gnome-control-center - en to hu translation catalogue (671 entries)

en: %d minute until the next break | %d minutes until the next break
hu[0]: %d perc van még a következő szünetig
hu[1]: %d perc van még a következő szünetig

en: %i of %i
hu: %i / %i

en: %s is the path where the theme files will be installed. This can not be selected as the source location
hu: %s a témafájlok telepítési útvonala. Ezt nem lehet kiválasztani, mint a forrás helyét

en: /_About
hu: /_Névjegy

en: /_Preferences
hu: /_Beállíŧások

en: /_Take a Break
hu: /_Szünet tartása

en: <Unknown Action>
hu: <Ismeretlen művelet>

en: <b>Applications</b>
hu: <b>Alkalmazások</b>

en: <b>Behavior and Appearance</b>
hu: <b>Viselkedés és megjelenés</b>

en: <b>Cannot start the preferences application for your window manager</b>
    
    %s
hu: <b>Nem sikerült elindítani az ablakkezelőjéhez tartozó beállítóalkalmazást.</b>
    
    %s

en: <b>Cursor Blinking</b>
hu: <b>Villogó kurzor</b>

en: <b>Desktop _Wallpaper</b>
hu: <b>_Háttérkép</b>

en: <b>Double-Click Timeout </b>
hu: <b>Dupla kattintás időköze</b>

en: <b>Drag and Drop</b>
hu: <b>Húzd és ejtsd</b>

en: <b>Enable Bo_unce Keys</b>
hu: <b>_Billentyűszűrés engedélyezése</b>

en: <b>Enable Slo_w Keys</b>
hu: <b>_Lassú billentyűk engedélyezése</b>

en: <b>Enable _Mouse Keys</b>
hu: <b>_Egérbillentyűk engedélyezése</b>

en: <b>Enable _Repeat Keys</b>
hu: <b>_Billentyűismétlés engedélyezése</b>

en: <b>Enable _Sticky Keys</b>
hu: <b>_Ragadós billentyűk engedélyezése</b>

en: <b>Features</b>
hu: <b>Szolgáltatások</b>

en: <b>Font Rendering</b>
hu: <b>Betűmegjelenítés</b>

en: <b>Locate Pointer</b>
hu: <b>Mutató keresése</b>

en: <b>Mouse Orientation</b>
hu: <b>Egér helyezkedése</b>

en: <b>Preview</b>
hu: <b>Előnézet</b>

en: <b>Repeat Keys</b>
hu: <b>Billentyűk ismétlése</b>

en: <b>Smoothing</b>:
hu: <b>Simítás</b>:

en: <b>Speed</b>
hu: <b>Sebesség</b>

en: <b>Subpixel order</b>:
hu: <b>Sorrend a képponton belül</b>:

en: <b>Support</b>
hu: <b>Támogatás</b>

en: <b>Toggle Keys</b>
hu: <b>Váltóbillentyűk</b>

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
hu: <b>_Automatikus proxybeállítás</b>

en: <b>_Desktop Colors</b>
hu: <b>Háttér_színek</b>

en: <b>_Direct internet connection</b>
hu: <b>_Közvetlen internetkapcsolat</b>

en: <b>_Lock screen to enforce typing break</b>
hu: <b>Képernyő záro_lása a gépelési szünet kikényszerítéséhez</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
hu: <b>Ké_zi proxybeállítás</b>

en: <b>_Use authentication</b>
hu: <b>_Hitelesítés használata</b>

en: <i><small><b>Note:</b> Changes to this setting will not take effect until you next log in.</small></i>
hu: <small><i><b>Megjegyzés:</b> A beállítások változásai csak a legközelebbi belépéskor lépnek életbe.</i></small>

en: <i>Fast</i>
hu: <i>Gyors</i>

en: <i>High</i>
hu: <i>Magas</i>

en: <i>Large</i>
hu: <i>Nagy</i>

en: <i>Low</i>
hu: <i>Alacsony</i>

en: <i>Slow</i>
hu: <i>Lassú</i>

en: <i>Small</i>
hu: <i>Kicsi</i>

en: <small><i><b>Note:</b> Changes to this setting will not take effect until you next log in.</i></small>
hu: <small><i><b>Megjegyzés:</b> A módosítások csak a legközelebbi belépéskor lépnek életbe.</i></small>

en: <small><i>Fast</i></small>
hu: <small><i>Gyors</i></small>

en: <small><i>Long</i></small>
hu: <small><i>Hosszú</i></small>

en: <small><i>Short</i></small>
hu: <small><i>Rövid</i></small>

en: <small><i>Slow</i></small>
hu: <small><i>Lassú</i></small>

en: <span size="larger" weight="bold">Install a Theme</span>
hu: <span size="larger" weight="bold">Téma telepítése</span>

en: <span size="larger" weight="bold">Save Theme to Disk</span>
hu: <span size="larger" weight="bold">Téma mentése a lemezre</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Apply new font?</span>
hu: <span weight="bold" size="larger">Új betűkészlet alkalmazása?</span>

en: A MIME type with that name already exists, overwrite?
hu: Ilyen nevű MIME-típus már létezik, felülírja?

en: A computer break reminder.
hu: Emlékeztető gépelési szünet tartására.

en: ABCDEFG
hu: ÁÉÍÓŐÚŰ

en: A_vailable layouts:
hu: _Elérhető kiosztások:

en: A_vailable options:
hu: Elérhető _opciók:

en: About GNOME Typing Monitor
hu: GNOME gépelésfigyelő névjegye

en: About this application
hu: Az alkalmazás névjegye

en: Accel Mode
hu: Gyorsítómód

en: Accelerator key
hu: Gyorsbillentyű

en: Accelerator keycode
hu: Gyorsbillentyű billentyűkód

en: Accelerator modifiers
hu: Gyorsbillentyű-módosítók

en: Accessibility
hu: Kisegítő lehetőségek

en: Accessibility Settings
hu: Kisegítő lehetőségek beállításai

en: Action
hu: Művelet

en: Actions
hu: Műveletek

en: Add File Type
hu: Fájltípus hozzáadása

en: Add Service
hu: Szolgáltatás hozzáadása

en: Add Wallpapers
hu: Hátterek hozzáadása

en: Add _File Type...
hu: _Fájltípus hozzáadása...

en: Add _Service...
hu: _Szolgáltatás hozzáadása...

en: Add...
hu: Hozzáadás...

en: Advanced
hu: Haladó

en: Advanced Settings
hu: Haladó beállítások

en: All_ow postponing of breaks
hu: Szünetek felfüggesztésének _engedélyezése

en: Antialiasing
hu: Élsimítás

en: Apply _Background
hu: _Háttér alkalmazása

en: Apply _Font
hu: _Betűkészlet alkalmazása

en: Are you sure you want to permanently delete this entry?
hu: Biztos, hogy véglegesen törölni akarja ezt a bejegyzést?

en: Assign shortcut keys to commands
hu: Gyorsbillentyűk parancsokhoz rendelése

en: Assistive Technology Preferences
hu: Kisegítő lehetőségek beállításai

en: Assistive Technology Support
hu: Kisegítő lehetőségek támogatása

en: Audio
hu: Hang

en: Autoconfiguration _URL:
hu: Autokonfigurációs _URL:

en: Basic
hu: Alap

en: Beep if key is re_jected
hu: Hangjelzés a billentyű _elutasításakor

en: Beep when _features turned on or off from keyboard
hu: _Hangjelzés a szolgáltatások billentyűzeről való ki- vagy bekapcsolásakor

en: Beep when _modifier is pressed
hu: Hangjelzés egy _módosító billentyű lenyomásakor

en: Beep when an LED is turned on and two beeps when one is turned off.
hu: Egy csengetés, ha egy LED ki vagy be lett kapcsolva.

