gedit 0 - en to hr translation catalogue (617 entries)

en:   INS
hr:   Umetni

en:   Ln %d, Col %d
hr:   Lin %d, kol %d

en:   OVR
hr:   Prepiši

en: "%s" is a directory.
    
    Please, check that you typed the location correctly and try again.
hr: "%s" je direktorij.
    
    Molimo, provjerite jeste li unijeli točnu lokaciju i pokušajte ponovo.

en: "%s" is a directory.
    
    Please, check that you typed the location correctly.
hr: "%s" je direktorij.
    
    Molimo, provjerite jeste li unijeli dobru putanju.

en: "%s" is not a valid location.
    
    Please, check that you typed the location correctly and try again.
hr: "%s" nije ispravna lokacija.
    
    Molimo, provjerite jeste li unijeli točnu lokaciju i pokušajte ponovo.

en: (correct spelling)
hr: (pravopis ispravan)

en: (modified)
hr: (izmjenjeno)

en: (no suggested words)
hr: (nema prijedloga riječi)

en: (readonly)
hr: (samo za čitanje)

en: <b>Auto Indentation</b>
hr: <b>Automatsko uvlačenje</b>

en: <b>Elements</b>
hr: <b>Elementi</b>

en: <b>File Saving</b>
hr: <b>Spremanje datoteke</b>

en: <b>Font</b>
hr: <b>Pismo</b>

en: <b>Language</b>
hr: <b>Jezik</b>

en: <b>Line Numbers</b>
hr: <b>Brojevi linija</b>

en: <b>Right Margin</b>
hr: <b>Desna margina</b>

en: <b>Tabs</b>
hr: <b>Tabovi</b>

en: <b>Text Wrapping</b>
hr: <b>Omatanje teksta</b>

en: <b>Undo</b>
hr: <b>Vrati</b>

en: <b>word</b>
hr: <b>riječ</b>

en: <span weight="bold" size="larger">You have X documents with unsaved changes. </span>
hr: <span weight="bold" size="larger">imate X dokumenata sa promjenama koje nisu pohranjene. </span>

en: <span weight="bold"> When inserting date/time...</span>
hr: <span weight="bold"> Prilikom umetanja datuma/vrijemena...</span>

en: <span weight="bold">Colors</span>
hr: <span weight="bold">Boje</span>

en: <span weight="bold">File Name</span>
hr: <span weight="bold">Ime datoteke</span>

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
hr: Odabrano pismo koje će biti korišten u prostoru za izmjenu teksta. To će imati efekta samo ako ko je isključena opcija "Koristi uobičajeno pismo".

en: A_vailable encodings:
hr: Dostupni _znakovni skupovi:

en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
hr: AaBbCcČčĆćDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsŠšTtUuVvWwXxYyZzŽž

en: About this application
hr: O ovoj aplikaciji

en: Activate %s
hr: U�itana datoteka %s

en: Add or _Remove...
hr: Dodaj ili u_kloni...

en: Add w_ord
hr: D_odaj riječ

en: An error occured while running the selected command.
hr: Dogodila se greška tijekom pokretanja označene naredbe.

en: Arabic
hr: Arapski

en: Armenian
hr: Armenski

en: Auto Detected
hr: Automatski prepoznat

en: Auto Detected Encodings
hr: Automatski prepoznati kodni rasporedi

en: Auto Save
hr: Automatsko spremanje

en: Auto Save Interval
hr: Interval automatskog spremanja

en: Auto indent
hr: Automatsko uvlačenje

en: Automatically spell-check the current document
hr: Automatski provjeravaj pravopis trenutnog dokumenta

en: Available Tag Lists
hr: Dostupni popis oznaka

en: Available formats
hr: Dostupni formati

en: Background Color
hr: Boja pozadine

en: Background color for selected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
hr: Boja pozadine za odabrani tekst u prostoru za izmjenu teksta. Ovo će imati efekta samo ako je isključena opcija "Koristi uobičajene boje".

en: Background color for unselected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
hr: Boja pozadine za neodabrani tekst u prostoru za izmjenu teksta. Ovo će imati efekta samo ako je isključena opcija "Koristi uobičajene boje".

en: Backup Copy Extension
hr: Nastavak sigurnosne kopije

en: Baltic
hr: Baltik

en: Body Font for Printing
hr: Pismo tijela teksta pri ispisu

en: Body font picker
hr: Izbor pisma za tijelo teksta

en: Bold
hr: Masno

en: Breton
hr: Bretanjski

en: Browse for program location...
hr: Izaberi program...

en: Bytes
hr: Bajtova

en: C_onfigure Plugin
hr: P_odesi umetak

en: Cannot create the file "%s".
    
    A directory component in the file name does not exist or is a dangling symbolic link.
hr: Ne mogu stvoriti datoteku "%s".
    
    Direktorij iz imena datoteke ne postoji ili je nepovezana simbolička veza.

en: Cannot create the file "%s".
    
    Make sure you have the appropriate write permissions.
hr: Ne mogu stvoriti datoteku "%s".
    
    Provjerite imate li prikladne dozvole za pisanje.

en: Cannot create the file "%s".
    
    The file name is too long.
hr: Ne mogu stvoriti datoteku "%s".
    
    Ime datoteke je predugačko.

en: Cannot initialize preferences manager.
hr: Ne mogu da inicijalizirati upravitelj podešavanja.

en: Catalan
hr: Katalonski

en: Central European
hr: Srednjeeuropski

en: Ch_aracter Coding:
hr: Kodiranje zn_akova:

en: Ch_aracter coding:
hr: Kodiranje _znaka:

en: Cha_nge
hr: _Promijeni

en: Change A_ll
hr: I_zmijeni sve

en: Change _to:
hr: Izmije_ni u:

en: Change the visibility of the output window in the current window
hr: Promijeni vidljivost prozora sa izlazom u trenutnom prozoru

en: Change the visibility of the statusbar in the current window
hr: Promijeni vidljivost statusne trake u trenutnom prozoru

en: Change the visibility of the toolbar in the current window
hr: Promijeni vidljivost alatne trake u trenutnom prozoru

en: Changes made to the document in the last %d hour will be definitively lost. | Changes made to the document in the last %d hours will be definitively lost.
hr[0]: ------

en: Changes made to the document in the last %ld minute will be definitively lost. | Changes made to the document in the last %ld minutes will be definitively lost.
hr[0]: ------

en: Changes made to the document in the last %ld second will be definitively lost. | Changes made to the document in the last %ld seconds will be definitively lost.
hr[0]: ------

en: Changes made to the document in the last hour and %d minute will be definitively lost. | Changes made to the document in the last hour and %d minutes will be definitively lost.
hr[0]: ------

en: Changes made to the document in the last hour will be definitively lost.
hr: Promjene napravljene na dokumentu u zadnjih sat će zasigurno biti izgubljene.

