texinfo 4.2 - en to hr translation catalogue (332 entries)

en: 
    * Menu:
      (File)Node                        Lines   Size   Containing File
      ----------                        -----   ----   ---------------
hr: 
    * Meni:
      (Datoteka)Čvor                    Redaka  Vel.   Sadrži datoteku
      --------------                    ------  ----   ---------------

en: 
    Email bug reports to bug-texinfo@gnu.org,
    general questions and discussion to help-texinfo@gnu.org.
    Texinfo home page: http://www.gnu.org/software/texinfo/
hr: 
    Izvještaje o bugovima molimo slati emailom na bug-texinfo@gnu.org
    (na engleskom), generalna pitanja i diskusije na help-texinfo@gnu.org.
    Texinfo matična stranica: http://www.gnu.org/software/texinfo/
    Pitanja i kritike glede translacije slati na adresu lokalizacija@linux.hr.

en:               Picking a menu item causes another node to be selected.
hr:               Odabiranje stavke menija selektira drugi čvor.

en:               You may include a filename as well, as in (FILENAME)NODENAME.
hr:               Možete također uključiti ime datoteke, kao u (DATOTEKA)IME_ČVORA.

en:               and select the node in which the next occurrence is found.
hr:               i selektiraj čvor u kojem je slijedeća pojava niza nađena.

en:               file, and select the node referenced by the first entry found.
hr:               datoteke, i selektiraj čvor referenciran prvom nađenom stavkom.

en:    Source files groveled to make this file include:
hr:    Izvorne datoteke prepuzane da se uključi ova datoteka:

en:   %-10s  Follow a cross reference.  Reads name of reference.
hr:   %-10s  Slijedi unakrsnu referencu.  Čita ime reference.

en:   %-10s  Follow the hypertext link under cursor.
hr:   %-10s  Slijedi hipertekst link ispod kursora.

en:   %-10s  Go to the beginning of this node.
hr:   %-10s  Idi na početak ovog čvora.

en:   %-10s  Go to the end of this node.
hr:   %-10s  Idi na kraj ovog čvora.

en:   %-10s  Invoke the Info tutorial.
hr:   %-10s  Pozovi Info priručnik.

en:   %-10s  Move `up' from this node.
hr:   %-10s  Idi naviše (`up') od ovog čvora.

en:   %-10s  Move to node specified by name.
hr:   %-10s  Idi na čvor zadan imenom.

en:   %-10s  Move to the Top node.  Equivalent to `g Top'.
hr:   %-10s  Idi na Top (vršni) čvor.  Ekvivalentno s `g Top'.

en:   %-10s  Move to the `directory' node.  Equivalent to `g (DIR)'.
hr:   %-10s  Pomakni se na `directory' čvor.  Ekvivalentno `g (DIR)'.

en:   %-10s  Move to the `next' node of this node.
hr:   %-10s  Idi na slijedeći (`next') čvor u odnosu na ovaj.

en:   %-10s  Move to the `previous' node of this node.
hr:   %-10s  Idi na prethodni (`previous') čvor u odnosu na ovaj.

en:   %-10s  Move to the last node seen in this window.
hr:   %-10s  Pomakni se do posljednjeg vidljivog čvora u ovom prozoru.

en:   %-10s  Pick first ... ninth item in node's menu.
hr:   %-10s  Odaberi prvu ... devetu stavku u čvorovom meniju.

en:   %-10s  Pick last item in node's menu.
hr:   %-10s  Odaberi zadnju stavku u čvorovom meniju.

en:   %-10s  Pick menu item specified by name.
hr:   %-10s  Odaberi stavku menija specificirane imenom.

en:   %-10s  Quit Info altogether.
hr:   %-10s  Potpuno završi s radom (Quit).

en:   %-10s  Quit this help.
hr:   %-10s  Napusti ovu pomoć.

en:   %-10s  Scroll backward 1 line.
hr:   %-10s  'Skrolaj' unazad 1 redak.

en:   %-10s  Scroll backward a page.
hr:   %-10s  'Skrolaj' stranicu unazad.

en:   %-10s  Scroll forward 1 line.
hr:   %-10s  'Skrolaj' naprijed 1 redak.

en:   %-10s  Scroll forward a page.
hr:   %-10s  'Skrolaj' stranicu naprijed.

