gnome-games 0 - en to hr translation catalogue (975 entries)

en: "Four in a row" for GNOME, with a computer player driven by Giuliano Bertoletti's Velena Engine.
hr: "Četiri u redu" za GNOME, računalom kao igračem upravlja  Velena Engine Giuliana Bertolettija.

en: %d stone selected | %d stones selected
hr[0]: %d kamen odabran
hr[1]: %d kamena odabrano
hr[2]: %d kamena odabrano

en: %s wins the game with %d point | %s wins the game with %d points
hr[0]: %s dobiva igru sa %d bodom
hr[1]: %s dobiva igru sa %d bodova
hr[2]: %s dobiva igru sa %d bodova

en: %s wins!
hr: %s pobjeđuje!

en: %s! -- You're up.
hr: %s! -- Na redu si.

en: '%s' with safe moves
hr: '%s' sa sigurnim potezima

en: '%s' with super-safe moves
hr: '%s' sa super sigurnim potezima

en: ... Game paused ...
hr: ... Pauza ...

en: 1s [total of 1s]
hr: 1s [od ukupno 1s]

en: 2s [total of 2s]
hr: 2s [od ukupno 2s]

en: 3 of a Kind [total]
hr: 3 istog tipa [ukupno]

en: 3s [total of 3s]
hr: 3s [od ukupno 3s]

en: 4 of a Kind [total]
hr: 4 istog tipa [ukupno]

en: 4s [total of 4s]
hr: 4s [od ukupno 4s]

en: 5s [total of 5s]
hr: 5s [od ukupno 5s]

en: 6s [total of 6s]
hr: 6s [od ukupno 6s]

en: <b>Time</b>
hr: <b>Vrijeme</b>

en: <b>Wins</b>
hr: <b>Pobjednik</b>

en: <none>
hr: <nijedno>

en: A Klotski clone
hr: Klon igre Klotski

en: A Minesweeper clone.
hr: Klon igre Minesweeper

en: A Tetravex clone.
hr: Klon igre Tetravex

en: A counter drops
hr: Brojač se smanjuje

en: A list of strings that come in the form of a quintuple: name, wins, total games played, best time (in seconds) and worst time (also in seconds). Unplayed games do not need to be represented.
hr: Popis svih znakova koji dolaze u obliku za pregled: ime, pobjede, ukupan broj igranih igara, najbolje vrijeme (u sekundama) i najgore vrijeme (također u sekundama). Igre koje nisu igrane, ne moraju se prikazivati.

en: A number specifying the preferred theme.
hr: Broj koji specificira određenu temu

en: A sort of poker with dice and less money.
hr: Vrsta pokera sa kockama i manje novaca

en: A string containing a list of files to use to describe the cards. The format is obscure and defined by the gdk-card-image library
hr: Niz podataka koji sadrži listu datoteka koje se koriste za opis karata. Format je nejasan i opisan u biblioteci gdk-card-image.

en: A worm game for GNOME.
hr: Crvolika igra za GNOME

en: Aim to place the suits in the order which fits the current layout most naturally.
hr: Naciljaj za namještanje boje u poretku koji najprirodnije odgovara trenutnom rasporedu.

en: AisleRiot Cards
hr: Karte AisleRiot

en: AisleRiot Solitaire
hr: AisleRiot pasijans

en: AisleRiot could not load its deck images.
    
    AisleRiot will now exit.
hr: AisleRiot nije mogao učitati njegove slike ploče.
    
    AisleRiot će se sada isključiti.

en: AisleRiot provides a rule-based solitaire card engine that allows many different games to be played.
hr: AisleRiot osigurava mehanizam za kartanje pasijansa baziran na pravilima koji omogućava igranje raznih igara.

en: Aisleriot can't load the file: 
    %s
    
    Please check your Aisleriot installation
hr: Aisleriot ne može učitati datoteku: 
    %s
    
    Molim vas da provjerite vašu Aisleriot instalaciju

en: Allow temporary spots use
hr: Dopusti korištenje privremenih mjesta

en: Already used! Where do you want to put that?
hr: Već je upotrebljeno! Gdje to želite postaviti?

en: Always in the center
hr: Uvijek u centru

en: An error occured while loading the image file "%s".
    Please make sure, that GNOME Stones is correctly installed!
hr: Greška se pojavila prilikom učitavanja slike datoteke "%s".
    Molim provjerite da li su GNOME Stones ispravno instalirani!

en: Animate
hr: Animiraj

en: Animation
hr: Animacija

en: Appearance
hr: Izgled

en: Atari like scrolling
hr: Atari tip klizanja

en: Avoid the robots and make them crash into each other
hr: Izbjegavaj robote i potrudite se da se sudare

en: Background Color
hr: Boja pozadine

en: Background color
hr: Boja pozadine

en: Background color. The hex specification of the background color.
hr: Boja pozadine. Heksadecimalna vrijednost.

en: Background color:
hr: Boja pozadine:

en: Background image:
hr: Pozadinska slika:

en: Bad Move
hr: Loš potez

en: Bakers dozen
hr: Trinaestica

en: Bakers game
hr: Pekarova igra

en: Balance:
hr: R&avnoteža:

en: Ball image
hr: Slika lopte

en: Ball style
hr: Stil lopte

en: Ball style. The filename of the images to use for the balls.
hr: Stil lopte. Ime datoteke sa slikama koju treba koristiti za lopte.

en: Base Card:
hr: Osnovna Karta:

en: Base Card:
hr: Osnovna Karta:

en: Base Card: Ace
hr: Osnovna karta: As

en: Base Card: Jack
hr: Osnovna karta: Dečko

en: Base Card: King
hr: Osnovna karta: Kralj

en: Base Card: Queen
hr: Osnovna karta: Dama

en: Beleaguered castle
hr: Dvorac Beleaguered

en: Best:
hr: Najbolje:

en: Blackjack Preferences
hr: Blackjack postavke

en: Blackjack can't load the requested file
hr: Blackjack ne može učitati zatraženu datoteku

en: Blackjack provides a casino-style blackjack card game.
hr: Blackjack osigurava ajnc igru kartama u kazino-stilu.

en: Blackjack will now exit.
hr: Blackjack će se sada isključiti.

en: Block image:
hr: Blok slika:

en: Block ten
hr: Blokiraj desetku

en: Blocks
hr: Blokovi

en: Blue
hr: Plava

en: Board size
hr: Veličina table

en: Bonus Appears
hr: Bonus se pojavio

en: Bonus if >62
hr: Bonus ukoliko je >62

en: Bust
hr: Zatvor

en: Calculate random die throws (debug)
hr: Izračunaj nasumična smrtna bacanja

en: Camelot
hr: Kamelot

en: Can't load the image: 
    %s
    
    Please check your gnome-games installation
hr: Ne mogu učitati sliku: 
    %s
    
    Molim vas da provjerite vašu instalaciju gnome-igara

en: Can't move there!
hr: Nije se moguće pomaknuti na to mjesto!

en: Card Style
hr: Stil karata

en: Card _Deck
hr: _Špil karata

en: Card back:
hr: Pozadina karata:

en: Card games:
hr: Kartaške igre:

en: Cards left:
hr: Preostalo karata:

en: Cave number to start
hr: Broj špilje za početak

en: Cave number to start.
hr: Broj špilje za početak.

en: Cave:
hr: Špilja:

en: Caves
hr: Špilje

en: Chance [total]
hr: Mogućnost [ukupno]

en: Change the appearance of the cards
hr: Promjeni pojavljivanje karata

en: Cheater! Any high scores will not be recorded.
hr: Varalice! Vaš rezultat se neće zabilježiti.

en: Chessboard
hr: Šahovska tabla

en: Choose whether or not to insert a delay between the computer's dice rolls so the player can follow what it is doing.
hr: Odaberite ubacuje li se, ili ne, odgoda između bacanja kockica računla kako bi igrač mogao da pratiti što računalo radi.

en: Classic
hr: Klasično

en: Cleaning up connection
hr: Čistim vezu

en: Clear mines from a minefield
hr: Ukloni mine sa minskog polja

en: Click a square, any square
hr: Kliknite na kvadrat, bilo koji kvadrat

en: Click to deal a new hand
hr: Klikni za novo dijeljenje

en: Click to deal another card
hr: Klikni za podijelu još jedne karte

en: Click to deal another card; drag card to split pair
hr: Klikni za podijelu još jedne karte; vuci kartu za razdvajanje para

en: Click to double your wager
hr: Klikni da udvostručavanje uloga

en: Click to finish adding cards to your hand
hr: Klikni za završetak dodavanja karatu u tvoju ruku

en: Clock
hr: Sat

en: Cloud
hr: Oblak

en: Collect all diamonds and find exit
hr: Pokupi sve dijamanta i nađi izlaz

en: Collect diamonds while avoiding falling boulders
hr: Pokupi sve dijamante izbjegavajući kamenje

en: Color to use for worm
hr: Boja crva

en: Color to use for worm.
hr: Boja crva.

