gnome-terminal 0 - en to hr translation catalogue (486 entries)

en: "%s" is not a valid zoom factor
hr: "%s" nije valjani faktor uvećanja

en: "%s" option given twice
hr: "%s" opcija je data dvaput

en: "%s" option given twice for the same window
hr: "%s" opcija je data dvaput za isti prozor

en: "%s" option requires an argument
hr: "%s" opcija zahtijeva argument

en: "%s" specified more than once for the same window or tab
hr: "%s" je navedeno više od jednom za isti prozor ili tab

en: <b>Background</b>
hr: <b>Pozadina</b>

en: <b>Command</b>
hr: <b>Naredba</b>

en: <b>Compatibility</b>
hr: <b>Kompatibilnost</b>

en: <b>Foreground and Background</b>
hr: <b>Prednji plan i pozadina</b>

en: <b>General</b>
hr: <b>Općenito</b>

en: <b>Palette</b>
hr: <b>Paleta</b>

en: <b>Scrolling</b>
hr: <b>Klizanje</b>

en: <b>Title</b>
hr: <b>Naslov</b>

en: <big>S/Key Challenge Response</big>
hr: <big>S/Key upit odgovor</big>

en: <small><i>Maximum</i></small>
hr: <small><i>Maksimum</i></small>

en: <small><i>None</i></small>
hr: <small><i>Nijedno</i></small>

en: A subset of possible encodings are presented in the Encoding submenu. This is a list of encodings to appear there. The special encoding name "current" means to display the encoding of the current locale.
hr: Podskup mogućih znakovnih skupova je predstavljen u podizborniku Znakovni skupovi. Ovo je popis znakovnih skupova koji se pojavljuju tamo. Posebno ime znakovnog skupa "trenutno" znači da se prikazuje znakovni skup trenutnih lokalnih postavki.

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
hr: Vrijednost izmađu 0.0 i 1.0 označuje koliko treba zatamniti pozadinsku sliku. 0.0 znači da ne treba zatamniti, a 1.0 označava potpuno zatamnjenje. U trenutnoj implementaviji postoje samo dvije razine zatamnjenja, tako da se ova postavka ponaša kao boolova vrijednost gdje 0.0 onemogućava efekt zatamnjenja.

en: A_vailable encodings:
hr: Dostupni _znakovni skupovi:

en: Accelerator Mode
hr: Način rada akceleratora

en: Accelerator key
hr: Tipka za kraticu

en: Accelerator modifiers
hr: Modifikatori kratice

en: Add or Remove Terminal Encodings
hr: Dodaj ili ukloni kodiranja za Treminal

en: An Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
hr: Ime Pango pisma. Primjeri su "Sans 12" ili "Monospace Bold 14".

en: An X font name. See the X man page (type "man X") for more details on the format of X font names.
hr: Ime X pisma. Pogledajte man stranicu X (utipkajte "man X") za više podataka o formatu imena X pisama.

en: Arabic
hr: Arapski

en: Argument to "%s" is not a valid command: %s
hr: Argument za "%s" nije ispravna naredba: %s

en: Armenian
hr: Armenski

en: Background image
hr: Pozadinska &slika...

en: Background image _scrolls
hr: Pozadinska slika se _kliže

en: Background type
hr: Vrsta pozadine

en: Baltic
hr: Baltik

en: Black on light yellow
hr: Crno na svjetlo žutom

en: Black on white
hr: Crno na bijelom

en: Built-_in schemes:
hr: Ugrađene _sheme:

en: Built-in _schemes:
hr: Ugrađene _sheme:

en: C_lose Tab
hr: Zatvori tab

en: C_urrent Profile...
hr: Trenutni profil...

en: Central European
hr: Srednjeeuropski

en: Change _Profile
hr: Promjeni _profil

en: Characters that are considered "part of a word"
hr: Znakovi koji se smatraju dijelom riječi

en: Chinese Simplified
hr: Pojednostavljeni kineski

en: Chinese Traditional
hr: Tradicionalni kineski

en: Choose a terminal font
hr: Odaberite pismo terminala

en: Choose base profile
hr: Odaberite osnovni profil

en: Choose terminal background color
hr: Odaberite pozadinsku boju terminala

en: Choose terminal text color
hr: Odaberite boju teksta terminala

en: Click button to choose profile
hr: Kliknite na gumb za odabir profila

en: Click to choose font size
hr: Kliknite za odabir veličine pisma

en: Click to choose font type
hr: Kliknite za odabir tipa pisma

en: Click to delete selected profile
hr: Kliknite za brisanje odabranog profila

en: Click to open edit profile dialog
hr: Kliknite za uređivanje dijaloga profila

en: Click to open new profile dialog
hr: Kliknite za otvaranje dijaloga za novi profil

en: Close Tab
hr: Zatvori Karticu

en: Close Window
hr: Zatvori prozor

en: Color _palette:
hr: Paleta _boja:

en: Color dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
hr: Boja ispuštena na terminal ima pogrešan format (%d) ili duljinu (%d)

en: Colors
hr: Boje

en: Command line
hr: Ime domene

en: Compatibility
hr: Kompatibilnost

en: Contents
hr: Sadržaj

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Could not execute command %s: %s
hr: Ne mogu izvršiti naredbu %s: %s

en: Could not find a background image called "%s" for terminal profile "%s"
hr: Ne mogu naći pozadinsku sliku imena "%s" za profil terminala "%s"

en: Could not find an icon called "%s" for terminal profile "%s"
hr: Ne mogu naći sličicu zvanu "%s" za profil terminala "%s"

