gnome-control-center 0 - en to hr translation catalogue (670 entries)

en: %d minute until the next break | %d minutes until the next break
hr[0]: %d minuta do sljedećeg prekida
hr[1]: %d minute do sljedećeg prekida
hr[2]: %d minuta do sljedećeg prekida

en: %i of %i
hr: %i od %i

en: %s is the path where the theme files will be installed. This can not be selected as the source location
hr: %s je putanja gdje će datoteke tema biti instalirane. Ova putanja ne može biti izabrana kao mjesto izvora

en: /_About
hr: /_O

en: /_Preferences
hr: /Podešenja

en: /_Take a Break
hr: /_Uzmi pauzu

en: <Unknown Action>
hr: <Nepoznata akcija>

en: <b>Applications</b>
hr: <b>Aplikacije</b>

en: <b>Behavior and Appearance</b>
hr: <b>Ponašanje i izgled</b>

en: <b>Cannot start the preferences application for your window manager</b>
    
    %s
hr: <b>Ne mogu pokrenuti aplikaciju za podešanje postavki vašeg upravitelja prozorima.</b>
    
    %s

en: <b>Cursor Blinking</b>
hr: <b>Treptanje pokazivača</b>

en: <b>Desktop _Wallpaper</b>
hr: <b>Pozadina radne površine</b>

en: <b>Double-Click Timeout </b>
hr: <b>Vrijeme isticanja dvostrukog klika</b>

en: <b>Drag and Drop</b>
hr: <b>Povuci i ispusti</b>

en: <b>Enable Bo_unce Keys</b>
hr: <b>Omogući Bounce tipke</b>

en: <b>Enable Slo_w Keys</b>
hr: <b>Omogući spore tipke</b>

en: <b>Enable _Mouse Keys</b>
hr: <b>Omogući tipke miša</b>

en: <b>Enable _Repeat Keys</b>
hr: <b>Omogućiti ponavljanje pritisnute tipke</b>

en: <b>Enable _Sticky Keys</b>
hr: <b>Omogući ljepljive tipke</b>

en: <b>Features</b>
hr: <b>Svojstva</b>

en: <b>Font Rendering</b>
hr: <b>Iscrtavanje pisama</b>

en: <b>Hinting</b>:
hr: <b>Savjetovanje</b>:

en: <b>Locate Pointer</b>
hr: <b>Nađi pokazivač</b>

en: <b>Mouse Orientation</b>
hr: <b>Orijentacija miša</b>

en: <b>Preview</b>
hr: <b>Pregled</b>

en: <b>Repeat Keys</b>
hr: <b>Razmak ponavljanja</b>

en: <b>Smoothing</b>:
hr: <b>Izglađivanje</b>:

en: <b>Speed</b>
hr: <b>Brzina</b>

en: <b>Subpixel order</b>:
hr: <b>Poredak podtočkica</b>:

en: <b>Support</b>
hr: <b>Podrška</b>

en: <b>Toggle Keys</b>
hr: <b>Preklopne tipke</b>

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
hr: <b>Postavke _automatskog proxy-a</b>

en: <b>_Desktop Colors</b>
hr: <b>_Boje radne površine</b>

en: <b>_Direct internet connection</b>
hr: <b>_Direktna Internet veza</b>

en: <b>_Lock screen to enforce typing break</b>
hr: <b>_Zaključaj zaslon kako bi izvršio prekid tipkanja</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
hr: <b>_Ručne postavke proxy-a</b>

en: <b>_Use authentication</b>
hr: <b>_Koristi autentifikaciju</b>

en: <i><small><b>Note:</b> Changes to this setting will not take effect until you next log in.</small></i>
hr: <i><small><b>Napomena:</b> Promijene na ovoj postavci neće imati efekta do sljedeće prijave.</small></i>

en: <i>Fast</i>
hr: <i>Brzo</i>

en: <i>High</i>
hr: <i>Visoko</i>

en: <i>Large</i>
hr: <i>Veliko</i>

en: <i>Low</i>
hr: <i>Nisko</i>

en: <i>Slow</i>
hr: <i>Sporo</i>

en: <i>Small</i>
hr: <i>Malo</i>

en: <small><i><b>Note:</b> Changes to this setting will not take effect until you next log in.</i></small>
hr: <small><i><b>Napomena:</b> Promijene na ovoj postavci neće imati efekta do sljedeće prijave.</i></small>

en: <small><i>Fast</i></small>
hr: <small><i>Brzo</i></small>

en: <small><i>Long</i></small>
hr: <small><i>Dugačko</i></small>

en: <small><i>Short</i></small>
hr: <small><i>Kratko</i></small>

en: <small><i>Slow</i></small>
hr: <small><i>Sporo</i></small>

en: <span size="larger" weight="bold">Install a Theme</span>
hr: <span size="larger" weight="bold">Instaliraj temu</span>

en: <span size="larger" weight="bold">Save Theme to Disk</span>
hr: <span size="larger" weight="bold">Sačuvaj temu na disk</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Apply new font?</span>
hr: span weight="bold" size="larger">Primijeni novo pismo?</span>

en: A MIME type with that name already exists, overwrite?
hr: Već postoji MIME vrsta s ovim imenom, želite li pisati preko nje?

en: A computer break reminder.
hr: Podsjetnik na pauzu računala.

en: A_vailable layouts:
hr: _Dostupni izgledi:

en: A_vailable options:
hr: _Dostupne postavke:

en: About GNOME Typing Monitor
hr: O GNOME monitoru tipkanja

en: About this application
hr: O ovoj aplikaciji

en: Accel Mode
hr: Ubrzani način rada

en: Accelerator key
hr: Tipka za kraticu

en: Accelerator keycode
hr: Tipka za kraticu

en: Accelerator modifiers
hr: Modifikatori kratice

en: Accessibility
hr: Pristupačnost

en: Accessibility Settings
hr: Postavke pristupačnosti

en: Action
hr: Akcija

en: Actions
hr: Akcije

en: Add File Type
hr: Dodaj tip datoteke

en: Add Service
hr: Dodaj servis

en: Add Wallpapers
hr: Dodaj slike za pozadinu

en: Add _File Type...
hr: Dodaj tip datoteke...

en: Add _Service...
hr: Dodaj servis...

en: Add...
hr: Dodaj...

en: Advanced
hr: &Napredno

en: Advanced Settings
hr: Napredne mogućnosti

en: All_ow postponing of breaks
hr: Dopuštanje odgode prekida

en: Apply _Background
hr: Primjeni boju pozadine

en: Apply _Font
hr: Primjeni pismo

en: Are you sure you want to permanently delete this entry?
hr: Sigurni ste da želite nepovratno obrisati ovaj unos?

en: Assign shortcut keys to commands
hr: Pridruživanje kratica tipaka naredbama

en: Assistive Technology Preferences
hr: Postavke tehnologije za pomaganje

en: Assistive Technology Support
hr: Podrška za tehnologiju podrške

en: Autoconfiguration _URL:
hr: URL za automatsko podešavanje:

en: Basic
hr: Osnovno

en: Beep if key is re_jected
hr: Oglasi se ako je ključ odbijen

en: Beep when _features turned on or off from keyboard
hr: Oglasi se kada se mogućnosti uključuju ili isključuju pomoću tipkovnice

en: Beep when _modifier is pressed
hr: Oglasi se kada je pritisnut modifikator

en: Beep when an LED is turned on and two beeps when one is turned off.
hr: Oglasi se kada se uključi LED dioda i dvaput se oglasi kada se iskjuči.

