authconfig 0 - en to hr translation catalogue (173 entries)

en:  <Tab>/<Alt-Tab> between elements   |   <Space> selects   |  <F12> next screen
hr:  <Tab>/<Alt-Tab> između elemenata  |   <Space> odabir   |  <F12> sljedeći zaslon

en: %s: attempting to continue
hr: %s: pokušavam nastaviti

en: %s: bad argument %s: %s
hr: %s: loš argument %s: %s

en: %s: can only be run as root
hr: %s: može biti pokrenuto samo od root korisnika

en: %s: critical error reading %s/%s
hr: %s: kritična greška kod čitanja %s/%s

en: %s: critical error recording caching setting
hr: %s: kritična greška kod zapisivanja postavki međuspremanja

en: %s: critical error writing %s/%s
hr: %s: kritična greška zapisivanja %s/%s

en: %s: unable to read caching configuration
hr: %s: ne mogu čitati postavke međuspremanja

en: %s: unexpected argument
hr: %s: neočekivani argument

en: <domain>
hr: <domena>

en: <lowest-highest>
hr: <najmanje-najveće>

en: <realm>
hr: <područje>

en: <rhs>
hr: <rh>

en: <server>
hr: <poslužitelj>

en: <workgroup>
hr: <radna grupa>

en: ADS Realm:
hr: Područje ADS-a:

en: Admin Server:
hr: Administrativni poslužitelj:

en: Alert
hr: Upozorenje

en: Authentication
hr: Provjera vjerodostojnosti

en: Authentication Configuration
hr: Postavljanje provjere vjerodostojnosti

en: Back
hr: Nazad

en: Base DN:
hr: Osnovna DN:

en: Cache Information
hr: Informacije o međuspremniku

en: Cancel
hr: Odustani

en: Control how the system verifies users who attempt to log in
hr: Kontrolira kako sustav provjerava korisnike koji se namjeravaju prijaviti

en: Do_n't Save
hr: _Nemoj spremiti

en: Domain
hr: Domena

en: Domain Administrator:
hr: Administrator domene:

en: Domain Controllers:
hr: Kontrolori domene:

en: Domain _Administrator
hr: _Administrator domene:

en: Domain:
hr: Domena:

en: EXAMPLE.COM
hr: PRIMJER.COM

en: Enable _Hesiod Support
hr: Omogući podršku za _Hesoid

en: Enable _Kerberos Support
hr: Omogući podršku za _Kerberos

en: Enable _LDAP Support
hr: Omogući podršku za _LDAP

en: Enable _NIS Support
hr: Omogući podršku za _NIS

en: Enable _SMB Support
hr: Omogući podršku za _SMB

en: Enable _Winbind Support
hr: Omogući podršku za _Winbind

en: Hesiod Settings
hr: Postavke za Hesiod

en: Hesiod allows a system administrator to publish user and group information in DNS.  It is sometimes used in very large networks.
hr: Hesiod omogućava sustavskom administratoru davanje podataka o korisnicima i grupama preko DNS-a. Koristi se u vrlo velikim mrežama.

en: Join Domain
hr: Domena pridruživanja

en: Join Settings
hr: Postavke pridruživanja

en: Joining Winbind Domain
hr: Pridruživanje domeni Winbind

en: Kerberos Settings
hr: Postavke za Kerberos

en: Kerberos is a trusted third-party authentication system which is commonly used in medium to large networks.
hr: Kerberos je autentifikacijski sustav koji se često koristi u srednjim i velikim mrežama.

en: LDAP Search _Base DN
hr: LDAP pretraživač _osnovnih DN-ova

en: LDAP Settings
hr: Postavke za LDAP

en: LDAP _Server
hr: Poslužitelj za LDAP

en: LDAP authentication
hr: LDAP provjera autentičnosti

en: NIS Settings
hr: Postavke za NIS

en: NIS _Domain
hr: NID _domena

en: NIS _Server
hr: NIS _poslužitelj

en: NIS is the Network Information Service.  It is commonly used on small to medium networks.
hr: NIS je Network Informatio Service. Često se koristi u malim i srednjim mrežama.

