libgnome 0 - en to hr translation catalogue (219 entries)

en: A list with names of the first window manager workspaces.
hr: Popis imena radnih prostora prvog upravitelja prozorima.

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
hr: Množitelj ubrzanja pomaka miša. Vrijednost -1 je zadana vrijednost sustava.

en: Allow postponing of breaks
hr: Omogući odgađanje pauza

en: App ID
hr: Oznaka programa

en: App version
hr: Inačica programa

en: Application options
hr: Mogućnosti programa

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
hr: Argument koji se koristi za izvršavanje programa u terminalu određenom pomoću 'exec' tipke.

en: Basename of the default theme used by gtk+.
hr: Osnovno ime uobičajene teme koju koristi gtk+.

en: Beep when a modifier is pressed
hr: Svira kad je pritisnut i izmjenitelj

en: Bonobo Support
hr: Podrška za Bonobo

en: Bonobo activation Support
hr: Podrška za pokretanje Bonobo-a

en: Break time
hr: Pauza

en: Browser needs terminal
hr: Pretraživač zahtijeva terminal

en: Browser understands remote
hr: Pretraživač razumije udaljenosti

en: Can Change Accels
hr: Možete promijeniti Accele

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
hr: Ne mogu pronaći terminal, koristim xterm, iako nebi moglo raditi

en: Choose menu item
hr: Izaberite stavku izbornika

en: Click on command button
hr: Pritisnite na naredbeni gumb

en: Color Shading Type
hr: Vrsta boje sjenčanja

en: Configuration prefix where GNOME was installed
hr: Prefiks postavke gdje je GNOME instaliran

en: Configuration prefix where this application was installed
hr: Prefiks postavke gdje je program instaliran

en: Could not create gnome accelerators directory `%s': %s
hr: Nisam mogao stvoriti ubrzavajuću mapu `%s': %s

en: Could not create per-user gnome configuration directory `%s': %s
hr: Nisma mogao stvoriti mapu `%s' s postavkama za gnome korisnika : %s

en: Could not set mode 0700 on private per-user gnome configuration directory `%s': %s
hr: Nisam mogao postaviti postavke 0700 na privatnu mapu gnome korisnika `%s': %s

en: Create Directories
hr: Stvori mape

en: Create standard GNOME directories on startup
hr: Stvori standardne GNOME mape kod pokretanja

en: Cursor Blink
hr: Treperenje kursora

en: Cursor Blink Time
hr: Vrijeme treperenja kursora

en: Cursor font
hr: Pismo pokazivača

en: Cursor size
hr: Veličina pokazivača

en: Cursor theme
hr: Tema pokazivača

en: Cursor theme name. Used only by Xservers that support Xcursor, such as XFree86 4.3 and later. This value is only propagated to the X server at the start of each session, so changing it mid-session won't have an effect until the next time you log in.
hr: Ime teme pokazivača. Koriste ju samo poslužitelji X-a koji podržavaju Xcursor, kao što su XFree86 4.3 i kasniji. Ova vrijednost se prenosi da poslužitelj X-a samo kod pokretanja svake sesije, stoga izmjene tijekom sesija neće biti primjenjene do sljedećeg prijavljivanja u sustav.

en: Data prefix where GNOME was installed
hr: Prefiks podataka gdje je GNOME instaliran

en: Data prefix where this application was installed
hr: Prefiks podataka gdje je ovaj program instaliran

en: Default browser
hr: Uobičajeni pretraživač

en: Default browser for all URLs
hr: Uobičajeni pretraživač za sve URL-ove

en: Default font
hr: Uobičajeno pismo

en: Default help viewer
hr: Uobičajeni preglednik pomoći

en: Determines how the image set by wallpaper_filename is rendered. Possible values are "none", "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched".
hr: Određuje kako će se slika, koju je određena imenom, prikazati. Moguće vrijendosti su "ništa", "tapeta", "središnje", "u omjeru", "rastegnuto".

en: Disable all external thumbnailers
hr: Isključuje sve vanjske sličice

en: Disable command line
hr: Onemogući naredbeni redak

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
hr: Isključi ako su pritisnute dvije tipke istovremeno.

en: Disable print setup
hr: Onemogući postavljanje pisača

en: Disable printing
hr: Onemogući ispisivanje

en: Disable saving files to disk
hr: Onemogući spremanje datoteka na disk

en: Disable sound server usage
hr: Isključi korištenje poslužitelja zvuka

en: Distance before a drag is started
hr: Udaljenost prije nego je pokrenuto prevlačenje

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
hr: Udaljenost u točkama koje pokazivač miša mora preći prije nego se uključi ubrzano pokretanje miša. Postavke sustava su -1.

