gnome-applets 0 - en to hr translation catalogue (1204 entries)

en:  mounted
hr:  priključen

en:  not mounted
hr:  nije priključen

en: " reported:
hr: " prijavljeno:

en: %#.1fMb received / %#.1fMb sent / time: %.1d:%.2d
hr: Primljeno %#.1fMb / Poslano %#.1fMb  / vrijeme: %.1d:%.2d

en: %d message | %d messages
hr[0]: %d poruka
hr[1]: %d poruke
hr[2]: %d poruka

en: %d unread | %d unread
hr[0]: %d nepročitana
hr[1]: %d nepročitane
hr[2]: %d nepročitanih

en: %s
    %d note | %s
    %d notes
hr[0]: %s
    %d napomena
hr[1]: %s
    %d napomene
hr[2]: %s
    %d napomena

en: %s does not seem to be a CD player
hr: Čini se da %s nije CD uređaj

en: %s:
    %d%% in use
hr: %s:
    %d%% u upotrebi

en: (C) 1999-2001 The GNOME Hackers
hr: © 1999–2001 GNOME hakeri

en: (No
hr: (Nema

en: (c) 2002-2003 Loban A Rahman
hr: ©2002–2003 Loban A Rahman

en: <b>Appearance</b>
hr: <b>Izgled</b>

en: <b>Auto Completion</b>
hr: <b>Samodopunjavanje</b>

en: <b>Battery Color Levels (%)</b>
hr: <b>Razine boja baterije (%)</b>

en: <b>Behavior</b>
hr: <b>Ponašanje</b>

en: <b>Colors</b>
hr: <b>Boje</b>

en: <b>Default Note Properties</b>
hr: <b>Uobičajene osobine bilješke</b>

en: <b>Delete ALL sticky notes?</b>
    
    Changes will be saved instantly.
hr: <b>Obriši SVE lepljive bilješke?</b>
    
    Promijene će trenutno biti spremljene.

en: <b>Delete this sticky note?</b>
    
    Changes will be saved instantly.
hr: <b>Obriši ovu lepljivu belešku?</b>
    
    Promijena će trenutno biti spremljena.

en: <b>Layout</b>
hr: <b>Izgled</b>

en: <b>Progress Bar Direction</b>
hr: <b>Smijer pražnjenja baterije na slici</b>

en: <b>Properties</b>
hr: <b>Svojstva</b>

en: <b>Size</b>
hr: <b>Veličina</b>

en: <b>Suspend</b>
hr: <b>Suspenzija</b>

en: <b>Warnings</b>
hr: <b>Upozorenja</b>

en: A goofy little xeyes clone for the GNOME panel.
hr: Oči čudnog izgleda za GNOME ploču (klon xeyes-a)

en: A set of eyeballs for your panel
hr: Par očiju za vašu plohu

en: A system load indicator
hr: Pokazatelj opterećenja sustava

en: A_ddress:
hr: _Adresa:

en: AccessX Status
hr: AccessX status

en: AccessX Status Applet Factory
hr: Tvornica appleta AccessX statusa

en: Accessories
hr: Pomoćni alati

en: Activate more plugins
hr: Uključi više dodataka

en: Active _plugins:
hr: _Uključeni dodatci:

en: Add New Macro
hr: Dodavanje novog makroa

en: Add Palette
hr: Dodaj paletu

en: Add Plugin
hr: Dodaj dodatak

en: Add button
hr: Dodaj gumb

en: Address Entry
hr: Polje za adresu

en: Adjust the sound volume
hr: Podesi jačinu zvuka

en: Advanced
hr: &Napredno

en: Alert you when new mail arrives
hr: Obavijesti kada stigne nova pošta

en: Algeria
hr: Alžir

en: Amusements
hr: Zanimljivosti

en: An error occured while launching the Suspend command: %s
    Please try to correct this error
hr: Došlo je do greške pri pokretanju naredbe za suspenziju: %s
    Pokušajte ispraviti ovu grešku

en: An error occured.
    
    Keymap `%s' is not supported on this system. Please choose another keymap.
    
    The command was: %s
hr: Došlo je do greške.
    
    Mapa tipkovnice "%s" nije podržana na ovom sustavu. Odaberite neku drugu mapu.
    
    Neuspješna naredba: %s

en: An error occured.
    
    Unable to load keymap `%s', probably because command `xmodmap' could not be located in your PATH.
    
    The command was: %s
hr: Došlo je do greške.
    
    Ne može se učitati mapa tipkovnice "%s", vjerojatno zato jer naredba "xmodmap" nije nađena u vašoj putanji (PATH).
    
    Neuspješna naredba: %s

en: Appearance
hr: Izgled

en: Appearance mode of the applet
hr: Izgled appleta

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
hr: Applet za priključivanje i isključivanje blok uređaja.

en: Applet refresh rate in milliseconds
hr: Brzina osvježavanja appleta u milisekundama

en: Applet scrolls right to left when this key is set to true.
hr: Applet se kliže s desna na lijevo kada je ovo postavljeno.

en: Arabic
hr: Arapski

en: Arabic keymap
hr: Arapski raspored

en: Arabic xkb keymap
hr: Arapski xkb raspored

en: Armenia
hr: Armenija

en: Armenian
hr: Armenski

en: Armenian Sun keymap
hr: Armeski Sun raspored

en: Armenian xkb keymap
hr: Armeski xkb raspored

en: Ask for confirmation when connecting/disconnecting
hr: Traži odobrenje pri povezivanju/prekidu veze

en: Attempt to autocomplete a command from the history of commands entered.
hr: Pokušaj samodopunjavati naredbe iz popisa korištenih naredbi.

en: Audio Channels
hr: Zvučni kanali

en: Audio device is busy, or being used by another application
hr: Uređaj za zvuk je zauzet ili ga koristi neki drugi program

en: Austria
hr: Austrija

en: Autosave timeout in minutes
hr: Vrijeme između automatskog snimanja u minutama

en: Available palettes
hr: Dostupne palete

en: Azerbaijan
hr: Azerbedžan

en: Azerbaijani Turkish
hr: Turski za Azerbajdžan

en: Azerbaijani Turkish Sun keymap
hr: Turski Sun-ov raspored za Azerbajdžanski

en: Azerbaijani Turkish xkb keymap
hr: Turski xkb raspored za Azerbajdžanski

en: B_link connection status when connecting
hr: Sta_nje veze treperi pri povezivanju

en: Bac_kground:
hr: _Pozadina:

en: Backg_round:
hr: _Pozadina:

en: Background color
hr: Boja pozadine

en: Background color, blue component
hr: Boja pozadine, plava komponenta

en: Background color, green component
hr: Boje pozadine, zelena komponenta

en: Background color, red component
hr: Boje pozadine, crvena komponenta

en: Basque
hr: Baskijski

en: Battery Charge Monitor
hr: Praćenje stanja baterije

en: Battery Charge Monitor Preferences
hr: Postavke praćenja stanja baterije

en: Battery Status Utility
hr: Alat za praćenje stanje baterije

en: Battery fully re-charged
hr: Baterija u potpunosti napunjena

en: Battery is now fully re-charged!
hr: Baterija je u potpunosti napunjena!

en: Battery low (%d%%) and AC is offline
hr: Baterija je prazna (%d%%) a napajanje nije uključeno

en: Battery power low
hr: Baterija slaba

en: Battery: %d%% (%s)
hr: Baterija: %d%% (%s)

en: Battery: Not present
hr: Baterija: nije prisutna

en: Battstat Factory
hr: Battstat tvornica

en: Beep for warnings
hr: Oglasi se pri upozorenjima

en: Beep on group switch
hr: Zvučni signal za promjenu grupe

en: Beep when displaying a warning
hr: Oglasi se pri prikazivanju upozorenja

en: Before each _update:
hr: Prije svakog _ažuriranja:

en: Behavior
hr: Ponašanje

en: Belarus
hr: Bjelorusija

en: Belarussian
hr: Bijeloruski

en: Belarussian Sun keymap
hr: Bijeloruski Sun-ov raspored

en: Belarussian xkb keymap
hr: Bijeloruski xkb raspored

en: Belgian
hr: Belgijski

en: Belgium
hr: Belgija

en: Blink when connecting
hr: Treperi pri povezivanju

en: Blowing dust
hr: Prašina nošena vjetrom

en: Blowing sand
hr: Pijesak praćen vjetrom

en: Blowing snowfall
hr: Snijeg praćen vjetrom

en: Blowing sprays
hr: Razarajuće zaprašeno

en: Brazil Portuguese Sun USB keymap
hr: Sunov USB raspored za brazilski

en: Brazil Portuguese Sun keymap
hr: Sun raspored za brazilski

en: Brazil Portuguese keymap
hr: raspored za brazilski

en: Brazil Portuguese xkb keymap
hr: xkb raspored za portugalski brazilski

en: Broken clouds
hr: Razbijeni oblaci

en: Browse
hr: Potraži

en: Browser
hr: Preglednik

en: Bulgaria
hr: Bugarska

en: Bulgarian
hr: Bugarski

en: Bulgarian Cyrillic
hr: Bugarska ćirilica

en: Bulgarian Sun keymap
hr: Bugarski Sunov raspored

en: Bulgarian keymap
hr: Bugarski raspored

en: Bulgarian xkb keymap
hr: Bugarski xkb raspored

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
hr: Uobičajeno, kada se naprave ljepljive bilješke, koristi se tekući datum za naslov. Ovaj format se koristi; sve što prihća strftime() je dozvoljeno.

en: CD Player
hr: CD svirač

en: CD Player Applet Factory
hr: Tvornica apleta za puštanje CD-a

en: CD Player Preferences
hr: Podešavanja CD plejera

en: CPU Load
hr: Opterećenje procesora

en: CPU graph background color
hr: Boja pozadine za graf procesora

en: C_olor:
hr: _Boja:

en: C_onnect
hr: _Spoji

en: C_onnecting:
hr: Usp_ostavljanje vezu:

en: Cach_ed
hr: _Cachirano

en: Calm
hr: Mirno

en: Can not launch the eyes applet.
hr: Ne mogu pokrenuti programa "oči".

en: Can't access ACPI events in /var/run/acpid.socket! Make sure the ACPI subsystem is working and the acpid daemon is running.
hr: Ne mogu pristupiti ACPI događajima  u /var/run/acpid.socket! Provjerite da li radi ACPI sustav i da je pokrenut servis acpid.

en: Can't open the APM device!
    
    Make sure you have read permission to the
    APM device.
hr: Ne mogu otvoriti APM uređaj!
    