en: Beep when key is:
hr: Oglasi se kada je tipka:

en: Best _shapes
hr: Najbolji oblici

en: Best co_ntrast
hr: Najbolji kontrast

en: Break reminder
hr: Podsjetnik na prekid

en: Brightness down
hr: Smanjiti sjajnost

en: Brightness down's shortcut.
hr: Kratica za smanjenje sjajnosti

en: Brightness up
hr: Povećati sjajnost

en: Brightness up's shortcut.
hr: Kratica za povećanje sjajnosti

en: Browse icons
hr: Izaberi sličicu

en: Buttons
hr: Gumbi

en: C_hoose...
hr: Izaberite...

en: C_ustom Editor
hr: Izabrani uređivač

en: C_ustom Mail Reader:
hr: Izabrani čitač pošte:

en: C_ustom Terminal:
hr: Izabrani terminal:

en: C_ustom Web Browser:
hr: Izabrani web preglednik:

en: C_ut
hr: I_zreži

en: Callback
hr: Povratni poziv

en: Callback to be issued when data are to be converted from GConf to the widget
hr: Callback koji se izdaje pri konvertiranju podataka iz GConfa u widget

en: Callback to be issued when data are to be converted to GConf from the widget
hr: Callback kojeg treba izdati pri konvertiranju podataka u GConf iz widgeta

en: Callback to be issued when property editor object data is to be freed
hr: Callback kojeg treba izdati pri oslobađanju objektnih podataka uređivača osobina

en: Cannot create the directory "%s".
    This is needed to allow changing cursors.
hr: Ne mogu stvoriti direktorij "%s".
    Ovo je potrebno za promijenu pokazivača.

en: Cannot determine user's home directory
hr: Ne mogu odrediti home direktorij korisnika

en: Capplet directory object
hr: Capplet direktorij objekt

en: Capplet directory that this view is viewing
hr: Capplet direktorij koji ovaj pogled koristi

en: Cate_gory:
hr: Kategorija:

en: Category
hr: Kategorija

en: Centered
hr: Centrirano

en: Change screen resolution
hr: Promijeni rezoluciju zaslona

en: Change set
hr: Izvršena promjena

en: Change your Desktop Background settings
hr: Mijenja postavke vaše pozadine radne površine

en: Check if breaks are allowed to be postponed
hr: Provjeti da li je dozvoljeno odgoditi prekide

en: Choose a file category
hr: Odaberite kategoriju

en: Click for a list of keyboard navigation schemes.
hr: Kliknite za popis navigacijskih shema tipkovnice

en: Close and _Log Out
hr: Zatvori i odjavi se

en: Co_mmand:
hr: Naredba:

en: Connecting...
hr: Spajanje...

en: Control theme
hr: Control tema

en: Controls
hr: Kontrole

en: Conversion from widget callback
hr: Konverzija iz widget callbacka

en: Conversion to widget callback
hr: Konverzija na widget callback

en: Copyright:
hr: Autorska prava:

en: Could not initialize Bonobo
hr: Ne mogu inicijalizirati Bonobo

en: Couldn't execute command: %s
    Verify that this command exists.
hr: Ne mogu izvršiti naredbu: %s
    Provjerite da li naredba postoji.

en: Couldn't find the file '%s'.
    
    Please make sure it exists and try again, or choose a different background picture.
hr: Ne mogu pronaći datoteku '%s'.
    
    Molim provjerite dali postoji ili odaberite drugu pozadinsku sliku.

en: Couldn't load sound file %s as sample %s
hr: Ne mogu učitati zvučnu datoteku %s kao uzorak %s

en: Couldn't load the Glade file.
    Make sure that this daemon is properly installed.
hr: Ne mogu učitati Glade datoteku.
    Provjerite da li je daemon pravilno instaliran.

en: Couldn't put the machine to sleep.
    Verify that the machine is correctly configured.
hr: Ne mogu staviti stroj na spavanje.
    Provjerite da li je ime računala ispravno postavljeno.

en: Current URI index
hr: Trenutni URI indeks

en: Current URI index - starts from 1
hr: Trenutni URI indeks - počinje od 1

en: Cursor Size
hr: Boja pokazivača

en: Cursor Theme
hr: Tema pokazivača

en: Cursor _blinks in text boxes and fields
hr: Pokazivač žmirka u tekstualnim okvirima i poljima

en: Cursors
hr: Pokazivači

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Custom Editor Properties
hr: Prilagodba svojstava uređivača

en: Custom data required by the specific property editor
hr: Dodatni podaci potrebni specifičnom uređivaču osobina

en: Custom theme
hr: Izabrana tema

en: Customize the appearance of toolbars and menubars in applications
hr: Prilagodi izgled trake s alatima i trake s menijima u aplikacijama

en: D_efault action:
hr: Uobičajena akcija:

en: De_tails...
hr: D_etalji...

en: Default Cursor
hr: Uobičajeni pokazivač

en: Default Cursor - Current
hr: Uobičajeni pokazivač - trenutni

en: Default Mail Reader
hr: Uobičajeni čitač pošte

en: Default Settings
hr: Uobičajene postavke

en: Default Terminal
hr: Uobičajeni terminal

en: Default Text Editor
hr: Uobičajeni uređivač teksta

en: Default Web Browser
hr: Uobičajeni web preglednik

en: Default Window Manager
hr: Uobičajeni upravitelj prozora

en: Default _action:
hr: Uobičajena akcija:

en: Del_ay:
hr: Zastoj:

en: Delay between keypress and pointer mo_vement:
hr: Odgoda između pritisaka tipaka i pomicanja pokazivača:

en: Delete
hr: Obriši

en: Description
hr: Opis

en: Description:
hr: Opis:

en: Desktop
hr: Radna površina

en: Desktop Background
hr: Boja pozadine radne površine

en: Desktop Background Preferences
hr: Postavke pozadine radne površine

en: Desktop properties manager.
hr: Upravitelj svojstvima radne površine.

en: Detailed documentation
hr: Opširna dokumentacija

en: Disa_ble if two keys pressed together
hr: Onemogući ako su dvije tipke istovremeno pritisnute

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Display a dialog when there are errors running XScreenSaver
hr: Prikaži dijalog kada postoje greške u radu XScreenSavera

en: Do _not apply font
hr: Nemoj primijeniti pismo

en: Do you want to activate Slow Keys?
hr: Želite li uključiti spore tipke?

en: Do you want to activate Sticky Keys?
hr: Želite li uključiti ljepljive tipke?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
hr: Želite li isključiti spore tipke?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
hr: Želite li isključiti ljepljive tipke?

en: Do you want to keep this resolution?
hr: Želite li zadržati razlučivost?

en: Downloading...
hr: Učitavam...

en: Duration of the break when typing is disallowed
hr: Trajanje prekida kada tipkanje nije dopušteno

en: Duration of work before forcing a break
hr: Trajanje posla prije nasilne primjene prekida

en: E-mail
hr: E-pošta

en: E-mail's shortcut.
hr: Kratica za E-poštu

en: E_nable Toggle Keys
hr: Omogućavanje preklopnih tipki

en: E_nable sound server startup
hr: _Omogućavanje pokretanje poslužitelja zvuka

en: E_xec Flag:
hr: E_xec zastavica:

en: Edit file category
hr: Uređivanje kategorije datoteke

en: Edit file type
hr: Uređivanje tipa datoteke

en: Edit service information
hr: Uređivanje informacija servisa

en: Edit...
hr: Uredi...

en: Eject
hr: Izbaci

en: Eject's shortcut.
hr: Kratica za izbacivanje.

en: Electronic mail transmission
hr: Prijenos elektroničke pošte

en: Enable sound and associate sounds with events
hr: Omogući zvuk i poveži ga sa događajima

en: Enable support for GNOME assistive technologies at login
hr: Omogući podršku za GNOME pomoćne tehnologije kod prijavljivanja

en: Encompass
hr: Obuhvaćanje

en: Epiphany
hr: Prosvjećenje

en: Error activating XKB configuration.
    Probably internal X server problem.
    
