gedit - en to hu translation catalogue (631 entries)

en:   INS
hu:   BESZÚR

en:   Ln %d, Col %d
hu:   %d. sor, %d. oszlop

en:   OVR
hu:   ÁTÍR

en: "%s" is a directory.
    
    Please, check that you typed the location correctly and try again.
hu: "%s" egy könyvtár.
    
    Ellenőrizze, hogy pontosan írta-e be a helyet, és próbálja meg újra.

en: "%s" is a directory.
    
    Please, check that you typed the location correctly.
hu: "%s" egy könyvtár.
    
    Ellenőrizze, hogy pontosan írta-e be a helyet.

en: "%s" is not a valid location.
    
    Please, check that you typed the location correctly and try again.
hu: "%s" nem létező hely.
    
    Ellenőrizze, hogy pontosan írta-e be a helyet, és próbálja meg újra.

en: (correct spelling)
hu: (helyes írásmód)

en: (modified)
hu: (változott)

en: (no suggested words)
hu: (nincs javaslat)

en: (readonly)
hu: (csak olvasható)

en: <b>Auto Indentation</b>
hu: <b>Automatikus behúzás</b>

en: <b>Elements</b>
hu: <b>Elemek</b>

en: <b>File Saving</b>
hu: <b>Fájlmentés</b>

en: <b>Font</b>
hu: <b>Betűkészlet</b>

en: <b>Language</b>
hu: <b>Nyelv</b>

en: <b>Line Numbers</b>
hu: <b>Sorszámozás</b>

en: <b>Right Margin</b>
hu: <b>Jobb oldali margó</b>

en: <b>Tabs</b>
hu: <b>Tabulátorok</b>

en: <b>Text Wrapping</b>
hu: <b>Szöveg tördelése</b>

en: <b>Undo</b>
hu: <b>Visszavonás</b>

en: <b>word</b>
hu: <b>szó</b>

en: <span weight="bold" size="larger">You have X documents with unsaved changes. </span>
hu: <span weight="bold" size="larger">X mentetlen dokumentuma van.</span>

en: <span weight="bold"> When inserting date/time...</span>
hu: <span weight="bold"> Dátum és idő beszúrásakor...</span>

en: <span weight="bold">Colors</span>
hu: <span weight="bold">Színek</span>

en: <span weight="bold">File Name</span>
hu: <span weight="bold">Fájlnév</span>

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
hu: A szerkesztőterülethez használt egyéni betűtípus. Ez csak akkor lép érvénybe, ha az "Alapértelmezett betűtípus használata" ki van kapcsolva.

en: A file named "%s" already exists.
hu: A(z) "%s" nevű fájl már létezik.

en: A_vailable encodings:
hu: _Elérhető kódolások:

en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
hu: AaÁáBbCcDdEeÉéFfGgHhIiÍíJjKkLlMmNnOoÓóÖöŐőPpQqRrSsTtUuÚúÜüŰűVvWwXxYyZz

en: About this application
hu: Az alkalmazás névjegye

en: Activate %s
hu: %s aktiválása

en: Add or _Remove...
hu: Hozzáadás vagy _eltávolítás...

en: Add w_ord
hu: Szó _hozzáadása

en: All Files
hu: Minden fájl

en: All Text Files
hu: Minden szövegfájl

en: An error occured while running the selected command.
hu: Hiba történt a kijelölt parancs futtatása közben.

en: Arabic
hu: Arab

en: Armenian
hu: Örmény

en: Auto Detected
hu: Automatikus felismerés

en: Auto Detected Encodings
hu: Automatikusan felismert kódolások

en: Auto Save
hu: Automatikus mentés

en: Auto Save Interval
hu: Automatikus mentés időtartama

en: Auto indent
hu: Automatikus bekezdések

en: Automatically spell-check the current document
hu: Az aktuális dokumentum automatikus helyesírás-ellenőrzése

en: Available Tag Lists
hu: Elérhető elemlisták

en: Available formats
hu: Elérhető formátumok

en: Background Color
hu: Háttérszín

en: Background color for selected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
hu: A kiválasztott szöveg háttérszíne a szerkesztőterületen. Ez csak akkor lép érvénybe, ha az "Alapértelmezett színek használata" ki van kapcsolva.

en: Background color for unselected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
hu: A nem kiválasztott szöveg háttérszíne a szerkesztőterületen. Ez csak akkor lép érvénybe, ha az "Alapértelmezett színek használata" ki van kapcsolva.

en: Backup Copy Extension
hu: Biztonsági mentés kiterjesztés

en: Baltic
hu: Balti

en: Body Font for Printing
hu: Törzs betűtípusa nyomtatáskor

en: Body font picker
hu: Szövegtest betűkészletének kijelölése

en: Bold
hu: Félkövér

en: Browse for program location...
hu: Program helyének megadása...

en: Bytes
hu: Bájt

en: C_onfigure Plugin
hu: Bővítmény _beállítása

en: Cannot create the file "%s".
    
    A directory component in the file name does not exist or is a dangling symbolic link.
hu: Nem lehet létrehozni a(z) "%s" fájlt.
    
    A fájlnévhez tartozó könyvtár nem létezik vagy hibás szimbolikus link.

en: Cannot create the file "%s".
    
    Make sure you have the appropriate write permissions.
hu: Nem lehet létrehozni a(z) "%s" fájlt.
    
    Győződjön meg róla, hogy rendelkezik-e a szükséges jogosultságokkal.

en: Cannot create the file "%s".
    
    The file name is too long.
hu: Nem lehet létrehozni a(z) "%s" fájlt.
    
    A fájlnév túl hosszú.

en: Cannot initialize preferences manager.
hu: Nem lehet elindítani a beállításkezelőt.

en: Catalan
hu: Katalán

en: Celtic
hu: Kelta

en: Central European
hu: Közép-európai

en: Ch_aracter Coding:
hu: K_arakterkódolás:

en: Ch_aracter coding:
hu: _Támogatott kódolások:

en: Cha_nge
hu: Mó_dosítás

en: Change A_ll
hu: M_indet módosítja

en: Change _to:
hu: _Erre:

en: Change the visibility of the output window in the current window
hu: A kimeneti ablak láthatóságának módosítása a jelenlegi ablakban

en: Change the visibility of the statusbar in the current window
hu: Az állapotsor megjelenítésének módosítása a jelenlegi ablakban

en: Change the visibility of the toolbar in the current window
hu: Az eszköztárak megjelenítésének módosítása a jelenlegi ablakban

en: Changes made to the document in the last %d hour will be definitively lost. | Changes made to the document in the last %d hours will be definitively lost.
hu[0]: A dokumentum elmúlt %d órában történt változásai elvesznek.
hu[1]: A dokumentum elmúlt %d órában történt változásai elvesznek.

en: Changes made to the document in the last %ld minute will be definitively lost. | Changes made to the document in the last %ld minutes will be definitively lost.
hu[0]: A dokumentum elmúlt %ld percben történt változásai elvesznek.
hu[1]: A dokumentum elmúlt %ld percben történt változásai elvesznek.

en: Changes made to the document in the last %ld second will be definitively lost. | Changes made to the document in the last %ld seconds will be definitively lost.
hu[0]: A dokumentum elmúlt %ld másodpercben történt változásai elvesznek.
hu[1]: A dokumentum elmúlt %ld másodpercben történt változásai elvesznek.

