gnome-applets - en to hu translation catalogue (1223 entries)

en:  mounted
hu:  befűzve

en:  not mounted
hu:  nincs befűzve

en: " reported:
hu: " jelenti:

en: %#.1fMb received / %#.1fMb sent / time: %.1d:%.2d
hu: %#.1f MB fogadott / %#.1f MB küldött / idő: %.1d:%.2d

en: %a, %b %d / %H:%M
hu: %a, %b %e / %H.%M

en: %d message | %d messages
hu[0]: %d üzenet
hu[1]: %d üzenet

en: %d unread | %d unread
hu[0]: %d olvasatlan
hu[1]: %d olvasatlan

en: %s
    %d note | %s
    %d notes
hu[0]: %s
    %d cetli
hu[1]: %s
    %d cetli

en: %s does not seem to be a CD player
hu: %s nem CD-lejátszó

en: %s:
    %d%% in use
hu: %s:
    %d%% használt

en: (C) 1997 The Free Software Foundation
    (C) 2001 Chris Phelps (GNOME 2 Port)
hu: © 1997 The Free Software Foundation
    © 2001 Chris Phelps (GNOME 2 Port)

en: (C) 1998-2000 Free Software Foundation
hu: © 1998-2000 Free Software Foundation

en: (C) 1999-2001 The GNOME Hackers
hu: © 1999-2001 A GNOME fejlesztői

en: (C) 2000 The Gnulix Society, (C) 2002 Free Software Foundation
hu: © 2000 The Gnulix Society, © 2002 Free Software Foundation

en: (C) 2001 Richard Hult
hu: © 2001 Richard Hult

en: (C) 2001, 2002 Free Software Foundation
hu: © 2001, 2002 Free Software Foundation

en: (No
hu: (Nincs

en: (c) 2002-2003 Loban A Rahman
hu: © 2002-2003 Loban A Rahman

en: <b>Appearance</b>
hu: <b>Megjelenés</b>

en: <b>Auto Completion</b>
hu: <b>Automatikus kiegészítés</b>

en: <b>Battery Color Levels (%)</b>
hu: <b>Akkumulátorszintek színei (%)</b>

en: <b>Behavior</b>
hu: <b>Viselkedés</b>

en: <b>Colors</b>
hu: <b>Színek</b>

en: <b>Default Note Properties</b>
hu: <b>Alapértelmezett cetlitulajdonságok</b>

en: <b>Delete ALL sticky notes?</b>
    
    Changes will be saved instantly.
hu: <b>Minden ragadós cetlit töröl?</b>
    
    A változás azonnal érvénybe lép!

en: <b>Delete this sticky note?</b>
    
    Changes will be saved instantly.
hu: <b>Törli ezt a ragadós cetlit?</b>
    
    A változás azonnal érvénybe lép!

en: <b>Layout</b>
hu: <b>Elrendezés</b>

en: <b>Progress Bar Direction</b>
hu: <b>A folyamatjelző iránya</b>

en: <b>Properties</b>
hu: <b>Tulajdonságok</b>

en: <b>Size</b>
hu: <b>Méret</b>

en: <b>Suspend</b>
hu: <b>Altatás</b>

en: <b>Warnings</b>
hu: <b>Figyelmeztetések</b>

en: A goofy little xeyes clone for the GNOME panel.
hu: Kis bolondos, GNOME panelra tehető szempár (xeyes).

en: A set of eyeballs for your panel
hu: Szemgolyók a panelre

en: A system load indicator
hu: Rendszerfigyelő

en: A_ddress:
hu: _Cím:

en: AccessX Status
hu: AccessX állapota

en: AccessX Status Applet Factory
hu: AccessX állapot kisalkalmazás Factory

en: Accessories
hu: Kellékek

en: Activate more plugins
hu: Több bővítmény aktiválása

en: Active _plugins:
hu: Aktív _bővítmények�:

en: Add New Macro
hu: Új makró hozzáadása

en: Add Palette
hu: Paletta hozzáadása

en: Add Plugin
hu: Bővítmény hozzáadása

en: Add button
hu: Gomb hozzáadása

en: Address Entry
hu: Címbejegyzés

en: Adjust the sound volume
hu: Hangerő állítása

en: Advanced
hu: Haladó

en: Alert you when new mail arrives
hu: Figyelmeztetés új levél érkezésekor

en: Alexandre Muniz <munizao@xprt.net>
hu: Alexandre Muñiz <munizao@xprt.net>

en: Algeria
hu: Algéria

en: Amusements
hu: Szórakoztatás

en: An error occured while launching the Suspend command: %s
    Please try to correct this error
hu: Hiba lépett fel az altatás parancs futtatásakor: %s
    Próbálja kijavítani a hibát!

en: An error occured.
    
    Keymap `%s' is not supported on this system. Please choose another keymap.
    
    The command was: %s
hu: Hiba történt.
    
    A(z) `%s' billentyűzetkiosztás nem támogatott ezen a rendszeren. Válasszon másik billentyűzetkiosztást.
    
    A parancs ez volt: %s

en: An error occured.
    
    Unable to load keymap `%s', probably because command `xmodmap' could not be located in your PATH.
    
    The command was: %s
hu: Hiba történt.
    
    Nem sikerült betölteni a következő billentyűzetkiosztást: `%s'. A lehetséges ok az, hogy az 'xmodmap' nincs benne a rendszer elérési útjában (PATH).
    
    A parancs ez volt: %s

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: Appearance mode of the applet
hu: A kisalkalmazás megjelenési módja

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
hu: Kötetek befűzésére és lecsatolására használható kisalkalmazás.

en: Applet refresh rate in milliseconds
hu: Kisalkalmazás frissítési gyakorisága ezredmásodpercben

en: Applet scrolls right to left when this key is set to true.
hu: A kisalkalmazás jobbról balra görget ha ez a kulcs igaz.

en: Arabic
hu: Arab

en: Arabic keymap
hu: Arab billentyűzetkiosztás

en: Arabic xkb keymap
hu: Arab xkb-billentyűzetkiosztás

en: Armenia
hu: Örményország

en: Armenian
hu: Örmény

en: Armenian Sun keymap
hu: Örmény Sun billentyűzetkiosztás

en: Armenian xkb keymap
hu: Örmény xkb-billentyűzetkiosztás

en: Ask for confirmation when connecting/disconnecting
hu: Kérjen megerősítést kapcsolódáskor/bontáskor

en: Attempt to autocomplete a command from the history of commands entered.
hu: Parancs automatikus kiegészítésének megkísérlése a korábban bevitt parancsok alapján.

en: Audio Channels
hu: Hangcsatornák

en: Audio device is busy, or being used by another application
hu: A hangeszköz foglalt, vagy más alkalmazás használja

en: Austria
hu: Ausztria

en: Autosave timeout in minutes
hu: Automatikus mentés időköze percben

en: Available palettes
hu: Elérhető paletták

en: Azerbaijan
hu: Azerbajdzsán

en: Azerbaijani Turkish
hu: Azerbajdzsáni török

en: Azerbaijani Turkish Sun keymap
hu: Azerbajdzsáni török Sun billentyűzetkiosztás

en: Azerbaijani Turkish xkb keymap
hu: Azerbajdzsáni török xkb billentyűzetkiosztás

en: B_link connection status when connecting
hu: _Villogjon a kapcsolat állapota kapcsolódáskor

en: Bac_kground:
hu: Hátté_r:

en: Backg_round:
hu: Hátté_r:

en: Background color
hu: Háttérszín:

en: Background color, blue component
hu: Háttérszín, kék összetevő

en: Background color, green component
hu: Háttérszín, zöld összetevő

en: Background color, red component
hu: Háttérszín, vörös összetevő

en: Bahrain
hu: Bahrein

en: Basque
hu: Baszk

en: Bass
hu: Basszus

en: Battery Charge Monitor
hu: Teleptöltöttség-figyelő

en: Battery Charge Monitor Preferences
hu: Teleptöltöttség-figyelő beállításai

en: Battery Status Utility
hu: Akkumulátortöltöttség-figyelő

en: Battery fully re-charged
hu: Az akkumulátor teljesen feltöltődött

en: Battery is now fully re-charged!
hu: Az akkumulátor teljesen feltöltődött!

en: Battery low (%d%%) and AC is offline
hu: Az akkumulátorok töltése alacsony (%d%%) és nincs töltés alatt

en: Battery power low
hu: Az akkumulátor töltöttsége alacsony

en: Battery: %d%% (%s)
hu: Töltöttség: %d%% (%s)

en: Battery: Not present
hu: Nincs akkumulátor.

en: Battstat Factory
hu: Teleptöltöttség-figyelő Factory

en: Beep for warnings
hu: Hangjelzés figyelmeztetéskor

en: Beep on group switch
hu: Hangjelzés csoport váltásakor

en: Beep when displaying a warning
hu: Hangjelzés figyelmeztetés megjelenítésekor

en: Before each _update:
hu: Minden _frissítés előtt:

en: Behavior
hu: Viselkedés

en: Belarus
hu: Fehéroroszország

en: Belarussian
hu: Fehérorosz

en: Belarussian Sun keymap
hu: Fehérorosz Sun billentyűzetkiosztás

en: Belarussian xkb keymap
hu: Fehérorosz xkb billentyűzetkiosztás

en: Belgian
hu: Belga

en: Blink when connecting
hu: Kapcsolat esetén villogjon

en: Blowing dust
hu: Porfúvás

en: Blowing sand
hu: Homokfúvás

en: Blowing snowfall
hu: Szeles hóesés

en: Blowing sprays
hu: Szélfútta sópermet

en: Brazil
hu: Brazília

en: Brazil Portuguese Sun USB keymap
hu: Brazíliai portugál Sun USB billentyűzetkiosztás

en: Brazil Portuguese Sun keymap
hu: Brazíliai portugál Sun billentyűzetkiosztás

en: Brazil Portuguese keymap
hu: Brazíliai portugál billentyűzetkiosztás

en: Brazil Portuguese xkb keymap
hu: Brazíliai portugál xkb billentyűzetkiosztás

en: Broken clouds
hu: Szakadozott felhőzet

en: Browse
hu: Tallózás

en: Browser
hu: Böngésző

en: Bulgaria
hu: Bulgária

en: Bulgarian
hu: Bolgár

en: Bulgarian Cyrillic
hu: Bolgár cirill

en: Bulgarian Sun keymap
hu: Bolgár Sun billentyűzetkiosztás

en: Bulgarian keymap
hu: Bolgár billentyűzetkiosztás

en: Bulgarian xkb keymap
hu: Bolgár xkb billentyűzetkiosztás

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
hu: Alapértelmezésben a ragadós cetlik létrehozásukkor a jelenlegi dátumot kapják címként. Ez ennek a formátumnak a használatával áll elő, bármi, amit az strftime() fel tud dolgozni, érvényes.

en: CD Player
hu: CD-lejátszó

en: CD Player Applet Factory
hu: CD-lejátszó kisalkalmazás factory

en: CD Player Preferences
hu: CD-lejátszó beállításai

en: CPU Load
hu: Processzor terhelés

en: CPU graph background color
hu: CPU-grafikon háttérszíne

en: C_olor:
hu: _Szín:

en: C_onnect
hu: Kapcs_olódás

en: C_onnecting:
hu: Kapcs_olódás:

en: Cach_ed
hu: _Gyorsítótárban

en: Calm
hu: Szélcsend

en: Can not launch the eyes applet.
hu: Nem lehet elindítani a kisalkalmazást.

en: Can't access ACPI events in /var/run/acpid.socket! Make sure the ACPI subsystem is working and the acpid daemon is running.
hu: Nem lehet hozzáférni az ACPI eseményekhez a /var/run/acpid.socket-ban! Győződjön meg, hogy az ACPI alrendszer működik és az acpid démon fut.

en: Can't open the APM device!
    
    Make sure you have read permission to the
    APM device.
hu: Nem lehet megnyitni az APM eszközt!
    