    X server version data:
    %s
    %d
    %s
    If you report this situation as a bug, please include:
    - The result of <b>xprop -root | grep XKB</b>
    - The result of <b>gconftool-2 -R /desktop/gnome/peripherals/keyboard/xkb</b>
hr: Greška kod pokretanja  postavki XKB-a.
    Vjerojatno je u pitanju interni problem poslužitelja X-a.
    
    Podaci o inačici poslužitelja X-a:
    %s
    %d
    %s
    Ukoliko prijavljujete ovu situaciju kao grešku, molim uključite:
    - rezultat <b>xprop -root | grep XKB</b>
    - rezultat <b>gconftool-2 -R /desktop/gnome/peripherals/keyboard/xkb</b>

en: Error creating signal pipe.
hr: Greška prilikom stvaranja signalne cijevi.

en: Error setting new accelerator in configuration database: %s
hr: Greška pri postavljanju novog akceleratora u konfiguracijskoj bazi: %s

en: Error unsetting accelerator in configuration database: %s
hr: Greška pri micanju akceleratora u bazi konfiguracija: %s

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
hr: Greška prilikom pokušaja pokretanja (%s)
    koji je povezan na tipku (%s)

en: Event
hr: Događaj

en: Evolution Mail Reader
hr: Evolution progam za čitanje pošte

en: Extension
hr: Nastavak

en: Extensions
hr: Nastavci

en: Eye candy added by Anders Carlsson
hr: Ukras dodan od Andersa Carlssona

en: Factory for the fontilus context menu
hr: Tvornica fontilus kontekstnog izbornika

en: File Types and Programs
hr: Jednostavan paint program

en: File transfer protocol
hr: Protokol za prijenos datoteka

en: File types and programs
hr: Tipovi datoteka i programa

en: Filename extensions:
hr: Nastavci datoteka:

en: Fill Screen
hr: Popuni zaslon

en: Filters
hr: Filteri

en: Flash _entire screen
hr: Osvijetli _cijeli zaslon

en: Flash _window titlebar
hr: Osvijetli traku prozora

en: Font
hr: Pismo

en: Font Preferences
hr: Postavke pisma

en: Font Rendering Details
hr: Detalji iscrtavanja pisama

en: Font context menu items
hr: Stavke kontekstnog izbornika pisama

en: Font may be too large
hr: Možda je preveliko pismo

en: Fontilus context menu
hr: Fontilus kontekstualni izbornik

en: Fontilus context menu factory
hr: Tvornica Fontilus kontekstnog izbornika

en: Fraction completed
hr: Dijelić završen

en: Fraction of transfer currently completed
hr: Dijelić prijenosa dovršen

en: From URI
hr: Iz URI-ja

en: From: %s
hr: Iz: %s

en: GConf change set containing data to be forwarded to the gconf client on apply
hr: GConf skup promjena koji sadržava podatke za prosljeđivanje gconf klijentu prilikom prihvaćanja

en: GConf key %s set to type %s but its expected type was %s
hr: GConf ključ %s je postavljen na tip %s ali je očekivani tip %s

en: GConf key to which this property editor is attached
hr: GConf ključ na koji je spojen ovaj uređivač svojstava

en: GNOME Control Center
hr: GNOME kontrolni centar

en: GNOME Control Center: %s
hr: GNOME kontrolni centar: %s

en: GNOME Default
hr: GNOME uobičajeno

en: G_rayscale
hr: Sivo

en: General
hr: Općenito

en: Gnome Control Center : %s
hr: GNOME kontrolni centar : %s

en: Gnome documentation
hr: Gnome dokumentacija

en: Go _to font folder
hr: _Idi na prednju mapu

en: GtkTreeModel that contains the category data
hr: GtkTreeModel koji sadrži podatke kategorije

en: HTTP Proxy Details
hr: Detalji HTTP proxy-ja

en: H_TTP proxy:
hr: HTTP proxy:

en: Height if applier is a preview: Defaults to 48.
hr: Visina ako je pregled: Uobičajeno 48.

en: Highlight the _pointer when you press Ctrl
hr: Osvijetli pokazivač pri pritsku na Ctrl

en: Hinting
hr: Savjet

en: Home Folder
hr: Početna mapa

en: Horizontal Gradient
hr: Vovodavni prijelaz

en: Hyper
hr: Hiper

en: I don't know how to open the file '%s'.
    Perhaps it's a kind of picture that is not yet supported.
    
    Please select a different picture instead.
hr: Ne znam kako otvoriti datoteku '%s'.
    Možda je riječ o nepodržanom formatu. 
    
    Molim odaberite drugu sliku.

en: I_gnore duplicate keypresses within:
hr: Zanemari dvostruke pritiske tipke unutar:

en: Icon theme
hr: Tema sličica

en: Icons
hr: Sličice

en: Icons only
hr: Samo sličice

en: If set to true, then OpenType fonts will be thumbnailed.
hr: Ako je postavljeno na uključeno, OpenType pisma će biti umanjena.

en: If set to true, then PCF fonts will be thumbnailed.
hr: Ako je postavljeno na uključeno, PCF pisma će biti umanjena.

en: If set to true, then TrueType fonts will be thumbnailed.
hr: Ako je postavljeno na uključeno, TrueType pisma će biti umanjena.

en: If set to true, then Type1 fonts will be thumbnailed.
hr: Ako je postavljeno na uključeno, Type1 pisma će biti umanjena.

en: If set to true, then installed themes will be thumbnailed.
hr: Ako je postavljeno na uključeno, instalirane teme će biti umanjene.

en: If set to true, then themes will be thumbnailed.
hr: Ako je postavljeno na uključeno, teme će biti umanjene.

en: If true, the mime handlers for text/plain and text/* will be kept in sync
hr: Ako je postavljeno na uključeno, mime rukovatelji za text/plain i text/* će biti sinkronizirani.

en: Ignore all subsequent presses of the SAME key if they happen within a user selectable period of time.
hr: Zanemari uzastopna pritiskanja iste tipke unutar vremenskog razdoblja odabranog od strane korisnika.

en: Images
hr: Slike

en: Import Feature Settings File
hr: Datoteka za uvoz postavki svojstava

en: Internet Services
hr: Internet servisi

en: Invalid protocol name. Please enter a protocol name without any spaces or punctuation.
hr: Neispravno ime protokola. Molim unesite ime protokola bez razmaka ili punkcijskih znakova.

