gnome-panel 0 - en to hr translation catalogue (512 entries)

en: 
    
    (If you choose not to reload it at this time you can always add it by right clicking on the panel and clicking on the "Add to Panel" submenu)
hr: 
    
    (Ako se odlučite da ga ne učitate ponovo, možete ga svakako dodati desnim klikom na ploču, i odabirom podizbornika „Dodaj na ploču“)

en: 
    
    Do you want to delete the applet from your configuration?
hr: 
    
    Da li želite da uklonite ovaj applet iz vaših postavki?

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. If anyone is found using it, he should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
hr: %s nema upotrebnu vrijednost, kakogod. Jedino zauzima prostor na tvrdom disku i vrijeme za kompajliranje, te ukoliko se učita, također zauzima dragocjen radni prostor i memoriju. Tko god da ga upotrebljava, treba biti poslan na psihijatrijsko promatranje.

en: %s the Fish
hr: %s Riba

en: (with minor help from George)
hr: (uz malu pomoć DŽordža)

en: 12 hour
hr: 12-točasovni

en: 24 hour
hr: 24-očasovni

en: 24-hour
hr: 24-sata

en: <b>Animation</b>
hr: <b>Animacija</b>

en: <b>General</b>
hr: <b>Opšte</b>

en: <b>Options</b>
hr: <b>Opcije</b>

en: <b>Preview</b>
hr: <b>Pregled</b>

en: <b>Restoring Minimized Windows</b>
hr: <b>Pokazuje umanjene prozore</b>

en: <b>Switcher</b>
hr: <b>Prebacivač</b>

en: <b>Window Grouping</b>
hr: <b>Grupisanje prozora</b>

en: <b>Window List Content</b>
hr: <b>Sadržaj spiska prozora</b>

en: <b>Window List Size</b>
hr: <b>Veličina spiska prozora</b>

en: <b>Workspaces</b>
hr: <b>Radne površine</b>

en: <small>Opaque</small>
hr: <small>Neprovidan</small>

en: <small>Transparent</small>
hr: <small>Providan</small>

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
hr: Riba bez imena je prilično glupa riba. Oživite vašu ribu dajući joj ime.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
hr: Popis IID-a programčića koje će panel zanemarivati. Na ovaj način možete da sprečite učitavanje ili prikazivanje u odabirniku nekih programčića. Na primjer, da isključite programče mali-narednik, dodajte „OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet“ u ovaj popis. Panel je neophodno ponovo pokrenuti da bi ovo uzelo maha.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/general/$(profile)/toplevels/$(id).
hr: Popis ID-a panela. Svaki ID određuje jedan panel prvog nivoa. Podešavanja za svaki od ovih panela se nalaze u /apps/panel/general/$(profile)/toplevels/$(id).

en: A list of panel applet IDs. Each ID identifies an individual panel applet. The settings for each of these applets are stored in /apps/panel/general/$(profiles)/applets/$(id).
hr: Popis ID-a programčeta na panelu. Svaki ID određuje jedno programče na panelu. Podešavanja za svako programče se nalaze u /apps/panel/general/$(profile)/applets/$(id).

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/general/$(profiles)/objects/$(id).
hr: Popis ID-a objekta na panelu. Svaki ID određuje jedan objekt na panelu (npr. pokretač, gumb ili meni). Podešavanja za svaki objekt se nalaze u /apps/panel/general/$(profile)/objects/$(id).

en: A simple applet for testing the GNOME-2.0 panel
hr: Jednostavan aplet za isprobavanje GNOME panela

en: About GNOME
hr: O Gnomu

en: About _GNOME
hr: O Gnomu

en: Accessories
hr: Pomoćni alati

en: Action button type
hr: Vrsta akcije

en: Actions
hr: Akcije

en: Ad_just Date & Time...
hr: Podesi datum i _vrijeme...

en: Add new item to this menu
hr: Dodaj novu stavu u ovaj meni

en: Add this as drawer to panel
hr: Dodaj ovo kao fioku na panel

en: Add this as menu to panel
hr: Dodaj ovo na panel kao meni

en: Add this launcher to panel
hr: Dodaj ovaj pokretač na panel

en: All Day
hr: Cijeli dan

en: Amusements
hr: Zanimljivosti

en: An unknown error occurred while trying to open %s
hr: Došlo je do nepoznate greške pri pokušaju otvaranja „%s“

en: And many, many others...
hr: I mnogo, mnogo drugih...

en: Animation _speed:
hr: _Brzina animacije

en: Animation speed
hr: Brzina animacije

en: Applet Bonobo IID
hr: Bonobo IID programčeta

en: Applet IIDs to disable from loading
hr: IID-i programčeta za isključivanje uticajnija

en: Applet:
hr: Programče:

en: Applications
hr: Aplikacije

en: Appointments
hr: Obveze

en: Area where notification icons appear
hr: PovrÅ¡ina gde se pojavljuju sličicice za obaveÅ¡tenja

en: Arro_ws on hide buttons
hr: S_trelice na dugmićima za skrivanje

en: Autoclose drawer
hr: Samozatvarajuća fioka

en: Automatically hide panel into corner
hr: Automatski sakrij panel u ćošak

en: Background
hr: Pozadina

en: Background _image:
hr: _Pozadinska slika:

en: Background color
hr: Boja pozadine

en: Background color opacity
hr: Providnost boje pozadine

en: Background image
hr: Pozadinska &slika...

