file-roller - en to hu translation catalogue (242 entries)

en: %d %B %Y, %H:%M
hu: %Y. %B %e., %H.%M

en: %d file (%s) | %d files (%s)
hu[0]: %d fájl (%s)
hu[1]: %d fájl (%s)

en: %d file selected (%s) | %d files selected (%s)
hu[0]: %d fájl kijelölve (%s)
hu[1]: %d fájl kijelölve (%s)

en: %s Properties
hu: %s tulajdonságai

en: <i><b>Note:</b> the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.</i>
hu: <i><b>Megjegyzés:</b> a jelszó segítségével lesznek titkosítva az aktuális archívumhoz adott fájlok, és ezzel lesznek visszafejtve az aktuális archívumból kicsomagoltfájlok. Az archívum bezárásakor a jelszó törlődik.</i>

en: A_vailable application:
hu: E_lérhető alkalmazások:

en: Actions
hu: Műveletek

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Add files and folders to the archive
hu: Fájlok és mappák hozzáadása az archívumhoz

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
hu: Fájlok hozzáadása az archívum nevének bekérésével, majd kilépés a programból

en: Add files to an archive
hu: Fájlok hozzáadása az archívumhoz

en: Add files to the archive
hu: Fájlok hozzáadása az archívumhoz

en: Add files to the specified archive and quit the program
hu: Fájlok hozzáadása a megadott archívumhoz és kilépés a programból

en: Adding file:
hu: Fájl hozzáadása:

en: Adding files to archive
hu: Fájlok hozzáadása az archívumhoz

en: All archives
hu: Minden archívum

en: All files
hu: Minden fájl

en: An archive manager for GNOME.
hu: Archívumkezelő a GNOME-hoz.

en: An error occurred while adding files to the archive.
hu: Hiba történt a fájlok archívumhoz való hozzáadása közben.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
hu: Hiba történt a fájlok archívumból való kitörlése közben.

en: An error occurred while extracting files.
hu: Hiba történt a fájlok kicsomagolása közben.

en: An error occurred while loading the archive.
hu: Hiba történt az archívum betöltése közben.

en: An error occurred while testing archive.
hu: Hiba történt az archívum tesztelése közben.

en: Archive Manager
hu: Archívumkezelő

en: Archive not created
hu: Az archívum nem lett létrehozva

en: Archive type not supported.
hu: Az archívumtípus nem támogatott.

en: Archive type:
hu: Archívum típusa:

en: Automatic
hu: Automatikus

en: C_reate
hu: _Létrehozás

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
hu: Nem található terminál, az xterm lesz használva, még ha az esetleg nem is működik.

en: Command _Line Output
hu: Parancssori _kimenet

en: Command exited abnormally.
hu: A parancs abnormálisan lépett ki.

en: Command not found.
hu: A parancs nem található.

en: Compression _level:
hu: Tömörítés _szintje:

en: Cop_y...
hu: _Másolás...

en: Copy
hu: Másolás

en: Copy current archive to another folder
hu: Az aktuális archívum másolása másik mappába

en: Could not add the files to the archive
hu: Nem sikerült a fájlok hozzáadása az archívumhoz

en: Could not copy the archive
hu: Az archívum másolása nem sikerült

en: Could not create the archive
hu: Nem sikerült létrehozni az archívumot

en: Could not create the destination folder: %s.
hu: Nem sikerült létrehozni a célmappát: %s.

en: Could not delete the old archive.
hu: Nem sikerült törölni a régi archívumot.

en: Could not display help
hu: A súgó megjelenítése nem sikerült

en: Could not display the folder "%s"
hu: A mappa megjelenítése nem sikerült: %s

en: Could not move the archive
hu: Az archívum áthelyezése nem sikerült

en: Could not open "%s"
hu: "%s" megnyitása nem sikerült

en: Could not perform the operation
hu: A művelet nem végrehajtható

en: Could not rename the file
hu: A fájl átnevezése nem sikerült

en: Could not rename the folder
hu: A mappa átnevezése nem sikerült

en: Could not save the archive
hu: Az archívum mentése nem sikerült

en: Could not save the archive "%s"
hu: A(z) "%s" archívum mentése nem sikerült

en: Create Archive
hu: Archívum létrehozása

en: Create Archive...
hu: Archívum létrehozása...