en: Changes made to the document in the last hour and %d minute will be definitively lost. | Changes made to the document in the last hour and %d minutes will be definitively lost.
hu[0]: A dokumentum elmúlt egy órában és %d percben történt változásai elvesznek.
hu[1]: A dokumentum elmúlt egy órában és %d percben történt változásai elvesznek.

en: Changes made to the document in the last hour will be definitively lost.
hu: A dokumentum elmúlt órában történt változásai elvesznek.

en: Changes made to the document in the last minute and %ld second will be definitively lost. | Changes made to the document in the last minute and %ld seconds will be definitively lost.
hu[0]: A dokumentum elmúlt egy percben és %ld másodpercben történt változásai elvesznek.
hu[1]: A dokumentum elmúlt egy percben és %ld másodpercben történt változásai elvesznek.

en: Changes made to the document in the last minute will be definitively lost.
hu: A dokumentum elmúlt percben történt változásai elvesznek.

en: Character codings
hu: Karakterkódolások

en: Characters (no spaces)
hu: Karakter (szóköz nélkül)

en: Characters (with spaces)
hu: Karakter (szóközökkel)

en: Check Spelling
hu: Helyesírás-ellenőrzés

en: Check _Word
hu: _Szó ellenőrzése

en: Check spelling
hu: Helyesírás-ellenőrzés

en: Check the current document for incorrect spelling
hu: Az aktuális dokumentum helyesírásának ellenőrzése

en: Checks the spelling of the current document.
hu: Az aktuális dokumentum helyesírás-ellenőrzése.

en: Chinese Simplified
hu: Egyszerűsített kínai

en: Chinese Traditional
hu: Hagyományos kínai

en: Clear the output window
hu: Kimeneti ablak törlése

en: Close
hu: Bezárás

en: Close all open files
hu: Minden megnyitott fájl bezárása

en: Close the current file
hu: Az aktuális fájl bezárása

en: Close the output window
hu: Kimeneti ablak bezárása

en: Co_mmand:
hu: _Parancs:

en: Completed spell checking
hu: Helyesírás-ellenőrzés kész

en: Configure date/time plugin
hu: A dátum/idő bővítmény beállítása

en: Configure insert date/time plugin...
hu: A dátum/idő bővítmény beállítása...

en: Configure the application
hu: Az alkalmazás beállítása

en: Copy
hu: Másolás

en: Copy selected lines
hu: Kijelölt sorok másolása

en: Copy the selected text to the clipboard
hu: A kijelölt szöveg másolása a vágólapra

en: Copy the selection
hu: A kijelölés másolása

en: Could not create a backup file.
hu: A biztonsági mentés létrehozása nem sikerült.

en: Could not create the file "%s".
hu: Nem lehet létrehozni a(z) "%s" fájlt.

en: Could not find plugin-manager.glade2, reinstall gedit.
hu: Nem található a plugin-manager.glade2, telepítse újra a gedit-et.

en: Could not find the file "%s".
    
    Please, check that you typed the location correctly and try again.
hu: Nem található a(z) "%s" fájl.
    
    Ellenőrizze, hogy pontosan írta-e be a helyet, és próbálja meg újra.

en: Could not find the required widgets inside %s.
hu: A szükséges widget-ek nem találhatóak a(z) %s belsejében.

en: Could not open the file "%s"
hu: Nem lehet megnyitni a(z) "%s" fájlt

en: Could not open the file "%s" because access was denied.
hu: Nem lehet megnyitni a(z) "%s" fájlt jogosultsági problémák miatt.

en: Could not open the file "%s" because gedit cannot handle %s: locations.
hu: Nem lehet megnyitni a(z) "%s" fájlt, mert a gedit nem támogatja a(z) %s: típusú helyeket.

en: Could not open the file "%s" because gedit has not been able to automatically detect the character coding.
    
    Please, check that you are not trying to open a binary file and try again selecting a character coding in the 'Open File...' (or 'Open Location') dialog.
hu: Nem lehet megnyitni a(z) "%s" fájlt, mert nem sikerült meghatározni automatikusan a fájl karakterkódolását.
    
    Ellenőrizze, hogy nem egy bináris fájlt próbál-e megnyitni és próbáljon a 'Fájl megnyitása...' (vagy 'Hely megnyitása') párbeszédablakban másik karakterkódolást kiválasztani.

en: Could not open the file "%s" because it contains corrupted data.
hu: Nem lehet megnyitni a(z) "%s" fájlt, mert sérült adatokat tartalmaz.

en: Could not open the file "%s" because it contains data in an invalid format.
hu: Nem lehet megnyitni a(z) "%s" fájlt, mert érvénytelen formátumú adatokat tartalmaz.

en: Could not open the file "%s" because it contains invalid data.
    
    Probably, you are trying to open a binary file.
hu: Nem lehet megnyitni a(z) "%s" fájlt, mert érvénytelen UTF-8 adatokat tartalmaz.
    
    Valószínűleg egy bináris fájlt próbál megnyitni.

en: Could not open the file "%s" because it is too big.
hu: Nem lehet megnyitni a(z) "%s" fájlt, mert túl nagy.

en: Could not open the file "%s" because no host "%s" could be found.
    
    Please, check that you typed the location correctly and that your proxy settings are correct and then try again.
hu: Nem lehet megnyitni a(z) "%s" fájlt, mert a(z) "%s" nevű gép nem található.
    
    Ellenőrizze a proxy beállításait és próbálja meg újra.

en: Could not open the file "%s" because the attempt to log in failed.
    
    Please, check that you typed the location correctly and try again.
hu: Nem lehet megnyitni a(z) "%s" fájlt, mert a belépés nem sikerült.
    
    Ellenőrizze, hogy pontosan írta-e be a helyet, és próbálja meg újra.

en: Could not open the file "%s" because the host name was empty.
    
    Please, check that your proxy settings are correct and try again.
hu: Nem lehet megnyitni a(z) "%s" fájlt, mert a megadott gépnév üres.
    
    Ellenőrizze a proxy beállításait és próbálja meg újra.

en: Could not open the file "%s" because the host name was invalid.
    
    Please, check that you typed the location correctly and try again.
hu: Nem lehet megnyitni a(z) "%s" fájlt, mert a megadott gépnév érvénytelen.
    
    Ellenőrizze, hogy pontosan írta-e be a helyet, és próbálja meg újra.

en: Could not open the file "%s" because there are too many open files.
    
    Please, close some open file and try again.
hu: Nem lehet megnyitni a(z) "%s" fájlt, mert túl sok a nyitott fájl.
    
    Zárjon be néhány nyitott fájlt és próbálja meg újra.

en: Could not open the file "%s" using the %s character coding.
    
    Please, check that you are not trying to open a binary file and that you selected the right character coding in the 'Open File...' (or 'Open Location') dialog and try again.
hu: Nem lehet megnyitni a(z) "%s" fájlt %s karakterkódolással.
    
    Ellenőrizze, hogy nem egy bináris fájlt próbál-e megnyitni és hogy jó karakterkódolást választott ki a 'Fájl megnyitása...' (vagy 'Hely megnyitása') párbeszédablakban és próbálja meg újra.

en: Could not open the file "%s".
hu: Nem lehet megnyitni a(z) "%s" fájlt.

en: Could not open the file "%s".
    