en: Background type
hr: Vrsta pozadine

en: Behavior
hr: Ponašanje

en: Bottom
hr: Dno

en: Bottom Centered Panel
hr: Ploča centrirana pri dnu

en: Bottom Edge Panel
hr: Rubna donja ploča

en: Bottom Expanded Edge Panel
hr: Rašireni donja rubna ploča

en: Bottom Floating Panel
hr: Donja plutajuća ploča

en: Browse
hr: Potraži

en: CDE Menu
hr: CDE izbornik

en: Calendar
hr: Kalendar

en: Can't find an empty spot
hr: Ne mogu naći prazno mjesto

en: Cannot add to run box
hr: Ne mogu dodati u dijalog za pokretanje programa

en: Cannot convert '%s' from UTF-8
hr: Ne mogu pretvoriti '%s' iz UTF-8

en: Cannot create launcher
hr: Ne mogu napraviti pokretač

en: Cannot display help document
hr: Ne mogu prikazati pomoć

en: Cannot display location '%s'
hr: Ne mogu prikazati lokaciju  „%s“

en: Cannot execute '%s'
hr: Ne mogu pokrenuti  „%s“

en: Cannot launch command '%s'
hr: Ne mogu pokrenuti naredbu „%s“

en: Cannot launch entry
hr: Ne mogu pokrenuti stavku

en: Cannot launch icon
hr: Ne mogu pokrenuti sličicicu

en: Cannot load entry
hr: Ne mogu učitati stavku

en: Cannot open recently used document
hr: Ne mogu otvoriti nedavno korišteni dokument

en: Cannot remove menu item %s
hr: Ne mogu ukloniti stavku izbornika %s

en: Cannot save changes to launcher
hr: Ne mogu sačuvati izmjene pokretača

en: Cannot save launcher to disk
hr: Ne mogu sačuvati pokretač na disk

en: Cannot save menu item to disk
hr: Ne mogu sačuvati stavku izbornika na disk

en: Cannot show %s
hr: Ne mogu prikazati %s

en: Center panel on x-axis
hr: Centriraj ploču horizontalno

en: Center panel on y-axis
hr: Centriraj ploču vertikalno

en: Choose a file to append to the command...
hr: Odaberite datoteku koju želite pridodati naredbi...

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
hr: Pritisnite ovdje da sakrijete sve prozore i vidite radnu površinu.

en: Click here to restore hidden windows.
hr: Pritisnite ovdje da prikažete sakrivene prozore.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
hr: Pritisnite na prozor da prisilite program da izađe. Da anulirate, pritisnite <ESC>.

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
hr: Pritisnite ovoj gumb da pronađete datoteku čije ime želite pridodati naredbi.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
hr: Pritisnite ovaj gumb da pokrenete odabrani program ili naredbu iz stavke za unos naredbe.

en: Clock
hr: Sat

en: Clock Applet Factory
hr: Tvornica appleta za satove

en: Clock Preferences
hr: Postavke sata

en: Clock _type:
hr: Vrsta _sata:

en: Close _drawer when launcher is clicked
hr: Zatvori _ladica pri pritisku na pokretač

en: Co_lor:
hr: Bo_ja:

en: Co_mmand to run when clicked:
hr: Na_redba za izvršenje po pritisku:

en: Command entry
hr: Unos naredbe

en: Command icon
hr: Sličica naredbe

en: Command to execute on click
hr: Naredba za izvršenje po kliku

en: Complete panel lockdown
hr: Potpuno zaključavanje ploče

en: Computer Clock
hr: Računalni sat

en: Confirm panel removal
hr: Potvrdi uklanjanje ploče

en: Copy _Date
hr: Kopiraj _datum

en: Copy _Time
hr: Kopiraj _vrijeme

en: Could not get directory name from path: %s
hr: Ne mogu odrediti ime direktorija iz putanje „%s“

en: Could not get file name from path: %s
hr: Ne može odrediti ime datoteke iz putanje „%s“

en: Couldn't find a suitable application
hr: Ne mogu pronaći odgovarajući program

en: Create Launcher
hr: Napravi pokretač

en: Create new file in the given directory
hr: Napravi novu datoteku u datom direktoriju

en: Custom _format:
hr: Korisnčki _oblik:

en: Custom format
hr: Korisnički oblik

en: Custom format of the clock
hr: Prilagođeni format sata

en: D_on't Delete
hr: _Ne Briši

en: Debian Menu
hr: Debian izbornik

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
hr: Određuje kada grupirati prozore iz istog programa na listi prozora. Dozvoljene vrijednosti su „never“ (nikad), „auto“ (automatski) i „always“ (uvijek).

en: Delete Panel
hr: Ukloni ploču

en: Desktop
hr: Radna površina

en: Details: %s
hr: Detalji: %s

en: Disable Force Quit
hr: Onemogući prisilno zatvaranje

en: Disable Lock Screen
hr: Onemogući zaključavanje zaslona

en: Display "Run Application" dialog keybinding
hr: Prikaži prečicu sa tastature za „Pokreni“ dijalog

en: Display a swimming fish or another animated creature
hr: Prikaži ribu kako pliva ili neko drugo animirano stvorenje

en: Display all workspaces
hr: Prikaži sve radne površine

en: Display workspace names
hr: Prikaži imena radnih površina

en: Drawer
hr: Ladica

en: Drawer and panel _animation
hr: _Animacija fioke i panela

en: E_xpand
hr: _Proširi

en: Enable animations
hr: Uključi animaciju

en: Enable arrows on hide buttons
hr: Prikaži strelice na gumbovima za skrivanje

en: Enable hide buttons
hr: Omogući gumbove za skrivanje

en: Enable keybindings
hr: Uključi prečice

en: Enable program list in "Run Application" dialog
hr: Prikaži popis programa u prozoru za pokretanje naredbi.

en: Enable tooltips
hr: Uključi savjete

en: Enter a command string here to run it.
hr: Ovdje unesite naredbu da biste je izvršili.

en: Entire menu
hr: Cijeli izbornik

en: Error getting value for '%s': %s
hr: Greška pri učitavanju vrijednosti za „%s“: %s

en: Error loading display_all_workspaces value for Workspace Switcher: %s
hr: Greška pri učitavanju postavke za prikaz svih radnih površina za Izmjenu radne površine: %s

en: Error loading display_workspace_names value for Workspace Switcher: %s
hr: Greška pri učitavanju postavke za prikaz imena za Izmjenu radne površine: %s

en: Error loading gconf directory '%s': %s
hr: Greška pri učitavanju gconf direktorija „%s“: %s

en: Error loading glade file %s
hr: Greška pri učitavanju glade datoteke „%s“

en: Error loading num_rows value for Workspace Switcher: %s
hr: Greška pri učitavanju vrijednost broja redova za Izmjenu radne površine: %s

en: Error reading GConf boolean value '%s': %s
hr: Greška pri čitanju Gkonf istinitosne vrijednosti „%s“: %s

en: Error reading GConf integer value '%s': %s
hr: Greška pri čitanju Gkonf cijelog broja „%s“: %s

en: Error reading GConf list value '%s': %s
hr: Greška pri čitanju Gkonf liste „%s“: %s

en: Error reading GConf string value '%s': %s
hr: Greška pri čitanju Gkonf niza znakova „%s“: %s

en: Error watching gconf key '%s': %s
hr: Greška pri praćenju gkonf ključa „%s“: %s

en: Exception from popup_menu '%s'
hr: Greška u popup_menu: „%s“

en: Expand program list in "Run Application" dialog
hr: Razgranaj popis programa u prozoru za pokretanje naredbi

en: Expand to occupy entire screen width
hr: Raširi da zauzme cijelu širinu zaslona

en: FIXME - is this resolved with the new menu stuff
hr: POPRAVI — je li ovo rešeno pomoću novih izbornika?

