redhat-config-packages 0 - en to hr translation catalogue (138 entries)

en:  Byte
hr: Bajt

en:  Bytes
hr:  Bajtova

en:  Kilobyte
hr:  kilobajt

en:  Kilobytes
hr:  kilobajta

en:  Megabyte
hr:  megabajt

en:  Megabytes
hr:  megabajta

en: "%s" disk %d needed to install packages
hr: "%s" disk %d je potreban za instalaciju paketa

en: %d package is queued for installation
hr: %d paket je u nizu čekanja za instalaciju

en: %d package is queued for removal
hr: %d paket je u nizu čekanja za uklanjanje

en: %d packages are queued for installation
hr: %d paketa je u nizu čekanja za instalaciju

en: %d packages are queued for removal
hr: %d paketa je u nizu čekanja za uklanjanje

en: %s Package Details
hr: %s detalji paketa

en: <b>Extra Packages</b>
hr: <b>Dodatni paketi</b>

en: <b>Standard Packages</b>
hr: <b>Standardni paketi</b>

en: <span  weight="bold" size="larger">Completed system preparation</span>
    
    %d packages are queued for installation
    %d packages are queued for removal
    
    This will take %s of diskspace.
hr: <span  weight="bold" size="larger">Završene pripreme sustava</span>
    
    %d paketa čeka na instalaciju
    %d paketa čeka na uklanjanje
    
    Ovo će zauzeti %s prostora na disku.

en: <span size="larger" weight="bold">Insert the next CD.</span>
hr: <span size="larger" weight="bold">Umetnite sljedeći CD.</span>

en: <span size="xx-large" color="white">Add or Remove Packages</span>
hr: <span size="xx-large" color="white">Dodavanje i uklanjanje programa</span>

en: <span size="xx-large" color="white">Installation Overview</span>
hr: <span size="xx-large" color="white">Pregled instalacije</span>

en: <span size="xx-large" color="white">Package Installation Overview</span>
hr: <span size="xx-large" color="white">Pregled instalacije paketa</span>

en: <span size="xx-large" color="white">Package Removal Overview</span>
hr: <span size="xx-large" color="white">Pregled paketa za uklanjanje</span>

en: <span size="xx-large" color="white">Package Update Overview</span>
hr: <span size="xx-large" color="white">Pregled paketa za nadogradnju</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Checking system package status</span>
    
    The package manager program is searching your system to determine which packages are currently installed.
hr: <span weight="bold" size="larger">Provjera statusa sustavskih paketa</span>
    
    Upravitelj paketima pretražuje vaš sustav kako bi utvrdio koji paketi su trenutno instalirani.

en: <span weight="bold" size="larger">Could not remove packages</span>
hr: <span weight="bold" size="larger">Nisam mogao ukloniti pakete</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Package Conflict Detected</span>
hr: <span weight="bold" size="larger">Otkriven je sukob paketa</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Preparing system update</span>
    
    Before modifying the packages on your system, package dependencies must be determined. This process may take a few minutes.
hr: <span weight="bold" size="larger">Priprema za ažuriranje sustava</span>
    
    Prije promijene paketa na vašem sustavu, moraju se utvrditi ovisnosti paketa. Ovaj proces bi mogao potrajati nekoliko minuta

en: <span weight="bold" size="larger">Updating system</span>
    
    Installing and removing individual packages.
hr: <span weight="bold" size="larger">Ažuriranje sustava</span>
    
    Instaliranje i uklanjanje pojedinih paketa.

en: A dependency loop was found.  This tool does not support uninstalling packages yet.
hr: Otkrivena je petlja ovisnosti. Ovaj alat još uvijek ne podržava uklanjanje paketa.

en: A newer version of "%s" is currently installed.
hr: Novija inačica "%s" je već instalirana.

en: A package group can have both Base and Optional package members.  Base packages are always available when the package group is installed.
    