en: Could not load font "%s"
hr: Ne mogu učitati pismo "%s"

en: Could not load icon "%s": %s
hr: Ne mogu učitati sličicu "%s": %s

en: Could not open the address "%s":
    %s
hr: Ne mogu otvoriti adresu "%s":
    %s

en: Could not parse string "%s" as a color palette
hr: Ne mogu parsirati znakovni niz "%s" kao paletu boja

en: Could not set working directory to "%s": %s
hr: Ne mogu postaviti radni direktorij na "%s": %s

en: Croatian
hr: Hrvatski

en: Current Locale
hr: Trenutne lokalne postavke

en: Cursor blin_ks
hr: _Pokazivač žmirka

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Custom co_mmand:
hr: Prilagođena naredba:

en: Custom command to use instead of the shell
hr: Prilagođena naredba za korištenje umjesto ljuske

en: Cyrillic
hr: Ćirilica

en: Cyrillic/Russian
hr: Ćirilica/ruski

en: Cyrillic/Ukrainian
hr: Ćirilica/ukrajinski

en: DIRNAME
hr: IMEDIREKTORIJA

en: Default color of terminal background
hr: Uobičajena boja pozadine terminala

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
hr: Uobičajena boja pozadine terminala, kao specifikacija boje (može biti hex broj u stilu HTML-a, ili ime boje poput "red").

en: Default color of text in the terminal
hr: Uobičajena boja za tekst terminala

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
hr: Uobičajena boja teksta terminala, kao specifikacija boje (može biti hex broj u stilu HTML-a, ili ime boje poput "red").

en: Delete Profile
hr: Obriši profil

en: Delete profile "%s"?
hr: Obriši profil "%s"?

en: Delete this profile?
     | Delete these %d profiles?
hr[0]: Obrisati ovaj profil?
hr[1]: Obrisati ovih %d profila?

en: Disable all me_nu access keys (such as Alt+f to open File menu)
hr: Onemogući sve tipke za pristup izborniku (poput Atl+d za otvaranje izbornika Datoteka)

en: Disable m_enu shortcut key (F10 by default)
hr: Onemogući tipku za kraticu izbornika (obično F10)

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
hr: Bez registracije na poslužitelj imena aktivacije, bez ponovnog korištenja aktivnog terminala

en: E_ncodings shown in menu:
hr: Kodni _rasporedi prikazani u izborniku:

en: Edit
hr: Uređivanje

en: Editing Profile "%s"
hr: Uređivanje profila "%s"

en: Effect of the Backspace key
hr: Efekt Backspace tipke

en: Effect of the Delete key
hr: Efekt Delete tipke

en: Effects
hr: Efekti

en: Enter profile name
hr: Unesite ime profila

en: Error converting URI "%s" into filename: %s
hr: Greška prilikom konverzije  URI-a "%s" u datoteku: %s

en: Error getting default value of %s: %s
hr: Greška prilikom dohvata predefinirane vrijednosti %s:%s

en: Error propagating accelerator change to configuration database: %s
hr: Greška u propagaciji promjene akceleratora na bazu sa postavkama: %s

en: Error registering terminal with the activation service; factory mode disabled.
hr: Greška u registraciji terminala sa aktivacijskim servisom; tvornički način rada onemogućen.

en: Error setting %s config key: %s
hr: Greška u postavljanjukonfiguracijske tipke %s: %s

en: Error setting key %s back to default: %s
hr: Greška prilikom postavljanja tipke %s na uobičajenu vrijednost: %s

en: Error setting new accelerator in configuration database: %s
hr: Greška pri postavljanju novog akceleratora u konfiguracijskoj bazi: %s

en: Error setting use_menu_accelerators key: %s
hr: Greška u postavljanju tipke koristi_akceleratore_izbornika: %s

en: Escape sequence
hr: Escape sekvenca

en: Execute the argument to this option inside the terminal.
hr: Izvršavaj argument na ovu opciju unutar terminala.

en: Execute the remainder of the command line inside the terminal.
hr: Izvrši ostatak naredbene linije unutar terminala.

en: Exit the terminal
hr: Izađi iz terminala

en: Failed to load background image "%s" for terminal profile "%s": %s
hr: Nije uspjelo učitavanje pozadinske slike "%s" za profil terminala "%s": %s

en: Failed to load icon "%s" for terminal profile "%s": %s
hr: Neuspjeh u učitavanju sličice "%s" za profil terminala "%s": %s

en: Failed to retrieve terminal server from activation server
hr: Neuspjeh u dohvaćanju poslužitelja terminala iz poslužitelja aktivacija

en: File
hr: Datoteka

en: Filename of a background image.
hr: Ime datoteke pozadinske slike

en: Font
hr: Pismo

en: Full Screen
hr: Puni zaslon

en: GEOMETRY
hr: GEOMETRIJA

en: GNOME Terminal: font name "%s" set in configuration database is not valid
hr: GNOME Terminal: ime pisma "%s" postavljeno u bazi postavki nije valjano

en: General
hr: Općenito

en: Georgian
hr: Gruzijski

en: Go
hr: Idi

en: Goes after initial title
hr: Slijedi nakon početnog naslova

en: Goes before initial title
hr: Slijedi prije početnog naslova

en: Gray on black
hr: Sivo na crnom

en: Greek
hr: Grčki

en: Green on black
hr: Zeleno na crnom

en: Gujarati
hr: Gudžarati

en: Hebrew
hr: Hebrejski

en: Hebrew Visual
hr: Hebrejski vidljivo

en: Help
hr: Pomoć

en: Hide and Show menubar
hr: _Sakrij i pokaži traku izbornika

en: How much to darken the background image
hr: Koliko treba zatamniti pozadinsku sliku

en: Human-readable name of the profile
hr: Ljudski-čitljivo ime za profil

en: Human-readable name of the profile.
hr: Ljudski-čitljivo ime profila

en: ID for startup notification protocol.
hr: Identifikacijski broj za pokretanje protokola za obaviješćivanje.