    Provjerite  imate li dozvole za uporabu APM uređaja.

en: Canada
hr: Kanada

en: Canadian Sun keymap
hr: Sunov raspored za kanadski

en: Canadian xkb keymap
hr: xkb raspored za kanadski

en: Cannot browse device
hr: Ne mogu pregledavati uređaj

en: Cannot get schema for %s: %s
hr: Ne mogu dohvatiti shemu za %s: %s

en: Cannot mount device
hr: Ne mogu montirati uređaj

en: Cannot set schema for %s: %s
hr: Ne mogu postaviti shemu %s: %s

en: Cd Recorder
hr: CD snimač

en: Change
hr: Promijena

en: Change the keyboard layout
hr: Promijenite izgled tipkovnice

en: Channel controlled by applet. Only for OSS setups
hr: Kanalom upravlja applet. Samo za OSS sisteme.

en: Character Palette
hr: Paleta znakova

en: Character Palette Preferences
hr: Postavke palete znakova

en: Characters shown on applet startup
hr: Znakovi koji se prikazuju prilikom pokretanja appleta

en: Charging
hr: Punjenje

en: Charpicker Applet Factory
hr: Tvornica za applet za odabir znakova

en: Check for mail _every:
hr: Provjeravaj poštu _svakih:

en: Choose a base color to use for all sticky notes
hr: Odaberite osnovnu boju koja će se koristiti za sve ljepljive bilješke

en: Choose a color for the note
hr: Odaberite boju za bilješku

en: Choose a font for the note
hr: Odaberite pismo za bilješku

en: Choose a font to use for all sticky notes
hr: Odaberite pismo za sve ljepljive bilješke

en: Choose if notes are visible on ALL workspaces
hr: Odaberite da li su bilješke vidljive na SVIM radnim površinama

en: Choose if the default style is forced on all notes
hr: Odaberite da li se uobičajeni stil koristi za sve bilješke

en: Choose the default group (for newly created windows).
hr: Odaberi uobičajenu grupu (za novo stvorene prozore).

en: Choose time interval in minutes to check mail
hr: Odaberite razmak u minutama između dvije provjere za poštom

en: Choose time interval in seconds to check mail
hr: Odaberite razmak u sekundama između dvije provjere za poštom

en: City:
hr: Grad:

en: Clear Sky
hr: Vedro

en: Clic_k:
hr: Klik:

en: Click this button for the list of previous commands
hr: Pritisnite ovaj gumb za popis prethodnih naredbi

en: Click this button to Play or Pause the CD
hr: Pritisnite ovaj gumb za sviranje ili pauziranje CD-a

en: Click this button to Play the next track in the CD
hr: Pritisnite ovaj gumb za sviranje sljedeće trake CD-a

en: Click this button to Play the previous track in the CD
hr: Pritisnite ovaj gumb za sviranje prethodne trake CD-a

en: Click this button to Stop playing the CD
hr: Pritisnite ovaj gumb za zaustavljanje sviranja CD-a

en: Click this button to eject the CD
hr: Pritisnite ovaj gumb za izbacivanje CD-a

en: Click this button to start the browser
hr: Pritisnite ovaj gumb za pokretanje preglednika

en: Click to Enter Weather.com
hr: Kliknite za posjećivanje stranica Weather.com

en: Click to add a new palette
hr: Kliknite za dodavanje nove palete

en: Click to delete the selected palette
hr: Kliknite za uklanjanje odabrane palete

en: Click to edit the selected palette
hr: Kliknite za uređivanje odabrane palete

en: Close note
hr: Zatvorite bilješku

en: Close the dialog
hr: Zatvori dijalog

en: Co_mmand:
hr: Naredba:

en: Co_nnected:
hr: Spojen:

en: Co_nnection command:
hr: _Naredba za spajanje:

en: Colors
hr: Boje

en: Command
hr: Naredba

en: Command Line
hr: Naredbena linija

en: Command Line Preferences
hr: Podešavanja postavki naredbene linije

en: Command executed when connecting
hr: Naredba koja se izvršava pri spajanju

en: Command executed when disconnecting
hr: Naredba koja se izvršava pri prekidu veze

en: Command line
hr: Ime domene

en: Command line _background:
hr: _Pozadina polja za unos naredbe:

en: Command line _foreground:
hr: _Boja teksta za unos naredbe:

en: Command line has been disabled by your system administrator
hr: Liniju za unos naredbe je isključio administrator vašeg sistema

en: Command to execute before each update
hr: Naredba koju treba izvršiti prije svakog ažuriranja stanja

en: Command to execute when checking mail
hr: Naredba koju treba izvršiti pri provjeri pošte

en: Command to execute when clicked
hr: Naredba koju treba izvršiti prilikom klika

en: Command to execute when new mail arrives
hr: Naredba koju treba izvršiti kada stigne nova pošta

en: Command to execute when you click on the Inbox Monitor
hr: Naredba koju treba izvršiti pri kliku na Praćenje dolazne pošte

en: Command to run before checking mail
hr: Naredba koju treba izvršiti prije provjere pošte

en: Command to send to suspend the computer
hr: Naredba kojom se suspendira računalo

en: Commands
hr: Naredbe

en: Comoros
hr: Komori

en: Con_firm connection
hr: _Potvrditi uspostavljanje veze

en: Conditions:
hr: Uvjeti:

en: Configure the selected plugin
hr: Odredite postavke označenih dodataka

en: Connection Status
hr: Stanje veze

en: Connections
hr: Veze

en: Copyright (c) Sergey V. Oudaltsov 1999-2004
hr: Autorska prava Sergey V. Udaltsov (C) 1999-2004

en: Could not connect to the Internet.
hr: Spajanje na internet nije moguće

en: Could not retrieve the stock data.
hr: Ne mogu dohvatiti podatke o dioniacma.

en: Couldn't open mixer device %s
hr: Ne mogu pristupiti mikser uređaju %s

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
hr: Napravi, pogledaj i održavaj ljepljive biljeleške na radnoj površini

en: Critical
hr: Kritično

en: Croatia
hr: Hrvatska

en: Croatian
hr: Hrvatski

en: Croatian keymap
hr: Hrvatski raspored

en: Current Conditions
hr: Tekuće prilike

en: Current _stocks:
hr: _Tekuće dionice:

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Czech
hr: Češki

en: Czech Republic
hr: Češka Republika

en: Czech Sun keymap
hr: Češki Sun-ov raspored

en: Czech and Slovak xkb keymap
hr: Češki i slovački xkb raspored

en: Czech keymap
hr: Češki raspored

en: Czech qwertz xkb keymap
hr: Češki qwertz xkb raspored

en: DEPRECATED - Characters shown on applet startup
hr: ZASTARJELO — Znakovi koji se prikazuju po pokretanju appleta

en: Danish
hr: Danski

en: Danish Sun Type-4 keymap
hr: Danski Sun-ov raspored tipa 4

en: Danish Sun USB keymap
hr: Danski Sun-ov USB raspored

en: Danish Sun keymap
hr: Danski Sun-ov raspored

en: Danish keymap
hr: Danski raspored

en: Danish xkb keymap
hr: Danski xkb raspored

en: Date format of note's title
hr: Format datuma za naslov bilješke

en: Deactivate selected plugin
hr: Isključi označene dodatke

en: Debug level
hr: Razina debugiranja

en: Decrease the plugin priority
hr: Smanji prioritet dodatka

en: Default click behavior of the applet
hr: Uobičajeno ponašanje appleta prilikom klika

en: Default color for new notes
hr: Uobičajena boja za nove bilješke

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
hr: Uobičajena boja za nove ljepljive bilješke. Ovo treba biti HTML heksadekadni navod boje, nprimjer "#30FF50".

en: Default font for new notes
hr: Uobičajeno pismo za nove bilješke

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10"
hr: Uobičajeno pismo za nove ljepljive bilješke. Ovo treba biti ime pisma za Pango, na primjer "Sans Italic 10"

en: Default group, assigned on window creation
hr: Uobičajena grupa, dodeljuje se pri kreiranju prozora

en: Default height for new notes
hr: Predefinirana visina za nove bilješke

en: Default height for new sticky notes in pixels.
hr: Uobičajena visina u točkama za nove ljepljive bilješke.

en: Default width for new notes
hr: Predefinirana širina za nove bilješke

en: Default width for new sticky notes in pixels.
hr: Predefinirana širina za nove ljepljive bilješke u točkama.

en: Delete button
hr: Ukloni gumb

en: Denmark
hr: Danska

en: Detailed forecast not available for this location.
    Please try the state forecast; note that IWIN forecasts are available only for US cities.
hr: Detaljna prognoza nije dostupna za ovo mjesto.
    Molim probajte državnu prognozu; obratite pažnju na to da IWIN prognoze nisu dostupne izvan Amerike.

en: Determines whether the applet automatically updates its weather statistics or not.
hr: Određuje da li applet automatski ažurira prognozu ili ne.

en: Device Path
hr: Putanja do uređaja

en: Device _path:
hr: _Putanja uređaja:

en: Dew point:
hr: Točka uređaja:

en: Digital1
hr: Digitalni1

en: Digital2
hr: Digitalni2

en: Digital3
hr: Digitalni3

en: Directory in which the theme is located
hr: Direktorij u kojem se nalazi tema

en: Disabled
hr: Isključeno

en: Disconnec_ted:
hr: Veza _prekinuta:

en: Disk Mounter
hr: Priključenje diska

en: Disk Mounter Preferences
hr: Postavke priključenja diska

en: Displa_y only symbols and price
hr: Prikaži samo simbole i cijenu

en: Display
hr: Prikaz

en: Display a confirmation dialog when connecting or disconnecting.
hr: Prikaži dijalog za odobrenje pri uspostavljanju ili prekidu veze.

en: Display only stock symbols along with their value. Do not diplay changes in value.
hr: Prikaži samo simbole dionica uz njihove vrijednosti. Ne prikazuj izmjene vrijednosti.

en: Display only symbols and price
hr: Prikaži samo simbole i cijenu

en: Display radar map
hr: Prikaži radarsku mapu

en: Displays current state of keyboard accessibility features
hr: Prikazuje tekuće stanje mogućnosti pristupačnosti tipkovnice

en: Djibouti
hr: Đibuti

en: Do we run the exec-command
hr: Da li se izvršava exec-naredba

en: Do we run the newmail-command
hr: Da li se izvršava newmail-naredba

en: Do we want to save the password to disk
hr: Da li se lozinka sprema na disk

en: Do you want to connect?
hr: Želite li uspostaviti vezu?

en: Drain from top
hr: Cijedi sa vrha

en: Drifting dust
hr: Plutajuća prašina

en: Drifting sand
hr: Prolazni pijesak

en: Drifting snow
hr: Prolazni snijeg

en: Drive Mount Applet Factory
hr: Tvornica appleta za montiranje diskova

en: Drivemount command failed.
    "
hr: Naredba za montiranje diskova nije izvršena.
    "

en: Drizzle
hr: Rominjanje

en: Dust
hr: Prašina

en: Dust whirls
hr: Kovitlaci prašine

en: Dust whirls in the vicinity
hr: Kovitlaci prašine u blizini

en: Duststorm
hr: Vrtlog od prašine

en: Duststorm in the vicinity
hr: Vrtlog od prašine u blizini

en: Dutch
hr: Nizozemski

en: Dutch Sun keymap
hr: Danski Sun-ov raspored

en: Dutch keymap
hr: Danski raspored

en: Dutch xkb keymap
hr: Danski xkb raspored

en: Dvorak xkb keymap
hr: Dvorak xkb raspored

en: E_nable history-based auto completion
hr: _Omogući samodopunjavanje bazirano na prethodnim naredbama

en: East
hr: Istok

en: East - NorthEast
hr: Istočni - sjeveroistočni

en: East - Southeast
hr: Istočni - jugoistočni

en: Edit Keyboard
hr: Uredite tipkovnicu

en: Edit Palette
hr: Uredi paletu...

