metacity 0 - en to hr translation catalogue (454 entries)

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
hr: "%s" nađen u bazi postavki nije ispravna kombinacija tipki "%s"

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
hr: “%s“ je pronađen u bazi podešavanja što nije ispravna vrijednost za tipku koja mijenja ponašanje tipki miša

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
hr: "%s“ nije dozvoljena vrijednost za svojstvo focus

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
hr: "%s" nije dozvoljena vrijednost za svojstvo resize

en: "%s" is not a valid value for state attribute
hr: "%s" nije dozvoljena vrijednost za svojstvo state

en: %d coordinate expressions parsed in %g seconds (%g seconds average)
hr: %d koordinatni izrazi parsirani u  %g sekundi (%g sekundi u prosjeku)

en: %d stored in GConf key %s is not a reasonable number of workspaces, current maximum is %d
hr: %d pohranjen u GConf ključu %s nije podnošljiv broj radnih površina, trenutno je maksimalan %d

en: %d stored in GConf key %s is out of range 0 to %d
hr: %d pohranjen u GConf ključu %s je izvan dometa od 0 do %d

en: %g milliseconds to draw one window frame
hr: %g milisekundi za crtanje jednog okvira okna

en: (Not implemented) Navigation works in terms of applications not windows
hr: (Nije ugrađeno) Navigacija radi u smislu aplikacija, ne prozora

en: /Windows/Des_ktop
hr: /Prozori/_Radna površina

en: /Windows/_All docks
hr: /Prozori/_Sva sidra

en: /Windows/_Bottom dock
hr: /Prozori/D_onje sidro

en: /Windows/_Dialog
hr: /Prozori/_Dijalog

en: /Windows/_Left dock
hr: /Prozori/_Lijevo sidro

en: /Windows/_Modal dialog
hr: /Prozori/_Modalni dijalog

en: /Windows/_Right dock
hr: /Prozori/_Desno sidro

en: /Windows/_Splashscreen
hr: /Windows/_Pozdravni zaslon

en: /Windows/_Top dock
hr: /Windows/_Gornje sidro

en: /Windows/_Utility
hr: /Windows/_Alat

en: /Windows/tearoff
hr: /Windows/otcijepi

en: /_Windows
hr: /_Prozori

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
hr: <%s> geometrija "%s" se nije definirala

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
hr: <%s> morate odrediti geometriju ili izvor koji ima geometriju

en: <%s> name "%s" used a second time
hr: <%s> ime "%s" se  već drugi put koristi

en: <%s> parent "%s" has not been defined
hr: <%s> izvor "%s" nije definiran

en: <author> specified twice for this theme
hr: <autor> naznačen dvaput za ovu temu

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
hr: <button function="%s" state="%s" draw_ops="svejedno"/> mora biti određeno za format ovog okvira

en: <copyright> specified twice for this theme
hr: <autorska prava> određena dvaput za ovu temu

en: <date> specified twice for this theme
hr: <datum> određen dvaput za ovu temu

en: <description> specified twice for this theme
hr: <opis> naveden dvaput za ovu temu

en: <menu_icon function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this theme
hr: <menu_icon function="%s" state="%s" draw_ops="svejedno"/>mora biti naveden za ovu temu

en: <metacity_session> attribute seen but we already have the session ID
hr: <metacity_session> atribut opažen ali već imamo ID sesije

en: <name> specified twice for this theme
hr: <ime> naznačen dvaput za ovu temu

en: A font description string describing a font for window titlebars. The size from the description will only be used if the titlebar_font_size option is set to 0, however. Also, this option is disabled if the titlebar_uses_desktop_font option is set to true. By default, titlebar_font is unset, causing Metacity to fall back to the desktop font even if titlebar_uses_desktop_font is false.
hr: Opis niza podataka pisma koji opisuju pismo za naslovnu traku prozora.Naime veličina iz opisa se samo kristi ako je titlebar_font_size opcija stavljena na 0. Također ova opcija je deaktivirana ako je titlebar_uses_desktop_font opcija postavljena kao true. Uobičajeno  titlebar_font nije podešen, zbog čega će Metacity preuzeti pismo za radnu površini čak i ako je titlebar_uses_desktop_font opcija stavljena na false.

en: A style called "%s" has not been defined
hr: Stil nazvan "%s" nije bio određen

en: Action on title bar double-click
hr: Akcija na naslovnom meniju dvostruki-klik

en: Activate window menu
hr: Aktiviraj prozor izbornika

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
hr: Alfa postavka mora biti između 0.0 (nevidljivo) i 1.0 (potpuno neprozirno), bila je %g

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
hr: Alfa vrijednost "%s" u nijansiranoj boji nije između 0.0 i 1.0

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
hr: Kut mora biti između 0.0 i 360.0, was %g

en: Application set a bogus _NET_WM_PID %ld
hr: Aplikacija je postavila prividan _NETWM_PID %ld

en: Arrangement of buttons on the titlebar
hr: Aranžman funkcijskih tipki na naslovoj traci

en: Arrangement of buttons on the titlebar. The value should be a string, such as "menu:minimize,maximize,close"; the colon separates the left corner of the window from the right corner, and the button names are comma-separated. Duplicate buttons are not allowed. Unknown button names are silently ignored so that buttons can be added in future metacity versions without breaking older versions.
hr: Raspored gumba na naslovnoj traci. Vrijednost treba biti niz znakova, kao na primjer „menu:minimize,maximize,close“; dvije točke razdvaju lijevi kut prozora od desnog, a gumbi su razdvojeni točka-zarezima. Dupliranje gumba nije dozvoljeno. Nepoznata imena gumba se zanemaruju tako da se gumbi koji će se dodavati u buduće inačice metacitya bez poremećenja starijih inačica.

en: Aspect ratio "%s" is unknown
hr: Odnos "%s" je nepoznat

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
hr: Svojstvo "%s" je neispravano u elementu <%s> u ovom kontekstu

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
hr: Svojstvo "%s" je ponovljeno dva puta u istom elementu <%s>

en: Automatically raises the focused window
hr: Automatski podiže prozor sa fokusom

en: Bar
hr: Položeni stup.

en: Benchmark
hr: Mjerilo

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
hr: Format miješanja „blend/bg_color/fg_color/alpha“, „%s“ se ne uklapa u traženi format zapisa

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
hr: Logičke vrijednosti moraju biti "true" ili "false", a ne "%s"

en: Border
hr: Rub

en: Border "%s" is unknown
hr: Rub „%s“ je nepoznat

en: Border-only window
hr: Prozor samo s okvirom

en: Bug in window manager:
hr: Greška u upravitelju prozora:

en: Button Layouts
hr: Izgled gumba

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
hr: Odnos gumb %g nije razuman

en: Button layout test %d
hr: Test izgleda gumba %d

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
hr: Ne mogu postojati dva draw_ops-a za element <button> (tema navodi draw_ops svojstvo i <draw_ops> element ili navodi dva elementa)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
hr: Ne mogu postojati dva draw_ops-a za element <menu_icon> (tema navodi svojstvo draw_ops i <draw_ops> element ili navodi dva elementa)

