xcdroast 0.98alpha11 - en to hr translation catalogue (361 entries)

en: 
    No ATIP-Information available.
    
    (Possible reasons: No CD-R/RW loaded or your device
     does not support reading ATIP info)
hr: 
    Nema ATIP-Informacija.
    
    (Mogući razlozi: CD-R/RW disk nije u pogonu ili vaš
     uređaj ne podržava čitanje ATIP infa)

en:  [Simulation]
hr:  [Simulacija]

en: ATIP (absolute Time in Pregroove)-Information:
hr: ATIP (apsolutno vrijeme za Pregroove)-Informacije:

en: Abort Verifying when one mismatch was found. Otherwise X-CD-Roast does continue to verify the other tracks anyway.
hr: Prekid Provjere čim se pronađe jedna pogreška. Inače X-CD-Roast svejedno nastavlja s provjerom ostalih zapisa.

en: Abort after verify fail
hr: Prekid nakon neuspjele provjere

en: Accept the current configuration and return to main menu.
hr: Prihvaća trenutnu postavu i vraća na glavni izbornik.

en: Accept track layout
hr: Prihvati raspored zapisa

en: Add
hr: Dodaj

en: Add all selected images to the left list - the tracks that should be written to a CD-R/RW.
hr: Dodaje sve odabrane image na lijevi popis - zapisi koji će se snimiti na CD-R/RW.

en: Adds a new image directory.
hr: Dodaje novi image direktorij.

en: All
hr: Sve

en: Are you sure you want to abort the writing?
    Aborting may damage the CD-RW and may require that you have
    to power-cycle the burner to get working again.
hr: Jeste li sigurni da želite prekinuti snimanje?
    Prekid može oštetiti CD-RW, a može vam se dogoditi da morate
    isključiti i ponovno uključiti snimač da bi opet proradio.

en: Are you sure you want to delete %d tracks?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %d zapisa?

en: Are you sure you want to delete one track?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati jedan zapis?

en: Audio Read Interface:
hr: Međusklop za čitanje zvuka:

en: Audio Read Speed:
hr: Brzina čitanja zvuka:

en: Auto-raise/lower windows
hr: Autom. podizanje/spuštanje prozora

en: Autodetect
hr: Automatsko detektiranje

en: Automatic
hr: Automatski

en: Automatically delete images after burn
hr: Automatsko brisanje imagea nakon prženja

en: Back to main menu
hr: Natrag na glavni izbornik

en: Begin to playback the next track.
hr: Počinje sviranje sljedećeg zapisa.

en: Begin to playback the previous track.
hr: Počinje sviranje prethodnog zapisa.

en: Blank CD-RW
hr: Briši CD-RW

en: Blank-Mode:
hr: Blank-način rada:

en: Blanking aborted after %2d:%02d min.
hr: Blankiranje prekinuto nakon %2d:%02d min.

en: Blanking in progress for %2d:%02d min.
hr: Blankiranje u tijeku %2d:%02d min.

en: Blanking successful. Time: %2d:%02d min.
hr: Blankiranje uspješno. Vrijeme: %2d:%02d min.

en: Blanks a CD-RW in the Write-Device.
hr: Blankira CD-RW u uređaju za snimanje.

en: Browse
hr: Potraži

en: CD Settings
hr: CD Postava

en: CD Writer Device:
hr: CD snimač - uređaj:

en: CD Writer FIFO-Buffer-Size:
hr: CD snimač - veličina FIFO-Buffera:

en: CD Writer Mode:
hr: CD snimač - način rada:

en: CD Writer Speed:
hr: CD snimač - brzina:

en: CD contains only audio tracks and you set that
    audio tracks should not be verified. Verifying is therefore impossible.
hr: CD sadrži samo audio zapise a vi ste odredili
    da se audio zapisi NE provjeravaju. Provjera zato nije moguća.

en: CD to write
hr: CD za snimanje

en: CD-Information
hr: CD-informacije

en: CD/Image Info
hr: CD/Image informacije

en: CDDB-Server:
hr: CDDB poslužitelj:

en: Calculates all currently free space in the image directories.
hr: Izračunava sav trenutno slobodan prostor u image direktorijima.

en: Can't verify audio track "%s"
    because you choose not to verify audio tracks.
    Unselecting this track...
hr: Ne mogu provjeriti audio zapis "%s"
    jer niste odabrali provjeru audio zapisa.
    Mičem ovaj zapis iz odabira...

en: Cancel
hr: Odustani

en: Cancel all changes and return to main menu.
hr: Poništava sve promjene i vraća na glavni izbornik.

en: Change the volume of playback.
hr: Promjena glasnoće sviranja.