en: Colors
hr: Boje

en: Compete to dominate the board in a Reversi-like game
hr: Pokušajte dominirati tablom u igri poput igre Reversi

en: Compete to make lines of the same color
hr: Takmičite se u formiranju linija istih boja

en: Complete
hr: Završi

en: Computer Opponents
hr: Protivnici računala

en: Computer playing for %s
hr: Računalo igra kao %s

en: Computing basic strategy...
hr: Izračunavanje osnovne strategije...

en: Confounding Cross
hr: Plešući križ

en: Congratulations!!! You have won!
hr: Čestitamo!!! Pobijedili ste!

en: Congratulations, You Have Defeated the Robots!! 
    But Can You do it Again?
hr: Čestitamo, Pobijedili ste robote!! 
    Ali možete li opet?

en: Congratulations, you win!
hr: Čestitamo, pobijedili ste!

en: Congratulations.
hr: Čestitamo, pobijedili ste!

en: Connection failed
hr: Uspostavljanje veze nije uspjelo

en: Connection in progress...
hr: Spajanje je u toku...

en: Connection succeeded, waiting for opponent
hr: Spajanje je uspjelo, čekam protivnika

en: Consider moving something into an empty slot
hr: Razmislite o premještanju karte na prazno mjesto

en: Consistency is key
hr: Dosljednost je ključ

en: Controls
hr: Kontrole

en: Could not find '%s' image file for GNOME Robots
hr: Slika "%s" za GNOME Robote nije pronađena

en: Could not find '%s' pixmap file
hr: Slika "%s" nije pronađena

en: Could not find '%s' pixmap file for Iagno
hr: Nije nađena slika "%s" za lagno

en: Could not find '%s' pixmap file for gataxx
hr: Nisam mogao naći "%s" sličicu za gataxx

en: Could not find the theme:
    %s
    
    Please check your Same GNOME installation.
hr: Ne mogu naći temu:
    %s
    
    Provjerite vašu GNOME instalaciju.

en: Could not find the theme: 
    %s
    
    Please check your gnome-games installation
hr: Ne mogu naći temu: 
    %s
    
    Provjerite vašu instalaciju GNOME igara

en: Could not load the card deck images.
hr: Nisam mogao učitati slike stola za karate.

en: Cover
hr: Naslovna

en: Current game will complete with original number of players.
hr: Igra koje trenutno traje biti će završena sa prvobitnim brojem igrača.

en: Curses version (1992):
hr: Curses inačica (1992):

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Custom size
hr: Korisnička veličina

en: Cyan
hr: Cijan

en: Dark
hr: Tamno

en: Dark must pass, Light's move
hr: Crni preskače potez, bijelii je na potezu

en: Dark player wins!
hr: Crni je pobijedio!

en: Dark's move
hr: Crni je na potezu

en: Dark:
hr: Crni:

en: Deal a card
hr: Podijeli kartu

en: Deal a card from the deck
hr: Podijeli kartu iz špila

en: Deal a new card from the deck
hr: Podijeli novu kartu iz špila

en: Deal a new game
hr: Počni novu igru

en: Deal another card
hr: Podijeli još jednu kartu

en: Deal another hand
hr: Podijeli još jednu rundu

en: Deal another round
hr: Podijeli još jednu rundu

en: Deal more cards
hr: Podijeli još karata

en: Deal the cards
hr: Podijeli karte

en: Dealer Speed
hr: Brzina dijeljenja

en: Dealer hand probabilities
hr: Mogućnosti djelitelja karata

en: Decks
hr: Špilovi

en: Default
hr: Uobičajeno

en: Default caves
hr: Standardne pećine

en: Delay between rolls
hr: Radi pauze između bacanja

en: Delay computer moves
hr: Radi pauze između poteza računala

en: Density of blocks in a pre-filled row:
hr: Koncetracija blokova u unaprijed popunjenim redovima:

en: Device
hr: Uređaj

en: Device to use for joystick control.
hr: Uređaj za kontrolu upravljačke palice

en: Diamonds:
hr: Dijamanti:

en: Difficult
hr: Teško

en: Digital joystick emulation
hr: Emulacija digitalne upravljačke palice

en: Disassemble a pile of tiles by removing matching pairs
hr: Rastavite gomilu naslova uklanjanjem istovrsnih parova

en: Display computer thoughts
hr: Prikaži misli računala

en: Display hand probabilities
hr: Prikaži vjerojatnosti "iz ruke"

en: Display probabilities
hr: Prikazuj vjerojatnosti

en: Display the computer's thoughts
hr: Prikaz razmišljanja računala

en: Display the probabilities of each dealer hand outcome and the expected value of your hand.
hr: Prikaz mogućnosti dijeljenja i očekivane vrijednosti vaših karata.

en: Dondorf Red
hr: Dondorf crveno

en: Double
hr: Dvostruko

en: Double 9
hr: Dvostruka 9-ka

en: Double After Hit
hr: Dvostruko nakon dijeljenja nove karte (hit)

en: Double After Split
hr: Dvostruko nakon cijepanja (split)

en: Double Any Total
hr: Dvostruko sve ukupno

en: Double Soft
hr: Dvostruko blag

en: Double click to decrease your wager by %.2f
hr: Dvoklik da snizite svoju okladu za %.2f

en: Double click to increase your wager by %.2f
hr: Dvoklik da povećate svoju okladu za %.2f

en: Doublets
hr: Parovi

en: Down
hr: Dolje

en: Drawn
hr: Nacrtan

en: Drawn game!
hr: Izjednacen rezultat !

en: Drop marble
hr: Ispusti kuglicu

en: Eagle wing
hr: Orlovo krilo

en: Easy
hr: Lagano

en: Eat Bonus
hr: Pokupi bonus

en: Eight off
hr: Isključi osmicu

en: Elevator
hr: Dizalo

en: Enable _animation
hr: Uključi _animaciju

en: Enable _sound
hr: Uključi _zvuk

en: Enable fake bonuses
hr: Aktiviraj lažne posebne dodatke

en: Enable fake bonuses.
hr: Aktiviraj lažne posebne dodatke

en: Enable game sounds
hr: Aktiviraj zvukove u igri

en: Enable game sounds. Play sounds for various events throughout the game.
hr: Aktiviraj zvukove u igri. Pusti zvukove za razičite događaje tijekom igre.

en: Enable or disable sound
hr: Uključi ili Isključi zvuk

en: Enable sound
hr: Uključi zvuk

en: Enable sound support
hr: Uključi zvučni potporu

en: Enable sound support.
hr: Uključi zvučnu potporu

en: Enable sounds
hr: Uključi zvukove

en: Enable sounds.
hr: Uključi zvukove

en: Enable splats
hr: Aktiviraj splats

en: Enable splats. Play a sound and show a "Splat!" on the screen.
hr: Aktiviraj splats. Pusti zvuk i prikaži "Splat!" na ekranu.

en: Error occurred during connect attempt.
hr: Pogreška prilikom pokušaja spajanja.

en: Error occurred during write.
hr: Pogreška nastupila prilikom upisivanja.

en: Escalator
hr: Pomične stepenice

en: Extra Life
hr: Dodatni život

en: Extra large  (920 x 660)
hr: Ekstra veliko (920 x 660)

en: FILENAME
hr: IME DATOTEKE

en: Faces:
hr: Lica:

en: Field size
hr: Veličina polja

en: Fill Screen
hr: Ispuni ekran

en: Filling game widget...
hr: Popunjavam widget za igru...

en: Finger-twitching good
hr: Dobro ko' pekmez

en: First law
hr: Prvi zakon

en: Fishing wire makes bad dental floss
hr: Ribarska nit je loš konac za čišćenje zuba

en: Fit falling blocks together
hr: Postavi padajuće blokove skupa

en: Flags:
hr: Zastave:

en: Flip final results
hr: Okreni ukupne rezultate

en: Fortress
hr: Tvrđava

en: Four Bridges
hr: Četiri mosta

en: Four-in-a-row
hr: Četiri-u-nizu

en: Four-in-a-row Preferences
hr: Postavke Četiri-u-redu

en: Fourteen
hr: Četrnaest

en: FreeCell Solitaire
hr: FreeCell Pasijans

en: Full House [25]
hr: Puna kuća [25]

en: GNOME Mines Preferences
hr: Postavke GNOME Mina.

