system-config-network 0 - en to hr translation catalogue (613 entries)

en:  (active)
hr:  (aktivno)

en:  (dynamic)
hr:  (dinamično)

en: $
hr: kn

en: %s - network configuration commandline tool
hr: %s - alat naredbene linije za podešavanje mreže

en: %s connection
hr: %s veza

en: %s, Device not specified or alias not a number!
hr: %s, uređaj nije određen ili nadimak nije broj!

en: (own choice)
hr: (vlastiti izbor)

en: A_rea Code
hr: B_roj područja

en: A_rea code:
hr: B_roj područja:

en: A_uthentication key:
hr: Ključ _provjere vjerodostojnosti:

en: Ac_tivate
hr: Pokreni

en: Account Setup
hr: Postava korisničkog računa

en: Activate the selected device, calling ifup <device>.
hr: Pokrenite označeni uređaj, pozivajući naredbu ifup <uređaj>.

en: Activating IPsec connection %s, please wait...
hr: Pokrećem IPsec vezu %s, molim pričekajte...

en: Activating network device %s, please wait...
hr: Pokrećem mrežni uređaj %s, molim pričekajte...

en: Active
hr: Aktivan

en: Active Profile
hr: Pokrenuti Profil

en: Active profile: %s
hr: Aktivni profil: %s

en: Active profile: %s (modified)
hr: Aktivni profil: %s (izmjenjen)

en: Add / Edit Hosts entry
hr: Dodaj / uredi unos računala

en: Add / Edit IP Address
hr: Dodaj / Uredi IP adresu

en: Add new Device Type
hr: Dodaj novu vrstu uređaja

en: Address:
hr: Adresa:

en: Afghanistan
hr: Afganistan

en: Albania
hr: Albanija

en: Algeria
hr: Alžir

en: Aliases
hr: Aliasi

en: Aliases:
hr: Aliasi:

en: Allow all _users to enable and disable the device
hr: Omogući svim _korisnicima pokretanje i zaustavljanje ovog uređaja

en: Allow dial on _demand
hr: Omogući poziv na zahtjev

en: Allow the link come up on demand.
hr: Omogućava spajanje veze na zahtjev.

en: American Samoa
hr: Američka Samoa

en: An unhandled exception has occured.  This is most likely a bug.
    Please file a detailed bug report against the component %s at 
    https://bugzilla.redhat.com/bugzilla
    using the text below.
hr: Došlo je do neobrađene greške. Ovo je najvjerojatnije bug.
    Molim sačuvajte memorijski dump i pošaljite opširan izvještaj o
    greški komponente %s na https://bugzilla.redhat.com/bugzilla
    koristeći tekst ispod.

en: An unhandled exception has occured.  This is most likely a bug.  Please save the crash dump and file a detailed bug report against system-config-network at https://bugzilla.redhat.com/bugzilla
hr: Dogodila se iznimka, koju ne mogu obraditi. Ovo je najvjerojatnije greška u programu. Molim, spremite ispis greške u datoteku i prijavite detaljni izvještaj greške programa system-config-network na https://bugzilla.redhat.com/bugzilla.

en: Andorra
hr: Andora

en: Associated T-Online _number:
hr: Pridruženi _broj za T-Online:

en: Australia
hr: Australija

en: Austria
hr: Austrija

en: Auto
hr: Automatski

en: Auto _Select
hr: Automatski _odabir

en: Automatic
hr: Automatski

en: Automatic encryption mode selection via IKA (racoon)
hr: Automatski odabir načina rada šifriranjem pomoću IKA (racoon)

en: Automatically obtain IP address settings with:
hr: Automatski upotrijebi postavke IP adresa s:

en: Automatically obtain _DNS information from provider
hr: Automatski primijenji _DNS informacije od pružatelja usluge

en: Automatically obtain _IP address settings
hr: Automatski primijenji postavke _IP adresa

en: Automatically obtain _IP address settings with:
hr: Automatski primijenji postavke _IP adresa sa:

en: Belarus
hr: Bjelorusija

en: Belgium
hr: Belgija

en: Bind to _MAC address:
hr: Poveži na _MAC adresu:

en: Bosnia and Hercegovina
hr: Bosna i Hercegovina

en: British Virgin Islands
hr: Britansko djevičansko otočje

en: Bulgaria
hr: Bugarska

en: CIPE (VPN) connection
hr: CIPE (VPN) veza

en: CIPE Configuration
hr: Postavke CIPE-a

en: CTC Device
hr: CTC uređaj

en: CTC connection
hr: CTC veza

en: Ca_llback
hr: _Povratni poziv

en: Callback _delay:
hr: _Kašnjenje povratnog poziva:

en: Callback _mode:
hr: Rad s povratni pozivom:

en: Callback setting
hr: Postavke povratnog poziva

en: Canada
hr: Kanada

en: Cancel
hr: Odustani

en: Cannot activate IPsec connection %s!
hr: Ne mogu pokrenuti IPsec vezu %s!

en: Cannot activate network device %s!
hr: Ne mogu postaviti mrežni uređaj %s!

en: Cannot configure network device %s
hr: Ne mogu postaviti mrežni uređaj %s

en: Cannot deactivate IPsec connection %s!
hr: Ne mogu isključiti IPsec vezu %s!

en: Cannot deactivate network device %s!
hr: Ne mogu zaustaviti mrežni uređaj %s

en: Card
hr: Kartica

en: Central African Republic
hr: Centralna Afrička republika

en: Changed the following Nicknames due to the initscripts:
hr: Sljedeći nadimci su promijenjeni tijekom izvršavanja initskripti:

en: Changes are saved. You may want to restart the network and network services or restart the computer.
hr: Izmjene su spremljene. Možda biste željeli ponovno pokrenuti mrežu i mrežne servise ili ponovno pokrenuti računalo.

en: Channel:
hr: Kanali

en: Chile
hr: Čile

en: China
hr: Kina

en: Choose Hardware Device Type
hr: Odaberi vrstu sklopovnog uređaja

en: Choose Hardware Type
hr: Odaberi vrstu hardvera

en: Choose a Provider
hr: Odaberi pružatelja

en: Click here, if you want to choose a new provider from the ISP database.
hr: Pritisnite ovdje, ukoliko želite izabrati novog pružatelja iz baze pružatelja Internet usluga.

