Dia 0.91 - en to hu translation catalogue (413 entries)

en: %s
    Object
hu: %s
    Objektum

en: %s
    Shape
hu: %s
    Alak

en: %s Plugin could not be unloaded
hu: %s bővítményt nem tudtam eltávolítani

en: /Edit/---
hu: /Szerkesztés/---

en: /Edit/C_ut
hu: /Szerkesztés/_Kivágás

en: /Edit/Copy Text
hu: /Szerkesztés/Szöveg másolása

en: /Edit/Cut Text
hu: /Szerkesztés/Szöveg kivágása

en: /Edit/Paste _Text
hu: /Szerkesztés/Szöveg beillesztése

en: /Edit/_Copy
hu: /Szerkesztés/_Másolás

en: /Edit/_Delete
hu: /Szerkesztés/_Törlés

en: /Edit/_Paste
hu: /Szerkesztés/_Beillesztés

en: /Edit/_Redo
hu: /Szerkesztés/_Újra

en: /Edit/_Undo
hu: /Szerkesztés/_Visszavonás

en: /File/---
hu: /Fájl/---

en: /File/P_lugins...
hu: /Fájl/_Bővítmények...

en: /File/Page Set_up...
hu: /Fájl/_Oldalbeállítás...

en: /File/Save _As...
hu: /Fájl/Mentés máskén_t...

en: /File/_Close
hu: /Fájl/_Bezárás

en: /File/_Export...
hu: /Fájl/_Exportálás...

en: /File/_New
hu: /Fájl/Ú_j

en: /File/_Open...
hu: /Fájl/_Megnyitás...

en: /File/_Preferences...
hu: /Fájl/_Tulajdonságok...

en: /File/_Print Diagram...
hu: /Fájl/Ábra _nyomtatása...

en: /File/_Quit
hu: /Fájl/_Kilépés

en: /File/_Save
hu: /Fájl/Me_ntés

en: /Help/---
hu: /Súgó/---

en: /Help/_About...
hu: /Súgó/_Névjegy...

en: /Help/_Manual
hu: /Súgó/_Kézikönyv

en: /Objects/---
hu: /Objektumok/---

en: /Objects/Align Horizontal/Adjacent
hu: /Objektumok/Vizszintes igazítás/Egymás mellé

en: /Objects/Align Horizontal/Center
hu: /Objektumok/Vizszintes igazítás/Középre

en: /Objects/Align Horizontal/Equal Distance
hu: /Objektumok/Vizszintes igazítás/Egyenlő távolság

en: /Objects/Align Horizontal/Left
hu: /Objektumok/Vizszintes igazítás/Balra

en: /Objects/Align Horizontal/Right
hu: /Objektumok/Vizszintes igazítás/Jobbra

en: /Objects/Align Vertical/Adjacent
hu: /Objektumok/Függőleges igazítás/Egymás mellé

en: /Objects/Align Vertical/Bottom
hu: /Objektumok/Függőleges igazítás/Lent

en: /Objects/Align Vertical/Equal Distance
hu: /Objektumok/Függőleges igazítás/Egyenlő távolság