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
hr: Ne mogu postojati dva draw_ops-a za element <piece> (tema navodi svojstvo draw_ops  i <draw_ops> element ili navodi dva elementa)

en: Cannot specify both button_width/button_height and aspect ratio for buttons
hr: Nije moguće odrediti istovremeno gumb_širine/gumb_visine i omjer slike za gumbe

en: Class
hr: Klasa

en: Clic_k to give focus
hr: Klik_nite za usredotočenje

en: Clicking a window while holding down this modifier key will move the window (left click), resize the window (middle click), or show the window menu (right click). Modifier is expressed as "&lt;Alt&gt;" or "&lt;Super&gt;" for example.
hr: Pritiskom na prozor za vrijeme držanja ove tipke premejestiti će prozor (lijeva tipka miša), podići prozor (srednja tipka miša) ili prikazati glavni izbornik (desna tipka miša). Tipka može biti na primjer "&lt;Alr&gt;" ili "&lt;Super&gt;"

en: Close Window
hr: Zatvori prozor

en: Close a window
hr: Zatvoriti prozor

en: Commands to run in response to keybindings
hr: Naredbe koje će se pokrenuti na odaziv  kombinacije tipki sa tipkovnice

en: Constant "%s" has already been defined
hr: Konstanta "%s" je već definirana

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
hr: Izraz koordinacije sadrži nepoznati operator na početku ovog teksta "%s"

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
hr: Izraz koordinacije sadrži karakter '%s'  koji nije dozvoljen

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
hr: Izraz koordinacije sadrži broj sa pokretnom točkom '%s' koji nije mogao biti analiziran

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
hr: Izraz koordinacije sadrži cijeli broj '%s' koji neje mogao biti analiziran

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
hr: Izraz koordinacije izgleda ne sadrži operacije ili operande.

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
hr: Izraz koordinacije je završio sa operatorom umjesto operanda

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
hr: Izraz koordinacije je morao zatvoriti zagrade sa ne otvorenim zagradama.

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
hr: Izraz koordinacije je imao otvorene zagrade sa ne zatvorenim zagradama

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
hr: Izraz koordinacije je imao operand a očekivao se operator

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
hr: Izraz koordinacije je imao nepoznatu varijablu ili konstantu  "%s"

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
hr: Izraz koordinacije ima operator "%s" gdje se očekivao operand

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
hr: Izraz koordinacije ima operator "%c" koji prati operator  "%c" ali bez operacija između

en: Coordinate expression parser overflowed its buffer, this is really a Metacity bug, but are you sure you need a huge expression like that?
hr: Izraz koordinacije analizom je preopteretio svoj međumemorijski spremnik, ovo je u stvari bug Metacity-a, ali jeste li sigurni da vam treba tako veliki izraz?

en: Coordinate expression results in division by zero
hr: Izraz koordinata je rezultat podjele sa nulom

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
hr: Izraz koordinacije pokušava upotrijebiti mod operator na broju sa pomičnim zarezom

en: Coordinate expression was empty or not understood
hr: Izraz koordinacije je bio prazan ili nije shvatio

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
hr: Nije moguće dobiti biranje upravitelja prozora na ekranu %d prikaza "%s"

en: Could not create directory '%s': %s
hr: Nije moguće napraviti mapu '%s': %s

en: Could not find a theme! Be sure %s exists and contains the usual themes.
hr: Tema nije pronađena! budite sigurni da %s postoji i sadrži oubičajene teme

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
hr: Nije moguće otvoriti datoteku '%s' za zapis: %s

en: Could not parse "%s" as a floating point number
hr: Nije moguće analizirati  "%s" kao broj sa pomičnim  zarezom

en: Could not parse "%s" as an integer
hr: Nije moguće analizirati  "%s" kao cijeli broj

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
hr: Nije moguće analizirati alfa vrijednost  "%s" u nijansnoj boji

en: Could not parse color "%s"
hr: Nije moguće analizirati boju "%s"

en: Could not parse font description "%s" from GConf key %s
hr: Nije moguće analizirati opis pisma  "%s" iz Gconf ključa %s

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
hr: Nije moguće analizirati faktor sjenčanja "%s" u sjenčanim bojama

en: Could not release screen %d on display "%s"
hr: Nije moguće izbaciti otpustiti ekran %d na prikazu "%s"

en: Current theme
hr: Trenutna tema

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
hr: Odgoda u milisekundama za opciju automatskog podizanja

en: Determines whether applications or the system can generate audible 'beeps'; may be used in conjunction with 'visual bell' to allow silent 'beeps'.
hr: Određuje hoće li aplikacije ili sistem generirati zvučne 'beepove'može se koristiti u spoju sa 'vizualnim zvonom' da se dozvoli tihi 'beep'

en: Dialog Box
hr: Dijaloški okvir

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
hr: Ne razumijmem strelicu "%s" za <%s> element

en: Did not understand color component "%s" in color specification
hr: Ne razumijem komponentu boje "%s" u  specifikaciji boja

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
hr: Nisam shvatio vrstu popunjavanja  "%s" za <%s> element

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
hr: Nisam shvatio sjenu "%s" za <%s> element

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
hr: Nisam shvatio sjenu "%s" za <%s> element

en: Did not understand state "%s" in color specification
hr: Nisam shvatio stanje "%s" u odredbama boja

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
hr: Nisam shvatio slijedece znakove "%s" u nizu podataka "%s"

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
hr: Nisam shvatio vrijednost "%s" za vrstu stupnjevanja

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
hr: Isključi mogućnosti potrebne za stare ili neispravne aplikacijie

en: Distance "%s" is unknown
hr: Udaljenost "%s" je nepoznata

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
hr: Na korisničkoj strani sam nacrtao %d okvira za %g sekundi (%g milisekundi po okviru) i %g sekundi ukupnog vremena uključujući resurse poslužitelja X-a (%g milisekundi po okviru)

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
hr: Element  <%s> nije dozvoljen ispod <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
hr: Element <%s> nije dozvoljen unutar <%s> elementa

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
hr: Element <%s> nije dozvoljen unutar <constant> elementa

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
hr: Element <%s> nije dozvoljen unutar udaljenost/granica/omjer_slike elementa

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
hr: Element <%s> nije dozvoljen unutar operacije crtanja

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
hr: Element <%s> nije dozvoljen unutar imena/autora/datuma/opisa .