    Ellenőrizze, hogy van-e joga az
    APM eszköz olvasására.

en: Canada
hu: Kanada

en: Canadian Sun keymap
hu: Kanadai Sun billentyűzetkiosztás

en: Canadian xkb keymap
hu: Kanadai xkb billentyűzetkiosztás

en: Cannot browse device
hu: Az eszköz nem tallózható

en: Cannot get schema for %s: %s
hu: Nem sikerült betölteni a sémát %s számára: %s

en: Cannot mount device
hu: Az eszköz befűzése nem sikerült

en: Cannot set schema for %s: %s
hu: Nem sikerült beállítani a sémát %s számára: %s

en: Cd Recorder
hu: CD-író

en: Cdrom
hu: CD-ROM

en: Change
hu: változás

en: Change the keyboard layout
hu: Billentyűzet-kiosztás megváltoztatása

en: Channel controlled by applet. Only for OSS setups
hu: A kisalkalmazás által vezérelt csatornák. Csak OSS használata esetén

en: Character Palette
hu: Karakterpaletta

en: Character Palette Preferences
hu: Karakterpaletta beállításai

en: Characters shown on applet startup
hu: A kisalkalmazás indításakor mutatott karakterek

en: Charging
hu: Töltés alatt

en: Charpicker Applet Factory
hu: Karakterválasztó kisalkalmazás Factory

en: Check for mail _every:
hu: Levelek _ellenőrzésének gyakorisága:

en: Choose a base color to use for all sticky notes
hu: Válasszon alapszínt a ragadós cetlikhez

en: Choose a color for the note
hu: Válassza ki a cetli színét

en: Choose a font for the note
hu: Válassza ki a cetli betűtkészletét

en: Choose a font to use for all sticky notes
hu: A cetlik alapértelmezett betűkészletének meghatározása

en: Choose if notes are visible on ALL workspaces
hu: Jelölje be, ha a cetliket minden munkaterületen látni akarja

en: Choose if the default style is forced on all notes
hu: Jelölje be, ha az alapértelmezett stílust akarja használni minden cetlin

en: Choose the default group (for newly created windows).
hu: Az alapértelmezett csoport választása (újonnan létrehozott ablakok esetében).

en: Choose time interval in minutes to check mail
hu: A levélellenőrzés gyakorisága percben

en: Choose time interval in seconds to check mail
hu: A levélellenőrzés gyakorisága másodpercben

en: City:
hu: Város:

en: Clear Sky
hu: Tiszta ég

en: Clic_k:
hu: _Kattintás:

en: Click this button for the list of previous commands
hu: Ezzel a gombbal az előző parancsokat tudja listázni

en: Click this button to Play or Pause the CD
hu: A CD elindításához vagy megállításához nyomja meg ezt a gombot

en: Click this button to Play the next track in the CD
hu: A következő szám lejátszásához nyomja meg ezt a gombot

en: Click this button to Play the previous track in the CD
hu: Az előző szám lejátszásához nyomja meg ezt a gombot

en: Click this button to Stop playing the CD
hu: A lejátszás leállításához nyomja meg ezt a gombot

en: Click this button to eject the CD
hu: A CD kiadásához nyomja meg ezt a gombot

en: Click this button to start the browser
hu: Kattintson erre a gombra a böngésző indításához

en: Click to Enter Weather.com
hu: A weather.com felkereséséhez kattintson ide

en: Click to add a new palette
hu: Kattintson egy új paletta hozzáadásához

en: Click to delete the selected palette
hu: Kattintson a kijelölt paletta törléséhez

en: Click to edit the selected palette
hu: Kattintson a kijelölt paletta szerkesztéséhez

en: Close note
hu: Cetli bezárása

en: Close the dialog
hu: Párbeszédablak bezárása

en: Co_mmand:
hu: _Parancs:

en: Co_nnected:
hu: Kapcs_olódva:

en: Co_nnection command:
hu: Kapcs_olódás parancsa:

en: Colors
hu: Színek

en: Command
hu: Parancs

en: Command Line
hu: Parancssor

en: Command Line Preferences
hu: A Parancssor beállításai

en: Command executed when connecting
hu: Kapcsolódáskor végrehajtandó parancs

en: Command executed when disconnecting
hu: Kapcsolat bontásakor végrehajtandó parancs

en: Command line
hu: Parancssor

en: Command line _background:
hu: Parancssor _háttere:

en: Command line _foreground:
hu: Parancssor _szövegszíne:

en: Command line has been disabled by your system administrator
hu: A parancssort letiltotta a rendszergazda

en: Command to execute before each update
hu: A frissítések előtt végrehajtandó parancs

en: Command to execute when checking mail
hu: E-mail ellenőrzésekor végrehajtandó parancs

en: Command to execute when clicked
hu: A dupla kattintás hatására végrehajtandó parancs

en: Command to execute when new mail arrives
hu: Az új levél érkezésekor végrehajtandó parancs

en: Command to execute when you click on the Inbox Monitor
hu: A postaláda-figyelőre kattintáskor végrehajtandó parancs

en: Command to run before checking mail
hu: Végrehajtandó parancs E-mail ellenőrzés előtt

en: Command to send to suspend the computer
hu: A számítógép felfüggesztéséhez küldendő parancs

en: Commands
hu: Parancs

en: Con_firm connection
hu: Kapcsolat _megerősítése

en: Conditions:
hu: Helyzet:

en: Configure the selected plugin
hu: A kiválasztott bővítmény beállítása

en: Connection Status
hu: Kapcsolat állapota

en: Connections
hu: Kapcsolatok

en: Copyright (C) 1998
hu: Copyright © 1998

en: Copyright (C) 1999 Dave Camp
hu: Copyright © 1999 Dave Camp

en: Copyright (C) 2003 Sun Microsystems
hu: Copyright © 2003 Sun Microsystems

en: Copyright (c) Sergey V. Oudaltsov 1999-2004
hu: Copyright © Sergey V. Oudaltsov 1999-2004

en: Copyright (c)1999 by S. Papadimitriou
hu: Copyright © 1999 by S. Papadimitriou

en: Could not connect to the Internet.
hu: Nem sikerült csatlakozni az internetre.

en: Could not retrieve the stock data.
hu: Nem lehet fogadni a tőzsdei adatokat.

en: Couldn't open mixer device %s
hu: Nem lehet megnyitni a %s keverőeszközt

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
hu: Ragadós cetlik létrehozása, megtekintése és kezelése

en: Critical
hu: Kritikus

en: Croatia
hu: Horvátország

en: Croatian
hu: Horvát

en: Croatian keymap
hu: Horvát billentyűzetkiosztás

en: Current Conditions
hu: Jelenlegi időjárás

en: Current _stocks:
hu: _Jelenlegi részvények:

en: Custom
hu: Egyéni

en: Czech
hu: Cseh

en: Czech Republic
hu: Csehország

en: Czech Sun keymap
hu: Cseh Sun billentyűzetkiosztás

en: Czech and Slovak xkb keymap
hu: Cseh és szlovák xkb billentyűzetkiosztás

en: Czech keymap
hu: Cseh billentyűzetkiosztás

en: Czech qwertz xkb keymap
hu: Cseh qwertz xkb billentyűzetkiosztás

en: DEPRECATED - Characters shown on applet startup
hu: Nem ajánlott - A kisalkalmazás indításakor mutatandó karakterek

en: Danish
hu: Dán

en: Danish Sun Type-4 keymap
hu: Dán Sun Type-4 billentyűzetkiosztás

en: Danish Sun USB keymap
hu: Dán Sun USB billentyűzetkiosztás

en: Danish Sun keymap
hu: Dán Sun billentyűzetkiosztás

en: Danish keymap
hu: Dán billentyűzetkiosztás

en: Danish xkb keymap
hu: Dán xkb billentyűzetkiosztás

en: Date format of note's title
hu: A cetli címének dátumformátuma

en: Deactivate selected plugin
hu: A kiválasztott bővítmény deaktiválása

en: Debug level
hu: Hibakeresés szintje

en: Decrease the plugin priority
hu: A bővítmény prioritásának csökkentése

en: Default click behavior of the applet
hu: A kisalkalmazás alapértelmezett viselkedése klikkeléskor

en: Default color for new notes
hu: Új cetlik alapértelmezett színe

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
hu: Új ragadós cetlik alapértelmezett színe. Ezt html hexa kódként kell megadni, például "#30FF50".

en: Default font for new notes
hu: Új cetlik alapértelmezett betűkészlete

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10"
hu: Új ragadós cetlik alapértelmezett betűkészlete. Ez egy Pango betűkészletnév kell legyen, például "Sans Italic 10"

en: Default group, assigned on window creation
hu: Ablak létrehozásakor alapértelmezett csoport

en: Default height for new notes
hu: Új cetlik alapértelmezett magassága

en: Default height for new sticky notes in pixels.
hu: Az újonnan létrehozott cetlik alapértelmezett magassága képpontban.

en: Default width for new notes
hu: Új cetlik alapértelmezett magassága

en: Default width for new sticky notes in pixels.
hu: Az újonnan létrehozott cetlik alapértelmezett szélessége képpontban.

en: Delete button
hu: Gomb törlése

en: Denmark
hu: Dánia

en: Detailed forecast not available for this location.
    Please try the state forecast; note that IWIN forecasts are available only for US cities.
hu: Ehhez a helyhez nem érhető el részletes előrejelzés.
    Próbálja megnézni az államhoz tartozó előrejelzést.
    IWIN-előrejelzések csak az amerikai városokhoz vannak.

en: Determines whether the applet automatically updates its weather statistics or not.
hu: Megállapítja, hogy a kisalkalmazás automatikusan frissíti-e az időjárás-statisztikáit vagy sem.

en: Device Path
hu: Eszköz elérési útja

en: Device _path:
hu: Eszköz _elérési útja:

en: Dew point:
hu: Harmatpont:

en: Digital1
hu: Digitális1

en: Digital2
hu: Digitális2

en: Digital3
hu: Digitális3

en: Directory in which the theme is located
hu: A téma könyvtára

en: Disabled
hu: Tiltva

en: Disconnec_ted:
hu: _Nincs kapcsolat:

en: Disk Mounter
hu: Lemezbefűző

en: Disk Mounter Preferences
hu: Lemezbefűző beállításai

en: Displa_y only symbols and price
hu: Csak a szimbólumokat és az árakat _mutassa

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Display a confirmation dialog when connecting or disconnecting.
hu: Megerősítést kérő párbeszédablak megjelenítése kapcsolodáskor, illetve a kapcsolat bontásakor.

en: Display only stock symbols along with their value. Do not diplay changes in value.
hu: Csak tőzsdei szimbólumok megjelenítése�az értékükkel együtt. Nem mutatja az érték változásait.

en: Display only symbols and price
hu: Csak a szimbólumok és az árak megjelenítése

en: Display radar map
hu: Radarkép megjelenítése

en: Displays current state of keyboard accessibility features
hu: A billentyűzet kisegítő szolgáltatásainak jelenlegi állapotát jeleníti meg

en: Djibouti
hu: Dzsibuti

en: Do we run the exec-command
hu: Végrehajuk-e az exec-parancsot?

en: Do we run the newmail-command
hu: Futtatjuk-e a newmail-parancsot?

en: Do we want to save the password to disk
hu: Elmentsük-e a jelszót a lemezre

en: Do you want to connect?
hu: Kapcsolódni akar?

