fileutils 4.1.8 - en to hu translation catalogue (316 entries)

en: 
    As a special case, cp makes a backup of SOURCE when the force and backup
    options are given and SOURCE and DEST are the same name for an existing,
    regular file.
hu: 
    Kivételt képez, amikor a cp biztonsági mentést készít a FORRÁSRÓL és a force
    és backup kapcsolók egyaránt meg vannak adva, továbbá FORRÁS és CÉL ugyanaz a
    reguláris fájl.

en: 
    By default, color is not used to distinguish types of files.  That is
    equivalent to using --color=none.  Using the --color option without the
    optional WHEN argument is equivalent to using --color=always.  With
    --color=auto, color codes are output only if standard output is connected
    to a terminal (tty).
hu: 
    Az alapértelmezett kimenet nem színes.  Ez megegyezik a --color=none 
    beállítással.  A --color kapcsoló használata EKKOR argumentum nélkül
    megegyezik a --color=always viselkedésével.  A --color=auto csak akkor
    jelenít meg színkódokat, ha a kimenet terminál (tty).

en: 
    By default, sparse SOURCE files are detected by a crude heuristic and the
    corresponding DEST file is made sparse as well.  That is the behavior
    selected by --sparse=auto.  Specify --sparse=always to create a sparse DEST
    file whenever the SOURCE file contains a long enough sequence of zero bytes.
    Use --sparse=never to inhibit creation of sparse files.
hu: 
    Alapértelmezésben a program kitalálja, hogy a FORRÁS fájl lyukas-e vagy nem.
    Amennyiben igen, a megfelelő CÉL fájl is lyukas lesz.  Ez a --sparse=auto
    kapcsolónak megfelelő viselkedés.  Megadhatod a --sparse=always kapcsolót,
    ekkor a CÉL fájl lyukas lesz, amennyiben megfelelő mennyiségű null bájtot
    tartalmaz.
    A --sparse=never kapcsolóval letilthatod a lyukas fájlok létrehozását.

en: 
    Delete FILE(s) if --remove (-u) is specified.  The default is not to remove
    the files because it is common to operate on device files like /dev/hda,
    and those files usually should not be removed.  When operating on regular
    files, most people use the --remove option.
hu: 
    FÁJLOK törlése, csak ha megadod a --remove (-u) kapcsolót.
    Alapértelmezésben nem törli a fájlokat, mert gyakran használatos
    eszközfájlokon (pl. /dev/hda), és ezeket a fájlokat általában nem kell
    törölni.  Általános fájlokon használni szokták a --remove kapcsolót.

en: 
    Each MODE is one or more of the letters ugoa, one of the symbols +-= and
    one or more of the letters rwxXstugo.
hu: 
    A MÓD az ugoa betűk kombinációjából, a +-= jelek egyikéből és az rwxXstugo
    betűk kombinációjából áll.

en: 
    If FILE is specified, read it to determine which colors to use for which
    file types and extensions.  Otherwise, a precompiled database is used.
    For details on the format of these files, run `dircolors --print-database'.
hu: 
    Ha a FÁJL argumentum meg van adva, beolvassa azt és megállapítja, hogy melyik
    fájltípushoz milyen színt használjon.  Ha nincs, a program az alapértelmezett
    adatbázist használja. Ha többet akarsz tudni a fájl formátumáról, futtasd
    a 'dircolors --print-database'-t.

en: 
    Note that if you use rm to remove a file, it is usually possible to recover
    the contents of that file.  If you want more assurance that the contents are
    truly unrecoverable, consider using shred.
hu: 
    Megjegyzés: az rm paranccsal törölt fájl tartalma általában
    visszaállítható.  Végleges törléshez fontold meg a shred parancs
    használatát.

en: 
    Note that the -d and -t options accept different time-date formats.
hu: 
    Megjegyzés: a -d és -t kapcsolókhoz megadandó időformátum különbözik.

en: 
    Owner is unchanged if missing.  Group is unchanged if missing, but changed
    to login group if implied by a `:'.  OWNER and GROUP may be numeric as well
    as symbolic.
hu: 
    A tulajdonos változatlan marad, ha nincs megadva.  A csoport változatlan
    marad, ha nincs megadva, de megváltozik a bejelentkezési csoportra, ha 
    megadod a ":"-ot.
    TULAJDONOST és CSOPORTOT lehet számmal vagy névvel megadni.

en: 
    The backup suffix is `~', unless set with --suffix or SIMPLE_BACKUP_SUFFIX.
    The version control method may be selected via the --backup option or through
    the VERSION_CONTROL environment variable.  Here are the values:
hu: 
    A biztonsági másolat kiterjesztése `~', ha nincs megadva a --suffix vagy
    a SIMPLE_BACKUP_SUFFIX. A verziókövetés módját megválaszthatod a --backup
    kapcsolóval vagy a VERSION_CONTROL környezeti változó segítségével.
    Az érvényes értékek a következők:

en: 
    To remove a file whose name starts with a `-', for example `-foo',
    use one of these commands:
      %s -- -foo
    
      %s ./-foo
hu: 
    Ha "-" jellel kezdődik a törlendő fájl, például "-foo",
    használd a következő parancsok egyikét:
      %s -- -foo
    
      %s ./-foo

en:       --backup[=CONTROL] make a backup of each existing destination file
      -b                  like --backup but does not accept an argument
      -c                  (ignored)
      -d, --directory     treat all arguments as directory names; create all
                            components of the specified directories
hu:       --backup[=CONTROL]     minden létező célfájlról mentést készít
      -b                         mint --backup, de nem fogad el argumentumot
      -c                         (figyelmen kívül hagyva)
      -d, --directory            minden argumentum könyvtár; az adott könyvtár
                                   minden elemét létrehozza

en:       --block-size=SIZE      use SIZE-byte blocks
      -B, --ignore-backups       do not list implied entries ending with ~
      -c                         with -lt: sort by, and show, ctime (time of last
                                   modification of file status information)
                                   with -l: show ctime and sort by name
                                   otherwise: sort by ctime
hu:       --block-size=MÉRET     MÉRET bájtos blokkokat használ
      -B, --ignore-backups       nem listázza ki a ~-ra végződő fájlokat
      -c                         "-lt"-vel: rendezés és kiírás ctime (fájlállapot-
                                   információ utolsó módosításának ideje) szerint
                                 "-l"-lel: kiírja a ctime-ot és név szerint rendez
                                   egyébként: ctime szerint rendez

en:       --from=CURRENT_OWNER:CURRENT_GROUP
                             change the owner and/or group of each file only if
                             its current owner and/or group match those specified
                             here.  Either may be omitted, in which case a match
                             is not required for the omitted attribute.
hu:       --from=JELENLEGI_TULAJ:JELENLEGI_CSOPORT
                             csak akkor változtatja meg a fájl tulajdonosát és/
                             vagy csoportját, ha a jelenlegi beállítások
                             megegyeznek a megadottakkal.  A két argumentum
                             közül bármelyik elhagyható.