en: Edit button
hr: Uredi gumb

en: Egypt
hr: Egipat

en: Eject
hr: Izbaci

en: Elapsed time
hr: Proteklo vrijeme

en: Empty notes are always deleted without confirmation
hr: Prazne bilješke se uvijek brišu bez potvrde

en: Enable CPU load graph
hr: Prikaži grafikon opterećenja procesora

en: Enable _radar map
hr: Uključi _radarsku mapu

en: Enable load average graph
hr: Prikaži grafikon prosječnog opterećenja

en: Enable memory load graph
hr: Prikaži grafikon zauzeća memorije

en: Enable network load graph
hr: Prikaži grafikon opterećenja mreže

en: Enable swap load graph
hr: Prikaži grafikon zauzeća swap memorije

en: Encrypted password
hr: Kriptirana lozinka

en: English
hr: Engleski

en: English Sun Type-4 keymap
hr: Engleski Sun-ov raspored tipa 4

en: English Sun USB keymap
hr: Engleski Sun-ov USB raspored

en: English Sun keymap
hr: Engleski Sun-ov raspored

en: English keymap
hr: Engleski raspored

en: Enter the URL
hr: Unesite adresu

en: Error
hr: Greška

en: Error checking mail
hr: Greška pri provjeri pošte

en: Error connecting to mail server.
hr: Greška pri povezivanju na poslužitelj.

en: Error displaying help
hr: Greška pri prikazu pomoći

en: Error loading XKB configuration registry
hr: Greška kod učitavanja postavki registara XKB-a

en: Error syncing config data: %s
hr: Greška pri usklađivanju podataka o podešavanjima: %s

en: Estonia
hr: Estonija

en: Estonian
hr: Estonski

en: Estonian Sun keymap
hr: Estonski Sun-ov raspored

en: Estonian keymap
hr: Estonski raspored

en: Estonian xkb keymap
hr: Estonski xkb raspored

en: Every time the specified number of minutes pass, the sticky notes are automatically saved.
hr: Svaki put kada istekne navedeni broj minuta, ljepljive bilješke se automatski spremaju.

en: F_ree
hr: _Slobodno

en: Factory for CD player applet
hr: Tvornica za applet za puštanje CD-a

en: Factory for creating inbox monitors.
hr: Proizvodnja za praćenje dolazne pošte.

en: Factory for creating the weather applet.
hr: Tvornica za izradu appleta za vrijeme.

en: Factory for drive mount applet
hr: Proizvodnja appleta za montiranje diskova

en: Failed to access configuration source(s): %s
hr: Neuspješno pristupanje izvorima podešavanja: %s

en: Failed to get METAR data.
hr: Neuspješno dobavljanje METAR podataka.

en: Failed to init GConf: %s
hr: Nisam uspio pokrenuti GConf: %s

en: Fast
hr: Brzo

en: Fetch a radar map on each update.
hr: Preuzmi radarsku mapu pri svakom ažuriranju.

en: Few clouds
hr: Mjestimično oblačno

en: Few ice pellets
hr: Ponešto ledenih kuglica

en: Finland
hr: Finska

en: Finnish
hr: Finski

en: Finnish Sun keymap
hr: Finski Sun-ov raspored

en: Finnish keymap
hr: Finski raspored

en: Finnish xkb keymap
hr: Finski xkb raspored

en: Flag
hr: Zastava

en: Flag and Label
hr: Zastava i oznaka

en: Flag image for the keyboard layout
hr: Zastava za raspored na tipkovnici

en: Floppy
hr: Disketa

en: Fog
hr: Magla

en: Fog in the vicinity
hr: Magla u blizini

en: Folder Entry box
hr: Polje za unos mape

en: Font
hr: Pismo

en: Font and Colors
hr: Pisma i boje

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
hr: Za vodoravne ploče, širina grafova u točkama. Za okomite ploče, ovo je visina grafikona.

en: For_eground:
hr: _Prvi plan:

en: Force _default color and font on notes
hr: Koristi uo_bičajenu boju i pismo na svim bilješkama

en: Forecast
hr: Predviđanje

en: Forecast Report
hr: Vremenska prognoza

en: Foregroun_d:
hr: _Prvi plan:

en: Foreground color, blue component
hr: Plava komponenta boje

en: Foreground color, green component
hr: Zelena komponenta boje

en: Foreground color, red component
hr: Crvena komponenta boje

en: Former Czechoslovakia
hr: Bivša Čehoslovačka

en: France
hr: Francuska

en: Freezing drizzle
hr: Ledeno rominjanje

en: Freezing fog
hr: Ledena magla

en: Freezing rain
hr: Ledena kiša

en: French
hr: Francuski

en: French PC/AT 101 keyboard
hr: Francuska PC/AT 101 tipkovnica

en: French Sun USB keymap
hr: Francuski Sun-ov USB raspored

en: French Sun keymap
hr: Francuski Sun-ov raspored

en: French Swiss
hr: Francuski za Švicarsku

en: French Swiss keymap
hr: Francuski raspored za Švicarsku

en: French keymap
hr: Francuski raspored

en: French xkb keymap
hr: Francuski xkb raspored

en: French-Canadian 105-key
hr: Francuski raspored od 105 tipaka za Kanadu

en: Full Battery Notification
hr: Obavijest o punoj bateriji

en: Funnel cloud
hr: Dimni oblak

en: GB 102-key
hr: Britanska sa 102 tipaka

en: GB 105-key
hr: Britanska sa 105 tipaka

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL is set, not installing schemas
hr: Nije postavljeno GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL, ne instaliram sheme

en: GKB Factory
hr: Tvornica GKB-a

en: GKB Home Page (http://projects.gnome.hu/gkb)
hr: Matična stranica GKB-a (http://projects.gnome.hu/gkb)

en: GNOME Weather
hr: GNOME Vrijeme

en: GNOME keyboard applet factory
hr: Tvornica programa za gnome tipkovnicu

en: GNOME keyboard layout indicator
hr: Izmjenjivač rasporeda na tipkovnici

en: General
hr: Općenito

en: Georgia
hr: Gruzija

en: Georgian
hr: Gruzijski

en: Georgian Latin
hr: Gruzijski latinica

en: Georgian Russian layout
hr: Ruski raspored za Gruziju

en: Georgian keymap
hr: Gruzijski raspored

en: German
hr: Njemački

en: German Sun Type-4 keymap
hr: Njemački Sun-ov raspored tipa 4

en: German Sun USB keymap
hr: Njemački Sun-ov USB raspored

en: German Sun keymap
hr: Njemački Sun-ov raspored

en: German Swiss with Euro
hr: Njemački sa Eurom za Švicarsku

en: German keymap
hr: Njemački raspored

en: German xkb keymap
hr: Njemački xkb raspored

en: Germany
hr: Njemačka

en: Get continuously updated stock quotes
hr: Neprekidno osvježavaj podatke sa burze

en: Geyes Applet Factory
hr: Tvornica apleta za Geyes

en: Geyes Preferences
hr: Geyes postavke

en: Gnome Keyboard default
hr: Gnome uobičajena tipkovnica

en: Gnome Panel applet for selecting strange characters that are not on my keyboard. Released under GNU General Public Licence.
hr: Gnome Panel aplet za odabir čudnih znakova koji se ne nalaze na tipkovnici. Objavljeno pod GNU GPL.

en: Graph color for Ethernet network activity
hr: Boja grafa za ethernet aktivnosti u mreži.

en: Graph color for PLIP network activity
hr: Boja grafa za praćenje PLIP aktivnosti u mreži.

en: Graph color for SLIP network activity
hr: Boja grafa za praćenje SLIP aktivnosti u mreži.

en: Graph color for buffer memory
hr: Boja grafa za buffer memoriju.

en: Graph color for cached memory
hr: Boja grafa za cashed memoriju.

en: Graph color for load average
hr: Boja grafa za prosječno opterećenje.

en: Graph color for nice-related CPU activity
hr: Boja grafa za aktivnosti procesora sa manjim prioritetom.

en: Graph color for other network usage
hr: Boja grafa za praćenje ostalih eternet aktivnosti u mreži.

en: Graph color for shared memory
hr: Boja grafa za dijeljenu memoriju.

en: Graph color for system-related CPU activity
hr: Boja grafa za aktivnosti procesora. vezanje za sustav

en: Graph color for user-related CPU activity
hr: Boja grafa za korisničke aktivnosti procesora.

en: Graph color for user-related memory usage
hr: Boja grafa za korisničku upotrebu memorije.

en: Graph color for user-related swap usage
hr: Boja grafa za korisničku upotrebu swap memorije.

en: Graph size
hr: Veličina grafa

en: Greece
hr: Grčka

en: Greek
hr: Grčki

en: Greek keymap
hr: Grčki raspored

en: Greek xkb keymap
hr: Grčki xkb raspored

en: Gtik Applet Factory
hr: Gtik tvornica apleta

en: Gweather Applet Factory
hr: Gweather tvornica apleta

en: H_eight:
hr: _Visina:

en: Hail
hr: Grad

en: Hail showers
hr: Pljusak grada

en: Hailstorm
hr: Olujni grad

en: Hard Disk
hr: Tvrdi disk

en: Haze
hr: Sumaglica

en: Heavy drizzle
hr: Jače rominjanje

en: Heavy duststorm
hr: Jak vrtlog prašine

en: Heavy ice pellets
hr: Mnogo ledenih kuglica

en: Heavy rain
hr: Jaka kiša

en: Heavy sandstorm
hr: Jaka piješčana oluja

en: Heavy snow
hr: Jak snijeg

en: Heavy snow grains
hr: Jaka susnježica

en: Hebrew
hr: Hebrejski

en: Hebrew Sun keymap
hr: Hebrejski Sun-ov raspored

en: Hebrew keymap
hr: Hebrejski raspored

en: Hebrew xkb keymap
hr: Hebrejski xkb raspored

en: High
hr: Visok

en: History
hr: Povijest

en: History list
hr: Prethodne naredbe

en: How often (in milliseconds) we check the mail
hr: Koliko često (u milisekundama) se provjerava pošta

en: Humidity:
hr: Vlažnost:

en: Hungarian
hr: Mađarski

en: Hungarian 101-key latin 1
hr: Mađarski za 101-tipka latin1

en: Hungarian 101-key latin 2
hr: Mađarski za 101-tipka latin 2

en: Hungarian 105-key latin 1
hr: Mađarski za 105-tipka latin1

en: Hungarian 105-key latin 2
hr: Mađarski za 105-tipka latin2

en: Hungarian PC/AT 101 keyboard
hr: Mađarska PC/AT 101 tipkovnica

en: Hungarian latin1
hr: Mađarski latin1

en: Hungarian latin2 Sun keymap
hr: Mađarski latin2 Sun-ov raspored

en: Hungarian latin2 xkb keymap
hr: Mađarski latin2 xkb raspored

en: Hungarian type5 latin 1 keymap
hr: Mađarska latin1 raspored tipa 5

en: Hungary
hr: Mađarska

en: I_dle
hr: _Neiskorišteno

en: Ice crystals
hr: Ledenice

en: Ice pellet storm
hr: Oluja ledenih kuglica

en: Ice pellets
hr: Ledene kuglice

en: Iceland
hr: Island

en: Icelandic
hr: Islandski

en: Icelandic Sun keymap
hr: Islandski Sun-ov raspored

en: Icelandic keymap
hr: Islandski raspored

en: Icelandic xkb keymap
hr: Islandski xkb raspored

en: If mail should be checked automatically
hr: Da li poštu treba automatski provjeravati

en: If this is enabled, we save the password in gconf
hr: Ukoliko je ovo uključeno, lozinku čuvamo u gconfu

en: If this is set mail will be checked every update-freq milliseconds
hr: Ukoliko je ovo postavljeno, pošta se provjerava svakih update-freq milisekundi

en: If this is set, we should run the exec-command
hr: Ukoliko je ovo postavljeno, izvršava se exec-command

en: If this is set, we should run the newmail-command
hr: Ukoliko je ovo postavljeno, izvršava se newmail-command

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
hr: Ukoliko je ova opcija isključena, proizvoljna boja može biti korištena kao uobičajena boja za sve lijepljive bilješke.