en: Is add
hr: Je dodavanje

en: Is add dialog
hr: Je dijalog za dodavanje

en: Issue this callback when the value associated with key gets changed
hr: Pozovi kada se vrijednost pridijeljena ključu promijeni

en: It seems that another application already has access to key '%d'.
hr: Izgleda da neka druga aplikacija već ima pristup na tipku '%d'.

en: Just apply settings and quit
hr: Samo primjeni postavke i završi

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
hr: Samo primjeni postavke i završi (svojstvo kompatibilnosti; sada se za to brine daemon)

en: Key
hr: Ključ

en: Key Binding (%s) has its action defined multiple times
hr: Kratica (%s) je više puta definirana

en: Key Binding (%s) has its binding defined multiple times
hr: Kratica (%s) je više puta definirana

en: Key Binding (%s) is already in use
hr: Kratica (%s) se već koristi

en: Key Binding (%s) is incomplete
hr: Kratica (%s) je nepotpuna

en: Key Binding (%s) is invalid
hr: Kratica (%s) je neispravna

en: Key presses _repeat when key is held down
hr: Pritisak tipke se _ponavlja kada je tipka pritisnuta

en: Keyboard
hr: Tipkovnica

en: Keyboard Accessibility Preferences (AccessX)
hr: Postavke dostupnosti tipkovnice (AccessX)

en: Keyboard Preferences
hr: Postavke tipkovnice

en: Keyboard Shortcuts
hr: Kratice tipkovnice

en: Keyboard _model:
hr: _Model tipkovnice:

en: Large Cursor
hr: Veliki pokazivač

en: Large Cursor - Current
hr: Veliki pokazivač - trenutno

en: Large White Cursor
hr: Veliki bijeli pokazivač

en: Large White Cursor - Current
hr: Veliki bijeli pokazivač - trenutno

en: Large version of normal cursor
hr: Velika inačica normalnog pokazivača

en: Large version of white cursor
hr: Velika inačica bijelog pokazivača

en: Launch Help Browser
hr: Pokreni preglednik pomoći

en: Launch Help Browser's shortcut.
hr: Kratica za pokretanje preglednika pomoći.

en: Launch Web Browser
hr: Pokreni web preglednik

en: Launch Web Browser's shortcut.
hr: Kratica za pokretanje preglednika pomoći.

en: Layout
hr: Izgled

en: Layout Options
hr: _Postavke rasporeda:

en: Layout to use for this view of the capplets
hr: Razmještaj koji treba koristiti za ovaj pogled cappleta

en: Layouts
hr: Rasporedi

en: Less than one minute until the next break
hr: Manje od minute do sljedećeg prekida

en: Links Text Browser
hr: Links tekstualni preglednik

en: Lock Screen
hr: Zaključaj zaslon

en: Lock Screen's shortcut.
hr: Kratica za zaključavanje zaslona.

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
hr: Zaključaj zaslon nakon određenog vremena kako bi se spriječile ozljedeuzrokovane čestim ponavljanjem pri korištenju tipkovnice

en: Log Out
hr: Odjava

en: Log Out's shortcut.
hr: Kratica za odjavu.

en: Look at content
hr: Pogledaj sadržaj

en: Lynx Text Browser
hr: Lynx tekstualni preglednik

en: MIME category info
hr: Kategorija MIME informacija

en: MIME type information
hr: Tip MIME informacija

en: Ma_ximum pointer speed:
hr: Maksimalna _brzinaa pokazivača:

en: Mail Reader
hr: Čitač pošte

en: Manual pages
hr: Priručne (man) stanice

en: Maximize
hr: Maksimiziraj

en: Menu and Toolbar Preferences
hr: Postavke izbornika i trake s alatima

en: Menus & Toolbars
hr: Izbornici i trake s alatima

en: Misc
hr: Razno

en: Model for categories only
hr: Model isključivo za kategorije

en: Motion
hr: Pokret

en: Mouse
hr: Miš

en: Mouse Keys
hr: Tipke miša

en: Mouse Preferences
hr: Postavke miša

en: Mouse _Preferences...
hr: Postavke miša...

en: Mozilla Mail
hr: Mozilla pošta

en: My Home Folder's shortcut.
hr: Kratica za početnu mapu.

en: N_one
hr: _Nijedan

en: Name:
hr: Ime:

en: Nautilus context menu entries for fonts
hr: Kontekstni zapisi Nautilus izbornika za pisma

en: Network Proxy
hr: Mrežni proxy

en: Network Proxy Configuration
hr: Postavke mrežnog proxyja

en: Network proxy preferences
hr: Postavke mrežnog proxyja

en: New File
hr: Nova datoteka

en: New themes can also be installed by dragging them into the window.
hr: Nove teme se mogu instalirati povlačenjem u prozor.

en: Next track key's shortcut.
hr: Kratica za sljedeću traku.

en: No Assistive Technology is available on your system.  The 'gok' package must be installed in order to get on-screen keyboard support, and the 'gnopernicus' package must be installed for screenreading and magnifying capabilities.
hr: Tehnologije za dostupnost nisu dostupne na vašem sustavu. 'Gok' paket mora biti instaliran za dobivanje tipkovnice na zaslonu, a 'gnopernicus' paket mora biti instaliran za čitanje zaslona i mogućnost povećavanja njegovih dijelova.

en: No Wallpaper
hr: Nema pozadinske slike

en: No theme file location specified to install
hr: Nije određeno mjesto gdje će datoteke za teme biti instalirane

en: No themes could be found on your system.  This probably means that your "Theme Preferences" dialog was improperly installed, or you haven't installed the "gnome-themes" package.
hr: Teme nisu nađene na vašem sustavu. Ovo vjerojatno znači da je dijalog"Postavke tema" neispravno instaliran, ili da niste instalirali paket "gnome-themes".

en: None
hr: Nijedan

en: Not all available assistive technologies are installed on your system.  The 'gnopernicus' package must be installed for screenreading and magnifying capabilities.
hr: Sve tehnologije dostupnosti nisu prisutne na vašem sustavu. 'Gnopernicus' paket treba biti instaliran za čitanje zaslona i mogućnosti povećavanja.

en: Not all available assistive technologies are installed on your system.  The 'gok' package must be installed in order to get on-screen keyboard support.
hr: Sve tehnologije dostupnosti nisu prisutne na vašem sustavu. 'Gok' paket treba biti instaliran za dobivanje tipkovnice na zaslonu.

en: Object that controls the property (normally a widget)
hr: Objekt koji kontrolira osobine (uobičajeno widget)

en: Only accept keys after they have been pressed and held for a user adjustable amount of time.
hr: Prihvaćaj samo tipke koje su pritisnute i držane tijekom korisnički definiranog razdoblja.

en: Open File
hr: Otvori datoteku

en: Options
hr: Odrednice

en: Overview of the control center
hr: Pregled kontolnog centra

en: Pause
hr: Pauza

en: Pause key's shortcut.
hr: Kratica za pauzu.

en: Perform multiple simultaneous key press operations by pressing modifier keys in sequence.
hr: Izvršavaj višestruke istovremene pritiske na tipke korištenjem modifikacijskih tipaka u sekvenci.

en: Permissions on the file %s are broken
hr: Dozvole na datoteci %s su potrgane

en: Pick a color
hr: Odabir boje

en: Play (or Play/Pause)
hr: Sviranje (ili Sviranje/Pauza)

en: Play (or Play/Pause) key's shortcut.
hr: Kratica za sviranje (ili Sviranje/Pauza).

