet...
hr: Pokrečem program anaconda preko telnet-a...

en: Running anaconda, the %s system installer - please wait...
hr: Izvršavam anakonda-u, instalacijski program %s sustava - molim pričekajte...

en: Running dasdfmt means the loss of 
    ALL DATA on drive %s.
    
    Do you really want this?
hr: Pokretanje dasdfmt znači gubitak 
    SVIH PODATAKA na disku %s.
    
    Želite li to stvarno?

en: Russian
hr: Ruski

en: S & SE Brazil (GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)
hr: J i JI Brazil (GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)

en: SILO Configuration
hr: Postavljanje SILO

en: SMB Work_group:
hr: SMB radna _gupa:

en: SMB _Server:
hr: SMB _poslužitelj:

en: Save
hr: Spremi

en: Save Crash Dump
hr: Spremi informacije o prekidu rada

en: Saving Screenshot
hr: Spremam izgled zaslona

en: Screenshots Copied
hr: Izgled zaslona je kopiran

en: Searching
hr: Pretraživanje

en: Searching for %s installations...
hr: Pretražujem za %s instalacije...

en: Secondary DNS
hr: Sekundarni DNS

en: Secondary DNS:
hr: Sekundarni DNS:

en: Select 'Yes' to continue and format these partitions, or 'No' to go back and change these settings.
hr: Označite 'Da' za nastavak i oblikovanje ovih particija ili 'Ne' za povratak i promjenu tih postavki.

en: Select All
hr: Označi sve

en: Select Default _Only
hr: _Odaberite samo uobičajeno

en: Select Device Driver to Load
hr: Odabire učitavanje pokretačkog programa za uređaj

en: Select Partition
hr: Odaberite particiju

en: Select _additional languages to install on the system:
hr: Odaberite _dodatne jezike za instalaciju na sustav:

en: Select _all in group
hr: Označi _sve u grupi

en: Select a drive to partition with fdisk:
hr: Odaberite disk za particioniranje s fdisk programom:

en: Select drive to run fdasd on
hr: Odaberite disk na kojem će se pokrenuti program fdasd

en: Select driver
hr: Odaberite pokretački program

en: Select individual packages
hr: Odaberite pojedinačne pakete

en: Select the _default language for the system:
hr: Odaberite _Uobičajeni jezik za sustav:

en: Select the _partition to put the swap file on:
hr: Odaberite _particiju na koju će biti postavljena swap datoteka:

en: Select the appropriate mouse for the system.
hr: Odaberite pogodnog miša za sustav.

en: Select the color depth and video mode you want to use for your system.
hr: Odaberite dubinu boja i način rada videa koji želite koristiti na vašem sustavu.

en: Select the drive(s) to use for this installation:
hr: Označite disk(ove) koje ćete koristiti za ovu instalaciju:

en: Select the monitor for your system.  Use the '%s' button to reset to the probed values.
hr: Označite zaslon za vaš sustav. Koristite tipku '%s' za ponovno postavljanjeispitanih vrijednosti.

en: Select the video card and video RAM for your system.
hr: Odaberite video karticu i video RAM za vaš sustav.

en: Select this installation type if you would like to set up file sharing, print sharing, and Web services. Additional services can also be enabled, and you can choose whether or not to install a graphical environment.
hr: Označite ovu vrstu instalacije ako želite postaviti dijeljenje datoteka, dijeljenje pisača i web servisa. Također mogu biti omogućeni dodatni servisi i vi možete izabrati dali ili ne instalirati grafičko okruženje.

en: Select this installation type to gain complete control over the installation process, including software package selection and partitioning.
hr: Označite ovu vrstu instalacije za postizanje potpune kontrole nad instlacijskim procesom, uključujući odabir programskih paketa i particioniranje.

en: Sending request for IP information for %s...
hr: Šaljem zahtjev za IP informacije za %s...

en: Set Root Password
hr: Postavi root lozinku

en: Set default PROM boot device
hr: Postavi uobičajeni uređaj PROM pokretanja

en: Set default PROM boot device to linux
hr: Postavi uobičajeni uređaj za PROM pokretanje sustav na Linux-u

en: Set the hostname:
hr: Postavi ime računala:

en: Setup Networking
hr: Postavljanje mreže

en: Show _Help
hr: Prikaži _pomoć

en: Silo Configuration
hr: Postavljanje Silo-a

en: Size
hr: Veličina

en: Size
    (MB)
hr: Veličina
    (MB)

en: Size    :
hr: Veličina :

en: Size (MB)
hr: Veličina (MB)

en: Size (MB):
hr: Veličina (MB):

en: Skip
hr: Preskoči

en: Skip Boot Loader
hr: Preskoči programa za učitavanje pokretanja sustava

en: Skip X Configuration
hr: Preskoči postavljanje X-a

en: Skip boot loader updating
hr: Preskoči osvježavanje učitavanja pokretanja sustava

en: Slovenian
hr: Slovenski

en: Society Islands
hr: Otočje Society

en: Software RAID allows you to combine several disks into a larger RAID device.  A RAID device can be configured to provide additional speed and reliability compared to using an individual drive.  For more information on using RAID devices please consult the %s documentation.
    
    You currently have %s software RAID partition(s) free to use.
hr: Softverski RAID omogućava kombiniranje nekoliko diskova u veći RAID uređaj. RAID uređaj može biti postavljen kako bi dao veću brzinu i pouzdanost u usporedbi sa postojećim, pojedinačnim diskovima. Za dodatne informacije o korištenju RAID uređaja konzultiraje %s dokumentaciju.
    
    Trenutno imate %s softverskih RAID particija slobodnih za korištenje.

en: Software RAID is NOT supported on this platform.
hr: Programski RADI nije podržan na ovoj platformi.

en: Some of the packages you have selected to install require packages you have not selected. If you just select OK all of those required packages will be installed.
hr: Neki paketi koje ste označili za instalciju zahtjevaju pakete koje niste označili. Ukoliko odaberete 'U redu', svi ti potrebni paketi biti ćeinstalirani.

en: Source Drive Error
hr: Greška izvornog diska

en: Source Drive:
hr: Izvorni disk:

en: South Australia
hr: Južna Australia

en: Space Needed
hr: Potrebni prostor

en: Spanish
hr: Španjolski

en: Specify optional module arguments
hr: Odredi dodatne argumente modula

en: Start
hr: Započni

en: Start Cylinder:
hr: Početni cilindar:

en: Starting Interface
hr: Pokrećem sučelje

en: Starting VNC...
hr: Pokrećem VNC...

en: Starting install process, this may take several minutes...
hr: Pokrećem proces instalacije, ovo može potrajati nekoliko minuta...

en: Suggested size (MB):
hr: Preporučena veličina (MB):

en: Summary
hr: Sažetak

en: Swap file _size (MB):
hr: _Veličina swap datoteke (MB):

en: Swap file size (MB):
hr: Veličina swap datoteke (MB):

en: Swedish
hr: Švedski

en: System clock uses _UTC
hr: Sat sustava koristi _UTC

en: System to Rescue
hr: Spašavanje sustava

en: System to Upgrade
hr: Nadogradi sustav

en: Target Drive Error
hr: Greška odredišnog diska

en: Target Drive(s):
hr: Odredišni disk(ovi):

en: Tertiary DNS
hr: Tercijalni DNS

en: Tertiary DNS:
hr: Tercijalni DNS:

en: Text
hr: Tekst

en: Thank you for downloading this pre-release of %s.
    
    This is not a final release and is not intended for use on production systems.  The purpose of this release is to collect feedback from testers, and it is not suitable for day to day usage.
    
    To report feedback, please visit:
    
       http://bugzilla.redhat.com/bugzilla
    
    and file a report against '%s'.
hr: Hvala na skidanju ove probne inačice %s.
    
    Ovo nije zadnje izdanje i nije namijenjeno produkcijskim sustavima.Svrha ovog izdanja je dobiti povratne informacije od osoba koje će testirati sustav,te ono nije prigodno za svakodnevnu uporabu.
    
