ggv 0 - en to hr translation catalogue (238 entries)

en: A Ghostscript frontend to visualize PostScript files
hr: Ghostscript sučelje za prikaz PostScript datoteka

en: A file with this name already exists.
    Do you want to overwrite it?
hr: Datoteka sa istim imenom već postoji.
    Želite li je prebrisati?

en: A_uto-fit mode:
hr: Automatska prilagodba:

en: About this application
hr: O ovoj aplikaciji

en: Amount of _visible area to scroll
hr: Količina vidljive površi za skrolanje

en: And many more...
hr: I mnogi drugi...

en: Antialiased rendering
hr: Antialiasing iscrtavanje

en: Antialiasing arguments
hr: Argumenti za antialiasing

en: Autojump
hr: Automatski skok

en: Automatically _flip pages
hr: Automatski zrcali stranice

en: Broken pipe.
hr: Prekinuti cjevovod.

en: Cancel
hr: Odustani

en: Cannot open file %s.
hr: Ne mogu otvoriti datoteku %s.

en: Change zoom factor to default
hr: Postavi faktor uvećanja na početnu vrijednost.

en: Clear marked state of all pages
hr: Očisti označeno stanje svih stranica

en: Clear marked state of all pages: all pages will be unmarked.
hr: Očisti označeno stanje svih stranica: sve stranice će biti neoznačene.

en: Close this window
hr: Zatvori ovaj prozor

en: Command line arguments for antialiasing.
hr: Argumenti naredbene linije za antialiasing.

en: Command line used to execute the PostScript interpreter.
hr: Naredba kojom se izvršava PostScript interpreter.

en: Convert _PDF to DSC file:
hr: Kovnerzija PDF u DSC datoteku:

en: Convert _PDF to PS:
hr: Konverzija _PDF-a u PS:

en: Coordinate units
hr: Jedinice koordinata

en: Could not initialize Bonobo!
hr: Ne mogu inicijalizirati Bonobo!

en: Current page number
hr: Trenutni broj stranice

en: Decrease zoom factor
hr: Umanji faktor uvećanja

en: Default document orientation
hr: Uobičajena orijentacija dokumenta

en: Default orientation
hr: Uobičajena orijentacija

en: Default page size
hr: Uobičajena veličina stranice

en: Default size
hr: Uobičajena veličina

en: Default zoom factor
hr: Uobičajeni faktor uvećanja

en: Document
hr: Dokument

en: Document height
hr: Visina dokumenta

en: Document loaded.
hr: Dokument učitan.

en: Document orientation
hr: Orijentacija dokumenta

en: Document title
hr: Naslov dokumenta

en: Document width
hr: Širina dokumenta

en: Error while converting pdf file %s:
hr: Greška pri konverziji pdf datoteke %s:

en: Error while decompressing file %s:
hr: Greška pri otpakiravanju datoteke %s:

en: Error while scanning file %s
hr: Greška pri skeniranju datoteke %s

en: Executive
hr: Izvršni

en: Fallback _media orientation:
hr: Predefinirana orijentacija _medija:

en: File is not a valid PostScript document.
hr: Ova datoteka nije valjani PostScript dokument

en: File is not readable.
hr: Datoteka nije čitljiva.

en: First
hr: Prvi

en: Fit
hr: Prilagodi

en: Fit Width
hr: Prilagodi širinu

en: Fit _Width
hr: Prilagodi _širinu

en: Fit to Page _Size
hr: Prilagodi prema veličini stranice

en: Fit to Page _Width
hr: Prilagodi prema _širini stranice

en: Fit to page size
hr: Prilagodi prema veličini stranice

en: Fit to page width
hr: Prilagodi prema širini stranice

en: GEOMETRY
hr: GEOMETRIJA

en: GGV PostScript Document Control
hr: GGV PostSript kontrola dokumenta

en: GGV PostScript View
hr: GGV PostScript pregled

en: GGV PostScript Viewer
hr: GGV PostScript preglednik

en: GGV PostScript viewer factory
hr: GGV PostScript tvornica pregleda

en: GGV Preferences
hr: GGV postavke

en: GGV control status
hr: GGV kontrolno stanje

en: GGV: no document loaded
hr: GGV: dokument nije učitan

en: GhostScript output
hr: GhostScript izlaz

en: Go to first page
hr: Idi na prvu stranicu

en: Go to last page
hr: Idi na zadnju stranicu

en: Go to next page
hr: Idi na sljedeću stranicu

en: Go to previous page
hr: Idi na prethodnu stranicu

en: Help for this application
hr: Pomoć za ovu aplikaciju

en: If true, the orientation specified by the document will be overriden with the default orientation.
hr: Ukoliko je postavljeno, orijentacija navedena u dokumentu biti će zanemare i koristitiće se uobičajena orijentacija.