en: FIXME - need to define limits
hr: POPRAVI — obavezno je postaviti ograničenja

en: Factory for creating clock applets.
hr: Proizvodnja programa za sat.

en: Factory for the window navigation related applets
hr: Proizvodnja programa za odabir prozora

en: Failed to get pixmap %s
hr: Neuspješno učitavanje slike %s

en: Failed to launch time configuration tool: %s
hr: Ne može da pokrene alat za podešavanje: %s

en: Failed to load %s: %s
hr: Neuspjelo učitavanje %s: %s

en: Failed to load image %s
hr: Neuspjelo učitavanje slike %s

en: Failed to locate a program for configuring the date and time. Perhaps none is installed?
hr: Ne mogu pronači program za podešavanje datuma i vriemena. Možda nijedan nije instaliran?

en: Fast
hr: Brzo

en: File %s already exists. Overwrite?
hr: Datoteka „%s“ već postoji. Presnimiti preko nje?

en: File not found
hr: Datoteka nije pronađena

en: Find files, folders, and documents on your computer
hr: Pronađite datoteke, direktorije i dokumente na vašem računaru

en: Fish
hr: Riba

en: Fish Preferences
hr: Postavke za Ribu

en: Fit image to panel
hr: Razvuci sliku da odgovara ploči

en: Force Quit
hr: Obavezno zatvaranje

en: Force a misbehaving application to quit
hr: Inzistiraj na isključivanju programa koji se loše ponašaju

en: Force this application to exit?
    (Any open documents will be lost.)
hr: Okončajte ovaj program?
    (Svi otvoreni dokumenti će biti izgubljeni.)

en: Frames in fish's animation
hr: Broj okvira u animaciji ribe

en: From Whence That Stupid Fish Came
hr: Odakle Ta Glupa Riba Iziđe

en: GNOME Panel Shell
hr: Gnomova ljuska ploče

en: General
hr: Općenito

en: Get the current time and date
hr: Saznaj trenutno vrijeme i datum

en: Glade file for the screenshot program is missing.
    Please check your installation of gnome-panel
hr: Glade datoteka za snimanje zaslona nedostaje.
    Provjerite instalaciju (paket „gnome-panel“)

en: Grab a window instead of the entire screen
hr: Snimi prozor umjesto cijelog zaslona

en: Group windows when _space is limited
hr: Grupiraj prozore kada je prostor ograničen

en: Hide application windows and show the desktop
hr: Sakrij prozore programa i prikaži radnu površinu

en: Highlight launchers on mouseover
hr: Osvjetli pokretače pri prelasku mišem

en: Hour format
hr: Format sata

en: I've detected a panel already running,
    and will now exit.
hr: Već je pokrenut panel, 
    i zato završavam.

en: Icon used for object's button
hr: Sličica koja se koristi za gumb objekta

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
hr: Ukoliko je postavljeno, prikazuje se prozor u kojem se traži odobrenje korisnika za uklanjanje ploče.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
hr: Ukoliko je postavljeno, ladica će se sama zatvoriti kada korisnik klikne pokretač na njoj.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
hr: Ukoliko je postavljeno, pokretač se osvijtljava kada korisnik pređe mišem preko njega.

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
hr: Ukoliko je postavljeno, strelice će se smijestiti na dugmiće za skrivanje. Ova postavka je značajna jedino ako je postavljeno enable_buttons.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
hr: Ukoliko je postavljeno, sa svake strane panela će se prikazati bumbi kojima se panel može pomaknuti na rub zaslona, tako da samo gumb ostane prikazan.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
hr: Ukoliko je postavljeno, prikaže datum na satu, pored vrijemena

en: If true, display seconds in time.
hr: Ukoliko je postavljeno, prikaži sekunde u vremenu.

en: If true, display time in Universal Coordinated Time zone.
hr: Ukoliko je postavljeno, prikaži univerzalno vrijeme (UCT).

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
hr: Ukoliko je postavljeno, skrivanje i otkrivanje ove ploče biti će animirano umjesto da se odigra trenutno.

en: If true, panel-specific keybindings are enabled.
hr: Ukoliko je postavljeno, uključene su prečice sa tastature za pojedinačne ploče.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
hr: Ukoliko je postavljeno, prikaži opis alata kada se mišem prijeđe preko sata.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
hr: Ukoliko je postavljeno, popis poznatih programa je proširen u prozoru za pokretanje programa. Ovo podešavanje je značajno jedino ako je postavljeno enable_program_list.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
hr: Ukoliko je postavljeno, prikazuje se popis poznatih programa u prozoru za pokretanje programa. Je li popis razgranat pri prikazivanju prozora se podešava pomoću show_program_list.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
hr: Ukoliko je postavljeno, slika za pozadinu biti će rotirana kada je pločavertikalno usmjerena.

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
hr: Ukoliko je postavljeno, koristi se custom_icon kao odabrana sličica za gumb. Ukoliko nije postavljeno, zanemaruje se podešavanje custom_icon. Ovo podešavanje je značajno jedino ako je vrsta objekta "menu-object" ili "drawer-object".

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
hr: Ukoliko je postavljeno, animacija ribe će biti rotirana kada je ploča vertikalno usmjerena.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
hr: Ukoliko je postavljeno, slika će biti uvećana na visinu (ako je vodoravna) ploča tako da se sačuva odnos visine i širine.

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
hr: Ukoliko je postavljeno, slika će se razvući tako da odgovara dimenzijama ploče. Neće se očuvati odnos visine i širine slike.