    Za slanje povratnih informacije, molim posjetite:
    
       http://bugzilla.redhat.com/bugzilla
    
    i ispunite izveštaj o '%s'.

en: That directory could not be mounted from the server.
hr: Ta mapa ne može biti montirana sa poslužitelja.

en: That directory does not seem to contain a %s installation tree.
hr: Izgleda da ta mapa ne sadrži %s instalacijsko drvo.

en: That's not the correct %s CDROM.
hr: To nije ispravni %s CDROM.

en: The %s CD was not found in any of your CDROM drives. Please insert the %s CD and press %s to retry.
hr: CD %s nije nađen niti u jedno CDROM uređaju. Molim umetnite CD %s i pritisnite %s za ponovni pokušaj.

en: The %s boot loader will be installed on /dev/%s.
hr: %s program za pokretanje sustava će biti instaliran na /dev/%s.

en: The %s installation tree in that directory does not seem to match your boot media.
hr: Izgleda da instalacijsko stablo %s u toj mapi ne odgovara vašem mediju za pokretanje sustava.

en: The %s sync rate is invalid:
    
          %s
    
    A valid sync rate can be of the form:
    
          31.5                   a single number
        50.1-90.2                a range of numbers
    31.5,35.0,39.3-40.0          a list of numbers/ranges
hr: Nije dobra brzina snikronizacija %s:
    
          %s
    
    Ispravna brzina sinkronizacije može biti u sljedečem obliku:
    
          31.5                   jedan broj
        50.1-90.2                raspon brojeva
    31.5,35.0,39.3-40.0          popis brojeva/raspona

en: The 2.4 kernel needs significantly more swap than older kernels, as much as twice as much swap space as RAM on the system.  You currently have %dMB of swap configured, but you may create additional swap space on one of your file systems now.
hr: 2.4 jezgra Linux-a treba daleko više swap-a nego starije jezgre, dvostruko više swap prostora nego RAM-a u sustavu. Trenutno imate postavljeno %dMB swap-a, ali sada možete stvoriti dodatni swap na jednom od datotečnih sustava.

en: The 2.4 kernel needs significantly more swap than older kernels, as much as twice as much swap space as RAM on the system. You currently have %dMB of swap configured, but you may create additional swap space on one of your file systems now.
hr: 2.4 jezgra Linux-a treba daleko više swap-a nego starije jezgre, dvostruko više swap prostora nego RAM-a u sustavu. Trenutno imate postavljeno %dMB swap-a, ali sada možete stvoriti dodatni swap na jednom od datotečnih sustava.

en: The CDROM could not be mounted.
hr: CDROM ne može biti montiran.

en: The IP information you have entered is invalid.
hr: Neispravna IP informacija koju se upisali.

en: The VNC server is now running.
hr: VNC poslužitelj je sada pokrenut.

en: The arch of the release of %s you are upgrading to appears to be %s which does not match your previously installed arch of %s.  This is likely to not succeed.  Are you sure you wish to continue the upgrade process?
hr: Luk izdanja %s-a koji nadograđujete, izgleda da je %s što se ne podudara s vašim prethodnim instaliranim lukom od %s. Ovo najvjerojatno neće uspjeti. Sigurni ste da želite nastaviti s procesom nadogradnje?

en: The boot diskette allows you to boot your %s system from a floppy diskette.  A boot diskette allows you to boot your system in the event your bootloader configuration stops working, if you chose not to install a boot loader, or if your third-party boot loader does not support Linux.
    
    It is highly recommended you create a boot diskette.
hr: Disketa za pokretanje sustava Vam omogućuje pokretanje vašeg %s sustava sa diskete. Ta disketa Vam omogućuje pokretanje sustava u slučaju da: postavke pokretanja sustava prestanu raditi, odlučite ne instalirati program za pokretanje sustava ili vaš program za pokretanje sustava od drugog proizvođača ne podržava Linux.
    
    Vrlo se preporučuje da stvorite disketu za pokretanje sustava.

en: The boot diskette allows you to boot your %s system from a floppy diskette.  A boot diskette allows you to boot your system in the event your bootloader configuration stops working.
    
    It is highly recommended you create a boot diskette.
    
    Would you like to create a boot diskette?
hr: Disketa za pokretanje sustava Vam omogućuje pokretanje vašeg %s sustava sa diskete. Ta disketa Vam omogućuje pokretanje sustava u slučaju da postavke pokretanja sustava prestanu raditi.
    
    Vrlo se preporučuje da stvorite disketu za pokretanje sustava.
    
    Želite li stvorite disketu za pokretanje sustava?

en: The boot manager Red Hat uses can boot other operating systems as well. You need to tell me what partitions you would like to be able to boot and what label you want to use for each of them.
hr: Upravitelj pokretanja sustava koji Red Hat koristi može pokretati i druge operativne sustave. Trebate mi reći za koje particije želite da budu pokretačke i koju im oznaku želite postaviti.

en: The current requested size (%10.2f MB) is larger than maximum logical volume size (%10.2f MB). To increase this limit you can increase the Physical Extent size for this Volume Group.
hr: Trenutna zahtijevana veličina (%10.2f MB) je veća nego najveći logički disk (%10.2f MB). Za povećanje ove granice možete povećati fizički opseg prostora za ovu grupu diskova.

en: The default installation environment includes our recommended package selection, including:
hr: Uobičajeno okruženje instalacije uključuje vašu preporučeni odabir paketa, uključujući:

en: The device %s is LDL formatted instead of CDL formatted.  LDL formatted DASDs are not supported for usage during an install of %s.  If you wish to use this disk for installation, it must be re-initialized causing the loss of ALL DATA on this drive.
    
    Would you like to reformat this DASD using CDL format?
hr: Uređaj %s je oblikovan LDL oblikom umjesto CDL oblikom. LDL oblikovani DASD-ovi ne mogu se koristiti za vrijeme instalacije %s-a. Ako želite koristiti ovaj disk za instalaciju, on mora biti ponovo oblikovan što će uzrokovati gubitak SVIH PODATAKA na ovom diksu.
    
    Želite li ponovo oblikovati DASD koristeći CDL oblik?

en: The drive /dev/%s will now be cloned to the following drives:
hr: Disk /dev/%s neće biti kloniran na sljedeće diskove:

en: The drive clone editor could not be created for some reason.
hr: Iz nekog razloga ne može se stvoriti urednik za kloniranje diskova.

en: The end cylinder must be greater than the start cylinder.
hr: Završni cilindar mora biti veći od početnog.

en: The entered IP '%s' is not a valid IP.
hr: Upisana IP '%s' nije ispravan IP.

en: The file systems of the Linux installation you have chosen to upgrade have already been mounted. You cannot go back past this point.
hr: Već je montiran datotečni sustav Linux instalacije koji ste odabrali za nadogradnju. S ove točke se ne možete vratiti.

en: The following ISO images are missing which are required for the install:
    
    %s
    The system will now reboot.
hr: Nedostaju sljedeće ISO slike koje su potrebne za instalaciju:
    
    %s
    Sustav će se sada ponovo pokrenuti.

en: The following are directories which should instead be symbolic links, which will cause problems with the upgrade.  Please return them to their original state as symbolic links and restart the upgrade.
hr: Sljedeće su mape umjesto da su simboličke veze, što će zrokovati probleme kod nadogradnje. Molim, vratite ih u prvobitno stanje kao simboličke veze i ponovo pokretnite nadogradnju.

en: The following critical errors exist with your requested partitioning scheme.
hr: U particijskoj shemi koju zahtjevate postoje sljedeće kritične greške.

en: The following critical errors exist with your requested partitioning scheme. These errors must be corrected prior to continuing with your install of %s.
    
    %s
hr: U particijskoj shemi koju zahtjevate postoje sljedeće kritične greške. Te greške moraju biti ispravljene prije nego nastavite s vašom instalacijom %s-a.
    
    %s

en: The following devices have been found on your system.
hr: Pronađeni su sljedeći uređaji na vašem sustavu.

en: The following errors occurred with your partitioning:
    
    %s
    
    Press 'OK' to reboot your system.
hr: Dogodile su se sljedeće greške s vašim postavljanjem particija:
    
    %s
    
    Pritisnite 'U redu' za ponovno pokretanje sustava.

en: The following errors occurred with your partitioning:
    
    %s
    
    This can happen if there is not enough space on your hard drive(s) for the installation.%s
hr: Dogodile su se sljedeće greške s vašim postavljanjem particija:
    
    %s
    
    Ovo se može dogoditi ako ne postoji dovoljno prostora za instalaciju na vašem(m) disku(ovima).%s

en: The following file systems for your Linux system were not unmounted cleanly.  Please boot your Linux installation, let the file systems be checked and shut down cleanly to upgrade.
    %s
hr: Sljedeći datotečni sustavi za vaš Linux sustav nisu ispravno montirani. Molim, ponovno pokrenite vašu Linux instalaciju, te dozvolite da datotečni sustavi budu provjereni i ispravno isključeni za nadogradnju.
    %s

en: The following file systems for your Linux system were not unmounted cleanly.  Would you like to mount them anyway?
    %s
hr: Sljedeći datotečni sustavi n avašem Linux sustavu nisu bili ispravno odmontirani. Želite li ih ipak montirati?
    %s

en: The following files are absolute symbolic links, which we do not support during an upgrade. Please change them to relative symbolic links and restart the upgrade.
hr: Sljedeće datoteke su apsolutnie simboličke veze, koje nisu podržane tijekom nadogradnje sustava. Molim, promenite ih u relativne simboličke veze i ponovno pokrenite nadogradnju.

en: The following invalid argument was specified for the kickstart driver disk command: %s:%s
hr: Navedeni su sljedeći neispravni argumenti za kickstart naredbu diska supravljačkim programima: %s:%s

en: The following partitions were not deleted because they are in use:
    
    %s
hr: Sljedeće particijeni nisu bile obrisane zato što se koriste:
    
    %s

en: The following pre-existing partitions have been selected to be formatted, destroying all data.
hr: Sljedeće prije postojeće particije bile su označene za oblikovanje, uništavam sve podatke.

en: The following warnings exist with your requested partition scheme.
hr: Sljedeća upozorenja postoje s vašom zahtijevanom shemom particija.

en: The following warnings exist with your requested partition scheme.
    