en: Changes made to the document in the last minute and %ld second will be definitively lost. | Changes made to the document in the last minute and %ld seconds will be definitively lost.
hr[0]: ------

en: Changes made to the document in the last minute will be definitively lost.
hr: Promjene napravljene na dokumentu u zadnjoj minuti će zasigurno biti izgubljene.

en: Character codings
hr: Kodiranja znakova

en: Characters (no spaces)
hr: Znakova (bez razmaka)

en: Characters (with spaces)
hr: Znakova (s prazninama)

en: Check Spelling
hr: Provjeri pravopis

en: Check _Word
hr: Provjeri rije_č

en: Check spelling
hr: Provjeri pravopis

en: Check the current document for incorrect spelling
hr: Provjeri pravopisne greške u trenuntom dokumentu

en: Checks the spelling of the current document.
hr: Provjeri pravopisne greške u trenuntom dokumentu

en: Chinese Simplified
hr: Pojednostavljeni kineski

en: Chinese Traditional
hr: Tradicionalni kineski

en: Clear the output window
hr: Očisti prozor sa izlazom

en: Close
hr: Zatvori

en: Close all open files
hr: Zatvori sve otvorene datoteke

en: Close the current file
hr: Zatvori trenutnu datoteku

en: Close the output window
hr: Zatvori prozor sa izlazom

en: Co_mmand:
hr: Naredba:

en: Completed spell checking
hr: Završena provjera pravopisa

en: Configure date/time plugin
hr: Podesi umetak za datum/vrijeme

en: Configure insert date/time plugin...
hr: Podesi umetak za ubacivanje datuma/vrijemena

en: Configure the application
hr: Podesite program

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Copy selected lines
hr: Kopiraj odabrane linije

en: Copy the selected text to the clipboard
hr: Kopiraj odabrani tekst u odlagalište

en: Copy the selection
hr: Kopiraj označeno

en: Could not create a backup file.
hr: Ne mogu stvoriti sigurnosnu kopiju.

en: Could not create the file "%s".
hr: Ne mogu stvoriti datoteku "%s".

en: Could not find plugin-manager.glade2, reinstall gedit.
hr: Ne mogu naći plugin-manager.glade2, reinstalirajte gedit.

en: Could not find the file "%s".
    
    Please, check that you typed the location correctly and try again.
hr: Ne mogu naći datoteku "%s".
    
    Molimo, provjerite jeste li unijeli točnu lokaciju i pokušajte ponovo.

en: Could not find the required widgets inside %s.
hr: Ne mogu naći potrebne elemente u %s.

en: Could not open the file "%s"
hr: Ne mogu otvoriti datoteku "%s"

en: Could not open the file "%s" because access was denied.
hr: Ne mogu otvoriti datoteku "%s" jer je pristup odbijen.

en: Could not open the file "%s" because gedit cannot handle %s: locations.
hr: Ne mogu otvoriti datoteku "%s" jer gedit ne može da rukovati s %s: lokacije.

en: Could not open the file "%s" because gedit has not been able to automatically detect the character coding.
    
    Please, check that you are not trying to open a binary file and try again selecting a character coding in the 'Open File...' (or 'Open Location') dialog.
hr: Ne mogu otvoriti datoteku "%s" jer gedit ne može prepoznati znakovni skup.
    
    Molim provjerite da ne pokušavate otvoriti binarnu datoteku i pokušajte ponovo odabiranjem znakovnog skupa u dijalogu 'Otvori datoteku...' (ili 'Otvori lokaciju').

en: Could not open the file "%s" because it contains corrupted data.
hr: Ne mogu otvoriti datoteku "%s" jer sadrži oštećene podatke.

en: Could not open the file "%s" because it contains data in an invalid format.
hr: Ne mogu otvoriti datoteku "%s" jer sadrži podatke u neodgovarajućem formatu.

en: Could not open the file "%s" because it contains invalid data.
    
    Probably, you are trying to open a binary file.
hr: Ne mogu otvoriti datoteku "%s" jer sadrži neispravne podatke.
    
    Vjerojatno pokušavate otvoriti binarnu datoteku.

en: Could not open the file "%s" because it is too big.
hr: Ne mogu otvoriti datoteku "%s" jer je prevelika.

en: Could not open the file "%s" because no host "%s" could be found.
    
    Please, check that you typed the location correctly and that your proxy settings are correct and then try again.
hr: Ne mogu otvoriti datoteku "%s" jer ne mogu naći adresu "%s".
    
    Molimo, provjerite jeste li unijeli točnu lokaciju i jesu li postavke proxy poslužitelja ispravne, pa zatim pokušajte ponovo.

en: Could not open the file "%s" because the attempt to log in failed.
    
    Please, check that you typed the location correctly and try again.
hr: Ne mogu otvoriti datoteku "%s" jer pokušaj prijavljivanja nije uspio.
    
    Molimo, provjerite jeste li unijeli točnu lokaciju i pokušajte ponovo.

en: Could not open the file "%s" because the host name was empty.
    
    Please, check that your proxy settings are correct and try again.
hr: Ne mogu otvoriti datoteku "%s" jer je adresa prazna.
    
    Molimo, provjerite da li su postavke proxy poslužitelja točne i pokušajte ponovo.

en: Could not open the file "%s" because the host name was invalid.
    
    Please, check that you typed the location correctly and try again.
hr: Ne mogu otvoriti datoteku "%s" jer je adresa neispravna.
    
    Molimo, provjerite jeste li unijeli točnu lokaciju pa pokušajte ponovo.

en: Could not open the file "%s" because there are too many open files.
    
    Please, close some open file and try again.
hr: Ne mogu otvoriti datoteku "%s" jer ima previše otvorenih datoteka.
    
    Molimo, zatvorite neke otvorene datoteke i pokušajte ponovo.

en: Could not open the file "%s" using the %s character coding.
    
    Please, check that you are not trying to open a binary file and that you selected the right character coding in the 'Open File...' (or 'Open Location') dialog and try again.
hr: Ne mogu otvoriti datoteku "%s" koristeći znakovni skup %s.
    
    Molim provjerite da ne pokušavate otvorititi binarnu datoteku i jeste li odabrali ispravno kodiranje znakova u dijalogu za otvaranje datoteka, pa pokušajte ponovo.

en: Could not open the file "%s".
hr: Ne mogu otvoriti datoteku "%s".

en: Could not read data from stdin.
hr: Ne mogu pročitati podatke sa standardnog ulaza.

en: Could not read symbolic link information for %s
hr: Ne mogu pročitati podatke o simboličkom linku za %s

en: Could not revert the file "%s" because access was denied.
hr: Ne mogu vratiti datoteku "%s" jer je pristup odbijen.

en: Could not revert the file "%s" because gedit cannot find it.
    