en: Beep when key is:
hu: Hangjelzés, ha a billentyű:

en: Best _shapes
hu: A legszebb _betűforma

en: Best co_ntrast
hu: A legjobb _kontraszt

en: Break reminder
hu: Szünetre emlékeztető

en: Brightness down
hu: Fényesség csökkentése

en: Brightness down's shortcut.
hu: Fényesség csökkentésének gyorsbillentyűje.

en: Brightness up
hu: Fényesség növelése

en: Brightness up's shortcut.
hu: Fényesség növelésének gyorsbillentyűje.

en: Browse icons
hu: Ikonok megtekintése

en: Buttons
hu: Gombok

en: C_hoose...
hu: _Kiválasztás...

en: C_ustom Editor
hu: _Egyéni szerkesztő:

en: C_ustom Mail Reader:
hu: _Egyéni levelezőprogram:

en: C_ustom Terminal:
hu: _Egyéni terminál:

en: C_ustom Web Browser:
hu: _Egyéni webböngésző:

en: C_ut
hu: _Kivágás

en: Callback
hu: Visszahívás

en: Callback to be issued when data are to be converted from GConf to the widget
hu: Kiosztandó callback, amikor a GConf-ból adat konvertálódik a widget-be

en: Callback to be issued when data are to be converted to GConf from the widget
hu: Kiosztandó callback, amikor a widgetből adat konvertálódik a GConf-ba

en: Callback to be issued when property editor object data is to be freed
hu: Kiosztandó callback, amikor a tulajdonságszerkesztő objektum adatai törlendők

en: Cannot create the directory "%s".
    This is needed to allow changing cursors.
hu: Nem lehet létrehozni a(z) "%s" könyvtárat.
    Ez szükséges a kurzor megváltoztatásához.

en: Cannot determine user's home directory
hu: Nem lehet meghatározni a felhasználó saját könyvtárát

en: Capplet directory object
hu: Capplet könyvtárobjektum

en: Capplet directory that this view is viewing
hu: Capplet könyvtár, amit ez a nézet jelenít meg

en: Cate_gory:
hu: _Kategória:

en: Category
hu: Kategória

en: Centered
hu: Középre helyezett

en: Change screen resolution
hu: Képernyő felbontásának megváltoztatása

en: Change set
hu: Módosítások

en: Change your Desktop Background settings
hu: Háttérbeállítások megváltoztatása

en: Check if breaks are allowed to be postponed
hu: Jelölje be, ha a szünetek felfüggesztése engedélyezett

en: Choose a file category
hu: Válasszon ki egy fájlkategóriát

en: Click for a list of keyboard navigation schemes.
hu: Kattintson a billentyűzetnavigációs sémák listájához.

en: Close and _Log Out
hu: Bezárás és _kilépés

en: Co_mmand:
hu: _Parancs:

en: Connecting...
hu: Kapcsolódás...

en: Control theme
hu: Vezérlőelem-téma

en: Controls
hu: Felhasználói felület elemei

en: Conversion from widget callback
hu: Widgetből konvertáló callback

en: Conversion to widget callback
hu: Konvertálás widget callbackbe

en: Could not initialize Bonobo
hu: Nem lehet a Bonobot inicializálni

en: Couldn't execute command: %s
    Verify that this command exists.
hu: Nem lehet végrehajtani a(z) %s parancsot!
    Ellenőrizze, hogy ez a parancs létezik-e.

en: Couldn't find the file '%s'.
    
    Please make sure it exists and try again, or choose a different background picture.
hu: Nem található a(z) '%s' fájl.
    
    Tegye elérhetővé a fájlt, vagy válasszon másik háttérképet.

en: Couldn't load sound file %s as sample %s
hu: Nem sikerült betölteni a(z) %s fájlt a(z) %s hangmintához

en: Couldn't load the Glade file.
    Make sure that this daemon is properly installed.
hu: Nem lehet betölteni a Glade fájlt.
    Elenőrizze, hogy ez a démon megfelelően van-e telepítve.

en: Couldn't put the machine to sleep.
    Verify that the machine is correctly configured.
hu: Nem lehet a gépet elalvás állapotba vinni.
    Ellenőrizze, hogy gépe helyesen van-e konfigurálva.

en: Current URI index
hu: Jelenlegi URI-mutató

en: Current URI index - starts from 1
hu: Jelenlegi URI-mutató - 1-től indulva

en: Cursor Size
hu: Az egérmutató mérete

en: Cursor Theme
hu: Kurzor témája

en: Cursor _blinks in text boxes and fields
hu: _Villogjon a kurzor a szövegdobozokban és a beviteli mezőkben

en: Cursors
hu: Kurzor

en: Custom
hu: Egyéni

en: Custom Editor Properties
hu: Egyéni szerkesztő tulajdonságai

en: Custom data required by the specific property editor
hu: A tulajdonságszerkesztőnek a következő egyéni adatra van szüksége

en: Custom theme
hu: Egyéni téma

en: Customize the appearance of toolbars and menubars in applications
hu: Eszköztárak és menüsorok megjelenítésének beállítása

en: D_efault action:
hu: _Alapértelmezett művelet:

en: De_tails...
hu: _Részletek...

en: Default Cursor
hu: Alapértelmezett kurzor

en: Default Cursor - Current
hu: Alapértelmezett kurzor - Jelenlegi

en: Default Mail Reader
hu: Alapértelmezett levelezőprogram

en: Default Settings
hu: Alapértelmezett beállítások

en: Default Terminal
hu: Alapértelmezett terminál

en: Default Text Editor
hu: Alapértelmezett szövegszerkesztő

en: Default Web Browser
hu: Alapértelmezett webböngésző

en: Default Window Manager
hu: Alapértelmezett ablakkezelő

en: Default _action:
hu: _Alapértelmezett művelet:

en: Del_ay:
hu: _Késleltetés:

en: Delay between keypress and pointer mo_vement:
hu: Késleltetés a billentyű lenyomása és az egérmutató _mozdítása között:

en: Delete
hu: Törlés

en: Description
hu: Leírás

en: Description:
hu: Leírás:

en: Desktop
hu: Munkaasztal

en: Desktop Background
hu: Háttér

en: Desktop Background Preferences
hu: A háttér beállításai

en: Desktop properties manager.
hu: Munkaasztal tulajdonságkezelője.

en: Detailed documentation
hu: Részletes dokumentáció

en: Disa_ble if two keys pressed together
hu: Letiltás _két billentyű egyidejű lenyomásakor

en: Disabled
hu: Tiltva

en: Display a dialog when there are errors running XScreenSaver
hu: Párbeszédablak megjelenítése a képernyővédő hibája esetén

en: Do _not apply font
hu: _Ne alkalmazza a betűkészletet

en: Do you want to activate Slow Keys?
hu: Szeretné aktiválni a Lassú billentyűket?

en: Do you want to activate Sticky Keys?
hu: Szeretné bekapcsolni a Ragadós billentyűket?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
hu: Ki szeretné kapcsolni a Lassú billentyűket?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
hu: Ki szeretné kapcsolni a Ragadós billentyűket?

en: Do you want to keep this resolution?
hu: Megtartja ezt a felbontást?

en: Downloading...
hu: Letöltés...