en:       --indicator-style=WORD append indicator with style WORD to entry names:
                                   none (default), classify (-F), file-type (-p)
      -i, --inode                print index number of each file
      -I, --ignore=PATTERN       do not list implied entries matching shell PATTERN
      -k                         like --block-size=1K
hu:       --indicator-style=SZÓ  a bejegyzésnevekhez indikátor fűz SZÓ alapján:
                                   none (default), classify (-F), file-type (-p)
      -i, --inode                kiírja minden fájl index számát
      -I, --ignore=MINTA         nem írja ki a shell MINTÁRA illeszkedő
                                   bejegyzéseket
      -k                         mint --block-size=1K

en:       --no-dereference         never follow symbolic links
      -f, --force                  if an existing destination file cannot be
                                     opened, remove it and try again
      -i, --interactive            prompt before overwrite
      -H                           follow command-line symbolic links
hu:       --no-dereference         soha sem követi a szimbolikus linkeket
      -f, --force                  ha egy létező CÉLfájlt nem lehet megnyitni,
                                     törli azt, majd újrapróbálja
      -i, --interactive            felülírás előtt kérdez
      -H                           "command-line" szimbolikus linkek követése

en:       --no-preserve=ATTR_LIST  don't preserve the specified attributes
          --parents                append source path to DIRECTORY
      -P                           same as `--no-dereference'
hu:       --no-preserve=ATTR_LISTA nem őrzi meg a megadott attribútumokat
          --parents                forrásútvonal hozzáadása KÖNYVTÁRHOZ
      -P                           mint --no-dereference

en:       --reply={yes,no,query}   specify how to handle the prompt about an
                                     existing destination file
          --sparse=WHEN            control creation of sparse files
          --strip-trailing-slashes remove any trailing slashes from each SOURCE
                                     argument
hu:       --reply={yes,no,query}   mi történjen, ha már létezik a célfájl
          --sparse=EKKOR           lyukas fájlok létrehozásának szabályozása
          --strip-trailing-slashes eltávolítja a befejező per jeleket minden
                                     forrásról

en:       --reply={yes,no,query}   specify how to handle the prompt about an
                                     existing destination file
          --strip-trailing-slashes remove any trailing slashes from each SOURCE
                                     argument
      -S, --suffix=SUFFIX          override the usual backup suffix
hu:       --reply={yes,no,query}   mi történjen, ha már létezik a célfájl
          --strip-trailing-slashes eltávolítja a befejező per jeleket minden
                                     forrásról
      -S, --suffix=KITERJESZTES    a biztonsági másolat szokásos
                                     kiterjesztésének felülbírálása

en:       --target-directory=DIRECTORY  move all SOURCE arguments into DIRECTORY
      -u, --update                 move only when the SOURCE file is newer
                                     than the destination file or when the
                                     destination file is missing
      -v, --verbose                explain what is being done
hu:       --target-directory=KÖNYVTÁR   minden FORRÁS áthelyezése a megadott 
                                        KÖNYVTÁRBA
      -u, --update                 csak akkor helyezi át, ha a CÉL régebbi, mint a
                                     FORRÁS vagy ha a CÉL nem létezik
      -v, --verbose                elmagyarázza, mi történik

en:      Size   Used  Avail Use%%
hu:   Méret  Fogl.  Szab.    %%

en:     Inodes   IUsed   IFree IUse%%
hu: Inode-ok  IFogl.  ISzab. IFo.%%

en:     Size  Used Avail Use%%
hu:  Méret  Fogl. Szab.   %%

en:   -D                  create all leading components of DEST except the last,
                            then copy SOURCE to DEST;  useful in the 1st format
      -g, --group=GROUP   set group ownership, instead of process' current group
      -m, --mode=MODE     set permission mode (as in chmod), instead of rwxr-xr-x
      -o, --owner=OWNER   set ownership (super-user only)
hu:   -D                        a CÉL minden elemét létrehozza, kivéve az utolsót,
                                 majd FORRÁST CÉLRA másolja; első alakkal hasznos
      -g, --group=CSOPORT       CSOPORTOT állítja be, a processz csoportja helyett
      -m, --mode=MÓD            jogosultságot MÓDRA állítja, rwxr-xr-x helyett
      -o, --owner=TULAJDONOS    tulajdonos beállítása (csak root)

en:   -P, --portability     use the POSIX output format
          --sync            invoke sync before getting usage info
      -t, --type=TYPE       limit listing to filesystems of type TYPE
      -T, --print-type      print filesystem type
      -x, --exclude-type=TYPE   limit listing to filesystems not of type TYPE
      -v                    (ignored)
hu:   -P, --portability      POSIX kompatíbilis kimenet
          --sync             kiadja a sync parancsot az információ beolvasása előtt
      -t, --type=TÍPUS       csak az adott TÍPUSÚ fájlrendszereket írja ki
      -T, --print-type       fájlrendszer-típusok kiírása
      -x, --exclude-type=TÍPUS   a megadott fájlrendszereket nem listázza ki
      -v                     (figyelmen kívül hagyva)

en:   -R, -r, --recursive          copy directories recursively
          --remove-destination     remove each existing destination file before
                                     attempting to open it (contrast with --force)
hu:   -R, -r, --recursive          könyvtárak rekurzív másolása
          --remove-destination     törli a célfájl, még mielőtt megpróbálná
                                     megnyitni (ellentétben a --force kapcsolóval)

en:   -S, --suffix=SUFFIX         override the usual backup suffix
          --target-directory=DIRECTORY  specify the DIRECTORY in which to create
                                    the links
      -v, --verbose               print name of each file before linking
hu:   -S, --suffix=KITERJESZTES    a biztonsági másolat szokásos 
                                    kiterjesztésének felülbírálása
          --target-directory=DIRECTORY  a linkek létrehozására szolgáló könyvtár
                                         megadása
      -v, --verbose                linkelés előtt kiírja minden fájl nevét

en:   -a, --all             include filesystems having 0 blocks
      -B, --block-size=SIZE use SIZE-byte blocks
      -h, --human-readable  print sizes in human readable format (e.g., 1K 234M 2G)
      -H, --si              likewise, but use powers of 1000 not 1024
hu:   -a, --all              0 blokkot tartalmazó fájlrendszereket is listázza
      -B  --block-size=MÉRET megadott blokkMÉRETET használ
      -h, --human-readable   ember által olvasható formátum (pl., 1K 234M 2G)
      -H, --si               u.a. mint előbb, de 1000-es szorzó 1024-es helyett

en:   -a, --archive                same as -dpR
          --backup[=CONTROL]       make a backup of each existing destination file
      -b                           like --backup but does not accept an argument
          --copy-contents          copy contents of special files when recursive
      -d                           same as --no-dereference --preserve=link
hu:   -a, --archive                ugyanaz, mint -dpR
          --backup[=CONTROL]       minden létező célfájlról mentést készít
      -b                           mint --backup, de nem fogad el argumentumot
          --copy-contents          rekurzió esetén speciális fájlok tartalmát 
                                   is másolja
      -d                           mint --no-dereference --preserve=link

en:   -f                         do not sort, enable -aU, disable -lst
      -F, --classify             append indicator (one of */=@|) to entries
          --format=WORD          across -x, commas -m, horizontal -x, long -l,
                                   single-column -1, verbose -l, vertical -C
          --full-time            like -l --time-style=full-iso
hu:   -f                         nem rendez, bekapcsolja a "-aU" kapcsolókat, kikapcsolja a "-lst" kapcsolókat
      -F, --classify             jelet fűz a bejegyzéshez (*/=@ vagy |)
          --format=SZÓ           across -x, commas -m, horizontal -x, long -l,
                                   single-column -1, verbose -l, vertical -C
          --full-time            mint -l --time-style=full-iso