    Perhaps, it has recently been deleted.
hr: Ne mogu vratiti datoteku "%s" jer je gedit ne može pronaći.
    
    Možda je nedavno obrisana.

en: Could not revert the file "%s" because gedit cannot handle %s: locations.
hr: Ne mogu vratiti datoteku "%s" jer gedit ne podržava %s: lokacije.

en: Could not revert the file "%s" because it contains corrupted data.
hr: Ne mogu vratiti datoteku "%s" jer sadrži oštećene podatke.

en: Could not revert the file "%s" because it contains data in an invalid format.
hr: Ne mogu vratiti datoteku "%s" jer sadrži podatke u neispravnom formatu.

en: Could not revert the file "%s" because it contains invalid UTF-8 data.
    
    Probably, you are trying to revert a binary file.
hr: Ne mogu vratiti datoteku "%s" jer sadrži neispravne UTF-8 podatke.
    
    Vjerojatno pokušavate vratiti binarnu datoteku.

en: Could not revert the file "%s" because it is too big.
hr: Ne mogu vratiti datoteku "%s" jer je prevelika.

en: Could not revert the file "%s" because no host "%s" could be found.
    
    Please, check that your proxy settings are correct and try again.
hr: Ne mogu vratiti datoteku "%s" jer nisam mogao naći adresu "%s".
    
    Molimo provjerite podešavanje proxy poslužitelja i pokušajte ponovo.

en: Could not revert the file "%s" because the attempt to log in failed.
hr: Ne mogu vratiti datoteku "%s" jer nije uspio pokušaj prijavljivanja.

en: Could not revert the file "%s" because the host name was empty.
    
    Please, check that your proxy settings are correct and try again.
hr: Ne mogu vratiti datoteku "%s" jer je adresa prazna.
    
    Molimo provjerite postavke proxy poslužitelja i pokušajte ponovo.

en: Could not revert the file "%s" because there are too many open files.
    
    Please, close some open file and try again.
hr: Ne mogu vratiti datoteku "%s" jer je otvoreno previše datoteka.
    
    Molimo da zatvorite neke otvorene datoteke i pokušate ponovo.

en: Could not revert the file "%s".
hr: Ne mogu vratiti datoteku "%s".

en: Could not save the file "%s".
hr: Ne mogu spremiti datoteku "%s".

en: Could not save the file "%s".
    
    %s
hr: Ne mogu spremiti datoteku "%s".
    
    %s

en: Create Backup Copies
hr: Pravi sigurnosne kopije

en: Create a _backup copy of files before saving
hr: Napravi _sigurnosnu kopiju datoteka prije snimanja

en: Create a new document
hr: Napravi novi dokument

en: Create a new document in an existing instance of gedit
hr: Napravi novi dokument u postojećoj instanci gedita

en: Create a new toplevel window in an existing instance of gedit
hr: Napravi novi prozor najviše razine u postojećoj instanci gedita

en: Cu_t
hr: Iz_reži

en: Current Locale (%s)
hr: Tekuće lokalne postavke (%s)

en: Cut
hr: Izreži

en: Cut the selection
hr: Izreži označeno

en: Cyrillic
hr: Ćirilica

en: Cyrillic/Russian
hr: Ćirilica/ruski

en: Cyrillic/Ukrainian
hr: Ćirilica/ukrajinski

en: Czech
hr: Češki

en: D_isplay right margin
hr: Pr_ikaži desnu marginu

en: Danish
hr: Danski

en: Default
hr: Uobičajeno

en: Delete
hr: Obriši

en: Delete the selected text
hr: Obriši odabrani tekst

en: Display Line Numbers
hr: Prikaži brojeve linija

en: Display Right Margin
hr: Prikaži desnu marginu

en: Do not _split words over two lines
hr: Ne dijeli rije_č u dvije linije

en: Do you want to replace it with the one you are saving?
hr: Želite li zamijeniti ovom koju spremate?

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
hr: Želite li pokušati zamijeniti sa ovom koju spremate?

en: Do_n't save
hr: _Ne spremaj

en: Document Statistics
hr: Statistika dokumenta

en: Done
hr: Gotovo

en: Double-click on a tag to insert it in the current document
hr: Kliknite dvaput na element kako biste ga ubacili u trenutni dokument

en: Dutch
hr: Nizozemski

en: E_ncodings shown in menu:
hr: Kodni _rasporedi prikazani u izborniku:

en: Edit text files
hr: Uređivanje tekstualne datoteke

en: Editor
hr: Uređivač

en: Editor Font
hr: Pismo uređivača

en: Editor _font:
hr: Pismo _uređivača:

en: Elements
hr: Elementi

en: Enable Syntax Highlighting
hr: Uključi isticanje sintakse

en: Enable text _wrapping
hr: Omogući _omatanje teksta

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Encoding:
hr: Kodiranje:

en: Encodings shown in menu
hr: Kodni rasporedi prikazani u izborniku

en: English (American)
hr: Engleski (Američki)

en: English (British)
hr: Engleski (Britanski)

en: English (Canadian)
hr: Engleski (Kanada)

en: Enter the _location (URI) of the file you would like to open:
hr: Unesite lokaciju (URI) datoteke koju želite otvoriti:

en: Error loading file "%s"
hr: Greška prilikom učitavanja datoteke "%s"

en: Error parsing the shell command.
    
    Please, insert a valid shell command.
hr: Greška prilikom parsiranja komande.
    
    Molimo, unesite ispravnu naredbu ljuske.

en: Error, impossible to activate plugin '%s'
hr: Greška, nije moguće aktivirati umetak '%s'

en: Error, impossible to deactivate plugin '%s'
hr: Greška, nije moguće deaktivirati umetak '%s'

en: Error, impossible to destroy plugin '%s'
hr: Greška, nije moguće uništiti umetak '%s'

en: Error, impossible to initialize plugin '%s'
hr: Greška, nije moguće inicijalizirati umetak '%s'

en: Error, impossible to update ui of the plugin '%s'
hr: Greška, nije moguće ažurirati korisničo sučelje umetka '%s'

en: Error, plugin '%s' does not contain activate function.
hr: Greška, umetak '%s' ne sadrži funkciju aktivacije.

en: Error, plugin '%s' does not contain deactivate function.
hr: Greška, umetak '%s' ne sadrži funkciju deaktivacije.

en: Error, plugin '%s' does not contain init function.
hr: Greška, umetak '%s' ne sadrži funkciju inicijalizacije.

en: Error, unable to open module file '%s'
hr: Greška, ne mogu otvoriti datoteku sa modulom '%s'

en: Execute an external program and eventually grabs its output in the output window.
hr: Izvršite vanjski program i eventualno prikažite njegov izlaz u prozoru.

