authconfig - en to hu translation catalogue (173 entries)

en:  <Tab>/<Alt-Tab> between elements   |   <Space> selects   |  <F12> next screen
hu:  <Tab>/<Alt-Tab> elemek között    |   <Space> kiválasztás  |    <F12> következő

en: %s: attempting to continue
hu: %s: megpróbálja folytatni

en: %s: bad argument %s: %s
hu: %s: hibás argumentum %s: %s

en: %s: can only be run as root
hu: %s: csak root-ként futtatható

en: %s: critical error reading %s/%s
hu: %s: kritikus hiba %s/%s olvasásakor

en: %s: critical error recording caching setting
hu: %s: kritikus hiba gyorstárbeállítás rögzítésekor

en: %s: critical error writing %s/%s
hu: %s: kritikus hiba %s/%s írásakor

en: %s: unable to read caching configuration
hu: %s: képtelen gyorstárinfót olvasni

en: %s: unexpected argument
hu: %s: váratlan argumentum

en: (c) 1999-2003 Red Hat, Inc.
hu: © 1999-2004 Red Hat, Inc.

en: <domain>
hu: <tartomány>

en: <lowest-highest>
hu: <legalacsonyabb-legmagasabb>

en: <realm>
hu: <királyság>

en: <server>
hu: <kiszolgáló>

en: <workgroup>
hu: <munkacsoport>

en: ADS Realm:
hu: ADS-királyság:

en: Admin Server:
hu: Rendszergazda-kiszolgáló:

en: Alert
hu: Riadó

en: Authentication
hu: Azonosítás

en: Authentication Configuration
hu: Azonosítás beállítása

en: Back
hu: Vissza

en: Base DN:
hu: Alap DN:

en: Cache Information
hu: Gyorstár-információk

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Control how the system verifies users who attempt to log in
hu: Vezérli, hogyan ellenőrzi a rendszer a felhasználókat, akik megpróbálnak bejelentkezni

en: Do_n't Save
hu: _Nem menti

en: Domain
hu: Tartomány

en: Domain Administrator:
hu: Tartomány-rendszergazda:

en: Domain Controllers:
hu: Tartományvezérlők:

en: Domain _Administrator
hu: Tartományi rendszergazda

en: Domain:
hu: Tartomány:

en: EXAMPLE.COM
hu: PELDA.HU

en: Enable _Hesiod Support
hu: _Hesiod-támogatás engedélyezése

en: Enable _Kerberos Support
hu: _Kerberos-támogatás engedélyezése

en: Enable _LDAP Support
hu: _LDAP-támogatás engedélyezése

en: Enable _NIS Support
hu: NIS-támogatás engedélyezése

en: Enable _SMB Support
hu: _SMB-támogatás engedélyezése

en: Enable _Winbind Support
hu: Winbind-támogatás engedélyezése

en: Hesiod Settings
hu: Hesiod-beállítások

en: Hesiod allows a system administrator to publish user and group information in DNS.  It is sometimes used in very large networks.
hu: Hesiod lehetővé teszi rendszergazdáknak, hogy felhasználói és csoportinformációkat közöljenek DNS-ben. Néha használják nagyon nagy hálózatokban.

en: Join Domain
hu: Tartományhoz csatlakozás:

en: Join Settings
hu: Beállítások összekapcsolása

en: Joining Winbind Domain
hu: Winbind tartomány összekapcsolása

en: Kerberos Settings
hu: Kerberos-beállítás

en: Kerberos is a trusted third-party authentication system which is commonly used in medium to large networks.
hu: Kerberos egy megbízott harmadik fél azonosítási rendszer, amit gyakran használnak közepes hálózatoktól a nagyokig.