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds
hr: Ne prihvaća tipku, koji je proslijeđen, osim ako je zadržan za @delay milisekundi.

en: Double Click Time
hr: Vrijeme dvostrukog pritiska

en: Drag Threshold
hr: Granica prevlačenja

en: Draw Desktop Background
hr: Crtaj pozadinu radne površine

en: Dynamic modules to load
hr: Dinamočni moduli koji se trebaju učitati

en: Enable Accessibility
hr: Omogući dostupnost

en: Enable Animations
hr: Omogući animacije

en: Enable ESD
hr: Omogući ESD

en: Enable Sound
hr: Omogući zvuk

en: Enable sound on startup
hr: Omogući zvuk na početku

en: Enable sound server startup.
hr: Omogući poslužitelj zvukova na početku.

en: Enable sound server usage
hr: Omogući korištenje poslužitelja zvukova

en: Error message
hr: Poruka o pogreški

en: Error showing url: %s
hr: Greška kod prikazivanja url: %s

en: Espeaker
hr: Ezvučnik

en: Exec Arguments
hr: Izvršni argumenti

en: Extra Moniker factory
hr: Tvornica dodatnih monikera

en: Fallback window manager
hr: Rezervni upravitelj prozora

en: Fallback window manager if user window manager can't be found
hr: Rezervni upravitelj prozora ukoliko korisnikov upravitelj prozorima ne može biti pronađen

en: File Icon Theme
hr: Tema datotečnih sličica

en: File name of the bell sound to be played
hr: Ime datoteke zvuka koji treba biti reproduciran

en: File to use for the background image
hr: Datoteka koja se koristi kao slika pozadine

en: Font name of the cursor. If unset, the default font is used. This value is only propagated to the X server start of each session, so changing it mid-session won't have an effect until the next time you log in.
hr: Ime pisma pokazivača. Ako nije postavljeno, koristi se uobičajeno pismo. Ova vrijednost se prenosi samo kad poslužitelj X-a pokreće kod svake sesije, stoga promjene unutar sesije neće imati utjecaja sve dok se ponovo prijavite u sustav.

en: GNOME App Datadir
hr: Mapa s podacima GNOME programa

en: GNOME App Libdir
hr: Mapa s bibliotekama GNOME programa

en: GNOME App Prefix
hr: Prefiks GNOME programa

en: GNOME App Sysconfdir
hr: Mapa s sustavnim postavkama GNOME programa

en: GNOME Datadir
hr: Mapa s podacima o GNOME

en: GNOME GConf Support
hr: Podrška za GNOME GConf

en: GNOME Libdir
hr: Mapa s GNOME bibliotekama

en: GNOME Library
hr: GNOME biblioteka

en: GNOME Prefix
hr: Prefiks GNOME-a

en: GNOME Sysconfdir
hr: Mapa s sustavnim postavkama o GNOME

en: GNOME Virtual Filesystem
hr: Prividni datotečni sustav GNOME-a

en: GNOME path
hr: Putanja GNOME-a

en: GTK IM Preedit Style
hr: GTK IM Preedit stil

en: GTK IM Status Style
hr: GTK IM Status stil

en: Gtk+ Theme
hr: Tema Gtk+

en: HOSTNAME:PORT
hr: IME-RAČUNALA:PORT

en: Have GNOME draw the desktop background
hr: Omogućuje da GNOME iscrtava pozadinu radne površine

en: Help document %s/%s not found
hr: Nije pronađena pomoćna dokumentacija %s/%s

en: Help options
hr: Mogućnosti pomoći

en: Help viewer needs terminal
hr: Preglednik pomoći zahtijeva terminal

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released
hr: Označava trenutno mjesto pokazivača kad je kontrolna tipka pritisnuta i puštena

en: Host:port on which the sound server to use is running
hr: računalo:port koji poslužitelj zvuka uobičajeno koristi