en: Executing command
hr: Izvršavam naredbu

en: Expected `%s' got `%s' for key %s
hr: Očekivao '%s', a dobio '%s' za ključ '%s'

en: Extension or suffix to use for backup file names. This will only take effect if the "Create Backup Copies" option is turned on.
hr: Nastavak ili sufiks koji će biti korišten u imenu sigurnosne kopije datoteke. Ovo imati efekta samo ako je opcija "Izrađuj sigurnosne kopije" uključena.

en: Failed
hr: Nije uspjelo

en: Faroese
hr: Farski

en: File: %s
hr: Datoteka: %s

en: Find
hr: Nađi

en: Find Ne_xt
hr: _Traži sljedeće

en: Find Next
hr: Traži sljedeće

en: Find Pre_vious
hr: _Traži prethodno

en: Find Previous
hr: Traži prethodno

en: Font
hr: Pismo

en: Font & Colors
hr: Pismo i boje

en: Font Selection
hr: Izbor pisma

en: Font name
hr: Ime pisma

en: Font size for label
hr: Veličina pisma za oznaku

en: Font size for label in font info mode
hr: Veličina pisma za oznaku pri prikazivanju podataka o pismu

en: Fonts
hr: Pisma

en: Foreground color for selected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
hr: Boja odabranog teksta u prostoru za izmjene teksta. Ovo će imati efekta samo ako je opcija "Koristi uobičajene boje" isključena.

en: Foreground color for the unselected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
hr: Boja neodabranog teksta u prostoru za izmjene teksta. Ovo će imati efekta samo ako je opcija "Koristi uobičajene boje" isključena.

en: Found and replaced %d occurrence. | Found and replaced %d occurrences.
hr[0]: Pronađena i zamijenjena %d pojava.
hr[1]: Pronađeno i zamijenjeno %d pojava.

en: French (France)
hr: Francuski (Francuska)

en: French (Swiss)
hr: Francuski (Švicarska)

en: Gedit View
hr: Gedit pogled

en: Gedit View.
hr: Gedit pogled.

en: Gedit viewer factory
hr: Tvornica Gedit pogleda

en: General
hr: Općenito

en: Georgian
hr: Gruzijski

en: German (Germany)
hr: Njemački (standardni)

en: German (Swiss)
hr: Njemački (Švicarska)

en: Get statistic info on current document
hr: Statistika trenutne datoteke

en: Go to Line
hr: Idi na redak

en: Go to _Line...
hr: Idi na _redak...

en: Go to a specific line
hr: Idi na određeni redak

en: Goto Line
hr: Idi na redak

en: Greek
hr: Grčki

en: He_aders and footers:
hr: Za_glavlja i podnožja:

en: Header Font for Printing
hr: Pismo zaglavlja prilikom ispisa

en: Hebrew
hr: Hebrejski

en: Hebrew Visual
hr: Hebrejski vidljivo

en: Highlight _mode:
hr: _Način isticanja:

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, gedit will print line numbers every such number of lines.
hr: Ukoliko je vrijednost 0, gedit neće umetati brojeve linija prilikom ispisa dokumenta. U suprotnom, gedit će ispisivati broj linije na svakih unesite-broj linija.

en: If you don't save your documents, all your changes will be lost.
hr: Ako ne snimite vaše dokumente, sve izmjene će biti izgubljene.

en: If you don't save, all your changes will be definitively lost.
hr: Ako ne snimite, sve izmjene će zasigurno biti izgubljene.

en: If you don't save, changes from the last %d hour will be definitively lost. | If you don't save, changes from the last %d hours will be definitively lost.
hr[0]: ------

en: If you don't save, changes from the last %ld minute will be definitively lost. | If you don't save, changes from the last %ld minutes will be definitively lost.
hr[0]: ------

en: If you don't save, changes from the last %ld second will be definitively lost. | If you don't save, changes from the last %ld seconds will be definitively lost.
hr[0]: ------

en: If you don't save, changes from the last hour and %d minute will be definitively lost. | If you don't save, changes from the last hour and %d minutes will be definitively lost.
hr[0]: ------

en: If you don't save, changes from the last hour will be definitively lost.
hr: Ako ne snimite, izmjene od prošlog sata biti će izgubljene.

en: If you don't save, changes from the last minute and %ld second will be definitively lost. | If you don't save, changes from the last minute and %ld seconds will be definitively lost.
hr[0]: ------

en: If you don't save, changes from the last minute will be definitively lost.
hr: Ako ne snimite, izmjene od zadnje minute biti će izgubljene.

en: Ignore _All
hr: _Zanemari sve

en: In_sert Date and Time...
hr: Umetni datum i _vrijeme...

en: Indent lines
hr: Uvlačenje linija

en: Indent or un-indent selected lines.
hr: Uvlačenje ili poništavanje uvlačenja odabranih linija.

en: Indent selected lines
hr: Uvlačenje odabranih linija

en: Insert Date and Time
hr: Umetanje datuma i vremena

en: Insert Date/Time
hr: Umetni datum/vrijeme

en: Insert User Na_me
hr: Umetni korisničko i_me

en: Insert _spaces instead of tabs
hr: Umetni razmake umije_sto tabova

en: Insert current date and time at the cursor position
hr: Umetni trenutni datum i vrijeme na poziciju kursora

en: Insert spaces
hr: Umetni razmake

en: Insert the user name at the cursor position
hr: Umetni korisničko ime na poziciju kursora

en: Inserts current date and time at the cursor position.
hr: Ubacuje trenutni datum i vrijeme na poziciju kursora.

en: Inserts the user name at the cursor position.
hr: Ubacuje korisničko ime na poziciju kursora.

en: Invalid UTF-8 data
hr: Neispravni UTF-8 podaci

en: Invalid file name
hr: Pogrešno ime datoteke

en: Invalid filename.
hr: Nevaljani naziv datoteke.

en: Invalid glade file for plugin manager -- not all widgets found.
hr: Neispravna glade datoteka za upravljač umetcima - nisu pronađeni svi elementi.

en: It is not possible to revert an Untitled document.
hr: Nije moguće povratiti dokument bez imena.

en: Italian
hr: Talijanski

en: Italic
hr: Nakošeno

en: Japanese
hr: Japanski

en: Korean
hr: Korejski

en: Language:
hr: Jezik:

en: Languages
hr: Jezici

en: Line Number Font for Printing
hr: Pismo broja linije prilikom ispisa

en: Line Wrapping Mode
hr: Način omatanja linija

en: Line numbers font picker
hr: Izbor pisma za brojeve linija

en: Lines
hr: Linije

en: List of encodings shown in Character Coding menu in open/save file selector. Only recognized encodings are used.
hr: Popis znakovnih skupiva prikazanih u izborniku za kodiranje znakova u izborniku datoteka. Koriste se samo prepoznati kodni rasporedi.