en: In
hr: Ulaz

en: Increase zoom factor
hr: Povećaj faktor uvećanja

en: Interpreter failed.
hr: Greška interpretera.

en: Invalid geometry string "%s"
hr: Neispravan znakovni niz za geometriju "%s"

en: Jaka Mocnik (current maintainer)
hr: Jaka Moćnik (trenutno održava)

en: Landscape
hr: Položeno

en: Last
hr: Zadnji

en: Layout
hr: Izgled

en: Ledger
hr: Prag

en: Legal
hr: Pravne stvari

en: Letter
hr: Pismo

en: Navigation
hr: Navigacija

en: Next
hr: Dalje

en: No document loaded.
hr: Dokument nije učitan.

en: No pages have been marked.
    Do you want to print the whole document?
hr: Nema označenih stranica.
    Želite li ispisati cijeli dokument?

en: No pages have been marked.
    Do you want to save the whole document?
hr: Nema označenih stranica.
    Želite li spremiti cijeli dokument?

en: None
hr: Nijedan

en: Number of empty windows
hr: Broj praznih prozora

en: Number of pages
hr: Broj stranica

en: O_verride document orientation
hr: Pređi preko orijentacije dokumenta

en: Open
hr: Otvori

en: Open a file.
hr: Otvori datoteku.

en: Open a new PostScript document
hr: Otvori novi PostScript dokument

en: Open in new window
hr: Otvori u novom prozoru

en: Open in this window
hr: Otvori u ovom prozoru

en: Open the preferences dialog
hr: Otvori dijalog za podešavanja

en: Other
hr: Ostalo

en: Out
hr: Izlaz

en: Outline _last visible part when scrolling
hr: Uokviri posljednji vidljivi dio prilikom skrolanja

en: Override _document size
hr: Preinači veličinu dokumenta

en: Override document orientation
hr: Preinači orijentaciju dokumenta

en: Override document size
hr: Preinači veličinu dokumenta

en: Override document specified orientation
hr: Zanemari orijentaciju navedenu u dokumentu

en: Override document specified page size
hr: Zanemari veličinu stranice navedene u dokumentu

en: PDF to DSC conversion command
hr: Naredba za pretvaranje PDF-a u DSC

en: PDF to PS conversion command
hr: Naredba za pretvaranje PDF-a u PS

en: Page flip
hr: Okreni stranicu

en: Page names
hr: Imena stranica

en: Panel on right-hand side
hr: Ploča s desne strane

en: Percentage of the viewable area to move when scrolling.
hr: Postotak vidljive površine koji treba pomaknuti prilikom skrolanja.

en: Percentage of the viewable area to scroll
hr: Postotak vidljive površine koji treba pomaknuti.

en: Portrait
hr: Portret

en: PostScript interpreter command
hr: Naredba za PostScript interpreter

en: Post_Script Viewer Preferences
hr: Postavke Post_Script preglednika

en: Prev
hr: Pret

en: Print marked pages
hr: Ispiši označene stranice

en: Print the whole document
hr: Ispiši cijeli dokument

en: Printing
hr: Ispisivanje

en: Printing command
hr: Naredba za ispis

en: Reload
hr: Ponovno učitavanje

en: Reload current document
hr: Ponovno učitavanje trenutnog dokumenta

en: Respect EOF comment
hr: Poštuj EOF komentar

en: Save _geometry
hr: Spremi geometriju

en: Save marked pages to a file
hr: Spremi označene stranice u datoteku

en: Save window geometry
hr: Spremi geometriju prozora

en: Seascape
hr: Morski krajolik

en: Select a PostScript document
hr: Odaberite PostScript dokument

en: Select a file to save pages as
hr: Odaberite datoteku u koju će se spremiti stranice

en: Show Side_bar
hr: Pokaži rubnu traku

en: Show _Menus
hr: Pokaži _izbornike

en: Show _Statusbar
hr: Pokaži statusnu traku

en: Show _Toolbar
hr: Pokaži alatnu traku

en: Show _both icons and text
hr: Pokaži i sličice i tekst

en: Show _menubar
hr: Pokaži traku sa _izbornicima

en: Show _toolbar
hr: Pokaži traku s _alatima

en: Show menubar
hr: Pokaži traku s izbornicima

en: Show only _icons
hr: Pokaži samo sličice

en: Show only t_ext
hr: Pokaži samo tekst

en: Show previous visible area when scrolling
hr: Pokaži prethodno vidljiv dio površine prilikom skrolanja