en:   -f, --force    change permissions to allow writing if necessary
      -n, --iterations=N  Overwrite N times instead of the default (%d)
      -s, --size=N   shred this many bytes (suffixes like K, M, G accepted)
hu:   -f, --force    jogosultságok megváltoztatása, ha akadályozzák az írást
      -n, --iterations=N  N-szer írja felül az alapértelmezett %d helyett
      -s, --size=N   shred-elj ennyi bájtot (a k, M, G utótagok megengedett)

en:   -i, --inodes          list inode information instead of block usage
      -k                    like --block-size=1K
      -l, --local           limit listing to local filesystems
          --no-sync         do not invoke sync before getting usage info (default)
hu:   -i, --inodes           inode információ blokkinformáció helyett
      -k                     u.a. mint --block-size=1K
      -l, --local            csak a helyi fájlrendszereket írja ki
          --no-sync          nem adja ki a sync parancsot az info beolvasása előtt
                             (alapértelmezett)

en:   -l                         use a long listing format
      -L, --dereference          when showing file information for a symbolic
                                   link, show information for the file the link
                                   references rather than for the link itself
      -m                         fill width with a comma separated list of entries
hu:   -l                         hosszú formátum
      -L, --dereference          kilistázza a szimbolikus linkek által mutatott
                                   fájlok adatait
      -m                         a szélességet a bejegyzések vesszővel
                                   elválasztott listájával tölti ki

en:   -l, --link                   link files instead of copying
      -L, --dereference            always follow symbolic links
      -p                           same as --preserve=mode,ownership,timestamps
          --preserve[=ATTR_LIST]   preserve the specified attributes (default:
                                     mode,ownership,timestamps), if possible
                                     additional attributes: links, all
hu:   -l, --link                   fájlok linkelése másolás helyett
      -L, --dereference            mindig követi a szimbolikus linkeket
      -p                           mint --preserve=mode,ownership,timestamps
          --preserve[=ATTR_LIST]   megadott fájl attribútumok megőrzése (alap:
                                     mode,ownership,timestamps), ha lehet
                                     további attribútumokat is: links, all

en:   -m, --mode=MODE   set permission mode (as in chmod), not a=rw - umask
hu:   -m, --mode=MÓD    jogosultságok beállítása (mint a chmod), nem a=rw - umask

en:   -m, --mode=MODE   set permission mode (as in chmod), not rwxrwxrwx - umask
      -p, --parents     no error if existing, make parent directories as needed
      -v, --verbose     print a message for each created directory
hu:   -m, --mode=MÓD    a megadott jogosultságokkal hozza létre a könyvtárat 
                          (mint a chmod), nem rwxrwxrwx - umask
      -p, --parents     könyvtárstruktúrát hoz létre. Nem ad hibát, ha már létezik
      -v, --verbose     kiírja minden létrehozott könyvtár nevét

en:   -n, --no-dereference        treat destination that is a symlink to a
                                    directory as if it were a normal file
      -i, --interactive           prompt whether to remove destinations
      -s, --symbolic              make symbolic links instead of hard links
hu:   -n, --no-dereference       ha a cél szimbolikus link egy könyvtárra
                                   kezelje normális fájlként
      -i, --interactive          célfájlok törlésénél kérdez
      -s, --symbolic             szimbolikus link hard link helyett

en:   -n, --numeric-uid-gid      like -l, but list numeric UIDs and GIDs
      -N, --literal              print raw entry names (don't treat e.g. control
                                   characters specially)
      -o                         like -l, but do not list group information
      -p, --file-type            append indicator (one of /=@|) to entries
hu:   -n, --numeric-uid-gid      mint -l, de UID-ket és GID-ket számmal írja ki
      -N, --literal              nyers bejegyzésnevek kiírása (nem kezeli
                                   megkülönböztetett módon pl. a
                                   vezérlőkaraktereket)
      -o                         mint -l, de tulajdonos adatai nélkül
      -p, --file-type            jelet fűz a bejegyzéshez (*/=@ vagy |)

en:   -p, --parents   remove DIRECTORY, then try to remove each directory
                      component of that path name.  E.g., `rmdir -p a/b/c' is
                      similar to `rmdir a/b/c a/b a'.
      -v, --verbose   output a diagnostic for every directory processed
hu:   -p, --parents   törli a KÖNYVTÁRAT, majd megpróbálja törölni a
                      szülőkönyvtárait.  Pl., "rmdir -p a/b/c" u.a., mint
                      "rmdir a/b/c a/b a".
      -v, --verbose   minden feldolgozott könyvtár után üzenetet ír ki

en:   -p, --preserve-timestamps   apply access/modification times of SOURCE files
                            to corresponding destination files
      -s, --strip         strip symbol tables, only for 1st and 2nd formats
      -S, --suffix=SUFFIX override the usual backup suffix
      -v, --verbose       print the name of each directory as it is created
hu:   -p, --preserve-timestamps a FORRÁS elérési és módosítási idejét állítja
                                  be a megfelelő CÉLfájlon
      -s, --strip               eltávolítja a szimbólum táblát, csak 1. és 
                                  2. alaknál érvényes
      -S, --suffix=KITERJESZTES a biztonsági másolat szokásos 
                                kiterjesztésének felülbírálása
      -v, --verbose             minden létrehozott könyvtár nevét kiírja

en:   -q, --hide-control-chars   print ? instead of non graphic characters
          --show-control-chars   show non graphic characters as-is (default
                                 unless program is `ls' and output is a terminal)
      -Q, --quote-name           enclose entry names in double quotes
          --quoting-style=WORD   use quoting style WORD for entry names:
                                   literal, locale, shell, shell-always, c, escape
hu:   -q, --hide-control-chars   ? kiírása a nem grafikus karakterek helyett
          --show-control-chars   megjeleníti a nem grafikus karaktereket
                                   (alapértelmezett kivéve ha a program 'ls' és a 
                                   kimenet terminál)
      -Q, --quote-name           minden bejegyzésnevet idézőjelbe
          --quoting-style=SZÓ    a következő kulcsSZÓ alapján idézőjelez:
                                   literal, locale, shell, shell-always, c, escape

en:   -r, --reference=FILE   use this file's times instead of current time
      -t STAMP               use [[CC]YY]MMDDhhmm[.ss] instead of current time
      --time=WORD            set time given by WORD: access atime use (same as -a)
                               modify mtime (same as -m)
hu:   -r, --reference=FÁJL FÁJL dátumát használja a jelenlegi helyett
      -t IDŐ               [[CC]ÉÉ]HHNNóópp[.ss] formátumot használja a 
                             jelenlegi idő helyett
      --time=SZÓ           a SZÓ által megadott időt módosítja. SZÓ lehet:
                             access atime use (mint -a)
                             modify mtime (mint -m)

en:   -r, --reverse              reverse order while sorting
      -R, --recursive            list subdirectories recursively
      -s, --size                 print size of each file, in blocks
hu:   -r, --reverse              fordított sorrendbe rendez
      -R, --recursive            könyvtárak rekurzív listázása
      -s, --size                 kiírja a fájlok méretét blokkban

en:   -s, --symbolic-link          make symbolic links instead of copying
      -S, --suffix=SUFFIX          override the usual backup suffix
          --target-directory=DIRECTORY  move all SOURCE arguments into DIRECTORY
hu:   -s, --symbolic-link          szimbolikus link másolás helyett
      -S, --suffix=KITERJESZTES    a biztonsági másolat szokásos 
                                   kiterjesztésének felülbírálása
          --target-directory=KÖNYVTÁR   minden FORRÁS másolása a megadott 
                                        KÖNYVTÁRBA