en: Loading %d file... | Loading %d files...
hr[0]: Učitavanje %d datoteke...
hr[1]: Učitavanje %d datoteka...

en: Loading file:
hr: Učitavam datoteku:

en: MIME Type:
hr: MIME tip:

en: Main toolbar
hr: Glavna traka s alatima

en: Match _entire word only
hr: Uspor_edi samo cijele riječi

en: Maximum Recent Files
hr: Maksimum nedavno otvorenih datoteka

en: Maximum number of actions that gedit will be able to undo or redo.
hr: Maksimalan broj akcija koje će gedit moći poništiti ili vratiti.

en: Mispelled word:
hr: Pogrešno unesene riječi:

en: Modify preview phrase...
hr: Uređivanje fraze za pregled...

en: Move the current document to a new window
hr: Premijesti trenutni dokument u novi prozor

en: Name of the selected font
hr: Ime odabranog pisma

en: Name:
hr: Ime:

en: New
hr: Novi

en: Nordic
hr: Nordijski

en: Normal
hr: Obično

en: Normal _text color:
hr: Boja običnog _teksta:

en: Norwegian
hr: Norveški

en: Not enough available memory to open the file "%s". Please, close some running application and try again.
hr: Nema dovoljno slobodne memorije za otvaranje datoteke "%s". Molimo, zatvorite neke pokrenute programe i pokušajte ponovo.

en: Not enough available memory to revert the file "%s". Please, close some running application and try again.
hr: Nema dovoljno slobodne memorije za vraćanje datoteke "%s". Molimo, zatvorite neke pokrenute programe i pokušajte ponovo.

en: Number of minutes after which gedit will automatically save modified files. This will only take effect if the "Auto Save" option is turned on.
hr: Broj minuta nakon kojih će gedit automatski spremiti izmjenjenu datoteku. Ovo će imati efekta samo ukoliko je opcija "Automatsko spremanje" uključena.

en: Open
hr: Otvori

en: Open '%s'
hr: Otvori '%s'

en: Open File...
hr: Otvori datoteku...

en: Open Location
hr: Otvori lokaciju

en: Open Location...
hr: Otvori lokaciju...

en: Open _Location...
hr: Otvori _lokaciju...

en: Open a file
hr: Otvori datoteku

en: Open a file from a specified location
hr: Otvori datoteku s određene lokacije

en: Open a recently used file
hr: Otvori nedavno korištenu datoteku

en: Open from URI
hr: Otvori URI

en: Open the gedit manual
hr: Otvori priručni gedita

en: Output Lines
hr: Linije izlaza

en: Page %N of %Q
hr: Stranica %N od %Q

en: Page Set_up
hr: _Postavka astranice

en: Page Setup
hr: Postava stranice

en: Page headers font picker
hr: Izbor pisma za zaglavlje stranice

en: Paste
hr: Umetni

en: Paste the clipboard
hr: Nalijepi na poseban način

en: Pick a Font
hr: Odaberite pismo

en: Pick a color
hr: Odabir boje

en: Pick the background color
hr: Izaberite boju pozadine

en: Pick the editor font
hr: Izaberite boju teksta

en: Pick the normal text color
hr: Izaberite boju običnog teksta

en: Pick the selected text color
hr: Izaberite boju odabranog teksta

en: Pick the selection color
hr: Izaberite boju odabranog prostora

en: Plugin
hr: Umetak

en: Plugins
hr: Umetci

en: Polish
hr: Poljski

en: Portuguese (Brazilian)
hr: Portugalski (Brazil)

en: Portuguese (Portugal)
hr: Portugalski

en: Pr_eferences
hr: _Postavke:

en: Preferences
hr: Podešenja

en: Preparing pages...
hr: Priprema stranica...

en: Preview
hr: Pregled

en: Preview text
hr: Pregled teksta

en: Preview text shown in the dialog
hr: Pregled teksta prikazan u dijalogu

en: Print
hr: Ispis

en: Print Header
hr: Zaglavlje ispisa

en: Print Line Numbers
hr: Ispis brojeva linija

en: Print Previe_w...
hr: Pre_gled prije ispisa...

en: Print Preview
hr: Pogled prije ispisa

en: Print Syntax Highlighting
hr: Ispisivanje isticanja sintakse

en: Print _line numbers
hr: Ispisivanje brojeva _linija

en: Print preview
hr: Pogled prije ispisa

en: Print s_yntax highlighting
hr: Ispisivanje isticanja sinta_kse

en: Print the current file
hr: Zbroj u trenutnoj ćeliji.

en: Printing Line Wrapping Mode
hr: Ispisivanje načina omatanja linija

en: Printing page %d of %d...
hr: Ispisivanje stranice %d od %d...

en: Push this button to configure background color
hr: Pritisnite ovaj gumb za podešavanje boje pozadine

en: Push this button to configure text color
hr: Pritisnite ovaj gumb za podešavanje boje teksta

en: Push this button to configure the color in which the selected text should appear
hr: Pritisnite ovaj gumb za podešavanje boje odabranog teksta.

en: Push this button to configure the color in which the selected text should be marked
hr: Pritisnite ovaj gumb za podešavanje boje odabranog teksta.

en: Push this button to select the font to be used by the editor
hr: Pritisnite ovaj gumb za odabir pisma za korištenje u uređivaču.

en: Push this button to select the font to be used to print line numbers
hr: Pritisnite ovaj gumb za odabir pisma za korištenje prilikom ispisa brojeva linija.

en: Push this button to select the font to be used to print the body of the document
hr: Pritisnite ovaj gumb za odabir pisma za korištenje prilikom ispisa tijela dokumenta.

en: Push this button to select the font to be used to print the page headers
hr: Pritisnite ovaj gumb za odabir pisma za korištenje prilikom ispisa zaglavlja dokumenta.

en: Quit
hr: Izlaz

en: Quit an existing instance of gedit
hr: Izađi iz  postojeće instance gedita

en: Quit the program
hr: Završi program

en: R_emove duplicates
hr: Ukloni dupli_kate

en: Redo
hr: Ponovi

en: Redo the undone action
hr: Ponovi poništenu akciju

en: Rendering page %d of %d...
hr: Iscrtavanje stranice %d od %d...

en: Replace
hr: Zamijeni

en: Replace All
hr: Zamijeni sve

en: Replace _All
hr: _Zamjeni sve

en: Replace _with:
hr: _Zamijeni s

en: Revert
hr: Povrat

en: Revert to a saved version of the file
hr: Vrati snimljenu inačicu datoteke

en: Reverting file:
hr: Vraćam datoteku :

en: Right Margin Position
hr: Položaj desne margine

en: Romanian
hr: Rumunjski

en: Run Command
hr: Izvršna naredba

en: Run a command
hr: Pokreni naredbu

en: Russian
hr: Ruski

en: S_elect the documents you want to save:
hr: Izaberite dokumente koje želite spremiti:

en: S_ort...
hr: _Razvrstaj...