en: Show side panel
hr: Pokaži rubnu ploču

en: Show statusba_r
hr: Pokaži statusnu traku

en: Show statusbar
hr: Pokaži statusnu traku

en: Show toolbar
hr: Pokaži alatnu traku

en: Show/hide the menus
hr: Pokaži/sakrij izbornike

en: Show/hide the sidebar
hr: Pokaži/sakrij rubnu traku

en: Show/hide the statusbar
hr: Pokaži/sakrij statusnu traku

en: Show/hide the toolbar
hr: Pokaži/sakrij alatnu traku

en: Specify the number of empty windows to open.
hr: Navedite broj praznih prozora koje treba otvoriti.

en: Statement
hr: Izjava

en: The GNOME PostScript document previewer
hr: Gnomov preglednik PostScript dokumente

en: The command line used to convert PDF files to PostScript.
hr: Naredba kojom se PDF datoteke pretvaraju  u PostScript.

en: The command line used to create PostScript DSC files from PDF files.
hr: Naredba kojom se PDF datoteke pretvaraju  u PostScript DSC datoteke.

en: The command used to unpack files compressed with bzip2.
hr: Naredba kojom se otpakiravaju datoteke sažete sa bzip2-om.

en: The command used to unpack files compressed with gzip.
hr: Naredba kojom se otpakiravaju datoteke sažete sa gzip-om.

en: The default page size to use when no page size is specified by the document or when the user wishes to override the size specified in the document.
hr: Uobičajena veličina stranice koja se koristi kada veličina stranice nije navedena u dokumentu ili kada korisnik želi zanemariti veličinu datu u dokumentu.

en: The default zoom factor for the document. The value should belong to the interval [0.05, 30.0].
hr: Podrazumevana faktor uvećanja dokumenta. Vrijednost mora biti u rasponu  [0,05;  30,0].

en: The file is not a PostScript document.
hr: Ova datoteka nije PostScript dokument.

en: The height of the viewer's window.
hr: Visina prozora preglednika.

en: The orientation to use when the document defines no orientation or when the user wishes to override the document specified orientation.
hr: Orijentacija koja se koristi kada orijentacija nije navedena u dokumentu ili kada korisnik želi da zanemariti orijentaciju datu u dokumentu.

en: The shell command used to print files.
hr: Naredba ljuske kojom se ispisuju datoteke.

en: The width of the viewer's window.
hr: Širina prozora preglednika.

en: Toggle fullscreen mode
hr: Preklapanje na način rada preko cijelog zaslona

en: Toggle marked state of all pages
hr: Preklopi označeno stanje svih stranica

en: Toggle marked state of all pages: previously marked pages will be unmarked and unmarked ones will become marked.
hr: Preklopi označeno stanje svih stranica: ranije označene stranice će biti neoznačene i obrnuto.

en: Toggle marked state of even pages
hr: Preklopi označeno stanje parnih stranica

en: Toggle marked state of even pages: previously marked even pages will be unmarked and unmarked ones will become marked.
hr: Preklopi označeno stanje parnih stranica: ranije označene parne stranice će biti neoznačene i obrnuto.

en: Toggle marked state of odd pages
hr: Preklopi označeno stanje neparnih stranica

en: Toggle marked state of odd pages: previously marked odd pages will be unmarked and unmarked ones will become marked.
hr: Preklopi označeno stanje neparnih stranica: ranije označene neparne stranice će biti neoznačene i obrnuto.

en: Toolbar style
hr: Stil trake s alatima

en: Unable to execute print command:
    %s
hr: Ne mogu izvršiti naredbu za ispis:
    %s

en: Unable to load file:
    %s
hr: Ne mogu učitati datoteku:
    %s

en: Unable to load ggv stock icon '%s'
hr: Ne mogu učitati ggv sličicu '%s'

en: Unbzip2 command
hr: bzip2 naredba za otpakiravanje

en: Ungzip command
hr: gzip naredba za otpakiravanje

en: Units for the coordinate display.
hr: Jedinice za prikaz koordinata.

en: Upside Down
hr: Naopačke

en: Viewer window height
hr: Visina prozora preglednika

en: Viewer window width
hr: Širina prozora preglednika

en: Watch document for changes
hr: Praćenje promijena u dokumentu

en: Whether GGV should automatically flip pages when you scroll to the edge.
hr: Treba li GGV automatski okretati stranicu kada se dođe do ruba.

en: Whether the PostScript display widget should poll the viewed file for changes and reload it if it changes.
hr: Treba li PostScript program za prikaz pratiti promijene na učitanoj datoteci i ponovo je učitati ako se promijeni.