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
hr: Ukoliko je ova opcija isključena, proizvoljno pismo može biti korišteno kao uobičajeno pismo za sve lijepljive bilješke.

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
hr: Ukoliko je ova opcija uključena, dodijeljene proizvoljne boje i pisma za pojedinačne bilješke će biti ignorirani.

en: If true, then retreive a radar map from a location specified by the "radar" key.
hr: Ukoliko je postavljeno, pokupi radarsku mapu sa adrese navedene pomoću ključa "radar".

en: Inbox Monitor
hr: Praćenje sandučića

en: Inbox Monitor Preferences
hr: Postavke praćenja sandučića

en: Inbox Monitor notifies you when new mail arrives in your mailbox
hr: Inbox Monitor vas obavještava kada stigne nova pošta u vaš sandučić

en: Inbox Settings
hr: Podešavanja sandučića

en: Increase the plugin priority
hr: Povećaj prioritet dodatka

en: Input Gain
hr: Pojačanje ulaza

en: Insert characters
hr: Unesite znakove

en: Insert special characters
hr: Unesite specijalne znakove

en: International
hr: Međunarodno

en: Interval for checking mail
hr: Vrijeme između provjere pošte

en: Interval timeout to check mount point status
hr: Razmak između dvije provjere stanja priključne točke

en: Invalid
hr: Neispravno

en: Iraq
hr: Irak

en: Israel
hr: Izrael

en: It can be "Flag and Label", "Label" or "Flag"
hr: Može biti "Zastava i oznaka", "Oznaka" ili "Zastava"

en: Italian
hr: Talijanski

en: Italian Sun Type-4 keymap
hr: Talijanski Sun-ov raspored tipa 4

en: Italian Sun USB keymap
hr: Talijanski Sun-ov USB raspored

en: Italian Sun keymap
hr: Talijanski Sun-ov raspored

en: Italian keymap
hr: Talijanski raspored

en: Italian xkb keymap
hr: Talijanski xkb raspored

en: Italy
hr: Italija

en: Japanese
hr: Japanski

en: Japanese Sun Type-4 keymap
hr: Japanski Sun-ov raspored tipa 4

en: Japanese Sun keymap
hr: Japanski Sun-ov raspored

en: Japanese keymap
hr: Japanski raspored

en: Japanese xkb keymap
hr: Japanski xkb raspored

en: Jaz Drive
hr: Jaz uređaj

en: Keep and manage separate group per window
hr: Zadrži odvojenu grupu za svaki prozor programa.

en: Keep separate group for each application window.
hr: Zadrži odvojenu grupu za svaki prozor programa.

en: Keep the state of indicators separately for each application window.
hr: Zadrži odvojene pokazivače stanja za svaki prozor programa.

en: Keybinding for switching layout
hr: Prečica za prebacivanje rasporeda

en: Keyboard Accessibility Status
hr: Stanje upotrebljivosti tipkovnice

en: Keyboard Indicator
hr: Pokazatelj tipkovnice

en: Keyboard Indicator (%s)
hr: Pokazatelj tipkovnice (%s)

en: Keyboard Indicator Plugins
hr: Dodatci pokazatelja tipkovnice

en: Keyboard Indicator Preferences
hr: Postavke za pokazatelja tipkovnica

en: Keyboard Layout Selector
hr: Izmjenjivač rasporeda na tipkovnici

en: Keyboard Layout Switcher
hr: Izmjenjivač tipkovnica

en: Keyboard Layout Switcher Preferences
hr: Postavke za izmjenjivač tipkovnica

en: Keyboard Shortcuts
hr: Kratice tipkovnice

en: Keyboard applet factory
hr: Tvornica apleta za tipkovnicu

en: Keyboard layout indicator applet for GNOME
hr: Indikator rasporeda tipkovnice za GNOME

en: Keyboards
hr: Tipkovnice

en: Keyboards (select and press add)
hr: Tipkovnice (odaberite i pritisnite "Dodati")

en: Keymap `%s' for the country %s already exists
hr: Već postoji raspored  '%s' za državu %s.

en: Kuwait
hr: Kuvajt

en: Label
hr: Oznaka

en: Lao
hr: Laoski

en: Lao keymap
hr: Lao raspored

en: Last update:
hr: Posljednja dopuna:

en: Latvia
hr: Latvija

en: Latvian
hr: Latvijski

en: Latvian Sun keymap
hr: Latvijski Sun-ov raspored

en: Lebanon
hr: Libanon

en: Light drizzle
hr: Slabo rominjanje

en: Light rain
hr: Slaba kiša

en: Light snow
hr: Slab snijeg

en: Light snow grains
hr: Slaba susnježica

en: Line
hr: Crta

en: Line1
hr: Linija1

en: Line2
hr: Linija2

en: Line3
hr: Linija3

en: List containing the stocks to be displayed. Consists of the stock id separated by "+"
hr: Popis dionica koje treba prikazati. Sastoji se od ID-a dionica razdvojenih sa "+"

en: List of GConfValue entries containing strings for history entries.
hr: Popis GConfValue unosa koji sadrže prethodne naredbe.

en: List of GConfValue entries containing strings for the macro commands.
hr: Popis GConfValue unosa koji sadrže makro naredbe.

en: List of GConfValue entries containing strings for the macro patterns.
hr: Popis GConfValue unosa koji sadrže mako uzorke

en: List of available palettes
hr: Popis dostupnih paleta

en: List of strings containing the available palettes
hr: Popis znakovnih nizova koji sadrže dostupne palete

en: Lithuania
hr: Litva

en: Lithuanian
hr: Litvanski

en: Lithuanian Sun keymap
hr: Litvanski Sun-ov raspored

en: Lithuanian keymap
hr: Litvanski raspored

en: Lithuanian programmers xkb keymap
hr: Litvanski xkb raspored za programere

en: Lithuanian qwerty xkb keymap
hr: Litvanski qwerty xkb raspored

en: Lithuanian standard xkb keymap
hr: Litvanski standardni xkb raspored

en: Load
hr: Učitaj

en: Load Average
hr: Prosječno opterećenje

en: Load graph background color
hr: Boja pozadine za praćenje opterećenja

en: Local maildir
hr: Lokalni maildir

en: Local mailspool
hr: Lokalna datoteka za spremanje pošte

en: Location
hr: Smještaj

en: Location view
hr: Pregled prema lokaciji

en: Lock/Unlock note
hr: Zaključaj/otključaj bilješku

en: Locked note
hr: Zaključana bilješka

en: Low
hr: Nisko

en: Low Battery Notification
hr: Obavijest o slaboj bateriji

en: Lowered color
hr: Boja za smanjenje

en: Macedonia
hr: Makedonija

en: Macedonian
hr: Makedonska

en: Macedonian Sun keymap
hr: Makedonski Sun-ov raspored

en: Macedonian xkb keymap
hr: Makedonski xkb raspored

en: Macro command list
hr: Popis složenih naredbi

en: Macro pattern list
hr: Popis složenih uzoraka

en: Macros
hr: Makronaredbe

en: Mail Server Entry box
hr: Polje za unos poslužitelja za poštu

en: Mail _spool file:
hr: Datoteka sa _poštom:

en: Mail check
hr: Provjera pošte

en: Mail check notifies you when new mail arrives in your mailbox
hr: Provjera pošte vas obaviještava kada stigne nova pošta

en: Mail s_erver:
hr: P_oslužitelj za poštu:

en: Mailbox _resides on:
hr: Dolazna pošta se _nalazi u:

en: Mailcheck
hr: Provjera pošte

en: Main Volume
hr: Jačina zvuka

en: Make the applet blink when the modem is connecting.
hr: Neka applet treperi pri spajanju modema

en: Make the layout accessible from the applet popup menu ONLY.
    No way to switch to this layout using the keyboard.
hr: Omogući dostupnost izgledima samo iz skočnog izbornika programa.Nemo mogućnosti da se prebaci u ovaj izgled pomoću tipkovnice.

en: Marocco
hr: Maroko

en: Medium
hr: Srednje

en: Memory
hr: Memorija

en: Memory Load
hr: Opterećenje memorije

en: Memory graph background color
hr: Boja pozadine za praćenje memorije

en: Microphone
hr: Mikrofon

en: MiniCommander Applet Factory
hr: Tvornica za MiniCommander

en: Mix
hr: Miks

en: Modem Lights
hr: Lampice modema

en: Modem Lights Preferences
hr: Postavke lampica modema

en: Modem Options
hr: Odrednice modema

en: Modem device name
hr: Ime modemskog uređaja

en: Modem lock file
hr: Dato_teka za zaključavanje modema

en: Moderate drizzle
hr: Umjereno rominjanje

en: Moderate ice pellets
hr: Umjereno ledene kuglice

en: Moderate rain
hr: Umjerena kiša

en: Moderate snow
hr: Umjeren sneg

en: Moderate snow grains
hr: Umjerena susnježica

en: Modify a palette by adding or removing characters
hr: Izmijenite paletu dodavajući ili odstranjujući znakove

en: Mongolia
hr: Mongolija

en: Mongolian
hr: Mongolski

en: Mongolian alt keymap
hr: Mongolski alternativni raspored

en: Mongolian keymap
hr: Mongolski raspored

en: Mongolian phonetic keymap
hr: Mongolski fonetski raspored

en: Monitor a laptop's remaining power
hr: Praćenje preostale snage prenosnog računala

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
hr: Praćenje trenutnih vremenskih prilika i vremenske prognoze

en: Monitor the quality of a wireless network link
hr: Praćenje kvalitete bežične mrežne veze

en: Monitored Resources
hr: Praćeni resursi

en: Morocco
hr: Maroko

en: Moun_ted icon:
hr: Sličica za montiranje:

en: Mount local disks and devices
hr: Montirajte lokalne diskove i uređaje:

en: Moves towards _bottom
hr: Ide prema _dnu

en: Moves towards _top
hr: Ide prema _vrhu

en: Multimedia
hr: Multimedija

en: Must set the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable
hr: Mora se postaviti varijabla okruženja GCONF_CONFIG_SOURCE

en: N/A
hr: nedostupno

en: N_ice
hr: _Slobodno

en: Net Load
hr: Opterećenje mreže

en: Netherlands
hr: Nizozemska

en: Network
hr: Mreža

en: Network graph background color
hr: Boja pozadine za praćenje mreže

en: New Mail
hr: Nova poruka

en: Next Track
hr: Sljedeća pjesma

en: No Wireless Devices
hr: Nema bežičnih uređaja

en: No audio device
hr: Nema zvučnih uređaja

en: No description.
hr: Bez opisa.

en: No items in history
hr: Nema stavaka u povijesti

en: No longer used
hr: Više se ne koristi

en: No mail.
hr: Nema pošte.