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
hr: Ukoliko je postavljeno, podešavanje menu_path se koristi kao putanja iz koje se izvlači sadržaj izbornika. Ukoliko nije postavljeno, zanemaruje se podešavanje menu_path. Ovo je značajno jedino ukoliko je vrsta objekta „menu-object“.

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
hr: Ukoliko je postavljeno, kada pokazivač miša napusti površinu ploče, on se skriva u rubu zaslona. Pomicanjem pokazivača u taj rub, ploča će se ponovo prikazati.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
hr: Ukoliko je postavljeno, ploča neće dozvoliti izmjene u mojim podešavanjima ploče. Pojedinačni programi se mogu zasebno zaključati. Ploču je obavezno iznova pokenuti da bi ova opcija djelovala.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
hr: Ukoliko je postavljeno, ploča će zauzeti cijelu širinu zaslona (visinu ako se radi o uspravnom panelu). Na ovaj način ploča se može postaviti jedino uz rub zaslona. Ukoliko nije postavljeno, ploča će biti taman toliko da na njega može da stane svaki program, pokretač i gumb.

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
hr: Ukoliko je postavljena, pozicija objekta se promatraju u odnosu na desnu (ili donju ukoliko je uspravna) ploča.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
hr: Ukoliko je postavljeno, korisnik ne može da premjesti programe ukoliko prethodno ne oslobodi objekt pomoću stavke „Otključaj“ iz menija.

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
hr: Ukoliko je ovo uključeno, popis prozora prikazuje prozore sa svih radnih površina, a inače samo sa tekuće.

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
hr: Ukoliko je ovo uključeno, izmjena radnih površina prikazuje sve radne površine, inače prikazuje samo trenutnu.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace.
hr: Ukoliko je ovo uključeno, radne površine u programu će prikazivati imena radnih površina, a inače će prikazivati sadržaj radne površine.

en: If true, the x key is ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x key specifies the location of the panel.
hr: Ukoliko je postavljeno, zanemaruje se vodoravna pozicija i ploča se centrira vodoravno. Ukoliko se promijeni veličina ploče, ostat će na istoj poziciji — porast će sa svake strane. Ukoliko nije postavljeno, vodoravna pozicija određuje mjesto ploče.

en: If true, the y key is ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y key specifies the location of the panel.
hr: Ukoliko je postavljeno, zanemaruje se uspravna pozicija i ploča se centrira uspravno. Ukoliko se promijeni veličina ploče, ostat će na istoj poziciji — porast će sa svake strane. Ukoliko nije postavljeno, uspravna pozicija određuje mjesto panela.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
hr: Ukoliko je ovo uključeno, kada prikazujete umanjeni prozor, prebaci ga na tekuću radnu površinu. Inače, prebacuje na njegovu matičnu radnu površinu.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
hr: Ukoliko je postavljeno, prikazuju se kratka uputstva za objekte na ploči.

en: Image Background Details
hr: Detalji slike za pozadinu

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
hr: Kada se koristi Xinerama, možete imati ploče na svakom zaslonu. Ovaj ključ određuje tekući zaslon na kojem se prikazuje ploču.

en: Incomplete '%s' background type received
hr: Nepotpuna vrsta pozadine: „%s“

en: Incomplete '%s' background type received: %s
hr: Primljena nepotpuna vrsta pozadine „%s“: %s

en: Insufficient memory to save the screenshot.
    Please free up some resources and try again.
hr: Nedovoljno memorije za snimanje zaslona.
    Oslobodite nešto memorije i probajte ponovo.

en: Internet time
hr: Internet vrijeme

en: Interpret position relative to bottom/right edge
hr: Pozicija je data u odnosu na donji/desni rub

en: Key %s is not set, can't load launcher
hr: Ključ „%s“ nije postavljen, ne može pokrenuti pokretač

en: Large
hr: Veliko

en: Launcher Properties
hr: Osobine pokretača

en: Launcher from menu
hr: Pokretač iz izbornika

en: Launcher location
hr: Pozicija pokretača

en: Launcher...
hr: Pokretač...

en: Left
hr: Lijevo

en: Left Centered Panel
hr: Lijevo Centrirana ploča

en: Left Edge Panel
hr: Ljeva rubna ploča

en: Left Expanded Edge Panel
hr: Rašireni ljeva rubna ploča

en: Left Floating Panel
hr: Ljevo Plutajuća ploča

en: Lock
hr: Zaključano

en: Lock Screen
hr: Zaključaj zaslon

en: Lock screen
hr: Zaključaj ekran

en: Lock the object to the panel
hr: Priveži objekt za ploču

en: Lock the screen so that you can temporarily leave your computer
hr: Zaključaj zaslon kako bi mogli da se privremeno udaljite od računala

en: Lock the screen so you can temporarily leave your computer
hr: Zaključaj zaslon kako bi mogli da se privremeno udaljite od računala

en: Log Out
hr: Odjava

en: Log out of GNOME
hr: Napuštanje GNOMA

en: Log out of this session to log in as a different user or to shut down the computer
hr: Odjavite se da biste se prijavili kao neki drugi korisnik, ili da isključite vaše računalo.

en: M_inimum size:
hr: Naj_manja veličina:

en: Ma_ximum size:
hr: Naj_veća veličina:

en: Main Menu
hr: Glavni meni

en: Maximum window list size
hr: Najveća veličina lista prozora

en: Medium
hr: Srednje

en: Menu
hr: Izbornik

en: Menu Bar
hr: Traka izbornika

en: Menu content path
hr: Putanja sadržaja izbornika

en: Minimum window list size
hr: Najmanja veličina popisa prozora

en: Move windows to current workspace when unminimized
hr: Prebaci umanjene prozore na trenutnu radnu površinu pri prikazu

en: Name to identify panel
hr: Ime kojim se raspoznaje ova ploča

en: No 'Exec' or 'URL' field in entry
hr: Nema „Exec“ niti „URL“ polja u unosu

en: No URI provided for panel launcher desktop file
hr: URI adresa nije navedena u datoteci pokretača ploče

en: No Windows Open
hr: Nema otvorenih prozora

en: Not enough room to write file %s
hr: Nedovoljno mjesta za upis datoteke „%s“

en: Notification Area
hr: Obavještajna zona

en: Notification Area Factory
hr: Tvornica za Obaveštajnu zonu

en: Number of _workspaces:
hr: Broj radnih _površina:

en: Object's position on the panel
hr: Pozicija objekta na ploču

en: Open URL: %s
hr: Otvori URL: %s

en: Orientation:
hr: Orijentacija:

en: Panel
hr: Ploča

en: Panel '%s' is set to be displayed on screen %d which is not currently available. Not loading this panel.
hr: Ploča „%s“ je podešena da se prikazuje na zaslonu %d koji trenutačno nije dostupan. Ne učitava ovu ploču.

