nautilus 0 - en to hr translation catalogue (1265 entries)

en:  (another copy)
hr: (još jedna kopia)

en:  (containing %d item) |  (containing %d items)
hr[0]:  (sadrži %d stavku)
hr[1]:  (sadrži %d stavei)
hr[2]:  (sadrži %d stavki)

en:  (containing a total of %d item) |  (containing a total of %d items)
hr[0]:  (sadrži ukupno %d stavku)
hr[1]:  (sadrži ukupno %d stavei)
hr[2]:  (sadrži ukupno %d stavki)

en:  (copy)
hr: (kopija)

en: "%s" can't open "%s" because "%s" can't access files at "%s" locations.
hr: "%s" ne može otvoriti "%s", jer "%s" ne može pristupati datotekama na lokacijama "%s".

en: "%s" can't open "%s" because "%s" can't access files at "%s".locations.
hr: "%s" ne može otvoriti "%s", jer "%s" ne može pristupiti datotekama na lokacijama "%s".

en: "%s" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
hr: Ne mogu kopirati datoteku "%s", jer nemate dozvole za njeno čitanje.

en: "%s" cannot be deleted because it is on a read-only disk.
hr: Ne mogu obrisati "%s", jer se nalazi na disku kojeg se može samo čitati

en: "%s" cannot be deleted because you do not have permissions to modify its parent folder.
hr: Ne mogu obrisati "%s", jer nemate dozvole za promijenu mape u kojoj se nalazi.

en: "%s" cannot be moved because it is on a read-only disk.
hr: Ne mogu premjestiti "%s", jer je na disku na koji se ne može pisati.

en: "%s" cannot be moved because you do not have permissions to change it or its parent folder.
hr: Ne mogu premjestiti "%s", jer nemate dozvole za njeno mijenjanje ili mijenjanje mape u kojoj se nalazi.

en: "%s" couldn't be found. Perhaps it has recently been deleted.
hr: Ne mogu pronaći "%s". Možda je nedavno obrisana.

en: "%s" is an executable text file.
hr: "%s" je izvršna tekst datoteka.

en: "%s" is not a valid location.
hr: "%s" nije valjana lokacija.

en: "%s" selected
hr: "%s" odabran

en: "%s" selected (%s)
hr: "%s" odabran (%s)

en: "%s" will be copied if you select the Paste Files command
hr: "%s" će biti kopiran ako izaberete naredbu Umetni datoteke

en: "%s" will be moved if you select the Paste Files command
hr: "%s" će biti premješten ukoliko izaberete naredbu Umetni datoteke

en: %d folder selected | %d folders selected
hr[0]: %d mapa odabrana
hr[1]: %d mape odabrano
hr[2]: %d mapa odabrano

en: %d item selected (%s) | %d items selected (%s)
hr[0]: %d stavka odabrana (%s)
hr[1]: %d stavke odabrano (%s)
hr[2]: %d stavki odabrano (%s)

en: %d item, with size %s | %d items, totalling %s
hr[0]: %d stavka veličine %s
hr[1]: %d stavke, ukupne veličine %s
hr[2]: %d stavaka, ukupne veličine %s

en: %d other item selected (%s) | %d other items selected (%s)
hr[0]: %d ostala stavka odabrana (%s)
hr[1]: %d ostale stavke odabrane (%s)
hr[2]: %d ostalih stavki odabrano (%s)

en: %dnd link to %s
hr: %d. veza na %s

en: %drd link to %s
hr: %d. veza na %s

en: %dst link to %s
hr: %d. veza na %s

en: %dth link to %s
hr: %d. veza na %s

en: %ld of %ld
hr: %ld od %ld

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
hr: %d.%m.%y, %-H:%M %p

en: %s (%dnd copy)%s
hr: %s (%d. kopija)%s

en: %s (%drd copy)%s
hr: %s (%d. kopija)%s

en: %s (%dst copy)%s
hr: %s (%d. kopija)%s

en: %s (%dth copy)%s
hr: %s (%d. kopija)%s

en: %s (another copy)%s
hr: %s (dodatna kopija)%s

en: %s (copy)%s
hr: %s (kopija)%s

en: %s Properties
hr: %s svojstva

en: %s Viewer
hr: %s preglednik

en: %s Visible Columns
hr: %s Vidljive rubrike

en: %s's Home
hr: Osobni direktorij (%s)

en: %s, Free space: %s
hr: %s, slobodni prostor: %s

en: %u file | %u files
hr[0]: %u datoteka
hr[1]: %u datoteke
hr[2]: %u datoteka

en: %u folder | %u folders
hr[0]: %u mapa
hr[1]: %u mape
hr[2]: %u mapa

en: %u item | %u items
hr[0]: %u stavka
hr[1]: %u stavki
hr[2]: %u stavaka

en: (Empty)
hr: (Prazno)

en: (some contents unreadable)
hr: (dio sadržaja je nemoguće pročitati)

en: --
hr: -

en: 00/00/00, 00:00 PM
hr: 00/00/00, 00:00

en: 150%
hr: 150 x 150 DPI

en: 200%
hr: Ladica s 2000 listova

en: <b>Image Type:</b> %s (%s)
    <b>Resolution:</b> %dx%d pixels
     | <b>Image Type:</b> %s (%s)
    <b>Resolution:</b> %dx%d pixels
hr[0]: <b>Vrsta slike:</b> %s (%s)
    <b>Veličina:</b> %dx%d točaka
hr[1]: <b>Vrsta slike:</b> %s (%s)
    <b>Veličina:</b> %dx%d točaka
hr[2]: <b>Vrsta slike:</b> %s (%s)
    <b>Veličina:</b> %dx%d točaka

en: <b>_Bookmarks</b>
hr: <b>_Bilješke</b>

en: <b>_Location</b>
hr: <b>_Lokacija</b>

en: <b>_Name</b>
hr: <b>_Ime</b>

en: <span weight="bold">Behaviour</span>
hr: <span weight="bold">Ponašanje</span>

en: <span weight="bold">Default View</span>
hr: <span weight="bold">Uobičajeni pogled</span>

en: <span weight="bold">Executable Text Files</span>
hr: <span weight="bold">Izvršne tekstualne datoteke</span>

en: <span weight="bold">Folders</span>
hr: <span weight="bold">Direktoriji</span>

en: <span weight="bold">Icon Captions</span>
hr: <span weight="bold">Oznake sličica</span>

en: <span weight="bold">Icon View Defaults</span>
hr: <span weight="bold">Uobičajeno pri pregledu sličica</span>

en: <span weight="bold">List Columns</span>
hr: <span weight="bold">Popis stupaca</span>

en: <span weight="bold">List View Defaults</span>
hr: <span weight="bold">Uobičajeno pri pregledu lista</span>

en: <span weight="bold">Other Previewable Files</span>
hr: <span weight="bold">Ostale datoteke koje je moguće pregledavati</span>

en: <span weight="bold">Sound Files</span>
hr: <span weight="bold">Zvučne datoteke</span>

en: <span weight="bold">Text Files</span>
hr: <span weight="bold">Tekstualne datoteke</span>

en: <span weight="bold">Trash</span>
hr: <span weight="bold">Smeće</span>

en: <span weight="bold">Tree View Defaults</span>
hr: <span weight="bold">Uobičajeno pri pregledu stabla</span>

en: ? bytes
hr: ? bajtova

en: ? items
hr: ? stavki

en: A Teal variation of the Crux theme.
hr: Inačica Crux teme.

en: A link called "Link To Old Desktop" has been created on the desktop.
hr: Veza nazvana "Veza na staru radnu površinu" je napravljena na radnoj površini.

en: A list of captions below an icon in the icon view and the desktop. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Possible values are: "size", "type", "date_modified", "date_changed", "date_accessed", "owner", "group", "permissions", "octal_permissions" and "mime_type".
hr: Popis opisa ispod sličica u pogledu sličicama ili radnoj površini. Stvarni broj opisa pokazan ovisi o razini uvećanja. Moguće vrijednosti su: "size", "type", "date_modified", "date_changed", "date_accessed", "owner", "group", "permissions", "octal_permissions" i "mime_type".

en: A theme designed to fit well with the classic GNOME environment.
hr: Tema dizajniranja za dobro uklapanje u klasično GNOME okruženje.

en: A trash folder is used for storing items moved to the trash.
hr: Direktorij Otpad se koristi za spremanje obrisanih objekata.

en: A user-visible description of the column
hr: Korisniku vidljiv opis kolone

en: About Scripts
hr: O skriptama

en: Access was denied.
hr: Pristup je odbijen.

en: Accessed:
hr: Pristupljeno:

en: Activate items with a _double click
hr: Pokreni stavke _dvostrukim klikom

en: Activate items with a _single click
hr: Pokreni stavke _jednostrukim klikom

en: Add Emblems...
hr: Dodaj oznake...

en: Add Nautilus to session
hr: Dodaj Nautilus u sesiju

en: Add a bookmark for the current location to this menu
hr: Dodaj bilješku trenutne lokacije u ovaj izbornik

en: Adjust your user environment
hr: Prilagodite vaše korisničko okruženje

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
hr: Sve izvršne datoteke u ovom direktoriju će se pojaviti u izborniku Skripte.

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Nautilus, which the scripts may use:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
hr: Sve izvršne datoteke u ovom direktoriju  pojaviti će se u izborniku Skripte. Izborom skripte iz izbornika ona će se okrenuti.
    
    Prilokom izvršavanja u lokalnom direktoriju, skripte dobijaju imena odabranih datoteka kao paramtere. Prilikom izvršavanja u udaljenim direktorijima (npr. web ili FTP), skripte neće dobiti nikakve parametre.
    
    U svim slučajevima Nautilus postavlja sljedeće varijable okruženja:
      
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: putanje odabranih datoteka u zasebnim redovima (samo ako je lokalno)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: adrese odabranih datoteka u zasebnim redovima
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: Trenutna adresa
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: mjesto i veličina trenutnog prozora

en: Allaire
hr: Alair

en: Always
hr: Uvijek

en: An Eggplant variation of the Crux theme.
hr: Eggplant inačica teme Crux.

en: An _Application...
hr: _Aplikacija...

en: An invalid drag type was used.
hr: Upotrijebljena je neispravna vrsta povlačenja.

en: Aperture Value
hr: Vrijednost otvora

en: Apparition
hr: Prikaza

en: Application
hr: Aplikacija

en: Application ID
hr: ID aplikacije

en: Applications
hr: Aplikacije

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
hr: Jeste li sigurni da želite očistiti popis posjećenih lokacija?

en: Are you sure you want to empty all of the items from the trash?
hr: Jeste li sigurni da želite isprazniti smeće?

en: Are you sure you want to forget history?
hr: Jeste li sigurni da želite zaboraviti povijest?

en: Are you sure you want to open all files?
hr: Jeste li sigurni da želite otvoriti sve datoteke?

en: Are you sure you want to permanently delete "%s" from the trash?
hr: Jeste li sigurni da želite trajno ukloniti "%s" iz smeća?

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
hr: Jeste li sigurni da želite trajno ukloniti "%s"?

en: Are you sure you want to permanently delete the %d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %d selected items from the trash?
hr[0]: Jeste li sigurni da želite trajno ukloniti %d odabranu stavku iz smeća?
hr[1]: Jeste li sigurni da želite trajno ukloniti %d odabrae stavke iz smeća?
hr[2]: Jeste li sigurni da želite trajno ukloniti %d odabranih stavki iz smeća?

en: Are you sure you want to permanently delete the %d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %d selected items?
hr[0]: Jeste li sigurni da želite trajno ukloniti %d odabranu stavku?
hr[1]: Jeste li sigurni da želite trajno ukloniti %d odabrae stavke?
hr[2]: Jeste li sigurni da želite trajno ukloniti %d odabranih stavki?

en: Arran_ge Items
hr: Po_redaj stavke

en: Art
hr: Umjetnost

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
hr: Pitaj prije ispražnjiavnja smeća ili brisanja datoteka

en: Attribute
hr: Atribut

en: Back
hr: Nazad

en: Background
hr: Pozadina

en: Backgrounds and Emblems
hr: Pozadine i obilježja

en: Basic
hr: Osnovno

en: Be sure that you have started the Medusa search service, and if you don't have an index, that the Medusa indexer is running.
hr:  Provjerite jeste li pokrenuli Medusa servis pretraživanja, ili ako nemate indeks, da Medusa indeksiranje radi.

en: Before running Nautilus, please create the following folder, or set permissions such that Nautilus can create it.
hr: Prije pokretanja Nautilusa  napravite ovu mapu ili postavite dozvole kako bi je Nautilus sam mogao napraviti.

en: Before running Nautilus, please create these folders, or set permissions such that Nautilus can create them.
hr: Prije pokretanja Nautilusa, napravite ove mape, ili postavite dozvole  kako bi ih Nautilus sam mogao napraviti.