en: S_tart at column:
hr: Kreni od stupca:

en: Save
hr: Spremi

en: Save As
hr: Spremi kao

en: Save _As...
hr: _Spremi Kao...

en: Save _None
hr: Snimi Bez _odabira

en: Save all open files
hr: Spremi sve otvorene datoteke

en: Save as...
hr: Spremi kao...

en: Save method not implemented for gedit viewer
hr: Metoda za spremanje nije izvedena u gedit pregledniku

en: Save the changes to document "%s" before closing?
hr: Snimi izmjene na dokumentu "%s" prije zatvaranja?

en: Save the current file
hr: Spremi trenutnu datoteku

en: Save the current file with a different name
hr: Makni trenutni pogled na spremink

en: Se_lection color:
hr: Bo_ja izbora:

en: Search _backwards
hr: Traži u_natrag

en: Search backwards for the same text
hr: Traži isti tekst unazad

en: Search for and replace text
hr: Traži i zamjeni tekst

en: Search for text
hr: Traži tekst

en: Search forwards for the same text
hr: Traži dalje isti tekst

en: Select All
hr: Označi sve

en: Select _All
hr: Označi _sve

en: Select a file to open
hr: Odaberi datoteku

en: Select a filename to save
hr: Izaberite ime datoteke za spremanje

en: Select files to open
hr: Izaberite datoteke za otvaranje

en: Select the _language of the current document.
hr: Izaberite je_zik trenutnog dokumenta

en: Select the entire document
hr: Ozači cijeli dokument

en: Select the group of tags you want to use
hr: Izaberite grupu tagova koje želite koristiti

en: Select the working directory...
hr: Izaberite radni direktorij...

en: Selecte_d text color:
hr: Boja _odabranog teksta

en: Selected Text Color
hr: Boja odabranog teksta

en: Selection Color
hr: Boja odabira

en: Set _Language
hr: Postavi _jezik

en: Set language
hr: Postavi jezik

en: Set program location...
hr: Postavi lokacije programa...

en: Set the language of the current document
hr: Podesi jezik za trenutni dokument

en: Set toolbar button style according to desktop Menu and Toolbar Preferences
hr: Postavi stil gumba prema postavkama izbornika i alatne trakea

en: Setup the page settings
hr: Podesi osobine stranica

en: Shell command
hr: Naredba ljuske

en: Show commands debugging messages.
hr: Prikaži poruke pri otklanjanju grešaka naredbi.

en: Show document debugging messages.
hr: Prikaži poruke pri otklanjanju grešaka dokumenta.

en: Show file debugging messages.
hr: Prikaži poruke pri otklanjanju grešaka datoteke.

en: Show mdi debugging messages.
hr: Prikaži poruke pri otklanjanju mdi grešaka.

en: Show metadata debugging messages.
hr: Prikaži poruke pri otklanjanju grešaka metapodataka.

en: Show only icons in the toolbar
hr: Prikaži samo sličice u alatnoj traci

en: Show plugin debugging messages.
hr: Prikaži poruke za otklanjanje grešaka umetaka.

en: Show prefs debugging messages.
hr: Prikaži poruke pri otklanjanju grešaka podešavanja.

en: Show printing debugging messages.
hr: Prikaži poruke pri otklanjanju grešaka ispisa.

en: Show recent debugging messages.
hr: Prikaži novije poruke pri otklanjanju grešaka.

en: Show search debugging messages.
hr: Prikaži poruke pri otklanjanju grešaka prilikom traženja.

en: Show session management debugging messages.
hr: Prikaži poruke pri otklanjanju grešaka upravljanja sesijom.

en: Show size
hr: Veličina prikaza

en: Show size in font info mode
hr: Prikaži veličinu pisma pri prikazivanju podataka o pismu

en: Show text below every icon in the toolbar
hr: Prikaži tekst ispod svake sličice u alatnoj traci

en: Show text only beside important icons in the toolbar
hr: Prikaži tekst ispod važnih sličica u alatnoj traci

en: Show the tag list window
hr: Prikaži prozor s popisom elemenata

en: Show undo debugging messages.
hr: Prikaži poruke pri otklanjanjanju grešaka poništavanja akcija.

en: Show utility debugging messages.
hr: Prikaži poruke pri otklanjanje grešaka alata.

en: Show view debugging messages.
hr: Prikaži poruke pri otklanjanjanju grešaka pogleda.

en: Sort
hr: Razvrstavanje

en: Sort the current document or selection.
hr: Razvrstaj trenutni dokument ili odabrani dio.

en: Sorted list of encodings used by gedit for auto-detecting the encoding of a file. "CURRENT" is the current locale encoding. Only recognized encodings are used.
hr: Razvrstani popis znakovnih skupova za automatsko prepoznavanje kodnog rasporeda datoteke. "CURRENT" označava trenutni kodni raspored lokalnih postavki Koriste se jedino prepoznati kodni rasporedi.

en: Sorts a document or selected text.
hr: Razvrstava dokument ili odabrani tekst.

en: Source
hr: Izvor

en: South European
hr: Južnoeuropski

en: Spanish
hr: Španjolski

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
hr: Određuje način omatanja dugih linija prilikom ispisa. Koristiti "GTK_WRAP_NONE" za isključivanje omatanja, "GTK_WRAP_WORD" za omatanje na krajevima riječi, i "GTK_WRAP_CHAR" za omatanje između znakova. Obratite pažnju da su vrijednosti osjetljive na velika ili mala slova, pa vodite  računa da moraju biti iste kao što su ovdje navedene.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
hr: Određuje način omatanja dugih linija u prostoru za uređivanje. Koristiti "GTK_WRAP_NONE" za isključivanje omatanja, "GTK_WRAP_WORD" za omatanje na krajevima riječi, i "GTK_WRAP_CHAR" za omatanje između znakova. Obratite pažnju da su vrijednosti osjetljive na velika ili mala slova, pa vodite  računa da moraju biti iste kao što su ovdje navedene.

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
hr: Određuje pismo koje se koristi za tijelo dokumenta prilikom ispisa.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
hr: Određuje pismo koje se koristi za ispis brojeva linija. Ovo ima efekta samo ako opcija "Ispisuj brojeve linija" nije postavljena na 0.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
hr: Određuje pismo koje se koristi za ispis zaglavlja stranice. Ovo ima efekta samo ako je uključena opcija "Ispisuj zaglavlje".

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
hr: Određuje maksimalni broj nedavno otvorenih datoteka koje se prikazuju u podizborniku "Nedavno otvorene datoteke".