en:   %-10s  Search backward for a specified string
hr:   %-10s  Traži unazad zadani niz,

en:   %-10s  Search for a specified string in the index entries of this Info
hr:   %-10s  Traži zadani niz u indeks stavkama ove Info

en:   %-10s  Search forward for a specified string,
hr:   %-10s  Traži prema naprijed zadani niz,

en:   %-10s  Skip to next hypertext link within this node.
hr:   %-10s  Preskoči do slijedećeg hipertekst linka unutar ovog čvora.

en:   -b, --speech-friendly        be friendly to speech synthesizers.
hr:   -b, --speech-friendly        budi više prijateljski prema sintetizatorima govora.

en:  Subfile: %s
hr:  Poddatoteka: %s

en:  case-sensitively
hr:  (case-sensitive)

en: "%s" is invalid
hr: "%s" je neispravno

en: "%s", line %u:
hr: "%s", redak %u:

en: %d completions:
hr: %d kompletiranja:

en: %s can be invoked via %s.
hr: %s može biti pozvan putem %s.

en: %s can only be invoked via %s.
hr: %s može biti pozvan samo putem %s.

en: %s is defined to %s.
hr: %s je definiran kao %s.

en: %s is undefined.
hr: %s nije definiran.

en: %s%sfor string [%s]:
hr: %s%sza niz znakova [%s]:

en: %s: illegal option -- %c
hr: %s: nedozvoljena opcija -- %c

en: %s: invalid option -- %c
hr: %s: pogrešna opcija -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija `%c%s' ne dopušta argument

en: %s: option `%s' is ambiguous
hr: %s: opcija `%s' nije jednoznačna

en: %s: option `%s' requires an argument
hr: %s: opcija `%s' traži neophodan argument

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija `--%s' ne dopušta argument

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija `-W %s' ne dopušta argument

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
hr: %s: opcija `-W %s' nije jednoznačna

en: %s: option requires an argument -- %c
hr: %s: opcija zahtijeva argument -- %c

en: %s: unrecognized option `%c%s'
hr: %s: nepoznata opcija `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
hr: %s: nepoznata opcija `--%s'

en: -%s%s-Info: (%s)%s, %d lines --%s--
hr: -%s%s-Info: (%s)%s, %d redaka --%s--

en: -%s---Info: %s, %d lines --%s--
hr: -%s---Info: %s, %d redaka --%s--

en: --*** Tags out of Date ***
hr: --*** Tagovima istekao rok trajanja ***

en: --- Use `\[history-node]' or `\[kill-node]' to exit ---
hr: --- Upotrijebi `\[history-node]' ili `\[kill-node]' za izlaz ---

en: ---------- Footnotes ----------
hr: ----------- Fusnote -----------

en: -----Info: (), lines ----,
hr: -----Info: (), redaka ----,

en: Accept (or force completion of) this line
hr: Prihvaćanje (ili traženje kompletiranja) linije

en: Add this digit to the current numeric argument
hr: Dodaj ovu znamenku trenutnom numeričkom argumentu

en: Bad data in infokey file -- some key bindings ignored
hr: Pogrešni podaci u infokey datoteci -- neka povezivanja tipki zanemarena

en: Bad data in infokey file -- some var settings ignored
hr: Pogrešni podaci u infokey datoteci -- neke var postavke ignorirane

en: Basic Commands in Info Windows
    ******************************
hr: Osnovne naredbe u Info prozorima
    ********************************

en: Building completions...
hr: Izgrađujem varijante kompletiranja...

en: CAN'T SEE THIS
hr: NE MOGU VIDJETI OVO

en: Cancel current operation
hr: Poništi trenutnu operaciju

en: Cancel or quit operation
hr: Poništi ili prekini operaciju

en: Cannot delete a permanent window
hr: Ne mogu obrisati permanentni prozor

en: Cannot delete the last window.
hr: Ne mogu dokinuti zadnji prozor.

en: Cannot execute an `echo-area' command here.
hr: Ne mogu izvršiti komandu za echo područje ovdje.

en: Cannot find `%s'.
hr: Ne mogu naći `%s'.

en: Cannot find a window!
hr: Ne mogu naći prozor!

en: Cannot find node `%s'.
hr: Ne mogu naći čvor `%s'.

en: Cannot find node `(%s)%s'.
hr: Ne mogu naći čvor `(%s)%s'.

en: Cannot kill node `%s'
hr: Ne mogu poništiti čvor `%s'

en: Cannot kill the last node
hr: Ne mogu poništiti zadnji čvor

en: Cannot open pipe to `%s'.
hr: Ne mogu otvoriti cjevovod (pipe) prema `%s'.