en:   -u                         with -lt: sort by, and show, access time
                                   with -l: show access time and sort by name
                                   otherwise: sort by access time
      -U                         do not sort; list entries in directory order
      -v                         sort by version
hu:   -u                         "-lt"-vel: access time alapján rendez és azt is 
                                   mutatja
                                 "-l"-lel: név alapján rendez és az access time-ot
                                   mutatja
                                 egyébként: access time alapján rendez
      -U                         nem rendez; bejegyzések könyvtári sorrendben
      -v                         verzió alapján rendez

en:   -u, --update                 copy only when the SOURCE file is newer
                                     than the destination file or when the
                                     destination file is missing
      -v, --verbose                explain what is being done
      -x, --one-file-system        stay on this file system
hu:   -u, --update                 csak akkor másolja, ha a CÉL régebbi mint a
                                     FORRÁS vagy ha a CÉL nem létezik
      -v, --verbose                elmagyarázza, mi történik
      -x, --one-file-system        az adott fájlrendszeren marad

en:   -w, --width=COLS           assume screen width instead of current value
      -x                         list entries by lines instead of by columns
      -X                         sort alphabetically by entry extension
      -1                         list one file per line
hu:   -w, --width=OSZL           feltételezi, hogy a képernyő OSZL széles
      -x                         a bejegyzéseket soronként, és nem oszloponként 
                                   listázza
      -X                         ábécé sorba rendez, kiterjesztés szerint
      -1                         soronként egy fájlnevet ír ki

en:   ascii     from EBCDIC to ASCII
      ebcdic    from ASCII to EBCDIC
      ibm       from ASCII to alternated EBCDIC
      block     pad newline-terminated records with spaces to cbs-size
      unblock   replace trailing spaces in cbs-size records with newline
      lcase     change upper case to lower case
hu:   ascii     EBCDIC-ből ASCII-ba
      ebcdic    ASCII-ból EBCDIC-be
      ibm       ASCII-ból "alternated" EBCDIC-be
      block     az újsorra végződő rekordokat cbs méretűre tölti ki szóközökkel
      unblock   a sorvégi szóközöket cbs méretű rekordokban soremelésre cseréli
      lcase     nagybetűről kisbetűre cserél

en:   if=FILE         read from FILE instead of stdin
      obs=BYTES       write BYTES bytes at a time
      of=FILE         write to FILE instead of stdout
      seek=BLOCKS     skip BLOCKS obs-sized blocks at start of output
      skip=BLOCKS     skip BLOCKS ibs-sized blocks at start of input
hu:   if=FÁJL         FÁJLBÓL olvas a szabványos bemenet helyett
      obs=BÁJT        egyszerre BÁJT bájtot ír ki
      of=FÁJL         FÁJLBA ír a szabványos kimenet helyett
      seek=BLOKK      ennyi obs-méretű blokkot hagy ki a kimenet elején
      skip=BLOKK      ennyi ibs-méretű blokkot hagy ki a bemenet elején

en:   none, off       never make backups (even if --backup is given)
      numbered, t     make numbered backups
      existing, nil   numbered if numbered backups exist, simple otherwise
      simple, never   always make simple backups
hu:   none, off       nem készít mentést (még --backup esetén sem)
      numbered, t     számozott mentést készít
      existing, nil   számozott, ha már létezik számozott változat, 
                        egyébként egyszerű
      simple, never   mindig egyszerű biztonsági mentés

en:   notrunc   do not truncate the output file
      ucase     change lower case to upper case
      swab      swap every pair of input bytes
      noerror   continue after read errors
      sync      pad every input block with NULs to ibs-size; when used
                  with block or unblock, pad with spaces rather than NULs
hu:   notrunc   nem csonkolja a kimeneti fájlt
      ucase     kisbetűről nagybetűre cserél
      swab      minden bemeneti bájtpár sorrendjét megcseréli
      noerror   folytatás olvasási hibák esetén
      sync      minden bemeneti blokkot NULL bájtokkal ibs méretűre egészít ki;
                  ha a "block" vagy "unblock" is szerepel a listában, 
                  NULL helyett szóközt használ

en:  %4s-blocks      Used Available Use%%
hu:  %4s-blokk  Foglalt    Szabad    %%

en:  (backup: %s)
hu:  (biztonsági mentés: %s)

en:  Mounted on
hu:  Csatl. pont

en: %s -> %s (unbackup)
hu: %s -> %s (biztonsági mentés visszaállítása)

en: %s and %s are the same file
hu: %s és %s ugyanaz a fájl

en: %s exists but is not a directory
hu: %s létezik, de nem könyvtár

en: %s has unknown file type
hu: %s fájltípusa ismeretlen

en: %s is a directory
hu: %s könyvtár

en: %s+%s records in
hu: %s+%s beolvasott rekord

en: %s+%s records out
hu: %s+%s kiírt rekord

en: %s: File exists
hu: %s: a fájl létezik

en: %s: can make relative symbolic links only in current directory
hu: %s: relatív szimbolikus linkeket csak az aktuális
    könyvtárban lehet létrehozni

en: %s: cannot overwrite directory
hu: %s: könyvtár felülírása sikertelen

en: %s: cannot remove
hu: %s: törlés sikertelen

en: %s: cannot rewind
hu: %s: nem lehet visszacsévélni

en: %s: cannot shred append-only file descriptor
hu: %s: nem lehet a shred-elni a csak hozzáfűzésre megnyitott fájlleírón

en: %s: descend into directory %s?
hu: %s: belépsz %s könyvtárba?

en: %s: error truncating
hu: %s: hiba a csonkolásnál

en: %s: error writing at offset %s
hu: %s: írási hiba a következő offseten: %s

en: %s: file has negative size
hu: %s: a fájl métere negatív

en: %s: file too large
hu: %s: a fájl túl nagy

en: %s: hard link not allowed for directory
hu: %s: könyvtárra mutató hard link nem engedélyezett

en: %s: illegal option -- %c
hu: %s: illegális kapcsoló -- %c

en: %s: invalid file size
hu: %s: érvénytelen fájlméret

en: %s: invalid file type
hu: %s: érvénytelen fájltípus

en: %s: invalid number of passes
hu: %s: érvénytelen menetszám

en: %s: invalid option -- %c
hu: %s: érvénytelen kapcsoló -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
hu: %s: a `%c%s' kapcsoló nem enged meg argumentumot

en: %s: option `%s' is ambiguous
hu: %s: a `%s' kapcsoló nem egyértelmű

en: %s: option `%s' requires an argument
hu: %s: a `%s' kapcsolóhoz argumentum szükséges

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
hu: %s: a `--%s' kapcsoló nem enged meg argumentumot

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
hu: %s: a `-W %s' kapcsoló nem enged meg argumentumot

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
hu: %s: a `-W %s' kapcsoló nem egyértelmű

en: %s: option requires an argument -- %c
hu: %s: a kapcsolónak szüksége van egy argumentumra -- %c

en: %s: overwrite %s, overriding mode %04lo?
hu: %s: %s felülírása %04lo mód figyelmen kívül hagyásával?

en: %s: overwrite %s?
hu: %s: felülírod %s-t?

en: %s: pass %lu/%lu (%s)...
hu: %s: %lu/%lu menet (%s)...

en: %s: pass %lu/%lu (%s)...%s
hu: %s: %lu/%lu menet (%s)...%s

en: %s: pass %lu/%lu (%s)...%s/%s %d%%
hu: %s: %lu/%lu menet (%s)...%s/%s %d%%

en: %s: removed
hu: %s: törölve

en: %s: removing
hu: %s: törlés alatt

en: %s: renamed to %s
hu: %s: átnevezve a következőre: %s

en: %s: replace %s?
hu: %s: %s cseréje?