en: Click to activate the selected profile
hr: Pritisnite za pokretanje označenog profila

en: Click to bring up the interface
hr: Pritisnite za pokretanje sučelja

en: Click to configure the interface
hr: Pritisnite za postavljanje sučelja

en: Click to get infos
hr: Pritisnite za pregled informacija

en: Click to have the system automatically select and activate a profile
hr: Pritisnite za postavljanje sustava automatski označenog i pokretanje profila

en: Click to monitor the interface
hr: Pritisnite za nadgledanje sučelja

en: Click to shutdown the interface
hr: Pritisnite za isključivanje sučelja

en: Colombia
hr: Kolumbija

en: Command failed:
hr: Nije uspjelo izvršavanje naredbe:

en: Command failed: %s
    
    Output:
    %s
hr: Nije uspjelo izvršavanje naredbe: %s
    
    Ispis:
    %s

en: Common
hr: Uobičajeno

en: Configuration for your remote partner
hr: Postavite vaš udaljeni pisač

en: Configure
hr: Podešavanje

en: Configure DSL connection
hr: Podešavanje DSL veze

en: Configure Network Settings
hr: Podesite postavke mreže

en: Configure Tunnel
hr: Stvori mrežni tunel

en: Configure Wireless Connection
hr: Postavi bežičnu vezu

en: Configure network devices and connections
hr: Postavlja mrežne uređaje i veze

en: Configure your connection to the Internet
hr: Postavlja vašu vezu na Internet

en: Confirm _starting connection
hr: Potvrdite _početnu vezu

en: Confirm stopping _connection
hr: Potvrdite _završnu vezu

en: Connect to
hr: Uspostavi vezu s

en: Contents
hr: Sadržaj

en: Control and monitor network devices
hr: Kontrola i nadzor mrežnih uređaja

en: Cos_t accumulated from the past connection:
hr: Nakupljeni t_roškovi iz prošlih povezivanja:

en: Cost per:
hr: Trošak po:

en: Could not create
    directory %s!
hr: Ne mogu stvoriti
    direktorij %s!

en: Count:
hr: Brojač:

en: Create Cipe Connection
hr: Stvori CIPE vezu

en: Create DSL connection
hr: Podešavanje DSL veze

en: Create Device
hr: Stvori uređaj

en: Create Dialup Connection
hr: Stvori biranu vezu

en: Create Ethernet Device
hr: Stvori Ethernet uređaj

en: Create Token Ring Device
hr: Stvori Token Ring uređaj

en: Create Wireless Device
hr: Stvori bežični uređaj

en: Create a new %s connection.
hr: Stvori novu %s vezu.

en: Create a new CTC connection.
hr: Stvori novu CTC vezu.

en: Create a new ISDN connection. This is a connection that uses an Integrated Services Digital Network line to dial into to your Internet Service Provider. This type of technology requires a special phone line to be installed by your telephone company. It also requires a device known as a Terminal Adapter(TA) to terminate the ISDN connection from your ISP. This type of connection is popular in Europe and several other technologically advanced regions.  It is available but uncommon in the USA.  Speeds range from 64kbps to 128kbps.
hr: Stvorite novu IDSN vezu. Ova veza koristi Integratet Services Digital Network liniju za spajanje na vašeg pružatelja internet usluga. Ova tehnologija zahtijeva posebnu telefonsku liniju koju vam instalira vaša telefonska kompanija. Također zahtijeva uređaj poznat kao Terminal Adapter (TA) kako bi se terminirala ISDN veza vašeg pružatelja internet usluga. Ovaj tip veza je popularan u Europi i u nekoliko tehnološki naprednijih regija. Dostupna je, ali rijetka u SAD-u. Brzine variraju između 64kbps i 128 kbps.

en: Create a new IUCV connection.
hr: Stvori novu IUCV vezu.

en: Create a new Modem connection.  This is a connection that uses a serial analog modem to dial into to your Internet Service Provider. These modems use sound over a normal copper telephone line to transmit data.  These types of connections are available just about anywhere in the world where there is a phone system.
hr: Stvorite novu modemsku vezu. Ova veza koristi serijski analogni modem  za spajanje na vašeg pružatelja internet usluga. Ovi modemi koriste zvvuk preko običnih bakrenih telefonskih linija za prenošenje podataka.Ove vrste veya dostupni su gotovo svugdje u svijetu.

en: Create a new Token Ring connection.
hr: Stvara novu Token Ring vezu.

en: Create a new ethernet connection.
hr: Stvara novu ethernet vezu.

en: Create a new virtual private network connection with CIPE.
hr: Stvara novu virtualnu privatnu mrežnu vezu s CIPE.

en: Create a new wireless connection.
hr: Stvara novu bežičnu vezu.

en: Create an xDSL connection.  This is a connection that uses one of several types of broadband connections collective known as Digital Subscriber Lines.  This list includes ADSL (Asymmetric, faster downloads than uploads), IDSL (over an ISDN line for distance), SDSL (Symmetric, downloads and uploads at the same speed), and several others.  These types of connections are common in the United States, and are gaining acceptance elsewhere.  Speeds vary according to the technology used, but generally range from 144kbps to 1.0Mbps.
hr: Stvorite xDSL vezu. Ova veza koristi jednu od vrsta širokopojasnih veza skupno poznatih kao Digital Subscriber Lines. Ovaj popis uključuje ADSL (asimetrično, brže skidanje od slanja), IDSL (preko ISDN linija za veće udaljenosti), SDSL (simetrično, skidanje i slanje po istoj brzini), te još neke vrste. Ove vrste veza česte su u SAD-u, a sve su češće i drugdje.Brzine su različite, ovisno o korištenoj tehnologiji, ali uglavnom variraju između 144kbps i 1.0Mbps.

en: Croatia
hr: Hrvatska

en: Cuba
hr: Kuba

en: Cyprus
hr: Cipar

en: Czech Republic
hr: Češka republika

en: DHCP Settings
hr: Postavke za DHCP

en: DNS search path:
hr: Putanja DNS pretraživanja:

en: Deactivate the selected device, calling ifdown <device>.
hr: Zaustavite označeni uređaj, pozivajući naredbu ifdown <uređaj>.