    %s
    
    Would you like to continue with your requested partitioning scheme?
hr: Sljedeća upozorenja postoje s vašom particijskom shemom.
    
    %s
    
    želite li nastaviti zahtijevanu particijsku shemu?

en: The hostname "%s" is not valid for the following reason:
    
    %s
hr: Ime računala "%s" nije ispravno zbog sljedećeg razloga:
    
    %s

en: The installation program is unable to upgrade systems with a pre-rpm 4.x database. Please install the errata rpm packages for your release as described in the release notes and then run the upgrade procedure.
hr: Instalacijski program ne može nadograditi sustav s pre-rpm 4.x bazom podataka. Molim, instalirajte errata rpm pakete za vaše izdanje kao što je opisano i bilješkama izdanja distribucije i pokrenite proceduru nadogradnje.

en: The installer has detected the %s boot loader currently installed on %s.
hr: Instalacijski program je otkrio %s program za pokretanje sustava trenutno instaliran na %s.

en: The installer is unable to detect the boot loader currently in use on your system.
hr: Instalacijski program nije mogao otkriti program za pokretanje sustava koji se trenutno koristi na vašem sustavu.

en: The logical volume name "%s" is already in use. Please pick another.
hr: Već se koristi ime logičkog diska "%s". Molim, odaberite drugo.

en: The logical volumes you have configured require %g MB, but the volume group only has %g MB.  Please either make the volume group larger or make the logical volume(s) smaller.
hr: Logički diskovi koje ste postavili zahtjevaju %g MB, ali grupa diskova ima samo %g MB. Molim, ili svorite veću grupu diskova ili stvorite manji(e) logički(e) disk(ove).

en: The maximum number of spares with a RAID0 array is 0.
hr: Najveći broj zaštitnih particija s RAID0 poljem je 0.

en: The media check %sis complete, and the result is: %s
hr: Provjera medija %s je gotova, rezultat je: %s

en: The mount point "%s" is already in use, please choose a different mount point.
hr: Točka montiranja "%s" se već koristi, molim, odaberite drugu točku montiranja.

en: The mount point "%s" is in use, please pick another.
hr: Točka montiranja "%s" se koristi, molim, odaberite drugu.

en: The mount point %s cannot be used.  It must be a symbolic link for proper system operation.  Please select a different mount point.
hr: Točka montiranja %s ne može biti korištena. Ona mora biti simbolička veza za ispravni rad sustava. Molim, označite drugu točku montiranja.

en: The mount point is invalid.  Mount points must start with '/' and cannot end with '/', and must contain printable characters and no spaces.
hr: Točka montiranja nije ispravna. Točka montiranja mora početi s '/' i ne može završiti s '/', te mora sadržavati znakove koji se mogu ispisivati i ne smije imati razmake.

en: The package %s-%s-%s cannot be opened. This is due to a missing file or perhaps a corrupt package.  If you are installing from CD media this usually means the CD media is corrupt, or the CD drive is unable to read the media.
    
    Press <return> to try again.
hr: Paket %s-%s-%s ne može biti otvoren. To se dogodilo zbog nepostojanja datoteke ili možda zbor oštećene datoteke. Ako instalirate s CD medija, to obično znači da je CD medij oštećen, ili CDROM uređaj ne može čitati taj medij.
    
    Pritisnite <return> za ponovni pokušaj.

en: The packages you have installed, and any other packages which are needed to satisfy their dependencies, have been selected for installation. Would you like to customize the set of packages that will be upgraded?
hr: Označeni su za instalaciju: paket koji ste instalirali i drugi paketi koji supotrebni za zadovoljenje njihovih ovisnosti. Želite li prilagoditi postavku paketa koji će biti nadograđeni?

en: The partition table on device %s was unreadable. To create new partitions it must be initialized, causing the loss of ALL DATA on this drive.
    
    This operation will override any previous installation choices about which drives to ignore.
    
    Would you like to initialize this drive, erasing ALL DATA?
hr: Particijska tablica na uređaju %s nije bila čitljiva. Mora biti inicirana za stvaranje novih particija, što će prouzročiti gubitak SVIH PODATAKA na ovom sieku.
    
    Ova operacija će prepisati bilo kakav prijašnji odabir instalacije o diskovima koji neće biti korišteni.
    
    Želite li inicirati ovaj disk, brišući SVE PODATKE?

en: The partition table on device /dev/%s is of an unexpected type %s for your architecture.  To use this disk for installation of %s, it must be re-initialized causing the loss of ALL DATA on this drive.
    
    Would you like to initialize this drive?
hr: Particijska tablica na uređaju /dev/%s je neočekivane vrste %s za vašu arhitekturu. Za korištenje ivig diska za instalaciju %s-a, mora biti ponovno inicirana što će uzrokovati gubitak SVIH PODATAKA na ovom disku.
    
    Želite li inicirati ovaj disk?

en: The partition you selected will be deleted.
hr: Particija koju ste označili biti će obrisana.

en: The partitioning options you have chosen have already been activated. You can no longer return to the disk editing screen. Would you like to continue with the installation process?
hr: Već su aktivne opcije postavljanja particija koje ste odabrali. Više se ne možete vratiti na zaslon uređivanja diskova. Želite li nastaviti s procesom instalacije?

en: The password must be at least 6 characters long.
hr: Lozinka mota biti dugačka najmanje 6 znakova.

en: The passwords you entered were different.  Please try again.
hr: Lozinke koje ste upisali su različite. Molim, pokušajte ponovo.

en: The passwords you entered were different. Please try again.
hr: Lozinke koje ste upisali u različite. Molim, pokušajte ponovo.

en: The physical extent size cannot be changed because otherwise the space required by the currently defined logical volumes will be increased to more than the available space.
hr: Veličina fizičkog prostora ne može biti promjenjena jer bi u suprotnom prostor potreban za trenutno definirane logičke diskove bio veći nego što postoji slobodan prostor.

en: The physical extent size cannot be changed because the resulting maximum logical volume size (%10.2f MB) is smaller than one or more of the currently defined logical volumes.
hr: Veličina fizičkog prostora ne može biti promjenjena jer izračunata najveća veličina logičkog diska (%10.2f MB) je manja od jedne ili više trenutno određenih veličina logičkih diskova.

en: The physical extent size cannot be changed because the value selected (%10.2f MB) is larger than the smallest physical volume (%10.2f MB) in the volume group.
hr: Veličina fizičkog prostora ne može biti promijenjena jer je označena vrijednost (%10.2f MB) veća od najmanjeg fizičkog diska (%10.2f MB) u grupi diskova.

en: The physical extent size cannot be changed because the value selected (%10.2f MB) is too large compared to the size of the smallest physical volume (%10.2f MB) in the volume group.
hr: Veličina fizičkog prostora ne može biti promijenjena jer je označena vrijednost (%10.2f MB) prevelika u odnosu na velićina najmanjeg fizičkog diska (%10.2f MB) u grupi diskova.

en: The release notes are missing.
hr: Nedostaju bilješke izdanju.

en: The requested size as entered is not a valid number greater than 0.
hr: Zahtjevana veličina kao upisana nije ispravni broj veći od 0.

en: The root password must be at least 6 characters long.
hr: Lozinka root korisnika mora imati najmanje 6 znakova.

en: The root password must be at least six characters long.
hr: Root lozinka mora imat najmanje 6 znakova.

en: The root user is already configured. You don't need to add this user here.
hr: Već je postavljen root korisnik. Ovdje ne morate dodati tog korisnika.

en: The screenshots have been saved into the directory:
    
    	/root/anaconda-screenshots/
    
    You can access these when you reboot and login as root.
hr: Slike zaslona su spremljene u mapu:
    
    	/root/anaconda-screenshots/
    
    Možete im pristupiti kada ponovno pokrenete računalo i prijavite se kao root korisnik.

en: The size of the %s partition (%10.2f MB) exceeds the maximum size of %10.2f MB.
hr: Veličina particije %s (%10.2f MB) prekoračuje najveću moguću veličinu od %10.2f MB.

en: The size of the kernel modules needed for your machine make it impossible to create a boot disk that will fit on a floppy diskette.
hr: Potrebna veličina modula jezgre za vaše računalo omogućuje stvaranje diska za pokretanje sustava koji stane na disketu.

en: The size of the requested partition (size = %s MB) exceeds the maximum size of %s MB.
hr: Veličina zahtjevanje particije (veličina= %s MB) prekoračuje najveću veličinu od %s MB

en: The size of the requested partition is negative! (size = %s MB)
hr: Veličina zahtjevane particije je negativna! (veličina = %s MB)

en: The software you have selected to install will require the following CDs:
    
    %s
    Please have these ready before proceeding with the installation.  If you need to abort the installation and reboot please select "Reboot".
hr: Softver odabran za instalaciju treba slijedeće CD medije:
    
    %s
    Pripremite ih prije nastavka instalacije. Ako trebate prekinuti instalaciju i ponovopokrenuti stroj, odaberite "Ponovno pokretanje".

en: The source drive /dev/%s cannot be selected as a target drive as well.
hr: Izvorni disk /dev/%s ne može se označiti kao odredišni disk.

en: The source drive has no partitions to be cloned.  You must first define partitions of type 'software RAID' on this drive before it can be cloned.
hr: Izvorni disk nema particija za kloniranje. Na ovom disku prvo morate definirati particije vrste 'programski RAID' prije nego može biti kloniran.

en: The source drive selected has partitions on it which are not of type 'software RAID'.
    