en: GNOME Robots Game
hr: Igra GNOME Roboti.

en: GNOME Robots II
hr: GNOME Roboti II

en: GNOME Robots Preferences
hr: Postavke GNOME Robota

en: GNOME Stones
hr: GNOME Kamenje

en: GNOME Stones Preferences
hr: GNOME Stones postavke

en: GNOME port of the once-popular Color Lines game
hr: GNOME inačica jednom-popularne Color Lines igrice

en: GNOME version (1998):
hr: GNOME inačica (1998):

en: GNOME version of the Eastern tile game, Mahjongg.
hr: GNOME inačica istočnjačke igrice s pločicama, Mahjongg.

en: GNOME version of the popular Othello disk flipping game.
hr: GNOME inačica vrlo popularne Othello disk flipping igrice

en: GTali Preferences
hr: GTali postavke

en: Game
hr: Igra

en: Game Number:
hr: Broj igrice:

en: Game Over
hr: Igra je gotova

en: Game Over!
hr: Kraj igre!

en: Game Type
hr: Vrsta igre

en: Game _options...
hr: _Opcije igre

en: Game field
hr: Polje igre

en: Game field from last saved session.
hr: Polje igre iz zadnje pohranjene sesije.

en: Game level to start on
hr: Početni nivo igre

en: Game level to start on.
hr: Početni nivo igre.

en: Game name
hr: Ime igre

en: Game over
hr: Igra je završena

en: Game over!
hr: Kraj igre!

en: Game over.
hr: Igra je završena.

en: Game paused
hr: Pauza

en: Game preview
hr: Izgled igre

en: Game preview from last saved session.
hr: Izgled igre iz zadnje pohranjene sesije.

en: Game score
hr: Osvojeni bodovi u igrici

en: Game score from last saved session.
hr: Osvojeni bodovi u igri iz zadnje pohranjene sesije.

en: Game speed
hr: Brzina igre

en: Game speed (1=fast, 4=slow).
hr: Brzina igranja igrice (1=brzo, 4=sporo).

en: Game title
hr: Naslov igre

en: Game to play
hr: Igra za igranje

en: Game type
hr: Vrsta igre

en: Game type. The name of the game variation to use.
hr: Vrsta igrice. Ime inačice igrice za igranje.

en: Gataxx Preferences
hr: Gataxx Postavke

en: Gay gordons
hr: Veseli gordoni

en: General
hr: Općenito

en: Generating ...
hr: Stvaram ...

en: Get a hint
hr: Evo Vam savjet

en: Get a hint for your next move
hr: Dobi savjet za svoj sljedeći potez

en: Get statistics on the current game
hr: Prikaži statistiku trenutne igre

en: Glines Preferences
hr: Glines Postavke

en: Glines couldn't find image file:
    %s
    
    Please check your Glines installation
hr: Glines nisu mogli naći sliku daoteke:
    %s
    
    Molim, pregledajte svoju instalaciju Glines-a.

en: Gnibbles Couldn't find pixmap file:
    %s
    
    Please check your Gnibbles instalation
hr: Gnibbles Nisu mogli naći pixmap datoteku:
    %s
    
    Molim pregledate insalaciju Gnibbles-a.

en: Gnibbles Preferences
hr: Gnibbles postavke

en: Gnibbles couldn't find pixmap file:
    %s
    
    Please check your Gnibbles installation
hr: Gnibbles Nisu mogli naći pixmap datoteku:
    %s
    
    Molim pregledate insalaciju Gnibbles-a.

en: Gnibbles couldn't load level file:
    %s
    
    Please check your Gnibbles installation
hr: Gnibbles nisu mogli učitati datoteku razine:
    %s
    
    Molim pregledate svoju instalaciju Gnibbles-a.

en: Gnometris preferences
hr: Gnometrix postavke

en: Grand Total
hr: Sveukupan zbroj

en: Graphics Theme
hr: Grafičke teme

en: Gray
hr: Siva

en: Green
hr: Zelena

en: Guide a worm around a maze
hr: Upravljajte i vodite crve oko labirinta

en: Gypsy
hr: Rom

en: Have you read the help file?
hr: Da li ste pročitali datoteku za pomoć?

en: Height of grid
hr: Visina mreže

en: Help
hr: Pomoć

en: High Contrast
hr: Veliki Kontrast

en: Hint
hr: Savjet

en: Hint: Column %d
hr: Naputak: Kolona %d

en: Hit
hr: Podijeli (hit)

en: Honor pictures:
hr: Honor slike:

en: Horizontal:
hr: Vodoravno:

en: How many times do you wish to roll?
hr: Koliko puta želite zakotrljati?

en: Huge  (1840 x 1320)
hr: Veliko (1840 x 1320)

en: Human
hr: Čovjek %1

en: Human Players
hr: Ljudski igrači

en: I could sure use a backrub right about now...
hr: Masaža leđa bi mi baš trebala sada

en: I win!
hr: Pobijedio sam!

en: I'm not sure
hr: Nisam siguran

en: Iagno Preferences
hr: Iagno postavke

en: Iagno server to use
hr: Iagno poslužitelj za korištenje

en: If set to true, a dump of the AI's working will be done to standard output.
hr: Ako postavite na istinito, bacanje AI-a bit ce izvrseno na standarnad izlaz.

en: If you're ever lost and alone in the woods, hug a tree
hr: Ako se ikada izgubite i sami ste u šumi, zagrlite drvo

en: Image theme:
hr: Slika teme:

en: Image to use as background
hr: Slika za korištenje kao podloge

en: Image to use as background.
hr: Slika za korištenje kao podloge.

en: Image to use for drawing blocks
hr: Slika za korištenje za crtanje blokova

en: Image to use for drawing blocks.
hr: Slika za korištenje za crtanje blokova.

en: Increasing Number of Robots per Level
hr: Povećaj broj robota po nivou

en: Increasing Number of Type 1 Robots per Level
hr: Povećaj broj robota tipa 1 po nivou

en: Increasing Number of Type 2 Robots per Level
hr: Povećaj broj robota tipa 2 po nivou

en: Initial Number of Robots
hr: Početni broj robota

en: Initial Number of Safe Teleports
hr: Početni broj sigurnih teleportera

en: Initial Number of Type 1 Robots
hr: Početni broj  Klasa 1 robota

en: Initial Number of Type 2 Robots
hr: Početni broj Klasa 2 robota

en: Invalid game data (move)
hr: Neispravni podaci igre (move)

en: Invalid game data (set_peer)
hr: Nevažeći podaci igre (set_peer)

en: Invalid move attempted
hr: Nevažeći pokušaj kretanja

en: Isabel
hr: Izablea

en: It's a draw!
hr: To je crtež!

en: Joker icon:
hr: Joker ikona:

en: Joystick device
hr: Uređaj upravljačke palice

en: Joystick device:
hr: Uređaj upravljačke palice:

en: Joystick switch level
hr: Stupanj pokretljivosti igraće palice

en: Just because a crosswalk looks like a hopscotch board doesn't mean it is one
hr: Samo zato što crosswalk izleda kao dječja igra ne znači da to i jest

en: Key press to drop a marble.
hr: Pritisnite tipku za ispuštanje kuglice.

en: Key press to move left.
hr: Pritisnite tipku za pomicanje u lijevo.

en: Key press to move right.
hr: Pritisnite tipku za pomicanje u desno.

en: Key to hold
hr: Tipka za držanje

en: Key to move E
hr: Pritisnite tipku za pomicanje u desno.

en: Key to move N
hr: Pritisnite tipku za pomicanje prema gore.

en: Key to move NE
hr: Pritisnite tipku za pomicanje prema gore desno.

en: Key to move NW
hr: Pritisnite tipku za pomicanje prema gore lijevo.

en: Key to move S
hr: Pritisnite tipku za pomicanje prema dolje.

en: Key to move SE
hr: Pritisnite tipku za pomicanje prema dolje desno.

en: Key to move SW
hr: Pritisnite tipku za pomicanje prema dolje lijevo.

en: Key to move W
hr: Pritisnite tipku za pomicanje u lijevo.

en: Key to teleport
hr: Pritisnite tipku za teleportiranje.

en: Key to teleport randomly
hr: Tipka za slučajno teleportiranje

en: Key to use for motion down
hr: Tipku za kretanje dolje

en: Key to use for motion down.
hr: Tipku za kretanje dolje.

en: Key to use for motion left
hr: Tipka za kretanje u lijevo

en: Key to use for motion left.
hr: Tipka za kretanje u lijevo.

en: Key to use for motion right
hr: Tipka za kretanje u desno

en: Key to use for motion right.
hr: Tipka za kretanje u desno.