en: Deactivating IPsec connection %s, please wait...
hr: Spuštanje IPsec veze %s, molim pričekajte...

en: Deactivating network device %s, please wait...
hr: Isključujem mrežni uređaj %s, molim pričekajte...

en: Default _gateway address:
hr: Adresa _uobičajenog pristupnika (IP):

en: Default gateway IP
hr: Uobičajena IP pristupnika

en: Default gateway address:
hr: Adresa uobičajenog pristupnika (IP):

en: Demand setting
hr: Postavke zahtjeve

en: Denmark
hr: Danska

en: Description
hr: Opis

en: Destination
hr: Odredište

en: Destination Network
hr: Odredišna mreža

en: Dev_ices
hr: Uređaj_i

en: Device
hr: Uređaj

en: Device %s uses the same Hardware Device "%s" like %s!
hr: Uređaj %s koristi isti sklopovni uređaj "%s" kao %s!

en: Device Type
hr: Vrsta uređaja

en: Device _alias number:
hr: Broj _nadimka uređaja:

en: Device:
hr: Uređaj:

en: Dial _mode:
hr: Način _zvanja:

en: Dial-in _number:
hr: Birani dolazni _broj:

en: Dialup Configuration
hr: Postavljanje birane veze

en: Difficulty level:
hr: Razina težine:

en: Directory %s is missing!
    Will create it for you!
    You should install the cipe rpm package!
hr: Nedostaje direktorij %s!
    Stvoriti ću ga umjesto vas!
    Trebate instalirati cipe rpm paket!

en: Disconnect from
hr: Prekini vezu od

en: Do you really want to delete "%s"?
hr: Stvarno želite obrisati "%s"?

en: Do you really want to delete device "%s"?
hr: Želite li stvarno obrisati uređaj "%s"?

en: Do you really want to delete profile "%s"?
hr: Stvarno želite obrisati profil "%s"?

en: Do you want to continue?
hr: Želite li nastaviti?

en: Do you want to delete all devices that used "%s"?
hr: Želite li obrisati sve uređaje koje koristi "%s"?

en: Do you want to save your changes?
hr: Želite li spremiti vaše izmjene?

en: Do_main:
hr: Do_mena:

en: Domain name:
hr: Ime domene:

en: ERROR: Unable to initialize graphical environment.
hr: GREŠKA: Ne mogu pokrenuti grafičko okruženje.

en: ESSID (network ID):
hr: ESSID (ID mreže):

en: Each connection needs to be associated with a physical device which can be selected below.
hr: Svaka veza mora biti vezana uz fizički uređaj kojeg možete odabrati ispod.

en: Each device needs to be attached to a physical device which can be selected below. Device Alias support allows you to use multiple virtual devices for one physical device.
hr: Svaki uređaj mora biti spojen na fizički uređaj koji može biti odabran ispod. Potpora za alias uređaja omogućava korištenje višestrukih virtualnih uređaja za jedan fizički uređaj.

en: Easy
hr: Lagano

en: Edit Domain Name
hr: Uredi ime domene

en: Edit device...
hr: Uredivanje uređaja..

en: Enable VJ Connection-_ID Compression
hr: Omogući VJ Connection-_ID kompresiju

en: Enable _Address/Control Compression
hr: Omogući _Address/Control kompresiju

en: Enable _BSD Compression
hr: Omogući _BSD kompresiju

en: Enable _CCP Compression Control Protocol
hr: Omogući protokol kontrole _CCP kompresije

en: Enable _Device Alias support
hr: Omogući podršku za davanje nadimka _uređaja

en: Enable _Protocol Field Compression
hr: Omogući kompresiju polja _protokola

en: Enable _VJ TCP/IP Header Compression
hr: Omogući kompresiju zaglavlja _VJ TCP/IP

en: Enable synchronous PPP for the connection
hr: Omogući sinkroni PPP za vezu

en: Encapsulation mode:
hr: Način _enkapsulacije:

en: Enter any numbers you need to dial before the normal phone number. For example, if you need to reach an outside line, or disable call waiting, put the necessary numbers here.
hr: Unesite brojeve koje inače unosite prije zvanja uobičajenih brojeva.  Npr. kao kada želite pristupiti vanjskoj liniji ili onemogućiti čekanje na poziv, stavite te brojeve ovdje.

en: Enter the Access Concentrator name, if you have been given one by your ISP. In most cases you can leave this blank.
hr: Ako vam ga je dodijelio vaš pružatelj internet usluga, unesite ime koncentratora pristupa. Obično je dovoljno ovo ostaviti prazno.

en: Enter the Service Name, if your ISP requires it. If you don't know it, please contact your ISP. In most cases you can leave this blank.
hr: Unesite ime servisa, ako to zahtijeva vaš pružatelj internet usluga. Ako ga ne znate kontaktirajte ga. U većini slučaja dovoljno je ostaviti ovo prazno.

en: Enter the area code needed to reach your internet provider.
hr: Upišite broj područja potrebnog za dohvačanje davatelja internet usluga.

en: Enter the idle time in seconds after which the link should be dropped.
hr: Upišite vrijeme nekorištenja veze u sekundama nakon kojeg će veza biti prekinute.

en: Enter the login name for this account.
hr: Upišite ime prijave za ovaj račun.

en: Enter the login name, that your ISP gave you here.
hr: Upišite ime prijave, koji Vam je vaš davatelj Internet usluga dao.

en: Enter the name of this configuration, usually just the name of your ISP.
hr: Unesite ime ovih postavki, obično samo ime vašeg pružatelja internet usluga.

en: Enter the password for this account.
hr: Molim, upišite lozinku za ovaj korisnički račun.

en: Enter the password for your account. If you do not know it, please contact your ISP.
hr: Unesite lozinku za vaš račun. Ako je ne znate, molim kontaktirajte vašeg pružatelja internet usluga.

en: Enter the phone number of your ISP (without prefix/area/country code).
hr: Upišite telefonski broj vašeg davatelja internet usluga (bez broja za izlaz/područja/države)

en: Enter the provider name for this account.
hr: Upišite ime davatelja usluge za ovaj račun.