en: Behavior
hr: Ponašanje

en: Binary Freedom
hr: Binarna sloboda

en: Black
hr: Crna

en: Blue Ridge
hr: Plavi greben

en: Blue Rough
hr: Plava hrapavost

en: Blue Type
hr: Plava vrsta

en: Bookmark for Nonexistent Location
hr: Obilježivač  nepostojeće lokaciju

en: Bring up a new window for every opened file
hr: Otvori novi prozor za svaku otvorenu datoteku

en: Broken Link
hr: Prekinuta veza

en: Browse Filesystem
hr: Pregledaj datotečni sustav

en: Browse Folder
hr: Pregledaj direktorij

en: Browse Folders
hr: Pregledaj direktorije

en: Browse available software
hr: Pregledaj dostupne programe

en: Browse the filesystem with the file manager
hr: Pregledaj datotečni sustav s upraviteljem datoteka

en: Brushed Metal
hr: Brušeni metal

en: Bubble Gum
hr: Žvakaća guma

en: By Emblems
hr: Prema obilježjima

en: By Modification Date
hr: Prema datumu promijene

en: By Modification _Date
hr: Prema _datumu promijene

en: By Name
hr: Po imenu

en: By Size
hr: Po veličini

en: By Type
hr: Po tipu

en: By _Emblems
hr: Prema _obilježjima

en: By _Name
hr: _Po imenu

en: By _Size
hr: Prema _veličini

en: By _Type
hr: Prema vr_sti

en: CD Creator
hr: Stvaralac CD-a

en: CD _Creator
hr: Izrada _CD-a

en: CNET Linux Center
hr: CNET Linux centar

en: C_ancel Remove
hr: Odustani od _uklanjanja

en: C_lear Text
hr: _Obriši tekst

en: C_olors
hr: _Boje

en: C_onnect
hr: _Spoji

en: Camera
hr: Kamera

en: Camera Brand
hr: Proizvođač foto aparata

en: Camera Model
hr: Model foto aparata

en: Camouflage
hr: Maskirna

en: Can't Change Trash Location
hr: Ne mogu premjestiti Smeće

en: Can't Connect to Server
hr: Ne mogu se spojiti na poslužitelj

en: Can't Copy Into Self
hr: Ne mogu kopirati u sebe

en: Can't Copy Over Self
hr: Ne mogu kopirati preko sebe

en: Can't Copy Trash
hr: Ne mogu kopirati Smeće

en: Can't Delete Volume
hr: Ne mogu ukloniti volumen

en: Can't Display Location
hr: Ne mogu prikazati lokaciju

en: Can't Execute Remote Links
hr: Ne mogu izvršiti udaljene veze

en: Can't Launch CD Burner
hr: Ne mogu pokrenuti CD pisač

en: Can't Move Into Self
hr: Ne mogu premjestiti u sebe

en: Can't Open Location
hr: Ne mogu otvoriti lokaciju

en: Can't find description even for "x-directory/normal". This probably means that your gnome-vfs.keys file is in the wrong place or isn't being found for some other reason.
hr: Ne mogu pronaći čak ni opis za "x-directory/normal". To vjerojatno znači da je vaša gnome-vfs.keys datoteka na pogrešnom mjestu, ili je se može pronaći iz nekih drugih razloga.

en: Cancel
hr: Odustani

en: Cancel Group Change?
hr: Odustajanje od promjene grupe?

en: Cancel Open?
hr: Odustajanje od otvaranja?

en: Cancel Owner Change?
hr: Odustajanje od promjene vlasnika?

en: Cancel Rename?
hr: Odustajanje od preimenovanja?

en: Cancel Showing Properties Window?
hr: Odustajanje od prikazivanja prozora osobina?

en: Cannot move "%s" because it or its parent folder are contained in the destination.
hr: Ne mogu premjestiti "%s" zato jer se ona ili njezina mapa nalaze u odredištu.

en: Cannot move "%s" to the trash because you do not have permissions to change it or its parent folder.
hr: Ne mogu premjestiti "%s" u Smeće, jer nemate dozvole za njeno mijenjanje ili mijenjanje mape u kojoj se nalazi.

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
hr: Ne mogu prebaciti datoteku u Smeće. Želite li je odmah obrisati?

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
hr: Ne mogu prebaciti stavke u Smeće. Želite li ih odmah obrisati?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
hr: Ne mogu prebaciti neke stavke u smeće. Želite li ih odmah obrisati?

en: Cannot open %s
hr: Ne mogu otvoriti %s

en: Certified
hr: Certificirano

en: Chalk
hr: Kreda

en: Change Desktop _Background
hr: Promijena _pozadine radne površine

en: Change how files are managed
hr: Promijeni način upravljanja datotekama

en: Change systemwide settings (affects all users)
hr: Mijenja postavke na razini sustava (utječe na sve korisnike)

en: Change the visibility of this window's location bar
hr: Promijeni vidljivost lokacijske trake ovog prozora

en: Change the visibility of this window's sidebar
hr: Promijeni vidljivost bočne trake ovog prozora

en: Change the visibility of this window's statusbar
hr: Promijeni vidljivost statusne trake ovog prozora

en: Changing group.
hr: Mijenjam grupu

en: Changing owner.
hr: Mijenjam vlasnika

en: Charcoal
hr: Drveni ugljen

en: Check that an SMB server is running in the local network.
hr: Provjerite da je SMB poslužitelj pokrenut u lokalnoj mreži.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
hr: Provjerite jeste li dobro unijeli teskt i jesu li postavke vašeg proxy poslužitelja ispravne.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
hr: Provjerite da li imate dopuštenje da obrišete amblem.

en: Check that you have permission to delete the pattern.
hr: Provjerite da li imate dopuštenje da obrišete uzorak.

en: Check that your proxy settings are correct.
hr: Provjerite je li vaš proxy poslužitelj ispravno postavljen.

en: Choose a program with which to open the selected item
hr: Izaberi program za otvranje odabrane stavke

en: Choose a view for "%s":
hr: Izaberi pogled za "%s":

en: Choose a view for the current location, or modify the set of views
hr: Izaberite pogled za trenutnu lokaciju, ili promijenite skup pogleda

en: Choose an application with which to open "%s":
hr: Izaberite aplikaciju za otvaranje "%s":

en: Choose another application with which to open the selected item
hr: Izaberite aplikaciju za otvaranje izabrane stavke

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
hr: Izaberite poredak podataka koji se pojavljuju ispod imena sličica. Više podataka će biti prikazano ako uvećate.

en: Choose the order of information to appear in the list view.
hr: Izaberite poredak podataka koji se pojavljuju u pregleda popisu .

en: Choose the order of information to appear in this folder.
hr: Izaberite poredak podataka koji se pojavljuju u ovoj mapi.

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
hr: Odabirom skripte iz izbornika ona će se pokrenuti sa odabranim stavkama kao njenim ulazom.

en: Clean _Up by Name
hr: Po_čisti prema imenu

en: Clear History
hr: Briši povijest

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
hr: Očistite sadržaj Idi izbornika i popisa Naprijed/Nazad

en: Click on a color to remove it
hr: Kliknite na boju kako biste je uklonili

en: Click on a pattern to remove it
hr: Kliknite na uzorak kako biste ga uklonili

en: Click on an emblem to remove it
hr: Kliknite na obilježje kako biste je uklonili

en: Close P_arent Folders
hr: Zatvori _sve nadređene mape

en: Close _All Windows
hr: Zatvori _sve prozore

en: Close all Navigation windows
hr: Zatvori sve navigacijske prozore

en: Close the side pane
hr: Zatvori bočnu ploču

en: Close this folder
hr: Zatvori ovu mapu

en: Close this folder's parents
hr: Zatvori nadređene mape ove mape

en: Color _name:
hr: _Ime boje:

en: Color _value:
hr: _Vrijednost boje:

en: Color of the selection box
hr: Boja kućice izbora

en: Color used for information text against a dark background
hr: Boja koja se koristi za tekst obavijesti na tamnoj pozadini

en: Color used for information text against a light background
hr: Boja koja se koristi za tekst obavijesti na svijetloj pozadini

en: Colors:
hr: Boje:

en: Compact _Layout
hr: _Zbijeni prikaz

en: Computer
hr: Računalo

en: Computer icon visible on desktop
hr: Sličica računala je vidljiva na radnoj površini

en: Concrete
hr: Beton

en: Configure network services
hr: Podešavanje mrežnih usluga

en: Configure network services (web server, DNS server, etc.)
hr: Podešavanje mrežnih usluga (web server, DNS server, i td.)

en: Conflict While Copying
hr: Sukob prilikom kopiranja

en: Connect to Server
hr: Spoji s poslužiteljem

en: Connect to _Server...
hr: Spoji se na _Server...

en: Contains a side pane view
hr: Sadrži bočnu ploču za pregled

en: Content View
hr: Pogled sadržaja

en: Contents:
hr: Sadržaj:

en: Copy Folder
hr: Kopiraj mapu

en: Copy the selected text to the clipboard
hr: Kopiraj odabrani tekst u odlagalište

en: Copying
hr: Kopiranje

en: Copying files
hr: Kopiranje datoteka

en: Cork
hr: Pluto

en: Could not complete specified action.
hr: Ne mogu završiti navedenu akciju.

en: Could not complete specified action:  %s
hr: Ne mogu završiti navedenu akciju: %s

en: Could not copy "%s" to the new location.
hr: Nisam mogao klopirati "%s" na novu lokaciju.

en: Could not move "%s" to the new location.
hr: Nisam mogao premjestiti "%s" na novu lokaciju.

en: Couldn't Add Emblem
hr: Ne mogu dodati obilježje

en: Couldn't Add Emblems
hr: Ne mogu dodati obilježja

en: Couldn't Create Required Folder
hr: Ne mogu stvoriti traženu mapu

en: Couldn't Create Required Folders
hr: Ne mogu stvoriti tražene mape

en: Couldn't Delete Emblem
hr: Ne mogu izbrisati obilježje

en: Couldn't Delete Pattern
hr: Ne mogu obrisati uzorak

en: Couldn't Install Color
hr: Ne mogu instalirati boju

en: Couldn't Install Emblem
hr: Ne mogu instalirati obilježje

en: Couldn't Install Pattern
hr: Ne mogu instalirati uzorak

en: Couldn't Remove Emblem
hr: Nisam mogao ukloniti obilježje

en: Couldn't Rename Emblem
hr: Ne mogu preimenovati obilježje

en: Couldn't Show Help
hr: Ne mogu prikazati pomoć

en: Couldn't change the group of "%s" because it is on a read-only disk
hr: Ne mogu promjeniti grupu od "%s" zato jer je na disku na koji se ne može pisati

en: Couldn't change the name of "%s" because it is on a read-only disk
hr: Ne mogu preimenovati "%s" zato jer je na disku na koji se ne može pisati

en: Couldn't change the owner of "%s" because it is on a read-only disk
hr: Ne mogu promijeniti vlasnika od "%s" zato jer je na disku na koji se ne može pisati

en: Couldn't change the permissions of "%s" because it is on a read-only disk
hr: Ne mogu promijeniti dozvole od "%s" zato jer je na disku na koji se ne može pisati

en: Couldn't display "%s", because Nautilus cannot contact the SMB master browser.
hr: Nisam mogao prikazati "%s", jer Nautilus ne može dozvati glavni SMB preglednik.

en: Couldn't display "%s", because no host "%s" could be found.
hr: Nisam mogao prikazati "%s",  jer nije nađeno računalo "%s"..

en: Couldn't display "%s".
hr: Nisam mogao prikazati "%s".

en: Couldn't find "%s".
hr: Nisam mogao naći "%s".

en: Couldn't install emblem
hr: Ne mogu instalirati obilježje

en: Couldn't remove emblem with name '%s'.
hr: Nisam mogao ukloniti obilježje s imenom '%s'.

en: Couldn't rename emblem with name '%s'.
hr: Nisam mogao preimenovati obilježje s imenom '%s'.

en: Count _number of items:
hr: Pre_brojavanje stavki:

en: Countertop
hr: Suprotni vrh

en: Covalent
hr: Kovalent

en: Create Document from template "%s"
hr: Napravi dokument iz predloška "%s

en: Create Folder
hr: Napravi direktorij

en: Create L_auncher
hr: Novi _pokretač

en: Create _Document
hr: _Napravi dokument

en: Create _Folder
hr: _Napravi direktorij

en: Create a New Color:
hr: Napravite novu boju:

en: Create a New Emblem:
hr: Napravite novo obilježje:

en: Create a new empty file inside this folder
hr: Stvaranje prazne datoteke unutar trenutnog direktorija

en: Create a new empty folder inside this folder
hr: Stvaranje praznog direktorija unutar trenutnog direktorija

en: Create a new launcher
hr: Stvarane novog pokretača

en: Create a symbolic link for each selected item
hr: Stvaranje simboličkog linka za svaku odabranu stavku

en: Create the initial window with the given geometry.
hr: Stvaranje početnog prozora sa datom geometrijom

en: Creating Properties window.
hr: Stvaranje prozora sa svojstvima.

en: Creating links to files
hr: Stvaranje linkova na datoteke

en: Criteria for search bar searching
hr: Kriterij za pretragu

en: Criteria when matching files searched for in the search bar. If set to "search_by_text", then Nautilus will Search for files by file name only. If set to "search_by_text_and_properties", then Nautilus will search for files by file name and file properties.
hr: Kriterij za pretragu datoteka traženih iz trake pretrage. Ako je postavljeno na"traži_po_tekstu" tada će Nautilus tražiti datoteke po imenu. Ako je postavljeno na "traži_po_tekstu_i_svojstvima" tada će Nautilus tražiti datoteke po imenu i svojstvima.

en: Cu_t File
hr: Izreži datoteku

en: Cu_t Files
hr: Izreži datoteke

en: Current Nautilus theme (deprecated)
hr: Trenutna Nautilus tema (zastarjelo)

en: Custom Background Set
hr: Postavljena je odabrana pozadina

en: Custom Side Pane Background Set
hr: Postavljena je odabrana pozadina bočne ploče

en: Cut Folder
hr: Izreži mapu

en: Cut Text
hr: Izreži tekst

en: Cut _Text
hr: _Izreži tekst

en: Cut the selected text to the clipboard
hr: Izreži odabrani tekst i smijesti ga u odlagalište

en: D_uplicate
hr: _Udvostruči

en: Danger
hr: Opasnost

en: Danube
hr: Dunav

en: Dark Cork
hr: Tamno pluto

en: Dark GNOME
hr: Tamni GNOME

en: Dark Info Color
hr: Tamna boja obavijesti

en: Date Accessed
hr: Datum pristupa

en: Date Modified
hr: Datum izmjene

en: Date Taken
hr: Datum snimke

en: Default Background Color
hr: Uobičajena boja pozadine

en: Default Background Filename
hr: Uobičajena datoteka pozadine

en: Default Side Pane Background Color
hr: Uobičajena boja pozadine bočne ploče

en: Default Side Pane Background Filename
hr: Uobičajena datoteka pozadine bočne ploče

en: Default _zoom level:
hr: Uobičajeno uvećanje:

en: Default column order in the list view
hr: Uobičajeni redosljed stupaca u pogledu popisa.