en: Next
hr: Dalje

en: No
hr: Ne

en: Ok
hr: U redu

en: Password:
hr: Lozinka:

en: Realm:
hr: Područje:

en: SMB Settings
hr: Postavke za SMB

en: SMB authentication
hr: SMB provjera autentičnosti

en: SMB authentication verifies user passwords by attempting to connect to a server which uses the SMB (system message block) protocol suite.
hr: SMB autentifikacija provjerava korisničke lozinke pokušavajući se spojiti na poslužitelj koji koristi SMB (system message blok) protokol.

en: Save Settings
hr: Spremi postavke

en: Security Model:
hr: Model sigurnosti:

en: Server:
hr: Poslužitelj:

en: Servers:
hr: Poslužitelji:

en: Shell:
hr: Ljuska:

en: Some of the configuration changes you've made should be saved to disk before continuing.  If you do not save them, then your attempt to join the domain may fail.  Save changes?
hr: Neke od promijenjenih postavki, koje ste napravili, trebaju biti spremljene disk prije nastavka. Ukoliko ih ne spremite, tada vaš pokušaj pridruživanja domeni neće uspijeti. Da spremim postavke?

en: Template Shell:
hr: Predložak korisničke ljuske:

en: Template _Shell
hr: _Ljuska predloška

en: The %s file was not found, but it is required for %s support to work properly.  Install the %s package, which provides this file.
hr: Datoteka %s nije nađena, ali je potrebna za podršku ispravnog rada %s. Instalirajte %s paket, koji pruža ovu datoteku.

en: The Lightweight Directory Access Protocol is a standard way of searching a directory, which can hold arbitrary data in a structured hierarchy.  LDAP is increasingly being used in small to large networks.
hr: Lightweight Directory Access Protocol je standardni način pretraživanja imenika, koji sadrži proizvoljne hierarhijski ustrojene podatke. LDAP se sve više koristi u malim i u velkim mrežama.

en: Use DNS to locate KDCs for realms
hr: Koristi DNS za pronalaženje KDC-ova za područja

en: Use DNS to locate _KDCs for realms
hr: Koristi DNS za pronalaženje _KDC-ova za područja

en: Use DNS to resolve hosts to _realms
hr: Koristi DNS za pronalaženje računala prema _područjima

en: Use DNS to resolve hosts to realms
hr: Koristi DNS za pronalaženje računala prema područjima

en: Use Hesiod
hr: Koristi Hesoid

en: Use Kerberos
hr: Koristi Kerberos

en: Use LDAP
hr: Koristi LDAP

en: Use LDAP Authentication
hr: Koristi LDAP provjeru vjerodostojnosti

en: Use Local Policies
hr: Koristi lokalna pravila

en: Use MD5 Passwords
hr: Koristi MD5 lozinke

en: Use NIS
hr: Koristi NIS

en: Use SMB Authentication
hr: Koristi SMB provjeru vjerodostojnosti

en: Use Shadow Passwords
hr: Koristi lozinke u sjeni

en: Use TLS
hr: Koristi TLS

en: Use Winbind
hr: Koristi Winbind

en: Use Winbind Authentication
hr: Koristi Winbind provjeru vjerodostojnosti

en: Use _MD5 Passwords
hr: Koristi _MD5 lozinke

en: Use _Shadow Passwords
hr: Use lozinke u _sjeni

en: Use _TLS to encrypt connections
hr: Koristi _TSL za šifrirane veze

en: User Information
hr: Korisničke informacije

en: Warning
hr: Upozorenje

en: Winbind ADS _Realm
hr: _Područje Winbind ADS-a

en: Winbind Domain _Controllers
hr: _Kontrolori Winbind domene

en: Winbind Settings
hr: Postavke Winbind-a

en: Winbind _Domain
hr: Winbind _domena

en: Winbind allows a system to retrieve information about users and to authenticate users by using information stored in an NTDOM or ADS server.  It is used in small to large networks.
hr: Winbind omogućava sustavu dohvaćanje informacija o korisnicima i provjerava vjerodostojnost korisnika koristeći informacije spremeljene na NTDOM ili ADS poslužiteljima. Koristi se od malih do velikih mreža.