en: Enable Visual Bell
hr: Aktiviraj vidni signal

en: Error %d was expected but %d given
hr: Očekivana je greška %d, ali je dobivena %d

en: Error closing session file '%s': %s
hr: Greška pri zatvaranju session datoteke '%s': %s

en: Error launching metacity-dialog to ask about killing an application: %s
hr: Greška pri pokretanju metacity-dialoga za potvrdu o zatvaranju aplikacije %s

en: Error launching metacity-dialog to print an error about a command: %s
hr: Greška pri pokretanju metacity-dialoga za ispisom greške o komandi %s

en: Error launching metacity-dialog to warn about apps that don't support session management: %s
hr: Greška pri pokretanju metacity-dialoga da upozori aplikacije koje ne podržavaju session managment %s

en: Error loading theme: %s
hr: Greška tijekom učitavanja teme: %s

en: Error not expected but one was returned: %s
hr: Nije očekivana greška, ali je prijavljena: %s

en: Error reading from dialog display process: %s
hr: Pogreška pri čitanju kod procesa ekrana dijaloga: %s

en: Error setting name for workspace %d to "%s": %s
hr: Pogreška prilikom podešavanja imena radne površine %d  u "%s": %s

en: Error setting number of workspaces to %d: %s
hr: Pogreška prilikom podešavanja broja radnih površina na %d: %s

en: Error was expected but none given
hr: Očekivana je greška, ali nije niti jedna prijavljena

en: Error writing session file '%s': %s
hr: Pogreška zapisivanja datoteke sesije '%s': %s

en: Failed to a open connection to a session manager, so window positions will not be saved: %s
hr: Nije uspjelo otvoriti povezanost sa rukovoditeljem sesije, pa raspored prozora neće biti pohranjen:%s

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
hr: Nije uspjelo  fdopen() datoteke zapisnika%s: %s

en: Failed to get hostname: %s
hr: Nije uspjelo dobivanje imena računala: %s

en: Failed to load theme "%s": %s
hr: Nije uspjelo učitavanje teme "%s": %s

en: Failed to open X Window System display '%s'
hr: Nije uspjelo otvaranje  X Window System prikaza'%s'

en: Failed to open debug log: %s
hr: Nije uspjelo otvaranje zapisnika o ispravku grešaka: %s

en: Failed to parse message "%s" from dialog process
hr: Nije uspjelo analiziranje poruke "%s" iz dijaloškog procesa

en: Failed to parse saved session file: %s
hr: Nije uspjela analiza snimljene datoteke sesije: %s

en: Failed to read saved session file %s: %s
hr: Nije uspjelo čitanje snimljene datoteke sesije %s: %s

en: Failed to read theme from file %s: %s
hr: Nije uspjelo čitanje teme iz datoteke %s: %s

en: Failed to restart: %s
hr: Nije uspjelo ponovno pokretanje: %s

en: Failed to scan themes directory: %s
hr: Nisam uspio pretražiti mapu tema: %s

en: Fake menu item %d
hr: Lažna stavka izbornika %d

en: Fatal IO error %d (%s) on display '%s'.
hr: Kobna IO greška %d (%s) na prikazu '%s'.

en: Focus behavior:
hr: Ponašanje fokusa:

en: Forcing this application to quit will cause you to lose any unsaved changes.
hr: Tjeranje ove aplikacije da završi rad uzrokovati će gubitak svih ne pohranjenih promjena.

en: Frame geometry does not specify size of buttons
hr: Geometrija oblika nije odredila veličinu dugmadi.

en: Frame style already has a button for function %s state %s
hr: Stil okvira već ima dugme za funkciju %s stanja %s

en: Frame style already has a piece at position %s
hr: Stil okvira već ima dio na poziciji %s

en: GConf key "%s" is set to an invalid type
hr: GConf ključ "%s" je postavljen na neispravan tip

en: GConf key '%s' is set to an invalid value
hr: GConf ključ '%s' je postavljen na neispravnu vrijednost

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
hr: GTK specifikacija boje mora imati zatvorenu zagradu poslije stanja,naprimjer  gtk:fg[NORMAL] gdje je NORMAL stanje;nije moguće analizirati "%s"

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
hr: GTK specifikacija boje mora imati stanje u zagradi,naprimjer  gtk:fg[NORMAL]  gdje je NORMAL stanje;nije moguće analizirati "%s"

en: Gradients should have at least two colors
hr: Stupnjevanje mora imati barem dvije boje

en: Hide all windows and focus desktop
hr: Sakrij sve prozore i pokaži radnu površinu

en: Hyper
hr: Hiper

en: If true, and the focus mode is either "sloppy" or "mouse" then the focused window will be automatically raised after a delay (the delay is specified by the auto_raise_delay key).
hr: Ako je aktivirano, i način fokusiranja stavljen kao  "traljav" ili  "miš" onda će usredotočeni prozir biti automatski podignut nakod odgode (odgoda je određena auto_raise_delay unosom)

en: If true, ignore the titlebar_font option, and use the standard application font for window titles.
hr: Ako je aktivirano, ignorira se titlebar_font  opcija i koristi se standardno aplikacijsko pismo za naslovnu traku prozora.

en: If true, metacity will give the user less feedback and less sense of "direct manipulation", by using wireframes, avoiding animations, or other means. This is a significant reduction in usability for many users, but may allow legacy applications and terminal servers to function when they would otherwise be impractical.
hr: Ukoliko je postavljeno, metacity će korisniku dati manje povratnih informacija i manje osjećaja "direktne manipulacije", korištenjem žičanih okvira, izbjegavanjem animacija i drugo. Ovo je značajno smanjenje korisnisti za mnoge korisnike, ali omogućava nasljeđivanje programa i rad poslužitelja terminala kada bi oni u suprotnom bili nepraktični.

en: If true, then Metacity works in terms of applications rather than windows. The concept is a bit abstract, but in general an application-based setup is more like the Mac and less like Windows. When you focus a window in application-based mode, all the windows in the application will be raised. Also, in application-based mode, focus clicks are not passed through to windows in other applications. The existence of this setting is somewhat questionable. But it's better than having settings for all the specific details of application-based vs. window-based, e.g. whether to pass through clicks. Also, application-based mode is largely unimplemented at the moment.
hr: Ako je aktivirano, onda Metacity radi u okvirima aplikacija umjesto prozora. Koncept je malo apstraktan, ali u širem pogledu podešavanje na razini aplikacije je više poput Mac a manje nego Windows okruženja. Kad usredotočite prozor u načinu rada baziranom na aplikaciji, klikovi usredotočenja nisu preusmjereni na prozore u drugim aplikacijama. Postojanje ove opcije je malo upitno. Ali bolje je nego imati svojstva za sve specifične detalje u palikacijski orijentiranom protiv prozorski orijentiranom, naprimjer da li preusmjeriti preko klikova. Također aplikacijski orijentiran način rada je jako neupotrebljen trenutno

en: If true, trade off usability for less resource usage
hr: Ako je postavljno, mijenja se korisnost za manje korištenje resursa