en: Create _Archive
hu: Archívum _létrehozása

en: Create _Folder
hu: Mappa _létrehozása

en: Create a new archive
hu: Új archívum létrehozása

en: Create and modify an archive
hu: Archívum létrehozása és módosítása

en: Create destination folder without asking confirmation
hu: Célmappa létrehozása megerősítés kérése nélkül

en: Date Modified
hu: Módosítás dátuma

en: Date _modified
hu: _Módosítás dátuma

en: Decompressing archive
hu: Archívum kicsomagolása

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
hu: A '--add' és '--extract' kapcsolókhoz használandó alapértelmezett mappa

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete selection from the archive
hu: Kijelölés törlése az archívumból

en: Deleting files from archive
hu: Fájlok törlése az archívumból

en: Dese_lect All
hu: Kijelölés _megszüntetése

en: Deselect all files
hu: Megszünteti az összes fájl kijelölését

en: Destination folder does not exist.  Do you want to create it?
hu: A célmappa nem létezik. Létrehozza?

en: Display the File Roller Manual
hu: A File Roller kézikönyvének megjelenítése

en: Do not e_xtract older files
hu: Ne csomagoljon ki régebbi fájlokat

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
hu: Ezt a fájlt az aktuális archívumhoz szeretné hozzáadni, vagy megnyitja új archívumként?

en: Do you want to create a new archive with these files?
hu: Akar új archívumot létrehozni ezekből a fájlokból?

en: E_xclude files:
hu: Fájlok _kizárása:

en: Exclude folders that are symbolic lin_ks
hu: Olyan mappák _kizárása, amelyek szimbolikus linkek

en: Extract
hu: Kicsomagolás

en: Extract Here
hu: Kicsomagolás ide

en: Extract archive
hu: Archívum kicsomagolása

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
hu: Archívumok kicsomagolása a célmappa nevének bekérésével, majd kilépés a programból

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
hu: Archívumok kicsomagolása a megadott mappába, majd kilépés a programból

en: Extract files from the archive
hu: Fájlok kicsomagolása az archívumból

en: Extracting file:
hu: Fájl kicsomagolása:

en: Extracting files from archive
hu: Fájlok kicsomagolása az archívumból

en: Extraction not performed
hu: A kicsomagolás nem történt meg

en: File Roller Component add operations
hu: File Roller komponens hozzáadási műveletek

en: File Roller Component extract operations
hu: File Roller komponens kicsomagolási műveletek

en: File Roller Preferences
hu: File Roller beállításai

en: File roller component
hu: File roller komponens

en: File size:
hu: Fájl mérete:

en: Files
hu: Fájlok

en: Folder
hu: Mappa

en: Getting the file list
hu: Fájllista lekérése

en: Go to the home location
hu: Ugrás a kezdőhelyre

en: Go to the next visited location
hu: Ugrás a követlező helyre

en: Go to the previous visited location
hu: Ugrás az előző helyre

en: Go up one level
hu: Ugrás egy szinttel feljebb

en: Information about the program
hu: Információk a programról

en: Last Output
hu: Utolsó kimenet

en: Load Options
hu: Betöltés beállításai

en: Location
hu: Hely

en: Location:
hu: Hely:

en: Low
hu: Alacsony

en: Maximum (slow)
hu: Maximális (lassú)

en: Minimum (fast)
hu: Minimális (gyors)

en: Modified on:
hu: Módosítva:

en: Move
hu: Áthelyezés

en: Move current archive to another folder
hu: Az aktuális archívum áthelyezése másik mappába

en: Move current archive to trash
hu: Az aktuális archívum áthelyezése a Kukába

en: Move to _Trash
hu: Áthelyezés a _Kukába

en: Name
hu: Név

en: Name:
hu: Név:

en: New
hu: Új

en: New archive name (without extension)
hu: Új archívumnév (kiterjesztés nélkül)

en: New file name
hu: Új fájlnév

en: New folder name
hu: Új mappanév

en: Normal
hu: Normál

en: Number of files:
hu: Fájlok száma:

en: Open
hu: Megnyitás

en: Open Fi_les...
hu: _Fájlok megnyitása...