en: Default column order in the list view.
hr: Uobičajeni redosljed stupaca u pogledu popisa.

en: Default folder viewer
hr: Uobičajeni preglednik direktorija

en: Default icon zoom level
hr: Uobičajeno uvećanje sličica

en: Default list of columns visible in the list view
hr: Uobičajeni redosljed stupaca vidljivih u pogledu popisa.

en: Default list of columns visible in the list view.
hr: Uobičajeni redosljed stupaca u vidljivih pogledu popisa.

en: Default list zoom level
hr: Uobičajeno uvećanje popisa

en: Default sort order
hr: Uobičajeni poredak razvrstavanja

en: Default zoom level used by the icon view.
hr: Uobičajeno uvećanje za pogled sličica.

en: Default zoom level used by the list view.
hr: Uobičajeno uvećanje za pogled popisa.

en: Delete From Trash?
hr: Izbaci iz Smeća?

en: Delete Immediately?
hr: Obriši odmah?

en: Delete all items in the Trash
hr: Izbaci sve stavke iz smeća

en: Delete all selected items permanently
hr: Trajno obriši sve odabrane stavke

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
hr: Obriši odabranu stavku, bez premještanja u smeće

en: Delete?
hr: Obriši?

en: Deleting
hr: Brisanje

en: Deleting files
hr: Obriši datoteke

en: Description
hr: Opis

en: Desktop
hr: Radna površina

en: Desktop Preferences
hr: Podešenja radne površine

en: Desktop font
hr: Pismo radne površine

en: Desktop home icon name
hr: Ime sličice za osobni direktorij na radnoj površini

en: Desktop trash icon name
hr: Ime sličice Smeća na radnoj površini

en: Details:
hr: Detalji:

en: Display Nautilus help
hr: Prikaži Nautilusovu pomoć

en: Display _files when they are clicked
hr: _Prikaži datoteke kada se klikne na njih

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
hr: Prikaži prozor koji omogućava uređivanje bilješki u ovom izborniku

en: Display credits for the creators of Nautilus
hr: Prikaži tvorce Nautilusa

en: Display icons in the opposite order
hr: Prikaži sličice u obrnutom poretku

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
hr: Prikaži uzorke, boje i obilježja kojima se može prilagoditi izgled

en: Display the latest contents of the current location
hr: Prikaži najnoviji sadržaj trenutne lokacije

en: Display this location with "%s"
hr: Prikaži ovu lokaciju pomoću "%s"

en: Distinguished
hr: Istaknuti

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
hr: Ne upravljaj radnom površinom (zanemari sve postavke u dijalogu postavki).

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
hr: Želite li ukloniti sve bilješke s nepostojećom lokacijom iz vašeg popisa?

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
hr: Želite li je pokrenuti ili prikazati sadržaj "%s"?

en: Do you want to switch to manual layout and leave these items where you dropped them?
hr: Želite li preći na ručno raspoređivanje i ostaviti ove stavke gdje ste ih ispustili?

en: Do you want to switch to manual layout and leave these items where you dropped them? This will clobber the stored manual layout.
hr: Želite li preći na ručno raspoređivanje i ostaviti ove stavke gdje ste ih ispustili? Ovo će promijeniti već spremljeni ručni raspored.

en: Do you want to switch to manual layout and leave this item where you dropped it?
hr: Želite li preći na ručno raspoređivanje i ostaviti ovu stavku tu gdje ste je ispustili?

en: Do you want to switch to manual layout and leave this item where you dropped it? This will clobber the stored manual layout.
hr: Želite li preći na ručno raspoređivanje i ostaviti ovu stavku gdje ste je ispustili? Ovo će promijeniti već spremljeni ručni raspored.

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
hr[0]: Želite li pogledati %d lokaciju?
hr[1]: Želite li pogledati %d lokaciea?
hr[2]: Želite li pogledati %d lokacija?

en: Documents
hr: Dokumenti

en: Don't include in the menu for "%s" items
hr: Ne uključuj u izbornik  za "%s" stavke

en: Done
hr: Gotovo

en: Dots
hr: Točke

en: Draft
hr: Nacrt

en: Drag a color to an object to change it to that color
hr: Povucite boju na objekt kako biste mu promijenili boju

en: Drag a pattern tile to an object to change it
hr: Povucite uzorak na objekt kako biste ga promijenili

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
hr: Povucite obilježje na objekt kako biste ga dodali objektu

en: Drag and Drop Error
hr: Greška prilikom povlačenja i ispuštanja

en: Drag and drop is not supported.
hr: Povlačenje i ispuštanje nije podržano.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
hr: Povlačenje i ispuštanje je podržano samo za lokalne datotečne sustave.

en: Draw a frame around unselected text
hr: Iscrtavanje okvira oko neodabranog teksta

en: Drop Target Only Supports Local Files
hr: Meta ispuštanja podržava samo lokalne datoteke

en: Duplicate each selected item
hr: Udvostruči svaku odabranu stavku

en: E_ject
hr: I_zbaci

en: E_xecute
hr: _Izvrši

en: E_xecute files when they are clicked
hr: _Izvrši datoteke kada se klikne na njih

en: Edit
hr: Uređivanje

en: Edit Bookmarks
hr: Uredi bilješke

en: Edit Launcher
hr: Uredi pokretač

en: Edit Nautilus preferences
hr: Uredi postavke Nautilusa

en: Edit the launcher information
hr: Uredi podatke pokretača

en: Eject Error
hr: Greška pri izbacivanju

en: Emblems
hr: Obilježja

en: Emblems:
hr: Obilježja:

en: Empty Trash
hr: &Isprazni smeće prilikom izlaska

en: Empty _Trash
hr: Isprazni _smeće

en: Emptying the Trash
hr: Ispražnjivanje smeća

en: Enable 'special' flags in file preferences dialog
hr: Uključi 'posebne' zastavice u dijalogu postavki

en: Enables the classic Nautilus behavior, where all windows are browsers
hr: Omogućuje klasično ponašanje Nautilusa, kada su svi prozori pretraživači.

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
hr: Unesite opisno ime pored svakog obilježja. Ovo ime će se koristiti na drugim mjestima za prepoznavanje obilježja.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
hr: Unesite opisno ime pored obilježja. Ovo ime će se koristiti na drugim mjestima za prepoznavanje obilježja.

en: Enter a new name for the displayed emblem:
hr: Unesite novo ime za prikazano obilježje:

en: Envy
hr: Zavist

en: Erase
hr: Obriši

en: Error "%s" creating new document.
hr: Greška "%s" pri stvaranju novog dokumenta.

en: Error "%s" creating new folder.
hr: Greška "%s" pri stvaranju novog direktorija.

en: Error "%s" while copying "%s".
hr: Greška  "%s" pri kopiranju  "%s".

en: Error "%s" while copying.
hr: Greška  "%s" pri kopiranju.

en: Error "%s" while creating a link to "%s".
hr: Greška "%s" pri stvaranju veze na "%s".

en: Error "%s" while deleting "%s".
hr: Greška  "%s" pri brisanju  "%s".

en: Error "%s" while deleting.
hr: Greška  "%s" pri brisanju.

en: Error "%s" while linking.
hr: Greška  "%s" pri stvaranju veze.

en: Error "%s" while moving "%s".
hr: Greška  "%s" pri premještanju  "%s".

en: Error "%s" while moving.
hr: Greška  "%s" pri premještanju.

en: Error Creating New Document
hr: Greška pri stvaranju novog dokumenta

en: Error Creating New Folder
hr: Greška pri stvaranju nove mape

en: Error Displaying Folder
hr: Greška pri prikazivanju direktorija

en: Error Launching Application
hr: Greška pri pokretanju aplikacije

en: Error Setting Group
hr: Greška pri postavljanju grupe

en: Error Setting Owner
hr: Greška pri postavljanju vlasnika

en: Error Setting Permissions
hr: Greška pri postavljanju dozvola

en: Error While Copying
hr: Greška pri kopiranju.

en: Error While Deleting
hr: Greška pri brisanju

en: Error While Linking
hr: Greška pri stvaranju veze

en: Error While Moving
hr: Greška pri premještanju

en: Error creating new document.
hr: Greška pri stvaranju novog dokumenta.

en: Error creating new folder.
hr: Greška pri stvaranju nove mape.

en: Error while copying to "%s".
hr: Greška pri kopiranju u  "%s".

en: Error while copying.
hr: Greška pri kopiranju.

en: Error while creating link in "%s".
hr: Greška pri stvaranju veze u  "%s".

en: Error while creating links in "%s".
hr: Greška pri stvaranju veza u  "%s".

en: Error while deleting.
hr: Greška pri brisanju.

en: Error while moving items to "%s".
hr: Greška pri premještanju stavki u  "%s".

en: Error while moving to "%s".
hr: Greška pri premještanju u  "%s".

en: Error while moving.
hr: Greška pri premještanju.

en: Error while moving.
hr: Greška pri premještanju.

en: Example:
hr: Primjer:

en: Existence of this file indicates that the Nautilus configuration druid
    has been presented.
    
    You can manually erase this file to present the druid again.
hr: Postojanje ove datoteke nagovještava da je Nautilusov čarobnjak za podešavanja 
    već bio pokrenut.
    
    Ukoliko želite ponovo pokrenuti čarobnjaka, obrišite ovu datoteku.

en: Exposure Program
hr: Program ekspozicije

en: Exposure Time
hr: Dužina ekspozicije

en: Factory for Nautilus component adapter factories
hr: Tvornica za Nautilus komponente

en: Factory for Nautilus component adapter factories
hr: Tvornica za Nautilus komponente

en: Factory for Nautilus shell and file manager
hr: Tvornica za Nautilusov upravitelj datotekam i ljusku

en: Factory for objects that wrap ordinary Bonobo Controls or Embeddables to look like Nautilus Views
hr: Tvornica objekata koji omataju obične Bonobo kontrole ili uključive elemente kako bi izgledali kao Nautilus pogledi

en: Factory for text view
hr: Tvornica za prikaz teksta

en: Failed to load image information
hr: Nije uspjelo učitavanje podataka slike

en: Favorite
hr: Omiljeno

en: Favorite applications
hr: Omiljene aplikacije

en: Favorites
hr: Omiljeno

en: Fibers
hr: Vlakna

en: File Browser: %s
hr: Preglednik datoteka: %s

en: File Management
hr: Upravljanje datotekama

en: File Management Preferences
hr: Postavke za upravljanje datotekama

en: File Manager
hr: Upravitelj datotekama

en: File Types and Programs
hr: Jednostavan paint program

en: File _owner:
hr: Vlasnik datoteke:

en: File group:
hr: Grupa datoteke:

en: File owner:
hr: Vlasnik datoteke:

en: Filename for the default folder background. Only used if background_set is true.
hr: Ime datoteke za uobičajenu pozadinu mape. Koristi se samo ako je postavljeno background_set.

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
hr: Ime datoteke za uobičajenu pozadinu bočne ploče. Koristi se jedino ako je postavljeno side_background_set.

en: Files and folders can only be moved into the trash.
hr: Datoteke i mape mogu biti premještene samo u Otpad.

en: Files copied:
hr: Kopiranih datoteka:

en: Files deleted:
hr: Obrisanih datoteka:

en: Files linked:
hr: Povezanih datoteka:

en: Files moved:
hr: Premještenih datoteka:

en: Files thrown out:
hr: Odbačene datoteke:

en: Filesystem
hr: Datotečni sustav

en: Find
hr: Nađi

en: Finishing Creating Links...
hr: Završavanje stvaranja veza...

en: Finishing Move...
hr: Završavnje premještanja...

en: Fire Engine
hr: Stroj za vatru

en: Flash Fired
hr: Bljeskalica je korištena

en: Floral
hr: Cvjetno

en: Focal Length
hr: Žarišna duljina

en: Folders over this size will be truncated to around this size. The purpose of this is to avoid unintentionally blowing the heap and killing Nautilus on massive folders. A negative value denotes no limit. The limit is approximate due to the reading of folders chunk-wise.
hr: Mape vće od ove veličine biti će okvirno smanjenena datu veličinu. Svrha je izbjeći nenamjerno povećanje hrpe (heap) i ubijanje Nautilusa na velikim mapama. Negativna vrijednost označuje da nema ograničenja. Granica je približna jer se direktoriji čitaju u blokovima.

en: Fonts
hr: Pisma

en: Format the selected volume
hr: Formatiranje odabranog diska

en: Forward
hr: Naprijed

en: Fossil
hr: Fosilni

en: Frame Text
hr: Tekst okvira

en: Free space:
hr: Slobodni prostor:

en: From:
hr: Od:

en: GEOMETRY
hr: GEOMETRIJA

en: Go To:
hr: Idi na:

en: Go back a few pages
hr: Idi unatrag nekoliko stranica

en: Go forward a number of pages
hr: Idi naprijed nekoliko stranica

en: Go to Computer
hr: Idi u računalo

en: Go to Empty CD folder
hr: Idi u direktorij praznog CD-a

en: Go to templates folder
hr: Idi u mapu predložaka

en: Go to the CD Creator
hr: Idi na izradu CD-a

en: Go to the home location
hr: Idi na početnu lokaciju

en: Go to the location specified by this bookmark
hr: Idi na lokaciju navedenu u ovoj bilješci

en: Go to the next visited location
hr: Idi na sljedeću posjećenu lokaciju

en: Go to the previous visited location
hr: Idi na prethodno posjećenu lokaciju

en: Go to the trash folder
hr: Idi u mapu Smeće

en: Go up one level
hr: Idi razinu gore

en: Granite
hr: Granit

en: Grapefruit
hr: Grejpfrut

en: Green Weave
hr: Zeleni val

en: Group
hr: Grupa

en: Group:
hr: Grupa:

en: Hardware
hr: Sklopovlje

en: Hide default bookmarks in the bookmark menu
hr: Sakrij uobičajene bilješke u izborniku bilješki

en: Highlight Alpha
hr: Istakni alfu

en: History
hr: Povijest

en: History side pane
hr: Bočna okvir povijesti

en: History side pane for Nautilus
hr: Bočna okvir povijesti za Nautilus

en: Home
hr: Polazno

en: Home Folder
hr: Direktorij:

en: Home icon visible on desktop
hr: Sličica početne mape je vidljiva na radnoj površini

en: ISO Speed Rating
hr: ISO klasa brzine

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
hr: _Uključi i naredbu za brisanje koja zaobilazi smeće

en: Ice
hr: Led

en: Icon
hr: Sličica

en: Icon Captions
hr: Opisi sličica

en: Icon View
hr: Pogled sličice

en: Icons
hr: Sličice

en: Icons Viewer
hr: Preglednik sličica

en: If set to true, Nautilus will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
hr: Ukoliko je postavljeno, Nautilus će prikazati samo mape u ploči stabla Inače će biti prikazani i mape i datoteke.

