libgtop 0 - en to hr translation catalogue (267 entries)

en: Abort
hr: Odustani

en: Address
hr: Adresa

en: Address of beginning of code segment
hr: Adresa početka segmenta koda

en: Address of end of code segment
hr: Adresa kraja segmenta koda

en: Address of the bottom of stack segment
hr: Adresa dna segmenta stoga

en: Adjust on exit max value
hr: Prilagod maksimalnu izlaznu vrijednost

en: Alarm clock
hr: Budilica

en: Array of additional process groups
hr: Polje grupa dodatnih procesa

en: Available blocks
hr: Dostupni blokovi

en: Background read from tty
hr: Pozadinsko čitanje iz tty-a

en: Background write to tty
hr: Pozadinsko pisanje na tty

en: Bad argument to system call
hr: Neispravan argument za sistemski poziv

en: Basename of executable file in call to exec()
hr: Osnovno ime izvršne datoteke u pozivu exec()

en: Bit field indicating which CPU is currently running
hr: Polje bitova koji pokazuju koji je CPU trenutno u uporabi

en: Blocked
hr: Blokirano

en: BootTime
hr: Vrijeme pokretanja

en: Broken pipe
hr: Prekinut kanal

en: Buffers
hr: Međuspremnici

en: Bus error
hr: Sabirnička greška

en: Bytes In
hr: Bajtova u

en: Bytes Out
hr: Bajtova van

en: Bytes Total
hr: Ukupno bajtova

en: CPU Time in System Mode
hr: CPU vrijeme u sustavskom načinu rada

en: CPU Time in User Mode
hr: CPU vrijeme u korisničkom načinu rada

en: CPU Time in User Mode (nice)
hr: CPU vrijeme u korisničkom načinu rada (nice)

en: CPU Time in the Idle Task
hr: CPU vrijeme u zadatku bez posla

en: CPU Usage
hr: CPU korištenje

en: CPU limit exceeded
hr: CPU granica iskorištena

en: Cached
hr: Cachirano

en: Child status has changed
hr: Status djeteta je promijenjen

en: Collisions
hr: Sukobi

en: Command line arguments of the process
hr: Argumenti procesu iz naredbene linije

en: Continue
hr: Nastavi

en: Current limit in bytes on the rss of the process (usually 2,147,483,647).
hr: Trenutna grćnica u bajtovima za rss procesa (obično 2,147,483,647).

en: DEBUG
hr: Uklanjanje grešaka

en: Data resident set size
hr: Postavljanje veličine rezidentnih podataka

en: Data_RSS
hr: Podaci_RSS

en: Default max size of queue
hr: Uobičajena maksimalna veličina reda

en: Dirty Size
hr: Prljava veličina

en: Don't fork into background
hr: Bez forkanja u pozadini

en: EMT error
hr: EMT greška

en: Effective Group ID
hr: Efektivni identifikacijski broje grupe

en: Effective User ID
hr: Efektivni identifikacijski broje korisnika

en: Enable debugging
hr: Omogućavanje debugiranja

en: Enable verbose output
hr: Omogući opširni izlaz

en: End_Code
hr: Završni_kod

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
hr: Greška na opciji %s: %s.
    Pokrenite '%s --help' za potpuni popis svih opcija mogućih u naredbenoj liniji.

en: Errors In
hr: Ulazne greške

en: Errors Out
hr: Izlazne greške

en: Errors Total
hr: Ukupno grešaka

en: File System Usage
hr: Iskorištenos datotečnog sustava

en: File size limit exceeded
hr: Prekoračeno ograničenje veličine spisa

en: Filesystem Group ID
hr: ID grupe datotečnog sustava

en: Filesystem User ID
hr: ID korisnika datotečnod sustava

en: Floating-point exception
hr: Iznimka pomičnog zareza

en: Free Memory
hr: Slobodna memorija

en: Free Swap Space
hr: Slobodni prostor na swapu

en: Free blocks
hr: Slobodni blokovi

en: Free blocks available to non-superusers
hr: Slobodni blokovi dostupni ne-suprekorisniku

en: Free blocks available to the superuser
hr: Slobodni blokovi dostupni suprekorisniku