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
hr: uključivanje draw_ops "%s" ovdje bi kreiralo kružnu napomenu

en: Integer %ld is too large, current max is %d
hr: Cijeli broj  %ld je prevelik ,trenutno najveći je %d

en: Integer %ld must be positive
hr: Cijeli broj %ld mora biti pozitivan

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
hr: Neispravna veličina naslova "%s" (mora biti jedna od xx-mala,x-mala,mala,srednja,velika,x-velika,xx-velika)

en: Large Title Font
hr: Veliko pismo naslova

en: Line %d character %d: %s
hr: Linija %d karakter %d: %s

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
hr: Tema "%s" je učitana za %g sekundi.

en: Lost connection to the display '%s';
    most likely the X server was shut down or you killed/destroyed
    the window manager.
hr: Izubljen spoj sa prikazom '%s';
    najvjerojatnije je X server ugašen, ili ste ubili/ubištili
    rukovoditelja prozora.

en: Lower window below other windows
hr: Spustiti prozor ispod ostalih prozora

en: Ma_ximize
hr: _Maksimiziraj

en: Maximize Window
hr: Maksimiziraj prozor

en: Maximize a window
hr: Maksimizirati prozor

en: Maximize window horizontally
hr: Maksimiziranje prozora horizontalno

en: Maximize window vertically
hr: Maksimiziranje prozora okomito

en: Metacity was compiled without support for verbose mode
hr: Metaciti je kompajliran bez podrške za preopširan način rada

en: Mi_nimize
hr: _Minimiziraj

en: Minimize Window
hr: Minimiziraj prozor

en: Minimize a window
hr: Minimiziranje prozora

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
hr: Nedostaje <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="svejedno"/>

en: Modal Dialog Box
hr: Modalni dijaloški prozor

en: Modifier to use for modified window click actions
hr: Preinake za korištenje prepravljenih akcija klika u prozoru

en: Move a window
hr: Pomicanje prozora

en: Move backward between panels and the desktop immediately
hr: Pomicanje unatrag između panela i radnih površina  bez odlaganja

en: Move backwards between panels and the desktop with popup
hr: Pomicanje untrag između panela i radne površine sa  popup-om

en: Move backwards between windows immediately
hr: Pomicanje unatrag između prozora bez odlaganja

en: Move between panels and the desktop immediately
hr: Pomicanje između prozora i radne površine bez odlaganja

en: Move between panels and the desktop with popup
hr: Pomicanje između panela i radne površine sa popup-om.

en: Move between windows immediately
hr: Pomicanje između prozora bez odlaganja

en: Move between windows with popup
hr: Pomicanje između prozora sa popupom

en: Move focus backwards between windows using popup display
hr: Pomicanje usredotočenja unatrag između prozora koristeći popup prikaz

en: Move to Another _Workspace
hr: Pomakn na drugu _radnu površinu

en: Move to Workspace R_ight
hr: Pomakn na _desnu radnu površinu

en: Move to Workspace _Down
hr: Pomak na _donju radnu površinu

en: Move to Workspace _Left
hr: Pomak na _lijevu radnu površinu

en: Move to Workspace _Up
hr: Premjesti na _gornju radnu površinu

en: Move window one workspace down
hr: Premjesti  prozor jedan radni prostor dolje

en: Move window one workspace to the left
hr: Premjesti prozor jedan radni prostor nalijevo

en: Move window one workspace to the right
hr: Premjesti prozor jedan radni prostor udesno

en: Move window one workspace up
hr: Premjesti  prozor jedan radni prostor gore

en: Move window to workspace 1
hr: Premjesti  prozor na radni prostor 1

en: Move window to workspace 10
hr: Premjesti prozor na radni prostor 10

en: Move window to workspace 11
hr: Premjesti prozor na radni prostor 11

en: Move window to workspace 12
hr: Premjesti prozor na radni prostor 12

en: Move window to workspace 2
hr: Premjesti prozor na radni prostor 2

en: Move window to workspace 3
hr: Premjesti prozor na radni prostor 3

en: Move window to workspace 4
hr: Premjesti prozor na radni prostor 4

en: Move window to workspace 5
hr: Premjesti prozor na radni prostor 5

en: Move window to workspace 6
hr: Premjesti prozor na radni prostor 6

en: Move window to workspace 7
hr: Premjesti prozor na radni prostor 7

en: Move window to workspace 8
hr: Premjesti prozor na radni prostor 8

en: Move window to workspace 9
hr: Premjesti prozor na radni prostor 9

en: Name of workspace
hr: Ime radnog prostora

en: No "%s" attribute on <%s> element
hr: Nije podešen atribut "%s" na <%s> elementu

en: No "%s" attribute on element <%s>
hr: Nije podešen atribut "%s" na elementu <%s>

en: No "alpha" attribute on element <%s>
hr: Bez "alfa" atributa na elementu <%s>

en: No "arrow" attribute on element <%s>
hr: Bez "strelica" atributa na elementu <%s>

en: No "bottom" attribute on element <%s>
hr: Bez "dno" atributa na elementu <%s>

en: No "color" attribute on element <%s>
hr: Bez "boja" atributa na elementu <%s>

en: No "extent_angle" attribute on element <%s>
hr: Bez "extent_ange" atributa na elementu <%s>

en: No "filename" attribute on element <%s>
hr: Bez "imedatoteke" atributa na elementu <%s>

en: No "focus" attribute on <%s> element
hr: Bez "usredotočenje" atributa na elementu <%s>

en: No "function" attribute on <%s> element
hr: Bez "funkcija" atributa na elementu <%s>

en: No "height" attribute on element <%s>
hr: Bez "visina" atributa na elementu <%s>

en: No "left" attribute on element <%s>
hr: Bez "lijevo" atributa na elementu <%s>

en: No "name" attribute on element <%s>
hr: Bez "ime" atributa na elementu <%s>

en: No "position" attribute on <%s> element
hr: Bez "pozicija" atributa na elementu <%s>

en: No "resize" attribute on <%s> element
hr: Bez "promjenaveličine" atributa na elementu <%s>

en: No "right" attribute on element <%s>
hr: Bez "desno" atributa na elementu <%s>

en: No "shadow" attribute on element <%s>
hr: Bez "sjena" atributa na elementu <%s>

en: No "start_angle" attribute on element <%s>
hr: Nema "start_angle" atributa na elementu <%s>