    %s.
hu: Nem lehet megnyitni a(z) "%s" fájlt.
    
    %s.

en: Could not read data from stdin.
hu: Nem lehet adatokat olvasni az stdin-ről.

en: Could not read symbolic link information for %s
hu: %s szimbolikus link adatai nem olvashatóak

en: Could not revert the file "%s" because access was denied.
hu: Nem lehet visszaállítani a(z) "%s" fájlt jogosultsági problémák miatt.

en: Could not revert the file "%s" because gedit cannot find it.
    
    Perhaps, it has recently been deleted.
hu: Nem lehet visszaállítani a(z) "%s" fájlt, mert a gedit nem találja.
    
    Valószínűleg mostanában le lett törölve.

en: Could not revert the file "%s" because gedit cannot handle %s: locations.
hu: Nem lehet visszaállítani a(z) "%s" fájlt, mert a gedit nem támogatja a(z) "%s:" típusú helyeket.

en: Could not revert the file "%s" because it contains corrupted data.
hu: Nem lehet visszaállítani a(z) "%s" fájlt, mert sérült adatokat tartalmaz.

en: Could not revert the file "%s" because it contains data in an invalid format.
hu: Nem lehet visszaállítani a(z) "%s" fájlt, mert érvénytelen formátumú adatokat tartalmaz.

en: Could not revert the file "%s" because it contains invalid UTF-8 data.
    
    Probably, you are trying to revert a binary file.
hu: Nem lehet visszaállítani a(z) "%s" fájlt, mert érvénytelen UTF-8 adatot tartalmaz.
    
    Lehetséges, hogy egy bináris fájlt próbál visszaállítani.

en: Could not revert the file "%s" because it is too big.
hu: Nem lehet visszaállítani a(z) "%s" fájlt, mert túl nagy.

en: Could not revert the file "%s" because no host "%s" could be found.
    
    Please, check that your proxy settings are correct and try again.
hu: Nem lehet visszaállítani a(z) "%s" fájlt, mert a(z) "%s" nevű gép nem található.
    
    Ellenőrizze a proxy beállításait és próbálja meg újra.

en: Could not revert the file "%s" because the attempt to log in failed.
hu: Nem lehet visszaállítani a(z) "%s" fájlt, mert a belépés nem sikerült.

en: Could not revert the file "%s" because the host name was empty.
    
    Please, check that your proxy settings are correct and try again.
hu: Nem lehet visszaállítani a(z) "%s" fájlt, mert a megadott gépnév üres.
    
    Ellenőrizze a proxy beállításait és próbálja meg újra.

en: Could not revert the file "%s" because there are too many open files.
    
    Please, close some open file and try again.
hu: Nem lehet visszaállítani a(z) "%s" fájlt, mert túl sok a nyitott fájl.
    
    Zárjon be néhány nyitott fájlt és próbálja meg újra.

en: Could not revert the file "%s".
hu: Nem lehet visszaállítani a(z) "%s" fájlt.

en: Could not save the file "%s".
hu: Nem lehet elmenteni a(z) "%s" fájlt.

en: Could not save the file "%s".
    
    %s
hu: Nem lehet elmenteni a(z) "%s" fájlt.
    
    %s

en: Create Backup Copies
hu: Biztonsági mentések létrehozása

en: Create a _backup copy of files before saving
hu: _Biztonsági másolatok létrehozása mentés előtt

en: Create a new document
hu: Új dokumentum létrehozása

en: Create a new document in an existing instance of gedit
hu: Új dokumentum létrehozása egy már megnyitott gedit példányban

en: Create a new toplevel window in an existing instance of gedit
hu: Új felső szintű ablak létrehozása a gedit egy már futó példányában

en: Cu_t
hu: _Kivágás

en: Current Locale (%s)
hu: Az aktuális locale (%s)

en: Cut
hu: Kivágás

en: Cut the selection
hu: A kijelölés kivágása

en: Cyrillic
hu: Cirill

en: Cyrillic/Russian
hu: Cirill/orosz

en: Cyrillic/Ukrainian
hu: Cirill/ukrán

en: Czech
hu: Cseh

en: D_isplay right margin
hu: Jobb oldal_i margó megjelenítése

en: Danish
hu: Dán

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete the selected text
hu: A kijelölt szöveg törlése

en: Display Line Numbers
hu: Sorok számának megjelenítése

en: Display Right Margin
hu: Jobb oldali margó megjelenítése

en: Do not _split words over two lines
hu: Ne _törje a szavakat két sorba

en: Do you want to replace it with the one you are saving?
hu: Le akarja cserélni azzal, amit épp menteni készül?

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
hu: Meg akarja próbálni lecserélni azzal, amit épp menteni készül?

en: Do_n't save
hu: N_e mentse

en: Document Statistics
hu: Statisztika a dokumentumról

en: Done
hu: Kész

en: Double-click on a tag to insert it in the current document
hu: Shell kimenet beszúrása a dokumentumba

en: Dutch
hu: Holland

en: E_ncodings shown in menu:
hu: A kódolás jele_njen meg a menüben:

en: Edit text files
hu: Szövegfájlok szerkesztése

en: Editor
hu: Szerkesztő

en: Editor Font
hu: Szerkesztő betűtípusa

en: Editor _font:
hu: Szerkesztő _betűkészlete:

en: Elements
hu: Elemek

en: Enable Syntax Highlighting
hu: Szintaxiskiemelés engedélyezése

en: Enable text _wrapping
hu: _Sortörés engedélyezése

en: Enabled
hu: Engedélyezve

en: Encoding:
hu: Kódolás:

en: Encodings shown in menu
hu: Menüben megjelenített kódolások

en: English (American)
hu: Angol (amerikai)

en: English (British)
hu: Angol (brit)

en: English (Canadian)
hu: Angol (kanadai)

en: Enter the _location (URI) of the file you would like to open:
hu: Írja be a _megnyitandó fájl helyét (URI):

en: Error loading file "%s"
hu: Hiba a(z) "%s" fájl betöltése közben

en: Error parsing the shell command.
    
    Please, insert a valid shell command.
hu: Hiba történt a shell parancs értelmezése közben.
    
    Adjon meg egy létező parancsot.

en: Error reverting the document "%s".
hu: Hiba történt a(z) "%s" dokumentum visszaállításakor.

en: Error, impossible to activate plugin '%s'
hu: Hiba, lehetetlen a(z) '%s' bővítményt bekapcsolni

en: Error, impossible to deactivate plugin '%s'
hu: Hiba, lehetetlen a(z) '%s' bővítményt kikapcsolni

en: Error, impossible to destroy plugin '%s'
hu: Hiba, lehetetlen a(z) '%s' bővítményt kilőni

en: Error, impossible to initialize plugin '%s'
hu: Hiba, lehetetlen a(z) '%s' bővítmény indítása

en: Error, impossible to update ui of the plugin '%s'
hu: Hiba, lehetetlen a(z) '%s' bővítmény ui-ját frissíteni

en: Error, plugin '%s' does not contain activate function.
hu: Hiba, a(z) '%s' bővítmény nem tartalmazza az activate függvényt.

en: Error, plugin '%s' does not contain deactivate function.
hu: Hiba, a(z) '%s' bővítmény nem tartalmazza a deactivate függvényt.

en: Error, plugin '%s' does not contain init function.
hu: Hiba, a(z) '%s' bővítmény nem tartalmazza az init függvényt.

