gnome-media 0 - en to hr translation catalogue (326 entries)

en: %d - Unknown
hr: %d - Nepoznato

en: %s
    This means that the CD player will not be able to run.
hr: %s
    To znači da se CD svirač neće moći pokrenuti.

en: %s (Has not been saved)
hr: %s (nije sačuvano)

en: %s Information
hr: Podaci o %s

en: %s does not appear to point to a valid CD device. This may be because:
    a) CD support is not present in your machine
    b) You do not have the correct permissions to access the CD drive
    c) %s is not the CD drive.
hr: %s izgleda da ne pokazuje na valjani CD uređaj. Mogući razlozi su:
    a) Podrška za CD uređaj nije ugrađena u Vaš sustav
    b) Nemate ispravne dozvole pristupa CD uređaju
    v) %s nije CD uređaj.

en: %s is not installed in the path.
hr: %s  nije instaliran u putanji.

en: <b>Default Sink</b>
hr: <b>Uobičajeni izlaz</b>

en: <b>Default Source</b>
hr: <b>Uobičajeni izvor</b>

en: <no description>
hr: <bez opisa>

en: <none>
hr: <nijedno>

en: <not described>
hr: <nije opisano>

en: <not named>
hr: <bez imena>

en: <span weight="bold" size="x-large">Testing...</span>
hr: <span weight="bold" size="x-large">Isprobavanje...</span>

en: A CD player for GNOME
hr: CD svirač za GNOME

en: A GNOME/GStreamer-based mixer application
hr: Program za miješanje zvuka na osnovi programa GNOME/GStreamer

en: A description for the audio profile
hr: Opis za profil zvučne datoteke

en: A description of the profile, containing more information and describing when to use this profile.
hr: Opis profila, sadrži više informacija, te opisuje kada koristiti ovaj profil.

en: A filename extension to be used when storing files encoded with this profile.
hr: Dodatak naziva datoteke koji će se koristiti kod spremanja datoteka šifriranih ovim profilom.

en: A partial GStreamer pipeline to use for this profile.
hr: Djelomično se koristi cjevovod GStreamer-a za ovaj profil.

en: A short name for the audio profile
hr: Kratko ime za profil zvuka

en: A short name for the audio profile, to be used in selections and uniquely identifying the profile.
hr: Kratko ime za profil zvuka, koristiti će se u odabirima, te jedinstveno označava profil.

en: A sound recorder for GNOME
hr: Snimanje zvuka za GNOME

en: About
hr: O

en: Acoustic
hr: AkustiÄki

en: Act as recording level meter.
hr: Ponašaj se kao mjerač jačine snimka.

en: Address of the server to contact for CD queries
hr: Adresa servera kojem će se slati CD upiti

en: Adjust the volume level
hr: Prilagodi jačinu zvuka

en: Album Line
hr: Linija albuma

en: Ambient
hr: Ambientalna

en: Art Rock
hr: Art Rok

en: Artist Line
hr: Linija izvođača

en: Artist and Title
hr: Izvođač i Naslov

en: Attempt to _eject CD when CD Player exits
hr: Pokušaj izaciti CD-a pri zatvaranju CD svirača

en: Attempt to eject CD when CD Player exits
hr: Pokušaj izbaciti CD pri zatvaranju CD svirača

en: Audio Information
hr: Podaci o snimci

en: Ballad
hr: Balada

en: Bit rate:
hr: Protok bitova:

en: CD Database
hr: CD Baza podataka

en: CD Database Preferences
hr: Podešavanja CD baze podataka

en: CD Display
hr: CD zaslon

en: CD Player
hr: Cd svirač

en: CD Player Behaviour:
hr: Ponašanje CD svirača:

en: CD Player De_vice:
hr: CD svirač u_ređaj:

en: CD Player Preferences
hr: Podešavanja CD svirača

en: CD device to use
hr: CD uređaj u upotrebi

en: CD player theme
hr: Tema CD svirača

en: CDDB Track Editor
hr: Uređivač traka

en: Cannot connect to sound daemon.
    Please run 'esd' at a command prompt.
hr: Ne mogu se spojiti sa daemonom za zvuk.
    Pokrenite naredbu "esd" u naredbenoj liniji.

en: Cannot create CDDBTrackEditor factory.
    This may be caused by another copy of cddb-track-editor already running.
hr: Ne mogu stvoriti CDDBTrackEditor tvornicu.
    Razlog je možda u tome što je već pokrenut cddb-track-editor-a.