en: Winbind authentication
hr: Winbind provjera vjerodostojnosti

en: Workgroup:
hr: Radna grupa:

en: Yes
hr: Da

en: _Admin Servers
hr: _Administrativni poslužitelji

en: _Cache User Information
hr: _Međuspremaj korisničke informacije

en: _Configure Hesiod...
hr: _Postavi Hesoid...

en: _Configure Kerberos...
hr: _Postavi Kerberos...

en: _Configure LDAP...
hr: _Postavi LDAP...

en: _Configure NIS...
hr: _Postavi NIS...

en: _Configure SMB...
hr: _Postavi SMB...

en: _Configure Winbind...
hr: _Namjesti Winbind...

en: _Domain Controllers
hr: _Domenski kontrolori

en: _Join Domain
hr: Domena _pridruživanja

en: _KDCs
hr: _KDC-ovi

en: _Password
hr: _Lozinka

en: _Realm
hr: _Područje

en: _Security Model
hr: Model _sigurnosti

en: _Workgroup
hr: _Radna grupa

en: caching
hr: predpohranjivanje

en: configures winbind to assume that users with no domain in their user names are domain users
hr: Namješta winbind da pretpostavi kako su korisnici bez domene u njihovim korisničkim imenima korisnici domene

en: configures winbind to assume that users with no domain in their user names are not domain users
hr: Namješta winbind da pretpostavi kako korisnici bez domene u njihovim korisničkim imenima nisu korisnici domene

en: default LDAP base DN
hr: uobičajena LDAP osnovna DN

en: default LDAP server
hr: uobičajeni LDAP poslužitelj

en: default NIS domain
hr: uobičajena NIS domena

en: default NIS server
hr: uobičajeni NIS poslužitelj

en: default hesiod LHS
hr: hesiod LHS kao uobičajena postavka

en: default hesiod RHS
hr: hesiod RHS kao uobičajena postavka

en: default kerberos KDC
hr: uobičajeni kerberos KDC

en: default kerberos admin server
hr: uobičajeni kerberos administrativni poslužitelj

en: default kerberos realm
hr: uobičajeno kerberos područje

en: default realm for samba and winbind when security=ads
hr: uobičajeno područje za samba-u i winbind kada je postavljno security=ads

en: dialog was cancelled
hr: dijalog je otkazan

en: disable LDAP for authentication by default
hr: onemogući LDAP za provjeru vjerodostojnosti kao uobičajenu postavku

en: disable LDAP for user information by default
hr: onemogući LDAP za korisničke informacije kao uobičajenu postavku

en: disable MD5 passwords by default
hr: onemogući MD5 lozinke kao uobičajenu postavku

en: disable NIS
hr: onemogući NIS

en: disable SMB authentication by default
hr: onemogući SMB za provjeru vjerodostojnosti kao uobičajenu postavku

en: disable caching of user information by default
hr: onemogući međuspremanje korisničkih informacija kao uobičajenu postavku

en: disable hesiod for user information by default
hr: Onemogući hesoid kao uobičajenu postavku za korisničke informacije

en: disable kerberos authentication by default
hr: onemogući kerberos za provjeru vjerodostojnosti kao uobičajenu postavku

en: disable shadowed passwords by default
hr: onemogući zasjenjene lozinke kao uobičajenu postavku

en: disable use of DNS to find kerberos KDCs
hr: onemogući korištenje DNS-a za pronalaženje KDC-a kerberosa

en: disable use of DNS to find kerberos realms
hr: neomogući korištenje DNS-a za traženje područja kerberosa