en: Close
hr: Zatvori

en: Communication
hr: Komunikacija

en: Configuration file for incorrect version %s found!
    Please enter Setup and create an updated configuration.
hr: Pronađena datoteka postave za neispravnu verziju%s!
    Molim, pokrenite Postavu i načinite ažuriranu postavu.

en: Configuration saved
hr: Postava spremljena

en: Connect ok: Sending handshake
hr: Spajanje OK: Šaljem handshake

en: Connecting to %s:%d
hr: Spajam se na %s:%d

en: Continue anyway
hr: Svejedno nastavi

en: Copy on the fly
hr: Kopiraj 'u letu'

en: Create CD
hr: Izradi CD

en: Create and arrange your own CD (data and audio)
hr: Izrada i raspored vlastitog CD-a (podaci i audio)

en: Creates an ISO9660-image of files and directories on your harddrive. Use this to create your own data-CDs.
hr: Izrađuje ISO9660-image od datoteka i direktorija na vašem tvrdom disku. Ovo koristite za izradu vlastitih CDa s podacima.

en: DSP-Device
hr: DSP-uređaj

en: DSP-Device:
hr: DSP-uređaj:

en: Data-CD
hr: CD s podacima

en: Delete Tracks
hr: Briši zapise

en: Delete aborted...
hr: Brisanje prekinuto...

en: Delete selected tracks
hr: Briši odabrane zapise

en: Delete successful
hr: Brisanje uspješno

en: Deletes all selected Tracks. Hint: A doubleclick on a TOC-file in the list will select all tracks specified in it.
hr: Briše sve odabrane zapise. Savjet: Dvostrukim klikom na TOC datoteku na popisu odabirete sve zapise koji su u njoj.

en: Deletes saved Tracks from the harddrive to free up space.
hr: Briše spremljene zapise s tvrdog diska da bi se oslobodio prostor.

en: Deleting tracks...
hr: Brišem zapise...

en: Deselects all displayed images.
hr: Miče s odabira sve prikazane image.

en: Deselects all displayed tracks.
hr: Micanje svih prikazanih zapisa iz odabira.

en: Deselects all tracks of the currently inserted CD.
hr: Miče s odabira sve zapise s trenutno umetnutog CD-a.

en: Deselects all tracks.
hr: Micanje svih zapisa iz odabira.

en: Detailed Device Information:
hr: Detaljne informacije o uređaju:

en: Device-Scan
hr: Provjera uređaja

en: Devices-Setup
hr: Uređaji-Postava

en: Directories
hr: Direktoriji

en: Display CD-Text if available
hr: Prikaži CD-Text ako ga ima

en: Display CD-Text in Info-Screen when available by CD-ROM and CD.
hr: Prikaz CD-Teksta na Info-zaslonu kada je dostupan na CD-ROMu i CDu.

en: Display help when pausing the mouse pointer over a button.
hr: Prikaz pomoći kada se pokazivač miša zaustavi iznad gumba.

en: Displays a directory selector to pick a new image directory.
hr: Prikazuje birač direktorija za odabir novog image direktorija.

en: Displays information about the currently inserted CD and tracks stored on the harddrive.
hr: Prikaz informacija o trenutno umetnutom CD-u i zapisima koji se nalaze na tvrdom disku.

en: Do index scan
hr: Pregled indeksa

en: Do not fixate after write
hr: Nemoj fiksirati nakon snimanja

en: Don't verify audio tracks
hr: Ne provjeravaj audio zapise

en: Download the track titles for current CD. Requires a connection to the Internet.
hr: Skidanje naslova zapisa za tekući CD. Zahtijeva vezu na Internet.

en: Duplicate CD
hr: Kopiraj CD

en: Eject CD after blank
hr: Izbaci CD nakon blankiranja

en: Eject after write
hr: Izbaci nakon snimanja

en: Eject the CD after the burning was completed.
hr: Izbacivanje CD-a nakon dovršetka prženja.

en: Ejects a CD from this device.
hr: Izbacuje CD iz ovog uređaja.

en: Empty CD-R/RW
hr: Isprazni CD-R/RW

en: Enables jitter-correction for audio tracks. The higher this setting the slower can the read process be. Set this to 0 for full speed.
hr: Omogućuje jitter-korekciju za audio zapise. Što je taj broj veći, to će postupak čitanja biti sporiji. Postavite na nulu za najveću brzinu.

en: Ends the playback completely.
hr: Posve prekida sviranje.

en: Error accessing DSP-device.
    Busy by another program?
hr: Greška u pristupu DSP-uređaju.
    Zauzeo ga je drugi program?

en: Error deleting tracks
hr: Greška u brisanju zapisa

en: Error reading audio track %d/%d
hr: Greška čitanja audio zapisa %d/%d

en: Error reading data track %d/%d
hr: Greška čitanja podatkovnog zapisa %d/%d

en: Error while blanking.
hr: Greška prilikom blankiranja.