en: %s: specified target directory is not a directory
hu: %s: a megadott célkönyvtár nem könyvtár

en: %s: specified target is not a directory
hu: %s: a megadott cél nem könyvtár

en: %s: unrecognized option `%c%s'
hu: %s: a `%c%s' kapcsoló ismeretlen

en: %s: unrecognized option `--%s'
hu: %s: a `--%s' kapcsoló ismeretlen

en: %s: warning: making a hard link to a symbolic link is not portable
hu: %s: vigyázat: a szimbolikus linkre mutató hard link
    létrehozása nem hordozható

en: %s:%lu: invalid line;  missing second token
hu: %s:%lu: érvénytelen sor; a második token hiányzik

en: %s:%lu: unrecognized keyword %s
hu: %s:%lu: %s kulcsszó ismeretlen

en: %scannot read table of mounted filesystems
hu: A beillesztett fájlrendszerek tábláját %s nem tudja olvasni

en: * filesystems that cache in temporary locations, such as NFS
      version 3 clients
    
    * compressed filesystems
    
    In addition, file system backups and remote mirrors may contain copies
    of the file that cannot be removed, and that will allow a shredded file
    to be recovered later.
hu: * azon fájlrendszerek, amelyeknek átmeneti helyen találhatók a gyorstáraik, 
      ilyen az NFS kliens 3-as verziója
    
    * tömörített fájlrendszerek
    
    Ne feledd, hogy a törölni kívánt fájlnak lehetnek példányai mentésben vagy
    egy távoli tükörkiszolgálón. Ezek alapján vissza lehet állítani a shreddelt
    fájlt.

en: * log-structured or journaled filesystems, such as those supplied with
      AIX and Solaris (and JFS, ReiserFS, XFS, Ext3, etc.)
    
    * filesystems that write redundant data and carry on even if some writes
      fail, such as RAID-based filesystems
    
    * filesystems that make snapshots, such as Network Appliance's NFS server
hu: * naplózó fájlrendszerek, ilyen az AIX és a Solaris fájlrendszere (valamint
      a JFS, a ReiserFS, az XFS, az Ext3 stb.)
    
    * azon fájlrendszerek, amelyek redundánsan írják az adatokat és akkor is 
      továbbhaladnak az írással, ha valamelyik írás sikertelen, ilyenek a
      RAID alapú fájlrendszerek.
    
    * pillantfelvételeket alkalmazó fájlrendszerek, ilyen a Network Appliance 
      NFS kiszolgálója

en: <internal>
hu: <belső>

en: CAUTION: Note that shred relies on a very important assumption:
    that the filesystem overwrites data in place.  This is the traditional
    way to do things, but many modern filesystem designs do not satisfy this
    assumption.  The following are examples of filesystems on which shred is
    not effective:
hu: VIGYÁZAT: A shred működése egy fontos feltételezésen alapul:
    azon, hogy a fájlrendszer azonnal felülírja az adatokat. Ez a hagyományos
    eljárás, de sok korszerű fájlrendszer eltér ettől.  A következő 
    fájlrendszereken nem hatásos a shred:

en: Copy SOURCE to DEST, or multiple SOURCE(s) to DIRECTORY.
hu: FORRÁST CÉLRA vagy több FORRÁST egy CÉLKÖNYVTÁRBA másol.

en: Copy a file, converting and formatting according to the options.
    
      bs=BYTES        force ibs=BYTES and obs=BYTES
      cbs=BYTES       convert BYTES bytes at a time
      conv=KEYWORDS   convert the file as per the comma separated keyword list
      count=BLOCKS    copy only BLOCKS input blocks
      ibs=BYTES       read BYTES bytes at a time
hu: Fájl másolása, a beállításoknak megfelelő átalakításokkal.
    
      bs=BÁJT         ibs=BÁJT és obs=BÁJT beállítása
      cbs=BÁJT        BÁJT bájtot alakít át alkalmanként
      conv=KULCSSZÓ   a vesszővel elválasztott kulcsszavaknak megfelelően konvertál
      count=BLOKK     csak BLOKK bemeneti blokkot másol
      ibs=BÁJT        egyszerre BÁJT bájtot olvas be

en: Create a link to the specified TARGET with optional LINK_NAME.
    If LINK_NAME is omitted, a link with the same basename as the TARGET is
    created in the current directory.  When using the second form with more
    than one TARGET, the last argument must be a directory;  create links
    in DIRECTORY to each TARGET.  Create hard links by default, symbolic
    links with --symbolic.  When creating hard links, each TARGET must exist.
hu: Link létrehozása a megadott CÉLRA, opcionális LINK_NÉV megadásával.
    Ha a LINK_NÉV nincs megadva, a CÉLLAL megegyező nevű link jön lére a
    jelenlegi könyvtárban.  A második alak használatakor, több CÉL esetén,
    az utolsó argumentum kötelezően könyvtár; ekkor a KÖNYVTÁRBAN linkek jönnek 
    létre a CÉLOKRA.  Alapértelmezésben hard linekeket hoz éltre, szimbolikus
    linkekhez használd a --symbolic kapcsolót.  Hard linkek létrehozásakor
    minden CÉLNAK léteznie kell.

en: Create named pipes (FIFOs) with the given NAMEs.
hu: NÉV nevű "Named pipe"-ot (FIFO-t) hoz létre.

en: Create the DIRECTORY(ies), if they do not already exist.
hu: KÖNYVTÁRAKAT hoz létre, ha még nem léteznek.

en: Create the special file NAME of the given TYPE.
hu: Adott NÉVŰ és TÍPUSÚ speciális fájlt hoz létre.

en: Force changed blocks to disk, update the super block.
hu: A megváltozott blokkokat azonnal kiírja lemezre, frissíti a szuperblokkot

en: In the first two formats, copy SOURCE to DEST or multiple SOURCE(s) to
    the existing DIRECTORY, while setting permission modes and owner/group.
    In the third format, create all components of the given DIRECTORY(ies).
hu: Az első két alaknál FORRÁST a CÉLRA másolja, több FORRÁS esetén a létező
    KÖNYVTÁRBA másolja a fájlokat. Másolás közben beállítja a fájlok 
    jogosultságait és a tulajt/csoportot.
    A harmadik alaknál létrehozza az adott KÖNYVTÁRAK minden elemét.

en: List information about the FILEs (the current directory by default).
    Sort entries alphabetically if none of -cftuSUX nor --sort.
hu: Információt ír ki a FÁJLOKRÓL, alapértelemezésben az aktuális könyvtárról.
    Ábécé sorrendbe rendezi a bejegyzéseket, ha nincs megadva a -cftuSUX
    kapcsolók valamelyike vagy a --sort.

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
hu: Ha egy hosszú kapcsolóhoz kötelező argumentumot megadni, akkor ez a 
    megfelelő rövid kapcsolónál is kötelező.

en: Output commands to set the LS_COLORS environment variable.
    
    Determine format of output:
      -b, --sh, --bourne-shell    output Bourne shell code to set LS_COLORS
      -c, --csh, --c-shell        output C shell code to set LS_COLORS
      -p, --print-database        output defaults
hu: Kiírja a megfelelő shell parancsot az LS_COLOR környezeti 
    változó beállításához.
    