en: Commands available in Info windows:
hr: Naredbe raspoložive u Info prozorima:

en: Commands available in the echo area:
hr: Naredbe raspoložive u echo području:

en: Controls what happens when scrolling is requested at the end of a node
hr: Kontrolira što se događa kad se skrolanje traži na kraju čvora

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    There is NO warranty.  You may redistribute this software
    under the terms of the GNU General Public License.
    For more information about these matters, see the files named COPYING.
hr: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    S ovim programom NE DOLAZE GARANCIJE.  Možete redistribuirati ovaj software
    pod uvjetima GNU General Public License.
    Za više informacija o ovim stvarima, pogledajte datoteke imena COPYING.

en: Could not create output file `%s'.
hr: Ne mogu kreirati izlaznu datoteku `%s'.

en: Couldn't manipulate the file %s.
hr: Neuspjelo rukovanje datotekom %s.

en: Delete all other windows
hr: Obriši sve ostale prozore

en: Delete the character behind the cursor
hr: Obriši znak iza kursora

en: Delete the character under the cursor
hr: Obriši znak ispod kursora

en: Delete the current window
hr: Obriši trenutni prozor

en: Describe command:
hr: Opiši naredbu:

en: Describe key: %s
hr: Opiši tipku: %s

en: Describe variable:
hr: Opiši varijablu:

en: Display help message
hr: Ispiši poruku za pomoć

en: Divide the available screen space among the visible windows
hr: Podijeli vidljivu površinu ekrana između vidljivih prozora

en: Done.
hr: Gotovo.

en: ESC %s is undefined.
hr: ESC %s nije definiran.

en: Error reading infokey file `%s' - short read
hr: Pogreška pri čitanju infokey datoteke `%s' - prekratki read

en: Explain the use of a variable
hr: Objašnjava korištenje varijable

en: Failing
hr: Neuspjela

en: Find Invocation node of [%s]:
hr: Nađi čvor pozivanja (Invocation) od [%s]:

en: Find file:
hr: Nađi datoteku:

en: Find the node describing program invocation
hr: Pronađi čvor koji opisuje pozivanje programa

en: Finding index entries...
hr: Tražim stavke indeksa...

en: Follow menus:
hr: Slijedi menije:

en: Follow xref (%s):
hr: Slijedi xref (%s):

en: Follow xref:
hr: Slijedi xref:

en: Following Next node...
hr: Slijedim Next (slijedeći) čvor...

en: Footnotes could not be displayed
hr: Ne mogu prikazati fusnote

en: Get Manpage:
hr: Dobavi man stranicu:

en: Go to the next matching index item from the last `\[index-search]' command
hr: Idi na slijedeću podudarajuću stavki indeksa zadnje `\[index-search]' naredbe

en: Goto node:
hr: Idi na čvor:

en: Grovel all known info file's indices for a string and build a menu
hr: Propuži kroz sve poznate indekse u potrazi za nizom i složi meni

en: Grow (or shrink) this window
hr: Povećaj (ili smanji) ovaj prozor

en: Here is the menu of nodes you have recently visited.
    Select one from this menu, or use `\[history-node]' in another window.
hr: Ovdje je popis čvorova koje ste nedavno posjetili.
    Odaberite jedan s menija, ili koristite `\[history-node]' u drugom prozoru

en: I-search backward:
hr: I-pretraga unazad:

en: I-search:
hr: I-pretraga:

en: Ignoring invalid infokey file `%s' - too big
hr: Ignoriram neispravnu infokey datoteku `%s' - prevelika

en: Ignoring invalid infokey file `%s' - too small
hr: Ignoriram neispravnu infokey datoteku `%s' - premalena

en: Index apropos:
hr: Indeks apropos:

en: Index entry:
hr: Stavka indeksa:

en: Insert a TAB character
hr: Umetni znak TAB

en: Insert completion
hr: Umetni kompletiranje

en: Insert next character verbatim
hr: Umetni slijedeći znak doslovno

en: Insert this character
hr: Umetni tekući znak

en: Internally used by \[universal-argument]
hr: Interno korišten od \[universal-argument]

en: Invalid infokey file `%s' (bad magic numbers) -- run infokey to update it
hr: Neispravna infokey datoteka `%s' (pogrešni magic number) -- pokreni infokey da se obnovi