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
hr: Ukoliko je postavljeno, u novotvorenim prozorima će se prikazivati traka za unos adrese.

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
hr: Ukoliko je postavljeno, u novotvorenim prozorima će se prikazivati bočni okvir.

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
hr: Ukoliko je postavljeno, u novotvorenim prozorima će se prikazivati statusna traka.

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
hr: Ukoliko je postavljeno, u novotvorenim prozorima će se prikazivati alatne trake.

en: If set to true, then Nautilus lets you edit some of the more esoteric options of a file in the file preferences dialog.
hr: Ukoliko je postavljeno, Nautilus će vam omogućiti uređivanje nekih naprednijih mogućnosti za datoteke u dijalogu za postavke datoteka.

en: If set to true, then Nautilus shows folders prior to showing files in the icon and list views.
hr: Ukoliko je postavljeno, Nautilus će prikazivaati mape prije prikazivanja datoteka pri pregledu sličicama ili popisom.

en: If set to true, then Nautilus will ask for confirmation when you attempt to put files in the trash.
hr: Ukoliko je postavljeno, Nautilus će tražiti potvrdu pri premještanju datoteka u smeće.

en: If set to true, then Nautilus will bring up a new Nautilus window by default whenever an item is opened.
hr: Ukoliko je postavljeno, Nautilus će uobičajeno otvoriti novi prozor pri svakom otvaranju nove stavke.

en: If set to true, then Nautilus will draw the icons on the desktop.
hr: Ukoliko je postavljeno, Nautilus će iscrtavati sličice na radnoj površini.

en: If set to true, then Nautilus will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
hr: Ukoliko je postavljeno, Nautilus će imati mogućnost trenutnog brisanja datoteka, umjesto premještanja u smeće. Ova mogućnost može biti opasna, pa je koristite uz ozprez.

en: If set to true, then Nautilus will just show the user's bookmarks in the bookmark menu.
hr: Ukoliko je postavljeno, Nautilus će prikazivati samo korisnikove bilješke u izborniku bilješki.

en: If set to true, then Nautilus will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
hr: Ukoliko je postavljeno, Nautilus će koristiti korisnikovu osobnu mapu za radnu površinu. Ukoliko nije postavljeno koristiti će ~/Desktop za radnu površinu.

en: If set to true, then all Nautilus windows will be browser windows. This is how Nautilus used to behave before version 2.6, and some people prefer this behavior.
hr: Ako je uključeno, tada će prozori Nautilusa biti prozori pretraživanja. Ovako se Nautilus ponašao prije inačiva 2.6, te neki korisnici daju prednost takvome ponašanju.

en: If set to true, then backup files such as those created by Emacs are displayed. Currently, only files ending in a tilde (~) are considered backup files.
hr: Ukoliko je postavljeno, prikazivati će se sigurnosne kopije datoteka datoteka. Trenutno, samo datoteke čije ime završava tildom (~) se smatraju sigurnosnim kopijama.

en: If set to true, then hidden files are shown in the file manager. Hidden files are either dotfiles or are listed in the folder's .hidden file.
hr: Ukoliko je postavljeno, sakrivene datoteke će se prikazivati u upravitelju datotekama. Sakrivene datoteke su ili datoteke čije ime počinje točkom, ili su navedene u .hidden datoteci mape.

en: If this is set to true, Nautilus adds itself to the session when it starts up. This means it will be started the next time you log in.
hr: Ukoliko je ovo postavljeno, Nautilus se dodaje u sesiju pri pokretanju. Ovo znači da će biti pokrenut pri sljedećoj prijavi na sustav.

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
hr: Ukoliko je ovo postavljeno, sličica koja pokazuje na smeće će biti postavljena na radnu površinu.

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
hr: Ukoliko je ovo postavljeno, sličica koja pokazuje na osobnu mapu biti će postavljena na radnu površinu.

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
hr: Ukoliko je ovo postavljeno, sličica koja pokazuje na smeće  biti će postavljena na radnu površinu.

en: If this keeps happening, you might want to turn this panel off.
hr: Ako se ovo nastavi dešavati, možda biste trebali isključiti ovu ploču.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a".
hr: Ukoliko je postavljeno, datoteke u novim prozorima biti će poredane u obrnutom poretku. Npr. ako su poredane po imenu, onda umjesto poredanja datoteka od "a" do "ž", biti će poredane od "a" do "ž".

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
hr: Ukoliko je postavljeno, datoteke u novim prozorima biti će poredane u obrnutom poretku. Npr. ako su poredane po imenu, onda umjesto poredanja datoteka od "a" do "ž", biti će poredane od "a" do "ž".Ako su poredane po rastući veličini, tada će biti poredane padajući.

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
hr: Ukoliko je postavljeno, sličice će biti poredane bliže jedna drugoj u novim prozorina.

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
hr: Ukoliko je postavljeno, oznake će biti smještene pored sličica umjesto ispod njih.

en: If true, new windows will use manual layout by default.
hr: Ukoliko je postavljeno, novi prozori će uobičajeno koristiti ručni raspored.

en: If you clear the list of locations, they will be permanently deleted.
hr: Ukoliko očistite popis lokacija, stavke će biti trajno uklonjene.

en: If you delete an item, it is permanently lost.
hr: Ukoliko uklonite stavku, biti će trajno izgubljena.

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
hr: Ukoliko uklonite stavku, biti će trajno izgubljena.

en: If you do, you will be doomed to repeat it.
hr: Ako je zaboravite biti ćete osuđeni na njeno ponavljanje.

en: If you empty the trash, items will be permanently deleted.
hr: Ukoliko ispraznite smeće, stavke će biti trajno uklonjene.

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
hr: Ukoliko zamjenite postojeću datoteku, njezin sadržaj će biti prepisan.

en: If you want to eject the volume, please use Eject in the right-click menu of the volume.
hr: Ukoliko želite izbaciti disk, molim koristite "Izbaci" u izborniku koji ćete dobiti desnim klikom na sličicu diska.

en: Image
hr: Slika

en: Image Properties content view component
hr: Komponenta za pregled osobina slike

en: Images Only
hr: Samo slike

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
hr: Za slike koje prelaze ovu veličinu (u bajtovima) neće biti prikazana umanjena slika. Svrha ovoga je da se izbegne umanjivanje velikih slika jer to može potrajati ili koristiti previše memorije.

en: Important
hr: Važno

en: Include in the menu for "%s" items
hr: Uključi u izbornik za "%s" stavke

en: Include in the menu for "%s" only
hr: Uključi u izbornik samo za "%s"

en: Information
hr: Informacije

en: International
hr: Međunarodno

en: Invalid Action Associated
hr: Pridužena je neispravna akcija

en: Invalid Application Associated
hr: Pridružena je neispravna aplikacija

en: Invalid Viewer Associated
hr: Pridružen je neispravni preglednik

en: Is in the menu for "%s" items.
hr: U izborniku je za "%s" stavke.

en: Is in the menu for "%s".
hr: U izborniku je za "%s".

en: Is in the menu for all "%s" items.
hr: U izborniku je za sve "%s" stavke.

en: Is not in the menu for "%s" items.
hr: Nije u izborniku za "%s" stavke.

en: Is the default for "%s" items.
hr: Uobičajeno je za "%s" stavke.

en: Is the default for "%s".
hr: Uobičajeno je za "%s".

en: Is the default for all "%s" items.
hr: Uobičajeno je za sve "%s" stavke.

en: Keep icons lined up on a grid
hr: Održavaj sličice poravnate u mreži

en: Keep icons sorted by emblems in rows
hr: Održavaj sličice poredane po retcima

en: Keep icons sorted by modification date in rows
hr: Održavaj sličice poredane po datumu izmjene u retcima

en: Keep icons sorted by name in rows
hr: Održavaj sličice poredane po imenu u retcima

en: Keep icons sorted by size in rows
hr: Održavaj sličice poredane po veličini u retcima

en: Keep icons sorted by type in rows
hr: Održavaj sličice poredane po vrsti u retcima

en: Label
hr: Oznaka

en: Label to display in the column
hr: Etiketa za prikaz u koloni

en: Label to display to the user
hr: Etiketa za prikaz korisniku

en: Label widget to display in the notebook tab
hr: Etiketa widgeta za prikaz u kartici bilješki

en: Last changed:
hr: Zadnja promijena:

en: Leaf
hr: Lišće

en: Leave icons wherever they are dropped
hr: Ostavi sličice gdje god su ispuštene

en: Lemon
hr: Limun

en: Light Info Color
hr: Svijetla boja obavijesti

en: Link To Old Desktop
hr: Veza prema staroj radnoj površini

en: Link _name:
hr: _Ime veze:

en: Link target:
hr: Meta veze:

en: Linking
hr: Povezivanje

en: Linux Documentation Project
hr: Projekt dokumentiranja Linuxa

en: Linux Online
hr: Linux Onlajn

en: Linux Resources
hr: Linux resursi

en: Linux Weekly News
hr: Nedeljne Linux vijesti

en: List
hr: Popis

en: List Columns
hr: Lista kolona

en: List View
hr: Prikaz liste

en: List Viewer
hr: Preglednik popisa

en: List of possible captions on icons
hr: Popis mogućih opisa sličica

en: Loading...
hr: Učitavam...

en: Local Files Only
hr: Samo lokalne datoteke

en: Local Images Only
hr: Samo lokalne slike

en: Location _Bar
hr: Traka _adrese

en: Location:
hr: Lokacija:

en: MIME Type
hr: MIME tip

en: MIME type
hr: MIME tip

en: MIME type:
hr: Mime tip:

en: Ma_ke Link
hr: Napravi vezu

en: Ma_ke Links
hr: _Napravi veze

en: Mail
hr: Pošta

en: Make the selected icon stretchable
hr: Učini odabranu sličicu rastezljivom

en: Manila Paper
hr: Manila papir

en: Manually
hr: Ručno

en: Maximum handled files in a folder
hr: Najveći broj datoteka u mapi

en: Maximum image size for thumbnailing
hr: Najveća veličina slike za prikazivanje umanjenog primjerka

en: Medi_a Properties
hr: Osobine _medija

en: Metering Mode
hr: Način mjerenja

en: Migrated Old Desktop
hr: Preseljena stara radna površina

en: Mo_ve to Trash
hr: Pre_mjesti u smeće

en: Modified:
hr: Mijenjano:

en: Modify "%s"
hr: Promijeni "%s"

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
hr: ned, 2. stu 2003. u 17:28

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
hr: ned, 2. stu 2003. u 17:28

en: More Than One Image
hr: Više od jedne slike

en: Moss Ridge
hr: Greben mahovine

en: Mount Error
hr: Greška pri montiranju

en: Mount the selected volume
hr: Pridruži odabrani disk

en: Move _Down
hr: Pomakni _dolje

en: Move _Up
hr: Pomakni _gore

en: Move each selected item to the Trash
hr: Premještanje svake odabrane stavke u smeće

en: Move or copy files previously selected by a Cut Files or Copy Files command
hr: Premjesti ili kopiraj prethodno odabrane datotekee pomoću naredbe izreži ili kopiraj datoteke

en: Move or copy files previously selected by a Cut Files or Copy Files command into the selected folder
hr: Premjesti ili kopiraj prethodno odabrane datoteke  pomoću naredbe izreži ili kopiraj datoteke, u odabrani direktorij

en: Move to Trash
hr: Pošalji u smeće

en: Moving
hr: Pomicanje

en: Moving files
hr: Premještanje datoteka

en: Moving files to the Trash
hr: Premiješta datoteke u Smeće

en: Multimedia
hr: Multimedija

en: Name
hr: Ime

en: Name of the Nautilus theme to use. This has been deprecated as of Nautilus 2.2. Please use the icon theme instead.
hr: Ime teme za Nautilus. Ovo je zastarjela mogućnost od Nautilusa 2.2. Umjesto toga koristite temu za sličice.

en: Name of the column
hr: Ime kolone

en: Name of the icon to display in the menu item
hr: Ime ikone za prikaz u izborniku stavki

en: Name of the item
hr: Ime stavke

en: Name of the page
hr: Ime stranice

en: Nautilus Emblem side pane
hr: Nautilusova bočna ploča sa obilježjima

en: Nautilus Emblem view
hr: Pregled Nautilusovih obilježja

en: Nautilus Image Properties view
hr: Nautilusov pregled osobina slike

en: Nautilus Tree View
hr: Nautilusov pregled stabla

en: Nautilus Tree side pane
hr: Nautilusova bočna ploča sa stablom

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from Bonobo when attempting to locate the factory.Killing bonobo-activation-server and restarting Nautilus may help fix the problem.
hr: Trenutno se Nautilus ne može koristiti, pojavila se neočekivana greška prilikom pokušaja da bonobo pronađe tvornicu. Gašenje bonobo-activation-server-a i ponovno pokretanje Nautilusa će možda riješiti problem.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from Bonobo when attempting to locate the shell object. Killing bonobo-activation-server and restarting Nautilus may help fix the problem.
hr: Trenutno se Nautilus ne može koristiti, pojavila se neočekivana greška prilikom pokušaja da bonobo pronađe objekt ljuske. Gašenje bonobo-activation-server-a i ponovno pokretanje Nautilusa će možda riješiti problem.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from Bonobo when attempting to register the file manager view server.
hr: Trenutno se Nautilus ne može koristiti, pojavila se neočekivana greška prilikom pokušaja da bonobo registrira pogled upravitelja datotekama.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error.
hr: Trenutno se Nautilus ne može koristiti, pojavila se neočekivana greška.

en: Nautilus can't be used now. Running the command "bonobo-slay" from the console may fix the problem. If not, you can try rebooting the computer or installing Nautilus again.
hr: Trenutno se Nautilus ne može koristiti. Pokretanje naredbe "bonobo-slay" iz konzole će možda riješiti problem. Ako ne uspije možete pokušati ponovo pokrenuti računalo i ponovo instalirati Nautilus.

en: Nautilus can't be used now. Running the command "bonobo-slay" from the console may fix the problem. If not, you can try rebooting the computer or installing Nautilus again.
    