en: Error writing tracks
hr: Greška u snimanju zapisa

en: Error: CDDB read error on socket
hr: Greška: CDDB greška čitanja na socket

en: Error: CDDB write error on socket
hr: Greška: CDDB greška pisanja na socket

en: Error: CDDB-query failed
hr: Greška: Neuspio CDDB-upit

en: Error: CDDB-read failed
hr: Greška: Neuspjelo CDDB-čitanje

en: Error: Can't open stream socket
hr: Greška: Ne mogu otvoriti stream socket

en: Error: Connection refused
hr: Greška: Spajanje odbijeno

en: Error: Hostname lookup failure
hr: Greška: Nema imena poslužitelja

en: Error: No answer within timeout
hr: Greška: Nema odgovora u zadanom roku

en: Error: No response from server
hr: Greška: Nema odgovora od poslužitelja

en: Exit
hr: Izlaz

en: Extended
hr: Produženi

en: Failed to save configuration file: %s
hr: Ne mogu spremiti datoteku postave: %s

en: File prefix:
hr: Prefiks datoteke:

en: Filename
hr: Ime datoteke

en: Files
hr: Datoteke

en: Fixate CD-R/RW only
hr: Samo fiksiraj CD-R/RW

en: Fixating...
hr: Fiksiram...

en: Force blanking
hr: Koristi blanking

en: Found %d close matches - Please select
hr: Pronađeno %d sličnih - Molim odaberite

en: Found %d exact matches - Please select
hr: Pronađeno %d istih - Molim odaberite

en: Found one close match
hr: Pronađen jedan sličan

en: Found one exact match
hr: Pronađen jedan točan

en: Free space (MB/min.)
hr: Slobodni prostor (MB/min.)

en: Free space:
hr: Slobodni prostor:

en: HD Settings
hr: Postava tvrdog diska

en: Handshake failed - No valid CDDB-server?
hr: Neuspio handshake - Nema valjanog CDDB-poslužitelja?

en: Here you can test if X-CD-Roast is able to access your sound
    hardware to play audio tracks in CD quality.
    When you press the "Play demo sample" button, you should be
    able to hear a chime from your soundcard. Otherwise your
    DSP-Device is either not supported, or turned off or busy by
    another program.
hr: Ovdje možete provjeriti može li X-CD-Roast pristupiti vašem
    hardveru za zvuk da bi svirao zapise u CD kvaliteti.
    Kada pritisnete gumb "Sviraj demo uzorak", trebali biste
    čuti zvuk sa svoje zvučne kartice. Ako ga ne čujete, vaš
    DSP-uređaj nije podržan, isključen je ili mu
    pristupa drugi program.

en: How many audio sectors are read per request. Higher Settings result in better quality but require more scsi-buffer-memory.
hr: Koliko se audio sektora učitava po zahtjevu. Veća brojka rezultira većom kvalitetom, ali traži više SCSI međumemorije.

en: How much information is logged into the logfile.
hr: Količina informacija koja se zapisuje u log datoteku.

en: If the images do match the currently inserted CD, start to read the images again and compare them with their copies on the harddrive.
hr: Ako image-i ne odgovaraju trenutno umetnutom CD-u, počinje ponovno čitati image i uspoređivati ih s kopijama na tvrdom disku.

en: Illegal chars found in entry field.
    Substituted them by "_" chars
hr: U polju za unos nalaze se neispravni znakovi.
    Zamijenjeni su "_" znakovima

en: Image Directory:
hr: Image Direktorij:

en: Image-Information
hr: Image-informacije

en: Images
hr: Image

en: Initializing CD-Reader...
hr: Inicijaliziram CD-Čitač...

en: Initializing CD-Writer...
hr: Inicijaliziram CD-Snimač...

en: Internationalization
hr: Internacionalizacija

en: Invalid path to add because it is on the same
    filesystem as the already added path:
    %s
hr: Neispravna putanja za dodati jer je na istom datotečnom
    sustavu kao i već dodana putanja:
    %s

en: Just fixate (close) the CD, if for some reason the CD has been written but not fixated.
hr: Samo fiksira (zatvara) CD, ako je zbog nekog razloga CD snimljen, ali nije fiksiran.

en: Just simulate the write-process. Please be aware that aborting a simulation-write is generally a bad idea, because you can hang the SCSI-bus.
hr: Samo simulacija postupka snimanja. Imajte na umu da je prekid simulacije snimanja u principu loša odluka, jer možete srušiti SCSI-sabirnicu.

en: Label:
hr: Ime:

en: Language:
hr: Jezik:

en: Layout tracks
hr: Raspored zapisa

en: Length
hr: Duljina

en: Loads a CD in this device.
hr: Umeće CD u ovaj uređaj.