    These partitions will have to be removed before this drive can be cloned.
hr: Označeni izvorni disk ima particije koje nisu 'programski RAID' vrste.
    
    Te particije moraju biti uklonjene prije nego ovaj disk može biti kloniran.

en: The source drive selected has partitions which are not constrained to the drive /dev/%s.
    
    These partitions will have to be removed or restricted to this drive before this drive can be cloned.
hr: Označeni izvorni disk ima particije koje nisu ograničene na disk /dev/%s.
    
    Ove particije će biti maknute ili ograničene na ovaj disk prije nego ovaj disk može biti kloniran.

en: The source drive selected has software RAID partition(s) which are members of an active software RAID device.
    
    These partitions will have to be removed before this drive can be cloned.
hr: Označeni izvorni disk ima programsku(e) RAID particiju(e) koje su članovi aktivnog programskog RAID uređaja.
    
    Ove particije moraju biti maknute prije nego ovaj disk može biti kloniran.

en: The swap file must be between 1 and 2000 MB in size.
hr: Swap datoteka mora biti veličine između 1 i 2000 MB.

en: The system will be rebooted now.
hr: Sustav će se ponovo pokrenuti

en: The target drive /dev/%s has a partition which cannot be removed for the following reason:
    
    "%s"
    
    This partition must be removed before this drive can be a target.
hr: Ciljani disk /dev/%s ima particiju koja ne može biti maknuta iz sljedećeg razloga:
    
    "%s"
    
    Ova particija mora biti maknuta prije nego ovaj disk može biti kloniran.

en: The value you entered is not a valid number.
hr: Vrijednost koju ste upisali nije ispravni broj.

en: The volume group name "%s" is already in use. Please pick another.
hr: Već se koristi ime grupe diskova "%s". Molim, odaberite drugo.

en: The z/IPL Boot Loader will be installed on your system after installation is complete. You can now enter any additional kernel and chandev parameters which your machine or your setup may require.
hr: z/IPL pokretač sustava biti će instaliran na vaš sustav nakon što se instalacija završi. Sada možete upisati bilo koju dodatnu jezgru Linux-a i chandev parametre koje zahtijeva vaše računalo ili vaše postavke.

en: The z/IPL Boot Loader will now be installed on your system.
    
    The root partition will be the one you selected previously in the partition setup.
    
    The kernel used to start the machine will be the one to be installed by default.
    
    If you wish to make changes later after the installation feel free to change the /etc/zipl.conf configuration file.
    
    You can now enter any additional kernel parameters which your machine or your setup may require.
hr: z/IPL pokretač sustava biti će instaliran na vaš sustav.
    
    Root particija će biti ona koju prethodno označite u postavkama particija.
    
    Jezgra Linux-a koja se koristi za pokretanje računala biti će ona koja je je instalirana prema uobičajenim postavkama.
    
    Ako želite napraviti izmjene nakon instalacije, slobodno izmjenite datoteku s postavkama /etc/zipl.conf.
    Sada možete upisati bilo koju dodatnu jezgru Linux-a koju može zahtjevati vaše računalo ili vaše postavke.

en: The z/IPL boot loader will be installed on your system.
hr: z/IPL učitavanje pokretanja sustava će biti instalirano na vaš sustav.

en: There is no room left in the volume group to create new logical volumes. To add a logical volume you will need to reduce the size of one or more of the currently existing logical volumes
hr: Nema mjesta na grupi diskova za stvaranje novih logičkih diskova. Da biste dodali novi logički disk morati ćete smanjiti veličinu jednog ili više trenutno postojećih logičkih diskova.

en: There is not enough space on the device you selected for the swap partition.
hr: Nema dovoljno mjesta za swap particiju na uređaju koji ste označili.

en: There was an error installing %s.  This can indicate media failure, lack of disk space, and/or hardware problems.  This is a fatal error and your install will be aborted.  Please verify your media and try your install again.
    
    Press the OK button to reboot your system.
hr: Postoji greška kod instalacija %s-a. To može upućivati na grešku medija, nedostatak prostora na disku i/ili neispravnost sklopovlja. Ovo je opasna greška, te će vaša instalacija biti prekinuta. Molim, provjerite vaš medij, tepokušajte ponovno instalirati.
    
    Pritisnite 'U redu' tipku za ponovno pokretanje vašeg sustava.

en: These errors must be corrected prior to continuing with your install of %s.
hr: Ove greške moraju biti ispravljene prije nego nastavite s vašom instalacijom %s-a.

en: This RAID device can have a maximum of %s spares. To have more spares you will need to add members to the RAID device.
hr: Ovaj RAID uređaj nemože imari više od %s sigurnosnih diskova. Da biste imali više sigurnosnih diskova trebate dodati članove u RAID uređaj.

en: This boot target cannot be deleted because it is for the %s system you are about to install.
hr: Boot odredište ne može biti obrisano, jer je namijenjeno sustavu %s kojeg upravoželite instalirati.

en: This change in the value of the physical extent will require the sizes of the current logical volume requests to be rounded up in size to an integer multiple of the physical extent.
    
    This change will take affect immediately.
hr: Ova promjena vrijednosti fizičkog prostora tražiti će zaokruživanje zahtjevanih veličina za trenutne logičke diskove na veću vrijednost na umnožak cijelog broja fizičkog prostora.
    
    Ova promjena će biti trenutno primjenjena.

en: This change in the value of the physical extent will waste substantial space on one or more of the physical volumes in the volume group.
hr: Ova promjena vrijednosti fizičkog prostora potrošiti će značajan prostor na jednom ili više fizičkih diskova u grupi diskova.

en: This device is already being used for another boot entry.
hr: Već se koristi ovaj uređaj za drugi način pokretanja sustava.

en: This group includes all the packages available.  Note that there are substantially more packages than just the ones in all the other package groups on this page.
hr: Ova grupa uključuje sve dostupne pakete. Primjetite da postoji bitno više paketa nego u svim ostalim grupama paketa na ovoj stranici.

en: This is the recommended option.
hr: Ovo je preporučljiva opcija.

en: This label is already in use for another boot entry.
hr: Već se koristi ovaj naziv za drugi način pokretanja sustava.

en: This mount point is invalid.  The %s directory must be on the / file system.
hr: Ova točka montiranja nije ispravna. Mapa %s mora biti na / datotečnom sustavu.

en: This mount point must be on a linux file system.
hr: Ova točka montiranja mora biti na Linux datotečnom sustavu.

en: This option installs a graphical desktop environment with tools for software development and system administration.
hr: Ova opcija instalira okruženje grafičkog sučelja s alatima za razvoj programa i administracije sustava.

en: This partition is holding the data for the hard drive install.
hr: Ova particija sadrži podatke za instalaciju na tvrdi disk.

en: This partition is part of a LVM volume group.
hr: Ova particija je dio LVM grupe diskova.

en: This partition is part of a RAID device.
hr: Ova particija je dio RADI uređaja.

en: This partition is part of the LVM volume group '%s'.
hr: Ova particija je dio LVM grupe diskova '%s'.

en: This partition is part of the RAID device /dev/md%s.
hr: Ova particija je dio RAID uređaja /dev/md%s.

en: This release of %s supports the ext3 journalling file system.  It has several benefits over the ext2 file system traditionally shipped in %s.  It is possible to migrate the ext2 formatted partitions to ext3 without data loss.
    
    Which of these partitions would you like to migrate?
hr: Ovo izdanje %s podržava ext3 journaling datotečni sustav. Postoji nekoliko prednosti u odnosu na ext2 datotečni sustav koji se tradicionalno isporučuje s %s. Moguće je preseliti ext2 oblikovane particije u ext3 bez gubitka podataka.
     
    Koje od ovih particija želite preseliti?

en: This system user is already configured. You don't need to add this user here.
hr: Već je postavljen ovaj korisnik sustava. Ne morate ovdje dodati ovog korisnika.

en: This user id already exists.  Choose another.
hr: Već postoji ovaj ID korisnika. Odaberite drugi.

en: This will let you create a new boot loader configuration.  If you wish to switch boot loaders, you should choose this.
hr: Ovo će vam omogučiti stvaranje postavke novog programa za pokretanje sustava. Ako želite mijenjati programe za pokretanje sustava, ovo trebate izabrati.

en: This will make no changes to boot loader configuration.  If you are using a third party boot loader, you should choose this.
hr: Ovo neće napraviti izmjene na postavkama programa za pokretanje sustava. Ako koristite program za pokretanje sustava od trećek proizvođača, ovo biste biste izabrati.

en: This will update your current boot loader.
hr: Ovo će nadograditi vaš trenutni program za pokretanje sustava.

en: Tibet & most of Xinjiang Uyghur
hr: Tibet i veći dio Xinjiang Uyghur

en: Time
hr: Vrijeme

en: Time Zone Selection
hr: Odabir vremenske zone

en: To begin testing the CD media before installation press %s.
    