en: North
hr: Sjever

en: North - NorthEast
hr: Sjever - sjeveroistok

en: North - Northwest
hr: Sjever - sjeverozapad

en: Northeast
hr: Sjeveroistočni

en: Northwest
hr: Sjeverozapadni

en: Norway
hr: Norveška

en: Norwegian
hr: Norveški

en: Norwegian Sun keymap
hr: Norveški Sun-ov raspored

en: Norwegian xkb keymap
hr: Norveški xkb raspored

en: Not used
hr: Ne koristi se

en: Not used anymore
hr: Više se ne koristi

en: Notify user when the battery is full
hr: Obavijesti korisnika kada se napuni baterija

en: Notify user when the battery is low
hr: Obavijesti korisnika kada je baterija slaba

en: Number of configured keymaps
hr: Broj podešenih rasporeda

en: O_utline
hr: _Kontura

en: Occurs when the applet is either left-clicked or "enter" is pressed. The options are "0" for "New Note", "1" for "Show/Hide All Notes", and "2" for "Lock/Unlock All Notes".
hr: Dešava sen kada je applet kliknut lijevim gumbom ili kada se pritisne "enter". Opcije su "0" za "Novu bilješku", "1" za "Prikaži/sakrij sve bilješke" i "2" za "Zaključaj/otključaj sve bilješke".

en: Options
hr: Odrednice

en: Orange value level
hr: Vrijednost za narandžasto

en: Othe_r
hr: _Ostalo

en: Output Gain
hr: Pojačanje izlaza

en: Overcast
hr: Oblačno

en: PL_IP
hr: _PLIP

en: Pal_ettes:
hr: Palete:

en: Palestinian Territory
hr: Palestinski teritorij

en: Palette entry
hr: Unos u paletu

en: Palettes list
hr: Popis paleta

en: Panel applet for playing audio CDs
hr: Aplet panela za puštanje zvučnih CD-ova

en: Partial fog
hr: Povremena magla

en: Password Entry box
hr: Polje za unos lozinke

en: Patches of fog
hr: Mjestimično maglovito

en: Path to the animation file
hr: Putanja do datoteke sa animacijom

en: Path to the device
hr: Putanja do uređaja

en: Pattern
hr: Uzorak

en: Perform history autocompletion
hr: Omogući samodopunjavanje zasnovano na prethodnim naredbama

en: Phone Input
hr: Telefonski ulaz

en: Phone Output
hr: Izlaz telefona

en: Pick a color
hr: Odabir boje

en: Pick a color for the sticky note
hr: Odaberite boju za ljepljivu bilješku

en: Pick a default sticky note color
hr: Odaberite uobičajenu boju za ljepljive bilješke

en: Pick a default sticky note font
hr: Odaberite uobičajeno pismo za ljepljive bilješke

en: Pick a font for the sticky note
hr: Odaberite pismo za ljepljivu bilješku

en: Pl_ugins...
hr: _Dodaci...

en: Plain Russian keymap
hr: Obični ruski raspored

en: Play / Pause
hr: Sviranje / Pauza

en: Play a _sound when new mail arrives
hr: Odsviraj _zvuk kada stigne nova pošta

en: Play a sound when mail is recieved
hr: Odsiraj zvuk kada stigne pošta

en: Please enter your mailserver's _password:
hr: Molim unesite _lozinku za vašu poštu:

en: Poland
hr: Poljska

en: Polish
hr: Poljski

en: Polish Sun keymap
hr: Poljski Sun-ov raspored

en: Polish deadkeys
hr: Poljski akcenti

en: Polish xkb keymap
hr: Poljski xkb raspored

en: Portugal Deadkeys
hr: Portugalski akcenti

en: Portuguese
hr: Portugalski

en: Portuguese Sun Type-4 keymap
hr: Portugalski Sun-ov raspored tipa 4

en: Portuguese Sun keymap
hr: Portugalski Sun-ov raspored

en: Portuguese keymap
hr: Portugalski raspored

en: Portuguese xkb keymap
hr: Portugalski xkb raspored

en: Press a key or press Esc to cancel
hr: Pritisnite tipku ili Esc za odustajanje

en: Press the hotkey to switch between layouts. The hotkey can be set through Properties dialog
hr: Pritisnite prečicu za izmjenu rasporeda. Prečicu možete postaviti kroz dijalog za podešavanja.

en: Pressure:
hr: Tlak:

en: Previous Track
hr: Prethodna pjesma

en: Processor
hr: Procesor

en: Produces keyboard layout switcher applets.
hr: Stvara applete za promjenu rasporeda tipkovnice.

en: Qatar
hr: Kvatar

en: Radar Map
hr: Radarska mapa

en: Rain
hr: Kiša

en: Rain showers
hr: Pljuskovi

en: Raised color
hr: Podignuta boja

en: Receive Data
hr: Primljeni podaci

en: Receive background color
hr: Boja pozadine za primanje

en: Receive foreground color
hr: Boja za primanje

en: Recording Level
hr: Jačina za snimanje

en: Red value level
hr: Vrijednost za crveno

en: Released under the GNU General Public License.
    
    A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
hr: Objavljeno pod GNU Općom javnom licencom.
    
    Praćenje opterećenja sustava omogućava prikaz grafova za procesor, memoriju, i swap, a uz to i mrežni promet.

en: Released under the GNU General Public License.
    
    An applet for monitoring local weather conditions.
hr: Objavljeno pod GNU Općom javnom licencom.
    
    Applet za praćenje lokalnih vremenskih prilika.

en: Released under the GNU general public license.
    A modem status indicator and dialer.
    Lights in order from the top or left are Send data and Receive data.
hr: Objavljeno pod GNU Općom javnom licencom.
    Prikazivanje stanja modema i program za spajanje.
    Lampice (odozgo, ili s lijeva) su za primanje i slanje podataka.

en: Remote IMAP-server
hr: Udaljeni IMAP poslužitelj

en: Remote POP3-server
hr: Udaljeni POP3 poslužitelj

en: Remote folder for mail retrieval
hr: Udaljeni direktorij za preuzimanje pošte

en: Remote server to connect to for our mail
hr: Udaljeni poslužitelj na koji se spajamo radi preuzimanja pošte

en: Resize note
hr: Promijeni veličinu bilješke

en: Resource
hr: Resurs

en: Retrieval failed
hr: Neuspješan dohvat podataka

en: Right to left scrolling
hr: Kretanje s desna na lijevo

en: Romania
hr: Rumunjska

en: Romanian
hr: Rumunjski

en: Romanian Sun keymap
hr: Rumunjski Sun-ov raspored

en: Romanian xkb keymap
hr: Rumunjski xkb raspored

en: Run this command before we check the mail
hr: Pokreni ovu naredbu prije provjere pošte

en: Russia
hr: Rusija

en: Russian
hr: Ruski

en: Russian Cyrillic
hr: Ruska ćirilica

en: Russian Sun keymap
hr: Ruski Sun-ov raspored

en: Russian keymap
hr: Ruski raspored

en: Russian xkb keymap
hr: Ruski xkb raspored

en: S_wap Space
hr: _Swap prostor

en: S_witch layout:
hr: P_romjeni raspored:

en: S_ystem
hr: _Sustav

en: Sand
hr: Pijesak

en: Sandstorm
hr: Pješčana oluja

en: Sandstorm in the vicinity
hr: Pješčana oluja u blizini

en: Saudi Arabia
hr: Saudijska Arabija

en: Save/restore _indicators with group
hr: Spremi/obnovi _pokazivače s grupom

en: Save/restore indicators together with layout groups
hr: Spremi/obnovi _pokazivače zajedno s razmještajem grupa

en: Saved mute state
hr: Spremljeno mutirano stanje

en: Saved volume to restore on startup
hr: Spremljena jačina zvuka koja će se postaviti pri pokretanju

en: Scattered clouds
hr: Raspršeni oblaci

en: Scroll _left to right
hr: Klizanje s _lijeva na desno

en: Scrolling
hr: Klizanje

en: Secondary groups
hr: Grupe druge razine

en: See the ForeCast Details
hr: Pogledajte detaljnu prognozu

en: Select Keyboard
hr: Odaberite tipkovnicu

en: Select Location from the list
hr: Odaberite grad iz popisa

en: Select Mount Directory
hr: Odaberite direktorij za montiranje

en: Select a_nimation:
hr: Odaberite a_nimaciju:

en: Select icon for mounted
hr: Odaberite sličicicu za montirani uređaj

en: Select icon for unmounted
hr: Odaberite sličicicu za nemontirani uređaj

en: Send Data
hr: Slanje podataka

en: Send background color
hr: Boja pozadine za slanje

en: Send foreground color
hr: Boja za slanje

en: Separate _group for each window
hr: Odvoji _grupu za svaki prozor

en: Serb
hr: Srpski

en: Serb standard xkb keymap
hr: Srpski standardni xkb raspored

en: Serbia and Montenegro
hr: Srbija i Crna Gora

en: Serbian
hr: Srpski

en: Serbian Sun standard keymap
hr: Srpski standardni Sun-ov raspored

en: Serbian keymap
hr: Srpski raspored

en: Serbo-Croatian
hr: Hrvatski

en: Set default list value for %s
hr: Postavi uobičajenu vrijednost popisa za %s

en: Set the device path here
hr: Ovdje postavite putanju do uređaja

en: Sh_ared
hr: _Dijeljeno

en: Shallow fog
hr: Slabašna magla

en: Sho_w battery charge percentages
hr: Prika_ži postotak napunjenosti baterije

en: Sho_w connect time and throughput
hr: Pri_kaži vrijeme trajanja veze i protok podataka

en: Shorter time means the stocks scroll by faster.
hr: Kraće vrijeme znači da je kretanje brže.

en: Show _power connection status
hr: Prikaži je li priključeno na električnu _mrežu

en: Show a frame surrounding the applet.
hr: Prikaži okvir oko appleta.

en: Show a handle so the applet can be detached from the panel.
hr: Prikaži ručku kako bi se applet mogao odvojiti od ploče.

en: Show arrow buttons
hr: Prikaži gumbe sa strelicama

en: Show arrow buttons on the side of the display so that the user can scroll forward or backward.
hr: Prikaži gumbe sa strelicama sa strane prikaza kako bi se korisnik mogaopomicati naprijed ili nazad.

en: Show battery status
hr: Prikaži stanje baterije

en: Show connect time and throughput
hr: Prikaži vrijeme trajanja veze i protok

en: Show extra information about the connect time and amount of data transmitted and received.
hr: Prikaži dodatne podatke o dužini veze i količini poslanih i primljenih podataka.

en: Show flags in the applet
hr: Prikaži zastavicu u appletu.

en: Show flags in the applet to indicate the current layout
hr: Prikaži zastavice u appletu kao pokazivač trenutnog rasporeda

en: Show fram_e
hr: Prikaži okvir

en: Show frame
hr: Prikaži okvir

en: Show han_dle
hr: Prikaži dršku za premještanje appleta

en: Show handle
hr: Prikaži ručku za premještanje apleta

en: Show layout names instead of group names
hr: Pokaži nazive rasporeda umjesto naziva grupa

en: Show layout names instead of group names (only for versions of XFree supporting multiple layouts)
hr: Pokaži nazive rasporeda umjesto naziva grupa (samo za inačice XFree koje podržavaju višeslojne rasporede)

en: Show national flags as indicators of corresponding layouts
hr: Prikaži zastavu kao pokazivač pripadajućeg prikaza

en: Show percent full label
hr: Prikaži postotak napunjenosti

en: Show signal strength in _percentage
hr: Prikaži jačinu signala u _postocima

en: Show the battery
hr: Prikaži bateriju

en: Show the battery meter draining from the top of the battery
hr: Prikaži stanje baterije koja se prazni od vrha

en: Showers of ice pellets
hr: Pljusak ledenih kuglica

en: Showers of small hail
hr: Pljusak slabog grada

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
hr: Prikazuje stanje tipkovnice kada se korise svojstva pristupačnosti tipkovnice