en: Invalid infokey file `%s' (bad section code) -- run infokey to update it
hr: Neispravna infokey datoteka `%s' (bad section code) -- pokrenite infokey da se obnovi

en: Invalid infokey file `%s' (bad section length) -- run infokey to update it
hr: Neispravna infokey datoteka `%s' (bad section length) -- pokrenite infokey da se obnovi

en: Kill node (%s):
hr: Poništi čvor (%s):

en: Kill ring is empty
hr: Spremnik za obrisani sadržaj je prazan

en: Kill the word following the cursor
hr: Obriši riječ iza kurzora

en: Kill the word preceding the cursor
hr: Obriši riječ ispred kurzora

en: Kill this node
hr: Poništi ovaj čvor

en: Kill to the beginning of the line
hr: Obriši tekst do početka retka

en: Kill to the end of the line
hr: Obriši tekst do kraja retka

en: List possible completions
hr: Izlistaj moguće varijante kompletiranja

en: Look up a string in the index for this file
hr: Potraži niz u indeksu ove datoteke

en: Make a window containing a menu of all of the currently visited nodes
hr: Načini prozor sadržavajući meni svih dosad posjećenih čvorova

en: Menu item (%s):
hr: Stavka menija (%s):

en: Menu item:
hr: Stavka menija:

en: Move backward a character
hr: Pomakni se znak unazad

en: Move backward a word
hr: Pomakni se riječ unazad

en: Move backwards or up through node structure
hr: Idi unatrag ili gore kroz strukturu čvorova

en: Move down to the next line
hr: Pomakni se dolje to slijedećeg retka

en: Move forward a character
hr: Pomakni se znak unaprijed

en: Move forward a word
hr: Pomakni se riječ unaprijed

en: Move forwards or down through node structure
hr: Idi naprijed ili naniže kruz strukturu čvorova

en: Move the cursor to a specific line of the window
hr: Pomakni kurzor na specificirani redak prozora

en: Move to the end of the line
hr: Pomakni se do kraja retka

en: Move to the end of this line
hr: Pomakni se na kraj tekuće linije

en: Move to the end of this node
hr: Pomakni se na kraj trenutnog čvora

en: Move to the next cross reference
hr: Idi na slijedeću referencu

en: Move to the previous cross reference
hr: Idi na prethodnu referencu

en: Move to the start of the line
hr: Pomakni se na početak retka

en: Move to the start of this line
hr: Pomakni se na početak tekuće linije

en: Move to the start of this node
hr: Pomakni se na početak trenutnog čvora

en: Move to the start of this node's menu
hr: Idi na početak menija ovog čvora

en: Move up to the previous line
hr: Pomakni se gore do prethodnog retka

en: Moving Prev in this window.
hr: Idemo na Prev (prethodni) u ovom prozoru.

en: Moving Up %d time(s), then Next.
hr: Pomičem se gore (Up) %d put(a), onda Next.

en: Moving Up in this window.
hr: Idem gore (Up) u ovom prozoru.

en: Moving to `Prev's last menu item.
hr: Idem na zadnju stavku `Prev'-ovog menija.

en: Moving within a node:
    ---------------------
hr: Pomicanje unutar čvora:
    -----------------------

en: NUL character (\000) not permitted
hr: NUL znak (\000) nije dozvoljen

en: NUL character (^%c) not permitted
hr: NUL znak (^%c) nije dozvoljen

en: No `%s' pointer for this node.
hr: Nema `%s' pokazivača za ovaj čvor.

en: No `Prev' for this node.
hr: Nema `Prev' (prethodni) za ovaj čvor.

en: No `Prev' or `Up' for this node within this document.
hr: Nema `Prev' ni `Up' za ovaj čvor unutar dokumenta.

en: No completions
hr: Ne mogu kompletirati

en: No cross references in this node.
hr: Nema unakrsnih referenci u ovom čvoru.

en: No footnotes in this node.
hr: Nema fusnota u ovom čvoru.

en: No index entries.
hr: Nema stavaka indeksa.

en: No indices found.
hr: Nije pronađen indeks.

en: No menu in node `%s'.
hr: Nema menija u čvoru `%s'.

en: No menu in this node.
hr: Nema menija u ovom čvoru.

en: No menu item `%s' in node `%s'.
hr: Nema stavke menija `%s' u čvoru `%s'.

en: No more nodes within this document.
hr: Nema više čvorova u ovom dokumentu.