en: Panel ID list
hr: Popis ID-a ploče

en: Panel Notification Area
hr: Obaveštajna zona ploče

en: Panel Preferences
hr: Postavke ploče

en: Panel Properties
hr: Osobine ploče

en: Panel applet ID list
hr: Popis ID-a programa na ploči

en: Panel attached to drawer
hr: Ploča pridodana ovoj ladici

en: Panel autohide delay
hr: Vrijeme sakrivanja ploče

en: Panel autounhide delay
hr: Vrijeme otkrivanja ploče

en: Panel object ID list
hr: Popis ID-a objekta na ploči

en: Panel object type
hr: Vrsta objekta na ploči

en: Panel orientation
hr: Usmerena ploča

en: Panel size
hr: Veličina ploče

en: Pause per frame
hr: Pauza po okviru

en: Pick a color
hr: Odabir boje

en: Popup panel menu keybinding
hr: Prečica za priručni izbornik ploče

en: Prefs Dir:
hr: Postavke direktorija:

en: Properties
hr: Svojstva

en: Protect your computer from unauthorized use
hr: Zaštitite vaš računalo od neovlaštene upotrebe

en: Put into run dialog
hr: Stavi u dijalog za pokretanje

en: Ranges that hint what sizes are acceptable for the applet
hr: Opseg koji označava koje su veličine prihvatljive za aplet

en: Recent Documents
hr: Skorašnji dokumenti

en: Remove this item
hr: Ukloni ovu stavku

en: Restart _Screensaver Daemon
hr: Iznova pokreni servis za _čuvanje zaslona

en: Restore to current _workspace
hr: Prikaži na _tekućoj radnoj površini

en: Restore to na_tive workspace
hr: Prikaži na _matičnoj radnoj površini

en: Right
hr: Desno

en: Right Centered Panel
hr: Desno centrirana ploča

en: Right Edge Panel
hr: Desno rubna ploča

en: Right Expanded Edge Panel
hr: Desno rubno proširena ploča

en: Right Floating Panel
hr: Desno plutajuća ploča

en: Rotate image on vertical panels
hr: Rotiraj sliku na vertikalnim pločama

en: Rotate image when panel is _vertical
hr: Rotiraj sliku ako je panel _vertikalan

en: Rotate on vertical panels
hr: Rotiraj na vertikalnim pločama

en: Rows in workspace switcher
hr: Broj redova u promijeni radnih površina

en: Run
hr: Pokreni

en: Run Application
hr: Pokreni program

en: Run Application...
hr: Pokreni program...

en: Run a command
hr: Izvrši komandu

en: Run an Application by entering a command
hr: Pokrenite program unosom naredbe

en: Run in _terminal
hr: _Pokreni u terminalu

en: Run with _file...
hr: Pokreni uz _datoteku...

en: S_tyle:
hr: _Stil:

en: Save Screenshot
hr: Zapamti sliku ekrana

en: Save screenshot to _desktop
hr: Postavi sliku zaslona na desktop

en: Save screenshot to _file:
hr: Sačuvaj sliku zaslona u _datoteku:

en: Save screenshot to _web page (save in ~/public__html)
hr: Postavi sliku zaslona na web stranicu (snimi u ~/public__html)

en: Screenshot
hr: Slika zaslona

en: Search
hr: &Traži

en: Search for Files
hr: Potraži datoteke

en: Search for Files...
hr: Tražite datoteke...

en: Select an application to view its description.
hr: Odaberite program da vidite njegov opis.

en: Select preferences for all your panels
hr: Odaberi postavke za sve ploče

en: Select this box to run the command in a terminal window.
hr: Označite ovu kućicu da biste pokrenuli naredbu u terminalu.

en: Sh_ow windows from current workspace
hr: Prikaži prozore sa _tekuće radne površine

en: Show Desktop
hr: Prikaži radnu površinu

en: Show Desktop Button
hr: Gumb za prikazivanje radne površine

en: Show _all workspaces in:
hr: Prikaži _sve radne površine u:

en: Show _date
hr: _Prikaži datum

en: Show _only the current workspace
hr: Prikaži samo _trenutnu radnu površinu

en: Show _seconds
hr: Prikaži _sekunde

en: Show date in clock
hr: Prikaži datum na satu

en: Show date in tooltip
hr: Prikaži datum u obavještenju

en: Show hide _buttons
hr: Prikaži gumbe za _skrivanje

en: Show list of known _applications
hr: Prikaži popis poznatih pro_grama

en: Show time with seconds
hr: Prikaži vrijeme sa sekundama

en: Show windows from a_ll workspaces
hr: Prikaži prozore sa _svih radnih površina

en: Show windows from all workspaces
hr: Prikaži prozore sa svih radnih površina

en: Show workspace _names in switcher
hr: Prikaži _imena radnih površina u prebacivaču

en: Size
hr: Veličina

en: Size:
hr: Veličina:

en: Slow
hr: Sporo

en: Small
hr: Malen

en: Solid c_olor
hr: _Čvrsta boja

en: Some of these properties are locked down
hr: Neke od ovih osobina su zaključane

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
hr: Postavlja boju pozadine panela u obliku #RGB.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
hr: Određuje datoteku koja se koristi kao slika za pozadinu. Ako je slika polutransparentna, onda će se uklopiti sa slikom pozadine radne površine.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
hr: Određuje koliko milisekundi se čeka nakon što pokazivač uđe na površinu ploče prije ponovnog prikazivanja ploče. Ova postavka je značajna jedino ako je opcija auto_hide postavljena.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
hr: Određuje koliko milisekundi se čeka nakon što pokazivač uđe na površinu ploče prije ponovnog prikazivanja ploče. Ova postavka je značajna jedino ako je opcija auto_hide postavljena.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
hr: Određuje koliko točaka je vidljivo kada je ploča sakrivena u rubu. Ova postavka je značajna jedino ako je opcija auto_hide postavljena.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
hr: Određuje transparentnost pozadinske boje. Ukoliko je boja transparentna (vrijednost manja od 65535), boje će se uklopiti sa pozadinom radne površine.