en: Icelandic
hr: Islandski

en: Icon for terminal window
hr: Sličica za prozor terminala

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
hr: Sličica za korištenje za tabove/prozore koji sadrže ovaj profil.

en: If the application in the terminal sets the title (most typically people have their shell set up to do this), the dynamically-set title can erase the configured title, go before it, go after it, or replace it. The possible values are "replace", "before", "after", and "ignore".
hr: Ako aplikacija u terminalu postavi naslov (obično ljudi podese ljusku kako bi to učinili), dinamički postavljeni naslov može obrisati podešeni naslov, ili doći ispred odnosno iza njega. Moguće vrijednosti su "replace", "before", "after", i "ignore".

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
hr: Ako je postavljeno, dopusti aplikacijama postavljanje teksta masnim u terminalu.

en: If true, don't make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
hr: Ako je postavljeno, nemoj se oglašavati kada aplikacije pošalju escape sekvencuza oglašavanje zvonca.

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
hr: Ako je postavljeno, pritisak na tipku postavlja klizač na dno.

en: If true, scroll the background image with the foreground text; if false, keep the image in a fixed position and scroll the text above it.
hr: Ako je postavljeno, pozadinska slika klizi zajedno sa tekstom; ako nije, slika je na fiksnoj poziciji i tekst klizi preko nje.

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell. (argv[0] will have a hyphen in front of it.)
hr: Ako je postavljeno, naredba unutar terminala će biti pokrenuta kao ljuska zaprijavu (argv[0] će imati '-' ispred.)

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
hr: Ako je postavljeno, terminal će koristiti desktop-global standardno pismo ako je jednolikog razmaka (ili pismo najsličnije tome).

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
hr: Ako je postavljeno, shema boja teme korištena za unose teksta biti će korištena za terminal umjesto boja zadanih od strane korisnika.

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
hr: Ako je postavljeno, vrijednost zadane naredbe biti će korištena umjesto ljuske koja radi.

en: If true, utmp/wtmp will be updated when the command inside the terminal is launched.
hr: Ako je postavljeno, utmp/wtmp će biti ažuriran kada se pokrene naredba unutar terminala

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
hr: Ako je postavljeno, svaki put kad postoji izlaz terminal će otklizati klizač na dno.

en: Image filename dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
hr: Ime datoteke slike ispuštene na terminal ima neispravan format (%d) ili duljinu (%d)

en: Initial _title:
hr: Početni _naslov:

en: Invalid argument: "%s"
hr: Neispravni argument: "%s"

en: Invalid geometry string "%s"
hr: Neispravan znakovni niz za geometriju "%s"

en: Isn't displayed
hr: Nije prikazano

en: It appears that you do not have gnome-terminal.server installed in a valid location. Factory mode disabled.
hr: Izgleda da nemate instaliran gnome-terminal.server na valjanu lokaciju. Tvornički način rada je onemogućen.

en: Japanese
hr: Japanski

en: Keyboard Shortcuts
hr: Kratice tipkovnice

en: Keyboard shortcut key for bringing up the dialog for profile creation. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za podizanje dijaloga za kreiranje profila. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "disabled", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for closing a tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za zatvaranej taba. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "disabled", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for closing a window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za zatvaranje prozora. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "disabled", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for copying selected text to the clipboard. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za kopiranje odabranog teksta u odlagalište. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "disabled", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for launching help. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za pokretanje pomoći. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "disabled", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for making font larger. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za povećavanje pisama. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "disabled", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for making font smaller. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za smanjivanje pisama. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "disabled", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for making font the normal size. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za vraćanje pisama na uobičajenu veličinu. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "disabled", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for opening a new tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za otvaranje taba. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "disabled", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for opening a new window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za otvaranje novog prozora. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "disabled", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for pasting the contents of the clipboard into the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za umetanje sadržaja odlagališta u terminal. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "disabled", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 1. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na tab 1. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "disabled", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 10. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na tab 10. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "disabled", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 11. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na tab 11. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "disabled", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 12. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na tab 12. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "disabled", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 2. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na tab 2. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "disabled", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 3. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na tab 3. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "disabled", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 4. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na tab 4. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "disabled", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 5. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na tab 5. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "disabled", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 6. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na tab 6. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "disabled", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 7. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na tab 7. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "disabled", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 8. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na tab 8. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "disabled", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 9. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na tab 9. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "disabled", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for toggling full screen mode. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za odlaženje/vraćanje u način rada programa preko cijelog zaslona. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "disabled", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key to reset and clear the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za resetiranje i čišćenje terminala. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "disabled", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key to reset the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za resetiranje terminala. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "disabled", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key to set the terminal title. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za postavljanje naslova terminala. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "disabled", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key to switch to the next tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na sljedeći tab. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "disabled", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na prethodni. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "disabled", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key to toggle the visibility of the menubar. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za uključivanje/isključivanje vidljivosti trake izbornika. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "disabled", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut to close a tab
hr: Kratica tipkovnice za zatvaranje taba

en: Keyboard shortcut to close a window
hr: Kratica tipkovnice za zatvaranje prozora

en: Keyboard shortcut to copy text
hr: Kratica tipkovnice za kopiranje teksta

en: Keyboard shortcut to create a new profile
hr: Kratica tipkovnice za stavaranje novog profila

en: Keyboard shortcut to launch help
hr: Kratica tipkovnice za pokretanje pomoći

en: Keyboard shortcut to make font larger
hr: Kratica tipkovnice za povećanje pisama