en: Logfile:
hr: Log-datoteka:

en: Logging
hr: Logiranje

en: Loglevel:
hr: Razina logiranja:

en: Make an exact copy of a CD (data and audio)
hr: Izrada točne kopije CD-a (podaci i audio)

en: Master Tracks
hr: Master zapisa

en: Matching database entries
hr: Odgovarajući slogovi iz baze

en: Medium
hr: Srednja

en: Miscellaneous
hr: Razno

en: Network
hr: Mreža

en: No
hr: Ne

en: No CD loaded
hr: CD nije u pogonu

en: No CD loaded in read device
hr: U uređaju za čitanje nema CD-a

en: No CD-Reader defined in Setup
hr: CD-Čitač nije definiran u Postavi

en: No CD-Writer defined in Setup
hr: CD-Snimač nije definiran u Postavi

en: No CD-Writer or CD-ROM device detected.
    For ATAPI/IDE devices under Linux you have to enable
    SCSI-Emulation in the kernel in order to activate them.
    Please see the X-CD-Roast manual how to do that.
hr: Nisu pronađeni CD-snimač niti CD-ROM uređaj.
    Za ATAPI/IDE uređaje pod Linuxom morate uključiti
    SCSI-Emulaciju u kernelu da biste ih uključili.
    Molim, pogledajte X-CD-Roast priručnik za upute.

en: No Info-file found for track "%s".
    Therefore verification is impossible.
    Unselecting this track...
hr: Nema info-datoteke za zapis "%s".
    Provjera zato nije moguća.
    Mičem ovaj zapis iz odabira...

en: No TOC file selected which specifies
    which tracks are to verify.
hr: Nije odabrana TOC datoteka koja određuje
    koje zapise treba provjeriti.

en: No Tracks layouted for writing
hr: Nema zapisa raspoređenih za snimanje

en: No configuration file found!
    Please enter Setup.
hr: Nema datoteke s postavom!
    Molim, pokrenite "Postava".

en: No disk or wrong disk loaded.
hr: Nema diska ili je umetnut krivi disk.

en: No image-directories defined. You have to define at
    least one directory for saving image data in order to continue.
hr: Nisu definirani image direktoriji. Morate definirati barem jedan
    direktorij za spremanje image podataka da biste mogli nastaviti.

en: No matches found - unknown CD
hr: Nema pogodaka - nepoznat CD

en: No path selected to remove
hr: Nije označena putanja za uklanjanje

en: No tracks selected
hr: Nije izabran nijedan zapis

en: No tracks selected to delete
hr: Nema odabranih zapisa za brisanje

en: No valid path specified
hr: Nije navedena valjana putanja

en: None
hr: Nijedna

en: Normal
hr: Normalni

en: Not enough diskspace available
hr: Nema dovoljno mjesta na disku

en: Not enough diskspace available!
    Do you want to continue anyway or to abort?
hr: Nema dovoljno mjesta na disku!
    Želite li ipak nastaviti ili prekidate?

en: Not implemented yet
hr: Još nije ugrađeno

en: Note: Full blanking an entire disk takes about 74 min at single speed and about 37 min on double speed CD-RW-Writers. Minimally Blanking is done in a few minutes.
hr: Napomena: Puno blankiranje cijelog diska traje oko 74 min pri jednostrukoj brzini i oko 37 min na dvostrukoj brzini CD-RW-snimača. Minimalno blankiranje gotovo je za par minuta.

en: Notify-Beeps via:
hr: Zvučni signal na:

en: Nr.
hr: Br.

en: Off
hr: Isključeno

en: Ok
hr: U redu

en: Optical Storage
hr: Optička pohrana

en: Options
hr: Postavke

en: Pad Tracks
hr: Popuni zapise

en: Path
hr: Putanja

en: Path:
hr: Putanja:

en: Pauses or continue playing.
hr: Zaustavlja ili nastavlja sviranje.

en: Personalize image filenames
hr: Personaliziraj imena datoteka

en: Play Audio-Tracks
hr: Sviraj Audio-zapise

en: Play demo sample
hr: Sviraj demo uzorak

en: Play first or currently selected Track.
hr: Svira prvi od trenutno odabranih zapisa.

en: Plays a demo sample on the soundcard to verify if its working correctly.
hr: Svira zvučni uzorak preko zvučne kartice za provjeru ispravnosti.

en: Plays audio tracks (.wav files) from the harddrive via soundcard.
hr: Svira audio zapise (.wav datoteke) s tvrdog diska preko zvučne kartice.

en: Please insert a CD-R/RW in the CD-Writer.
hr: Molim, umetnite CD-R/RW u CD-snimač.