en: No "state" attribute on <%s> element
hr: Bez "stanje" atributa na <%s> elementu

en: No "state" attribute on element <%s>
hr: Bez "stanje" atributa na elementu  <%s>

en: No "style" attribute on <%s> element
hr: Bez "stil" atributa na <%s> elementu

en: No "top" attribute on element <%s>
hr: Bez "vrh" atributa na  elementu <%s>

en: No "type" attribute on element <%s>
hr: Bez "tip" atributa na elementu <%s>

en: No "value" attribute on <%s> element
hr: Bez "vrijednost" atributa na <%s> elementu

en: No "value" attribute on element <%s>
hr: Bez "vrijednost" atributa na  elementu <%s>

en: No "width" attribute on element <%s>
hr: Bez "širina" atributa na  elementu <%s>

en: No "x" attribute on element <%s>
hr: Bez "x" atributa na  elementu <%s>

en: No "x1" attribute on element <%s>
hr: Bez "x1" atributa na  elementu <%s>

en: No "x2" attribute on element <%s>
hr: Bez "x2" atributa na  elementu <%s>

en: No "y" attribute on element <%s>
hr: Bez "y" atributa na  elementu <%s>

en: No "y1" attribute on element <%s>
hr: Bez "y1" atributa na  elementu <%s>

en: No "y2" attribute on element <%s>
hr: Bez "y2" atributa na  elementu <%s>

en: No <%s> set for theme "%s"
hr: Nije podešen <%s> za temu "%s"

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
hr: Nije podešen <draw_ops> imena  "%s"

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
hr: Nije podešen <draw_ops>sa imenom  "%s"

en: No command %d has been defined.
hr: Naredba %d nije definirana.

en: No draw_ops provided for button
hr: Bez draw_ops datih dugmetu

en: No draw_ops provided for frame piece
hr: Bez draw_ops datih komadu okvira

en: No draw_ops provided for menu icon
hr: Bez draw_ops datih ikoni izbornika

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
hr: Nije odabrana vrsta okvira za prozor tipa  "%s" u temi  "%s", dodajte <window type="%s" style_set="svejedno"/> element

en: No text is allowed inside element <%s>
hr: Tekst nije dozvoljen unutar elementa<%s>

en: Normal Application Window
hr: Običan prozor programa

en: Normal Title Font
hr: Obično pismo naslova

en: Number of workspaces
hr: Broj radnih prostora

en: Number of workspaces. Must be more than zero, and has a fixed maximum (to prevent accidentally destroying your desktop by asking for 34 million workspaces).
hr: Broj radnih prostora. Mora biti više od nule i ima fiksni maksimum (da spriječi slučajno uništavanje vaše radne površine ako zatražite 34 milijuna radnih prostora)

en: On _Top
hr: Na _vrhu

en: Only on _This Workspace
hr: Samo na _ovom radnom prostoru

en: Open another one of these windows
hr: Otvori neki drugi od ovih prozora

en: Opened log file %s
hr: Otvorena zapisnička datoteka %s

en: Outermost element in theme must be <metacity_theme> not <%s>
hr: Najdalji element u temi mora biti <metacity_theme> a ne<%s>

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
hr: Svojstvo %s na prozoru 0x%lx je sadržalo neispravni UTF-8

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
hr: Svojstvo %s na prozoru 0x%lx sadrži neispravni UTF-8 za predmet %d na popisu

en: Put on _All Workspaces
hr: Stavi na _sve radne prostore

en: Raise obscured window, otherwise lower
hr: Podigni nejasan prozor, inače spusti

en: Raise window above other windows
hr: Podigni prozor iznad ostalih prozora

en: Resize a window
hr: Promjeni veličinu prozora

en: Roll _Up
hr: Otkotrljaj prema _gore

en: Run a defined command
hr: Pokreni definiranu naredbu

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
hr: Ekran %d na prikazu "%s" već ima rukovoditelj prozora

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
hr: Ekran %d na prikazu "%s" već ima rkovoditelja prozora; pokušajte koristiti --replace opciju da zamjenite trenutni rukovoditelj prozora.

en: Screen %d on display '%s' is invalid
hr: Ekran %d na prikazu '%s' je neispravan

en: Select how to give focus to windows
hr: Odaberite kako da usredotočite na prozor

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
hr: Faktor sjenčanja "%s" u zasjenjenoj boji je negativan

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
hr: Format osjenčenja je "shade/base_color/factor", "%s" ne odgovara formatu

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
hr: Nikako ne treba imati „resize“ atribut u elementu <%s> za uvećana/zasjenčena stanja

en: Show the panel menu
hr: Pokažite izbornik panela

en: Show the panel run dialog
hr: Pokažite dijalog pokretanja u panelu

en: Small Title Font
hr: Malo pismo naslova

en: Some applications break specifications in ways that result in window manager misfeatures. For example, ideally Metacity would place all dialogs in a consistent position with respect to their parent window. This requires ignoring application-specified positions for dialogs. But some versions of Java/Swing mark their popup menus as dialogs, so Metacity has to disable dialog positioning to allow menus to work in broken Java applications. There are several other examples like this. This option puts Metacity in full-on Correct mode, which perhaps gives a moderately nicer UI if you don't need to run any broken apps. Sadly, workarounds must be enabled by default; the real world is an ugly place. Some of the workarounds are workarounds for limitations in the specifications themselves, so sometimes a bug in no-workarounds mode won't be fixable without amending a spec.
hr: Neke aplikacije krše specifikacije na način koji dovodi do nepoželjnih osobina rukovoditlelja prozora.Na primjer, idealno Metacity stavlja sve dijaloge u određeni položaj relativan na njihov roditeljski prozor. Ovo zahtjeva ignoriranje specifičnih postavki aplikacijskih prozoa za dijaloge. Ali neke verzije Jave/Swinga označe svoj popup izbornik kao dijalog, pa Metacity mora onemogućiti smještanje dijaloga da bi dozvolio izbornicima da rade u neispravnim Java aplikacijama. Postoji još primjera za poput ovog. Ova opcija stavlja Metacity u puni-on Correct  način rada koji možda daje umjereno jači UI ako nije potrebno koristiti neispravne aplikacije. Nažalost, zaobilaženja moraju biti aktivirana uobičajeno, svijet je ružno mjesto. Neke od zaobilaznica su zaobilaznice za ograničenja u samim specifikacijama, pa neki put bubu u no-workarounds načinu rada neće biti moguće popraviti bez detaljnijeg zadiranja u problem

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
hr: Neki drugi prograk već koristi kljuć %s sa modifikacijama %x kao spoj

en: Style has already been specified for state %s focus %s
hr: Stil je već odabran za stanje %s usredotočenja %s