en: Key to use for motion up
hr: Tipka za kretanje gore

en: Key to use for motion up.
hr: Tipka za kretanje gore.

en: Key to wait
hr: Tipka za čekanje

en: Keyboard
hr: Tipkovnica

en: Keyboard Controls
hr: Kontrole tastaturom

en: Keyboard control
hr: Kontrola tipkovnice

en: Keyboard controls
hr: Kontrole tastaturom

en: Kills Required While Waiting to Get A Safe Teleport
hr: Potrebno ubijanje dok se čeka na siguran teleport

en: LEVEL
hr: RAZINA

en: Large
hr: Veliko

en: Large  (736 x 528)
hr: Veliko (736 x 528)

en: Large Straight [40]
hr: Veliki Straight [40]

en: Left
hr: Lijevo

en: Level Complete
hr: Razina završena

en: Level completed. Well done.
hr: Razina završena! Dobro obavljeno !

en: Level of Player One
hr: Razina Igrača 1

en: Level of Player Two
hr: Razina Igrača 2

en: Level of black player
hr: Razina crnih igrača

en: Level of white player
hr: Razina bijelih igrača

en: Level one
hr: Razina 1

en: Level three
hr: Razina 3

en: Level to start with
hr: Započeti sa razinom

en: Level to start with.
hr: Zapoleti sa razinom

en: Level two
hr: Razina 2

en: Level:
hr: Razina:

en: Light
hr: Svjetlo

en: Light must pass, Dark's move
hr: Svijeti moraju propustiti, red je na Tamnima

en: Light player wins!
hr: Svijetli igrač pobjeđuje!

en: Light's move
hr: Red je na svijetlom igraču

en: Light:
hr: Svijeto

en: Lines
hr: Linije

en: Lines:
hr: Redaka:

en: Lives:
hr: Životi :

en: Look both ways before you cross the street
hr: Pogledaj u oba smjera prije nego pređeš ulicu

en: Lose
hr: Izgubili ste

en: Lower Total
hr: Donji Zbroj

en: Main game:
hr: Glavna igra:

en: Maps
hr: Mape

en: Marbles
hr: Miš

en: Match five balls of the same color in a row to score!
hr: Povežite pet kuglica iste boje u liniju za osvajanje poena!

en: Maximum Number of Robots
hr: Najveći broj robota

en: Maximum Number of Safe Teleports
hr: Najveći broj sigurnih teleportova

en: Maximum Number of Type 1 Robots
hr: Najveći broj robota tipa 1

en: Maximum Number of Type 2 Robots
hr: Najveći broj robota tipa 2

en: Maybe they're all mines ...
hr: Možda su sve mine...

en: Maze
hr: Labirint

en: Me
hr: Ja

en: Medium
hr: Srednje

en: Medium  (460 x 330)
hr: Srednja (460x330)

en: Mine through dirt and collect gems.
hr: Kopaj po blatu i pronalazi dragulje.

en: Mines
hr: Mine

en: Modify the options for this game
hr: Promijeni postavke za ovu igru

en: Monitors won't give you Vitamin D -- but sunlight will...
hr: Monitori vam neće dati vitamin D -- sunce hoće...

en: More Marbles
hr: Više pikula

en: Move %s %s.
hr: Pomakni %s %s.

en: Move %s onto %s.
hr: Pomaknite se %s na %s.

en: Move _Left
hr: _Pomakni lijevo

en: Move _Right
hr: _Pomakni desno

en: Move a King on to the empty Tableau slot
hr: Pomaknite kralja na prazno polje na ploči

en: Move a build of cards on to the empty Tableau slot
hr: Pomakni niz karata na prazno polje na talonu

en: Move a card from the reserve on to the empty tableau slot
hr: Prebaci kartu iz rezerve u prazno polje na talonu

en: Move a card or build of cards on to the empty slot
hr: Pomakni kartu ili niz karata na prazno polje

en: Move a card to an empty temporary slot
hr: Premjesti kartu na prazno privremeno polje

en: Move a card to the Foundation
hr: Pomaknite kartu na Foundation

en: Move card from Waste
hr: Ukloni kartu iz Otpada

en: Move left
hr: Pomakni lijevo

en: Move right
hr: Pomakni desno

en: Move something into the empty Tableau slot
hr: Pomaknite nešto na prazno mjesto

en: Move something on to an empty reserve
hr: Postavite nešto u prazno mjesto

en: Move the pieces down
hr: Pomaknite komadiće dolje

en: Move the pieces left
hr: Pomaknite komadiće u lijevo

en: Move the pieces right
hr: Pomaknite komadiće u desno

en: Move the pieces up
hr: Pomaknite komadiće gore

en: Move waste back to stock
hr: Vrati `otpad` nazad na kup.

en: Move waste on to a reserve slot
hr: Pomjeri otpad na rezervno polje.

en: Move waste to stock
hr: Vrati `otpad` nazad na kup.

en: Move ~a off the board
hr: Pomjeri ~a sa ploče

en: Move ~a to an empty field
hr: Premjesti ~a u prazno polje

en: Move ~a to an empty foundation
hr: Pomjeri ~a na prazan `temelj`

en: Moveable Junkheaps
hr: Pokretne hrpe smeća

en: Moves Left:
hr: Poteza preostalo:

en: Moves:
hr: Potezi:

en: My second day
hr: Drugi dan igranja

en: N/A
hr: nedostupno

en: NAME
hr: IME

en: Name
hr: Ime

en: Neighbor
hr: Susjed

en: Neither your chosen game nor the default game could be loaded.
hr: Ni igra koju ste odabrali ni standardna igra se nisu mogle učitati!

en: Network initialization complete.
hr: Pokretanje mreže završeno.

en: Network shutdown in progress.
hr: Gašenje mreže je u toku.

en: Never blow in a dog's ear
hr: Nikad ne puši u uho psa

en: New
hr: Novi

en: New Game
hr: Nova igra

en: New game
hr: Nova igra

en: New game started
hr: Nova igra otpočela

en: New game with _seed...
hr: Nova igra sa početnom _vrijednošću...

en: New net_work game
hr: Nova mre_žna igra

en: Next Balls:
hr: Sijedeće kuglice:

en: Nibbles
hr: Zmije

en: Nibbles newbie
hr: Početnik u zmijama

en: Nightfall
hr: Suton

en: No
hr: Ne

en: No game data could be found.
hr: Ne može pronaći podatke o igri.

en: No game server defined
hr: Nijedan poslužitelj za igru nije naznačen

en: No hint available
hr: Savjeti nisu dostupni

en: No hint available right now
hr: Trenutno nema savjeta

en: No stones selected
hr: Nema odabranog kamenja

en: None
hr: Nijedan

en: Not too shabby
hr: Ne previše lako

en: Num Rolls
hr: Broj Bacanja

en: Number of Free Safe Teleports per Level
hr: Broj slobodnih sigurnih teleportova po nivou

en: Number of computer opponents
hr: Broj računalnih protivnika

en: Number of human opponents
hr: Broj ljudskih protivnika

en: Number of mines
hr: Broj mina

en: Number of mines:
hr: Broj mina:

en: Number of opponents:
hr: Broj protivnika:

en: Number of players
hr: Broj igrača:

en: Number of players.
hr: Broj igrača:

en: Number of players:
hr: Broj igrača:

en: Number of pre-filled rows:
hr: Broj unaprijed popunjenih redova:

en: Odessa is a better game.  Really.
hr: Odessa je bolja igra. Stvarno.

en: Operation
hr: Operacija

en: Options
hr: Odrednice

en: Orange
hr: Narančasta

en: Original Atari caves
hr: Originalne pećine sa Atarija

en: Original idea from KDE's same game program.
hr: Ideja dolazi od KDE-ovog istog programa za igru.

en: Osmosis
hr: Osmoza

en: Partial
hr: Djelomično

en: Pause
hr: Pauza

en: Pause game
hr: Pauziraj igru

en: Paused
hr: Pauzirano

en: Peek
hr: Vrh

en: Peer introduction complete
hr: Upoznavanje strana završeno

en: Percentage:
hr: Postotak:

en: Piece flipping
hr: Zamijena figura

en: Pileon
hr: Pajlon

en: Place cards on to the Tableau to form poker hands
hr: Postavi karte na talon da oblikuju poker

en: Place something on empty slot
hr: Postavite nešto u prazno mjesto

en: Place something on to the empty Tableau slot
hr: Postavite nešto na prazan talon

en: Place your wager or deal a hand
hr: Položi svoju ulogili podijeli ruku

en: Plait
hr: Plejt

en: Play a game of Reversi
hr: Igraj Reversi

en: Play a poker-style dice game
hr: Igraj igru kockama u stilu pokera

en: Play a puzzle game matching tiles together
hr: Igraj slagalicu

en: Play a sound when two robots collide
hr: Sviraj zvuk kada se sudare dva robota.