en: Error, unable to open module file '%s'
hu: Hiba, nem lehet megnyitni a(z) '%s' modulfájlt

en: Esperanto
hu: Eszperantó

en: Execute an external program and eventually grabs its output in the output window.
hu: Végrehajt egy külső programot, és annak kimenetét a kimeneti ablakra írja ki.

en: Executing command
hu: Parancs végrehajtása

en: Expected `%s' got `%s' for key %s
hu: A(z) %s kulcs várt `%s' értéke helyett a jelenlegi érték `%s'

en: Extension or suffix to use for backup file names. This will only take effect if the "Create Backup Copies" option is turned on.
hu: Biztonsági mentés fájljainak kiterjesztése vagy utótagja. Csak akkor lép érvénybe, ha a "Biztonsági mentések létrehozása" beállítás be van kapcsolva

en: Failed
hu: Sikertelen

en: Faroese
hu: Färöi

en: File: %s
hu: Fájl: %s

en: Find
hu: Keresés

en: Find Ne_xt
hu: Kö_vetkező találat

en: Find Next
hu: Következő találat

en: Find Pre_vious
hu: Elő_ző találat

en: Find Previous
hu: Előző találat

en: Font
hu: Betűkészlet

en: Font & Colors
hu: Betűk és színek

en: Font Selection
hu: Betűkészlet kiválasztása

en: Font name
hu: Betűkészlet neve

en: Font size for label
hu: Címke betűmérete

en: Font size for label in font info mode
hu: Betűkészlet-információs módban ezt a betűméretet használja a címkéken

en: Fonts
hu: Betűkészletek

en: Foreground color for selected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
hu: A kiválasztott szöveg előterének színe a szerkesztő területen. Csak akkor lép érvénybe, ha az "Alapértelmezett színek használata" beállítás ki van kapcsolva.

en: Foreground color for the unselected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
hu: A nem kiválasztott szöveg előterének színe a szerkesztő területen. Csak akkor lép érvénybe a beállítás, ha az "Alapértelmezett színek használata" beállítás ki van kapcsolva.

en: Found and replaced %d occurrence. | Found and replaced %d occurrences.
hu[0]: %d egyezés megtalálva és kicserélve.
hu[1]: %d egyezés megtalálva és kicserélve.

en: French (France)
hu: Francia (Franciaország)

en: French (Swiss)
hu: Francia (Svájc)

en: Gedit View
hu: Gedit nézet

en: Gedit View.
hu: Gedit nézet.

en: Gedit viewer factory
hu: Gedit nézet factory

en: General
hu: Általános

en: Georgian
hu: Grúz

en: German (Germany)
hu: Német (Németország)

en: German (Swiss)
hu: Német (Svájc)

en: Get statistic info on current document
hu: Statisztikai adatok az aktuális dokumentumról

en: Go to Line
hu: Ugrás sorra

en: Go to _Line...
hu: Sorra ugrás...

en: Go to a specific line
hu: Ugrás a megadott sorra

en: Goto Line
hu: Ugrás sorra

en: Greek
hu: Görög

en: He_aders and footers:
hu: Élő_fej és élőláb:

en: Header Font for Printing
hu: Fejléc betűtípusa nyomtatáskor

en: Hebrew
hu: Héber

en: Hebrew Visual
hu: Héber (vizuális)

en: Highlight _mode:
hu: _Kiemelési üzemmód:

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, gedit will print line numbers every such number of lines.
hu: Ha ez az érték 0, a sorok száma nem kerül beillesztésre nyomtatáskor. Egyéb esetben a gedit ennyi soronként nyomtatja a sorok számát.

en: If you don't save your documents, all your changes will be lost.
hu: Ha nem menti a dokumentumait, akkor a változások elvesznek.

en: If you don't save, all your changes will be definitively lost.
hu: Ha nem menti, akkor az összes változás elveszik.

en: If you don't save, changes from the last %d hour will be definitively lost. | If you don't save, changes from the last %d hours will be definitively lost.
hu[0]: Ha nem menti, akkor az elmúlt %d órában történt változások elvesznek.
hu[1]: Ha nem menti, akkor az elmúlt %d órában történt változások elvesznek.

en: If you don't save, changes from the last %ld minute will be definitively lost. | If you don't save, changes from the last %ld minutes will be definitively lost.
hu[0]: Ha nem menti, akkor az elmúlt %ld percben történt változások elvesznek.
hu[1]: Ha nem menti, akkor az elmúlt %ld percben történt változások elvesznek.

en: If you don't save, changes from the last %ld second will be definitively lost. | If you don't save, changes from the last %ld seconds will be definitively lost.
hu[0]: Ha nem menti, akkor az elmúlt %ld másodpercben történt változások elvesznek.
hu[1]: Ha nem menti, akkor az elmúlt %ld másodpercben történt változások elvesznek.

en: If you don't save, changes from the last hour and %d minute will be definitively lost. | If you don't save, changes from the last hour and %d minutes will be definitively lost.
hu[0]: Ha nem menti, akkor az elmúlt egy órában és %d percben történt változások elvesznek.
hu[1]: Ha nem menti, akkor az elmúlt egy órában és %d percben történt változások elvesznek.

en: If you don't save, changes from the last hour will be definitively lost.
hu: Ha nem menti, akkor az elmúlt órában történt változások elvesznek.

en: If you don't save, changes from the last minute and %ld second will be definitively lost. | If you don't save, changes from the last minute and %ld seconds will be definitively lost.
hu[0]: Ha nem menti, akkor az elmúlt egy percben és %ld másodpercben történt változások elvesznek.
hu[1]: Ha nem menti, akkor az elmúlt egy percben és %ld másodpercben történt változások elvesznek.

en: If you don't save, changes from the last minute will be definitively lost.
hu: Ha nem menti, akkor az elmúlt percben történt változások elvesznek.

en: Ignore _All
hu: Mi_ndet kihagyja

en: In_sert Date and Time...
hu: Dátum és idő beszúrása...

en: Indent lines
hu: Sorok behúzása

en: Indent or un-indent selected lines.
hu: A kiválasztott sorok behúzásának növelése vagy csökkentése

en: Indent selected lines
hu: A kiválasztott sorok behúzása

en: Insert Date and Time
hu: Dátum és idő beszúrása

en: Insert Date/Time
hu: Dátum és idő beszúrása

en: Insert User Na_me
hu: Felhasználói _név beszúrása

en: Insert _spaces instead of tabs
hu: _Szóközök beillesztése tabulátorok helyett

en: Insert current date and time at the cursor position
hu: Beszúrja a jelenlegi időt és dátumot

en: Insert spaces
hu: Szóközök beszúrása

en: Insert the user name at the cursor position
hu: Felhasználónév beszúrása a kurzor pozíciójába

en: Inserts current date and time at the cursor position.
hu: Beszúrja a jelenlegi időt és dátumot az aktuális kurzorpozícióba.

en: Inserts the user name at the cursor position.
hu: Felhasználónév beszúrása a kurzor pozíciójába.

en: Invalid UTF-8 data
hu: Érvénytelen UTF-8 adat

en: Invalid file name
hu: Érvénytelen fájlnév

en: Invalid filename.
hu: Érvénytelen fájlnév.

en: Invalid glade file for plugin manager -- not all widgets found.
hu: Érvénytelen glade fájl a bővítménykezelőhöz -- nincs meg minden widget.