    Bonobo couldn't locate the Nautilus_shell.server file. One cause of this seems to be an LD_LIBRARY_PATH that does not include the bonobo-activation library's directory. Another possible cause would be bad install with a missing Nautilus_Shell.server file.
    
    Running "bonobo-slay" will kill all Bonobo Activation and GConf processes, which may be needed by other applications.
    
    Sometimes killing bonobo-activation-server and gconfd fixes the problem, but we don't know why.
    
    We have also seen this error when a faulty version of bonobo-activation was installed.
hr: Trenutno se Nautilus ne može koristiti. Pokretanje naredbe "bonobo-slay" iz konzole će možda riješiti problem. Ako ne uspije možete pokušati ponovo pokrenuti računalo i ponovo instalirati Nautilus.
    Bonobo ne može pronaći datoteku Nautilus_shell.server. Jedan od mogućih uzroka ovoga je da LD_LIBRARY_PATH varijabla okoliene ne uključuje direktorij sa bibliotekama za bonobo-activation. Drugi mogući uzrok je neispravna instalacija i nedostatak Nautilus_Shell.server datoteke.
    
    Izvršavanje "bonobo-slay" naredbe će ugasiti sve procese za Bonobo aktivaciju, i GConf, a koji su možda nužni za rad drugih programa.
    
    Povremeno ubijanje bonobo-activation-server-a i gconfd-a pomaže uklanjanju problema, ali ne znamo zašto.
    
    Na ovu grešku smo naišli i kada je instalirano neispravno izdanje bonobo-activation-a.

en: Nautilus cannot determine what type of file it is.
hr: Nautilus ne može odrediti vrstu datoteke.

en: Nautilus cannot display "%s".
hr: Nautilus ne može prikazati "%s".

en: Nautilus cannot handle %s: locations.
hr: Nautilus ne može rukovati s %s: lokacijama.

en: Nautilus component adapter factory
hr: Tvornica za Nautilus komponente

en: Nautilus could not create the following required folders: %s.
hr: Nautilus ne može napraviti slijedeće tražene mape: %s.

en: Nautilus could not create the required folder "%s".
hr: Nautilus nije mogao stvoriti potrebnu mapu "%s".

en: Nautilus factory
hr: Nautilusova tvornica

en: Nautilus file manager component that shows a scrollable list
hr: Nautilusova komponenta upravitelja datotekama koja pokazuje klizni popis.

en: Nautilus file manager component that shows a scrollable list for search results
hr: Nautilusova komponenta upravitelja datotekama koja pokazuje klizni popis rezultata pretrage.

en: Nautilus file manager component that shows a two-dimensional icon space
hr: Nautilusova komponenta upravitelja datotekama koja pokazuje dvodimenzionalni prostor za sličice.

en: Nautilus file manager component that shows icons on the desktop
hr: Nautilusova komponenta upravitelja datotekama koja pokazuje sličice na radnoj površini.

en: Nautilus file manager desktop icon view
hr: Nautilusov pregled radne površine pomoću sličica

en: Nautilus file manager icon view
hr: Nautilusov pregled pomoću sličica

en: Nautilus file manager list view
hr: Nautilusov pregled pomoću popisa

en: Nautilus file manager search results list view
hr: Nautilusov pregled rezultata pretraživanja pomoću popisa

en: Nautilus handles drawing the desktop
hr: Nautilus upravlja iscrtavanjem radne površine

en: Nautilus has no installed viewer capable of displaying the file.
hr: Nautilus nema instalirani preglednik koji može prikazati datoteku.

en: Nautilus is a graphical shell for GNOME that makes it easy to manage your files and the rest of your system.
hr: Nautilus je grafička ljuska za GNOME koja olakšava upravljanje datotekama i ostatkom sustava.

en: Nautilus metafile factory
hr: Nautilusova tvornica metadatoteka

en: Nautilus shell
hr: Nautilusova ljuska

en: Nautilus shell operations that can be done from subsequent command-line invocations
hr: Nautilusove operacije ljuske koje se mogu izvršiti pomoću sljedećih naredbi

en: Nautilus uses the users home folder as the desktop
hr: Nautilus koristi osobnu mapu korisnika za radnu površinu

en: Network
hr: Mreža

en: Network Neighbourhood
hr: Mrežno susjedstvo

en: Network Servers
hr: Mrežni poslužitelji

en: Never
hr: Nikada

en: New
hr: Novi

en: News and Media
hr: Vijesti i mediji

en: No Action Associated
hr: Nema pridruženih akcija

en: No Application Associated
hr: Nema pridruženih programa

en: No Viewers Available
hr: Nema dostupnih preglednika.

en: No bookmarks defined
hr: Nema bilješki

en: No description found for mime type "%s" (file is "%s"), please tell the gnome-vfs mailing list.
hr: Nema opisa za MIME tip "%s" (datoteka je "%s"), pošaljite obavijest o tome na mailing listu gnome-vfs-a.

en: No other actions are available to view this file.  If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
hr: Nema drugih programa koji mogu pregledati ovu  datoteku. Ako prebacite ovu datoteku na vaše računalo, možda ćete je moći otvoriti.

en: No other applications are available to view this file.  If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
hr: Nema drugih programa koji mogu pregledati ovu  datoteku. Ako prebacite ovu datoteku na vaše računalo, možda ćete je moći otvoriti.

en: No templates Installed
hr: Nisu instalirani predlošci

en: No viewers are available for "%s".
hr: Nema dostupnih preglednika za "%s".

en: None
hr: Nijedan

en: None of the files could be added as emblems.
hr: Nijedna od datoteka ne može biti dodana kao obilježje.

en: Normal Si_ze
hr: _Uobičajena veličina

en: Not an Image
hr: Nije slika

en: Notes
hr: Bilješke

en: Notes side pane
hr: Bočna ploča za bilješke

en: Notes side pane for Nautilus
hr: Bočna ploča za bilješke za Nautilus

en: Number view:
hr: Brojčani pregled:

en: Numbers
hr: Brojevi

en: OK
hr: U redu

en: Ocean Strips
hr: Oceanske pruge

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
hr: 23. stu 2003. u 11:22

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
hr: ned, 2. stu 2003. u 17:28

en: Octal Permissions
hr: Dozvole u oktalnom zapisu

en: Oh No
hr: O ne

en: One of the side panels encountered an error and can't continue.
hr: Došlo je do greške u jednoj od bočnih ploča.

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
hr: Stvori prozore samo za izričito navedene adrese.

en: Only show folders in the tree sidebar
hr: Pokaži samo mape u bočnoj traci sa stablom

en: Opacity of the highlight for selected icons
hr: Prozirnost i osjetljenje odabranih sličica

en: Opacity of the selection box
hr: Prozirnost kućice odabira

en: Open
hr: Otvori

en: Open %d Window? | Open %d Windows?
hr[0]: Otvori %d prozor?
hr[1]: Otvori %d prozora?
hr[2]: Otvori %d prozora?

en: Open Failed, would you like to choose another action?
hr: Otvaranje nije uspjelo, želite li odabrati drugu akciju?

en: Open Failed, would you like to choose another application?
hr: Otvaranje nije uspjelo, želite li odabrati neku drugu aplikaciju?

en: Open Location
hr: Otvori lokaciju

en: Open Source Asia
hr: Otvoreni kod Azije

en: Open T_erminal
hr: Otvori _terminal

en: Open Wit_h
hr: Otvori _pomoću

en: Open _Location...
hr: Otvori _lokaciju...

en: Open _Parent
hr: Otvori _izvor

en: Open a new GNOME terminal window
hr: Otvori novi GNOME terminal

en: Open each selected item in a navigation window
hr: Otvori svaku odabranu stavku u navigacijskom prozoru

en: Open in Navigation Window
hr: Otvori u navigacijskom prozoru

en: Open in New Window | Open in %d New Windows
hr[0]: Otvori u novom prozoru
hr[1]: Otvori u %d nova prozora
hr[2]: Otvori u %d novih prozora

en: Open the parent folder
hr: Otvori nadređenu mapu

en: Open the selected item in this window
hr: Otvori odabranu stavku u ovom prozoru

en: Open with %s
hr: Otvori pomoću %s

en: Open with Other Application
hr: Otvori nekom drugom aplikacijom

en: Open with Other Viewer
hr: Otvori pomoću drugog preglednika

en: Open with...
hr: Otvori s...

en: Opening "%s".
hr: Otvaranje "%s"

en: Opening %s
hr: Otvaram %s

en: Orange
hr: Narančasta

en: Other _Application...
hr: Druga _aplikacija...

en: Others:
hr: Drugi:

en: Owner
hr: Vlasnik

en: Owner:
hr: Vlasnik:

en: Package
hr: Paket

en: Page
hr: Stranica

en: Pale Blue
hr: Blijedoplava

en: Paste Files into Folder
hr: U_baci datoteke u mapu

en: Paste the text stored on the clipboard
hr: Umetni tekst iz odlagališta

en: Patterns:
hr: Uzorci:

en: Perform a quick set of self-check tests.
hr: Izvedi skup brzih provjera..

en: Permissions
hr: Privilegije

en: Personal
hr: Osobni podaci

en: Pictures
hr: Slike

en: Please check the spelling and try again.
hr: Provjerite ispravnost unosa i pokušajte ponovo.

en: Please choose a different emblem name.
hr: Molimo odaberite drugo ime amblema.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
hr: Ispustite samo jednu sliku da biste postavili sličicu.

en: Please enter a name and try again.
hr: Molimo unesite ime i pokušajte ponovo.

en: Please select another viewer and try again.
hr: Molimo izaberite drugi preglednik i pokušajte ponovo.

en: Please try again.
hr: Molimo pokušajte ponovo.

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
hr: Moguće vrijednosti su "single" za pokretanje datoteka pomoću jednog klika, ili "double" za pokretanje pomoću dvostrukog klika.

en: Prefere_nces
hr: _Postavke

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste Files command
hr: Pripremi odabrane datoteke za kopiranje pomoću naredbe Umetni datoteke

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste Files command
hr: Pripremi odabrane datoteke za premještanje pomoću naredbe Umetni datoteke

en: Preparing To Copy...
hr: Priprema za kopiranje...

en: Preparing To Move...
hr: Priprema za premještanje...

en: Preparing to Create Links...
hr: Priprema za stvaranje veza...

en: Preparing to Delete files...
hr: Priprema za brisanje datoteka...

en: Preparing to Empty the Trash...
hr: Priprema za izbacivanje smeća...

en: Preparing to Move to Trash...
hr: Priprema za premještanje u Smeće...

en: Preview
hr: Pregled

en: Preview _sound files:
hr: Pregled _zvučnih datoteka:

en: Print
hr: Ispis

en: Priority
hr: Prioritet

en: Produces metafile objects for accessing Nautilus metadata
hr: Proizvodi metadatotečne objekte za pristup Nautilovim metapodacima

en: Profile Dump
hr: Izvlačenje profila

en: Properties
hr: Svojstva

en: Prot_ect
hr: Zaš_titi

en: Protect the selected volume
hr: Zaštiti odabrani disk

en: Purple Marble
hr: Ljubičasti mramor

en: Put labels beside icons
hr: Postavi oznake pored sličica

en: Quit Nautilus.
hr: Izađi iz Nautilusa.

en: Re_versed Order
hr: O_brnuti poredak

en: Redo Edit
hr: Ponovi uređivanje

en: Redo the edit
hr: Ponovi uređivanje

en: Reload
hr: Ponovno učitavanje

en: Remove
hr: Ukloni

en: Remove the selected text without putting it on the clipboard
hr: Ukloni odabrani tekst bez stavljanja u odlagalište

en: Rename
hr: Preimenuj

en: Rename Emblem
hr: Preimenuj obilježje

en: Rename selected item
hr: Preimenuj odabranu stavku

en: Renaming "%s" to "%s".
hr: Preimenovanje "%s" u "%s".

en: Renaming Error
hr: Greška pri preimenovanju

en: Replace _All
hr: _Zamjeni sve

en: Report Profiling
hr: Prilagođavanje izveštaja

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
hr: Postavi sličice tako da bolje stanu u prozor i izbjegni prelapanje

en: Reset Profiling
hr: Ponovo postavlanje profiliranja

en: Reset View to _Defaults
hr: Postavi pregled na _uobičajene postavke

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
hr: Reset je specijalna slika koja se ne može obrisati.