    Select the optional packages to be installed:
hr: Grupa paketa može imati osnovne i opcionalne članove.  Osnovni paketisu uvijek dostupni kada se instalira  grupa paketa.
    
    Odabir pojedinih paketa za instalaciju:

en: A package group can have both standard and extra package members.  Standard packages are always available when the package group is installed.
hr: Grupa paketa može imati standardne i dodatne članove. Standardni paketi su uvijek dostupni kada se instalira grupa paketa.

en: Add/Remove Applications
hr: Dodaj/ukloni korisničke programe

en: Adding individual packages to the system.
hr: Dodavanje pojedinih paketa u sustav.

en: Administrator level permissions are needed to run this program because it can install and remove system packages.
hr: Za pokretanje ovog programa potrebne su administratorske privilegije, jer ovaj program može instalirati i uklanjati sustavske pakete.

en: An excessive number of packages are queued for removal.  Please check the list below to confirm that all the packages should be removed.
hr: Veliki broj paketa je pripremljen za uklanjanje. Provjerite popis kako biste potvrdili uklanjanje svih ovih paketa.

en: Checking System Status
hr: Provjeravam stanje sustava

en: Checking system package status
hr: Provjeravam status sistemskih paketa

en: Completed System Preparation
hr: Dovršena priprema sustava

en: Computing package dependencies
hr: Izračunavanje ovisnosti paketa

en: Con_tinue
hr: Nas_tavi

en: Could Not Open Package
hr: Ne mogu otvoriti paket

en: Could not remove packages
hr: Nisam mogao ukloniti pakete

en: Dependency Loop Found.
hr: Pronađena je petlja u ovisnostima.

en: Details
hr: Detalji

en: Error installing packages
hr: Greška prilikom instalacije paketa

en: Finding Tree
hr: Tražim stablo

en: Finish
hr: Završi

en: Full Name:
hr: Puno ime:

en: Header List Not Found.
hr: Popis zaglavlja nije nađen.

en: Hide _Details
hr: Sakrij detalje

en: Insert the disk and press OK.
hr: Umetnite disk i pritisnite U redu.

en: Insert the disk and press OK.  If the disk is unavailable this operation can be canceled, but the packages already installed may not function correctly.
hr: Ubacite disketu i pritisnite U redu. Ako je diskete nedostupna, od operacije se može odustati, ali do sada instalirani paketi možda neće ispravno raditi.

en: Install packages from '%s'
hr: Instaliraj pakete od '%s'

en: Install packages from this CD.
hr: Instaliraj pakete s ovog CD-a.

en: Installation Tree Not Found.
hr: Nije nađeno instalacijsko stablo

en: Installing Packages
hr: Instalacija izvršnih paketa

en: Installing and removing individual packages.
hr: Instalacija i uklanjanje pojedinih paketa.

en: Installing and removing individual packages.
hr: Instalacija i uklanjanje pojedinih paketa.

en: Installing individual packages.
hr: Instalacija pojedinih paketa.

en: Manage packages installed on the system
hr: Upravlja paketima instaliranim na sustav

en: Miscellaneous
hr: Razno

en: Mount Point
hr: Mjesto montiranja

en: No Files Specified.
hr: Datoteke nisu određene.

en: Nodes Needed
hr: Potrebni čvorovi

en: Not enough disk space
hr: Nedovoljno prostora na disku

en: One of the packages selected for addition require a package selected for removal.
hr: Jedan paketa odabranih za dodavanje zahtijeva paket označen za uklanjanje.

en: One of the packages selected for addition require some packages selected for removal.
hr: Jedan od paketa označenih za dodavanje zahtijevaju neke pakete označene za ukljanjanje.