    Kimeneti formátum megállapítása
      -b, --sh, --bourne-shell    Bourne shell kód az LS_COLORS beállításához
      -c, --csh, --c-shell        C shell kód az LS_COLORS beállításához
      -p, --print-data-base       alapértelmezés kiírása

en: Overwrite the specified FILE(s) repeatedly, in order to make it harder
    for even very expensive hardware probing to recover the data.
hu: A megadott FÁJLT többször egymás után felülírja, így még nagyon költséges
    hardver megoldásokkal sem lehet könnyen visszaállítani az adatokat.

en: Remove the DIRECTORY(ies), if they are empty.
    
          --ignore-fail-on-non-empty
                      ignore each failure that is solely because a directory
                      is non-empty
hu: Törli a KÖNYVTÁRAKAT, ha ezek üresek.
    
          --ignore-fail-on-non-empty
                      törli a könyvtárat abban az esetben, ha a törlésnek egyetlen
                      akadálya az, hogy a könyvtár nem üres

en: Rename SOURCE to DEST, or move SOURCE(s) to DIRECTORY.
hu: FORRÁST átnevezi CÉLRA vagy több FORRÁST egy CÉLKÖNYVTÁRBA helyez át.

en: Set LC_ALL='C' to work around the problem.
hu: Állítsd be az LC_ALL='C' -t a probléma elkerüléséhez.

en: Show information about the filesystem on which each FILE resides,
    or all filesystems by default.
hu: Arról a fájlrendszerről jelenít meg adatokat, ahol a megadott FÁJL
    található, alapértelmezésben minden fájlrendszerről.

en: Summarize disk usage of each FILE, recursively for directories.
hu: Összefoglalja a lemezhasználatot minden FÁJLRA, rekurzívan minden könyvtárban.

en: The backup suffix is `~', unless set with --suffix or SIMPLE_BACKUP_SUFFIX.
    The version control method may be selected via the --backup option or through
    the VERSION_CONTROL environment variable.  Here are the values:
hu: A biztonsági másolat kiterjesztése `~', ha nincs megadva a --suffix vagy
    a SIMPLE_BACKUP_SUFFIX. A verziókövetés módját megválaszthatod a --backup
    kapcsolóval vagy a VERSION_CONTROL környezeti változó segítségével.
    Az érvényes értékek a következők:

en: The strings compared were %s and %s.
hu: Az összehasonlított karakterláncok: %s és %s.

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
hu: Ez szabad szoftver; a sokszorosításra vonatkozó feltételeket lásd a forrásban.
    SEMMILYEN garanciát nem vállalunk, még azt sem állítjuk, hogy ez a program
    KERESKEDELMI CÉLOKRA ALKALMAS vagy HASZNÁLHATÓ EGY ADOTT FELADATRA.

en: Try `%s --help' for more information.
hu: Próbáld a `%s --help'-et.

en: Unknown system error
hu: Ismeretlen rendszerhiba

en: Update the access and modification times of each FILE to the current time.
hu: Frissíti mindegyik FÁJL elérési és módosítási idejét, a jelenlegi időre.

en: Usage: %s [OPTIONS] FILE [...]
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓK] FÁJL [...]

en: Usage: %s [OPTION]
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]

en: Usage: %s [OPTION] DIRECTORY...
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ] KÖNYVTÁR...

en: Usage: %s [OPTION] NAME...
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ] NÉV...

en: Usage: %s [OPTION]...
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]...

en: Usage: %s [OPTION]... DIRECTORY...
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]... KÖNYVTÁR...

en: Usage: %s [OPTION]... FILE...
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]... FÁJL...

en: Usage: %s [OPTION]... GROUP FILE...
      or:  %s [OPTION]... --reference=RFILE FILE...
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]... CSOPORT FÁJL...
      vagy:  %s [KAPCSOLÓ]... --reference=REFERENCIAFÁJL FÁJL...

en: Usage: %s [OPTION]... MODE[,MODE]... FILE...
      or:  %s [OPTION]... OCTAL-MODE FILE...
      or:  %s [OPTION]... --reference=RFILE FILE...
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]... MÓD[,MÓD]... FÁJL...
      vagy:  %s [KAPCSOLÓ]... OKTÁLIS_MÓD FÁJL...
      vagy:  %s [KAPCSOLÓ]... --reference=REFERENCIAFÁJL FÁJL...

en: Usage: %s [OPTION]... NAME TYPE [MAJOR MINOR]
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]... NÉV TÍPUS [MAJOR MINOR]

en: Usage: %s [OPTION]... OWNER[:[GROUP]] FILE...
      or:  %s [OPTION]... :GROUP FILE...
      or:  %s [OPTION]... --reference=RFILE FILE...
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]... TULAJDONOS[:[CSOPORT]] FÁJL...
      vagy:  %s [KAPCSOLÓ]... :CSOPORT FÁJL...
      vagy:  %s [KAPCSOLÓ]... --reference=REFERENCIAFÁJL FÁJL...

en: Usage: %s [OPTION]... SOURCE DEST
      or:  %s [OPTION]... SOURCE... DIRECTORY
      or:  %s [OPTION]... --target-directory=DIRECTORY SOURCE...
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]... FORRÁS CÉL
      vagy:  %s [KAPCSOLÓ]... FORRÁS... KÖNYVTÁR
      vagy:  %s [KAPCSOLÓ]... --target-directory=KÖNYVTÁR FORRÁS...

en: Usage: %s [OPTION]... SOURCE DEST           (1st format)
      or:  %s [OPTION]... SOURCE... DIRECTORY   (2nd format)
      or:  %s -d [OPTION]... DIRECTORY...       (3rd format)
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]... FORRÁS CÉL                         (1. alak)
      vagy:  %s [KAPCSOLÓ]... FORRÁS... KÖNYVTÁR    (2. alak)
      vagy:  %s -d [KAPCSOLÓ]... KÖNYVTÁR...       (3. alak)

en: Usage: %s [OPTION]... TARGET [LINK_NAME]
      or:  %s [OPTION]... TARGET... DIRECTORY
      or:  %s [OPTION]... --target-directory=DIRECTORY TARGET...
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]... CÉL [LINK_NEVE]
      vagy:  %s [KAPCSOLÓ]... CÉL... KÖNYVTÁR
      vagy:  %s [KAPCSOLÓ]... --target-directory=KÖNYVTÁR CÉL...

en: Usage: %s [OPTION]... [FILE]
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]... [FÁJL]

en: Usage: %s [OPTION]... [FILE]...
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]... [FÁJL]...