en: LDAP Search _Base DN
hu: LDAP keresési _alap-DN

en: LDAP Settings
hu: LDAP-beállítás

en: LDAP _Server
hu: LDAP-_kiszolgáló

en: LDAP authentication
hu: LDAP azonosítás

en: NIS Settings
hu: NIS-beállítás

en: NIS _Domain
hu: NIS _tartomány

en: NIS _Server
hu: NIS _kiszolgáló

en: NIS is the Network Information Service.  It is commonly used on small to medium networks.
hu: NIS a Network Information Service. Gyakran használják kicsitől közepes hálózatokig.

en: Next
hu: Következő

en: No
hu: Nem

en: Ok
hu: OK

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Realm:
hu: Királyság:

en: SMB Settings
hu: SMB-beállítás

en: SMB authentication
hu: SMB-azonosítás

en: SMB authentication verifies user passwords by attempting to connect to a server which uses the SMB (system message block) protocol suite.
hu: SMB-azonosítás ellenőrzi a felhasználói jelszót megpróbálva csatlakozni egy kiszolgálóhoz, ami az SMB (System Message Block) protokollcsomagot használja.

en: Save Settings
hu: Beállítások mentése

en: Security Model:
hu: Biztonságmodell:

en: Server:
hu: Kiszolgáló:

en: Servers:
hu: Kiszolgálók:

en: Shell:
hu: Héj:

en: Some of the configuration changes you've made should be saved to disk before continuing.  If you do not save them, then your attempt to join the domain may fail.  Save changes?
hu: Néhány változást a beállításokban el kellene menteni lemezre mielőtt folytatja. Ha nem menti őket, akkor a próbálkozása a tartományhoz való csatlakozáshoz kudarcot vallhat. Menti a változásokat?

en: Template Shell:
hu: Sablonhéj:

en: Template _Shell
hu: Sablon _héj

en: The %s file was not found, but it is required for %s support to work properly.  Install the %s package, which provides this file.
hu: A %s fájl nem található, de szükség van rá a %s támogatás működéséhez. Telepítse a %s csomagot, amely tartalmazza ezt a fájlt.

en: The Lightweight Directory Access Protocol is a standard way of searching a directory, which can hold arbitrary data in a structured hierarchy.  LDAP is increasingly being used in small to large networks.
hu: A Lightweight Directory Access Protocol egy olyan katalógusban való keresésszabványos módja, ami tetszőleges adatokat tartalmazhat struktúrált hierarchiában. LDAP használata egyre növekszik kis hálózatoktól a nagyokig.

en: Use DNS to locate KDCs for realms
hu: DNS használata KDC-k megtalálására királyságokhoz

en: Use DNS to locate _KDCs for realms
hu: DNS-t használ _KDC-k találására királyságokhoz

en: Use DNS to resolve hosts to _realms
hu: DNS-t használ gazda feloldására ki_rályságba

en: Use DNS to resolve hosts to realms
hu: DNS használata gazdák feloldása királyságba