en: Cannot create player
hr: Ne mogu stvoriti svirač

en: Category
hr: Kategorija

en: Chamber Music
hr: Kamerna muzika

en: Chanson
hr: Ĺ ansona

en: Chorus
hr: Zbor

en: Christian Gangsta Rap
hr: KrĹĄÄanski Gangsta Rap

en: Christian Rap
hr: KrĹĄÄanski Rap

en: Classical
hr: Klasično

en: Classical Rock
hr: Klasični rok

en: Click Ok to finish.
hr: Pritisnite "U redu" za završetak.

en: Close
hr: Zatvori

en: Close this window
hr: Zatvori ovaj prozor

en: Club
hr: Klubska

en: Configure defaults for GStreamer applications
hr: Postavi uobičajena podešavanja za GStrimer aplikacije

en: Connect to the esd server on this host.
hr: Spoji se na ESD poslužitelj na ovom računalu.

en: Contents
hr: Sadržaj

en: Could not load UI resource %s
hr: Ne mogu učitati resurse korisničkog sučelja %s

en: Country
hr: Zemlja

en: Create a new sample
hr: Napravi novi uzorak

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Data CD
hr: CD sa podacima

en: Delete Profile
hr: Izbriši profil

en: Delete profile "%s"?
hr: Obriši profil "%s"?

en: Delete these %d profiles?
hr: Brišem ovih %d profila?

en: Delete these two profiles?
hr: Brišem ova dva profila?

en: Device path
hr: Putanja do uređaja

en: Disc _Title:
hr: _Naslov diska:

en: Disc error
hr: Greška s diskom

en: Display help for Sound Recorder
hr: Pokaži pomoć za snimanje zvuka

en: Displays information about the currently playing album, artist and time elapsed
hr: Prikazivanje podataka o albumu koji se trenutno svira, izvođaču i proteklom vremenu

en: Drive Error
hr: Greška sa uređajem

en: Drive open
hr: Uređaj je otvoren

en: Dummy option
hr: Lažna opcija

en: ESD Server Host
hr: Računalo ESD poslužitelja

en: Easy Listening
hr: Lako sluĹĄljivo

en: Edit Audio Profile
hr: Uredi profil zvuka

en: Edit GMAudio Profiles
hr: Uredi profile GM zvuka

en: Editing Disc ID:
hr: Uređivanje ID-a diska:

en: Editing Disc ID: %s
hr: Uređivanje ID-a diska: %s

en: Eject
hr: Izbaci

en: Eject CD
hr: Izbaci CD

en: Eject the CD when CD player quits?
hr: Izbaci CD pri zatvaranju CD svirača?

en: Error setting device
hr: Greška pri postavljanju uređaja

en: Ethnic
hr: Narodna

en: Expander Size
hr: Veličina proširivača

en: Failed to construct test pipeline for '%s'
hr: Neuspjeh u stvaranju probnog cjevovoda za „%s“

en: Failure instantiating main window
hr: Greška pri stvaranju glavnog prozora

en: Fast forward
hr: Brzo pretraživanje prema naprijed

en: File Information
hr: Podaci o datoteci

en: File _Extension:
hr: _Dodatak datoteke:

en: File _Information
hr: _Podaci o datoteci

en: File information
hr: Podaci o datoteci

en: File size:
hr: Veličina datoteke:

en: Filename:
hr: Ime datoteke:

en: Folder:
hr: Mapa:

en: Folklore
hr: Folklorna

en: FreeDB _round robin server
hr: _FriDB kružni poslužitelj...

en: Freestyle
hr: Slobodni stil

en: GConf Error (FIXME): %s
hr: Greška GConf-a: %s

en: GStreamer Preferences
hr: Podešavanja GStrimera

en: Game
hr: Igra

en: Gothic
hr: Gotika

en: Gothic Rock
hr: GotiÄki Rock

en: Hide advanced disc options
hr: Sakrij dodatne opcije diska

en: Hide advanced track options
hr: Sakrij dodatne opcije trake

en: Hos_tname:
hr: _Ime računala:

en: Host is %s
hr: Poslužitelj je %s

en: Hostna_me:
hr: _Ime računala:

en: Humour
hr: Humor

en: Info Line
hr: Info linija

en: Information to send to server
hr: Podaci koji se šalju poslužitelju

en: Instrumental
hr: Instrumentalna

en: Instrumental Pop
hr: Instrumentalni Pop

en: Instrumental Rock
hr: Instrumentalni Rock

en: Invalid CD device
hr: CD uređaj nije valjan

en: Latin
hr: Latinično

en: Length
hr: Duljina

en: Length:
hr: Duljina:

en: Line for displaying information
hr: Linija za prikaz informacija

en: Line for displaying the name of the album
hr: Linija u kojoj se prikazuje naziv albuma

en: Line for displaying the name of the artist
hr: Linija u kojoj se prikazuje naziv izvođača

en: Line for displaying the time elapsed for the current track
hr: Linija za prikaz proteklog vrijemena trake koja se trenutno reprodukuje

en: List of audio recording profiles. The list contains strings naming subdirectories relative to /system/gstreamer/audio/profiles.
hr: Popis profila zapisivanja zvuka. Popis sadrži nazive podmapa koje se odnose na /system/gstreamer/audio/profiles.

en: List of profiles
hr: Popis profila

en: Location
hr: Smještaj

en: Lock
hr: Zaključano

en: Login Information
hr: Informacije Prijave

en: Main toolbar
hr: Glavna traka s alatima

en: Meditative
hr: Meditacijska

en: Modify your CD database preferences
hr: Izmjeni postavke svoje CD baze podataka

en: Monitor the recording input volume
hr: Monitorirajte ulaznu jačinu zvuka snimanja

en: Monitor the sound output volume
hr: Monitorirajte izlaznu jačinu zvuka

en: Multiple matches...
hr: Višestruko podudaranje...

en: Mute
hr: Utišaj

en: Native American
hr: Indijanski

en: New
hr: Novi

en: New Profile
hr: Novi profil

en: Next track
hr: Sljedeći zapis

en: No CD device
hr: Nema CD uređaja

en: No Cdrom
hr: Nema CD uređaja

en: No disc
hr: Nema diska

en: Noise
hr: Buka

en: Number of channels:
hr: Broj kanala:

en: Only start if there isn't already a CD player application running
hr: Pokreni samo ako već nije pokrenut CD svirač

en: Open
hr: Otvori

en: Open a file
hr: Otvori datoteku

en: Open a vertical version of the meter.
hr: Otvori okomitu inačicu mjerača.

en: Open preferences
hr: Otvori podešavanja

en: Open track editor
hr: Otvori uređivač traka

en: Other
hr: Ostalo

en: Other _FreeDB server:
hr: Drugi _FriDB poslužitelj:

en: Other _server:
hr: Drugi _poslužitelj:

en: P_revious track
hr: Prethodna traka

en: Pause
hr: Pauza

en: Paused
hr: Pauzirano

en: Pipe_line:
hr: _Cjevovod:

en: Play
hr: Sviraj

en: Play / Pause
hr: Sviranje / Pauza

en: Play audio CDs
hr: Audio CD-i

en: Play sound
hr: Odsviraj zvuk

en: Play the CD on startup
hr: Sviranje CD-a odmah nakon pokretanja

en: Play when the CD player starts?
hr: Pustiti pri pokretanju CD svirača?

en: Playing
hr: Sviram

en: Playing %s - %s
hr: Sviranje %s - %s

en: Playing...
hr: Izvođenje...

en: Position
hr: Položaj

en: Power Ballad
hr: SnaĹžna balada

en: Preferences
hr: Podešenja

en: Previous
hr: Prethodni

en: Previous track
hr: Prijašnji zapis

en: Profile Description:
hr: Opis profila:

en: Profile _Description:
hr: _Opis profila:

en: Profile _name:
hr: _Ime profila:

en: Quit
hr: Izlaz

en: Quit the application
hr: Lijevo poravnano

en: Ready
hr: Spreman

en: Rec.
hr: Snim.

en: Recent _Files
hr: _Nedavno korištene datoteke

en: Record
hr: Zapis

en: Record as
hr: Snimi kao

en: Record sound
hr: Snimi zvuk

en: Record sound clips
hr: Snimi primjerke zvuka

en: Recording level
hr: Jačina zvuka snimke

en: Recording level monitor
hr: Opcije za snimanje

en: Recording...
hr: Snimanje...

en: Rewind
hr: Premotaj

en: Rhythmic Soul
hr: RitmiÄni Soul

en: Rock
hr: Stijena

en: Run Mixer
hr: Pokreni mikser

en: Run _Mixer
hr: Pokreni _mikser

en: Run the audio mixer
hr: Pokreni mikser zvuka (podešavanje jačine zvuka)

en: Sample rate:
hr: Veličina uzorka:

en: Satire
hr: Satira

en: Save
hr: Spremi

en: Save As
hr: Spremi kao

en: Save _As...
hr: _Spremi Kao...