en: Please press "Update" once before adding new paths.
hr: Pritisnite "Ažuriraj" jednom prije dodavanja novih putanja.

en: Please reload the CD-R in the writer
hr: Molim, stavite CD-R u snimač

en: Printer
hr: Pisač

en: Processor/Scanner
hr: Procesor/Skaner

en: Progress-indicator in window-title
hr: Naznaka napredovanja u naslovu prozora

en: Query CDDB
hr: Pretraživanje CDDBa

en: Quit X-CD-Roast
hr: Zatvori program X-CD-Roast

en: Quits the create menu and returns to the main menu.
hr: Zatvara izbornik za izradu i vraća se na glavni izbornik.

en: Quits the duplicate menu and returns to the main menu.
hr: Zatvara izbornik za kopiranje i vraća se na glavni izbornik.

en: Read CD
hr: Čitaj CD

en: Read Device:
hr: Uređaj za čitanje:

en: Read Tracks
hr: Čitaj zapise

en: Read aborted...
hr: Čitanje prekinuto...

en: Read all tracks
hr: Čitaj sve zapise

en: Read detailed information from a (empty) CD-R/RW.
hr: Čita detaljne informacije s (praznog) CD-R/RW-a.

en: Read device is the same as the write device!
    On the fly copy is only possible with different devices
hr: Uređaj za čitanje je isti kao i uređaj za snimanje!
    Kopiranje 'u letu' je moguće samo s različitim uređajima

en: Read options
hr: Čitanje: postava

en: Read selected tracks
hr: Čitaj odabrane zapise

en: Read-Error:
hr: Greška u čitanju:

en: Reading %d/%d:
hr: Čitam %d/%d:

en: Reading audio track %d/%d [%s]
hr: Čitam audio zapis %d/%d [%s]

en: Reading data track %d/%d [%s]
hr: Čitam podatkovni zapis %d/%d [%s]

en: Reads all selected tracks from the CD and saves them in the Image Directory.
hr: Čita sve odabrane zapise s CD-a i sprema ih u image direktorij.

en: Reads all tracks from the current CD again and does compare them with the tracks on the harddrive as specified in the selected TOC file.
hr: Čita ponovno sve zapise s tekućeg CD-a i uspoređuje ih sa zapisima na tvrdom disku kako je navedeno u odabranoj TOC datoteci.

en: Reads all tracks from the current CD and saves them in the image directories on the harddrive.
hr: Čita sve zapise s tekućeg CD-a i sprema ih u image direktorije na tvrdom disku.

en: Reads all tracks of a CD again and compares them with the tracks saved on the harddrive.
hr: Čita ponovno sve zapise na CD-u i uspoređuje ih sa zapisima spremljenim na tvrdom disku.

en: Reads all tracks of a CD and copy them to the harddrive.
hr: Čita sve zapise na CD-u i kopira ih na tvrdi disk.

en: Reads selected tracks again from CD and compares them with the saved tracks on the harddrive.
hr: Čita ponovno sve odabrane zapise s CD-a i uspoređuje ih sa zapisima spremljenim na tvrdom disku.

en: Reads selected tracks from a CD and stores them on the harddrive.
hr: Čita odabrane zapise s CD-a i sprema ih na tvrdi disk.

en: Really quit X-CD-Roast?
hr: Želite li doista zatvoriti X-CD-Roast?

en: Refreshes the content of the information windows. (e.g. after a CD change)
hr: Ažurira sadržaj prozora s informacijama. (npr. nakon promjene CD-a)

en: Removable Disk
hr: Izmjenjivi disk

en: Remove
hr: Ukloni

en: Remove the selected tracks from this list.
hr: Uklanja odabrane zapise s ovog popisa.

en: Removed a conflicting path.
    Please "Update" again.
hr: Sporna putanja uklonjena.
    Molim pritisnite "Ažuriraj" ponovno.

en: Removes the selected image directory from the list.
hr: Uklanja označeni image direktorij s popisa.

en: Requesting data - Please wait
hr: Tražim podatke - Pričekajte

en: Save Output
hr: Spremi izlaz

en: Save configuration
hr: Spremi konfiguraciju

en: Save window positions
hr: Spremi položaj prozora

en: Saves your current configuration.
hr: Sprema trenutnu postavu.

en: Saving output successful
hr: Spremanje izlaza uspješno

en: Scan the CD for indexes. If this option is enabled the copy will contain the same track indexes as the original CD. Please note that some drives may need a little time to scan.
hr: Pretražuje indekse na CD-u. Ako je uključeno, na kopiji će se nalaziti isti indeksi zapisa kao i na originalnom CD-u. Imajte na umu da nekim uređajima treba stanovito vrijeme za pretraživanje.