en: No previous index search string.
hr: Nema prethodnog zadanog niza za pretraživanje indeksa.

en: No previous search string
hr: Nema prethodnog traženog niza

en: Not complete
hr: Nije dovršeno

en: Not enough room for a help window, please delete a window.
hr: Nema dovoljno mjesta za prozor za pomoć, molimo dokinite jedan prozor.

en: One completion:
hr: Jedno kompletiranje:

en: Only one window.
hr: Samo jedan prozor.

en: Other commands:
    ---------------
hr: Druge naredbe:
    --------------

en: Pipe the contents of this node through INFO_PRINT_COMMAND
hr: Propusti sadržaj ovog čvora kroz cjevovod (pipe) prema INFO_PRINT_COMMAND

en: Point doesn't appear within this window's node!
hr: Točka se ne nalazi unutar čvora ovog prozora!

en: Print documentation for KEY
hr: Ispiši dokumentaciju za TIPKU

en: Printing node %s...
hr: Ispisujem čvor %s...

en: Quit
hr: Završi (Quit)

en: Quit using Info
hr: Završi korištenje Info-a

en: Read a command name in the echo area and execute it
hr: Pročitaj ime naredbe u echo području i izvrši je

en: Read a footnote or cross reference and select its node
hr: Čitaj fusnotu ili referencu i selektiraj njezin čvor

en: Read a list of menus starting from dir and follow them
hr: Čitaj listu menija počevši od dir i slijedi ih

en: Read a manpage reference and select it
hr: Pročitaj referentnu man stranicu i selektiraj je

en: Read a menu item and select its node
hr: Čitaj stavku menija i selektiraj njen čvor

en: Read a node name and select it
hr: Čitaj ime čvora i selektiraj ga

en: Read a string and search backward for it
hr: Čitaj niz znakova i potraži ga unatrag

en: Read a string and search for it
hr: Čitaj niz znakova i potraži ga

en: Read a string and search for it case-sensitively
hr: Čitaj niz znakova i kreni u potragu za njim (case-sensitive)

en: Read the name of a file and select it
hr: Pročitaj ime datoteke i selektiraj ga

en: Read the name of an Info command and describe it
hr: Pročitaj ime Info naredbe i opiši je

en: Redraw the display
hr: Osvježi prikaz

en: Repeat last search in the reverse direction
hr: Ponovi zadnje pretraživanje u suprotnom pravcu

en: Repeat last search in the same direction
hr: Ponovi zadnje pretraživanje u istom pravcu

en: Resulting window would be too small.
hr: Nastali prozor bi bio premalen.

en: Run command bound to this key's lowercase variant
hr: Izvrši naredbu povezanu s malim slovom varijantom ove tipke

en: Scroll backward in this window
hr: 'Skrolaj' prema gore u ovom prozoru

en: Scroll backward in this window and set default window size
hr: 'Skrolaj' prema gore u ovom prozoru i postavi inicijalnu veličinu prozora

en: Scroll backward in this window staying within node
hr: 'Skrolaj' prema gore u ovom prozoru ostajući unutar čvora

en: Scroll backward in this window staying within node and set default window size
hr: 'Skrolaj' prema gore u ovom prozoru ostajući unutar čvora i postavi inicijalnu veličinu prozora

en: Scroll down by half screen size
hr: 'Skrolaj' dolje za polovinu veličine ekrana

en: Scroll down by lines
hr: 'Skrolaj' dolje za redaka

en: Scroll forward in this window
hr: 'Skrolaj' prema gore u ovom prozoru

en: Scroll forward in this window and set default window size
hr: 'Skrolaj' prema dolje u ovom prozoru i postavi inicijalnu veličinu prozora

en: Scroll forward in this window staying within node
hr: 'Skrolaj' prema dolje u ovom prozoru ostajući unutar čvora

en: Scroll forward in this window staying within node and set default window size
hr: 'Skrolaj' prema dolje u ovom prozoru ostajući unutar čvora i postavi inicijalnu veličinu prozora

en: Scroll the completions window
hr: 'Skrolaj' prozor za varijante kompletiranja

en: Scroll the other window
hr: 'Skrolaj' drugi prozor

en: Scroll the other window backward
hr: 'Skrolaj' drugi prozor unazad

en: Scroll up by half screen size
hr: 'Skrolaj' gore za polovinu veličine ekrana

en: Scroll up by lines
hr: 'Skrolaj' gore za redaka

en: Search
hr: Traži

en: Search backward
hr: Traži unazad

en: Search failed.
hr: Pretraživanje neuspjelo.