en: Drain from top
hu: Fentről lefelé számoljon

en: Drifting dust
hu: Erős porfúvás

en: Drifting sand
hu: Erős homokfúvás

en: Drifting snow
hu: Hófúvás

en: Drive Mount Applet Factory
hu: Lemezbefűző kisalkalmazás Factory

en: Drivemount command failed.
    "
hu: A befűzés nem járt sikerrel.
    "

en: Drizzle
hu: Szitáló eső

en: Dust
hu: Por

en: Dust whirls
hu: Portölcsérek

en: Dust whirls in the vicinity
hu: Poros forgószél a közelben

en: Duststorm
hu: Porvihar

en: Duststorm in the vicinity
hu: Porvihar a környéken

en: Dutch
hu: Holland

en: Dutch Sun keymap
hu: Holland Sun billentyűzetkiosztás

en: Dutch keymap
hu: Holland billentyűzet

en: Dutch xkb keymap
hu: Dán xkb billentyűzetkiosztás

en: Dvorak xkb keymap
hu: Dvorak xkb billentyűzetkiosztás

en: E_nable history-based auto completion
hu: _Előzménylista alapján kiegészítés engedélyezése

en: East
hu: Kelet

en: East - NorthEast
hu: Kelet - északkelet

en: East - Southeast
hu: Kelet - délkelet

en: Edit Keyboard
hu: Kiosztás szerkesztése

en: Edit Palette
hu: Paletta szerkesztése

en: Edit button
hu: Gomb szerkesztése

en: Egypt
hu: Egyiptom

en: Eject
hu: Kiadás

en: Elapsed time
hu: Eltelt idő

en: Empty notes are always deleted without confirmation
hu: Az üres cetlik automatikus törlése

en: Enable CPU load graph
hu: CPU terhelés grafikon engedélyezése

en: Enable _radar map
hu: _Műholdas térképek engedélyezése

en: Enable load average graph
hu: Átlagos terhelés grafikon engedélyezése

en: Enable memory load graph
hu: Memória terhelés grafikon engedélyezése

en: Enable network load graph
hu: Hálózati terhelés grafikon engedélyezése

en: Enable swap load graph
hu: Swap terhelés grafikon engedélyezése

en: Encrypted password
hu: Titkosított jelszó

en: English
hu: Angol

en: English Sun Type-4 keymap
hu: Angol Sun Type-4 billentyűzetkiosztás

en: English Sun USB keymap
hu: Angol Sun USB billentyűzetkiosztás

en: English Sun keymap
hu: Angol Sun billentyűzetkiosztás

en: English keymap
hu: Angol billentyűzetkiosztás

en: Enter the URL
hu: URL megadása

en: Error
hu: Hiba

en: Error checking mail
hu: Hiba a levelek lekérése közben

en: Error connecting to mail server.
hu: Hiba történt a levélkiszolgálóhoz való csatlakozás közben.

en: Error displaying help
hu: Hiba történt a súgó megjelenítésekor

en: Error loading XKB configuration registry
hu: Hiba az XKB konfigurációs adatainak betöltése közben

en: Error syncing config data: %s
hu: Hiba a konfigurációs adatok egyeztetésénél: %s

en: Estonia
hu: Észtország

en: Estonian
hu: Észt

en: Estonian Sun keymap
hu: Észt Sun billentyűzetkiosztás

en: Estonian keymap
hu: Észt billentyűzetkiosztás

en: Estonian xkb keymap
hu: Észt xkb billentyűzetkiosztás

en: Euskadi
hu: Baszkföld

en: Every time the specified number of minutes pass, the sticky notes are automatically saved.
hu: A ragadós cetlik az itt percekben megadott idő eltelte után automatikusan el lesznek mentve.

en: F_ree
hu: _Szabad

en: Factory for CD player applet
hu: Factory CD-lejátszó kisalkalmazás készítéséhez

en: Factory for creating inbox monitors.
hu: Factory a postaláda-figyelő készítéséhez.

en: Factory for creating the weather applet.
hu: Factory időjárás kisalkalmazás készítéséhez.

en: Factory for drive mount applet
hu: Factory lemezbefűző kisalkalmazás készítéséhez

en: Failed to access configuration source(s): %s
hu: Nem sikerült hozzáférni a konfigurációs forráshoz: %s

en: Failed to get METAR data.
hu: Nem sikertült lekérni a METAR-adatokat.

en: Failed to init GConf: %s
hu: GConf inicializálása sikertelen: %s

en: Fast
hu: Gyors

en: Fetch a radar map on each update.
hu: Radarkép lehívása minden frissítéskor.

en: Few clouds
hu: Kevés felhő

en: Few ice pellets
hu: Kevés jéglabda

en: Finland
hu: Finnország

en: Finnish
hu: Finn

en: Finnish Sun keymap
hu: Finn Sun billentyűzetkiosztás

en: Finnish keymap
hu: Finn billentyűzetkiosztás

en: Finnish xkb keymap
hu: Finn xkb billentyűzetkiosztás

en: Flag
hu: Zászló

en: Flag and Label
hu: Zászló és címke

en: Flag image for the keyboard layout
hu: Zászlókép a billentyűzetkiosztáshoz

en: Fog
hu: Köd

en: Fog in the vicinity
hu: Köd a környéken

en: Folder Entry box
hu: Mappa beviteli mező

en: Font
hu: Betűkészlet

en: Font and Colors
hu: Betűk és színek

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
hu: Vízszintes panelek esetén, a grafikon szélessége képpontokban. Függőleges paneleknél ez a grafikon magassága.

en: For_eground:
hu: Elő_tér:

en: Force _default color and font on notes
hu: _Alapértelmezett színek és betűk a cetliken

en: Forecast
hu: Előrejelzés

en: Forecast Report
hu: Előrejelzés

en: Foregroun_d:
hu: Elő_tér

en: Foreground color, blue component
hu: Előtérszín, kék összetevő

en: Foreground color, green component
hu: Előtérszín, zöld összetevő

en: Foreground color, red component
hu: Előtérszín, piros összetevő

en: Former Czechoslovakia
hu: Korábbi Csehszlovákia

en: France
hu: Franciaország

en: Freezing drizzle
hu: Jeges szitálás

en: Freezing fog
hu: Jeges köd

en: Freezing rain
hu: Fagyos eső

en: French
hu: Francia

en: French PC/AT 101 keyboard
hu: Francia PC/AT 101 billentyűzet

en: French Sun USB keymap
hu: Francia Sun USB billentyűzetkiosztás

en: French Sun keymap
hu: Francia Sun billentyűzetkiosztás

en: French Swiss
hu: Svájci francia

en: French Swiss keymap
hu: Svájci francia billentyűzetkiosztás

en: French keymap
hu: Francia billentyűzetkiosztás

en: French xkb keymap
hu: Francia xkb billentyűzetkiosztás

en: French-Canadian 105-key
hu: Kanadai francia 105 gombos

en: Full Battery Notification
hu: Akkumulátor teli figyelmeztetés

en: Funnel cloud
hu: Tölcsérfelhő

en: GB 102-key
hu: GB 102 gombos

en: GB 105-key
hu: GB 105 gombos

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL is set, not installing schemas
hu: A GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL nincs beállítva, a sémák nem lesznek telepítve

en: GKB Home Page (http://projects.gnome.hu/gkb)
hu: GKB Honlap (http://projects.gnome.hu/gkb)

en: GNOME Weather
hu: Időjárás

en: GNOME keyboard applet factory
hu: GNOME billentyűzet kisalkalmazás factory

en: GNOME keyboard layout indicator
hu: GNOME billentyűzetkiosztás jelző

en: General
hu: Általános

en: Georgia
hu: Grúzia

en: Georgian
hu: Grúz

en: Georgian Latin
hu: Grúz, latin

en: Georgian Russian layout
hu: Grúz orosz kiosztás

en: Georgian keymap
hu: Grúz billentyűzetkiosztás

en: German
hu: Német

en: German Sun Type-4 keymap
hu: Német Sun Type-4 billentyűzetkiosztás

en: German Sun USB keymap
hu: Német Sun USB billentyűzetkiosztás

en: German Sun keymap
hu: Német Sun billentyűzetkiosztás

en: German Swiss with Euro
hu: Svájci német Euroval

en: German keymap
hu: Német billentyűzetkiosztás

en: German xkb keymap
hu: Német xkb-billentyűzetkiosztás

en: Germany
hu: Németország

en: Get continuously updated stock quotes
hu: Folyamatosan frissülő részvényárfolyamok

en: Geyes Applet Factory
hu: Geyes kisalkalmazás factory

en: Geyes Preferences
hu: Geyes beállításai

en: Gnome Keyboard default
hu: Alapértelmezett Gnome billentyűzet

en: Gnome Panel applet for selecting strange characters that are not on my keyboard. Released under GNU General Public Licence.
hu: GNOME panelkisalkalmazás azon karakterek kiválasztására, amelyek nincsenek a billentyűzetén. GNU GPL-es.

en: Graph color for Ethernet network activity
hu: Ethernet hálózat használata grafikonjának színe

en: Graph color for PLIP network activity
hu: PLIP hálózat használata grafikonjának színe

en: Graph color for SLIP network activity
hu: SLIP hálózat használata grafikonjának színe

en: Graph color for buffer memory
hu: Puffermemória grafikonjának színe

en: Graph color for cached memory
hu: Gyorsítótármemória grafikonjának színe

en: Graph color for load average
hu: Átlagos terhelés grafikonjának színe

en: Graph color for nice-related CPU activity
hu: Nice-al kapcsolatos CPU aktivitás grafikonjának színe

en: Graph color for other network usage
hu: Egyéb hálózat használata grafikonjának színe

en: Graph color for shared memory
hu: Megosztott memória grafikonjának színe

en: Graph color for system-related CPU activity
hu: A rendszer működésével  kapcsolatos CPU aktivitás grafikonjának színe

en: Graph color for user-related CPU activity
hu: A felhasználói programokkal kapcsolatos CPU aktivitás grafikonjának színe

en: Graph color for user-related memory usage
hu: A felhasználói programokkal kapcsolatos memóriahasználat grafikonjának színe

en: Graph color for user-related swap usage
hu: A felhasználói programokkal kapcsolatos swap használat grafikonjának színe

en: Graph size
hu: Grafikon mérete

en: Greece
hu: Görögország

en: Greek
hu: Görög

en: Greek keymap
hu: Görög billentyűzetkiosztás

en: Greek xkb keymap
hu: Görög xkb-billentyűzetkiosztás

en: Gtik Applet Factory
hu: Részvényfigyelő kisalkalmazás factory

en: Gweather Applet Factory
hu: Időjárásjelentés kisalkalmazás Factory

en: H_eight:
hu: _Magasság:

en: Hail
hu: Jégeső

en: Hail showers
hu: Zuhogó jégeső

en: Hailstorm
hu: Viharos jégeső

en: Hard Disk
hu: Merevlemez

en: Haze
hu: Pára

en: Heavy drizzle
hu: Erős szitálás

en: Heavy duststorm
hu: Erős porvihar

en: Heavy ice pellets
hu: Nagy jéglabdák

en: Heavy rain
hu: Erős esőzés

en: Heavy sandstorm
hu: Erőteljes homokvihar

en: Heavy snow
hu: Hószakadás

en: Heavy snow grains
hu: Sűrű hóesés

en: Hebrew
hu: Héber

en: Hebrew Sun keymap
hu: Héber Sun billentyűzetkiosztás

en: Hebrew keymap
hu: Héber billentyűzetkiosztás

en: Hebrew xkb keymap
hu: Héber xkb-billentyűzetkiosztás

en: High
hu: Magas

en: History
hu: Előzmények

en: History list
hu: Előzmények

en: How often (in milliseconds) we check the mail
hu: Milyen gyakran ellenőrizzük (ezredmásodpercben) az E-maileket

en: Humidity:
hu: Páratartalom:

en: Hungarian
hu: Magyar

en: Hungarian 101-key latin 1
hu: Magyar 101 gombos latin 1

en: Hungarian 101-key latin 2
hu: Magyar 101 gombos latin 2

en: Hungarian 105-key latin 1
hu: Magyar 105 gombos latin 1

en: Hungarian 105-key latin 2
hu: Magyar 105 gombos latin 2

en: Hungarian PC/AT 101 keyboard
hu: Magyar PC/AT 101 gombos billentyűzet

en: Hungarian latin1
hu: Magyar latin1

en: Hungarian latin2 Sun keymap
hu: Magyar latin2 Sun billentyűzetkiosztás

en: Hungarian latin2 xkb keymap
hu: Magyar latin2 xkb-billentyűkiosztás

en: Hungarian type5 latin 1 keymap
hu: Magyar type5 latin 1 billentyűzetkiosztás

en: Hungary
hu: Magyarország

en: I_dle
hu: Ür_esjárat

en: Ice crystals
hu: Jég

en: Ice pellet storm
hu: Jéggolyó vihar

en: Ice pellets
hu: Jéglabdák

en: Iceland
hu: Izland

en: Icelandic
hu: Izlandi

en: Icelandic Sun keymap
hu: Izlandi Sun billentyűzetkiosztás

en: Icelandic keymap
hu: Izlandi billentyűzetkiosztás

en: Icelandic xkb keymap
hu: Izlandi xkb billentyűzetkiosztás

en: If mail should be checked automatically
hu: E-mail automatikus ellenőrzése

en: If this is enabled, we save the password in gconf
hu: Ha be van állítva, a jelszó elmentjük a gconf-ba

en: If this is set mail will be checked every update-freq milliseconds
hu: Ha be van állítva, ellenőrzi az E-maileket az update-freq-ben megadott ezredmásodpercenként

en: If this is set, we should run the exec-command
hu: Ha be van állítva, az exec-parancs végre lesz hajtva

en: If this is set, we should run the newmail-command
hu: Ha be van állítva, a newmail-parancs végre lesz hajtva

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
hu: Ha ez az opció le van tiltva, egyéni szín használható alapértelmezett színként az összes ragadós cetlihez.