en: Specify a gconf location in which the applet preferences should be stored
hr: Navedite gkonf lokaciju na koju treba smijestiti postavke za programe

en: Specify a profile name to load
hr: Navedite ime profila koji učitavate

en: Specify an applet IID to load
hr: Navedite IID programa za učitavanje

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
hr: Navedite početno usmerenje programa (gore, dolje, ljevo ili desno)

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
hr: Navedite početnu veličinu programa (veoma malo, srednje, veliko, itd.)

en: St_retch
hr: _Rastegni

en: Stretch image to panel
hr: Razvuci sliku na ploči

en: SuSE Menu
hr: SuSE Izbornik

en: Switch between open windows
hr: Sljedeći otvoreni prozor

en: Switch between workspaces
hr: Sledeća radna površina

en: Take Screenshot...
hr: Snimak zaslona...

en: Take a screenshot of your desktop
hr: Sačuvaj snimak zaslona vaše radne površine

en: Take screenshot
hr: Snimak zaslona

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
hr: Snimi zaslon nakon određenog vremena (u sekundama)

en: Take window screenshot
hr: Snimak prozora

en: Tasks
hr: Zadaci

en: Test Bonobo Applet
hr: Isprobaj Bonobo applet

en: Test Bonobo Applet Factory
hr: Isprobaj tvornicu Bonobo appleta

en: The Applet's containing Panel is locked down
hr: Ploča koji sadrži program je privezana

en: The Applet's containing Panel's background color or pixmap
hr: Applet sadrži i boju ili sliku pozadine ploče

en: The Applet's containing Panel's orientation
hr: Applet sadrži i orijentaciju panela

en: The Applet's containing Panel's size in pixels
hr: Applet sadrži i veličinu ploče u pikselima

en: The Applet's flags
hr: Osobine appleta

en: The Bonobo implementation ID of the applet - e.g. "OAFIID:GNOME_ClockApplet". This key is only relevant if the object_type key is "bonobo-applet".
hr: Bonobo ID implementacije appleta — npr. „OAFIID:GNOME_ClockApplet“. Ovo podešavanje je značajno jedino ako je vrsta objekta „bonobo-applet“.

en: The Clock displays the current time and date
hr: Sat prikazuje trenutno vrijeme i datum

en: The GNOME Panel
hr: GNOME ploča

en: The Window List shows a list of all windows and lets you browse them.
hr: Popis prozora prikazuje popis svih prozora i omogućava da ih pregledate.

en: The Window Selector shows a list of all windows and lets you browse them.
hr: Odabir prozora prikazuje popis svih prozora i omogućava njihovo pregledavanje.

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
hr: Izmjena radne površine prikazuje manje izdanje vaših radnih površina koje vam omogućava da uredite vaše prozore.

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
hr: Vrsta akcije koju ovo gumb predstavlja. Moguće vrijednosti su „lock“, „logout“, „run“, „search“ i „screenshot“. Ovo podešavanje je značajno jedino ako je vrsta objekta „action-applet“.

en: The default application for this type of file cannot handle remote files
hr: Uobičajeni program za ovu vrstu datoteka ne radi sa udaljenim datotekama

en: The fish's animation pixmap
hr: Sličica za animaciju ribe

en: The fish's name
hr: Ime ribe

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
hr: Visina (širina za uspravne panele) ploče. U toku rada ploča će  odrediti najmanju veličinu na osnovu veličine pisma i ostalih pokazatelja. Najveća veličina je utvrđena na četvrtinu visine (širine) zaslona.

en: The icon of the command to be run.
hr: Sličica naredbe koju treba izvršiti.

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
hr: Identifikator ploče koji je vezan za ovu ladicu. Ovo podešavanje je značajno jedino ako je vrsta objekta "drawer-object".

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
hr: Identifikator ploče prvog nivoa koji sadrži ovaj objekt.

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
hr: Mjesto .desktop datoteke koja opisuje ovaj pokretač. Ovo podešavanje je značajno jedino ako je vrsta objekta  "launcher-object".

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
hr: Mjesto datoteke sa slikom koja se koristi kao sličica za gumb ovog objekta. Ovo podešavanje je značajno jedino ako je vrsta objekta  "drawer-object"  ili "menu-object", a postavljeno je use_custom_icon.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
hr: Pozicija ploče na vodoravnoj osi. Ova vrijednost je značajna jedino pri neraširenom prikazivanju. Pri raširenom prikazivanju se ova vrijednost zanemaruje i ploča se postavlja uz i zaslona kako je naznačeno u usmerenju.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
hr: Pozicija ploče na vertikalnoj osi. Ova vrijednost je značajna jedino pri neraširenom prikazivanju. Pri raširenom prikazivanju se ova vrijednost zanemaruje i ploča se postavlja uz rub zaslona kako je naznačeno u usmerenju.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
hr: Usmerenje ploče. Postoje četiri dozvoljene vrijednosti: „top“, „bottom“, „left“ i „right“. Pri raširenom prikazivanju, ova vrijednost označava uz koju rub se postavlja ploča. Pri neraširenom prikazivanju, razlika između „top“ i „bottom“ je manje značajna — oba označavaju da se radi o vodoravnoj ploči — ali ipak daje i označuje kako neki objekti na pločil treba da se ponašaju. Na primjer, na „top“ ploči će se izbornici prikazivati ispod ploče, dok će se na „bottom“ ploči izbornici prikazivati iznad ploče.

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
hr: Putanja iz koje se izvlači sadržaj izbornika. Ovo podešavanje je značajno jedino ako je postavljeno use_menu_path, a vrsta objekta je „menu-object“.