en: Free file nodes
hr: Slobodni indeksni čvorovi

en: Free memory size in kB
hr: Slobodna memorija u kB

en: Frequency
hr: Frekvencija

en: Full device number of controlling terminal
hr: Puno broj uređaja kontrolnog terminala

en: GID of process
hr: GID procesa

en: Group ID
hr: ID grupe

en: Groups
hr: Grupe

en: Hangup
hr: Prekidanje veze

en: Has CPU
hr: Ima CPU

en: HasCPU
hr: Ima CPU

en: I/O now possible
hr: U/I je sada moguć

en: Idle
hr: Neiskorišteno

en: Idle (%)
hr: Besposleno (%)

en: Idletime
hr: Besposleno vrijeme

en: Illegal instruction
hr: Nedopuštena instrukcija

en: Information request
hr: Zahtjev za informacijom

en: Input bytes
hr: Ulazni bajtovi

en: Interface Flags
hr: Zastavice sučelja

en: Interrupt
hr: Prekid

en: Invoked from inetd
hr: Pozvano iz inetda

en: It_Real_Value
hr: Realna_vrijednost

en: Kernel flags of the process.
    
    On Linux, currently every flag has the math bit set, because crt0.s checks for math emulation, so this is not included in the output.
    
    This is probably a bug, as not every process is a compiled C program.
    
    The math bit should be a decimal 4, and the traced bit is decimal 10.
hr: Kernel zastavice procesa.
    
    Na linuxu, trenutno svaka zastavica ima postavljenu math zastavicum jer crt0.s provjerava matematički emulaciju, tako da to nije uključeno u izlaz.
    
    Ovo je vjerojatno greška, jer svaki proces nije kompajlirani C program.
    
    Math zastavica bi trebala biti decimalni broj 4, a pronađeni bit je decimalni broj 10.

en: Kernel scheduling priority
hr: Prioritet kernelovog raspoređivača poslova

en: Keyboard stop
hr: Zaustavljanje tipkovnice

en: Kill
hr: Ubij

en: Last PID
hr: Posljedni PID

en: Last Processor
hr: Zadnji procesor

en: Length in bytes of the returned string.
hr: Duljina vraćenog znakovnog niza u bajtovima.

en: List of currently mounted filesystems
hr: Popis trenutno montiranih datotečnih sustava

en: List of running Processes
hr: Popis pokrenutih procesa

en: Load Average
hr: Prosječno opterećenje

en: Load Averange
hr: Prosjek opterećenja

en: Locked
hr: Zaključano

en: Mask of blocked signals
hr: Maska blokiranih signala

en: Mask of caught signals
hr: Maska uhvaćenih signala

en: Mask of ignored signals
hr: Maska ignoriranih signala

en: Mask of pending signals
hr: Maska signala koji su u toku

en: Max number of arrays
hr: Maksimalan broj polja

en: Max number of segments
hr: Maksimalan broj segmenata

en: Max number of undo entries per process
hr: Maksimalan broj povratnih koraka po procesu

en: Max ops per semop call
hr: Maksimalni broj ops-ova po semop pozivu

en: Max queues system wide
hr: Maksimalni broj redova na sustavu

en: Max segment size
hr: Maksimalna veličina segmenta

en: Max semaphores per array
hr: Maksimalni broj semafora po polju

en: Max semaphores system wide
hr: Maksimalni broj semafora na sustavu

en: Max shared segments per process
hr: Maksimalni broj segmenata po procesu

en: Max size of message
hr: Maksimalna veličina poruke

en: Max total shared memory
hr: Maksimalna količina dijeljene memorije

en: Maximum Transfer Unit
hr: Maksimalna veličina jedinice prijenosa

en: Memory Usage
hr: Uporaba memorije

en: Memory in locked pages in kB
hr: Memorija u zaključanim stranicama u kB

en: Memory used from user processes in kB
hr: Memorija korištena u korisničkim procesima u kB