en: Scanner
hr: Skaner

en: Scanning for MCN (Media Catalog Number)...
hr: Ispitujem MCN (Media Catalog Number)...

en: Scanning track %d for ISRC...
hr: Ispitujem zapis %d za ISRC...

en: Scanning track %d for indices...
hr: Ispitujem zapis %d za indekse...

en: Sectors for overlap sampling:
hr: Sectori za overlap sampling:

en: Select Directory
hr: Izaberite direktorij

en: Select Logfile
hr: Odabir log datoteke

en: Select all
hr: Odaberi sve

en: Select none
hr: Nemoj odabrati ništa

en: Select the TOC file that specifies which tracks should be written to CD. The setting "Copy on the fly" will read the tracks directly from the Read-Device instead from the harddisk.
hr: Odabir TOC datoteke koja određuje koji se zapisi snimaju na CD. Odrednica "Kopiraj 'u letu'" čita zapise izravno s uređaja za čitanje, umjesto s tvrdog diska.

en: Select the device you want use for all read-operations on CDs.
hr: Odaberite uređaj koji želite koristiti za sve operacije čitanja CDa.

en: Select the speed which should be used for audio-extraction.
hr: Odaberite brzinu koja će se koristiti za audio-ekstrakciju.

en: Select which tracks should be verified against the current CD. The TOC file must match the CD, of course.
hr: Odaberite koji zapisi trebaju biti provjereni u odnosu na tekući CD. Naravno, TOC datoteka mora odgovarati CD-u.

en: Selected:
hr: Odabrano:

en: Selects all displayed images on the harddrive for verifying.
hr: Odabire sve prikazane image na tvrdom disku za provjeru.

en: Selects all displayed tracks so that you can add them to the selection you want to write with a single click.
hr: Odabire sve prikazane zapise, tako da ih možete dodati na popis za snimanje jednim klikom miša.

en: Selects all displayed tracks so that you can remove them from the list with a single click.
hr: Odabire sve prikazane zapise, tako da ih možete ukloniti s popisa jednim klikom miša.

en: Selects all displayed tracks.
hr: Odabire sve prikazane zapise.

en: Selects all tracks of the currently inserted CD for reading.
hr: Odabire sve zapise s trenutno umetnutog CD-a za čitanje.

en: Sending CDDB-query
hr: Šaljem CDDB-upit

en: Setup
hr: Postava

en: Setup your hardware and system defaults
hr: Postava vašeg hardvera i sustava

en: Simulation write
hr: Simulacija snimanja

en: Size of selected tracks:
hr: Veličina odabranih zapisa:

en: Size:
hr: Veličina:

en: Skips verification of audio tracks, because a lot of CD readers are not able to read audio data reliably.
hr: Preskače provjeru audio zapisa, jer dosta CD čitača nije u stanju pouzdano čitati audio podatke.

en: Small
hr: Kratki

en: Some of the image files you want to write are missing.
    Please update the image directory.
hr: Neke od image datoteka koje želite snimiti nedostaju.
    Molim, ažurirajte image direktorij.

en: Some tracks belonging to the CD you want to write are missing.
    Perhaps the TOC file is outdated and the tracks
    were already removed from the hard drive.
hr: Neki zapisi s CD-a kojega želite snimiti nedostaju.
    Možda je TOC datoteka stara pa su zapisi
    već obrisani s tvrdog diska.

en: Some tracks do have a different file-size as expected.
    Perhaps the tracks are outdated or belong to another CD.
    Do you want to continue anyway or to abort?
hr: Neki zapisi imaju različite veličine od očekivanih.
    Možda su zapisi stari ili spadaju na drugi CD.
    Želiteli ipak nastaviti ili ćete prekinuti?

en: Something on the SCSI-Bus has changed. Please check
    your writer and reader configuration in Setup.
hr: Na SCSI-Busu se nešto promijenilo. Molim, provjerite
    postavu svojeg snimača i čitača u Postavi.

en: Sparse
hr: Kratka

en: Speed:
hr: Brzina:

en: Stops playback.
hr: Prekida sviranje.

en: Successful:
hr: Uspješno:

en: Swap Audio byte order
hr: Zamijeni redoslijed Audio bajta

en: Swaps the byte-order of audio-tracks. This is needed when you end up with an audio-CD which only contains static noise.
hr: Zamjenjuje bajt-poredak audio-zapisa. Ovo je potrebno kad dobijete glazbeni CD na kojemu se čuje samo šum.

en: TAO with zero pregap
hr: TAO uz nulti pregap

en: TOC file does not match the CD in the drive.
    Verifying is therefore impossible.
hr: TOC datoteka ne odgovara CD-u u pogonu.
    Provjera zato nije moguća.