en: It is not possible to revert an Untitled document.
hu: Nem lehet visszaállítani egy Névtelen dokumentumot

en: Italian
hu: Olasz

en: Italic
hu: Dőlt

en: Japanese
hu: Japán

en: Korean
hu: Koreai

en: Language:
hu: Nyelv:

en: Languages
hu: Nyelvek

en: Line Number Font for Printing
hu: Sorok számának betűtípusa nyomtatáskor

en: Line Wrapping Mode
hu: Sortörési mód

en: Line numbers font picker
hu: Sorok számozása

en: Lines
hu: Sor

en: List of encodings shown in Character Coding menu in open/save file selector. Only recognized encodings are used.
hu: A különböző kódolások listája megtekinthető a 'Fájl megnyitás/mentés' fájlkiválasztó ablakokban. Kizárólag az ismert kódolásokat használhatjuk.

en: Loaded %d file | Loaded %d files
hu[0]: %d fájl betöltve
hu[1]: %d fájl betöltve

en: Loaded file "%s"
hu: "%s" fájl betöltve

en: Loading %d file... | Loading %d files...
hu[0]: %d fájl betöltése...
hu[1]: %d fájl betöltése...

en: Loading file "%s"...
hu: "%s" fájl betöltése...

en: Loading file:
hu: Fájl betöltése:

en: MIME Type:
hu: MIME-típus:

en: Main toolbar
hu: Fő eszköztár

en: Match _entire word only
hu: Csak _teljes szóra

en: Maximum Recent Files
hu: Legutóbbi fájlok maximális értéke

en: Maximum number of actions that gedit will be able to undo or redo.
hu: A visszavonható/újra elvégezhető műveletek maximális száma.

en: Mispelled word:
hu: Hibásan írt szó:

en: Modify preview phrase...
hu: Előnézeti szöveg módosítása...

en: Move the current document to a new window
hu: Az aktuális dokumentum áthelyezése egy másik ablakba

en: Name of the selected font
hu: A kiválasztott betűkészlet neve

en: Name:
hu: Név:

en: New
hu: Új

en: Nordic
hu: Északi

en: Normal
hu: Normál

en: Normal _text color:
hu: Normál _szövegszín:

en: Norwegian
hu: Norvég

en: Not enough available memory to open the file "%s". Please, close some running application and try again.
hu: Nincs elég memória a(z) "%s" fájl megnyitásához. Zárjon be néhány futó alkalmazást és próbálja meg újra.

en: Not enough available memory to revert the file "%s". Please, close some running application and try again.
hu: Nincs elég memória a(z) "%s" fájl visszaállításához. Zárjon be néhány futó alkalmazást és próbálja meg újra.

en: Number of minutes after which gedit will automatically save modified files. This will only take effect if the "Auto Save" option is turned on.
hu: Az automatikus mentés intervallumának megadása (percekben). Csak akkor lép érvénybe ha az "Automatikus mentés" beállítás be van kapcsolva.

en: Open
hu: Megnyitás

en: Open '%s'
hu: '%s' megnyitása

en: Open File...
hu: Fájl megnyitása...

en: Open Location
hu: Hely megnyitása

en: Open Location...
hu: Hely megnyitása...

en: Open _Location...
hu: _Hely megnyitása...

en: Open a file
hu: Fájl megnyitása

en: Open a file from a specified location
hu: Fájl megnyitása megadott helyről

en: Open a recently used file
hu: Nemrég használt fájl megnyitása

en: Open from URI
hu: Megnyitás erről az _URI-ról

en: Open the gedit manual
hu: A gedit felhasználói kézikönyvének megnyitása

en: Output Lines
hu: Kimenet sorai

en: Page %N of %Q
hu: %N. / %Q oldal

en: Page Set_up
hu: _Oldalbeállítás

en: Page Setup
hu: Oldalbeállítás

en: Page headers font picker
hu: Oldal fejléc

en: Paste
hu: Beillesztés

en: Paste the clipboard
hu: A vágólap tartalmának beillesztése

en: Pick a Font
hu: Betűkészlet kiválasztása

en: Pick a color
hu: Szín kiválasztása

en: Pick the background color
hu: Háttérszín kiválasztása

en: Pick the editor font
hu: Szerkesztő betűkészletének kiválasztása

en: Pick the normal text color
hu: Normál szöveg színének kiválasztása

en: Pick the selected text color
hu: Kijelölt szöveg színének kiválasztása

en: Pick the selection color
hu: Kijelölés színének kiválasztása

en: Plugin
hu: Bővítmény

en: Plugins
hu: Bővítmények

en: Polish
hu: Lengyel

en: Portuguese (Brazilian)
hu: Portugál (Brazília)

en: Portuguese (Portugal)
hu: Portugál (Portugália)

en: Pr_eferences
hu: _Beállítások

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Preparing pages...
hu: Oldalak feldolgozása...

en: Preview
hu: Előnézet

en: Preview text
hu: Mintaszöveg

en: Preview text shown in the dialog
hu: A párbeszédablakban megjelenített mintaszöveg

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Print Header
hu: Nyomtatási fejléc

en: Print Line Numbers
hu: Sorok számának kiírása

en: Print Previe_w...
hu: Nyomtatási _kép...

en: Print Preview
hu: Nyomtatási kép

en: Print Syntax Highlighting
hu: Szintaxiskiemelés nyomtatása

en: Print _line numbers
hu: _Sorszámok kiírása

en: Print preview
hu: Nyomtatási kép

en: Print s_yntax highlighting
hu: _Szintaxiskiemelés nyomtatása

en: Print the current file
hu: Az aktuális fájl nyomtatása

en: Printing Line Wrapping Mode
hu: Sortörési mód nyomtatáskor

en: Printing page %d of %d...
hu: A(z) %d oldal. nyomtatása %d oldalból...

en: Push this button to configure background color
hu: Nyomja meg ezt a gombot a háttérszín beállításához

en: Push this button to configure text color
hu: Nyomja meg ezt a gombot a szöveg színének kiválasztásához

en: Push this button to configure the color in which the selected text should appear
hu: Nyomja meg ezt a gombot a kiválasztott szöveg színének kiválasztásához

en: Push this button to configure the color in which the selected text should be marked
hu: Nyomja meg ezt a gombot a kiválasztott szöveg háttérszínének kiválasztásához

en: Push this button to select the font to be used by the editor
hu: Nyomja meg ezt a gombot a szerkesztőben használt betűkészlet kiválasztásához

en: Push this button to select the font to be used to print line numbers
hu: Nyomja meg ezt a gombot a sorok számának nyomtatáskor használt betűkészlet kiválasztásához

en: Push this button to select the font to be used to print the body of the document
hu: Nyomja meg ezt a gombot a törzs nyomtatásakor használt betűkészlet kiválasztásához

en: Push this button to select the font to be used to print the page headers
hu: Nyomja meg ezt a gombot a fejléc nyomtatásakor használt betűkészlet kiválasztásához

en: Quit
hu: Kilépés

en: Quit an existing instance of gedit
hu: Egy létező gedit példány bezárása

en: Quit the program
hu: Kilépés a programból

en: R_emove duplicates
hu: Duplikátumok _eltávolítása

en: Redo
hu: Újra

en: Redo the undone action
hu: A visszavont művelet ismételt végrehajtása

en: Rendering page %d of %d...
hu: A(z) %d. oldal leképezése %d oldalból...