en: Package
hr: Paket

en: Package Group Selection
hr: Odabir grupe paketa

en: Package Information
hr: Informacije paketa

en: Package Installation Complete
hr: Završena je instalacija paketa

en: Package Management
hr: Upravljanje paketima

en: Package Not Found
hr: Paket nije nađen

en: Package Removal Complete
hr: Uklanjanje paketa je završeno

en: Package Update Complete
hr: Ažuriranje paketa je završeno

en: Package already installed
hr: Paket je već instaliran

en: Packages Not Found
hr: Paketi nisu nađeni

en: Packages to be Installed
hr: Paketi koji trebaju biti instalirani

en: Packages to be Removed
hr: Paketi koji trebaju biti uklonjeni

en: Please insert the '%s' disc %d and press OK.  If this disk is unavailable, this operation can be canceled, but the packages installed may not work correctly.
hr: Ubacite '%s' disk %d i pritisnite U redu. Ako disk nije dostupan ova operacija će biti otkazana, ali instalirani paketi možda neće raditi.

en: Please specify files to install as arguments.
hr: Molim navedite datoteke koje želite instalirati.

en: Preparing System Update
hr: Priprema za nadogradnju sustava

en: Preparing to install
hr: Priprema za instalaciju

en: Prior to system update, this tool must determine which packages need upgrading.  This may take a few minutes.
hr: Prije ažuriranja sustava, ovaj alat mora odrediti koje pakete treba ažurirati. Ovo bi moglo potrajati.

en: Processing Headers
hr: Obrađivanje zaglavlja

en: Reading RPM Headers
hr: Čitam RPM zaglavlja

en: Reading individual package headers
hr: Čitam pojedinačna zaglavlja paketa

en: Reading system state
hr: Čitanje stanja sustava

en: Remove individual packages.
hr: Uklanjanje pojedinih paketa.

en: Removing Packages
hr: Uklanjanje paketa

en: Removing individual packages from the system.
hr: Uklanjanje pojedinih paketa iz sustava.

en: Removing packages
hr: Uklanjanje paketa

en: Required by
hr: Zahtjevano od

en: Select the extra packages to be installed:
hr: Označi dodatne pakete koji trebaju biti instalirani:

en: Show _Details
hr: Prikaži detalje

en: Size:
hr: Veličina:

en: Some of the packages selected for addition require a package selected for removal.
hr: Neki od paketa odabranih za dodavanje zahtijevaju paket odabran za uklanjanje.

en: Some of the packages selected for addition require some packages selected for removal.
hr: Neki od paketa odabranih za dodavanje zahtijevaju neke pakete odabrane za uklanjanje.

en: Source RPM
hr: RPM datoteka sa kodom

en: Space Needed
hr: Potrebni prostor

en: System Packages
hr: Sustavni paketi

en: System Update
hr: Ažuriranje sustava

en: The comps package does not appear to be installed.  This package is required for the main package management interface of the package manager.
hr: Izgleda da comps paket nije instaliran. Ovaj paket je potreban za glavno sučelje upravitelja paketima.

en: The disk was unable to be accessed for reading.  Please confirm that it is in the drive and try again.
hr: Ne može se čitati sa diska. Molim potvrdite da je to taj disk i pokušajte ponovo.

en: The file "%s" could not be read.  Make sure that you have the proper permissions on it
hr: Datoteka "%s" ne može biti pročitana. Provjerite imate li ispravne dozvole nad njom.

en: The file "%s" does not appear to be a valid RPM file.
hr: Datoteka "%s" nije ispravna RPM datoteka.

en: The file "%s" is a source RPM which cannot be installed with redhat-config-packages.
hr: Datoteka "%s" je RPM datoteka s kodom, a ne može biti instalirana sa redhat-config-packages.

en: The file %s cannot be opened. This is due to a missing file, a bad package, or bad media. Press <return> to try again.
hr: Datoteka %s se ne može otvoriti. Uzrok tomu je datoteka koja nedostaje, neispravan paket ili medij. Pritisnite <return> za ponovni pokušaj.

en: The following package could not be found on your system.  Installation cannot continue until it is installed.
hr: Sljedeće pakete ne mogu naći na sustavu. Instalacija se ne može nastaviti sve dok ne budu instalirani.