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
hr: Kratica tipkovnice za vraćanje pisama na uobičajenu veličinu

en: Keyboard shortcut to make font smaller
hr: Kratica tipkovnice za smanjenje pisama

en: Keyboard shortcut to open a new tab
hr: Kratica tipkovnice za otvaranje novog taba

en: Keyboard shortcut to open a new window
hr: Kratica tipkovnice za otvaranje novog prozora

en: Keyboard shortcut to paste text
hr: Kratica tipkovnice za umetanje teksta

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
hr: Kratica tipkovnice za resetiranje i čišćenje terminala

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
hr: Kratica tipkovnice za resetiranje terminala

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
hr: Kratica tipkovnice za postavljanje naslova terminala

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na tab 1

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na tab 10

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na tab 11

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na tab 12

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na tab 2

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na tab 3

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na tab 4

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na tab 5

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na tab 6

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na tab 7

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na tab 8

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na tab 9

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na sljedeći tab

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na prethodni tab

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
hr: Kratica tipkovnice za odlaženje/vraćanje u način rada programa preko cijelog zaslona.

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
hr: Kratica tipkovnice za uključivanje/isključivanje vidljivosti trake izbornika.

en: Korean
hr: Korejski

en: Linux console
hr: Linux konzola

en: List of available encodings
hr: Popis dostupnih znakovnih skupova

en: List of profiles
hr: Popis profila

en: List of profiles known to gnome-terminal. The list contains strings naming subdirectories relative to /apps/gnome-terminal/profiles.
hr: Popis profila poznatih gnome-terminalu. Popis sadrži znakovne nizove koji imenuju poddirektorije relativne sa /apps/gnome-terminal/profiles.

en: MAX_FONTS exceeded. Some fonts may be missing.
hr: MAX_FONTS prekoračeno. Neka pisma mogu nedostajati.

en: Mozilla url dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
hr: Mozilla url ispušten na terminal ima pogrešan format (%d) ili duljinu (%d)

en: New Profile
hr: Novi profil

en: New Tab
hr: Nova Kartica

en: New Window
hr: Novi prozor

en: New _Profile...
hr: Novi _Profil...

en: No argument given to "%s" option
hr: Nema argumenata za opciju "%s"

en: No such profile '%s', using default profile
hr: Ne postoji profil '%s', koristim uobičajeni profil

en: Nordic
hr: Nordijski

en: Normal Size
hr: Normalna Veličina

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
hr: Obično se traci izbornika može pristupiti sa tipkom F10. Ovo može biti prilagođeno kroz gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). Ova postavka dopušta onemogućavanjestandardnog akceleratora za traku izbornika.

en: Number of lines to keep in scrollback
hr: Broj redaka koji se drži za skrolanje unazad

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don't fit in the scrollback are discarded. Be careful with this setting; it's the primary factor in determining how much memory the terminal will use.
hr: Broj redaka koji se drži za skrolanje unazad. Unutar terminala možete skrolati unazad ovaj broj redaka; retci koji ne stanu u međuspremnik se odbacuje. Budite pažljivi pri postavljanju ove postavke; Ona je glavni faktor u određivanju koliko će memorije terminal koristiti.

en: On the left side
hr: S lijeve strane

en: On the right side
hr: S desne strane

en: Open Ta_b
hr: Otvori _oznaku

en: Open _Terminal
hr: Otvori _terminal

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile. More than one of these options can be provided.
hr: Otvori novi tab u zadnje otvorenom prozoru sa uobičajenim profilom. Može se navesti više od jedne ovakve opcije.

en: Open a new tab in the last-opened window with the given profile ID. Used internally to save sessions.
hr: Otvori novi tab u zadnjem otvorenom prozoru sa datom identifikacijskom oznakom profila. Koristi se interno za spremanje sesije.

en: Open a new tab in the last-opened window with the given profile. More than one of these options can be provided.
hr: Otvori novi tab u zadnjem otvorenom prozoru sa datim profilom. Može se navesti više od jedne ovakve opcije.

en: Open a new window containing a tab with the default profile. More than one of these options can be provided.
hr: Otvori novi prozor koji sadrži tab sa uobičajenim profilom. Može se navesti više od jedne ovakve opcije.

en: Open a new window containing a tab with the given profile ID. Used internally to save sessions.
hr: Otvori novi prozor koji sadrži tab sa datim identifikatorom profila. Može se navesti više od jedne ovakve opcije.

en: Open a new window containing a tab with the given profile. More than one of these options can be provided.
hr: Otvori novi prozor koji sadrži tab sa datim profilom. Može se navesti više od jedne ovakve opcije.