en: Enter your local phone number. It's optional, if you use a modem.
hr: Upišite vaš broj telefona. Ovo je opcija, ako koristite modem.

en: Error copying 
    %s
    to %s:
    %s!
hr: Greška u kopiranju 
    %s
    u %s:
    %s!

en: Error creating directory!
    %s
hr: Greška prilikom stvaranja direktorija!
    %s

en: Error linking 
    %s
    to %s:
    %s!
hr: Greška u linkanju 
    %s
    na %s:
    %s!

en: Error parsing line: %s
hr: Greška kod parsiranja linije: %s

en: Error removing
    %s:
    %s!
hr: Greška u uklanjanju
    %s:
    %s!

en: Error renaming 
    %s
    to %s:
    %s!
hr: Greška u preimenovanju 
    %s
    u %s:
    %s!

en: Error saving configuration!
    %s
hr: Greška kod spremanja postavki
    %s

en: Error: %s, %s!
hr: Greška: %s, %s!

en: Ethernet Configuration
hr: Postavljanje etherneta

en: Ethernet Device
hr: Ethernet uređaj

en: Ethernet _device:
hr: Ethernet uređaj:

en: Ethernet card
hr: Ethernet kartica

en: Ethernet connection
hr: Ethernet veza

en: Ethernet device:
hr: Ethernet uređaj:

en: Exit
hr: Izađi

en: Failed to run:
    %s
hr: Neuspjeh pri pokretanju:
    %s

en: Failed to switch to profile %s
hr: Nisam uspio preklopiti na profil %s

en: Finland
hr: Finska

en: France
hr: Francuska

en: Ge_nerate
hr: _Stvori

en: Generic Modem
hr: Generički modem

en: Germany
hr: Njemačka

en: Greece
hr: Grčka

en: H_osts
hr: Računal_o

en: Ha_rdware address:
hr: Ad_resa sklopovlja:

en: Han_gup timeout:
hr: Vrijeme prekida veze:

en: Hard_ware
hr: Sklopo_vlje

en: Hardware (CRTSCTS)
hr: Podrška za strojno ubrzanje šifriranja.

en: Hardware device:
hr: Sklopovnog uređaj:

en: Hardware type:
hr: Vrsta sklopovlja:

en: Hardware:
hr: Hardver:

en: High
hr: Visok

en: Host to Host encryption
hr: Šifriranje računala prema računalu

en: Hostname:
hr: Ime računala:

en: Hungary
hr: Mađarska

en: IP Settings
hr: IP postavke

en: IP address of tunnel device:
hr: IP adresa za tunelski uređaj:

en: IP address of tunnel device:
hr: IP adresa tuneliranog uređaja:

en: IPsec - Connection Type
hr: IPsec - Vrsta veze

en: IPsec - Encryption Mode
hr: IPsec - Način šifriranja

en: IPsec - Keys
hr: IPsec - Ključevi

en: IPsec - Local Network
hr: IPsec - Lokalna mreža

en: IPsec - Remote Network
hr: IPsec - Udaljena mreža

en: IPsec - Summary
hr: IPsec - Pregled

en: IPsec Settings
hr: Postavke IPsec

en: IPsec Tunnel Settings
hr: Postavke IPsec tunela

en: IPsec activating...
hr: IPsec pokretanje...

en: IPsec deactivating...
hr: IPsec zaustavljanje...

en: ISDN Adapters Configuration
hr: Postavljanje ISDN prilagodnika

en: ISDN Configuration
hr: ISDN konfiguracija

en: ISDN Dialup Configuration
hr: Postavljanje ISDN biranu vezu

en: ISDN _adapters:
hr: ISDN prilagodnik:

en: ISDN connection
hr: ISDN veza

en: ISP Login
hr: ISP prijava

en: ISP Password
hr: ISP Lozinka

en: ISP Phonenumber
hr: Telefonski broj ISP-a

en: IUCV Device
hr: IUCV uređaj

en: IUCV connection
hr: IUCV veza

en: Iceland
hr: Island

en: Inactive
hr: Neaktivan

en: India
hr: Indija

en: Indonesia
hr: Indonezija

en: Internet Configuration Wizard
hr: Čarobnjak postavljanja Interneta

en: Internet Provider
hr: Pružatelj Internet usluga

en: Ireland
hr: Irska

en: Israel
hr: Izrael

en: Italy
hr: Italija

en: Key:
hr: Ključ:

en: Korea North
hr: Sjeverna Koreja

en: Korea Republic
hr: Republika Koreja

en: Let _PPP do all authentication
hr: Omogući da _PPP napravi provjeru vjerodostojnosti

en: Liechtenstein
hr: Linhenštajn

en: List of devices which are currently configurable on your system.
hr: Popis uređaja koji se mogu postaviti na vašem sustavu.

en: Lithuania
hr: Litva

en: Lo_cal virtual address:
hr: Lo_kalna virtualna adresa:

en: Loading IPsec configuration...
hr: Učitavam postavke IPsec-a...

en: Loading Network Configuration...
hr: Učitavam mrežne postavke...

en: Loading configuration...
hr: Učitavam postavke...

en: Loading device configuration...
hr: Učitavam postavke uređaja...

en: Loading hardware configuration...
hr: Učitavam postavke sklopovlja...

en: Loading profile configuration...
hr: Učitavam postavke profila...