en: Please enter a protocol name.
hr: Unesite ime protokola.

en: Please enter a valid MIME type.  It should be of the form class/type and may not contain any spaces.
hr: Molim unesite valjani MIME tip. Trebao bi biti u obliku klasa/tip i ne smije sadržavati razmake.

en: Please select an image.
hr: Molim odaberite sliku.

en: Please specify a name and a command for this editor.
hr: Molim navedite ime i naredbu za ovaj uređivač.

en: Preferred Applications
hr: Programi

en: Preview Height
hr: Visina pregleda

en: Preview Width
hr: Širina pregleda

en: Previous track key's shortcut.
hr: Kratica za prethodnu traku.

en: Program to Run
hr: Program za pokrenuti

en: Property editor data freeing callback
hr: Poziv za oslobađanje svojstava uređivača podataka

en: Property editor object data
hr: Uređivač osobina podataka o objektu

en: RGBA Order
hr: RGBA poredak

en: R_esolution:
hr: R_azlučivost:

en: Re_fresh rate:
hr: Učestalost osvježavanja

en: Reset to de_faults
hr: Postavi na uob_ičajeno

en: Resolution used for converting font sizes to pixel sizes, in dots per inch
hr: Razlučivost korištena za konverziju veličina pisama u veličine točaka, u točkama po palcu

en: Retrieve and store legacy settings
hr: Dohvati i spremi starije postavke

en: Roll up
hr: Smotaj

en: Run XScreenSaver at login
hr: Pokreni XScreenSaver pri prijavi

en: Run a program
hr: Pokreni program

en: Run in _Terminal
hr: Pokreni u _terminalu

en: S_ocks host:
hr: S_ocks računalo:

en: S_peed:
hr: _Brzina:

en: Save File
hr: Spremi datoteku

en: Save Theme
hr: Sačuvaj temu

en: Scaled
hr: Prilagođeno

en: Screen
hr: Zaslon

en: Screen %d Settings
hr: Postavke zaslona %d

en: Screen Resolution
hr: Razlučivost zaslona

en: Screen Resolution Preferences
hr: Postavke razlučivosti zaslona

en: Screen on which BGApplier is to draw
hr: Zaslona na kojem se iscrtava BGApplier

en: Search
hr: &Traži

en: Search's shortcut.
hr: Kratica za traženje

en: Select Sound File
hr: Odabir zvučne datoteke

en: Select fonts for the desktop
hr: Aplikacije za pravljenje snimaka radne površine

en: Select the window manager you want.  You will need to hit apply, wave the magic wand, and do a magic dance for it to work.
hr: Odaberite željeni upravitelj prozora. Trebati ćete pritisnuti primjeni, mahnuti magičnim štapićem i otplesati čarobni ples da bi to uspjelo.

en: Select theme for the desktop
hr: Odabir teme za radnu površinu

en: Select themes for various parts of the desktop
hr: Aplikacije za pravljenje snimaka radne površine

en: Select your default applications
hr: Terminalski programi

en: Service info
hr: Informacije o servisu

en: Set as Application Font
hr: Postavi pismo aplikacije

en: Set the font for applications
hr: Postavi pismo za aplikacije

en: Set the font for the icons on the desktop
hr: Postavi pismo za sličice na radnoj površini

en: Set the monospace font for terminals and similar applications
hr: Postavi pismo sa jednorednim razmakom za terminale i slične aplikacije

en: Set this key to the command used to create thumbnails for OpenType fonts.
hr: Postavi ovu tipku na naredbu korištenu za stvaranje umanjenih sličica za OpenType pisma.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for PCF fonts.
hr: Postavi ovu tipku na naredbu korištenu za stvaranje umanjenih sličica za PCF pisma.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for TrueType fonts.
hr: Postavi ovu tipku na naredbu korištenu za stvaranje umanjenih sličica za OpenType pisma.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for Type1 fonts.
hr: Postavi ovu tipku na naredbu korištenu za stvaranje umanjenih sličica za Type1 pisma.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for installed themes.
hr: Postavi ovu tipku na naredbu korištenu za stvaranje umanjenih sličica za instalirane teme.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for themes.
hr: Postavi ovu tipku na naredbu korištenu za stvaranje umanjenih sličica za teme.

en: Set your keyboard accessibility preferences
hr: Podešavanje postavki pristupačnosti tipkovnice

en: Set your keyboard preferences
hr: Podešavanje postavki tipkovnice

en: Set your mouse preferences
hr: Podešavanje postavki miša

en: Short _description:
hr: Kratki opis:

en: Shortcut
hr: Kratica

en: Show Startup Errors
hr: Prikaži greške pri pokretanju

en: Show _icons in menus
hr: Pokaži sličice u izbornicima

en: Size:
hr: Veličina:

en: Skip to Next track
hr: Preskoči na sljedeću traku

en: Skip to Previous track
hr: Preskoči na prethodnu traku

en: Sleep
hr: Spavaj

en: Sleep's shortcut.
hr: Kratica za spavanje

en: Slow Keys Alert
hr: Obavijest o sporim tipkama

en: Solid Color
hr: Boja Podloge

en: Sound
hr: Zvuk

en: Sound Events
hr: Zvučni efekt

en: Sound File
hr: Datoteka sa zvukom

en: Sound Preferences
hr: Postavke zvuka

en: Sound _file:
hr: Datotekć sa zvukom:

en: Sound preferences
hr: Postavke zvuka

en: Specify which programs are used to open or view each file type
hr: Odredi koji programi se koriste za otvaranje ili pregled svakog tipa datoteke

en: Specify which programs are used to open or view each type of file
hr: Odredi koji programi se koriste za otvaranje ili pregled svakog tipa datoteke

en: Standard XTerminal
hr: Standardni XTerminal

en: Start XScreenSaver
hr: Pokreni XScreenSaver

en: Start the page with the typing break settings showing
hr: Počni stranicu s prikazanim postavkama za prekid

en: Start these assistive technologies every time you log in:
hr: Postavi ove tehnologije dostupnosti pri svakoj prijavi na sustav:

en: Sticky Keys Alert
hr: Obavijest o ljepljivim tipkama

en: Stop playback key
hr: Tipka za prestanak sviranja

en: Stop playback key's shortcut.
hr: Kratica za tipku za prestanak sviranja

en: Structure containing information on the MIME category
hr: Struktura koja sadrži podatke o MIME kategoriji

en: Structure containing service information
hr: Struktura koja sadrži podatke o servisu

en: Structure with data on the MIME type
hr: Struktura sa podacima o MIME tipu

en: Style:
hr: Stil:

en: Sub_pixel (LCDs)
hr: Podtočkasto (LCD)

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
hr: Podtočkasto zaglačivanje (LCD)

en: Super (or "Windows logo")
hr: Super (ili "Windows logo")

en: Sync text/plain and text/* handlers
hr: Sinkronizacija text/plain i text/* rukovatelja

en: System Bell
hr: Zvono sustava

en: TRUE if this is an add service dialog
hr: TOČNO ako je ovo dijalog za dodavanje servisa

en: Take a break!
hr: Uzmi stanku!