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed
hr: Koliko milisekundi je potrebno da prelazak od 0 do najveće brzine

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate
hr: Koliko milisekundi je potrebno čekati prije nego tipke pokretanja miša počinju raditi

en: How many pixels per second to move at the maximum speed
hr: Koliko se piksela po sekundi pomakne pri najvećoj brzini

en: How to connect to esd
hr: Kako se spojiti na esd

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid"
hr: Kako zasjeniti pozadinsku boju. Moguće su vrijednosti "vodoravni-prijelaz", "okomiti-prijelaz" i  "puno"

en: Human readable name
hr: Ime čitljivo ljudima

en: Human readable name of this application
hr: Ime čitljivo ljudima za ovaj program

en: ID string to use for this application
hr: Identifikacijski niz znakova za ovaj program

en: Icon Theme
hr: Tema sličica

en: Icon theme to use for the panel, nautilus etc.
hr: Tema sličica za korištenje za ploču, nautilus itd.

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds
hr: Zanemari višestruke pritiske na istu tipku unutar @delay milisekundi

en: Informational message
hr: Informacijska poruka

en: Key %s not found in configuration
hr: Tipka %s nije nađena u postavkama

en: Keyboard Bell Custom Filename
hr: Prilagođena datoteka zvukova tipkovnice

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
hr: Lijeva ili gornja boja kod crtanja prijelaza ili pune boje.

en: Length of a double click
hr: Duljina dvostrukog pritiska

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds
hr: Duljina ponavljanja treptaja pokazivača, u milisekundama

en: Library prefix where GNOME was installed
hr: Prefiks biblioteke gdje je instaliran GNOME

en: Library prefix where this application was installed
hr: Prefiks biblioteke gdje je instaliran program

en: List of assistive technology applications to start when logging into the GNOME desktop
hr: Popis pomoćnih tehnoloških programa koje se pokreću kod prijavljivanja uGMOE radnu površinu

en: Locate Pointer
hr: Odredi položaj pokazivača

en: Log in
hr: Prijava

en: Log out
hr: Odjava

en: MODULE1,MODULE2,...
hr: MODUL1,MODUL2,...

en: Menubar Detachable
hr: Odvojiva traka izbornika

en: Menus Have Icons
hr: Izbornici imaju sličice

en: Menus Have Tearoff
hr: Izbornici imaju odmake

en: Miscellaneous message
hr: Razne poruke

en: Module for GtkFileChooser
hr: Modul za GtkFileChooser

en: Module to use as the filesystem model for the GtkFileChooser widget. Possible values are "gnome-vfs" and "gtk+".
hr: Modul koji se koristi kao model datotečnog sustava za komponentu GtkFileChooser. Moguće vrijednosti su "gnome-vfs" i "gtk+".

en: Monospace font
hr: Monospace pismo

en: Motion Threshold
hr: Granica pomaka

en: Mouse button orientation
hr: Orijnetacija tipki miša

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
hr: Ime monospaced (nepromjenjive širine) pisma za korištenje na položajima kao što su treminali.

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
hr: Ime GTK+ ulaznih metode Preedit stil koju koristi gtk+.

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
hr: Ime GTK+ ulaznih metode Status stil koju koristi gtk+.

en: Name of the default font used by gtk+.
hr: Ime uobičajenog pisma koje koristi gtk+.

en: Names of the workspaces
hr: Imena radnih površina

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
hr: Broj minuta vremena pisanja prije početka predaha.

en: Number of minutes that the typing break should last.
hr: Broj minuta koliko treba trajati pauza pisanja.

en: Opacity with which to draw the background picture
hr: Prozirnost s kojim se treba crtati pozadinska slika

en: Path in which to look for installed files
hr: Putanja u kojoj se treba tražiti instalirane datoteke

en: Picture Filename
hr: Ime datoteke s slikom

en: Picture Opacity
hr: Prozirnost slike

en: Picture Options
hr: Opcije slike

en: Popt Context
hr: Popt dodatka

en: Popt Flags
hr: Popt oznake

en: Popt Table
hr: Popt tablica

en: Prefix where GNOME was installed
hr: Prefiks gdje je GNOME instaliran

en: Prefix where this application was installed
hr: Prefiks gdje je ovaj program instaliran

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
hr: Onemogući korisniku pristup terminalu ili određivanje naredbe za izvršavanje u naredbenom retku. Na primjer, ovo će onemogućiti pristup dijalogu ploče "Pokreni program".