en: The following packages could not be found on your system.  Installation cannot continue until they are installed.
hr: Sljedeće pakete ne mogu naći na sustavu. Instalacija se ne može nastaviti sve dok ne budu instalirani.

en: The package "%s" is currently installed.
hr: Paket "%s" je trenutno instaliran.

en: The package manager program is searching your system to determine which packages are currently installed.
hr: Upravitelj paketima pretražuje vaš sustav kako bi utvrdio koji paketi su trenutno instalirani.

en: The packages were installed successfully.
hr: Paketi su uspješno instalirani.

en: The packages were removed successfully.
hr: Paketi su uspješno uklonjeni.

en: The packages were successfully installed.
hr: Paketi su uspješno instalirani.

en: The packages were updated successfully.
hr: Paketi su uspješno nadograđeni.

en: The path %s does not appear to contain a header list which is required to function.
hr: Putanja %s ne sadrži popis zaglavlja koji je potreban kako bi ovo radilo.

en: The path %s does not look like a valid installation source.
hr: Putanja %s ne izgleda kao ispravni izvor za instalaciju.

en: The system update was successfully completed.
hr: Ažuriranje sustava je uspješno završeno.

en: There was an error installing %s.  This can indicate media failure, lack of disk space, and/or hardware problems.  This is a fatal error and your install will be aborted.  Please verify your media and try your install again.
    
    Press the OK button to reboot your system.
hr: Došlo je do greške prilikom instalacije  %s.  To može značiti grešku u mediju, prostoru na disku i/ili hardverske probleme. Ovo je kobna greška, pa će vaša instalacija biti otkazana. Provjerite vaše instalacijske medije i pokušajte instalaciju ponovo.
    
    Pritisnite gumb U redu za ponovno pokretanje sustava.

en: There was an error installing packages.
    
    Exiting.
hr: Došlo je do greške prilikom instalacije paketa.
    
    Izlazim.

en: This will free up %s of diskspace.
hr: Ovo će osloboditi %s diskovnog prostora.

en: This will take %s of diskspace.
hr: Ovo će zauzeti %s diskovnog prostora.

en: Total install size: %s
hr: Ukupna veličina instalacije: %s

en: Unable to access disk.
hr: Ne mogu pristupiti disku.

en: Unable to find comps file.
hr: Nije nađena comps datoteka.

en: Unlocatable package
hr: Paket koji nije pronađen

en: Update Complete
hr: Ažuriranje završeno

en: Updating System
hr: Ažuriranje sustava

en: Updating system
hr: Ažuriranje sustava

en: Upgrading System
hr: Nadogradnja sustava

en: Warning:
hr: Upozorenje:

en: You don't appear to have enough disk space to install the packages you've selected. You need more space on the following file systems:
hr: Izgleda da nemate dovoljno prostora na disku za instalaciju paketa koje ste odabrali. Trebate dodatni prostor na sljedećim datotečnim sustavima:

en: You don't appear to have enough file nodes to install the packages you've selected. You need more file nodes on the following file systems:
hr: Izgleda da nemate dovoljno čvorova datoteka (inode) za instalaciju paketa koje ste odabrali. Trebate dodatne indeksne čvorove datoteka na sljedećim datotečnim sustavima:

en: You have selected a package for removal that is depended upon by a necessary system package.  This package must be unselected before package removal can continue.
hr: Odabrali ste ukloniti paket o kojemu zavisi važan paket sustava. Morate ukloniti odabir sa ovog paketa prije nastavka uklanjanja paketa.

en: Your account does not have permissions to run %s.
hr: Vaš korisnički račun nema dozvole za pokretanje %s.

en: _Keep the packages currently listed to be removed
hr: _Zadrži trenutni popis paketa za uklanjanje

en: _Remove the packages currently listed to be installed
hr: _Ukloni trenutni popis paketa za instaliranje

en: _Update
hr: _Ažuriraj