en: Local Network
hr: Lokalna mreža

en: Local network _address:
hr: _Adrese lokalna mreže:

en: Local network _gateway:
hr: _Pristupnik lokalne mreže:

en: Local port:
hr: Lokalni port:

en: Local port:
hr: Lokalni port:

en: Local subnet _mask:
hr: _Maska lokalne podmreže:

en: Local virtual address:
hr: Lokalna virtualna adresa:

en: Local virtual address:
hr: Lokalna virtualna adresa:

en: Login name:
hr: Korisničko ime:

en: Low
hr: Nisko

en: Luxembourg
hr: Luksemburg

en: M_inimum number of seconds charged:
hr: Zaračunat _najmanji broj sekundi:

en: Macedonia
hr: Makedonija

en: Make this connection the default _route
hr: Postavi ovu vez kako uobičajenu _rutu

en: Malaysia
hr: Malezija

en: Manual IP Address Settings
hr: Ručne postavke IP adrese

en: Manual encryption with a fixed key
hr: Ručno šifriranje s nepromjenjivim ključem

en: Medium
hr: Srednje

en: Mexico
hr: Meksiko

en: Mode:
hr: Način:

en: Modem Configuration
hr: Konfiguracija modema

en: Modem Dialup Configuration
hr: Postavljanje modema

en: Modem Initstring
hr: Znakovi pokretanja modema

en: Modem Properties
hr: Svojstva modema

en: Modem _initialization string:
hr: Znakov_i pokretanja modema:

en: Modem _volume:
hr: _Glasnoća modema:

en: Modem connection
hr: Modemska veza

en: Modem p_ort:
hr: P_ort modema:

en: Modem probing...
hr: Ispitujem modem...

en: Moldova
hr: Moldavija

en: Monaco
hr: Monako

en: Monitor the selected device.
hr: Nadzire označene uređaje.

en: Most likely cause of failure is that the tool was not run using a graphical environment.
hr: Najvjerojatni uzrok neuspjeha je da alat nije pokrenut u grafičkom okruženju.

en: Name
hr: Ime

en: Netherlands
hr: Nizozemska

en: Netmask
hr: Mrežna maska

en: Network
hr: Mreža

en: Network Adapters Configuration
hr: Postavljanje mrežnih prilagodnika

en: Network Configuration
hr: Mrežne postavke

en: Network Device Control
hr: Kontrola mrežnih uređaja

en: Network device activating...
hr: Pokrećem mrežni uređaj...

en: Network device deactivating...
hr: Isključujem mrežni uređaj...

en: Network name (SSID):
hr: Ime mreže (SSID):

en: Network to Network encryption (VPN)
hr: Šifriranje mreže prema mreži (VPN)

en: New Interface
hr: Novo sučelje

en: New Profile
hr: Novi profil

en: New Zealand
hr: Novi Zeland

en: Nickname
hr: Nadimak

en: Nickname %s is already in use!
    Please choose another one.
hr: Nadimak %s već postoji!
    Molim odaberite novi.

en: Nicknames changed
hr: Promijenjeni nadimci

en: No modem was found on your system.
hr: Modem nije nađen u vašem sustavu.

en: None
hr: Nijedan

en: None - Server Mode
hr: Ništa - poslužiteljski način rada

en: Norway
hr: Norveška

en: Off
hr: Isključeno

en: Ok
hr: U redu

en: Online time:
hr: Vrijeme na vezi:

en: Other Ethernet Card
hr: Druga ethernet kartica

en: Other Tokenring Card
hr: Druga Tokenring kartica

en: Other Wireless Card
hr: Druga bežična kartica

en: Output:
hr: Izlaz:

en: PPP Option List
hr: Popis opcije PPP-a

en: PPP Settings
hr: Postavke za PPP

en: Palestine
hr: Spremi odabir paketa

en: Pass_word:
hr: Lozinka:

en: Password (_again):
hr: Lozinka (_ponovo):

en: Philippines
hr: Filipini

en: Phone Number
hr: Broj telefona

en: Phone number:
hr: Telefonski broj:

en: Please either start your graphical user interface or set your DISPLAY variable.
hr: Ili pokrenite vaše grafičko okruženje ili postavite DISPLAY varijablu.

en: Please enter a nickname for the connection:
hr: Mplim upišite nadimak za vezu:

en: Please enter here your personal account data. Without this data, access to T-Online is unfortunately not posssible.
hr: Molim unesite podatke osobnog računa. Bez ovih podataka spajanje na T-Online nažalost nije moguće.

en: Please enter the MTU parameter to set the Maximum Transfer Unit of this interface. On s390/s390x the MTU has 1492 as default setting
hr: Molim, upišite MTU parametar za postavljanje najveće prijenosne jedinice ovog sučelja.  Uobičajene postavka MTU parametra za s390/s390x je 1492.

en: Please enter the MTU parameter to set the maximum Transfer Unit of this interface. On s390/s390x the MTU has 1492 as default setting
hr: Molim, upišite MTU parametar za postavljanje najveće prijenosne jedinice ovog sučelja.  Uobičajene postavka MTU parametra za s390/s390x je 1492.

en: Please enter the name for the profile. The name may only contain letters and digits.
hr: Molim, upišite ime profila. Ime može sadržavati samo brojke i slova.

en: Please enter your local network settings:
hr: Molim, upišite vaše lokalne postavke mreže:

en: Please enter your remote network settings:
hr: Molim, upišite vaše udaljene postavke mreže:

en: Please select another Hardware Device or 
    activate only one of them.
hr: Molim odaberite neki drugi uređaj ili aktivirajte
    samo jednog.

en: Please select the hardware device type you want to create
hr: Molim, označite vrstu hardverskog uređaja koji želite stvoriti

en: Please select the level of security for this device.
hr: Molim, označite razinu sigurnosti za ovaj uređaj.

en: Please select the type of connection:
hr: Molim, označite vrstu veze:

en: Please select the type of encryption:
hr: Molim, označite vrstu šifriranja:

en: Please select the type of hardware device to add:
hr: Molim, označite vrstu sklopovnog uređaja koji želite dodati:

en: Please specify your keys or generate them. 
    The keys are symmetric, so your remote partner need to have the same.
hr: Molim navedite vaše ključeve ili ih stvorite. 
    Ključevi su simetrični, pa će vaš udaljeni partner trebati imati iste ključeve.

en: Poland
hr: Poljska

en: Prefi_x
hr: Prefi_ks

en: Prefi_x:
hr: Prefi_ks:

en: Prefix (Netmask)
hr: Prefiks (mrežna maska)

en: Press Finish to get the standard configuration dialog.
hr: Pritisnite "Završi" za dobijanje standardnog dijaloga postavki.

en: Probing for Modems, please wait...
hr: Ispitujem za modeme, molim pričekajte...