    Choose %s to skip the media test and start the installation.
hr: Pritisnite %s za početak ispitivanja CD medija prije instlacije.
    
    Odaberite %s za preskakanje ispitivanja CD medija i pokretanje instalacije.

en: To use RAID you must first create at least two partitions of type 'software RAID'.  Then you can create a RAID device which can be formatted and mounted.
hr: Za korištenje RAID prvo morate stvoriti najmanje dvije particije vrste 'programski RAID'. Nakon toga možete stvoriti RAID uređaj koji može biti oblikovan i montiran.

en: Too many spares
hr: Previše za zaštitnih particija

en: Too small
hr: Premalo

en: Total
hr: Ukupno

en: Total    :
hr: Ukupno   :

en: Total Progress:
hr: Ukupno napredovanje:

en: Total Space:
hr: Ukupni prostor:

en: Total install size: %s
hr: Ukupna veličina instalacije: %s

en: Total size
hr: Ukupna veličina

en: Total size:
hr: Ukupna veličina:

en: Transferring install image to hard drive...
hr: Prenosim sliku instalacijskog diska na tvrdi disk...

en: True Color (24 Bit)
hr: Stvarne boje (24 bita)

en: Trusted Devices:
hr: Povjerljivi uređaji:

en: Turkish
hr: Turski

en: Type
hr: Tip

en: Unable To Delete
hr: Ne mogu obrisati

en: Unable To Edit
hr: Ne mogu urediti

en: Unable to Change Drive Order for LILO
hr: Ne mogu promjeniti redosljed diskova za LILO

en: Unable to find any devices of the type needed for this installation type.  Would you like to manually select your driver or use a driver disk?
hr: Ne mogu naći niti jedan uređaj potrebne vrste za ovu vrstu instalacije. Želite li ručno označiti vaš upravljački program ili koristit disk s upravljačkim programima?

en: Unable to find install image %s
hr: Ne mogu pronaći instalacijsku sliku %s

en: Unable to instantiate a X hardware state object.
hr: Ne mogu postaviti objekte stanja hardvera u X-u.

en: Unable to load file!
hr: Ne mogu učitati datoteku!

en: Unable to load title bar
hr: Ne mogu učitati naslovnu liniju

en: Unable to locate logical volume %s to use for %s.
    
    Press 'OK' to reboot your system.
hr: Ne mogu pronaći logički disk %s za korištenje na %s.
    
    Pritinite 'U redu' za ponovno pokretanje sustava.

en: Unable to locate partition %s to use for %s.
    
    Press 'OK' to reboot your system.
hr: Ne mogu pronaći particiju %s za korištenje s %s.
    
    Pritinite 'U redu' za ponovno pokretanje sustava.

en: Unable to locate raid device %s to use for %s.
    
    Press 'OK' to reboot your system.
hr: Ne mogu pronaći raid uređaj %s za korištenje s %s.
    
    Pritinite 'U redu' za ponovno pokretanje sustava.

en: Unable to locate volume group %s to use for %s.
    
    Press 'OK' to reboot your system.
hr: Ne mogu naći grupu diskova %s za korisštenje s %s.
    
    Pritisnite 'U redu' za ponovno pokretanje sustava.

en: Unable to make boot floppy
hr: Ne mogu napraviti disketu za pokretanje sustava

en: Unable to merge header list.  This may be due to a missing file or bad media.  Press <return> to try again.
hr: Ne mogu spojiti popis zaglavlja.  Moguće je da nedostaje da datoteka ili je medij oštećen.  Za ponovni pokušaj pritisnite <return>.

en: Unable to read comps file.  This may be due to a missing file or bad media.  Press <return> to try again.
hr: Ne mogu pročitati datoteku comps. Moguće je da nedostaje ta datoteka ili je medij oštećen.  Za ponovni pokušaj pritisnite <return>.

en: Unable to read header list.  This may be due to a missing file or bad media.  Press <return> to try again.
hr: Ne mogu pročitati popis zaglavlja. Moguće je da nedostaje da datoteka ili je medij oštećen.  Za ponovni pokušaj pritisnite <return>.

en: Unable to read the disc checksum from the primary volume descriptor.  This probably means the disc was created without adding the checksum.
hr: Ne mogu pročitati kontrolnu sumu diska s opisivača primarnog diska. To vjerojatno znači da je disk stvoren bez dodavanja kontrolne sume.

en: Unable to retrieve %s://%s/%s/%s.
hr: Ne mogu dohvatiti %s://%s/%s/%s.

en: Unable to retrieve the install image.
hr: Ne mogu dohvatiti sliku instalacijskog diska.

en: Unable to set vnc password - using no password!
hr: Ne mogu postaviti vnc lozinku - koristim bez lozinke!

en: Unknown
hr: Napoznato

en: Unknown Error
hr: Nepoznata greška

en: Unknown Host
hr: Nepoznato računalo

en: Unknown Linux system
hr: Nepoznati Linux sustav

en: Unknown Url method %s
hr: Nepoznata URL metoda %s

en: Unknown card
hr: Nepoznata kartica

en: Unknown driver disk kickstart source: %s
hr: Nepoznati kickstart izvor diska s programima za pokretanje: %s

en: Unknown video card
hr: Nepoznata video kartica

en: Unprobed Monitor
hr: Neispitani zaslon

en: Unrecoverable Error
hr: Nepopravljiva greška

en: Unresolved Dependencies
hr: Neriješene ovisnosti

en: Unspecified video card
hr: Neodređena video kartica

en: Update Disk Source
hr: Nadogradi izvor diska

en: Update boot loader configuration
hr: Osvježi postavke učitavanja pokretanja sustava

en: Updates
hr: Nadogradnje

en: Updates Disk
hr: Disk s programima za nadogradnju

en: Upgrade
hr: Nadogradnja

en: Upgrade Boot Loader Configuration
hr: Nadogradi postavke programa za pokretanje sustava

en: Upgrade Examine
hr: Ispitaj nadogradnju

en: Upgrade Existing System
hr: Nadogradi postojeći sustav

en: Upgrade Swap Partition
hr: Nadograditi swap particiju

en: Upgrade to begin
hr: Nadogradi na početak

en: Upgrades for this version of %s are only supported from Red Hat Linux 6.2 or higher.  This appears to be an older system.  Do you wish to continue the upgrade process?
hr: Nadogradnje za ovu inačicu %s su podržane od Red Hata 6.2 naviše. Izgleda da je ovo stariji sustav. Želite li nastaviti postupak nadogradnje?

en: Upgrading %s packages
hr: Nadograđujem pakete %s

en: Upgrading %s-%s-%s.%s.
hr: Nadograđujem %s-%s-%s.%s.

en: Use GRUB Boot Loader
hr: Koristi GRUB program za učitavanje pokretanja sutava

en: Use LILO Boot Loader
hr: Koristi LILO program za učitavanje pokretanja sustava

en: Use Shadow Passwords
hr: Koristi lozinke u sjeni

en: Use TLS connections
hr: Koristi TLS veze

en: Use _GRUB as the boot loader
hr: Koristi _GRUB kao program za pokretanje sustava

en: Use _LILO as the boot loader
hr: Koristi _LILO kao program za pokretanje sustava

en: Use _TLS lookups
hr: Koristi _TLS povratno traženje

en: Use _broadcast to find NIS server
hr: Koristi pretraživanje mreže za NIS poslužiteljem

en: Use a GRUB Password
hr: Koristi lozinku za GRUB

en: Use a driver disk
hr: Koristi disketu s upravljačkim programom

en: Use dynamic IP configuration (BOOTP/DHCP)
hr: Koristi dinamičke IP postavke (BOOTP/DHCP)

en: Use non-anonymous ftp
hr: Korisit neanonimni ftp

en: Used Space:
hr: Korišteni prostor:

en: User Account Setup
hr: Postavljanje korisničkih računa

en: User Exists
hr: Korisnik postoji

en: User Name
hr: Ime korisnika

en: User name
hr: Korisničko ime

en: User names must contain only characters A-Z, a-z, and 0-9.
hr: Imena korisnika smiju sadržavati samo znakove A-Z, a-z, i 0-9.

en: Using mouse type: %s
hr: Koristim vrstu miša: %s

en: VSync Rate:
hr: VSync osvježavanje:

en: VSync Rate:
hr: Brzina VSink:

en: Video Card
hr: Video kartica

en: Video Card Configuration
hr: Postavljanje video kartice

en: Video Card:
hr: Video kartica:

en: Volume Group Name:
hr: Ime grupe diskova:

en: Volume Group Names must be less than 128 characters
hr: Imena grupe diskova moraju biti manja od 128 znakova

en: W Amazonas
hr: Z Amazona

en: Waiting for telnet connection...
hr: Čekam uspostavu telnet veze...