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
hu: Ha ez az opció le van tiltva, egyéni betűkészlet használható alapértelmezett betűkészletként az összes ragadós cetlihez.

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
hu: Ha ez az opció engedélyezve van, az egyes cetlikhez rendelt egyéni színek és betűkészletek mellőzve lesznek.

en: If true, then retreive a radar map from a location specified by the "radar" key.
hu: Ha be van állítva, a "radar" kulcs által megadott helyről lehívja a radarképet.

en: Inbox Monitor
hu: Postaláda-figyelő

en: Inbox Monitor Factory
hu: Postaláda-figyelő factory

en: Inbox Monitor Preferences
hu: Postaláda-figyelő beállításai

en: Inbox Monitor notifies you when new mail arrives in your mailbox
hu: A Postaláda-figyelő értesíti, ha új levél érkezik a postaládájába

en: Inbox Settings
hu: Postaláda beállításai

en: Increase the plugin priority
hu: A bővítmény prioritásának növelése

en: Input Gain
hu: Bemeneti erősítés

en: Insert characters
hu: Karakterek beszúrása

en: Insert special characters
hu: Speciális karakterek beszúrása

en: International
hu: Nemzetközi

en: Interval for checking mail
hu: E-mail ellenőrzés időköze

en: Interval timeout to check mount point status
hu: A befűzési pont ellenőrzésének időköze

en: Invalid
hu: Érvénytelen

en: Iraq
hu: Irak

en: Israel
hu: Izrael

en: It can be "Flag and Label", "Label" or "Flag"
hu: Lehet "Flag and Label" (zászló és címke), "Label" (címke), vagy "Flag" (zászló)

en: Italian
hu: Olasz

en: Italian Sun Type-4 keymap
hu: Olasz Sun Type-4 billentyűzetkiosztás

en: Italian Sun USB keymap
hu: Olasz Sun USB billentyűzetkiosztás

en: Italian Sun keymap
hu: Olasz Sun billentyűzetkiosztás

en: Italian keymap
hu: Olasz billentyűzetkiosztás

en: Italian xkb keymap
hu: Olasz xkb billentyűzetkiosztás

en: Italy
hu: Olaszország

en: Japan
hu: Japán

en: Japanese
hu: Japán

en: Japanese Sun Type-4 keymap
hu: Japán Sun Type-4 billentyűzetkiosztás

en: Japanese Sun keymap
hu: Japán Sun billentyűzetkiosztás

en: Japanese keymap
hu: Japán billentyűzetkiosztás

en: Japanese xkb keymap
hu: Japán xkb billentyűzetkiosztás

en: Jordan
hu: Jordánia

en: Keep and manage separate group per window
hu: Ablakonként külön csoport fenntartása és kezelése

en: Keep separate group for each application window.
hu: Minden alkalmazás ablakának külön csoport fenntartása

en: Keep the state of indicators separately for each application window.
hu: A kijelzők állapotának külön kezelése minden alkalmazásablak esetében.

en: Keybinding for switching layout
hu: Billentyűzetkiosztás váltásának gyorsbillentyűje

en: Keyboard Accessibility Status
hu: Billentyűzet kisegítő lehetőségeinek állapota

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
hu: Billentyűzet kisegítő lehetőségeinek állapota factory

en: Keyboard Indicator
hu: Billentyűzet jelző

en: Keyboard Indicator (%s)
hu: Billentyűzet jelző (%s)

en: Keyboard Indicator Plugins
hu: Billentyűzet-kijelző bővítmények

en: Keyboard Indicator Preferences
hu: Billentyűzet kijelzők beállításai

en: Keyboard Layout Selector
hu: Billentyűzetkiosztás kiválasztása

en: Keyboard Layout Switcher
hu: GKB billentyűzetkiosztás-kapcsoló

en: Keyboard Layout Switcher Preferences
hu: Billentyűzetkiosztás-kapcsoló beállítások

en: Keyboard Shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

en: Keyboard applet factory
hu: Billentyűzet kisalkalmazás factory

en: Keyboard layout indicator applet for GNOME
hu: Billentyűzetkiosztás-kijelző kisalkalmazás a GNOME számára

en: Keyboards
hu: Kiosztások

en: Keyboards (select and press add)
hu: Billentyűzet kiosztások (válassza ki, majd nyomja meg a hozzáadást)

en: Keymap `%s' for the country %s already exists
hu: A(z) `%s' billentyűzetkiosztás már létezik ehhez az országhoz: %s

en: Label
hu: Címke

en: Lao keymap
hu: Lao billentyűzetkiosztás

en: Laos
hu: Laosz

en: Last update:
hu: Utolsó frissítés:

en: Latvia
hu: Lettország

en: Latvian
hu: Lett

en: Latvian Sun keymap
hu: Lett Sun billentyűzetkiosztás

en: Lebanon
hu: Libanon

en: Libyan Arab Jamahiriya
hu: Líbiai arab jamahiriya

en: Light drizzle
hu: Enyhe szitálás

en: Light rain
hu: Csendes eső

en: Light snow
hu: Hószállingózás

en: Light snow grains
hu: Enyhe havazás

en: Line
hu: Vonal

en: Line1
hu: Vonal1

en: Line2
hu: Vonal2

en: Line3
hu: Vonal3

en: List containing the stocks to be displayed. Consists of the stock id separated by "+"
hu: A megjelenítendő tőzsdék listája. A "+" jellel elválasztott tőzsdeazonosítókból áll.

en: List of GConfValue entries containing strings for history entries.
hu: Előzménybejegyzéseket tartalmazó GConfValue bejegyzések listája

en: List of GConfValue entries containing strings for the macro commands.
hu: Makróparancsokat tartalmazó GConfValue bejegyzések listája

en: List of GConfValue entries containing strings for the macro patterns.
hu: Makrómintákat tartalmazó GConfValue bejegyzések listája

en: List of available palettes
hu: Elérhető paletták listája

en: List of strings containing the available palettes
hu: Az elérhető palettákat tartalmazó karakterláncok listája

en: Lithuania
hu: Litvánia

en: Lithuanian
hu: Litván

en: Lithuanian Sun keymap
hu: Litván Sun billentyűzetkiosztás

en: Lithuanian keymap
hu: Litván billentyűzetkiosztás

en: Lithuanian programmers xkb keymap
hu: Litván programozói xkb billentyűzetkiosztás

en: Lithuanian qwerty xkb keymap
hu: Litván qwerty xkb billentyűzetkiosztás

en: Lithuanian standard xkb keymap
hu: Litván szabvány xkb billentyűzetkiosztás

en: Load
hu: Terhelés

en: Load Average
hu: Átlagos terhelés

en: Load graph background color
hu: Terhelésgrafikon háttérszíne

en: Local maildir
hu: Helyi levélkönyvtár

en: Local mailspool
hu: Helyi levélgyűjtő

en: Location
hu: Hely

en: Location view
hu: Hely nézet

en: Lock/Unlock note
hu: Cetli zárolása/feloldása

en: Locked note
hu: Rögzített cetli

en: Low
hu: Alacsony

en: Low Battery Notification
hu: Akkumulátor gyenge figyelmeztetés

en: Lowered color
hu: Csökkenő színe

en: Macedonia
hu: Macedónia

en: Macedonian
hu: Macedón

en: Macedonian Sun keymap
hu: Macedón Sun billentyűzetkiosztás

en: Macedonian xkb keymap
hu: Macedón xkb billentyűzetkiosztás

en: Macro command list
hu: Makróparancsok listája

en: Macro pattern list
hu: Makróminták listája

en: Macros
hu: Makrók

en: Mail Server Entry box
hu: Levélkiszolgáló beviteli mező

en: Mail _spool file:
hu: _Levélgyűjtőfájl:

en: Mail check
hu: Levélellenőrző

en: Mail check notifies you when new mail arrives in your mailbox
hu: A Levélellenőrző értesíti, ha új levél érkezik a postaládájába

en: Mail s_erver:
hu: Levél_kiszolgáló:

en: Mailbox _resides on:
hu: Postaláda _hely:

en: Mailcheck
hu: Levélellenőrző

en: Main Volume
hu: Hangerő

en: Make the applet blink when the modem is connecting.
hu: Villogjon a kisalkalmazás a kapcsolódás közben.

en: Make the layout accessible from the applet popup menu ONLY.
    No way to switch to this layout using the keyboard.
hu: A kiosztás CSAK a helyi menüből érhető el.
    Erre a kiosztásra nem lehet a billentyűzet használatával váltani.

en: Marocco
hu: Marokkó

en: Medium
hu: Közepes

en: Memory
hu: Memória

en: Memory Load
hu: Memóriahasználat

en: Memory graph background color
hu: Memóriagrafikon háttérszíne

en: Microphone
hu: Mikrofon

en: Mini-Commander
hu: Parancssor

en: Mini-Commander applet
hu: Parancssor kisalkalmazás

en: MiniCommander Applet Factory
hu: Parancssor kisalkalmazás factory

en: Mist
hu: Pára

en: Mix
hu: Keverő

en: Modem Lights
hu: Modem LED-ek

en: Modem Lights Preferences
hu: Modem LED-ek beállításai

en: Modem Options
hu: Modem beállításai

en: Modem device name
hu: Modemeszköz neve

en: Modem lock file
hu: Modem zárolófájlja

en: Moderate drizzle
hu: Közepes szitálás

en: Moderate ice pellets
hu: Közepes méretű jéglabdák

en: Moderate rain
hu: Közepes erősségű eső

en: Moderate snow
hu: Hóesés

en: Moderate snow grains
hu: Közepes erősségű havazás

en: Modify a palette by adding or removing characters
hu: Paletta módosítása karakterek hozzáadásával vagy eltávolításával

en: Mongolia
hu: Mongólia

en: Mongolian
hu: Mongol

en: Mongolian alt keymap
hu: Mongol alt-billentyűzet

en: Mongolian keymap
hu: Mongol billentyűzetkiosztás

en: Mongolian phonetic keymap
hu: Mongol fonetikus billentyűzetkiosztás

en: Monitor a laptop's remaining power
hu: A laptop maradék töltését figyeli

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
hu: A jelenlegi és az előrejelzett időjárást figyeli

en: Monitor the quality of a wireless network link
hu: A vezeték nélküli hálózati kapcsolat minőségének megfigyelése

en: Monitored Resources
hu: Monitorozott erőforrások

en: Morocco
hu: Marokkó

en: Moun_ted icon:
hu: _Befűzve ikon:

en: Mount local disks and devices
hu: Helyi lemezek vagy eszközök befűzése

en: Moves towards _bottom
hu: _Lefelé nőjön

en: Moves towards _top
hu: _Felfelé nőjön

en: Multimedia
hu: Multimédia

en: Must set the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable
hu: Kötelező beállítani a GCONF_CONFIG_SOURCE környezeti változót

en: Net Load
hu: Hálózathasználat

en: Netherlands
hu: Hollandia

en: Network
hu: Hálózat

en: Network graph background color
hu: Hálózati grafikon háttérszíne

en: New Mail
hu: Új levél

en: Next Track
hu: Következő sáv

en: No Wireless Devices
hu: Nincs vezeték nélküli eszköz

en: No audio device
hu: Nincs hangeszköz

en: No description.
hu: Nincs leírás.