en: Professional
hr: Profesionalno

en: Profile
hr: Profil

en: Provider _name:
hr: _Ime pružatelja:

en: Provider name:
hr: Ime pružatelja:

en: Remote Host / GW
hr: Udaljeno računalo/pristupnik

en: Remote Network
hr: Udaljena mreža

en: Remote _IP address:
hr: Udaljena _IP adresa:

en: Remote _virtual address:
hr: Udaljena _virtualna adresa:

en: Remote network _address:
hr: Udaljene mrežne _adrese:

en: Remote network _gateway:
hr: Udaljeni mrežni _pristupnik:

en: Remote peer address:
hr: Udaljena adresa ravnopravnog računala:

en: Remote peer address:
hr: Udaljena adresa ravnopravnog računala:

en: Remote peer p_ort:
hr: P_ort udaljenog ravnopravnog računala:

en: Remote peer port:
hr: Port udaljenog ravnopravnog računala:

en: Remote subnet _mask:
hr: _Maska udaljene podmreže:

en: Remote virtual address:
hr: Udaljena virtualna adresa:

en: Remote virtual address:
hr: Udaljena virtualna adresa:

en: Resource
hr: Resurs

en: Restart if _connection dies
hr: Ponovo pokreni ako se _veza prekine

en: Romania
hr: Rumunjska

en: Russia
hr: Rusija

en: Saving IPsec configuration...
hr: Sprema postavke IPsec-a...

en: Saving configuration...
hr: Spremam postavke...

en: Saving device configuration...
hr: Spremam postavke uređaja...

en: Saving hardware configuration...
hr: Spremam postavke sklopovlja...

en: Saving profile configuration...
hr: Spremam postavke profila...

en: Secret key:
hr: Tajni ključ:

en: Secret key:
hr: Tajni ključ:

en: Security Level
hr: Razina sigurnosti

en: Select Device
hr: IOznačite uređaj

en: Select Device Type
hr: Označite vrstu uređaja

en: Select Ethernet Adapter
hr: Označite Ethernet prilagodnik

en: Select Ethernet Device
hr: Označite ethernet uređaj

en: Select ISDN Adapter
hr: Označite ISDN prilagodnik

en: Select Modem
hr: Označite modem

en: Select Provider
hr: Označite poslužitelja

en: Select Token Ring Adapter
hr: Označi Token Ring prilagodnik

en: Select Token Ring Device
hr: Označite Token Ring uređaj

en: Select Wireless Device
hr: Označite bežični uređaj

en: Select a profile
hr: Označite profil

en: Select the authentication protocol used by your ISP.
hr: Označi protokol provjere vjerodostojnosti koji koristi vaš ISP.

en: Select the card you want to configure:
hr: Označite karticu koju želite postaviti:

en: Select the ethernet card you want to configure:
hr: Označite ethernet karticu, kojoj želite promjeniti postavke:

en: Select the ethernet device connected to the DSL modem.
hr: Označite ethernet uređaj spojen na DSL modem.

en: Select the ethernet device for this account.
hr: Označite ethernet uređaj za ovaj račun.

en: Select the services you want to provide through this device
hr: Označite servise koje želite omogučiti kroz ovaj uređaj

en: Select the token ring card you want to configure:
hr: Označite token ring karticu, kojoj želite promjeniti postavke:

en: Select the wireless card you want to configure:
hr: Označite bežičnu karticu, kojoj želite promjeniti postavke:

en: Server Mode
hr: Posljužiteljski način rada

en: Service
hr: Servis

en: Service Description
hr: Opis servisa

en: Services
hr: Servisi

en: Shall the following packages, which are needed on your system, be installed?
hr: Hoće li sljedeći paketi, potrebni sustavu, biti instalirani?

en: Singapore
hr: Singapur

en: Slovakia
hr: Slovačka

en: Slovenia
hr: Slovenija

en: Software (XON/XOFF)
hr: Programski (XON/XOFF)

en: Sorry, there is nothing to be edited, or this type cannot be edited yet.
hr: Oprostite, nema ničega za uređivanje ili se ova vrsta još ne može uređivati.

en: Spain
hr: Španjolska

en: Starting text version
hr: Pokrećem tekstualnu verziju

en: Static IP
hr: Statička IP

en: Static Network Routes
hr: Statične mrežne rute

en: Static routes file %s is invalid
hr: Datoteka s statičnim rutama %s nije ispravna

en: Statically set IP addresses:
hr: Statički postavljena IP adresa:

en: Subnet mask:
hr: Mrežna maska:

en: Succeeded. Please read the output.
hr: Uspjelo je. Molim, pročitajte ispis.

en: Sweden
hr: Švedska

en: Switching Profiles
hr: Preklapanje profila

en: Switching to profile %s
hr: Preklapanje na profil %s

en: Switzerland
hr: Švicarska

en: Taiwan
hr: Tajvan

en: Testing configuration set...
hr: Ispitujem skup postavki...

en: Thailand
hr: Tajland

en: The "%s" Profile can not be deleted!
hr: "%s" profil ne može biti obrisan!

en: The "%s" profile can't be renamed!
hr: "%s" profil ne može biti preimenovan!

en: The Ethernet card could not be initialized. Please verify your settings and try again.
hr: Ne mogu pokrenuti ethernet karticu. Molim, provjerite vaše postavke i pokušajte ponovno.

en: The Loopback device can not be disabled!
hr: Uređaj povratne veze ne može biti usključen!

en: The Loopback device can not be edited!
hr: Uređaj povratne veze ne može biti uređivan!

en: The Loopback device can not be removed!
hr: Uređaj povratne veze ne može biti uklonjen!

en: The Token Ring card could not be initialized. Please verify your settings and try again.
hr: Ne mogu pokrenuti Token Ring karticu. Molim, provjerite vaše postavke i pokušajte ponovno.

en: The device type %s cannot be edited!
hr: Ne može se uređivati uređaj vrste %s!

en: The following network interfaces are configured in the active profile.
hr: U pokrenutom profilu postavljeni su sljedeći mrežni uređaji.

en: The name may only contain letters and digits!
hr: Ime može sadržavati samo brojke i slova!

en: The profile can't be named "%s"!
hr: Profil ne može biti nazvan "%s"!