en: Duration of the break when typing is disallowed
hu: Szünet időtartama, ha a gépelés le van tiltva

en: Duration of work before forcing a break
hu: Szünet kényszerítése előtti munkaidő hossza

en: E-mail's shortcut.
hu: E-mail gyorsbillentyűje.

en: E_nable Toggle Keys
hu: _Váltóbillentyűk figyelése

en: E_nable sound server startup
hu: Ha_ngszerver elindításának engedélyezése

en: E_xec Flag:
hu: _Futtatási paraméterek:

en: Edit file category
hu: Fájlkategória szerkesztése

en: Edit file type
hu: Fájltípus szerkesztése

en: Edit service information
hu: Szolgáltatás adatainak szerkesztése

en: Edit...
hu: Szerkesztés...

en: Eject
hu: Kiadás

en: Eject's shortcut.
hu: Kiadás gyorsbillentyűje.

en: Electronic mail transmission
hu: Elektronikus levélküldés

en: Enable sound and associate sounds with events
hu: Hangok engedélyezése és eseményekhez rendelése

en: Enable support for GNOME assistive technologies at login
hu: GNOME kisegítő lehetőségek engedélyezése belépéskor

en: Error activating XKB configuration.
    Probably internal X server problem.
    
    X server version data:
    %s
    %d
    %s
    If you report this situation as a bug, please include:
    - The result of <b>xprop -root | grep XKB</b>
    - The result of <b>gconftool-2 -R /desktop/gnome/peripherals/keyboard/xkb</b>
hu: Hiba az XKB konfigurációjának aktiválásakor.
    Valószínűleg belső X szerver probléma.
    
    X szerver verzió adatok:
    %s
    %d
    %s
    Ha ezt a helyzetet hibaként jelenti, kérem, csatolja az alábbiakat:
    - <b>xprop -root | grep XKB</b> eredményét
    - <b>gconftool-2 -R /desktop/gnome/peripherals/keyboard/xkb</b> eredményét

en: Error creating signal pipe.
hu: Hiba a szignálcső létrehozása közben.

en: Error setting new accelerator in configuration database: %s
hu: Hiba történt az új gyorsbillentyű beállításánál a konfigurációs adatbázisban: %s

en: Error unsetting accelerator in configuration database: %s
hu: Hiba történt a gyorsbillentyű törlésénél a konfigurációs adatbázisban: %s

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
hu: Hiba (%s) futtatása közben
    ami ehhez a billentyűhöz van kapcsolva: (%s)

en: Event
hu: Esemény

en: Evolution Mail Reader
hu: Evolution

en: Extension
hu: Kiterjesztés

en: Extensions
hu: Kiterjesztések

en: Eye candy added by Anders Carlsson
hu: A csinosításokat Anders Carlsson végezte

en: Factory for the fontilus context menu
hu: Factory a fontilus helyi menüjéhez

en: File Types and Programs
hu: Fájltípusok és programok

en: File transfer protocol
hu: Fájlátviteli protokoll

en: File types and programs
hu: Fájltípusok és programok

en: Filename extensions:
hu: Fájlnév kiterjesztései:

en: Fill Screen
hu: Képernyő kitöltése

en: Filters
hu: Szűrők

en: Flash _entire screen
hu: A t_eljes képernyő villanása

en: Flash _window titlebar
hu: Az _ablak címsorának villogása

en: Font
hu: Betűkészlet

en: Font Preferences
hu: Betűk tulajdonságai

en: Font Rendering Details
hu: Betűmegjelenítés részletei

en: Font context menu items
hu: Betűtípus helyi menü elemei

en: Font may be too large
hu: Lehet, hogy a betűkészlet túl nagy

en: Fontilus context menu
hu: Fontilus helyi menü

en: Fontilus context menu factory
hu: Fontilus helyi menü factory

en: Fraction completed
hu: A letöltött rész

en: Fraction of transfer currently completed
hu: Az átvitel kész része

en: From URI
hu: URI-ból

en: From: %s
hu: Honnan: %s

en: GConf change set containing data to be forwarded to the gconf client on apply
hu: GConf módosítások, aminek adatait a gconf kliensnek el kell küldeni

en: GConf key %s set to type %s but its expected type was %s
hu: A GConf kulcs (%s) típusa %s, de a várt típusa %s volt

en: GConf key to which this property editor is attached
hu: GConf billentyű, amelyhez a tulajdonságszerkesztő rendelve van

en: GNOME Control Center
hu: GNOME Vezérlőpult

en: GNOME Control Center: %s
hu: GNOME Vezérlőpult: %s

en: GNOME Default
hu: GNOME alapértelmezett

en: G_rayscale
hu: _Szürkeárnyalatos

en: General
hu: Általános

en: Gnome Control Center : %s
hu: GNOME Vezérlőpult: %s

en: Gnome Terminal
hu: GNOME Terminál

en: Gnome documentation
hu: GNOME-dokumentáció

en: Go _to font folder
hu: _Ugrás a betűkészletek mappájába

en: GtkTreeModel that contains the category data
hu: A kategóriaadatokat tartalmazó GtkTreeModel

en: HTTP Proxy Details
hu: HTTP-proxy beállításai

en: H_TTP proxy:
hu: _HTTP-proxy:

en: Height if applier is a preview: Defaults to 48.
hu: Magasság, ha az applier előnézet: Alapértelmezetten 48.

en: Highlight the _pointer when you press Ctrl
hu: Az egérmutató _kiemelése a Ctrl billentyű lenyomására

en: Home Folder
hu: Saját mappa

en: Horizontal Gradient
hu: Vízszintes színátmenet

en: I don't know how to open the file '%s'.
    Perhaps it's a kind of picture that is not yet supported.
    
    Please select a different picture instead.
hu: Nem lehet megnyitni a(z) '%s' fájlt.
    Valószínűleg olyan formátumú, ami még nem támogatott.
    
    Válasszon egy másik képet helyette.

en: I_gnore duplicate keypresses within:
hu: Ismételt _leütések figyelmen kívül hagyása ezen belül:

en: Icon theme
hu: Ikontéma

en: Icons
hu: Ikonok

en: Icons only
hu: Csak ikonok

en: If set to true, then OpenType fonts will be thumbnailed.
hu: Ha be van jelölve, az OpenType betűkészletek előnézete meg fog jelenni.

en: If set to true, then PCF fonts will be thumbnailed.
hu: Ha be van jelölve, a PCP betűkészletek előnézete meg fog jelenni.

en: If set to true, then TrueType fonts will be thumbnailed.
hu: Ha be van jelölve, a TrueType betűkészletek előnézete meg fog jelenni.

en: If set to true, then Type1 fonts will be thumbnailed.
hu: Ha be van jelölve, a Type1 betűkészletek előnézete meg fog jelenni.

en: If set to true, then installed themes will be thumbnailed.
hu: Ha be van állítva, a telepített témák előnézete megjelenik.

en: If set to true, then themes will be thumbnailed.
hu: Ha be van állítva, a témák előnézete megjelenik.

en: If true, the mime handlers for text/plain and text/* will be kept in sync
hu: Ha be van állítva, a text/plain és a text/* MIME-kezelője szinkronban lesz.

en: Ignore all subsequent presses of the SAME key if they happen within a user selectable period of time.
hu: Hagyja figyelmen kívül UGYANAZON billentyű többszöri lenyomását a felhasználó által meghatározható időszakon belül.

en: Images
hu: Képek

en: Import Feature Settings File
hu: Szolgáltatások beállításainak betöltése fájlból

en: Internet Services
hu: Internetes szolgáltatások

en: Invalid protocol name. Please enter a protocol name without any spaces or punctuation.
hu: Hibás protokollnév. Olyan protokollnevet adjon meg, amely nem tartalmaz szóközt vagy írásjeleket.