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
hr: Pozicija ovog objekta na ploči. Navodi se kao broj piksela u odnosu na lijevu (ili gornju ako je vertikalan) rub ploče.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
hr: Brzina kojom se odvijaju animacije. Postoje tri moguće vrijednosti: „slow“, „medium“ i „fast“. Ova postavka je značajna jedino kade je enable_animations postavljeno.

en: The system administrator has disallowed
    modification of the panel configuration
hr: Administrator sistema je onemogućio
    izmjene postavki ploče

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
hr: Tekst koji se prikazuje kao katko uputstvo za ovu ladicu ili ovaj izbornik. Ova ključ nije nadležan ukoliko je vrijednost ključa object_type "drawer-object" ili "menu-object".

en: The type of this panel object. Possible values are "drawer-object", "menu-object", "launcher-object", "bonobo-applet", "action-applet" and "menu-bar".
hr: Vrsta ovog objekta na ploči. Postoji više dozvoljenih vrijednosti — „drawer-object“, „menu-object“, „launcher-object“, „bonobo-applet“, „action-applet“ i „menu-bar“.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.6 in favour of the 'format' key. The schema is retained for compatibility with older versions.
hr: Korištenje ove tipke je zastarjelo u GNOME 2.6 u korist tipke 'oblik'. Schema je zadržana zbog kompatibilnosti sa starijim inačicama.

en: The user's directory in which screenshots should be saved so as to appear on the web.
hr: Direktorij korisnika u koji treba smijestiti snimke zaslona kako bi se pojavili na webu.

en: The water needs changing!
    (Look at today's date)
hr: Potrebno je promijeniti vodu!
    (Pogledajte koji je datum)

en: There was a problem registering the panel with the bonobo-activation server.
    The error code is: %d
    The panel will now exit.
hr: Došlo je do neprilika pri prijavljivanju ploče sa bonobo-activation serveru.
    Kod greške je %d.
    Ploča se sada zatvara.

en: There was an error displaying help: 
    %s
hr: Došlo je do greške pri prikazivanju pomoći: 
    %s

en: There was an error displaying help: %s
hr: Došlo je do greške pri prikazivanju pomoći: %s

en: This button lets you hide all windows and show the desktop
hr: Ovaj gumb omogućava da sakrijete sve prozore i vidite radnu površinu.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
hr: Ovo je ljudima razumljivo ime koje možete koristiti za raspoznavanje ploča. Njegova jedina svrha je da služi kao naslov prozora ploče što može pomoći pri biranju ploče.

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
hr: Ovaj ključ određuje koliko redova (za horizontalan raspored) ili kolona (za vertikalan raspored) će prikazivati izmjena radnih površina. Ovaj ključ ima značaja jedino ako je ključ display_all_workspaces postavljen.

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
hr: Ovaj ključ navodi naredbu za izvršenje po kliku na ribu.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
hr: Ovaj ključ navodi ime datoteke sa slikom koja se koristi za animaciju ribe, datu u odnosu na direktorij sa slikama.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format.
hr: Ovaj ključ određuje format koji se koristi za applet sata kada je ključ formata postavljen na "custom". Možete koristiti konverzije koje razumijestrftime() za dobivanje određenog formata.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display internet time. The internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
hr: Ova tipka određuje koji oblik sata koristi program za prikazivanje sata. Moguće su sljedeće vrijednosti "12-sata", "24-sata", "internet" i "unix". Ako postavite "internet", sat će prikazivati vrijeme interneta. Sustav mjerenja vremena interneta dijeli vrijeme na 1000 "otkucaja". U ovom sustavu ne postoje vremenske zone, stoga vrijeme je jednato u čitavom svijetu. Ako postavite na "unix", sat će prikazivati vrijeme u sekundama od Epoha, odnosno od 1.1.1970.

en: This key specifies the maximum width that the window list requests. The maximum width setting is useful to limit the size of the window list in large panels, where the window list could fill the entire space available.
hr: Ova vrijednost predstavlja najveću širinu koju zahtjeva popis prozora. Postavka najveće širine je korisna za ograničavanje veličine lista prozora u velikim pločama kao što su rubni, gde popis može zauzeti svo raspoloživo mjesto.

en: This key specifies the minimum width that the window list requests.
hr: Ovaj ključ navodi najmanju veličinu koju zahtjeva popis prozora.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
hr: Ovaj ključ navodi broj okvira u animaciji ribe.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
hr: Ovaj ključ navodi trajanje svakog okvira u sekundama.

en: This key specifies the program to run in order to configure the time.
hr: Ovaj ključ navodi program koji se koristi za podešavanje vremena.

en: This launch icon does not specify a url to show.
hr: Ovaj pokretač ne navodi adresu koju treba prikazati.

en: This program is responsible for launching other applications and embedding small applets within itself.
hr: Ovaj program je zadužen za pokretanje drugih programa i umetanje malih appleta u njih same.

en: Time configuration tool
hr: Alat za podešavanje vremena

en: Tool to switch between windows
hr: Alat za prebacivanje između prozora

en: Tooltip displayed for drawer or menu
hr: Prikazuje kratko uputstvo za ladicu ili izbornik

en: Top
hr: Vrh

en: Top Centered Panel
hr: Gornje centrirana ploča

en: Top Edge Panel
hr: Gornja rubna ploča

en: Top Expanded Edge Panel
hr: Gornje rubno rašireni ploča

en: Top Floating Panel
hr: Plutajući panel u vrhu

en: Toplevel panel containing object
hr: Panel prvog nivoa koji sadrži ovaj objekt

en: UNIX time
hr: UNIX vrijeme

en: Un_lock
hr: Ot_ključaj

en: Unable to create png info.
    You probably have a bad version of libpng on your system
hr: Ne može stvoriti informacije o PNG-u.
    Vjerojatno imate neodgovarajuće izdanje libpng na vašem sistemu

en: Unable to create the file:
    "%s"
    Please check your permissions of the parent directory
hr: Ne može napraviti datoteku:
    „%s“
    Provjerite svoja dopuštenja za tekući direktorij

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
hr: Ne može izvršiti '%s'
    
    Detalji: %s

en: Unable to get the name of the command to execute
hr: Ne može saznati ime naredbe koju treba izvršiti

en: Unable to initialize png structure.
    You probably have a bad version of libpng on your system
hr: Ne može inicijalizirati PNG strukturu.
    Vjerojatno imate neodgovarajuće izdanje libpng na vašem sistemu

en: Unable to load panel stock icon '%s'
hr: Ne može učitati isporučenu sličicu „%s“ za panel

en: Unable to locate the command to execute
hr: Ne može pronaći naredbu koju treba izvršiti

en: Unable to obtain AppletShell interface from control
hr: Ne može dobiti AppletShell sučelje od kontrole