en: Replace
hu: Csere

en: Replace All
hu: Mindet cseréli

en: Replace _All
hu: _Mindet cseréli

en: Replace _with:
hu: _Csere ezzel:

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Revert to a saved version of the file
hu: Visszatérés a fájl egy korábban mentett változatához

en: Revert unsaved changes to document "%s"?
hu: Visszaállítja a(z) "%s" dokumentum nem mentett változásait?

en: Reverting file:
hu: Fájl visszaállítása:

en: Reverting the document "%s"...
hu: "%s" dokumentum visszaállítása...

en: Right Margin Position
hu: Jobb oldali margó pozíciója

en: Romanian
hu: Román

en: Run Command
hu: Parancs futtatása

en: Run a command
hu: Parancs futtatása

en: Russian
hu: Orosz

en: S_elect the documents you want to save:
hu: _Válassza ki a menteni kívánt dokumentumokat:

en: S_ort...
hu: _Rendezés...

en: S_tart at column:
hu: Kezdőoszlop:

en: Save
hu: Mentés

en: Save As
hu: Mentés másként

en: Save _As...
hu: Men_tés másként...

en: Save _None
hu: Egyiket _sem menti

en: Save all open files
hu: Minden megnyitott fájl mentése

en: Save as...
hu: Mentés másként...

en: Save method not implemented for gedit viewer
hu: A mentés eljárás nincs megvalósítva a gedit megjelenítőben

en: Save the changes to document "%s" before closing?
hu: Menti a változásokat a(z) "%s" dokumentumba mielőtt bezárja?

en: Save the current file
hu: Az aktuális fájl mentése

en: Save the current file with a different name
hu: Az aktuális fájl mentése más néven

en: Saving document "%s"...
hu: "%s" dokumentum mentése...

en: Se_lection color:
hu: Kije_lölés színe:

en: Search _backwards
hu: Keresés _visszafelé

en: Search backwards for the same text
hu: Keresés visszafelé ugyanarra a szövegre

en: Search for and replace text
hu: Szöveg keresése és cseréje

en: Search for text
hu: Szöveg keresése

en: Search forwards for the same text
hu: Keresés előre ugyanarra a szövegre

en: Select All
hu: Mindent kijelöl

en: Select _All
hu: _Mindent kijelöl

en: Select a file to open
hu: A megnyitandó fájl kiválasztása

en: Select a filename to save
hu: A mentendő fájl nevének kiválasztása

en: Select files to open
hu: A megnyitandó fájlok kiválasztása

en: Select the _language of the current document.
hu: _Dokumentum nyelvének kiválasztása

en: Select the entire document
hu: Teljes dokumentum kijelölése

en: Select the group of tags you want to use
hu: Válassza ki az elemcsoportok közül azt, amit használni szeretne

en: Select the working directory...
hu: Munkakönyvtár megadása...

en: Selecte_d text color:
hu: _Kijelölt szöveg színe:

en: Selected Text Color
hu: Kijelölt szöveg színe

en: Selection Color
hu: Kiválasztás színe

en: Set _Language
hu: _Nyelv megadása

en: Set language
hu: Nyelv megadása

en: Set program location...
hu: Program helyének megadása...

en: Set the language of the current document
hu: Az aktuális dokumentum nyelvének megadása

en: Set toolbar button style according to desktop Menu and Toolbar Preferences
hu: Eszköztár stílusának beállítása a munkaasztal Menük és eszköztárak beállításai alapján

en: Setup the page settings
hu: Az oldalak beállítása a jelenlegi nyomtatóhoz

en: Shell command
hu: Héjparancs

en: Show commands debugging messages.
hu: Mutassa a parancsok hibakereső üzeneteit.

en: Show document debugging messages.
hu: Mutassa a dokumentumok hibakereső üzeneteit.

en: Show file debugging messages.
hu: Mutassa a fájl hibakereső üzeneteit.

en: Show mdi debugging messages.
hu: Mutassa az mdi hibakereső üzeneteit.

en: Show metadata debugging messages.
hu: Mutassa az mdi hibakereső üzeneteit.

en: Show only icons in the toolbar
hu: Csak az ikonok megjelenítése az eszköztárakban

en: Show plugin debugging messages.
hu: Mutassa a plugin-ok hibakereső üzeneteit.

en: Show prefs debugging messages.
hu: Mutassa a beállítások hibakereső üzeneteit.

en: Show printing debugging messages.
hu: Mutassa a nyomtatás hibakereső üzeneteit.

en: Show recent debugging messages.
hu: Mutassa a beállítások hibakereső üzeneteit.

en: Show search debugging messages.
hu: Mutassa a keresés hibakereső üzeneteit.

en: Show session management debugging messages.
hu: Mutassa a munkamenet-kezelő hibakereső üzeneteit.

en: Show size
hu: Méret megjelenítése

en: Show size in font info mode
hu: Méret megjelenítése a betűkészlet-információs módban

en: Show text below every icon in the toolbar
hu: Szövegek megjelenítése az ikonok alatt

en: Show text only beside important icons in the toolbar
hu: Szövegek megjelenítése a fontosabb ikonok alatt

en: Show the tag list window
hu: Mutassa az elemlista ablakát

en: Show undo debugging messages.
hu: Mutassa a visszavonás hibakereső üzeneteit.

en: Show utility debugging messages.
hu: Mutassa a segédprogram hibakereső üzeneteit.

en: Show view debugging messages.
hu: Mutassa a nézet hibakereső üzeneteit.

en: Sort
hu: Rendezés

en: Sort the current document or selection.
hu: Az aktuális dokumentum vagy kijelölés rendezése.

en: Sorted list of encodings used by gedit for auto-detecting the encoding of a file. "CURRENT" is the current locale encoding. Only recognized encodings are used.
hu: A gedit által használt kódolások listája, melyeket az olyan fájlok beolvasására használ, amelyek se nem UTF-8-ban, se nem az aktuális locale kódolásában vannak.

en: Sorts a document or selected text.
hu: Rendezi a dokumentumot vagy a kijelölt szöveget.

en: Source
hu: Forrás

en: South European
hu: Dél-európai

en: Spanish
hu: Spanyol

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
hu: Meghatározza a hosszú sorok törését a nyomtatásnál. Használjon "GTK_WRAP_NONE"-t ha ne legyen törés, "GTK_WRAP_WORD"-t a szóhatároknál történő töréshez és "GTK_WRAP_CHAR"-t az egyes karaktereknél történő töréshez. Megjegyzés: ezek az értékek kisbetű/nagybetű érzékenyek, pontosan úgy használja őket, ahogy itt vannak.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
hu: Meghatározza a hosszú sorok törését a szerkesztőterületen. Használjon "GTK_WRAP_NONE"-t ha ne legyen törés, "GTK_WRAP_WORD"-t a szóhatároknál történő töréshez és "GTK_WRAP_CHAR"-t az egyes karaktereknél történő töréshez. Megjegyzés: ezek az értékek kisbetű/nagybetű érzékenyek, pontosan úgy használja őket, ahogy itt vannak.