en: Testing the new settings. If you don't respond in %d second the previous settings will be restored. | Testing the new settings. If you don't respond in %d seconds the previous settings will be restored.
hr[0]: Ispitujem nove postavke. Ukoliko ne odgovorite unutar %d sekunde, prijašnje postavke će biti obnovljene.
hr[1]: Ispitujem nove postavke. Ukoliko ne odgovorite unutar %d sekunde, prijašnje postavke će biti obnovljene.
hr[2]: Ispitujem nove postavke. Ukoliko ne odgovorite unutar %d sekundi, prijašnje postavke će biti obnovljene.

en: Text Editor
hr: Uređivač teksta

en: Text below icons
hr: Tekst ispod sličica

en: Text beside icons
hr: Tekst pokraj sličica

en: Text only
hr: Samo tekst

en: The GNOME configuration tool
hr: Alat za podešavanje GNOME-a

en: The XServer does not support the XRandR extension.  Runtime resolution changes to the display size are not available.
hr: XServer ne podržava XRandR proširenje. Promjene razlučivosti za vrijeme rada nije dostupna.

en: The default cursor inverted
hr: Invertirani uobičajeni pokazivač

en: The default cursor that ships with X
hr: Uobičajeni pokazivač koji dolazi s X-ima

en: The default theme schemas could not be found on your system.  This means that you probably don't have metacity installed, or that your gconf is configured incorrectly.
hr: Uobičajene sheme tema nisu nađene na vašem sustavu. To znači da vjerojatno nemate instaliran metacity, ili da je vaš gconf neispravno podešćn.

en: The file %s is not a valid wav file
hr: Datotekć %s nije valjana wav datoteka

en: The font selected is %d point large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a size smaller than %d. | The font selected is %d points large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a size smaller than %d.
hr[0]: Odabrano pismo je veliko %d točaku, te može stvarati poteškoće u učinkovitom korištenju računala. Preporučujemo odabir veličine pisma manje od %d.
hr[1]: Odabrano pismo je veliko %d točke, te može stvarati poteškoće u učinkovitom korištenju računala. Preporučujemo odabir veličine pisma manje od %d.
hr[2]: Odabrano pismo je veliko %d točaka, te može stvarati poteškoće u učinkovitom korištenju računala. Preporučujemo odabir veličine pisma manje od %d.

en: The font selected is %d point large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a smaller sized font. | The font selected is %d points large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a smaller sized font.
hr[0]: Odabrano pismo je veliko %d točaku, te može stvarati poteškoće u učinkovitom korištenju računala. Preporučujemo odabir manje veličine pisma.
hr[1]: Odabrano pismo je veliko %d točke, te može stvarati poteškoće u učinkovitom korištenju računala. Preporučujemo odabir manje veličine pisma.
hr[2]: Odabrano pismo je veliko %d točaka, te može stvarati poteškoće u učinkovitom korištenju računala. Preporučujemo odabir manje veličine pisma.

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to "rgba". Possible values are: "rgb" - red on left, most common. "bgr" - blue on left. "vrgb" - red on top. "vbgr" - red on bottom.
hr: Poredak podtočkastih elemenata na LCD zaslonu; koristi se samo prilikom antialiasinga je postavlje na "rgba". Moguće vrijednosti su: "rgb" - crveno s lijeva, najčešće korišteno. "bgr" - plavo s lijeva. "vrgb" - crveno na vrhu. "vbgr" - crveno na dnu.

en: The quick brown fox jumps over the lazy dog. 0123456789
hr: Brza smeđa lisica preskače lijenog psa. 0123456789

en: The shortcut "%s" is already used for:
     "%s"
hr: Kratica "%s" se već koristi za:
     "%s"

en: The sound file for this event does not exist.
hr: Zvučna datoteka za ovaj događaj ne postoji

en: The sound file for this event does not exist.
    You may want to install the gnome-audio package
    for a set of default sounds.
hr: Zvučna datoteka za ovaj događaj ne postoji.
    Možda bi trebali instalirati gnome-audio paket
    za skup uobičajenih zvukova.

en: The theme file location specified to install is invalid
hr: Nije ispravno mjesto gdje će datoteke za teme biti instalirane

en: The theme you have selected suggests a new font. A preview of the font is shown below.
hr: Tema koju ste odabrali predlaže novo pismo. Pregled pisma je pokazan ispod.

en: The type of accelerator.
hr: Vrsta akceleratora.

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: "none" - no antialiasing. "grayscale" - standard grayscale antialiasing. "rgba" - subpixel antialiasing. (LCD screens only).
hr: Vrsta antialiasinga za korištenje prilikom iscrtavanja pisama. Moguće vrijednosti su: "none" - bez antialiasinga. "grayscale" - standardni antialiasing sivih tonova. "rgba" - podtočkasti antialiasing (samo za LCD zaslone).

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: "none" - no hinting, "slight", "medium", and "full" - as much hinting as possible; may cause distortion of letter forms.
hr: Tip savjeta za korištenje prilikom iscrtavanja pisama. Moguće vrijednosti su:  "none" - bez savjeta, "slight", "medium", u "full" - koliko god je moguće ; može izazvati izobličenje oblika slova.

en: The typing monitor is already running.
hr: Monitor tipkanja je već pokrenut.

en: The typing monitor uses the notification area to display information. You don't seem to have a notification area on your panel. You can add it by right-clicking on your panel and choose 'Add to panel -> Utilities -> Notification area'.
hr: Monitor tipkanja koristi područje za dojave za prikaz informacija. Izgleda da nemate područje za dojave na vašoj ploči. Možete ga dodati desnim klikom na ploču i odabirom 'Dodaj na ploču -> Pomoćni programi -> Područje dojave'.

en: The version of the XRandR extension is incompatible with this program. Runtime changes to the display size are not available.
hr: Inačica XRandR proširenja je nekompatibilna sa ovim programom. Promjene veličine prikazne površine za vrijeme rada nisu dostupne.

en: Theme
hr: Tema

en: Theme Details
hr: Detalji teme

en: Theme Installation
hr: Instalacija teme

en: Theme Preferences
hr: Postavke teme

en: Theme Properties content view component
hr: Komponenta za prikaz sadržaja svojstava teme

en: Theme _Details
hr: Detalji teme

en: Theme name must be present
hr: Ime teme mora biti prisutno

en: Themes
hr: Teme

en: Themus Theme Properties view
hr: Prikaz svojstava Themus teme

en: There is already a protocol by that name.
hr: Već postoji protokol toga imena.

en: There was an error displaying help: %s
hr: Došlo je do greške pri prikazivanju pomoći: %s

en: There was an error launching the keyboard capplet : %s
hr: Došlo je do greške prilikom pokretanja cappleta: %s

en: There was an error launching the mouse preferences dialog: %s
hr: Došlo je do greške prilikom pokretanja dijaloga za postavke miša: %s

en: There was an error starting up the screensaver:
    
    %s
    
    Screensaver functionality will not work in this session.
hr: Došlo je do greške prilikom pokretanja čuvara zaslona: 
    
    %s
    
    Mogućnosti čuvara zaslona neće biti dostupne u ovoj sesiji.

en: This application can open _URIs
hr: Ova aplikacija može otvoriti _URI-e

en: This application can open _multiple files
hr: Ova aplikacija može otvoriti _više datoteka

en: This application needs to be run in a _shell
hr: Ova aplikacija mora biti pokrenuta u _ljusci

en: This system does not seem to have the XKB extension.  The keyboard accessibility features will not operate without it.
hr: Ovaj sustav nema dostupno XKB proširenje. Mogućnosti dostupnosti tipkovnice ne mogu raditi bez tog proširenja.