en: The profile name already exists!
hr: Već postoji profil s ovim imenom!

en: Then, at first, enter the nickname for the device.
hr: Tada, za početak, upišite nadimak uređaja.

en: This device can not be edited with this tool!
hr: Ovaj uređaj ne može biti uređen s ovim alatom!

en: This software is distributed under the GPL. Please Report bugs to Red Hat's Bug Tracking System: http://bugzilla.redhat.com/
hr: Ovaj program je distribuiran pod GPL licencom. Molimo vas, izvjestite o greškama na Red Hat-ovom sustavu praćenja grešaka: http://bugzilla.redhat.com/bugzilla

en: This software is distributed under the GPL. Please report bugs to Red Hat's bug tracking system: http://bugzilla.redhat.com/
hr: Ovaj program je distribuiran pod GPL licencom. Molimo vas, izvjestite o greškama na Red Hat-ovom sustavu praćenja grešaka: http://bugzilla.redhat.com/bugzilla

en: This wizard still has to be written.
hr: Ovaj čarobnjak tek treba biti napisan :-)

en: Tie to specific ethernet card
hr: Veži uz određenu ethernet karticu

en: To activate the IPsec connection %s, the changes have to be saved.
hr: Da biste pokrenuli IPsec veza %s, izmjene moraju biti spremljene.

en: To activate the network device %s, the changes have to be saved.
hr: Za pokretanje mrežnog uređaja %s, izmjene moraju biti spremljene.

en: To be rewritten!
hr: Biti će prepisan!

en: Token Ring Device
hr: Token Ring uređaj

en: Token Ring connection
hr: Token Ring veza

en: Token ring card
hr: Token ring kartica

en: Transmit rate:
hr: Brzina prijenosa:

en: Tunnel through device:
hr: Tunel kroz uređaj:

en: Turkey
hr: Turska

en: Type
hr: Vrsta

en: Ukraine
hr: Ukrajina

en: United Kingdom
hr: Ujedinjeno kraljevstvo

en: United States of America
hr: Sjedinjene američke države

en: Unknown
hr: Napoznato

en: Unknown List %s
hr: Nepoznati popis %s

en: Unknown option %s
hr: nepoznata opcija %s

en: Updating devices...
hr: Obnavljam uređaje...

en: Updating hardware...
hr: Obnavljam sklopovlje...

en: Updating profiles...
hr: Ažuriranje profila...

en: Usage: %s
hr: Uporaba: %s

en: Use DHCP
hr: Koristi DHCP

en: Use _Callback Control Protocol (CBCP)
hr: Koristi protokol kontrole _povratnog poziva

en: Use _Channel Bundling
hr: Koristi spajanje _kanala

en: Use ethernet device aliases
hr: Koristi nadimke ethernet uređaja

en: Use this form to enter your T-Online account data.
hr: Koristite ovaj obrazac za upisivanje vaših podatka računa kod T-Online.

en: Used to manipulate encryption or scrambling keys and encryption mode. To set the current encryption key in hex digits enter the key with 0x prepended as 0xXXXXXXXX.
hr: Koristi se ya manipulaciju kriptiranja ili miješanja ključeva i načina kriptiranja.Da biste postavili trenutni ključ kriptiranja u heksadecimalnim znamenkama stavite 0x kao 0xXXXXXXXX.

en: Very High
hr: Vrlo visoka

en: Vietnam
hr: Vijetnam

en: Waiting to connect to
hr: Čekam spajanje

en: Waiting...
hr: Pričekajte...

en: What do you want to configure?
hr: Što želite postaviti?

en: Wireless Device Configuration
hr: Postavljanje bežičnog uređaja

en: Wireless card
hr: Bežična kartica

en: Wireless connection
hr: Bežična veze

en: You have made some changes in your configuration.
hr: Napravili ste neke izmjene u vašim postavkama.

en: You have selected the following information:
hr: Označili ste sljedeću informaciju:

en: You have to install the following packages, which are needed on your system!
hr: Morate instalirati sljedeće pakete. Potrebni su za rad sustava!

en: You may configure IPsec tunnels and host to host connections here.
hr: Ovdje možete postaviti IPsec tunele i veze računala prema računalu.

en: You may configure network devices associated with physical hardware here.  Multiple logical devices can be associated with a single piece of hardware.
hr: Ovdje možete podešavati mrežne uređaje povezane sa fizičkim hardverom. Aliasima na jednom fizičkom uređaju moguće je imati mnogo logičkih uređaja.

en: You may configure network hardware physically attached to the computer here.
hr: Ovdje možete podešavati mrežni hardver fizički spojen na računalo.

en: You may configure the system's hostname, domain, name servers, and search domain. Name servers are used to look up other hosts on the network.
hr: Možete podesiti ime računala, domenu, dns servere i domenu pretraživanja.DNS serveri se koriste za traženje drugih računala na mreži.

en: You may specify static computer hostname to IP address mappings here.  If DNS is in use, these settings will take precedence over any information it may provide.
hr: Ovdje možete navesti statička mapiranja adresa na ime računala. Ako se koristi DNS, ove postavke će prednost pred podacima koje on daje.

en: You must enter a secret key or generate one
hr: Morate upisati tajni ključ ili ga stvoriti

en: You will now be guided through the setup of the IPsec connection.
hr: Biti ćete vođeni kroz postavljanje povezivanje IPsec protokolom.

en: Yugoslavia
hr: Jugoslavija (više ne postoji)

en: _AC-name:
hr: _AC-ime:

en: _Accumulate cost over multiple connections
hr: _Sakupljaj trošak preko višestrukih veza

en: _Activate
hr: _Aktiviraj

en: _Activate connection when computer starts
hr: _Aktiviraj vezu za vrijeme pokretanja računala

en: _Activate device when computer starts
hr: _Pokreni uređaj za vrijeme pokretanja računala

en: _Adapter identifier:
hr: Prepoznavanje _prilagodnika:

en: _Add...
hr: _Dodaj...