en: /Objects/Align Vertical/Top
hu: /Objektumok/Függőleges igazítás/Fent

en: /Objects/Align _Horizontal
hu: /Objektumok/_Vizszintes igazítás

en: /Objects/Align _Vertical
hu: /Objektumok/_Függőleges igazítás

en: /Objects/Bring to _Front
hu: /Objektumok/_Előtérbe hoz

en: /Objects/Send to _Back
hu: /Objektumok/_Háttérbe tesz

en: /Objects/_Group
hu: /Objektumok/_Csoportosít

en: /Objects/_Ungroup
hu: /Objektumok/Csoport f_elbonása

en: /Select/---
hu: /Kijelölés/---

en: /Select/All
hu: /Kijelölés/Mindent

en: /Select/Connected
hu: /Kijelölés/Összekötött

en: /Select/Intersect
hu: /Kijelölés/Metszet

en: /Select/Invert
hu: /Kijelölés/Invertál

en: /Select/None
hu: /Kijelölés/Semmit

en: /Select/Remove
hu: /Kijelölés/Töröl

en: /Select/Replace
hu: /Kijelölés/Cserél

en: /Select/Same Type
hu: /Kijelölés/Azonos típus

en: /Select/Transitive
hu: /Kijelöl/Tranzitív

en: /Select/Union
hu: /Kijelölés/Únió

en: /Tools/Arc
hu: /Eszközök/Körív

en: /Tools/Beziergon
hu: /Eszközök/Bezier-síkidom

en: /Tools/Bezierline
hu: /Eszközök/Bezier-görbe

en: /Tools/Box
hu: /Eszközök/Doboz

en: /Tools/Ellipse
hu: /Eszközök/Ellipszis

en: /Tools/Image
hu: /Eszközök/Kép

en: /Tools/Line
hu: /Eszközök/Vonal

en: /Tools/Magnify
hu: /Eszközök/Nagyítás

en: /Tools/Modify
hu: /Eszközök/Módosítás

en: /Tools/Polygon
hu: /Eszközök/Sokszög

en: /Tools/Polyline
hu: /Eszközök/Töröttvonal

en: /Tools/Scroll
hu: /Eszközök/Görgetés

en: /Tools/Text
hu: /Eszközök/Szöveg

en: /Tools/Zigzagline
hu: /Eszközök/Cikkcakkvonal

en: /View/---
hu: /Nézet/---

en: /View/New _View
hu: /Nézet/Új _nézet

en: /View/Show _All
hu: /Nézet/Mutat _Mindent

en: /View/Show _Connection Points
hu: /Nézet/_Csatlakozási pontok

en: /View/Show _Rulers
hu: /Nézet/_Vonalzók

en: /View/Zoom _In
hu: /Nézet/_Nagyítás

en: /View/Zoom _Out
hu: /Nézet/_Kicsinyítés

en: /View/Zoom/100%
hu: /Nézet/Nagyítás/100%

en: /View/Zoom/141%
hu: /Nézet/Nagyítás/141%

en: /View/Zoom/200%
hu: /Nézet/Nagyítás/200%

en: /View/Zoom/25%
hu: /Nézet/Nagyítás/25%

en: /View/Zoom/283%
hu: /Nézet/Nagyítás/283%

en: /View/Zoom/35.4%
hu: /Nézet/Nagyítás/35.4%

en: /View/Zoom/400%
hu: /Nézet/Nagyítás/400%

en: /View/Zoom/50%
hu: /Nézet/Nagyítás/50%

en: /View/Zoom/70.7%
hu: /Nézet/Nagyítás/70.7%

en: /View/Zoom/85%
hu: /Nézet/Nagyítás/85%

en: /View/_AntiAliased
hu: /Nézet/Él_simított

en: /View/_Snap To Grid
hu: /Nézet/_Rácsra illeszt

en: /View/_Zoom
hu: /Nézet/_Nagyítás

en: /_Dialogs
hu: /_Párbeszédek

en: /_Edit
hu: /S_zerkesztés

en: /_File
hu: /_Fájl

en: /_Help
hu: /_Súgó

en: /_Objects
hu: /_Objektumok

en: /_Select
hu: /_Kijelölés

en: /_Tools
hu: /_Eszközök

en: /_View
hu: /_Nézet

en: <unnamed>
hu: <névtelen>

en: About Dia
hu: A Dia névjegye

en: Abstract
hu: Absztrakt

en: Abstract Class
hu: Absztrakt osztály

en: Active object
hu: Aktív objektumok

en: Actor
hu: Szereplő

en: Add Corner
hu: Sarok hozzáadása

en: Add segment
hu: Szegmens hozzáadása

en: Adjacent
hu: Egymás mellé

en: Aggregate
hu: Aggregál

en: Align _Horizontal
hu: _Vizszintes

en: Align _Vertical
hu: _Függőleges

en: All
hu: Mindent

en: Arc
hu: Körív

en: Arrow Properties
hu: Nyíl tulajdonságai

en: Attribute
hu: Attribútum

en: Attribute data
hu: Attribútum érték

en: Attributes
hu: Attribútumok

en: Attributes visible
hu: Attribútumok láthatók

en: Background
hu: Háttér

en: Background Color
hu: Háttérszín

en: Beziergon
hu: Bezier-síkidom

en: Bezierline
hu: Bezier-görbe

en: Bottom
hu: Lent

en: Bottom:
hu: Lent:

en: Box
hu: Doboz

en: Bring to _Front
hu: _Előtérbe hoz

en: Browse
hu: Keresés

en: Browse...
hu: Tallózás...