en: Valid arguments are:
hu: Az érvényes argumentumok a következők:

en: Warning:
hu: Vigyázat:

en: ^[yY]
hu: ^[iIyY]

en: accessing %s
hu: %s elérése

en: advancing past %s bytes in output file %s
hu: %s bájtnál továbbléptünk a következő kimeneti fájlban: %s

en: ambiguous argument %s for %s
hu: `%s' argumentum nem egyértelmű a következőhöz: `%s'

en: backing up %s would destroy source;  %s not copied
hu: biztonsági mentés %s-ről megsemmisítené a forrást:
    %s nem került másolásra

en: backing up %s would destroy source;  %s not moved
hu: biztonsági mentés %s-ről megsemmisítené a forrást:
    %s nem került áthelyezésre

en: backup type
hu: biztonsági mentés típusa

en: block size
hu: blokkméret

en: block special files not supported
hu: a speciális blokkfájl nem támogatott

en: cannot access %s
hu: %s: hozzáférés sikertelen

en: cannot backup %s
hu: %s biztonsági mentése sikertelen

en: cannot both summarize and show all entries
hu: nem lehet egyszerre összesítést kérni és minden bejegyzést megjeleníteni

en: cannot change owner and/or group of %s
hu: nem lehet %s tulajdonosát és vagy csoportját megváltoztatni

en: cannot change permissions of %s
hu: nem lehet %s jogosultságait megváltoztatni

en: cannot change to directory %s
hu: nem lehet a következő könyvtárba lépni: %s

en: cannot change to null group
hu: a csoportot nem lehet nullra változtatni

en: cannot chdir to directory %s
hu: nem lehet a következő könyvtárba lépni: %s

en: cannot compare file names %s and %s
hu: %s és %s fájlnevek összehasonlítása sikertelen

en: cannot convert U+%04X to local character set
hu: nem lehet helyi karakterkészletbe átalakítani a következőt: U+%04X

en: cannot convert U+%04X to local character set: %s
hu: nem lehet U+%04X-t helyi karakterkészletbe átalakítani:  %s

en: cannot copy a directory, %s, into itself, %s
hu: %s könyvtárat nem lehet saját magába (%s) másolni

en: cannot copy cyclic symbolic link %s
hu: %s körkörös linket nem lehet másolni

en: cannot create directory %s
hu: nem lehet a következő könyvtárat létrehozni: %s

en: cannot create fifo %s
hu: nem lehet a következő fifot létrehozni: %s

en: cannot create hard link %s to %s
hu: %2$s-re mutató %1$s hard linket nem lehet létrehozni

en: cannot create link %s
hu: nem lehet a következő linket létrehozni: %s

en: cannot create regular file %s
hu: nem lehet létrehozni a következő reguláris fájlt: %s

en: cannot create special file %s
hu: nem lehet létrehozni a következő speciális fájlt: %s

en: cannot create symbolic link %s
hu: nem lehet létrehozni a következő szimbolikus linket: %s

en: cannot create symbolic link %s to %s
hu: nem lehet létrehozni %2$s-re mutató %1$s szimbolikus linket

en: cannot determine device and inode of %s
hu: %s eszközét és inode-ját nem lehet megállapítani

en: cannot fstat %s
hu: fstat %s sikertelen

en: cannot get the login group of a numeric UID
hu: az UID-hez tartozó bejelentkezési csoportot nem lehet megállapítani

en: cannot lseek %s
hu: lseek %s sikertelen

en: cannot lstat `.' in %s
hu: nem lehet a (`.') könyvtárat lstat-olni itt: %s

en: cannot make both hard and symbolic links
hu: nem lehet egyszerre hard linket és szimbolikus linket létrehozni

en: cannot make directory %s
hu: nem lehet %s könyvtárat létrehozni

en: cannot move %s to %s
hu: %s-t nem lehet ide áthelyezni: %s

en: cannot move %s to a subdirectory of itself, %s
hu: %s-t nem lehet egy saját alkönyvtárába (%s) áthelyezni

en: cannot move directory onto non-directory: %s -> %s
hu: a könyvtárat nem lehet nem-könyvtárba áthelyezni: %s -> %s

en: cannot obtain time stamps for %s
hu: nem lehet beolvasni %s időbélyegét

en: cannot omit both user and group
hu: nem lehet egyszerre a csoportot és a felhasználót is elhagyni

en: cannot open %s for reading
hu: %s megnyitása olvasásra sikertelen

en: cannot open directory %s
hu: nem lehet a következő könyvtárat megnyitni: %s

en: cannot overwrite directory %s
hu: nem lehet %s könyvtárat felülírni

en: cannot overwrite directory %s with non-directory
hu: %s könyvtárat nem lehet nem-könyvtárral felülírni

en: cannot overwrite non-directory %s with directory %s
hu: %s nem-könyvtárat nem lehet %s könyvtárral felülírni

en: cannot read symbolic link %s
hu: nem lehet olvasni a következő szimbolikus linket: %s

en: cannot remove %s
hu: nem lehet törölni a következőt: `%s'

en: cannot remove `.' or `..'
hu: nem lehet törölni `.'-ot vagy `..'-ot

en: cannot remove directory %s
hu: nem lehet törölni a következő könyvtárat: `%s'

en: cannot run strip
hu: strip futtatása sikertelen

en: cannot set permissions of %s
hu: nem lehet %s jogosultságait beállítani

en: cannot set permissions of directory %s
hu: nem lehet %s könyvtár jogosultságait beállítani

en: cannot set permissions of fifo %s
hu: nem lehet %s fifo jogosultságait beállítani

en: cannot set time stamps for %s
hu: nem lehet beállítani %s időbélyegét

en: cannot specify times from more than one source
hu: az időt nem lehet több forrásból venni

en: cannot stat %s
hu: stat %s sikertelen

en: cannot un-backup %s
hu: %s biztonsági mentés visszaállítása sikertelen

en: cannot unlink %s
hu: %s törlése sikertelen

en: changed group of %s to %s
hu: %s csoportja megváltozott a következőre: %s

en: changing group of %s
hu: %s csoportjának megváltoztatása

en: changing ownership of %s
hu: %s tulajdonosának megváltoztatása

en: changing permissions of %s
hu: %s jogosultságainak megváltoztatása

en: character out of range
hu: tartományon kívüli karakter

en: character special files not supported
hu: a speciális karakterfájl nem támogatott

en: closing %s
hu: %s lezárása

en: closing input file %s
hu: %s bemeneti fájl lezárása

en: closing output file %s
hu: %s kimeneti fájl lezárása

en: copying multiple files, but last argument %s is not a directory
hu: több fájl másolása, de az utolsó argumentum (%s) nem könyvtár

en: create hard link %s to %s
hu: %s hard link létrehozása a következőre: %s

en: create symbolic link %s to %s
hu: %s szimbolikus link létrehozása a következőre: %s

en: created directory %s
hu: %s könyvtár létrejött

en: creating %s
hu: %s létrehozása

en: creating directory %s
hu: %s könyvtár létrehozása

en: creating hard link %s to %s
hu: %2$s fájlra mutató %1$s hard link létrehozása

en: creating symbolic link %s to %s
hu: %2$s fájlra mutató %1$s szimbolikus link létrehozása

en: failed to change group of %s to %s
hu: %s csoportjának megváltoztatása %s-re sikertelen

en: failed to change mode of %s to %04lo (%s)
hu: %s jogosultságainak megváltoztatása %04lo -ra sikertelen (%s)

en: failed to change ownership of %s to %s
hu: %s tulajdonosának megváltoztatása %s-re sikertelen

en: failed to get attributes of %s
hu: %s attribútumainak beolvasása sikertelen

en: fifo files not supported
hu: a fifo fájlok nem támogatottak

en: file arguments missing
hu: hiányzó fájlargumentumok

en: file offset out of range
hu: a fájl offset túlmutat a fájlon

en: file system type %s both selected and excluded
hu: %s típusú fájlrendszer ki van jelölve, de figyelmen
    kívül is van hagyva

en: fork system call failed
hu: fork() rendszerhívás sikertelen

en: getting new attributes of %s
hu: %s új attribútumainak beolvasása

en: group number
hu: csoportszám

en: group of %s retained as %s
hu: %s csoportja maradt %s

en: iconv function not available
hu: az iconv függvény nem elérhető

en: iconv function not usable
hu: az iconv függvény nem használható

en: ignoring all arguments
hu: minden argumentum figyelmen kívül hagyva

en: ignoring invalid tab size in environment variable TABSIZE: %s
hu: a TABSIZE környezeti változóban megadott érvénytelen tab méret
    figyelmen kívül hagyása: %s