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all application's "Print Setup" dialogs.
hr: Onemogući korisnika u mijenjanju postavki pisaća. Na primjer, ovo će onemogućiti pristup svim dijalozima programa "Postavke pisaća".

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all application's "Print" dialogs.
hr: Onemogući korisniku ispis na pisaću. Na primjer, ovo će onemogućiti pristup svim dijalozima programa "Ispis".

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all application's "Save as" dialogs.
hr: Onemogući korisniku spremanje datoteka na disk. Na primjer, ovo će onemogućiti pristup svim dijalozima programa "Spremi kao".

en: Primary Color
hr: Osnovna boja

en: Question dialog
hr: Upitni dijalog

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
hr: Desna ili donja boja gdje počinje prijelaz crtanja, ne koristi se za pune boje.

en: Secondary Color
hr: Sekundarna boja

en: Select check box
hr: Označi potvrdni okvir

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
hr: Postavi potvrdno za isključivanje svih vanjskih programa za prikazivanje sličica, neovisno o tome dali su nezavisno uključeni ili isključeni.

en: Single Click
hr: Jednostruki pritisak

en: Single click to open icons
hr: Jednom pritisnite za otvaranje sličice

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme. This value is only propagated to the X server start of each session, so changing it mid-session won't have an effect until the next time you log in.
hr: Veličina pokazivača preporučena s cursor_theme. Ova vrijednost se prenosi na poslužitelj X-a kod pokretanja svake sesije, s toga promjene unutar sesije neće imati utjecaja sve dok se ponovo prijavite u sustav.

en: Sounds for events
hr: Zvuci za događaje

en: Startup Assistive Technology Applications
hr: Pokretanje programa pomoćnih tehnologija

en: Status Bar on Right
hr: Statusna traka s desna

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice
hr: Zamjeni lijevu i desnu tipku miša za miševe prilagođene lijevacima

en: System events
hr: Događaji sustava

en: Terminal application
hr: Terminalni programi

en: Terminal program to use when starting applications that require one
hr: Terminalni program koji se koristi kod pokretanja programa koji zahtijevaju jedan

en: The default action does not support this protocol.
hr: Uobičajena akcija ne podržava ovaj protokol.

en: The flags to use for popt
hr: Oznake koje se koriste za popt

en: The number of workspaces
hr: Broj radnih površina

en: The number of workspaces the window manager should use
hr: Broj radnih površina koje upravitelj prozorima treba koristiti

en: The popt context pointer that GnomeProgram is using
hr: Popt pokazivač dodataka koje koristi GnomeProgram

en: The specified location is invalid.
hr: Određeno mjesto nije ispravno.

en: The table of options for popt
hr: Tablica opcija za popt

en: Theme used for displaying file icons
hr: Teme koje se koriste za prikazivanje sličica

en: There is no default action associated with this location.
hr: Ne postoji uobičajeni postupak pridodan ovom mjestu.

en: There was an error launching the default action command associated with this location.
hr: Dogodila se greška kod pokretanja uobičajene postupne naredbe povezane s ovim mjestom.

en: There was an error parsing the default action command associated with this location.
hr: Dogodila se greška kod prevođenja uobičajene postupne naredbe povezane s ovim mjestom.