en: Save file as
hr: Spremi datoteku kao

en: Save the current file
hr: Spremi trenutnu datoteku

en: Save the current file with a different name
hr: Makni trenutni pogled na spremink

en: Sen_d no information
hr: Ne šalji po_datke

en: Send _other information:
hr: Pošalji _ostale podatke:

en: Send real _information
hr: Pošalji _prave podatke

en: Server
hr: Poslužitelj

en: Server name
hr: Ime poslužitelja

en: Server type
hr: Vrsta poslužitelja

en: Set device
hr: Postavi uređaj

en: Should the CD be ejected when the CD player quits?
hr: Treba li CD izbaciti pri zatvaranju CD svirača

en: Show advanced disc options
hr: Pokaži dodatne opcije diska

en: Show advanced track options
hr: Pokaži dodatne opcije trake

en: Show information about the current file
hr: Pokaži podatke o tekućoj datoteci

en: Show information for Sound Recorder
hr: Pokaži podatke o spremanju zvuka

en: Size of the expander arrow
hr: Veličina strelice za proširivanje

en: Slow Jam
hr: Spori Jam

en: Slow Rock
hr: Spori Rock

en: Song length:
hr: Dužina pjesme:

en: Sorry, no mixer elements and/or devices found
hr: Nažalost, nisam našao elemente i/ili uređaje miješala

en: Sound Clip
hr: ZvuÄni isjeÄak

en: Sound Recorder
hr: Zvučni poslužitelj

en: Space
hr: Razmak

en: Specify the X position of the meter.
hr: Postavite X poziciju mjerača.

en: Specify the Y position of the meter.
hr: Postavite Y poziciju mjerača.

en: Speech
hr: Govor

en: Start _playing CD when CD Player starts
hr: Započni svirati CD kada se pokrene CD svirač

en: Start playing CD when CD Player starts
hr: Započni svirati CD-a kada se pokrene CD svirač

en: Stop
hr: Zaustavi

en: Stop sound
hr: Zaustavi zvuk

en: Stopped
hr: Zaustavljen

en: Symphonic Rock
hr: Simfonijski Rock

en: Symphony
hr: Simfonija

en: Te_st
hr: _Test

en: Testing Pipeline
hr: Isprobavanje cjevovoda

en: The CD player is unable to run correctly.
    
    Press 'Details' for more details on reasons for the failure.
    
    Press 'Set device' to go to a dialog where you can set the device, or press 'Quit' to quit the CD player
hr: Nije moguće ispravno pokrenuti CD svirač
    
    Pritisnite "Detalji" za više informacija o uzroku rušenja.
    
    Pritisnite "Postavi uređaj" za otvaranje dijaloga na kojem možete postaviti uređaj, ili pritisnite "Izlaz" za napuštanje programa

en: The default file extension for this profile
hr: Uobičajeni dodatak datoteci za ovaj profil

en: The file "%s" is missing. This indicates that the application is installed incorrectly, so the dialog can't be displayed.
hr: Nedostaje datoteka "%s". Ovo pokazuje da je program neispravno instaliran, stoga dijalog ne može biti prikazan.

en: The hostname that will be sent with all queries
hr: Naziv računala biti će poslan uz sve upite

en: The partial GStreamer pipeline used
hr: Djelomično se koristi cjevovod GStreamer-a

en: The path to the CD drive that the CD player should use to play CDs
hr: Putanja prema CD uređaju koji CD svirač treba koristiti za puštanje CD-ova

en: The port that the server is running the database on
hr: Port na kojem sluša baza podataka

en: The type of the server to contact for CD queries. Possible values are 0 (FreeDB round robin server), 1 (other freedb server) and 2 (other server).
hr: Vrsta poslužitelja kojem se šalju upiti o CD-ima. Dozvoljene vrijednosti su 0 (FriDB kružni poslužitelj), 1 (neki drugi FriDB poslužitelj) ili 2 (drugi poslužitelj).

en: The username
hr: Korisničko ime

en: The username that will be sent with all queries
hr: Korisničko ime koje se šalje sa svіm upitima

en: There is no CD device set. This means that the CD player
    will be unable to run. Click 'Set device' to go to a dialog
    where you can set the device, or click 'Quit' to quit the CD player.
hr: Niste postavili CD uređaj. To znači da CD svirač neće raditi.
    Kliknite na "Postavi uređaj" za otvaranje dijaloga u kojem možete
    postaviti uređaj, ili kliknite na "Izlaz" za napuštanje programa.