en: Wake Island
hr: Otočje Wake

en: Warning
hr: Upozorenje

en: Warning - No Firewall
hr: Upozorenje - nema vatrozida

en: Warning! This is pre-release software!
hr: Upozorenje! Ovo je probna inačica softvera!

en: Warning: %s
hr: Upozorenje: %s

en: Warning: %s is not a valid port.
hr: Upozorenje: %s nije ispravni port.

en: Warning: %s.
hr: Upozorenje: %s.

en: Warning: Bad Token
hr: Upozorenje: loš token

en: Warnings During Automatic Partitioning
hr: Upozorenja tijekom automatskog particioniranja

en: We do not support changing the drive order for use with LILO.
hr: Ne podržavamo promjenu redoslijeda diskova za korištenje s LILO.

en: Web site name:
hr: Ime web poslužitelja:

en: Welcome to %s
hr: Dobro došli u %s

en: West Kazakhstan
hr: Zapad Kazahstana

en: Western Australia
hr: Zapadna Australija

en: What device is your mouse located on?
hr: Na kojem uređaju se nalazi miš?

en: What do you want to do now?
hr: Što želite sada raditi?

en: What language would you like to use during the installation process?
hr: Koji jezik želite koristiti tijekom instalacijskog procesa?

en: What other user accounts would you like to have on the system? You should have at least one non-root account for normal work, but multi-user systems can have any number of accounts set up.
hr: Koje još korisničke račune želite imati u sustavu? Trebali biste imati najmanje jednog korisnika koji nije root korisnik za uobičajeni rad, ali višekorsinčki sustavi mogu imati postavljen bilo koji broj korisničkih računa.

en: What partition and directory on that partition hold the CD (iso9660) images for %s? If you don't see the disk drive you're using listed here, press F2 to configure additional devices.
hr: Koja particija ili mapa na toj particiji sadrži CD (iso9660) slike za %s? Ako ne vidite da je disk uređaj koji koristite na ovom popisu, pritisnite F2 za postavljanje dodatnih uređaja.

en: What partition holds the root partition of your installation?
hr: Koja particija sadrži korijensku particiju vaše instalacije?

en: What services should be allowed to pass through the firewall?
hr: Kojim servisima treba biti dopušten prolaz kroz vatrozid?

en: What time zone are you located in?
hr: U kojoj vremenskoj zoni se nalazite?

en: What type of keyboard do you have?
hr: Koju vrstu tipkovnice imate?

en: What type of media contains the packages to be installed?
hr: Koja vrsta medija sadrži pakete koje treba instalirati?

en: What type of media contains the rescue image?
hr: Koja vrsta medija sadrži sliku diska za spašavanje?

en: What type of system would you like to install?
hr: Koju vrstu sustava želite instalirati?

en: What would you like to do?
hr: Što biste htjeli napraviti?

en: When finished please exit from the shell and your system will reboot.
hr: Kada završite, molim, izađite iz korisničke ljuske i vaš sustav će se ponovo pokrenuti.

en: Where do you want to install the boot loader?
hr: Gdje želite instalirati programa za učitavanje pokretanja sustava?

en: Where do you want to install the bootloader?
hr: Gdje želite instalirati bootloader?

en: Which boot loader would you like to use?
hr: Koji program za učitavanje pokretanja sustava želite koristit?

en: Which drive(s) do you want to use for this installation?
hr: Koji(e) disk(ovi) želite koristiti za ovu instalaciju?

en: Which model keyboard is attached to this computer?
hr: Koji model tipkovnice je priključen na ovo računalo?

en: Which model mouse is attached to this computer?
hr: Koji model miša je priključen na ovo računalo?

en: Will try to connect again in 15 seconds...
hr: Pokušati ću se ponovo spojiti za 15 sekundi...

en: Would you like to continue with the upgrade?
hr: Želite li nastaviti s nadogradnjom?

en: Would you like to continue with your requested partitioning scheme?
hr: Želite li nastaviti s vašom zahtijevanom shemom particija?

en: Would you like to perform a checksum test of the ISO image:
    
       %s?
hr: Želite li izvesti provjeru kontrolne sume za ISO sliku:
    
       %s?

en: Wrong CDROM
hr: Krivi CDROM

en: X Customization
hr: Prilagođavanje X-a

en: Yes
hr: Da

en: You are about to delete a RAID device.
hr: Namjeravate obrisati RAID uređaj.

en: You are about to delete all partitions on the device '/dev/%s'.
hr: Namjeravate obrisati sve particije na uređaju '/dev/%s'.

en: You are about to delete the /dev/%s partition.
hr: Namjeravate obrisati /dev/%s particiju.

en: You are about to delete the logical volume "%s".
hr: Namjeravate obrisati logički disk "%s".

en: You are about to delete the volume group "%s".
    
    ALL logical volumes in this volume group will be lost!
hr: Namjeravate oblisati grupu diskova "%s".
    
    SVI logički diskovi u ovoj grupi diskova biti će izgubljeni!

en: You are trying to install on a machine which isn't supported by this release of %s.
hr: Pokušavate instalirati na računalu koji nije podržan od izdanja %s.

en: You can configure the boot loader to boot other operating systems. It will allow you to select an operating system to boot from the list. To add additional operating systems, which are not automatically detected, click 'Add.' To change the operating system booted by default, select 'Default' by the desired operating system.
hr: Može podesiti program za pokretanje sustava da pokreće druge operativne sustave. Omogućiti će vam odabir operativnog sustava za pokretanje s popisa. Za dodavanje dodatnih operativnih sustava, koji nisu automatski otkriveni, pritisnite 'Dodaj'. Za promjenu operativnih ustava koji se uobičajeno pokreću, odaberite 'Uobičajeno' za željeni operativni sustav.

en: You can customize your firewall in two ways. First, you can select to allow all traffic from certain network interfaces. Second, you can allow certain protocols explicitly through the firewall. In a comma separated list, specify additional ports in the form 'service:protocol' such as 'imap:tcp'.
hr: Možete prilagoditi vaš vatrozid na dva načina. Prvi, možete označiti za omogućavanje sveg prometa iz određeneog mrežnog sučelja. Drugi, možete dopustiti izričito određenim protokolima prolaz kroz vatrozid. U popisu koji je ima odvojene elemente pomoću zareza, odredite dodatne portove u obliku 'servis:protokol' kao što je 'imap:tcp'.

en: You cannot create more than %s logical volumes per volume group.
hr: Ne možete stvoriti više od %s logičkih diskova po grupi diskova.

en: You cannot customize a disabled firewall.
hr: Ne možete prilagođavati isključeni vatrozid.

en: You cannot delete a partition of a LDL formatted DASD.
hr: Ne možete obrisati particiju SASD-a oblikovanu kao LDL.

en: You cannot delete free space.
hr: Ne možete obrisati slobodni prostor.

en: You cannot delete this partition, as it is an extended partition which contains %s
hr: Ne možete obrisati ovu particiju, kao što je to proširenja particija koja sadrži %s

en: You cannot delete this partition:
hr: Ne možete obrisati ovu particiju:

en: You cannot edit this partition, as it is an extended partition which contains %s
hr: Ne možete urediti ovu particiju, kao što je to proširenja particija koja sadrži %s

en: You cannot edit this partition:
hr: Ne možete urediti ovu particiju:

en: You cannot remove this physical volume because otherwise the volume group will be too small to hold the currently defined logical volumes.
hr: Ne možete maknuti fizički disk zato što bi u usprotnom grupa diskova bila premala za držanje trenutno definiranih logičkih diskova.

en: You do not have enough RAM to install %s on this machine.
hr: Nemate dovoljno RAM-a za instalaciju %s na ovo računalo.

en: You do not have enough RAM to use the graphical installer.  Starting text mode.
hr: Nemate dovoljno RAM-a za korištenje grafičkog instacijskog programa. Pokrećem tekstualni način rada.

en: You don't appear to have enough disk space to install the packages you've selected. You need more space on the following file systems:
hr: Izgleda da nemate dovoljno diskovnog prostora za instaliranje paketa koje steoznačili. Trebate više prostora na sljedećem datotečnom sustavu:

en: You don't appear to have enough file nodes to install the packages you've selected. You need more file nodes on the following file systems:
hr: Izgleda da nemate dovoljno diskovnog prostora za instaliranje paketa koje steoznačili. Trebate više datotečnih čvorova na sljedećem datotečnom sustavu:

en: You don't have any Linux partitions. Press return to get a shell. The system will reboot automatically when you exit from the shell.
hr: Nemate niti jednu Linux particiju. Pritisnite return za odlazak u korisničku ljusku. Sustav će se ponovo pokrenuti kad izađete iz ljuske.

en: You don't seem to have any hard drives on your system! Would you like to configure additional devices?
hr: Izgleda da nemate niti jedan tvrdi disk na vašem sustavu! Želite li postaviti dodatne uređaje?

en: You entered an invalid IP address.
hr: Upisali ste krivu IP adresu.

en: You have allocated less swap space (%dM) than available RAM (%dM) on your system.  This could negatively impact performance.
hr: Dodjelili ste manje swap prostora (%dM) nego što je dostupno RAM-a (%dM) na vašem računalu. To bi se moglo negativno odraziti na izvršavanje.

en: You have chosen to remove all Linux partitions (and ALL DATA on them) on the following drives:%s
    Are you sure you want to do this?
hr: Izabrali ste za micanje svih Linux particija (i SVIH PODATAKA na njima) na sljedećim diskovima:%s
    Sigurni ste da želite to napraviti?

en: You have chosen to remove all partitions (ALL DATA) on the following drives:%s
    Are you sure you want to do this?
hr: zabrali ste maknuti sve particije (SVE PODATKE) na sljedećim diskovima:%s
    Sigurni ste da želite to napraviti?

en: You have elected to not install any boot loader. It is strongly recommended that you install a boot loader unless you have an advanced need.  A boot loader is almost always required in order to reboot your system into Linux directly from the hard drive.
    