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
hr: Prikazuje stanje mogućnosti  kao što su zadržani modifikatori

en: Shows the status of keyboard accessibility features
hr: Prikazuje stanje za mogućnosti pristupačnosti tipkovnice

en: Skip backward
hr: Preskoči unazad

en: Skip forward
hr: Preskoči unaprijed

en: Sky:
hr: Nebo:

en: Slovak
hr: Slovački

en: Slovak Republic
hr: Slovačka

en: Slovak Sun keymap
hr: Slovački Sun-ov raspored

en: Slovak keymap
hr: Slovački raspored

en: Slovenia
hr: Slovenija

en: Slovenian
hr: Slovenski

en: Slovenian Sun keymap
hr: Slovenski Sun-ov raspored

en: Slovenian keymap
hr: Slovenski raspored

en: Slovenian xkb keymap
hr: Slovenski xkb raspored

en: Slow
hr: Sporo

en: Small hail
hr: Slab grad

en: Small hailstorm
hr: Slaba oluja grada

en: Smoke
hr: Dim

en: Snow
hr: Snijeg

en: Snow grains
hr: Susnježica

en: Snow showers
hr: Sniježni pljusak

en: Snowstorm
hr: Sniježna oluja

en: Somalia
hr: Somalija

en: South
hr: Jug

en: South - Southeast
hr: Jugo - Jugoistočni

en: South - Southwest
hr: Jugo - Jugozapadni

en: Southeast
hr: Jugoistočni

en: Southwest
hr: Jugozapadni

en: Spain
hr: Španjolska

en: Spanish
hr: Španjolski

en: Spanish PC/AT 101 keyboard
hr: Španjolska PC/AT 101 tipkovnica

en: Spanish Sun Type-4 keymap
hr: Španjolski Sun-ov raspored tipa 4

en: Spanish Sun USB keymap
hr: Španjolski Sun-ov USB raspored

en: Spanish Sun keymap
hr: Španjolski Sun-ov raspored

en: Spanish keymap
hr: Španjolski raspored

en: Spanish xkb keymap
hr: Španjolski xkb raspored

en: Speaker
hr: Zvučnik

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
hr: Određuje da li su lijepljive bilješke zaključane (nisu izmjenjive) ili ne.

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
hr: Određuje da li su lijepljive bilješke vidljive na SVIM radnim prostorima na radnoj površini ili ne.

en: Specifies whether the sticky notes are visible or not.
hr: Određuje da li su lijepljive bilješke vidljive, ili ne.

en: Specify a title for the note
hr: Navedite naslov za bilješku

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
hr: Odredite uobičajenu visinu (u točkama) za nove bilješke

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
hr: Odredite uobičajenu širinu (u točkama) za nove bilješke

en: Spinbutton for updating
hr: Vrteći gumb za osvježavanje

en: Squall
hr: Udar vjetra

en: Start program
hr: Pokreni program

en: State forecast not available for this location.
    Please try the detailed forecast; note that IWIN forecasts are available only for US cities.
hr: Državna prognoza nije dostupna za ovo mjesto.
    Molim probajte detaljnu prognozu; obratite pažnju na to da IWIN prognoze nisu dostupne izvan Amerike.

en: Status connected color
hr: Boja kada je povezan

en: Status not connected color
hr: Boja kada nije povezan

en: Status not updated
hr: Stanje nije osvježeno

en: Status waiting connection color
hr: Boja kada je povezivanje u toku

en: Sticky Note
hr: Lijepljiva bilješka

en: Sticky Note Properties
hr: Osobine kratke bilješke

en: Sticky Notes
hr: Lijepljive bilješke

en: Sticky Notes Preferences
hr: Podešavanja lijepljivih bilješki

en: Sticky Notes for the Gnome Desktop Environment
hr: Lijepljive bilješke za okruženje GNOME radne površine

en: Sticky notes' locked state
hr: Zaključano stanje ljepljivih bilješki

en: Sticky notes' visibility
hr: Vidljivost ljeplivih bilješki

en: Sticky notes' workspace stickyness
hr: Ljepljivost radne površine ljeplivih bilješki

en: Sto_p animation when double clicked
hr: Zaus_tavi animaciju na dvostruki klik

en: Stock Ticker
hr: Podaci sa tržišta dionica

en: Stock Ticker
    Get continuously updated stock quotes
hr: Praćenje tržišta dionica
    Neprekidno ažurniranje stanja na burzi

en: Stock Ticker Preferences
hr: Postavke za praćenje tržišta dionica

en: Stock _lowered:
hr: Cijena dionice pala:

en: Stock _raised:
hr: Dionica _narasla:

en: Stock _unchanged:
hr: Dionica nije promijenjena:

en: Stock update fre_quency:
hr: U_čestalost ažuriranja cijena dionica:

en: Stocks to monitor - must be seperated by a +
hr: Koje dionice treba pratiti - treba biti razdvojeno pomoću +

en: Stop
hr: Zaustavi

en: Sun (!not PC!) type5 Hungarian latin 2
hr: Sun-ov (!nije za PC!) mađarski tipa 5 latin 2

en: Suspend Command
hr: Naredba za suspenziju

en: Suspend command wasn't setup correctly in the preferences.
    Please change the preferences and try again.
hr: Naredba za suspenziju nije ispravno postavljena u postavkama.
    Promijenite postavke i pokušajte ponovo.

en: Swap Load
hr: Opterećenje swap memorije

en: Swap Space
hr: Swap prostor

en: Swap graph background color
hr: Boja pozadine za praćenje swap memorije

en: Sweden
hr: Švedska

en: Swedish
hr: Švedski

en: Swedish Sun Type-4 keymap
hr: Švedski Sun-ov raspored tipa 4

en: Swedish Sun USB keymap
hr: Švedski Sun-ov USB raspored

en: Swedish Sun keymap
hr: Švedski Sun-ov raspored

en: Swedish keymap
hr: Švedski raspored

en: Swedish xkb keymap
hr: Švedski xkb raspored

en: Swiss German Sun keymap
hr: Nemački Sun-ov raspored za Švicarsku

en: Swiss keymap
hr: Švicarski raspored

en: Symbols
hr: Simboli

en: Syria
hr: Sirija

en: Syriac
hr: Sirijski

en: Syriac Phonetic
hr: Sirijski fonetski

en: Sys_tem monitor update interval:
hr: _Vrijeme između dva ažuriranja prikaza

en: System Monitor
hr: Nadzor sustava

en: System Monitor Preferences
hr: Postavke praćenja sustavka

en: System is running on AC power
hr: Sustav radi na AC napajanju

en: System is running on AC power
    Battery: %d%% (%s)
hr: Sustav se napaja iz električne mreže
    Baterija: %d%% (%s)

en: System is running on AC power. Battery: %d%% (%s)
hr: Sustav se napaja iz električne mreže. Baterija: %d%% (%s)

en: System is running on AC power. Battery: Not present
hr: Sustav se napaja iz električne mreže. Baterija: Nije prisutna

en: System is running on battery power
hr: Sustav radi na baterije

en: System is running on battery power
    Battery: %d%% (%s)
hr: Sustav radi na baterijama
    Baterija: %d%% (%s)

en: System is running on battery power. Battery: %d%% (%s)
hr: Sustav radi na baterije. Baterija: %d%% (%s)

en: System is running on battery power. Battery: Not present
hr: Sustav radi na baterije. Baterija: pazi kad je nema!

en: System m_onitor height:
hr: _Visina programa za nadgledanje sustava:

en: System m_onitor width:
hr: _Širina programa za nadgledanje sustava:

en: Temperature:
hr: Temperatura:

en: Text
hr: Tekst

en: Text background color
hr: Boja pozadine

en: Text foreground color
hr: Boja teksta

en: Text only
hr: Samo tekst

en: Text outline color
hr: Boja za uokviravanje teksta

en: Thai
hr: Tajlandski

en: Thai Kedmanee
hr: Tajlandski Kedmani

en: Thai Sun keymap
hr: Tajlandski Sun-ov raspored

en: Thai keymap
hr: Tajlandski raspored

en: Thai xkb keymap
hr: Tajlandski xkb raspored

en: Thailand
hr: Tajland

en: The APM Management subsystem seems to be disabled.
    Try executing "apm -e 1" (FreeBSD) and see if 
    that helps.
hr: Podsustav za upravljanje APM-om treba isključiti.
    Pokušajte sa pokretanjem "apm -e 1" (FreeBSD) i 
    provjerite da li je to pomoglo.

en: The CD Player applet is a simple audio CD player for your panel
hr: Applet za puštanje CD-a je jednostavan program za vašu ploču

en: The Suspend command '%s' was unsuccessful.
hr: Naredba za suspenziju '%s' nije uspjela.

en: The Suspend command was unsuccessful.
hr: Naredba za suspenziju nije uspjela.

en: The applet will not work properly (if at all).
hr: Applet neće ispravno raditi (ako uopće radi).

en: The background color of the button used to indicate data received.
hr: Boja pozadine gumb kojim se naznačuju primljeni podaci.

en: The background color of the button used to indicate data sent.
hr: Boja pozadine gumb kojim se naznačuju poslani podaci.

en: The battery level below which the battery is displayed as orange.
hr: Stanje baterije ispod kojeg se baterija prikazuje u narandžastoj boji.

en: The battery level below which the battery is displayed as red.
hr: Stanje baterije ispod kojeg se baterija prikazuje u crvenoj boji.

en: The battery level below which the battery is displayed as yellow.
hr: Stanje baterije ispod kojeg se baterija prikazuje u žutoj boji.

en: The blue component of the background color.
hr: Plava komponenta boje pozadine.

en: The blue component of the foreground color.
hr: Plava komponenta boje prednjeg plana.

en: The color of the background of the display. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
hr: Boja pozadine. Nema značaja ako korisnik izabere koristiti uobičajenapisma i boje.

en: The color used to display the status button when the modem is connected.
hr: Boja kojom se prikazuje stanje kada je modem spojen.

en: The color used to display the status button when the modem is connecting.
hr: Boja kojom se prikazuje stanje dok se modem spaja.

en: The color used to display the status button when the modem is not connected.
hr: Boja kojom se prikazuje stanje kada modem nije spojen.

en: The color used to indicate that data has been received.
hr: Boja kojom se označava da su primljeni podaci.

en: The color used to indicate that data has been sent.
hr: Boja kojom se označava da su poslani podaci.

en: The color used when the stock's values has lowered. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
hr: Boja kada se smanji vrijednost dionice. Nema značaja ako korisnik izabere koristiti uobičajena pisma i boje.

en: The color used when the stock's values has not changed. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
hr: Boja kada se ne mijenja vrijednost dionice. Nema značaja ako korisnik izaberekoristiti uobičajena pisma i boje.

en: The color used when the stock's values has raised. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
hr: Boja kada se ne poveća vrijednost dionice. Nema značaja ako korisnik izaberekoristiti uobičajena pisma i boje.

en: The command that switches your keymap to this layout
hr: Naredba koja prebacuje na vaš raspored tipaka na ovaj raspored

en: The country of the keyboard layout
hr: Država za raspored na tipkovnici

en: The custom url from where to retrieve a radar map.
hr: Adresa odakle se dohvaća radarska mapa.