en: Is add
hu: Hozzáadás

en: Is add dialog
hu: Hozzáadási párbeszédablak

en: Issue this callback when the value associated with key gets changed
hu: Kiosztandó visszahívás, ha ehhez a billentyűhöz rendelt érték változik

en: It seems that another application already has access to key '%d'.
hu: Úgy tűnik, egy másik alkalmazásnak már van hozzáférése a(z) '%d' billentyűhöz.

en: Just apply settings and quit
hu: Beállítások alkalmazása és kilépés

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
hu: Csak alkalmazza a beállításokat, és lépjen ki (csak kompatibilitás; most már egy démon kezeli)

en: Key
hu: Billentyű

en: Key Binding (%s) has its action defined multiple times
hu: A (%s) billentyűparancs akciója többször lett definiálva

en: Key Binding (%s) has its binding defined multiple times
hu: A (%s) billentyűparancs billentyűje többször lett definiálva

en: Key Binding (%s) is already in use
hu: A (%s) billentyűparancs már használatban van

en: Key Binding (%s) is incomplete
hu: A (%s) billentyűparancs befejezetlen

en: Key Binding (%s) is invalid
hu: A (%s) billentyűparancs érvénytelen

en: Key presses _repeat when key is held down
hu: Billentyű _ismétlése nyomva tartáskor

en: Keyboard
hu: Billentyűzet

en: Keyboard Accessibility Preferences (AccessX)
hu: Billentyűzet kisegítő lehetőségeinek beállításai (AccessX)

en: Keyboard Preferences
hu: Billentyűzet beállításai

en: Keyboard Shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

en: Keyboard _model:
hu: Billentyűzet_modell:

en: Large Cursor
hu: Nagy kurzor

en: Large Cursor - Current
hu: Nagy kurzor - Jelenlegi

en: Large White Cursor
hu: Nagy fehér kurzor

en: Large White Cursor - Current
hu: Nagy fehér kurzor - Jelenlegi

en: Large version of normal cursor
hu: Az alapértelmezett kurzor nagyobb verziója

en: Large version of white cursor
hu: A fehér kurzor nagyobb verziója

en: Launch Help Browser
hu: Súgóböngésző indítása

en: Launch Help Browser's shortcut.
hu: Súgóböngésző indításának gyorsbillentyűje.

en: Launch Web Browser
hu: Webböngésző indítása

en: Launch Web Browser's shortcut.
hu: Webböngésző indításának gyorsbillentyűje.

en: Layout
hu: Kiosztás

en: Layout Options
hu: Kiosztás beállításai

en: Layout to use for this view of the capplets
hu: A cappletek megtekintéséhez használt elrendezés

en: Layouts
hu: Kiosztások

en: Less than one minute until the next break
hu: Kevesebb mint egy perc van még a következő szünetig

en: Links Text Browser
hu: Links szöveges webböngésző

en: Lock Screen
hu: Képernyő lezárása

en: Lock Screen's shortcut.
hu: Képernyő lezárásának gyorsbillentyűje.

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
hu: A képernyő zárolása bizonyos időtartam után, az ismétlődő billentyűzet-használat miatti sérülések megelőzéséért

en: Log Out
hu: Kijelentkezés

en: Log Out's shortcut.
hu: Kijelentkezés gyorsbillentyűje.

en: Look at content
hu: Tartalom megtekintése

en: Lynx Text Browser
hu: Lynx szöveges webböngésző

en: MIME category info
hu: MIME-kategóriaadatok

en: MIME type information
hu: MIME-típus adatai

en: Ma_ximum pointer speed:
hu: Egérmutató max_imális sebessége:

en: Mail Reader
hu: Levelezőprogram

en: Manual pages
hu: Súgóoldalak

en: Maximize
hu: Maximalizálás

en: Menu and Toolbar Preferences
hu: Menük és eszköztárak beállításai

en: Menus & Toolbars
hu: Menük és eszköztárak

en: Misc
hu: Egyéb

en: Model
hu: Modell

en: Model for categories only
hu: Modell csak kategóriákhoz

en: Motion
hu: Mozgás

en: Mouse
hu: Egér

en: Mouse Keys
hu: Egérbillentyűk

en: Mouse Preferences
hu: Egér tulajdonságai

en: Mouse _Preferences...
hu: _Egér tulajdonságai...

en: My Home Folder's shortcut.
hu: Saját mappa gyorsbillentyűje.

en: N_one
hu: _Nincs

en: Name:
hu: Név:

en: Nautilus context menu entries for fonts
hu: Nautilus helyi menü bejegyzések betűkészletekhez

en: Network Proxy
hu: Hálózati proxy

en: Network Proxy Configuration
hu: Hálózati proxy tulajdonságai

en: Network proxy preferences
hu: Hálózati proxy tulajdonságai

en: New File
hu: Új fájl

en: New themes can also be installed by dragging them into the window.
hu: Új témák úgy is telepíthetők, ha az ablakba dobja őket.

en: Next track key's shortcut.
hu: Következő dal gyorsbillentyűje.

en: No Assistive Technology is available on your system.  The 'gok' package must be installed in order to get on-screen keyboard support, and the 'gnopernicus' package must be installed for screenreading and magnifying capabilities.
hu: Nincs az összes kisegítő funkció telepítve.  A 'gok' csomag a "Billentyűzet a képernyőn" funkciót támogatja, a 'gnopernicus' csomag pedig a "Képernyőfelolvasó" és "Nagyító" funkciókat.

en: No Wallpaper
hu: Nincs háttérkép

en: No theme file location specified to install
hu: Nincs megadva a témafájl elérési útvonala a telepítéshez

en: No themes could be found on your system.  This probably means that your "Theme Preferences" dialog was improperly installed, or you haven't installed the "gnome-themes" package.
hu: A rendszerén nem találhatóak témák. Ez valószínűleg azért van, mert a "Témabeállítások" alkalmazás nem megfelelően lett telepítve, vagy nem telepítette a "gnome-themes" csomagot.

en: None
hu: Nincs

en: Not all available assistive technologies are installed on your system.  The 'gnopernicus' package must be installed for screenreading and magnifying capabilities.
hu: Nem minden kisegítő funkció van telepítve.  A 'gnopernicus' csomagnak telepítve kell lennie a "Képernyőfelolvasó" és "Nagyító" funkció eléréséhez.

en: Not all available assistive technologies are installed on your system.  The 'gok' package must be installed in order to get on-screen keyboard support.
hu: Nem minden kisegítő funkció van telepítve.  A 'gok' csomagnak telepítve kell lennie a "Billentyűzet a képernyőn" funkció eléréséhez.

en: Object that controls the property (normally a widget)
hu: A tulajdonság kezelőobjektuma (normális esetben egy widget)

en: Only accept keys after they have been pressed and held for a user adjustable amount of time.
hu: Csak a lenyomott és a felhasználó által beállítható ideig nyomva tartott billentyűleütéseket fogadja el.

en: Open File
hu: Fájl megnyitása

en: Options
hu: Beállítások

en: Overview of the control center
hu: A vezérlőpult áttekintése

en: P_rogram:
hu: _Program:

en: Pause
hu: Szünet

en: Pause key's shortcut.
hu: Szünet gomb gyorsbillentyűje.