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
hr: Stil je već odabran za stanje %s promjene veličine %s usredotočenja %s

en: Switch to workspace 1
hr: Prebaci se na radni prostor 1

en: Switch to workspace 10
hr: Prebaci se na radni prostor 10

en: Switch to workspace 11
hr: Prebaci se na radni prostor 11

en: Switch to workspace 12
hr: Prebaci se na radni prostor 12

en: Switch to workspace 2
hr: Prebaci se na radni prostor 2

en: Switch to workspace 3
hr: Prebaci se na radni prostor 3

en: Switch to workspace 4
hr: Prebaci se na radni prostor 4

en: Switch to workspace 5
hr: Prebaci se na radni prostor 5

en: Switch to workspace 6
hr: Prebaci se na radni prostor 6

en: Switch to workspace 7
hr: Prebaci se na radni prostor 7

en: Switch to workspace 8
hr: Prebaci se na radni prostor 8

en: Switch to workspace 9
hr: Prijeđi na radni prostor 9

en: Switch to workspace above this one
hr: Prijeđi na na radni prostor iznad ovog

en: Switch to workspace below this one
hr: Prijeđi na radni prostor ispod ovog

en: Switch to workspace on the left
hr: Prebaci se na radni prostor na ljevo

en: Switch to workspace on the right
hr: Prijeđi se na radni prostor na desno

en: System Bell is Audible
hr: Sistemsko zvono se čuje

en: Take a screenshot
hr: Uzmi sliku zaslona

en: Take a screenshot of a window
hr: Uzmi sliku prozora

en: Tells Metacity how to implement the visual indication that the system bell or another application 'bell' indicator has been rung. Currently there are two valid values, "fullscreen", which causes a fullscreen white-black flash, and "frame_flash" which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default "system beep"), the currently focused window's titlebar is flashed.
hr: Naređuje Metasitiju da prikaže nešto kada zazvoni sistemsko zvono ili neki drugi program zazvoni. Trenutno su moguće dve vrijednosti, „fullscreen“ kojim cijeli zaslon treperi crno-bijelo, i „frame_flash“ kada treperi samo naslovna linija prozora koji je zazvonio. Ukoliko nije poznat program koji je zazvonio (kao što je to obično slučaj sa „sistemskim zvonom“), trepereće naslovna linija prozora koji je trenutno u fokusu.

en: The /apps/metacity/global_keybindings/run_command_N keys define keybindings that correspond to these commands. Pressing the keybinding for run_command_N will execute command_N.
hr: Ključ /apps/metacity/global_keybindings/run_command_N definira tiipke koji odgovaraju ovim komandama. Pritiskom kombinacije tipki za pokreni_komadu_N će izvršiti komandu_N.

en: The /apps/metacity/global_keybindings/run_command_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
hr: Ključ /apps/metacity/global_keybindings/run_command_N definira funkciju tipki kojim se pokreće naredba navedena pomoću njega.

en: The /apps/metacity/global_keybindings/run_command_window_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
hr: Ključ /apps/metacity/global_keybindings/run_command_window_screenshot definira funkciju tipki kojim se pokreće naredba navedena pomoću njega.

en: The keybinding that runs the correspondingly-numbered command in /apps/metacity/keybinding_commands The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacije tipki koji pokreću odgovarajuće označenu naredbu u /apps/metacity/keybinding_commands ključu. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding that switches to the workspace above the current workspace. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja prebacuje na radni prostor iznad trenutnog radnog prostora. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding that switches to the workspace below the current workspace. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja prebacuje na radni prostor ispod trenutnog radnog prostora. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako pstavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding that switches to the workspace on the left of the current workspace. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja prebacuje na radni prostor lijevo od trenutnog radnog prostora. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding that switches to the workspace on the right of the current workspace. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja prebacuje na radni prostor desno od trenutnog radnogprostora. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding that switches to workspace 1. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja prebacuje na radni prostor 1. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1".Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding that switches to workspace 10. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja prebacuje na radni prostor 10. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1".Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding that switches to workspace 11. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja prebacuje na radni prostor 11. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1".Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding that switches to workspace 12. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja prebacuje na radni prostor 12. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1".Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding that switches to workspace 2. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja prebacuje na radni prostor 2. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1".Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding that switches to workspace 3. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja prebacuje na radni prostor 3. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1".Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding that switches to workspace 4. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja prebacuje na radni prostor 4. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1".Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding that switches to workspace 5. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja prebacuje na radni prostor 5. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1".Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding that switches to workspace 6. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja prebacuje na radni prostor 6. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1".Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding that switches to workspace 7. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja prebacuje na radni prostor 7. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1".Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding that switches to workspace 8. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja prebacuje na radni prostor 8. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1".Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding that switches to workspace 9. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja prebacuje na radni prostor 9. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1".Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding used to activate the window menu. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja pokreće izbornik prozora. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding used to close a window. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja zatvara prozor. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding used to enter "move mode" and begin moving a window using the keyboard. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja postavlja prozor u način rada za pomicanje i omogućava pomicanje prozora pomoću tipkovnice. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding used to enter "resize mode" and begin resizing a window using the keyboard. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja postavlja prozor u način rada za razvlačenje i omogućava razvlačenje prozora pomoću tipkovnice. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding used to hide all normal windows and set the focus to the desktop background. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja skriva sve obične prozore i postavlja fokus na pozadinu radne površine. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding used to maximize a window The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja povećava prozor. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding used to minimize a window. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja smanjuje prozor. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding used to move a window one workspace down. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja premiješta prozor za jednu radnu površinu niže. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding used to move a window one workspace to the left. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja premiješta prozor za jednu radnu površinu lijevo. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding used to move a window one workspace to the right. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja premiješta prozor za jednu radnu površinu desno.Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding used to move a window one workspace up. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja premiješta prozor za jednu radnu površinu više. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding used to move a window to workspace 1. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja premiješta prozor na radnu površinu 1. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding used to move a window to workspace 10. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja premiješta prozor na radnu površinu 1. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding used to move a window to workspace 11. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja premiješta prozor na radnu površinu 11. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding used to move a window to workspace 12. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja premiješta prozor na radnu površinu 12. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding used to move a window to workspace 2. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja premiješta prozor na radnu površinu 2. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding used to move a window to workspace 3. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja premiješta prozor na radnu površinu 3. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding used to move a window to workspace 4. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja premiješta prozor na radnu površinu 4. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding used to move a window to workspace 5. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja premiješta prozor na radnu površinu 5. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding used to move a window to workspace 6. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja premiješta prozor na radnu površinu 6. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding used to move a window to workspace 7. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja premiješta prozor na radnu površinu 7. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding used to move a window to workspace 8. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja premiješta prozor na radnu površinu 8. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding used to move a window to workspace 9. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja premiješta prozor na radnu površinu 9. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding used to move focus backwards between panels and the desktop, using a popup window. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja premiješta fokus unazad između panela i radne površine koristeći skočni prozor. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding used to move focus backwards between panels and the desktop, without a popup window. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja premiješta fokus unazad između panela i radne površine bez skočnog prozora. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding used to move focus backwards between windows without a popup window. Holding "shift" together with this binding makes the direction go forward again. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja premiješta fokus unazad između prozora bez skočnog prozora. Držeći tipku "shift" zajedno s kombinacijom tipki omogućuje se suprotni smijer premiještanja. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding used to move focus backwards between windows, using a popup window. Holding "shift" together with this binding makes the direction go forward again. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja premiješta fokus unazad između prozora koristeći skočni prozor. Držeći tipku "shift" zajedno s kombinacijom tipki omogućuje se suprotni smijer premiještanja. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding used to move focus between panels and the desktop, using a popup window. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja premiješta fokus između ploče i radne površine koristeći skočni prozor. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding used to move focus between panels and the desktop, without a popup window. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja premiješta fokus između ploče i radne površine bez skočnog prozora. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding used to move focus between windows without a popup window. (Traditionally &lt;Alt&gt;Escape) Holding the "shift" key while using this binding reverses the direction of movement. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja premiješta fokus između prozora bez skočnog prozora.(Uobičajeno &lt;Alt&gt;Escape) Držeći tipku "shift" zajedno s kombinacijom tipki omogućuje se suprotni smijer premiještanja. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding used to move focus between windows, using a popup window. (Traditionally &lt;Alt&gt;Tab) Holding the "shift" key while using this binding reverses the direction of movement. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja premiješta fokus između prozora koristeći skočni prozor. (Uobičajeno &lt;Alt&gt;Tab) Držeći tipku "shift" zajedno s kombinacijom tipki omogućuje se suprotni smijer premiještanja. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding used to toggle always on top. A window that is always on top will always be visible over other overlapping windows. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja uključuje ili isključuje opciju da prozor bude uvijek na vrhu. Prozor koji je uvijek na vrhu videti će se preko drugih preklapajućih prozora. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding used to toggle fullscreen mode. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja uključuje ili isključuje prikaz preko cijelog zaslona.Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding used to toggle maximization. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja uključuje ili isključuje uvećanje prozora na najveću moguću veličinu. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding used to toggle shaded/unshaded state. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja uključuje ili isključuje zasjenčano stanje. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding used to toggle whether the window is on all workspaces or just one. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja uključuje ili isključuje mogučnost da prozor bude na svim radnim površinama. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding used to unmaximize a window. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja poništava uvećanje prozora na najveću moguću veličinu. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding which display's the panel's "Run Program" dialog box. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja prikazuje dijaloški okvir "Pokreni program". Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding which invokes the panel's screenshot utility to take a screenshot of a window. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja pokreće alat ploče za snimanje izgleda prozora. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding which invokes the panel's screenshot utility. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja pokreće alat ploče za snimanje izgleda zaslone. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The keybinding which shows the panel's main menu. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja prikazuje glavni izbornik ploče. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: The name of a workspace.
hr: Ime radne površine.