en: Option "%s" requires an argument giving the directory
hr: Opcija "%s" zahtijeva argument koji daje direktorij

en: Option "%s" requires an argument giving the geometry
hr: Opcija "%s" zahtijeva argument koji daje geometriju

en: Option "%s" requires an argument giving the role
hr: Opcija "%s" zahtijeva argument koji daje ulogu

en: Option "%s" requires an argument giving the title
hr: Opcija "%s" zahtijeva argument koji daje naslov

en: Option "%s" requires an argument giving the zoom factor
hr: Opcija "%s" zahtijeva argument koji daje faktor uvećanja

en: Option "%s" requires an argument specifying what profile to use
hr: Opcija "%s" zahtijeva argument koji daje profil koji treba koristiti

en: Option "%s" requires specifying the command to run
hr: Opcija "%s" zahtijeva argument koji navodi naredbu za pokrenuti

en: Option "%s" requires specifying the command to run on the rest of the command line
hr: Opcija "%s" zahtijeva argument koji daje naredbu koju treba
    pokrenuti na ostatku naredbene linije

en: Option --%s is no longer supported in this version of gnome-terminal; you might want to create a profile with the desired setting, and use the new --window-with-profile option
hr: Opcija --%s više nije podržana u ovoj inačici gnome-terminala; Možda ćete stvoriti profil sa željenim postavkama i koristiti novu --window-with-profile option

en: Option --default-working-directory requires an argument giving the directory
hr: Opcija --default-working-directory zahtijeva argument mape

en: P_rofiles...
hr: P_rofili...

en: Palette entry 1
hr: Zapis palete 1

en: Palette entry 10
hr: Zapis palete 10

en: Palette entry 11
hr: Zapis palete 11

en: Palette entry 12
hr: Zapis palete 12

en: Palette entry 13
hr: Zapis palete 13

en: Palette entry 14
hr: Zapis palete 14

en: Palette entry 15
hr: Zapis palete 15

en: Palette entry 16
hr: Zapis palete 16

en: Palette entry 2
hr: Zapis palete 2

en: Palette entry 3
hr: Zapis palete 3

en: Palette entry 4
hr: Zapis palete 4

en: Palette entry 5
hr: Zapis palete 5

en: Palette entry 6
hr: Zapis palete 6

en: Palette entry 7
hr: Zapis palete 7

en: Palette entry 8
hr: Zapis palete 8

en: Palette entry 9
hr: Zapis palete 9

en: Palette for terminal applications
hr: Paleta za aplikacije terminala

en: Palette had %d entry instead of %d
     | Palette had %d entries instead of %d
hr[0]: Paleta ima %d zapisa umjesto %d
hr[1]: Paleta ima %d zapisa umjesto %d

en: Password:
hr: Lozinka:

en: Paste
hr: Umetni

en: Persian
hr: Perzijski

en: Popup a dialog when an s/key challenge response query is detected and clicked on. Typing a password into the dialog will send it to the terminal.
hr: Iskoči s dijalogom kada dođe do s/key zahtijev/odgovor upita. Utipkavanje lozine u dijalog poslati će je na terminal.

en: Position of the scrollbar
hr: Položaj klizača

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
hr: Moguće vrijednosti su "close" za zatvaranje terminala i "restart" za ponovo pokretanej naredbe.

en: Profile Editor
hr: Urednik profila

en: Profile _icon:
hr: _Sličica profila:

en: Profile _name:
hr: _Ime profila:

en: Profile _used when launching a new terminal:
hr: Profil _korišten prilikom pokretanja novog terminala:

en: Profile list
hr: Popis profila

en: Profile to be used when opening a new window or tab. Must be in profile_list.
hr: Profil koji se koristi prilikom otvaranjć novog prozora ili taba. Mora biti u popisu profila.

en: Profile to use for new terminals
hr: Profil koji se koristi za nove terminale

en: Profiles
hr: Profili

en: ROLE
hr: ULOGA

en: Register with the activation nameserver [default]
hr: Registracija na aktivacijski poslužitelj imena [uobičajeno]

en: Replaces initial title
hr: Zamijenjuje početni naslov

en: Reset
hr: Vrati izvorno

en: Reset and C_lear
hr: Resetiranje i _čišćenje

en: Reset and Clear
hr: Resetiranje i čišćenje

en: Restart the command
hr: Ponovo pokretanje naredbe

en: Romanian
hr: Rumunjski

en: Ru_n a custom command instead of my shell
hr: Pokretanje proizviljne _naredbe umjesto ljuske

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
hr: Pokretanje naredbe umjesto ljuske, ako je use_custom_command postavljen.

en: Sc_roll on output
hr: Skrolaj na dolazak izlaznih podataka

en: Scr_ollback:
hr: Skroliranje unazad:

en: Scroll on _keystroke
hr: Skroliranje na _udarac tipke

en: Scrolling
hr: Skroliranje

en: Secure _Keyboard
hr: Osiguravanje _tipkovnice

en: Select-by-_word characters:
hr: Odabir znakova po riječi:

en: Set Title
hr: Postavi naslov

en: Set _Character Encoding
hr: Postavi kodiranje _znakova

en: Set the default terminal's working directory. Used internally
hr: Postavi uobičajenu radnu mapu terminala, koja se interno koristi.

en: Set the last specified tab as the active one in its window
hr: Postavi zadnje navedeni tab kao aktivni u vlastitom prozoru

en: Set the role for the last-specified window; applies to only one window; can be specified once for each window you create from the command line.
hr: Postavi ulogu zadnje-navedenog prozora; odnosi se samo na jedan prozor; može biti navedeno jednom za svaki prozor koji se stvori iz naredbene linije.

en: Set the terminal's title
hr: Postavi naslov terminala

en: Set the terminal's working directory
hr: Postavi radni direktorij terminala

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
hr: Postavi faktor uvećanja terminala (1.0 = normalna veličina)

en: Sets what code the backspace key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "ascii-del" is normally considered the correct setting for the Backspace key.
hr: Postavlja kod koji generira backspace tipka. Moguće vrijednosti su  "ascii-del" za ASCII DEL znak, "control-h" za  Control-H (tzv. ASCII BS znak), "escape-sequence" za escape sekvencu obično vezanu za backspace ili delete. "ascii-del" je obično dobra postavka za Backspace tipku.