en: No items in history
hu: Nincsenek előzmények

en: No longer used
hu: Már nem használt

en: No mail.
hu: Nincs levele.

en: North
hu: Észak

en: North - NorthEast
hu: Észak - északkelet

en: North - Northwest
hu: Észak - északnyugat

en: Northeast
hu: Északkelet

en: Northwest
hu: Északnyugat

en: Norway
hu: Norvégia

en: Norwegian
hu: Norvég

en: Norwegian Sun keymap
hu: Norvég Sun billentyűzetkiosztás

en: Norwegian xkb keymap
hu: Norvég xkb billentyűzetkiosztás

en: Not used
hu: Nincs használva

en: Not used anymore
hu: Már nem használt

en: Notify user when the battery is full
hu: Figyelmeztessen, ha az akkumulátor teljesen fel van töltve

en: Notify user when the battery is low
hu: Figyelmeztessen, ha az akkumulátor töltöttsége alacsony

en: Number of configured keymaps
hu: Konfigurált billentyűzetkiosztások száma

en: O_utline
hu: _Kihúzás

en: Occurs when the applet is either left-clicked or "enter" is pressed. The options are "0" for "New Note", "1" for "Show/Hide All Notes", and "2" for "Lock/Unlock All Notes".
hu: A kisalkalmazáson klikkelés vagy "enter" megnyomásakor bekövetkező esemény. Lehetséges értékek: "0" - új cetli, "1" - minden cetli mutatása/elrejtése, és "2" - cetlik zárolása/feloldása.

en: Options
hu: Beállítások

en: Orange value level
hu: Narancssárga szín szintje

en: Othe_r
hu: Má_s

en: Output Gain
hu: Kimeneti erősítés

en: Overcast
hu: Borús

en: Pal_ettes:
hu: Pal_etták:

en: Palestinian Territory
hu: Palesztin Terület

en: Palette entry
hu: Palettabejegyzés

en: Palettes list
hu: Palettalista

en: Panel applet for playing audio CDs
hu: Kisalkalmazás audio CD-k lejátszásához

en: Partial fog
hu: Szórványos ködfoltok

en: Password Entry box
hu: Jelszóbeviteli mező

en: Patches of fog
hu: Helyenként köd

en: Path to the animation file
hu: Az animációfájl útvonala

en: Path to the device
hu: Az eszköz elérési útja

en: Pattern
hu: Minta

en: Pcm
hu: PCM

en: Pcm2
hu: PCM2

en: Perform history autocompletion
hu: Előzménylista alapján kiegészítés engedélyezése

en: Phone Input
hu: Telefonbemenet

en: Phone Output
hu: Telefonkimenet

en: Pick a color
hu: Szín kiválasztása

en: Pick a color for the sticky note
hu: Válassza ki a ragadós cetli színét

en: Pick a default sticky note color
hu: Válassza ki a ragadós cetlik alapértelmezett színét

en: Pick a default sticky note font
hu: Válassza ki a ragadós cetlik alapértelmezett betűkészletét

en: Pick a font for the sticky note
hu: Válassza ki a ragadós cetli színét

en: Pl_ugins...
hu: Bő_vítmények...

en: Plain Russian keymap
hu: Egyszerű orosz billentyűzetkiosztás

en: Play / Pause
hu: Lejátszás / Szünet

en: Play a _sound when new mail arrives
hu: _Hangjelzés új levél érkezésekor

en: Play a sound when mail is recieved
hu: Hang lejátszása, ha új E-mail érkezik

en: Please enter your mailserver's _password:
hu: Írja be a _levélkiszolgálóhoz való jelszavát:

en: Poland
hu: Lengyelország

en: Polish
hu: Lengyel

en: Polish Sun keymap
hu: Lengyel Sun billentyűzetkiosztás

en: Polish deadkeys
hu: Lengyel holt billentyűk

en: Polish xkb keymap
hu: Lengyel xkb billentyűzetkiosztás

en: Portugal
hu: Portugália

en: Portugal Deadkeys
hu: Portugál holt gombok

en: Portuguese
hu: Portugál

en: Portuguese Sun Type-4 keymap
hu: Portugál Sun Type-4 billentyűzetkiosztás

en: Portuguese Sun keymap
hu: Portugál Sun billentyűzetkiosztás

en: Portuguese keymap
hu: Portugál billentyűzetkiosztás

en: Portuguese xkb keymap
hu: Portugál xkb billentyűzetkiosztás

en: Press a key or press Esc to cancel
hu: Nyomjon meg egy billentyűzet-kombinációt, vagy Esc-et, ha mégsem változtatja meg!

en: Press the hotkey to switch between layouts. The hotkey can be set through Properties dialog
hu: Nyomja meg azt a billentyűkombinációt, amivel a billentyűzetkiosztások között vált. A beállítások párbeszédablakban tudja megváltoztatni

en: Pressure:
hu: Nyomás:

en: Previous Track
hu: Előző sáv

en: Processor
hu: Processzor

en: Produces keyboard layout switcher applets.
hu: GKB billentyűzetkiosztás-kapcsoló kisalkalmazást állít elő

en: Qatar
hu: Katar

en: Radar Map
hu: Műholdas térkép

en: Radio
hu: Rádió

en: Rain
hu: Eső

en: Rain showers
hu: Záporok

en: Raised color
hu: Emelkedő színe

en: Receive Data
hu: Adat fogadása

en: Receive background color
hu: Fogadás háttérszíne

en: Receive foreground color
hu: Fogadás háttérszíne

en: Recording Level
hu: Felvételi szint

en: Red value level
hu: Piros szín szintje

en: Released under the GNU General Public License.
    
    A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
hu: A programra a GNU GPL vonatkozik.
    
    A Rendszerfigyelő a processzor, a memória és lapozófájl használatának, valamint a hálózati forgalom figyelésére használható.

en: Released under the GNU General Public License.
    
    An applet for monitoring local weather conditions.
hu: A GNU GPL licenc alatt megjelent program.
    
    A helyi időjárási viszonyok jelzésére szolgáló kisalkalmazás.

en: Released under the GNU general public license.
    A modem status indicator and dialer.
    Lights in order from the top or left are Send data and Receive data.
hu: GNU GPL licenc alatt jelent meg.
    A modem állapotát jelző kisalkalmazás.
    A lámpák jobbról vagy fölülről: RX (küldött) és TX (fogadott)

en: Remote IMAP-server
hu: Távoli IMAP-kiszolgáló

en: Remote POP3-server
hu: Távoli POP3-kiszolgáló

en: Remote folder for mail retrieval
hu: Az E-mail-ek távoli mappája

en: Remote server to connect to for our mail
hu: A távoli szerver, amelyhez az E-mailekért csatlakozni kell

en: Resize note
hu: Cetli átméretezése

en: Resource
hu: Erőforrás

en: Retrieval failed
hu: Lekérés sikertelen

en: Right to left scrolling
hu: Jobbról balra görgetés

en: Romania
hu: Románia

en: Romanian
hu: Román

en: Romanian Sun keymap
hu: Román Sun billentyűzetkiosztás

en: Romanian xkb keymap
hu: Román

en: Run this command before we check the mail
hu: E-mail ellenőrzés előtt futtatandó parancs

en: Russia
hu: Oroszország

en: Russian
hu: Orosz

en: Russian Cyrillic
hu: Orosz cirill

en: Russian Sun keymap
hu: Orosz Sun billentyűzetkiosztás

en: Russian keymap
hu: Orosz billentyűzetkiosztás

en: Russian xkb keymap
hu: Orosz xkb billentyűzetkiosztás

en: S_wap Space
hu: _Lapozófájl

en: S_witch layout:
hu: Kiosztás _váltása:

en: S_ystem
hu: _Rendszer

en: Sand
hu: Homok

en: Sandstorm
hu: Homokvihar

en: Sandstorm in the vicinity
hu: Homokvihar a környéken

en: Saudi Arabia
hu: Szaúd Arábia

en: Save/restore _indicators with group
hu: Kijelzők mentése/_visszaállítása csoporttal

en: Save/restore indicators together with layout groups
hu: Kijelzők mentése/visszaállítása a billentyűzetkiosztás-csoportokkal együtt

en: Saved mute state
hu: Elmentett némítási állapot

en: Saved volume to restore on startup
hu: Indításkor való betöltéshez elmentett hangerő

en: Scattered clouds
hu: Elszórtan felhős

en: Scroll _left to right
hu: Balról _jobbra görgetés

en: Scrolling
hu: Görgetés

en: Secondary groups
hu: Másodlagos csoportok

en: See the ForeCast Details
hu: Részletes előrejelzés

en: Select Keyboard
hu: Válasszon kiosztást

en: Select Location from the list
hu: Válassza ki a helyet a listából

en: Select Mount Directory
hu: Befűzési pont kiválasztása

en: Select a_nimation:
hu: Animáció _kiválasztása:

en: Select icon for mounted
hu: A befűzött állapot ikonja

en: Select icon for unmounted
hu: A nem befűzött állapot ikonja

en: Send Data
hu: Adat küldése

en: Send background color
hu: Küldés háttérszíne

en: Send foreground color
hu: Küldés háttérszíne

en: Separate _group for each window
hu: Külön _csoport minden ablaknak

en: Serb
hu: Szerb

en: Serb standard xkb keymap
hu: Szerb szabványos xkb billentyűzetkiosztás

en: Serbia and Montenegro
hu: Szerbia és Montenegró

en: Serbian
hu: Szerb

en: Serbian Sun standard keymap
hu: Szerb Sun szabványos billentyűzetkiosztás

en: Serbian keymap
hu: Szerb billentyűzetkiosztás

en: Serbo-Croatian
hu: Szerbhorvát

en: Set default list value for %s
hu: Alapértelmezett listaérték beállítása %s számára

en: Set the device path here
hu: Itt állítsa be az elérési utat

en: Sh_ared
hu: Me_gosztott

en: Shallow fog
hu: Ködfoltok

en: Sho_w battery charge percentages
hu: Százalékos _töltöttség megjelenítése

en: Sho_w connect time and throughput
hu: A kapcsolat _idejének és átvitelének kijelzése

en: Shorter time means the stocks scroll by faster.
hu: Rövidebb idő az árfolyamok gyorsabb görgetését jelent.

en: Show _power connection status
hu: _Hálózati csatlakozás állapota

en: Show a frame surrounding the applet.
hu: Keret megjelenítése a kisalkalmazás körül.

en: Show a handle so the applet can be detached from the panel.
hu: Fogantyú megjelenítése, így a kisalkalmazás leválasztható panelról.

en: Show arrow buttons
hu: Nyílgombok megjelenítése

en: Show arrow buttons on the side of the display so that the user can scroll forward or backward.
hu: Nyílgombok megjelenítése a kijelző oldalán, így a felhasználó előre vagy hátra görgethet.

en: Show battery status
hu: Akkumulátor állapotának megjelenítése

en: Show connect time and throughput
hu: A kapcsolat idejének és átvitelének kijelzése

en: Show extra information about the connect time and amount of data transmitted and received.
hu: Extra adatok megjelenítése a kapcsolat idejéről és az átvitt adatmennyiségről.

en: Show flags in the applet
hu: Zászlók megjelenítése a kisalkalmazásban

en: Show flags in the applet to indicate the current layout
hu: Zászlók megjelenítése a kisalkalmazásban a jelenlegi billentyűzetkiosztás jelzésére.