en: Message Queue Limits
hr: Granice reda poruka

en: Message segment size
hr: Veličina segmenta poruke

en: Min segment size
hr: Minimalna veličina segmenta

en: Mount List
hr: Popis montiranih particija

en: NGroups
hr: NGrupe

en: Network Load
hr: Opterećenje mreže

en: Number of Tasks
hr: Broj zadataka

en: Number of additional process groups
hr: Broj grupa dodatnih procesa

en: Number of clock ticks since system boot
hr: Broj ciklusa od podizanja sustava

en: Number of clock ticks the system spent in system mode
hr: Broj ciklusa koje je sustav preveo u sustavskom načinu rada

en: Number of clock ticks the system spent in the idle task
hr: Broj ciklusa koje je sustav proveo besposlen

en: Number of clock ticks the system spent in user mode
hr: Broj ciklusa koje je sustav proveo u korisničkom načinu rada

en: Number of clock ticks the system spent in user mode (nice)
hr: Broj ciklusa koje je sustav proveo u korisničkom načinu rada (nice)

en: Number of entries in message map
hr: Broj zapisa u mapi poruka

en: Number of entries in semaphore map
hr: Broj zapisa u mapi semafora

en: Number of input bytes
hr: Broj dolaznih bajtova

en: Number of jobs running simultaneously averaged over 1, 5 and 15 minutes
hr: Broj poslova koji su istovremeni pokrenuti u proteklih 1, 5 i 15 minuta

en: Number of list elements
hr: Broj elemenata popisa

en: Number of output bytes
hr: Broj izlaznih bajtova

en: Number of pages of shared (mmap'd) memory
hr: Broj stranica dijeljene (mmap) memorije

en: Number of pages of virtual memory
hr: Broj stranica virtualne memorije

en: Number of pages the process has in real memory, minus 3 for administrative purposes. This is just the pages which count towards text, data, or stack space. This does not include pages which have not been demand-loaded in, or which are swapped out.
hr: Broj stranica koje proces ima u stvarnoj memoriji, minus 3 za administrativne svrhe. To su samo stranice koje se broje prema području teksta, podataka ili stoga. To ne uključuje stranice koje nisu učitane na zahtijev, ili koje se nalaze na swapu.

en: Number of resident set (non-swapped) pages
hr: Broj rezidentnih stranica (koje nisu u swapu)

en: Number of system message headers
hr: Broj sustavski zaglavlja poruka

en: Number of tasks currently running
hr: Broj zadataka koji trenutno rade

en: Number of undo structures system wide
hr: Broj undo struktura na cijelom sustavu

en: Output bytes
hr: Izlazni bajtovi

en: PID of parent process
hr: PID procesa roditelja

en: PPP State
hr: PPP stanje

en: PPP Statistics
hr: PPP statistike

en: Packets In
hr: Paketa u

en: Packets Out
hr: Paketa van

en: Packets Total
hr: Ukupno paketa

en: Page In
hr: Ulazne stranice

en: Page Out
hr: Izlazne stranice

en: Percent:
hr: Postotak:

en: Priority
hr: Prioritet

en: Process Arguments
hr: Argumenti procesa

en: Process ID
hr: ID procesa

en: Process Kernel Data information
hr: Kernel podaci procesa

en: Process Memory Map
hr: Memorijske mape procesa

en: Process Memory information
hr: Podaci o memoriji procesa

en: Process Segment information
hr: Podaci o segmentima procesa

en: Process Signal information
hr: Podaci o signalima procesa

en: Process Status information
hr: Podaci o statusu procesa

en: Process Time information
hr: Podaci o vremenu procesa

en: Process UID and TTY information
hr: UID i TTY podaci procesa

en: Process group ID
hr: ID grupe procesa

en: Processor
hr: Procesor

en: Profiling alarm clock
hr: Profiliranje sata alarma

en: Quit
hr: Izlaz

en: Real GID of process
hr: Stvarni GID procesa

en: Real UID of process
hr: Stvarni UID procesa

en: Real time accumulated by process (should be utime + stime)
hr: Stvarno vrijeme akumulirano od strane procesa (trebalo bi biti utime + stime)