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
hr: Pogledom oči vjerno prate kretnje miša

en: The font used for the display. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
hr: Pismo koje se koristi za prikaz. Nema značaja ako korisnik izabere koristiti uobičajena pisma i boje.

en: The fraction of a second until the applet updates.
hr: Dijelić sekunde između ažuriranja appleta.

en: The green component of the background color.
hr: Zelena komponenta boje pozadine.

en: The green component of the foreground color.
hr: Zelena komponenta boje prednjeg plana.

en: The interval, in seconds, between automatic updates.
hr: Razmak, u sekundama, između dva osvježavanja.

en: The label of the keyboard layout
hr: Oznaka za raspored na tipkovnici

en: The language of the keyboard layout
hr: Jezik za raspored na tipkovnici

en: The list of active plugins
hr: Popis uključenih dodataka

en: The mail server
hr: Poslužitelj za poštu

en: The name of the keyboard layout
hr: Ime za raspored na tipkovnici

en: The name of the modem device.
hr: Ime modemskog uređaja na sustavu

en: The name of the modem lock file.
hr: Ime datoteke za zaključavanje modema.

en: The red component of the background color.
hr: Crvena komponenta boje pozadine.

en: The red component of the foreground color.
hr: Crvena komponenta boje prednjeg plana.

en: The server name is incorrect.
hr: Neispravno ime poslužitelja.

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
hr: Znakovni niz koji je odabrao korisnik pri posljednjoj upotrebi appleta. Ovaj znakovni niz će biti prikazan kada korisnik pokrene applet.

en: The time interval until when the applet updates the stock data.
hr: Vremenski razmak između dva osvježavanja podataka o dionicama.

en: The user's encrypted password for the remote server
hr: Kriptirana lozinka korisnika za udaljeni poslužitelj

en: The user's password
hr: Lozinka korisnika

en: The user's password for the remote server
hr: Lozinka korisnika za udaljeni poslužitelj

en: The username or password is incorrect.
hr: Neispravno korisničko ime ili lozinka.

en: The volume control lets you set the volume level for your desktop
hr: Upravljanje jačinom zvuka vam omogućava postavljanje jačine zvuka za vaše radnio okruženje.

en: The volume control lets you set the volume level for your desktop.
hr: Upravljanje jačinom zvuka vam omogućava postavljanje jačine zvuka za vaše radnio okruženje.

en: The width in pixels of the applet.
hr: Širina appleta u točkama.

en: Themes
hr: Teme

en: There doesn't seem to be any wireless devices configured on your system.
    Please verify your configuration if you think this is incorrect.
hr: Čini se da nema nijednog podešenog bežičnog uređaja na vašem sustavu.
    Provjerite vaše postavke ukoliko ovo smatrate netočnim.

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
hr: Dogodila se kobna greška tijekom pokušaja učitavanja teme.

en: There was an error displaying help: %s
hr: Došlo je do greške pri prikazivanju pomoći: %s

en: There was an error executing %s: %s
hr: Došlo je do greške pri izvršavanju %s: %s

en: There was an error executing '%s': %s
hr: Došlo je do greške pri izvršavanju '%s': %s

en: There was an error launching the help viewer : %s
hr: Došlo je do greške pri pokretanju preglednika pomoći: %s

en: There was an error launching the keyboard capplet : %s
hr: Došlo je do greške prilikom pokretanja cappleta: %s

en: This GNOME applet adds a command line to the panel. It features command completion, command history, and changeable macros.
    
    \ This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
hr: Ovaj  GNOME applet dodaje mogućnost unosa naredbe na ploči. Sadrži nadopunjavanje naredbi, popis prethodnih naredbi i izmjenjive makro naredbe.
    
    Ovaj program je slobodan softver — možete ga dijeliti i mijenjati pod uvjetima  GNU Opće javne licence kako ju je objavila Fondacija za slobodni softver, i to ili 2. izdanje Licence, ili (po vašoj želji) bilo koje novije izdanje.

en: This applet adds a command line to the panel
hr: Ovaj aplet dodaje polje za davanje naredbi na ploču

en: This applet switches between keyboard maps using setxkbmap or xmodmap.
    Mail me your flag and keyboard layout if you want support for your locale (my email address is shooby@gnome.hu).
    So long, and thanks for all the fish.
    Thanks for Balazs Nagy (Kevin) <julian7@iksz.hu> for his help and Emese Kovacs <emese@gnome.hu> for her solidarity, help from guys like KevinV.
    Shooby Ban <shooby@gnome.hu>
hr: Ovaj applet mijenja mape tipkovnica pomoću setxkbmap-a ili xmodmap-a.
    Pošaljite vašu zastavu i mapu tasture ako želite podršku za vaš jezik (moja e-adresa je shooby@gnome.hu).
    Zbogom, i hvala na svoj ribi.
    Hvala Balazs Nagyu (Kevin) <julian7@iksz.hu> za njegovu pomoć i Emese Kovacsu <emese@gnome.hu> za njenu solidarnost, i pomoć od onih kao što je KevinV.
    Shooby Ban <shooby@gnome.hu>

en: This flag will appear in flag field of the applet
hr: Ova zastava će se pojaviti u polju appleta za zastavu

en: This information helps you to identify your keyboard layout
hr: Ovi podaci pomažu pri raspoznavanju vašeg rasporeda na tipkovnici

en: This is how we check the mail, check the mail, check the mail...
hr: Ovako mi gledamo poštu, gledamo poštu, gledamo poštu...

en: This is how we process the mail, process the mail, process the mail...
hr: Ovako mi obrađujemo poštu, obrađujemo poštu, obrađujemo poštu...

en: This is the animation that will be displayed during normal Inbox Monitor usage
hr: Ovo je animacija koja će biti prikazana u toku uobičajenog rada Praćenja dolazne pošte

en: This is the binding for keypress-based layout change
hr: Ovo je kratica za izmjenu rasporeda pomoću tipkovnice

en: This is the full path of the device that will be used to play cd's from this applet
hr: Ovo je puna putanja do uređaja koji će se koristiti za puštanje CD-ova iz ovog appleta.

en: This program connects to a popular site and downloads current stock quotes.  The GNOME Stock Ticker is a free Internet-based application.  It comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.  Do not use the GNOME Stock Ticker for making investment decisions; it is for informational purposes only.
hr: Ovaj program se povezuje na popularnu stranicu i preuzima trenutno stanje akcija na tržištu dionica.  GNOME Praćenje tržišta dionica je slobodan program zasnovan na Internetu.  Nema nikakvu garanciju. Ne koristite Praćenje tržišta dionica za donošenje odluka o ulaganju; namjena mu je samo obavještajne prirode.

en: This should be like "gkb_xmmap us", "setxkbmap us" or "xmodmap something.xmm"
hr: Ovo treba biti nešto kao "gkb_xmmap sr", "setxkbmap sr" ili "xmodmap nešto.xmm"

en: This utility shows the status of a wireless link
hr: Ovaj alat prikazuje stanje bežične veze

en: This utility shows the status of a wireless link.
hr: Ovaj alat prikazuje stanje bežične veze

en: This utility shows the status of your laptop battery.
hr: Ovaj alat prikazuje stanje baterije vašeg prenosnog računala.

en: This will appear in the label box of the applet
hr: Ovo će se pojaviti u oznaci appleta.

en: This will identify the layout in the list
hr: Ovo služi za raspoznavanje rasporeda u popisu

en: Thunderstorm
hr: Pljusak sa grmljavinom

en: Time in milliseconds for display update
hr: Vrijeme u milisekundama između dva ažuriranja prikaza

en: Time in seconds between status updates
hr: Vrijeme u sekundama između dva ažuriranja stanja

en: Track number
hr: Broj pjesme

en: Tunisia
hr: Tunis

en: Turkey
hr: Turska

en: Turkish
hr: Turski

en: Turkish "F" keyboard
hr: Turska "F" tipkovnica

en: Turkish "Q" keyboard
hr: Turska "Q" tipkovnica

en: Turkish Sun keymap
hr: Turski Sun-ov raspored

en: Turkish keymap
hr: Turski raspored

en: Turkish xkb keymap
hr: Turski xkb raspored

en: Type a command here and Gnome will execute it for you
hr: Ovdje unesite naredbu i Gnome će je izvršiti za vas

en: UK 105-key
hr: Britanska sa 105 tipaka

en: UK PC/AT keyboard
hr: Britanska PC/AT tipkovnica

en: URL link Button
hr: Gumb sa vezom na adresu

en: US 101-key keyboard
hr: Američka tipkovnica sa 101 tipkom

en: US 105-key keyboard (with windows keys)
hr: Američka tipkovnica sa 105 tastera (sa Windows tipkama)

en: US 84-key
hr: Američka tipkovnica sa 84 tipaka

en: US DEC 450
hr: Američka tipkovnica DEC 450

en: US IBM RS/6000
hr: Američka tipkovnica IBM RS/6000

en: US International
hr: Američka međunarodna

en: US International xkb keymap
hr: Američka međunarodni xkb raspored

en: US Macintosh
hr: Američki sa Macintosha

en: US PC/AT 101 keyboard
hr: Američka PC/AT 101 tipkovnica

en: US Silicon Graphics 101-key
hr: Američka Silicon Graphics 101 tipkovnica

en: US Sun Type-4 keyboard
hr: Američki Sun-ov raspored tipa 4

en: US Sun USB keyboard
hr: Američki Sun-ov USB raspored

en: US Sun type5
hr: Američka Sun-ova tipa5

en: US Sun type5 keyboard
hr: Američki Sun-ov raspored tipa 5

en: US xkb keymap
hr: Američki xkb raspored

en: USB Stick
hr: USB štapić

en: U_pdate every:
hr: O_svježi svakih:

en: U_se ISDN
hr: _Koristi ISDN

en: Ukraine
hr: Ukrajina

en: Ukrainian
hr: Ukrajinski

en: Ukrainian Sun keymap
hr: Ukrajinski Sun-ov raspored

en: Ukrainian xkb keymap
hr: Ukrajinski xkb raspored

en: Unchanged color
hr: Boja za nepromijenjeno

en: Undefined
hr: Neodređeno

en: United Arab Emirates
hr: Ujedinjeni Arapski Emirati

en: United Kingdom
hr: Ujedinjeno Kraljevstvo

en: United Kingdom xkb keymap
hr: Britanski xkb raspored

en: United States
hr: Sjedinjene Američke Države

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Unknown Keyboard
hr: Nepoznata tipkovnica

en: Unknown observation time
hr: Nepoznato vrijeme promatranja

en: Unknown precipitation
hr: Nepoznate padavine

en: Unlocked note
hr: Otključana bilješka

en: Unmou_nted icon:
hr: Sličica za nemontirano:

en: Update
hr: Ažuriraj

en: Update interval
hr: Vrijeme obnavljanja

en: Update spin button
hr: Osvježi vrteće gumbe

en: Update the data automatically
hr: Automatski ažuriraj podatke

en: Updating...
hr: Ažuriram...