en: Show fram_e
hu: _Keret mutatása

en: Show frame
hu: Keret megjelenítése

en: Show han_dle
hu: _Fül mutatása

en: Show handle
hu: Fogantyú megjelenítése

en: Show layout names instead of group names
hu: Billentyűzetkiosztás-nevek megjelenítése csoportnevek helyett

en: Show layout names instead of group names (only for versions of XFree supporting multiple layouts)
hu: Billentyűzetkiosztásnevek megjelenítése csoportnevek helyett (Csak a többszörös billentyűzetkiosztást támogató XFree verzióknál)

en: Show national flags as indicators of corresponding layouts
hu: Nemzeti zászlók megjelenítése a megfelelő billentyűzetkiosztások kijelzésére

en: Show percent full label
hu: Telítettség százalékos kijelzése

en: Show signal strength in _percentage
hu: Jelerősség megjelenítése _százalékban

en: Show the battery
hu: Az akkumulátor megjelenítése

en: Show the battery meter draining from the top of the battery
hu: Az akkumulátor-töltöttségének kijelzése az elem tetejétől csökkenjen

en: Showers of ice pellets
hu: Jéggolyó zuhany

en: Showers of small hail
hu: Zuhogó kisszemű jégeső

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
hu: A billentyűzet állapotát mutatja, ha a kisegítő szolgáltatások használatban vannak,

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
hu: Az AccessX szolgáltatások, mint a lezárt módosítóbillentyűk állapotát mutatja

en: Shows the status of keyboard accessibility features
hu: A billentyűzet kisegítő szolgáltatásainak állapotát mutatja

en: Skip backward
hu: Előzőre lép

en: Skip forward
hu: Kihagy egyet

en: Sky:
hu: Ég:

en: Slovak
hu: Szlovák

en: Slovak Republic
hu: Szlovák Köztársaság

en: Slovak Sun keymap
hu: Szlovák Sun billentyűzetkiosztás

en: Slovak keymap
hu: Szlovák billentyűzetkiosztás

en: Slovenia
hu: Szlovénia

en: Slovenian
hu: Szlovén

en: Slovenian Sun keymap
hu: Szlovén Sun billentyűzetkiosztás

en: Slovenian keymap
hu: Szlovén billentyűzetkiosztás

en: Slovenian xkb keymap
hu: Szlovén xkb billentyűzetkiosztás

en: Slow
hu: Lassú

en: Small hail
hu: Kisszemű jégeső

en: Small hailstorm
hu: Viharos kisszemű jégeső

en: Smoke
hu: Füst

en: Snow
hu: Havazás

en: Snow grains
hu: Havazás

en: Snow showers
hu: Zuhogó hó

en: Snowstorm
hu: Hóvihar

en: Somalia
hu: Szomália

en: South
hu: Dél

en: South - Southeast
hu: Dél - délkelet

en: South - Southwest
hu: Dél - délnyugat

en: Southeast
hu: Délkelet

en: Southwest
hu: Délnyugat

en: Spain
hu: Spanyolország

en: Spanish
hu: Spanyol

en: Spanish PC/AT 101 keyboard
hu: Spanyol PC/AT 101 billentyűzet

en: Spanish Sun Type-4 keymap
hu: Spanyol Sun Type-4 billentyűzetkiosztás

en: Spanish Sun USB keymap
hu: Spanyol Sun USB billentyűzetkiosztás

en: Spanish Sun keymap
hu: Spanyol Sun billentyűzetkiosztás

en: Spanish keymap
hu: Spanyol billentyűzetkiosztás

en: Spanish xkb keymap
hu: Spanyol xkb billentyűzetkiosztás

en: Speaker
hu: Hangszóró

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
hu: Megadja, hogy a ragadós cetlik zároltak (nem szerkeszthetők) vagy sem.

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
hu: Megadja, hogy a ragadós cetlik láthatóak-e az asztal MINDEN munkaterületén vagy sem.

en: Specifies whether the sticky notes are visible or not.
hu: Megadja, hogy a ragadós cetlik láthatóak-e vagy sem.

en: Specify a title for the note
hu: A címsor meghatározása

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
hu: Az új cetlik alapértelmezett szélessége képpontban

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
hu: Az új cetlik alapértelmezett magassága képpontban

en: Spinbutton for updating
hu: Pörgetőgomb a frissítéshez

en: Squall
hu: Széllökés

en: Start program
hu: Program indítása

en: State forecast not available for this location.
    Please try the detailed forecast; note that IWIN forecasts are available only for US cities.
hu: Ehhez a helyhez nem érhető el az államhoz tartozó előrejelzés.
    Próbálja megnézni az államhoz tartozó előrejelzést. IWIN-előrejelzések csak az amerikai városokhoz vannak.

en: Status connected color
hu: Kapcsolódott állapot színe

en: Status not connected color
hu: Nincs kapcsolódva állapot színe

en: Status not updated
hu: Állapot nincs frissítve

en: Status waiting connection color
hu: Kapcsolatra várakozás színe

en: Sticky Note
hu: Ragadós cetlik

en: Sticky Note Properties
hu: Ragadós cetlik beállításai

en: Sticky Notes
hu: Ragadós cetlik

en: Sticky Notes Applet Factory
hu: Ragadós cetlik kisalkalmazás factory

en: Sticky Notes Preferences
hu: Ragadós cetlik beállításai

en: Sticky Notes for the Gnome Desktop Environment
hu: Ragadós cetlik a GNOME munkakörnyezethez

en: Sticky notes' locked state
hu: Ragadós cetlik zárolt állapota

en: Sticky notes' visibility
hu: Ragadós cetlik láthatósága

en: Sticky notes' workspace stickyness
hu: Ragadós cetlik munkaterületre ragadóssága

en: Sto_p animation when double clicked
hu: Animáció leállítása _dupla kattintásra

en: Stock Ticker
hu: Tőzsdefigyelő

en: Stock Ticker
    Get continuously updated stock quotes
hu: Tőzsdefigyelő
    Folyamatosan frissülő részvényárfolyamok

en: Stock Ticker Preferences
hu: Tőzsdekövető beállításai

en: Stock _lowered:
hu: Árfolyam _leesik:

en: Stock _raised:
hu: Árfolyam _felmegy:

en: Stock _unchanged:
hu: Árfolyam _változatlan:

en: Stock update fre_quency:
hu: Frissítések gya_korisága:

en: Stocks to monitor - must be seperated by a +
hu: Felügyelendő tőzsdék - egy + jellel válassza el

en: Stop
hu: Leállítás

en: Sudan
hu: Szudán

en: Sun (!not PC!) type5 Hungarian latin 2
hu: Sun (!nem PC!) type5 magyar latin 2

en: Suspend Command
hu: Felfüggesztés parancsa

en: Suspend command wasn't setup correctly in the preferences.
    Please change the preferences and try again.
hu: Az altatás parancs nincs megfelelően beállítva.
    Változtassa meg a beállításokat, és próbálja újra!

en: Swap Load
hu: Lapozóterület-használat

en: Swap Space
hu: Lapozófájl

en: Swap graph background color
hu: Swapgrafikon háttérszíne

en: Sweden
hu: Svédország

en: Swedish
hu: Svéd

en: Swedish Sun Type-4 keymap
hu: Svéd Sun Type-4 billentyűzetkiosztás

en: Swedish Sun USB keymap
hu: Svéd Sun USB billentyűzetkiosztás

en: Swedish Sun keymap
hu: Svéd Sun billentyűzetkiosztás

en: Swedish keymap
hu: Svéd billentyűzetkiosztás

en: Swedish xkb keymap
hu: Svéd xkb billentyűzetkiosztás

en: Swiss German Sun keymap
hu: Svájci német Sun billentyűzetkiosztás

en: Swiss keymap
hu: Svájci billentyűzetkiosztás

en: Switzerland
hu: Svájc

en: Symbols
hu: Szimbólumok

en: Synth
hu: Szinti

en: Syria
hu: Szíria

en: Syriac
hu: Szír

en: Syriac Phonetic
hu: Szír fonetikus

en: Sys_tem monitor update interval:
hu: Rendszerfigyelő _frissítési időköze:

en: System Monitor
hu: Rendszerfigyelő

en: System Monitor Preferences
hu: Rendszerfigyelő beállításai

en: System is running on AC power
hu: A rendszer hálózati feszültségről üzemel.

en: System is running on AC power
    Battery: %d%% (%s)
hu: A rendszer hálózati feszültségről üzemel.
    Töltöttség: %d%% (%s)

en: System is running on AC power. Battery: %d%% (%s)
hu: A rendszer hálózati feszültségről üzemel. Töltöttség: %d%% (%s)

en: System is running on AC power. Battery: Not present
hu: A rendszer hálózati feszültségről üzemel. Nincs akkumulátor.

en: System is running on battery power
hu: A rendszer akkumulátorról üzemel.

en: System is running on battery power
    Battery: %d%% (%s)
hu: A rendszer akkumulátorról üzemel.
    Töltöttség: %d%% (%s)

en: System is running on battery power. Battery: %d%% (%s)
hu: A rendszer akkumulátorról üzemel. Töltöttség: %d%% (%s)

en: System is running on battery power. Battery: Not present
hu: A rendszer akkumulátorról üzemel. Nincs akkumulátor.

en: System m_onitor height:
hu: Rendszerfigyelő _magassága:

en: System m_onitor width:
hu: Rendszer_figyelő szélessége:

en: Temperature:
hu: Hőmérséklet:

en: Text
hu: Szöveg

en: Text background color
hu: Szöveg háttérszíne

en: Text foreground color
hu: Szöveg tintaszíne

en: Text only
hu: Csak szöveg

en: Text outline color
hu: Szöveg külső vonalának színe

en: Thai Sun keymap
hu: Thai Sun billentyűzetkiosztás

en: Thai keymap
hu: Thai billentyűzetkiosztás

en: Thai xkb keymap
hu: Thai xkb billentyűzetkiosztás

en: Thailand
hu: Thaiföld

en: The APM Management subsystem seems to be disabled.
    Try executing "apm -e 1" (FreeBSD) and see if 
    that helps.
hu: Az APM-kezelő alrendszer ki van kapcsolva.
    Próbálja meg az "apm -e 1" (FreeBSD) parancsot, 
    hátha segít.

en: The CD Player applet is a simple audio CD player for your panel
hu: A CD-lejátszó kisalkalmazás egy egyszerű CD-lejátszó a panelon

en: The Suspend command '%s' was unsuccessful.
hu: A '%s' felfüggesztési parancs sikertelen volt.

en: The Suspend command was unsuccessful.
hu: A felfüggesztés parancs sikertelen volt.

en: The applet will not work properly (if at all).
hu: A kisalkalmazás nem fog rendesen működni (ha egyáltalán elindul).

en: The background color of the button used to indicate data received.
hu: Az adatfogadást jelző gomb hátterének színe.

en: The background color of the button used to indicate data sent.
hu: Az adatküldést jelző gomb hátterének színe.

en: The battery level below which the battery is displayed as orange.
hu: Az az akkumulátorszint, ami alatt az elem narancssárga színnel lesz megjelenítve.

en: The battery level below which the battery is displayed as red.
hu: Az az akkumulátorszint, ami alatt az elem vörös színnel lesz megjelenítve.

en: The battery level below which the battery is displayed as yellow.
hu: Az az akkumulátorszint, ami alatt az elem sárga színnel lesz megjelenítve.

en: The blue component of the background color.
hu: A háttérszín kék komponense

en: The blue component of the foreground color.
hu: Az előtérszín kék komponense

en: The color of the background of the display. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
hu: A kijelző háttérszíne. Nincs hatása, ha felhasználó az alapértelmezett téma színeit és betűkészleteit használja.

en: The color used to display the status button when the modem is connected.
hu: Az állapotot jelző gomb színe, ha a modem kapcsolódott a hálózatra.

en: The color used to display the status button when the modem is connecting.
hu: Az állapotot jelző gomb színe, ha a modem kapcsolódik a hálózatra.