en: By extension
hu: Kiterjesztés szerint

en: Call
hu: Hívás

en: Can't connect to session manager!
hu: A munkafolyamat-kezelő nem elérhető!

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Center
hu: Középre

en: Channel
hu: Csatorna

en: Class
hu: Osztály

en: Class Name
hu: Osztály neve

en: Class name:
hu: Osztály neve:

en: Class scope
hu: Osztálynézet

en: Close
hu: Bezárás

en: Close Diagram
hu: Ábra bezárása

en: Colour:
hu: Szín:

en: Components for electric circuits
hu: Elektomos áramköri elemek

en: Composition
hu: Kompozíció

en: Connected
hu: Összekötött

en: Connection Points:
hu: Csatlakozási pontok:

en: Constraint:
hu: Konstans:

en: Contributors:
hu: Köszönet illeti még:

en: Copy ->
hu: Másolás ->

en: Copy Text
hu: Szöveg másolása

en: Copyright (C) 1998-2002 The Free Software Foundation and the authors
hu: Copyright © 1998-2002 The Free Software Foundation és a szerzők

en: Could not create PNG header info structure
hu: Nem tudtam létrehozni a PNG fejléc info struktúrát

en: Could not create PNG write structure
hu: Nem tudtam írható PNG struktúrát létrehozni

en: Could not create per-user Dia config directory
hu: Nem tudtam a felhasználónak Dia konfigurációs könyvtárat létrehozni

en: Could not deduce correct path for `%s'
hu: Nem tudtam megállapítani a megfelelő útvonalat `%s'-hez

en: Could not determine which export filter
    to use to save '%s'
hu: Nem tudtam megállapítani, hogy melyik export szűrőt használjam
    '%s' mentéséhez

en: Could not find plugin init function in `%s'
hu: A bővítmény inicializáló függvénye nem található `%s'-ben

en: Could not initialize Bonobo!
hu: A Bonobo inicializálása nem sikerült!

en: Could not open `%s' for writing
hu: Nem tudom megnyitni: '%s' nem írható

en: Couldn't find standard objects when looking for object-libs, exiting...
hu: Objektum könyvtár keresése... Nem találom az általános objektumokat, kilépek...

en: Couldn't open: '%s' for reading.
hu: Nem tudom megnyitni: '%s' nem olvasható.

en: Couldn't open: '%s' for writing.
hu: Nem tudom megnyitni: '%s' nem írható.

en: Create
hu: Létrehozás

en: Create new diagram
hu: Új ábra készítése

en: Cut Text
hu: Szöveg kivágása

en: Dash length:
hu: Vonal hossza:

en: Dash-Dot
hu: Vonal-Pont

en: Dash-Dot-Dot
hu: Vonal-Pont-Pont

en: Dashed
hu: Szaggatott

en: Date: %s
hu: Dátum: %s

en: Def. value:
hu: Def. értékek:

en: Delay
hu: Késleltetés

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete Corner
hu: Sarok törlése

en: Delete Layer
hu: Réteg törlése

en: Delete segment
hu: Szegmens törlése

en: Description:
hu: Leírás:

en: Destroy
hu: Megsemmisítés

en: Details...
hu: Részletek...

en: Determine file type:
hu: Fájltípus meghatározása:

en: Dia v %s by Alexander Larsson
hu: Dia v %s. Szerző: Alexander Larsson

en: Diagram Editor
hu: Ábraszerkesztő

en: Diagram Menu
hu: Ábramenü

en: Diagram Properties
hu: Ábra tulajdonságai

en: Diagram Properties...
hu: Ábra tulajdonságai...