en: Url for the radar map
hr: Adresa za radarsku mapu

en: Use Up/Down arrow keys to change volume
hr: Koristite strelice za gore i dolje za izmjenu jačine zvuka

en: Use _Default
hr: _Koristi uobičajeno

en: Use _automount friendly status test
hr: _Koristite jednostavnu probu stanja za automatsko montiranje

en: Use _default theme font and colors
hr: _Koristite uobičajena pisma i boje za teme

en: Use _flags as indicators
hr: Koristi _zastave kao pokazivače

en: Use _metric system units
hr: Koristiti _metrički sustav jedinica

en: Use co_lor from the system theme
hr: Koristi boju sustavske teme

en: Use cus_tom address for radar map
hr: Koristi odabranu adresu za radarsku mapu

en: Use custom url for the radar map
hr: Koristi odabranu adresu za radarsku mapu

en: Use default co_lor
hr: Koristi uobičajenu boju

en: Use default fo_nt
hr: Koristi uobičajeno pismo

en: Use default theme fonts and colors
hr: Koristite uobičajene boje i pisma tema

en: Use default theme fonts and colors instead of custom ones
hr: Koristi uobičajena pisma i boje umjesto odabranih

en: Use fo_nt from the system theme
hr: Koristi pismo iz sustavske teme

en: Use isdn
hr: Koristi ISDN

en: Use isdn instead of ppp to connect the modem.
hr: Koristi ISDN umjesto PPP-a za povezivanje modema.

en: Use metric units
hr: Koristiti metrički sustav jedinica

en: Use metric units instead of english units.
hr: Koristi metrički sustav jedinica umjesto engleskog sistema.

en: Use the default theme colors
hr: Koristite uobičajene boje tema

en: Use theme colors instead of custom ones.
hr: Koristi uobičajene boje iz teme umjesto odabranih.

en: Use this command to connect the modem.
hr: Koristi ovu naredbu za povezivanje modema.

en: Use this command to disconnect the modem.
hr: Koristi ovu naredbu za prekid modemske veze.

en: Username Entry box
hr: Polje za unos korisničkog imena

en: Username on the remote server
hr: Korisničko ime na udaljenom poslužitelju

en: Utility
hr: Uslužni program

en: Variable
hr: Varijabla

en: Verify owner of lock file
hr: Provjeri vlasnika datoteke za zaključavanje

en: Vietnam
hr: Vijetnam

en: Vietnamese
hr: Vijetnamska

en: Vietnamese Sun keymap
hr: Vijetnamski Sun-ov raspored

en: Vietnamese xkb keymap
hr: Vijetnamski xkb raspored tipki

en: Visibility:
hr: Vidljivost:

en: Volcanic ash
hr: Vulkanski pepeo

en: Volume Control
hr: Upravljanje jačinom zvuka

en: Volume Control (muted)
hr: Upravljanje jačinom zvuka (utišano)

en: Volume Control Preferences
hr: Postavke za upravljanje jačinom zvuka

en: Volume Controller
hr: Upravljanje jačinom zvuka

en: War_n when battery is fully re-charged
hr: Upo_zori kada se baterija u potpunosti napuni

en: We run this command when the user clicks on Inbox Monitor
hr: Izvršava se ova naredba kada korisnik klikne na Praćenje dolazne pošte

en: Weather Preferences
hr: Podešavanje vremena

en: Weather Report
hr: Izvještaj o vremenu

en: WeatherInfo missing location
hr: Nedostaje mjesto za podatke o vremenu

en: West
hr: Zap.

en: West - Northwest
hr: Zapadni - sjeverozapadni

en: West - Southwest
hr: Zapadno - južnozapadni

en: When double clicke_d:
hr: Pri dvostrukom _kliku:

en: When new mail _arrives:
hr: Kada stigne nova _pošta:

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
hr: Treba li tražiti potvrdu prilikom brisanja bilješke

en: Whether to force the default color and font on all notes
hr: Treba li koristiti uobičajene boje i pismo za sve bilješke

en: Whether to reset mail status when you click on Inbox Monitor
hr: Treba li izbrisati stanje pošte prilikom klika na Praćenje dolazne pošte

en: Whether to use the default system color
hr: Treba li koristiti uobičajene sustavskih boja

en: Whether to use the default system font
hr: Treba li koristiti uobičajeno pismo sustava

en: Width
hr: Širina

en: Width of the applet
hr: Širina appleta

en: Wind:
hr: Vjetar:

en: Wireless Link Monitor
hr: Praćenje bežične veze

en: Wireless Link Monitor Preferences
hr: Postavke praćenja bežične veze

en: XKB initialization error
hr: Greška kod pokretanaj XKB-a

en: Yellow value level
hr: Vrijednost za žuto

en: Yemen
hr: Jemen

en: You are currently connected.
    Do you want to disconnect?
hr: Veza je trenutno uspostavljena.
    Želite li prekinuti vezu?

en: You didn't set a password in the preferences for the Inbox Monitor,
    so you have to enter it each time it starts up.
hr: Niste postavili lozinku u postavkama Praćenja pošte,
    pa ćete ih morati unositi pri svakom pokretanju.

en: You do not have permission to use the CD player.
hr: Nemate dovoljno ovlasti za puštanje CD-a.

en: You have mail.
hr: Dobili ste poštu.

en: You have new mail.
hr: Dobili ste novu poštu.

en: You may not specify duplicate patterns
hr: Ne možete dvaput navesti iste uzorke

en: You must specify a command
hr: Morate navesti naredbu

en: You must specify a pattern
hr: Morate navesti uzorak

en: You must specify a pattern and a command
hr: Morate navesti i uzorak i naredbu

en: You've got mail!
hr: Imate poštu!

en: Your platform is not supported!
hr: Vaša platforma nije podržana!

en: Yugoslavia
hr: Jugoslavija (više ne postoji)

en: Zip Drive
hr: Zip uređaj

en: _About...
hr: _O...

en: _Add
hr: _Dodaj

en: _Add Macro...
hr: _Dodaj makro...

en: _Appearance:
hr: _Izgled:

en: _Automatically update every:
hr: _Automatsko osvežavanje svakih:

en: _Available plugins:
hr: _Dostupni dodaci:

en: _Average
hr: _Prosjek

en: _Background
hr: _Pozadina

en: _Background:
hr: _Pozadina:

en: _Beep when displaying a warning
hr: _Sviraj pri prikazivanju upozorenja

en: _Browse...
hr: _Pretraži...

en: _Buffers
hr: _Međuspremnici

en: _Color:
hr: Zatvori

en: _Default group:
hr: _Podrazumijevana grupa:

en: _Delete ALL
hr: Obriši SVE

en: _Delete Macro
hr: Ob_riši makro

en: _Delete Note...
hr: Obriši bilješku...

en: _Delete Notes...
hr: Brisanje bilješke...

en: _Device:
hr: _Uređaj:

en: _Disconnect
hr: _Prekini vezu

en: _Disconnection command:
hr: Naredba za _prekid veze:

en: _Eject
hr: _Izbaci

en: _Eject disk when unmounting
hr: _Izbaci disk nakon odmontiravanja

en: _Enable scroll buttons
hr: _Omogući gumbe za pomicanje sadržaja

en: _Exclude from keyboard switching
hr: _Isključi iz preklapanja tipkovnica

en: _Flag:
hr: _Zastavica:

en: _Folder:
hr: _Mapa:

en: _Font:
hr: _Pismo:

en: _Forecast
hr: _Predviđanje

en: _Foreground:
hr: _Prvi plan:

en: _Free
hr: _Slobodno

en: _Grab keys
hr: _Uhvati tipku

en: _Groups
hr: _Grupe

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _Icon:
hr: _Ikona:

en: _Keyboard Accessibility Preferences
hr: Postavke za pristupačnost tipkovnice

en: _Keyboards (select and press add):
hr: _Tipkovnice (odaberite i pritisnite "Dodaj")

en: _Keyboards:
hr: _Tipkovnice:

en: _Label:
hr: _Oznaka:

en: _Load
hr: _Učitaj

en: _Lock Note
hr: Zaključaj bilješku

en: _Lock Notes
hr: Zaključaj bilješke

en: _Lock file:
hr: _Zaključaj datoteku:

en: _Macros:
hr: _Makroi:

en: _Memory
hr: _Memorija

en: _Monitored device:
hr: _Praćeni uređaj:

en: _Mount directory:
hr: Direktorij _montiranja

en: _Mute
hr: _Utišaj

en: _Name:
hr: _Ime:

en: _Network
hr: _Mreža

en: _New Note
hr: _Nova bilješka

en: _New symbol:
hr: _Novi simbol:

en: _Open CD Player
hr: _Otvori CD svirač

en: _Open Keyboard Preferences
hr: _Otvori postavke tipkovnice

en: _Open System Monitor
hr: _Pokreni Praćenje sustava

en: _Open Volume Control
hr: Upravljanje jačin_om zvuka

en: _Orange:
hr: _Narandžasto:

en: _Palette:
hr: _Paleta:

en: _Password:
hr: _Lozinka:

en: _Pattern:
hr: _Uzorak:

en: _Preferences...
hr: _Podešenja...

en: _Preview:
hr: _Pregled:

en: _Processor
hr: _Procesor

en: _Properties...
hr: _Postavke...

en: _Put notes on all workspaces
hr: Postavi bilješke na sve radne površine

en: _Red:
hr: _Crvena:

en: _Remove
hr: _Ukloni

en: _Save password to disk
hr: _Spremi lozinku na disk

en: _Scale size to panel
hr: _Uvećanje na veličinu ploče

en: _Scroll speed:
hr: Brzina _klizanja:

en: _Select a location:
hr: Odaberite _mjesto:

en: _Select a theme:
hr: _Odaberite temu:

en: _Select channel to control:
hr: _Odaberite kanal koji želite podesiti:

en: _Show Notes
hr: Prikaži bilješke

en: _Show battery status
hr: _Prikaži stanje baterije

en: _Suspend Computer...
hr: _Suspendiraj računalo...

en: _Suspend command:
hr: Naredba za _suspenziju:

en: _Title:
hr: _Naslov:

en: _Update
hr: _Ažuriraj

en: _Update interval:
hr: _Vrijeme obnavljanja:

en: _Use default theme colors
hr: _Koristite uobičajene boje teme

en: _Used
hr: _Korišteno

en: _User
hr: _Korisnik

en: _Username:
hr: _Korisničko ime:

en: _Verify owner of lock file
hr: _Provjeri vlasnika datoteke za zaključavanje

en: _Visit Weather.com
hr: _Posjetite Weather.com

en: _Warn when battery charge is low
hr: _Upozori kada je baterija slaba

en: _Width:
hr: _Širina:

en: _Yellow:
hr: _Žuta:

en: _lock/unlock all notes
hr: Zaključaj/otključaj sve bilješke

en: _show/hide all notes
hr: prikaži/sakrij sve bilješke

en: a
hr: jedan

en: create a _new note
hr: napravi novu bilješku

en: font 2 - No Longer used
hr: pismo 2 — više se ne koristi

en: kilometers
hr: kilometara

en: knots
hr: čvorova

en: kph
hr: km/h

en: miles
hr: milje

en: milliseconds
hr: milisekunde

en: minutes
hr: minute

en: not connected
hr: veza nije uspostavljena

en: pixels
hr: pikseli

en: seconds
hr: sekunde

en: warning: this version of gmix was compiled with a different version of
    soundcard.h.
hr: upozorenje: ovo izdanje gmix-a je prevedeno s drugim izdanjem
    soundcard.h datoteke.

en: weather location information.
hr: podaci o mjestu za prognozu.