en: The screenshot command
hr: Naredba za slikanje zaslona

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth.
hr: Tema utvrđuje izgled rubova prozora, naslovne linije i svega ostalog sličnog.

en: The time delay before raising a window if auto_raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
hr: Vremenski period prije podizanja prozora ako je opcija auto_raise postavljena na „true“. Period se izražava u tisućinkama sekunde.

en: The window "%s" is not responding.
hr: Prozor "%s" ne odgovara.

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
hr: Fokus prozora podešava kako će prozori biti aktivirani. Ima tri moguće vrijednosti „click“ znači da prozor mora biti selektiran da bi dobio fokus, „sloppy“ znači da prozor dobija fokus kada pokazivač miša uđe u prozor i „mouse“ što znači da će prozor biti fokusiran kada pokazivačka strelica miša uđe u prozor i biti defokusiran kada strelica izađe iz prozora.

en: The window screenshot command
hr: Naredba za snimanje prozora

en: Theme already has a menu icon for function %s state %s
hr: Tema već posjeduje sličicu izbornika za funkciju %s stanje %s

en: Theme contained an expression "%s" that resulted in an error: %s
hr: Tema sadrži izraz "%s" koji uzrokuje grešku: %s

en: Theme file %s did not contain a root <metacity_theme> element
hr: Datoteka sa temom %s ne sadrži korjenski <metacity_theme> element

en: There was an error running "%s":
    %s.
hr: Dogodila se greška prilikom pokretanja „%s“:
    %s.

en: These windows do not support "save current setup" and will have to be restarted manually next time you log in.
hr: Ovi prozori ne podržavaju mogućnost "snimi trenutne postavke" i morati ćete ih ručno ponovno pokrenuti sljedeći put kada se prijavite..

en: This is a demo button with a 'quit' icon
hr: Ovo je demonstacijski gumb s sličicom 'izlaz'

en: This is a demo button with an 'open' icon
hr: Ovo je demonstracijski gumb s sličicom 'otvori'

en: This is a sample message in a sample dialog
hr: Ovo je primjer poruke u primjeru dijaloga

en: This keybinding changes whether a window is above or below other windows. If the window is covered by another window, it raises the window above other windows. If the window is already fully visible, it lowers the window below other windows. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja postavlja prozor iznad ili ispod ostalih prozora. Ako je prozor prekriven drugim prozorom, on se podiže iznad njega. Ako je prozor već navrhu, on se spušta ispod ostalih prozora postavljajući drugi prozor na vrh. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: This keybinding lowers a window below other windows. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja spušta prozor ispod svih ostalih prozora. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: This keybinding raises the window above other windows. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja podiže prozor iznad svih ostalih prozora. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: This keybinding resizes a window to fill available horizontal space. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja mijenja veličinu prozora tako da popuni čitav vodoravni prostor. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: This keybinding resizes a window to fill available vertical space. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1. The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Kombinacija tipki koja mijenja veličinu prozora tako da popuni čitav okomiti prostor. Oblik zapisa izgleda kao "&lt;Control&gt;a" ili "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Program za obradu je dosta slobodan i dozvoljava velika ili mala slova, takođe i skraćenice poput "&lt;Ctl&gt;" i "&lt; Ctrl&gt;". Ako postavite opciju na specijalni niz znakova "disabled", tada neće biti korištena niti jedna kombinacija tipki za ovu aktivnost.