en: Diagram editor
hu: Ábraszerkesztő

en: Diagram modified!
hu: Az ábra módosítva lett!

en: Diagrams:
hu: Ábrák:

en: Direction:
hu: Irány:

en: Document
hu: Dokumentum

en: Dotted
hu: Pontozott

en: Draw background
hu: Háttér rajzolása

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Edit Attributes
hu: Attribútumok szerkesztése

en: Edit Layer Attributes
hu: Réteg tulajdonságainak szerkesztése

en: Electric
hu: Elektromos áramkörök

en: Ellipse
hu: Ellipszis

en: Energy
hu: Energia

en: Entity
hu: Megjelenés

en: Entity/Relationship diagram objects
hu: Egyed-kapcsolat diagram objektumok

en: Equal Distance
hu: Egyenlő távolság

en: Error
hu: Hiba

en: Error loading diagram %s.
    Not a Dia file.
hu: Nem tudom betölteni a következő ábrát: %s.
    Nem Dia fájl.

en: Error loading diagram %s.
    Unknown file type.
hu: Nem tudom betölteni a %s ábrát.
    Ismeretlen fájltípus.

en: Error loading diagram.
    Linked object not found in document.
hu: Nem tudom betölteni a diagrammot.
    A csatolt objektum nem található a dokumentumban.

en: Error loading diagram.
    connection handle does not exist.
hu: Nem tudom betölteni az ábrát.
    A csatlakozási "handle" nem létezik.

en: Error loading diagram.
    connection point does not exist.
hu: Nem tudom betölteni a diagrammot.
    A csatlakozási pont nem létezik.

en: Error occurred while writing PNG
hu: A PNG írásakor hiba lépett fel

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
hu: Hiba a %s kapcsolónál: %s
    Az elérhető parancssori kapcsolók megtekintéséhez futtasd a '%s --help'-et.

en: Events
hu: Események

en: Export Diagram
hu: Ábra exportálása

en: Export Options
hu: Exportálás beállításai

en: Export loaded file and exit
hu: Betöltött fájl exportálása és kilépés

en: Failed to save file '%s'.
hu: '%s' fájl mentése sikertelen

en: File
hu: Fájl

en: File already exists
hu: A fájl már létezik

en: File: %s
hu: Fájl: %s

en: Filled Diamond
hu: Kitöltött gyémánt

en: Filled Ellipse
hu: Teli ellipszis

en: Filled Triangle
hu: Kitöltött háromszög

en: Fit to:
hu: Férjen rá:

en: Flowchart
hu: Folyamatábra

en: Foreground Color
hu: Előtérszín

en: Formal parameter data
hu: Formális paraméter-adat

en: Grid
hu: Rács

en: Grid Lines
hu: Rácsvonalak

en: Half Head
hu: Fél fej

en: Height:
hu: Magasság:

en: Hollow Ellipse
hu: Lyukas ellipszis

en: Hollow Triangle
hu: Lyukas háromszög

en: Image
hu: Kép

en: Interface:
hu: Felület:

en: Internal error: Setting corner type of endpoint of bezier
hu: Belső hiba: Setting corner type of endpoint of bezier

en: Intersect
hu: Metszet

en: Invert
hu: Invertálás

en: Keep aspect ratio
hu: Felbontási arányok megtartása

en: Kind
hu: Fajta

en: Layer name:
hu: Réteg neve:

en: Layers
hu: Rétegek

en: Left
hu: Balra

en: Left Cardinality:
hu: Bal tő:

en: Left:
hu: Balra:

en: Length:
hu: Hossz:

en: Line
hu: Vonal

en: Line Break
hu: Sortörés

en: Line Style Properties
hu: Vonalstílus tulajdonságai

en: Line width
hu: Vonal szélessége

en: Line width:
hu: Vonal szélessége

en: Lines
hu: Vonalak

en: Loading ...
hu: Betöltés ...