en: Use Hesiod
hu: Hesiod használata

en: Use Kerberos
hu: Kerberos használata

en: Use LDAP
hu: LDAP használata

en: Use LDAP Authentication
hu: LDAP-azonosítás használata

en: Use Local Policies
hu: Helyi szabályok használata

en: Use MD5 Passwords
hu: MD5 jelszók használata

en: Use NIS
hu: NIS használata

en: Use SMB Authentication
hu: SMB-azonosítás használata

en: Use Shadow Passwords
hu: Árnyékjelszók használata

en: Use TLS
hu: TLS használata

en: Use Winbind
hu: WinBind használata

en: Use Winbind Authentication
hu: Winbind-azonosítás használata

en: Use _MD5 Passwords
hu: MD5-jelszók használata

en: Use _Shadow Passwords
hu: _Árnyékjelszók használata

en: Use _TLS to encrypt connections
hu: _TLS-t használ kapcsolatok titkosítására

en: User Information
hu: Felhasználói információk

en: Warning
hu: Figyelem

en: Winbind ADS _Realm
hu: Winbind ADS-_királyság

en: Winbind Domain _Controllers
hu: Winbind tartomány_vezérlők

en: Winbind Settings
hu: Winbind-beállítás

en: Winbind _Domain
hu: Winbind _tartomány

en: Winbind allows a system to retrieve information about users and to authenticate users by using information stored in an NTDOM or ADS server.  It is used in small to large networks.
hu: Winbind lehetővé teszi egy rendszernek, hogy felhasználókról információkat szerezzen és azonosítson felhasználókat NTDOM- vagy ADS-kiszolgálókon tárolt információkat használva. Kis hálózatoktól a nagyokig használják.

en: Winbind authentication
hu: Winbind-azonosítás

en: Workgroup:
hu: Munkacsoport:

en: Yes
hu: Igen

en: _Admin Servers
hu: _Rendszergazda-kiszolgálók

en: _Cache User Information
hu: Felhasználói adatok _gyorstárazása

en: _Configure Hesiod...
hu: Hesiod beállítása…

en: _Configure Kerberos...
hu: Kerberos _beállítása…

en: _Configure LDAP...
hu: LDAP-_beállítása…

en: _Configure NIS...
hu: NIS _beállítása…

en: _Configure SMB...
hu: SMB-beállítása…

en: _Configure Winbind...
hu: Winbind-_beállítása…

en: _Domain Controllers
hu: _Tartományvezérlők

en: _Join Domain
hu: Tartományt összekapcsol

en: _KDCs
hu: _KDC-k

en: _Password
hu: _Jelszó

en: _Realm
hu: _Királyság

en: _Security Model
hu: _Biztonsági modell

en: _Workgroup
hu: _Munkacsoport

en: caching
hu: gyorstárazás

en: configures winbind to assume that users with no domain in their user names are domain users
hu: beállítja winbindot, hogy feltételezze azt, hogy a felhasználók tartomány nélküli felhasználói nevekkel tartományi felhasználók

en: configures winbind to assume that users with no domain in their user names are not domain users
hu: beállítja winbindot, hogy feltételezze azt, hogy a felhasználók tartomány nélküli felhasználói nevekkel nem tartományi felhasználók

en: default LDAP base DN
hu: alapértelmezett LDAP alap-DN

en: default LDAP server
hu: alapértelmezett LDAP-kiszolgáló

en: default NIS domain
hu: alapértelmezett NIS-tartomány

en: default NIS server
hu: alapértelmezett NIS-kiszolgáló

en: default hesiod LHS
hu: alapértelmezett hesiod LHS

en: default hesiod RHS
hu: alapértelmezett hesiod RHS

en: default kerberos KDC
hu: alapértelmezett kerberos-KDC

en: default kerberos admin server
hu: alapértelmezett kerberos-rendszergazda-kiszolgáló

en: default kerberos realm
hu: alapértelmezett kerberos-királyság

en: default realm for samba and winbind when security=ads
hu: alapértelmezett királyság samba-hoz és winbindhoz amikor security=ads

en: dialog was cancelled
hu: dialógus leállítva

en: disable LDAP for authentication by default
hu: LDAP tiltása azonosításhoz alapértelmezésben

en: disable LDAP for user information by default
hu: LDAP tiltása felhasználói infóhoz alapértelmezésben

en: disable MD5 passwords by default
hu: MD5 jelszók tiltása alapértelmezésben

en: disable NIS
hu: NIS tiltása

en: disable SMB authentication by default
hu: SMB-azonosítás tiltása alapértelmezésben

en: disable caching of user information by default
hu: felhasználói információkat nem gyorstárazza alapértelmezésben

en: disable hesiod for user information by default
hu: hesiod tiltása felhasználói infóhoz alapértelmezésben

en: disable kerberos authentication by default
hu: kerberos-azonosítás tiltása alapértelmezésben

en: disable shadowed passwords by default
hu: Árnyékjelszók tiltása alapértelmezésben