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
hr: Postavi poredak i uvećanje prema postavkama za ovaj pregled

en: Restart Nautilus.
hr: Ponovo pokreni Nautilusa.

en: Restore Icon's Original Si_ze
hr: Vrati izvornu veličinu sličice

en: Restore Icons' Original Si_zes
hr: Vrati izvorne veličine sličica

en: Restore each selected icon to its original size
hr: Postavi sve odabrane sličice na izvornu veličinu

en: Reverse sort order in new windows
hr: Obrni poredak u novim prozorima

en: Ridged Paper
hr: Izgrebani papir

en: Rough Paper
hr: Grubi papir

en: Run "%s" on any selected items
hr: Pokreni "%s" na svakoj odabranoj stavci

en: Run in _Terminal
hr: Pokreni u _terminalu

en: Run or Display?
hr: Pokreni ili prikaži?

en: Run or manage scripts from ~/Nautilus/scripts
hr: Pokreni ili upravljaj skriptama iz ~/Nautilus/scripts

en: Save
hr: Spremi

en: Sea Foam
hr: Morska pjena

en: Search List
hr: Popis pretraživanja

en: Search for files by file name and file properties
hr: Nađi datoteke prema imenu i osobinama

en: Search for files by file name only
hr: Nađi datoteke samo prema imenu

en: Search this computer for files
hr: Pronađi datoteke na ovom računalu

en: Searching Unavailable
hr: Pretraživanje nije dostupno

en: Searching is unavailable right now, because you either have no index, or the search service isn't running.
hr: Pretraživanje je trenutno nedostupno jer ili nemate indeks, ili usluga pretraživanja nije pokrenuta.

en: Select Pattern
hr: Izaberite uzorak

en: Select _All
hr: Označi _sve

en: Select _All Files
hr: Izaberi _sve datoteke

en: Select _Pattern
hr: Izaberite _uzorak

en: Select a Category:
hr: Izaberite kategoriju:

en: Select a color to add
hr: Izaberite boju za dodati

en: Select all items in this window
hr: Izaberi sve stavke u ovom prozoru

en: Select all the text in a text field
hr: Izaberi sav tekst u tekstualnom polju

en: Select an icon
hr: Izaberite sličicu

en: Select an image file for the new emblem:
hr: Izaberite sliku za novo obilježje:

en: Select an image file to add as a pattern
hr: Izaberite sliku za dodavanje kao uzorak

en: Select items in this window matching a given pattern
hr: Izaberite stavke u ovom prozoru koje odgovaraju datom uzorku

en: Select the columns visible in this folder
hr: Izbor kolona vidljivih u ovoj mapi

en: Selection Box Alpha
hr: Alfa kućice izbora

en: Selection Box Color
hr: Boja površine kućice izbora

en: Sensitive
hr: Razlikuj velika i mala slova

en: Server Settings
hr: Postavke servera

en: Set _user ID
hr: Postavi _ID korisnika (SUID)

en: Set as _Background
hr: Postavi kao _pozadinu

en: Set as background for _all folders
hr: Postavi kao pozadinu za _sve direktorije

en: Set as background for _this folder
hr: Postavi kao pozadinu za _ovaj direktorij

en: Set gro_up ID
hr: Postavi ID _grupe (SGID)

en: Set the zoom level of the current view
hr: Postavi razinu uvećanja trenutnog pogleda

en: Shale
hr: Škriljac

en: Show %s
hr: Pokažii %s

en: Show _only folders
hr: Prikaži _samo direktorije

en: Show _thumbnails:
hr: Prikaži _sličice:

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
hr: Prikaži prozor koji omogućava da izaberete uzorak popunjavanja pozadine ili boju

en: Show folders first in windows
hr: Pokaži prvo mape u prozorima

en: Show hidden and _backup files
hr: Prikaži skrivene i sigurnosne _kopije datoteka

en: Show location bar in new windows
hr: Prikaži adresnu traku u novim prozorima

en: Show media properties for the selected volume
hr: Prikaži osobine medija za odabrani disk

en: Show priority text in toolbars
hr: Prikaži tekst prioriteta u trakama s alatima

en: Show side pane in new windows
hr: Prikaži bočnu ploču u novim prozorima

en: Show status bar in new windows
hr: Prikaži statusnu traku u novim prozorima

en: Show te_xt in icons:
hr: Prikaži tekst sa sličicama:

en: Show the contents at the normal size
hr: Prikaži sadržaje u uobičajenoj veličini

en: Show the contents in less detail
hr: Prikaži sadržaje sa manje detalja

en: Show the contents in more detail
hr: Prikaži sadržaje sa više detalja

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
hr: Prikaži direktorij koji sadrži skripte iz ovog izbornika

en: Show toolbar in new windows
hr: Prikaži alatnu traku u novim prozorima

en: Shutter Speed
hr: Brzina zatvarača

en: Side Pane
hr: Bočna ploča

en: Side Panel Failed
hr: Neuspjeh u radu bočne ploče

en: Side pane view
hr: Pogled bočne ploče

en: Silver
hr: Srebro

en: Size
hr: Veličina

en: Size:
hr: Veličina:

en: Sky
hr: Nebo

en: Sky Ridge
hr: Nebeski greben

en: Snow Ridge
hr: Snježni greben

en: Software
hr: Softver

en: Some files will not be displayed.
hr: Neke datoteke neće biti prikazane.

en: Some of the files could not be added as emblems.
hr: Neke datoteke se ne mogu dodati kao obilježja.

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
hr: Žao mi je, ali  "%s" nije upotrebljiva slika.

en: Sorry, but "%s" is not a valid file name.
hr: Nažalost "%s" nije valjano ime datoteke.

en: Sorry, but emblem %s couldn't be deleted.
hr: Nažalost ne mogu obrisati obilježje %s.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
hr: Nažalost, ključne riječi obilježja mogu sadržati samo slova, razmake i brojeve.

en: Sorry, but pattern %s couldn't be deleted.
hr: Nažalost, ne mogu obrisati uzorak %s.

en: Sorry, but the pattern %s couldn't be installed.
hr: Nažalost, Ne mogu postaviti obrazac popunjavanja %s.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
hr: Žao mi je, ali već postoji obilježje imena "%s".

en: Sorry, but you can't execute commands from a remote site.
hr: Nažalost, Ne možete izvršavati naredbe s udaljenog mjesta.

en: Sorry, but you can't replace the reset image.
hr: Nažalost, Ne mogu zamijeniti sliku za ponovno postavljanje

en: Sorry, but you did not supply a valid file name.
hr: Nažalost, niste unijeli ispravno ime datoteke.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
hr: Nažalost, morate navesti nepraznu ključnu riječ za novo obilježje.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
hr: Nažalost, morate unijeti neprazno ime za novu boju.

en: Sorry, couldn't change the group of "%s".
hr: Nažalost, ne mogu promjeniti grupu za "%s".

en: Sorry, couldn't change the owner of "%s".
hr: Nažalost, ne mogu promijeniti vlasnika "%s".

en: Sorry, couldn't change the permissions of "%s".
hr: Ne mogu promijeniti dozvole za "%s".

en: Sorry, couldn't display all the contents of "%s".
hr: Nažalost, ne mogu prikazati sav sadržaj "%s".

en: Sorry, couldn't rename "%s" to "%s".
hr: Nažalost, ne mogu preimenovati "%s" u "%s".

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
hr: Nažalost, ne mogu spremiti ime prilagođenog obilježja.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
hr: Nažalost, ne mogu spremiti prilagođeno obilježje.

en: Sort _folders before files
hr: Poredaj _direktorije prije datoteka

en: Sound
hr: Zvuk

en: Special
hr: Posebno

en: Special flags:
hr: Posebne zastavice:

en: Speed tradeoff for when to preview a sound file when mousing over a files icon. If set to "always" then always plays the sound, even if the file is on a remote server. If set to "local_only" then only plays previews on local filesystems. If set to "never" then it never previews sound.
hr: Gubitak brzine radi pregleda zvučnih datoteka pri prelasku miša preko sličica datoteka. Ukoliko je postavljeno na "always" uvijek se pušta zvuk, čak i ako je datoteka na udaljenom računalu. Ukoliko je postavljeno na "local_only", pušta se zvuk samo za lokalne datoteke. Ukoliko je postavljeno na "never", nikad se ne pušta zvuk.

en: Speed tradeoff for when to show a preview of text file contents in the file's icon. If set to "always" then always show previews, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show previews for local filesystems. If set to "never" then never bother to read preview data.
hr: Gubitak brzine radi pregleda tekstualnih datoteka pri prelasku miša preko sličica datoteka. Ukoliko je postavljeno na "always" uvijek se prikazuje pregled, čak i ako je datoteka na udaljenom računalu. Ukoliko je postavljeno na "local_only", prikazuje se pregled samo za lokalne datoteke. Ukoliko je postavljeno na "never", nikad se ne prikazuje pregled.

en: Speed tradeoff for when to show an image file as a thumbnail. If set to "always" then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show thumbnails for local filesystems. If set to "never" then never bother to thumbnail images, just use a generic icon.
hr: Gubitak brzine radi pregleda umanjenih slika. Ukoliko je postavljeno na "always" uvijek se prikazuje umanjena slika, čak i ako je datoteka na udaljenom računalu. Ukoliko je postavljeno na "local_only", prikazuje se umanjena slika samo za lokalne datoteke. Ukoliko je postavljeno na "never" koristi se općenita sličica.

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to "always" then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show counts for local filesystems. If set to "never" then never bother to compute item counts.
hr: Gubitak brzine radi prikazivanja broja stavki u mapi. Ukoliko je postavljeno na "always" uvijek se prikazuje broj stavki, čak i ako je direktorij na udaljenom računalu. Ukoliko je postavljeno na "local_only", prikazuje se broj stavki samo za lokalne direktorije. Ukoliko je postavljeno na "never", onda se nikad ne prikazuje broj stavki.

en: St_atusbar
hr: Statusna _traka

en: Start Here
hr: Počnite ovdje

en: Start Profiling
hr: Počni sa prilagođavanjem

en: Stop
hr: Zaustavi

en: Stop Profiling
hr: Završi prilagođavanje

en: Stop loading this location
hr: Završi učitavanje ove lokacije

en: Str_etch Icon
hr: _Rastegni sličicu

en: Switch
hr: Preklopnik

en: Switch to Manual Layout?
hr: Prelaz na ručno raspoređivanje?

en: System Settings
hr: Postavke sustava

en: Tangerine
hr: Mandarina

en: Text
hr: Tekst

en: Text Viewer
hr: Preglednik teksta

en: Text view
hr: Pregled teksta

en: Text view factory
hr: Tvornica za prikaz teksta

en: Text view:
hr: Tekstualni pregled:

en: The %d selected item will be copied if you select the Paste Files command | The %d selected items will be copied if you select the Paste Files command
hr[0]: %d odabrana stavka će biti kopirana ukoliko izaberete naredbu Umetni datoteke
hr[1]: %d odabrane stavke će biti kopirane ukoliko izaberete naredbu Umetni datoteke
hr[2]: %d odabranih stavki će biti kopirano ukoliko izaberete naredbu Umetni datoteke

en: The %d selected item will be moved if you select the Paste Files command | The %d selected items will be moved if you select the Paste Files command
hr[0]: %d odabrana stavka će biti premještena ukoliko izaberete naredbu Umetni datoteke
hr[1]: %d odabrane stavke biti će premješteeo ukoliko izaberete naredbu Umetni datoteke
hr[2]: %d odabranih stavki biti će premješteno ukoliko izaberete naredbu Umetni datoteke

en: The %s side panel encountered an error and can't continue.
hr: Došlo je do greške prilikom pokretanja stranična ploče %s. Ne može nastaviti.

en: The %s view encountered an error and can't continue.
hr: Došlo je do greške prilikom pokretanja pogleda %s. Ne može se nastaviti.

en: The %s view encountered an error while starting up.
hr: Došlo je do greške prilikom pokretanja pogleda %s.

en: The NautilusApplication associated with this window.
hr: Nautilus aplikacija vezana uz ovaj prozor.

en: The action associated with "%s" is invalid.
hr: Akcija pridružena "%s" je neispravna.

en: The application ID of the window.
hr: ID aplikacije ovog prozora

en: The application associated with "%s" is invalid.
hr: Aplikacija pridružena "%s" je neispravna.

en: The attempt to log in failed.
hr: Pokušaj prijave je neuspiješan.

en: The attribute name to display
hr: Ime atributa za prikaz

en: The color cannot be installed.
hr: Boja ne može biti instalirana.

en: The date the file was accessed.
hr: Datum pristupa datoteci.

en: The date the file was modified.
hr: Datum izmjene datoteke.

en: The default action can't open "%s" because it can't access files at "%s" locations.
hr: Uobičajena radnja ne može otvoriti "%s", jer ne može pristupiti datotekama na lokacijama "%s".

en: The default action can't open "%s" because it can't access files at "%s".locations.
hr: Uobičajena akcija ne može otvoriti "%s", jer ne može pristupiti  datotekama na lokacijama "%s".