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
hr: Određuje broj razmaka koji se prikazuju umjesto tab znakova.

en: Specifies the position of the right margin.
hr: Određuje položaj desne margine.

en: Spell checker
hr: Provjera pravopisa

en: Status Bar is Visible
hr: Statusna traka je vidljiva

en: Stopped
hr: Zaustavljen

en: Strikethrough
hr: Precrtano

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "GEDIT_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
hr: Stil gumba na alatnoj traci. Moguće vrijednosti su "GEDIT_TOOLBAR_SYSTEM" za predefinirani sustavski stil, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS" za prikaz samo sličica, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" za prikaz i sličica i teksta, i "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" za prikaz naglašenog teksta pored sličica. Obratite pažnju da su vrijednosti osjetljive na velika i mala slova, pa se uvjerite da ih koristite kao što su ovdje navedene.

en: Suggestions
hr: Prijedlozi

en: Swedish
hr: Švedski

en: Syntax Highlighting
hr: Osvjetljavanje sintakse

en: T_ext for Important Icons
hr: _Tekst za važne sličice

en: Tab Size
hr: Veličina tabulatora

en: Tag _List
hr: _Popis tagova

en: Tag list
hr: Popis tagova

en: Tag list plugin
hr: Umetak za popis tagova

en: Tags
hr: Tagovi

en: Text Color
hr: Boja Teksta

en: Text Editor
hr: Uređivač teksta

en: Thai
hr: Tajlandski

en: The %s plugin uses an external program, called <tt>%s</tt>, to perform its task.
    
    Please, specify the location of the <tt>%s</tt> program.
hr: Umetak %s koristi vanjski program, <tt>%s</tt>, za izvršavanje zadatka.
    
    Molimo, navedite lokaciju <tt>%s</tt> programa.

en: The Document Statistics plugin analyzes the current document and determines the number of words, lines, characters and non-space characters in it and displays the result.
hr: Umetak za statistiku dokumenta koji analizira trenutni dokument i utvrđuje broj riječi, linija, znakova, i znakova razmaka i prikazuje rezultate.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes.  Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
hr: Disk na koji pokušavate snimiti datoteku ima ograničene veličine datoteka. Molimo da snimite manju datoteku ili da je snimite na disk koji nema ovo ograničenje.

en: The document does not contain mispelled words.
hr: Dokument ne sadrži pogrešno napisane riječi.

en: The document is empty.
hr: Dokument je prazan.

en: The file "%s" already exists.
hr: Datoteka "%s" već postoji.

en: The file "%s" does not exist. Would you like to create it?
hr: Datoteka "%s" ne postoji. Želite li je napraviti?

en: The file has too many symbolic links.
hr: Datoteka ima previše simboličkih veza.

en: The selected file is not executable.
hr: Odabrana datoteka nije izvršna.

en: The selected text does not contain mispelled words.
hr: Označeni tekst ne sadrži pogrešno napisane riječi.

en: The shell command entry is empty.
    
    Please, insert a valid shell command.
hr: Nije unijeta naredba.
    
    Molimo, unesite ispravnu naredbu.

en: The tag list plugin provides a method to easily insert into a document commonly used tags/strings without having to type them.
hr: Umetak za listu elemenata pruža način lakog umetanja često korištenih tagova/znakovnih nizova  u dokument bez potrebe za ručnim unosom.

en: The text "%s" was not found.
hr: Tekst "%s" nije pronađen.

en: The title of the selection dialog box
hr: Naslov dijaloga za odabir

en: There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
hr: Postoji %d dokumenata s izmjenama koji nisu snimljeni. Želite li snimiti izmjene?

en: There is not enough disk space to create the file "%s".
    
    Please free some disk space and try again.
hr: Nema dovoljno prostora na disku za datoteku "%s".
    
    Molimo da oslobodite dovoljno slobodnog prostora i pokušate ponovo.

en: There is not enough disk space to save the file.
    Please free some disk space and try again.
hr: Nema dovoljno prostora na disku za spremanje datoteku.
    Molimo da oslobodite prostor na disku i pokušate ponovo.

en: There was an error displaying help: %s
hr: Došlo je do greške pri prikazivanju pomoći: %s

en: Title
hr: Naslov

en: Toolbar Buttons Style
hr: Stil gumba na alatnoj traci

en: Toolbar is Visible
hr: Alatna traka je vidljiva

en: Turkish
hr: Turski

en: Turn on all debugging messages.
hr: Uključi sve poruke za otklanjanje grešaka.

en: U_nindent
hr: Po_ništi uvlačenje

en: U_se default theme colors
hr: Koristi _uobičajene boje teme

en: Ukrainian
hr: Ukrajinski

en: Underline
hr: Podcrtano

en: Undo
hr: Vrati

en: Undo Actions Limit
hr: Ograničenje poništavanja akcija

en: Undo the last action
hr: Poništi zadnju akciju

en: Unindent selected lines
hr: Poništi uvlačenje odabranih linija

en: Unknown
hr: Napoznato

en: Untitled
hr: Bez naslova

en: Update
hr: Ažuriraj

en: Use %s highlight mode
hr: Koristi %s način isticanja

en: Use Default Colors
hr: Koristi predefinirane boje

en: Use Default Font
hr: Koristi predefinirano pismo

en: Use Normal highlight mode
hr: Koristi običan način isticanja

en: Use font in label
hr: Koristi pismo iz polja

en: Use font in the label in font info mode
hr: Koristi pismo u oznaci pri prikazivanju podataka o pismu

en: Use the _selected format
hr: Koristi odabrani fo_rmat

en: User dictionary:
hr: Korisnički rječnik:

en: User name
hr: Korisničko ime

en: Vietnamese
hr: Vijetnamska

en: View
hr: Pogled

en: Western
hr: Zapadni

en: Whether gedit should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Auto Save Interval" option.
hr: Treba li gedit automatski spremati promijenjene datoteke nakone datog vremenskog razdoblja. Možete postaviti vremenski interval pomoću opcije "Interval automatskog snimanja".

en: Whether gedit should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
hr: Treba li gedit raditi sigurnosne kopije datoteka koje sprema. Možete postaviti nastavak datoteka sigurnosnih kopija s postavkom "Nastavak sigurnosne kopije".

en: Whether gedit should display line numbers in the editing area.
hr: Treba li gedit prikazivati brojeve linija u prostoru za izmjenu teksta.

en: Whether gedit should display the right margin in the editing area.
hr: Treba li gedit prikazivati desnu marginu u prostoru za izmjenu teksta.

en: Whether gedit should enable auto indentation.
hr: Treba li gedit omogućiti automatsko poravnanje.

en: Whether gedit should enable syntax highlighting.
hr: Treba li gedit omogućiti isticanje sintakse.

en: Whether gedit should include a document header when printing documents.
hr: Treba li gedit uključiti zaglavlje dokumenta prilikom ispisa.