en: Resident
hr: Rezidentno

en: Resident Set Size
hr: Rezidentno postavljena veličina

en: Resident Set Size Limit
hr: Granice rezidentno postavljene veličine

en: Running Tasks
hr: Zadaci koji se izvode

en: SMP CPU Flags
hr: Oznake SMP CPU-a

en: SMP CPU Time in System Mode
hr: SMP CPU vrijeme u sustavskom načinu rada

en: SMP CPU Time in User Mode
hr: SMP CPU vrijeme u korisničkom načinu rada

en: SMP CPU Time in User Mode (nice)
hr: SMP CPU vrijeme u korisničkom načinu rada (nice)

en: SMP CPU Time in the Idle Task
hr: SMP CPU vrijeme za besposlene zadatke

en: SMP Total CPU Time
hr: SMP ukupnpno vrije CPU-a

en: SMP kernel-mode CPU time accumulated by process
hr: SMP CPU vrijeme u kernel načinu rada akumulirano od strane procesa

en: SMP user-mode CPU time accumulated by process
hr: SMP CPU vrijeme u korisničkom načinu rada akumulirano od strane procesa

en: Segmentation violation
hr: Povreda segmenta

en: Semaphore Set Limits
hr: Postavljene granice semafora

en: Semaphore max value
hr: Maksimalna vrijednost semafora

en: Server Features
hr: Mogućnosti poslužitelja

en: Session
hr: Sesija

en: Session ID
hr: ID sesije

en: Set Group ID
hr: Postavi ID grupe

en: Set User ID
hr: Postavi UID korisnika

en: Share
hr: Dijeljenje

en: Shared Memory
hr: Dijeljena memorija

en: Shared Memory Limits
hr: Granice dijeljene memorije

en: Shared memory size in kB
hr: Veličina dijeljene memorije u kB

en: Shared-Lib resident set size
hr: Postavljena rezidenta veličina dijeljenih biblioteka

en: Single-Char code for process state (S=sleeping)
hr: Jednoslovna oznaka za stanje procesa (S=spavanje)

en: Size
hr: Veličina

en: Size in kilobytes of message pool
hr: Veličina reda poruka u kilobajtima

en: Size of a single list element
hr: Veličina jednog elementa liste

en: Size of buffers kB
hr: Velićina međuspremnika u kB

en: Size of cached memory in kB
hr: Veličina priručne memorije u kB

en: Stack resident set size
hr: Postavljena rezidentna veličina stoga

en: Standard unix nice level of process
hr: Standardni unix nice razina procesa

en: Start time of process in seconds since the epoch
hr: Početno vrije procesa u sekundama od početka epohe

en: Start_Code
hr: Početak_koda

en: Start_Stack
hr: Početak_stoga

en: Start_Time
hr: Vrijeme_početka

en: State
hr: Država

en: Stop
hr: Zaustavi

en: Subnet
hr: Pod-mreža (subnet)

en: Swap Usage
hr: Uporaba swapa

en: System Uptime
hr: Sustavki uptime

en: Terminal process group ID
hr: Identifikator grupe terminalskog procesa

en: Termination
hr: Završetak

en: Text resident set size
hr: Postavljena rezidentna veličina teksta

en: The current EIP (32-bit instruction pointer).
hr: Trenutni EIP (32-bitni pokazivač na instrukciju)

en: The current value of esp (32-bit stack pointer), as found in the kernel stack page for the process.
hr: Trenutna vrijednost esp-a (32-bitnog pokazivača na stog)m kao što je nađeno u kernelovoj stranici stoga.

en: The number of major faults that the process and its children have made.
hr: Broj većih promašaja koje su napravili proces i njegova djeca.

en: The number of major faults the process has made, those which have required loading a memory page from disk.
hr: Broj većih promašaja koje je napravio proces, onih koji su zahtijevali učitavanje stranice sa diska.

en: The number of minor faults that the process and its children have made.
hr: Broj manjih promašaja koje su napravili proces i njegova djeca.

en: The number of minor faults the process has made, those which have not required loading a memory page from disk.
hr: Broj manjih promašaja koje je napravio proces, onih koji nisu zahtijevali učitavanje stranice sa diska.

en: The time (in jiffies) before the next SIGALRM is sent to the process due to an interval timer.
hr: Vrijeme (u jiffijima) prije sljedećeg slanja SIGALRM signala procesu zbog brojača intervala.