en: This theme does not suggest any particular font or background.
hr: Ova tema ne predlaže određeno pismo ili pozadinu

en: This theme suggests a background:
hr: Ova tema predlaže pozadinu:

en: This theme suggests a font and a background:
hr: Ova tema predlaže pismo i pozadinu:

en: This theme suggests a font:
hr: Ova tema predlaže pismo:

en: Thumbnail command for OpenType fonts
hr: Naredba za umanjene sličice za OpenType pisma

en: Thumbnail command for PCF fonts
hr: Naredba za umanjene sličice za PCF pisma

en: Thumbnail command for TrueType fonts
hr: Naredba za umanjene sličice za TrueType pisma

en: Thumbnail command for Type1 fonts
hr: Naredba za umanjene sličice za Type1 pisma

en: Thumbnail command for installed themes
hr: Naredba za umanjene sličice za instalirane teme

en: Thumbnail command for themes
hr: Naredba za umanjene sličice za teme

en: Tiled
hr: Poredano

en: Time to acce_lerate to maximum speed:
hr: Vrijeme za akceleraciju do maksimalne brzine:

en: To URI
hr: Na URI

en: To _move a window, press-and-hold this key then grab the window:
hr: Za _pomicanje prozora pritisnite i držite ovu tipku i uhvatite prozor:

en: To: %s
hr: Prima: %s

en: Toolbar _button labels:
hr: Oznake na traci s alatima:

en: Total URIs
hr: Ukupno URI-a

en: Total number of URIs
hr: Ukupni broj URI-a

en: Transferring: %s
hr: Prenošenje: %s

en: True if this dialog is for adding a MIME type
hr: Točno ako je ovo dijalog za dodavanje MIME tipova

en: Turn the numeric keypad into a mouse control pad.
hr: Pretvaranje numeričkog dijela tipkovnice u tipkovnicu za pokretanje miša.

en: Type
hr: Tip

en: Type of bg_applier: BG_APPLIER_ROOT for root window or BG_APPLIER_PREVIEW for preview
hr: Tip bg_applier-a: BG_APPLIER_ROOT za korijenski prozor ili BG_APPLIER_PREVIEW za pregled

en: Type:
hr: Tip:

en: Typing Break
hr: Stanka u tipkanju

en: UI Control
hr: Kontrola korisničkog sučelja

en: URI currently displayed
hr: Trenutno prikazana adresa

en: URI currently transferring from
hr: URI sa kojega se trenutno prenosi

en: URI currently transferring to
hr: URI na kojega se trenutno prenosi

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
hr: Ne mogu pokrenuti dijalog sa postavkama stanke u tipkanju zbog sljedeće greške: %s

en: Unable to find any keyboard themes.  This means your GTK+ installation has been incompletely installed.
hr: Ne mogu naći teme za tipkovnicu. To znači da GTK+ instalacija nije u potpunosti dovršena.

en: Unable to import AccessX settings from file '%s'
hr: Ne mogu uvesti AccessX postavke iz datoteke '%s'

en: Unable to load capplet stock icon '%s'
hr: Ne mogu učitati capplet sličicu za dionicu '%s'

en: Unable to start the settings manager 'gnome-settings-daemon'.
    Without the GNOME settings manager running, some preferences may not take effect. This could indicate a problem with Bonobo, or a non-GNOME (e.g. KDE) settings manager may already be active and conflicting with the GNOME settings manager.
hr: Ne mogu pokrenuti upravitelja postavka 'gnome-settings-daemon'.
    Bez pokrenutog GNOME upravitelja postavkama neka svojstva neće doći do izražaja. Ovo bi moglo ukazati na problem sa Bonobom, ili sa ne-GNOME (npr. KDE) upraviteljem postavki koji je već aktivan i u konfliktu sa GNOME upraviteljem postavki.

en: Underlying model to notify when Ok is clicked
hr: Model za obavještavanje kada je kliknuto na 'U redu'

en: Understands _Netscape Remote Control
hr: Razumije _Netscape udaljenu kontrolu

en: Unknown Cursor
hr: Nepoznati pokazivač

en: Unknown service types
hr: Nepoznati tipovi servisa

en: Use _previous resolution
hr: Koristi _prethodnu razlučivost

en: Use parent category _defaults
hr: Koristi uobičajene postavke nadređene kategorije

en: Use shell even if nautilus is running.
hr: Koristi ljusku čak i ako je nautilus pokrenut.

en: Use this _editor to open text files in the file manager
hr: Koristi ovaj _uređivač za otvaranje tekstualnih datoteka u upravitelju datotekama

en: Version:
hr: Inačica:

en: Vertical Gradient
hr: Uspravni prijelaz

en: Very soon, XKB settings in gconf will be overridden (from the system configuration)
hr: Uskoro, XKB postavke u gconfu će biti prebrisane (od strane sustavske konfiguracije)

en: View as %s
hr: Pogledaj kao %s

en: Volume
hr: Razina Zvuka

en: Volume down
hr: TiĹĄe

en: Volume down's shortcut.
hr: Kratica za stišavanje zvuka

en: Volume mute
hr: Utišavanje zvuka

en: Volume mute's shortcut
hr: Kratica za utišavanje zvuka

en: Volume step
hr: Korak razine zvuka

en: Volume step as percentage of volume.
hr: Korak razine zvuka kao postotak zvuka

en: Volume up
hr: Glasnije

en: Volume up's shortcut.
hr: Kratica za podizanje razine zvuka

en: W3M Text Browser
hr: W3M tekstualni preglednik

en: Web Browser
hr: Web preglednik

en: Whether to thumbnail OpenType fonts
hr: Treba li umanjenim sličicama prikazati OpenType pisma

en: Whether to thumbnail PCF fonts
hr: Treba li umanjenim sličicama prikazati PCF pisma

en: Whether to thumbnail TrueType fonts
hr: Treba li umanjenim sličicama prikazati TrueType pisma

en: Whether to thumbnail Type1 fonts
hr: Treba li umanjenim sličicama prikazati Type1 pisma

en: Whether to thumbnail installed themes
hr: Treba li umanjenim sličicama prikazati instalirane teme

en: Whether to thumbnail themes
hr: Treba li umanjenim sličicama prikazati teme

en: White Cursor
hr: Bijeli pokazivač

en: White Cursor - Current
hr: Bijeli pokazivač - trenutni

en: Width if applier is a preview: Defaults to 64.
hr: Širina ako je pokrenut u pregledu: Predefinirano je 64.