en: disable use of DNS to find kerberos KDCs
hu: DNS nem használható kerberos-KDC-k keresésére

en: disable use of DNS to find kerberos realms
hu: DNS nem használható kerberos-királyságok keresésére

en: disable use of TLS with LDAP
hu: TLS használatának tiltása LDAP-pal

en: disable winbind for user information and authentication by default
hu: winbind tiltása felhasználói infóhoz és azonosításhoz alapértelmezésben

en: disable wins for hostname resolution
hu: wins tiltása gazdanév-feloldáshoz

en: do not start/stop portmap, ypbind, and nscd
hu: nem indít/állít le portmap, ypbind és nscd

en: don't display user interface
hu: ne mutasson felhasználói felületet

en: don't use locally-defined policies
hu: nem helyben megadott szabályokat használ

en: enable LDAP for authentication by default
hu: LDAP engedélyezése azonosításhoz alapértelmezésben

en: enable LDAP for user information by default
hu: LDAP engedélyezése felhasználói infóhoz alapértelmezésben

en: enable MD5 passwords by default
hu: MD5 jelszók engedélyezése alapértelmezésben

en: enable NIS
hu: NIS engedélyezése

en: enable SMB authentication by default
hu: SMB-azonosítás engedélyezése alapértelmezésben

en: enable caching of user information by default
hu: felhasználói információkat gyorstárazza alapértelmezésben

en: enable hesiod for user information by default
hu: hesiod engedélyezése felhasználói infóhoz alapértelmezésben

en: enable kerberos authentication by default
hu: kerberos-azonosítás engedélyezése alapértelmezésben

en: enable shadowed passwords by default
hu: Árnyékjelszók engedélyezése alapértelmezésben

en: enable use of DNS to find kerberos KDCs
hu: DNS használható kerberos-KDC-k keresésére

en: enable use of DNS to find kerberos realms
hu: DNS használható kerberos-királyságok keresésére

en: enable use of TLS with LDAP
hu: TLS használatának engedélyezése LDAP-pal

en: enable winbind for user information and authentication by default
hu: winbind engedélyezése felhasználói infóhoz és azonosításhoz alapértelmezésben

en: enable wins for hostname resolution
hu: engedélyezi wins-t gazdanév-feloldáshoz

en: gid range winbind will assign to domain or ads users
hu: gid hatókör, amit winbind ad a tartományhoz vagy felhasználóknak

en: join the winbind domain or ads realm now as this administrator
hu: összekapcsolja a winbind tartományt vagy hozzáad királyságot most e rendszergazdaként

en: names of servers to authenticate against
hu: kiszolgálók nevei, amihez azonosítanak

en: probe network for defaults and print them
hu: hálózat szondázása alapértelmezésekért és azok nyomtatása

en: security mode to use for samba and winbind
hu: biztonsági mód samba és winbind használatához

en: shadow password
hu: árnyékjelszók

en: the character which will be used to separate the domain and user part of winbind-created user names if winbindusedefaultdomain is not enabled
hu: a betű, amit használnak a tartomány és felhasználó elválasztására a winbind teremtette felhasználói nevekben, ha winbindusedefaultdomain tiltott

en: the directory which winbind-created users will have as home directories
hu: a mappa, amit winbind teremtette felhasználók saját mappaként kapnak

en: the group which winbind-created users will have as their primary group
hu: a csoport, amibe winbind teremtette felhasználók kerülnek, mint elsődleges csoportba

en: the shell which winbind-created users will have as their login shell
hu: a héj, amit winbind teremtette felhasználók kapnak bejelentkezési héjként

en: uid range winbind will assign to domain or ads users
hu: uid hatókör, amit winbind ad a tartományhoz vagy felhasználóknak

en: use locally-defined policies
hu: helyben megadott szabályokat használ

en: workgroup authentication servers are in
hu: munkacsoport-azonosító kiszolgálók a következőben