en: Play levels in random order
hr: Nivoi u nasumičnom poretku

en: Play levels in random order.
hr: Nivoi u nasumičnom poretku.

en: Play many different solitaire games
hr: Igraj više različitih varijanti pasijansa

en: Play on a 2×2 board
hr: Igraj na 2x2 ploči

en: Play on a 3×3 board
hr: Igraj na 3x3 ploči

en: Play on a 4×4 board
hr: Igraj na 4x4 ploči

en: Play on a 5×5 board
hr: Igraj na 5x5 ploči

en: Play on a 6×6 board
hr: Igraj na 6x6 ploči

en: Play sounds for events like winning a level and dying.
hr: Sviraj zvuk za događaje kao što su pobijeđivanje razine i umiranje.

en: Play sounds for major events
hr: Sviraj zvukove za glavne događaje.

en: Play the casino card game Blackjack
hr: Igraj kartašku casino igru Blackjack

en: Play the most common, and potentially the most annoying, sound.
hr: Sviraj najuobičajenije i potencijalno najdosadnije zvukove.

en: Play the popular FreeCell card game
hr: Igraj popularnu kartašku igru FreeCell

en: Player Dead
hr: Igrač Mrtav

en: Player Names
hr: Igrač 2

en: Player One:
    %s
hr: Igrač broj 1:
    %s

en: Player Teleport
hr: Igrač Teleportiran

en: Player Two:
    %s
hr: Igrač broj 1:
    %s

en: Player expected values
hr: Igrač očekuje vrijednosti

en: Player wins!
hr: Igrač je pobijedio!

en: Playing %d×%d board
hr: Igraj na ploči %dx%d

en: Playing level %s
hr: Igrate nivo %s

en: Please check your Blackjack installation
hr: Provjerite vašu instalaciju Blackjacka

en: Please check your GConf configuration, specifically that the schemas have been installed correctly.
hr: Prvobitne vrijednosti podešavanja nisu mogle biti dobijene ispravno. Provjerite svoja podešavanja GConfa, posebno da li su šeme ispravno instalirane .

en: Please fill in empty pile first.
hr: Popunite prvo ispražnjenu gomilu.

en: Please make sure that GNOME Stones is correctly installed.
hr: Molimo vas da provjerite vašu instalaciju GNOME Stones.

en: Preferences
hr: Podešenja

en: Prevent accidental moves that result in getting killed.
hr: Spriječi slučajne pokrete koji bi uzrokovali smrt.

en: Prevent all dangerous moves
hr: Spriječi sve opasne pokrete.

en: Prevent some dangerous moves
hr: Spriječi neke opasne pokrete.

en: Prevents all moves that result in getting killed.
hr: Spriječi sve pokrete koji bi uzrokovali smrt.

en: Preview next block
hr: Prikazivanje slijedećeg bloka

en: Property
hr: Svojstvo

en: Purple
hr: Ljubičasto

en: Push
hr: Guraj

en: Puzzle solved!
hr: Slagalica riješena!

en: Puzzle solved! Well done!
hr: Slagalica riješena! Svaka čast!

en: Pyramid's Walls
hr: Zidovi Piramide

en: Quick Moves (cut computer delay in half)
hr: Brzi potezi (prepolovi vrijeme za računalo)

en: Quick deals (no delay between each card)
hr: Brzo dijeljnje (bez pauzi između svake karte)

en: Quick moves
hr: Brzi potezi

en: Random Teleport
hr: Slučajni teleport

en: Rank font:
hr: Pismo stanja:

en: Red
hr: Crvena

en: Red Dragon
hr: Crveni zmaj

en: Redeals left:
hr: Broj preostalih dijeljenja:

en: Redo
hr: Ponovi

en: Redo the undone move
hr: Potez unaprijed

en: Remaining:
hr: Preostalo:

en: Remove colored balls from the board by forming lines
hr: Uklanjaj obojene lopte sa table formirajući linije

en: Remove groups of balls to try and clear the screen
hr: Uklanjaj grupe loptica kako bi očistio cijeli zaslon

en: Remove the aces
hr: Ukloni asove

en: Remove the eights
hr: Ukloni osmice

en: Remove the fives
hr: Ukloni petice

en: Remove the fours
hr: Ukloni četvorke

en: Remove the jacks
hr: Ukloni dečke

en: Remove the kings
hr: Ukloni kraljeve

en: Remove the nines
hr: Ukloni devetke

en: Remove the queens
hr: Ukloni kraljice

en: Remove the sevens
hr: Ukloni sedmice

en: Remove the sixes
hr: Ukloni šestice

en: Remove the tens
hr: Ukloni desetke

en: Remove the threes
hr: Ukloni trojke

en: Remove the twos
hr: Ukloni dvojke

en: Reserve left:
hr: Broj preostalih zamjena:

en: Reshuffle cards
hr: Promješaj karte

en: Resplit
hr: Ponovo presjeci

en: Resplit Aces
hr: Razdvoji asove

en: Restart
hr: Pokreni ponovo

en: Restart game
hr: Ponovo pokreni igru

en: Restart the current level
hr: Ponovo pokreni isti nivo

en: Restart the game
hr: Ponovo pokreni igru

en: Restoring preferences...
hr: Vraćam postavke na stare vrijednosti...

en: Results
hr: Rezultati

en: Return cards to Stock
hr: Vrati karte na gomilu

en: Right
hr: Desno

en: Robot Score
hr: Rezultat robota

en: Robot Score When Splatted
hr: Roboti osvajaju bodove kada su isprskani

en: Robot Score When Waiting
hr: Roboti osvajaju bodove  kada čekaju

en: Robot has been Splatted!
hr: Robot je isprskan!

en: Robot image theme
hr: Izgled robota

en: Robot image theme. The theme of the images to use for the robots.
hr: Izgled robota.

en: Robots
hr: roboti

en: Roll!
hr: Bacaj !

en: Rotate blocks counterclockwise
hr: Okreći suprotno smjeru kazaljke na satu

en: Royal east
hr: Kraljevski istok

en: Rules
hr: Pravila

en: SIZE
hr: VELIČINA

en: S_tatistics...
hr: S_taistike...

en: Safe Teleports:
hr: Sigurni Teleporti:

en: Same GNOME
hr: GNOME Isto-isto

en: Same GNOME Preferences
hr: Postavke GNOME Isto-Isto

en: Same GNOME can't load the image file:
    %s
    
    Please check your Same GNOME installation
hr: GNOME Isto-isto ne mož učitati sliku:
    %s
    
    Provjerite vašu GNOME Isto-isto instalaciju

en: Scanning private game directory...
hr: Razmatram privatni direktorij igre...

en: Scanning private object directory...
hr: Razmatram direktorij sa privatnim objektima...

en: Scanning public game directory...
hr: Razmatram javni direktorij igre...

en: Scanning public object directory...
hr: Razmatram direktorij sa javnim objektima...

en: Score Required To Get A Safe Teleport
hr: Rezultat potreban da bi se dobio siguran teleport

en: Score:
hr: Rezultat:

en: Scores
hr: Rezultati

en: Scorpion
hr: Škorpion

en: Scroll method
hr: Način klizanja

en: Seahaven
hr: Morska Luka

en: Seconds left: %d
hr: Preostalo sekundi: %d

en: Seed
hr: Početak

en: Select
hr: Odaberi

en: Select "New game" from the "Game" menu to begin.
hr: Odaberite "Nova Igra" iz "Igra" menija za početak.

en: Select Game
hr: Odaberite Igru

en: Select Map
hr: Odaberite Mapu:

en: Select a card from the reserve for first foundation pile
hr: Odaberite kartu iz rezerve za temelj gomile

en: Select a different game
hr: Biraj novu igru

en: Select dice to re-roll, press Roll!, or select score slot.
hr: Odaberite kocke koje želite ponovo bacati, i pritisnite Bacaj!, ili odaberite polje za upis.

en: Set game configuration
hr: Odaberite podešavanja igre

en: Set game scenario
hr: Odaberite scenarij igre

en: Set starting level (1-10)
hr: Podesi početni nivo (1-10)

en: Set to true to be able to mark squares as unknown.
hr: Uključi da bi mogao označavati polja kao nepoznata

en: Set your wager and click in the white outline to deal a new hand.
hr: Položi svoj ulog i klikni na bijeli rub da podijeliš novu ruku.

en: Set your wager or click on the cards to deal a new hand.
hr: Podesi svoj ulog i klikni na karte da podijeliš novu ruku.