en: Sets what code the delete key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "escape-sequence" is normally considered the correct setting for the Delete key.
hr: Postavlja kod koji generira delete tipka. Moguće vrijednosti su  "ascii-del" za ASCII DEL znak, "control-h" za  Control-H (tzv. ASCII BS znak), "escape-sequence" za escape sekvencu obično vezanu za backspace ili delete. "escape-sequence" je obično dobra postavka za Deletetipku.

en: Shortcut _Key
hr: Tipka _kratice

en: Show Menu_bar
hr: Prikaži traku _izbornika

en: Show _Menubar
hr: Pokaži traku _izbornika

en: Show _menubar by default in new terminals
hr: U novim terminalima prikazuj traku izbornika

en: Si_ze:
hr: _Veličina:

en: South European
hr: Južnoeuropski

en: Support skey dingus clicking
hr: Podrška skey dingus klikanju

en: Switch to Next Tab
hr: Prebaci na sljedeći tab

en: Switch to Previous Tab
hr: Prebaci na prethodni tab

en: Switch to Tab 1
hr: Prebaci na tab 1

en: Switch to Tab 10
hr: Prebaci na tab 10

en: Switch to Tab 11
hr: Prebaci na tab 11

en: Switch to Tab 12
hr: Prebaci na tab 12

en: Switch to Tab 2
hr: Prebaci na tab 2

en: Switch to Tab 3
hr: Prebaci na tab 3

en: Switch to Tab 4
hr: Prebaci na tab 4

en: Switch to Tab 5
hr: Prebaci na tab 5

en: Switch to Tab 6
hr: Prebaci na tab 6

en: Switch to Tab 7
hr: Prebaci na tab 7

en: Switch to Tab 8
hr: Prebaci na tab 8

en: Switch to Tab 9
hr: Prebaci na tab 9

en: TITLE
hr: NASLOV

en: Ta_bs
hr: _Tabulatori

en: Terminal _bell
hr: _Zvonce terminala

en: Terminal applications have these colors available to them.
hr: Aplikacije terminala imaju dostupne sljedeće boje.

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
hr: Terminali imaju paletu od 16 boja koje aplikacije mogu koristiti. Ovo je ta paleta u obliku popisa imena boja odvojenog dvotočkama. Boje trebaju biti u heksadecimalnom formatu, npr. "#FF00FF"

en: Thai
hr: Tajlandski

en: The command running inside the terminal may dynamically set a new title.
hr: Naredba pokrenuta u terminalu može dinamički postaviti novi naslov.

en: The file "%s" is missing. This indicates that the application is installed incorrectly.
hr: Nedostaje datoteka "%s". Ovo nagovještava neispravnu instalaciju aplikacije.

en: The profile you selected as a base for your new profile no longer exists
hr: Profil odabran kao baza za vaš novi profil više ne postoji.

en: The text you clicked doesn't seem to be an S/Key challenge.
hr: Tekst na koji ste kliknuli ne izgleda kao S/Key izazov.

en: The type of accelerator.
hr: Vrsta akceleratora.

en: The value of configuration key %s is not valid; value is "%s"
hr: Vrijednost konfiguracijskog ključa %s nije valjana; vrijednost je "%s"

en: There was a problem with the command for this terminal: %s
hr: Došlo je do problema sa naredbom za ovaj terminal: %s

en: There was an error creating the child process for this terminal
hr: Došlo je do greške prilikom stvaranja nasljednog procesa za ovaj terminal

en: There was an error creating the child process for this terminal: %s
hr: Došlo je do greške prilikom stvaranja procesa djeteta za ovaj terminal: %s

en: There was an error creating the profile "%s"
hr: Došlo je do greške prilikom stvaranja profila "%s"

en: There was an error deleting the profiles
hr: Došlo je do greške prilikom brisanja profila "%s"

en: There was an error displaying help: %s
hr: Došlo je do greške pri prikazivanju pomoći: %s

en: There was an error getting the list of terminal profiles. (%s)
hr: Došlo je do greške prilikom dohvata popisa profila terminala (%s)

en: There was an error loading a terminal keybinding. (%s)
hr: Došlo je do greške prilikom učitavanja kratica tipkovnice terminala. (%s)

en: There was an error loading config from %s. (%s)
hr: Došlo je do greške prilikom učitavanja postavki iz %s. (%s)

en: There was an error loading config value for whether to use image in menus. (%s)
hr: Došlo je do greške prilikom učitavanja postavke o tome treba li koristitislike u izbornicima. (%s)

en: There was an error loading config value for whether to use menu accelerators. (%s)
hr: Došlo je do greške prilikom učitavanja konfiguracijske datoteke oko podatka treba li koristiti akceleratore. (%s)

en: There was an error loading config value for whether to use menubar access keys. (%s)
hr: Došlo je do greške prilikom učitavanja konfiguracijske datoteke oko podatka, treba li koristiti kratice za izbornik. (%s)

en: There was an error loading config value for whether to use mnemonics. (%s)
hr: Došlo je do greške prilikom učitavanja konfiguracijske datoteke oko podatka treba li koristiti mnemonike (%s)

en: There was an error subscribing to notification for use_menu_accelerators (%s)
hr: Došlo je do greške prilikom pretplaćivanja na use_menu_accelerators (%s)

en: There was an error subscribing to notification of changes to default profile. (%s)
hr: Došlo je do greške prilikom pretplaćivanja na obavijesti o promjenama u uobičajenom profilu (%s)

en: There was an error subscribing to notification of menu icon visibility changes. (%s)
hr: Došlo je do greške prilikom pretplaćivanja na obavijesti o promijeni vidljivosti sličica izbornika (%s)