en: This specifies the size of icons displayed in toolbars
hr: Ovo određuje veličinu sličice prikazane u linijama s alatima

en: Too many alias levels for a locale, may indicate a loop
hr: Previše razina nadimaka za lokale, može pokrenuti povratnu petlju

en: Toolbar Detachable
hr: Traka s alatima se može odvajati

en: Toolbar Icon Size
hr: Veličina sličica trake s alatima

en: Toolbar Style
hr: Stil trake s alatima

en: Toolbar Style. Valid values are "both", "both_horiz", "icon", and "text"
hr: Stil trake s alatima. Ispravne vrijednosti su "oboje", "oboje_vodor", "sličica" i "tekst"

en: Type time
hr: Vrsta vremena

en: Unable to find doc_id %s in the help path
hr: Ne mogu naći doc_id %s u putanji pomoći

en: Unable to find the GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELP domain
hr: Ne mogu naći domenu GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELP

en: Unable to find the GNOME_FILE_DOMAIN_HELP domain.
hr: Ne mogu naći domenu GNOME_FILE_DOMAIN_HELP.

en: Unable to find the help files in either %s or %s.  Please check your installation
hr: Ne mogu naći datoteke pomoći niti u %s ili %s. Molim provjerite vašu instalaciju

en: Unable to show help as %s is not a directory.  Please check your installation.
hr: Ne mogu prikazati pomoć kao %s koja nije mapa. Molim provjerite vašu instalaciju.

en: Unknown error code: %d
hr: Nepoznati kod greške: %d

en: Unknown internal error while displaying this location.
hr: Nepoznata interna greška kod prikazivanja ovog mjesta.

en: Unknown type
hr: Nepoznati tip

en: Use Custom Font
hr: Koristi vlastita pisma

en: User interface events
hr: Događaji korisničkog sučelja

en: User window manager
hr: Korisnički upravitelj prozora

en: Version of this application
hr: Inačica ovog programa

en: Warning message
hr: Poruka upozorenja

en: Whether Applications should have accessibility support
hr: Koji programi trebaju imati podršku za pristupnost

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
hr: Koje animacije trebaju biti prikazane. Napomena: ovo je globalna tipka, ona mijenja ponašanje upravitelja prozora, ploča itd.

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry
hr: Koji izbornici mogu prikazati sličicu do stavke izbornika

en: Whether menus should have a tearoff
hr: Koji izbornici trebaju imati mogućnost odcjepljivanja

en: Whether or not keyboard locking is enabled
hr: Bilo da je ili ne zaključavanje tipkovnice omogućeno

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
hr: Bilo da je ili ne zaključavanje tipkovnice omogućeno.

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
hr: Bilo da može ili ne zaslon prekida pisanja biti odgođen.

en: Whether the cursor should blink
hr: Koji pokazivač treba treptati

en: Whether the default browser needs a terminal to run
hr: Koji uobičajeni preglednik treba pokrenuti terminal

en: Whether the default browser understands netscape remote
hr: Koji uobičajeni preglednik razumije udaljeni netscape

en: Whether the default help viewer accepts URLs
hr: Koji uobičajeni preglednik pomoći prihvatiti URL-ove

en: Whether the default help viewer needs a terminal to run
hr: Koji uobičajeni preglednik pomoći treba pokrenuti treminal

en: Whether the user can detach menubars and move them around
hr: Koji korisnik može odvojiti trake s izbornicima i pomicati ih okolo

en: Whether the user can detach toolbars and move them around
hr: Koji korisnik može odvojiti trake s alatima i pomicati ih okolo

en: Whether the user can dynamically type a new accelerator when a menu is popped up
hr: Koji korisnik može dinamički upisati novu kraticu kad je izbornik prikazan

en: Whether to display a status bar meter on the right
hr: Bilo da prikazuje mjeru statuse trake s desne strane

en: Whether to play sounds on user events.
hr: Koji zvukovi se trebaju svirati na korisničke događaje.

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
hr: bilo da koristiti vlastito pismo u gtk+ programima.

en: Window manager to try first
hr: Upravitelj programa koji prvi pokušava

en: config indirect moniker
hr: postavke zaobilazi moniker

en: how long to accelerate in milliseconds
hr: koliko dugo treba ubrzavati u milisekundama

en: initial delay in milliseconds
hr: početno odgađanje u milisekundama

en: minimum interval in milliseconds
hr: najmanja stanka u milisekundama

en: pixels per seconds
hr: piksela u sekundama

en: possible values are "on", "off", and "custom".
hr: moguće vrijednosti su "uključeno", "isključeno", i "vlastito".