    Are you sure you want to skip boot loader installation?
hr: Odabrali ste ne instalirati niti jedan program za pokretanej sustava. Vrlo vam preporučujemo instalaciju programa za pokretanje sustava osim ako imate napredne potrebe. Program za pokretanje sustva je skoro uvijek potreban za pokretanje vašeg sustava u Linux direktno s tvrdoh diska.
    
    Sigurni ste da želite preskočiti instalciju programa za pokretanje sustava?

en: You have multiple devices which could serve as sources for a driver disk.  Which would you like to use?
hr: Imate višestruke uređaje koji bi mogli poslužiti kao izvor upravljačkih programa.  Koji od njih želite koristiti?

en: You have multiple devices which could serve as sources for an update disk.  Which would you like to use?
hr: Imate višestruke uređaje koji bi mogli korisitti kao izvor diska s nadogradnjama.  Koji od njih želite koristiti?

en: You have multiple network devices on this system. Which would you like to install through?
hr: Imate višestruke mrežne uređaje na ovom sustavu. Preko kojeg od njih želite izvršiti instalaciju?

en: You have no active network devices.  Your system will not be able to communicate over a network by default without at least one device active.
    
    NOTE: If you have a PCMCIA-based network adapter you should leave it inactive at this point. When you reboot your system the adapter will be activated automatically.
hr: Nemate aktivne mrežne uređaje. Vaš sustav neće biti u mogućnosti biti uobičajeno u vezi preko mreže bez najmanje jednog aktivnog uređaja.
    
    NAPOMENA: Ako imate PCMCIA remeljeni mrežni prilagodnik, trebali biste za ostaviti neaktivnim u ovome trenutku. Kada ponovno pokrenete vaš sustav prilagodnik će biti automatski aktiviran.

en: You have not defined a root partition (/), which is required for installation of %s to continue.
hr: Niste odredili root particiju (/), koja je potrebna za nastavak instalacije %s-a.

en: You have not selected a monitor type.  It is recommended you choose the closest matching model in order to have the highest possible display quality.
hr: Niste odabrali vrstu zaslona. Preporučljivo vam je izabrati najbliži odgovarajući model radi postizanja najbolje moguće kvalitete prikaza.

en: You have not specified a hostname.
hr: Niste odredili ime računala.

en: You have not specified a hostname.  Depending on your network environment this may cause problems later.
hr: Niste odredili ime računala. Ovisno o vašem mrežnom okruženju to bi kasnije moglo uzrokovati problemer.

en: You have not specified a swap partition.  Although not strictly required in all cases, it will significantly improve performance for most installations.
hr: Niste odabrali swap particiju. Također to nije strogo potrebno u svim slučajevima, to će značajno unaprijediti izvršavanje većine instalacija.

en: You have not specified the field "%s".  Depending on your network environment this may cause problems later.
hr: Niste odabrali polje "%s". Ovisno o vašoj mrežnoj okolini, to može kasnijeuzrokovati probleme.

en: You have selected not to install a boot loader on your system.  You will have to create a boot disk to boot your system with this option.
    
    Would you like to continue and not install a boot loader?
hr: Niste odabrali instaliranje programa za pokretanje usstava na vašem sustavu. Morati ćete stvoriti disketu za pokretanje sustava za pokretanje sustava s ovom opcijom.
    
    Želite li nastaviti i ne instalirati program za pokretanje sustava?

en: You have specified more than 32 swap devices.  The kernel for %s only supports 32 swap devices.
hr: Imate određeno više od 32 swap uređaja. Jezgra za %s podrđava samo 32 swap uređaja.

en: You have specified that the group '%s' should be installed.  This group does not exist. Would you like to continue or abort your installation?
hr: Odredili ste da grupa '%s' treba biti instalirana. Ova grupa ne postoji. Želite li nastaviti ili prekinuti vašu instalaciju?

en: You have specified that the package '%s' should be installed.  This package does not exist. Would you like to continue or abort your installation?
hr: Odredili ste da paket '%s' treba biti instaliran. Ovaj paket ne postoji. Želite li nastaviti ili prekinuti vašu instalaciju?

en: You must create a /boot/efi partition of type FAT and a size of 50 megabytes.
hr: Morate stvoriti particiju /boot/efi FAT vrste i veličine 50 megabajta.

en: You must create a PPC PReP Boot partition.
hr: Morate stvoriti PPC PReP particiju za pokretanje sustava.

en: You must enter a directory.
hr: Morate upisati mapu.

en: You must enter a server name.
hr: Morate upisati ime poslužitelja.

en: You must enter both a valid IP address and a netmask.
hr: Morate upisati obje ispravne IP adrese i mrežnu masku.

en: You must enter valid IP information to continue
hr: Za nastavak morate upisati ispravnu IP informaciju

en: You must enter your root password and confirm it by typing it a second time to continue.
hr: Morate upisati vašu root lozinku i za nastavak potvrditi ju upisivanjem drugi put.

en: You must first select a partition to delete.
hr: Prvo morate označiti particiju da bi ju obrisali.

en: You must provide a user name
hr: Morate omogućiti ime korisnika

en: You must select a partition to edit
hr: Morate odabrati particiju za uređivanje

en: You must select at least one language to install.
hr: Za instalaciju morate imati označen najmanje jedan jezik.

en: You must specify a label for the entry
hr: Morate odrediti naziv za unos

en: You need to pick a video card before X configuration can continue.  If you want to skip X configuration entirely choose the 'Skip X Configuration' button.
hr: Trebate izabarati video karticu prije nego se nastavi postavljanje X-a. Ako potpuno želite preskočiti postavljanje X-a, odaberite 'Preskoči postavljanje X-a'

en: You need to select at least one hard drive to have %s installed onto.
hr: Trebate označiti najmanje jedan disk da biste instalirali na njega %s.

en: You should use a normal user account for most activities on your system. By not using the root account casually, you'll reduce the chance of disrupting your system's configuration.
hr: Trebali biste koristiti normalnog korisnika za većinu aktivnosti na vašem usutavu. Nekorištenjem root korisnika za uobičajene aktivnosti smanjiti ćete mogučnost uništavanja postavki vašeg sustava.

en: Your %s partition is less than %s megabytes which is lower than recommended for a normal %s install.
hr: Vaša %s particija je manja od %s megabajta što je manje od preporučenog za normalan rad instalacije %s-a.

en: Your boot floppy appears to be invalid.  This is likely due to a bad floppy.  Please make sure that you have a good floppy in the first floppy drive.
hr: Izgleda da je vaša disketa za pokretanje sustava neispravna. To je vjerojatno zbog oštečene diskete. Molim, budite sigurni da imate ispravnu disketu u prvom disketnom pogonu.

en: Your boot loader password is less than six characters.  We recommend a longer boot loader password.
    
    Would you like to continue with this password?
hr: Lozinka vašeg programa za pokretanje sustava je manja od šest znakova. Preporučujemo lozinku sa više znakova.
    
    Želite li nastaviti s ovom lozinkom?

en: Your desktop environment is:
hr: Vaše okruženje radne površine je:

en: Your dynamic IP request returned IP configuration information, but it did not include a DNS nameserver. If you know what your nameserver is, please enter it now. If you don't have this information, you can leave this field blank and the install will continue.
hr: Vaš zahtjev za IP adresom je vratio informacije o IP postavkama, ali nije uključio DNS poslužitelj imena. Ako znate koji je vaš poslužitelj imena, molim, upišite ga sada. Ako nemate tu informaciju, možete ostaviti ovo polje prazno i instalacija će biti nastavljena.

en: Your root partition is less than 250 megabytes which is usually too small to install %s.
hr: Vaša root particija je manja od 250 megabajta što je obično premalo za instalaciju %s-a.

en: Your system had dirty file systems which you chose not to mount.  Press return to get a shell from which you can fsck and mount your partitions.  The system will reboot automatically when you exit from the shell.
hr: Vaš sustav ima oštečene datotečne sustave koji niste izabrali za montiranje. Pritisnite 'return' za ulazak u korisničku ljusku iz koje ćete pokrenuti program fsck i montirati vaše particije.  Sustav će se automatski ponovno pokrenuti kad izađete is korisničke ljuske.

en: Your system has been mounted under %s.
    
    Press <return> to get a shell. If you would like to make your system the root environment, run the command:
    
    	chroot %s
    
    The system will reboot automatically when you exit from the shell.
hr: Vaš sustav je montiran pod %s.
    