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are "name", "size", "type", "modification_date", and "emblems".
hr: Uobičajeni poredak za stavke pri prikazivanju pomoću sličica. Dozvoljene vrijednosti su "name", "size", "type", "modification_date" i "emblems".

en: The default sort-order for the items in the list view. Possible values are "name", "size", "type", and "modification_date".
hr: Uobičajeni poredak za stavke pri prikazivanju pomoću popisa. Dozvoljene vrijednosti su name, size, type i modification_date.

en: The default width of the side pane in new windows.
hr: Uobičajena širina bočne ploče u novim prozorima.

en: The destination and source are the same file.
hr: Odredište i izvor su ista datoteka.

en: The destination disk is read-only.
hr: S odredišnog diska se može samo čitati.

en: The destination folder is inside the source folder.
hr: Stvaranje odredišne mape unutar izvorišne mape.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
hr: Povučena datoteka nije valjana slika.

en: The dragged text was not a valid file location.
hr: Povučeni tekst nije ispravna putanja do datoteke.

en: The emblem cannot be added.
hr: Amblem ne može biti dodan.

en: The emblem cannot be installed.
hr: Amblem ne može biti instaliran.

en: The emblems do not appear to be valid images.
hr: Izgleda da oblježja nisu ispravna.

en: The file "%s" already exists.  Would you like to replace it?
hr: Već postoji datoteka "%s". Želite li ju zamijeniti?

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
hr: Datoteka "%s" se ne može premjestiti u Otpad.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
hr: Datoteka "%s" nije valjana slika.

en: The file is not an image.
hr: Datoteka nije valjana slika.

en: The file that you dropped is not an image.
hr: Datoteka koju ste ispustili nije slika.

en: The file that you dropped is not local.
hr: Datoteka koju ste ispustili nije lokalna.

en: The filename "%s" indicates that this file is of type "%s". The contents of the file indicate that the file is of type "%s". If you open this file, the file might present a security risk to your system.
    
    Do not open the file unless you created the file yourself, or received the file from a trusted source. To open the file, rename the file to the correct extension for "%s", then open the file normally. Alternatively, use the Open With menu to choose a specific application for the file.
hr: Ime datoteke "%s" ukazuje da je ova datoteka vrste "%s". Sadržaj datoteke ukazuje da je datoteka vrste "%s".. Ako otvorite ovu datoteku, mogla bi predstavljati sigurnosni rizik za sustav.
    
    Nemojte otvoriti datoteku, osim ako ste ju samostalno stvorili, ili su primili iz povjerljivog izvora. Za otvaranje datotek, preimenujte ju s isptavnim dodatkom "%s" i tek nakon toga ju uobičajeno otvorite. Drugačije, za odabir s kojim programom ćete otvoriti datoteku koristite izbornik "Otvori s" .

en: The folder "%s" contains more files than Nautilus can handle.
hr: Mapa "%s" sadrži više datoteka nego što Nautilus može rukovati s njima.

en: The folder contents could not be displayed.
hr: Sadržaj mape se ne može prikazati.

en: The font description used for the icons on the desktop.
hr: Opis pisma koji se koristi za sličice na radnoj površini.

en: The group could not be changed.
hr: Grupa se ne može promijeniti.

en: The group of the file.
hr: Skupina datoteke.

en: The item could not be renamed.
hr: Stavka se ne može preimenovati.

en: The link is broken, do you want to move it to the Trash?
hr: Ova veza se ne može koristiti, jer nema odredište. Želite li premjestiti ovu vezu u Smeće?

en: The location "%s" does not exist.
hr: Lokacija "%s" ne postoji.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
hr: Lokacija se ne može prikazati u ovom pregledniku.

en: The location of the desktop directory has changed in GNOME 2.4. You can open the link and move over the files you want, then delete the link.
hr: Lokacija direktorija za radnu površinu je promijenjena GNOME-u 2.4. Možete otvoriti vezu i premjestiti datoteke koje želite, a zatim obrisati vezu.

en: The mime type of the file.
hr: Mime oblik datoteke.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
hr: Ime "%s" se već koristi u ovom direktoriju. Upotrijebite neko drugo ime.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
hr: Ime "%s" je neispravno zato jer sadrži znak "/". Upotrijebite neko drugo ime.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
hr: Ime "%s" je neispravno. Upotrijebite neko drugo ime.

en: The name and icon of the file.
hr: Ime i sličica datoteke.

en: The name is already used for a special item that cannot be removed or replaced.  If you still want to copy the item, rename it and try again.
hr: Ime se već koristi za posebne stavke koje ne mogu biti uklonjene ili zamijenjene. AKo još uvijek želite kopirati stavku, preimenovati je, pokušajte ponovo.

en: The name is already used for a special item that cannot be removed or replaced.  If you still want to move the item, rename it and try again.
hr: Ime se već koristi za posebne stavke koje ne mogu biti uklonjene ili zamijenjene. AKo još uvijek želite premjestiti stavku, preimenovati je, pokušajte ponovo.

en: The owner could not be changed.
hr: Vlasnik se ne može promijeniti.

en: The owner of the file.
hr: Vlasnik datoteke.

en: The permissions could not be changed.
hr: Dozvole se ne mogu promijeniti.

en: The permissions of "%s" could not be determined.
hr: Ne mogu utvrditi dozvole od "%s".

en: The permissions of the file, in octal notation.
hr: Dozvole datoteke u oktalnom obliku.

en: The permissions of the file.
hr: Dozvole datoteke.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
hr: Ne mogu utvrditi dozvole odabrane datoteke.

en: The selection rectangle
hr: Okvir izbora

en: The side pane view to show in newly opened windows.
hr: Pogled u bočnoj ploči koji se prikazuje u novootvorenim prozorima.

en: The size of the file.
hr: Veličina datoteke.

en: The type of the file.
hr: Vrsta datoteke.

en: The viewer associated with "%s" is invalid.
hr: Preglednik pridružen otvaranju "%s" je neispravan.

en: The x-alignment of the column
hr: X pozicija kolone

en: Themes
hr: Teme

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
hr: Ne postoji "%s" u ovom direktoriju. Možda je upravo premješteno ili obrisano?

en: There is no action associated with "%s".
hr: Nema akcije pridružene "%s".

en: There is no application associated with "%s".
hr: Nema aplikacije pridružene "%s".

en: There is no space on the destination.
hr: Nema mjesta u odredištu.

en: There is not enough space on the destination.
hr: Nema dovoljno mjesta u odredištu.

en: There is nothing on the clipboard to paste.
hr: Nema ništa u odlagalištu za umetanje

en: There was an error displaying help.
hr: Došlo je do greške pri prikazivanju pomoći.

en: There was an error displaying help: 
    %s
hr: Došlo je do greške pri prikazivanju pomoći: 
    %s

en: There was an error displaying help: %s
hr: Došlo je do greške pri prikazivanju pomoći: %s

en: There was an error launching the application.
hr: Došlo je do greške pri pokretanju aplikacije.

en: This drop target only supports local files.
hr: Meta ispuštanja podržava samo lokalne datoteke

en: This folder uses automatic layout.
hr: Ova mapa koristi automatski izgled.

en: This is disabled due to security considerations.
hr: Ovo je onemogućeno zbog sigurnosnih razloga.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
hr: To je vjerojatno zato jer je obilježje trajno, a ne takvo koje ste sami dodali.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one you added yourself.
hr: To je vjerojatno zato jer je obilježje trajno, a ne takvo koje ste sami dodali.

en: This is the default theme for Nautilus.
hr: Ovo je uobičajena tema Nautilusa.

en: This link can't be used, because it has no target.
hr: Ova veza se ne može koristiti zato jer nema metu.

en: This link can't be used, because its target "%s" doesn't exist.
hr: Ova veza se ne može koristiti, jer njena meta "%s" ne postoji.

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
hr: Ovo ime se može postaviti ukoliko želite prilagođeno ime za osobnu sličicu na radnoj površini.

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
hr: Ovo ime se može postaviti ukoliko želite prilagođeno ime za smeće na radnoj površini.

en: This theme uses photo-realistic folders.
hr: Ova tema koristi foto-realistične direktorije.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
hr[0]: Ovo će otvoriti %d odvojen prozor.
hr[1]: Ovo će otvoriti %d odvojena prozora.
hr[2]: Ovo će otvoriti %d odvojenih prozora.

en: Tip
hr: Kratka uputa

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
hr: Da biste otvorili udaljene datoteke, prebacite ih u lokalni direktorij i ispustite ih ponovo.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
hr: Da biste otvorili udaljene datoteke, prebacite ih u lokalnu mapu i ispustite ih ponovo. Lokalne datoteke koje ste ispustili su već otvorene.

en: To:
hr: Za:

en: Toggle using a tighter layout scheme
hr: Preklopi korištenjem gušćeg rasporeda

en: Too Many Files
hr: Previše datoteka

en: Tooltip for the menu item
hr: Kratka uputa za stavku izbornika

en: Trash
hr: Smeće

en: Trash icon visible on desktop
hr: Sličica za smeće je vidljiva na radnoj površini

en: Tree
hr: Stablo

en: Try to fit in window
hr: Pokušaj prilagodbe unutar prozora

en: Type
hr: Tip

en: Type of click used to launch/open files
hr: Vrsta klika kojom se pokreću/otvaraju datoteke

en: Type:
hr: Tip:

en: URI currently displayed
hr: Trenutno prikazana adresa

en: Unable to Replace File
hr: Ne mogu zamijeniti datoteku.

en: Unable to launch the cd burner application.
hr: Ne mogu pokrenuti program za pisanje CD-a.

en: Undo Edit
hr: Poništi uređivanje

en: Undo the edit
hr: Opozovi uređivanje

en: Undo the last text change
hr: Opozovi posljednju izmjenu teksta

en: Unfortunately I couldn't tell which one.
hr: Nažalost ne mogu reći koji.

en: Unknown GnomeVFSXferProgressStatus %d
hr: Nepoznat GnomeVFSXferProgressStatus %d

en: Unmount Error
hr: Greška odmontiranja

en: Unmount the selected volume
hr: Odmontiraj odabrani disk

en: Up
hr: Gore

en: Urgent
hr: Hitno

en: Use "%s" to open the selected item
hr: Koristi "%s" za otvaranje odabrane stavke

en: Use _Default Background
hr: Koristi _uobičajenu pozadinu

en: Use as default for "%s" items
hr: Koristi kao uobičajeno za "%s" stavke

en: Use as default for "%s" only
hr: Koristi kao uobičajeno samo za "%s"

en: Use manual layout in new windows
hr: Koristi ručni raspored u novim prozorima

en: Use the default background for this location
hr: Koristi uobičajenu pozadinu za ovu lokaciju

en: Use the default desktop background
hr: Koristi uobičajenu pozadinu

en: Use tighter layout in new windows
hr: Koristi zgusnuti raspored u novim prozorima

en: Uses manila folders and gray-green backgrounds.
hr: Koristi manila mape i sivo-zelene pozadine.

en: View Failed
hr: Neuspješan pregled

en: View _new folders using:
hr: Pregledaj _nove direktorije pomoću:

en: View as %s
hr: Pogledaj kao %s

en: View as Icons
hr: Gledaj kao sličice

en: View as List
hr: Vidi histogram slike

en: View as Text
hr: Gledaj kao tekst

en: View as _Icons
hr: Gledaj kao _sličice

en: View as _List
hr: Gledaj kao _popis

en: View as...
hr: Gledaj kao...

en: View in Multiple Windows?
hr: Pogledaj u više prozora?

en: View of the current file or folder
hr: Pogled trenutne datoteke ili direktorija

en: View or modify the properties of each selected item
hr: Pogledaj ili promijeni osobine svake odabrane stavke

en: View your computer storage
hr: Pregled storage Vašeg računala

en: View your home folder in the Nautilus file manager
hr: Pregledajte vašu osobnu mapu u Nautilusu

en: View your network servers in the Nautilus file manager
hr: Pogledajte vaše mrežne poslužitelje u Nautilusovom upravitelju datotekama

en: Views
hr: Pogledi

en: Violet
hr: Ljubičasta

en: Visible _Columns...
hr: Vidljive kolone...

en: Volume:
hr: Jačina zvuka:

en: Wavy White
hr: Valovito bijelo

en: Web Services
hr: Web usluge

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
hr: Nedjelja, 2. studenog 2003. u 17:28

en: What to do with executable text files when activated
hr: Što treba napraviti sa izvršnim tekstualnim datoteka prilikom njihove aktivacije

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
hr: Što treba napraviti sa izvršnim tekstualnim datoteka prilikom njihove aktivacije(jednostruki ili dvostruki klik). Moguće vrijednosti su "launch" za pokretanje istih kao programa, "ask" za postavljanje pitanja pomoću dijaloga, i "display" za prikazivanje kao tekstualnih datoteka.