en: There was an error displaying help: 
    %s
hr: Došlo je do greške pri prikazivanju pomoći: 
    %s

en: There was an error starting %s: %s
hr: Došlo je do greške pri pokretanju %s: %s

en: There was an error subscribing to notification of terminal profile list changes. (%s)
hr: Došlo je do greške prilikom pretplaćivanja na obavijesti o promjenama u popisu profila terminala. (%s)

en: There were multiple matches found in the database.
    Below is a list of possible matches, please choose the best match
hr: U bazi podataka postoji više pronađenih rezultata.
    Sljedi popis pronađenih, odaberite rezultat koji Vam najviše odgovara

en: This key specifies which user information will be sent to the server to contact for CD queries. Possible values are 0 (no information), 1 (real information) and 3 (other information).
hr: Ovaj ključ navodi koji podaci o korisniku će se poslati poslužitelju radi upita o CD-ima. Dozvoljene vrijednosti su 0 (ništa se ne šalje), 1 (pravi podaci) ili 3 (neki drugi podaci).

en: Time Line
hr: Linija vremena

en: Title
hr: Naslov

en: Track List
hr: Popis traka

en: Track editor
hr: Uređivač traka

en: Unknown
hr: Napoznato

en: Unknown / Unknown
hr: Nepoznato / nepoznato

en: Unknown Album
hr: Nepoznati izvođač

en: Unknown Artist
hr: Nepoznati izvođač

en: Unknown artist
hr: Nepoznati izvođač

en: Unknown disc
hr: Nepoznati disk

en: Unknown size
hr: Nepoznata veličina

en: Unknown track
hr: Nepoznata traka

en: Vocal
hr: Vokalna

en: Volume Control
hr: Kontrola glasnoće

en: Volume Meter
hr: Mjerač jačine

en: Volume control
hr: Kontrola jačine zvuka

en: Volume monitor
hr: Gnome uređivač ikona

en: What theme should the CD player use for it's appearance
hr: Koju temu treba koristiti CD svirač za svoj izgled

en: When the CD player is started, should it start playing the CD?
hr: Kada se pokrene CD svirač, treba li odmah početi svirati CD?

en: Whether or not this profile is to be used
hr: Želite li korititi ovaj profil?

en: Whether or not to use and display this profile.
hr: Želite li koristiti i prikazati ovaj profil?

en: X-Position
hr: X pozicija

en: Y-Position
hr: Y pozicija

en: You already have a profile called "%s"
hr: Već imate profil pod imenom "%s"

en: You do not seem to have permission to access %s.
hr: Nemate dozvole za pristup %s.

en: You must select one or more profiles to delete.
hr: Morate izabrati jedan ili više profila za brisanje.

en: Your hostname
hr: Naziv računala

en: _About
hr: _O

en: _About CD player
hr: _O CD sviraču

en: _Active ?
hr: _Aktivno ?

en: _Apply change
hr: Primjeni izmjene

en: _Artist:
hr: _Izvođač:

en: _Available Themes:
hr: _Dostupne teme:

en: _Close Window
hr: _Zatvori prozor

en: _Contents
hr: _Sadržaj

en: _Create
hr: _Stvori

en: _Details
hr: _Detalji

en: _Disc comments:
hr: _Komentar diska:

en: _Edit
hr: _Uređivanje

en: _Eject disc
hr: Izbaci disk

en: _Extra track data:
hr: _Dodatni podaci o traci:

en: _File
hr: _Datoteka

en: _GStreamer Pipeline:
hr: Cjevovod _GStrimera:

en: _Genre:
hr: _Ĺ˝anr:

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _Input:
hr: _Ulaz:

en: _Name:
hr: _Ime:

en: _New
hr: _Novi

en: _Next track
hr: Sljedeća traka

en: _Open...
hr: _Otvori...

en: _Output:
hr: _Izlaz:

en: _Pipeline:
hr: _Cjevovod:

en: _Play
hr: _Sviraj

en: _Play / Pause
hr: _Sviranje / Pauza

en: _Profile name:
hr: Ime _profila:

en: _Profiles:
hr: _Profili:

en: _Quit
hr: _Završi

en: _Record
hr: _Snimi

en: _Save
hr: _Spremi

en: _Set device
hr: _Postavi uređaj

en: _Stop
hr: _Zaustavi

en: _Update Server List
hr: _Ažuriraj popis poslužitelja

en: _Year:
hr: _Godina:

en: hour
hr: sat

en: hours
hr: sati

en: identity
hr: identitet

en: minute
hr: minuta

en: minutes
hr: minute

en: second
hr: sekunda

en: seconds
hr: sekunde