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
hu: Meghatározza nyomtatáskor a dokumentum törzséhez használt betűtípust.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
hu: Meghatározza nyomtatáskor a sorok számához használt betűtípust. Csak akkor lép érvénybe, ha a "Sorok számának kiírása" be van állítva.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
hu: Meghatározza nyomtatáskor az oldal fejlécéhez használt betűtípust. Csak akkor lép érvénybe, ha a "Nyomtatási fejléc" be van kapcsolva.

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
hu: Meghatározza a "Legutóbbi fájlok" almenüben megjelenített fájlok számát.

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
hu: Meghatározza a tabulátor karakter helyett használd szóközök számát.

en: Specifies the position of the right margin.
hu: Jobb oldali margó pozíciójának megadása.

en: Spell checker
hu: Helyesírás-ellenőrző

en: Status Bar is Visible
hu: Státuszsor látható

en: Stopped
hu: Leállítva

en: Strikethrough
hu: Áthúzott

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "GEDIT_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
hu: Az eszköztár gombjainak stílusa. Lehetséges értékei: "GEDIT_TOOLBAR_SYSTEM" a rendszer alapértelmezett stílusának használatához, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS" csak ikon megjelenítéséhez, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" szöveg és ikon megjelenítéséhez és "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" a fontos szövegek az ikonok melletti megjelenítéséhez. Megjegyzés: ezek az értékek kisbetű/nagybetű érzékenyek, pontosan úgy használja, ahogy itt le vannak írva.

en: Suggestions
hu: Javaslatok

en: Swedish
hu: Svéd

en: Syntax Highlighting
hu: Szintaxiskiemelés

en: T_ext for Important Icons
hu: _Szöveg csak a fontosabb ikonokhoz

en: Tab Size
hu: Tabulátor mérete

en: Tag _List
hu: Elem_lista

en: Tag list
hu: Elemlista

en: Tag list plugin
hu: Elemlista bővítmény

en: Tags
hu: Elemek

en: Text Color
hu: Szövegszín

en: Text Editor
hu: Szövegszerkesztő

en: The %s plugin uses an external program, called <tt>%s</tt>, to perform its task.
    
    Please, specify the location of the <tt>%s</tt> program.
hu: A(z) %s bővítmény a(z) <tt>%s</tt> külső programot használja a működéshez.
    
    Adja meg a(z) <tt>%s</tt> program pontos helyét.

en: The Document Statistics plugin analyzes the current document and determines the number of words, lines, characters and non-space characters in it and displays the result.
hu: A dokumentumstatisztika bővítmény elemzi az aktuális dokumentumot, és meghatározza a szavak, sorok, karakterek és nem szóköz karakterek számát, és megjeleníti az eredményt.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes.  Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
hu: Az a lemez, amire a fájlt próbálja menteni, fájlméret-korlátozással rendelkezik.  Próbáljon meg kisebb fájlt menteni, vagy egy olyan lemezre mentsen, amelyen nincs korlátozás.

en: The document "%s" has been reverted.
hu: A(z) "%s" dokumentum vissza lett állítva.

en: The document "%s" has been saved.
hu: A(z) "%s" dokumentum el lett mentve.

en: The document "%s" has not been reverted.
hu: A(z) "%s" dokumentum nem lett visszaállítva.

en: The document "%s" has not been saved.
hu: A(z) "%s" dokumentum nincs elmentve.

en: The document does not contain mispelled words.
hu: A dokumentum nem tartalmaz rosszul írt szavakat.

en: The document is empty.
hu: A dokumentum üres.

en: The file "%s" already exists.
hu: A(z) "%s" nevű fájl már létezik.

en: The file "%s" does not exist. Would you like to create it?
hu: A(z) "%s" fájl nem létezik. Létre szeretné hozni?

en: The file "%s" is read-only.
hu: A(z) "%s" nevű írásvédett.

en: The file has too many symbolic links.
hu: A fájl túl sok szimbolikus linkkel rendelkezik.

en: The selected file is not executable.
hu: A kiválasztott fájl nem futtatható.

en: The selected text does not contain mispelled words.
hu: A kijelölt szöveg nem tartalmaz rosszul írt szavakat.

en: The shell command entry is empty.
    
    Please, insert a valid shell command.
hu: A parancsmező üres.
    
    Adjon meg egy létező parancsot.

en: The tag list plugin provides a method to easily insert into a document commonly used tags/strings without having to type them.
hu: Az elemlista bővítmény a gyakran használt elemek egyszerű beillesztésének lehetőségét kínálja, anélkül hogy be kellene írni őket.

en: The text "%s" was not found.
hu: A "%s" szöveg nem található

en: The title of the selection dialog box
hu: A kiválasztó párbeszédablak címsora

en: There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
hu: %d mentetlen dokumentum van. Menti a változásokat mielőtt bezárja?

en: There is not enough disk space to create the file "%s".
    
    Please free some disk space and try again.
hu: Nincs elég hely a lemezen a(z) "%s" fájl létrehozásához.
    
    Szabadítson fel egy kis helyet a lemezen és próbálja meg újra.

en: There is not enough disk space to save the file.
    Please free some disk space and try again.
hu: Nincs elég hely a lemezen a fájl mentéséhez.
    Szabadítson fel egy kis helyet és próbálja meg újra.

en: There was an error displaying help: %s
hu: Hiba történt a súgó megjelenítése közben: %s

en: Title
hu: Cím

en: Toolbar Buttons Style
hu: Eszköztár gombjainak stílusa

en: Toolbar is Visible
hu: Eszköztár látható

en: Turkish
hu: Török

en: Turn on all debugging messages.
hu: Minden hibakereső üzenet bekapcsolása.

en: U_nindent
hu: Behúzás _csökkentése

en: U_se default theme colors
hu: Téma alapértelmezett színeinek _használata

en: Ukrainian
hu: Ukrán

en: Underline
hu: Aláhúzott

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Undo Actions Limit
hu: Visszavonási műveletek korlátozása

en: Undo the last action
hu: Az utolsó művelet visszavonása

en: Unindent selected lines
hu: A kiválasztott sorok behúzásának csökkentése

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Untitled
hu: Névtelen

en: Update
hu: Frissítés

en: Use %s highlight mode
hu: A(z) %s kiemelési mód használata

en: Use Default Colors
hu: Alapértelmezett színek használata

en: Use Default Font
hu: Alapértelmezett betűkészlet használata

en: Use Normal highlight mode
hu: Normál szintaxiskiemelés használata

en: Use font in label
hu: Címke betűkészlete

en: Use font in the label in font info mode
hu: Betűkészlet-információs módban ezt a betűkészletet használja a címkéken

en: Use the _selected format
hu: A _kiválasztott formátum használata

en: User dictionary:
hu: Felhasználói szótár:

en: User name
hu: Felhasználónév

en: Vietnamese
hu: Vietnami

en: View
hu: Nézet

en: Western
hu: Nyugati

en: Whether gedit should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Auto Save Interval" option.
hu: A módosított fájlok automatikus mentésének ki/bekapcsolása. Az automatikus mentés idejét beállíthatja az "Automatikus mentés időtartama" beállítással.

en: Whether gedit should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
hu: A biztonsági mentések ki/bekapcsolása. A biztonsági mentés kiterjesztését beállíthatja a "Biztonsági mentés kiterjesztése" beállításnál.

en: Whether gedit should display line numbers in the editing area.
hu: A sorok számának megjelenítése a szerkesztő területen.

en: Whether gedit should display the right margin in the editing area.
hu: A jobb oldali margó megjelenítése a szerkesztő területen.