en: Setup
hr: Podešavanje

en: Show grid
hr: Prikaži mrežu

en: Show high scores and exit
hr: Prikaži najbolje rezultate i izađi

en: Show or hide the tool bar
hr: Prikaži ili sakrij traku s alatima

en: Show or hide the toolbar
hr: Prikaži ili sakrij liniju sa alatima

en: Show tool bar
hr: Prikaži liniju sa alatima

en: Shu_ffle tiles
hr: Mi_ješanje špilova

en: Shuffle
hr: Promiješaj

en: Shuffle tiles
hr: Miješanje špilova

en: Size of board (2-6)
hr: Veličina ploče (2-6)

en: Size of game tiles
hr: Veličina polja

en: Size of game tiles.
hr: Veličina polja.

en: Size of the board (1=small, 3=large)
hr: Veličina ploče (1=mala, 3=velika)

en: Small
hr: Malen

en: Small  (368 x 264)
hr: Mala (368x264)

en: Small Straight [30]
hr: Mali niz [30]

en: Smooth scrolling
hr: Glatko klizanje

en: Soft
hr: Mekano

en: Sokoban levels:
hr: Sokoban nivoi:

en: Sol_ve
hr: Rij_eši

en: Solve puzzles by sliding blocks
hr: Riješavaj slagalice pomicanjem blokova

en: Solve the game
hr: Riješi igru

en: Sorry, I was unable to find a playable configuration.
hr: Žao nam je, ali ne možemo naćemo igrive konfiguracije.

en: Sorry, full column
hr: Pun stupac

en: Sound
hr: Zvuk

en: Speed
hr: Brzina

en: Spider
hr: Pauk

en: Split
hr: Podijeli

en: Stagger flips
hr: Nesigurno okretanje

en: Stand
hr: Čekaj

en: Start a new game
hr: Pokreni novu igru

en: Start a new game giving a seed number...
hr: Počni novu igru sa zadanom početnom vrijednošću...

en: Start cave
hr: Početna pećina

en: Start this game over
hr: Počni igru iznova

en: Starting Level:
hr: Početni nivo:

en: Starting level:
hr: Početni nivo:

en: Statistics
hr: Statistike

en: Statistics of games played
hr: Statistika odigranih igri

en: Stock left:
hr: Preostalo na gomili:

en: Stock left: 0
hr: Preostalo na gomili:  0

en: Straight up
hr: Okomice

en: Streets and alleys
hr: Ulice i sokaci

en: Suggest a move
hr: Predloži potez

en: Suit font (large):
hr: Pisma (velika):

en: Suit font (medium):
hr: Pisma (srednja):

en: Suit font (small):
hr: Pisma (mala):

en: Surrender
hr: Predaj se

en: Switch level:
hr: Prijeđi u nivo:

en: Tali
hr: Jamb

en: Teleport
hr: Teleportiraj

en: Template
hr: Predložak

en: Ten across
hr: Deset poprijeko

en: The Same GNOME
hr: GNOME Isto-isto

en: The amount of money in your bank
hr: Svota novca u vašoj banci

en: The amount of money in your bank.
hr: Svota novca u vašoj banci.

en: The best option is to double down
hr: Najbolja opcija je prepoloviti

en: The best option is to hit
hr: Najbolja opcija je baciti

en: The best option is to split
hr: Najbolja opcija je razdvojiti

en: The best option is to stand
hr: Najbolja opcija je čekati

en: The best option is to surrender
hr: Najbolja opcija je predati

en: The cave is corrupted: %s is missing.
hr: Pećina je oštećena: %s nedostaje.

en: The cave you are trying to load includes an object, that wasn't declared.
hr: Pećina koju pokušavate učitati sadrži objekt koji nije prijavljen.

en: The cave you are trying to load it to big for this game.
hr: Pećina koju pokušavate učitate je prevelika za ovu igru.

en: The default configuration values could not be retrieved correctly.
hr: Standardne vrijednosti podešavanja nisu mogle bit pravilno podešene.

en: The density of blocks in rows filled at the start of the game. The value is between 0 (for no blocks) and 10 (for a completely filled row).
hr: Gustoća blokova u redovima koji su već popunjeni na početku igre. Vrijednost je između 0 (bez blokova) i 10 (za potpuno popunjeni red).

en: The density of filled rows
hr: Gustoća blokova u popunjenim redovima

en: The full path and filename of game to load.
hr: Puna putanja i ime igre koju treba učitati.

en: The game file to use
hr: Ime igre koja će se koristiti

en: The game is over.
    No hints are available
hr: Igra je završena.
    Savjeti više nisu dostupni.

en: The game was a draw.
hr: Neriješeno.

en: The height of the main window.
hr: Visina glavnog prozora.

en: The height of the playing window in pixels. At minimum it should be 240.
hr: Visina prozora za igru u točkama. Minimum je 240.

en: The height of the window
hr: Visina prozora

en: The level an analog joystick must reach to be considered "on" when emulating a digital joystick. This takes a value between 0.0 and 1.0.
hr: Razina koji analogni joystick mora dosećida bi se smatrao "uključenim"kada oponaša digitalni joystick. Vrijednosti su između 0.0 i 1.0.

en: The name of the key used to hold still. The name is a standard X key name.
hr: Naziv tipke za zaustavljanje. Ime je standardno ime tipke u X-ima.

en: The name of the key used to move east. The name is a standard X key name.
hr: Naziv tipke za kretanje u lijevo. Ime je standardno ime tipke u X-ima.

en: The name of the key used to move north-east. The name is a standard X key name.
hr: Naziv tipke za kretanje prema gore-lijevo. Ime je standardno ime tipke u X-ima.

en: The name of the key used to move north-west. The name is a standard X key name.
hr: Naziv tipke za kretanje prema gore-desno. Ime je standardno ime tipke u X-ima.

en: The name of the key used to move north. The name is a standard X key name.
hr: Naziv tipke za kretanje prema gore. Ime je standardno ime tipke u X-ima.

en: The name of the key used to move south-east. The name is a standard X key name.
hr: Naziv tipke za kretanje prema dolje-lijevo. Ime je standardno ime tipke u X-ima.

en: The name of the key used to move south-west. The name is a standard X key name.
hr: Naziv tipke za kretanje prema dolje-desno. Ime je standardno ime tipke u X-ima.

en: The name of the key used to move south. The name is a standard X key name.
hr: Naziv tipke za kretanje prema dolje. Ime je standardno ime tipke u X-ima.

en: The name of the key used to move west. The name is a standard X key name.
hr: Naziv tipke za kretanje u desno. Ime je standardno ime tipke u X-ima.

en: The name of the key used to teleport randomly. The name is a standard X key name.
hr: Naziv tipke za slučajno teleportiranje. Ime je standardno ime tipke u X-ima.

en: The name of the key used to teleport safely (if possible). The name is a standard X key name.
hr: Naziv tipke za sigurno teleportiranje (ukoliko je to moguće). Ime je standardno ime tipke u X-ima.

en: The name of the key used to wait. The name is a standard X key name.
hr: Naziv tipke za čekanje. Ime je standardno ime tipke u X-ima.

en: The name of the rules file containing the variation of the rules to play.
hr: Ime datoteke sa pravilima koji sadrži varijacije pravila igre.

en: The name of the scheme file containing the solitaire game to play.
hr: Ime datoteke koji sadrži opis vrste pasijansa koji će se igrati.

en: The number of rows that are filled with random blocks at the start of the game.
hr: Broj redova koji su popunjeni nasumičnim blokovima na početku igre.

en: The number of rows to fill
hr: Broj redova koje treba popuniti

en: The program GNOME Robots was unable to find any valid game configuration files. Please check that the program is installed correctly.
hr: Program GNOME Robots nije uspio pronaći nijednu datoteku sa ispravnom konfiguracijom igre. Molim provjerite je li program ispravno instaliran.

en: The remote player disconnected
hr: Udaljeni igrač se isključio

en: The requested height of the main window in pixels. Note that the widgets the window contains are at least 200 pixels high.
hr: Zahtjevana visina glavnog prozora kao broj točaka. Primjetite da su elementi koje sadrži prozor visine najmanje 200 točaka.

en: The requested width of the main window in pixels. Note that the widgets the window contains are at least 320 pixels wide.
hr: Zahtjevana širina glavnog prozora kao broj točaka. Primjetite da su elementi koje sadrži prozor širine najmanje 320 točaka.

en: The scroll method, valid values are "atari_scroll", "smooth_scroll" and "center_scroll".
hr: Način klizanja, moguće vrijednosti su "atari_scroll", "smooth_scroll" i "center_scroll".