    Pritisnite <return> za ulazak u korisničku ljusku. Ako želite stvoriti vaše root okruženje, pokrenite naredbu:
    
    	chroot %s
    
    Sustav će se automatski ponovno pokrenuti kad izađete is korisničke ljuske.

en: Your system is mounted under the %s directory.
hr: Vaš sustav je montiran unurat %s mape.

en: Your system will be setup to use the frame buffer driver for the X Window System.  If you do not want to setup the X Window System, choose 'Skip X Configuration' below.
hr: Vaš sustav će biti postavljen za korištenje međuspremnika okvira za X Window sustav. Ako ne želite postaviti X Window sustav, izaberite dolje 'Preskoči postavljanje X-a'.

en: Your system will now be rebooted.
hr: Sada će vaš ustav biti ponovo pokrenut.

en: Your system will now be rebooted...
hr: Vaš sustav će biti ponovo pokrenut...

en: Your system's state has been successfully written to the floppy. Your system will now be reset.
hr: Stanje vašeg sustava je uspješno zapisano na disketu. Vaš sustav će se ponovno pokrenuti.

en: Your video ram size can not be autodetected.  Choose your video ram size from the choices below:
hr: Ne može biti automatski otkrivena veličina vašeg vide ram-a. Odaberite veličinu vašeg video ram-a i donjeg izbornika:

en: _Abort
hr: _Prekitni

en: _Activate on boot
hr: _Aktiviraj kod pokretanja sustava

en: _Add
hr: _Dodaj

en: _Admin Server:
hr: _Administratorski poslužitelj:

en: _Allow incoming:
hr: _Omogući dolaz:

en: _Automatically partition
hr: _Automatsko particioniranje

en: _Back
hr: _Nazad

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Change Drive Order
hr: _Promjeni redosljed diskova

en: _Change boot loader
hr: _Promjeni program za pokretanje sustava

en: _Choose monitor type
hr: _Odaberite tip monitora

en: _Color Depth:
hr: Dubina _Boja:

en: _Configure Firewall
hr: _Podešavanje vatrozida

en: _Confirm:
hr: _Potvrdi:

en: _Continue
hr: _Nastavi

en: _Create new boot loader configuration
hr: _Stvori nove postavke programa za pokretanje sustava

en: _Custom
hr: _Prilagođeno

en: _Custom firewall
hr: _Prilagođeni vatrozid

en: _Customize software packages to be installed
hr: _Prilagodi programske pakete koji će biti instalirani

en: _Delete
hr: _Obriši

en: _Device
hr: _Uređaj

en: _Do not install a boot loader
hr: _Nemoj instalirati program za pokretanje sustava

en: _Do not install packages that have dependencies
hr: _Nemoj instalirati pakete koji imaju ovisnosti

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _Emulate 3 buttons
hr: _Emuliraj 3 tipke

en: _Enable firewall
hr: _Omogući vatrozid

en: _End Cylinder:
hr: _Završni cilindar:

en: _Exit
hr: _Izlaz

en: _File System Type:
hr: Vrsta _datotečnog sustava:

en: _Fixed size
hr: _Određena veličina:

en: _Flat View
hr: _Ravni pogled

en: _Force LBA32 (not normally required)
hr: _Inzistiraj LBA32 (obično nije potrebno)

en: _Format
hr: _Oblikovanje

en: _Format partition as:
hr: _Oblikuj particiju kao:

en: _Format partition?
hr: _Oblikovanje particije?

en: _Gateway
hr: _Pristupnik

en: _General kernel parameters
hr: _Uobičajeni parametri jezgre

en: _Graphical
hr: _Grafički

en: _IP Address
hr: _IP adresa

en: _Install %s
hr: _Instaliraj %s

en: _Install anyway
hr: Ipak instaliraj

en: _Install default software packages
hr: _Instaliraj uobičajene programske pakete

en: _Install packages to satisfy dependencies
hr: _Instaliraj pakete za zadovoljenje ovisnosti

en: _Label
hr: _Naziv

en: _Location
hr: _Lokacija

en: _Logical Volume Name:
hr: Ime _logičkog diska:

en: _Make boot disk
hr: _Napravi pokretačku disketu

en: _Modify Partition
hr: _Promjeni particiju

en: _Mount Point:
hr: _Točka montiranja:

en: _Next
hr: _Sljedeći

en: _Package
hr: _Paket

en: _Password:
hr: _Lozinka:

en: _Personal Desktop
hr: _Osobna radna površina

en: _Physical Extent:
hr: _Fizički opseg:

en: _Point to Point (IP)
hr: _Točka do točke (IP)

en: _Primary DNS
hr: _Primarni DNS

en: _Proceed
hr: _Nastavi

en: _RAID Members:
hr: Članovi RAID-a:

en: _Reboot
hr: _Ponovo pokretanje

en: _Release Notes
hr: _Bilješke izdanja

en: _Retry
hr: _Ponovi

en: _Screen Resolution:
hr: Razlučivost za_slona:

en: _Secondary DNS
hr: _Sekundarni DNS

en: _Select All
hr: _Odaberi sve

en: _Select individual packages
hr: _Označi pojedinačne pakete

en: _Server
hr: _Poslužitelj

en: _Size (MB)
hr: _Veličina (MB)

en: _Size (MB):
hr: _Veličina (MB):

en: _Skip X configuration
hr: Preskoči postavljanje X-a

en: _Skip boot loader updating
hr: Preskoči nadogradnju programa za pokretanje sustava

en: _Start Cylinder:
hr: _Početni cilindar:

en: _Tertiary DNS
hr: _Tercijalni DNS

en: _Text
hr: _Tekstualni

en: _Tree View
hr: _Pogled stabla

en: _Trusted devices:
hr: _Povjerljivi uređaji:

en: _Unselect all in group
hr: _Odznači sve u grupi

en: _Update boot loader configuration
hr: _Nadogradi postavke programa za pokretanje sustava

en: _Upgrade an existing installation
hr: _Nadogradi postojeću instalaciju

en: _Use a boot loader password
hr: _Koristi lozinku za program pokretanja sustava

en: _Vertical Sync:
hr: _Vertikalna sink:

en: _Video card RAM:
hr: RAM _video kartice:

en: _Volume Group Name:
hr: Ime _grupe diskova:

en: _Workstation
hr: _Radna stanica

en: _Yes, I would like to create a boot diskette
hr: _Da, želim stvoriti disketu za pokretanje sustava

en: _automatically via DHCP
hr: _automatski preko DHCP

en: _manually
hr: _ručno

en: a partition which is a member of a LVM Volume Group.
hr: particija koja je dio LVM grupe diskova.

en: a partition which is a member of a RAID array.
hr: particija koja je dio RAID polja.

en: automatically via DHCP
hr: automatsko preko DHCP

en: central China - Gansu, Guizhou, Sichuan, Yunnan, etc.
hr: centralna Kina - Gansu, Guizhou, Sichuan, Yunnan, itd.

en: central Crimea
hr: centralna Crimea

en: east & south Borneo, Celebes, Bali, Nusa Tengarra, west Timor
hr: istočni i južni Borneo, Celebes, Bali, Nusa Tengarra, zapadni Timor

en: east China - Beijing, Guangdong, Shanghai, etc.
hr: Istočna Kina - Beijing, Guangdong, Shanghai, itd.

en: east Dem. Rep. of Congo
hr: istok Dem. Rep. Congo

en: east Uzbekistan
hr: istočni Uzbekistan

en: east coast, north of Scoresbysund
hr: istočna obala, sjeverno od Scoresbysunda

en: horizontal
hr: horizontalno

en: loader has already been run.  Starting shell.
hr: pokretač (loader) je već pokrenut. Pokrećem korisničku ljusku.

en: manually
hr: ručno

en: most locations
hr: većina mjesta

en: most locations (CB,CC,CH,CN,ER,FM,LP,LR,MN,NQ,RN,SA,SE,SF,SJ,SL,TM)
hr: najčešći položaji (CB,CC,CH,CN,ER,FM,LP,LR,MN,NQ,RN,SA,SE,SF,SJ,SL,TM)

en: no suggestion
hr: Bez prijedloga

en: northeast Mali
hr: Sjeverni Mali

en: of the image:
    
    %s
hr: od slike:
    
    %s

en: or use:
hr: ili koristi:

en: peninsular Malaysia
hr: poluotočna Malezija

en: software RAID
hr: Programski RAID

en: southwest Mali
hr: jugozapad Malia

en: southwest Xinjiang Uyghur
hr: jugozapad Xinjiang Uyghur

en: the partition in use by the installer.
hr: particiju koristi instalacijski program.

en: vertical
hr: vertikalno

en: west & central Borneo
hr: zapadni i centralni Borneo

en: west Dem. Rep. of Congo
hr: zapad Dem. Rep. Congo

en: west Uzbekistan
hr: Zapad Uzbekistana

en: z/IPL Boot Loader Configuration
hr: Postavljanje z/IPL učitavanje pokretanja sustava

en: z/IPL Configuration
hr: Postavke z/IPL