en: Whether gedit should enable auto indentation.
hu: Automatikus bekezdések engedélyezésének ki/bekapcsolása.

en: Whether gedit should enable syntax highlighting.
hu: Szintaxiskiemelés engedélyezésének ki/bekapcsolása.

en: Whether gedit should include a document header when printing documents.
hu: Nyomtatáskor a dokumentumok fejlécének ki/bekapcsolása.

en: Whether gedit should insert spaces instead of tabs.
hu: Tabulátor helyett szóköz használatának ki/bekapcsolása.

en: Whether gedit should print syntax highlighting when printing documents.
hu: Nyomtatáskor a szintaxiskiemelés ki/bekapcsolása.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
hu: A szerkesztőablak alján található állapotsor ki/bekapcsolása.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
hu: Az eszköztár megjelenítésének ki/bekapcsolása a szerkesztőablakokban.

en: Whether to use the system's default colors for the editing area. If this option is turned off, then the colors of the editing area will be those specified in the "Background Color", "Text Color", "Selected Text Color", and "Selection Color" options.
hu: A rendszer alapértelmezett színeinek használata a szerkesztőterületen. Ha ez a beállítás ki van kapcsolva, a következő beállításokból használja a színeket: "Háttérszín", "Szövegszín", "Kiválasztott szöveg színe" és a "Kiválasztás színe".

en: Whether to use the system's default font for editing text instead of a font specific to gedit. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
hu: A rendszer alapértelmezett betűtípusának használata szövegszerkesztésre a gedit beállított fontja helyett. Ha ez a beállítás ki van kapcsolva, a "Szerkesztő betűtípusa" beállítást használja a rendszer betűtípusa helyett.

en: Words
hu: Szó

en: You cannot undo a sort operation
hu: A rendezést nem lehet visszavonni

en: _About
hu: _Névjegy

en: _About Plugin
hu: Bővítmény _névjegye

en: _Add
hu: _Hozzáadás

en: _Autocheck Spelling
hu: _Helyesírás automatikus ellenőrzése

en: _Autosave files every
hu: Fájlok _automatikus mentése

en: _Background color:
hu: _Háttérszín:

en: _Background:
hu: _Háttér:

en: _Body:
hu: _Törzs:

en: _Check Spelling
hu: _Helyesírás-ellenőrzés

en: _Close
hu: _Bezárás

en: _Close All
hu: _Mindent bezár

en: _Contents
hu: _Tartalom

en: _Copy
hu: _Másolás

en: _Copy Text
hu: Szöveg _másolása

en: _Customize Toolbar
hu: Eszköztárak _testreszabása

en: _Delete
hu: _Törlés

en: _Description
hu: _Leírás

en: _Desktop Default
hu: Munk_aasztal alapértelmezett

en: _Display line numbers
hu: Sorok számának _megjelenítése

en: _Document Statistics
hu: _Statisztika  a dokumentumról

en: _Documents
hu: _Dokumentumok

en: _Edit
hu: S_zerkesztés

en: _Enable auto indentation
hu: _Automatikus bekezdések engedélyezése

en: _Enable syntax highlighting
hu: _Szintaxiskiemelés engedélyezése

en: _Encoding
hu: _Kódolás

en: _File
hu: _Fájl

en: _Find...
hu: _Keresés...

en: _Foreground:
hu: _Előtér:

en: _Go to Line
hu: _Ugrás sorra

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Highlight Mode
hu: _Kiemelési üzemmód

en: _Icons Only
hu: _Csak ikon

en: _Ignore
hu: _Kihagyás

en: _Ignore All
hu: Mindet á_tugorja

en: _Ignore case
hu: _Kis- és nagybetű nem számít

en: _Indent
hu: _Behúzás

en: _Insert
hu: _Beszúrás

en: _Insert a new preview phrase.
hu: Új előnézeti szöveg _beillesztése.

en: _Limit to
hu: _Korlátozás

en: _Line number:
hu: _Sorszám:

en: _Line numbers:
hu: _Sorszámok:

en: _Location to search for:
hu: Ezen a _helyen keresse:

en: _Match case
hu: _Kis- és nagybetű

en: _Modify preview phrase...
hu: Előnézeti szöveg _módosítása...

en: _More...
hu: _Több...

en: _Move to New Window
hu: _Áthelyezés új ablakba

en: _New
hu: Ú_j

en: _Number every
hu: S_orszám

en: _Open...
hu: _Megnyitás...

en: _Output Window
hu: _Kimeneti ablak

en: _Paste
hu: _Beillesztés

en: _Print page headers
hu: _Oldal fejlécének nyomtatása

en: _Print...
hu: _Nyomtatás...

en: _Prompt for a format
hu: _Formátum bekérése

en: _Quit
hu: _Kilépés

en: _Redo
hu: Új_ra

en: _Replace
hu: _Csere

en: _Replace...
hu: _Csere...

en: _Reset to Default
hu: _Visszaállítás az alapértelmezettre

en: _Restore Default Fonts
hu: _Alapértelmezett betűkészletek visszaállítása

en: _Reverse order
hu: _Fordított sorrend

en: _Revert
hu: _Visszaállítás

en: _Right margin at column:
hu: _Jobb oldali margó ennél az oszlopnál:

en: _Run
hu: _Futtatás

en: _Run Command...
hu: _Parancs futtatása...

en: _Save
hu: M_entés

en: _Save All
hu: _Mindent ment

en: _Save Selected
hu: _Kijelöltek mentése

en: _Search
hu: _Keresés

en: _Search for:
hu: _Keresés erre:

en: _Show results in Output Window
hu: _Eredmények megjelenítése a kimeneti ablakban

en: _Sort
hu: _Rendezés

en: _Spelling Suggestions...
hu: _Helyesírási javaslatok...

en: _Statusbar
hu: Á_llapotsor

en: _Suggestions:
hu: _Javaslatok:

en: _Tabs width:
hu: _Tabulátorok szélessége:

en: _Text for All Icons
hu: S_zöveg minden ikonhoz

en: _Toolbar
hu: _Eszköztár

en: _Tools
hu: _Eszközök

en: _Undo
hu: _Visszavonás

en: _Unlimited undo
hu: _Végtelen visszavonás

en: _Update
hu: _Frissítés

en: _Use custom format
hu: _Egyéni formátum használata

en: _Use default theme font
hu: A témához tartozó alapértelmezett betűkészlet _használata

en: _View
hu: _Nézet

en: _Working directory:
hu: _Munkakönyvtár:

en: _Wrap around
hu: _Körbe

en: _minutes
hu: p_ercenként

en: act_ions
hu: _művelet

en: gedit application
hu: gedit alkalmazás

en: gedit cannot handle %s: locations in write mode.
hu: A gedit nem tudja a(z) %s: típusú helyeket írásra használni.

en: gedit cannot handle this kind of location in write mode.
hu: A gedit nem tudja ezt a típusú helyet írásra használni.

en: gedit is a small and lightweight text editor for the GNOME Desktop
hu: A gedit egy kicsi és könnyű szövegszerkesztő a GNOME munkaasztalhoz

en: gedit: Document Info plugin
hu: gedit: Dokumentum információs bővítmény

en: gedit: Shell Output plugin
hu: gedit: Héjkimenet bővítmény

en: label
hu: címke

en: lines
hu: soronként