en: Search interactively for a string as you type it
hr: Traži niz interaktivno kako ga tipkate

en: Searching subfile %s ...
hr: Tražim poddatoteku %s ...

en: Select a node which has been previously visited in a visible window
hr: Izaberi čvor koji je prethodno bio posjećen u vidljivi prozor

en: Select reference or menu item appearing on this line
hr: Selektiraj referencu ili stavku menija koja se pojavljuje u retku

en: Select the Next node
hr: Prikaži Next (slijedeći) čvor

en: Select the Prev node
hr: Prikaži Prev (prethodni) čvor

en: Select the Up node
hr: Prikaži Up (gornji) čvor

en: Select the first node in this file
hr: Prikaži prvi čvor u ovoj datoteci

en: Select the last item in this node's menu
hr: Prikaži zadnji čvor u ovoj datoteci

en: Select the last node in this file
hr: Prikaži posljednji čvor u ovoj datoteci

en: Select the most recently selected node
hr: Selektiraj najzadnji odabrani čvor

en: Select the next window
hr: Selektiraj slijedeći prozor

en: Select the node `(dir)'
hr: Selektiraj čvor `(dir)'

en: Select the node `Top' in this file
hr: Selektiraj čvor `Top' u ovoj datoteci

en: Select the previous window
hr: Selektiraj prethodni prozor

en: Select this menu item
hr: Selektiraj ovu stavku menija

en: Select visited node:
hr: Izaberi posjećeni čvor:

en: Selecting Next node...
hr: Selektiram Next (slijedeći) čvor...

en: Selecting first menu item...
hr: Izabirem prvu stavku menija...

en: Selecting other nodes:
    ----------------------
hr: Izabir drugih čvorova:
    ----------------------

en: Set %s to value (%d):
hr: Postavi %s na vrijednost (%d):

en: Set %s to value (%s):
hr: Postavi %s na vrijednost (%s):

en: Set screen height to (%d):
hr: Postavi veličinu screena na (%d):

en: Set the height of the displayed window
hr: Postavi visinu prikazanog prozora

en: Set the value of an Info variable
hr: Postavi vrijednost info varijable

en: Set variable:
hr: Postavi varijablu:

en: Show the footnotes associated with this node in another window
hr: Prikaži fusnote povezane s ovim čvorom u drugom prozoru

en: Show what to type to execute a given command
hr: Pokaži što otipkati da se izvrši data naredba

en: Sole completion
hr: Jedino moguće kompletiranje

en: Split the current window
hr: Raspolovi trenutni prozor

en: Start (or multiply by 4) the current numeric argument
hr: Započni (ili pomnoži s 4) trenutni numerički argument

en: Terminal type `%s' is not smart enough to run Info.
hr: Terminal tipa `%s' nema dovoljno sposobnosti da izvodi Info.

en: The current search path is:
hr: Trenutni put pretraživanja je:

en: The following commands can only be invoked via %s:
hr: Slijedeće naredbe mogu biti pozvane pomoću %s:

en: The following commands cannot be invoked at all:
hr: Slijedeće naredbe ne mogu uopće biti pozvane:

en: The number lines to scroll when the cursor moves out of the window
hr: Broj redaka koliko treba skrolati kad se kurzor pomakne izvan prozora

en: The reference disappeared! (%s).
hr: Referenca je nestala! (%s).

en: There aren't %d items in this menu.
hr: Nema %d stavaka u ovom meniju.

en: There is no function named `%s'
hr: Ne postoji funkcija `%s'

en: This window has no additional nodes
hr: Ovaj prozor nema dodatnih čvorova

en: Toggle the state of line wrapping in the current window
hr: Promijeni stanje prelamanja linija u trenutnom prozoru

en: Transpose characters at point
hr: Zamijeni mjesta znakovima pod kurzorom

en: Try --help for more information.
hr: Pokušajte --help za više informacija.

en: Unable to find node referenced by `%s' in `%s'.
hr: Ne mogu naći čvor referenciran od `%s' u `%s'.

en: Unknown Info command `%c'; try `?' for help.
hr: Nepoznata Info naredba `%c'; pokušajte `?' za pomoć.

en: Unknown command (%s).
hr: Nepoznata naredba (%s).

en: Usage: %s [OPTION]... [INPUT-FILE]
    
    Compile infokey source file to infokey file.  Reads INPUT-FILE (default
    $HOME/.infokey) and writes compiled key file to (by default) $HOME/.info.
    