en: _Address:
hr: _Adresa:

en: _Advanced
hr: _Napredno

en: _Allow only above Dial-In Number
hr: _Omogući samo gornji dolazni telefonski broj

en: _Authentication:
hr: _Provjera vjerodostojnosti:

en: _Auto
hr: _Automatsko

en: _Basic
hr: _Osnovno

en: _Channel:
hr: _Kanal:

en: _Choose Provider...
hr: _Izaberi pružatelja...

en: _Compression
hr: _Kompresija

en: _Concurrent user number/suffix:
hr: _Ravnopravni korisnik broj/sufiks:

en: _Configure...
hr: _Podešavanje...

en: _Cost
hr: _Trošak

en: _Deactivate
hr: _Isključi

en: _Debug mode
hr: _Traženje grešaka

en: _Delete
hr: _Obriši

en: _Delete...
hr: _Obriši...

en: _Device type:
hr: Vrsta _uređaja:

en: _Device:
hr: _Uređaj:

en: _Dial mode:
hr: Način _zvanja:

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _Edit...
hr: _Uredi...

en: _Encapsulation mode:
hr: Način _enkapsulacije

en: _Encryption key:
hr: _Ključ šifriranja:

en: _Extra cost to start a connection:
hr: _Dodatna cijena uspostavljanja veze:

en: _Flow control:
hr: Kontrola _toka:

en: _Gateway:
hr: _Pristupnik:

en: _General
hr: _Općenito

en: _Generate
hr: _Stvaranje

en: _Hangup timeout:
hr: Vrijeme prekida veze:

en: _Hardware Address
hr: Adresa _sklopovlja

en: _Hardware Device
hr: _Sklopovski uređaj

en: _Hardware device
hr: _Sklopovski uređaj

en: _Hardware device:
hr: _Sklopovski uređaj:

en: _Hardware:
hr: _Sklopovlje:

en: _High Security (Internet)
hr: _Visoka sigurnost (Internet)

en: _Hostname:
hr: _Ime računala:

en: _Hour
hr: _Sat

en: _Info
hr: _Informacije

en: _Key (use 0x for hex):
hr: _Ključ (koristite 0x za heksadecimalne brojeve):

en: _Local port:
hr: _Lokalni port:

en: _Login name:
hr: _Korisničko ime:

en: _Low Security
hr: _Niska sigurnost

en: _Maximum idle time:
hr: _Najdulje vrijeme nekorištenja:

en: _Minute
hr: _Minuta

en: _Mode:
hr: _Način rada:

en: _Modem device:
hr: _Modemski uređaj:

en: _Monitor
hr: _Zaslon

en: _New
hr: _Novi

en: _Nickname:
hr: _Nadimak:

en: _Number of seconds in basic accounting unit:
hr: _Broj sekundi i osnovnoj obračunskoj jedinici:

en: _Options
hr: _Odrednice

en: _PPP option:
hr: _PPP opcije:

en: _Personal password:
hr: _Osobna lozinka:

en: _Phone Number
hr: _Telefonski broj

en: _Phone number:
hr: _Telefonski broj:

en: _Primary DNS:
hr: _Primarni DNS:

en: _Probe
hr: _Ispitaj

en: _Probe for Address
hr: _Ispitaj za adresu

en: _Probe for Address...
hr: _Ispitujem za adrese...

en: _Profile
hr: _Profil

en: _Provider
hr: _Pružatelj

en: _Provider name:
hr: _Ime pružatelja:

en: _Remote peer address:
hr: _Udaljena adresa ravnopravnog računala:

en: _Route
hr: _Ruta

en: _Second
hr: _Drugo

en: _Secondary DNS:
hr: _Sekundarni DNS:

en: _Secret key:
hr: _Tajni ključ:

en: _Secure Device (LAN)
hr: _Siguran uređaj (LAN)

en: _Service-name:
hr: Ime _servisa:

en: _Specified:
hr: _Određeno:

en: _Subnet mask:
hr: _Mrežna maska:

en: _T-Online Account
hr: Račun kod _T-Online

en: _T-Online Account Setup
hr: Postavljanje računa kod _T-Online

en: _Terminate connection when session closes
hr: _Prekini vezu kad se sesija zatvori

en: _Tertiary DNS:
hr: _Tercijalni DNS:

en: _Time
hr: _Vrijeme

en: _Transmit rate:
hr: Brzina _prijenosa:

en: _Tunnel Settings
hr: Postavke mrežnog _tunela

en: _Tunnel through device:
hr: _Tunel kroz uređaj:

en: _Use Callback
hr: _Koristi povratni poziv

en: _Use Hardware Address
hr: _Koristi adresu sklopovlja

en: _Use synchronous PPP
hr: _Koristi sinkronu PPP vezu

en: _Use touch tone dialing
hr: _Koristi tonsko biranje

en: _Wireless Settings
hr: Postavke _bežične mreže

en: _auto
hr: _automatsko

en: clear existing list prior of importing
hr: obriši postojeći popis prije uvoza

en: click the right mouse button for properties
hr: pritisnite desnu tipku miša za prikaz svojstava

en: configured
hr: postavljeno

en: dialup
hr: birano spajanje

en: encryption disabled
hr: isključeno šifriranje

en: export / import device list (default)
hr: izvoz / uvoz popisa hardvera (uobičajeno)

en: export / import hardware list
hr: izvoz / uvoz popisa hardvera

en: export / import profile list
hr: izvoz / uvoz popisa profila

en: export list (default)
hr: izvezi popis (uobičajeno)

en: import from file
hr: uvezi iz datoteke

en: import list
hr: uvezi popis

en: in
hr: dolazno

en: inactive
hr: neaktivan

en: manual
hr: ručno

en: none
hr: ništa

en: ok
hr: u redu

en: out
hr: izlazno

en: raw IP
hr: sirovi IP

en: redhat network control - Properties
hr: redhat kontrola mreže - svojstva

en: set the root directory
hr: postavi korjensku  mapu

en: switch / activate profile
hr: mijenjanje / uključivanje profila

en: system
hr: sustav

en: system-config-network - network configuration tool
    
    Usage: system-config-network -v --verbose
hr: system-config-network - alat za podešavanje mreže
    
    Uporaba: system-config-network -v --verbose

en: xDSL Configuration
hr: Postavljanje xDSL-a

en: xDSL connection
hr: xDSL veza