en: Window Border
hr: Obrub prozora

en: Window Management
hr: Upravljanje prozorima

en: Window Manager
hr: Upravitelj prozora

en: Window Preferences
hr: Postavke prozora

en: Window Properties
hr: Svojstva prozora

en: Window border theme
hr: Tema obruba prozora

en: Window manager "%s" has not registered a configuration tool
hr: Upravitelj prozora "%s" nije registriran kao alat za podešavanje

en: World wide web
hr: Internet mreža

en: Written by Richard Hult &lt;richard@imendio.com&gt;
hr: Napisao Richard Hulta &lt;richard@imendio.com&gt;

en: XKB keyboard layout
hr: Izgled tipkovnice XKB-a

en: XKB keyboard model
hr: Model tipkovnice XKB-a

en: XKB options
hr: Mogućnosti XKB-a

en: XKB settings in gconf will be overridden from the system ASAP
hr: Postavke XKB-a će biti prepisane sustavskim postavkama

en: You are using XFree 4.3.0.
    There are known problems with complex XKB configurations.
    Try using simpler configuration or taking more fresh version of XFree software.
hr: Koristite XFree 4.3.0.
    Poznati su problemi sa složenim postavkama XKB-a.
    Pokušajte koristiti jednostavnije postavke ili uzmite noviju inačicu programske podrške za XFree.

en: You can save this theme by pressing the Save Theme button.
hr: Možete sačuvati temu pritiskom na gumb za spremanje teme.

en: You have a keyboard remapping file (%s) in your home directory whose contents will now be ignored. You can use the keyboard preferences to restore them.
hr: U vašoj početnoj mapi imate datoteku s postavkama tipkovnice (%s) koja će biti zanemarena. Možete koristiti postavke tipkovnice za obnavljanje istih.

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
hr: Trebate samo držati Shift tipku 8 sekundi. Ovo je kratica za spore tipke, što utječe na način na koji tipkovnica radi.

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
hr: Pritisnuli ste Shift tipku 5 puta zaredom. Ovo je kratica za ljepljive tipke, što utječe na način na koji tipkovnica radi.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
hr: Pritisnuli ste dvije tipke odjednom, ili ste pritisnuli Shift tipku 5 puta zaredom. To uključuje ljepljive tipke, što utječe na način na koji tipkovnica radi.

en: _About
hr: _O

en: _Acceleration:
hr: Ubrzanje:

en: _Accessibility
hr: Pristupačnost

en: _Accessibility...
hr: Pristupačnost...

en: _Add Wallpaper
hr: Dodaj pozadinu

en: _Add:
hr: Dod_aj:

en: _Application font:
hr: _Pismo aplikacije:

en: _Apply font
hr: Primijeni pismo

en: _Break interval lasts:
hr: Interval prekida traje:

en: _Contents
hr: _Sadržaj

en: _Copy
hr: _Kopiraj

en: _Delay:
hr: _Odgoda:

en: _Description:
hr: _Pojašnjenje:

en: _Desktop font:
hr: Pismo na radnoj površini

en: _Desktop shortcuts:
hr: Kratice radne površine

en: _Detachable toolbars
hr: Odvojive radne trake

en: _Details
hr: _Detalji

en: _Disable if unused for:
hr: _Onemogući ako nije korišteno tijekom:

en: _Do not show this message again
hr: _Ne prikazuj više ovu poruku

en: _Double-click titlebar to perform this action:
hr: _Dvostruki klik na naslovnu traku izvršava ovu akciju:

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _Edit...
hr: _Uredi...

en: _Enable assistive technologies
hr: _Omogući tehnologije dostupnosti

en: _Enable keyboard accessibility features
hr: Omogući mogućnosti pristupačnosti tipkovnice

en: _FTP proxy:
hr: FTP Proxy:

en: _File
hr: _Datoteka

en: _Full
hr: Potpuno

en: _Go To Theme Folder
hr: _Idi na mapu sa temama

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _Import
hr: _Uvezi

en: _Import Feature Settings...
hr: _Uvezi postavke svojstava...

en: _Install
hr: Instaliraj

en: _Install Theme...
hr: Instaliraj temu...

en: _Interval before raising:
hr: _Interval prije promijene veličine:

en: _Keep resolution
hr: _Održi razlučivost

en: _Large
hr: _Veliko

en: _Left-handed mouse
hr: Miš za ljevoruke

en: _Location:
hr: _Mjesto:

en: _MIME type:
hr: MIME tip:

en: _Magnifier
hr: _Povećalo

en: _Make default for this computer (%s) only
hr: _Napravi uobičajenim samo za ovo (%s) računalo

en: _Medium
hr: _Srednje

en: _Monochrome
hr: _Monokromatski

en: _Name:
hr: _Ime:

en: _New
hr: _Novi

en: _None
hr: _Nijedan

en: _On-screen keyboard
hr: _Tipkovnica na zaslonu

en: _Only accept keys held for:
hr: _Prihvati tipko koje su pritisnute ovo razdoblje:

en: _Open
hr: _Otvori

en: _Password:
hr: _Lozinka:

en: _Paste
hr: _Zaljepi

en: _Play
hr: _Sviraj

en: _Postpone break
hr: _Odgodi prekid

en: _Print
hr: _Ispis

en: _Program to run:
hr: Program za pokrenuti

en: _Properties...
hr: _Postavke...

en: _Protocol:
hr: Protokol

en: _Quit
hr: _Završi

en: _RGB
hr: RGB

en: _Raise selected windows after an interval
hr: _Podigni odabrane prozore nakon intervala

en: _Remove
hr: _Ukloni

en: _Resolution:
hr: &Razlučivost:

en: _Save
hr: _Spremi

en: _Save Theme...
hr: _Sačuvaj temu...

en: _Screenreader
hr: _Čitač zaslona

en: _Secure HTTP proxy:
hr: Sigurni HTTP proxy:

en: _Select
hr: _Označi

en: _Select a Mail Reader:
hr: _Odabir čitača pošte:

en: _Select a Terminal:
hr: _Odabir terminala:

en: _Select a Web Browser:
hr: Odabir web preglednika:

en: _Select an Editor:
hr: _Odabir uređivača:

en: _Select windows when the mouse moves over them
hr: _Odaberi prozor kada se miš pomakne preko njega

en: _Selected layouts:
hr: _Odabrani izgledi:

en: _Selected options:
hr: _Odabrane postavke:

en: _Sensitivity:
hr: _Osijetljivost:

en: _Slight
hr: Neznatno

en: _Small
hr: _Malen

en: _Sound an audible bell
hr: _Oglasi zvučno zvonce

en: _Sounds for events
hr: _Zvukovi za događaje

en: _Sounds:
hr: Zvukovi:

en: _Speed:
hr: Zametak:

en: _Style:
hr: _Stil:

en: _Terminal font:
hr: Pismo terminala:

en: _Text editing shortcuts:
hr: _Kratice za uređivanje teksta:

en: _Theme name:
hr: _Ime teme:

en: _Threshold:
hr: _Prag:

en: _Timeout:
hr: _Istek vremena:

en: _Type to test settings:
hr: Tipkajte za provjeru postavki:

en: _Use Font
hr: _Koristi pismo

en: _Username:
hr: _Korisničko ime:

en: _Viewer component:
hr: _Komponenta pregleda:

en: _Visual feedback:
hr: _Vizualna povratna informacija:

en: _Window title font:
hr: _Pismo naslova prozora:

en: _Work interval lasts:
hr: _Razdoblje rada traje:

en: _accepted
hr: _prihvaćeno

en: _pressed
hr: _pritisnuto

en: _rejected
hr: _odbačeno

en: characters/second
hr: znakova/sekundi

en: dots per inch
hr: točaka po inču

en: milliseconds
hr: milisekunde

en: minutes
hr: minute

en: pixels/second
hr: točaka/sekundi

en: seconds
hr: sekunde

en: theme selection tree
hr: stablo za odabir tema