en: TOC-File:
hr: TOC-Datoteka:

en: Tape
hr: Traka

en: Temporary Image Storage Directories
hr: Direktoriji za privremeni image

en: Test
hr: Isprobaj

en: Test DSP-Device
hr: Proba DSP-Uređaja

en: The CDDB-Server to connect to in order to download track-titles from the internet.
hr: CDDB-poslužitelj na koji se spajate za skidanje naslova pjesama s Interneta.

en: The capacity of the currently used CD-R/RW.
hr: Kapacitet trenutno odabranog CD-R/RW-a.

en: The default speed to be used for writing.
hr: Uobičajena brzina koja će se koristiti za snimanje.

en: The device you want to use to read data or audio from CDs.
hr: Uređaj koji želite koristiti za čitanje podataka ili zvuka s CDa.

en: The directory on the harddrive you want to store/read tracks from. The setting "Automatic" selects all available directories at once.
hr: Direktorij na tvrdom disku u koji želite spremati i iz kojeg ćete čitati zapise. Postava "Automatski" bira sve dostupne direktorije odjednom.

en: The image-directories do not match the current system.
    Please check their configuration in Setup.
hr: Image-direktoriji ne odgovaraju vašem trenutnom sustavu.
    Molim, provjerite kako su navedeni u Postavi.

en: The name of the file that logs all actions of X-CD-Roast.
hr: Ime log datoteke u koju se zapisuju sve radnje X-CD-Roast-a.

en: The soundcard device. Used to play warning sounds or audio tracks.
hr: Zvučna kartica. Koristi se za sviranje zvukova upozorenja ili audio zapisa.

en: The speed X-CD-Roast tries to set on reader when reading audio tracks. This setting will be silently ignored by some devices.
hr: Brzina koju X-CD-Roast pokušava podesiti na čitaču prilikom čitanja audio zapisa. Ovu postavu neki uređaji ignoriraju bez upozorenja.

en: The speed you want to burn CDs with. (Depends on your current Writer)
hr: Brzina kojom želite snimati CD-e. (Ovisi o vašem snimaču)

en: The write-mode: Leave that at "autodetect" unless you really know what you are doing.
hr: Način snimanja: Ostavite na "Automatsko detektiranje" ako niste posve sigurni u ono što radite.

en: There may be not enough space on the CD-R available.
    You can continue at own risk, but the resulting CD
    might not be readable.
hr: Na CD-R-u možda nema dovoljno mjesta.
    Možete nastaviti o vlastitom riziku, ali tako dobiveni CD
    možda neće biti čitljiv.

en: This is the prefix of the filenames of the tracks saved to the harddrive.
hr: Ovo je prefiks imena datoteka zapisa spremljenih na tvrdom disku.

en: This test release does currently not
    support copying of CD-Extra.
hr: Ova test-verzija trenutno ne podržava
     kopiranje CD-Extra formata.

en: Tooltips help
hr: Pomoć putem podsjetnika alata

en: Total Size:
hr: Ukup. veličina:

en: Total space available:
hr: Ukupno slobodnog mjesta:

en: Total:
hr: Ukupno:

en: Track "%s" does
    not fit to the currently inserted CD. Therefore verification
    is impossible. Unselecting this track...
hr: Zapis "%s" ne
    može stati na trenutno umetnuti CD. Zato provjera
    nije moguća. Mičem ovaj zapis iz odabira...

en: Track title
hr: Naslov zapisa

en: Track:
hr: Zapis:

en: Tracks
hr: Zapisi

en: Tracks successfully read
hr: Zapisi uspješno pročitani

en: Tracks successfully verified
hr: Zapisi uspješno provjereni

en: Tracks successfully written
hr: Zapisi uspješno snimljeni

en: Tracks to verify
hr: Zapisi za provjeru

en: Tracks to write
hr: Zapisi za snimanje

en: Tracks:
hr: Zapisi:

en: Type
hr: Tip

en: Type:
hr: Tip:

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Update
hr: Ažuriraj

en: Vendor
hr: Proizvođač

en: Verbose
hr: Opširna

en: Verify CD
hr: Provjera CD-a

en: Verify Tracks
hr: Provjeri zapise

en: Verify aborted...
hr: Provjera prekinuta...

en: Verify options
hr: Postavke provjere

en: Verify selected tracks
hr: Provjera odabranih zapisa

en: Verify tracks
hr: Provjeri zapise

en: Verify-Error:
hr: Greška provjere:

en: Verifying %d/%d:
hr: Provjeravam %d/%d:

en: Verifying audio track %d/%d [%s]
hr: Provjeravam audio zapis %d/%d [%s]

en: Verifying audio track %d/%d failed
hr: Provjera audio zapisa %d/%d nije prošla

en: Verifying data track %d/%d [%s]
hr: Provjeravam podatkovni zapis %d/%d [%s]

en: Verifying data track %d/%d failed
hr: Provjera podatkovnog zapisa %d/%d nije prošla

en: Version %s
hr: Verzija %s

en: View:
hr: Pogled:

en: Warn before overwriting images
hr: Upozori prije pisanja preko imagea

en: Warning: CDDB-logout failed
hr: Pozor: Neuspio CDDB-logout

en: Warning: No DSP-device configured.
hr: Pozor: DSP-uređaj nije podešen.