en: The size of the playing grid
hr: Broj polja za igru

en: The value of this key is used to decide the size of the playing grid. The valid values are 2 to 8, anything else gets set to 3.
hr: Vrijednost ovog parametra se koristi u odlučivanju o veličini mreže za igru. Moguće postavke su od 2 do 8, sve drugo se postavlja na 3 automatski.

en: The variation of the rules file to use
hr: Datoteka sa varijacijama pravila koja će se koristiti

en: The width of the main window.
hr: Širina glavnog prozora.

en: The width of the playing window in pixels. At minimum it should be 320.
hr: Širina prozora za igru u točkama. Minimum je 320.

en: The width of the window
hr: Širina prozora

en: Theme
hr: Tema

en: Theme ID
hr: ID Teme

en: Themes
hr: Teme

en: There are no more moves.
hr: Nema više poteza.

en: There are no safe locations to teleport to!!
hr: Nema više sigurnih lokacija sa teleportiranje!!

en: There are no teleport locations left!!
hr: Nema više lokacija za teleportiranje!

en: There was an error accessing GConf: %s
hr: greška pri pristupanju GConfu: %s

en: These tiles don't match.
hr: Ovi špilovi se ne poklapaju.

en: Thieves
hr: Lopovi

en: Thinking...
hr: Razmišljam...

en: Thirteen
hr: Trinaestica

en: This game does not have hint support yet.
hr: Ova igra još uvijek nema podršku za savjete.

en: This game is unable to provide a hint.
hr: Ova igra nije u mogućnosti davati savete. Žao nam je.

en: This game uses a deprecated hint method (case 3).
    Please file a bug at http://bugzilla.gnome.org including this message and
    the name of the game you where playing (look in the title bar if you 
    aren't sure).
hr: Ova igra koristi sada zanemaren način davanja savjeta (slučaj 3).
    Molimo prijavite ovu grešku na http://bugzilla.gnome.org uključujući i ovu
    poruku kao i ime igre koju ste igrali (pogledajte u naslovnu liniju ukoliko
    niste sigurni).

en: This is GNOME Stones
hr: Ovo je GNOME Stones

en: This new mapset will take effect when you start a new game, or when Mahjongg is restarted.
hr: Nova mapa će se primjeniti kada započnete novu igru, ili kada restartirate mahjong

en: Three card deals
hr: Dijeljenje po tri karte

en: Thumb and pouch
hr: Palac i torba

en: Tile Set
hr: Špil

en: Tile set:
hr: Špil:

en: Tiles
hr: Naslovi

en: Tiles Left:
hr: Figura preostalo:

en: Tiles:
hr: Slike

en: Tileset
hr: Špil

en: Tileset to use.
hr: Odaberite špil.

en: Time between moves
hr: Vrijeme između bacanja

en: Time between moves in milliseconds.
hr: Vrijeme između poteza u milisekundama.

en: Time:
hr: Vrijeme:

en: Tiny  (184 x 132)
hr: Sićušna (184x132)

en: Total
hr: Ukupno

en: Total:
hr: Ukupno:

en: Tourniquets are not recommended unless in the direst emergency
hr: Steznici se preporučuju samo u najvećoj nevolji

en: Try a new game
hr: Započni novu igru

en: Try moving card piles around
hr: Pokušajte razmještati karte

en: Try moving cards down from the foundation
hr: Pokušajte uzimati karte s temelja

en: Try rearranging the cards
hr: Pokušajte promješati karate

en: Tutorial caves
hr: Pećine za učenje

en: Type 1 Robot Score
hr: Rezultat robota tipa 1

en: Type 1 Robot Score When Splatted
hr: Roboti tipa 1 osvajaju bodove kada su isprskani

en: Type 1 Robot Score When Waiting
hr: Roboti tipa 1 osvajaju bodove kada čekaju

en: Type 2 Robot Score
hr: Rezultat robota tipa 2

en: Type 2 Robot Score When Splatted
hr: Roboti tipa 2 osvajaju bodove kada su isprskani

en: Type 2 Robot Score When Waiting
hr: Roboti tipa 2 osvajaju bodove kada čekaju

en: Unable to load image:
    %s
hr: Ne mogu učitati sliku:
    %s

en: Undo
hr: Vrati

en: Undo previous move
hr: Vrati potez

en: Undo the last move
hr: Poništi zadnji potez

en: Union square
hr: Ujedinjeni kvadrati

en: Unknown color
hr: Nepoznata boja

en: Unknown suit
hr: Nepoznat znak

en: Unknown value
hr: Nepoznata vrijednost

en: Up
hr: Gore

en: Upper total
hr: Gornji zbir

en: Use "I'm not sure" flags.
hr: Koristi "Nisam siguran" zastavice.

en: Use Left Hand Keys
hr: Koristi tipke za lijevu ruku

en: Use Original Robots Keys
hr: Koristi standardne tipke za robota

en: Use a quick deal
hr: Koristi brzo dijeljenje

en: Use a quick deal with no delay between each card.
hr: Koristi brzo dijeljenje bez ikakve pauze između dvije karte.

en: Use fast moves
hr: Koristi brze poteze

en: Use quick moves
hr: Koristi brze poteze

en: Use random block colors
hr: Koristi nasumične boje blokova

en: Use relative movement
hr: Koristi relativno kretanje

en: Use relative movement (ie. left or right only).
hr: Koristi relativno kretanje (npr. samo lijevo i desno).

en: Use safe moves
hr: Koristi sigurne poteze

en: Use safe moves. The safe moves option will help you to avoid being killed due to a mistake. If you try to make a move that would lead to your death when there is a safe move available you will not be allowed to proceed.
hr: Koristi sigurnepoteze. Ova opcija će vam pomoći da izbjegnete smrt zbog greške. Ukoliko je ova opcija uključena i pokušate napraviti potez koji će dovesti do vaše smrti nećete ga moći izvršiti.

en: Use super safe moves
hr: Koristi super sigurne poteze

en: Use super safe moves. The player is alerted when there is no safe move and the only option is to teleport out.
hr: Koristi super sigurne poteze. Igrač se obavještava kada nema više sigurnih poteza i kada je jedina mogućnosti teleportiranje.

en: Use the Keypad
hr: Koristi numeričku tipkovnicu

en: Use the unknown flag
hr: Koristi zastavicu za nepoznato

en: Value
hr: Vrijednost

en: Variation on game rules
hr: Varijacije pravila igre

en: Vertical:
hr: Okomito:

en: Victory!!
hr: Pobjeda!!

en: Wager:
hr: Ulog:

en: Wait
hr: Čekaj

en: Warn when tiles don't match
hr: Upozori kada se slike ne poklapaju

en: Warnings
hr: Upozorenja

en: Welcome to GNOME Klotski
hr: Dobrodošli u GNOME Klotski

en: Welcome to GNOME Mahjongg!
hr: Dobrodošli u GNOME Mahjongg!

en: Welcome to Glines!
hr: Dobrodošli u Glines!

en: Welcome to Gnect!
hr: Dobrodošli u Gnect!

en: Welcome to Iagno!
hr: Dobrodošli u Iagno!

en: Welcome to Same GNOME!
hr: Dobrodošli u GNOME Isto-isto!

en: Welcome to gataxx!
hr: Dobrodošli u gataxx!

en: Westhaven
hr: Zapadna Luka

en: What card style to use
hr: Koji stil karata upotrebljavati

en: When without a stapler, a staple and a ruler will work
hr: Kada ste bez klamerice, spajalica i ravnalo mogu poslužiti

en: Whether or not to flip final results.
hr: Okrećem konačni rezultat ili ne.

en: Whether or not to play event sounds.
hr: Zvukovi pri događajima ili ne.

en: Whether or not to show the tool bar.
hr: Prikazivati liniju sa alatima ili ne.

en: Whether or not to show the toolbar
hr: Prikazivati liniju sa alatima ili ne.

en: Whether or not to show the toolbar.
hr: Prikazivati liniju sa alatima ili ne.

en: Whether or not to use animation.
hr: Prikazivati animacije ili ne.

en: Whether or not to use quick moves.
hr: Brzi potezi budu u uporabi ili ne.

en: Whether to give blocks random colors
hr: Da li da blokovi budu nasumičnih boja.

en: Whether to give blocks random colors.
hr: Da li da blokovi budu nasumičnih boja.

en: Whether to preview the next block
hr: Da li imati uvid u slijedeći blok.

en: Whether to preview the next block.
hr: Da li imati uvid u slijedeći blok.

en: Whether to rotate counter clock wise
hr: Da li blokove rotirati u pravcu suprotnom od kazaljke na satu.