    Options:
      --output FILE        output to FILE instead of $HOME/.info
      --help               display this help and exit.
      --version            display version information and exit.
hr: Korištenje: %s [OPCIJA]... [ULAZNA-DATOTEKA]
    
    Kompiliraj infokey izvornu datoteku u infokey datoteku.  Čita ULAZNA-DATOTEKA
    (default $HOME/.infokey) i piše kompiliranu key datoteku u (default)
    $HOME/.info.
    
    Opcije:
      --output DATOTEKA   izlaz u DATOTEKA umjesto u $HOME/.info
      --help              ispiši ovu pomoć i završi s radom.
      --version           ispiši ovu informaciju o verziji i završi s radom.

en: Visit Info node `(info)Help'
hr: Posjeti Info čvor `(info)Help'

en: Visit as many menu items at once as possible
hr: Posjeti što je više moguće stavki odjednom

en: Welcome to Info version %s. Type \[get-help-window] for help, \[menu-item] for menu item.
hr: Dobrodošli u Info verzija %s. Otipkajte \[get-help-window] za pomoć, \[menu-item] za stavku menija.

en: When "On", Info accepts and displays ISO Latin characters
hr: Kada je "On", Info prihvaća i prikazuje ISO Latin znakove

en: When "On", Info garbage collects files which had to be uncompressed
hr: Kada je "On", Info radi 'garbage collection' s datotekama koje je trebalo odkompresirati

en: When "On", creating or deleting a window resizes other windows
hr: Kada je "On", kreiranje ili zatvaranje prozora mijenja veličinu drugih prozora

en: When "On", errors cause the bell to ring
hr: Kada je "On", greške pruzročuju zvon zvona

en: When "On", flash the screen instead of ringing the bell
hr: Kada je "On", bljesni ekranom umjesto zvonjenja zvona

en: When "On", footnotes appear and disappear automatically
hr: Kada je "On", fusnote se pojavljuju i nestaju automatski

en: When "On", the portion of the matched search string is highlighted
hr: Kada je "On", dio znakovnog niza koji se podudara je osvijetljen

en: Where is command:
hr: Gdje je naredba:

en: Writing node %s...
hr: Ispisujem čvor %s...

en: Yank back a previous kill
hr: Povrati prije obrisani sadržaj

en: Yank back the contents of the last kill
hr: Povrati zadnji obrisani sadržaj

en: You are already at the first page of this node.
hr: Već se nalazite na prvoj stranici ovog čvora.

en: You are already at the last page of this node.
hr: Već se nalazite na zadnjoj stranici ovog čvora.

en: Your infokey file `%s' is out of date -- run infokey to update it
hr: Vaša infokey datoteka `%s' je istekla -- pokrenite infokey da se obnovi

en: \%-10[beginning-of-node]  Go to the beginning of this node.
hr: \%-10[beginning-of-node]  Idi na početak ovog čvora.

en: \%-10[dir-node]  Move to the `directory' node.  Equivalent to `\[goto-node] (DIR)'.
hr: \%-10[dir-node]  Pomakni se na `directory' čvor.  Ekvivalentno `\[goto-node] (DIR)'.

en: \%-10[end-of-node]  Go to the end of this node.
hr: \%-10[end-of-node]  Idi na kraj ovog čvora.

en: \%-10[get-info-help-node]  Invoke the Info tutorial.
hr: \%-10[get-info-help-node]  Pozovi Info priručnik.

en: \%-10[goto-node]  Move to node specified by name.
                  You may include a filename as well, as in (FILENAME)NODENAME.
hr: \%-10[goto-node]  Pomakni se na čvor zadan imenom.
                  Možete također uključiti ime datoteke, kao u (DATOTEKA)IME_ČVORA.

en: \%-10[history-node]  Move to the last node seen in this window.
hr: \%-10[history-node]  Pomakni se do posljednjeg vidljivog čvora u ovom prozoru.

en: \%-10[index-search]  Search for a specified string in the index entries of this Info
                  file, and select the node referenced by the first entry found.
hr: \%-10[index-search]  Traži zadani niz u indeksnim stavkama ove Info datoteke
                  i selektiraj čvor referenciran prvom nađenom stavkom.