en: This option determines the effects of double-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, and 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window.
hr: Ova opcija određuje efekt dvostrukog klika na naslovnu liniju prozora. Trenutno su ispravne opcije 'toggle_shade', što će uključiti ili poništiti sjenčanje prozora, i 'toggle_maximize' što će uvećati ili poništiti uvećanje prozora.

en: Title
hr: Naslov

en: Toggle always on top state
hr: Uključi da je uvijek na vrhu

en: Toggle fullscreen mode
hr: Postavi preko cijelog zaslona

en: Toggle maximization state
hr: Promijeni stanje maksimizacije

en: Toggle shaded state
hr: Promijeni stanje zasjenjenosti

en: Toggle window on all workspaces
hr: Uključi prozor na svim radnim površinama

en: Torn-off Menu
hr: Isključi izbornik

en: Turns on a visual indication when an application or the system issues a 'bell' or 'beep'; useful for the hard-of-hearing and for use in noisy environments, or when 'audible bell' is off.
hr: Uključuje vizualni prikaz kada program ili sistem 'zazvoni'; korisno u  bučnim situacijama, ili kada je zvučno zvonce isključeno.

en: Unknown attribute %s on <geometry> element
hr: Nepoznato svojstvo %s u <geometry> elementu

en: Unknown attribute %s on <maximized> element
hr: Nepoznato svojstvo %s u <maximized> elementu

en: Unknown attribute %s on <metacity_session> element
hr: Nepoznato svojstvo %s u <metacity_session> elementu

en: Unknown attribute %s on <window> element
hr: Nepoznato svojstvo %s u <window> elementu

en: Unknown element %s
hr: Nepoznati element %s

en: Unknown function "%s" for button
hr: Nepoznata funkcija "%s" za gumb

en: Unknown function "%s" for menu icon
hr: Nepoznata funkcija "%s" za sličicu menija

en: Unknown position "%s" for frame piece
hr: Nepoznata pozicija "%s" za dio okvira

en: Unknown state "%s" for button
hr: Nepoznato stanje "%s" za gumb

en: Unknown state "%s" for menu icon
hr: Nepoznato stanje "%s" za sličicu menija

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
hr: Nepoznat style_set "%s" u elementu <%s>

en: Unknown type "%s" on <%s> element
hr: Nepoznat tip "%s" u elementu <%s>

en: Unma_ximize
hr: Vrati sa _maksimiziranog

en: Unmaximize Window
hr: Poništi uvećanje prozora

en: Unmaximize a window
hr: Poništi uvećanje prozora na najveću moguću veličinu

en: Usage: %s
hr: Uporaba: %s

en: Usage: metacity-theme-viewer [THEMENAME]
hr: Uporaba: metacity-theme-viewer [NAZIV_TEME]

en: Use standard system font in window titles
hr: Koristi standardni font sustava za naslov prozora

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
hr: Korisnički definirane konstante moraju početi velikim slovom; "%s" ne počinje

en: Utility Palette
hr: Paleta alata

en: Visual Bell Type
hr: Vrsta vizulnog zvonca

en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
hr: Prozor %s je postavio SM_CLIENT_ID na samog sebe umjesto na prozor WM_CLIENT_LEADER kao što je navedeno u ICCCM.

en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
hr: Prozor %s je postavio MWM što nagovještava da nije promjenjljive veličine, ali je postavio minimalnu veličinu %d x %d i maksimalnu veličinu %d x %d što nema mnogo smisla.

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
hr: Prozor 0x%lx ima osobinu %s
    tako da je očekivano da ima tip %s format %d,
    a zapravo ima tip %s format %d n_items %d.
    Ovo je najverovatnije greška u programu, a ne u menadžeru prozora.
    Prozor ima naslov="%s" klasa="%s" ime="%s"

en: Window Focus
hr: Fokus prozora

en: Window Focus Preferences
hr: Postavke fokusa prozora

en: Window Menu
hr: Izbornik Prozor

en: Window Title Goes Here
hr: Ovdje ide naziv prozora

en: Window focus mode
hr: Način fokusa prozora

en: Window manager error:
hr: Greška upravitelja prozora:

en: Window manager warning:
hr: Upozorenje upravitelja prozora:

en: Window manager:
hr: Upravitelj prozora:

en: Window title font
hr: Pismo naslova prozora

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
hr: Vrsti prozora "%s" je već dodijeljena grupa stilova

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
hr: Kompromisi za loše programe su isključeni. Neki programi se mogu ponašati čudno.

en: Workspace %d
hr: Radna površina %d

en: Workspace %s%d
hr: Radna površina %s%d

en: Workspace 1_0
hr: Radna površina 1_0

en: _Close
hr: _Zatvori

en: _Force Quit
hr: _Prisili izlaženje

en: _Move
hr: _Pomakni

en: _Point to give focus
hr: Pokaži za  fokus

en: _Raise window on focus
hr: Podigni prozor prilikom fokusiranja

en: _Resize
hr: _Promjena veličine

en: _Unroll
hr: _Otkotrljaj

en: bottom
hr: na dno

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
hr: geometrija okvira ne navodi „%s“ dimenziju

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
hr: geometrija okvira ne navodi „%s“ dimenziju za rub „%s“

en: left
hr: lijevo

en: metacity %s
    Copyright (C) 2001-2002 Havoc Pennington, Red Hat, Inc., and others
    This is free software; see the source for copying conditions.
    There is NO warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
hr: metacity %s
    Sva prava zadržana (C) 2001–2002 Havoc Pennington, Red Hat, Inc., i ostali
    Ovo je slobodan program; pogledajte izvorni kod za uvjete kopiranja.
    Nikakva garancija NE postoji; čak ni garancija o podobnosti za određenu namjenu.

en: metacity [--sm-disable] [--sm-client-id=ID] [--sm-save-file=FILENAME] [--display=DISPLAY] [--replace] [--version]
hr: metacity [--sm-disable] [--sm-client-id=ID] [--sm-save-file=IME-DATOTEKE] [--display=ZASLON] [--replace] [--version]

en: nested <window> tag
hr: ugniježden <window> tag

en: position expression test returned FALSE but didn't set error
hr: Ispitivanje mjesta izraza je rezultiralo izrazom "FALSE", ali nije postavljena greška

en: position expression test returned TRUE but set error
hr: Ispitivanje mjesta izraza je rezultiralo izrazom "TRUE", ali je postavljena greška

en: right
hr: desno

en: top
hr: na vrh

en: x value was %d, %d was expected
hr: vrijednost za x je bila %d, a očekivana je %d

en: y value was %d, %d was expected
hr: vrijednost za y je bila %d, a očekivana je %d