en: Perform multiple simultaneous key press operations by pressing modifier keys in sequence.
hu: Szimultán billentyűlenyomások elvégzése a módosító billentyűk egymás utáni lenyomásával.

en: Permissions on the file %s are broken
hu: %s fájl jogosultságai töröttek

en: Pick a color
hu: Szín kiválasztása

en: Play (or Play/Pause)
hu: Lejátszás (vagy Lejátszás/Szünet)

en: Play (or Play/Pause) key's shortcut.
hu: Lejátszás (vagy Lejátszás/Szünet) gomb gyorsbillentyűje.

en: Please enter a protocol name.
hu: Adja meg a protokoll nevét.

en: Please enter a valid MIME type.  It should be of the form class/type and may not contain any spaces.
hu: Kérem valós MIME-típust adjon meg. A formátuma legyen osztály/típus és nem tartalmazhat szóközt.

en: Please select an image.
hu: Válasszon egy képet.

en: Please specify a name and a command for this editor.
hu: Adjon meg egy nevet és parancsot ehhez a szerkesztőhöz.

en: Preferred Applications
hu: Alapértelmezett alkalmazások

en: Preview Height
hu: Előnézet magassága

en: Preview Width
hu: Előnézet szélessége

en: Previous track key's shortcut.
hu: Előző dal gyorsbillentyűje.

en: Program to Run
hu: Futtatandó program

en: Property editor data freeing callback
hu: Tulajdonságszerkesztő adat törlése callback

en: Property editor object data
hu: Tulajdonságszerkesztő objektum adata

en: RGBA Order
hu: RGBA-sorrend

en: R_esolution:
hu: _Felbontás:

en: Re_fresh rate:
hu: F_rissítési frekvencia:

en: Reset to de_faults
hu: Visszaállítás az _alapértelmezettre

en: Resolution used for converting font sizes to pixel sizes, in dots per inch
hu: A felbontás a betűméret és a képpontok közötti átváltáshoz kell, pont/hüvelyk a mértékegysége.

en: Retrieve and store legacy settings
hu: Az örökölt beállítások betöltése és tárolása

en: Roll up
hu: Felgördítés

en: Run XScreenSaver at login
hu: Képernyővédő futtatása a bejelentkezéskor

en: Run a program
hu: Program futtatása

en: Run in _Terminal
hu: _Futtatás terminálban

en: S_ocks host:
hu: S_ocks kiszolgáló:

en: S_peed:
hu: _Sebesség:

en: Save File
hu: Fájl mentése

en: Save Theme
hu: Téma mentése

en: Scaled
hu: Kifeszített

en: Screen
hu: Képernyő

en: Screen %d Settings
hu: %d. képernyő beállításai

en: Screen Resolution
hu: Képernyő felbontása

en: Screen Resolution Preferences
hu: Képernyő felbontásának beállításai

en: Screen on which BGApplier is to draw
hu: Az a képernyő, amelyre a BGApplier rajzolhat

en: Search
hu: Keresés

en: Search's shortcut.
hu: Keresés gyorsbillentyűje.

en: Select Sound File
hu: Hangfájl kiválasztása

en: Select fonts for the desktop
hu: Az asztalon levő ikonok betűkészletének beállítása

en: Select the window manager you want.  You will need to hit apply, wave the magic wand, and do a magic dance for it to work.
hu: Válassza ki azt az ablakkezelőt, amelyiket akarja. Kattintson az Alkalmaz gombra, suhintson egyet a varázspálcájával, vagy táncoljon egy varázstáncot, hogy működjön.

en: Select theme for the desktop
hu: Téma kiválasztása az asztalhoz

en: Select themes for various parts of the desktop
hu: Az asztal különböző részeihez témák kiválasztása

en: Select your default applications
hu: Alapértelmezett alkalmazások kiválasztása

en: Service info
hu: Szolgáltatás adatai

en: Set as Application Font
hu: Alkalmazás betűkészletének beállítása

en: Set the font for applications
hu: Programok betűkészletének beállítása

en: Set the font for the icons on the desktop
hu: Az asztalon levő ikonok betűkészletének beállítása

en: Set the monospace font for terminals and similar applications
hu: A fix szélességű betű beállítása a terminálhoz és más hasonló alkalmazásokhoz

en: Set this key to the command used to create thumbnails for OpenType fonts.
hu: Beállítja ezt a billentyűt az OpenType betűkészletek előnézetének létrehozására használt parancshoz.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for PCF fonts.
hu: Beállítja ezt a billentyűt a PCP betűkészletek előnézetének létrehozására használt parancshoz.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for TrueType fonts.
hu: Beállítja ezt a billentyűt a TrueType betűkészletek előnézetének létrehozására használt parancshoz.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for Type1 fonts.
hu: Beállítja ezt a billentyűt a Type1 betűkészletek előnézetének létrehozására használt parancshoz.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for installed themes.
hu: Beállítja ezt a billentyűt a telepített témák előnézetének létrehozására használt parancshoz.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for themes.
hu: Beállítja ezt a billentyűt a témák előnézetének létrehozására használt parancshoz.

en: Set your keyboard accessibility preferences
hu: Billentyűzet kisegítő lehetőségeinek beállításai

en: Set your keyboard preferences
hu: Billentyűzet beállításai

en: Set your mouse preferences
hu: Egér beállításai

en: Short _description:
hu: Rövid _leírás:

en: Shortcut
hu: Gyorsbillentyű

en: Show Startup Errors
hu: Indulás közben történő hibák megjelenítése

en: Show _icons in menus
hu: _Ikonok megjelenítése a menükben

en: Size:
hu: Méret:

en: Skip to Next track
hu: Ugrás a következő dalra

en: Skip to Previous track
hu: Ugrás az előző dalra

en: Sleep
hu: Elalvás

en: Sleep's shortcut.
hu: Elalvás gyorsbillentyűje.

en: Slow Keys Alert
hu: Lassú billentyűk figyelmeztetés

en: Solid Color
hu: Homogén szín

en: Sound
hu: Hang

en: Sound Events
hu: Események hangjai

en: Sound File
hu: Hangfájl

en: Sound Preferences
hu: Hangok tulajdonságai

en: Sound _file:
hu: Hang_fájl:

en: Sound preferences
hu: Hangok tulajdonságai

en: Specify which programs are used to open or view each file type
hu: Az egyes fájltípusok megtekintéséhez vagy megnyitásához használt programok megadása

en: Specify which programs are used to open or view each type of file
hu: Az egyes fájltípusok megtekintéséhez vagy megnyitásához használt programok megadása

en: Standard XTerminal
hu: Szabványos XTerminál

en: Start XScreenSaver
hu: Képernyővédő indítása

en: Start in T_erminal
hu: Indítás t_erminálban

en: Start the page with the typing break settings showing
hu: Oldal indítása a gépelési szünet beállításaival

en: Start these assistive technologies every time you log in:
hu: Az alábbi funkciók induljanak el minden belépéskor:

en: Sticky Keys Alert
hu: Ragadós billentyűk figyelmeztetés

en: Stop playback key
hu: Lejátszás leállítása gomb

en: Stop playback key's shortcut.
hu: Lejátszás leállítása gomb parancsikonja.

en: Structure containing information on the MIME category
hu: MIME-kategóriák adatait tároló struktúra

en: Structure containing service information
hu: A szolgáltatás adatait tároló struktúra

en: Structure with data on the MIME type
hu: MIME-típus adatainak struktúrája

en: Style:
hu: Stílus:

en: Sub_pixel (LCDs)
hu: _Képponton belül (LCD)