en: \%-10[last-menu-item]  Pick last item in node's menu.
hr: \%-10[last-menu-item]  Odaberi zadnju stavku u meniju čvora.

en: \%-10[menu-digit]  Pick first ... ninth item in node's menu.
hr: \%-10[menu-digit]  Odaberi prvu ... devetu stavku u čvorovom meniju.

en: \%-10[menu-item]  Pick menu item specified by name.
                  Picking a menu item causes another node to be selected.
hr: \%-10[menu-item]  Izaberi stavku menija zadanu imenom.
                  Izabiranje stavke menija selektira drugi čvor.

en: \%-10[move-to-next-xref]  Skip to next hypertext link within this node.
hr: \%-10[move-to-next-xref]  Preskoči do slijedećeg hipertekst linka unutar ovog čvora.

en: \%-10[move-to-prev-xref]  Skip to previous hypertext link within this node.
hr: \%-10[move-to-prev-xref]  Preskoči do slijedećeg hipertekst linka unutar ovog čvora.

en: \%-10[next-node]  Move to the "next" node of this node.
hr: \%-10[next-node]  Idi na slijedeći (`next') čvor u odnosu na ovaj.

en: \%-10[prev-node]  Move to the "previous" node of this node.
hr: \%-10[prev-node]  Idi na prethodni (`previous') čvor u odnosu na ovaj.

en: \%-10[quit-help]  Quit this help.
hr: \%-10[quit-help]  Napusti ovu pomoć.

en: \%-10[quit]  Quit Info altogether.
hr: \%-10[quit]  Potpuno završi s radom (Quit).

en: \%-10[scroll-backward]  Scroll backward a page.
hr: \%-10[scroll-backward]  'Skrolaj' stranicu unazad.

en: \%-10[scroll-forward]  Scroll forward a page.
hr: \%-10[scroll-forward]  'Skrolaj stranicu naprijed.

en: \%-10[search-backward]  Search backward for a specified string
                  and select the node in which the previous occurrence is found.
hr: \%-10[search-backward]  Traži unazad zadani niz
                  i selektiraj čvor u kojem je slijedeća pojava niza nađena.

en: \%-10[search]  Search forward for a specified string
                  and select the node in which the next occurrence is found.
hr: \%-10[search]  Traži unaprijed za zadanim nizom
                  i selektiraj čvor u kojem je slijedeća pojava niza nađena.

en: \%-10[select-reference-this-line]  Follow the hypertext link under cursor.
hr: \%-10[select-reference-this-line]  Slijedi hipertekst link ispod kursora.

en: \%-10[top-node]  Move to the Top node.  Equivalent to `\[goto-node] Top'.
hr: \%-10[top-node]  Idi na Top (vršni) čvor.  Ekvivalentno `\[goto-node] Top'.

en: \%-10[up-node]  Move "up" from this node.
hr: \%-10[up-node]  Idi naviše (`up') od ovog čvora.

en: \%-10[xref-item]  Follow a cross reference.  Reads name of reference.
hr: \%-10[xref-item]  Slijedi unakrsnu referencu.  Čita ime reference.

en: `%s' is not on any keys
hr: `%s' nije niti na jednoj tipki

en: action name too long
hr: predugačko ime akcije

en: cannot create output file `%s'
hr: ne mogu kreirati izlaznu datoteku `%s'

en: cannot open input file `%s'
hr: ne mogu otvoriti ulaznu datoteku `%s'

en: error closing output file `%s'
hr: greška pri zatvaranju izlazne datoteke `%s'

en: error writing to `%s'
hr: greška pri pisanju u `%s'

en: extra characters following action `%s'
hr: suvišni znaci slijede akciju `%s'

en: incorrect number of arguments
hr: pogrešan broj argumenata

en: key sequence too long
hr: niz tipaka predugačak

en: missing `=' immediately after variable name
hr: nedostaje `=' odmah iza imena varijable

en: missing action name
hr: nedostaje ime akcije

en: missing key sequence
hr: nedostaje niz tipaka

en: missing variable name
hr: nedostaje ime varijable

en: more
hr: još

en: no index entries found for `%s'
hr: nijedna stavka indeksa nije nađena za `%s'

en: readline: Out of virtual memory!
hr: readline: Premalo virtualne memorije!

en: section too long
hr: predugački odlomak

en: unknown action `%s'
hr: nepoznata akcija `%s'

en: value too long
hr: predugačka vrijednost

en: variable name too long
hr: ime varijable predugačko