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
hr: Ne može otvoriti desktop datoteku „%s“ za pokretač sa panela %s%s

en: Unable to set png info.
    You probably have a bad version of libpng on your system
hr: Ne može postaviti PNG informacije.
    Vjerojatno imate neodgovarajuće izdanje libpng na vašem sistemu

en: Unable to take a screenshot of the current desktop.
hr: Ne može snimiti zaslon sa tekućeg desktopa.

en: Unknown Window
hr: Nepoznati prozor

en: Unknown background type received
hr: Primljena nepoznata vrsta pozadine

en: Use UNIX time
hr: Koristi UNIX vrijeme

en: Use UTC
hr: Koristi UTC

en: Use _UTC
hr: Koristi _UTC

en: Use custom icon for object's button
hr: Koristi sličicu po odabiru za gumb objekta

en: Use custom path for menu contents
hr: Koristi putanju po odabiru za sadržaj menija

en: Use internet time
hr: Koristi Internet vrijeme

en: Utility
hr: Uslužni program

en: Visible pixels when hidden
hr: Broj vidljivih točaka kada je skriven

en: Wanda Factory
hr: Wanda tvornica

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
hr: Upozorenje: Naredba se može činiti zapravo korisnom.
    Kako je ovo beskorisan aplet, možda ne želite ovo uraditi.
    Mi ne preporučujemo da %s koristite za bilo što
     što bi ovaj aplet učinilo  "praktičnim" ili korisnim.

en: Web directory
hr: Web direktorij

en: When a panel is deleted, the panel and its
     settings are lost. Delete this panel?
hr: Kada se panel ukloni, panel i njegove postavke se 
    nepovratno gube. Sigurno želite ukloniti panel?

en: When to group windows
hr: Kada grupirati prozore

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "gtk" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
hr: Koje je vrste pozadina ovog panela. Postoje tri dozvoljene vrijednosti: „gtk“ — koristi se uobičajena pozadina za GTK + elemente; „color“ — koristi se postavljena boja za pozadinu; ili „image“ — odabrana slika se koristi za pozadinu.

en: Will run command: '%s'
hr: Izvršit će naredbu: „%s“

en: Window List
hr: Popis prozora

en: Window List Preferences
hr: Postavke liste prozora

en: Window Navigation Applet Factory
hr: Proizvodnja appleta za odabir prozora

en: Window Selector
hr: Odabir prozora

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
hr: U sustavu sa više zaslona, možete imati panele na svakom od zaslona. Ovaj ključ određuje tekući zaslon na kojem se prikazuje panel.

en: Workspace Names
hr: Imena radnih površina

en: Workspace Switcher
hr: Mjenjač radnih površina

en: Workspace Switcher Preferences
hr: Postavke Izmjene radnih površina

en: Workspace na_mes:
hr: I_mena radnih površina:

en: X Large
hr: X Veliki

en: X Small
hr: X Mali

en: X co-ordinate of panel
hr: Horizontalna koordinata panela (X koordinata)

en: X screen where the panel is displayed
hr: X zaslon na kojem je prikazana radna ploča

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
hr: Xinerama zaslon na kojem je prikazana ploča

en: Y co-ordinate of panel
hr: Vertikalna koordinata ploče

en: You can not create a new launcher at this location since the location is not writable.
hr: Ne možete napraviti novi pokretač na ovom mjestu jer je ovdje snimanje zabranjeno.

en: You cannot remove your last panel.
hr: Ne možete ukloniti jedinu preostalu ploču

en: You do not have fortune installed or you have not specified a program to run.
    
    Please refer to fish properties dialog.
hr: Nemate instaliran fortune program, ili niste naveli program za pokretanje.
    
    Provjerite dijalog za postavku karakteristika ribe.

en: You have to specify a name.
hr: Morate navesti ime.

en: You have to specify a valid URL or command.
hr: Morate navesti ispravnu adresu (URL) ili naredbu.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
hr: Vaš upravitelj prozorima ne podržava prikazivanje radne površine, ili ne koristite upravitelja prozora.

en: _About Panels
hr: _O pločama

en: _About...
hr: _O...

en: _Activate Screensaver
hr: _Pokreni čuvara zaslona

en: _Add to Panel
hr: _Dodaj na ploču

en: _Always group windows
hr: _Uvijek grupiraj prozore

en: _Autohide
hr: _Samoskrivanje

en: _Delete This Panel
hr: _Obrisi ovu ploču

en: _Delete This Panel...
hr: _Obriši ovu ploču...

en: _File:
hr: Popuni

en: _Force quit
hr: _Obavezno izađi

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _Icon:
hr: _Ikona:

en: _Kill Screensaver Daemon
hr: _Ugasi servis za čuvanje zaslona

en: _Lock
hr: _Zaključaj

en: _Lock Screen
hr: _Zaključaj zaslon

en: _Move
hr: _Pomakni

en: _Name of fish:
hr: _Ime ribe:

en: _Name:
hr: _Ime:

en: _Never group windows
hr: _Nikad ne grupiraj prozore

en: _New Panel
hr: _Nova ploča

en: _None (use system theme)
hr: _Ništa (koristi sistemsku temu)

en: _Orientation:
hr: _Orijentacija:

en: _Pause per frame:
hr: _Pauza po okviru:

en: _Preferences...
hr: _Podešenja...

en: _Properties
hr: _Svojstva

en: _Remove From Panel
hr: _Ukloniti iz ploče

en: _Rotate on vertical panels
hr: _Rotiraj na vertikalnim pločama

en: _Run
hr: _Pokreni

en: _Scale
hr: Uzorak:

en: _Size:
hr: _Veličina:

en: _Tile
hr: Preslagivanje

en: _Total frames in animation:
hr: _Ukupno okvira u animaciji:

en: columns
hr: stupci

en: file not found
hr: datoteka nije pronađena

en: frames
hr: okviri

en: none
hr: ništa

en: pixels
hr: pikseli

en: query returned exception %s
hr: ispitaj vraćenu grešku „%s“

en: rows
hr: retci

en: seconds
hr: sekunde