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
hu: Simítás a _képponton belül (LCD)

en: Super (or "Windows logo")
hu: Super (vagy "Windows logó")

en: Sync text/plain and text/* handlers
hu: A text/plain és a text/* kezelőjének szinkronizálása

en: System Bell
hu: Rendszercsengő

en: TRUE if this is an add service dialog
hu: Be van állítva, ha ez egy szolgáltatás hozzáadása párbeszédablak

en: Take a break!
hu: Tartson szünetet!

en: Terminal
hu: Terminál

en: Testing the new settings. If you don't respond in %d second the previous settings will be restored. | Testing the new settings. If you don't respond in %d seconds the previous settings will be restored.
hu[0]: Az új beállítások kipróbálása. Ha nem válaszol %d másodpercen belül, akkor az előző beállítás lesz helyreállítva.
hu[1]: Az új beállítások kipróbálása. Ha nem válaszol %d másodpercen belül, akkor az előző beállítás lesz helyreállítva.

en: Text Editor
hu: Szövegszerkesztő

en: Text below icons
hu: Szöveg az ikonok alatt

en: Text beside icons
hu: Szöveg az ikonok mellett

en: Text only
hu: Csak szöveg

en: The GNOME configuration tool
hu: A GNOME beállítóeszköze

en: The XServer does not support the XRandR extension.  Runtime resolution changes to the display size are not available.
hu: Az X szerver nem támogatja az XRandR kiterjesztést. Nem lehet futásidőben felbontást váltani.

en: The default cursor inverted
hu: Az alapértelmezett kurzor invertálva

en: The default cursor that ships with X
hu: Az X-ben található alapértelmezett kurzor

en: The default theme schemas could not be found on your system.  This means that you probably don't have metacity installed, or that your gconf is configured incorrectly.
hu: Az alapértelmezett témasémák nem találhatók meg a rendszeren.  Ez azt jelenti, hogy valószínűleg nincs telepítve a metacity, vagy a gconf tévesen van konfigurálva.

en: The file %s is not a valid wav file
hu: A(z) %s fájl nem érvényes wav fájl

en: The font selected is %d point large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a size smaller than %d. | The font selected is %d points large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a size smaller than %d.
hu[0]: A kiválasztott betűkészlet %d pont méretű, ami megnehezítheti a számítógép hatékony használatát. Ajánlott kisebb méretet választani, mint %d pont.
hu[1]: A kiválasztott betűkészlet %d pont méretű, ami megnehezítheti a számítógép hatékony használatát. Ajánlott kisebb méretet választani, mint %d pont.

en: The font selected is %d point large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a smaller sized font. | The font selected is %d points large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a smaller sized font.
hu[0]: A kiválasztott betűkészlet %d pont méretű, ami megnehezítheti a számítógép hatékony használatát. Ajánlott kisebb méretű betűkészlett választani.
hu[1]: A kiválasztott betűkészlet %d pont méretű, ami megnehezítheti a számítógép hatékony használatát. Ajánlott kisebb méretű betűkészlett választani.

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to "rgba". Possible values are: "rgb" - red on left, most common. "bgr" - blue on left. "vrgb" - red on top. "vbgr" - red on bottom.
hu: A szubpixelek sorrendje az LCD-képernyőn; csak akkor használatos, ha az élsimítás "RGBA"-ra van állítva. A lehetséges értékek: "RGB" - a vörös a bal oldalon, ez a leggyakoribb. "BGR" - kék a bal oldalon. "VRGB" - vörös a tetején. "VBGR" - vörös az alján.

en: The quick brown fox jumps over the lazy dog. 0123456789
hu: aábcdeéfghiíjklmnoóöőpqrstvuúüűvwxyz0123456789

en: The shortcut "%s" is already used for:
     "%s"
hu: A(z) "%s" gyorsbillentyű már le van foglalva erre:
    "%s"

en: The sound file for this event does not exist.
hu: A hangfájl ehhez az eseményhez nem létezik.

en: The sound file for this event does not exist.
    You may want to install the gnome-audio package
    for a set of default sounds.
hu: Nincs hangfájl ehhez az eseményhez.
    A gnome-audio csomagot fel kell telepítenie ahhoz,
    hogy az alapértelmezett hangokat hallja.

en: The theme file location specified to install is invalid
hu: A telepítendő témafájl megadott helye érvénytelen

en: The theme you have selected suggests a new font. A preview of the font is shown below.
hu: Az ön által kiválasztott téma új betűkészlett javasol. Ennek előnézete lejjebb látható.

en: The type of accelerator.
hu: A gyorsbillentyű típusa.

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: "none" - no antialiasing. "grayscale" - standard grayscale antialiasing. "rgba" - subpixel antialiasing. (LCD screens only).
hu: A betűk megjelenítésénél használt élsimítás típusa. A lehetséges értékek: "Nincs" - nincs élsimítás. "Szürkeárnyalatos" - szabványos szürkeárnyalatos élsimítás. "RGBA" - szubpixeles élsimítás (csak LCD-képernyőkön).

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: "none" - no hinting, "slight", "medium", and "full" - as much hinting as possible; may cause distortion of letter forms.
hu: A betűk megjelenítéséhez használt hinting típusa. A lehetséges értékek: "Nincs" - nincs hinting, "Enyhe", "Közepes" és "Teljes" - akkora hinting, amennyi csak lehetséges; eltorzíthatja a betűk alakját.

en: The typing monitor is already running.
hu: A gépelésfigyelő már fut.

en: The typing monitor uses the notification area to display information. You don't seem to have a notification area on your panel. You can add it by right-clicking on your panel and choose 'Add to panel -> Utilities -> Notification area'.
hu: A gépelésfigyelő a figyelmeztető területet használja információk megjelenítésére. Úgy tűnik, az ön panelén nincs figyelmeztető terület. Hozzáadhatja a helyi menü 'Hozzáadás -> Eszközök -> Figyelmeztetési terület' pontjával.

en: The version of the XRandR extension is incompatible with this program. Runtime changes to the display size are not available.
hu: Az XRandR kiterjesztés verziója nem kompatibilis ezzel a programmal. Nem lehet futásidőben felbontást váltani.

en: Theme
hu: Téma

en: Theme Details
hu: Téma részletei

en: Theme Installation
hu: Téma telepítése

en: Theme Preferences
hu: Téma beállításai

en: Theme Properties content view component
hu: Téma tulajdonságai tartalomnézet-komponens

en: Theme _Details
hu: Téma _részletei

en: Theme name must be present
hu: A témanévnek jelen kell lennie

en: Themes
hu: Témák

en: Themus Theme Properties view
hu: Themus tématulajdonságok nézet

en: There is already a protocol by that name.
hu: Már van ilyen nevű protokoll.

en: There was an error displaying help: %s
hu: Hiba történt a súgó megjelenítése közben: %s

en: There was an error launching the keyboard capplet : %s
hu: Hiba történt a billentyűzet capplet indításakor: %s

en: There was an error launching the mouse preferences dialog: %s
hu: Hiba történt az egér beállításai párbeszédablak indításakor: %s

en: There was an error starting up the screensaver:
    
    %s
    
    Screensaver functionality will not work in this session.
hu: Hiba történt a képernyővédő indítása közben:
    
    %s
    
    A képernyővédő ebben a munkamenetben nem fog működni.

en: This application can open _URIs
hu: A program meg tud nyitni _URI-kat

en: This application can open _multiple files
hu: A program meg tud nyitni _több fájlt

en: This application needs to be run in a _shell
hu: A programot _héjból kell futtatni

en: This system does not seem to have the XKB extension.  The keyboard accessibility features will not operate without it.
hu: A rendszer nem rendelkezik az XKB-kiterjesztéssel. A billentyűzet kisegítő lehetőségeit nem lehet enélkül használni.