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are "list_view" and "icon_view".
hr: Pri posjeti mape koristi se ovaj preglednik osima ako ste odabrali drugi pogled za određenu mapi. Moguće vrijednosti su "list_view" i "icon_view".

en: When to show number of items in a folder
hr: Kada prikazati broj stavki u mapi

en: When to show preview text in icons
hr: Kada prikazati sadržaj teksta u sličicama

en: When to show thumbnails of image files
hr: Kada prikazati umanjene slike

en: Whether a custom default folder background has been set.
hr: Je li postavljena prilagođena uobičajena pozadina.

en: Whether a custom default side pane background has been set.
hr: Da li je postavljena prilagođena uobičajena pozadina za bočnu ploču.

en: Whether the menu item is sensitive
hr: Bilo da li je izbornik stavki osjetljiv

en: Whether to ask for confirmation when moving files to trash
hr: Treba li tražiti odobrenje pri premještanju datoteka u smeće

en: Whether to enable immediate deletion
hr: Treba li omogućiti trenutno brisanje

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
hr: Treba li odsvirati zvuk prilikom prelaska mišem preko sličice

en: Whether to show backup files
hr: Treba li prikazivati sigurnosne kopije datoteka

en: Whether to show hidden files
hr: Treba li prikazivati sakrivene datoteke

en: White
hr: Bijela

en: White Ribs
hr: Bijela rebarca

en: Widget for the property page
hr: Element za stranicu svojstava

en: Width of the side pane
hr: Širina bočne ploče

en: Windows Network
hr: Prozori mreža

en: Would you like to continue?
hr: Želite li nastaviti?

en: You are not the owner, so you can't change these permissions.
hr: Niste vlasnik, pa ne možete promijeniti ove dozvole

en: You can choose another view or go to a different location.
hr: Možete odabrati neki drugi poled ili otići na drugu lokaciju.

en: You can configure GNOME to associate a different application or viewer with this file type. Do you want to associate an application or viewer with this file type now?
hr: Možete podesiti GNOME za pridruživanje neke druge aplikacije ili preglednika ovom tipu datoteka. Želite li to učiniti sada?

en: You can configure GNOME to associate applications with file types. Do you want to associate an application with this file type now?
hr: Možete podesiti GNOME za pridruživanje apikacija ovom tipu datoteka. Želite li to učiniti sada?

en: You can configure which programs are offered for which file types in the File Types and Programs dialog.
hr: Možete podesiti koji su programi ponuđeni za date vrste datoteka u dijalogu "Vrste datoteka i programi".

en: You can only use images as custom icons.
hr: Možete koristiti samo slike za prilagođene sličice.

en: You can only use local images as custom icons.
hr: Možete koristiti samo lokalne slike za prilagođene sličice.

en: You can't assign more than one custom icon at a time!
hr: Ne možete odabrati više od jedne prilagođene sličice istovremeno!

en: You can't assign more than one custom icon at a time.
hr: Ne možete odabrati više od jedne prilagođene sličice istovremeno!

en: You cannot copy a file over itself.
hr: Ne možete kopirati datoteku preko nje same.

en: You cannot copy a folder into itself.
hr: Ne možete kopirati direktorij u samog sebe.

en: You cannot copy items into the trash.
hr: Ne možete kopirati datoteke u smeće.

en: You cannot copy this trash folder.
hr: Ne možete kopirati ovaj direktorij u smeće.

en: You cannot create links inside the trash.
hr: Ne možete stvoriti veze u Smeću.

en: You cannot delete a volume icon.
hr: Ne možete ukloniti sličicu diska.

en: You cannot move a folder into itself.
hr: Ne možete premjestiti direktorij u samog sebe.

en: You cannot move this trash folder.
hr: Ne možete premjestiti ovaj direktorij u smeće.

en: You do not have permissions to write to the destination.
hr: Nemate dozvole za pisanje u odredište.

en: You do not have permissions to write to this folder.
hr: Nemate dozvole za pisanje u ovu mapu.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
hr: Nemate dozvole za promjenu grupu od "%s".

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
hr: Nemate dozvole za preimenovanje "%s".

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
hr: Nemate dozvole za pregledavanje sadržaja "%s".

en: You must enter a name for the server.
hr: Morate upisati ime poslužitelja.

en: ZDNet Linux Hardware Database
hr: ZDNet baza Linux hardvera

en: ZDNet Linux Resource Center
hr: ZDNet centar Linux resursa

en: Zero-Knowledge
hr: Ne-zna-ništa

en: Zoom
hr: Uvećaj/Umanji

en: Zoom In
hr: Povećaj

en: Zoom Out
hr: Umanji

en: Zoom _In
hr: U_većaj

en: Zoom _Out
hr: U_manji

en: Zoom to Fit
hr: Uvećaj za prilagodbu

en: _About
hr: _O

en: _Add Bookmark
hr: _Dodaj knjižnu oznaku

en: _Add a New Color...
hr: _Dodaj novu boju...

en: _Add a New Emblem...
hr: _Dodaj novo obilježje

en: _Add a New Pattern...
hr: _Dodaj novi obrazac...

en: _Add new...
hr: _Dodaj novi...

en: _Always
hr: _Uvijek

en: _Arrange items:
hr: _Poredaj stavke:

en: _Ask each time
hr: _Pitaj svaki put

en: _Associate Action
hr: Pridruži akciju

en: _Associate Application
hr: Pridruži aplikaciju

en: _Back
hr: _Nazad

en: _Backgrounds and Emblems...
hr: _Pozadine i obilježja

en: _Bookmarks
hr: _Knjiška oznaka

en: _CD Creator
hr: Izrada _CD-a

en: _Clear History
hr: _Očisti povijest

en: _Close
hr: _Zatvori

en: _Computer
hr: _Računalo

en: _Contents
hr: _Sadržaj

en: _Copy File
hr: _Kopiraj datoteku

en: _Copy Files
hr: _Kopiraj datoteke

en: _Copy Text
hr: _Kopiraj tekst

en: _Copy here
hr: _Kopiraj ovdje

en: _Default zoom level:
hr: _Uobičajeno uvećanje:

en: _Delete
hr: _Obriši

en: _Delete from Trash
hr: _Izbaci iz smeća

en: _Display
hr: _Zaslon

en: _Double click to activate items
hr: _Dvostruki klik za pokretanje stavki

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _Edit Bookmarks
hr: _Uredi bilješke

en: _Emblems
hr: _Obilježja

en: _Empty
hr: _Prazno

en: _Empty File
hr: _Isprazni datoteku

en: _Empty Trash
hr: _Izbaci smeće

en: _File
hr: _Datoteka

en: _File group:
hr: _Grupa datoteke:

en: _Format
hr: _Oblikovanje

en: _Forward
hr: _Naprijed

en: _Go
hr: _Idi

en: _Go There
hr: _Idi tamo

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _Hide
hr: _Sakrij

en: _Home
hr: _Početna stranica

en: _Image:
hr: _Slika:

en: _Keep Aligned
hr: _Čuvaj raspored

en: _Keyword:
hr: _Ključna riječ:

en: _Link here
hr: _Poveži ovdje

en: _Local File Only
hr: _Samo lokalne datoteke

en: _Location (URL):
hr: _Lokacija:

en: _Location...
hr: _Lokacija...

en: _Location:
hr: _Mjesto:

en: _Manually
hr: _Ručno

en: _Modify...
hr: _Izmijeni...

en: _Mount Volume
hr: _Pridruži disk

en: _Move here
hr: _Premjesti ovdje

en: _Name:
hr: _Ime:

en: _Names:
hr: _Imena:

en: _Never
hr: _Nikada

en: _Only for files smaller than:
hr: _Samo za datoteke manje od:

en: _Open
hr: _Otvori

en: _Open Scripts Folder
hr: _Otvori direktorij sa skriptama

en: _Paste Files
hr: _Umetni datoteke

en: _Paste Files Into Folder
hr: U_baci datoteke u direktorij

en: _Paste Text
hr: _Ubaci tekst

en: _Pattern:
hr: _Uzorak:

en: _Patterns
hr: _Uzorci

en: _Places
hr: _Mjesta

en: _Profiler
hr: _Prilagođivač

en: _Properties
hr: _Svojstva

en: _Read
hr: _Čitaj

en: _Reload
hr: _Ponovno učitavanje

en: _Remove Custom Icon
hr: _Ukloni prilagođenu sličicu

en: _Remove a Color...
hr: _Uklonite boju...

en: _Remove a Pattern...
hr: _Uklonite uzorak...

en: _Remove an Emblem...
hr: _Uklonite obilježje...

en: _Remove...
hr: _Ukloni...

en: _Rename...
hr: _Promijeni ime...

en: _Replace
hr: _Zamijeni

en: _Report Profiling
hr: _Prilagođavanje izvještaja

en: _Reset Profiling
hr: _Ponovno postavljanje osnovnih postavki

en: _Retry
hr: _Ponovi

en: _Run
hr: _Pokreni

en: _Run executable text files when they are clicked
hr: _Pokreni izvršne tekstualne datoteke klikom na njih

en: _Scripts
hr: _Skripte

en: _Select Custom Icon...
hr: _Izaberi sličicu...

en: _Show
hr: _Prikaži

en: _Side Pane
hr: _Bočni stupac

en: _Single click to activate items
hr: _Jednostruki klik za pokretanje stavki

en: _Skip
hr: _Preskoči

en: _Start Profiling
hr: _Počni prilagođavanje

en: _Sticky
hr: _Ljepljiv

en: _Stop
hr: _Zaustavi

en: _Stop Profiling
hr: _Zaustavi prilagođavanje

en: _Templates
hr: _Predlošci

en: _Text beside icons
hr: _Tekst pored sličica

en: _Trash
hr: _Smeće

en: _Undo
hr: _Vrati

en: _Unmount Volume
hr: _Odmontiraj disk

en: _Up
hr: _Gore

en: _Use Default
hr: _Koristi uobičajeno

en: _Use compact layout
hr: _Koristi zbijeni raspored

en: _View
hr: P_ogled

en: _View as...
hr: _Pogledaj kao...

en: _View executable text files when they are clicked
hr: _Pregledaj izvršne tekstualne datoteke klikom na njih

en: _Write
hr: _Zapisivanje

en: _Write contents to CD
hr: _Zapiši sadržaj na CD

en: a title
hr: naslov

en: additional text
hr: dodatni tekst

en: animation to indicate on-going activity
hr: animacija kojom se označava da je nešto u toku

en: another link to %s
hr: dodatna veza na %s

en: bonobo_ui_init() failed.
hr: Neuspješan bonobo_ui_init().

en: by Modification _Date
hr: prema _datumu izmjene

en: by _Emblems
hr: prema _obilježjima

en: by _Name
hr: po _imenu:

en: by _Size
hr: prema _veličini

en: by _Type
hr: prema v_rsti

en: date accessed
hr: datum pristupa

en: date modified
hr: datum izmjene

en: default for "%s"
hr: uobičajeno za "%s"

en: default for this file
hr: uobičajeno za ovu datoteku

en: editable text
hr: izmijenjiv tekst

en: group
hr: grupa

en: highlighted as keyboard focus
hr: istaknuto u fokusu tipkovnice

en: highlighted for drop
hr: istaknuto za ispuštanje

en: highlighted for selection
hr: istaknuto radi izbora

en: in menu for "%s"
hr: u izborniku za "%s"

en: in menu for this file
hr: u izborniku za ovu datoteku

en: link (broken)
hr: veza (neispravna)

en: link to %s
hr: veza na %s

en: loading...
hr: učitavam...

en: nautilus: --check cannot be used with URIs.
hr: nautilus: --check se ne može koristiti sa adresama.

en: nautilus: --check cannot be used with other options.
hr: nautilus: --check se ne može koristiti uz ostale opcije.

en: nautilus: --geometry cannot be used with more than one URI.
hr: nautilus: --geometry se ne može koristiti sa više od jednom adresom.

en: nautilus: --quit cannot be used with URIs.
hr: nautilus: --quit se ne može koristiti sa adresama.

en: nautilus: --restart cannot be used with URIs.
hr: nautilus: --restart se ne može koristiti sa adresama.

en: nd copy)
hr: . kopija)

en: new file
hr: nova datoteka

en: none
hr: ništa

en: not in menu
hr: nije u izborniku

en: nothing
hr: ništa

en: octal permissions
hr: dozvole u oktalnom zapisu

en: on the desktop
hr: na radnoj površini

en: open a browser window.
hr: otvori prozor preglednika.

en: owner
hr: vlasnik

en: permissions
hr: privilegije

en: pointing at "%s"
hr: pokazuje na "%s"

en: provides visual status
hr: omogućava grafičko status

en: rd copy)
hr: . kopija)

en: reset
hr: poništi

en: size
hr: veličina

en: some more text
hr: još teksta

en: st copy)
hr: . kopija)

en: th copy)
hr: . kopija)

en: the browse history
hr: povijest pregledavanja

en: the current selection
hr: trenutni izbor

en: the editable label
hr: izmjenjiva oznaka

en: the type of window the view is embedded in
hr: vrsta prozora u koji je pregled uključen

en: throbber
hr: pulsiranje

en: throbber factory
hr: tvornica pulsiranja

en: throbber object factory
hr: tvornica objekta za pulsiranje

en: today
hr: danas

en: today at %-I:%M %p
hr: danas u %-H:%M

en: today at %-I:%M:%S %p
hr: danas u %-H:%M:%S

en: today at 00:00 PM
hr: danas u 22:12

en: today at 00:00:00 PM
hr: danas u 12:23:14

en: today, %-I:%M %p
hr: danas, %-H:%M

en: today, 00:00 PM
hr: danas, 13:13

en: type
hr: tip

en: unknown
hr: nepoznato

en: unknown MIME type
hr: nepoznat MIME tip

en: unknown type
hr: nepoznata vrsta

en: unreadable
hr: nečitljivo

en: untitled folder
hr: bezimena mapa

en: whether we are highlighted for a D&D drop
hr: jesmo li osvijetljeni za povlačenje i ispuštanje

en: whether we are highlighted for a selection
hr: jesmo li istaknuti radi odabira

en: whether we are highlighted to render keyboard focus
hr: jesmo li istaknuti radi fokusa tipkovice

en: xalign
hr: poravnanje po x osi

en: yesterday
hr: jučer

en: yesterday at %-I:%M %p
hr: jučer u %-H:%M

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
hr: jučer u %-H:%M:%S

en: yesterday at 00:00 PM
hr: jučer u 13:32

en: yesterday at 00:00:00 PM
hr: jučer u 14:12:34

en: yesterday, %-I:%M %p
hr: jučer, %-H:%M

en: yesterday, 00:00 PM
hr: jučer, 14:22