en: Lower Layer
hu: Réteg háttérbe

en: Magnify
hu: Nagyítás

en: Magnify:
hu: Nagyítás:

en: Maintainers: Lars Clausen and Cyrille Chepelov
hu: Karbantartók: Lars Clausen és Cyrille Chépélov

en: Margins
hu: Margók

en: Material
hu: Anyag

en: Merge
hu: Egyesítés

en: Message type:
hu: Üzenet típusa:

en: Message:
hu: Üzenet:

en: Middle
hu: Középen

en: Modify
hu: Módosítás

en: Modify object(s)
hu: Objektum(ok) módosítása

en: Move ->
hu: Áthelyezés ->

en: Move down
hu: Le

en: Move up
hu: Fel

en: Multiplicity:
hu: Multiplicitás:

en: Name:
hu: Név:

en: Native Dia Diagram
hu: Eredeti Dia ábra

en: Network
hu: Hálózatok

en: New
hu: Új

en: New Layer
hu: Új réteg

en: New _View
hu: Új _nézet

en: New layer
hu: Új réteg

en: New window:
hu: Új ablak:

en: No
hu: Nem

en: No existing object to paste.
hu: Nincs beillesztendő objektum.

en: No object menu
hu: Nincs objektum-menü

en: None
hu: Nincs

en: Notice
hu: Megjegyzés

en: Number of undo levels:
hu: Visszavonások száma:

en: OUTPUT
hu: KIMENET

en: Object
hu: Objektum

en: Object defaults
hu: Objektum alapértékek

en: Object properties
hu: Objektum tulajdonságai

en: Object properties:
hu: Objektum tulajdonságai:

en: Object:
hu: Objektum:

en: Objects and filters internal to dia
hu: A dia saját objektumai és szűrői

en: Objects to design network diagrams with
hu: Objektumok hálózati diagrammokhoz

en: Objects to draw flowcharts
hu: Objektumok folymatábrák rajzolásához

en: Open Diagram
hu: Ábra megnyitása

en: Open Options
hu: Megnyitás beállításai

en: Operation data
hu: Műveletek adatai

en: Operations
hu: Műveletek

en: Operations visible
hu: Műveletek láthatóak

en: Or
hu: Vagy

en: Orientation
hu: Tájolás

en: P_lugins...
hu: _Bővítmények...

en: Page Set_up...
hu: _Oldalbeállítás...

en: Page Setup
hu: Oldalbeállítás

en: Page breaks:
hu: Laptörés:

en: Paper Size
hu: Papírméret

en: Parameter data
hu: Paraméterek adatai

en: Parameters
hu: Paraméterek

en: Parameters:
hu: Paraméterek:

en: Paste _Text
hu: Szöveg _beillesztése

en: Plug-ins
hu: Bővítmények

en: Polygon
hu: Sokszög

en: Polyline
hu: Töröttvonal

en: Polymorphic
hu: Polimorf

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Preparation
hu: Előkészítés

en: Preview text
hu: Mintaszöveg

en: Printer
hu: Nyomtató

en: Private
hu: Személyes

en: Properties:
hu: Tulajdonságok:

en: Protected
hu: Védett

en: Public
hu: Nyilvános

en: Raise Layer
hu: Réteg előtérbe

en: Recursive
hu: Rekurzív

en: Redraw
hu: Újrarajzolás

en: Relationship
hu: Rokonság

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Replace
hu: Csere

en: Return
hu: Visszatérés

en: Right
hu: Jobbra

en: Right Cardinality:
hu: Jobb tő:

en: Right:
hu: Jobbra:

en: Role:
hu: Feladat:

en: Same Type
hu: Azonos típus

en: Save Diagram
hu: Ábra mentése

en: Scale:
hu: Lépték:

en: Scaling
hu: Méretezés

en: Scroll
hu: Görgetés

en: Scroll around the diagram
hu: Körbegörget a diagrammon

en: Select Printer
hu: Nyomtató kiválasztása

en: Select color
hu: Szín kiválasztása

en: Select image file
hu: Válassz ki egy képfájlt

en: Send to _Back
hu: _Háttérbe küld

en: Sheet
hu: Munkalap

en: Sheet name:
hu: Munkalap neve:

en: Sheet:
hu: Munkalap:

en: Show _All
hu: _Mindent mutat

en: Show _Connection Points
hu: _Csatlakozási pontok megjelenítése

en: Show _Grid
hu: _Rács megjelenítése

en: Show _Rulers
hu: _Vonalzók megjelenítése

en: Show arrow
hu: Nyíl mutatása

en: Show arrow:
hu: Nyíl mutatása:

en: Show attributes
hu: Attribútumok mutatása

en: Show this help message
hu: Megjeleníti ezt a segítő szöveget

en: Side A
hu: A oldal

en: Side B
hu: B oldal

en: Signal
hu: Jel

en: Simple
hu: Egyszerű

en: Size
hu: Méret

en: Solid
hu: Teli

en: Sort
hu: Rendezés

en: Stereotype:
hu: Sztereotípia:

en: Storage
hu: Tároló

en: Suppress Attributes
hu: Elnyomott attribútumok

en: Template class
hu: Sablon osztály

en: Templates
hu: Sablonok

en: Terminal
hu: Terminál

en: Text
hu: Szöveg

en: The file '%s' already exists.
    Do you want to overwrite it?
hu: A %s nevű fájl már létezik.
    Fölül szeretnéd írni?

en: The image file '%s' was not found in that directory.
    Using the file '%s' instead
hu: A '%s' képfájlt nem találtam abban a könyvtárban.
    '%s'-t használtam helyette

en: The image file '%s' was not found.
hu: A '%s' nevű fájlt nem találtam meg.

en: This object doesn't support Undo/Redo.
    Undo information erased.
hu: Ez az objektum nem támogatja a Visszavonás/Újra funkciókat.
    Visszavonásra vonatkozó információk törölve.

en: This object has no defaults.
hu: Nincs alapértéke az objektumnak.

en: This object has no properties.
hu: Nincsenek tulajdonságai az objektumnak.

en: Top
hu: Fent

en: Top:
hu: Fent:

en: Total:
hu: Teljes:

en: Transitive
hu: Tranzitív

en: Type
hu: Típus

en: Type:
hu: Típus:

en: Union
hu: Unió

en: User Interface
hu: Felhasználói felület

en: User function
hu: Felhasználói függvény

en: Value:
hu: Érték:

en: View Defaults
hu: Alapbeállítások

en: Visibility:
hu: Láthatóság:

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Width:
hu: Szélesség:

en: Width:
hu: Szélesség:

en: Wish function
hu: Whish függvény

en: X Size:
hu: X méret:

en: Y Size:
hu: Y méret:

en: Yes
hu: Igen

en: You must specify a file, not a directory.
hu: Fájlt kell megadnod, nem könyvtárat.

en: Zigzagline
hu: Cikkcakkvonal

en: Zoom
hu: Közelítés

en: Zoom _In
hu: _Nagyítás

en: Zoom _Out
hu: _Kicsinyítés

en: Zoom in 50%
hu: 50%-os nagyítás

en: Zoom out 50%
hu: 50%-os kicsinyítés

en: [OPTION...] [FILE...]
hu: [KAPCSOLÓ...] [FÁJL...]

en: _AntiAliased
hu: É_lsimított

en: _Delete
hu: _Törlés

en: _Dialogs
hu: _Dialógusok

en: _Edit
hu: S_zerkesztés

en: _Export...
hu: _Exportálás...

en: _Group
hu: _Csoportosít

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Layers
hu: _Rétegek

en: _New diagram
hu: Ú_j diagramm

en: _Objects
hu: _Objektumok

en: _Print Diagram...
hu: Ábra _nyomtatása...

en: _Select
hu: _Kijelölés

en: _Snap To Grid
hu: _Rácsra illesztés

en: _Tools
hu: _Eszközök

en: _Ungroup
hu: Cso_port felbonása

en: _Zoom
hu: _Nagyítás

en: by
hu: *

en: description:
hu: leírás:

en: none
hu: nincs

en: translator_credits-PLEASE_ADD_YOURSELF_HERE
hu: Kovács Emese <emese@gnome.hu>
    Tímár András <timar@gnome.hu>