en: ignoring invalid width in environment variable COLUMNS: %s
hu: a COLUMNS környezeti változóban megadott érvénytelen érték
    figyelmen kívül hagyása: %s

en: installing multiple files, but last argument, %s is not a directory
hu: több fájl telepítése, de az utolsó argumentum (%s) nem könyvtár

en: inter-device move failed: %s to %s; unable to remove target
hu: eszközközi áthelyezés sikertelen:
    %s --> %s; cél törlése sikertelen

en: invalid argument %s for %s
hu: A `%s' argumentum érvénytelen ehhez: %s

en: invalid character %s in mode string %s
hu: érvénytelen karakter (%s) a `%s' módkarakterláncban

en: invalid conversion: %s
hu: érvénytelen konverzió: %s

en: invalid date format %s
hu: érvénytelen időformátum: %s

en: invalid device %s %s
hu: érvénytelen eszköz %s %s

en: invalid group
hu: érvénytelen csoport

en: invalid group %s
hu: érvénytelen csoport: %s

en: invalid group name %s
hu: érvénytelen csoportnév: %s

en: invalid group number %s
hu: érvénytelen csoportszám: %s

en: invalid line width: %s
hu: érvénytelen sorhossz: %s

en: invalid major device number %s
hu: érvénytelen major eszközszám: %s

en: invalid maximum depth %s
hu: érvénytelen maximális mélység: %s

en: invalid minor device number %s
hu: érvénytelen minor eszközszám: %s

en: invalid mode
hu: érvénytelen mód

en: invalid mode %s
hu: érvénytelen mód: %s

en: invalid mode string: %s
hu: érvénytelen módkarakterlánc: %s

en: invalid number %s
hu: érvénytelen szám: %s

en: invalid tab size: %s
hu: érvénytelen tabulátorméret: %s

en: invalid time style format %s
hu: érvénytelen időformátum stílus %s

en: invalid user
hu: érvénytelen felhasználó

en: invalid user %s
hu: érvénytelen felhasználó: %s

en: major and minor device numbers may not be specified for fifo files
hu: fifo fájlokhoz nem lehet major és minor eszközszámokat megadni

en: memory exhausted
hu: elfogyott a memória

en: missing destination file
hu: hiányzó célfájl

en: missing file argument
hu: hiányzó fájlargumentum

en: mode of %s changed to %04lo (%s)
hu: %s jogosultságai megváltoztak %04lo -ra (%s)

en: mode of %s retained as %04lo (%s)
hu: %s jogosultsága maradt a következő: %04lo (%s)

en: neither symbolic link %s nor referent has been changed
hu: a szimbolikus link (%s) és az általa mutatott fájl egyaránt változatlan

en: no FILE arguments may be used with the option to output
    dircolors' internal database
hu: nem lehet FÁJL argumentumot használni a dircolor belső adabázisának
    kiíratásakor

en: no SHELL environment variable, and no shell type option given
hu: nincs SHELL változó beállítva és nem adtad meg a shell típusát

en: not listing already-listed directory: %s
hu: a következő, már korábban listázott, könyvtár kihagyása: %s

en: omitting directory %s
hu: %s könyvtár kihagyása

en: opening %s
hu: %s megnyitása

en: ownership of %s retained as %s
hu: %s tulajdonosa maradt %s

en: preserving times for %s
hu: %s összes idejének megtartása

en: reading %s
hu: %s olvasása

en: removing directory, %s
hu: %s könyvtár törlése

en: setting permissions for %s
hu: %s jogosultságainak beállítása

en: setting times of %s
hu: %s idejének beállítása

en: skipping file %s, as it was replaced while being copied
hu: %s fájl kihagyása, mivel kicserélték másolás közben

en: specified target, %s is not a directory
hu: a megadott cél (%s) nem könyvtár

en: standard input
hu: szabványos bemenet

en: standard output
hu: szabványos kimenet

en: string comparison failed
hu: karakterlánc-összehasonlítás sikertelen

en: strip failed
hu: strip sikertelen

en: symbolic links are not supported on this system
hu: ez a rendszer nem támogatja a szimbolikus linkeket

en: the options to output dircolors' internal database and
    to select a shell syntax are mutually exclusive
hu: a dircolors belső adatbázisának kilistázása és a shell szintaxis
    kiíratása két egymást kölcsönösen kizáró kapcsoló

en: the strip option may not be used when installing a directory
hu: könyvtár telepítésénél nem lehet használni a `strip' lehetőséget

en: too few arguments
hu: túl kevés argumentum

en: too many arguments
hu: túl sok argumentum

en: total
hu: összesen

en: truncated record
hu: levágott rekord

en: truncated records
hu: levágott rekord

en: unparsable value for LS_COLORS environment variable
hu: az LS_COLORS környezeti változó értéke nem értelemezhető

en: unrecognized option %s
hu: ismeretlen kapcsoló: %s

en: unrecognized option %s=%s
hu: ismeretlen kapcsoló: %s=%s

en: unrecognized prefix: %s
hu: ismeretlen előtag: %s

en: warning: --version-control (-V) is obsolete;  support for it
    will be removed in some future release.  Use --backup=%s instead.
hu: vigyázat: a --version-control (-V) kapcsoló elavult, támogatottsága 
    meg fog szünni a következő verzióval.
    Használd a --backup=%s kapcsolót helyette.

en: warning: `touch %s' is obsolete; use `touch -t %04d%02d%02d%02d%02d.%02d'
hu: vigyázat: `touch %s' elavult; használd helyette a 
    `touch -t %04d%02d%02d%02d%02d.%02d' alakot.

en: warning: source file %s specified more than once
hu: vigyázat: %s forrásfájl többször is meg van adva

en: warning: summarizing conflicts with --max-depth=%d
hu: vigyázat: az összesítés kérése ellenkezik a --max-depth=%d kapcsolóval

en: warning: summarizing is the same as using --max-depth=0
hu: vigyázat: az összesítés megegyezik a --max-depth=0 kapcsoló használatával

en: warning: working around lseek kernel bug for file (%s)
      of mt_type=0x%0lx -- see <sys/mtio.h> for the list of types
hu: vigyázat: lseek kernel hiba kivédése a következő fájlnál:
    %s (mt_type=0x%0lx)
    A <sys/mtio.h> fájlban megtalálod a típusok listáját

en: when creating special files, major and minor device
    numbers must be specified
hu: speciális fájlok létrehozásakor meg kell adni major és minor
    eszközszámokat

en: when making multiple links, last argument must be a directory
hu: több link létrehozásánál az utolsó argumentum könyvtár kell legyen

en: when moving multiple files, last argument must be a directory
hu: több fájl áthelyezésénél az utolsó argumentum könyvtár kell legyen

en: when preserving paths, the destination must be a directory
hu: az útvonal megtartásakor a cél könyvtár kell legyen

en: will not create hard link %s to directory %s
hu: %2$s könyvtárra mutató %1$s hard link nem hozható létre

en: will not overwrite just-created %s with %s
hu: az éppen létrehozott %s-t nem fogom felülírni ezzel: %s

en: write error
hu: írási hiba

en: writing %s
hu: %s írása

en: writing to %s
hu: írás a következőbe: %s

en: wrong number of arguments
hu: rossz az argumentumok száma