en: This theme does not suggest any particular font or background.
hu: Ez a téma nem javasol betűkészletet vagy hátteret.

en: This theme suggests a background:
hu: Ez a téma javasol hátteret:

en: This theme suggests a font and a background:
hu: Ez a téma javasol betűkészletet és hátteret:

en: This theme suggests a font:
hu: Ez a téma javasol betűkészletet:

en: Thumbnail command for OpenType fonts
hu: Előnézet parancs OpenType betűkészletekhez

en: Thumbnail command for PCF fonts
hu: Előnézet parancs PCP betűkészletekhez

en: Thumbnail command for TrueType fonts
hu: Előnézet parancs TrueType betűkészletekhez

en: Thumbnail command for Type1 fonts
hu: Előnézet parancs Type1 betűkészletekhez

en: Thumbnail command for installed themes
hu: Előnézet parancs telepített témákhoz

en: Thumbnail command for themes
hu: Előnézet parancs témákhoz

en: Tiled
hu: Mozaik

en: Time to acce_lerate to maximum speed:
hu: Maximális sebességre _gyorsítás ideje:

en: To URI
hu: URI-ba

en: To _move a window, press-and-hold this key then grab the window:
hu: Az ablak á_thelyezéséhez tartsa lenyomva ezt a billentyűt, és húzza el az ablakot:

en: To: %s
hu: Hova: %s

en: Toolbar _button labels:
hu: Es_zköztárgombok címkéi:

en: Total URIs
hu: Összes URI

en: Total number of URIs
hu: Összes URI száma

en: Transferring: %s
hu: Átvitel: %s

en: True if this dialog is for adding a MIME type
hu: Be van állítva, ha ez egy MIME-típus hozzáadása párbeszédablak

en: Turn the numeric keypad into a mouse control pad.
hu: A numerikus billentyűzet egérvezérlővé alakítása.

en: Type
hu: Típus

en: Type of bg_applier: BG_APPLIER_ROOT for root window or BG_APPLIER_PREVIEW for preview
hu: A bg_applier típusa: BG_APPLIER_ROOT a háttérnek vagy BG_APPLIER_PREVIEW az előnézetnek

en: Type:
hu: Típus:

en: Typing Break
hu: Gépelési szünet

en: UI Control
hu: Felhasználói felület eleme

en: URI currently displayed
hu: A jelenleg megjelenített URI

en: URI currently transferring from
hu: Letöltés a következő URI-ból

en: URI currently transferring to
hu: Feltöltés a következő URI-ba

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
hu: Nem lehet felhozni a gépelési szünet tulajdonságai párbeszédablakot a következő hiba miatt: %s

en: Unable to find any keyboard themes.  This means your GTK+ installation has been incompletely installed.
hu: Nem találhatóak a billentyűtémák. A GTK+ helytelenül lett telepítve.

en: Unable to import AccessX settings from file '%s'
hu: Nem sikerült betölteni az AccessX beállításokat a(z) '%s' fájlból

en: Unable to load capplet stock icon '%s'
hu: Nem sikerült betölteni a(z) '%s' capplet stock ikont

en: Unable to start the settings manager 'gnome-settings-daemon'.
    Without the GNOME settings manager running, some preferences may not take effect. This could indicate a problem with Bonobo, or a non-GNOME (e.g. KDE) settings manager may already be active and conflicting with the GNOME settings manager.
hu: Nem sikerült elindítani a 'gnome-settings-daemon' beállításkezelőt.
    A GNOME beállításkezelő futása nélkül néhány beállításnak nem lesz hatása. Ez jelenthet problémát a Bonobóval, vagy egy nem GNOME (pl. KDE) beállításkezelő már fut, és ütközik a GNOME beállításkezelővel.

en: Underlying model to notify when Ok is clicked
hu: Alárendelt modellt értesíteni, az Ok-ra kattintáskor

en: Understands _Netscape Remote Control
hu: Elfogadja a _Netscape Remote Control-t

en: Unknown Cursor
hu: Ismeretlen kurzor

en: Unknown service types
hu: Ismeretlen szolgáltatástípusok

en: Use _previous resolution
hu: Az _előző felbontás használata

en: Use parent category _defaults
hu: _Szülőkategória alapértékeinek használata

en: Use shell even if nautilus is running.
hu: Használja a héjat, még ha a Nautilus fut is.

en: Use this _editor to open text files in the file manager
hu: Használja ezt a _szerkesztőt a szövegfájlok megnyitásához a fájlkezelőben

en: Version:
hu: Verzió:

en: Vertical Gradient
hu: Függőleges színátmenet

en: Very soon, XKB settings in gconf will be overridden (from the system configuration)
hu: Hamarosan az XKB beállítások felül lesznek bírálva (a rendszer beállításaiból)

en: Video
hu: Videó

en: View as %s
hu: Megtekintés mint %s

en: Volume
hu: Hangerő

en: Volume down
hu: Halkítás

en: Volume down's shortcut.
hu: Halkítás parancsikonja.

en: Volume mute
hu: Némítás

en: Volume mute's shortcut
hu: Némítás parancsikonja.

en: Volume step
hu: Hangerő léptetése

en: Volume step as percentage of volume.
hu: Hangerő lépésköze a hangerő százalékában

en: Volume up
hu: Hangosítás

en: Volume up's shortcut.
hu: Hangosítás parancsikonja.

en: W3M Text Browser
hu: W3M szöveges webböngésző

en: Web Browser
hu: Webböngésző

en: Whether to thumbnail OpenType fonts
hu: Előnézet bekapcsolása OpenType betűkészletekhez

en: Whether to thumbnail PCF fonts
hu: Előnézet bekapcsolása PCP betűkészletekhez

en: Whether to thumbnail TrueType fonts
hu: Előnézet bekapcsolása TrueType betűkészletekhez

en: Whether to thumbnail Type1 fonts
hu: Előnézet bekapcsolása Type1 betűkészletekhez

en: Whether to thumbnail installed themes
hu: Telepített témák előnézetének bekapcsolása

en: Whether to thumbnail themes
hu: Témák előnézetének bekapcsolása

en: White Cursor
hu: Fehér kurzor

en: White Cursor - Current
hu: Fehér kurzor - Jelenlegi

en: Width if applier is a preview: Defaults to 64.
hu: Szélesség, ha az applier előnézet: Alapértelmezetten 64.

en: Window Border
hu: Ablakkeret

en: Window Management
hu: Ablakkezelés

en: Window Manager
hu: Ablakkezelő

en: Window Preferences
hu: Az ablak beállításai

en: Window Properties
hu: Az ablak tulajdonságai

en: Window border theme
hu: Ablakkerettéma

en: Window manager "%s" has not registered a configuration tool
hu: A(z) "%s" ablakkezelő nem regisztrálta a  beállítóeszközét.

en: Windows
hu: Ablakok

en: World wide web
hu: Word Wide Web

en: Written by Richard Hult &lt;richard@imendio.com&gt;
hu: Írta: Richard Hult &lt;richard@imendio.com&gt;

en: XKB keyboard layout
hu: XKB billentyűzet kiosztás

en: XKB keyboard model
hu: XKB billentyűzetmodell

en: XKB options
hu: XKB beállítások

en: XKB settings in gconf will be overridden from the system ASAP
hu: Amint lehetséges a gconf XKB beállításai felülíródnak a rendszer beállításaival

en: You are using XFree 4.3.0.
    There are known problems with complex XKB configurations.
    Try using simpler configuration or taking more fresh version of XFree software.
hu: Ön az XFree 4.3.0-t használja.
    Ismert problémák vannak bonyolult XKB beállításokkal. Próbálkozzon egyszerűbb beállításokkal vagy az XFree program frissítésével.

en: You can save this theme by pressing the Save Theme button.
hu: A témát mentheti a Téma mentése gomb segítségével.

en: You have a keyboard remapping file (%s) in your home directory whose contents will now be ignored. You can use the keyboard preferences to restore them.
hu: Az ön könyvtárában van egy billentyűzet-hozzárendelés fájl (%s) aminek tartalma most mellőzve lesz. Ezt a billentyűzet tulajdonságainál állíthatja vissza.