en: Whether gedit should insert spaces instead of tabs.
hr: Treba li gedit umetnuti razmake umjesto tabova.

en: Whether gedit should print syntax highlighting when printing documents.
hr: Treba li gedit isticati sintaksu prilikom ispisa dokumenata.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
hr: Treba li statusna traka u dnu prozora za uređivanje biti vidljiva.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
hr: Treba li alatna traka biti vidljiva u prozorim za uređivanje.

en: Whether to use the system's default colors for the editing area. If this option is turned off, then the colors of the editing area will be those specified in the "Background Color", "Text Color", "Selected Text Color", and "Selection Color" options.
hr: Treba li koristiti predefinirane sustavske boje za prostor za izmjenu teksta. Ako je ova opcija uključena, onda će boje u prostoru za izmjenu teksta biti one navedene u postavkama za "Boja pozadine", "Boja teksta", "Boja odabranog teksta", i "Boja odabira".

en: Whether to use the system's default font for editing text instead of a font specific to gedit. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
hr: Treba li koristiti predefinirano sustavsko pismo za prikaz teksta umjesto pisma navedenog u podešavanjima gedit programa. Ako je ova opcija isključena, pismo navedeno u postavci "Pismo uređivača" će biti korišteno umjesto sustavskog pisma.

en: Words
hr: Riječi

en: You cannot undo a sort operation
hr: Ne možete vratiti operaciju razvrstavanja

en: _About
hr: _O

en: _About Plugin
hr: _O umetku

en: _Add
hr: _Dodaj

en: _Autocheck Spelling
hr: _Automatska provjera pravopisa

en: _Autosave files every
hr: _Automatsko spremanje datoteka svakih

en: _Background color:
hr: _Boja pozadine:

en: _Background:
hr: _Pozadina:

en: _Body:
hr: Tije_lo:

en: _Check Spelling
hr: _Provjeri pravopis

en: _Close
hr: _Zatvori

en: _Close All
hr: _Zatvori sve

en: _Contents
hr: _Sadržaj

en: _Copy
hr: _Kopiraj

en: _Copy Text
hr: _Kopiraj tekst

en: _Customize Toolbar
hr: Prilagodi _alatnu traku

en: _Delete
hr: _Obriši

en: _Description
hr: _Opis

en: _Desktop Default
hr: Predefinirano u okruženju

en: _Display line numbers
hr: Prika_ži brojeve linija

en: _Document Statistics
hr: _Statistika dokumenta

en: _Documents
hr: _Dokumenti

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _Enable auto indentation
hr: Omogući _automatko uvlačenje

en: _Enable syntax highlighting
hr: Uključi is_ticanje sintakse

en: _Encoding
hr: _Kodiranje

en: _File
hr: _Datoteka

en: _Find...
hr: _Traži...

en: _Foreground:
hr: _Prvi plan:

en: _Go to Line
hr: _Idi na redak

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _Highlight Mode
hr: _Način isticanja

en: _Icons Only
hr: _Samo ikone

en: _Ignore
hr: _Zanemari

en: _Ignore All
hr: _Zanemari sve

en: _Ignore case
hr: Uvećaj

en: _Indent
hr: _Uvučeno

en: _Insert
hr: _Ubaci

en: _Insert a new preview phrase.
hr: _Umetni novu frazu u pregled.

en: _Limit to
hr: _Ograniči na

en: _Line number:
hr: Broj _linije:

en: _Line numbers:
hr: Brojevi _linija:

en: _Location to search for:
hr: _Lokacija na kojoj treba tražiti:

en: _Match case
hr: Uspoređuj mala i velika slova

en: _Modify preview phrase...
hr: Promijeni frazu u pregledu...

en: _More...
hr: _Više...

en: _Move to New Window
hr: Pre_mijesti u novi prozor

en: _New
hr: _Novi

en: _Number every
hr: Ispiši _broj svakih

en: _Open...
hr: _Otvori...

en: _Output Window
hr: Pr_ozor sa izlazom

en: _Paste
hr: _Zaljepi

en: _Print page headers
hr: Ispis zaglavlja stranice

en: _Print...
hr: _Ispis...

en: _Prompt for a format
hr: U_pitaj za format

en: _Quit
hr: _Završi

en: _Redo
hr: _Ponovi

en: _Replace
hr: _Zamijeni

en: _Replace...
hr: _Zamijeni...

en: _Reset to Default
hr: _Vrati na uobičajeno

en: _Restore Default Fonts
hr: V_rati predefinirane pisma

en: _Reverse order
hr: Obrnuti _poredak

en: _Revert
hr: _Vrati

en: _Right margin at column:
hr: _Desna margina u stupcu:

en: _Run
hr: _Pokreni

en: _Run Command...
hr: _Izvrši naredbu...

en: _Save
hr: _Spremi

en: _Save All
hr: _Spremi sve

en: _Save Selected
hr: _Spremi odabrane

en: _Search
hr: _&Traži

en: _Search for:
hr: _Traži:

en: _Show results in Output Window
hr: Prika_ži reultate u izlaznom prozoru

en: _Sort
hr: _Razvrstavanje

en: _Spelling Suggestions...
hr: Prijedlozi provjere prav_opisa...

en: _Statusbar
hr: _Statusna traka

en: _Suggestions:
hr: _Prijedlozi:

en: _Tabs width:
hr: Širina _tabova:

en: _Text for All Icons
hr: _Tekst za sve sličice

en: _Toolbar
hr: _Alatna traka

en: _Tools
hr: _Alati

en: _Undo
hr: _Vrati

en: _Unlimited undo
hr: _Neograničeno opozivanje

en: _Update
hr: _Ažuriraj

en: _Use custom format
hr: Kori_sti prilagođeni format

en: _Use default theme font
hr: Koristi uobičajenu temu _pisma:

en: _View
hr: P_ogled

en: _Working directory:
hr: _Radni imenik:

en: _Wrap around
hr: Omotaj oko

en: _minutes
hr: _minute

en: act_ions
hr: _akcije

en: button1
hr: gumb1

en: gedit application
hr: gedit aplikacija

en: gedit automation factory
hr: tvornica gedit automatizacije

en: gedit cannot handle %s: locations in write mode.
hr: gedit ne može rukovati s %s: adrese za pisanje.

en: gedit cannot handle this kind of location in write mode.
hr: gedit ne može rukovati s ovom vrstom lokacije za pisanje

en: gedit is a small and lightweight text editor for the GNOME Desktop
hr: gedit je mali i lagani uređivač teksta za GNOME radnu površinu

en: gedit: Document Info plugin
hr: gedit: Umetak za informacije o dokumentu

en: gedit: Shell Output plugin
hr: gedit: Umetak izlaza ljuske

en: label
hr: oznaka

en: lines
hr: linije