en: There was an error subscribing to notification of monospace font changes. (%s)
hr: Došlo je do greške prilikom pretplaćivanja na obavijesti o promjenami pisama sa jednostrukim razmakom (monospace). (%s)

en: There was an error subscribing to notification of terminal encoding list changes. (%s)
hr: Došlo je do greške prilikom pretplaćivanja na obavijesti o promjenami u popisu znakovnik kodova. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of terminal keybinding changes. (%s)
hr: Došlo je do greške prilikom pretplaćivanja na obavijesti o promjenama kratica tipkovnice terminala. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of terminal profile changes. (%s)
hr: Došlo je do greške prilikom pretplaćivanja na obavijesti o promjenama profila terminala. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of terminal profile list changes. (%s)
hr: Došlo je do greške prilikom pretplaćivanja na obavijesti o promjenama u popisu profila terminala. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of terminal window configuration changes. (%s)
hr: Došlo je do greške prilikom pretplaćivanja na obavijesti o promjenama u postavkama prozora terminala. (%s)

en: There was an error subscribing to notification on changes on whether to use menubar access keys (%s)
hr: Došlo je do greške prilikom pretplaćivanja na obavijesti, treba li koristiti kratice za izbornik (%s)

en: There was an error while removing the configuration directory %s. (%s)
hr: Došlo je do greške prilikom uklanjanja konfiguracijskog direktorija %s (%s)

en: There wasn't a default value for %s
hr: Ne postoji predefinirana vrijednost za %s

en: These options may cause some applications to behave incorrectly.
    They are only here to allow you to work around certain applications
    and operating systems that expect different terminal behavior.
hr: Ove postavke mogu uzrokovati nepravilno ponašanje aplikacija.
    One su ovdje kako bi se omogućio rad oko nekih aplikacija i
    operativnog sutava koji očekuju drugačije ponašanje terminala.

en: Title and Command
hr: Naslov i naredba

en: Title for terminal
hr: Naslov za terminal

en: Title to display for the terminal window or tab. This title may be replaced by or combined with the title set by the application inside the terminal, depending on the title_mode setting.
hr: Naslov za prikazati za prozor terminala ili tab. Ovaj naslov se može zamijeniti i/ili kombinirati sa naslovom postavljenim od strane aplikacije koja se izvodi u terminalu, ovisno o postavi title_mode.

en: True if the cursor should blink when the terminal has focus, for windows/tabs with this profile.
hr: Točno je ako pokazivač treba žmirkati kada terminal ima fokus, za prozore/tabove sa ovim profilom.

en: True if the menubar should be shown in new windows, for windows/tabs with this profile.
hr: Točno je ako traka izbornika treba biti prikazana u novim prozorima, za prozore/tabove sa ovim profilom.

en: Turkish
hr: Turski

en: Turn off the menubar for the last-specified window; applies to only one window; can be specified once for each window you create from the command line.
hr: Isključi traku izbornika za zadnje-navedeni prozor; odnosi se na jedan prozor; može biti navedeno jednom za svaku prozor koji se stvara iz  naredbene linije.

en: Turn on the menubar for the last-specified window; applies to only one window; can be specified once for each window you create from the command line.
hr: Isključi traku izbornika za zadnje-navedeni prozor; odnosi se na jedan prozor; može biti navedeno jednom za svaku prozor koji se stvara iz  naredbene linije.

en: Two "%s" options given for one tab
hr: Dvije "%s" opcije date za jedan tab

en: Two "%s" options given for one window
hr: Dvije "%s" opcije date za jedan prozor

en: Two geometries given for one window
hr: Dvije geometrijske opcije date jedan prozor

en: Two roles given for one window
hr: Dvije uloge date za jedan prozor

en: Type a new accelerator
hr: Unesi novi akcelerator

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
hr: Unesi novi akcelerator, ili pritisni Backspace za brisanje

en: Type of terminal background. May be "solid" for a solid color, "image" for an image, or "transparent" for pseudo-transparency.
hr: Unesi pozadinu terminala. Može biti "solid" za boju bez primjesa, "image" za sliku, ili "transparent" za pseudo-prozirnost.

en: URI list dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
hr: Popis URI-a ispušten na prozor ima pogrešan format (%d) ili duljinu (%d)

en: Use colors from s_ystem theme
hr: Koristi boje iz s_istemske teme

en: User Defined
hr: Korisnički definirano

en: Vietnamese
hr: Vijetnamska

en: View
hr: Pogled

en: Western
hr: Zapadni

en: What to do with dynamic title
hr: Što treba napraviti sa dinamičkim naslovom

en: What to do with the terminal when the child command exits
hr: Što treba napraviti sa terminalom kada postoji naredba dijete

en: When command _exits:
hr: Kada naredba _završi:

en: When selecting text by word, sequences of these characters are considered single words. Ranges can be given as "A-Z". Literal hyphen (not expressing a range) should be the first character given.
hr: Pri odabiru teksta riječ po riječ, sekvence znakova se smatraju riječima Rasponi mogu biti dani kao "A-Z". Rastavni znak (-) (koji se ne odnosi na raspon) mora biti zadan kao prvi znak.

en: Where to put the terminal scrollbar. Possibilities are "left", "right", and "disabled".
hr: Gdje treba postaviti klizač terminala. Mogućnosti su  "left", "right", i "disabled".

en: Whether the menubar has access keys
hr: Želite li da traka s izbornikom ima pristupne tipke?