en: The time (in jiffies) of the process's next timeout
hr: Vrijeme (u jiffijima) do sljedećeg istjeka vremena

en: This is the "channel" in which the process is waiting.  This is the address of a system call, and can be looked up in a namelist if you need a textual name.  (If you have an up-to-date /etc/psdatabase, then try ps -l to see the WCHAN field in action)
hr: Ovo je "kanal" u kojem proces čeka. To je adresa sistemskog poziva i može se pronaći u listi imena ako trebate tekstualno ime.(Ako imate ažuriran /etc/psdatabase, tada pokušajte ps -l kako biste pogledali što sve može WCHAN polje)

en: This is the textual name of the `nwchan' field.
hr: Ovo je tekstualno ime `nwchan' polja.

en: Tick Frequency
hr: Frekvencija otkucavanja

en: Tick frequency
hr: Frekvencija otkucavanja

en: Tick frequency (default is 100)
hr: Frekvencija otkucavanja (obično je 100)

en: Ticks (%ld per second):
hr: Otkucavanja (%ld po sekundi):

en: Time in seconds since system boot
hr: Vrijeme u sekundama od podizanja sustava

en: Time in seconds the system spent in the idle task since system boot
hr: Vrijeme u sekundama koje je sustav proveo besposlen od podizanja sustava

en: Time of last system boot in seconds since the epoch
hr: Vrijeme zadnjieg pokretanja sustava u sekndama od epoch-a

en: TimeOut
hr: IstekVremena

en: Total
hr: Ukupno

en: Total # of pages of memory
hr: Ukupni # stranica memorije

en: Total (%)
hr: Ukupno (%)

en: Total CPU Time
hr: Ukupno vrije CPU-a

en: Total Memory
hr: Ukupno memorije

en: Total Swap Space
hr: Ukupni swap prostor

en: Total blocks
hr: Ukupno blokova

en: Total file nodes
hr: Ukupno indeksnih čvorova datoteka

en: Total number of swap pages that have been brought in since system boot
hr: Ukupni broj swap stranica koje su upotrebljene od podizanja sustava

en: Total number of swap pages that have been brought out since system boot
hr: Ukupni broj swap stranica koje su ispuštene od podizanja sustava

en: Total number of tasks
hr: Ukupni broj zadataka

en: Total physical memory in kB
hr: Ukupno fizičke memorije u kB

en: Total size of dirty pages
hr: Ukupna veličina prljavih stranica

en: Total size of list
hr: Ukupna veličina popisa

en: Trace trap
hr: Prati trap

en: UID of process
hr: UID procesa

en: Urgent condition on socket
hr: Hitno stanje na socketu

en: Used Memory
hr: Iskorištena memorija

en: Used Swap Space
hr: Korišteni swap prostor

en: Used memory size in kB
hr: Korištena količina memorije u kB

en: User
hr: Korisnik

en: User (%)
hr: Korisnik (%)

en: User ID
hr: Broj korisnika

en: User defined signal 1
hr: Korisnički definiran signal 1

en: User defined signal 2
hr: Korisnički definiran signal 2

en: VERBOSE
hr: OPŠIRNO

en: Virtual
hr: Virtualno

en: Virtual alarm clock
hr: Virtualni alarmni sat

en: Window size change
hr: Promjena veličine prozora

en: cumulative stime of process and reaped children
hr: kumulativni stime procesa i odspojene djece

en: cumulative utime of process and reaped children
hr: kumulativni utime procesa i odspojene djece

en: kernel-mode CPU time accumulated by process
hr: vrijeme CPU-a u kernel načinu rada akumulirano od strane procesa

en: read %d byte | read %d bytes
hr[0]: čitaj %d bajt
hr[1]: čitaj %d bajtova

en: read data %d byte | read data %d bytes
hr[0]: čitaj podatak %d bajt
hr[1]: čitaj podatak %d bajtova

en: read data size
hr: veličina pročitanih podataka

en: sizeof struct sem_undo
hr: veličina strukture sem_undo

en: user-mode CPU time accumulated by process
hr: vrijeme CPU-a u korisničkom načinu rada akumulirano od strane procesa

en: write %d byte | write %d bytes
hr[0]: piši %d bajt
hr[1]: piši %d bajtova