en: The color used to display the status button when the modem is not connected.
hu: Az állapotot jelző gomb színe, ha a modem nincs kapcsolódva a hálózatra.

en: The color used to indicate that data has been received.
hu: Az adatfogadás jelzésére szolgáló szín.

en: The color used to indicate that data has been sent.
hu: Az adatküldés jelzésére szolgáló szín.

en: The color used when the stock's values has lowered. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
hu: A csökkenő értékű részvények színe. Nincs hatása, ha felhasználó az alapértelmezett téma színeit és betűkészleteit használja.

en: The color used when the stock's values has not changed. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
hu: A változatlan értékű részvények színe. Nincs hatása, ha felhasználó az alapértelmezett téma színeit és betűkészleteit használja.

en: The color used when the stock's values has raised. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
hu: Az emelkedő értékű részvények színe. Nincs hatása, ha felhasználó az alapértelmezett téma színeit és betűkészleteit használja.

en: The command that switches your keymap to this layout
hu: A billentyűzetkiosztását erre a kiosztásra kapcsoló parancs

en: The country of the keyboard layout
hu: A billentyűzet-kiosztás nemzetisége

en: The custom url from where to retrieve a radar map.
hu: A radartérkép helyének beállítása (URL)

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
hu: A szemek az egér irányába néznek

en: The font used for the display. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
hu: A kijelző betűkészlete. Nincs hatása, ha felhasználó az alapértelmezett téma színeit és betűkészleteit használja.

en: The fraction of a second until the applet updates.
hu: A kisalkalmazás frissítése ennyied másodpercenként.

en: The green component of the background color.
hu: A háttérszín zöld komponense

en: The green component of the foreground color.
hu: Az előtérszín zöld komponense

en: The interval, in seconds, between automatic updates.
hu: A frissítés intervalluma, másodpercben.

en: The label of the keyboard layout
hu: A billentyűzet-kiosztás címkéje

en: The language of the keyboard layout
hu: A billentyűzet-kiosztás nyelve

en: The list of active plugins
hu: Az aktív bővítmények listája

en: The mail server
hu: A levélkiszolgáló

en: The name of the keyboard layout
hu: A billentyűzet-kiosztás megnevezése

en: The name of the modem device.
hu: A modemeszköz neve.

en: The name of the modem lock file.
hu: A modem zárolófájl neve.

en: The red component of the background color.
hu: A háttérszín vörös komponense

en: The red component of the foreground color.
hu: Az előtérszín vörös komponense

en: The server name is incorrect.
hu: A kiszolgáló neve helytelen.

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
hu: A felhasználó által a kisalkalmazás utolsó futtatásakor kiválasztott karakterlánc. Ez a karakterlánc meg lesz jelenítve, ha a felhasználó elindítja a kisalkalmazást.

en: The time interval until when the applet updates the stock data.
hu: Az időtartam, amíg a kisalkalmazás frissíti a tőzsdei adatokat.

en: The user's encrypted password for the remote server
hu: A felhasználó titkosított jelszava a távoli szerverhez

en: The user's password
hu: Felhasználó jelszava

en: The user's password for the remote server
hu: A felhasználó jelszava a távoli szerverhez

en: The username or password is incorrect.
hu: A felhasználói név vagy a jelszó nem megfelelő.

en: The volume control lets you set the volume level for your desktop
hu: A hangerőszabályozó a felület hangerejének szabályozására szolgál

en: The volume control lets you set the volume level for your desktop.
hu: A hangerőszabályozó a felület hangerejének szabályozására szolgál.

en: The width in pixels of the applet.
hu: A kisalkalmazás szélessége képpontokban.

en: Themes
hu: Témák

en: There doesn't seem to be any wireless devices configured on your system.
    Please verify your configuration if you think this is incorrect.
hu: Úgy tűnik, hogy nincsenek beállítva vezeték nélküli eszközök a rendszerben.
    Ellenőrizze a beállításokat, ha ön szerint ennek nem így kellene lennie.

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
hu: Végzetes hiba történt a téma betöltése közben.

en: There was an error displaying help: %s
hu: Hiba történt a súgó megjelenítésekor: %s

en: There was an error executing %s: %s
hu: Hiba történt '%s' végrehajtásakor: %s

en: There was an error executing '%s': %s
hu: Hiba történt '%s' végrehajtásakor: %s

en: There was an error launching the help viewer : %s
hu: Hiba történt a súgóböngésző indításakor: %s

en: There was an error launching the keyboard capplet : %s
hu: Hiba történt a billentyűzet capplet indításakor: %s

en: This GNOME applet adds a command line to the panel. It features command completion, command history, and changeable macros.
    
    \ This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
hu: Ez a GNOME kisalkalmazás egy parancssort ad a panelhoz. Parancskiegészítés, előzmények és módosítható makrók vannak beleépítve.
    
    \ Ez a program szabad szoftver. Továbbadhatja, illetve módosíthatja a Free Software Foundation által kiadott GNU GPL második vagy (választása szerint) bármelyik későbbi változatában foglaltak betartásával.

en: This applet adds a command line to the panel
hu: Ez a kisalkalmazás egy parancssort ad a panelhez

en: This applet switches between keyboard maps using setxkbmap or xmodmap.
    Mail me your flag and keyboard layout if you want support for your locale (my email address is shooby@gnome.hu).
    So long, and thanks for all the fish.
    Thanks for Balazs Nagy (Kevin) <julian7@iksz.hu> for his help and Emese Kovacs <emese@gnome.hu> for her solidarity, help from guys like KevinV.
    Shooby Ban <shooby@gnome.hu>
hu: Ez a kisalkalmazás a billentyűzet-kiosztások között kapcsol, setxkbmap-ot és xmodmap-ot használ.
    Küldhet még zászlókat a shooby@gnome.hu címre.
    Viszlát, és köszönöm a halakat.
    Köszönöm Nagy Balázsnak (Kevin) <julian7@iksz.hu> a segítségét, Kovács Emesének <emese@gnome.hu> a szolidaritást, és a sok segítséget az olyan srácoknak, mint KevinV.
    Bán Szabolcs <shooby@gnome.hu>

en: This flag will appear in flag field of the applet
hu: Ez a zászló fog megjelenni a kisalkalmazás zászló mezőjében

en: This information helps you to identify your keyboard layout
hu: Ez az információ segíti önt billentyűzetkiosztásának azonosításában

en: This is how we check the mail, check the mail, check the mail...
hu: Hogyan ellenőrizzük a leveleket, ellenőrizzük a leveleket, ellenőrizzük a leveleket...

en: This is how we process the mail, process the mail, process the mail...
hu: Hogyan dolgozzuk fel a leveleket, dolgozzuk fel a leveleket, dolgozzuk fel a leveleket...

en: This is the animation that will be displayed during normal Inbox Monitor usage
hu: Az animáció, ami a postaláda-figyelő normális használata során jelenik meg

en: This is the binding for keypress-based layout change
hu: Ez a billentyűnyomás-alapú billentyűzetkiosztás-váltás gyorsbillentyűje

en: This is the full path of the device that will be used to play cd's from this applet
hu: Azon eszköz teljes útvonala, amelyet ez a kisalkalmazás CD lejátszására fog használni

en: This program connects to a popular site and downloads current stock quotes.  The GNOME Stock Ticker is a free Internet-based application.  It comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.  Do not use the GNOME Stock Ticker for making investment decisions; it is for informational purposes only.
hu: Ez a program ismert webkiszolgálókhoz csatlakozik és letölti onnan a részvényárfolyamokat. A GNOME Tőzsdefigyelő egy szabadon terjeszthető és ingyenes internet-alapú alkalmazás. SEMMILYEN GARANCIÁT SEM VÁLLALUNK. Ne használja a GNOME Tőzsdefigyelőt a pénzügyi döntések meghozatalához. A program csak információs célt szolgál.

en: This should be like "gkb_xmmap us", "setxkbmap us" or "xmodmap something.xmm"
hu: Megengedett értékek: "gkb_xmmap us", "setxkbmap us" vagy "xmodmap valami.xmm"

en: This utility shows the status of a wireless link
hu: Ez a kisalkalmazás a vezeték nélküli kapcsolat állapotát jelzi

en: This utility shows the status of a wireless link.
hu: Ez a kisalkalmazás a vezeték nélküli kapcsolat állapotát jelzi.

en: This utility shows the status of your laptop battery.
hu: Ez a kisalkalmazás a laptop akkumulátorának töltöttségi állapotát jelzi.

en: This will appear in the label box of the applet
hu: Ez fog megjelenni a kisalkalmazás címke dobozában

en: This will identify the layout in the list
hu: Ez azonosítja a listában a billentyűzetkiosztást

en: Thunderstorm
hu: Mennydörgés, vihar

en: Time in milliseconds for display update
hu: Idő ezredmásodpercben a kijelző frissítéséig

en: Time in seconds between status updates
hu: Állapot-frissítések közötti idő másodpercekben

en: Tornado
hu: Tornádó

en: Track number
hu: Sáv száma

en: Treble
hu: Magas

en: Tunisia
hu: Tunézia

en: Turkey
hu: Törökország

en: Turkish
hu: Török

en: Turkish "F" keyboard
hu: Török "F"billentyűzet

en: Turkish "Q" keyboard
hu: Török "Q" billentyűzet

en: Turkish Sun keymap
hu: Török Sun billentyűzetkiosztás

en: Turkish keymap
hu: Török billentyűzetkiosztás

en: Turkish xkb keymap
hu: Török xkb billentyűzetkiosztás

en: Type a command here and Gnome will execute it for you
hu: Írjon be egy parancsot ide, a Gnome elindítja önnek

en: UK 105-key
hu: UK 105 billentyűzet

en: UK PC/AT keyboard
hu: UK PC/AT billentyűzet

en: URL link Button
hu: Pörgetőgomb frissítése

en: US 101-key keyboard
hu: Egyesült Államok 101 gombos billentyűzet

en: US 105-key keyboard (with windows keys)
hu: Egyesült Államok 105 gombos ("ablakok" gombokkal)

en: US 84-key
hu: Egyesült Államok 84 gombos

en: US DEC 450
hu: Egyesült Államok DEC 450

en: US IBM RS/6000
hu: Egyesült Államok IBM RS/6000

en: US International
hu: Egyesült Államok nemzetközi

en: US International xkb keymap
hu: Egyesült Államok nemzetközi xkb billentyűzetkiosztás

en: US Silicon Graphics 101-key
hu: US Silicon Graphics 101 gombos

en: US Sun Type-4 keyboard
hu: Egyesült Államok Sun Type-4 billentyűzetkiosztás

en: US Sun USB keyboard
hu: Egyesült Államok Sun USB billentyűzetkiosztás

en: US Sun type5
hu: Egyesült Államok Sun type5

en: US Sun type5 keyboard
hu: Egyesült Államok Sun type5 billentyűzetkiosztás

en: US xkb keymap
hu: Egyesült Államok xkb billentyűzetkiosztás

en: USB Stick
hu: USB-stick

en: U_pdate every:
hu: _Frissítés

en: U_se ISDN
hu: ISDN hasz_nálata

en: Ukraine
hu: Ukrajna

en: Ukrainian
hu: Ukrán

en: Ukrainian Sun keymap
hu: Ukrán Sun billentyűzetkiosztás

en: Ukrainian xkb keymap
hu: Ukrán xkb billentyűzetkiosztás

en: Unchanged color
hu: Változatlan színe

en: Undefined
hu: Nem megadott

en: United Arab Emirates
hu: Egyesült Arab Emirátusok

en: United Kingdom
hu: Egyesült Királyság

en: United Kingdom xkb keymap
hu: Egyesült Királyság xkb billentyűzetkiosztás

en: United States
hu: Egyesült Államok

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unknown Keyboard
hu: Ismeretlen kiosztás

en: Unknown observation time
hu: Ismeretlen észlelési idő

en: Unknown precipitation
hu: Ismeretlen csapadék

en: Unlocked note
hu: Nem rögzített cetli

en: Unmou_nted icon:
hu: _Nincs befűzve ikon:

en: Update
hu: Frissítés

en: Update interval
hu: Frissítés gyakorisága

en: Update spin button
hu: Pörgetőgomb frissítése

en: Update the data automatically
hu: Automatikus adatfrissítés

en: Updating...
hu: Frissítés...