en: Whether the PostScript display widget should use its default page size instead of the one specified in the document.
hr: Treba li PostScript program za prikaz koristiti uobičajenu veličinu stranice umjesto one navedene u dokumentu.

en: Whether the PostScript display widget will respect the End Of File comment. If true, the widget will only parse the document until EOF comment.
hr: Treba li PostScript program za prikaz poštivati End Of File komentar.Ako treba, program će učitavati dokument sve do EOF komentara.

en: Whether the control should jump to next page when using keyboard to scroll.
hr: Treba li se prebaci na sljedeću stranicu kada se za pomicanje koristi tipkovnica.

en: Whether the document should be rendered in an antialiased mode.
hr: Treba li dokument iscrtavati u antialiasing načinu rada.

en: Whether the menubar should be visible by default.
hr: Treba li traka izbornika uobičajeno biti prikazana.

en: Whether the side panel should appear on the right of the display area.
hr: Treba li se rubna ploča prikazivati s desne strane prikazne površine.

en: Whether the side panel should be visible by default.
hr: Treba li rubna ploča uobičajeno biti vidljiva.

en: Whether the statusbar should be visible by default.
hr: Treba li statusna traka uobičajeno biti vidljiva.

en: Whether the toolbar buttons show icons, text, both or use the GNOME-wide default.
hr: Trebaju li gumbi alatne trake prikazivati sličice, tekst, oboje ili koristiti postavke koje vrijede u cijelom GNOME-u.

en: Whether the toolbar should be visible by default.
hr: Treba li alatna traka uobičajeno biti vidljiva.

en: Whether the user wants to see a rectangle outlining the previously visible area when scrolling.
hr: Želi li korisnik vidjeti okvir koji ističe prethodno vidljivo područje prilikom pomicanja.

en: Whether the viewer should save and restore the window geometry.
hr: Treba li preglednik spremati i koristiti geometriju prozora.

en: X geometry specification (see "X" man page).
hr: Specifikacije X geometrije (pogledajte "X" man stranicu).

en: Zoom _In
hr: U_većaj

en: Zoom _Out
hr: U_manji

en: Zoom the page to be as wide as the window
hr: Uvećaj/umanji stranicu na širinu prozora.

en: Zoom the page to fit in the window
hr: Uvećaj/umanji stranicu da stane u prozor

en: _Auto-fit
hr: _Automatska prilagodba

en: _Close
hr: _Zatvori

en: _Contents
hr: _Sadržaj

en: _Coordinate units:
hr: Jedinice koordinata:

en: _Default Zoom
hr: _Uobičajeno uvećanje

en: _Default Zoom:
hr: _Uobičajeno uvećanje:

en: _Document Orientation
hr: _Orijentacija dokumenta

en: _Document Size
hr: Veličina _dokumenta

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _Fallback page size:
hr: _Polazna veličina stranice:

en: _File
hr: _Datoteka

en: _First page
hr: _Prva stranica

en: _Fit Window
hr: _Prilagodi prozor

en: _Fullscreen mode
hr: Cijeli zaslon mod

en: _Go
hr: _Idi

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _Interpreter:
hr: _Tumač:

en: _Jump to beginning of page
hr: _Skoči na početak stranice

en: _Landscape
hr: _Položeno

en: _Last page
hr: _Zadnja stranica

en: _Layout
hr: Iz_gled

en: _Next page
hr: _Sljedeća stranica

en: _No Auto-fit
hr: Bez automatske prilagodbe

en: _Open
hr: _Otvori

en: _Orientation
hr: _Orijentacija

en: _Portrait
hr: _Uspravno

en: _Previous page
hr: _Prethodna stranica

en: _Print command:
hr: _Naredba za ispis:

en: _Print document
hr: Ispiši dokument

en: _Print marked pages
hr: _Ispis označenih stranica

en: _Put side panel on the right-hand side
hr: _Postavi bočnu ploču na desnu stranu

en: _Reload
hr: _Ponovno učitavanje

en: _Respect EOF comments
hr: _Poštuj EOF komentare

en: _Save marked pages
hr: _Spremi označene stranice

en: _Seascape
hr: _Morski krajolik

en: _Show side panel
hr: _Pokaži bočnu ploču

en: _Size
hr: _Veličina

en: _Upside down
hr: _Naopačke

en: _Use GNOME defaults
hr: _Koristi Gnomove uobičajene postavke

en: _View
hr: P_ogled

en: _Watch file
hr: _Prati datoteku

en: _Zoom
hr: _Uvećaj/umanji

en: inch
hr: palac

en: point
hr: točka