en: disable use of TLS with LDAP
hr: onemogući korištenje TLS s LDAP

en: disable winbind for user information and authentication by default
hr: onemogući winbind za korisnikove informacije i provjere vjerodostojnosti kao uobičajenu postavku

en: disable wins for hostname resolution
hr: onemogući pobjede za razlučivanje naziva računala

en: do not start/stop portmap, ypbind, and nscd
hr: nemoj pokrenuti/zaustaviti portmap, ypbind, i nscd

en: don't display user interface
hr: nemoj prikazati korisničko sučelje

en: don't use locally-defined policies
hr: nemoj koristi lokalno definirana pravila

en: enable LDAP for authentication by default
hr: omogući LDAP za provjeru vjerodostojnosti kao uobičajenu postavku

en: enable LDAP for user information by default
hr: omogući LDAP za korisničke informacije kao uobičajenu postavku

en: enable MD5 passwords by default
hr: omogući MD5 lozinke kao uobičajenu postavku

en: enable NIS
hr: omogući MIS

en: enable SMB authentication by default
hr: omogući SMB za provjeru vjerodostojnosti kao uobičajenu postavku

en: enable caching of user information by default
hr: omogući međuspremanje korisničkih informacija kao uobičajenu postavku

en: enable hesiod for user information by default
hr: Omogući hesoid kao uobičajenu postavku za korisničke informacije

en: enable kerberos authentication by default
hr: omogući kerberos za provjeru vjerodostojnosti kao uobičajenu postavku

en: enable shadowed passwords by default
hr: omogući zasjenjene lozinke kao uobičajenu postavku

en: enable use of DNS to find kerberos KDCs
hr: omogući korištenje DNS-a za pronalaženje KDC-a kerberosa

en: enable use of DNS to find kerberos realms
hr: omogući korištenje DNS-a za traženje područja kerberosa

en: enable use of TLS with LDAP
hr: omogući korištenje TLS s LDAP

en: enable winbind for user information and authentication by default
hr: omogući winbind za korisnikove informacije i provjere vjerodostojnosti kao uobičajenu postavku

en: enable wins for hostname resolution
hr: omogući pobjede za razlučivanje naziva računala

en: gid range winbind will assign to domain or ads users
hr: raspon winbind gid-a biti će dodijeljen korisnicima domene ili ads-a

en: join the winbind domain or ads realm now as this administrator
hr: sada pridružuje winbind domenu ili područje ads-a kao ovaj administrator

en: names of servers to authenticate against
hr: imena poslužitelja za provjeru autentičnosti

en: probe network for defaults and print them
hr: ispitaj mrežu za uobičajene postavke i ispiši ih

en: security mode to use for samba and winbind
hr: način sigurnosti koji se koristi za samba-u i winbind

en: shadow password
hr: zasjenjena lozinka

en: the character which will be used to separate the domain and user part of winbind-created user names if winbindusedefaultdomain is not enabled
hr: znak koji će biti korišten za odvajanje dijelova domene i korisnika u imenima korisnika, koji su stvorenu winbind-om, ukoliko nije omogućena varijabla winbindusedefaultdomain

en: the directory which winbind-created users will have as home directories
hr: mapa koju će korisnici, stvoreni winbind-om, imati kao svoju početnu mapu

en: the group which winbind-created users will have as their primary group
hr: grupa koju će korisnici, stvoreni winbind-om, imati kao svoju glavnu grupu

en: the shell which winbind-created users will have as their login shell
hr: korisnička ljuska koju će korisnici, stvoreni winbind-om, imati kao svoju ljusku prijave

en: uid range winbind will assign to domain or ads users
hr: winbond će dodijeliti raspon uid-a domeni ili korisnicima

en: use locally-defined policies
hr: koristi lokalno definirana pravila

en: workgroup authentication servers are in
hr: poslužitelji za provjeru autentičnosti radne grupe su u