en: Open Files
hu: Fájlok megnyitása

en: Open R_ecent
hu: _Legutóbbi megnyitása

en: Open With...
hu: Megnyitás ezzel...

en: Open archive
hu: Archívum megnyitása

en: Open selected files with an application
hu: Kijelölt fájlok megnyitása egy alkalmazással

en: Open selected files with the standard application
hu: Kijelölt fájlok megnyitása a standard alkalmazással

en: Open with an _application
hu: Megnyitás egy _alkalmazással

en: Operation stopped
hu: A művelet leállítva

en: Options Name:
hu: Beállítások neve:

en: Over_write existing files
hu: Létező fájlok _felülírása

en: Overwrite
hu: Felülírás

en: Pass_word...
hu: _Jelszó...

en: Password
hu: Jelszó

en: Path:
hu: Útvonal:

en: Please use a different name.
hu: Használjon más nevet

en: R_e-create folders
hu: Mappák új_ralétrehozása

en: R_ecent applications:
hu: _Legutóbbi alkalmazások:

en: Reading archive
hu: Archívum olvasása

en: Recompressing archive
hu: Archívum újratömörítése

en: Reload current archive
hu: Az aktuális archívum újrabetöltése

en: Removing file:
hu: Fájl eltávolítása:

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Rename current archive
hu: Az aktuális archívum átnevezése

en: Rename selection
hu: Kijelölés átnevezése

en: Reverse the list order
hu: Fordított rendezési sorrend

en: Sa_ve Options
hu: _Mentés beállításai

en: Save
hu: Mentés

en: Save Options
hu: Mentés beállításai

en: Select _All
hu: _Mindent kijelöl

en: Select all files
hu: Minden fájl kijelölése

en: Show archive properties
hu: Az archívum tulajdonságainak megjelenítése

en: Size
hu: Méret

en: Sort file list by file size
hu: A fájlok rendezése méret szerint

en: Sort file list by location
hu: A fájlok rendezése útvonal szerint

en: Sort file list by modification time
hu: A fájlok rendezése a módosítás ideje szerint

en: Sort file list by name
hu: A fájlok rendezése név szerint

en: Sort file list by type
hu: A fájlok rendezése típus szerint

en: Stat_usbar
hu: Állap_otsor

en: Stop
hu: Leállítás

en: Stop current operation
hu: Az aktuális művelet leállítása

en: Symbolic link
hu: Szimbolikus link

en: Tar compressed with bzip (.tar.bz)
hu: Bzip-pel tömörített tar (.tar.bz)

en: Tar compressed with bzip2 (.tar.bz2)
hu: Bzip2-vel tömörített tar (.tar.bz2)

en: Tar compressed with compress (.tar.Z)
hu: Compress-szel tömörített tar (.tar.Z)

en: Tar compressed with gzip (.tar.gz)
hu: Gzip-pel tömörített tar (.tar.gz)

en: Tar compressed with lzop (.tar.lzo)
hu: Lzop-pal tömörített tar (.tar.lzo)

en: Tar uncompressed (.tar)
hu: Nem tömörített tar (.tar)

en: Test Result
hu: Teszteredmény

en: Test whether the archive contains errors
hu: Az archívum tesztelése, hogy van-e benne hiba

en: Testing archive
hu: Archívum tesztelése

en: The archive already exists.  Do you want to overwrite it?
hu: Az archívum már létezik. Felülírja?

en: The archive cannot be moved to the Trash. Do you want to delete it permanently?
hu: Az archívumot nem lehet a Kukába helyezni. Véglegesen törli?

en: The file does not exist.
hu: A fájl nem létezik.

en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
hu: A(z) "%s" név nem érvényes, mert a névben nem lehetnek ezek a karakterek: %s
    
    %s

en: The new name is equal to the old one.
hu: Az új név ugyanaz, mint a régi.

en: The new name is void.
hu: Az új név üres.