en: Url for the radar map
hu: Műholdas térképek URL-je

en: Use Up/Down arrow keys to change volume
hu: Használja a fel-le nyilakat a hangerő változtatásához

en: Use _Default
hu: _Alapértelmezett használata

en: Use _automount friendly status test
hu: _Automount-barát állapotellenőrzés használata

en: Use _default theme font and colors
hu: Az alapértelmezett téma betűinek és színeinek használata

en: Use _flags as indicators
hu: _Zászlók használata kijelzésre

en: Use _metric system units
hu: _Metrikus mértékegységrendszer használata

en: Use co_lor from the system theme
hu: A rendszertéma színeinek használata

en: Use cus_tom address for radar map
hu: A radar térkép he_lyének beállítása

en: Use custom url for the radar map
hu: Egyéni URL használata a műholdas térképhez

en: Use default co_lor
hu: _Használja az alapértelmezett téma színeit

en: Use default fo_nt
hu: _Alapértelmezett betűkészlet használata

en: Use default theme fonts and colors
hu: _Használja az alapértelmezett téma színeit

en: Use default theme fonts and colors instead of custom ones
hu: Alapértelmezett téma betűinek és színeinek használata az egyéniek helyett

en: Use fo_nt from the system theme
hu: A rendszertéma betűkészleteinek használata

en: Use isdn
hu: ISDN használata

en: Use isdn instead of ppp to connect the modem.
hu: A modem kapcsolódásakor ISDN használata ppp helyett.

en: Use metric units
hu: Metrikus mértékegységek használata

en: Use metric units instead of english units.
hu: Metrikus mértékegységek használata az angolszász egységek helyett.

en: Use the default theme colors
hu: Használja az alapértelmezett téma színeit

en: Use theme colors instead of custom ones.
hu: A téma színeinek használata az egyéni színek helyett.

en: Use this command to connect the modem.
hu: Ezen parancs használata a modemmel kapcsolódáshoz.

en: Use this command to disconnect the modem.
hu: Ezen parancs használata a kapcsolat bontásához.

en: Username Entry box
hu: Felhasználói név beviteli mező

en: Username on the remote server
hu: Felhasználónév a távoli szerveren

en: Utility
hu: Segédeszköz

en: Variable
hu: Változó

en: Verify owner of lock file
hu: A zárolófájl tulajdonosának ellenőrzése

en: Vietnamese
hu: Vietnami

en: Vietnamese Sun keymap
hu: Vietnami Sun billentyűzetkiosztás

en: Vietnamese xkb keymap
hu: Vietnami xkb-billentyűzetkiosztás

en: Visibility:
hu: Látási viszonyok:

en: Volcanic ash
hu: Vulkanikus hamu

en: Volume Control
hu: Hangerőszabályozó

en: Volume Control (muted)
hu: Hangerőszabályozó (elnémítva)

en: Volume Control Preferences
hu: Hangerőszabályozó beállításai

en: Volume Controller
hu: Hangerőszabályozó

en: War_n when battery is fully re-charged
hu: _Figyelmeztessen, ha az akkumulátor teljesen fel van töltve

en: We run this command when the user clicks on Inbox Monitor
hu: Ezen parancs futtatása, ha a felhasználó a postaláda-figyelőre kattint

en: Weather Preferences
hu: Időjárás beállításai

en: Weather Report
hu: Időjárásjelentés

en: WeatherInfo missing location
hu: Hiányzó időjárási információ a megfigyelési helyen

en: West
hu: Nyugat

en: West - Northwest
hu: Nyugat - északnyugat

en: West - Southwest
hu: Nyugat - délnyugat

en: When double clicke_d:
hu: Dupla _kattintáskor:

en: When new mail _arrives:
hu: Új _levél érkezésekor:

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
hu: Cetli törlésekor kérjen-e megerősítést?

en: Whether to force the default color and font on all notes
hu: Kényszerítse-e az alapértelmezett színt és betűkészletet az összes cetlire?

en: Whether to reset mail status when you click on Inbox Monitor
hu: Visszaállítandó-e a levélállapot, ha a postaláda-figyelőre kattint

en: Whether to use the default system color
hu: Használja-e az alapértelmezett rendszerszíneket

en: Whether to use the default system font
hu: Használja-e az alapértelmezett rendszerbetűkészletet?

en: Width
hu: Szélesség

en: Width of the applet
hu: A kisalkalmazás szélessége

en: Wind:
hu: Szél:

en: Wireless Link Monitor
hu: Vezeték nélküli kapcsolat figyelése

en: Wireless Link Monitor Preferences
hu: Vezeték nélküli kapcsolat megfigyelőjének beállításai

en: XKB initialization error
hu: XKB inicializációs hiba

en: Yellow value level
hu: Sárga szín szintje

en: Yemen
hu: Jemen

en: You are currently connected.
    Do you want to disconnect?
hu: Kapcsolódva van.
    Le szeretné bontani?

en: You didn't set a password in the preferences for the Inbox Monitor,
    so you have to enter it each time it starts up.
hu: Nem adta meg a jelszavát a Postaláda-figyelő beállításainál,
    ezért mindig be kell írnia a kisalkalmazás indulásakor.

en: You do not have permission to use the CD player.
hu: Nincs joga a CD-lejátszó használatához.

en: You have mail.
hu: Levelet kapott.

en: You have new mail.
hu: Új levele jött.

en: You may not specify duplicate patterns
hu: Nem lehet többször megadni egy mintát

en: You must specify a command
hu: Meg kell adnia egy parancsot

en: You must specify a pattern
hu: Meg kell adnia egy mintát

en: You must specify a pattern and a command
hu: Meg kell adnia egy mintát és egy parancsot

en: You've got mail!
hu: Levele érkezett!

en: Your platform is not supported!
hu: Az ön által használt platform nem támogatott!

en: Yugoslavia
hu: Jugoszlávia

en: _About...
hu: _Névjegy...

en: _Add
hu: Hozzá_adás

en: _Add Macro...
hu: _Makró hozzáadása...

en: _Appearance:
hu: _Megjelenés:

en: _Automatically update every:
hu: _Automatikus frissítés minden:

en: _Available plugins:
hu: _Elérhető bővítmények:

en: _Average
hu: Á_tlagos

en: _Background
hu: _Háttér

en: _Background:
hu: _Háttér:

en: _Beep when displaying a warning
hu: _Hangjelzés figyelmeztetéskor

en: _Browse...
hu: _Tallózás...

en: _Buffers
hu: _Pufferek

en: _Color:
hu: _Szín:

en: _Default group:
hu: Ala_pértelmezett csoport:

en: _Delete ALL
hu: Összes _törlése

en: _Delete Macro
hu: _Makró törlése

en: _Delete Note...
hu: Cetli _törlése...

en: _Delete Notes...
hu: _Cetlik törlése

en: _Device:
hu: _Eszköz:

en: _Disconnect
hu: _Szétkapcsolás

en: _Disconnection command:
hu: _Bontás parancsa:

en: _Eject
hu: _Lemez kiadása

en: _Eject disk when unmounting
hu: Lemez kiadása l_ecsatolás után

en: _Enable scroll buttons
hu: A _görgetőgombok engedélyezése

en: _Ethernet
hu: Et_hernet

en: _Exclude from keyboard switching
hu: _Kihagyás a billentyűzettel váltásból

en: _Flag:
hu: _Zászló:

en: _Folder:
hu: _Mappa:

en: _Font:
hu: _Betűkészlet:

en: _Forecast
hu: _Előrejelzés

en: _Foreground:
hu: _Előtér:

en: _Free
hu: _Szabad

en: _Grab keys
hu: _Gyorsbillentyű megadása

en: _Groups
hu: _Csoportok

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Icon:
hu: _Ikon:

en: _Keyboard Accessibility Preferences
hu: _Billentyűzet kisegítő lehetőségeinek beállítása

en: _Keyboards (select and press add):
hu: Billentyűzetkiosztások (válassza ki, majd nyomja meg a hozzáadást)

en: _Keyboards:
hu: _Kiosztások

en: _Label:
hu: _Címke:

en: _Load
hu: _Terhelés

en: _Lock Note
hu: Cetli _zárolása

en: _Lock Notes
hu: _Cetlik rögzítése

en: _Lock file:
hu: _Zárolófájl:

en: _Macros:
hu: _Makrók:

en: _Memory
hu: _Memória

en: _Monitored device:
hu: _Monitorozott eszköz:

en: _Mount directory:
hu: _Befűzési pont:

en: _Mute
hu: _Némítás

en: _Name:
hu: _Név:

en: _Network
hu: _Hálózat

en: _New Note
hu: Ú_j cetli

en: _New symbol:
hu: Ú_j szimbólum:

en: _Open CD Player
hu: CD-lejátszó _megnyitása

en: _Open Keyboard Preferences
hu: _Billentyűzet beállításainak megnyitása

en: _Open System Monitor
hu: _Rendszerfigyelő megnyitása

en: _Open Volume Control
hu: _Hangerőszabályozó megnyitása

en: _Orange:
hu: _Narancs:

en: _Palette:
hu: _Paletta:

en: _Password:
hu: _Jelszó:

en: _Pattern:
hu: _Minta:

en: _Preferences...
hu: _Beállítások...

en: _Preview:
hu: _Előnézet:

en: _Processor
hu: _Processzor

en: _Properties...
hu: _Tulajdonságok...

en: _Put notes on all workspaces
hu: _Cetlik megjelenítése minden munkaterületen

en: _Red:
hu: _Vörös:

en: _Remove
hu: _Eltávolítás

en: _Save password to disk
hu: _Jelszó mentése a lemezre

en: _Scale size to panel
hu: Kép méretének igazítá_sa a panelhez

en: _Scroll speed:
hu: _Görgetés sebessége:

en: _Select a location:
hu: _Hely kiválasztása:

en: _Select a theme:
hu: _Téma kiválasztása:

en: _Select channel to control:
hu: _A szabályozandó csatorna kiválasztása:

en: _Show Notes
hu: Cetlik _megjelenítése

en: _Show battery status
hu: _Akkumulátor állapotának megjelenítése

en: _Suspend Computer...
hu: _A számítógép felfüggesztése...

en: _Suspend command:
hu: _Altatás parancsa:

en: _Title:
hu: _Cím:

en: _Update
hu: _Frissítés

en: _Update interval:
hu: _Frissítés gyakorisága:

en: _Use default theme colors
hu: _Használja az alapértelmezett téma színeit

en: _Used
hu: Fel_használt

en: _User
hu: _Felhasználó

en: _Username:
hu: _Felhasználói név:

en: _Verify owner of lock file
hu: Zárolófájl tulajdonosának _ellenőrzése

en: _Visit Weather.com
hu: A weather.com _meglátogatása

en: _Warn when battery charge is low
hu: F_igyelmeztessen, ha az akkumulátor töltöttsége alacsony

en: _Width:
hu: _Szélesség:

en: _Yellow:
hu: _Sárga:

en: _lock/unlock all notes
hu: cetlik zárolása/feloldása

en: _show/hide all notes
hu: cetlik megjelenítése/elrejtése

en: create a _new note
hu: új cetli létrehozása

en: font 2 - No Longer used
hu: 2. betűkészlet - már nem használt

en: kilometers
hu: kilométer

en: knots
hu: csomó

en: kph
hu: km/h

en: miles
hu: mérföld

en: milliseconds
hu: ezredmásodperc

en: minutes
hu: perc

en: not connected
hu: nincs kapcsolódva

en: pixels
hu: képpont

en: seconds
hu: másodpercenként

en: warning: this version of gmix was compiled with a different version of
    soundcard.h.
hu: figyelmeztetés: ez a gmix verzió más soundcard.h-val volt
    fordítva.

en: weather location information.
hu: Az időjárásjelző állomás adatai