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
hu: Lenyomva tartotta a Shift billentyűt 8 másodpercig. Ez a Lassú billentyűk szolgáltatás gyorsbillentyűje, ami a billentyűzet működését befolyásolja.

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
hu: Egymás után ötször nyomta meg a Shift billentyűt. Ez a Ragadós billentyűk szolgáltatás gyorsbillentyűje, ami a billentyűzet viselkedését befolyásolja.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
hu: Egyszerre két, vagy a Shift billentyűt egymás után ötször nyomta meg. Ez kikapcsolja a Ragadós billentyűk szolgáltatást, ami a billentyűzet viselkedését befolyásolja.

en: _About
hu: _Névjegy

en: _Acceleration:
hu: _Gyorsítás:

en: _Accessibility
hu: _Kisegítő lehetőségek

en: _Accessibility...
hu: _Kisegítő lehetőségek...

en: _Add Wallpaper
hu: Háttér _hozzáadása

en: _Add:
hu: _Hozzáadás:

en: _Application font:
hu: _Alkalmazás betűkészlete:

en: _Apply font
hu: _Betűkészlet alkalmazása

en: _Break interval lasts:
hu: Szünet _időtartama:

en: _Contents
hu: _Tartalom

en: _Copy
hu: _Másolás

en: _Delay:
hu: _Késleltetés:

en: _Description:
hu: _Leírás:

en: _Desktop font:
hu: _Asztal betűkészlete:

en: _Desktop shortcuts:
hu: _Munkaasztal gyorsbillentyűi:

en: _Detachable toolbars
hu: _Lecsatolható eszköztárak

en: _Details
hu: _Részletek

en: _Disable if unused for:
hu: _Letiltás, ha ennyi ideig használaton kívül van:

en: _Do not show this message again
hu: _Ne mutassa ezt többé

en: _Double-click titlebar to perform this action:
hu: _Kattintson duplán a címsoron a művelet végrehajtásához:

en: _Edit
hu: S_zerkesztés

en: _Edit...
hu: S_zerkesztés...

en: _Enable assistive technologies
hu: _Kisegítő lehetőségek engedélyezése

en: _Enable keyboard accessibility features
hu: Billentyűzet kisegítő lehetőségeinek _engedélyezése

en: _FTP proxy:
hu: _FTP-proxy:

en: _File
hu: _Fájl

en: _Full
hu: _Teljes

en: _Go To Theme Folder
hu: _Ugrás a témák mappájába

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Import
hu: _Importálás

en: _Import Feature Settings...
hu: _Sajátosságok importálása...

en: _Install
hu: _Telepítés

en: _Install Theme...
hu: Téma _telepítése...

en: _Interval before raising:
hu: _Késleltetés az előtérbe hozás előtt:

en: _Keep resolution
hu: _Felbontás megtartása

en: _Large
hu: _Nagy

en: _Left-handed mouse
hu: _Balkezes egér

en: _Location:
hu: _Hely:

en: _MIME type:
hu: _MIME-típus:

en: _Magnifier
hu: _Nagyító

en: _Make default for this computer (%s) only
hu: _Csak ezen a gépen (%s) legyen alapértelmezés

en: _Medium
hu: _Közepes

en: _Monochrome
hu: _Fekete-fehér

en: _Name:
hu: _Név:

en: _New
hu: Ú_j

en: _None
hu: _Nincs

en: _On-screen keyboard
hu: _Billentyűzet a képernyőn

en: _Only accept keys held for:
hu: _Csak a legalább ennyi ideig lenyomott billentyűk elfogadása:

en: _Open
hu: _Megnyitás

en: _Password:
hu: _Jelszó:

en: _Paste
hu: _Beillesztés

en: _Play
hu: _Lejátszás

en: _Postpone break
hu: _Szünet elhalasztása

en: _Print
hu: _Nyomtatás

en: _Program to run:
hu: _Futtatandó program:

en: _Properties...
hu: _Tulajdonságok...

en: _Protocol:
hu: _Protokoll:

en: _Quit
hu: _Kilépés

en: _Raise selected windows after an interval
hu: _Kijelölt ablakok előtérbe hozásának késleltetése

en: _Remove
hu: _Eltávolítás

en: _Resolution:
hu: _Felbontás:

en: _Save
hu: M_entés

en: _Save Theme...
hu: Téma _mentése...

en: _Screenreader
hu: _Képernyőfelolvasó

en: _Secure HTTP proxy:
hu: _Biztonságos HTTP-proxy:

en: _Select
hu: _Kijelölés

en: _Select a Mail Reader:
hu: _Levelezőprogram kiválasztása:

en: _Select a Terminal:
hu: _Terminál kiválasztása:

en: _Select a Web Browser:
hu: _Webböngésző kiválasztása

en: _Select an Editor:
hu: _Szerkesztő kiválasztása:

en: _Select windows when the mouse moves over them
hu: _Ablakok kiválasztása, ha az egér föléjük ér

en: _Selected layouts:
hu: _Kiválasztott kiosztás:

en: _Selected options:
hu: Kiválasztott _opciók:

en: _Sensitivity:
hu: _Érzékenység:

en: _Slight
hu: _Enyhe

en: _Small
hu: _Kicsi

en: _Sound an audible bell
hu: _Hangjelzés

en: _Sounds for events
hu: _Hangok az eseményekhez

en: _Sounds:
hu: _Hangok:

en: _Speed:
hu: _Sebesség:

en: _Style:
hu: _Stílus:

en: _Terminal font:
hu: _Terminál betűkészlete:

en: _Text editing shortcuts:
hu: _Szövegszerkesztő gyorsbillentyűi:

en: _Theme name:
hu: _Téma neve:

en: _Threshold:
hu: _Küszöbszint:

en: _Timeout:
hu: _Időtúllépés:

en: _Type to test settings:
hu: _Beállítások kipróbálása:

en: _Use Font
hu: _Betűkészlet használata

en: _Username:
hu: _Felhasználói név:

en: _Viewer component:
hu: _Nézőkomponens:

en: _Visual feedback:
hu: _Vizuális jelzés:

en: _Window title font:
hu: _Ablak címsorának betűkészlete:

en: _Work interval lasts:
hu: _Munka időtartama:

en: _accepted
hu: billentyű _elfogadásakor

en: _pressed
hu: billentyűle_nyomáskor

en: _rejected
hu: billentyű _visszautasításakor

en: characters/second
hu: karakter/másodperc

en: dots per inch
hu: pont/hüvelyk

en: milliseconds
hu: ezredmásodperc

en: minutes
hu: perc

en: pixels/second
hu: képpont/másodperc

en: seconds
hu: másodperc

en: theme selection tree
hu: Témakiválasztó fa