en: When you are satisfied with the tracks and the order you set for writing (use drag'n'drop to reorder them), click here to transfer the selection to the write menu.
hr: Kada ste zadovoljni zapisima i njihovim redoslijedom snimanja (koristite drag'n'drop da biste promijenili redoslijed), ovdje kliknite za prijenos odabira na izbornik snimanja.

en: Write CD
hr: Snimi CD

en: Write CD in Disk-At-Once mode. This will create an exact copy without any pauses between tracks. Currently doesn't work with all supported writers.
hr: Snima CD u načinu Disk-At-Once. Time se dobiva točna kopija, bez ikakvih stanki između zapisa. Trenutno ne radi sa svim podržanim snimačima.

en: Write CD in Track-At-Once mode, but eliminates the 2 second pause. So this looks very much like a DAO-CD, but only works for some TEAC/Traxdata-writers.
hr: Snima CD u načinu Track-At-Once, ali izbacuje stanku od 2 sekunde. Zato je jako slično DAO-CD snimanju, ali radi samo s nekim TEAC/Traxdata-snimačima.

en: Write CD in Track-At-Once mode. Generates a 2 second pause between each track, but is supported on all writers.
hr: Snima CD u načinu Track-At-Once. Uključuje stanku od 2 sekunde između zapisa, ali je podržano na svim snimačima.

en: Write Device:
hr: Uređaj za snimanje:

en: Write Mode:
hr: Način snimanja:

en: Write Tracks
hr: Snimi zapise

en: Write all selected track to a CD-R/RW.
hr: Snima sve odabrane zapise na CD-R/RW.

en: Write parameters
hr: Parametri za snimanje

en: Write the CD in such a way, that it is possible to append further data (in a new session) at a later time. Please note that for the first session you need 22 MB extra space on the CD-R/RW and all additional sessions take 13 MB extra each.
hr: Snima CD na takav način da je moguće kasnije nadosnimiti još podataka (u novoj sesiji). Imajte na umu da vam je za prvu sesiju potrebno 22 MB dodatnog mjesta na CD-R/RW-u i da svaka naknadna sesija zauzima dodatnih 13 MB.

en: Write tracks
hr: Snimi zapise

en: Write-Error:
hr: Greška snimanja:

en: Writes all tracks specified by the TOC file to a CD.
hr: Snima sve zapise navedene u TOC datoteci na CD.

en: Writes any tracks from your harddrive in an arbitrary order to a CD-R/RW.
hr: Snima zapise s tvrdog diska na CD-R/RW slučajnim redoslijedom.

en: Writes tracks to a CD-R/RW. Will read the tracks from the harddrive or copies them on-the-fly from a CD in a CD-Reader.
hr: Snima zapise na CD-R/RW. Čita zapise s tvrdog diska ili ih kopira 'u letu' s CD-a u CD-čitaču.

en: Writing %d/%d:
hr: Snimam %d/%d:

en: Writing aborted...
hr: Snimanje prekinuto...

en: Writing audio track %d/%d [%s]
hr: Snimam audio zapis %d/%d [%s]

en: Writing data track %d/%d [%s]
hr: Snimam podatkovni zapis %d/%d [%s]

en: Yes
hr: Da

en: You don't have permission to read all the track-files or
    the tracks are not regular files on the hard drive.
hr: Nemate dozvolu za čitanje svih zapisa-datoteka ili
    zapisi nisu obične datoteke na tvrdom disku.

en: Your CD-Writer did not accept the CUE sheet needed for
    DAO writing. This could mean that cdrecord does not support DAO
    with your writer. Select TAO mode and try again.
hr: Vaš CD-snimač nije prihvatio CUE tablicu potrebnu za
    DAO snimanje. To može značiti da cdrecord ne podržava DAO
    s vašim snimačem. Odaberite TAO način rada i probajte opet.

en: always
hr: uvijek

en: at events:
hr: prilikom:

en: audio track
hr: audio zapis

en: biggest available block of that:
hr: najveći dostupni blok:

en: data track
hr: podatkovni zapis

en: internal speaker
hr: ugrađeni zvučnik

en: never
hr: nikada

en: on completion
hr: po završetku

en: on warnings
hr: uz upozorenja