en: Whether to rotate counter clock wise.
hr: Da li blokove rotirati u pravcu suprotnom od kazaljke na satu.

en: Whitehead
hr: Bela Glava

en: Width of grid
hr: Širina mreže

en: Will o the wisp
hr: Bludna vatra

en: Window height
hr: Visina prozora

en: Window width
hr: Širina prozora

en: Wins:
hr: Pobjede:

en: Worm
hr: Crv

en: Worm %d:
hr: Crv %d:

en: Worm Death
hr: Smrt Crva

en: Worm Reverse
hr: Obrnuti crv

en: Worm Teleport
hr: Teleportirani crv

en: Worm color:
hr: Boja crva:

en: Worst:
hr: Najgori:

en: Would you like insurance?
hr: Želiš li osiguranje?

en: Written for my wife, Matylda
    Send comments and bug reports to: janusz.gorycki@intel.com
hr: Napisano za moju ženu, Matyldu
    Komentare i prijave grešaka šaljite na: janusz.gorycki@intel.com

en: X location of window
hr: X položaj prozora

en: Y location of window
hr: Y položaj prozora

en: Yellow
hr: žuta

en: Yes
hr: Da

en: You
hr: Vi

en: You Cannot Change the Game Type When Playing
hr: Nemožete mijenjati tip igre dok traje igra

en: You are searching for a %s.
hr: Tražite %s.

en: You gained an extra life!
hr: Dobili ste dodatni život!

en: You may be able to select a different game from the preferences dialog.
hr: Možete odabrati neku drugu igru iz dijaloga sa postavkama.

en: You win!
hr: Vi ste pobjedili!

en: You won!!!
hr: Vi ste pobjedili!

en: You're only allowed three rolls! Select a score box.
hr: Dozvoljena su vam samo tri bacanja! Odaberite polje za upis.

en: Your move...
hr:  Vaš potez...

en: Zero corresponds to no animations, one is partial animations, two is complete animations.
hr: Nula je bez animacija, jedan sa djelomičnim animacijama, dva je sa putpunim animacijama.

en: Zero is human; one through three correspond to the level of the computer player.
hr: Nula je čovjek; a od jedan do tri razina računalnog protivnika.

en: [Human,Wilber,Bill,Monica,Kenneth,Janet]
hr: [Čovjek,Ivan,Vlatko,Denis,Tanja,Mate]

en: _Advanced
hr: _Napredno

en: _Appearance
hr: _Prikaz

en: _Cards...
hr: _Karte...

en: _Down
hr: _Dolje

en: _Drop
hr: _Ispusti

en: _Game
hr: _Igra

en: _Joystick
hr: _Igračka palica

en: _Left
hr: _Lijevo

en: _Medium
hr: _Srednje

en: _Misc.
hr: _Razno

en: _Move
hr: _Pomakni

en: _Novice
hr: _Početni

en: _Players
hr: _Igrači

en: _Reset
hr: _Vrati izvorno

en: _Restart level
hr: _Ponovo pokreni nivo

en: _Right
hr: _Desno

en: _Rules
hr: _Pravila

en: _Select...
hr: _Odaberi...

en: _Sound
hr: _Zvuk

en: _Theme:
hr: _Tema:

en: _Toolbar
hr: _Alatna traka

en: _Up
hr: _Gore

en: ace
hr: as

en: an empty Foundation
hr: Prazan `temelj`

en: an empty Foundation pile
hr: prazna gomila na `temelju`

en: an empty Tableau
hr: prazan talon

en: an empty Tableau pile
hr: prazan špil talona

en: an empty Tableau slot
hr: prazno talon polje

en: an empty bottom slot
hr: Prazno polje na dnu

en: an empty corner slot
hr: Prazno polje u uglu

en: an empty foundation
hr: Prazan `temelj`

en: an empty foundation pile
hr: prazna gomila na `temelju`

en: an empty left slot
hr: Prazno lijevo polje

en: an empty right slot
hr: Prazno desno polje

en: an empty slot
hr: Prazno polje

en: an empty slot on tableau
hr: prazno polje na talonu

en: an empty tableau slot
hr: prazno talon polje

en: an empty top slot
hr: prazno gornje polje

en: and all cards below it
hr: i sve karte ispod nje

en: appropriate Foundation pile
hr: odgovarajuća `temelj` gomila

en: black joker
hr: crni joker

en: classic robots
hr: klasični roboti

en: clubs
hr: tref

en: cows
hr: krave

en: diamonds
hr: karo

en: disabled
hr: onemogućeno

en: eggs
hr: jaja

en: eight
hr: osam

en: empty foundation
hr: prazan `temelj`

en: empty slot on foundation
hr: prazno polje na `temelju`

en: empty slot(s)
hr: Prazno polje

en: empty space on tableau
hr: prazan prostor na talonu

en: five
hr: pet

en: four
hr: Četiri

en: gataxx is a GNOME port of the old game ataxx. It is derived from Ian Peters' iagno code.
hr: gataxx je GNOME izvedba stare igre ataxx. Dobivena je od koda za jamb Iana Petersa.

en: gnome-stones:empty
hr: gnom-stones:prazno

en: gnomekoban:empty,0
hr: gnomekoban:prazno,0

en: gnomes
hr: gnomovi

en: hearts
hr: srca

en: itself
hr: samom sebi

en: king
hr: kralj

en: mice
hr: miševi

en: nightmare
hr: Noćna mora

en: nine
hr: devet

en: on to the empty tableau slot
hr:  na prazno talon polje

en: queen
hr: kraljica

en: red joker
hr: crveni joker

en: robots
hr: roboti

en: robots with safe teleport
hr: Roboti sa sigurnim teleportima

en: robots2
hr: Roboti2

en: robots2 easy
hr: Roboti2 laki

en: seven
hr: sedam

en: six
hr: Šest

en: something
hr: nešto

en: spades
hr: pikovi

en: ten
hr: desetka

en: the ace of clubs
hr: Tref as

en: the ace of diamonds
hr: Karo as

en: the ace of hearts
hr: Herc as

en: the ace of spades
hr: Pik as

en: the appropriate Foundation pile
hr: odgovarajuća `temelj` gomila

en: the eight of clubs
hr: Osmica tref

en: the eight of diamonds
hr: Osmica karo

en: the eight of hearts
hr: Osmica herc

en: the eight of spades
hr: Osmica pik

en: the five of clubs
hr: Petica tref

en: the five of diamonds
hr: Petica karo

en: the five of hearts
hr: Petica herc

en: the five of spades
hr: Petica pik

en: the foundation pile
hr: prazna gomila na `temelju`

en: the four of clubs
hr: Četvorka tref

en: the four of diamonds
hr: Četvorka karo

en: the four of hearts
hr: Četvorka herc

en: the four of spades
hr: Četvorka pik

en: the jack of clubs
hr: Dečko  tref

en: the jack of diamonds
hr: Dečko karo

en: the jack of hearts
hr: Dečko  herc

en: the jack of spades
hr: Dečko pik

en: the king of clubs
hr: Kralj tref

en: the king of diamonds
hr: Kralj karo

en: the king of hearts
hr: Kralj herc

en: the king of spades
hr: Kralj pik

en: the nine of clubs
hr: devetka tref

en: the nine of diamonds
hr: devetka kara

en: the nine of hearts
hr: devetka herc

en: the nine of spades
hr: devetka pik

en: the queen of clubs
hr: Kraljica tref

en: the queen of diamonds
hr: Kraljica kara

en: the queen of hearts
hr: Kraljica herc

en: the queen of spades
hr: Kraljica pik

en: the seven of clubs
hr: Sedmica tref

en: the seven of diamonds
hr: Sedmica karo

en: the seven of hearts
hr: Sedmica herc

en: the seven of spades
hr: Sedmica pik

en: the six of clubs
hr: Šestica tref

en: the six of diamonds
hr: Sedmica karo

en: the six of hearts
hr: Šestica herc

en: the six of spades
hr: Šestica pik

en: the ten of clubs
hr: Desetka tref

en: the ten of diamonds
hr: Desetka karo

en: the ten of hearts
hr: Desetka herc

en: the ten of spades
hr: Desetka pik

en: the three of clubs
hr: Trojka tref

en: the three of diamonds
hr: Trojka karo

en: the three of hearts
hr: Trojka herc

en: the three of spades
hr: Trojka pik

en: the two of clubs
hr: Dvojka tref

en: the two of diamonds
hr: Dvojka karo

en: the two of hearts
hr: Dvojka herc

en: the two of spades
hr: Dvojka pik

en: the unknown card
hr: Nepoznata karta

en: three
hr: tri

en: two
hr: dva

en: windows
hr: prozori