en: Whether the standard GTK shortcut for menubar access is enabled
hr: Trebaju li standardne GTK GTK kratice za pristup traci izbornika biti omogućene

en: Whether to allow bold text
hr: Treba li dopustiti masni tekst

en: Whether to blink the cursor
hr: Treba li pokazivač žmirkati

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it's possible to turn them off.
hr: Želite li da traka s izbornikom ima kratice Atl+slovo. Mogle bi dolaziti u sukob s aplikacijama koje su pokrenute u terminalu, pa ih je moguće isključiti.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
hr: Treba li pokrenuti naredbu u terminalu kao ljusku za prijavu

en: Whether to run a custom command instead of the shell
hr: Treba li prilalagođenu naredbu umjesto ljuske

en: Whether to scroll background image
hr: Treba li skrolati pozadinsku sliku

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
hr: Treba li skrolati do dna kada je tipka pritisnuta

en: Whether to scroll to the bottom when there's new output
hr: Treba li skrolati do dna kada postoji izlaz iz aplikacije

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
hr: Treba li prikazivati traku izbornika u novim prozorima/tabovima

en: Whether to silence terminal bell
hr: Treba li utišati zvonce terminala

en: Whether to update utmp/wtmp when launching terminal command
hr: Treba li ažurirati utmp/wtmp prilikom pokretanja naredbe u terminalu

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
hr: Treba li koristiti boje iz teme za elemente terminala

en: Whether to use the system font
hr: Treba li sustavsko pismo

en: White on black
hr: Bijelo na crnom

en: X geometry specification (see "X" man page), can be specified once per window to be opened.
hr: Specifikacija geometrije X-a. (Pogledati "X" man stranicu), može biti navedena jednom za svaki otvoreni prozor.

en: XTerm
hr: Terminali

en: You already have a profile called "%s"
hr: Već imate profil pod imenom "%s"

en: You must have at least one profile; you can't delete all of them.
hr: Morate imati barem jedan profil; ne možete ih sve obrisati.

en: You must select one or more profiles to delete.
hr: Morate izabrati jedan ili više profila za brisanje.

en: ZOOMFACTOR
hr: FAKTORUVEĆANJA

en: Zoom In
hr: Povećaj

en: Zoom Out
hr: Umanji

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
hr: Faktor uvećanja "%g" je prevelik, koristim using %g

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
hr: Faktor uvećanja "%g" je premalen, koristim using %g

en: _About
hr: _O

en: _Action
hr: _Akcija

en: _Add or Remove...
hr: _Dodaj ili ukloni...

en: _Allow bold text
hr: _Dozvoli masni tekst

en: _Background color:
hr: _Boja pozadine:

en: _Background image
hr: _Pozadinska slika

en: _Backspace key generates:
hr: _Backspace tipka vraća:

en: _Base on:
hr: _Baza na:

en: _Close Window
hr: _Zatvori prozor

en: _Contents
hr: _Sadržaj

en: _Copy Link Address
hr: _Kopiraj adresu linka

en: _Create
hr: _Stvori

en: _Delete key generates:
hr: _Delete tipka vraća:

en: _Description
hr: _Opis

en: _Details
hr: _Detalji

en: _Dynamically-set title:
hr: _Dinamičko postavljanje naslova:

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _Edit Current Profile...
hr: _Uređivanje trenutnog profila...

en: _Encoding
hr: _Kodiranje

en: _File
hr: _Datoteka

en: _Font:
hr: _Pismo:

en: _Full Screen
hr: _Puni zaslon

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _Image file:
hr: _Datoteka slike:

en: _Input Methods
hr: _Ulazne metode

en: _Keyboard Shortcuts...
hr: _Kratice tipkovnice...

en: _Next Tab
hr: _Sljedeći tab

en: _None (use solid color)
hr: _Ništa (koristi pune boje)

en: _Normal Size
hr: _Normalna Veličina

en: _Open Link
hr: _Osvježi tabulatore

en: _Previous Tab
hr: _Prethodni tab

en: _Profile name:
hr: _Ime profila:

en: _Profiles:
hr: _Profili:

en: _Reset
hr: _Vrati izvorno

en: _Reset compatibility options to defaults
hr: _Postavi postavke kompatibilnosti na početne vrijednosti

en: _Run command as a login shell
hr: _Pokreni naredbu kao ljusku prijave

en: _Scrollbar is:
hr: _Klizač je:

en: _Set Title...
hr: _Postavi naslov...

en: _Shade transparent or image background:
hr: _Prozirna sjena ili pozadinska slika:

en: _Shortcut Keys:
hr: _Tipke kratice:

en: _Text color:
hr: _Boja teksta:

en: _Title:
hr: _Naslov:

en: _Transparent background
hr: _Prozirna pozadina

en: _Update utmp/wtmp records when command is launched
hr: _Ažuriraj utmp/wtmp zapise prilikom pokretanja naredbe

en: _Use bold version of font
hr: _Koristi masnu verziju pisma

en: _Use the system terminal font
hr: _Koristi sustavsko pismo terminala

en: _View
hr: P_ogled

en: _kilobytes
hr: _kilobajta

en: _lines
hr: _linije

en: char cell
hr: ćelija znaka

en: italic
hr: kurziv

en: kilobytes
hr: kilobajta

en: monospaced
hr: ispis stalne širine

en: oblique
hr: zaobilazno

en: other
hr: ostalo

en: proportional
hr: proporcionalno

en: reverse italic
hr: obrnuti kurziv

en: reverse oblique
hr: obrnuto elektroničko koso pismo

en: roman
hr: rimski

en: text/plain dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
hr: text/plain ispušten na terminal ima pogrešni format (%d) ili duljinu (%d)