en: The specified password is not valid, please specify a new password with the command: Edit->Password
hu: A megadott jelszó nem érvényes. Adja meg az új jelszót a Szerkesztés->Jelszó paranccsal.

en: This archive is password protected.
    Please specify a password with the command: Edit->Password
hu: Az archívum jelszóval védett.
    Adja meg a jelszót a Szerkesztés->Jelszó paranccsal.

en: Type
hu: Típus

en: Unknown type
hu: Ismeretlen típus

en: View
hu: Nézet

en: View All _Files
hu: Minden _fájl megtekintése

en: View File
hu: Fájl megtekintése

en: View as a F_older
hu: Megjelenítés _mappaként

en: View file with internal viewer
hu: Fájl megtekintése a belső nézőkével

en: View selected file
hu: Kijelölt fájl megtekintése

en: View the main toolbar
hu: A fő eszköztár megjelenítése

en: View the output produced by the last executed command
hu: Az utoljára végrehajtott parancs kimenetének megtekintése

en: View the statusbar
hu: Az állapotsor megjelenítése

en: View with internal _viewer
hu: Megtekintés a belső _nézőkével

en: You can't add an archive to itself.
hu: Nem lehet az archívumot saját magához hozzáadni.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
hu: Nincs joga archívum létrehozására ebben a mappában

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
hu: Nincs megfelelő jogosultsága archívumok kicsomagolásához ebbe a könyvtárba: "%s"

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
hu: Nincs megfelelő jogosultsága a fájlok olvasásához a(z) "%s" mappából

en: You don't have the right permissions.
hu: Nincs megfelelő jogosultsága.

en: You have to specify an archive name.
hu: Meg kell adnia egy archívumnevet.

en: [read only]
hu: [csak olvasható]

en: _About
hu: _Névjegy

en: _Add
hu: _Hozzáadás

en: _Add only if newer
hu: _Hozzáadás, ha újabb

en: _Add...
hu: _Hozzáadás...

en: _All files
hu: _Minden fájl

en: _Application:
hu: _Alkalmazás:

en: _Archive
hu: _Archívum

en: _Archive:
hu: _Archívum:

en: _Arrange Files
hu: _Fájlok rendezése

en: _Contents
hu: _Tartalom

en: _Copy
hu: _Másolás

en: _Delete...
hu: _Törlés...

en: _Edit
hu: S_zerkesztés

en: _Extract
hu: _Kicsomagolás

en: _Extract...
hu: _Kicsomagolás...

en: _Files:
hu: _Fájlok:

en: _Include files:
hu: _Beletartozó fájlok:

en: _Include subfolders
hu: _Almappák hozzáadása

en: _Last Output
hu: _Utolsó kimenet

en: _Load Options
hu: _Betöltés beállításai

en: _Location
hu: _Hely

en: _Move
hu: Á_thelyezés

en: _Move...
hu: Á_thelyezés...

en: _New
hu: Ú_j

en: _Open destination folder after extraction
hu: _Célmappa megnyitása a kicsomagolás után

en: _Password:
hu: _Jelszó:

en: _Properties
hu: _Tulajdonságok

en: _Reload
hu: _Frissítés

en: _Rename
hu: Á_tnevezés

en: _Rename...
hu: Á_tnevezés...

en: _Reversed Order
hu: _Fordított sorrend

en: _Selected files
hu: _Kijelölt fájlok

en: _Size
hu: _Méret

en: _Stop
hu: _Leállítás

en: _Test Integrity
hu: _Sértetlenség ellenőrzése

en: _Toolbar
hu: _Eszköztár

en: _Type
hu: _Típus

en: _View
hu: _Nézet

en: _View File
hu: _Fájl megtekintése

en: by T_ype
hu: _Típus szerint

en: by _Date modified
hu: Módosítás _dátuma szerint

en: by _Location
hu: _Hely szerint

en: by _Name
hu: _Név szerint

en: by _Size
hu: _Méret szerint

en: example: *.o; *.bak
hu: például: *.o; *.bak

en: example: *.txt; *.doc
hu: például: *.txt; *.doc

en: wait please...
hu: várjon...
